Into the wild 19

Into the wild Kanada, Alaska

Pomysł na wyprawę marzeń

Przedstawiamy absolutny hit dla wszystkich fanów natury! Intensywna wycieczka nad zachodnie wybrzeże Kanady, z opcją rozszerzenia o objazdówkę na Alasce! Spektakularne góry, piękne jeziora, wspaniała linia brzegowa Pacyfiku, las deszczowy, lodowce oraz niezliczona liczba gatunków zwierząt czekają. Będzie to wyprawa wymagająca, przez dwa tygodnie będziemy spać niemal codziennie w innym miejscu i spędzać wiele godzin w aucie, ale widoki na trasie w pełni zrekompensują niedogodności wynikające z ciągłego przemieszczania się. Natomiast później czeka nas wyprawa na Alaskę – przygoda, o której marzyliśmy od dziecka – będziemy jeździć po pustych drogach camperem i stanie się on przez chwilę naszym drugim domem.

 

                                                                                                          #solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Vancouver
 • Whistler
 • Victoria
 • Góry Skaliste
 • Fairbanks
 • Park Narodowy Denali

Jedyny taki Road trip!

Podczas 15-dniowego wyjazdu przejedziemy z przepięknie położonego Vancouver przez spektakularne drogi Kolumbii Brytyjskiej aż po zapierające dech w piersiach Góry Skaliste. Następnie wracając wzdłuż granicy z USA, przeprawimy się promem na Wyspę Vancouver dojeżdżając na jej północny kraniec. Przejedziemy wygodnymi vanami ponad 3000 km, codziennie zachwycając się przepiękną naturą, z jakiej słynie zachodnia część Kanady. Termin w środku lata gwarantuje wysokie temperatury przemieszane z ośnieżonymi szczytami czy zamarzniętymi jeziorami na większych wysokościach. To będzie wycieczka Twojego życia!

Po co się ograniczać? Przedłużymy wyjazd – tygodniowa wyprawa na Alaskę zagwarantuje nam doskonałe wspomnienia! Po wylądowaniu w Anchorage i wypożyczeniu nowiutkich i wygodnych camperów wyruszymy w podróż historycznymi Parks Highway, Dalton Highway i Alaska Highway. Zobaczymy z bliska najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali (6190 m n.p.m.), odwiedzimy światową stolicę halibuta – Homer. Korzystając z najdłuższych dni o tej porze roku na Alasce, będziemy w stanie zobaczyć więcej, dojechać dalej i w pełni docenić ten najpiękniejszy stan USA.

WYBIERZ OPCJĘ DLA SIEBIE: KANADA, ALASKA, A MOŻE KOMPLET KANADA&ALASKA?

Wiemy że czas podróży oraz budżet nie są nieskończone. Dlatego specjalnie dla Ciebie zaprojektowaliśmy elastyczny program, który możesz dostosować do siebie. Pełna wyprawa marzeń Kanada i Alaska to 23-25 dni wyprawy,  podróż po północnych rejonach Kanady to ok. 14 dni a po fascynującej i nieujarzmionej Alasce – ok. 9 dni! To jak, którą opcję wybierasz?

Road trip przez krainę 1000 jezior 2

KRAJOBRAZY KANADY I ALASKI

Kanada i Alaska mienią się dwoma kolorami: intensywnym turkusem zjawiskowych jezior oraz głęboką zielenią dzikich i surowych lasów iglastych.

Tłem dla tworzonego przez nie krajobrazu nierzadko stają się zaś skaliste, często ośnieżone szczyty gór, którym niebieskie, letnie niebo dodaje wyjątkowej wyrazistości i majestatu.

Jest w tym pejzażu coś groźnego, przypominającego człowiekowi, że jest tylko małą istotą w wielkim świecie. Jednocześnie coś uspokajającego, kojącego nerwy i otwierającego serce na nowe doznania. Przygotujcie się więc na wyprawę pełną wrażeń!

JEZIORA

Nie bez powodu ta okolica nazywana jest krainą jezior. W Kanadzie śródlądowe akweny wodne zajmują aż 8% powierzchni całego kraju, co odpowiada powierzchni Niemiec i Polski razem wziętych!

Podczas wyjazdu nie raz zachwycą nas widoki na ciągnące się kilometrami piękne jeziora otoczone fascynującą, dziką naturą. Zobaczymy między innymi takie jeziora jak Lake Louis, Morraine czy Kinney Lake. Będzie też szansa na kąpiel i morsowanie! Chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił na kajakach, co jest bardzo popularnym wodnym sportem w Kanadzie!

Oprócz jezior zobaczymy też wspaniałe wodospady, między innymi Nairn Falls, który znacznie urozmaica krajobraz tej okolicy.

LODOWCE

Kanada i Alaska to również kraina lodowców. Ogromne połacie wiecznych zmarzlin pokrywają tamtejsze kilkutysięczny i warto zobaczyć je zanim stopnieją!

My zawitamy na Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai w południowej części Alaski.

FAUNA I FLORA

Zarówno znaczna część Alaski, jak pokaźnych rozmiarów obszar Kanady są  w stanie nienaruszonym przez człowieka, a ogromne połacie lasów, tundry i tereny górskie pozostają prawie bezludne.

Dzikie, surowe i dziewicze miejsca stały się domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt i cechuje je niesamowita bioróżnorodność.

Do zwierząt – symboli tej części globu zaliczyć można m.in. niedźwiedzie grizzly, łosie amerykańskie, jelenie wapiti czy kozły śnieżne, a do roślin: świerk sitkajski, tuję i daglezję.

Kanada

Vancouver – dynamiczna metropolia

Przepięknie położone miasto na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz u podnóża gór sięgających prawie 2000 m. Połączenie nowoczesności z tradycją indiańskich plemion.

Vancouver jest miastem z największym skupiskiem ludności azjatyckiej w Ameryce Północnej. Odwiedzimy słynny Park Stanley’a i historyczną dzielnicę Gastown oraz wjedziemy na Grouse Mountain, z którego rozpościera się wspaniały widok na całą metropolię oraz zatokę.

W Vancouver odbyła się w 2010 r. Olimpiada Zimowa.

Whistler – miasto rekordów i niedźwiedzi

Legendarne górskie miasteczko, największy ośrodek narciarski w Ameryce Północnej, największy park rowerowy w Ameryce Północnej oraz największa gondola w Ameryce Północnej.

Whistler lubi rekordy, jest miasteczkiem, które co roku przyciąga tysiące aktywnych osób. Na miejscu możliwość wypożyczenia roweru zjazdowego (dla chętnych, dodatkowo płatne), zjazd na 2-km tyrolce 200 metrów nad ziemią z prędkością 130 km/h, spacer wśród ośnieżonych szczytów lub dzień na nartach w połowie maja!

To tutaj odbywała się większość dyscyplin podczas Igrzysk Zimowych. W Whistler żyje około 60 czarnych niedźwiedzi, a spotkanie miśka pod domem czy przed drzwiami restauracji nie należy do rzadkości.

 

Revelstoke – lasy cedrowe

Małe miasteczko górskie, które jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla młodych ludzi wyjeżdżających do Kanady. Nie bez powodu mówi się ‘Get stoked in Revelstoke!’.

Miasteczko ma bardzo lokalny charakter, otoczone jest przepięknymi lasami z jednymi z największych na świecie cedrów.

Nasza wycieczka dotrze również i w to miejsce. Revelstoke leży na słynnej Trans-Canada Highway w pobliżu legendarnej przełęczy Rogers Pass.

Chętni będą mogli wypożyczyć rowery i spróbować swoich sił na wyjątkowo malowniczych trasach enduro.

Into the wild 12

Icefields Parkway – malownicza droga wzdłuż Gór Skalistych

Droga „Must do” w Zachodniej Kanadzie ma 230 km długości i biegnie wzdłuż pasma Gór Skalistych, i przebiega przez Parki Narodowe Jasper oraz Banff.

Z drogi widoczny jest Columbia Icefield – największa czapa lodowa w Górach Skalistych, ma około 325 km2.

Przejedziemy tę drogę w całości, z południa na północ, zatrzymując się przy wielu spektakularnych punktach widokowych.

Tofino – kanadyjska stolica surfingu

Jedno z najbardziej klimatycznych, ale również hipsterskich miejsc na Wyspie Vancouver. Najpopularniejsza w Kanadzie miejscowość do uprawiania surfingu ze względu na kilkukilometrową plażę Long Beach.

W Tofino znajduje się jeden z najbardziej uznanych lokalnych browarów w Kolumbii Brytyjskiej – Tofino Brewing Company.

Z Tofino udamy się w niezwykły rejs małym statkiem, zobaczymy z bliska humbaki, orki, delfiny, morświny, lwy morskie, foki, a dodatkowo orły, sarny czy czarne niedźwiedzie, a podróż powrotną z tej wycieczki można odbyć malutką awionetką.

Hot Springs Cove

Będąc w okolicy Tofino nie możemy ominąć jednej z największych atrakcji tego rejonu – gorących źródeł!

Po rejsie statkiem, na którym wypatrywać będziemy wielorybów i innych zwierząt morskich, udamy się na krótki, ale bardzo malowniczy trekking pośrodku lasu deszczowego, który zaprowadzi nas prosto do rajskiego zakątka!

Po pełnym przepięknych widoków spacerze, czas na relaks! Nic nie wycisza tak, jak gorące źródła w towarzystwie natury! Zobaczymy również wodospady oraz niezwykłą panoramę Pacyfiku.

Victoria – imperialne miasto

Podczas gdy wszyscy myślą, że stolicą Kolumbii Brytyjskiej jest Vancouver, po drugiej stronie zatoki, na wyspie Vancouver leży Victoria – stolica prowincji.

Przez wiele osób miasto to jest określane najładniejszym w Kanadzie. W przeciwieństwie do wielkich metropolii Victoria zachowała swój imperialny charakter. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy drugą najstarszą chińską dzielnicę w Ameryce, która ustępuje wiekiem jedynie tej z San Francisco.

Obecnie miasto staje się bardzo popularne, stare fabryki przekształcane są na luksusowe lofty oraz apartamentowce, a w centrum pełno jest modnych kawiarni i restauracji.

Into the wild 10

Najbardziej malownicze trasy trekkingowe

Najlepszym sposobem na zobaczenie najpiękniejszych zakątków Kanady jest trekking! W Północnej Ameryce wcale ich nie brakuje. Lasy, wysokie góry i magiczne jeziora – to widok będzie nam towarzyszył w ciągu pieszych wędrówek. Przejdziemy znanymi trasami, takimi jak Stawamus Chief Trail, Sentinel Pass, czy Kinney Lake Trail. Zniewalające widoki zdecydowanie wynagrodzą nam cały wysiłek.

Park Narodowy Banff

Tego miejsca nie mogło zabraknąć w naszym planie wyjazdu. Park Narodowy Banff to jedno z najbardziej malowniczych krain, które na długo zapadną w naszej pamięci.

Jeziora, które zobaczymy są prawdziwym cudem natury!

Morraine Lake jest uznawany za jedno z najpiękniejszych jezior na świecie – nie bez powodu, jego szmaragdowy kolor zachwyci każdego!

Zobaczymy również Lake Louis i przejdziemy się malowniczymi trasami trekkingowymi. Nie zapomnijcie aparatów, będzie co uwieczniać!

Park Narodowy Jasper

Jeden z najstarszych i największych Parków Narodowych Kanady.

Nie jest aż tak oblegany jak Banff, ale tak samo malowniczy!

W trakcie wędrówek będziemy podziwiać ogromne jeziora na tle zaśnieżonych szczytów górskich. Nie zabraknie też wodospadów!

Zatrzymamy się przy wodospadzie Athabasca, który słynie ze swej potężnej mocy i uroku.

W czasie pobytu w Parku będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą faunę i florę Kanady.

Hope - Kwintesencja kanadyjskiej prowincji

Znajdująca się zbiegu rzek Fraser i Coquihalla w Kolumbii Brytyjskiej miejscowość Hope to na pozór zwykłe miasteczko, jakich w Kanadzie wiele.

Skradło jednak serce rzeszy podróżnych, przejeżdżających przez nie  w drodze do znajdującego się w pobliżu Parku Narodowego Północnych Gór Kaskadowych.

Przyciągnęła ich przede wszystkim sielska atmosfera miasta oraz możliwość uprawiania w nim wielu sportów.

Surowe krajobrazy okolicy oraz typowa dla małych kanadyjskich miasteczek architektura miejscowości Hope sprawiły też, że stała się ona scenerią dla kilku znanych ekranizacji. To właśnie w jej obrębie powstał chociażby pierwszy film z serii “Rambo”.

Road trip przez krainę 1000 jezior 17

Góry skaliste - perła Kanady

Jest kilka zdjęć z Kanady, które większość z nas kojarzy. Te najpiękniejsze zrobione zostały w Górach Skalistych.

Jest to kraina wysokich gór o strzelistych szczytach, niesamowitych jezior o turkusowym kolorze oraz znanych i pięknych miasteczek takich jak Banff, Golden, czy Lake Louise.

Tutaj spędzimy kilka dni na pieszych wycieczkach, w tym całodniowym trekkingu, a także wynajmiemy kajaki, by z jezior podziwiać otaczający nas krajobraz.

 

ALASKA – ROAD TRIP CAMPEREM

Forma wyjazdu

Alaska słynie z otwartych przestrzeni i wyjątkowej przyrody. To tam uciekł od cywilizacji Chris McCandless, na którego historii opiera się reportaż “Wszystko za życie” Krakauera.

My, co prawda, nie będziemy uciekać od cywilizacji, ale zdecydowanie doświadczymy Alaski w pełnym wymiarze. Będziemy się poruszać klimatycznymi camperami, które staną się dla nas drugim domem.

Dzięki temu wycieczka na Alaskę będzie jeszcze ciekawszym przeżyciem – nie będziemy ograniczeni czasowo, bo w końcu dom będziemy mieć ze sobą.

Alaska leży na terytorium Stanów Zjednoczonych, dlatego jeśli decydujesz się na wyjazd na Alaskę, nie zapomnij aplikować o wizę do USA!

Into the wild 3

Exit Glacier

Jeden z głównych „must do” będąc na Alasce. Wspinaczka nie jest uważana za najłatwiejszą, ale widoki i ogromna satysfakcja z wyjścia wszystko wynagradzają!

Lodowiec, który zobaczymy z bliska, jest częścią wiekiej czapy lodowej na półwyspie Kenai – Harding Icefield. Exit Glacier jest tym najbardziej dostępnym z wszystkich, ale zarówno tym najszybciej cofającym się.

W trekkingu będzie nam towarzyszył doświadczony przewodnik, który nie tylko opowie nam o ciekawostkach i historii miejsca, ale również zadba o nasze bezpieczeństwo.

Fairbanks – miasto poszukiwaczy złota

Jedno z największych miast Alaski, położone kilka godzin jazdy od koła podbiegunowego.

Miasto założone zostało przez poszukiwaczy złota i główną pozostałością po tamtych czasach jest kopalnia złota El Dorado położona kilka kilometrów od centrum miasta.

Latem słońce zachodzi tu po północy, a zimą wychodzi ponad horyzont jedynie na kilka godzin, jest to również jedno z najzimniejszych miast na Alasce.

Obok Fairbanks znajduje się także Dom Świętego Mikołaja w miejscowości North Pole.

EL DORADO - kopalnia złota

Pewnie nieraz słyszałeś różne mity, legendy i opowieści o nieustraszonych poszukiwaczach złota. My również poczujemy się jak odkrywcy tego cennego kruszcu!

W kopalni El Dorado będziemy mieli bowiem okazję płukać złoto specjalnie przeznaczonym do tego sitem.

Niezła zabawa i spora dawka wiedzy na temat historii regionu gwarantowane!

Park Narodowy Denali – przygoda w starym, szkolnym autobusie

Podczas przejazdu z Anchorage do Fairbanks drogą Parks Highway, zatrzymamy się przy wjeździe do Parku Narodowego Denali.

Stąd udamy się w całodniową, wspaniałą podróż starym, szkolnym autobusem 100 km w głąb parku.

Podczas przejazdu wąską i szutrową drogą wypatrywać będziemy dzikich zwierząt zamieszkujących park, dość często zobaczyć tu można niedźwiedzie grizzly.

Punktem końcowym wycieczki jest centrum turystyczne, z którego rozpościera się niesamowity widok na pobliskie Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej.

Into the wild 2

Anchorage

Urokliwe, a zarazem największe miasto na Alasce, które zamieszkuje ponad 40% całej populacji tego stanu. Położone nad Zatoką Cooka miejsce jest pełne kontrastów. Miejski klimat łączy się tutaj z dzikością natury.

Anchorage wyglądem przypomina typowe amerykańskie miasto, jednak krajobraz roztaczający się naokoło jest wyjątkowy! Widok łosia lub renifera nie jest niczym zaskakującym dla mieszkańców Alaski, może i nam uda się zobaczyć te niezwykłe zwierzęta?

LOKALNA KUCHNIA

Kanada, która aż z trzech stron jest otoczona oceanami to wspaniałe miejsce dla miłośników owoców morza, których tam nie brakuje.

Uzupełnieniem są także słodkowodne ryby wyławiane z licznych jezior Kanady.

Najbardziej rozpoznawalną potrawą kuchni kanadyjskiej jest Poutine, czyli frytki, polane gęstym sosem pieczeniowym, z roztopionych serem na wierzchu. Jest to potrawa narodowa Kanady, mimo, że przez obcokrajowców uważana za fast-food.

Kuchnia Alaski to także dużo owoców morza i ryb, głównie łosoś, krewetki i langusty.

Na Alasce je się również sporo mięsa, także dzikich zwierząt (renifery, łosie, foki, morsy).

TRANSPORT

Czeka nas pełen przygód roadtrip! Bezkresne tereny Kanady będziemy przemierzać w wygodnych siedmioosobowych vanach typu Dodge Grand Caravan. Natomiast Alaskę przejedziemy camperami, które na czas wyprawy staną się naszym domem.

Taka forma transportu pozwoli nam najlepiej poznać odwiedzane miejsca oraz przeżyć tripa w niezapomnianej atmosferze.  Kierowcami jesteście zaś Wy – uczestnicy oraz lider, a chęć zostania kierowcą podczas wyjazdu można zgłosić przy zapisie.

NOCLEGI

Zarówno w Kanadzie, jak i na Alasce noclegi są bardzo dobrze rozwinięte. Jest tam wiele obszarów kampingowych, a drogi są dostosowane do jazdy camperami. Podczas części wyprawy na Alasce będziemy spać w camperach. W Kanadzie nocować będziemy na campingach pod namiotami, a w Vancouver i Victorii w hostelach w centrum miast.

Większość kampingów jest wyposażona w toalety i prysznice, jednak trzeba być przygotowanym na kąpiel w zimnej wodzie, gdyż nie wszędzie dostępna jest ciepła – do tego przyzwyczaimy się podczas pływania w jeziorach!

Dzięki spaniu w camperach i pod namiotami będziemy mieli okazję do obcowania z niesamowitą przyrodą Kanady i Alaski przez 24 godziny na dobę.

Doświadcz

Richardson Highway, czyli malownicze drogi Alaski

Alaska jest stanem stworzonym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu. Siatka głównych dróg nie jest imponująca, ale wszystkie z nich zapierają dech w piersiach i jazda autem jest wspaniałym przeżyciem samym w sobie. Dlatego też nasza wyprawa na Alaskę ma taką, a nie inną formę. Podróżując camperem, mamy możliwość zatrzymania się praktycznie w dowolnym miejscu, które spodoba nam się na nocleg, aby obudzić się rano nad jeziorem, pod wielkimi górami lub nad rzeką pełną łososi.

Spróbuj

Ostrygi, homary, łososie i wszystko, czego dusza zapragnie!

Kanada i Alaska słyną z dobrej jakości ryb i owoców morza. Nie może być inaczej, skoro są położone w miejscu stworzonym do rybołówstwa. Podczas naszej wyprawy skosztujemy pysznych ostryg z wodorostami, świeżo złapanego łososia, smacznych homarów, ale nie zabraknie też naleśników z syropem klonowym, a głodni smakowych wrażeń będą mogli skosztować wędzonego karibu.

Sprawdź się

Exit Glacier – trekking po lodowcu

Miasteczko Seward to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym krańcu półwyspu Kenai. Słynie z rybołówstwa oraz lodowców schodzących wprost do oceanu. Odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem na ogromny lodowiec Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai. Exit Glacier jest najbardziej dostępnym i jednocześnie jednym z najszybciej cofających się lodowców w okolicy.

Odetchnij

Dzika natura Kanady i Alaski

Wspaniała, często nieokiełznana natura Kanady i Alaski to idealna sceneria do tego, aby się na chwilę zatrzymać, odetchnąć i wyciszyć.

Dzika tundra, turkusowe jeziora i nieziemskie górskie widoki sprzyjają poszukiwaniom wewnętrznej harmonii. Na czas wyprawy polecamy odłożyć telefony, a w zamian zatopić się w pięknie przyrody.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Przejedziesz ponad 3000 km przez najpiękniejszą część Kanady
 • Coś dla fanów natury – większość czasu spędzisz z dala od cywilizacji
 • Zobaczysz niedźwiedzie, łosie, wieloryby, delfiny, orły i wiele innych zwierząt
 • Na kolację zjesz własnoręcznie złowionego łososia
 • Doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
 • Odwiedzisz kilka parków narodowych
 • Zobaczysz niezliczoną ilość jezior, wodospadów i lodowców
 • Doświadczysz nieujarzmionej Alaski, przejdziesz 1500 km, pięknymi i pustymi drogami
 • Odwiedzisz autentyczne wioski i osady rdzennej ludności
 • Zobaczysz najwyższą górę Ameryki Północnej – Denali/McKinley – 6190 m n.p.m.
 • Dotkniesz niebieskiego lodu na lodowcu Exit Glacier
 • Kochasz fotografować naturę? Lepiej trafić nie mogłeś, zobaczysz najpiękniejsze krajobrazy Ameryki Północnej podczas 1 wyprawy
 • Spędzisz noce w fantastycznych campingach na łonie natury
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Marek Wójciak
Justyna Kucharska

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Prosimy o informacje mailowo po zapisie.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Kanada+ Alaska

Nasza cena dla Klubowiczów

13200 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 3450 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 3450 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1500 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

22922 pln

Kanada

Nasza cena dla Klubowiczów

8920 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 2150 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2150 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1100 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

16300 pln

Alaska

Nasza cena dla Klubowiczów

7054 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1700 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1700 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

870 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

15500 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • wypożyczenie 6-7 osobowych vanów w Kanadzie i luksusowych camperów na Alasce
 • 10 noclegów na campingach w Kanadzie
 • 5 noclegów w hostelach (Vancouver i Victoria)
 • 7 noclegów w camperze na Alasce
 • sprzęt campingowy (namioty, kuchenki, garnki, gaz)
 • koszt paliwa na całej trasie
 • opłaty za promy
 • przejazd autobusem rejsowym do Seattle
 • opłaty parkingowe
 • całodniowy trekking na punkt widokowy Sentinel Pass
 • całodniowy trekking po górach Stawamus Chief
 • całodniowy trekking po Johnston Canyon
 • bilety na gondolę górską w Whistler oraz Peak2Peak
 • wstęp do rowerowego parku downhillowego (wypożyczenie roweru dodatkowo płatne)
 • wycieczkę z przewodnikiem po lodowcu w parku Narodowym Kenai Fjords – Exit Glacier na Alasce
 • bilety wstępu na Revelstoke Dam
 • rejs statkiem – oglądanie wielorybów i innych zwierząt morskich w Tofino
 • trekking i wstęp do gorących źródeł w Tofino
 • bilety wstępu do parków narodowych Jasper i Banff w Kanadzie
 • bilety wstępu do Parku Narodowego Denali
 • całodniowa wycieczka autobusem szkolnym po Parku Denali
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • promesy wjazdowej do USA (160 USD)
 • wyżywienia
 • przelotu wewnętrznego z Kanady lub USA do Alaski (kupno biletu po stronie Klubu, koszt ok. 1300 zł)
 • Prysznice na campingach w Kanadzie
 • dodatkowych opcjonalnych atrakcji (wypożyczenie kajaków, wypożyczenie rowerów)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kosmiczny Road Trip od Nowego Jorku po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Images from Oahu - The state of Hawaii

Rajskie wyspy pośrodku Oceanu

Hawaje

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kosmiczny Road Trip od Nowego Jorku po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Images from Oahu - The state of Hawaii

Rajskie wyspy pośrodku Oceanu

Hawaje

Zobacz terminy
Zobacz terminy