Oblicze Prawdziwej Afryki. 8

Oblicze Prawdziwej Afryki Namibia

Pomysł na wyprawę marzeń

NAMIBIA elektryzuje i nie bez przyczyny nazywana jest najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Kraj, w którym oprócz najstarszej pustyni świata czy rozległych sawann spotkamy dzikie zwierzęta, które do tej pory można zobaczyć tylko w zoo. Oszałamiające niebo nocą czy widok zachodzącego słońca w Spitzkoppe na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wyjazd dedykowany dla prawdziwych zapaleńców campingu oraz gotowania na świeżym powietrzu. Setki przemierzanych kilometrów zawsze zostają nagrodzone fantastycznym widokiem. Chcesz spróbować czegoś zupełnie innego jak stek z antylopy czy też słynnego biltong? Dawaj z nami na wyjazd życia – dołącz do wyprawy do Afryki po pustynnych bezdrożach Namibii! 

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Deadvlei
 • Swakopmund
 • Etosha Park
 • Epupa Falls
 • Skeleton Coast
 • Otjitotongwe
 • Waterberg National Park
 • Windhoek
 • Namutoni
 • Halali
 • Sesriem
 • Palmwag
 • Spitzkoppe

Kraina kolorów nieba i ziemi

Afrykańska przygoda dla poszukiwaczy autentycznego piękna i nieznanych szlaków! Jeżeli kochasz oglądać gwiazdy i być blisko natury, a do tego niestraszne Ci campingi i namioty, to nie możesz przegapić wyprawy do Namibii. Kolacje na świeżym powietrzu oraz relaks z widokiem na piękne afrykańskie krajobrazy i dziką zwierzynę – właśnie to czeka na nas na tym tripie. Nie bez powodu Namibia nazywana jest rajem fotografów – wszechobecnego tutaj kontrastu kolorów, krajobrazów i żywiołów nie znajdziecie nigdzie indziej. Parki narodowe pełne egzotycznych stworzeń, spienione wodospady, najwyższe na świecie wydmy i  tajemnicze solniska – to właśnie prawdziwa Afryka, którą pokażemy Wam, jak zawsze wyciskając z wyprawy 110%!

Wodospady Epupa – malowniczy krajobraz

Na granicy z Angolą podziwiać będziemy przepiękne wodospady Epupa. Spieniona woda spada tu jednym nurtem stworzonym z wielu połączonych ze sobą wodospadów na szerokości 1,5 kilometra, a z pobliskiego wzgórza rozciąga się widok na całą dolinę Kunene. A jest co oglądać – okolica obfituje w dziewiczą przyrodę, m.in. drzewa figowe, palmy makalani oraz majestatyczne baobaby!

Deadvlei – wyschnięte jezioro

Miejsce jak z innej planety – wyschnięte jezioro z 800-letnimi akacjami położone wśród najwyższych wydm świata. Gra kolorów, którą można obserwować w tym miejscu, przyprawia o zawrót głowy – połączenie intensywnego błękitu nieba, ceglanej czerwieni wydm oraz czarnych kikutów drzew zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Niech nazwa Was nie zmyli – „martwe bagno” to jedno z najpiękniejszych miejsc w Namibii!

Swakopmund – nadmorska miejscowość

W tym starym niemieckim miasteczku podziwiać będziemy piękną architekturę kolonialną oraz rozkoszować się atmosferą relaksu typową dla nadmorskich miejscowości. Położone nad Zatoką Wielorybów Swakopmund leży tuż nad Zwrotnikiem Koziorożca oraz obfituje w niezliczone i zachwycające gatunki zwierząt i roślin. Malowniczo usytuowane nad oceanem kolorowe domki tworzą niezapomniany klimat kolonialnego kurortu, który poczujecie na własnej skórze.

WATERBERG PLATEAU – ZIELONA OAZA

Płaskowyż wznoszący się na wysokość 400 m, którego trudna dostępność pozwoliła ochronić dziesiątki gatunków zwierząt. Cały teren Parku Narodowego Waterberg to ciekawa dla oka odmiana od płaskiego pustynnego krajobrazu Namibii. Znajduje się tutaj życiodajna woda, która przyciąga licznie lamparty, żyrafy, szakale, hieny, pawiany oraz białe i czarne nosorożce.

Oblicze Prawdziwej Afryki 4

Etosha Park – Największy Park Narodowy

Jeden z największych parków narodowych na świecie, który jest ogromnym skupiskiem dzikich zwierząt takich jak lwy, gepardy, antylopy i żyrafy oraz setek gatunków egzotycznych ptaków, gadów i płazów. Serce parku stanowi rozległa i pozbawiona roślinności płaska depresja oraz solnisko o powierzchni 4760 km², które zajmuje niemal jedną czwartą powierzchni parku i jest widoczne z kosmosu. W parku z łatwością można podglądać codzienne życie dzikich zwierząt – takie rzeczy zobaczysz tylko podczas wyprawy do Afryki!

Skeleton Coast – brama do piekła

Wybrzeże to niegdyś wypełnione było ponurymi wrakami statków, jednak do dzisiaj zachował się w całości już tylko jeden. Resztę statków pochłonęły wydmy lub zniszczyły ekstremalne warunki pogodowe. Wybrzeże nawiedzane niegdyś przez portugalskich żeglarzy rozciąga się na 500 km i zwane było „bramą do piekła” ze względu na panujące tam prądy morskie oraz liczne płycizny, stanowiące śmiertelną pułapkę dla przepływających statków.

Sossusvlei – jedno z najsuchszych miejsc świata

Magiczne czerwone wydmy z pewnością zachwycą Was swoim kształtem oraz kolorem! Nie zapomnijcie wziąć ze sobą butelki wody, ponieważ tereny Sossusvlei to jedne z najsuchszych miejsc na świecie, gdzie skromne opady deszczu występują raz na kilka lat i trwają zaledwie kilka dni.

Spitzkoppe – Matterhorn Namibii

Mówi się o tym szczycie, że to Matterhorn Namibii. Campingi, na których nocą można podziwiać niesamowite rozgwieżdżone niebo, ukryte są pośród imponujących formacji skalnych. Zachód słońca na Spitzkoppe wygląda zjawiskowo, a gdy już zapadnie zmrok, brak elektryczności i pobliskich źródeł światła pozwala w pełni zachwycać się gwiazdami. Spiztkoppe to uczta dla oczu i naszego obiektywu.

Cape Cross – kolonie fok

Cape Cross to wyjątkowy rezerwat na wybrzeżu Namibii. Znajduje się tu plaża, kórą upodobały sobie kolonie fok jako miejsce lęgowe. Będziemy mieli okazję podejrzeć te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Szacuje się, że w rezerwacie można spotkać od 80 000 do 100 000 fok.

Oblicze Prawdziwej Afryki 3

HIMBA - PLEMIĘ TRADYCYJNEJ AFRYKI 

Najbardziej rozpoznawalną grupą etniczną Namibii jest plemię pasterskie Himba. Prowadzi ono półkoczowniczy tryb życia i zajmuje się głównie pasterstwem, a jego zwyczaje i życie codzienne od wieków prawie w ogóle nie uległy zmianie. Najbardziej charakterystyczny jest jednak wygląd członków plemienia. Kobiety Himba malują swoje ciała czerwoną ochrą, a włosy oblepiają gliną.  Ich stroje są zaś bardzo skąpe i składają się przede wszystkim z dużej ilości biżuterii.

TRANSPORT I NOCLEGI

Na wyprawie będziemy poruszać się specjalnie wynajętymi jeepami, które posłużą nam nie tylko za środek transportu, ale i mobilne miejsce noclegowe. Na dachu każdego z samochodów znajduje się wygodny namiot, a w wyposażeniu m.in.: stolik z krzesłami, kuchenka turystyczna, zestaw garnków i przenośny grill. Autami będziemy stawać na kempingach z dostępem do elektryczności, wody i toalety. Wyjątkiem będzie Spitzkoppe, gdzie noc spędzimy w samym sercu dzikiej natury.

ODETCHNIJ: DZIKA PRZYRODA AFRYKI

Podczas wyprawy do Namibii nie raz będziemy przejeżdżać przez najbardziej dzikie i dziewicze rejony kraju. Nie jest tam niczym nadzwyczajnym spotkać po drodze lwa, żyrafę, rodzinę słoni czy stado antylop. Czekają na nas naprawdę niesamowite widoki i bliskie spotkania z dziką zwierzyną. Odetchnij i zobacz to, co dotychczas znałeś tylko  z filmów!

Spróbuj: Stek z oryksa i grillowany kebab z antylopy Kudu
Namibia jest rajem dla mięsożerców! Zdecydowanie można tu spróbować czegoś, czego się nie dostanie w żadnym europejskim kraju. Wolicie stek z oryksa, filet ze strusia czy grillowanego kebaba z antylopy Kudu? Tradycyjnie mięso przyrządza się tutaj w „Potjiekos” – dużym, żeliwnym garnku, do którego dorzuca się warzywa i potem całość dusi na ogniu przez parę godzin. Przekonacie się, jak smakuje Afryka.
Sprawdź się: Rajd na pustyni Namib
Na naszej wyprawie nie może zabraknąć obowiązkowej dawki adrenaliny! W okolicy Swakopmund wybierzemy się na rajd quadami. Wyobraźcie sobie pustynne przestrzenie i pokonywanie licznych wydm na quadzie, ściganie się z resztą grupy, a po całej zabawie będzie możliwość spróbowania unikalnej rozrywki – zjazdu z wydmy na desce. Jesteście gotowi przyjąć wyzwanie?
Doświadcz: Wioska Himba

Chcielibyście poznać codzienne życie plemion Namibii? My też! Dlatego właśnie wybierzemy się do wioski plemienia Himba, gdzie przyjrzymy się z bliska codziennemu życiu jej mieszkańców. Zobaczymy jak wyglądają ich tradycyjne stroje, jaką biżuterię wyrabiają tamtejsze kobiety, jak wygląda codzienna praca mężczyzn i w co bawią się najmniejsi mieszkańcy wioski. Taka wizyta pozwoli nam najlepiej poznać nie tylko codzienne zwyczaje plemienia Himba, ale i jego kulturę oraz tradycję.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać na wyprawy do Afryki?

 • odkryjesz dziką Afrykę
 • weźmiesz udział w solistowym rajdzie na quadach w okolicach Swakopmund
 • zobaczysz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • przekonasz się, jak wygląda jedno z najsuchszych miejsc na świecie
 • pogłaskasz geparda w Parku Gepardów
 • wyruszysz na trekking po parku Spitzkoppe i po wydmach w parku Deadvlei
 • przejedziesz ponad 2000 km autem z napędem 4x4 po bezdrożach
 • zobaczysz niesamowitą ilość gwiazd na namibijskim niebie
 • zakosztujesz słynnego Biltonga czyli suszonej wołowiny
 • przekonasz się, jak żyje lokalna ludność – plemię Himba
 • zmierzysz się z jedną z najwyższych wydm w parku Deadvlei – Big Daddy
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Michał Szarek

Ahoj przygodo!

Michał Szarek

Już jako malucha bardzo ciągnęło mnie do podróżowania. Raz nawet udało mi się uciec rodzicom i wsiąść do balonu... Dobrze że ten balon tylko wylatywał na kilkanaście metrów i zaraz lądował. :) Jak dorosłem to zawsze starałem się połączyć moją pracę z możliwośćią podróżowania. Nie zawsze udawało się to pogodzić ale na szczęście trafiłem do Solistów, gdzie mojego apetytu na odkrywanie świata już nic nie ogranicza.
Poznaj lidera Artboard 3
Justyna Kulczycka

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3
Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Michał Szarek

Ahoj przygodo!

Michał Szarek

Justyna Kulczycka

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Michał Szarek
Justyna Kulczycka
Justyna Kucharska

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/TXL

Warszawa/Berlin

plane icon

WDH

Windhuk

Cena biletu

2650 pln - 2880 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7985 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1950 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1950 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

950 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

16400 pln

Cena zawiera

 • wynajem aut terenowych 4x4 wraz z ubezpieczeniem (4 osoby na auto)
 • pełny sprzęt campingowy: namioty, menażki, sztućce, kuchenki, gaz
 • opłaty campingowe
 • nocleg i wizyta w Parku Gepardów
 • wstęp do Meteorytu Hoba
 • wstęp do Parku Namib Naukluft
 • wstęp do Deadvlei
 • wstęp do Cape Cross
 • wstęp do Etosha Park
 • wstęp do Parku Waterberg Platue
 • trekking po wydmach w parku Deadvlei
 • trekking po parku Spitzkoppe
 • 3-godzinny rajd na quadach po wydmach w okolicach Swakopmund – przygoda na 100%
 • wizytę w wiosce ludności Himba wraz z lokalnym przewodnikiem
 • koszt wyrobienia wizy turystycznej
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • pakiet Solisty
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (ok. 450 zł/os. płatne w NAD)
 • wyżywienia (ok. 800 zł/os.)
 • atrakcji fakultatywnych

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki

Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Australia ocean XL

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki

Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Australia ocean XL

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy