1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.

1 osoba

zapisała się w ostatnim czasie na tę wyprawę.
Oblicze Prawdziwej Afryki. 8

Oblicze Prawdziwej Afryki Namibia

Pomysł na wyprawę marzeń

NAMIBIA elektryzuje i nie bez przyczyny nazywana jest najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Kraj, w którym oprócz najstarszej pustyni świata czy rozległych sawann spotkamy dzikie zwierzęta, które do tej pory można zobaczyć tylko w zoo. Oszałamiające niebo nocą czy widok zachodzącego słońca w Spitzkoppe na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wyjazd dedykowany dla prawdziwych zapaleńców campingu oraz gotowania na świeżym powietrzu. Setki przemierzanych kilometrów zawsze zostają nagrodzone fantastycznym widokiem. Chcesz spróbować czegoś zupełnie innego jak stek z antylopy czy też słynnego biltong? Dawaj z nami na wyjazd życia – dołącz do wyprawy do Afryki po pustynnych bezdrożach Namibii! 

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Deadvlei
 • Swakopmund
 • Etosha Park
 • Epupa Falls
 • Skeleton Coast
 • Otjitotongwe
 • Waterberg National Park
 • Windhoek
 • Namutoni
 • Halali
 • Sesriem
 • Palmwag
 • Spitzkoppe

Kraina kolorów nieba i ziemi

Afrykańska przygoda dla poszukiwaczy autentycznego piękna i nieznanych szlaków! Jeżeli kochasz oglądać gwiazdy i być blisko natury, a do tego niestraszne Ci campingi i namioty, to nie możesz przegapić wyprawy do Namibii. Kolacje na świeżym powietrzu oraz relaks z widokiem na piękne afrykańskie krajobrazy i dziką zwierzynę – właśnie to czeka na nas na tym tripie. Nie bez powodu Namibia nazywana jest rajem fotografów – wszechobecnego tutaj kontrastu kolorów, krajobrazów i żywiołów nie znajdziecie nigdzie indziej. Parki narodowe pełne egzotycznych stworzeń, spienione wodospady, najwyższe na świecie wydmy i  tajemnicze solniska – to właśnie prawdziwa Afryka, którą pokażemy Wam, jak zawsze wyciskając z wyprawy 110%!

Wodospady Epupa – malowniczy krajobraz

Na granicy z Angolą podziwiać będziemy przepiękne wodospady Epupa. Spieniona woda spada tu jednym nurtem stworzonym z wielu połączonych ze sobą wodospadów na szerokości 1,5 kilometra, a z pobliskiego wzgórza rozciąga się widok na całą dolinę Kunene. A jest co oglądać – okolica obfituje w dziewiczą przyrodę, m.in. drzewa figowe, palmy makalani oraz majestatyczne baobaby!

Deadvlei – wyschnięte jezioro

Miejsce jak z innej planety – wyschnięte jezioro z 800-letnimi akacjami położone wśród najwyższych wydm świata. Gra kolorów, którą można obserwować w tym miejscu, przyprawia o zawrót głowy – połączenie intensywnego błękitu nieba, ceglanej czerwieni wydm oraz czarnych kikutów drzew zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Niech nazwa Was nie zmyli – „martwe bagno” to jedno z najpiękniejszych miejsc w Namibii!

Swakopmund – nadmorska miejscowość

W tym starym niemieckim miasteczku podziwiać będziemy piękną architekturę kolonialną oraz rozkoszować się atmosferą relaksu typową dla nadmorskich miejscowości. Położone nad Zatoką Wielorybów Swakopmund leży tuż nad Zwrotnikiem Koziorożca oraz obfituje w niezliczone i zachwycające gatunki zwierząt i roślin. Malowniczo usytuowane nad oceanem kolorowe domki tworzą niezapomniany klimat kolonialnego kurortu, który poczujecie na własnej skórze.

Oblicze Prawdziwej Afryki. 3

Etosha Park – Największy Park Narodowy

Jeden z największych parków narodowych na świecie, który jest ogromnym skupiskiem dzikich zwierząt takich jak lwy, gepardy, antylopy i żyrafy oraz setek gatunków egzotycznych ptaków, gadów i płazów. Serce parku stanowi rozległa i pozbawiona roślinności płaska depresja oraz solnisko o powierzchni 4760 km², które zajmuje niemal jedną czwartą powierzchni parku i jest widoczne z kosmosu. W parku z łatwością można podglądać codzienne życie dzikich zwierząt – takie rzeczy zobaczysz tylko podczas wyprawy do Afryki!

Skeleton Coast – brama do piekła

Wybrzeże to niegdyś wypełnione było ponurymi wrakami statków, jednak do dzisiaj zachował się w całości już tylko jeden. Resztę statków pochłonęły wydmy lub zniszczyły ekstremalne warunki pogodowe. Wybrzeże nawiedzane niegdyś przez portugalskich żeglarzy rozciąga się na 500 km i zwane było „bramą do piekła” ze względu na panujące tam prądy morskie oraz liczne płycizny, stanowiące śmiertelną pułapkę dla przepływających statków.

Sossusvlei – jedno z najsuchszych miejsc świata

Magiczne czerwone wydmy z pewnością zachwycą Was swoim kształtem oraz kolorem! Nie zapomnijcie wziąć ze sobą butelki wody, ponieważ tereny Sossusvlei to jedne z najsuchszych miejsc na świecie, gdzie skromne opady deszczu występują raz na kilka lat i trwają zaledwie kilka dni.

Spitzkoppe – Matterhorn Namibii

Mówi się o tym szczycie, że to Matterhorn Namibii. Campingi, na których nocą można podziwiać niesamowite rozgwieżdżone niebo, ukryte są pośród imponujących formacji skalnych. Zachód słońca na Spitzkoppe wygląda zjawiskowo, a gdy już zapadnie zmrok, brak elektryczności i pobliskich źródeł światła pozwala w pełni zachwycać się gwiazdami. Spiztkoppe to uczta dla oczu i naszego obiektywu.

Cape Cross – kolonie fok

Cape Cross to wyjątkowy rezerwat na wybrzeżu Namibii. Znajduje się tu plaża, kórą upodobały sobie kolonie fok jako miejsce lęgowe. Będziemy mieli okazję podejrzeć te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Szacuje się, że w rezerwacie można spotkać od 80 000 do 100 000 fok.

Doświadcz: Wioska Himba
Chcielibyście poznać codzienne życie plemion Namibii? My też! Dlatego właśnie wybierzemy się do wioski plemienia Himba, które prowadzi koczowniczy tryb życia i zajmuje się głównie pasterstwem. Karty historii tego plemienia kryją straszne wydarzenia – silna polityka eksterminacyjna Niemców na początku XX w. oraz długotrwała susza w latach 80. sprawiła, że Himba byli bliscy wyginięcia. Dzisiaj mamy okazję poznać ich codzienne zwyczaje, kulturę i tradycję.
Spróbuj: Stek z oryksa i grillowany kebab z antylopy Kudu
Namibia jest rajem dla mięsożerców! Zdecydowanie można tu spróbować czegoś, czego się nie dostanie w żadnym europejskim kraju. Wolicie stek z oryksa, filet ze strusia czy grillowanego kebaba z antylopy Kudu? Tradycyjnie mięso przyrządza się tutaj w „Potjiekos” – dużym, żeliwnym garnku, do którego dorzuca się warzywa i potem całość dusi na ogniu przez parę godzin. Przekonacie się, jak smakuje Afryka.
Sprawdź się: Rajd na pustyni Namib
Na naszej wyprawie nie może zabraknąć obowiązkowej dawki adrenaliny! W okolicy Swakopmund wybierzemy się na rajd quadami. Wyobraźcie sobie pustynne przestrzenie i pokonywanie licznych wydm na quadzie, ściganie się z resztą grupy, a po całej zabawie będzie możliwość spróbowania unikalnej rozrywki – zjazdu z wydmy na desce. Jesteście gotowi przyjąć wyzwanie?
Odetchnij: Waterberg plateau – zielona oaza
Płaskowyż wznoszący się na wysokość 400 m, którego trudna dostępność pozwoliła ochronić dziesiątki gatunków zwierząt. Cały teren Parku Narodowego Waterberg to ciekawa dla oka odmiana od płaskiego pustynnego krajobrazu Namibii. Znajduje się tutaj życiodajna woda, która przyciąga licznie lamparty, żyrafy, szakale, hieny, pawiany oraz białe i czarne nosorożce.
xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać na wyprawy do Afryki?

 • odkryjesz dziką Afrykę
 • weźmiesz udział w solistowym rajdzie na quadach w okolicach Swakopmund
 • zobaczysz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • przekonasz się, jak wygląda jedno z najsuchszych miejsc na świecie
 • pogłaskasz geparda w Parku Gepardów
 • wyruszysz na trekking po parku Spitzkoppe i po wydmach w parku Deadvlei
 • przejedziesz ponad 2000 km autem z napędem 4x4 po bezdrożach
 • zobaczysz niesamowitą ilość gwiazd na namibijskim niebie
 • zakosztujesz słynnego Biltonga czyli suszonej wołowiny
 • przekonasz się, jak żyje lokalna ludność – plemię Himba
 • zmierzysz się z jedną z najwyższych wydm w parku Deadvlei – Big Daddy
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Let's discover the world!

Paweł Posmyk

Obecnie mieszkam w Warszawie i pracuję w bankowości. Uwielbiam w zasadzie każdy rodzaj sportu i aktywności fizycznej - piłka nożna, snowboard, wake, squash, a od niedawna taniec. Ale to podróże są moją prawdziwą pasją. Im bardziej zakręcone pomysły na wyprawę tym lepiej! Łowić krewetki na Alasce? Samotna podróż autostopem przez 40 dni? Spanie pod namiotem na Islandii? To wszystko przeżyłem i już nie mogę się doczekać kolejnych doświadczeń i przygód życia!
Poznaj lidera Artboard 3

Łukasz Porębski

Moją prawdziwą pasją od wielu lat są podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Uwielbiam dziką i surową naturę oraz różnorodność. Z każdego tripa koniecznie przywożę fotorelację na bloga. Służbowo praca w korpo, prywatnie perfekcjonista i amator biegów ultra/mtb/triathlonu. Zapraszam na mojego bloga www.zyczpasja.pl, gdzie znajdziecie relacje z moich wypraw:)
Poznaj lidera Artboard 3

Ahoj przygodo!

Michał Szarek

Już jako malucha bardzo ciągnęło mnie do podróżowania. Raz nawet udało mi się uciec rodzicom i wsiąść do balonu... Dobrze że ten balon tylko wylatywał na kilkanaście metrów i zaraz lądował. :) Jak dorosłem to zawsze starałem się połączyć moją pracę z możliwośćią podróżowania. Nie zawsze udawało się to pogodzić ale na szczęście trafiłem do Solistów, gdzie mojego apetytu na odkrywanie świata już nic nie ogranicza.
Poznaj lidera Artboard 3

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Let's discover the world!

Paweł Posmyk

Łukasz Porębski

Ahoj przygodo!

Michał Szarek

Mariusz Jurczyński

Transport

WAW lub TXL

Warszawa lub Berlin

plane icon

WDH

Windhoek

Cena biletu

2530 pln - 3150 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6924 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1635 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1635 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

870 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10200 pln

Cena zawiera

 • wynajem aut terenowych 4x4 wraz z ubezpieczeniem (4 osoby na auto)
 • opłaty campingowe
 • pełny sprzęt campingowy: namioty, menażki, sztućce, kuchenki, gaz
 • bilety wstępów do odwiedzanych miejsc (Deadvlei, Cape Cross, Etosha Park, Waterberg Park)
 • nocleg i wizyta w Parku Gepardów
 • trekking po wydmach w parku Deadvlei
 • trekking po parku Spitzkoppe
 • 3-godzinny rajd na quadach po wydmach w okolicach Swakopmund – przygoda na 100%
 • wizytę w wiosce ludności Himba wraz z lokalnym przewodnikiem
 • koszt wyrobienia wizy turystycznej
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (ok. 450 zł/os. płatne w NAD)
 • wyżywienia (ok. 800 zł/os.)
 • atrakcji fakultatywnych

Wybierz termin i leć z nami!

Od

06 III 2019

Do

22 III 2019

Lider

Justyna Kulczycka

Cena wyprawy

6474 pln

Cena lotu

2900 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

31 X 2019

Do

16 XI 2019

Lider

Paweł Posmyk

Cena wyprawy

6924 pln

Cena lotu

3150 pln

Od

19 XI 2019

Do

04 XII 2019

Lider

Mariusz Jurczyński

Cena wyprawy

6924 pln

Cena lotu

2560 pln

Od

10 III 2020

Do

23 III 2020

Lider

Michał Szarek

Cena wyprawy

6924 pln

Cena lotu

2530 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki

Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Masajów

Kenia & Tanzania

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki

Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Masajów

Kenia & Tanzania

Zobacz terminy
Zobacz terminy