Na krańcu świata 40

Na krańcu świata Patagonia

Pomysł na wyprawę marzeń

Są na świecie pewne miejsca, których sama nazwa rozpala wyobraźnię do granic możliwości. Dla niektórych są to piękne miasta: Paryż czy Nowy Jork. Dla innych może to być jeden z cudów świata: Wielki Mur Chiński, Machu Picchu. Natomiast my przygotowaliśmy wyprawę dla najbardziej wymagających. Dla tych, którzy potrzebują czegoś nie z tej ziemi, poza horyzontem, gdzie piękno natury przytłacza i zachwyca. Po latach marzeń i wyczekiwania nadszedł czas, aby Soliści ruszyli na koniec świata! Specjalnie dla Was: wyprawa do Patagonii i Ziemi Ognistej!

#SoliściTeam

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Buenos Aires
 • Ushuaia
 • Punta Arenas
 • Puerto Natales
 • Torres del Paine
 • Lodowiec Perito Moreno
 • El Calafate
 • El Chaltén
 • Fitz Roy

Sprawdźcie co was czeka!

Naszą przygodę rozpoczniemy od legendarnej stolicy Argentyny – Buenos Aires, gdzie spróbujemy tutejszego wina i gorącego tańca – tango. Staniemy również na samym końcu świata w Ushuaia – najbardziej wysuniętej na południe osady na świecie, zobaczymy ogromny lodowiec i odbędziemy trekking życia w najpiękniejszym miejscu na świecie – Torres del Paine (będziecie mieli wrażenie, że jesteście na innej planecie)! Niezwykła przyroda tajemniczej i jakby zapomnianej Ziemi Ognistej będzie nas zachwycać na każdym kroku.

Nadzwyczajna przyroda

Patagonia, a w szczególności Ziemia Ognista to miejsce przepiękne przyrodniczo. Można tutaj odnieść wrażenie, że świat zapomniał o tym zakątku i przez wiele lat nie zwracał na niego uwagi. Dotarcie do Ziemi Ognistej zajmuje dużo czasu, ale warto tu przyjechać. Doświadczymy siły przyrody w najczystszej postaci. Lodowce jak Perito Moreno, parki krajobrazowe jak Glaciares czy sam park Ziemi Ognistej. Dla nas – ludzi zachodu przyzwyczajonych do cywilizacji na każdym kroku – może się to wydać odludziem. Ale to w takich miejscach człowiek może naprawdę poczuć i zobaczyć, że świat potrafi być naprawdę piękny. Majestatyczne góry pełne śniegu, doliny z potokami i błękitnymi lagunami i ta wszechogarniająca przestrzeń…

Patagonia - miejsce legend

Cieśnina Magellana, Andy, Ziemia Ognista. Mało które miejsce na świecie wywołuje tyle ciekawości, co ten skrawek ziemi daleko na południu. Rzekomo kiedy Magellan dotarł tutaj na początku XVI wieku, zobaczył niezliczone ogniska lokalnych Indian – stąd wzięła się nazwa Ziemia Ognista. Dawniej była tu kolonia karna. Do początku XX wieku – główny morski szlak handlowy na Pacyfik. Natomiast obecnie… miejsce legend i nieskażonej natury, której trzeba doświadczyć chociaż raz w życiu.

Buenos Aires – taneczna legenda Ameryki

O Buenos Aires słyszeli wszyscy. Legendarna stolica Argentyny, jedno z największych miast Ameryki Południowej i kulturalna stolica regionu z piękną kolonialną zabudową i… tangiem!

To właśnie tutaj będziemy się zachwycać tym sensualnym tańcem przy cudownym argentyńskim winie.

Historia, kultura, smaki Ameryki Południowej nie będą miały dla nas żadnych tajemnic!

Tango – symbol Agrentyny

Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy myśląc o Argentynie to właśnie tango.

Ten sensualny taniec charakteryzujący się bliskością partnerów był początkowo zakazany wyższym klasom społecznym, ponieważ był uznawany za niemoralny.

Według historii, początkowo można było się z nim spotkać jedynie w domach publicznych, dopiero na przestrzeni lat jego sława, jak i reputacja rosły.

Teraz jest on symbolem Argentyny, sławnym i wielbionym na całym świecie.

Ushuaia - miasto na końcu świata

To jest tu – koniec świata! Najdalej na południe wysunięta osada ludzka Ameryki Południowej (lub świata – jak twierdzą niektórzy), za którą jest już tylko morze i Antarktyda. Kwintesencja ziemi ognistej. Surowy klimat i zjawiskowa natura w najlepszym wydaniu.

Dawniej kolonia karna, obecnie mekka podróżników szukających przygód i niepowtarzalnych miejsc!

Miejsce, które czaruje nie tylko otaczającą przyrodą, ale samą świadomością, gdzie to jest… oj trzeba poszukać na globusie i trochę go poobracać 😉

Na krańcu świata 26

Torres del Paine / Puerto Natales - trekking życia

Wszyscy fanatycy trekkingów i gór doskonale wiedzą co to za miejsce. Przepiękne ośnieżone szczyty, krystaliczne czyste jeziora i nieskażona niczym natura – zdjęcia mówią same za siebie! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zostali w tym miejscu dłużej, dlatego… czeka nas 5-dniowy trekking! Całe 5 dni na jednej z najpiękniejszych tras trekkingowych na świecie i w okolicy przyrody w najczystszej postaci. Piękne góry, rozległe rzeki i jeziora… Szykujcie się na przygodę!

 

Trasa nie należy do najcięższych, lecz trudu zdecydowanie dodaje mu fakt, że przez cały czas niesiemy ze sobą nasze bagaże. Zachwycające widoki i niezwykły krajobraz z pewnością odwrócą naszą uwagę od ciężaru na plecach. Nasza trasa wygląda następująco, lecz jest możliwość skorzystanie z alternatywnych szlaków:

1 dzień: Puerto Natales – Grey campsite, 11km. 3-4 h.

2 dzień: Grey campsite – Paine Grande, 20km. 7 h.

3 dzień: Paine Grande – Italiano/Frances campsite, 20km. 8 h.

4 dzień: Italiano/Frances – Chileno campsite, 21km. 8 h.

5 dzień: Chileno  – Mirador Las Torres del Paine, 14km. 5,5 h.

Fitz Roy - fotogeniczny szczyt

Kolejne zjawiskowe miejsce, którego nie można ominąć. Fitz Roy to piękny szczyt w jeszcze piękniejszym otoczeniu.

Może nie jest to najwyższa góra (ponad 3300 m.n.p.m.) ale fotogeniczność Fitz Roy jest niezaprzeczalna!

Majestatyczne strome szczyty pokryte śniegiem znajdujące się tuż obok lazurowego jeziora wyglądają zjawiskowo.

Niestety nie jest łatwo trafić w tym miejscu na piękną pogodę…trzymajcie kciuki!

Lodowiec Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec

Znalezienie lodowca nie jest trudne. Są w Gruzji, są na Islandii, ale żaden z nich nie wygląda tak jak ten! Majestatyczna ściana lodu, z której jeśli masz szczęście, zaobserwujesz odrywające się tafle lodu, lub płynące po jeziorze kry. Natura naprawdę postarała się w tym miejscu, by widok był zapierający dech w piersiach! Są miejsca, o których można napisać wiele, a i tak odbierają na miejscu mowę – Perito Moreno należy właśnie do takich miejsc! Obowiązkowa pozycja dla każdych fanów Ameryki Południowej… tej bardzo południowej.

Aby dobrze przyjrzeć się lodowcowi, udamy się na trekking, który prowadzi przez metalowe pomosty. Przejście zajmie nam około 2 godzin, ale widoki zostaną nam w pamięci na dłużej! Popłyniemy też statkiem rejsem po jeziorze, aby przyjrzeć się lodowcowi z każdej możliwej strony.

El Chalten – malownicze miasteczko

Niewielkie miasteczko jest często nazywane stolicą argentyńskiego trekkingu. Nie bez powodu, bo leży ono pomiędzy wysokimi szczytami Andów, u stóp niezwykłego szczytu Fitz Roy.

W 2014 El Chalten zdobyło drugie miejsce w rankingu na „najlepsze miasto na świecie do poznania” magazynu Lonely Planet.

Przekonamy się, czy słusznie oraz zobaczymy, czy śniadanie z widokiem na olbrzymie szczyty górskie rzeczywiście smakuje lepiej!

Na krańcu świata 19

Laguna Esmeralda – bajkowy trekking

Ushuaia jest punktem startowym wielu malowniczych tras trekkingowych. My przejdziemy bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem prowadzącym do pięknego Jeziora Szmaragdowego. Po drodze czekają na nas niezwykłe widoki. Będziemy podziwiać niezwykłą florę i faunę Patagonii. Ten 10-kilometrowy trekking będzie dla nas aktywnym wypoczynkiem wśród natury.

Cieśnina Magellana – historyczne miejsce

Z pewnością jedna z najsłynniejszych cieśnin na świecie.

Swoją nazwę otrzymała na cześć Ferdynanda Magellana, który przepłyną nią po raz pierwszy w 1520 roku, w czasie jego podróży dookoła świata.

Łączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym i jest niezwykle ważnym punktem na mapie świata.

Odwiedzając Patagonię, czujemy powinność odwiedzenia również tego ważnego historycznie miejsca.

Laguna Esmeralda – bajkowy trekking

Ushuaia jest punktem startowym wielu malowniczych tras trekkingowych.

My przejdziemy bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem prowadzącym do pięknego Jeziora Szmaragdowego.

Po drodze czekają na nas niezwykłe widoki.

Będziemy podziwiać niezwykłą florę i faunę Patagonii.

Ten 10-kilometrowy trekking będzie dla nas aktywnym wypoczynkiem wśród natury.

„El Tren del Fin del Mundo” - Pociąg na Końcu Świata

Będąc na końcu świata, grzechem byłoby nieprzejechanie się starym, zabytkowym pociągiem, który jest jedną z wizytówek miasta Ushuaia.

Odrestaurowany pociąg pokonuje krótką ale niezwykle malowniczą trasę pośród drzew parku narodowego Tierra del Fuego.

Szykujcie aparaty, po drodze miniemy niezwykle malownicze tereny, które aż proszą się o pamiątkowe zdjęcie!

Atrakcja dodatkowa - jazda konna

Krajobraz patagoński to wysokie góry, a między nimi ogromne stepowe przestrzenie, które są szczególnie przyjazne jazdom konnym.

Argentyńczycy uwielbiają te zwierzęta i są one często elementem tamtejszego krajobrazu.

Chętni będą mogli zwiedzić tą okolicę z perspektywy jazdy konnej. Doświadczenie nie jest wymagane, początkujący są mile widziani ?

 

Cena: około $60

Lokalna kuchnia

Kuchnia Argentyny różni się w zależności od regionu. W Patagonii na przykład za narodową potrawę uważana jest grillowana jagnięcina. Kuchnię argentyńską w dużym skrócie można nazwać terminem ‘comfort food’. Czyli tłusto, z dużą ilością mięsa i sera. Głównymi składnikami większości dań jest oczywiście wymienione wcześniej mięso (wołowe, czasem wieprzowe), mąka pszenna (z której wytwarza się w Argentynie coś na kształt połączenia chleba tostowego z bagietką, makarony lub hybrydę baklavy z croissantem) i argentyńska mozarella (baaardzo ciągnąca). W Buenos Aires popularnym przysmakiem jest fugazzeta, bardzo przypominająca pizzę, złożona z dwóch placków pomiędzy którymi znajduje się gruba warstwa mozarelli i cebuli.

Podczas kilkudniowego trekkingu będziemy korzystać z żywności liofilizowanej, która dostarczy nam wszystkich potrzebnych wartości w czasie wysiłku górskiego.

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach/hotelach w pokojach 2- 4 osobowych z różnymi rodzajami łóżek (pojedyncze, podwójne, piętrowe). Podczas trekkingu do Torre Del Paine nocować będziemy na campingach.

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się w głównej mierze lokalnymi autobusami. Na koniec świata w Ushuaia wybierzemy się pociągiem, natomiast przez jezioro Pehoe przepłyniemy promem. Czekają nas również dwa loty wewnętrzne na trasie Buenos Aires – Ushuaia oraz El Calafate – Buenos Aires.

Doświadcz:

Tango w stolicy Buenos Aires!

Nie ma lepszego miejsca na świecie niż Buenos Aires na pierwszą lekcję tanga. Stolica Argentyny i tango są ze sobą nierozerwalnie połączone – to właśnie na przedmieściach Buenos Aires powstał ten bardzo intensywny taniec. Wieczorem z pewnością wybierzemy się na poszukiwanie tancerzy!

Spróbuj:

Argentyńskie wino!

Są takie regiony na świecie, które jednym tchem wymienia się jako producentów wina. Myślisz o Argentynie jako jednym z nich? Jeśli tak – słusznie, jeśli nie – błąd! Ale spokojnie, po tej wyprawie przekonasz się, że Argentyna wie, co to znaczy dobre wino!

Sprawdź się:

Kilkudniowy trekking pod Torres del Paine

Uwielbiasz trekkingi? A co myślisz o parodniowym trekkingu po jednym z najpiękniejszych rejonów na świecie? Patagonia to jedno z tych miejsc, w którym nie ma innego wyjścia – trzeba założyć plecak, dobre buty i ruszyć przed siebie. Widoki na pewno wynagrodzą każdą wylaną kroplę potu!

Odetchnij:

W cieniu majestatycznych szczytów i lodowców!

Po godzinach podążania szlakiem, nic tak nie smakuje jak piękny widok, przy którym można się zatrzymać i … odetchnąć.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Odwiedzisz najdalej wysunięte na południe miasto Ameryki – Ushuaia
 • Doświadczysz niesamowitej atmosfery i przyrody Patagonii
 • Zobaczysz najsłynniejszy lodowiec Ameryki – Perito Moreno
 • Przejedziesz się się słynną drogą numer 60 w Argentynie
 • Spróbujesz swoich sił na trasach trekkingowych w niesamowitej scenerii południowej części Argentyny i Chile
 • Odbędziesz niezapomniany trekking w masywie Fitz Roy
 • Skosztujesz najpyszniejszych win chilijskich i argentyńskich
 • Przeżyjesz marzenie każdego zapaleńca trekkingowego – Torres del Paine!
 • Znajdziesz się w części świata, która rozpala każde podróżnicze serce
 • Poszukasz tanga w Buenos Aires :)
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Marek Wójciak
Monika Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

EZE

Buenos Aires

EZE

Buenos Aires

plane icon

WAW/BER

Warszawa/Berlin

Cena biletu

4200 pln

Cena lotów nie zawierają bagażu rejestrowanego.Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

13740 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 4800 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 4800 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

20160 pln

Cena zawiera

 • noclegi w hostelach/hotelach, pokoje 2-4 os z łóżkami pojedynczymi, podwójnymi lub piętrowymi
 • noclegi na kempingach podczas trekingu w Torre Del Paine
 • loty wewnętrzne: Buenos Aires - Ushuaia oraz El Calafate - Buenos Aires
 • przejazdy lokalnymi autobusami
 • prom przez jezioro Pehoe
 • rejs do lodowca Perrito Moreno
 • trekking po lodowcu Perito Moreno
 • wstęp do parków Narodowych: Tierra Del Fuego, Los Glaciares, Torre Del Paine
 • wycieczkę pociągiem na koniec świata w Ushuaia
 • wycieczkę do Isla Magdalena - obserwacja pingwinów
 • wyżywienie liofilizowane podczas trekkingu po Torre Del Paine
 • sprzęt turystyczny
 • lekcję tanga Milonga w Buenos Aires
 • zwiedzanie z przewodnikiem dzielnicy La Boca w Buenos Aires
 • opiekę doświadczonego lidera mówiącego płynnie po hiszpańsku
 • pakiet Solisty
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • bagażu rejestrowanego
 • wyżywienia (oprócz 5-dniowego trekkingu, gdzie wyżywienie jest zapewnione)
 • atrakcji dodatkowych
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy