trekking w Pieninach

Jesień nad Dunajcem
Wybierz termin

Jesień nad Dunajcem

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywnie weekend w Pieninach w gronie innych górskich zapaleńców
icon Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia w góry, tak aby czerpać z niego maksimum radości
icon Poznasz Pieniny i ciekawe historie oraz legendy o tej okolicy
icon Popłyniesz wzdłuż Dunajca w jego malowniczym przełomie
icon Nauczysz się rozpoznawać odległe szczyt i opisywać panoramy, które cię otaczają
icon Spędzisz dwie noce w willi podhalańskiej w Białym Dunajcu
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Live Wild
arrow
Trekking w Pieninach
arrow
Pontonowy spływ Dunajcem
arrow
Wieczór z kapelą góralską
arrow
Górskie opowieści i praktyczne porady
arrow

Poczuj góralską jesień w Pieninach

Nie musisz być górskim profesjonalistą ze złota odznaką PTTK. Ten weekend jest dla każdego. Dla początkujących i dla zaawansowanych. Najważniejsze, to spędzić czas z dala od miejskiej dżungli, poznać piękno Pienin i poczuć moc słynnego Dunajca. W trakcie trekkingu będziemy pokonywać około 13-15 km a poziom trudności trasy jest dopasowany nawet do tych, którzy swoją przygodę z górami dopiero zaczynają. W trakcie licznych przerw lider zdradzi ciekawostki dotyczące tego urokliwego pasma górskiego i doradzi jak sprawnie organizować wyjścia w góry.

arrow

DZIEŃ 1 PIĄTEK

Szlachtowa – Wysoki Wierch – Wysoka – Wąwóz Homole  – Jaworki (ok 10 km)

Spotykamy się rano o 10 w Białym Dunajcu. Tego dnia poznamy Małe Pieniny, choć od tych właściwych są wyższe. To tu znajduje się najwyższy szczyt tego pasma- Wysoka (1050 m np.m.), którą mamy w planie zdobyć. Poza Wysoką zaliczymy również Wysoki Wierch (898 m n.p.m.) z kapitalnym widokiem na Tatry oraz rezerwat przyrody Wąwóz Homole z ciekawymi formacjami skalnymi i malowniczym przełomem potoku Kamionka.

Wieczór spędzimy w Białym Dunajcu i wypełni go integracja i liczne rozmowy do „nie za późnych” godzin nocnych, ponieważ kolejnego dnia czeka nas największa atrakcja Pienin.

UWAGA Osoby, które nie będą w stanie dotrzeć o tak wczesnej porze, będą mogły dołączyć wieczorem już do willi Klimek w Białym Dunajcu i tam spotkać się z resztą grupy.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Krościenko nad Dunajcem – Sokolica (747 m n.p.m.) – Zamkowa Góra – Trzy Korony (982 m n.p.m.) – Sromowce Niżne (ok 13 km)

Po śniadaniu w Białym Dunajcu ruszamy do Krościenka skąd rozpoczniemy wyjście w Pieniny Właściwe. Tego dnia czeka na nas, to co w Pieninach najbardziej spektakularne, czyli Sokolica ze słynną reliktową sosną oraz Trzy Korony, z których widok i panorama uznawane są za jedne z piękniejszych w Polsce. Przemierzymy również fragment słynnej Sokolej Perci ze sztucznymi ułatwieniami, poznamy historię św. Kingi oraz skosztujemy góralskiej kuchni w schronisku Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.

Wieczór natomiast wypełni nam prawdziwa góralska kapela oraz kolacja, po której z pewnością nikt nie będzie głodny. Tańce, śpiewy i zabawa- to plan na sobotnią noc.

 

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Spływ Dunajcem

Po śniadaniu przejeżdżamy do Sromowców Średnich, gdzie rozpocznie się 19 kilometrowy spływ pontonowy po Dunajcu. Liczne zakola, wspaniałe widoki, Trzy Korony i Sokolica widziane z dołu, to tylko część atrakcji, które podziwiać będziemy z poziomu Dunajca. Spływ zakończy się w Krościenku, skąd wrócimy do Białego Dunajca i zakończymy nasz wspólny weekend w Pieninach.

arrow

Ambasador wyprawy - Gniewomir Knapski

Ogromny miłośnik trekkingów górskich, ceni sobie różnorodność. Czasem bywa monotonne niczym droga do Morskiego Oka. Innym razem jest jak wspinaczka na Matterhorn i niesie ze sobą wiele emocji, przygód, niebezpieczeństw, radości, a czasem także zawodów. 'Góromir’ brał udział w wyprawach wysokogórskich na Kaukaz i w Alpach, gdzie zdobył m.in. Kazbek. Mont Blanc, Matterhorn.

Wybierajac się 23-25 IX 2022 na trekking w pieninach, Gniewomir będzie twoim wsparciem na szlaku górskim. Na Instagramie możecie znaleźć go na jego profilu „Śladami Góromira”

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Dwie noce wraz ze śniadaniem oraz kolacją w willi Klimek w Białym Dunajcu

o

Pontonowy spływ Dunajcem

o

Dwudniowy trekking po Pieninach

o

Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry i jak zaplanować najlepszą trasę dopasowaną do naszych możliwości

o

Wieczór z góralską kapelą

o

Transport w trakcie wydarzenia do atrakcji i miejsc startowych

o

Opiekę doświadczonego lidera

o

Ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki (Biały Dunajec) oraz transportu powrotnego

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i w kolacjami)

x

Wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów