Madera

Madera – Zielona perła Atlantyku
Wybierz termin

Madera – Zielona perła Atlantyku

Lider: Kamil Skoczyński

Madera – Zielona perła Atlantyku

Madera – niewielka portugalska wyspa u wybrzeży Afryki Północnej, to raj dla miłośników przyrody, bezkresnych przestrzeni i pieszych wędrówek. Od krętych nadmorskich ścieżek, przez skąpane w bujnej roślinności strome klify, po wysokie szczyty Pico Ruivo, największego wulkanu na całym archipelagu – aż wierzyć się nie chce, jak nieskończenie wiele jest tu do odkrycia! W trakcie 8 dni wyprawy będziemy przemierzać wyspę wzdłuż i wszerz nie tylko, by nacieszyć się słońcem i idealną pogodą (która w krainie wiecznej wiosny jest pewna, jak w banku!) na łonie natury – ale przede wszystkim, by chłonąć tradycyjną, wyspiarską kulturę. Zajrzymy na uwielbiany, lokalny targ – by spróbować najświeższych, pachnących wypieków piekarza lub ryby prosto z porannego połowu. Poznamy najbardziej romantyczne i spektakularne miejsca do podziwiania zachodów słońca – i będziemy przechadzać się brukowanymi uliczkami miasteczek, w których czas zatrzymał się w jak w bajce. Wieczorami siądziemy przy kieliszkach słodko-kwaśnego poncha, snując plany na kolejny dzień przygody i wspominając najlepsze chwile danego dnia. Jesteś gotowy na pełne zanurzenie w zieloną perłę Atlantyku? Zapnij pasy, ruszamy na Maderę!
Poziomq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

PORTUGALIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Funchal
arrow
Ponta do Sol
arrow
Pico Areiro
arrow
Pico Ruvio
arrow
Verada dos Balcones.
arrow
Santo Da Serra Market
arrow
Ponta de São Lourenço
arrow
Port Moniz
arrow
Seixal Beach
arrow
Levada das 25 fontes
arrow

Wyspa pełna skarbów

Madera znana jest z górzystego krajobrazu, bujnej roślinności i łagodnego klimatu — nic dziwnego, że przylgnął do niej przydomek „krainy wiecznej wiosny”. Wyspa jest rajem dla miłośników wędrówek i aktywności na świeżym powietrzu – poprzecinana jest długimi nitkami szlaków, które wiją się przez zachwycające scenerie gór, teatralnych klifów oraz idyllicznych plaż. Można powiedzieć, że trasy trekkingowe Madera zapewnia na każdym metrze swojej przestrzeni. Ale mimo wszystko nie tylko za to kochamy Maderę najbardziej! W końcu tym, co najlepszego może czekać na strudzonych wędrowców, jest przecież… pyszna, miejscowa kuchnia. Madera słynie ze świeżych ryb i owoców morza, popijanych przy kolacji ponchą – tradycyjnym napojem, przyrządzanym z lokalnie uprawianej trzciny cukrowej, soku z cytryny i rumu.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Poczujesz dreszcz pierwszych odkrywców na widok stromych, dziewiczych klifów Półwyspu Lorenzo
icon Poznasz perspektywę Madery z lotu ptaka w krajobrazowej i stromej kolejce linowej Achadas za Cruz
icon Zasmakujesz tradycyjnej, wyspiarskiej kuchni i charakterystycznego dla Madery trunku – poncha
icon Potargujesz się o pyszności na lokalnym, kolorowym rynku Santo Da Serra
icon Postawisz stopę na najwyższych szczytach wyspy i odetchniesz świeżym powietrzem z widokiem na bezkres Oceanu
icon Zanurkujesz w naturalnych, wulkanicznych basenach
icon Zanurzysz się w bujnej zieloności wyspy i poznasz, dokąd prowadzą najskrytsze zakamarki jej szlaków i akweduktów
icon Naładujesz baterie na najpiękniejszych plażach wyspy: i o rajskich, złotych piaskach i o czarnym, surowym krajobrazie
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Funchal - miasteczko ze snów

Funchal, słoneczna stolica Madery, słynie z niesamowitego klimatu – przez większość miesięcy w roku temperatury utrzymują się na poziomie 24°C! Nic więc dziwnego, że przyciąga tak wielu podróżników spragnionych relaksu w przyjemnej aurze. Listopad, styczeń, maj – Madera o każdej porze roku jest tak samo ciepła. A Funchal zanurzone w zielonej oazie między błękitem nieba i oceanu, stanowi fantastyczny punkt wyjścia do zanurzenia się zarówno w otaczającą je naturę, jak i lokalną kulturę ludzi wyspy.

arrow

Ulica Santa Maria – mikroświat smaków, zapachów i kolorów

Ulica Santa Maria w Funchal jest ucieleśnieniem wszelkich wyobrażeń o wyspiarskich miasteczkach i ich lokalnej kulturze. Jej brukowane przecznice, usiane urokliwymi restauracjami, przytulnymi kafejkami i szykownymi butikami, tworzą iście idylliczną atmosferę miasteczka ze snów, w którym aż chce się odpłynąć w marzenia o życiu w baśniowej krainie. Tutejsza architektura to dziedzictwo, którym szczyci się Madera, a wycieczka po tej ulicy to kolaż cudów, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Nie zapomnij uchwycić na zdjęciach kafelków zdobiących fasady budynków, kolorowych murali i drzwi prowadzących prosto do miejsc serwujących lokalne pyszności.

arrow

Cristo Rei - siła spokoju

Z bujną bioróżnorodnością i czystymi wodami, częściowy rezerwat przyrody Garajau jest jednym z najbardziej widokowych miejsc na Maderze – gdzie Matka Natura króluje w całej swojej pięknej i spokojnej okazałości. To właśnie tam znajduje się górujący nad panoramą, majestatyczny punkt widokowy Cristo Rei – imponujący, biały posąg Jezusa Chrystusa. Ponoć w pogodne dni, na tle lśniących wód, da się z tego miejsca dotrzeć ziemie północnej Afryki.

arrow

Cabo Girão – spacer po najwyższym klifie na Maderze

Patrząc na rozległą, błękitną przestrzeń Oceanu Atlantyckiego, wcale nietrudno uwierzyć, że Cabo Girão jest drugim najwyższym klifem w Europie (a najwyższym na wyspie). To idealne miejsce do sprawdzenia swoich granic. Ten cud natury ma bowiem oszałamiającą wysokość 580 metrów i przyprawia o dreszcze i szybsze bicie serca… Ale nie tylko przez spacer po jego szczycie. Spośród niewielu wysp na świecie Madera trasy trekkingowe zawiesza w powietrzu. To właśnie tutaj jest możliwość podziwiania widoków ze specjalnie skonstruowanej szklanej platformy, znajdującej się tuż nad krawędzią klifu. Tylko dla odważnych!

arrow

Seixal Beach - czarne piaski surowej plaży

Plaża Seixal zapewnia niesamowite widoki, w które obfitują nasze wyjazdy na Maderę. Położona między dwiema małymi wioskami rybackimi, tworzy jedyny w swoim rodzaju naturalny raj wypełniony czarnym wulkanicznym piaskiem, poszarpanymi klifami i oszałamiającą, krystalicznie czystą wodą. Powiedzieć, że urzeka swoim surowym pięknem – to zaledwie musnąć jej wdzięk. Tym, co wyróżnia Seixal, jest też brak typowej, plażowej infrastruktury. Naturalny urok tego miejsca (wzbogacony jedynie o małą kawiarnię), działa magnetycznie zwłaszcza na romantyków, artystów i koneserów dziewiczej przyrody.

Wodospad Don Anjos - ukryty klejnot wyspy

Gromki ryk ukrytego w Parku Przyrodniczym Sierra de Santana wodospadu Don Anjos słychać już z daleka. To jeden ze skarbów, które posiada Madera, a wyprawy z Solistami pozwolą Ci go zobaczyć. Po dotarciu na miejsce krętymi, zielonymi ścieżkami, robi jeszcze większe wrażenie! Jego wody, spływające kaskadami po wulkanicznych skałach i mchach klifu, rozciągają się aż na 30 metrów.

Jeśli jesteś choć odrobinę romantykiem — jak Luis Antonio Verney – docenisz „boskie melodie wody” i zachwycisz się światłem rozproszonym w unoszącej się nad wodospadem mgle. Jest jednocześnie potężny i spokojny – to prawdziwa siła natury.

arrow

Ponta do Sol - ciepło, cieplej, najcieplej!

Nie przepadasz za chłodem? Jesienne „uroki”, jakie serwują wrzesień, październik i listopad nie są dla Ciebie? Niech Ponta do Sol Cię rozgrzeje! Ta malownicza plaża, położona w miejscowości o tej samej nazwie, oznacza dosłownie „słoneczne miejsce” – i jest najcieplejszym punktem, jakim może pochwalić się Madera. Trekking i wycieczki piesze w takim miejscu to uciecha dla oczu i spokój dla duszy. Madera swoją sielską aurę zawdzięcza położeniu – wysokie klify osłaniają ją przed chłodnymi wiatrami, a falochrony gwarantują spokojną wodę wielbicielom kąpieli i sportów wodnych. Po takim relaksie polecamy kolację w jednej z rustykalnych, nadmorskich restauracji. Oj, będzie palce lizać!

arrow

Ponta do Pargo - romantyczny i hipnotyzujący kraniec Madery

Latarnia Ponta do Pargo, od 1897 roku prowadząca bezpiecznie statki i wabiąca podróżnych, to najbardziej wysunięty na zachód punkt wyspy i jedna z jej najprzyjemniejszych atrakcji. Otoczona krystalicznie czystymi wodami i majestatycznymi klifami jest idealnym miejscem do podziwiania bezkresu Atlantyku i rozgrzewających serce zachodów słońca. Położona na skraju niewielkiego miasteczka, Ponta do Pargo daje okazję do zamyślenia i wyjątkowe spojrzenie na tradycyjny sposób życia, jakim do dziś kieruje się Madera. Wycieczki śladem tej tradycji pozwalają nabrać dystansu.

arrow

Achadas Da Cruz - perspektywa lotu ptaka

Po obejrzeniu Madery z perspektywy pieszych, górskich szlaków i tafli wody w Ponta do Pago, zostanie nam tylko jeden sposób transportu na wyspie – podniebny lot! Fajã da Quebrada Nova – niewielka, malownicza mieścina ukryta pośród zieleni – to miejsce, do którego można dotrzeć tylko na własnych nogach lub kolejką linową Achadas Da Cruz. Ta niezwykła przejażdżka oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki – ale ogromną dawkę adrenaliny! Dreszcz emocji po spojrzeniu w dół stromych klifów gwarantowany.

arrow

Pico do Arieiro– wyprawa na Maderę dla wygodnych i głodnych… wrażeń!

Pico do Arieiro, trzeci szczyt Madery (1818 m n.m.p.) to mimo wysokości bardzo przyjemny kąsek dla wielbicieli gór, którzy dla odmiany tęsknią za… odpoczynkiem i relaksem na łonie natury, nie wyciskiem i wyczynową wspinaczką. W miejscu takim jak Madera, trasy trekkingowe nie zawsze są jedynym dostępnym rozwiązaniem. Aby podziwiać rozciągającą się z Pico Arieiro panoramę wzniesień i otulającego wyspę Atlantyku, nie będziemy godzinami przedzierać się przez gęste, zalesione szlaki. Wjedziemy na niego… samochodem! Tego dnia damy nieco odpocząć kolanom, a naszym jedynym zmartwieniem będzie już tylko limit zdjęć na karcie aparatu. Przygotuj dodatkowe baterie, bo gdzie jak gdzie – ale tu będzie co cykać!

Port Moniz – wycieczka na Maderę wśród naturalnych basenów lawowych

Krystalicznie czyste baseny w Port Moniz to obowiązkowy punkt wyprawy na Maderę dla tych, którzy szukają wyjątkowych wrażeń podczas… kąpieli! Każda laguna, zasilana przez fale oceanu, znajduje się między skałami wulkanicznymi, które zostały wyrzeźbione przez wieki erozji i tworzą naturalne baseny. To gratka i dla fanów wodnych atrakcji, i dla kolekcjonerów nietypowych doświadczeń. Można łatwo zapomnieć o galopującym świecie i cieszyć się chwilą w niemal magicznej atmosferze.

arrow

Targ Santo Da Serra – autentyczny, kolorowy i pyszny

Świetną okazją do poznania tradycyjnej kultury wyspy jest wizyta na kolorowym targu Santo Da Serra. Kochają go nie tylko podróżnicy, a przede wszystkim lokalni mieszkańcy – którzy zjeżdżają się tu na wielkie zakupy tygodnia. Dajemy słowo, że Ty też wśród bibelotów, drobnych pamiątek i ręcznie robionych pikli znajdziesz coś wyjątkowego, wartego zabrania ze sobą do domu. Nie mówiąc już o spróbowaniu świeżych przysmaków lokalnej kuchni – ze straganów pełnych sezonowych owoców, warzyw, maderskiej espetady i ryb łowionych jeszcze tego samego dnia!

arrow

Miradour Guindaste - pocałunek słońca na dzień dobry

Miradourów (punktów widokowych) na całej Maderze jest mnóstwo – ale to właśnie Guindaste jest spośród nich najbardziej wyjątkowy. Zachody słońca można oglądać niemal z każdego zakątka wyspy – ale wschody najpiękniejsze są właśnie tu. Mówi się, że to miejsce, w którym słońce codziennie rano całuje Maderę na dzień dobry. A gdy tylko półmrok poranka ustąpuje pełnemu rozkwitowi kolorów, Guindaste odsłania widok na wybrzeże – od Faial, aż po Ponta de São Lourenço, słynną Penha d’Águia i żwirową plażę u swoich stóp. To kolejny punkt zawieszony w chmurach, który obejmują solistowe wyjazdy na Maderę.

arrow

Pico Ruvio - szczyt Madery i szczyt marzeń

Szlak na Pico Ruvio (1862 m n.p.m) to jedna z najtrudniejszych i najbardziej zachwycających wędrówek, jakie przeżyjemy na tej wyprawie. Ale po przemierzeniu kilometrów krętych zygzaków wzdłuż stromych zboczy i nad klifami, czeka nas prawdziwa nagroda: pocztówkowy krajobraz – u naszych stóp znajdzie się cała Madera. Trekking i znój z nim związany odejdą w zapomnienie, gdy spojrzymy na bujne zielone lasy, tarasowe pola uprawne, kwitnącą roślinność i małe miasteczka przylegające do górskich grzbietów równie blisko, jak do wąskiego pasma wybrzeża… Pico Ruvio to nie tylko szczyt Madery, ale też szczyt naszej portugalskiej bucket list.

Verada dos Balcones - trekking w laurowych kaskadach

Nie ma lepszego sposobu na pełne zanurzenie w czar, jakim olśniewa Madera niż trekking do Verada dos Balcones. Dech w piersiach zapierają widoki z samego punktu widokowego na końcu szlaku. Jak okiem sięgnąć – szczyty gór zanurzone w gęstym lesie laurowym i lśniący błękitny ocean, w który wplata się Madera. Wycieczka objazdowa nie wystarczy, aby poznać uroki tego miejsca. Trzeba odkryć je o własnych siłach, przemierzając niezwykle malowniczy górski szlak. Błoga cisza panująca na szczycie jest zarówno odświeżająca i inspirująca – a połączenie oszałamiających widoków z poczuciem satysfakcji z osiągniętego celu to zastrzyk energii na długie miesiące.

arrow

Praia de Machico - jak okiem sięgnąć, raj!

Kilkaset metrów złotych piasków, krystalicznie czysta woda i spektakularne widoki… Czego pragnąć więcej? Plaża de Machico, położona przy miasteczku o tej samej nazwie, to miejsce na czysty relaks. W przyjemnym słońcu i dźwiękach fal leniwie rozbijających się o brzeg będziemy się kąpać, opalać i spacerować – a może ktoś z nas wskoczy na deskę lub kajak? Psst! W tajemnicy powiemy, że nie tylko Matka Natura maczała palce w tym krajobrazie – ale również człowiek. Piasek tej plaży został sprowadzony prosto z Sahary Zachodniej.

arrow

Levada das 25 fontes – Madera i wyprawy szlakiem wody

Levadas to liczne maderskie akwedukty – rozległy system nawadniania, budowany własnymi rękami przez przodków mieszkańców wyspy, by rozprowadzać wodę z tysięcy źródeł wprost do pól uprawnych. Dziś ciężko uwierzyć, że te oszałamiające wodospady i baseny są po części dziełem człowieka. Ich idealną asymilację z fauną i florą wyspy (wielkimi paprociami i endemicznymi ptakami) będziemy podziwiać w trakcie spaceru prowadzącego do najgłębiej położonych z nich. Będzie baśniowo i mrocznie jednocześnie!

arrow

Ponta de São Lourenço - dla tych klifów przekroczysz ocean

Półwysep Lorenzo to najbardziej wysunięty na wschód półwysep Madery. Ostre, wulkaniczne skały klifu na jego krańcu to widok, który nie tylko odbiera dech… ale i budzi respekt. Stojąc tuż, tuż przy ich krawędziach, nietrudno o dreszcz, który musiał przeszywać i pierwszych odkrywców tych ziem. Silne wrażenia potęguje falujący u stóp ocean, raz po raz, uderzający z pełną mocą o brzeg. Ten dziewiczy, jakby nigdy nietknięty ludzką ręką obszar, jest bogaty w charakterystyczną dla regionu faunę i florę. Takie doświadczenia zabiera się ze sobą nie tylko na zdjęciach – ale przede wszystkim w sercu.

WYPRAWA NA MADERĘ – NOCLEGI

W trakcie maderskiej przygody spać będziemy guesthousach i apartamentach, w pokojach 2, 3, oraz 4-osobowych – równie przytulnych i klimatycznych, jak Funchal, miasteczko, które będzie naszą bazą wypadową na czas całej wyprawy. Dzięki temu nie będziemy musieli każdego dnia przepakowywać plecaków ani walizek! Każdy apartament wyposażony jest w kuchnię, w której będziemy mogli przygotowywać część posiłków. To tu czeka nas i zasłużony odpoczynek, i integracyjne wieczory.

Każde z miejsc noclegowych wybraliśmy starannie, mając na względzie jak najwierniejsze oddanie atmosfery i ducha kultury Madery, przy jednoczesnym zachowaniu jak największego komfortu.

*możliwa zmiana miejsca noclegu w zależności od rozmiaru grupy lub dostępności.

arrow

WYJAZD NA MADERĘ – TRANSPORT

Wyprawa na Maderę ma charakter roadtripu w formule self-drive. To znaczy, że kierowcami będą lider oraz niektórzy, zgłoszeni na ochotnika uczestnicy. Przemieszczać się będziemy wynajętymi i wygodnymi samochodami – co pozwoli nam na zwiedzanie wyspy we własnym tempie i maksymalne wykorzystanie czasu wyprawy. Dzięki temu będziemy mieli wolne głowy od sprawdzania zegarka i pewność, że zwiedzenie nawet najskrytszych pereł Madery będzie w naszym zasięgu – również tych poza utartym szlakiem!

arrow

WYPRAWA NA MADERĘ – KUCHNIA

Madera słynie ze słodkiego wina i bogatej kuchni, będącej mieszanką wpływów portugalskich, afrykańskich, a nawet brazylijskich. Ze względu na długie tradycje połowów, dominują w niej świeże ryby oraz mięso. To właśnie one odgrywają najważniejszą rolę w codziennej diecie mieszkańców. Jednak oprócz słynnych caldeirady (gulaszu rybnego), carne de espetada (wołowiny na szaszłykach) czy cozido madeirense (gulasz z mięsa i warzyw), spróbujemy też lżejszych dań i deserów – na przykład bolo do caco lub bolo do miel (ciasto ze słodkich ziemniaków z dodatkiem miodu lub bez). Popijać będziemy nikitą – idealnym na upalne dni napojem robionym na bazie regionalnego smaku marakui, lodów waniliowych oraz ananasa. I w wersji alkoholowej, i saute!

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

Canyoning - skocz ze skalnej półki

Madera zachwyca zielonymi klifami oraz błękitem wodospadów. Będziemy mieli okazję zasmakować canyoningu, czyli pieszego pokonania rzeki i wodospadów. Podczas takiego przejścia będziesz mieć szanse do skoków z kilku metrowych półek. Adrenalina i świetna przygoda gwarantowana

arrow

Przyjmij wyzwanie

SPRÓBUJ

Poncha – regionalny drink Niezależnie od tego, czy w towarzystwie posiłku, czy solo – nie przegapimy wypicia Poncha. Ten reg...

Poncha – regionalny drink

Niezależnie od tego, czy w towarzystwie posiłku, czy solo – nie przegapimy wypicia Poncha. Ten regionalny drink przyrządza się z aguardente (rodzaju rumu), trzciny cukrowej i cytryny. Sekret idealnie przyrządzonego napoju to balans między smakiem słodkim i kwaśnym. W odpowiednich proporcjach przynoszą orzeźwienie spragnionym wytchnienia podróżnikom.

arrow
ODETCHNIJ

Na maderskich plażach Nie ma nic tak pozwalającego odetchnąć od zgiełku codziennego życia, jak relaks na jednej z maderskich, ocea...

Na maderskich plażach

Nie ma nic tak pozwalającego odetchnąć od zgiełku codziennego życia, jak relaks na jednej z maderskich, oceanicznych plaż. Kojący widok falującej wody i szum rozbijanych o brzeg białych języków oczyszcza ciało i umysł niezależnie od kąpieli czy odpoczywania na leżaku. To czas na zasłużony odpoczynek i naładowanie akumulatorów po brzegi!

arrow
DOŚWIADCZ

Widoków i zachodów słońca Obserwowania wieczornych spektakli nieba z jednego z wielu zielonych wzgórz. Wszystkie odcienie brzoskwi...

Widoków i zachodów słońca

Obserwowania wieczornych spektakli nieba z jednego z wielu zielonych wzgórz. Wszystkie odcienie brzoskwiń, róż i czerwieni będą rozlewać się po horyzoncie niczym gigantyczny obraz akwarelowy, a słodkie zapachy kwiatów unosić wraz z delikatną oceaniczną bryzą… Czy gdzieś na świecie mogą być bardziej wyjątkowe zachody słońca niż tu, na Maderze?

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Na szlakach trekkingowych Pico Ruvio i Pico do Arieiro Wyrusz na szlak i odkryj niezwykły krajobraz Madery nie tylko z punktów wid...

Na szlakach trekkingowych Pico Ruvio i Pico do Arieiro

Wyrusz na szlak i odkryj niezwykły krajobraz Madery nie tylko z punktów widokowych – ale po czubki uszu zanurzony w jej naturę. Niezależnie od stopnia zaawansowania górskiego i Twojego doświadczenia, dawka adrenaliny i ruchu, zdobywana w tak nieziemskich okolicznościach przyrody, będzie się liczyć podwójnie!

arrow

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Madera

Liderzy wyprawy

Magdalena
Gudzińska
Paweł
Kazienko
Anna
Downar
Monika
Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/KTW ?
Warszawa/Katowice
Plane
FNC
Funchal

Powrót:

FNC ?
Funchal
Plane
WAW/KTW
Warszawa/Katowice
Cena biletu
1400 - 1800 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena regularna

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

nocleg w komfortowym apartamencie, domu lub hotelu – pokoje 2-6 os

o

wynajem samochodów podczas całego wyjazdu

o

paliwo na całej trasie

o

opłaty parkingowe

o

zdobycie szczytu Pico Ruivo

o

wizyta na lokalnym markecie SANTO DA SERRA

o

punkty widokowe na trasie wyprawy

o

bilet na kolejkę Achadas Da Cruz

o

wstęp do naturalnych basenów w Porto Moniz

o

wstęp do parku tematycznego w Santana

o

bogaty program wyjazdu

o

mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

opiekę polskiego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia

x

dodatkowych atrakcji 

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Kwiecień
Maj
Czerwiec
Wrzesień
Październik
Listopad
KTW--FNC
FNC--KTW
25.04.23 - 03.05.23
Lider Magdalena Gudzińska
Cena lotu 1800 PLN
Cena wyprawy 4940 PLN
Icon
WAW--FNC
FNC--WAW
10.05.23 - 17.05.23
Lider Paweł Kazienko
Cena lotu 1800 PLN
Cena wyprawy 4940 PLN
Icon
KTW--FNC
FNC--KTW
14.06.23 - 22.06.23
Lider Anna Downar
Cena lotu 1800 PLN
Cena wyprawy 4940 PLN
Icon
KTW--FNC
FNC--KTW
13.09.23 - 21.09.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 1800 PLN
Cena wyprawy 4940 PLN
Icon
WAW--FNC
FNC--WAW
18.10.23 - 25.10.23
Lider Monika Ścibor
Cena lotu 1400 PLN
Cena wyprawy 4940 PLN
Icon
KTW--FNC
FNC--KTW
07.11.23 - 15.11.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 1400 PLN
Cena wyprawy 4940 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next