Oblicze Prawdziwej Afryki. 8

Oblicze Prawdziwej Afryki Namibia

Pomysł na wyprawę marzeń

NAMIBIA elektryzuje i nie bez przyczyny nazywana jest najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Kraj, w którym oprócz najstarszej pustyni świata czy rozległych sawann spotkamy dzikie zwierzęta, które do tej pory można zobaczyć tylko w zoo. Oszałamiające niebo nocą czy widok zachodzącego słońca w Spitzkoppe na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wyjazd dedykowany dla prawdziwych zapaleńców campingu oraz gotowania na świeżym powietrzu. Setki przemierzanych kilometrów zawsze zostają nagrodzone fantastycznym widokiem. Chcesz spróbować czegoś zupełnie innego jak stek z antylopy czy też słynnego biltong? Dawaj z nami na wyjazd życia – dołącz do wyprawy do Afryki po pustynnych bezdrożach Namibii! 

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Deadvlei
 • Swakopmund
 • Etosha Park
 • Epupa Falls
 • Skeleton Coast
 • Otjitotongwe
 • Waterberg National Park
 • Windhoek
 • Namutoni
 • Halali
 • Sesriem
 • Palmwag
 • Spitzkoppe

Kraina kolorów nieba i ziemi

Afrykańska przygoda dla poszukiwaczy autentycznego piękna i nieznanych szlaków! Jeżeli kochasz oglądać gwiazdy i być blisko natury, a do tego niestraszne Ci campingi i namioty, to nie możesz przegapić wyprawy do Namibii. Kolacje na świeżym powietrzu oraz relaks z widokiem na piękne afrykańskie krajobrazy i dziką zwierzynę – właśnie to czeka na nas na tym tripie. Nie bez powodu Namibia nazywana jest rajem fotografów – wszechobecnego tutaj kontrastu kolorów, krajobrazów i żywiołów nie znajdziecie nigdzie indziej. Parki narodowe pełne egzotycznych stworzeń, spienione wodospady, najwyższe na świecie wydmy i  tajemnicze solniska – to właśnie prawdziwa Afryka, którą pokażemy Wam, jak zawsze wyciskając z wyprawy 110%!

Wodospady Epupa – malowniczy krajobraz

Na granicy z Angolą podziwiać będziemy przepiękne wodospady Epupa. Spieniona woda spada tu jednym nurtem stworzonym z wielu połączonych ze sobą wodospadów na szerokości 1,5 kilometra, a z pobliskiego wzgórza rozciąga się widok na całą dolinę Kunene. A jest co oglądać – okolica obfituje w dziewiczą przyrodę, m.in. drzewa figowe, palmy makalani oraz majestatyczne baobaby!

Deadvlei – wyschnięte jezioro

Miejsce jak z innej planety – wyschnięte jezioro z 800-letnimi akacjami położone wśród najwyższych wydm świata. Gra kolorów, którą można obserwować w tym miejscu, przyprawia o zawrót głowy – połączenie intensywnego błękitu nieba, ceglanej czerwieni wydm oraz czarnych kikutów drzew zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Niech nazwa Was nie zmyli – „martwe bagno” to jedno z najpiękniejszych miejsc w Namibii!

Swakopmund – nadmorska miejscowość

W tym starym niemieckim miasteczku podziwiać będziemy piękną architekturę kolonialną oraz rozkoszować się atmosferą relaksu typową dla nadmorskich miejscowości. Położone nad Zatoką Wielorybów Swakopmund leży tuż nad Zwrotnikiem Koziorożca oraz obfituje w niezliczone i zachwycające gatunki zwierząt i roślin. Malowniczo usytuowane nad oceanem kolorowe domki tworzą niezapomniany klimat kolonialnego kurortu, który poczujecie na własnej skórze.

Oblicze Prawdziwej Afryki 4

Etosha Park – Największy Park Narodowy

Jeden z największych parków narodowych na świecie, który jest ogromnym skupiskiem dzikich zwierząt takich jak lwy, gepardy, antylopy i żyrafy oraz setek gatunków egzotycznych ptaków, gadów i płazów. Serce parku stanowi rozległa i pozbawiona roślinności płaska depresja oraz solnisko o powierzchni 4760 km², które zajmuje niemal jedną czwartą powierzchni parku i jest widoczne z kosmosu. W parku z łatwością można podglądać codzienne życie dzikich zwierząt – takie rzeczy zobaczysz tylko podczas wyprawy do Afryki!

Sossusvlei – jedno z najsuchszych miejsc świata

Magiczne czerwone wydmy z pewnością zachwycą Was swoim kształtem oraz kolorem! Nie zapomnijcie wziąć ze sobą butelki wody, ponieważ tereny Sossusvlei to jedne z najsuchszych miejsc na świecie, gdzie skromne opady deszczu występują raz na kilka lat i trwają zaledwie kilka dni.

Spitzkoppe – Matterhorn Namibii

Mówi się o tym szczycie, że to Matterhorn Namibii. Campingi, na których nocą można podziwiać niesamowite rozgwieżdżone niebo, ukryte są pośród imponujących formacji skalnych. Zachód słońca na Spitzkoppe wygląda zjawiskowo, a gdy już zapadnie zmrok, brak elektryczności i pobliskich źródeł światła pozwala w pełni zachwycać się gwiazdami. Spiztkoppe to uczta dla oczu i naszego obiektywu.

Oblicze Prawdziwej Afryki 3

HIMBA - PLEMIĘ TRADYCYJNEJ AFRYKI 

Najbardziej rozpoznawalną grupą etniczną Namibii jest plemię pasterskie Himba. Prowadzi ono półkoczowniczy tryb życia i zajmuje się głównie pasterstwem, a jego zwyczaje i życie codzienne od wieków prawie w ogóle nie uległy zmianie. Najbardziej charakterystyczny jest jednak wygląd członków plemienia. Kobiety Himba malują swoje ciała czerwoną ochrą, a włosy oblepiają gliną.  Ich stroje są zaś bardzo skąpe i składają się przede wszystkim z dużej ilości biżuterii.

WATERBERG PLATEAU – ZIELONA OAZA

Płaskowyż wznoszący się na wysokość 400 m, którego trudna dostępność pozwoliła ochronić dziesiątki gatunków zwierząt. Cały teren Parku Narodowego Waterberg to ciekawa dla oka odmiana od płaskiego pustynnego krajobrazu Namibii. Znajduje się tutaj życiodajna woda, która przyciąga licznie lamparty, żyrafy, szakale, hieny, pawiany oraz białe i czarne nosorożce.

Cape Cross – kolonie fok

Cape Cross to wyjątkowy rezerwat na wybrzeżu Namibii. Znajduje się tu plaża, kórą upodobały sobie kolonie fok jako miejsce lęgowe. Będziemy mieli okazję podejrzeć te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Szacuje się, że w rezerwacie można spotkać od 80 000 do 100 000 fok.

Skeleton Coast – brama do piekła

Wybrzeże to niegdyś wypełnione było ponurymi wrakami statków, jednak do dzisiaj zachował się w całości już tylko jeden. Resztę statków pochłonęły wydmy lub zniszczyły ekstremalne warunki pogodowe. Wybrzeże nawiedzane niegdyś przez portugalskich żeglarzy rozciąga się na 500 km i zwane było „bramą do piekła” ze względu na panujące tam prądy morskie oraz liczne płycizny, stanowiące śmiertelną pułapkę dla przepływających statków.

Lokalna kuchnia

Kuchnia namibijska to głównie kuchnia mięsna.  W Namibii popularne są dania na bazie podduszanego mięsa i warzyw, a popularnym, tradycyjnym przysmakiem jest kebab z antylopy. Dodatkowo, nigdzie nie zjecie tak pysznych steków jak właśnie w Namibii. Namibia (o czym mało kto wie), słynie także z uprawy dyni. Uprawia się tam aż kilka rodzajów tego warzywa.  Kuchnia namibijska to z pewnością gratka dla mięsożerców. Można tu spróbować takich przysmaków jak stek z oryksa czy filet ze strusia.

TRANSPORT I NOCLEGI

Na wyprawie będziemy poruszać się specjalnie wynajętymi jeepami, które posłużą nam nie tylko za środek transportu, ale i mobilne miejsce noclegowe. Wyjazd jest w formule self-drive.  Auta prowadzone są przez uczestników oraz lidera na zmianę. Doświadczanie którego nie można sobie odpuścić.  Na dachu każdego z samochodów znajduje się wygodny namiot, a w wyposażeniu m.in.: stolik z krzesłami, kuchenka turystyczna, zestaw garnków i przenośny grill. Autami będziemy stawać na kempingach z dostępem do elektryczności, wody i toalety. Wyjątkiem będzie Spitzkoppe, gdzie noc spędzimy w samym sercu dzikiej natury.

ODETCHNIJ: DZIKA PRZYRODA AFRYKI

Podczas wyprawy do Namibii nie raz będziemy przejeżdżać przez najbardziej dzikie i dziewicze rejony kraju. Nie jest tam niczym nadzwyczajnym spotkać po drodze lwa, żyrafę, rodzinę słoni czy stado antylop. Czekają na nas naprawdę niesamowite widoki i bliskie spotkania z dziką zwierzyną. Odetchnij i zobacz to, co dotychczas znałeś tylko  z filmów!

Spróbuj: Stek z oryksa i grillowany kebab z antylopy Kudu
Namibia jest rajem dla mięsożerców! Zdecydowanie można tu spróbować czegoś, czego się nie dostanie w żadnym europejskim kraju. Wolicie stek z oryksa, filet ze strusia czy grillowanego kebaba z antylopy Kudu? Tradycyjnie mięso przyrządza się tutaj w „Potjiekos” – dużym, żeliwnym garnku, do którego dorzuca się warzywa i potem całość dusi na ogniu przez parę godzin. Przekonacie się, jak smakuje Afryka.
Sprawdź się: Rajd na pustyni Namib
Na naszej wyprawie nie może zabraknąć obowiązkowej dawki adrenaliny! W okolicy Swakopmund wybierzemy się na rajd quadami. Wyobraźcie sobie pustynne przestrzenie i pokonywanie licznych wydm na quadzie, ściganie się z resztą grupy, a po całej zabawie będzie możliwość spróbowania unikalnej rozrywki – zjazdu z wydmy na desce. Jesteście gotowi przyjąć wyzwanie?
Doświadcz: Wioska Himba

Chcielibyście poznać codzienne życie plemion Namibii? My też! Dlatego właśnie wybierzemy się do wioski plemienia Himba, gdzie przyjrzymy się z bliska codziennemu życiu jej mieszkańców. Zobaczymy jak wyglądają ich tradycyjne stroje, jaką biżuterię wyrabiają tamtejsze kobiety, jak wygląda codzienna praca mężczyzn i w co bawią się najmniejsi mieszkańcy wioski. Taka wizyta pozwoli nam najlepiej poznać nie tylko codzienne zwyczaje plemienia Himba, ale i jego kulturę oraz tradycję.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać na wyprawy do Afryki?

 • odkryjesz dziką Afrykę
 • weźmiesz udział w solistowym rajdzie na quadach w okolicach Swakopmund
 • zobaczysz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • przekonasz się, jak wygląda jedno z najsuchszych miejsc na świecie
 • pogłaskasz geparda w Parku Gepardów
 • wyruszysz na trekking po parku Spitzkoppe i po wydmach w parku Deadvlei
 • przejedziesz ponad 4000 km autem z napędem 4x4 po bezdrożach
 • zobaczysz niesamowitą ilość gwiazd na namibijskim niebie
 • zakosztujesz słynnego Biltonga czyli suszonej wołowiny
 • przekonasz się, jak żyje lokalna ludność – plemię Himba
 • zmierzysz się z jedną z najwyższych wydm w parku Deadvlei – Big Daddy
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Justyna Kulczycka

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Justyna Kulczycka

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Justyna Kulczycka
Monika Ścibor
Marek Wójciak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

WDH

Windhuk

Cena biletu

3900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

8175 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1950 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1950 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

950 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

16400 pln

Cena zawiera

 • wynajem aut terenowych 4x4 wraz z ubezpieczeniem (4 osoby na auto)
 • pełny sprzęt campingowy: namioty, menażki, sztućce, kuchenki, gaz
 • opłaty campingowe
 • nocleg i wizyta w Parku Gepardów
 • wstęp do Meteorytu Hoba
 • wstęp do Parku Namib Naukluft
 • wstęp do Deadvlei
 • wstęp do Cape Cross
 • wstęp do Etosha Park
 • wstęp do Parku Waterberg Platue
 • trekking po wydmach w parku Deadvlei
 • trekking po parku Spitzkoppe
 • 3-godzinny rajd na quadach po wydmach w okolicach Swakopmund – przygoda na 100%
 • wizytę w wiosce ludności Himba wraz z lokalnym przewodnikiem
 • koszt wyrobienia wizy turystycznej
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • pakiet Solisty
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (ok. 450 zł/os. płatne w NAD)
 • wyżywienia (ok. 800 zł/os.)
 • atrakcji fakultatywnych
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m

Tanzania & Kilimandżaro & Zanzibar

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m

Tanzania & Kilimandżaro & Zanzibar

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy