Tanzania Family

Safari śladem dzikich zwierząt
Wybierz termin

Safari śladem dzikich zwierząt

Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Family arrow

Podróż z najbliższymi, żeby wspólnie przeżyć przygodę życia to jest pomysł na wyprawę marzeń. Program dostosowany do najmłodszych uczestników, stawiających pierwsze kroki w najdalszych zakątkach świata. Aktywności i atrakcje w połączeniu z relaksem i edukacyjną forma odkrywania świata.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Przeniesiecie się prosto do historii o Królu Lwie – i staniecie oko w oko z dzikimi zwierzętami zamieszkującymi sawannę, w tym z Wielką Afrykańską Piątką
icon Sprawdzicie się w jeździe jeepami 4x4 po wysokich trawach afrykańskiej sawanny Parków Narodowych Ngorongoro i Tarangire
icon Zobaczycie podwodny, malowniczy świat Zanzibaru – i kto wie, może znajdziecie czekający na odkrycie list w butelce?
icon Zasmakujecie tradycyjnej, tanzańskiej kawy, prosto z upraw u stóp dachu świata – Kilimandżaro
icon Naładujecie baterie na najpiękniejszych plażach Zanzibaru, wśród błękitu wody i nieba
icon Przekonacie się, jak smakują przyprawy prosto z plantacji – i egzotyczne owoce prosto z drzew i krzewów Afryki
icon Będziecie się świetnie bawić w solistowym towarzystwie – i w towarzystwie najmłodszego pokolenia prawdziwych podróżników!
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Dzikości afrykańskiej sawanny   Bliskie spotkania z dzikimi zwierzętami – a już tym bardziej Wielką Afrykańską Piątką – i to ...

Dzikości afrykańskiej sawanny

 

Bliskie spotkania z dzikimi zwierzętami – a już tym bardziej Wielką Afrykańską Piątką – i to w tak malowniczych okolicznościach przyrody, jak trawy sawanny i baobaby Parków Narodowych Ngorongoro i Tarangire, to doświadczenia, które zostaną w nas na zawsze. A może i wpłyną na niedalekie, życiowe wybory najmłodszych odkrywców?

arrow
SPRÓBUJ:

Afrykańskiej kuchni   W Tanzanii jedzenie jest równie bogate i różnorodne, jak kultura – jednak tym, co niezmienne, jest pros...

Afrykańskiej kuchni

 

W Tanzanii jedzenie jest równie bogate i różnorodne, jak kultura – jednak tym, co niezmienne, jest prosty chlebek chapati i wspólnota. Bo chodzi nie tylko o napełnienie brzuchów, a również dzielenie się i cieszenie się czasem z innymi. Dlatego wszystko, czego będziemy próbować – ugali, pilau, czy nyama choma – będzie smakować podwójnie!

arrow
ODETCHNIJ:

Relaks na łonie natury   Zanzibar jest idealnym miejscem na relaks i ucieczkę od zgiełku codziennego życia. Dzięki idylliczny...

Relaks na łonie natury

 

Zanzibar jest idealnym miejscem na relaks i ucieczkę od zgiełku codziennego życia. Dzięki idyllicznym krajobrazom, przyjaznym mieszkańcom i luźnej atmosferze, wszelkie troski maleją – a baterie ładują się szybciej. Kto wie, może w tym czasie wyciszą się nawet najbardziej energetyczni członkowie naszej wyprawy – najmłodsi podróżnicy?

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Noc na afrykańskiej sawannie   Tajemnicze szmery przecinające głęboką ciszę przestrzeni i niebo pełne gwiazd, od których dzie...

Noc na afrykańskiej sawannie

 

Tajemnicze szmery przecinające głęboką ciszę przestrzeni i niebo pełne gwiazd, od których dzielić nas będą wyłącznie ściany namiotu – to gwarancja niezapomnianych przeżyć i wspomnień na lata. Jesteśmy przekonani, że tak spędzone noce będą i dla naszych młodych odkrywców powodem do dumy i radości… a już na pewno okazją do pochwalenia się wrażeniami po powrocie do szkoły!

arrow
TANZANIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Arusha
arrow
Kikuletwa Hot Springs
arrow
Safari w Parku Narodowym Tarangire
arrow
Krater Ngorongoro
arrow
Mto Wa Mbu Village
arrow
Zanzibar
arrow
Stone Town
arrow
Jozani Forest
arrow

W świecie zwierząt

To nie będą zwykłe wakacje – a podróż do świata dziecięcych marzeń! Zobaczymy, jak wygląda naturalne środowisko życia Simby z Króla Lwa – a kto wie, może i jego samego w towarzystwie królewskiej świty słoni, hipopotamów, żyraf i barwnych ptaków, spotkamy w trakcie safari dla rodzin z dziećmi po Parkach Narodowych Ngorongoro i Tarangire?

 

Ale to nie wszystko! W Tanzanii zjemy u zaprzyjaźnionej, tanzańskiej rodziny tradycyjny obiad i zobaczymy, jak to jest, spać w namiocie u boku tętniącej nocnym życiem sawanny. Na plantacji kawy dowiemy się, jaką drogę przebywa z nasionka, aż do porannej filiżanki – a w Kikuletwa Hot Springs przekonamy się, że źródła przynoszą ulgę i odpoczynek po całym dniu!

 

Na zakończenie nie zabraknie idyllicznego akcentu – rajskich plaż Zanzibaru, na których zrelaksujemy się na całego i naładujemy baterie na całą zimę. Podróż marzeń za 3… 2… 1… Start!

arrow

DZIENNIK PODRÓŻY - ZBIÓR WSPOMNIEŃ W AUTORSKIM DZIENNIKU!

W uwiecznianiu wyjątkowych chwil z wyprawy, pomoże nam autorski dzienniczek podróży, przygotowany specjalnie dla najmłodszych solistów. Każda strona odkrywa nowe wyzwania i przygody, ale dostarcza również wielu interesujących ciekawostek. Książeczka będąca pamiętnikiem, zbiorem zdjęć z instaxa, zapisków i znalezionych skarbów jest atrakcyjną formą zabawy, pozostawiając w tyle smartfony i tablety. Przywieziony do Polski dzienniczek będzie unikalnym albumem wspomnień do końca życia!

arrow

Parki Narodowe – królestwo budzące respekt

Wyobraź sobie spotkanie oko w oko z dziką przyrodą Afryki. Jesteśmy w środku afrykańskiej sawanny, otoczeni kilometrami przestrzeni. Wokół naszego jeepa 4×4 jest tylko gęsta trawa… Aż tu nagle nasz kierowca wyłapuje odległe wycie lub szelest zwierząt przemykających niedaleko. Tam jest! Całe stado gnu! Czy to znaczy, że w pobliżu czają się rozchichotane hieny? A może lwy? Pojedźmy zobaczyć! Aż trudno uwierzyć, że można znaleźć się tak daleko od cywilizacji i tak blisko świata zwierząt, pozostając przy tym w pełni bezpiecznym. Te niezapomniane doświadczenia przeżyjemy w Parkach Narodowych Ngorongoro i Tarangire. To świetny czas na naukę obsługi profesjonalnego aparatu dla młodych fotografów – a zdjęcia z tej przygody będą pamiątkami nie do porównania z żadnymi innymi!

arrow

Świat roślin i zwierząt sawanny

Który z naszych małych odkrywców jako pierwszy wypatrzy w wysokiej trawie zebrę, żyrafę lub słonia? Świat znany do tej pory wyłącznie z ekranu i programów przyrodniczych National Geographic będzie na wyciągnięcie ręki! Dlaczego akacje mają kształt parasola? I po co słoniom takie duże uszy? Czy małe antylopy biegają od razu po urodzeniu? Podczas safari w parkach narodowych Afryki, odpowiedzi na te i inne pytania będą czekać na odkrycie za każdym zakrętem. Radzimy trzymać pod ręką notatnik – albo do przeprowadzenia konkursu na rysowanie zwierząt, albo do zapisywania ciekawostek ze świata roślin i zwierząt sawanny. Będzie ich niemało!

arrow

Rdzenne kultury, przyjaźni ludzie – bijące serce Afryki

Tanzania jest krajem kontrastów nie tylko pod kątem przyrody – od ośnieżonych szczytów góry Kilimandżaro, po bezkresne równiny sawanny – ale również ludzi. Mieszkańcy Tanzanii są wielobarwną i ciekawą mieszanką ponad 120 grup etnicznych! Pomimo tej różnorodności, Tanzańczycy mają silne poczucie tożsamości narodowej i znani są ze swojej gościnności i życzliwości. Dlatego będziemy mieć co robić nawet w miastach – Moshi i Arushy – w których wybierzemy się na zakupy na lokalnym targu oraz poznamy codzienne zwyczaje i kulturę ludzi. To będzie świetna okazja do kupienia najbardziej autentycznych i oryginalnych pamiątek. Ciekawe, kto policzy, ile koralików mieści się na jednej, tradycyjnej, tanzańskiej bransoletce!

arrow

3 dni safari i Wielka Piątka Afryki

Obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to nie lada gratka! Jesteśmy pewni, że w trakcie 3-dniowego safari nie tylko dzieci, ale też rodzice będą z uznaniem dla sił i piękna natury podziwiać żyrafy, zebry, gnu czy hipopotamy. Jednak głównym celem naszego safari będzie zobaczenie Wielkiej Piątki Afryki, czyli:

– słonia afrykańskiego

– nosorożca czarnego

– bawoła afrykańskiego

– lwa

– a nawet lamparta!

 

Oglądanie lwa przyczajonego na polowaniu, słonia chwytającego trąbą wysoką gałąź i spacerującego dumnie bawoła, to prawdziwa magia. Ostrzegamy – safari wymaga skupienia i uważności! Zwierzęta mogą pojawić się tuż obok w każdej chwili. W końcu to ich dom, prawda?

arrow

Park Narodowy Tarangire – świat olbrzymów

Dorzecze rzeki Tarangire i teren samego parku jest domem dla ogromnej populacji słoni, których tłumny widok – zwłaszcza w porze suchej – robi niezapomniane wrażenie. To również stąd rozciąga się słynny z pocztówek widok na majestatyczny szczyt Kilimandżaro.

Oprócz licznej populacji zwierząt Park Narodowy Tarangire jest również domem dla baobabów. Te drzewa-olbrzymy mogą sięgać nawet do 30 metrów wysokości i do 9 metrów obwodu w pniach! Ilu uczestników musiałoby stanąć razem i złączyć ręce, żeby je objąć?

 

Wizyta w Tarangire będzie dla nas czasem na wyciszenie i docenienie świata z dala od zgiełku miasta. Zwłaszcza w nocy – bo ją również spędzimy na łonie natury, pod namiotami i czujnym, opiekuńczym okiem lokalnych mieszkańców. Dzięki nim będziemy spać spokojnie, nabierając sił na kolejne dni przygód.

Solistowe safari organizujemy wspólnie z doświadczonymi przewodnikami lokalnymi. Obejmuje ono pełne wyżywienie, całodzienne wycieczki jeepami 4×4 oraz noclegi – i to nie byle jakie! Spać będziemy w klimatycznych namiotach na kampingach na terenie parków narodowych. Możecie być pewni, że dostarczą o wiele większą dawkę frajdy i lekcji o świecie, niż noclegi w tradycyjnych hotelach, jakich pełno w każdym innym miejscu na świecie.

 

Twoje zadanie na dziś: Jambo, jambo bwana – na sawannie już od rana! Przywitaj Afrykę śpiewająco, jej rdzennym językiem – suahili.

arrow

Lew afrykański – niekwestionowany król zwierząt

Lew afrykański jest jednym z najbardziej imponujących i majestatycznych zwierząt w Afryce. Ze swoją charakterystyczną grzywą i potężną budową, jest symbolem siły i władzy. Lwy to wytrawni łowcy – wykorzystują swoje potężne ciała i ostre pazury, aby powalić na ziemię taką zwierzynę jak zebry, bawoły i antylopy. Są drapieżnikami wierzchołkowymi – co oznacza, że znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego.

Mimo że wiele osób się ich boi, lwy są w rzeczywistości zwierzętami bardzo towarzyskimi! Żyją w stadach, które mogą składać się nawet z 30 osobników. W ich skład wchodzi zazwyczaj kilka spokrewnionych samic, ich potomstwo i kilka dorosłych samców. Dzięki silnemu poczuciu przynależności do rodziny i imponującym umiejętnościom łowieckim lwy przypominają nam o tym, jak ważna jest współpraca i ochrona słabszych.

arrow

Słoń afrykański – inteligentny, łagodny olbrzym

Nasi młodzi odkrywcy na pewno od razu zgadną, jakie są największe zwierzęta lądowe na świecie – słonie afrykańskie, oczywiście! Ale mało kto wie, że to nie tylko ogromne, ale też niezwykle inteligentne stworzenia. Same ich mózgi ważą ok. 5 kg – to więcej niż u jakiegokolwiek innego zwierzęcia lądowego. Słonie znane są z używania narzędzi i mają doskonałą pamięć. Są to również bardzo społeczne zwierzęta, żyjące w grupach rodzinnych, a nawet pomagające w utrzymaniu ekosystemów kręgu życia równin i lasów w równowadze.

Niestety, dziś stoją w obliczu wielu zagrożeń – w tym utraty siedlisk, kłusownictwa, a nawet konfliktów z ludźmi. Zabija się je dla ich kłów z kości słoniowej. W rezultacie ich liczba w ostatnich latach gwałtownie spadła. Jednak poprzez dobrze zorganizowane działania ochronne i edukację społeczeństwa możemy stworzyć dla nich bezpieczną przyszłość na wolności, by te łagodne olbrzymy mogły jeszcze przez wiele lat przemierzać równiny Afryki.

arrow

Bawół afrykański – majestat i respekt

Bawół afrykański to nie lada zwierz! Mierzący do 2 metrów wysokości w kłębie i ważący ponad tonę, jest największym przedstawicielem rodziny bydła. Te potężne zwierzęta, z krótkimi, zakrzywionymi rogami, używanymi głównie do obrony, występują na sawannach i w lasach w całej Afryce Subsaharyjskiej,

Bawoły są stworzeniami społecznymi, żyjącymi w stadach liczących do kilku tysięcy osobników. Stada te są prowadzone przez dominującego samca, który trzyma innych osobników w ryzach dzięki swojej wielkości i sile. W przypadku zagrożenia ze strony drapieżników, takich jak lwy czy hieny, bawoły tworzą krąg – a ogony kierują na zewnątrz, aby chronić bezbronne młode cielęta.

Niestety, również bawoły są zagrożone z powodu utraty siedlisk i polowań. Jednak nadal istnieje wiele stad przemierzających równiny Afryki – a zobaczenie tych wspaniałych zwierząt na wolności budzi respekt i jest niezapomnianym przeżyciem.

arrow

Nosorożec czarny – zwinny biegacz i super bohater

Czarny nosorożec jest wspaniałym stworzeniem i jednym z najbardziej charakterystycznych członków rodziny nosorożców. Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważą młodzi podróżnicy, na pewno będzie ich… rozmiar! Są one bowiem w porównaniu z innymi nosorożcami bardzo małe. Jednak tym, co jest w nich najbardziej godne uwagi, jest ich gruba skóra, która – niczym tarcza super bohaterów –pomaga chronić je przed zagrożeniami.

Choć niepozorne, nosorożce są niezwykle zwinne i mogą osiągać prędkość ponad 50 km/h! To dokładnie tyle, ile wynosi ograniczenie prędkości w miastach. Są również biegłymi pływakami i często można je spotkać chłodzące się w zbiornikach wodnych. Pomimo swojej nazwy, czarne nosorożce są w rzeczywistości szare – a kolor skóry ma nie lada znaczenie w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała.

Czarne nosorożce są zagrożone z powodu nielegalnych polowań na ich rogi, które są cenione za ich wykorzystanie w tradycyjnej medycynie ludowej – choć nigdy nie udowodniono ich skuteczności.

arrow

Lampart plamisty – intrygujący, piękny i groźny myśliwy

Ze swoimi charakterystycznymi czarnymi plamami i potężną, smukłą budową, lampart plamisty jest symbolem wdzięku i siły. Ci majestatyczni myśliwi są często widziani, jak przechadzają się wśród wysokich traw lub wylegują na drzewach, skanując teren w poszukiwaniu pożywienia.

Mimo że polują samotnie, lamparty bywają towarzyskie i spędzają czas na wylegiwaniu się w grupach. Oprócz ich zdolności łowieckich są również znane ze swojej figlarnej natury, często angażując się w pozorowane bitwy z innymi członkami kociej rodziny.

Lamparty plamiste są również ważną częścią ekosystemu Tanzanii. Te wielkie koty pomagają utrzymać w ryzach populacje gazeli i innych zwierząt pasących się, co pomaga zapobiegać nadmiernemu wypasowi sawanny. Ponadto ich potężne pazury i zęby sprawiają, że są skutecznymi padlinożercami, pomagającymi sprzątać po większych drapieżnikach, takich jak lwy.

arrow

Twoje zadanie na dziś: Przybij piątkę Wielkiej Piątce! Czy uda Ci się dojrzeć wszystkie zwierzęta z tej sławnej paczki?

arrow

Park Narodowy Ngorongoro – safari w kraterze wulkanu

Położony w kraterze wygasłego wulkanu, Park Narodowy Ngorongoro jest domem dla niesamowitej różnorodności dzikich zwierząt – w tym lwów, słoni, a nawet soczyście różowych flamingów. Sam krater sprawia wrażenie krajobrazu nie z tej ziemi! Z gęsto porastającymi go trawiastymi równinami, jest istnym spełnieniem marzeń fotografów. Może po tej wyprawie zostanie nim ktoś z naszych najmłodszych uczestników?

Co ważne – unikalny ekosystem parku stanowi istotne siedlisko dla wielu zagrożonych gatunków, a okoliczne społeczności polegają na nim jako na źródle utrzymania. W Ngorongoro nawet noc będzie pełna wrażeń – spędzimy ją w namiocie, w samym sercu parku! Ale bez obaw – cały ten czas będziemy pod staranną opieką lokalnych mieszkańców, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Mto Wa Mbu – z wizytą u lokalnej społeczności

Mto Wa Mbu uważane jest za jedyne miejsce w Tanzanii, gdzie przedstawiciele wszystkich 120 plemion żyją szczęśliwie obok siebie. Przyjrzymy się ich codzienności, domom i wspaniałym wyrobom rzemieślniczym. Podczas wizyty w wiosce odwiedzimy plantację bananów, gdzie uprawia się ponad 30 różnych odmian tego owocu. Dowiecie się, jak hoduje się tą roślinę oraz usłyszycie o różnych zastosowaniach bananów, od żywności do materiałów budowlanych i sztuki.

arrow

Kawa – plantacja u stóp dachu świata

Niewiele miejsc na ziemi jest tak malowniczych, jak plantacja kawy u stóp Kilimandżaro. Niekończące się zielone pola, poprzetykane czerwienią i żółcią czujnych drzew kawowych, rozciągające się aż po ośnieżony szczyt góry – to widok, który porywa wyobraźnię. Jest to również miejsce, w którym uprawia się jedne z najlepszych kaw na świecie. Bogata gleba, duża wysokość i tropikalny klimat tworzą idealne warunki!

Produkowane tu ziarna są cenione za swój niepowtarzalny smak i aromat na całym świecie. Wizyta na plantacji będzie niezapomnianym przeżyciem – a dla naszych najmłodszym również cenną lekcją, w trakcie której przekonają się, jak wiele potrzeba, by aromatyczny napój trafiał każdego ranka do kubków w domach niemal na całym świecie. Podpowiadamy, że to również niepowtarzalny pomysł na prezent lub pamiątkę z podróży!

 

Twoje zadanie na dziś: ile ziaren potrzeba do wypełnienia smakiem pełnego kubka kawy? Przygotuj kawę po tanzańsku!

arrow

Kikuletwa – naturalne źródła i naturalne orzeźwienie

Źródła Kikuletwa to jeden z tanzańskich cudów natury – a tym samym jedno z najmniej komercyjnych miejsc na trasie. Położone w bujnej, zielonej dolinie otoczonej górami, są świetnym miejscem na regenerującą kąpiel, relaks w słońcu na brzegu rzeki lub… piknik pełen pyszności dla zgłodniałych poszukiwaczy przygód. By do nich dotrzeć, wybierzemy trasę przez otaczający je, malowniczy las – a później, niewiele czekając, rozbujamy liany i zanurkujemy do krystalicznie czystej wody. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

 

Twoje fotozadanie na dziś: jak najbardziej lubi się relaksować nad wodą Twoja rodzina? Uchwyć to na zdjęciu!

arrow

Zanzibar – czas na relaks!

Wyspa Zanzibar, mimo swojej popularności, do dziś zachowuje charakter jednego z najbardziej magicznych miejsc na ziemi. Od pierwszej chwili, kiedy postawimy stopy na jej rajskich piaskach, poczujemy, jakbyśmy przenieśli się do innego świata. Z białymi piaszczystymi plażami, czystymi niebieskimi wodami i bujną zieloną dżunglą – nic dziwnego! Zanzibar jest również domem dla fascynującej historii i kultury. Wyspa była kiedyś głównym ośrodkiem handlowym, co znajduje odzwierciedlenie w architekturze i kuchni.

 

Dla rodziców – to będzie wymarzony czas relaksu i odpoczynku. A dla najmłodszych – plażowego szaleństwa! Czy snorkeling w krystalicznie czystych wodach, odkrywanie ruin starożytnego miasta czy po prostu leniuchowanie na plaży z koktajlem w ręku… jedno jest pewne – stąd wyjedziemy zadowoleni.

 

Twoje zadanie na dziś: co słychać w podwodnym Zanzibaru świecie – którego nigdzie indziej nie znajdziecie?

Egzotyczne owoce – smak najlepszych wakacji

Słodycz, orzeźwienie i soczystość owoców… to właśnie jest smak wakacji! A kiedy te smaki są egzotyczne i zupełnie nowe – wakacje od razu stają się jeszcze lepsze. Zanzibar jest tropikalnym rajem, a jego owoce są tak egzotyczne i żywe jak sama wyspa. Na lokalnych rynkach można znaleźć świeże kokosy, duriany, jackfruity i mango, a wiele z tych owoców jest wykorzystywanych w tradycyjnych potrawach. Czy są na pokładzie fani pizzy hawajskiej? Mamy konkurenta! Popularne danie znane jako „Zanzibar pizza” jest wykonane z mango chutney i kokosowej skórki. Oczywiście, żadna wizyta na Zanzibarze nie byłaby kompletna bez spróbowania słynnych pachnących rambutanów. Dzięki swojemu słodkiemu smakowi i wyjątkowemu aromatowi nawetproste jedzenie owoców staje się niezapomnianym doświadczeniem i ucztą dla zmysłów.

A najlepsze jest to, że te pyszności można znaleźć bezpośrednio na poboczu drogi. Nie trzeba iść do wyszukanego sklepu spożywczego – wystarczy udać się na lokalny targ i rozpocząć odkrywanie!

 

Twoje zadanie na dziś: Zamień napoje z puszki na wodę pitą prosto z kokosa – i przekonaj się, jak uciera wszystkim wynalazkom nosa!

arrow

Wyspa przypraw i darów oceanu – aż palce lizać!

Zanzibar jest najbardziej znany ze swoich pięknych plaż i czystych turkusowych wód. Jednak wyspa ma również bogatą historię produkcji i kuchni owoców morza. W XIX wieku Zanzibar był ważnym ośrodkiem handlu przyprawami, a wiele z tych przypraw było używanych do przyprawiania potraw z owoców morza. Do dziś Zanzibar znany jest pod nazwą „wyspy przypraw”. Owoce morza wciąż pozostają ważną częścią lokalnej diety – dzięki czemu będziemy cieszyć się świeżymi rybami i skorupiakami, które zostały złowione zaledwie kilka godzin wcześniej. Miejscowi rybacy wiedzą, jak wydobyć z każdego połowu to, co najlepsze! Czy to grillowane, pieczone czy smażone, tutejsze owoce morza są jednymi z najsmaczniejszych, jakich kiedykolwiek spróbujemy. Zobaczymy też, jak miejscowi kucharze przyrządzają dania na otwartym ogniu. Ta prosta metoda gotowania pozwala na wydobycie naturalnych smaków owoców morza, dzięki czemu ich jedzenie jest naprawdę niezapomnianym doświadczeniem kulinarnym.

 

Twoje zadanie na dziś: Darów morza tu bez liku – spróbuj kilku, dzielny podróżniku!

 

arrow

Zwiedzanie rajskiej wyspy – Zanzibar w pigułce

Na zakończenie wyprawy wybierzemy się na całodzienną wycieczkę, by zobaczyć, co najlepszego oprócz rajskich plaż skrywa Zanzibar.

 

Odwiedzimy Stone Town – stolicę archipelagu Zanzibaru – która jest istnym tyglem kultur arabskich, indyjskich i afrykańskich. Jego architektura sprawia, że poczujemy, jakbyśmy podróżowali w czasie: wąskie uliczki ze sklepami i domami otwierają się na dziedzińce i meczety, a ich ozdobne drzwi i misternie rzeźbione balkony ociekają kolorami.

 

Ale Zanzibar to nie tylko historia i kultura. Kolejnym punktem będzie Las Jozani – rezerwat i jedyny naturalny las występujący na wyspie – jest doskonałym miejscem, aby zobaczyć niektóre z lokalnych dzikich zwierząt, w tym czerwone małpy colobus oraz leopardy zanzibarskie.

 

Ostatnim punktem tego dnia będzie wycieczka szlakiem przypraw. Zanzibar był kiedyś wiodącym na świecie producentem goździków, gałki muszkatołowej i kardamonu, a wiele z nich nadal można znaleźć rosnących na wyspie. To będzie niesamowita okazja, by nasi młodzi odkrywcy mogli na własnej skórze przekonać się, jak przebiega ich uprawa i przetwarzanie – a potem spróbować, czy ich smak różni się od tych z proszku, z torebki!

arrow

Safari Blue – wypoczynek na rajskiej wyspie

Safari blue to wycieczka, w trakcie której zamiast jeepami 4×4, wyruszymy w rejs tradycyjną, zanzibarską łodzią w kierunku Zatoki Menai. Jest ona rajem dla wielbicieli egzotycznych krajobrazów i doświadczeń – bo aż roi się od bezludnych, maleńkich wysepek i malowniczych mielizn. W trakcie tego niebieskiego safari będziemy snurkować lub po prostu relaksować się na miękkim piasku plaży. Kto wie, może któryś z młodych odkrywców znajdzie między skałami ukryty list w butelce, z mapą prowadzącą wprost do zakopanego skarbu piratów?

arrow

Noclegi

W trakcie naszej tanzańskiej przygody spać będziemy w różnorodnych miejscach – jak na Afrykę przystało! Od guesthousów (w pokojach 2, 3 oraz 4-osobowych), przez namioty na terenie Parków Narodowych Ngorongoro i Tarangire, aż po wygodny logde niedaleko plaży na Zanzibarze. Każde z miejsc noclegowych wybraliśmy starannie, mając na względzie jak najwierniejsze oddanie atmosfery i kultury Afryki, przy jednoczesnym zachowaniu jak największego komfortu.

arrow

Transport

Tanzanię będziemy przemierzać prywatnym busem z kierowcą. Jedynie na czas trwania safari na terenie parków narodowych, zamienimy busa na klimatyczne jeepy z napędem 4×4, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć w rozmaite zakątki sawanny i z bliska podziwiać naturalne środowisko dzikich zwierząt.

arrow

Kuchnia

Tanzania to kraj o bogatej i różnorodnej kulturze, co znajduje odzwierciedlenie w jej kuchni. Jednym z najpopularniejszych dań jest ugali – kaszka kukurydziana, która często podawana jest z zieleniną lub fasolą. Inną popularną opcją jest pilau, danie z ryżu, które jest aromatyzowane przyprawami i zazwyczaj zawiera mięso lub warzywa. Dla tych, którzy szukają czegoś lżejszego, narodowym daniem Tanzanii jest nyama choma, grillowane mięso, które jest często podawane z dodatkami takimi jak sałatka lub frytki. Do jedzenia podaje się też chapati (rodzaj płaskiego chleba) – i kładzie się duży nacisk na wspólnotę i dzielenie z innymi. Dlatego niezależnie od tego, czy będziemy delektować się wyszukanymi potrawami w restauracjach, czy prostymi posiłkami na safari – będzie to dla nas radość z dobrze spędzonego razem czasu!

arrow
Atrakcje dodatkowe

Snorkeling

Najlepszym miejscem na snorkeling na archipelagu Zanzibaru są okolice wyspy Mneba – znane z rozciągającej się malowniczo rafy koralowej. Czyste turkusowe wody oferują doskonałą widoczność, dzięki czemu łatwo jest dostrzec kolorowe ryby i inne formy podwodnego życia. A najlepsze jest to, że nie musisz być doświadczonym snorklerem, aby cieszyć się tymi widokami! W okolicach Mneba jest wiele płytkich obszarów idealnych dla początkujących, na których świetnie poradzą sobie nawet młodsi pływacy. Wisienką na torcie tego dnia będzie lunch przygotowany w formie bufetu na samej plaży. Czego można chcieć więcej?

 

Cena: 260 zł

arrow

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga: Oferta rodzinnego wyjazdu do Tanzanii nie jest kolonią lub obozem. Dzieci mogą uczestniczyć w wyjeździe jedynie pod opieką prawnego opiekuna. 

Na wyprawę zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6. roku życia.

 

ZNIŻKA DLA MŁODYCH PODRÓŻNIKÓW

Wszystkim dzieciom między 6. a 12. rokiem życia przysługuje zniżka – 500 zł

 

W celu zapisu dziecka prosimy o kontakt mailowy z Biurem Obsługi Klienta: klub@solisci.pl

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
JRO
Moshi

Powrót:

DAR/ZNZ ?
Dar es Salaam/Zanzibar
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
3500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w pokojach 2-4 osobowych i namioty dwuosobowe w trakcie trwania safari

o

4 noclegi na rajskim Zanzibarze

o

prywatny bus z paliwem i kierowcą

o

3 dni safari w Parku Narodowym Tarangire i Ngorongoro z wyżywieniem

o

wizyta w wiosce Mto Wa Mbu

o

wstęp do źródeł Kikuletwa Hot Springs

o

wstęp na plantację kawy

o

wycieczkę do Stone Town z Jozani Forest oraz plantacją przypraw

o

wycieczkę Safari Blue na Zanzibarze

o

prom powrotny z Zanzibar do Dar Es Salam w przypadku lotu powrotnego z Dar Es Salam

o

transport do z i do hotelu na Zanzibarze

o

opiekę doświadczonego lidera

o

Pakiet Solisty

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)

x

wizy do Tanzanii (ok. 50$ - dla posiadaczy polskiego paszportu)

x

wyżywienia

x

lotu Kilimandżaro - Zanzibar (ok. 600 zł)

x

napiwków

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Luty
WAW/BER--JRO
DAR/ZNZ--WAW/BER
04.02.25 - 15.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3500 PLN
Cena wyprawy 8800 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów