Patagonia

Na krańcu świata
Wybierz termin

Na krańcu świata

Lider: Marek Wójciak

Na krańcu świata

Są na świecie pewne miejsca, których sama nazwa rozpala wyobraźnię do granic możliwości. Dla niektórych są to piękne miasta: Paryż, czy Nowy Jork. Dla innych może to być jeden z cudów świata: Wielki Mur Chiński lub Machu Picchu. Natomiast my przygotowaliśmy wyprawę dla najbardziej wymagających. Dla tych, którzy potrzebują czegoś nie z tej ziemi, poza horyzontem, gdzie piękno natury przytłacza i zachwyca. Nadszedł czas, aby Soliści ruszyli na koniec świata! Specjalnie dla Was: wyprawa do Patagonii i Ziemi Ognistej! #SoliściTeam
Poziom trudnościq
i Ekstremalny arrow

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Odwiedzisz najdalej wysunięte na południe miasto Ameryki – Ushuaia
icon Doświadczysz niesamowitej atmosfery i przyrody Patagonii
icon Zobaczysz najsłynniejszy lodowiec Ameryki – Perito Moreno
icon Przejedziesz się się słynną drogą numer 40 w Argentynie
icon Spróbujesz swoich sił na trasach trekkingowych w niesamowitej scenerii południowej części Argentyny i Chile
icon Odbędziesz niezapomniany trekking w masywie Fitz Roy
icon Skosztujesz najpyszniejszych win chilijskich i argentyńskich
icon Przeżyjesz marzenie każdego zapaleńca trekkingowego – Torres del Paine!
icon Znajdziesz się w części świata, która rozpala każde podróżnicze serce
icon Poszukasz tanga w Buenos Aires :)
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Tango w stolicy Buenos Aires! Nie ma na świecie lepszego miejsca na pierwszą lekcję tango niż Buenos Aires. Stolica Argentyny i t...

Tango w stolicy Buenos Aires!

Nie ma na świecie lepszego miejsca na pierwszą lekcję tango niż Buenos Aires. Stolica Argentyny i tango są ze sobą nierozerwalnie połączone – to właśnie na przedmieściach Buenos Aires powstał ten bardzo intensywny taniec. Wieczorem z pewnością wybierzemy się na poszukiwanie tancerzy!

arrow
Spróbuj:

Argentyńskie wino! Są na świecie takie regiony, które przodują w produkcji wyśmienitego wina. Myślisz o Argentynie jako jednym z n...

Argentyńskie wino!

Są na świecie takie regiony, które przodują w produkcji wyśmienitego wina. Myślisz o Argentynie jako jednym z nich? Jeśli tak – słusznie, jeśli nie – błąd! Ale spokojnie, po tej wyprawie przekonasz się, że Argentyna wie, co to znaczy dobre wino!

arrow
Sprawdź się:

Kilkudniowy trekking pod Torres del Paine Uwielbiasz trekkingi? A co myślisz o kilkudniowym trekkingu w jednym z najpiękniejszych ...

Kilkudniowy trekking pod Torres del Paine

Uwielbiasz trekkingi? A co myślisz o kilkudniowym trekkingu w jednym z najpiękniejszych rejonów na świecie? Patagonia to jedno z tych miejsc, w którym nie ma innego wyjścia – trzeba założyć plecak, dobre buty i ruszyć przed siebie. Widoki na pewno wynagrodzą każdą wylaną kroplę potu!

arrow
Odetchnij:

W cieniu majestatycznych szczytów i lodowców! Po godzinach podążania szlakiem, nic tak nie smakuje jak piękny widok, przy którym m...

W cieniu majestatycznych szczytów i lodowców!

Po godzinach podążania szlakiem, nic tak nie smakuje jak piękny widok, przy którym można się zatrzymać i… odetchnąć.

arrow
ARGENTYNA + CHILE
bottom bottom

Plan wyprawy

Buenos Aires
arrow
Ushuaia
arrow
Punta Arenas
arrow
Puerto Natales
arrow
Torres del Paine
arrow
Lodowiec Perito Moreno
arrow
El Calafate
arrow
El Chaltén
arrow
Fitz Roy
arrow

Sprawdźcie co was czeka!

Naszą przygodę rozpoczniemy od legendarnej stolicy Argentyny – Buenos Aires, gdzie spróbujemy lokalnego wina i gorącego tanga. Potem udamy się na koniec świata, do miasteczka Ushuaia, które jest najbardziej na południe wysuniętą osadą na świecie, zobaczymy ogromny lodowiec i odbędziemy trekking życia w parku narodowym słynącym z najpiękniejszych, najbardziej surowych widoków – Torres del Paine (będziecie mieli wrażenie, że jesteście na innej planecie)! Niezwykła przyroda tajemniczej Ziemi Ognistej będzie nas zachwycać na każdym kroku.

arrow

Buenos Aires – taneczna legenda Ameryki

O Buenos Aires słyszeli wszyscy. Legendarna stolica Argentyny, jedno z największych miast Ameryki Południowej i kulturalna stolica regionu z piękną kolonialną zabudową i… tangiem!

To właśnie tutaj będziemy się zachwycać tym sensualnym tańcem przy cudownym argentyńskim winie.

Historia, kultura i smaki Ameryki Południowej nie będą miały dla nas żadnych tajemnic!

Tango – symbol Agrentyny

Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy myśląc o Argentynie to właśnie tango.

Ten sensualny taniec charakteryzujący się bliskością partnerów był zakazany wyższym klasom społecznym, ponieważ był uznawany za niemoralny.

Według historii, początkowo można było się z nim spotkać jedynie w domach publicznych, dopiero na przestrzeni lat rosła jego sława, a reputacja była coraz lepsza.

Teraz jest on symbolem Argentyny, sławnym i wielbionym na całym świecie.

arrow

Parrilla - uczta w Buenos Aires

W Buenos Aires doświadczymy najlepszych smaków Argentyny. To tutaj wybierzemy się na kolacje, gdzie zasmakujemy prawdziwych argentyńskich steków. Kolacja w Buenos Aires będzie podsumowaniem i kwintesencją naszej wyprawy.

arrow

Ziemia Ognista - Podróż na koniec świata

Punkt obowiązkowy każdego podróżnika, w końcu tereny Ziemi Ognistej odkrył sam Ferdynand Magellan. To z tego miejsca wypływają statki na Antarktydę. Park Narodowy Ziemi Ognistej, zajmuje, aż 63 tysiące hektarów. Dostarczając podróżnikom niezwykłych krajobrazów. To w tym miejscu zobaczymy niesamowite lodowcowe góry, doliny wypełnione turkusowymi jeziorami polodowcowymi.

USHUAIA - MIASTO NA KOŃCU ŚWIATA

To jest tu – koniec świata! Najdalej na południe wysunięte miasteczko na świecie, za którym jest już tylko morze i Antarktyda. Kwintesencja Ziemi Ognistej – surowy klimat i zjawiskowa natura w najlepszym wydaniu.

arrow

Laguna Esmeralda - lazurowe łzy lodowca

Ushuaia jest punktem startowym wielu malowniczych tras trekkingowych. My przejdziemy bardzo łatwym i przyjemnym szlakiem prowadzącym do pięknego jeziora Laguna Esmeralda. Po drodze czekają na nas niezwykłe widoki. Będziemy podziwiać niezwykłą florę i faunę Patagonii. Ten 10-kilometrowy trekking będzie dla nas aktywnym wypoczynkiem wśród natury.

arrow

Tierra del Fuego - pociąg na koniec świata

Kolejny dzień to pociąg na koniec świata (atrakcja dodatkowa). Część osób, która wykupiła tę atrakcję będzie miała okazję dojechać na na początek trekkingu po szynach, by na miejscu spotkać się z resztą uczestników. W zależności od grupy wybierzemy się na dłuższą lub krótszą pętlę. Każda z nich dostarczy z pewnością niesamowitych wrażeń i przygotuje nas do kolejnych pieszych wypraw.

arrow

Isla Magdalena - kolonia pingwinów

Zanim udamy się na nasz trekking życia,  to w Punta Arenas wybierzemy się w rejs, żeby odwiedzić kolonię pingwinów zamieszkującą Isla Magdalena – niewielką wyspę położoną u wybrzeży Chile. Kolonia liczy ok. 70 000 par pingwinów!

Ptaki wracają tu co roku, żeby razem ze swoimi partnerami złożyć jaja. Każda parka wykopuje dla siebie norę, która służy im za „gniazdo” i co roku wraca w dokładnie to samo miejsce.

arrow

Torres del Paine / Puerto Natales - trekking życia

Wszyscy fanatycy trekkingów i gór doskonale wiedzą, co to za miejsce. Przepiękne, ośnieżone szczyty, krystalicznie czyste jeziora i nieskażona niczym natura – zdjęcia mówią same za siebie! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zostali w tym miejscu dłużej, dlatego… czeka nas 5-dniowy trekking! Całe 5 dni na jednej z najpiękniejszych tras trekkingowych na świecie, która na każdym kroku będzie nas zachwycać.

 

Dzień 1 - Trekking do Campingu Grey

Trasa nie należy do najcięższych, lecz trudu zdecydowanie dodaje mu fakt, że przez cały czas niesiemy ze sobą nasze bagaże. Zachwycające widoki i niezwykły krajobraz z pewnością odwrócą naszą uwagę od ciężaru na plecach. Pierwszego dnia przejedziemy z Puerto Natales do Parku Narodowego. Warto dodać, że dopłyniemy tam promem i rozpoczniemy trekking. Przejdziemy około 11 km (3 – 4 godziny) i zatrzymamy się na campingu Grey. Dla najwytrwalszych będzie jeszcze możliwość wejścia na Mirador Grey.

arrow

Dzień 2 - Paine Grande

Drugiego dnia przejdziemy około 12 km, co zajmie nam mniej więcej 5 godzin. Noc spędzimy na campingu Paine Grande. Tam spędzimy naszą kolejną noc. Dla chętnych będzie dodatkowy spacer na Mirador Pehoe.

Ostatniego dnia dotrzemy do punktu widokowego Mirador Las Torres del Paine. Przejdziemy około 14 km, co zajmie nam 5 – 6 godzin i wrócimy do Puerto Natales.

arrow

Dzień 3 - Camping Frances

Kolejny trekking przed nami. Tym razem nasz kierunek to Mirador Britanico. Trzeciego dnia pokonamy około 20 km, na które przeznaczymy około 8 godzin. Chodź trasa będzie długa to punkt widokowy na końcu trasy, dostarczy nam prawdziwego, patagońskiego klimatu.

arrow

Dzień 4 - Camping Central

Tego dnia czeka na nas najłatwiejszy trekking. Nie będziemy się spieszyć i na spokojnie, będziemy się delektować patagońskimi krajobrazami. Nasza trasa tego dnia będzie liczyć około 15 kilometrów, około 6-7 godzin, a jej stopień trudności określany jest jako średni.

arrow

Dzień 5 - Mirador Torres del Paine

Creme de la Creme naszej wyprawy. Widok, który każdy kojarzy z pocztówek, który każdy podróżnik, ma gdzieś z tyłu głowy. Jednak zanim widok odbierze nam tchu, będziemy musieli pokonać 22 kilometry, które zajmą nam około 8 godzin.

arrow

El Chalten – malownicze miasteczko

Niewielkie miasteczko jest często nazywane stolicą argentyńskiego trekkingu. Nie bez powodu, bo leży ono pomiędzy wysokimi szczytami Andów, u stóp niezwykłego szczytu Fitz Roy.

W 2014 El Chalten zdobyło drugie miejsce w rankingu na „najlepsze miasto na świecie do poznania” magazynu Lonely Planet.

Przekonamy się, czy słusznie oraz zobaczymy, czy śniadanie z widokiem na olbrzymie szczyty górskie rzeczywiście smakuje lepiej!

Fitz Roy - fotogeniczny szczyt

Kolejne zjawiskowe miejsce, którego nie można ominąć. Fitz Roy to piękny szczyt w jeszcze piękniejszym otoczeniu. Może nie jest to najwyższy szczyt (ponad 3300 m n.p.m.), ale jego fotogeniczność jest niezaprzeczalna!

Majestatyczne strome szczyty pokryte śniegiem znajdujące się tuż obok lazurowego jeziora wyglądają zjawiskowo. Niestety nie jest łatwo trafić w tym miejscu na piękną pogodę…trzymajcie kciuki!

arrow

Lodowiec Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec

Znalezienie lodowca nie jest trudne. Są w Gruzji, są na Islandii, ale żaden z nich nie wygląda tak jak ten! Natura naprawdę postarała się w tym miejscu, by widok zapierał dech w piersiach! Są miejsca, o których można napisać wiele, a i tak odbierają mowę – Perito Moreno zdecydowanie jest jednym z nich!

W El Calafate udamy się w rejs po jeziorze lodowcowym – to najlepszy sposób, aby zobaczyć Perito Moreno w całej okazałości.

arrow

Lokalna kuchnia

Kuchnia Argentyny różni się w zależności od regionu. W Patagonii na przykład za tradycyjną potrawę uważana jest grillowana jagnięcina. Głównymi składnikami większości dań jest mięso (wołowe, czasem wieprzowe), mąka pszenna (z której wytwarza się w Argentynie coś na kształt połączenia chleba tostowego z bagietką, makarony lub hybrydę baklavy z croissantem) i argentyńska mozarella (baaardzo ciągnąca). W Buenos Aires popularnym przysmakiem jest fugazzeta, bardzo przypominająca pizzę, złożona z dwóch placków pomiędzy którymi znajduje się gruba warstwa mozarelli i cebuli.

Podczas kilkudniowego trekkingu najlepiej zabrać ze sobą żywność liofilizowaną, którą można zakupić w specjalistycznych sklepach górskich w Polsce.  Na trasie restauracje są dość drogie, dlatego warto znaleźć w plecaku miejsce na jedzenie, które będziemy przygotowywać wspólnie na campingach.

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach/hotelach w pokojach 2 – 4 osobowych z różnymi rodzajami łóżek (pojedyncze, podwójne, piętrowe). Podczas trekkingu w Torres del Paine będziemy spać w namiotach na campingach.

arrow

Transport

Podczas wyprawy będziemy się przemieszczać głównie lokalnymi busami.  Przez jezioro Pehoe przepłyniemy promem. Czekają nas również dwa loty wewnętrzne na trasie Buenos Aires – Ushuaia oraz El Calafate – Buenos Aires.

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

Pociąg na koniec świata – kultową lokomotywą przez Ziemię Ognistą

W 1994 roku, po czterech dekadach przerwy, przywrócono do życia najbardziej wysuniętą na południe działającą linię kolejową na świecie. Jej ostatnia, siedmiokilometrowa część rozpoczyna się przy starym więzieniu w pobliżu Ushuai, a trasa przecina wijącą się rzekę Pipo, tzw. „cmentarz drzew” będący świadectwem wieloletniego, intensywnego wyrębu lasów oraz majestatyczny las Lenga, a kończy się dla nas… początkiem. Początkiem intensywnego trekkingu pełnego oszałamiających krajobrazów.

Cena: 220 PLN

Cena zawiera: bilet na El Tren Del Fin Del Mondo

 

arrow

Liderzy wyprawy

Marek
Wójciak
Monika
Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
EZE/AEP
Buenos Aires

Powrót:

EZE/AEP ?
Buenos Aires
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
5300 - 5900 PLN ?

Cena lotów nie zawierają bagażu rejestrowanego.Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w hostelach lub hotelach, pokoje 2 - 4 os. z łóżkami pojedynczymi, podwójnymi lub piętrowymi

o

noclegi na campingach podczas trekkingu w Torres del Paine

o

loty wewnętrzne: Buenos Aires - Ushuaia oraz El Calafate - Buenos Aires

o

przejazdy lokalnymi autobusami

o

rejs przy lodowcu Perito Moreno

o

wstęp do parków Narodowych: Tierra del Fuego, Los Glaciares, Torres del Paine

o

wycieczkę do Isla Magdalena - obserwacja pingwinów

o

namiot dwuosobowy + mata na campingach w trakcie trekkingu

o

kuchenki do przyrządzania jedzenia w trakcie trekkingu

o

lekcję tanga w Buenos Aires

o

Parrilla w Buenos Aires

o

zwiedzanie z przewodnikiem dzielnicy La Boca w Buenos Aires

o

opiekę doświadczonego lidera mówiącego płynnie po hiszpańsku

o

pakiet Solisty

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

x

bagażu rejestrowanego

x

wyżywienia

x

atrakcji dodatkowych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Styczeń
Październik
Icon
First Minute
-600 PLN
WAW/BER--EZE/AEP
EZE/AEP--WAW/BER
31.10.24 - 17.11.24
Lider Marek Wójciak
Cena lotu 5900 PLN
Cena wyprawy 15435 PLN
Icon
Icon
First Minute
-600 PLN
WAW/BER--EZE/AEP
EZE/AEP--WAW/BER
27.01.25 - 13.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 5300 PLN
Cena wyprawy 15435 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów