Krutynia - spływ perełką Mazur 1

Z cyklu Live Wild Krutynia

Pomysł na aktywny weekend

Na pewno marzyłeś kiedyś, aby popływać kajakiem po Mazurach! Teraz masz okazję zobaczyć je z najciekawszej strony. Rzeka Krutynia ceniona jest w całej Europie – zaliczana jest do jednych z najładniejszych tras spływów na starym kontynencie. Cała trasa liczy około 70 km, więc przygotuj się na bardzo aktywny weekend. Mimo, że trasa należy do łatwych i bezpiecznych, nie ominą nas przenoski oraz jeziora do przepłynięcia. W trakcie spływu będziemy podziwiać zróżnicowane krajobrazy i na własnej skórze będziemy mogli przekonać się co wspaniałego kryje w sobie ta rzeka, że zachwyca kajakarzy z całej Europy. Krutynia nam nie straszna, bo kajak w kajak będziemy przemierzać ją razem. Dawaj z nami!

 #SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Bieńki
 • Spychowo
 • Krutyń
 • Ukta

Olek Doba to Solista!

Utytułowany kajakarz. Jako jedyny na świecie przeżył sztorm 10 w skali Beauforta w kajaku. Rzucił wyzwanie Atlantykowi i zwyciężył 3 razy przepływając go rożnymi trasami.  Posiadacz wszystkich odznaczeń stopni krajowych organizacji kajakarskich oraz międzynarodową ICF (International Canoe Federation). Pełen energii, dobrego humoru i pozytywnego nastawienia do życia.  Pasją Olka są nie tylko kajaki, ale także szybowce. Na swoim koncie ma ponad 250 godzin w powietrzu. Żeby było tego mało – Olek skacze również na spadochronie, a dzięki udziałowi w licznych wyścigach i wyprawa kolarskich jest również posiadaczem złotej odznaki turystyki kolarskiej! Ten człowiek to wulkan energii.

Dzień 1- PIĄTEK: Bieńki - Spychowo (22 km, ok. 6h)

Długi odcinek jak na start spływu, jednak bardzo spokojny, gdyż płynie przez liczne jeziora oraz niewielkie rzeki. Charakter trasy jest rzeczno – jeziorny. Nie zabraknie również przenosek kajaków przy młynie w Babiętach oraz na śluzie Lalka. Jeziora, jakie przyjdzie nam przepłynąć na trasie to Białe, Gant, Zyzdrój Wielki, Zyzdrój Mały oraz część jeziora Spychowskiego. Podczas pokonywania jezior konieczne jest zachowanie wzmożonej czujności. Miniemy również tak zwaną Wyspę Miłości, która kajakarzom często służy za miejsce noclegowe.  Zakończenie pierwszego etapu będzie w stanicy wodnej w Spychowie.

Dzień 2- SOBOTA: Spychowo - Krutyń (23 km, ok. 6h)

Kolejny dzień wymagający nieco więcej wiosłowania na trasie o charakterze rzeczno- jeziorowym. Trasa wiedzie przez rzekę Spychowska Struga, by następnie przejść w wąską i urokliwą cześć Uplik. Wyzwaniem na dziś jest jezioro Mokre- jedno z największych i najgłębszych jezior na Kurtyni. Bezkres jeziora jest zachwycający i budzi podziw. Puszcza Piska otacza je z obu stron. Przy wietrznej pogodzie możemy być zaskoczeni przez fale na jeziorze, jednak nie jest to powód do żadnych obaw. Po tym odcinku wpływamy do rezerwatu Krutynia, gdzie możemy spotkać uschniętą (niestety!) 300 – letnią sosnę. Końcowy etap jest nagrodą za trudy całego dnia. Płyniemy w kierunku wsi Krutyń. Odcinek jest spokojny, płytki z krystalicznie czystą wodą. Liczne kłody i powalone drzewa dodają tylko uroku temu miejscu.

Dzień 3- NIEDZIELA: Krutyń - Ukta (14 km, ok. 3,5h)

Ostatni etap spływu. Dla odmiany, ten odcinek ma charakter typowo rzeczny. Niewielka głębokość rzeki na tym odcinku oraz wolny nurt pozwala cieszyć się otaczającą naturą. Liczne drzewa przy brzegu dają cień w upalne dni, a niezwykle bujna roślinność tworzy na powierzchni wody swego rodzaju zielone dywany. Dopływając do wodnego młynu wyskakujemy na brzeg, aby przenieść kajaki. Dalej spokojnie płyniemy wśród trzcin. Kajakarze ten odcinek rzeki nazywają ‘akwarium’ z racji przejrzystości wody i ilości ryb.  Trasa kończy się przed mostem w Ukcie. Niestety, trzeci dzień spływu jest zwieńczeniem naszej przygody. Czas się pożegnać i spotkać na kolejnym wyjeździe #LiveWild! 🙂

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

Spływ wielkanocny 1

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
 • Wieczorne opowieści o podróżach przy ognisku
 • Nadbagaż wspomnień i humoru
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Zdobywanie nowe umiejętności
 • Świetna zabawa w Solistowym gronie!

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Łukasz Bieńko

Alive in the world!

Łukasz Bieńko

Na co dzień pracownik Lufthansy IT. Z powołania wspinacz,podróżnik,tancerz i "droniarz". Najbardziej w swoim życiu (po jedzeniu) kocham góry, te zimą. Kupuję przewodniki, lecz im nie ufam. Musze sprawdzić,poczuć, doznać i przekonać się sam. Uważam, że miesiąc bez podróży to miesiąc stracony. Czasu nie odmierzam godzinami lecz przebytymi milami i wspomnieniami, natomiast historia mojego życia mieści się (już) w 2 paszportach. Patrzysz na świat lekko ironicznie oraz z dystansem? Dogadamy się!
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Łukasz Bieńko

Alive in the world!

Łukasz Bieńko

Ola Staromiejska
Łukasz Bieńko

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

480 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 240 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 240 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • Noclegi na polach namiotowych
 • Opłatę klimatyczną
 • Transport namiotów (3 - osobowe)
 • Wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne
 • Transport kajaków
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • Dostęp do infrastruktury sanitarnej
 • 2 x dostęp do prysznica
 • Potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • Opłatę parkingową
 • Dwa ogniska z kiełbaskami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu (Bieńki) oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 10 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Górska wyrypa

z Łukaszem Superganem

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Długi weekend z Olkiem Dobą

Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rowerowa przygoda

Góry Izerskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Górska wyrypa

z Łukaszem Superganem

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Długi weekend z Olkiem Dobą

Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rowerowa przygoda

Góry Izerskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy