Patagonia

Na krańcu świata
Wybierz termin

Na krańcu świata

Poziomq
i Ekstremalny arrow

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

ARGENTYNA
bottom bottom

Plan wyprawy

Buenos Aires
arrow
Ushuaia
arrow
Punta Arenas
arrow
Puerto Natales
arrow
Torres del Paine
arrow
Lodowiec Perito Moreno
arrow
El Calafate
arrow
El Chaltén
arrow
Fitz Roy
arrow

Sprawdźcie co was czeka!

Naszą przygodę rozpoczniemy od legendarnej stolicy Argentyny – Buenos Aires, gdzie spróbujemy tutejszego wina i gorącego tańca – tango. Staniemy również na samym końcu świata w Ushuaia – najbardziej wysuniętej na południe osady na świecie, zobaczymy ogromny lodowiec i odbędziemy trekking życia w najpiękniejszym miejscu na świecie – Torres del Paine (będziecie mieli wrażenie, że jesteście na innej planecie)! Niezwykła przyroda tajemniczej i jakby zapomnianej Ziemi Ognistej będzie nas zachwycać na każdym kroku.

arrow

Nadzwyczajna przyroda

Patagonia, a w szczególności Ziemia Ognista to miejsce przepiękne przyrodniczo. Można tutaj odnieść wrażenie, że świat zapomniał o tym zakątku i przez wiele lat nie zwracał na niego uwagi. Dotarcie do Ziemi Ognistej zajmuje dużo czasu, ale warto tu przyjechać. Doświadczymy siły przyrody w najczystszej postaci. Lodowce jak Perito Moreno, parki krajobrazowe jak Glaciares czy sam park Ziemi Ognistej. Dla nas – ludzi zachodu przyzwyczajonych do cywilizacji na każdym kroku – może się to wydać odludziem. Ale to w takich miejscach człowiek może naprawdę poczuć i zobaczyć, że świat potrafi być naprawdę piękny. Majestatyczne góry pełne śniegu, doliny z potokami i błękitnymi lagunami i ta wszechogarniająca przestrzeń…

arrow

Patagonia - miejsce legend

Cieśnina Magellana, Andy, Ziemia Ognista. Mało które miejsce na świecie wywołuje tyle ciekawości, co ten skrawek ziemi daleko na południu. Rzekomo kiedy Magellan dotarł tutaj na początku XVI wieku, zobaczył niezliczone ogniska lokalnych Indian – stąd wzięła się nazwa Ziemia Ognista. Dawniej była tu kolonia karna. Do początku XX wieku – główny morski szlak handlowy na Pacyfik. Natomiast obecnie… miejsce legend i nieskażonej natury, której trzeba doświadczyć chociaż raz w życiu.

arrow

Buenos Aires – taneczna legenda Ameryki

O Buenos Aires słyszeli wszyscy. Legendarna stolica Argentyny, jedno z największych miast Ameryki Południowej i kulturalna stolica regionu z piękną kolonialną zabudową i… tangiem!

To właśnie tutaj będziemy się zachwycać tym sensualnym tańcem przy cudownym argentyńskim winie.

Historia, kultura, smaki Ameryki Południowej nie będą miały dla nas żadnych tajemnic!

arrow

Tango – symbol Agrentyny

Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy myśląc o Argentynie to właśnie tango.

Ten sensualny taniec charakteryzujący się bliskością partnerów był początkowo zakazany wyższym klasom społecznym, ponieważ był uznawany za niemoralny.

Według historii, początkowo można było się z nim spotkać jedynie w domach publicznych, dopiero na przestrzeni lat jego sława, jak i reputacja rosły.

Teraz jest on symbolem Argentyny, sławnym i wielbionym na całym świecie.

arrow

Ushuaia - miasto na końcu świata

To jest tu – koniec świata! Najdalej na południe wysunięta osada ludzka Ameryki Południowej (lub świata – jak twierdzą niektórzy), za którą jest już tylko morze i Antarktyda. Kwintesencja ziemi ognistej. Surowy klimat i zjawiskowa natura w najlepszym wydaniu.

Dawniej kolonia karna, obecnie mekka podróżników szukających przygód i niepowtarzalnych miejsc!

Miejsce, które czaruje nie tylko otaczającą przyrodą, ale samą świadomością, gdzie to jest… oj trzeba poszukać na globusie i trochę go poobracać 😉

arrow

Torres del Paine / Puerto Natales - trekking życia

Wszyscy fanatycy trekkingów i gór doskonale wiedzą co to za miejsce. Przepiękne ośnieżone szczyty, krystaliczne czyste jeziora i nieskażona niczym natura – zdjęcia mówią same za siebie! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zostali w tym miejscu dłużej, dlatego… czeka nas 5-dniowy trekking! Całe 5 dni na jednej z najpiękniejszych tras trekkingowych na świecie i w okolicy przyrody w najczystszej postaci. Piękne góry, rozległe rzeki i jeziora… Szykujcie się na przygodę!

 

Trasa nie należy do najcięższych, lecz trudu zdecydowanie dodaje mu fakt, że przez cały czas niesiemy ze sobą nasze bagaże. Zachwycające widoki i niezwykły krajobraz z pewnością odwrócą naszą uwagę od ciężaru na plecach. Nasza trasa wygląda następująco, lecz jest możliwość skorzystanie z alternatywnych szlaków:

1 dzień: Puerto Natales – Grey campsite, 11km. 3-4 h.

2 dzień: Grey campsite – Paine Grande, 20km. 7 h.

3 dzień: Paine Grande – Italiano/Frances campsite, 20km. 8 h.

4 dzień: Italiano/Frances – Chileno campsite, 21km. 8 h.

5 dzień: Chileno  – Mirador Las Torres del Paine, 14km. 5,5 h.

arrow

Fitz Roy - fotogeniczny szczyt

Kolejne zjawiskowe miejsce, którego nie można ominąć. Fitz Roy to piękny szczyt w jeszcze piękniejszym otoczeniu.

Może nie jest to najwyższa góra (ponad 3300 m.n.p.m.) ale fotogeniczność Fitz Roy jest niezaprzeczalna!

Majestatyczne strome szczyty pokryte śniegiem znajdujące się tuż obok lazurowego jeziora wyglądają zjawiskowo.

Niestety nie jest łatwo trafić w tym miejscu na piękną pogodę…trzymajcie kciuki!

arrow

Lodowiec Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec

Znalezienie lodowca nie jest trudne. Są w Gruzji, są na Islandii, ale żaden z nich nie wygląda tak jak ten! Majestatyczna ściana lodu, z której jeśli masz szczęście, zaobserwujesz odrywające się tafle lodu, lub płynące po jeziorze kry. Natura naprawdę postarała się w tym miejscu, by widok był zapierający dech w piersiach! Są miejsca, o których można napisać wiele, a i tak odbierają na miejscu mowę – Perito Moreno należy właśnie do takich miejsc! Obowiązkowa pozycja dla każdych fanów Ameryki Południowej… tej bardzo południowej.

Aby dobrze przyjrzeć się lodowcowi, udamy się na trekking, który prowadzi przez metalowe pomosty. Przejście zajmie nam około 2 godzin, ale widoki zostaną nam w pamięci na dłużej! Popłyniemy też statkiem rejsem po jeziorze, aby przyjrzeć się lodowcowi z każdej możliwej strony.

arrow

El Chalten – malownicze miasteczko

Niewielkie miasteczko jest często nazywane stolicą argentyńskiego trekkingu. Nie bez powodu, bo leży ono pomiędzy wysokimi szczytami Andów, u stóp niezwykłego szczytu Fitz Roy.

W 2014 El Chalten zdobyło drugie miejsce w rankingu na „najlepsze miasto na świecie do poznania” magazynu Lonely Planet.

Przekonamy się, czy słusznie oraz zobaczymy, czy śniadanie z widokiem na olbrzymie szczyty górskie rzeczywiście smakuje lepiej!

arrow

Laguna Esmeralda – bajkowy trekking

Ushuaia jest punktem startowym wielu malowniczych tras trekkingowych. My przejdziemy bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem prowadzącym do pięknego Jeziora Szmaragdowego. Po drodze czekają na nas niezwykłe widoki. Będziemy podziwiać niezwykłą florę i faunę Patagonii. Ten 10-kilometrowy trekking będzie dla nas aktywnym wypoczynkiem wśród natury.

Cieśnina Magellana – historyczne miejsce

Z pewnością jedna z najsłynniejszych cieśnin na świecie.

Swoją nazwę otrzymała na cześć Ferdynanda Magellana, który przepłyną nią po raz pierwszy w 1520 roku, w czasie jego podróży dookoła świata.

Łączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym i jest niezwykle ważnym punktem na mapie świata.

Odwiedzając Patagonię, czujemy powinność odwiedzenia również tego ważnego historycznie miejsca.

arrow

Laguna Esmeralda – bajkowy trekking

Ushuaia jest punktem startowym wielu malowniczych tras trekkingowych.

My przejdziemy bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem prowadzącym do pięknego Jeziora Szmaragdowego.

Po drodze czekają na nas niezwykłe widoki.

Będziemy podziwiać niezwykłą florę i faunę Patagonii.

Ten 10-kilometrowy trekking będzie dla nas aktywnym wypoczynkiem wśród natury.

arrow

„El Tren del Fin del Mundo” - Pociąg na Końcu Świata

Będąc na końcu świata, grzechem byłoby nieprzejechanie się starym, zabytkowym pociągiem, który jest jedną z wizytówek miasta Ushuaia.

Odrestaurowany pociąg pokonuje krótką ale niezwykle malowniczą trasę pośród drzew parku narodowego Tierra del Fuego.

Szykujcie aparaty, po drodze miniemy niezwykle malownicze tereny, które aż proszą się o pamiątkowe zdjęcie!

arrow

Atrakcja dodatkowa - jazda konna

Krajobraz patagoński to wysokie góry, a między nimi ogromne stepowe przestrzenie, które są szczególnie przyjazne jazdom konnym.

Argentyńczycy uwielbiają te zwierzęta i są one często elementem tamtejszego krajobrazu.

Chętni będą mogli zwiedzić tą okolicę z perspektywy jazdy konnej. Doświadczenie nie jest wymagane, początkujący są mile widziani ?

 

Cena: około $60

arrow

Lokalna kuchnia

Kuchnia Argentyny różni się w zależności od regionu. W Patagonii na przykład za narodową potrawę uważana jest grillowana jagnięcina. Kuchnię argentyńską w dużym skrócie można nazwać terminem ‘comfort food’. Czyli tłusto, z dużą ilością mięsa i sera. Głównymi składnikami większości dań jest oczywiście wymienione wcześniej mięso (wołowe, czasem wieprzowe), mąka pszenna (z której wytwarza się w Argentynie coś na kształt połączenia chleba tostowego z bagietką, makarony lub hybrydę baklavy z croissantem) i argentyńska mozarella (baaardzo ciągnąca). W Buenos Aires popularnym przysmakiem jest fugazzeta, bardzo przypominająca pizzę, złożona z dwóch placków pomiędzy którymi znajduje się gruba warstwa mozarelli i cebuli.

Podczas kilkudniowego trekkingu będziemy korzystać z żywności liofilizowanej, która dostarczy nam wszystkich potrzebnych wartości w czasie wysiłku górskiego.

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach/hotelach w pokojach 2- 4 osobowych z różnymi rodzajami łóżek (pojedyncze, podwójne, piętrowe). Podczas trekkingu do Torre Del Paine nocować będziemy na campingach.

arrow

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się w głównej mierze lokalnymi autobusami. Na koniec świata w Ushuaia wybierzemy się pociągiem, natomiast przez jezioro Pehoe przepłyniemy promem. Czekają nas również dwa loty wewnętrzne na trasie Buenos Aires – Ushuaia oraz El Calafate – Buenos Aires.

arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Tango w stolicy Buenos Aires! Nie ma lepszego miejsca na świecie niż Buenos Aires na pierwszą lekcję tanga. Stolica Argentyny i t...

Tango w stolicy Buenos Aires!

Nie ma lepszego miejsca na świecie niż Buenos Aires na pierwszą lekcję tanga. Stolica Argentyny i tango są ze sobą nierozerwalnie połączone – to właśnie na przedmieściach Buenos Aires powstał ten bardzo intensywny taniec. Wieczorem z pewnością wybierzemy się na poszukiwanie tancerzy!

arrow
Spróbuj:

Argentyńskie wino! Są takie regiony na świecie, które jednym tchem wymienia się jako producentów wina. Myślisz o Argentynie jako j...

Argentyńskie wino!

Są takie regiony na świecie, które jednym tchem wymienia się jako producentów wina. Myślisz o Argentynie jako jednym z nich? Jeśli tak – słusznie, jeśli nie – błąd! Ale spokojnie, po tej wyprawie przekonasz się, że Argentyna wie, co to znaczy dobre wino!

arrow
Sprawdź się:

Kilkudniowy trekking pod Torres del Paine Uwielbiasz trekkingi? A co myślisz o parodniowym trekkingu po jednym z najpiękniejszych ...

Kilkudniowy trekking pod Torres del Paine

Uwielbiasz trekkingi? A co myślisz o parodniowym trekkingu po jednym z najpiękniejszych rejonów na świecie? Patagonia to jedno z tych miejsc, w którym nie ma innego wyjścia – trzeba założyć plecak, dobre buty i ruszyć przed siebie. Widoki na pewno wynagrodzą każdą wylaną kroplę potu!

arrow
Odetchnij:

W cieniu majestatycznych szczytów i lodowców! Po godzinach podążania szlakiem, nic tak nie smakuje jak piękny widok, przy którym m...

W cieniu majestatycznych szczytów i lodowców!

Po godzinach podążania szlakiem, nic tak nie smakuje jak piękny widok, przy którym można się zatrzymać i … odetchnąć.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Odwiedzisz najdalej wysunięte na południe miasto Ameryki – Ushuaia
icon Doświadczysz niesamowitej atmosfery i przyrody Patagonii
icon Zobaczysz najsłynniejszy lodowiec Ameryki – Perito Moreno
icon Przejedziesz się się słynną drogą numer 60 w Argentynie
icon Spróbujesz swoich sił na trasach trekkingowych w niesamowitej scenerii południowej części Argentyny i Chile
icon Odbędziesz niezapomniany trekking w masywie Fitz Roy
icon Skosztujesz najpyszniejszych win chilijskich i argentyńskich
icon Przeżyjesz marzenie każdego zapaleńca trekkingowego – Torres del Paine!
icon Znajdziesz się w części świata, która rozpala każde podróżnicze serce
icon Poszukasz tanga w Buenos Aires :)
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Marek
Wójciak
Monika
Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w hostelach/hotelach, pokoje 2-4 os z łóżkami pojedynczymi, podwójnymi lub piętrowymi

o

noclegi na kempingach podczas trekingu w Torre Del Paine

o

loty wewnętrzne: Buenos Aires - Ushuaia oraz El Calafate - Buenos Aires

o

przejazdy lokalnymi autobusami

o

prom przez jezioro Pehoe

o

rejs do lodowca Perrito Moreno

o

trekking po lodowcu Perito Moreno

o

wstęp do parków Narodowych: Tierra Del Fuego, Los Glaciares, Torre Del Paine

o

wycieczkę pociągiem na koniec świata w Ushuaia

o

wycieczkę do Isla Magdalena - obserwacja pingwinów

o

wyżywienie liofilizowane podczas trekkingu po Torre Del Paine

o

sprzęt turystyczny

o

lekcję tanga Milonga w Buenos Aires

o

zwiedzanie z przewodnikiem dzielnicy La Boca w Buenos Aires

o

opiekę doświadczonego lidera mówiącego płynnie po hiszpańsku

o

pakiet Solisty

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

x

bagażu rejestrowanego

x

wyżywienia (oprócz 5-dniowego trekkingu, gdzie wyżywienie jest zapewnione)

x

atrakcji dodatkowych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów