70km spływu perełką Mazur 1

70km spływu perełką Mazur kajakiem przez Krutynię

Pomysł na aktywny weekend

Na pewno marzyłeś kiedyś, aby popływać kajakiem po Mazurach! Teraz masz okazję zobaczyć je z najciekawszej strony. Rzeka Krutynia ceniona jest w całej Europie – zaliczana jest do jednych z najładniejszych tras spływów na starym kontynencie. Cała trasa liczy około 70 km, więc przygotuj się na bardzo aktywny weekend. Mimo, że trasa należy do łatwych i bezpiecznych, nie ominą nas przenoski oraz jeziora do przepłynięcia. W trakcie spływu będziemy podziwiać zróżnicowane krajobrazy i na własnej skórze będziemy mogli przekonać się co wspaniałego kryje w sobie ta rzeka, że zachwyca kajakarzy z całej Europy. Krutynia nam nie straszna, bo kajak w kajak będziemy przemierzać ją razem. Dawaj z nami!

 #SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Bieńki
 • Spychowo
 • Krutyń
 • Ukta

Dzień 1- PIĄTEK: Bieńki - Spychowo (22 km, ok. 6h)

Długi odcinek jak na start spływu, jednak bardzo spokojny, gdyż płynie przez liczne jeziora oraz niewielkie rzeki. Charakter trasy jest rzeczno – jeziorny. Nie zabraknie również przenosek kajaków przy młynie w Babiętach oraz na śluzie Lalka. Jeziora, jakie przyjdzie nam przepłynąć na trasie to Białe, Gant, Zyzdrój Wielki, Zyzdrój Mały oraz część jeziora Spychowskiego. Podczas pokonywania jezior konieczne jest zachowanie wzmożonej czujności. Miniemy również tak zwaną Wyspę Miłości, która kajakarzom często służy za miejsce noclegowe.  Zakończenie pierwszego etapu będzie w stanicy wodnej w Spychowie.

Dzień 2- SOBOTA: Spychowo - Krutyń (23 km, ok. 6h)

Kolejny dzień wymagający nieco więcej wiosłowania na trasie o charakterze rzeczno- jeziorowym. Trasa wiedzie przez rzekę Spychowska Struga, by następnie przejść w wąską i urokliwą cześć Uplik. Wyzwaniem na dziś jest jezioro Mokre- jedno z największych i najgłębszych jezior na Kurtyni. Bezkres jeziora jest zachwycający i budzi podziw. Puszcza Piska otacza je z obu stron. Przy wietrznej pogodzie możemy być zaskoczeni przez fale na jeziorze, jednak nie jest to powód do żadnych obaw. Po tym odcinku wpływamy do rezerwatu Krutynia, gdzie możemy spotkać uschniętą (niestety!) 300 – letnią sosnę. Końcowy etap jest nagrodą za trudy całego dnia. Płyniemy w kierunku wsi Krutyń. Odcinek jest spokojny, płytki z krystalicznie czystą wodą. Liczne kłody i powalone drzewa dodają tylko uroku temu miejscu.

Dzień 3- NIEDZIELA: Krutyń - Ukta (14 km, ok. 3,5h)

Ostatni etap spływu. Dla odmiany, ten odcinek ma charakter typowo rzeczny. Niewielka głębokość rzeki na tym odcinku oraz wolny nurt pozwala cieszyć się otaczającą naturą. Liczne drzewa przy brzegu dają cień w upalne dni, a niezwykle bujna roślinność tworzy na powierzchni wody swego rodzaju zielone dywany. Dopływając do wodnego młynu wyskakujemy na brzeg, aby przenieść kajaki. Dalej spokojnie płyniemy wśród trzcin. Kajakarze ten odcinek rzeki nazywają ‘akwarium’ z racji przejrzystości wody i ilości ryb.  Trasa kończy się przed mostem w Ukcie. Niestety, trzeci dzień spływu jest zwieńczeniem naszej przygody. Czas się pożegnać i spotkać na kolejnym wyjeździe #LiveWild! 🙂

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego 4

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
 • Wieczorne opowieści o podróżach przy ognisku
 • Nadbagaż wspomnień i humoru
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Zdobywanie nowe umiejętności
 • Świetna zabawa w Solistowym gronie!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

530 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 265 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 265 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • wynajem kajaków na 3 dni
 • noclegi na polach namiotowych
 • opłatę klimatyczną
 • transport namiotów (3 - osobowe)
 • wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne
 • transport kajaków
 • transport bagaży na trasie spływu
 • dostęp do infrastruktury sanitarnej
 • 2 x dostęp do prysznica
 • potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • opłatę parkingową
 • 2 ogniska z kiełbaskami
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce spływu (Bieńki) oraz powrotu do domu
 • wyżywienia
 • korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 10 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyprawa w góry z dala od cywilizacji

Bieszczadzkie wędrówki

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

kajakiem przez Tanew

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyprawa w góry z dala od cywilizacji

Bieszczadzkie wędrówki

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

kajakiem przez Tanew

Zobacz terminy
Zobacz terminy