kajakiem przez Krutynię

70 km spływu perełką Mazur
Wybierz termin

70 km spływu perełką Mazur

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
icon Wieczorne opowieści o podróżach przy ognisku
icon Nadbagaż wspomnień i humoru
icon Zakwasy gwarantowane!
icon Zdobywanie nowe umiejętności
icon Świetna zabawa w Solistowym gronie!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Bieńki
arrow
Spychowo
arrow
Krutyń
arrow
Ukta
arrow

Pomysł na aktywny weekend

Na pewno marzyłeś kiedyś, aby popływać kajakiem po Mazurach! Teraz masz okazję zobaczyć je z najciekawszej strony. Rzeka Krutynia ceniona jest w całej Europie – zaliczana jest do jednych z najładniejszych tras spływów na starym kontynencie. Cała trasa liczy około 70 km, więc przygotuj się na bardzo aktywny weekend. Mimo, że trasa należy do łatwych i bezpiecznych, nie ominą nas przenoski oraz jeziora do przepłynięcia. W trakcie spływu będziemy podziwiać zróżnicowane krajobrazy i na własnej skórze będziemy mogli przekonać się co wspaniałego kryje w sobie ta rzeka, że zachwyca kajakarzy z całej Europy. Krutynia nam nie straszna, bo kajak w kajak będziemy przemierzać ją razem. Dawaj z nami!

 #SolisciTeam

arrow

Dzień 1- PIĄTEK: Bieńki - Spychowo (22 km, ok. 6h)

Długi odcinek jak na start spływu, jednak bardzo spokojny, gdyż płynie przez liczne jeziora oraz niewielkie rzeki. Charakter trasy jest rzeczno – jeziorny. Nie zabraknie również przenosek kajaków przy młynie w Babiętach oraz na śluzie Lalka. Jeziora, jakie przyjdzie nam przepłynąć na trasie to Białe, Gant, Zyzdrój Wielki, Zyzdrój Mały oraz część jeziora Spychowskiego. Podczas pokonywania jezior konieczne jest zachowanie wzmożonej czujności. Miniemy również tak zwaną Wyspę Miłości, która kajakarzom często służy za miejsce noclegowe.  Zakończenie pierwszego etapu będzie w stanicy wodnej w Spychowie.

arrow

Dzień 2- SOBOTA: Spychowo - Krutyń (23 km, ok. 6h)

Kolejny dzień wymagający nieco więcej wiosłowania na trasie o charakterze rzeczno- jeziorowym. Trasa wiedzie przez rzekę Spychowska Struga, by następnie przejść w wąską i urokliwą cześć Uplik. Wyzwaniem na dziś jest jezioro Mokre- jedno z największych i najgłębszych jezior na Kurtyni. Bezkres jeziora jest zachwycający i budzi podziw. Puszcza Piska otacza je z obu stron. Przy wietrznej pogodzie możemy być zaskoczeni przez fale na jeziorze, jednak nie jest to powód do żadnych obaw. Po tym odcinku wpływamy do rezerwatu Krutynia, gdzie możemy spotkać uschniętą (niestety!) 300 – letnią sosnę. Końcowy etap jest nagrodą za trudy całego dnia. Płyniemy w kierunku wsi Krutyń. Odcinek jest spokojny, płytki z krystalicznie czystą wodą. Liczne kłody i powalone drzewa dodają tylko uroku temu miejscu.

arrow

Dzień 3- NIEDZIELA: Krutyń - Ukta (14 km, ok. 3,5h)

Ostatni etap spływu. Dla odmiany, ten odcinek ma charakter typowo rzeczny. Niewielka głębokość rzeki na tym odcinku oraz wolny nurt pozwala cieszyć się otaczającą naturą. Liczne drzewa przy brzegu dają cień w upalne dni, a niezwykle bujna roślinność tworzy na powierzchni wody swego rodzaju zielone dywany. Dopływając do wodnego młynu wyskakujemy na brzeg, aby przenieść kajaki. Dalej spokojnie płyniemy wśród trzcin. Kajakarze ten odcinek rzeki nazywają 'akwarium’ z racji przejrzystości wody i ilości ryb.  Trasa kończy się przed mostem w Ukcie. Niestety, trzeci dzień spływu jest zwieńczeniem naszej przygody. Czas się pożegnać i spotkać na kolejnym wyjeździe #LiveWild! 🙂

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

noclegi na polach namiotowych

o

opłatę klimatyczną

o

transport namiotów (3 - osobowe)

o

wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne

o

transport kajaków

o

transport bagaży na trasie spływu

o

dostęp do infrastruktury sanitarnej

o

potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki

o

opłatę parkingową

o

2 ogniska z kiełbaskami

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Bieńki) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 20 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów