Kanada, Alaska

Into the wild
Wybierz termin

Into the wild

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Roadtrip arrow

Wyprawa która skupia się na przejechaniu danego kraju i doświadczeniu najlepszych punktów na trasie. Długie godziny spędzone w samochodzie lub busie rekompensuje spora dawka przygód i zapierających dech w piersiach widokach. Najczęściej formuła self-drive – Ty jesteś kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Przejedziesz ponad 3000 km przez najpiękniejszą część Kanady
icon Coś dla fanów natury – większość czasu spędzisz z dala od cywilizacji
icon Zobaczysz niedźwiedzie, łosie, wieloryby, delfiny, orły i wiele innych zwierząt
icon Doświadczysz prawdziwego kempingowego życia!
icon Odwiedzisz kilka parków narodowych
icon Zobaczysz niezliczoną ilość jezior, wodospadów i lodowców
icon Doświadczysz nieujarzmionej Alaski, przejdziesz 1500 km, pięknymi i pustymi drogami
icon Odwiedzisz autentyczne wioski i osady rdzennej ludności
icon Zobaczysz najwyższą górę Ameryki Północnej – Denali/McKinley – 6190 m n.p.m.
icon Dotkniesz niebieskiego lodu na lodowcu Exit Glacier
icon Kochasz fotografować naturę? Lepiej trafić nie mogłeś, zobaczysz najpiękniejsze krajobrazy Ameryki Północnej podczas 1 wyprawy
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Richardson Highway, czyli malownicze drogi Alaski Alaska jest stanem stworzonym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbar...

Richardson Highway, czyli malownicze drogi Alaski

Alaska jest stanem stworzonym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu. Siatka głównych dróg nie jest imponująca, ale wszystkie z nich zapierają dech w piersiach i jazda autem jest wspaniałym przeżyciem samym w sobie. Dlatego też nasza wyprawa na Alaskę ma taką, a nie inną formę. Podróżując camperem, mamy możliwość zatrzymania się praktycznie w dowolnym miejscu, które spodoba nam się na nocleg, aby obudzić się rano nad jeziorem, pod wielkimi górami lub nad rzeką pełną łososi.

arrow
Spróbuj

Ostrygi, homary, łososie i wszystko, czego dusza zapragnie! Kanada i Alaska słyną z dobrej jakości ryb i owoców morza. Nie może by...

Ostrygi, homary, łososie i wszystko, czego dusza zapragnie!

Kanada i Alaska słyną z dobrej jakości ryb i owoców morza. Nie może być inaczej, skoro są położone w miejscu stworzonym do rybołówstwa. Podczas naszej wyprawy skosztujemy pysznych ostryg z wodorostami, świeżo złapanego łososia, smacznych homarów, ale nie zabraknie też naleśników z syropem klonowym, a głodni smakowych wrażeń będą mogli skosztować wędzonego karibu.

arrow
Sprawdź się

Exit Glacier – trekking po lodowcu Miasteczko Seward to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym k...

Exit Glacier – trekking po lodowcu

Miasteczko Seward to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym krańcu półwyspu Kenai. Słynie z rybołówstwa oraz lodowców schodzących wprost do oceanu. Odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem na ogromny lodowiec Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai. Exit Glacier jest najbardziej dostępnym i jednocześnie jednym z najszybciej cofających się lodowców w okolicy.

arrow
Odetchnij

Dzika natura Kanady i Alaski Wspaniała, często nieokiełznana natura Kanady i Alaski to idealna sceneria do tego, aby się na chwil...

Dzika natura Kanady i Alaski

Wspaniała, często nieokiełznana natura Kanady i Alaski to idealna sceneria do tego, aby się na chwilę zatrzymać, odetchnąć i wyciszyć.

Dzika tundra, turkusowe jeziora i nieziemskie górskie widoki sprzyjają poszukiwaniom wewnętrznej harmonii. Na czas wyprawy polecamy odłożyć telefony, a w zamian zatopić się w pięknie przyrody.

arrow
KANADA + USA
bottom bottom

Plan wyprawy

Vancouver
arrow
Whistler
arrow
Victoria
arrow
Góry Skaliste
arrow
Fairbanks
arrow
Park Narodowy Denali
arrow

Jedyny taki Road trip!

Podczas 15-dniowego wyjazdu przejedziemy z przepięknie położonego Vancouver przez spektakularne drogi Kolumbii Brytyjskiej aż po zapierające dech w piersiach Góry Skaliste. Następnie wracając wzdłuż granicy z USA, przeprawimy się promem na Wyspę Vancouver dojeżdżając na jej północny kraniec. Przejedziemy wygodnymi autami ponad 3000 km, codziennie zachwycając się przepiękną naturą, z jakiej słynie zachodnia część Kanady. Termin w środku lata gwarantuje wysokie temperatury przemieszane z ośnieżonymi szczytami czy zamarzniętymi jeziorami na większych wysokościach. To będzie wycieczka Twojego życia!

Po co się ograniczać? Przedłużymy wyjazd – tygodniowa wyprawa na Alaskę zagwarantuje nam doskonałe wspomnienia! Po wylądowaniu w Anchorage i wypożyczeniu nowiutkich i wygodnych kamperów wyruszymy w podróż historycznymi Parks Highway, Dalton Highway i Alaska Highway. Zobaczymy z bliska najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali (6190 m n.p.m.) i powłóczymy się po parku narodowym nazwanym na jego cześć. Korzystając z najdłuższych dni o tej porze roku na Alasce, będziemy w stanie zobaczyć więcej, dojechać dalej i w pełni docenić ten najpiękniejszy stan USA.

arrow

WYBIERZ OPCJĘ DLA SIEBIE: KANADA, ALASKA, A MOŻE KOMPLET?

Wiemy że czas podróży oraz budżet nie są nieskończone. Dlatego specjalnie dla Ciebie zaprojektowaliśmy elastyczny program, który możesz dostosować do siebie. Pełna wyprawa marzeń Kanada i Alaska to 25 dni wyprawy (już z lotami),  podróż po północnych rejonach Kanady zajmie nam ponad 2 tygodnie, a po fascynującej i nieujarzmionej Alasce trochę ponad tydzień! To jak, którą opcję wybierasz?

arrow

KRAJOBRAZY KANADY I ALASKI

Kanada i Alaska mienią się dwoma kolorami: intensywnym turkusem zjawiskowych jezior oraz głęboką zielenią dzikich i surowych lasów iglastych.

Tłem dla tworzonego przez nie krajobrazu nierzadko stają się zaś skaliste, często ośnieżone szczyty gór, którym niebieskie, letnie niebo dodaje wyjątkowej wyrazistości i majestatu.

Jest w tym pejzażu coś groźnego, przypominającego człowiekowi, że jest tylko małą istotą w wielkim świecie. Jednocześnie coś uspokajającego, kojącego nerwy i otwierającego serce na nowe doznania. Przygotujcie się więc na wyprawę pełną wrażeń!

JEZIORA

Nie bez powodu ta okolica nazywana jest krainą jezior. W Kanadzie śródlądowe akweny wodne zajmują aż 8% powierzchni całego kraju, co odpowiada powierzchni Niemiec i Polski razem wziętych!

Podczas wyjazdu nie raz zachwycą nas widoki na ciągnące się kilometrami, piękne jeziora otoczone fascynującą, dziką naturą. Spośród nich zobaczymy między innymi Lake Louis, Morraine czy Kinney Lake. Będzie też szansa na kąpiel i morsowanie! Chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił na kajakach, co jest bardzo popularnym wodnym sportem w Kanadzie!

Oprócz jezior zobaczymy też wspaniałe wodospady, na przykład Nairn Falls, który znacznie urozmaica krajobraz okolicy.

arrow

LODOWCE

Kanada i Alaska to również kraina lodowców. Ogromne połacie wiecznych zmarzlin pokrywają tamtejsze kilkutysięczny i warto zobaczyć je zanim stopnieją!

My zawitamy na Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai w południowej części Alaski.

arrow

FAUNA I FLORA

Ogromny obszar Kanady i Alaski jest całkowicie niezamieszkana przez człowieka. Teren ten od setek lat jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, utrzymuje się tam niezwykła bioróżnorodność.

Do zwierząt – symboli tej części globu zaliczyć można m.in. niedźwiedzie czarne i grizzly, łosie amerykańskie, jelenie wapiti czy kozły śnieżne, a do roślin kłęk kanadyjski, świerk sitkajski, tuję i daglezję.

arrow

Kanada

Jest kilka zdjęć z Kanady, które większość z nas kojarzy. Te najpiękniejsze zrobione zostały w Górach Skalistych i to tam spędzimy najwięcej czasu w trakcie naszej wyprawy.

Jest to kraina wysokich gór o strzelistych szczytach, niesamowitych jezior o turkusowym kolorze oraz znanych i pięknych miasteczek takich jak Banff, Golden, czy Lake Louise.

 

Vancouver – dynamiczna metropolia

Przepięknie położone miasto na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz u podnóża gór sięgających prawie 2000 m. Połączenie nowoczesności z tradycją Pierwszych Narodów.

Vancouver jest miastem z największym skupiskiem ludności azjatyckiej w Ameryce Północnej. Odwiedzimy słynny Park Stanley’a i historyczną dzielnicę Gastown oraz wjedziemy na Grouse Mountain, z którego rozpościera się wspaniały widok na całą metropolię oraz zatokę.

W Vancouver odbyła się w 2010 r. Olimpiada Zimowa.

arrow

Whistler – miasto rekordów i niedźwiedzi

Whistler lubi rekordy – to tu znajduje się największy ośrodek narciarski, największy park rowerowy oraz największa gondola w Ameryce Północnej.

Co roku przyjeżdżają tutaj tysiące aktywnych osób. Na miejscu możliwość wypożyczenia roweru zjazdowego (dla chętnych, dodatkowo płatne), zjazd na 2-km tyrolce 200 metrów nad ziemią z prędkością 130 km/h, spacer wśród ośnieżonych szczytów lub dzień na nartach w połowie maja!

To tutaj odbywała się większość dyscyplin podczas Igrzysk Zimowych. W Whistler żyje około 60 czarnych niedźwiedzi, a spotkanie miśka pod domem czy przed drzwiami restauracji nie należy do rzadkości.

 

arrow

Revelstoke – lasy cedrowe

Revelstoke to niezwykle malowniczo położone miasteczko, otoczone parkami narodowymi. Zimą zmienia się w jeden z popularniejszych resortów narciarskich, a latem przyciąga pasjonatów kolarstwa górskiego.

Revelstoke leży na słynnej Trans-Canada Highway (autostrady, która przecina wszystkie prowincje Kanady i prowadzi ze wschodu za zachód przez cały kraj). Odwiedzimy tam zaporę wodną utworzoną na rzece Kolumbia i pójdziemy na krótki spacer szlakiem prowadzącym między ogromnymi drzewami cedrowymi!

arrow

Icefields Parkway – malownicza droga wzdłuż Gór Skalistych

Icefields Parkway jest uznawana za najpiękniejszą drogę w Kanadzie. Ma ok. 230 km długości, ciągnie się wzdłuż pasma Gór i przebiega przez Parki Narodowe Jasper oraz Banff.

Przejechanie tej trasy zajmie nam cały dzień, ale nie martwcie się, nie spędzimy go tylko w aucie! Po drodze jest mnóstwo punktów widokowych z zachwycającymi widokami na charakterystyczne dla tego regionu, turkusowe górskie jeziora.

Z drogi widać także Columbia Icefields – największe pole lodowe w Górach Skalistych. Zajmuje ono powierzchnię ponad 320 km2.

Victoria – imperialne miasto

Podczas gdy wszyscy myślą, że stolicą Kolumbii Brytyjskiej jest Vancouver, po drugiej stronie zatoki, na wyspie Vancouver leży Victoria – stolica prowincji, przez wiele osób określana najładniejszym miastem w Kanadzie. 

Swoją nazwę zawdzięcza brytyjskiej królowej Wiktorii, a obecnie nazywana jest często miastem – ogrodem. W mieście stoi wiele budynków administracyjnych, które powstały kiedy Kanada była brytyjską kolonią. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy też drugą najstarszą chińską dzielnicę w Ameryce, która ustępuje wiekiem jedynie tej z San Francisco.

Obecnie miasto staje się bardzo popularne, stare fabryki przekształcane są na luksusowe lofty oraz apartamentowce, a w centrum pełno jest modnych kawiarni i restauracji.

arrow

Tofino – kanadyjska stolica surfingu

Tofino to jedno z najbardziej popularnych, ale zarazem klimatycznych miejsc na Wyspie Vancouver, a jednocześnie najbardziej znany w Kanadzie spot do uprawiania surfingu (na plaży Long Beach).

Ciekawostka! W okolicy znajduje się jeden z najbardziej uznanych lokalnych browarów w Kolumbii Brytyjskiej – Tofino Brewing Company.

W miasteczku spędzimy dwa dni – znajdzie się czas na odpoczynek, atrakcje dodatkowe i rejs wzdłuż kanadyjskiego wybrzeża.

arrow

Hot Springs Cove

To tutaj zaprowadzi nas rejs, który rozpoczniemy w Tofino. Ze statku postaramy się wypatrywać przepływające przez zatokę wieloryby, orki, a może nawet niedźwiedzie czarne!

Po zejściu z pokładu zrobimy krótki trekking przez las, na którego końcu będzie czekać niespodzianka – gorące źródła! Woda ma tam prawie 50oC, a z rzeczki rozpościera się niezwykła panorama Pacyfiku.

arrow

Najbardziej malownicze trasy trekkingowe

Najlepszym sposobem na poznanie najpiękniejszych zakątków Kanady są trekkingi! To tutaj wytyczony został najdłuższy szlak pieszy na świecie – Trans Canada Trail, który liczy ok. 27 000 km.

W trakcie naszej wyprawy pokonamy kilka znanych tras wędrówkowych, takich jak Stawamus Chief Trail, Sentinel Pass, czy Kinney Lake Trail. Gęste lasy i zniewalające widoki na wysokie góry i magiczne jeziora zdecydowanie wynagrodzą nam cały wysiłek.

Park Narodowy Banff

Tego miejsca nie mogło zabraknąć w naszym planie wyjazdu. Park Narodowy Banff to jedna z najbardziej malowniczych krain w Kanadzie i jednocześnie najstarszy park narodowy w kraju. Jeziora, które tu zobaczymy są prawdziwym cudem natury!

To tutaj znajdują się najsłynniejsze kanadyjskie jeziora, Morraine Lake, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie ze względu na niezwykły, szmaragdowy kolor wody oraz Lake Louis, na którego brzegu rozpościera się miasteczko o tej samej nazwie.

arrow

Park Narodowy Jasper

Jeden z największych Parków Narodowych Kanady. Na jego terenie znajduje się Columbia Icefield – pole lodowe kilku zlokalizowanych obok siebie lodowców. Park słynie z bogatej fauny, między innymi niedźwiedzi grizli, wilków, łosi, czy karibu.

W trakcie wędrówek będziemy podziwiać ogromne jeziora na tle zaśnieżonych szczytów górskich. Nie zabraknie też wodospadów! Zatrzymamy się na przykład przy wodospadzie Athabasca, który słynie ze swej potężnej mocy i uroku.

arrow

Park Narodowy Yoho

Nazwa parku pochodzi z języka Kri – jednego z Pierwszych Narodów Kanady i wyraża zdumienie lub podziw, co bardzo trafnie wyraża jakie emocje towarzyszą zachwycającym widokom, które będą nam towarzyszyły w trakcie przejazdu przez park.

Krajobraz jest typowy dla Gór Skalistych – majestatyczne góry, szmaragdowe jeziora i liczne wodospady. Park Yoho, razem z Jasper i Banff został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

arrow

Dodatkowy tydzień na Alasce!

Jeśli jeszcze Ci mało, to przygotowaliśmy dla Ciebie opcję rozszerzenia tej wyprawy życia o dodatkowy tydzień i podróży przez Alaskę!

Stan ten słynie z otwartych przestrzeni i wyjątkowej przyrody. To tam uciekł od cywilizacji Chris McCandless, na którego historii opiera się reportaż “Wszystko za życie” Krakauera.

My, co prawda, nie będziemy uciekać od cywilizacji, ale zdecydowanie doświadczymy Alaski w pełnym wymiarze. Będziemy się poruszać klimatycznymi camperami, które staną się dla nas drugim domem. Dzięki temu wycieczka na Alaskę będzie jeszcze ciekawszym przeżyciem – nie będziemy ograniczeni czasowo, bo w końcu dom będziemy mieć ze sobą

arrow

Anchorage

Urokliwe, a zarazem największe miasto na Alasce, które zamieszkuje ponad 40% całej populacji tego stanu. Położone nad Zatoką Cooka miejsce jest pełne kontrastów. Miejski klimat łączy się tutaj z dzikością natury.

Anchorage wyglądem przypomina typowe amerykańskie miasto, jednak krajobraz roztaczający się naokoło jest wyjątkowy! Widok łosia lub renifera nie jest niczym zaskakującym dla mieszkańców Alaski, może i nam uda się zobaczyć te niezwykłe zwierzęta?

Fairbanks – miasto poszukiwaczy złota

Jedno z największych miast Alaski, położone kilka godzin jazdy od koła podbiegunowego.

Miasto założone zostało przez poszukiwaczy złota i główną pozostałością po tamtych czasach jest kopalnia złota El Dorado położona kilka kilometrów od centrum miasta.

Latem słońce zachodzi tu po północy, a zimą wychodzi ponad horyzont jedynie na kilka godzin, jest to również jedno z najzimniejszych miast na Alasce.

Obok Fairbanks znajduje się także Dom Świętego Mikołaja w miejscowości North Pole.

arrow

Exit Glacier

Jeden z głównych „must do” będąc na Alasce. Wspinaczka nie jest uważana za najłatwiejszą, ale widoki i ogromna satysfakcja z wyjścia wszystko wynagradzają!

Lodowiec, który zobaczymy z bliska, jest częścią wiekiej czapy lodowej na półwyspie Kenai – Harding Icefield. Exit Glacier jest tym najbardziej dostępnym z wszystkich, ale zarówno tym najszybciej cofającym się.

W trekkingu będzie nam towarzyszył doświadczony przewodnik, który nie tylko opowie nam o ciekawostkach i historii miejsca, ale również zadba o nasze bezpieczeństwo.

arrow

Park Narodowy Denali – przygoda w starym, szkolnym autobusie

Podczas przejazdu z Anchorage do Fairbanks drogą Parks Highway, zatrzymamy się przy wjeździe do Parku Narodowego Denali.

Stąd udamy się w całodniową, wspaniałą podróż starym, szkolnym autobusem 100 km w głąb parku.

Podczas przejazdu wąską i szutrową drogą wypatrywać będziemy dzikich zwierząt zamieszkujących park, dość często zobaczyć tu można niedźwiedzie grizzly.

Punktem końcowym wycieczki jest centrum turystyczne, z którego rozpościera się niesamowity widok na pobliskie Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej.

arrow

LOKALNA KUCHNIA

Kanada, która aż z trzech stron jest otoczona oceanami to wspaniałe miejsce dla miłośników owoców morza, których tam nie brakuje.

Uzupełnieniem są także słodkowodne ryby wyławiane z licznych jezior Kanady.

Najbardziej rozpoznawalną potrawą kuchni kanadyjskiej jest Poutine, czyli frytki, polane gęstym sosem pieczeniowym, z roztopionych serem na wierzchu. Jest to potrawa narodowa Kanady, mimo, że przez obcokrajowców uważana za fast-food.

Kuchnia Alaski to także dużo owoców morza i ryb, głównie łosoś, krewetki i langusty.

Na Alasce je się również sporo mięsa, także dzikich zwierząt (renifery, łosie, foki, morsy).

arrow

TRANSPORT

Czeka nas pełen przygód roadtrip! Bezkresne tereny Kanady będziemy przemierzać w wygodnych autach. Natomiast Alaskę przejedziemy kamperami, które na czas wyprawy staną się naszym domem.

Taka forma transportu pozwoli nam najlepiej poznać odwiedzane miejsca oraz przeżyć tripa w niezapomnianej atmosferze.  Kierowcami jesteście zaś Wy – uczestnicy oraz lider, a chęć zostania kierowcą podczas wyjazdu można zgłosić przy zapisie.

arrow

NOCLEGI

Zarówno w Kanadzie, jak i na Alasce infrastruktura turystyczna jest bardzo rozbudowana. Jest tam wiele pól kempingowych, a drogi są dostosowane do jazdy kamperami. Podczas części wyprawy na Alasce będziemy spać w kamperach. W Kanadzie nocować będziemy na kempingach pod namiotami, a w Vancouver i Victorii w hostelach w centrum miast.

Większość kempingów jest wyposażona w toalety i prysznice, jednak trzeba być przygotowanym na kąpiel w zimnej wodzie, gdyż nie wszędzie dostępna jest ciepła – do tego przyzwyczaimy się podczas pływania w jeziorach!

Dzięki spaniu w kamperach i pod namiotami będziemy mieli okazję do obcowania z niesamowitą przyrodą Kanady i Alaski przez 24 godziny na dobę.

arrow

PROMESA WIZOWA

KANADA

Przed wjazdem do Kanady należy wypełnić eTA – Elektroniczną Autoryzację Podróży. Jest ona połączona elektronicznie z paszportem podróżnego i jest ważna maksymalnie do 5 lat lub do czasu wygaśnięcia ważności paszportu.

Z eTA można wjechać do Kanady wielokrotnie, na krótkie pobyty (do 6 miesięcy).

eTA nie gwarantuje wjazdu do Kanady, każdą aplikację weryfikuje na lotnisku docelowym funkcjonariusz kontroli granicznej.

Wniosek znajdziesz na stronie: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/facts-pl.html

 

USA

Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. ESTA to elektroniczne zezwolenie na wjazd do USA. Wniosek o wydanie tego pozwolenia składa się przed wyjazdem, nie krócej niż na 72 godziny przed wylotem. Dla bezpieczeństwa lepiej jest to zrobić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Aby wypełnić wniosek, będziesz potrzebować paszportu i karty kredytowej. ESTA ważna jest maksymalnie przez 2 lata.

Wniosek znajdziesz na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/

 

Uwaga! Osoby, które od 1 marca 2011 odwiedziły Iran, Irak, Koreę Północną, Sudan, Syrię, Libię, Somalię i Jemen, mogą spotkać się z odmową ESTA i w takim przypadku konieczne będzie ubieganie się o wizę turystyczną.

Więcej infomacji: https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=en

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

10 noclegów na kempingach w Kanadzie z dostępem do pryszniców

o

6 noclegów w hostelach

o

7 noclegów w kamperze na Alasce (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

wynajem aut na cały okres pobytu w Kanadzie 15 dni

o

wynajem kamperów na okres pobytu na Alasce 8 dni (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

sprzęt campingowy (namioty, kuchenki, garnki, gaz)

o

koszt paliwa na całej trasie

o

opłaty za promy

o

przejazd autobusem rejsowym do Seattle (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

opłaty parkingowe

o

całodniowy trekking na punkt widokowy Sentinel Pass

o

całodniowy trekking po górach Stawamus Chief

o

całodniowy trekking po Johnston Canyon

o

bilety na gondolę górską Peak2Peak

o

wycieczkę z przewodnikiem po lodowcu w parku Narodowym Kenai Fjords – Exit Glacier na Alasce (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

bilety wstępu na Revelstoke Dam

o

rejs statkiem w Tofino

o

trekking i wstęp do gorących źródeł w Tofino

o

bilety wstępu do parków narodowych Jasper i Banff w Kanadzie

o

bilety wstępu do Parku Narodowego Denali (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

całodniowa wycieczka po Parku Denali (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

opiekę polskiego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

x

wyżywienia

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

bagażu rejestrowanego

x

promesy wizowej do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)

x

przelotu wewnętrznego z Kanady lub USA do Alaski (zakup biletu po stronie Klubu, koszt ok. 1300 zł)

x

dodatkowych atrakcji

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów