1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Kanada i Alaska tło droga

Road trip przez krainę 1000 jezior Kanada, Alaska

Pomysł na wyprawę marzeń

Przedstawiamy absolutny hit dla wszystkich fanów natury! Intensywna wycieczka nad zachodnie wybrzeże Kanady, z opcją rozszerzenia o objazdówkę na Alasce! Spektakularne góry, piękne jeziora, wspaniała linia brzegowa Pacyfiku, las deszczowy, lodowce oraz niezliczona liczba gatunków zwierząt czekają. Będzie to wyprawa wymagająca. Przez dwa tygodnie będziemy spać niemal codziennie w innym miejscu i spędzać wiele godzin w aucie, ale widoki, które będziemy mijać po drodze i te które zobaczymy po dotarciu na miejsce w pełni zrekompensują niedogodności wynikające z ciągłego przemieszczania się. Natomiast później czeka nas wyprawa na Alaskę – przygoda, o której marzyliśmy od dziecka – będziemy jeździć po pustych drogach camperem i stanie się on przez chwilę naszym drugim domem 🙂

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Vancouver
 • Whistler
 • Victoria
 • Góry Skaliste
 • Fairbanks
 • Park Narodowy Denali

Jedyny taki Road trip!

Podczas 15-dniowego wyjazdu przejedziemy z przepięknie położonego Vancouver przez spektakularne drogi Kolumbii Brytyjskiej aż po zapierające dech w piersiach Góry Skaliste. Następnie wracając wzdłuż granicy z USA, przeprawimy się promem na Wyspę Vancouver dojeżdżając na północny jej kraniec. Przejedziemy wygodnymi vanami ponad 3000 km, codziennie zachwycając się przepiękną naturą, z jakiej słynie zachodnia część Kanady. Termin w środku lata gwarantuje wysokie temperatury przemieszane z ośnieżonymi szczytami czy zamarzniętymi jeziorami na większych wysokościach. To będzie wycieczka Twojego życia!

Po co się ograniczać? Przedłużymy wyjazd – tygodniowa wyprawa na Alaskę zagwarantuje nam doskonałe wspomnienia! Po wylądowaniu w Anchorage i wypożyczeniu nowiutkich i wygodnych camperów wyruszymy w podróż historycznymi Parks Highway, Dalton Highway i Alaska Highway. Zobaczymy z bliska najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali (6190 m n.p.m.), odwiedzimy światową stolicę halibuta – Homer. Korzystając z najdłuższych dni o tej porze roku na Alasce, będziemy w stanie zobaczyć więcej, dojechać dalej i w pełni docenić ten najpiękniejszy stan USA.

SAM WYBIERASZ – „TYLKO” KANADA CZY RÓWNIEŻ ALASKA?!

Nie lubimy Was ograniczać i doskonale wiemy, jak to z urlopami… W związku z tym sami możecie wybrać – czy wybieracie się z nami tylko w podróż po północnych rejonach Kanady, czy dorzucacie do tego fascynującą i nieujarzmioną Alaskę!

Kanada

Vancouver – dynamiczna metropolia

Przepięknie położone miasto na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz u podnóża gór sięgających prawie 2000 m. Połączenie nowoczesności z tradycją indiańskich plemion. Vancouver jest miastem z największym skupiskiem ludności azjatyckiej w Ameryce Północnej. Odwiedzimy słynny Park Stanley’a, historyczne Gastown oraz wjedziemy na Grouse Mountain, z którego rozpościera się wspaniały widok na całą metropolię oraz zatokę. W Vancouver odbyła się w 2010 r. Olimpiada Zimowa.

Whistler – miasto rekordów i niedźwiedzi

Legendarne górskie miasteczko, największy ośrodek narciarski w Ameryce Północnej, największy park rowerowy w Ameryce Północnej, największa gondola w Ameryce Północnej. Whistler lubi rekordy, jest luksusowym miasteczkiem, które jednak co roku przyciąga tysiące aktywnych osób. Na miejscu możliwość wypożyczenia roweru zjazdowego (dla chętnych, dodatkowo płatne), zjazd na 2-km tyrolce 200 metrów nad ziemią z prędkością 130 km/h, spacer wśród ośnieżonych szczytów lub dzień na nartach w połowie maja! To tutaj odbywała się większość dyscyplin podczas Igrzysk Zimowych. W Whistler żyje około 60 czarnych niedźwiedzi, a spotkanie miśka pod domem czy przed drzwiami restauracji nie należy do rzadkości.

 

Revelstoke – lasy cedrowe

Małe miasteczko górskie, które jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla młodych ludzi wyjeżdżających do Kanady. Nie bez powodu mówi się ‘Get stoked in Revelstoke!’. Miasteczko ma bardzo lokalny charakter, otoczone jest przepięknymi lasami z jednymi z największych na świecie cedrów. Nasza wycieczka dotrze również i w to miejsce. Revelstoke leży na słynnej Trans-Canada Highway w pobliżu legendarnej przełęczy Rogers Pass.

Kanada Icefields parkway

Icefields Parkway – malownicza droga wzdłuż Gór Skalistych

Droga „Must do” w Zachodniej Kanadzie ma 230 km długości i biegnie wzdłuż pasma Gór Skalistych, i przebiega przez Parki Narodowe Jasper oraz Banff. Z drogi widoczny jest Columbia Icefield – największa czapa lodowa w Górach Skalistych, ma około 325 km2. Przejedziemy tę drogę w całości, z południa na północ, zatrzymując się przy wielu spektakularnych punktach widokowych.

Victoria – imperialne miasto

Podczas gdy wszyscy myślą, że stolicą Kolumbii Brytyjskiej jest Vancouver, po drugiej stronie zatoki, na wyspie Vancouver leży Victoria – stolica prowincji. Przez wiele osób miasto to jest określane mianem najładniejszego w Kanadzie, w przeciwieństwie do wielkich metropolii, Victoria zachowała swój imperialny charakter. W Victorii przespacerujemy się po drugiej najstarszej chińskiej dzielnicy w Ameryce, która ustępuje wiekiem jedynie tej z San Francisco. Obecnie miasto staje się bardzo modne, stare fabryki przekształcane są na luksusowe lofty oraz apartamentowce, a w centrum pełno jest modnych kawiarni i restauracji.

Tofino – kanadyjska stolica surfingu

Jedno z najbardziej klimatycznych, ale również hipsterskich miejsc na Wyspie Vancouver. Najpopularniejsza w Kanadzie miejscowość do uprawiania surfingu ze względu na kilkukilometrową plażę Long Beach. W Tofino znajduje się jeden z najbardziej uznanych lokalnych browarów w Kolumbii Brytyjskiej – Tofino Brewing Company. Z Tofino udamy się w niezwykły rejs małym statkiem, zobaczymy z bliska humbaki, orki, delfiny, morświny, lwy morskie, foki, a dodatkowo orły, sarny czy czarne niedźwiedzie, a podróż powrotną z tej wycieczki można odbyć malutką awionetką  Będzie też czas na  Hot Springs Cove, niezwykłe naturalne gorące źródła!

ALASKA – ROAD TRIP CAMPEREM

Forma wyjazdu

Alaska słynie z otwartych przestrzeni i wyjątkowej przyrody. To tam uciekł od cywilizacji bohater powieści „Wszystko za życie” Krakauera. My, co prawda, nie będziemy uciekać od cywilizacji, ale zdecydowanie doświadczymy Alaski w pełnym wymiarze. Będziemy się poruszać klimatycznymi camperami, które staną się dla nas drugim domem. Dzięki temu wycieczka na Alaskę będzie jeszcze ciekawszym przeżyciem – nie będziemy ograniczeni czasowo, bo w końcu dom będziemy mieć ze sobą. Alaska leży na terytorium Stanów Zjednoczonych, dlatego jeśli decydujesz się na wyjazd na Alaskę, nie zapomnij aplikować o wizę do USA!

Fairbanks – kopalnia złota El Dorado

Jedno z największych miast Alaski, położone kilka godzin jazdy od koła podbiegunowego. Miasto założone zostało przez poszukiwaczy złota i główną pozostałością po tamtych czasach jest kopalnia złota El Dorado położona kilka kilometrów od centrum miasta. Latem słońce zachodzi tu po północy, a zimą wychodzi ponad horyzont jedynie na kilka godzin, jest to również jedno z najzimniejszych miast na Alasce. Obok Fairbanks znajduje się Dom Świętego Mikołaja w miejscowości North Pole.

Park Narodowy Denali – przygoda w starym, szkolnym autobusie

Podczas przejazdu z Anchorage do Fairbanks drogą Parks Highway, zatrzymamy się przy wjeździe do Parku Narodowego Denali. Stąd udamy się w całodniową, wspaniałą podróż starym, szkolnym autobusem 100 km w głąb parku. Podczas przejazdu wąską i szutrową drogą wypatrywać będziemy dzikich zwierząt zamieszkujących park, dość często zobaczyć tu można niedźwiedzie grizzly. Punktem końcowym wycieczki jest centrum turystyczne, z którego rozpościera się niesamowity widok na pobliskie Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej.

Doświadcz

Richardson Highway, czyli malownicze drogi Alaski

Alaska jest stanem stworzonym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu na zwiedzanie Alaski. Siatka głównych dróg nie jest imponująca, ale wszystkie z nich zapierają dech w piersiach i jazda autem jest wspaniałym przeżyciem samym w sobie. Dlatego też nasza wyprawa na Alaskę ma taką, a nie inną formę. Podróżując camperem, mamy możliwość zatrzymania się praktycznie w dowolnym miejscu, które spodoba nam się na nocleg, aby obudzić się rano nad jeziorem, pod wielkimi górami lub nad rzeką pełną łososi.

Spróbuj

Ostrygi, homary, łososie i wszystko, czego dusza zapragnie!

Kanada i Alaska słyną z dobrej jakości ryb i owoców morza. Nie może być inaczej, skoro są położone w miejscu na mapie świata stworzonym do rybołówstwa. Podczas naszej wyprawy skosztujemy pysznych ostryg z wodorostami, świeżo złapanego łososia, smacznych homarów, ale nie zabraknie też naleśników z syropem klonowym, a głodni smakowych wrażeń będą mogli skosztować wędzonego karibu.

Sprawdź się

Exit Glacier – trekking po lodowcu

Jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym krańcu półwyspu Kenai. Miasteczko Seward słynie z rybołówstwa oraz lodowców schodzących wprost do oceanu. Odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem na ogromny lodowiec Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai. Exit Glacier jest najbardziej dostępnym i jednocześnie jednym z najszybciej cofających się lodowców w okolicy.

Odetchnij

Kanadyjskie parki narodowe w Górach Skalistych

Jest kilka zdjęć z Kanady, które większość z nas kojarzy. Te najpiękniejsze zrobione zostały w Górach Skalistych. Jest to kraina wysokich gór o strzelistych szczytach, niesamowitych jezior o turkusowym kolorze oraz znanych i pięknych miasteczek takich jak Banff, Golden, Lake Louise. Tutaj spędzimy kilka dni, poznając uroki tych wspaniałych gór, pójdziemy na piesze wycieczki, w tym całodniowy trekking po górach, a także wynajmiemy kajaki, by z jezior podziwiać naturę.

 

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Przejedziesz ponad 3000 km przez najpiękniejszą część Kanady
 • Coś dla fanów natury – większość czasu spędzisz z dala od cywilizacji
 • Zobaczysz niedźwiedzie, łosie, wieloryby, delfiny, orły i wiele innych zwierząt
 • Na kolację zjesz własnoręcznie złowionego łososia
 • Doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
 • Odwiedzisz kilka parków narodowych
 • Zobaczysz niezliczoną ilość jezior, wodospadów i lodowców
 • Doświadczysz nieujarzmionej Alaski, przejdziesz 1500 km, pięknymi i pustymi drogami
 • Odwiedzisz autentyczne wioski i osady rdzennej ludności
 • Zobaczysz najwyższą górę Ameryki Północnej – Denali/McKinley – 6190 m n.p.m.
 • Dotkniesz niebieskiego lodu na lodowcu Exit Glacier
 • Kochasz fotografować naturę? Lepiej trafić nie mogłeś, zobaczysz najpiękniejsze krajobrazy Ameryki Północnej podczas 1 wyprawy
 • Spędzisz noce w fantastycznych campingach na łonie natury
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Prelegent wielu konferencji i spotkań – m.in. TEDxUWr, World Travel Show, Międzynarodowe Targi Turystycze Wrocław, Queens of Life, TTWarsaw. Absolwent programu World Class Speaker Academy. Aktywny w mediach jako komentator bieżących wydarzeń na świecie – TVN24, TVN BiŚ. Uczestnik audycji podróżniczych – Złote Przeboje, Polskie Radio.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Transport

Wygodne połączenie z Berlina lub Warszawy!

SXF / TXL / WAW

Berlin / Warszawa

plane icon

YVR

Vancouver

Cena biletu

3200 pln - 5000 pln

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Prosimy o informacje mailowo po zapisie.
Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Kanada + Alaska

Nasza cena dla Klubowiczów

10535 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2770 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2770 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1350 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

25000 pln

Kanada

Nasza cena dla Klubowiczów

6715 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1600 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1600 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

950 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

17000 pln

Alaska

Nasza cena dla Klubowiczów

4960 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1000 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1000 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

800 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

8600 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • wypożyczenie wygodnych vanów w Kanadzie i camperów na Alasce
 • 12 noclegów na campingach w Kanadzie
 • 3 noclegi w hostelach (Vancouver i Victoria)
 • 7 noclegów w camperze na Alasce
 • sprzęt campingowy (namioty, kuchenki, gaz)
 • koszt paliwa na całej trasie
 • opłaty za promy
 • przejazd do Seattle
 • opłaty parkingowe
 • całodniowy trekking po górach w Golden
 • bilety na gondolę górską w Whistler
 • wstęp do rowerowego parku downhillowego (wypożyczenie roweru dodatkowo płatne)
 • wycieczkę z przewodnikiem po lodowcu
 • rejs statkiem – oglądanie wielorybów i innych zwierząt morskich
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • promesy wjazdowej do USA (160 USD)
 • wyżywienia
 • przelotu wewnętrznego z Kanady lub USA do Alaski (kupno biletu po stronie Klubu, koszt ok. 1300 zł)
 • dodatkowych opcjonalnych atrakcji (wypożyczenie kajaków, spacer z reniferami...)

Wybierz termin i leć z nami!

Opcja: KANADA + ALASKA

Od

09 VI 2020

Do

03 VII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

10535 pln

Cena lotu

3200 pln

Opcja: KANADA

Od

09 VI 2020

Do

24 VI 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6715 pln

Cena lotu

3400 pln

Opcja: ALASKA

Od

23 VI 2020

Do

03 VII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

4960 pln

Cena lotu

3980 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Parki Narodowe

USA Wild Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Parki Narodowe

USA Wild Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy