Oblicze Prawdziwej Afryki. 8

Oblicze Prawdziwej Afryki. Namibia

Pomysł na wyprawę marzeń

NAMIBIA elektryzuje i nie bez przyczyny nazywana jest najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Kraj, w którym oprócz najstarszej pustyni świata czy rozległych sawann spotkamy dzikie zwierzęta, które do tej pory można zobaczyć tylko w zoo. Oszałamiające niebo nocą czy widok zachodzącego słońca w Spitzkoppe na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wyjazd dedykowany dla prawdziwych zapaleńców campingu oraz gotowania na świeżym powietrzu. Setki przemierzanych kilometrów zawsze zostają nagrodzone fantastycznym widokiem . Chcesz spróbować czegoś zupełnie innego jak stek z antylopy czy też słynnego biltong? Dawaj z nami na wyjazd życia – dołącz do wyprawy do Afryki po pustynnych bezdrożach Namibii! 

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Deadvlei
 • Swakopmund
 • Etosha Park
 • Skeleton Coast
 • Spitzkoppe

Kraina kolorów nieba i ziemi

Afrykańska przygoda dla poszukiwaczy autentycznego piękna i nieznanych szlaków! Jeżeli kochasz oglądać gwiazdy i być blisko natury, a do tego niestraszne Ci campingi i namioty, to nie możesz przegapić wyprawy do Namibii. Kolacje na świeżym powietrzu oraz relaks z widokiem na piękne afrykańskie krajobrazy i dziką zwierzynę – właśnie to czeka na nas na tym tripie. Nie bez powodu Namibia nazywana jest rajem fotografów – wszechobecnego tutaj kontrastu kolorów, krajobrazów i żywiołów nie znajdziecie nigdzie indziej. Parki narodowe pełne egzotycznych stworzeń, spienione wodospady, najwyższe na świecie wydmy i  tajemnicze solniska – to właśnie prawdziwa Afryka, którą pokażemy Wam jak zawsze wyciskając z wyprawy 110%!

Wodospady Epupa – malowniczy krajobraz

Na granicy z Angolą podziwiać będziemy przepiękne wodospady Epupa. Spieniona woda spada tu jednym nurtem stworzonym z wielu połączonych ze sobą wodospadów na szerokości 1,5 kilometra, a z pobliskiego wzgórza rozciąga się widok na całą dolinę Kunene. A jest co oglądać – okolica obfituje w dziewiczą przyrodę, m.in drzewa figowe, palmy makalani oraz majestatyczne baobaby!

 

Deadvlei – wyschnięte jezioro

Miejsce jak z innej planety – wyschnięte jezioro z 800-letnimi akacjami położone wśród najwyższych wydm świata. Gra kolorów, którą można obserwować w tym miejscu przyprawia o zawrót głowy – połączenie intensywnego błękitu nieba, ceglanej czerwieni wydm oraz czarnych kikutów drzew zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Niech nazwa Was nie zmyli – “martwe bagno” to jedno z najpiękniejszych miejsc w Namibii!

Swakopmund – nadmorska miejscowość

W tym starym niemieckim miasteczku podziwiać będziemy piękną architekturę kolonialną oraz rozkoszować się atmosferą relaksu typową dla nadmorskich miejscowości. Położone nad Zatoką Wielorybów Swakopmund leży tuż nad Zwrotnikiem Koziorożca oraz obfituje w niezliczone i zachwycające gatunki zwierząt i roślin. Malowniczo usytuowane nad oceanem kolorowe domki tworzą niezapomniany klimat kolonialnego kurortu, który poczujecie na własnej skórze.

Oblicze Prawdziwej Afryki. 3

Etosha Park – Największy Park Narodowy

Jeden z największych parków narodowych na świecie, który jest ogromnym skupiskiem dzikich zwierząt takich jak lwy, gepardy, antylopy i żyrafy oraz setek gatunków egzotycznych ptaków, gadów i płazów. Serce parku stanowi rozległa i pozbawiona roślinności płaska depresja oraz solnisko o powierzchni 4760 km², które zajmuje niemal jedną czwartą powierzchni parku i jest widoczne z kosmosu. W parku z łatwością można podglądać codzienne życie dzikich zwierząt – takie rzeczy tylko w Afryce!

Skeleton Coast – brama do piekła

Wybrzeże to niegdyś wypełnione było ponurymi wrakami statków, jednak do dzisiaj zachował się w całości już tylko jeden. Resztę statków pochłonęły wydmy lub zniszczyły ekstremalne warunki pogodowe. Wybrzeże nawiedzane niegdyś przez portugalskich żeglarzy rozciąga się na 500 km i zwane było „bramą do piekła” ze względu na panujące tam prądy morskie oraz liczne płycizny, stanowiące śmiertelną pułapkę dla przepływających statków.

Sossusvlei – jedno z najsuchszych miejsc świata

Magiczne czerwone wydmy z pewnością zachwycą Was swoim kształtem oraz kolorem! Nie zapomnijcie wziąć ze sobą butelki wody, ponieważ tereny Sossusvlei to jedne z najsuchszych miejsc na świecie, gdzie skromne opady deszczu występują raz na kilka lat i trwają zaledwie kilka dni.

Spitzkoppe – Matterhorn Namibii

Mówi się o tym szczycie, że to Matterhorn Namibii. Campingi, na których nocą można podziwiać niesamowite rozgwieżdżone niebo, ukryte są pośród imponujących formacji skalnych. Zachód słońca na Spitzkoppe wygląda zjawiskowo, a gdy już zapadnie zmrok brak elektryczności i pobliskich źródeł światła pozwala w pełni zachwycać się gwiazdami. Spiztkoppe to uczta dla oczu i naszego obiektywu.

Cape Cross – rezerwat przyrody

Jeden z największych parków narodowych na świecie, który jest ogromnym skupiskiem dzikich zwierząt takich jak lwy, gepardy, antylopy i żyrafy oraz setek gatunków egzotycznych ptaków, gadów i płazów. Serce parku stanowi rozległa i pozbawiona roślinności płaska depresja oraz solnisko o powierzchni 4760 km², które zajmuje niemal jedną czwartą powierzchni parku i jest widoczne z kosmosu. W parku z łatwością można podglądać codzienne życie dzikich zwierząt – takie rzeczy tylko w Afryce!

Doświadcz: Wioska Himba
Chcielibyście poznać codzienne życie plemion Namibii? My też! Dlatego właśnie wybierzemy się do wioski plemienia Himba, które prowadzi koczowniczy tryb życia i zajmuje się głównie pasterstwem. Karty historii tego plemienia kryją straszne wydarzenia – silna polityka  eksterminacyjna Niemców na początku XX wieku oraz długotrwała susza w latach 80. sprawiła, że Himba byli bliscy wyginięcia. Dzisiaj mamy okazję poznać ich codzienne zwyczaje, kulturę i tradycję.
Spróbuj: Stek z oryksa i grillowany kebab z antylopy Kudu
Namibia jest rajem dla mięsożerców! Zdecydowanie można tu spróbować czegoś, czego się nie dostanie w żadnym europejskim kraju. Wolicie stek z oryksa, filet ze strusia czy grillowanego kebaba z antylopy Kudu? Tradycyjnie mięso przyrządza się tutaj w “Potjiekos” – dużym, żeliwnym garnku, do którego dorzuca się warzywa i potem całość dusi na ogniu przez parę godzin.
Sprawdź się: Rajd na pustyni Namib
Na naszej wyprawie nie może zabraknąć obowiązkowej dawki adrenaliny! W okolicy Swakopmund wybierzemy się na rajd quadami. Wyobraźcie sobie pustynne przestrzenie i pokonywanie licznych wydm na quadzie, ściganie się z resztą grupy, a po całej zabawie będzie możliwość spróbowania unikalnej rozrywki – zjazdu z wydmy na desce. Jesteście gotowi przyjąć wyzwanie?
Odetchnij: Waterberg plateau – zielona oaz
Płaskowyż wznoszący się na wysokość 400 m, którego trudna dostępność pozwoliła ochronić dziesiątki gatunków zwierząt. Cały teren Parku Narodowego Waterberg to ciekawa dla oka odmiana od płaskiego pustynnego krajobrazu Namibi. Znajduje się tutaj życiodajna woda, która przyciąga licznie lamparty, żyrafy, szakale, hieny, pawiany oraz białe i czarne nosorożce.
xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz Afrykę
 • zobaczysz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • przekonasz się, jak wygląda jedno z najsuchszych miejsc na świecie
 • pogłaskasz geparda w Parku Gepardów
 • wyruszysz na trekking po parku Spitzkoppe i po wydmach w parku Deadvlei
 • wyruszysz na rajd na quadach w okolicach Swakopmund
 • zobaczysz niesamowitą ilość gwiazd na namibijskim niebie
 • przekonasz się, jak żyje lokalna ludność - plemię Himba
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Transport

WAW lub TXL

Warszawa lub Berlin

plane icon

WDH

Windhoek

Cena biletu

2800 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6054 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1410 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1410 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

770 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10200 pln

Cena zawiera

 • wynajem aut terenowych 4x4 wraz z ubezpieczeniem (4 osoby na na auto)
 • opłaty campingowe
 • pełny sprzęt campingowy: namioty, menażki, sztućce, kuchenki, gaz
 • bilety wstępów do odwiedzanych miejsc (Deadvlei, Cape Cross, Etosha Park, Waterberg Park)
 • nocleg i wizyta w Parku Gepardów
 • trekking po wydmach w parku Deadvlei
 • trekking po parku Spitzkoppe
 • 3-godzinny rajd na quadach po wydmach w okolicach Swakopmund - przygoda na 100%
 • wizytę w wiosce ludności Himba wraz z lokalnym przewodnikiem
 • koszt wyrobienia wizy turystycznej
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (ok. 450 zł/os. płatne w NAD)
 • wyżywienia (ok. 800 zł/os.)
 • atrakcji fakultatywnych

Wybierz termin i leć z nami!

Od

23 IV 2019

Do

09 V 2019

Lider

Paweł Czarnecki

Cena wyprawy

6054 pln

Cena lotu

2800 pln

Od

25 VI 2019

Do

11 VII 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6054 pln

Cena lotu

2800 pln

Od

06 III 2019

Do

22 III 2019

Lider

Justyna Kulczycka

Cena wyprawy

6054 pln

Cena lotu

2800 pln

Od

18 III 2019

Do

03 IV 2019

Lider

Jakub Dobrowolski

Cena wyprawy

6054 pln

Cena lotu

2800 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy