Patagonia cover

Na krańcu świata Patagonia

Pomysł na wyprawę marzeń

Są na świecie pewne miejsca, których sama nazwa rozpala wyobraźnię do granic możliwości. Dla niektórych są to piękne miasta: Paryż czy Nowy Jork. Dla innych może to być jeden z cudów świata: Wielki Mur Chiński, Machu Picchu. Natomiast my przygotowaliśmy wyprawę dla najbardziej wymagających. Dla tych, którzy potrzebują czegoś nie z tej ziemi, poza horyzontem, gdzie piękno natury przytłacza i zachwyca. Po latach marzeń i wyczekiwania nadszedł czas, aby Soliści ruszyli na koniec świata! Specjalnie dla Was: wyprawa do Patagonii i Ziemi Ognistej!

#SoliściTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Buenos Aires
 • Ushuaia
 • Torres del Paine
 • Puerto Natales
 • Lodowiec Perito Moreno
 • Fitz Roy

Sprawdźcie co was czeka!

Naszą przygodę rozpoczniemy od legendarnej stolicy Argentyny – Buenos Aires, gdzie spróbujemy tutejszego wina i gorącego tańca – tango. Staniemy również na samym końcu świata w Ushuaia – najbardziej wysuniętej na południe osady na świecie, zobaczymy ogromny lodowiec i odbędziemy trekking życia w najpiękniejszym miejscu na świecie – Torres del Paine (będziecie mieli wrażenie, że jesteście na innej planecie)! Niezwykła przyroda tajemniczej i jakby zapomnianej Ziemi Ognistej będzie nas zachwycać na każdym kroku.

Buenos Aires – taneczna legenda Ameryki

O Buenos Aires słyszeli wszyscy. Legendarna stolica Argentyny, jedno z największych miast Ameryki Południowej i kulturalna stolica regionu z piękną kolonialną zabudową i… tangiem! To właśnie tutaj będziemy się zachwycać tym sensualnym tańcem przy cudownym argentyńskim winie. Podczas paru dni, jakie tu spędzimy, zapuścimy się głęboko w stolicę Argentyny, by odkryć wszystkie jej uroki. Historia, kultura, smaki Ameryki Południowej nie będą miały dla nas żadnych tajemnic!

Ushuaia - miasto na końcu świata

To jest tu – koniec świata! Najdalej na południe wysunięta osada ludzka Ameryki Południowej (lub świata – jak twierdzą niektórzy), za którą jest już tylko morze i Antarktyda. Kwintesencja ziemi ognistej. Surowy klimat i zjawiskowa natura w najlepszym wydaniu. Dawniej kolonia karna (!), obecnie mekka podróżników szukających przygód i niepowtarzalnych miejsc! Miejsce, które czaruje nie tylko otaczającą przyrodą, ale samą świadomością, gdzie to jest… oj trzeba poszukać na globusie i trochę go poobracać 😉

Lodowiec Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec

Znalezienie lodowca nie jest trudne. Są w Gruzji, są na Islandii, ale żaden z nich nie wygląda tak jak ten! Majestatyczna ściana lodu, z której jeśli masz szczęście, zaobserwujesz odrywające się tafle lodu, lub płynące po jeziorze kry. Natura naprawdę postarała się w tym miejscu, by widok był zapierający dech w piersiach! Są miejsca, o których można napisać wiele, a i tak odbierają na miejscu mowę – Perito Moreno należy właśnie do takich miejsc! Obowiązkowa pozycja dla każdych fanów Ameryki Południowej… tej bardzo południowej.

Patagonia park

Torres del Paine / Puerto Natales - trekking życia

Wszyscy fanatycy trekkingów i gór doskonale wiedzą co to za miejsce. Przepiękne ośnieżone szczyty, krystaliczne czyste jeziora i nieskażona niczym natura – zdjęcia mówią same za siebie! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zostali w tym miejscu dłużej, dlatego… czeka nas 5-dniowy trekking! Całe 5 dni na jednej z najpiękniejszych tras trekkingowych na świecie i w okolicy przyrody w najczystszej postaci. Piękne góry, rozległe rzeki i jeziora… Szykujcie się na przygodę!

 

Fitz Roy - fotogeniczny szczyt

Kolejne zjawiskowe miejsce, którego nie można ominąć. Fitz Roy to piękny szczyt w jeszcze piękniejszym otoczeniu. Może nie jest to najwyższa góra (ponad 3300 m.n.p.m.) ale fotogeniczność Fitz Roy jest niezaprzeczalna! Majestatyczne strome szczyty pokryte śniegiem znajdujące się tuż obok lazurowego jeziora wyglądają zjawiskowo. Niestety nie jest łatwo trafić w tym miejscu na piękną pogodę…trzymajcie kciuki!

Nadzwyczajna przyroda

Patagonia, a w szczególności Ziemia Ognista to miejsce przepiękne przyrodniczo. Można tutaj odnieść wrażenie, że świat zapomniał o tym zakątku i przez wiele lat nie zwracał na niego uwagi. Dotarcie do Ziemi Ognistej zajmuje dużo czasu, ale warto tu przyjechać. Doświadczymy siły przyrody w najczystszej postaci. Lodowce jak Perito Moreno, parki krajobrazowe jak Glaciares czy sam park Ziemi Ognistej. Dla nas – ludzi zachodu przyzwyczajonych do cywilizacji na każdym kroku – może się to wydać odludziem. Ale to w takich miejscach człowiek może naprawdę poczuć i zobaczyć, że świat potrafi być naprawdę piękny. Majestatyczne góry pełne śniegu, doliny z potokami i błękitnymi lagunami i ta wszechogarniająca przestrzeń…

Patagonia - miejsce legend

Cieśnina Magellana, Andy, Ziemia Ognista. Mało które miejsce na świecie wywołuje tyle ciekawości, co ten skrawek ziemi daleko na południe. Mało który kawałek ziemi jawi się jako cel tysiąca podróżników na świecie. Rzekomo kiedy Magellan dotarł tutaj na początku XVI wieku, zobaczył niezliczone ogniska lokalnych Indian – stad wzięła się nazwa Ziemia Ognista. Dawniej była tu kolonia karna. Do początku XX wieku – główny morski szlak handlowy na Pacyfik. Natomiast obecnie… miejsce legend i nieskażonej natury, której trzeba doświadczyć chociaż raz w życiu.

Lokalna kuchnia

Kuchnia Argentyny różni się w zależności od regionu. W Patagonii na przykład za narodową potrawę uważana jest grillowana jagnięcina. Kuchnię argentyńską w dużym skrócie można nazwać terminem ‘comfort food’. Czyli tłusto, z dużą ilością mięsa i sera. Głównymi składnikami większości dań jest oczywiście wymienione wcześniej mięso (wołowe, czasem wieprzowe), mąka pszenna (z której wytwarza się w Argentynie coś na kształt połączenia chleba tostowego z bagietką, makarony lub hybrydę baklavy z croissantem) i argentyńska mozarella (baaardzo ciągnąca). W Buenos Aires popularnym przysmakiem jest fugazzeta, bardzo przypominająca pizzę, złożona z dwóch placków pomiędzy którymi znajduje się gruba warstwa mozarelli i cebuli.

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach/hotelach w pokojach 2 – 4 osobowych. Podczas trekkingu do Torre Del Paine nocować będziemy na campingach.

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się w głównej mierze lokalnymi autobusami. Na koniec świata w Ushuaia wybierzemy się pociągiem, natomiast przez jezioro Pehoe przepłyniemy promem. Czekają nas również dwa loty wewnętrzne na trasie Buenos Aires – Ushuaia oraz El Calafate – Buenos Aires.

Doświadcz:

Tango w stolicy Buenos Aires!

Nie ma lepszego miejsca na świecie niż Buenos Aires na pierwszą lekcję tanga. Stolica Argentyny i tango są ze sobą nierozerwalnie połączone – to właśnie na przedmieściach Buenos Aires powstał ten bardzo intensywny taniec. Wieczorem z pewnością wybierzemy się na poszukiwanie tancerzy!

Spróbuj:

Argentyńskie wino!

Są takie regiony na świecie, które jednym tchem wymienia się jako producentów wina. Myślisz o Argentynie jako jednym z nich? Jeśli tak – słusznie, jeśli nie – błąd! Ale spokojnie, po tej wyprawie przekonasz się, że Argentyna wie, co to znaczy dobre wino!

Sprawdź się:

Kilkudniowy trekking pod Torres del Paine

Uwielbiasz trekkingi? A co myślisz o parodniowym trekkingu po jednym z najpiękniejszych rejonów na świecie? Patagonia to jedno z tych miejsc, w którym nie ma innego wyjścia – trzeba założyć plecak, dobre buty i ruszyć przed siebie. Widoki na pewno wynagrodzą każdą wylaną kroplę potu!

Odetchnij:

W cieniu majestatycznych szczytów i lodowców!

Po godzinach podążania szlakiem, nic tak nie smakuje jak piękny widok, przy którym można się zatrzymać i … odetchnąć.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Odwiedzisz najdalej wysunięte na południe miasto Ameryki – Ushuaia
 • Doświadczysz niesamowitej atmosfery i przyrody Patagonii
 • Zobaczysz najsłynniejszy lodowiec Ameryki – Perito Moreno
 • Przejedziesz się się słynną drogą numer 60 w Argentynie
 • Spróbujesz swoich sił na trasach trekkingowych w niesamowitej scenerii południowej części Argentyny i Chile
 • Odbędziesz niezapomniany trekking w masywie Fitz Roy
 • Przeżyjesz marzenie każdego zapaleńca trekkingowego – Torres del Paine!
 • Znajdziesz się w części świata, która rozpala każde podróżnicze serce
 • Poszukasz tanga w Buenos Aires :)
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Marek Wójciak
Monika Ścibor

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/SXF/TXL

Warszawa/Berlin

plane icon

EZE

Buenos Aires

Cena biletu

2900 pln

UWAGA: Cena lotów nie zawierają bagażu rejestrowanego. Istnieje możliwość jego dokupienia wcześniej za 592zł lub na lotnisku za 632zł. Prosimy o kontakt mailowy w celu informacji o wyborze bagażu. W tym przypadku proponujemy, aby kupować 1 bagaż rejestrowany 23kg na 2 osoby. Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

11360 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2950 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2950 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1400 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

20160 pln

Cena zawiera

 • noclegi w hostelach/hotelach, pokoje 2-4 os
 • loty wewnętrzne: Buenos Aires - Ushuaia oraz El Calafate - Buenos Aires
 • przejazdy lokalnym autobusem
 • trekking po lodowcu Perito Moreno z przewodnikiem i rejs widokowy przy lodowcu
 • trekking w Torre Del Paine - campingi
 • Odwiedziny lodowca Perrito Moreno
 • wyżywienie liofilizowane podczas trekkingu po Torre Del Paine
 • sprzęt turystyczny
 • wstęp do parków Narodowych: Terra Del Fuego, Los Glaciares, Torre Del Paine
 • wycieczkę pociągiem na koniec świata w Ushuaia
 • prom przez jezioro Pehoe
 • wycieczkę do Isla Magdalena - obserwacja pingwinów
 • lekcję tanga Milonga w Buenos Aires
 • zwiedzanie z przewodnikiem dzielnicy La Boca w Buenos Aires
 • opiekę doświadczonego lidera mówiącego płynnie po hiszpańsku
 • pakiet Solisty
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia OC i NNW (suma 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • Wyżywienia (oprócz 5-dniowego trekkingu, gdzie wyżywienie jest zapewnione)
 • Atrakcji dodatkowych
 • dużego bagażu rejstrowanego

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy