Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m 41

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m Tanzania & Kilimandżaro & Zanzibar

Pomysł na wyprawę marzeń

AWyprawa do Afryki to marzenie każdego podróżnika. Już niedługo to marzenie spełnimy! Nieodkryte tereny dżungli, ciągnące się w nieskończoność sawanny, dzika zwierzyna i zapierające dech w piersi krajobrazy to tylko przedsmak emocji, jakie towarzyszyć nam będą podczas trekkingu na Dach Afryki – Kilimandżaro!

                                                                                                                 #SoliściTeam

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Extreme

Rodzaj
Extreme
Dla najtwardszych

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi, zdobywanie szczytów, raftingi, jachtem na spitsbergen, przeprawy przez dżunglę. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

Plan wyprawy

 • Arusha
 • Park Narodowy Tarangire
 • Kilimandżaro
 • Moshi
 • Kikuletwa Hot Springs
 • Zanzibar

Wybierz 1 z 3 opcji wyprawy

 – BASIC –

 

 • Zdobycie Kilimandżaro

– KILIMNANDŻARO + SAFARI- 

 

 • Zdobycie Kilimandżaro
 • Najlepsze Safari w Tanzanii

– FULL-

 

 • Zdobycie Kilimandżaro
 • Najlepsze Safari w Tanzanii
 • Odpoczynek na Zanzibarze

Wejście na Kilimandżaro - Dach Afryki

Na granicy Kenii i Tanzanii, z sawannowej równiny majestatycznie wyrasta góra – legenda, czyli Kilimandżaro (5895 m n.p.m). Wejście na jej szczyt to dla nas „gwóźdź programu” i prawdziwe kondycyjne wyzwanie. Na szczęście nie jest to wymagająca wspinaczka, a trekkingowe wejście, które trwa 6 dni i jest w pełni obsługiwana przez jedną z najlepszych lokalnych agencji górskich. Wiele osób myśli, że wyjście wiąże się ze wspinaczką na Kilimandżaro i koniecznością długotrwałego przygotowania – owszem, kondycja jest potrzebna, ale jeżeli tylko chodzisz po górach i masz trochę obycia, to z pewnością sobie poradzisz.

 

W cenie oprócz posiłków i sprzętu campingowego mamy opiekę przewodników i porterów, którzy kontrolują nasz stan zdrowia oraz dbają o dobre nastroje w grupie, dzięki czemu wyprawa na Dach Afryki jest w pełni bezpieczna.

Zdobądź Dach Afryki 3

Zdobądź Kilimandżaro - 1 z 7 szczytów Korony Ziemi

Czeka nas trekking na Kilimandżaro, albo jak niektórzy wolą to określać – na wspinaczkę. Choć samo podejście nie wymaga dużych umiejętności technicznych (technicznie to nie jest wspinaczka na Kilimandżaro), może sprawiać problem ze względu na dużą różnicę wysokości – nie będzie to zatem wycieczka dla każdego Należy pamiętać, że na górze każdy radzi sobie inaczej – ilu ludzi, tyle historii. Dobre przygotowanie i stan zdrowotny to najważniejsze czynniki przy zdobywaniu szczytu. Wejście na Uhuru Peak gwarantuje jednak satysfakcję nie do opisania!

Najlepszy wybór - Trasa Machame

Wejście na Kilimandżaro odbywa się niezwykle malowniczą trasą Machame. Mierzy ona 100 kilometrów, a jej pokonanie zajmie nam 6 dni. Rozłożona w czasie wyprawa pozwoli na odpowiednią aklimatyzację i podziwianie roztaczającej się ze stoków Kilimandżaro, zapierającej dech w piersi panoramy.

Dzienny Plan Wspinaczki

Pierwszego dnia przejedziemy do Machame Gate (1800 m n.p.m), skąd rozpoczniemy trekking do znajdującej się na wysokości 3000 metrów Machame Camp. Czas przejścia: ok. 6-7h.

 

Drugiego dnia wybierzemy się w drogę po płaskowyżu Shira i przejdziemy do kempingu o tej samej nazwie, mieszczącego się na wysokości 3800 metrów. Czas przejścia: ok. 5-6h.

 

Trzeciego dnia czeka nas wejście aklimatyzacyjne na 4600 metrów do Lava Tower i zejście do obozu Baranco (3950 m n.p.m).

 

Czwartego dnia rozpoczniemy trekking do Chaty Barafu, stojącej na wysokości 4550 metrów. Wieczór przeznaczymy na regenerację przed atakiem szczytowym.

Zdobywanie Szczytu

Dzień piąty to dzień przełomowy. Krótko po północy rozpoczniemy atak szczytowy. Po około 5-6 godzinach zdobędziemy szczyt Uhuru (5895 m n.p.m). Krótki postój przeznaczymy na pamiątkowe zdjęcie i podziwianie widoków. Następnie ruszymy w stronę Mweka Camp (3100 m n.p.m).

 

Szóstego dnia zejdziemy do Mweka Gate, a następnie wrócimy do hotelu. Nasza wyprawa zakończy się otrzymaniem certyfikatu zdobycia Dachu Afryki przez każdego uczestnika!

 

Co wyróżnia Kilimandżaro na tle Korony Ziemi to fakt, że niemal każdy, kto posiada wygodne buty trekkingowe, kondycję fizyczną i determinację, jest w stanie zdobyć ten szczyt.

W trakcie wyjścia towarzyszyć nam będą przewodnicy, którzy przejmą role między innymi tragarzy, kucharzy i kelnerów i zajmą się nami w czasie trekkingu. Będziemy mieć zapewnione trzy pełnowartościowe posiłki dziennie oraz gorące napoje jak i wodę pitną, jednak warto zaopatrzyć się w dodatkowe przekąski. Należy pamiętać, że podczas wspinaczki będziemy przechodzić przez kilka stref klimatycznych. Jest to szczególnie ważne w kwestii ubioru i noclegu. Tragarze pomogą nam z wyniesieniem bagaży na szczyt, abyśmy zaoszczędzili jak najwięcej sił i energii.

 

Podczas trekkingu będzie z nami również osoba, która zadba o nasze zdrowie i samopoczucie. Każdego wieczoru będzie wykonywana oksydacja krwi i ogólne sprawdzenie stanu zdrowia. Podczas wyprawy będziemy też mieli do dyspozycji potrzebny sprzęt medyczny, a nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać przewodnicy i ekipa organizacyjna.

 

W razie jakichkolwiek symptomów wskazujących na silną chorobę wysokościową, jest możliwość rezygnacji z wejścia na szczyt i zejście do niższych obozów. Ogólnie patrząc, w ogromnej większości przypadków wejście na szczyt się udaje.

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m 44

TRZYDNIOWE SAFARI - Zobacz Wielką Piątkę sawanny

Wyprawa do Tanzanii dostarczy wielu wspaniałych wspomnień podczas trzydniowego safari. Dzikie tereny przemierzymy jeepami z napędem 4×4, z których podziwiać będziemy wspaniałą afrykańską roślinność i zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Miejcie aparaty w gotowości! W drodze nie zabraknie żyraf, zebr, gnu czy hipopotamów, jednak naszym głównym celem będzie Wielka Piątka, czyli:

 

 1. słoń afrykański
 2. nosorożec czarny
 3. bawół afrykański
 4. lampart
 5. lew

 

Dwa najpiękniejsze parki Tanzanii Tarangire i Ngorongoro czekają na naszą ekipę!

 

Wyjazd na safari organizujemy wspólnie z doświadczonymi lokalnymi przewodnikami. Obejmuje on pełne wyżywienie, przejazdy jeepami i nocleg. Noce spędzimy w namiotach na klimatycznych kempingach w obrębie parku narodowego, co niewątpliwie zapewni większą dawkę wrażeń niż wycieczka, na której nocuje się wyłącznie w hotelach.

Słoń afrykański - największe żyjące zwierzę

Słonie afrykańskie to piękne i majestatyczne zwierzęta, a każda osoba odwiedzająca Afrykę pragnie je spotkać. W Parku Krugera z pewnością spełnimy to marzenie! Te wielkie ssaki żyją w stadach, które przechadzają się przez teren rezerwatu i … co tu dużo mówić…  trudno ich nie zauważyć.

NOSOROŻEC CZARNY - Niezwykłe zwierzą

Czy wiesz, że nosorożec czarny potrafi bardzo szybko biegać? Jeżeli nie, to nie martw się. Większość z nas nie ma pojęcia, jak niesamowitym zwierzęciem jest ten ssak. Znany również jako nosorożec spiczastonosy zadziwia również średnią długością życia. Najwyższy odnotowany wiek nosorożca to aż 49 lat!

BAWÓŁ AFRYKAŃSKI - silny ROŚLINOŻERCA

Kolejnym bardzo interesującym Parku Krugera jest bawół afrykański. Bardzo często można go spotkać w dużych stadach podchodzących do wodopojów. Co sprawia, że jest taki interesujący? Niewątpliwie jego twardy charakter. Ludzie przez wieki próbowali udomowić bawoły, ale nigdy im się to nie udało, a zwierzę zostało dzikim mieszkańcem rezerwatów.

LAMPART plamisty - dumny i zwinny

Lampart plamisty jest kolejnym kotem należącym do  “Wielkiej Piątki”, który zamieszkuje teren parku Krugera. Ten wielki kocur z charakterystycznymi cętkami jest niezwykle piękny, dumny i zwinny, co niestety oznacza, że nie jest łatwo go spotkać. Poluje w nocy, a w dzień wyleguje się wśród wysokich koron drzew. Niemniej jednak zabawimy się w łowców przygód i spróbujemy go wytropić!

LEW AFRYKAŃSKI - KRÓL ZWIERZĄT

W Parku Krugera spotkać można uznanego za Króla Wszystkich Zwierząt – Lwa Afrykańskiego. Jako, że jest to drugi największy kot świata, to królewski tytuł nikogo nie dziwi.  W Parku Krugera możesz mieć okazję spotkać pokaźne lwie rodziny, które wylegują się wśród wysokich traw. Oglądanie ich na żywo robi ogromne wrażenie!

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m 12

Największa atrakcja Afryki - Parki Narodowe

W czasie wyprawy zwiedzimy dwa z najpiękniejszych miejsc Afryki – Park Narodowy Ngorongoro i Park Narodowy Tarangire. Przemierzymy je jeepami z napędem 4×4, dzięki czemu zobaczymy życie dzikiej zwierzyny z bliska, tym samym zachowując bezpieczeństwo. Wyprawa do Tanzanii zostanie w Waszej pamięci do końca życia, a dzięki zdjęciom, które zrobimy będziecie przeżywać te chwile na nowo!

PARK NARODOWY NGORONGORO - legendarne safari

Wycieczka do Parku Ngorongoro, niezwykle malowniczego miejsca w Tanzanii, to punkt obowiązkowy każdej wyprawy na safari. Ten park narodowy stanowi jedną z największych kalder na świecie, czyli wgłębień powstałych na skutek zapadnięcia wulkanu. Jest to teraz miejsce bogate w faunę i florę, w którym będziemy podziwiać stada lwów, zebr i żyraf, a przede wszystkim liczne rodziny słoni. Noc spędzimy w malowniczym miejscu – w namiocie, postawionym w samym sercu parku! Będziemy pod stałą opieką lokalnych mieszkańców, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo szczególnie w godzinach nocnych, gdy my będziemy nabierać sił do dalszych przygód.

Park Narodowy Tarangire - trzydniowe safari poza utartym szlakiem

Mniej turystyczny, bardziej poza utartym szlakiem ale równie ciekawy co inne parki – znany głównie z ogromnej ilości słoni występujących na tym obszarze. Będzie bardzo dziko, czyli tak jak lubimy najbardziej! W trakcie safari w Tarangire spotkamy masę baobabów, a jak baobaby to i słonie. Jak słonie to i mnóstwo ptaków. Nie zabraknie tu również lwów, gnu, zebr oraz żyraf. Ten park jest ogromny – my poświęcimy trzy dni na jego eksplorację i podziwianie niezwykłej zwierzyny. Czas spędzony w naturze, z dala od zgiełku miasta bardzo nam wyciszy i zrelaksuje. Spać będziemy w namiotach na terenie rozległej sawanny, ale oczywiście pod stałą opieką lokalnych, którzy znają zasady safari i uchronią nas od jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Kawa - plantacje u podnóży Kilimanjaro

Czyli znak rozpoznawalny Afryki. Zachwyci Was pełną konsystencją, aromatem i łagodną kwaskowością. Jeśli dzień rozpoczynacie od filiżanki świeżej kawy, w Afryce każdy dzień rozpoczniecie od minimalnie dwóch! Kawa prosto z Afryki świetnie sprawdzi się również jako prezent/ pamiątka dla wszystkich kawoszy. Na własne oczy zobaczycie jak i gdzie produkuje się ten pyszny napój

Kikuletwa - gorące źródła

Jedno z najbardziej niekomercyjnych miejsc na trasie. Rzadko kto tu trafia, ponieważ samo miejsce znajduje się kompletnie poza szlakiem. Gorące źródła Kikuletwa to miejsce, gdzie zażyjemy relaksującej kąpieli, będziemy skakać do wody trzymając się jedynie sznura zawieszonego do drzewa, będziemy nurkować i cieszyć się widokami. Gwarantujemy mnóstwo zabawy!

Masajowie - koczowniczy lud Afryki

Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zobaczymy tradycyjny taniec, będziemy mieli możliwość zakupienia ręcznie wyrabianej biżuterii oraz poobserwujemy… krowy (każda z nich ma bowiem wykrojone uszy w specyficzny sposób, by zaznaczyć przynależność do danej rodziny). Wizyta w masajskiej wiosce będzie unikalnym przeżyciem!

AFRYKAŃSKA FAUNA I FLORA

Ta wyprawa to nie tylko zdobywanie legendarnego Kilimandżaro! Na wyjeździe w wersji z safari będziemy mieli okazję  podziwiać wspaniałą przyrodę Afryki, którą znamy głównie z filmów przyrodniczych National Geographic. Podczas Safari  w Parku Narodowym Tarangire będziemy mogli z bliska zobaczyć liczne dzikie zwierzęta, takie jak lwy, słonie, żyrafy, zebry.

Śladem Lokalnych Mieszkańców

W czasie wyprawy nie zabraknie okazji do bliższego poznania kultury lokalnych mieszkańców. Dowiemy się czegoś o codziennym życiu Tanzańczyków – o ich zwyczajach i kulturze. Odwiedzimy dwa z dość znanych miast afrykańskich – Moshi i Arushę. Zakupy zrobimy na lokalnym targu, gdzie nie tylko zdobędziemy najbardziej autentyczne pamiątki i najświeższe produkty, ale też wspomożemy tamtejszych mieszkańców.

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m 25

Zanzibar - wypoczynek na rajskiej plaży

Miejsce idealne dla pasjonatów nurkowania, sportów wodnych, czy miłośników turkusowej wody i wylegiwania się na plaży. Z racji licznej ilości plantacji: cynamonu, gałki muszkatołowej, pieprzu i goździków, Zanzibar zyskał przydomek “wyspy przypraw”. Wbrew powszechnie panującej opinii, Zanzibar to nie tylko rajskie wybrzeże, ale też ciekawe pod względem historycznym miejsca do zobaczenia! Na Zanzibarze spędzimy kilka dni odpoczywając na rajskich plażach po trudzie Kilimandżaro.

Morskie przysmaki

Będąc na Zanzibarze nie może zabraknąć lokalnych przysmaków. Jeśli jesteście fanami morskich smaków, Zanzibar dostarczy Wam wielu, nowych doznań smakowych. Spróbujecie najbardziej egzotycznych i niedostępnych w innych częściach świata owoców morza. Jeśli owoce morza to nie wasza bajka, nic się nie martwcie – Zanzibar ma wiele więcej do zaoferowania. Będziecie mieli okazję spróbować owoców takich jak: guyabano (można opisać jako połączeniem ananasa i truskawki), rambutan (w smaku podobny do liczi), czy jackfruit (jego smak porównać można do połączenia banana z ananasem). Przygotujcie się na istną eksplozję smaków i zapachów!

ATRAKCJE DODATKOWE

SAFARI BLUE

Blue Safari to rejs tradycyjną łodzią w kierunku zatoki Menai, która obfituje w liczne bezludne wyspy i malownicze mielizny. Podczas wycieczki będziecie nurkować podziwiając bogactwo podwodnego życia. Na wyspie Kwale będzie czas, żeby się zrelaksować, odpocząć lub pospacerować. Przyrządzony będzie dla Was lunch w formie bufetu składający się z grillowanych ryb i owoców morza oraz pysznych owoców tropikalnych.

 

Cena: 250 zł

WSCHÓD SŁOŃCA Z DELFINAMI

Najpopularniejszym miejscem na Zanzibarze, gdzie można zobaczyć delfiny, jest Kizimkazi na południowym wybrzeżu. Rozpoczęcie wycieczki zaczyna się wcześnie rano o wschodzie słońca, kiedy woda nie jest jeszcze aż tak nagrzana i delfiny przebywają na płytszych wodach. Szansa spotkania delfinów jest naprawdę duża, a kiedy już je dostrzeżemy i warunki będą sprzyjające, będzie możliwość wskoczenia do wody i pływania pośród nich.

 

Cena: 125 zł

SNORKELING

Okolice wyspy Mnemba, znane z rozległych obszarów rafy koralowej, jest doskonałym miejscem do snorkelingu. Rafa, to również setki gatunków ryb i innych stworzeń morskich, kryjących się w podwodnej roślinności, które można zaobserwować. Popłyniemy także łodzią w poszukiwaniu delfinów, a na plaży Matemwe będzie dla nas przygotowany lunch w formie bufetu.

 

Cena: 230 zł

STONE TOWN + JOZANI FOREST + SPICE TOUR

Całodzienna wycieczka, która w pigułce prezentuje to, co najlepszego Zanzibar ma do zaoferowania.

 

Stown Town to miasto, które niegdyś słynęło z handlu niewolnikami. Jest to stara część miasta Zanzibar, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kamienne Miasto, które jest mieszanką kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, pełne jest wąskich uliczek, meczetów i tętniących życiem bazarów, na których znajdziecie egzotyczne owoce i morskie stworzenia.

 

Jozani Forest to jedyny park narodowy na Zanzibarze, który zachwyca bogactwem fauny i flory. W jego bujnej roślinności można spotkać wiele rodzajów małp, a jedną z nich jest Zanzibar Red Colobus, czyli Gereza Trójbarwna, która występuje tylko na Zanzibarze.

 

Spice tour to okazja do odwiedzenia plantacji przypraw. Na własne oczy zobaczysz jak rosną goździki, kardamon, pieprz czy cynamon oraz powąchasz i posmakujesz tych aromatycznych przypraw.

 

Cena: 210 zł

Lokalna kuchnia

W Tanzanii bardzo popularnym daniem jest Ugali – czyli kluski przyrządzone z mąki kukurydzianej, które zwykle serwowane są z warzywnym gulaszem. Ugali jest uznawanym za narodowe danie. W Tanzanii, zwłaszcza w rejonach najbliższych długiej linii brzegowej je się sporo owoców morza. Kuchnia Tanzanii generalnie zdominowana została przez wpływy orientalne i arabskie. W Tanzanii uprawia się też aż kilkanaście odmian bananów.

Noclegi

W czasie naszej wyprawy doświadczymy pełnej różnorodności miejsc noclegowych – począwszy od namiotów w trakcie wspinaczki na Kilimandżaro, przez pobyt w guesthousie po zejściu z góry, uroczych i klimatycznych hostelach w odwiedzanych miastach i kończąc na resorcie tuż przy plaży na Zanzibarze. Gdziekolwiek będziemy nocować, będzie to atrakcja sama w sobie. Na safari doświadczymy niesamowicie rozgwieżdżonego nieba i dobiegających z głębi sawanny nocnych dźwięków, które uczynią te kilka nocy niezapomnianym przeżyciem. Zanzibar to oczywiście miejsce z plażą w oddali i rajskimi widokami.

Transport

Podczas wyprawy będziemy się przemieszczać prywatnym busem z kierowcą, natomiast podczas trwania safari naszym środkiem transportu będą jeepy z napędem 4×4, z których będziemy podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz niezwykłą roślinność afrykańskiej sawanny.

SPRÓBUJ

Afrykańska kuchnia

 

Podczas trekkingu na Kilimandżaro oprócz tragarzy, będą towarzyszyć nam kucharze, którzy przygotują nam najlepsze afrykańskie specjały. Tanzania słynie przede wszystkim z dobrej jakości mięsa, którego warto spróbować w lokalnych restauracjach. Wegetarianom z pewnością przypadnie do gustu maniok w sosie kokosowym lub smażony ryż z ciecierzycą i kolendrą. Będąc w Tanzanii warto spróbować również świeżo palonej kawy.

SPRAWDŹ SIĘ

Trekking na Kilimandżaro

 
Wyprawa na Dach Afryki (jednego ze szczytów Korony Ziemi) to świetna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości, kondycję fizyczną i ducha walki! Trekking na Kilimanjaro nie jest łatwy, ale gwarantuje najpiękniejsze afrykańskie widoki i przygodę życia!

ODETCHNIJ

Wypoczynek na Zanzibarze

 

Po trekkingu na Kilimandżaro czeka nas odpoczynek na niebiańskiej plaży na Zanzibarze. Lazurowa woda, biały piasek i wysokie palmy to wszystko czego nam trzeba, aby się zrelaksować. Znajdzie się czas zarówno na leniwe wylegiwanie na plaży, jak i pływanie oraz snorkeling.

DOŚWIADCZ

Dzikości afrykańskiej sawanny

 

Wielka piątka – o zobaczeniu tych majestatycznych zwierząt marzy każdy podróżnik i miłośnik przyrody! To naprawdę niesamowite przeżycie, które pozostaje w pamięci na całe życie. Oprócz tego ogromne baobaby, biegające gazele i stada ptactwa.

xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Wszystko o trekkingu na Dach Afryki

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zobaczysz masę zwierząt: lwy, żyrafy, zebry, antylopy gnu, słonie i wiele innych
 • Spędzisz niezapomnianą noc w namiocie w Parku Narodowym Tarangire
 • Zdobędziesz Dach Afryki - Kilimandżaro!
 • Odkryjesz rajskie plaże Zanzibaru
 • Skoczysz do gorących źródeł Kikuletwa
 • Doświadczysz podróży najpiękniejszą trasą kolejową na świecie
 • Odwiedzisz prawdziwą wioskę Masajów
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Marek Wójciak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

JRO

Kilimanjaro

JRO/DAR/ZNZ

Kilimanjaro/Dar es Salaam/Zanzibar

plane icon

WAW/BER

Warszawa/Berlin

Cena biletu

3600 pln - 4400 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

KILIMANDŻARO

Nasza cena dla Klubowiczów

8780 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2500 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2500 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

KILIMANDŻARO + SAFARI

Nasza cena dla Klubowiczów

11660 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 3730 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 3730 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1000 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

KILIMANDŻARO + SAFARI + ZANZIBAR

Nasza cena dla Klubowiczów

13320 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 4350 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 4350 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1100 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • noclegi w hostelach, guesthousach i resortach
 • wypożyczenie namiotów podczas wspinaczki na Kilimandżaro oraz podczas safari
 • transport prywatnym busem z paliwem i kierowcą podczas safari
 • sześciodniowe wejście na Kilimandżaro trasą Machame
 • opiekę i pomoc lokalnych przewodników podczas trekkingu na Kilimandżaro
 • pełnowartościowe wyżywienie podczas trekkingu na Kilimandżaro
 • sprzęt campingowy podczas trekkingu na Kilimandżaro
 • wizyta na plantacji kawy
 • gorące źródła Kikuletwa
 • safari w Parku Narodowym Tarangire (dotyczy: Opcja Safari oraz Safari+Zanzibar)
 • safari w Parku Narodowym Ngorongoro (dotyczy: Opcja Safari oraz Safari+Zanzibar)
 • odwiedziny w prawdziwej wiosce Masajów (dotyczy: Opcja Safari oraz Safari+Zanzibar)
 • trzydniowy odpoczynek na Rajskim Zanzibarze (dotyczy: Opcja Safari+Zanzibar)
 • zwiedzanie miasta Stone Town (dotyczy: Opcja Safari+Zanzibar)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)
 • opiekę doświadczonego lidera
 • niezbędnik solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • lotu wewnętrznego Kilimanjaro - Zanzibar około 500 PLN
 • napiwku dla tragarzy na Kilimandżaro (150$ - 200$)
 • wizy do Tanzanii (50$)
 • atrakcji dodatkowych
 • wyżywienia (oprócz trekkingu na Kilimandżaro i Safari, gdzie wyżywienie jest zapewnione)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Polowanie na zorzę za kołem podbiegunowym

Szwecja - Arctic Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Polowanie na zorzę za kołem podbiegunowym

Szwecja - Arctic Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy