Z wizytą na krańcu świata 73

Z wizytą na krańcu świata – wyprawa do Republiki Południowej Afryki Republika Południowej Afryki

Pomysł na wyprawę marzeń

Marzy Ci się roadtrip po najpiękniejszych miejscach Republiki Południowej Afryki? Spełnimy to marzenie! Już niedługo ruszymy w najbardziej wysunięte na południe zakątki Czarnego Lądu! Wyprawa do RPA obejmuje szereg atrakcji… Przejedziemy niezwykle malowniczą trasą z Johanbergu do Cape Town, po drodze ciesząc oczy wspaniałymi widokami na skaliste wybrzeże i odwiedzając wiele zachwycających miejsc. Czeka nas między innymi przejazd przez region winnic, eksplorowanie Parku Krugera czy krótkie trekkingi w najzieleńszych zakamarkach kraju. Dzikie zwierzęta, pyszne jedzenie, morze, góry i las – to wszystko zawiera w sobie podróż do RPA z Solistami! Kiedy jechać do tego malowniczego kraju i co warto zobaczyć? Dzięki nam poznasz wszystkie odpowiedzi na te pytania!

#solisciteam 

 

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Johanesburg
 • Panorama Route
 • Blyde Canyon
 • Park Narodowy Krugera
 • Porth Elizabeth
 • Garden Route
 • Park Narodowy Tsitsikamma
 • Knysna
 • Hermanus
 • Stellenbosch
 • Table Mountain
 • Cape Town
 • Cape Point

Na krańcu świata....

Nasza wyprawa do RPA to roadtrip po najwspanialszych zakątkach kraju. W pierwszej części wyprawy wybierzemy się na Panorama Route, gdzie serce zabije mocniej na widok tamtejszych panoram oraz do Parku Narodowego Krugera, w którym mieszka słynna afrykańska Wielka Piątka. W drugiej części podróż do RPA obejmie Garden Route, gdzie odwiedzimy Cape Town i jego okoliczne atrakcje: między innymi Cape Point, Table Mountain czy St James. Czeka nas intensywna, pełna wrażeń wyprawa, która z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach i głowach.

Johanesburg - złote miasto Afryki

Johanesburg, nazywane Złotym Miastem, to największa miejscowość i najważniejsze centrum ekonomiczne kraju oraz jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc turystycznych w całym RPA. Zachwyca i zaskakuje ogromną różnorodnością atrakcji. Chcąc poznać historię Republiki, warto wybrać się do Muzeum Apartheidu, pragnąc odetchnąć wśród natury do Ogrodu Botanicznego im. Waltera Sisulu, a by zaszaleć na karuzelach do Gold Reef City Theme Park. Ciekawostką jest także, że to właśnie w Johanesburgu urodził się Nelson Mandela, a w mieście znajduje się poświęcone jego życiu muzeum.

Z wizytą na krańcu świata – wyprawa do Republiki Południowej Afryki 9

PANORAMA ROUTE – NIEZAPOMNIANE WIDOKI

W Republice Południowej Afryki jest wiele miejsc, których zwiedzanie sprawia, że zapiera nam dech w piersi. Panorama Route jest niewątpliwie jednym z nich. Niezwykle malownicza droga biegnąca przez region Mpumalanga w północno-wschodniej części Gór Smoczych zachwyca widokami nie z tej ziemi! Tworzą je zielone wzgórza, piękne przełęcze, strome przepaście, liczne wodospady i wspaniałe formy skalne. Niezwykły krajobraz Panaroma Route przecinają gdzieniegdzie małe klimatyczne miasteczka i „rozsypane” w wielu miejscach punkty widokowe.

Kanion Blyde - Malowniczy zakątek Gór Smoczych

Jedną z najpiękniejszych części Panorama Route jest kanion rzeki Blyde, który jest trzecim co do wielkości kanionem na świecie. Mierzy on aż 26 kilometrów długości i 800 metrów wysokości. Kanion zachwyca niezwykle majestatycznym widokiem oraz wyjątkowo bogatą florą i fauną. Jego zbocza stały się domem dla ponad 1000 gatunków roślin, w tym często endemicznych, rzadkich lub zagrożonych. Wody Blyde stanowią zaś wodopój dla wielu dzikich zwierząt.

Three Rondavels View Point- widok nie z tej ziemi

Punkt widokowy Three Rondavels to trzy okrągłe szczyty górskie z lekko spiczastymi wierzchołkami, bardzo podobne do tradycyjnych okrągłych lub owalnych afrykańskich domostw. Mieszkańcy nazywają je również Trzema Siostrami, a kiedyś znane były jako Wódz i jego trzy żony – płaski szczyt reprezentował wodza Mapjaneng, podczas gdy rondavele to trzy z jego bardziej kłopotliwych żon – Magabolle, Mogladikwe i Maseroto…ten punkt widokowy jest spektakularny. Panorama jest tak rozległa, że sięga aż do północnych krańców pasma górskiego Drakensberg. Perspektywa ta jest oszałamiająco piękna i zasługuje na dłuższy postój.

Bourkes Luck Potholes - finezyjne formy skalne

Panorama Route słynie ze wspaniałych form skalnych, które układają się w zaskakujące, czasem niemal nierealne kształty. Jedną z takich formacji są Bourkes Luck Potholes. Znajdują się u styku dwóch rzek: Blyde (“rzeka Szczęścia”) oraz Teur (“rzeka Smutku”), których wiry wodne wyrzeźbiły w skałach bardzo charakterystyczne otwory. Swoją nazwę zawdzięczają one Tomowi Bourke – irlandzkiemu poszukiwaczowi złota, który przez lata nieskutecznie przeszukiwał skalne cylindry w poszukiwaniu cennego kruszcu.

Z wizytą na krańcu świata – wyprawa do Republiki Południowej Afryki

Najpiękniejsze wodospady w RPA

Zwiedzając Trasę Panoramiczną w okolicach Parku Krugera, nie można przegapić wodospadów. Berlin Falls to niewielki wodospad w kształcie ogromnej białej świecy i jest to idealne miejsce do kąpieli. Lisbon Falls natomiast to najwyższe wodospady w Mpumalanga. Mają one 94 metry wysokości i zostały nazwane na cześć stolicy Portugalii. Wodospady Horseshoe Mimo, że nie są zbyt wysokie to są bardzo niezwykłe i zostały ogłoszone pomnikiem narodowym. A to wszystko dzięki swojemu niezwykłemu, okrągłemu kształtowi.

God's Window - Boże Okno

Boże okno, czyli God’s Window, to punkt widokowy, z którego  spojrzysz ponad 900 metrów w dół, w porośnięty bujnym lasem wąwóz. Zobaczysz na majestatyczne klify, niezwykłe formacje skalne i dramatyczne wzgórza i od razu zrozumiesz, dlaczego miejsce to nosi właśnie taką nazwę. Jest to obowiązkowy punkt, przy zwiedzaniu Trasy Panoramicznej w RPa, dlatego nie możemy go pominąć podczas naszej wyprawy.

Wodospady Mac Mac - małe piękno

Wodospady Mac Mac należą do najpopularniejszych wodospadów w Republice Południowej Afryki.  Znajdujące się na wysokości 65 metrów wodospady Mac Mac nie są najwyższe, ale przyciągają swoją niezwykłą urodą i malowniczym krajobrazem. Do wycieczki w te rejony skłania również fakt, że u podnóża wodospadów znajduje się basen i stoły piknikowe, na których można zjeść lunch. Po wędrówce do wodospadów, kąpiel w zimnych wodach i posiłek z widokiem na piękny wodospad to spełnienie podróżniczych marzeń.

Z wizytą na krańcu świata 66

Park Narodowy Krugera - w poszukiwaniu Wielkiej Piątki

W Republice Południowej Afryki jest wiele miejsc, których zwiedzanie sprawia, że zapiera nam dech w piersi. Panorama Route jest niewątpliwie jednym z nich. Niezwykle malownicza droga biegnąca przez region Mpumalanga w północno-wschodniej części Gór Smoczych zachwyca widokami nie z tej ziemi! Tworzą je zielone wzgórza, piękne przełęcze, strome przepaście, liczne wodospady i wspaniałe formy skalne. Niezwykły krajobraz Panaroma Route przecinają gdzieniegdzie małe klimatyczne miasteczka i „rozsypane” w wielu miejscach punkty widokowe.

Lew Afrykański - król zwierząt

Wyjazd do Parku Krugera wiąże się z możliwością spotkania Króla Wszystkich Zwierząt – Lwa Afrykańskiego. Po tygrysie jest om drugim największym kotem świata. W Parku Krugera nierzadko zobaczyć można pokaźne lwie rodziny, które wylegują się wśród wysokich traw. Natomiast oglądanie ich na żywo (a nie w programie telewizyjnym) robi ogromne wrażenie!

lampart plamisty - kot w cętki

Innym należącym do “Wielkiej Piątki” kotem jest lampart plamisty – wielki kocur z charakterystycznymi cętkami. Niestety nie jest łatwo go spotkać podczas safari w RPA. Poluje w nocy, a w dzień wyleguje się wśród wysokich koron drzew. Niemniej jednak zabawimy się w łowców przygód i spróbujemy go wytropić!

bawół afrykański - groźny roślinożerca

Kolejnym znanym mieszkańcem Parku Krugera jest bawół afrykański – ogromnych rozmiarów ssak roślinożerny. Bardzo często spotkać je można w dużych stadach podchodzących do wodopojów. Ciekawostką jest, że ludzie przez wieki próbowali udomowić bawoły, ale nigdy im się to nie udało, a zwierzę pozostało dzikim lokatorem rezerwatów.

nosorożec czarny - niezwykły ssak

Nosorożec czarny, znany także jako nosorożec spiczastonosy, to zwierzę niesamowite! Mimo swoich dużych rozmiarów i sporej wagi ssak potrafi bardzo szybko biegać. Zadziwiająca jest również ich średnia długość życia. Najwyższy odnotowany wiek nosorożca to aż 49 lat!

słoń afrykański - potężny mieszkaniec parku

Tego pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Każda osoba odwiedzająca safari w RPA marzy o spotkaniu z rodziną słoni. W Parku Krugera z pewnością spełnimy to marzenie! Wielkie “trąbacze” żyją w stadach, które przechadzają się przez teren rezerwatu i … co tu dużo mówić… nie trudno ich nie zauważyć.

Z wizytą na krańcu świata – wyprawa do Republiki Południowej Afryki 8

PLETTENBERG BAY - ODPOCZYNEK NA PIASZCZYSTEJ PLAŻY

Nasza wyprawa do RPA będzie dosyć intensywna, z dużą ilością wrażeń i doświadczeń. Znajdziemy jednak też czas na odpoczynek i błogi relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Idealna do tego będzie zatoka Plettenberg w prowincji Western Cape! Jej piaszczyste plaże to doskonałe miejsce do słodkiego leniuchowania, a przybrzeżne wody do uprawiania różnego rodzaju sportów.

Park Narodowy Tsitsikamma - pośród zielonych zbocz

Kolejnym obszarem chronionym, który odwiedzimy, jest Tsitsikamma – przybrzeżny rezerwat, obejmujący 80-kilometrowy odcinek linii brzegowej. Stanowi on część jednego z największych parków narodowych RPA – Parku Narodowego Garden Route. Nazwa Tsitsikamma pochodzi od dwóch słów z języka khoekhoe: „tse-tsesa” oznaczającego „czysty” i gami, czyli „woda”. W wolnym tłumaczeniu rezerwat nazywany jest więc Parkiem Czystych Wód. Ciekawostką jest, że na terenie parku znajduje się Bloukrans Bridge, czyli najwyższy na świecie most przeznaczony do skoków na bungee.
 

Storms River Suspension Bridge – bajkowy most

Jedną z atrakcji Parku Narodowego Tsitsikamma jest Storms River Suspension Bridge. 77-metrowy most wiszący rozciąga się między skałami niewielkiej zatoki, tuż nad ujściem do morza rzeki Storms. Prowadzi do niego mierząca 900 metrów podwieszane kładka, przylegająca do sąsiadujących z mostem skał. Sam most stanowi zaś doskonały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękna panorama na linię brzegową parku Tsitsikamma.
 

Robberg Trail – na zielony cypel

Szlak Robberg Trail to prawdopodobnie jedna z najsłynniejszych i najbardziej malowniczych tras trekkingowych w całym RPA. Prowadzi wzdłuż półwyspu Robberg i jest niekończącą się platformą widokową. Jej główna ścieżka to 11-kilometrowy odcinek, którego pokonanie zajmuje około 4-5 godzin drogi. W okolicy dostępne są jednak inne, krótsze i mniej wymagające trasy, z których rozpościera się równie zapierający dech w piersi widok.

Knysna - klimatyczne miasteczko portowe

Zwiedzanie pełnego uroku nadmorskiego misteczka Knysna to ważny punkt Garden Route. Położone jest w niebieskiej lagunie będącej ujściem do morza rzeki Knysna. W miasteczku znajduje się klimatyczny port jachtowy oraz liczne restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Warto spróbować tu lokalnych specjałów lub dań ze świeżo złowionymi owocami morza.

Knysna Heads

Knysna Headsed jest jednym z najbardziej uderzających zjawisk przyrodniczych. Dwa wdzięczne, ale budzące grozę klify, dumnie stojące na skraju oceanu, strzegą wejścia do ujścia ciepłej wody (oszałamiająca laguna Knysna). Znajdziesz tam również „Kamienie mapy” czyli formacje geologiczne w pobliżu głów, rozsiane wzdłuż wybrzeża. Te niezwykłe formacje skalne tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz, który będziemy mogli podziwiać podczas naszej solistowej wyprawy.

Z wizytą na krańcu świata 76

Hermanus - dom wielorybów

Hermanus to położone nad brzegiem morza, przy zatoce Walker Bay, niewielkie miasto turystyczne . W jego okolicach znaleźć można liczne piaszczyste i skjlaiste plaże oraz poprowadzone nią brzegową ścieżki przyrodnicze. Sławę wśród podróżnych przyniosło jej nie tylko malownicze położenie, ale i niezwykli… morscy lokatorzy. Zimą i wiosną w Hermanus stacjonują bowiem stada wielorybów.

Mossel Bay - wioska z bogatą historią

Mossel Bay to nadmorska wioska na południowym wybrzeżu Zachodniego Przylądka w Republice Południowej Afryki, położona na Garden Route. Przebywając we wiosce będziemy mieli okazję zobaczyć Post Office Tree, gdzie starożytni marynarze w drodze na wschód zostawiali listy do domu w butach lub żelaznym garnku, a żeglarze powracający do Portugalii odbierali te listy. W ten sposób  powstał pierwszy Urząd Pocztowy w Afryce Południowej! Ze względu na bogatą historię w mieście znajduje się wiele muzeów. Jest to też raj dla sportowców i entuzjastów sportów wodnych, a nurkowanie z klatkami rekinów, nurkowanie wrakowe, surfing i nurkowanie z rurką to tylko z niektórych atrakcji, które można tam znaleźć.

Cape Agulhas - punkt styku dwóch oceanów

Cape Agulhas to urocza mała nadmorska wioska położona na krańcu najbardziej wysuniętego na południe punktu Afryki.To właśnie tu spotykają się wody Oceanu Indyjskiego i Atlantyckiego i jest to też jedno z niewielu miejsc, w których prawdziwa północ i północ magnetyczna (igła kompasu) pokrywają się. Jego nazwa, po portugalsku „igły”, może odnosić się do postrzępionych skał i raf, które zniszczyły wiele statków. Znajduje się tam również latarnia morska, która miała ułatwić statkom omijanie zdradliwych klifów.

Betty Bay - królestwo pingwinów afrykańskich

Betty’s Bay to chroniony obszar morski, na którego terytorium wszystkie organizmy morskie są chronione i nie wolno łowić ryb, z wyjątkiem wędkowania z brzegu (pod warunkiem ważnego zezwolenia). Dzięki ochronie środowiska w regionie możesz tam spotkać kolonie pingwinów afrykańskich. Dodatkowo rośnie tam wiele różnorodnych gatunków roślin. Jest to zdecydowanie miejsce, które trzeba zobaczyć przebywając w RPA.

Stellenbosch - winny raj

W polskich sklepach często znaleźć można wina eksportowane z RPA. Jest duże prawdopodobieństwo, że wyprodukowane one zostały w Cape Winelands – jednym z najpopularniejszych regionów winiarskich w kraju. Uprawia się tam takie odmiany jak: z czerwonych -cabernet sauvignon, syrah i pinotage oraz z białych – chenin blanc i chardonnay. Sercem regionu jest zaś malowniczo położone Stellenbosch, obfitujące w zachwycającą kolonialną architekturę w holenderskim stylu. Wybierzemy się tam na degustację lokalnych win.

Hop-on Hop-off Experience - tramwaj po winnicach

Podczas naszej wyprawy będziesz mieć możliwość przejechać winnice specjalnym tramwajem. Jest to wycieczka w opcji, Hop-on Hop-off Experience – wsiadaj i wysiadaj, kiedy chcesz, doświadczając różnych oferowanych atrakcji.  Degustacja win, wycieczki do piwnicy, lunch czy po prostu spaceru. A kiedy będziesz gotowy, po prostu kontynuuj podróż, kolejnym tramwajem!

Z wizytą na krańcu świata – wyprawa do Republiki Południowej Afryki 18

Cape Town - Miasto Matka

Cape Town (pol. Kapsztad) to największe miasto Republiki Południowej Afryki oraz jej stolica  legislacyjna. Niewątpliwie można stwierdzić, że jest to jedna z najpiękniej położonych stolic na świecie. Granice 4-milionowego miasta rozpościerają się nad Zatoką Stołową, na północ od Przylądka Dobrej Nadziei i False Bay u podnóża Góry Stołowej (Tafelberg, 1087 m n.p.m.). Cape Town określany jest często mianem “Miasto Matka”. To tutaj zaopatrywały się płynące do Europy i Indii statki, co przyczyniło się do dużej imigracji Europejczyków. Podczas naszego pobytu będziemy mieli okazję zwiedzić najważniejsze punkty na mapie Kapsztadu. Przespacerujemy się uliczkami śródmieścia, odwiedzimy port, Bree, dzielnicę Bo-kaap, Long, a także Kloof Street.
 

Table Mountain - Góra Stołowa

Widok na górującą nad Cape Town Table Mountain (pol. Stołowa Góra, 1089 m n.p.m) to jeden z powodów, dla których turyści decydują się na podróż do RPA. Swoją nazwę zawdzięcza bardzo charakterystycznemu kształtowi, z daleka przypominającemu duży stół. Na zboczach góry poprowadzonych zostało wiele ścieżek pieszych i rowerowych, ale na jej szczyt dostać się można również kolejką górską. Ze szczytu zaś podziwiać można piękną panoramę rozpościerającego się u podnóża góry Cape Town.
 

Boulders Beach - dom pingwinów

Zobaczyć ogromne stado pingiwnów w ich naturalnym środowisku? To dopiero przeżycie! Na plaży Boulders jest to możliwe! Stała się ona bowiem domem dla licznych rodzin pingwinów afrykańskich. Są one gatunkiem zagrożonym, a przez to rząd RPA objął je szczególną opieką. Boulders Beach, będące częścią Parku Narodowego Table Mountain, choć dostępna dla turystów, jest  więc pod stałym nadzorem. Mimo to stanowi ona jedno z nielicznych miejsc na świecie, w którym można podziwiać pingwiny w ich naturalnym środowisku z tak bliskiej odległości.

St James - kolorowe domki

Wyprawa do RPA z Solistami obejmuje również ST James – niewielką nadmorską miejscowość leżącą na Półwyspie Przylądkowym. Małe klimatyczne miasteczko przyciąga przede wszystkim miłośników plażowania i pasjonatów sportów wodnych. W miejscowości można też zjeść pyszny obiad w jednej z wielu restauracji lub wypić drinka w beach barze. Największą atrakcją St James są jednak kolorowe drewniane domki ustawione wzdłuż plaży. Idealne miejsce do radosnej sesji zdjęciowej!

Chapmans Peak Drive - najpiękniejsza trasa widokowa świata

Chapman’s Peak to znajdująca się po zachodniej stronie Półwyspu Przylądkowego góra, której szczyt jest jednym z najwyższych punktów w okolicy. Podziwiać z niej więc można wspaniałe widoki na pobliskie zatoki i wzgórza. Wzdłuż zboczy góry poprowadzona zaś została Chapman’s Peak Drive – mierząca 9 kilometrów trasa widokowa dostępna dla samochodów. Uznawana jest ona za jedną z najbardziej malowniczych dróg świata. Z samej trasy oraz ze specjalnie utworzonych przy niej punktów widokowych rozpościera się panorama skalistego wybrzeża okolic Hout Bay.
 

Z wizytą na krańcu świata 69

Cape of good hope - przylądek burzowy

Cape of good hope, czyli słynny Przylądek Dobrej Nadziei, to “must be” Republiki Południowej Afryki. Stanowi on zakończenie Półwyspu Przylądkowego, u którego nasady leży Cape Town. Jego najbardziej wysuniętym na południe punktem jest zaś Cape Point, na którym wznosi się stara latarnia morska. Całość tworzy wspaniały krajobraz. Ciekawostką jest fakt, że na Przylądku Dobrej Nadziei odnotowuje się największą ilość wyładowań atmosferycznych na świecie. Potocznie nazywany jest on więc „Przylądkiem Burzowym”.

NOCLEGI

Nasz wyjazd zakłada spanie głównie w hotelach i w guesthousach (w pokojach 2-4 osobowych). W Parku Narodowym Krugera spędzimy kilka nocy w specjalnie wynajętym dla naszej grupy klimatycznie położonym domku.

TRANSPORT

Po RPA przemieszczać się będziemy wynajętymi na miejscu wygodnymi, dużymi samochodami osobowymi. Cała wyprawa ma charakter self drive. Kierowcami będziecie więc Wy – uczestnicy! Zapewniamy jednak, że prowadzenie auta po malowniczych drogach Republiki to czysta przyjemność!

LOKALNA KUCHNIA

Nasza wyprawa do RPA zakłada jedzenie głównie w lokalnych restauracjach. Ten kraj to zaś raj dla mięsożerców oraz miłośników ryb i owoców morza. Ale spokojnie! Coś dla siebie znajdą również wegetarianie. Kuchnia Południowej Afryki jest bowiem bardzo zróżnicowana i bogata w składniki. Ulubionymi potrawami mieszkańców RPA są chociażby Venison (grillowane mięso antylopy), Potjiekos (potrawka z mięsa i warzyw) czy Umngqusho (wegetariański gulasz z fasoli i kukurydzy).

Atrakcje dodatkowe

Gansbai - pływanie z rekinami

Chętni (bądź inaczej: najodważniejsi z grupy) będą mieli okazję skorzystać z mrożącej krew w żyłach atrakcji: nurkowania z rekinami! Nurkowanie odbywa się w specjalnej klatce i pod opieką doświadczonych instruktorów. Niemniej jednak gwarantuje ono porządny skok adrenaliny.

 

W tym celu korzystamy z usług sprawdzonej lokalnej firmy, posiadającej odpowiednie certyfikaty i działającej na rzecz ochrony dzikich zwierząt morskich.

 

Cena: ok. 750 PLN

Lot widokowy helikopterem

Wiele osób zastanawia się, kiedy jechać do Cape Town i co warto tam zobaczyć. Tymczasem to miasto położone w południowej Afryce najlepiej prezentuje się z …lotu ptaka. Chętni będą mogli wybrać się więc na kilkunastominutowy lot ponad Cape Town i okolicznymi zatokami. Widok z góry jest naprawdę nieziemski, a sam przelot to niezwykłe przeżycie.

 

Cena: ok. 600 PLN

DOŚWIADCZ:

Tropienia afrykańskiej piątki w parku Krugera

 

Park Narodowy Krugera słynie z tego, że zamieszkuje go afrykańska Wielka Piątka, w skład której wchodzą: lew afrykański, lampart plamisty, bawół afrykański, nosorożec czarny i słoń afrykański. Podczas wyprawy zabawimy się w tropicieli, próbując zobaczyć każde z tych zwierząt!

SPRÓBUJ:

Wina z regionu Stellenbosh

 

Stellenbosh to jeden z najsłynniejszych regionów winiarskich w RPA. Do najpopularniejszych uprawianych tam odmian winogron należą: z czerwonych -cabernet sauvignon, syrah i pinotage oraz z białych – chenin blanc i chardonnay. Spróbowanie lokalnych win to zaś ważny element poznawania lokalnej kultury. 

 

ODETCHNIJ:

Na plażach Plettenberg Bay

 

Podczas wyprawy zatrzymamy się na trochę przy zatoce Plettenberg. Słynie ona z pięknych piaszczystych plaż, na których można złapać chwilę relaksu. Odpoczniemy na plaży, popływamy w morzu i zajrzymy do lokalnych barów.

SPRAWDŹ SIĘ:

Podczas trekkingów przy Panorama Route oraz Garden Route

 

W trakcie wyprawy czeka nas kilka krótkich trekkingów do punktów widokowych przy Panorama Route i Garden Route. Same w sobie nie są wymagające, ale w prażącym słońcu Afryki, mogą “dać w kość”. Sprawdź swoich sił!

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w RPA!
 • Odwiedzisz wspaniały Park Krugera
 • Poczujesz się niczym w filmie National Geographic
 • Zobaczysz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • Zrobisz zdjęcia przy słynnym Cape Point
 • Zachwycisz się kanionem Blyde
 • Przejedziesz najpiękniejszą trasą widokową świata
 • Spróbujesz lokalnego wina
 • Przespacerujesz się...wśród pingiwnów
 • Poznasz innych podróżników
 • Spędzisz czas w solistowym gronie

Transport

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

JNB

Johannesburg

CPT

Cape Town

plane icon

WAW/BER

Warszawa

Cena biletu

3700 pln - 4300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

9900 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2650 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2650 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1000 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • 15 noclegów w hotelach i guesthousach, w pokojach 2-4 osobowych
 • wynajem auta w Johannesburgu na 5 dni
 • wynajem auta w Port Elizabeth na 9 dni w opcji “one way” z oddaniem go w Cape Town
 • paliwo na całej trasie
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • lot wewnętrzny na trasie Johannesburg - Port Elizabeth
 • 3-dniowy wstęp do Parku Narodowego Krugera
 • wstęp do Blyde River Canyon
 • wstęp na punkt widokowy Pinnacle Rock
 • wstęp na punkt widokowy Bourke's Luck Potholes
 • wstęp na punkt widokowy God's Window
 • wstęp na punkt widokowy Three Rondawels
 • wstęp do wodospadów Lisbon Falls i Berlin Falls
 • wstęp do Tsitsikamma National Park
 • wstęp na szlak trekingowy w Robberg Nature Reserve
 • wycieczkę tramwajem po winnicach (Wine Tram Hop-on Hop-off)
 • degustację wina w rejonie winnic Stellenbosch
 • wjazd na Cape of Good Hope
 • przejazd przez Chapmans Peak Drive
 • wstęp na plaże Boulders
 • bilet na kolejkę w jedną stronę na Table Mountain
 • niezbędnik Solisty
 • opiekę doświadczonego lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia
 • dodatkowych atrakcji
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader