Z cyklu Live Wild 66

Jesień nad Dunajcem trekking w Pieninach

Pomysł na weekend marzeń

Soliści! Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy jesienny wyjazd, w góry, które przez wielu uznawane są za najpiękniejsze w Polsce. Pieniny, bo o nich mowa, to góry inne niż wszystkie. Wysokie wychodnie skalne, piękne widoki na Tatry i Beskidy i przede wszystkim malowniczy przełom Dunajca, który zachwyca nie tylko Polaków. W trakcie tego weekendu zmierzymy się zarówno z górami jak i wodą. Zdobędziemy dwa najbardziej charakterystyczne szczyty Pienin – Sokolicę oraz Trzy Korony a dzień później zejdziemy nieco niżej i z poziomu Dunajca, w trakcie pontonowego spływu, popatrzymy jeszcze raz na skaliste szczyty i ściany. Wieczorem pośpiewamy i potańczymy z prawdziwą podhalańską kapelą w Willi Klimek w Białym Dunajcu, gdzie będziemy nocować.

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Live Wild
 • Trekking w Pieninach
 • Pontonowy spływ Dunajcem
 • Wieczór z kapelą góralską
 • Górskie opowieści i praktyczne porady

Poczuj góralską jesień w Pieninach

Nie musisz być górskim profesjonalistą ze złota odznaką PTTK. Ten weekend jest dla każdego. Dla początkujących i dla zaawansowanych. Najważniejsze, to spędzić czas z dala od miejskiej dżungli, poznać piękno Pienin i poczuć moc słynnego Dunajca. W trakcie trekkingu będziemy pokonywać około 13-15 km a poziom trudności trasy jest dopasowany nawet do tych, którzy swoją przygodę z górami dopiero zaczynają. W trakcie licznych przerw lider zdradzi ciekawostki dotyczące tego urokliwego pasma górskiego i doradzi jak sprawnie organizować wyjścia w góry.

DZIEŃ 1 PIĄTEK

Szlachtowa – Wysoki Wierch – Wysoka – Wąwóz Homole  – Jaworki (ok 10 km)

Spotykamy się rano o 10 w Białym Dunajcu. Tego dnia poznamy Małe Pieniny, choć od tych właściwych są wyższe. To tu znajduje się najwyższy szczyt tego pasma- Wysoka (1050 m np.m.), którą mamy w planie zdobyć. Poza Wysoką zaliczymy również Wysoki Wierch (898 m n.p.m.) z kapitalnym widokiem na Tatry oraz rezerwat przyrody Wąwóz Homole z ciekawymi formacjami skalnymi i malowniczym przełomem potoku Kamionka.

Wieczór spędzimy w Białym Dunajcu i wypełni go integracja i liczne rozmowy do „nie za późnych” godzin nocnych, ponieważ kolejnego dnia czeka nas największa atrakcja Pienin.

UWAGA Osoby, które nie będą w stanie dotrzeć o tak wczesnej porze, będą mogły dołączyć wieczorem już do willi Klimek w Białym Dunajcu i tam spotkać się z resztą grupy.

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Krościenko nad Dunajcem – Sokolica (747 m n.p.m.) – Zamkowa Góra – Trzy Korony (982 m n.p.m.) – Sromowce Niżne (ok 13 km)

Po śniadaniu w Białym Dunajcu ruszamy do Krościenka skąd rozpoczniemy wyjście w Pieniny Właściwe. Tego dnia czeka na nas, to co w Pieninach najbardziej spektakularne, czyli Sokolica ze słynną reliktową sosną oraz Trzy Korony, z których widok i panorama uznawane są za jedne z piękniejszych w Polsce. Przemierzymy również fragment słynnej Sokolej Perci ze sztucznymi ułatwieniami, poznamy historię św. Kingi oraz skosztujemy góralskiej kuchni w schronisku Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.

Wieczór natomiast wypełni nam prawdziwa góralska kapela oraz kolacja, po której z pewnością nikt nie będzie głodny. Tańce, śpiewy i zabawa- to plan na sobotnią noc.

 

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Spływ Dunajcem

Po śniadaniu przejeżdżamy do Sromowców Średnich, gdzie rozpocznie się 19 kilometrowy spływ pontonowy po Dunajcu. Liczne zakola, wspaniałe widoki, Trzy Korony i Sokolica widziane z dołu, to tylko część atrakcji, które podziwiać będziemy z poziomu Dunajca. Spływ zakończy się w Krościenku, skąd wrócimy do Białego Dunajca i zakończymy nasz wspólny weekend w Pieninach.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Około 23 km górskiego trekkingu w jednej z piękniejszych części polskich Karpat - w Pieninach
 • Pontonowy spływ Dunajcem w jego najpiękniejszej części
 • Nocleg w willi Klimek w Białym Dunajcu
 • Wyżywienie w postaci śniadań oraz obiadokolacji
 • Wieczór z prawdziwą kapelą góralską i tańce do samego rana
 • Transport w sobotę oraz niedzielę do atrakcji
 • Spora dawka wiedzy na temat tego jak przygotować się do wyjścia w góry i dlaczego warto spędzać czas w ten sposób
Z cyklu Live Wild 87

Ambasador wyprawy - Gniewomir Knapski

Ogromny miłośnik trekkingów górskich, ceni sobie różnorodność. Czasem bywa monotonne niczym droga do Morskiego Oka. Innym razem jest jak wspinaczka na Matterhorn i niesie ze sobą wiele emocji, przygód, niebezpieczeństw, radości, a czasem także zawodów. ‘Góromir’ brał udział w wyprawach wysokogórskich na Kaukaz i w Alpach, gdzie zdobył m.in. Kazbek. Mont Blanc, Matterhorn.

Wybierajac się 23-25 IX 2022 na trekking w pieninach, Gniewomir będzie twoim wsparciem na szlaku górskim. Na Instagramie możecie znaleźć go na jego profilu “Śladami Góromira”

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz aktywnie weekend w Pieninach w gronie innych górskich zapaleńców
 • Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia w góry, tak aby czerpać z niego maksimum radości
 • Poznasz Pieniny i ciekawe historie oraz legendy o tej okolicy
 • Popłyniesz wzdłuż Dunajca w jego malowniczym przełomie
 • Nauczysz się rozpoznawać odległe szczyt i opisywać panoramy, które cię otaczają
 • Spędzisz dwie noce w willi podhalańskiej w Białym Dunajcu
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie

Liderzy wyprawy

Agnieszka Barczyk

Nie ma trudnych spraw, są tylko większe wyzwania...

Agnieszka Barczyk

Najpierw było parę kilometrów, potem maraton, a teraz bez 100 km biegu w górach mam niedosyt. Uwielbiam długie górskie ultra, które wyostrzają zmysły i pozwalają prawdziwie oddychać... Kocham ścieżki szerokie, pełne ludzi ciekawych świata, ale też miejsca dzikie i samotne... W górach i lesie jak nigdzie indziej odzyskuję równowagę i żyję "tu i teraz".
Poznaj lidera Artboard 3
Maria Anna Michalska

Do odważnych świat należy...

Maria Anna Michalska

Podróże zaczynałam jako mały brzdąc siedząc tacie na plecaku podczas wędrówek po górach, potem z zapartym tchem czytałam przygody Tomka Alfreda Szklarskiego, Łowców Wilków Curwooda, marzyłam o dalekim świecie...i powoli to marzenie zaczęłam realizować i nadal realizuje. Na codzień pracuje z końmi i z ludźmi. Prowadzę z rodziną pensjonat dla koni - więc większość dnia spędzam na powietrzu i w ruchu. :) Tak też wyglądają moje podróże. Aktywnie ale z miejscem na odpoczynek. Prywatnie jestem mamą 7 letniego Tymka, który od małego towarzyszy mi w wycieczkach. W czasie wolnym jeżdżę na nartach ,wspinam się boulderowo, włóczę się po łąkach i lasach podpatrując zwierzęta, dużo czytam. Podróże są dla mnie sposobem na poznanie nowych ludzi, kultur oraz odkrywaniem przyrody. Ten dreszczyk kiedy nie wiesz co będzie za następnym zakrętem :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Agnieszka Barczyk

Nie ma trudnych spraw, są tylko większe wyzwania...

Agnieszka Barczyk

Maria Anna Michalska

Do odważnych świat należy...

Maria Anna Michalska

Agnieszka Barczyk
Maria Anna Michalska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

790 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 395 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 395 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • Dwie noce wraz ze śniadaniem oraz kolacją w willi Klimek w Białym Dunajcu
 • Pontonowy spływ Dunajcem
 • Dwudniowy trekking po Pieninach
 • Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry i jak zaplanować najlepszą trasę dopasowaną do naszych możliwości
 • Wieczór z góralską kapelą
 • Transport w trakcie wydarzenia do atrakcji i miejsc startowych
 • Opiekę doświadczonego lidera
 • ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki (Biały Dunajec) oraz transportu powrotnego
 • Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i w kolacjami)
 • Wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

malowniczy spływ na Pojezierzu Drawskim

Spływ Korytnicą i Drawą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

35km górskiego trekkingu

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyprawa w góry z dala od cywilizacji

Bieszczadzkie wędrówki

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

malowniczy spływ na Pojezierzu Drawskim

Spływ Korytnicą i Drawą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

35km górskiego trekkingu

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyprawa w góry z dala od cywilizacji

Bieszczadzkie wędrówki

Zobacz terminy
Zobacz terminy