Poczuj Tatry zimą

Weekend w Tatrach
Wybierz termin

Weekend w Tatrach

Lider: Gniewomir Knapski

Weekend w Tatrach

Pochodzę z nizinnej Wielkopolski, a mimo to od dziecka moje zainteresowanie budziły góry, co w końcu przerodziło się w pasję. Przeszedłem w życiu niezliczoną ilość polskich szlaków, zdobyłem jedne z największych i najtrudniejszych szczytów Alp i Kaukazu. Swoją pasją staram się zarażać innych, dlatego zapraszam Was w największe i najpiękniejsze góry w Polsce - Tatry. To miejsce niezwykłe, w którym można odpocząć od zgiełku codzienności, sprawdzić samego siebie, zrealizować wysokogórskie ambicje czy po prostu zachwycać się monumentalnym krajobrazem. Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku, dlatego ten trekking jest właśnie dla Ciebie.

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywny zimowy weekend w górach
icon Zdobędziesz podstawową wiedzę w zakresie trekkingu zimowego
icon Złapiesz bakcyla na zimowe, górskie wędrówki
icon Poznasz ludzi, z którymi będziesz mógł rozwijać swoją pasję
icon Dowiesz się, jak przygotować się do zimowych wędrówek i zdobyć odpowiednie doświadczenie, aby bezpiecznie poruszać się na szlaku
icon Posłuchasz ciekawostek o najwyższych górach
icon Spędzisz dwie noce w komfortowym pensjonacie
icon Zobaczysz najpiękniejsze panoramy Tatr w Polsce
icon Uciekniesz od miasta i odetchniesz rześkim czystym powietrzem
icon Spróbujesz góralskich przysmaków i pohulasz na integracji!
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Nosal
arrow
Wielki Kopieniec
arrow
Rusinowa Polana
arrow
Gęsia Szyja
arrow
Hala Gąsienicowa
arrow

SZLAKIEM NAJPIEKNIEJSZYCH TATRZAŃSKICH PANORAM

Chcesz spróbować zimowego trekkingu w najwyższych, polskich górach? Poczuć magię i wyzwanie majestatycznych Tatr? To znaczy, że ten wyjazd jest dla Ciebie. Poznasz z nami jedne z najpiękniejszych szlaków, dowiesz się co spakować w plecak na zimowe, górskie wyprawy oraz jak zdobyć doświadczenie i przygotować się kondycyjnie.

 

Zimowe wyprawy nie są najprostsze, ale z nami złapiecie wysokogórskiego bakcyla. Szlaki nie będą wymagające kondycyjnie, jednak ze względu na warunki każdy uczestnik powinien posiadać raki lub raczki.

arrow

Integracja przy ognisku

Weekend w Tatrach to nie tylko górskie trekkingi, ale też wspólny czas spędzony przy górskich opowieściach i ciepłym ognisku. Gwarantujemy najlepsze towarzystwo ludzi z podobną pasją oraz wiele śmiechu! To będzie okazja na wymianę górskich doświadczeń oraz przeróżnych porad i ciekawostek.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [8 KM MARSZU]

Kuźnicka Polana – Nosal – Olczyska Polana – Wielki Kopieniec – Toporowa Cyhrla

Około 11 spotykamy się w pensjonacie „Za górami za lasami”, skąd  wyruszymy na spokojny trekking, którym rozpoczniemy naszą tatrzańską przygodę.

Wejście na jeden z najpopularniejszych szczytów widokowych w Tatrach zajmie nam około godziny. Z wierzchołka ujrzymy niesamowitą panoramę Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich, w tym słynną Orlą Perć.

Następnie przez Olczyską Polanę przejdziemy na mniej popularny punkt widokowy jakim jest Wielki Kopieniec. Widok stamtąd zachwyca jeszcze bardziej, a my spróbujemy złapać na nim ostatnie promienie zachodzącego słońca.

Dzień zakończymy integracją przy grzanym winie i górskich opowieściach w pensjonacie.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [14 KM MARSZU]

Dolina Filipka – Wiktorówki – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Polana pod Wołoszynem – Schronisko w Dolinie Roztoki – Palenica Białczańska

Zaczynamy wcześnie rano – przed nami długi dzień i około 11 km trekkingu w przepięknej, zimowej scenerii. Startujemy z Doliny Filipka skąd przejdziemy obok pięknego sanktuarium na Wiktorówkach wprost na zachwycająca panoramę Tatr z perspektywy Rusinowej Polany. Stamtąd ujrzymy m.in. najwyższy szczyt tego pasma – Gerlach.

Teraz przyjdzie nam się trochę zmęczyć na podejściu pod Gęsią Szyję, by przekonać się, ze może być jeszcze piękniej. Ze szczytu czekam nas już tylko zejście przez klimatyczny las wprost do Schroniska w Dolinie Roztoki, które słynie z najlepszej kuchni w Tatrzańskim Parku Narodowym. Tam też zjemy obiad, skąd przejdziemy do popularnej Palenicy Białczańskiej.

To nie koniec atrakcji, bo przed nami biesiada przy ognisku z góralskimi przysmakami.

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [9 km marszu]

Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Schronisko Murowaniec – Kuźnice

Po biesiadzie trzeba się dobrze wyspać, dlatego ostatniego dnia czeka nas trochę krótszy trekking, ale widok z Hali Gąsienicowej na zaśnieżone szczyty Tatr Wysokich jest oszałamiający. To miejsce, w którym można zakochać się w naszych najwyższych górach bez pamięci. Po ciepłej herbacie w schronisku Murowaniec wrócimy z powrotem do punktu wyjścia, czyli Kuźnic.

arrow

Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa określana jest najpiękniejszą doliną w Tatrach. Wiedzie tam kilka szlaków, wszystkie niezwykle malownicze. Z doliny możemy podziwiać strzeliste szczyty Orlej Perci, Świnicy czy Kościelca. Ze względu na oszałamiające widoki na Tatry, ale też piękny krajobraz samej doliny, była ona odwiedzana przez wielu polskich artystów, między innymi Henryka Sienkiewicza, czy Stefana Żeromskiego, którzy tak jak my zachwycali się widokami.

arrow

Nosal

Nosal to jeden z łatwiejszych do zdobycia szczytów w Tatrach. Nie powala wysokością (1206 m n.p.m.), ale zdecydowanie warto się na niego wdrapać – widoki wynagrodzą nam wszystkie trudy wędrówki. Naturalne punkty widokowe znajdziemy na całej trasie wędrówki, więc przy dobrej widoczności będziemy w stanie zobaczyć wiele szczytów, np. Kasprowy Wierch, Kozi Wierch, czy Kościelec, ale także Zakopane, a może nawet Babią Górę!

arrow

PRZYGOTOWANIE DO ZIMOWEGO TREKKINGU

Góry w miesiącach zimowych, to zupełnie odmienny krajobraz i panujące w nich warunki. Kiedy przykrywa je śnieg, nabierają iście bajkowej scenerii, należy jednak pamiętać, że ten zapierający dech w piersiach widok jest dużo większym wyzwaniem, aniżeli wędrówki w okresie letnim.

W tym czasie spotykamy się z trudniejszymi warunkami pogodowymi, dlatego przed wyruszeniem na szlak trzeba się odpowiednio przygotować. Trasy, które wybraliśmy dla Was w naszej „solistowej” wyprawie nie wymagają większego doświadczenia czy kondycji, ale należy pamiętać o kilku kluczowych rzeczach:

  1. Ubieramy się na tzw. „cebulkę”, żeby w razie potrzeby, nie przegrzewać organizmu, tylko móc ściągać z siebie kolejne warstwy.
  2. O tej porze roku dzień jest krótki, a warunki potrafią zmienić się w ciągu godziny, dlatego należy mieć w plecaku:
    • czołówkę;
    • termos z herbatą + przekąski;
    • dodatkowe, ciepłe rzeczy.
  3. W zależności od warunków śniegowych może przyjść nam poruszać się w wysokim śniegu. Warto mieć wówczas stuptuty, które zapobiegną dostaniu się śniegu do butów oraz kije trekkingowe, które ułatwią poruszanie.
  4. Nie zabraknie kilku bardziej stromych podejść, dlatego pamiętajcie, aby wypożyczyć/kupić raki bądź raczki.
  5. Promienie słoneczne odbijają się od śniegu i mocno oślepiają. W przypadku dobrej pogody koniecznie zabierzcie ze sobą okulary i krem przeciwsłoneczny z filtrem UV.
arrow

Atrakcje, które na Ciebie czekają

  • Około 30 km trekkingu w Tatrach
  • Pięć przepięknych panoram tatrzańskich
  • Zdobycie trzech widokowych szczytów
  • Ognisko z pysznymi serkami góralskimi i moskolami
  • Górskie opowieści i spora dawka wiedzy
  • Wieczorne integracje!

arrow

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Dopracowany i sprawdzony, autorski program

o

Dwie noce w pensjonacie, w pokojach 2 - 4 osobowych

o

Dwa śniadania (sobota i niedziela)

o

Kolacje (piątek)

o

Ognisko z góralską herbatą i lokalnym jedzeniem

o

Praktyczne porady jak prawidłowo przygotować się do zimowego trekkingu

o

Opiekę licencjonowanego przewodnika na szlaku

o

Dojazd na szlaki z obiektu

o

Opiekę doświadczonego lidera solistowego

o

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

Ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu)

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i ucztą przy ognisku)

x

Raczków/raków (wypożyczenie/kupno we własnym zakresie)

x

Wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów