Tanzania & Kilimandżaro & Zanzibar

Zdobądź Dach Afryki i szczyt Korony Ziemi (5895 m n.p.m)
Wybierz termin

Zdobądź Dach Afryki i szczyt Korony Ziemi (5895 m n.p.m)

Lider: Gniewomir Knapski

Zdobądź Dach Afryki i szczyt Korony Ziemi (5895 m n.p.m)

Wyprawa do Afryki to marzenie każdego podróżnika. Już niedługo to marzenie spełnimy! Uśmiechy lokalnych mieszkańców, ciągnące się w nieskończoność sawanny, dzika zwierzyna i zapierające dech w piersi krajobrazy to tylko przedsmak emocji, jakie towarzyszyć nam będą podczas trekkingu na Dach Afryki – Kilimandżaro! Podczas tej wyprawy możesz zdobyć jeden ze szczytów Korony Ziemi, a więc najwyższy punkt kontynentu, w bezpieczny i zorganizowany sposób. Nasz Klub i lokalna agencja zajmą się wszystkimi szczegółami i zapewnią Ci pełne wsparcie podczas trekkingu. Możesz rozszerzyć wyprawę o safari i zwiedzanie parków narodowych, a jeżeli masz apetyt na więcej, to jako wisienkę na torcie proponujemy także relaks na rajskim Zanzibarze - tak zasłużony po wejściu na Kilimandżaro. 

                                                                                                                                          #solisciteam 

Poziom trudnościq
i Ekstremalny arrow

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Mountain Adventure arrow

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi oraz zdobywanie szczytów górskich. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zdobędziesz Dach Afryki - Kilimandżaro wznoszące się na wysokość 5895 m n.p.m i będące jednym ze szczytów Korony Ziemi.
icon Przeżyjesz prawdziwą górską wyprawę - śpiąc w namiotach na trasie, sprawdzając swoją kondycję i ciesząc się zapierającymi dech w piersi widokami.
icon Spędzisz niezapomnianą noc w namiocie w Parku Narodowym Tarangire
icon Spotkasz mieszkańców wioski Mto Wa Mbu i zobaczysz jak wygląda życie wśród plantacji bananów.
icon Spędzisz 3 dni na safari tropiąc Wielką Piątkę Afryki oraz inne dzikie zwierzęta.
icon Odwiedzisz rodzinę uprawiającą kawę i zobaczysz jak powstaje ten napój - od krzaka, aż po nalewanie do filiżanki.
icon Zanurkujesz w pięknych źródełkach geotermalnych o przejrzystej wodzie.
icon Zrelaksujesz się na rajskich plażach Zanzibaru z niewiarygodnie białym piaskiem i lazurowym oceanem.
icon Poznasz ludzi, którzy uśmiechają się szczerze i szeroko, a dewiza "hakuna matata" przyświeca im każdego dnia.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

SPRÓBUJ

Afrykańskiej kuchni Tanzania słynie przede wszystkim z dobrej jakości mięsa, którego warto spróbować w lokalnych restauracjach. W...

Afrykańskiej kuchni

Tanzania słynie przede wszystkim z dobrej jakości mięsa, którego warto spróbować w lokalnych restauracjach. Wegetarianom z pewnością przypadnie do gustu maniok w sosie kokosowym lub smażony ryż z ciecierzycą i kolendrą. Będąc w Tanzanii warto spróbować również świeżo palonej kawy. Dla wszystkich wyśmienite będą też lokalne, niezwykle słodkie owoce, a na Zanzibarze koniecznie trzeba spróbować świeżych ryb i owoców morza.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Podczas trekkingu na Kilimandżaro Wyprawa na Dach Afryki (jeden ze szczytów Korony Ziemi) to świetna okazja, aby sprawdzić swoje m...

Podczas trekkingu na Kilimandżaro

Wyprawa na Dach Afryki (jeden ze szczytów Korony Ziemi) to świetna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości, kondycję fizyczną i ducha walki! Trekking na Kilimandżaro nie jest łatwy, ale gwarantuje najpiękniejsze afrykańskie widoki i przygodę życia! 

arrow
ODETCHNIJ

Na rajskim Zanzibarze Po trekkingu na Kilimandżaro czeka nas odpoczynek na niebiańskiej plaży na Zanzibarze. Lazurowa woda, biały...

Na rajskim Zanzibarze

Po trekkingu na Kilimandżaro czeka nas odpoczynek na niebiańskiej plaży na Zanzibarze. Lazurowa woda, biały piasek i kokosowe palmy to wszystko czego nam trzeba, aby się zrelaksować. Znajdzie się czas zarówno na leniwe wylegiwanie na plaży, jak i pływanie oraz snorkeling.

arrow
DOŚWIADCZ

Dzikości afrykańskiej sawanny Wielka piątka – o zobaczeniu tych majestatycznych zwierząt marzy każdy podróżnik i miłośnik pr...

Dzikości afrykańskiej sawanny

Wielka piątka – o zobaczeniu tych majestatycznych zwierząt marzy każdy podróżnik i miłośnik przyrody! To naprawdę niesamowite przeżycie, które pozostaje w pamięci na całe życie. Oprócz tego ogromne baobaby, biegające gazele i stada ptactwa. Czeka nas piękna przygoda.

arrow
TANZANIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Moshi
arrow
Kilimandżaro
arrow
Park Narodowy Tarangire
arrow
Mto Wa Mbu
arrow
Ngorongoro
arrow
Kikuletwa Hot Springs
arrow
Arusha
arrow
Zanzibar
arrow
Stone Town
arrow
Przygotowaliśmy 3 wersje wyprawy
To od Ciebie zależy którą wybierzesz:

 - CLASSIC -

WEJŚCIE NA KILIMANDŻARO

Wybierając ten pakiet czeka Cię 10 dni wyprawy.

DZIEŃ 1: Podróż z Polski na lotnisko Kilimandżaro.

DZIEŃ 2: Lądujemy w Tanzanii. Tego dnia odwiedzamy też plantację kawy.

DZIEŃ 3 – DZIEŃ 7: Zdobycie najwyższego szczytu Afryki.

Pod opieką lokalnej agencji i czujnym okiem przewodników oraz polskich liderów zdobędziesz Kilimandżaro podczas 5 dniowego trekkingu.

DZIEŃ 8: Zejście na dół i odbiór certyfikatów zdobywców Kilimandżaro i powrót do hotelu w Moshi.

DZIEŃ 9: Wylot do Polski.

DZIEŃ 10: Powrót do domu.

 

arrow

- PRO - 

WEJŚCIE NA KILIMANDŻARO + SAFARI

Ta wersja wyprawy to 13 dni niesamowitej przygody.

Jeżeli marzy Ci się przeżycie prawdziwego, afrykańskiego safari w jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Tanzanii, możesz rozszerzyć PAKIET CLASSIC do wersji PRO. Specjalnymi, otwartymi jeepami przemierzymy afrykańskie sawanny, gdzie przewodnicy pokażą nam dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

DZIEŃ 9: Przejazd jeepami 4×4 do Parku Narodowego Tarangire i nocleg na campingu w jego sercu.

DZIEŃ 10: Zwiedzanie parku, wizyta w lokalnej wiosce Mto Wa Mbu i nocleg na campingu z basenem.

DZIEŃ 11: Safari w kraterze Ngorongoro. Nocleg w hotelu w Arushy.

DZIEŃ 12: Wylot do Polski.

DZIEŃ 13: Powrót do domu.

arrow

- FULL -

WEJŚCIE NA KILIMANDŻARO + SAFARI + ZANZIBAR

17 dniowa i najbardziej rozbudowana wersja wyprawy.

Poszerzając pakiet PRO do wersji FULL zapewniasz sobie dodatkowe 4 dni spędzone na rajskim Zanzibarze.

DZIEŃ 12: Przelot z lotniska Kilimandżaro na Zanzibar.

DZIEŃ 13 – DZIEŃ 15: Relaks i odpoczynek na wyspie wśród białych plaż, lazurowego oceanu i palm kokosowych.

W tym czasie będziesz mieć możliwość skorzystania z wielu atrakcji dodatkowych: zwiedzanie Stone Town i plantacji przypraw, snorkeling, czy rejs po bezludnych wysepkach i lagunach otaczających Zanzibar.

DZIEŃ 16: Ostanie chwile relaksu i wylot do Polski.

DZIEŃ 17: Powrót do domu.

arrow

Wejście na Kilimandżaro – Dach Afryki

Na granicy Kenii i Tanzanii, z sawannowej równiny majestatycznie wyrasta góra – legenda, czyli Kilimandżaro (5895 m n.p.m). Wejście na jej szczyt to dla nas „gwóźdź programu” i prawdziwe kondycyjne wyzwanie. Na szczęście nie jest to wymagająca wspinaczka, a trekkingowe wejście, które trwa 6 dni jest w pełni obsługiwane przez jedną z najlepszych lokalnych agencji górskich. Wiele osób myśli, że wyjście wiąże się ze wspinaczką na Kilimandżaro i koniecznością długotrwałego przygotowania – owszem, kondycja jest potrzebna, ale jeżeli tylko chodzisz po górach i masz trochę doświadczenia, to z pewnością sobie poradzisz.

W cenie, oprócz wyżywienia i sprzętu campingowego, zapewniamy opiekę przewodników i porterów, którzy kontrolują nasz stan zdrowia oraz dbają o dobre nastroje w grupie, dzięki czemu wyprawa na Dach Afryki jest w pełni bezpieczna. Nasz Klub prowadzi wyprawy na Kilimandżaro od 2018 roku. Do tej pory na szczyt wybrało się z nami już blisko 300 podróżników! 95 % zdobyło najwyższy punkt góry, a 100% spróbowało swoich sił podczas ataku szczytowego. Wiemy, jak zapewnić Wam optymalne górskie doświadczenie. Cena naszej wyprawy to najlepsza na rynku opcja dla osób chcących spróbować swoich sił i zdobyć Kilimandżaro, a także zobaczyć najpiękniejsze miejsca Tanzanii.

arrow

Zdobądź Kilimandżaro – 1 z 7 szczytów Korony Ziemi

Czeka nas trekking na Kilimandżaro. Choć samo podejście nie wymaga dużych umiejętności technicznych, może sprawiać problem ze względu na dużą różnicę wysokości – nie będzie to zatem wycieczka dla każdego. Należy pamiętać, że na górze nasze organizmy reagują bardzo indywidualnie – ilu ludzi, tyle historii. Dobre przygotowanie i stan zdrowotny to najważniejsze czynniki przy zdobywaniu szczytu. Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli jesteś osobą zdrową i wysportowaną, musisz uważnie obserwować reakcje swojego organizmu i podchodzić do gór z szacunkiem i pokorą. My ze swojej strony, zrobimy wszystko, aby pomóc Ci w bezpieczny i zdrowy sposób osiągnąć maksimum Twoich możliwości. Wejście na Uhuru Peak gwarantuje satysfakcję nie do opisania!

Kilimandżaro - samotna góra

Nazywany Dachem Afryki, najwyższy szczyt kontynentu majestatycznie wznosi się ponad otaczające go sawanny. Jest to jedyne miejsce na czarnym lądzie, gdzie spotkamy śnieg przez cały rok. W skład Kilimandżaro wchodzą trzy szczyty, które są pozostałościami po trzech wulkanach. Szczyt Uhuru znajduje się na wulkanie Kibo i osiąga wysokość 5895 m n.p.m., szczyt Mawenzi ma wysokość 5150 m n.p.m., natomiast szczyt Shira osiąga 3940 m n.p.m. Szczyt objęty został ochroną w ramach utworzonego tu Parku Narodowego Kilimandżaro, który wpisano na listę UNESCO. Pierwsze udokumentowane wejście na szczyt miało miejsce w 1889 roku, a dokonał tego Niemiec Hans Meyer.

arrow

Trasa Machame - Optymalny wybór

Wejście na Kilimandżaro odbywa się niezwykle malowniczą trasą Machame. Mierzy ona 100 kilometrów, a jej pokonanie zajmie nam 6 dni w obie strony. Rozłożona w czasie wyprawa pozwoli na odpowiednią aklimatyzację i podziwianie roztaczającej się ze stoków Kilimandżaro, zapierającej dech w piersi panoramy.

arrow

Organizacja wyprawy - Noclegi

Spać będziemy w namiotach 2-4 osobowych.
Warunki podczas wyprawy na Kilimandżaro są bardzo
wyprawowe i trzeba liczyć się z brakiem dostępu do
normalnych standardów zakwaterowania, jak prysznic czy
toaleta z bieżącą wodą. Do mycia będziemy używać
minimalnej ilości wody, więc warto zabrać mokre
chusteczki higieniczne. Wszystkie potrzebne rzeczy będą
nieść nasi tragarze z lokalnej agencji górskiej.

arrow

Organizacja wyprawy - wyżywienie

Podczas trekkingu na Kilimandżaro zapewniamy Wam pełne wyżywienie. Lokalna agencja posiada swoich kucharzy, którzy wiedzą jakie potrawy sprawdzą się najlepiej podczas wymagającego podejścia. Każdego dnia przygotują dla nas 3 pełnowartościowe posiłki, które będziemy spożywać w messie – wspólnym namiocie. Na czas trekkingu uzupełnić będziemy mogli zapasy wody napełniając camel bagi i butelki.

arrow

Dzienny Plan Trekkingu

Pierwszego dnia przejedziemy do Machame Gate (1800 m n.p.m), skąd rozpoczniemy trekking do znajdującej się na wysokości 3000 metrów Machame Camp. Czas przejścia: ok. 6-7h.

Drugiego dnia wybierzemy się w drogę po płaskowyżu Shira i przejdziemy do kempingu o tej samej nazwie, mieszczącego się na wysokości 3800 metrów. Czas przejścia: ok. 5-6h.

Trzeciego dnia czeka nas wejście aklimatyzacyjne na 4600 metrów do Lava Tower i zejście do obozu Baranco (3950 m n.p.m).

Czwartego dnia rozpoczniemy trekking do Chaty Barafu, stojącej na wysokości 4550 metrów. Wieczór przeznaczymy na regenerację przed atakiem szczytowym.

arrow

Zdobywanie Szczytu

Dzień piąty to dzień kluczowy. Krótko po północy rozpoczniemy atak szczytowy. Po około 5-6 godzinach zdobędziemy szczyt Uhuru (5895 m n.p.m). Krótki postój przeznaczymy na pamiątkowe zdjęcie i podziwianie widoków. Następnie ruszymy w dół, w stronę Mweka Camp (3100 m n.p.m).

Szóstego dnia zejdziemy do Mweka Gate, a następnie wrócimy do hotelu. Nasza wyprawa zakończy się otrzymaniem certyfikatu zdobycia Dachu Afryki przez każdego uczestnika!

arrow

Lokalna agencja górska - profesjonalizm i doświadczenie

Nasz trekking od początku do końca zabezpieczany jest przez lokalną agencję górską. W trakcie wyjścia towarzyszyć nam będą przewodnicy, kucharze, kelnerzy oraz tragarze. Cały czas posiadają przy sobie sprzęt medyczny- między innymi zapas tlenu, czy przenośną komorę hiperbaryczną. Dwa razy dziennie sprawdzać będą nasz stan zdrowa – m.in mierząc poziom tlenu we krwi. Będziemy mieć zapewnione trzy pełnowartościowe posiłki dziennie oraz gorące napoje jak i wodę pitną. Należy pamiętać, że podczas wspinaczki będziemy przechodzić przez kilka stref klimatycznych. Jest to szczególnie ważne w kwestii ubioru i noclegu. Tragarze pomogą nam z wyniesieniem bagaży na szczyt, abyśmy zaoszczędzili jak najwięcej sił i energii.

 

arrow

Ubezpieczenie - zadbamy o zdrowie i bezpieczeństwo

Podczas trekkingu bardzo ważna jest kwestia pilnowania własnego zdrowia oraz samopoczucie. Podczas wyprawy będziemy też mieli do dyspozycji potrzebny sprzęt medyczny, a nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać przewodnicy i ekipa organizacyjna. Każdego wieczoru będzie wykonywana oksydacja krwi i ogólne sprawdzenie stanu zdrowia. W razie jakichkolwiek symptomów wskazujących na silną chorobę wysokościową, jest możliwość rezygnacji z wejścia na szczyt i zejście do niższych obozów. Zapewniamy też wysokiej klasy ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne, które pokrywa koszty ewentualnej akcji ratunkowej.

arrow
SAFARI

Parki Narodowe - Bogactwo przyrodnicze Afryki

W czasie wyprawy zwiedzimy dwa z najpiękniejszych miejsc Afryki – Park Narodowy Ngorongoro i Park Narodowy Tarangire. Przemierzymy je jeepami z napędem 4×4, dzięki czemu zobaczymy życie dzikiej zwierzyny z bliska, tym samym zachowując bezpieczeństwo. Wyprawa do Tanzanii zostanie w Waszej pamięci do końca życia, a dzięki zdjęciom, które zrobimy będziecie przeżywać te chwile na nowo!

PARK NARODOWY TARANGIRE - DOM SŁONI

Mniej turystyczny, bardziej poza utartym szlakiem ale równie ciekawy co inne parki – znany głównie z ogromnej ilości słoni występujących na tym obszarze. Będzie bardzo dziko, czyli tak jak lubimy najbardziej! W trakcie safari w Tarangire spotkamy masę baobabów, a jak baobaby to i słonie. Jak słonie to i mnóstwo ptaków. Nie zabraknie tu również lwów, gnu, zebr oraz żyraf. Czas spędzony w naturze, z dala od zgiełku miasta bardzo nas wyciszy i zrelaksuje. Spać będziemy w namiotach na terenie rozległej sawanny, ale oczywiście pod stałą opieką lokalnych przewodnikó.

arrow

Ngorongoro - safari w kalderze

Wycieczka do Parku Ngorongoro, niezwykle malowniczego miejsca w Tanzanii, to punkt obowiązkowy każdej wyprawy na safari. Ten park narodowy stanowi jedną z największych kalder na świecie, czyli wgłębień powstałych na skutek zapadnięcia wulkanu. Jest to teraz miejsce bogate w faunę i florę, w którym będziemy podziwiać stada lwów, zebr i żyraf, a przede wszystkim liczne rodziny słoni. Noc spędzimy na bardzo ładnym campingu z infity pool!

arrow

JEEPY 4X4 - PRZEMIERZAJĄC BEZDROŻA

Podczas 3 dniowego safari przemieszczać będziemy się specjalnymi jeepami z napędem 4×4. Każdy z nich prowadzony będzie przez lokalnego przewodnika, który parki narodowe zna jak własną kieszeń. Miejcie aparaty w gotowości! W drodze nie zabraknie lwów, żyraf, zebr, słoni, gnu czy hipopotamów. Przydadzą się także lornetki, a dzięki specjalnie dostosowanym samochodom z otwieranymi dachami najlepsze punkty widokowe gwarantowane.

arrow

NOCLEG NA CAMPIE - POD NIEBEM AFRYKI

W trakcie safari nocować będziemy na specjalnych campingach. Dzięki temu, spędzisz noc w samym środku parku narodowego, gdzie usypiać będziesz przy dźwięku niosącego się z oddali ryczenia lwa. Całą noc nad obozowiczami czuwają strażnicy, a rano czekać będzie na nas już pyszne śniadanie. Drugą noc podczas safari spędzimy na campingu, który poszczycić może się pięknym widokiem na jezioro, a także… infinity pool. Dla każdego coś dobrego!

arrow

TRZYDNIOWE SAFARI – Zobacz Wielką Piątkę sawanny

Wyprawa do Tanzanii dostarczy wielu wspaniałych wspomnień podczas trzydniowego safari. Dzikie tereny przemierzymy jeepami z napędem 4×4, z których podziwiać będziemy wspaniałą afrykańską roślinność i zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Miejcie aparaty w gotowości! W drodze nie zabraknie żyraf, zebr, gnu czy hipopotamów, jednak naszym głównym celem będzie Wielka Piątka, czyli słoń afrykański, nosorożec czarny, bawół afrykański lampart oraz. lew

arrow
WIELKA PIĄTKA AFRYKI

Słoń afrykański – największe żyjące zwierzę

Słonie afrykańskie to piękne i majestatyczne zwierzęta, a każda osoba odwiedzająca Afrykę pragnie je spotkać. W Tanzanii z pewnością spełnimy to marzenie! Te wielkie ssaki żyją w stadach, które przechadzają się przez teren rezerwatu i … co tu dużo mówić…  trudno ich nie zauważyć.

arrow

NOSOROŻEC CZARNY – Niezwykłe zwierzę

Czy wiesz, że nosorożec czarny potrafi bardzo szybko biegać? Jeżeli nie, to nie martw się. Większość z nas nie ma pojęcia, jak niesamowitym zwierzęciem jest ten ssak. Znany również jako nosorożec spiczastonosy zadziwia również średnią długością życia. Najwyższy odnotowany wiek nosorożca to aż 49 lat!

arrow

BAWÓŁ AFRYKAŃSKI – silny ROŚLINOŻERCA

Kolejnym bardzo interesującym zwierzęciem jest bawół afrykański. Bardzo często można go spotkać w dużych stadach podchodzących do wodopojów. Co sprawia, że jest taki interesujący? Niewątpliwie jego twardy charakter. Ludzie przez wieki próbowali udomowić bawoły, ale nigdy im się to nie udało, a zwierzę zostało dzikim mieszkańcem rezerwatów.

arrow

LAMPART plamisty – dumny i zwinny

Lampart plamisty jest kolejnym kotem należącym do “Wielkiej Piątki”, który zamieszkuje tereny Tanzanii. Ten wielki kocur z charakterystycznymi cętkami jest niezwykle piękny, dumny i zwinny, co niestety oznacza, że nie jest łatwo go spotkać. Poluje w nocy, a w dzień wyleguje się wśród wysokich koron drzew. Niemniej jednak zabawimy się w łowców przygód i spróbujemy go wytropić!

arrow

LEW AFRYKAŃSKI – KRÓL ZWIERZĄT

Uznany za Króla Wszystkich Zwierząt – Lew Afrykański. Jako, że jest to drugi największy kot świata, to królewski tytuł nikogo nie dziwi.  W tanzańskich parkach narodowych możesz mieć okazję spotkać pokaźne lwie rodziny, które wylegują się wśród wysokich traw. Oglądanie ich na żywo robi ogromne wrażenie!

arrow

MTO WA MBU – Z WIZYTĄ U LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Odwiedzimy miejsce wyjątkowe, jedyne takie w Tanzanii – wioskę Mto Wa Mbu, w której żyją przedstawiciele 120 plemion. Poznamy ich codzienność i zobaczymy oryginalne wyroby rzemieślnicze wytwarzane przez mieszkańców. Odwiedzimy okoliczną plantację bananów, która liczy ponad 30 odmian tego owocu. Roślina wykorzystywana jest na wiele sposobów, od żywności po materiały budowlane, a nawet sztukę. Następnie będziemy mieć okazję spróbować mbege – tradycyjnego napoju z bananów i prosa, które jest warzone i pite głównie przez plemię Chagga. Tradycyjnie napój podawany jest w jednym dużym kubku i przekazywane wokół grupy z rąk do rąk.

arrow

Kawa – plantacje u podnóży Kilimanjaro

Czyli jeden ze znaków rozpoznawczy Afryki. Zachwyci Was pełną konsystencją, aromatem i łagodną kwaskowością. Jeśli dzień rozpoczynacie od filiżanki świeżej kawy, w Afryce każdy dzień rozpoczniecie od minimalnie dwóch! Kawa prosto z Afryki świetnie sprawdzi się również jako prezent/ pamiątka dla wszystkich kawoszy. Na własne oczy zobaczycie jak i gdzie powstaje ten pyszny napój.

arrow

Kikuletwa – gorące źródła

Jedno z najbardziej niekomercyjnych miejsc na trasie. Rzadko kto tu trafia, ponieważ samo miejsce znajduje się kompletnie poza szlakiem. Gorące źródła Kikuletwa to miejsce, gdzie zażyjemy relaksującej kąpieli, będziemy skakać do wody trzymając się jedynie sznura zawieszonego do drzewa, będziemy nurkować i cieszyć się widokami. Gwarantujemy mnóstwo zabawy!

arrow

SPOTKANIA - ŚLADEM LOKALNYCH MIESZKAŃCÓW

W czasie wyprawy nie zabraknie okazji do bliższego poznania kultury lokalnych mieszkańców. Dowiemy się czegoś o codziennym życiu Tanzańczyków – o ich zwyczajach i kulturze. Odwiedzimy dwa z dość znanych miast afrykańskich – Moshi i Arushę. Zakupy zrobimy na lokalnym targu, gdzie nie tylko zdobędziemy najbardziej autentyczne pamiątki i najświeższe produkty, ale też wspomożemy tamtejszych mieszkańców.

arrow
ZANZIBAR

Zanzibar – wypoczynek na rajskiej plaży

Miejsce idealne dla pasjonatów nurkowania, sportów wodnych, czy miłośników turkusowej wody i wylegiwania się na plaży. Z racji licznej ilości plantacji: cynamonu, gałki muszkatołowej, pieprzu i goździków, Zanzibar zyskał przydomek “wyspy przypraw”. Wbrew powszechnie panującej opinii, Zanzibar to nie tylko rajskie wybrzeże, ale też ciekawe pod względem historycznym miejsca do zobaczenia! Na Zanzibarze spędzimy kilka dni odpoczywając na rajskich plażach po trudzie Kilimandżaro.

PAJE BEACH - PEREŁKA WYSPY

Podczas pobytu na Zanzibarze zamieszkamy po jej wschodniej stronie, blisko słynnej plaży Paje. Przez wielu uważana jest za tę najpiękniejszą na wyspie. Można bawić się w rankingi próbować to rozstrzygnąć, ale można też po prostu oddać się tu błogiemu lenistwu i nacieszyć oczy rajskimi widokami. Ciągnące się kilometrami połaci białego piasku, otoczone lazurowym oceanem – kwintesencja wakacyjnego strzału w dziesiątkę.

arrow

OWOCE MORZA - BOGACTWO ZANZIBARU

Będąc na Zanzibarze nie może zabraknąć lokalnych przysmaków. Jeśli jesteście fanami morskich smaków, Zanzibar dostarczy Wam wielu nowych doznań smakowych. Spróbujecie najbardziej egzotycznych i niedostępnych w innych częściach świata owoców morza. Co rano rybacy wyruszają na połów, a na ich zdobycze o wschodzie słońca czekają już na plaży właściciele restauracji i barów. Mamy więc pewność, że to, co trafia na nasze talerze jest niezwykle świeże i lokalne.

arrow

KOKOSY I EGZOTYCZNE OWOCE - PLACE LIZAĆ

A jeżeli ryby i owoce morza to nie Wasza bajka, nic się nie martwcie. Zanzibar ma wiele więcej do zaoferowania. Będziecie mieli okazję spróbować owoców takich jak: guyabano (można opisać jako połączeniem ananasa i truskawki), rambutan (w smaku podobny do liczi), czy jackfruit (jego smak porównać można do połączenia banana z ananasem). Przygotujcie się na istną eksplozję smaków i zapachów!

arrow

Lokalna kuchnia

W Tanzanii bardzo popularnym daniem jest Ugali – czyli kluski przyrządzone z mąki kukurydzianej, które zwykle serwowane są z warzywnym gulaszem. Ugali jest uznawanym za narodowe danie. W Tanzanii, zwłaszcza w rejonach najbliższych długiej linii brzegowej je się sporo owoców morza. Kuchnia Tanzanii zdominowana została przez wpływy orientalne i arabskie. W Tanzanii uprawia się też aż kilkanaście odmian bananów. Na trasie nie zabraknie także pysznych owoców.

arrow

Noclegi

W czasie naszej wyprawy doświadczymy pełnej różnorodności miejsc noclegowych. Podczas trekkingu na Kilimandżaro oraz safari czeka nas nocleg w namiotach 2 osobowych. W odwiedzanych miastach Tanzanii zanocujemy w klimatycznych hotelach, a na Zanzibarze w uroczym hoteliku z basenem położonym przy rajskiej plaży. Pokoje we wszystkich miejscach będą 2-4 osobowe z łazienkami. W każdym pokoju zapewnione będą także moskitiery chroniące nas w nocy przed ukąszeniami insektów.

arrow

Transport

Podczas wyprawy będziemy się przemieszczać prywatnym busem z lokalnym kierowcą, natomiast podczas trwania safari naszym środkiem transportu będą jeepy z napędem 4×4, z których będziemy podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz niezwykłą roślinność afrykańskiej sawanny. Czeka nas także lot wewnętrzny na Zanzibar.

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

SAFARI BLUE

Blue Safari to rejs tradycyjną łodzią w kierunku zatoki Menai, która obfituje w liczne bezludne wyspy i malownicze mielizny. Podczas wycieczki będziecie snurkować, podziwiając bogactwo podwodnego życia. Na wyspie Kwale będzie czas, żeby się zrelaksować, odpocząć lub pospacerować. Przyrządzony będzie dla Was lunch w formie bufetu składający się z grillowanych ryb i owoców morza oraz pysznych owoców tropikalnych.

 

Cena: ok. 250 zł

arrow

SNORKELING

Okolice wyspy Mnemba, znane z rozległych obszarów rafy koralowej, jest doskonałym miejscem do snorkelingu. Rafa, to również setki gatunków ryb i innych stworzeń morskich, kryjących się w podwodnej roślinności, które można zaobserwować. Popłyniemy także łodzią w poszukiwaniu delfinów, a na plaży Matemwe będzie dla nas przygotowany lunch w formie bufetu.

 

Cena: ok.210 zł

arrow

JOZANI FOREST + SPICE TOUR + STONE TOWN

Całodzienna wycieczka, która w pigułce prezentuje to, co najlepszego Zanzibar ma do zaoferowania.

 

Jozani Forest to jedyny park narodowy na Zanzibarze, który zachwyca bogactwem fauny i flory. W jego bujnej roślinności można spotkać wiele rodzajów małp, a jedną z nich jest Zanzibar Red Colobus, czyli Gereza Trójbarwna, która występuje tylko na Zanzibarze.

 

Spice tour to okazja do odwiedzenia plantacji przypraw. Na własne oczy zobaczysz jak rosną goździki, kardamon, pieprz czy cynamon oraz powąchasz i posmakujesz ich aromatu.

 

Stown Town to miasto, które niegdyś słynęło z handlu niewolnikami. Jest to stara część miasta Zanzibar, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kamienne Miasto będące mieszanką kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej pełne jest wąskich uliczek, meczetów i tętniących życiem bazarów, na których znajdziecie egzotyczne owoce i morskie stworzenia. W cenie wycieczki Slave Market.

 

Cena: ok. 290 zł

arrow

KITESURFING

Kitesurfing na Zanzibarze to niezwykłe doświadczenie dla entuzjastów sportów wodnych. Z urokliwymi plażami i doskonałymi warunkami wietrznymi, to idealne miejsce do nauki i praktykowania tego ekscytującego sportu.

Podczas trwających około 3 godziny zajęć, które odbywają się w grupie dla początkujących, zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, aby rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem. Na początek zostaniesz wprowadzony w teoretyczne podstawy kitesurfingu, takie jak zasady bezpieczeństwa i obsługa sprzętu. Następnie przyszedł czas na część praktyczną, gdzie będziesz rozwijać swoje umiejętności już na wodzie!

 

Cena: ok. 910 zł

arrow

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA

Kilimandżaro

PODCAST PODRÓŻNICZY O KILIMANDŻARO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

arrow

Liderzy wyprawy

Gniewomir
Knapski
Paweł
Posmyk

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
JRO
Kilimanjaro

Powrót:

JRO/DAR/ZNZ ?
Kilimanjaro/Dar es Salaam/Zanzibar
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
3350 - 5100 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

PAKIET CLASSIC:

o

organizację 6 dniowego wejścia na Kilimandżaro obejmującą:

o

5 noclegów w namiotach 2 osobowych, w bazach na trasie trekkingu

o

zezwolenie na pobyt w Parku Narodowym Kilimandżaro

o

obsługę lokalnej agencji górskiej zapewniającej przewodników, kucharzy, kelnerów i tragarzy

o

opiekę i pomoc lokalnych przewodników

o

pełnowartościowe wyżywienie (3 posiłki dziennie, z napojami i wodą w obozach)

o

wodę nalewaną do prywatnych butelek na czas trekkingu

o

sprzęt campingowy (namioty, namiot wspólny - stoły, krzesła, przybory kuchenne)

o

przenośną toaletę i dostęp do wody w bazach

o

tragarzy wnoszących i znoszących bagaże podczas trekkingu

o

2 noclegi w hotelu w Moshi w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami

o

transport prywatnym busem z paliwem i kierowcą podczas przejazdów

o

wizytę na plantacji kawy z lokalnym przewodnikiem

o

PAKIET PRO (dodatkowo):

o

2 noclegi w namiotach dwuosobowych w trakcie trwania safari (z materacami oraz śpiworami) - campingi z łazienkami, na jednym dostępny także odkryty basen

o

3 dni safari w Parku Narodowym Tarangire i parku Ngorongoro z pełnym wyżywieniem, transportem jeepami, kierowcą i lokalnym przewodnikiem

o

wizytę z lokalnym przewodnikiem w wiosce Mto Wa Mbu

o

bilet wstępu na źródła Kikuletwa

o

PAKIET FULL (dodatkowo):

o

4 noclegi na rajskim Zanzibarze w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami

o

transport do i z hotelu na Zanzibarze

o

prom powrotny z Zanzibar do Dar Es Salam w przypadku lotu powrotnego z Dar Es Salam

o

WSZYSTKIE OPCJE:

o

opiekę doświadczonego, polskiego lidera

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu) oraz lotu wewnętrznego Kilimanjaro - Zanzibar około 600 PLN

x

wizy do Tanzanii (50$)

x

napiwku dla tragarzy na Kilimandżaro (150$ - 200$) oraz zwyczajowych napiwków w Tanzanii

x

wyżywienia (oprócz ujętego w ofercie)

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Luty
Październik
Icon Zostało 5 ostatnich miejsc
BASIC: KILIMANDŻARO
02.10.24 - 11.10.24
Lider Michał Łaski
Cena lotu 5100 PLN
Cena wyprawy 8940 PLN
Icon
Icon Zostały 3 ostatnie miejsca
MEDIUM: KILIMANDŻARO+SAFARI
02.10.24 - 14.10.24
Lider Michał Łaski
Cena lotu 5100 PLN
Cena wyprawy 11940 PLN
Icon
Icon Zostały 3 ostatnie miejsca
FULL: KILIMANDŻARO+SAFARI+ZANZIBAR
02.10.24 - 18.10.24
Lider Michał Łaski
Cena lotu 5100 PLN
Cena wyprawy 14240 PLN
Icon
Icon Zostały 3 ostatnie miejsca
BASIC: KILIMANDŻARO
06.02.25 - 15.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3750 PLN
Cena wyprawy 9240 PLN
Icon
Icon Zostały 4 ostatnie miejsca
MEDIUM: KILIMANDŻARO+SAFARI
06.02.25 - 18.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3350 PLN
Cena wyprawy 11940 PLN
Icon
FULL: KILIMANDŻARO+SAFARI+ZANZIBAR
06.02.25 - 22.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3900 PLN
Cena wyprawy 14240 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
BASIC: KILIMANDŻARO
12.10.24 - 21.10.24
Lider Anna Wojtalik
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
MEDIUM: KILIMANDŻARO+SAFARI
12.10.24 - 24.10.24
Lider Anna Wojtalik
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
FULL: KILIMANDŻARO+SAFARI+ZANZIBAR
12.10.24 - 28.10.24
Lider Anna Wojtalik
Brak miejsc
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next

Najczęściej zadawane pytania

PRZED WYPRAWĄ x
Co spakować na wyprawę? >
Infopak zawierający szczegółowe informacje dotyczące kraju i co ze sobą zabrać wysyłany jest do uczestników na miesiąc przed wyjazdem. Pamiętaj, że to wyprawa na najwyższy szczyt Afryki, więc przygotowanie sprzętowe jest szczególnie ważne. Szczegóły możesz przeczytać w naszym artykule Jak spakować się na Kilimandżaro?