Czeczen

Moja wyprawowa ksywa to Czeczen, jak pojedziecie to się dowiecie czemu :D kocham japonki i mój stary kapelusz w którym wszędzie jeżdżę. Lubie poznawać lokalne smaki kuchni danego kraju. Jedzenie to główny czynnik moich podróży i na pewno go nie zabraknie. Obecnie zajmuje się planowaniem i rezerwacjami w Solistach.

Wiecej o mnie

Podróżuje bo... lubię poznawać nowe smaki

Ładne widoki zachwycają i pozostają na długo w pamieć ale jak pusty brzuch to te piękne chwile idą w zapomnienie. A wiec? W podróży trzeba dobrze zjeść a najlepiej to lokalnie. Uwielbiam wszelkiego rodzaju garkuchnie. Banan na twarzy pojawia się jak siedzę wśród lokalsów i wcinam to co oni. Po powrocie często próbuje odtworzyć te smaki w zakamarkach swojej kuchni. Dobra orientacja w terenie pozwala mi dotrzeć do każdego miejsca a jeśli się zgubie to i tak o tym nie będziesz wiedział 😀 Lubie wyjść poza swoja strefę komfortu, namiot czy spanie na pod gołym niebem nie jest mi obce.

Moje 3 supermoce

Kombinator – ciężko znaleźć lot lub coś na wyprawie poszło nie tak. Zawsze wykombinuje coś na “już”. Nie ma problemu którego nie da się rozwiązać 😀

Poszukiwacz smaków – co tu dużo pisać mam po prostu nosa do lokalnych miejscówek z jedzeniem. Zasada jest prosta bynajmniej w Azji, idziesz za odgłosem Woka.

Zimna głowa – najważniejszy jest spokój i opanowanie. Druga sprawa dlaczego mam się denerwować w pięknym kraju na drugim końcu świata? Take it easy 😀

Moje top 3 miejsca na ziemi

Japonia

Nie tylko Sushi w glowie

Jedyna w swoim rodzaju, urzeka oryginalnością. Styk nowoczesności i tradycji. Mocno zakorzeniona kultura szacunku do drugiego człowieka widoczna na każdym kroku. Kuchnia ktora zachwyca na każdym kroku. Mnóstwo ramenów oraz lokalnych przysmaków jak Okonomiyaki z Hiroshimy. Kraj który powinien być na liście każdego podróżnika.

Filipiny

Prawdziwy photoshop

Kolory jakie można spotkać podczas podróży po Filipinach zachwycają. Natura jest niesamowicie barwna. Duże paprocie porastające obok wodospadów. Malutkie wysepki i oczywiście Island hoppping gdzie spedzasz cały dzień na lodzi. Jesz mango i pływasz łodzią odwiedzając rajskie plaże czy laguny. Filipiny pachną mango!

Namibia

4x4 i steki z antylopy

Przygoda jakich mało. Namiot na aucie 4×4 i kempingowanie po całym kraju. Namibia zachwyca przyroda. Grillując steki z antylopy zachwycałem się nie raz rozgwieżdżonym niebem. Podróżując po Namibii robisz sobie totalny reset od świata codziennego. Slaby zasięg internetu i duże odległości, dają wolność.

Moje poprzednie wyprawy

 • Kraina gejszy i samurajów
 • Kraina Ognia i Lodu
 • Kraina skuta lodem
 • Gdzie smok schodzi do morza
 • Oblicze Prawdziwej Afryki
 • Podróż do źródeł
 • Wyspy pełne szczęścia
 • Wyprawa marzeń
 • Gruzja aktywnie
 • Szlakiem dawnych karawan
 • Magia Buddyzmu

Perełka Norwegii

Lofoty