Kanada, Alaska

Into the wild
Wybierz termin

Into the wild

Lider: Magdalena Gudzińska

Into the wild

Przedstawiamy absolutny hit dla wszystkich fanów natury! Intensywna wycieczka nad zachodnie wybrzeże Kanady, z opcją rozszerzenia o objazdówkę na Alasce! Spektakularne góry, piękne jeziora, wspaniała linia brzegowa Pacyfiku, las deszczowy, lodowce oraz niezliczona liczba gatunków zwierząt czekają.

Będzie to wyprawa wymagająca. Przez dwa tygodnie będziemy spać niemal codziennie w innym miejscu i spędzać wiele godzin w aucie, ale widoki, które będziemy mijać po drodze i te które zobaczymy po dotarciu na miejsce w pełni zrekompensują niedogodności wynikające z ciągłego przemieszczania się. Natomiast później czeka nas wyprawa na Alaskę – przygoda, o której marzyliśmy od dziecka – będziemy jeździć po pustych drogach camperem i stanie się on przez chwilę naszym drugim domem

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Roadtrip arrow

Wyprawa która skupia się na przejechaniu danego kraju i doświadczeniu najlepszych punktów na trasie. Długie godziny spędzone w samochodzie lub busie rekompensuje spora dawka przygód i zapierających dech w piersiach widokach. Najczęściej formuła self-drive – Ty jesteś kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Przejedziesz ponad 3000 km przez malownicze trasy Kanady
icon Coś dla prawdziwych fanów natury – większość czasu spędzisz z dala od cywilizacji
icon Zobaczysz niedźwiedzie, łosie, wieloryby, delfiny, orły i wiele innych zwierząt
icon Doświadczysz prawdziwego kempingowego życia!
icon Odwiedzisz największe parki narodowe Kanady i Alaski - Jasper, Banff, Wells Gray, Denali
icon Zjednasz się z naturą w towarzystwie jezior, wodospadów i lodowców
icon Doświadczysz nieujarzmionej Alaski, przejdziesz 1500 km, pięknymi i pustymi drogami
icon Zachwycisz się niesamowitymi widokami podczas najpiękniejszych kanadyjskich szlaków
icon Poszukasz złota w starej kopalni w Firebanks na Alasce
icon Zobaczysz najwyższą górę Ameryki Północnej – Denali/McKinley – 6190 m n.p.m.
icon Naładuj baterie w aparacie, bo czeka Cię masa wspomnień do uchwycenia!
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Richardson Highway, czyli malownicze drogi Alaski Alaska jest stanem stworzonym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbar...

Richardson Highway, czyli malownicze drogi Alaski

Alaska jest stanem stworzonym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu. Siatka głównych dróg nie jest imponująca, ale wszystkie z nich zapierają dech w piersiach i jazda autem jest wspaniałym przeżyciem samym w sobie. Dlatego też nasza wyprawa na Alaskę ma taką, a nie inną formę. Podróżując camperem, mamy możliwość zatrzymania się praktycznie w dowolnym miejscu, które spodoba nam się na nocleg, aby obudzić się rano nad jeziorem, pod wielkimi górami lub nad rzeką pełną łososi.

arrow
Spróbuj

Ostrygi, homary, łososie i wszystko, czego dusza zapragnie! Kanada i Alaska słyną z dobrej jakości ryb i owoców morza. Nie może by...

Ostrygi, homary, łososie i wszystko, czego dusza zapragnie!

Kanada i Alaska słyną z dobrej jakości ryb i owoców morza. Nie może być inaczej, skoro są położone w miejscu stworzonym do rybołówstwa. Podczas naszej wyprawy skosztujemy pysznych ostryg z wodorostami, świeżo złapanego łososia, smacznych homarów, ale nie zabraknie też naleśników z syropem klonowym, a głodni smakowych wrażeń będą mogli skosztować wędzonego karibu.

arrow
Sprawdź się

Exit Glacier – trekking po lodowcu Miasteczko Seward to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym k...

Exit Glacier – trekking po lodowcu

Miasteczko Seward to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym krańcu półwyspu Kenai. Słynie z rybołówstwa oraz lodowców schodzących wprost do oceanu. Odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem na ogromny lodowiec Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai. Exit Glacier jest najbardziej dostępnym i jednocześnie jednym z najszybciej cofających się lodowców w okolicy. Atrakcja dodatkowa.

arrow
Odetchnij

Dzika natura Kanady i Alaski Wspaniała, często nieokiełznana natura Kanady i Alaski to idealna sceneria do tego, aby się na chwil...

Dzika natura Kanady i Alaski

Wspaniała, często nieokiełznana natura Kanady i Alaski to idealna sceneria do tego, aby się na chwilę zatrzymać, odetchnąć i wyciszyć.

Dzika tundra, turkusowe jeziora i nieziemskie górskie widoki sprzyjają poszukiwaniom wewnętrznej harmonii. Na czas wyprawy polecamy odłożyć telefony, a w zamian zatopić się w pięknie przyrody.

arrow
KANADA + USA
bottom bottom

Plan wyprawy

Vancouver
arrow
Whistler
arrow
Kamloops
arrow
Clearwater
arrow
Wells Gray Park
arrow
Park Narodowy Jasper
arrow
Park Narodowy Banff
arrow
Golden
arrow
Revelstoke
arrow
Kelowna
arrow
Victoria
arrow
Ucluelet
arrow
Tofino
arrow
Anchorage
arrow
Park Narodowy Denali
arrow
Fairbanks
arrow
Seward
arrow

Jedyny taki Road trip!

Podczas 15-dniowego wyjazdu przejedziemy z przepięknie położonego Vancouver przez spektakularne drogi Kolumbii Brytyjskiej aż po zapierające dech w piersiach Góry Skaliste. Następnie wracając wzdłuż granicy z USA, przeprawimy się promem na Wyspę Vancouver dojeżdżając na jej północny kraniec. Przejedziemy wygodnymi autami ponad 3000 km, codziennie zachwycając się przepiękną naturą, z jakiej słynie zachodnia część Kanady. Termin w środku lata gwarantuje wysokie temperatury przemieszane z ośnieżonymi szczytami czy zamarzniętymi jeziorami na większych wysokościach. To będzie wycieczka Twojego życia!

Po co się ograniczać? Przedłużymy wyjazd – tygodniowa wyprawa na Alaskę zagwarantuje nam doskonałe wspomnienia! Po wylądowaniu w Anchorage i wypożyczeniu nowiutkich i wygodnych kamperów wyruszymy w podróż historycznymi Parks Highway, Dalton Highway i Alaska Highway. Zobaczymy z bliska najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali (6190 m n.p.m.) i powłóczymy się po parku narodowym nazwanym na jego cześć. Korzystając z najdłuższych dni o tej porze roku na Alasce, będziemy w stanie zobaczyć więcej, dojechać dalej i w pełni docenić ten najpiękniejszy stan USA.

arrow

WYBIERZ OPCJĘ DLA SIEBIE: KANADA, ALASKA, A MOŻE KOMPLET?

Wiemy że czas podróży oraz budżet nie są nieskończone. Dlatego specjalnie dla Ciebie zaprojektowaliśmy elastyczny program, który możesz dostosować do siebie. Pełna wyprawa marzeń Kanada i Alaska to 22 dni wyprawy (już z lotami),  podróż po północnych rejonach Kanady zajmie nam ponad 2 tygodnie, a po fascynującej i nieujarzmionej Alasce trochę ponad tydzień! To jak, którą opcję wybierasz?

arrow

KRAJOBRAZY KANADY I ALASKI

Kanada i Alaska mienią się dwoma kolorami: intensywnym turkusem zjawiskowych jezior oraz głęboką zielenią dzikich i surowych lasów iglastych.

Tłem dla tworzonego przez nie krajobrazu nierzadko stają się zaś skaliste, często ośnieżone szczyty gór, którym niebieskie, letnie niebo dodaje wyjątkowej wyrazistości i majestatu.

Jest w tym pejzażu coś groźnego, przypominającego człowiekowi, że jest tylko małą istotą w wielkim świecie. Jednocześnie coś uspokajającego, kojącego nerwy i otwierającego serce na nowe doznania. Przygotujcie się więc na wyprawę pełną wrażeń!

JEZIORA

Nie bez powodu ta okolica nazywana jest krainą jezior. W Kanadzie śródlądowe akweny wodne zajmują aż 8% powierzchni całego kraju, co odpowiada powierzchni Niemiec i Polski razem wziętych!

Podczas wyjazdu nie raz zachwycą nas widoki na ciągnące się kilometrami, piękne jeziora otoczone fascynującą, dziką naturą. Spośród nich zobaczymy między innymi Lake Louis, Morraine czy Kinney Lake. Będzie też szansa na kąpiel i morsowanie! Chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił na kajakach, co jest bardzo popularnym wodnym sportem w Kanadzie!

Oprócz jezior zobaczymy też wspaniałe wodospady, na przykład Nairn Falls, który znacznie urozmaica krajobraz okolicy.

arrow

LODOWCE

Kanada i Alaska to również kraina lodowców. Ogromne połacie wiecznych zmarzlin pokrywają tamtejsze kilkutysięczny i warto zobaczyć je zanim stopnieją!

Zobaczymy na naszej trasie m.in. Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai w południowej części Alaski, a także mający ponad 10 000 lat Matanuska, który jest największym z łatwo dostępnych lodowców w Stanach Zjednoczonych. Podczas wyprawy po Kanadzie na własne oczy przekonamy się o potędze i pięknie Columbia Icefield – największego pola lodowego w Górach Skalistych w Ameryce Północnej. Wybierzemy się również na malowniczy trekking Plain of the six glaciers uznawany za klasyk Gór Skalistych prowadzący wysoko wśród lodowców nad jeziorem Louise.


arrow

FAUNA I FLORA

Ogromny obszar Kanady i Alaski pozostaje całkowicie niezamieszkany przez człowieka. Teren ten, od setek lat, jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, przez co utrzymuje się tam niezwykła bioróżnorodność.

Do zwierząt uznawanych za symbol tej części globu zaliczyć można m.in. niedźwiedzie czarne i grizzly, łosie amerykańskie, jelenie wapiti czy kozły śnieżne, a do roślin kłęk kanadyjski, świerk sitkajski, tuję i daglezję. Nie może zabraknąć tu oczywiście bezkresnych lasów iglastych, które kojarzą nam się z krajobrazami Ameryki Północnej – lasy stanowią, aż 45% powierzchni Kanady, co równa się rozmiarowi całej Polski! Zaskoczeniem natomiast może być fakt, że na terenie tego ogromnego kraju spotkamy także lasy deszczowe. W Kolumbii Brytyjskiej (od strony Pacyfiku), rozciąga się największy na świecie obszar nienaruszonego lasu tego typu. 

arrow
KANADA

Odkryj dziką Kanadę!

Jest kilka ujęć z Kanady, które większość z nas kojarzy. Te najpiękniejsze zrobione zostały w Górach Skalistych i to tam spędzimy najwięcej czasu w trakcie naszej wyprawy. Jest to kraina wysokich gór o strzelistych szczytach, niesamowitych jezior o turkusowym kolorze oraz znanych i pięknych miasteczek takich jak Banff, Golden, czy Lake Louise. Czeka nas tutaj piękna przygoda wśród malowniczej natury – trekkingi, pikniki, a nawet kąpiele w jeziorach dla odważnych i zahartowanych.

 

Vancouver – wymarzone miejsce do życia

Przepięknie położone miasto na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz u podnóża gór sięgających prawie 2000 m. Połączenie nowoczesności z tradycją Pierwszych Narodów. Odwiedzimy słynny Park Stanley’a i historyczną dzielnicę Gastown oraz wjedziemy na Grouse Mountain, z którego rozpościera się wspaniały widok na całą metropolię oraz zatokę. Miasto często przoduje w rankingach najlepszych miejsc do życia. Trudno się dziwić, skoro znajdziemy tu zarówno wielkomiejskie atrakcje kulturalne, bogatą ofertę restauracji i barów, czy sklepów, a równocześnie plaże i góry na wyciągnięcie ręki. To właśnie tu odbyła się w 2010 r. Olimpiada Zimowa. 

arrow

Granville Island - wyspa w centrum miasta

To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Vancouver w Kanadzie, mały półwysep otoczony wodą zatoki False Creek. Granville Island to miejsce pełne życia i kreatywności, z dużym targiem spożywczym (Granville Island Public Market) oferującym świeże owoce, warzywa, pieczywo, sery, mięsa oraz lokalne przysmaki. Unikalny charakter, atmosfera i różnorodność atrakcji sprawia, że stanowi popularny punkt wycieczkowy. Można tam również skorzystać z możliwości rekreacyjnych, takich jak spacery brzegiem wody, przejażdżki łodzią lub kajakiem oraz podziwianie widoków na panoramę miasta i góry.

arrow

Gastown - historyczna dzielnica Vancouver

Jest to jedno z najstarszych i najbardziej urokliwych miejsc w Vancouver, znane z charakterystycznej architektury, brukowanych uliczek i zegara parowego. Gastown jest znany z wyjątkowego zegara parowego, Steam Clock, który jest popularną atrakcją turystyczną. Co godzinę odgrywa melodię i wydaje dźwięk z syreny, przyciągając uwagę odwiedzających. Spacerując po dzielnicy, można podziwiać historyczną atmosferę tego miejsca, zobaczyć ciekawe sklepy i restauracje, delektować się lokalną kuchnią oraz poczuć charakter tej kultowej dzielnicy, która łączy w sobie zarówno historię, jak i nowoczesność.

arrow

Stawamus Chief - drugi największy monolit na świecie

Znany również jako The Chief, to imponujący masyw skalny w dystrykcie Squamish. To ikoniczne miejsce jest popularne wśród miłośników wspinaczki, turystów oraz osób poszukujących niezwykłych widoków. Wspinaczka na szczyt może być wymagająca, ale nagroda za dotarcie to zapierający dech w piersiach spektakularny widok na dolinę Squamish, fiord Howe Sound oraz okoliczne góry i lasy. Wejdziemy na wysokość 702 m n.p.m. podczas 11km wyprawy (w dwie strony), co zajmie nam ok. 5h. Przewyższenie na trasie to aż 600 metrów, ale widoki z pewnością warte są każdego kroku.

Whistler - Olimpijskie miasteczko pośród gór

To idealne miejsce na aktywny wypoczynek oraz wspaniałe przeżycia dla pasjonatów przygód. Jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich na świecie i popularnym celem dla miłośników sportów zimowych, jednak w okresie letnim staje się rajem dla fanów przyrody i outdooru. Whistler to nie tylko raj dla entuzjastów sportów ekstremalnych, ale także miejsce, w którym można cieszyć się przyrodą, relaksować się i delektować malowniczymi widokami górskiego krajobrazu. Góry stwarzają idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na rowerze górskim, wspinaczki czy też zjazdów na tyrolce. W Whistler była rozgrywana część konkurencji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku, co znacząco wpłynęło na rozbudowę infrastruktury w regionie.arrow

Sea to Sky Gondola - Spektakularne Widoki

Podróż Sea to Sky Gondola rozpoczyna się niedaleko miasta Squamish i wiedzie na wysokość około 885 metrów! Na górze, gdzie znajduje się stacja końcowa, można cieszyć się różnorodnymi aktywnościami rekreacyjnymi i widokowymi. Jest tam wiele szlaków trekkingowych, tras spacerowych oraz punktów widokowych, które pozwalają z bliska podziwiać okoliczne panoramy. To miejsce jest popularne przez cały rok – zarówno zimą, gdy można podziwiać pokryte śniegiem góry, jak i latem, kiedy można delektować się zielonymi lasami i niezwykłymi widokami na fiord.

arrow

Brandywine Falls - Wodospad w Kanadyjskiej Puszczy

Odbędziemy trekking do wodospadu Brandywine Falls – to niezwykła przygoda oferująca piękne widoki i wspaniałe doświadczenia natury. Wysoki na około 70 metrów, ten potężny wodospad oferuje spektakularne wrażenia wizualne i dźwiękowe, kiedy woda spada z krawędzi klifu do kanionu poniżej. Szlak jest dobrze oznakowany, ułatwi nam to nawigację, a wędrówka przez lasy i łąki zapewni nam możliwość obcowania z przyrodą, czystym powietrzem i przyjemnym spokojem otoczenia.

arrow

Helmcken Falls - Potęga Kanadyjskiej Natury

Helmcken Falls to jeden z najbardziej imponujących i charakterystycznych wodospadów w Parku Narodowym Wells Gray. Jest to wodospad o ogromnych rozmiarach i niezwykłej urodzie, ma imponującą wysokość około 141 metrów i jest uważany za jedną z głównych atrakcji tego obszaru parku. Aby podziwiać Helmcken Falls, można skorzystać z platformy widokowej znajdującej się na klifie naprzeciwko wodospadu. To miejsce oferuje spektakularne widoki.Clearwater - z dala od codziennego pośpiechu

To niewielkie miasteczko położone w środkowej części prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Jest to malownicze miejsce otoczone przez piękną przyrodę, co czyni je doskonałym punktem wypadowym do odkrywania Parku Narodowego Wells Gray oraz okolicznych atrakcji. Jezioro Dutch lake, położone w pobliżu miasteczka, stanowi doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, wędkowania czy też relaksu na brzegu jeziora otoczonego lasami i górami. To spokojne miasteczko jest świetnym miejscem dla osób pragnących oderwać się od miejskiego zgiełku, cieszyć się naturą i doświadczyć niezapomnianych przygód na świeżym powietrzu. Clearwater to idealna baza wypadowa dla wszystkich, którzy pragną odkrywać piękno i spokój kanadyjskiej przyrody.arrow

Wells Gray - pośród dzikiej przyrody

Jest to obszar o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, który zachwyca pięknem dzikiej natury, wodospadami (jest znany z ponad 40 imponujących wodospadów), jeziorami i malowniczymi krajobrazami. Wells Gray Provincial Park to raj dla miłośników przyrody, poszukiwaczy przygód i osób pragnących poczuć autentyczną Kanadę. To miejsce oferuje niezapomniane doświadczenia związane z pięknem natury i przygód na świeżym powietrzu

arrow

Spahats Creek Falls - wodny spektakl pośród skał

Jest kolejną wodną atrakcją na mapie parku wells gray. Nazwa „Spahats” pochodzi od nazwy indiańskiego wodza lokalnego plemienia Secwépemc, co dodaje miejscu dodatkowej wartości historycznej i kulturowej. W okolicy wodospadu Spahats Creek Falls można również znaleźć ścieżki trekkingowe i szlaki, które umożliwiają bliższe doświadczenie tej naturalnej atrakcji i dodatkowo pozwolą cieszyć się urokami okolicy. Wizyta w Spahats Creek Falls to świetna okazja do podziwiania piękna przyrody Parku Narodowego Wells Gray, poczucia siły wodospadu oraz ujęcia wspaniałych fotografii.arrow

Park Narodowy Jasper - Klejnot kanadyjskiej natury

Jeden z największych Parków Narodowych Kanady. Na jego terenie znajduje się Columbia Icefield – pole lodowe kilku zlokalizowanych obok siebie lodowców. Park słynie z bogatej fauny, między innymi niedźwiedzi grizli, wilków, łosi, czy karibu.

W trakcie wędrówek będziemy podziwiać ogromne jeziora na tle zaśnieżonych szczytów górskich. Nie zabraknie też wodospadów! Zatrzymamy się na przykład przy wodospadzie Athabasca, który słynie ze swej potężnej mocy i uroku.Jasper - na szlaku przygody

Jasper oferuje niesamowite możliwości trekkingowe dla osób o różnym stopniu zaawansowania, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – od łatwiejszych spacerów po wymagające wędrówki na szczyty gór. To doskonałe miejsce do odkrywania piękna kanadyjskich Gór Skalistych i bliskiego kontaktu z dziką przyrodą.

arrow

Kinney Lake - oaza spokoju

Kinney Lake to malownicze jezioro położone w Parku Narodowym Mount Robson w Kolumbii Brytyjskiej, dotrzemy do niego relatywnie łatwym szlakiem brzegiem jeziora po około 4-5 kilometrach spaceru przez zielone lasy, wzdłuż imponujących górskich pasm.

arrow

MIETTE HOT SPRINGS - Błogi odpoczynek

Miette Hot Springs to popularny kompleks termalnych źródeł geotermalnych położony niedaleko Parku narodowego Jasper. Wody termalne w Miette Hot Springs są znane z ich właściwości leczniczych i odprężających. Temperatura wody w źródłach sięga nawet 40°C. Kąpiel z widokiem na imponujące góry – to doskonałe miejsce do relaksu i odstresowania się po wędrówkach po okolicznych szlakach górskich.arrow

Park Naodowy Banff - Kanadyjskie skarby

Tego miejsca nie mogło zabraknąć w naszym planie wyjazdu! Park Narodowy Banff to jedna z najbardziej malowniczych krain w Kanadzie i jednocześnie najstarszy park narodowy w kraju. Jeziora, które tu zobaczymy są prawdziwym cudem natury!

To tutaj znajdują się najsłynniejsze kanadyjskie jeziora, Morraine Lake, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie ze względu na niezwykły, szmaragdowy kolor wody oraz Lake Louis, na którego brzegu rozpościera się miasteczko o tej samej nazwie.ATHABASCA GLACIER - w krainie lodowców

Athabasca Glacier to część większego systemu lodowców znanych jako Columbia Icefield, który jest jednym z największych lodowców na obszarze górskim w Ameryce Północnej poza Alaską. Lodowiec ten rozciąga się na długości około 6 km i ma szerokość około 1 km. Athabasca Glacier to nie tylko imponujący pod względem widokowym, ale także obiekt, który ilustruje wpływ zmian klimatycznych

arrow

PEYOTO LAKE - szafirowe jezioro

Aby podziwiać jezioro Peyto Lake, podejmiemy krótki spacer do punktu widokowego Bow Summit. To z tego miejsca rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro i okoliczne góry. Widok ten jest jednym z najbardziej ikonicznych i fotografowanych miejsc w Parku Narodowym Banff.

arrow

JOHNSTON CANYON - Szlak wodospadów

to wąwóz o spektakularnej urodzie, wyżłobiony przez rzekę Johnston Creek, która płynie przez strome skały, tworząc malownicze kaskady wodospadów. Wąwóz jest dostępny dla zwiedzających za pośrednictwem dobrze utrzymanych szlaków, które wiodą wzdłuż kanionu. Szlaki wąwozu podzielone są na dwa główne etapy – Dolny Wodospad Johnston (Lower Johnston Falls) oraz Górny Wodospad Johnston (Upper Johnston Falls).

arrow

Lake Louise - Klejnot kanadyjskich jezior

To jedno z najpiękniejszych jezior w Kanadzie. W okresie letnim jezioro zachwyca kryształowo czystą wodą, która odbija majestatyczne szczyty górskie i lodowce wokół niego. Jest to doskonałe miejsce do spacerów wzdłuż brzegu jeziora, piknikowania, fotografowania lub wypożyczenia kajaka, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do naturalnego piękna tego miejsca.

Sentinel Pass - kultowy trekking wśród Gór Skalistych

Przejdziemy jedną z najbardziej malowniczych tras Kanady –  Sentinel Pass. Ta wspaniała trasa oferuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także możliwość podziwiania oszałamiających widoków, które zostaną z nami na lata. Szczególne wrażenie może zrobić słynne jezioro Moraine lake, które położone jest w przepięknym miejscu pomiędzy górami – widok jak z  bajki!

arrow

Golden - Malownicze miasteczko i podniebny most

Zafundujemy sobie zastrzyk adrenaliny przejściem ok 150m po wiszącym na 130m mostem niedaleko malowniczego miasteczka Golden. Poza samej przeprawy mostowej, odwiedzający mogą również korzystać z innych atrakcji w Golden Skybridge Park, takich jak szlaki spacerowe, punkty widokowe czy tarasy do podziwiania krajobrazu. Dla miłośników przygód dostępne są także inne atrakcje, takie jak tyrolka (zip line) czy park linowy.

arrow

Canyonn hot springs - Relaks w Gorących Źródłach

Po raz kolejny zanurzymy się w ciepłych źródłach w górskim towarzystwie niedaleko miejscowości Revelstoke. Dłuższa chwila relaksu, po wyczerpujących trekkingach aby naladowac baterie na kolejne ekscytujące dni

arrow

Victoria - Imperialne miasto

Victoria to urokliwe miasto, położone jest na Vancouver Island, otoczone pięknymi krajobrazami, historycznymi budynkami i jest znane ze swojej bogatej historii. To miasto, które łączy w sobie elegancję, kulturę, historię oraz piękno natury. Spacerując po Victorii zachwycimy się tamtejszą wybitną architekturą, w tym Parlamentu Kolumbii Brytyjskiej, który prezentuje się wyjątkowo pięknie. Istnieje również wiele innych zabytkowych rezydencji i budynków publicznych, które oddają atmosferę z przeszłości.

Hatley Castle - Baśniowy zamek

Zamek Hatley to historyczny budynek położony na terenie Uniwersytetu Royal Roads (Royal Roads University) w Colwood i został zbudowany w latach 1908-1909 przez Jamesa Dunsmuir, prominentnego biznesmena i polityka, który był premierem Kolumbii Brytyjskiej. Budynek był pierwotnie jego rezydencją letnią. Zamek ten był miejscem kręcenia wielu filmów i produkcji telewizyjnych. Był wykorzystywany jako plan filmowy m.in. w popularnym serialu telewizyjnym „Strażnik Teksasu” (The CW’s „Supernatural”) oraz w filmie „X-Men” (2000).

arrow

Goldstream park - Magia przyrody

Park oferuje różnorodne środowiska, takie jak lasy deszczowe, rzeki, wodospady i wybrzeże. Jest to dom dla wielu gatunków roślin, zwierząt i ptaków. Park stanowi dom dla wielu gatunków ptaków, w tym dla kilku gatunków orłów. Można tu również zobaczyć łosie, jelenie i inne zwierzęta. Goldstream Park słynie z pięknych wodospadów, w tym popularnego Goldstream Falls oraz imponującego Niagara Falls.  Szlaki prowadzą przez lasy, wzdłuż rzeki i w pobliżu wodospadów, umożliwiając cieszenie się naturą i pięknem tego obszaru.

arrow

Fisherman's wharf - barwne smaki oceanu

To kolorowa i urocza marina rybacka, gdzie można poczuć atmosferę portowego życia oraz skosztować świeżych produktów morza. Fisherman’s Wharf słynie z unikalnych kolorowych domków na wodzie, które tworzą urokliwy krajobraz nad brzegiem. Te drewniane budynki na pływających platformach są wyjątkowymi restauracjami, sklepikami z przekąskami i suwenirami. Na marinie znajdują się różnorodne restauracje i stoiska z jedzeniem, które serwują świeże owoce morza, takie jak homary, krewetki, ryby smażone na miejscu, a także inne lokalne przysmaki. To również miejsce, gdzie możemy zobaczyć foki i inne zwierzęta morskie, które czasami zbliżają się do nabrzeża w poszukiwaniu pokarmu.

arrow

Tofino - mekka kanadyjskiego surfingu

to urocza miejscowość nadbrzeżna położona na północno-zachodnim wybrzeżu Vancouver Island w Kolumbii Brytyjskiej, Kanada. Jest to popularny cel podróży dla miłośników przyrody, surferów, entuzjastów wędkarstwa oraz osób poszukujących spokoju i piękna przyrody. W pobliżu znajdziemy plaże takie jak Chesterman Beach, Long Beach i Cox Bay Beach, które oferują możliwość długich spacerów, surfowania, czy po prostu błogiego relaksu na świeżym powietrzu. Warto spróbować także przysmaków serwowanych w lokalnych food truckach.

Rainforest - spacer pośród lasów deszczowych Kanady

Jest to ścieżka, która umożliwia wędrówkę przez piękne lasy deszczowe i pozwala na odkrycie wyjątkowego ekosystemu tego obszaru. Szlak Rainforest Trail podzielony jest na dwie główne sekcje: Boardwalk Loop i River Trail. Oba odcinki oferują niezapomniane wrażenia związane z bogactwem przyrody lasów deszczowych. Szlak Rainforest Trail jest idealnym miejscem do obserwacji dzikiej przyrody, obserwacji ptaków oraz fotografowania unikalnego ekosystemu lasów deszczowych.

arrow

Pacific Rim Park - szlakiem Nuu-Chah-Nulth

Park oferuje wiele tras trekkingowych o różnym stopniu trudności, które pozwalają na eksplorację piękna kanadyjskiej przyrody. Szlaki prowadzą przez wybrzeża, lasy deszczowe, wzgórza i inne malownicze obszary. Park jest również miejscem, gdzie można dowiedzieć się więcej o kulturze i historii rdzennych mieszkańców tych terenów – ludów Nuu-Chah-Nulth

arrow

Przystanek Alaska!

Jeśli jeszcze mało Ci wrażeń, to przygotowaliśmy dla Ciebie opcję rozszerzenia tej wyprawy życia o dodatkowy tydzień i podróży przez Alaskę! Będzie to niezwykły roadtrip kamperem, który stanie się naszym środkiem transportu, ale także domem na kółkach.

Stan ten słynie z otwartych przestrzeni i wyjątkowej przyrody. To tam uciekł od cywilizacji Chris McCandless, na którego historii opiera się reportaż “Wszystko za życie” Krakauera.

My, co prawda, nie będziemy uciekać od cywilizacji, ale zdecydowanie doświadczymy Alaski w pełnym wymiarze. Będziemy się poruszać klimatycznymi camperami, które staną się dla nas drugim domem. Dzięki temu wycieczka na Alaskę będzie jeszcze ciekawszym przeżyciem – nie będziemy ograniczeni czasowo, bo w końcu dom będziemy mieć ze sobą

arrow

Park narodowy Denali - Serce alaski

Urokliwe, a zarazem największe miasto na Alasce, które zamieszkuje ponad 40% całej populacji tego stanu. Położone nad Zatoką Cooka miejsce jest pełne kontrastów. Miejski klimat łączy się tutaj z dzikością natury. To tu znajdziemy najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Denali (znany wcześniej jako Mount McKinley) mierzy aż 6190 m n.p.m., a widok na niego zapiera dech w piersiach.

Anchorage wyglądem przypomina typowe amerykańskie miasto, jednak krajobraz roztaczający się naokoło jest wyjątkowy! Widok łosia lub renifera nie jest niczym zaskakującym dla mieszkańców Alaski, może i nam uda się zobaczyć te niezwykłe zwierzęta?

Autobusem przez Alaskę!

Podczas przejazdu z Anchorage do Fairbanks drogą Parks Highway, zatrzymamy się przy wjeździe do Parku Narodowego Denali. Stąd udamy się w całodniową, wspaniałą podróż starym, szkolnym autobusem 100 km w głąb parku.  Podczas przejazdu wąską i szutrową drogą wypatrywać będziemy dzikich zwierząt zamieszkujących park, dość często zobaczyć tu można niedźwiedzie grizzly. Punktem końcowym wycieczki jest centrum turystyczne, z którego rozpościera się niesamowity widok na pobliskie Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej.

arrow

Anchorage - Centrum Północy

Urokliwe, a zarazem największe miasto na Alasce, które zamieszkuje ponad 40% całej populacji tego stanu. Położone nad Zatoką Cooka miejsce jest pełne kontrastów. Miejski klimat łączy się tutaj z dzikością natury.

Anchorage wyglądem przypomina typowe amerykańskie miasto, jednak krajobraz roztaczający się naokoło jest wyjątkowy! Widok łosia lub renifera nie jest niczym zaskakującym dla mieszkańców Alaski, może i nam uda się zobaczyć te niezwykłe zwierzęta?

arrow

Firebanks - Dziedzictwo Alaski

Jedno z największych miast Alaski, położone kilka godzin jazdy od koła podbiegunowego. Miasto założone zostało przez poszukiwaczy złota i główną pozostałością po tamtych czasach jest kopalnia złota El Dorado położona kilka kilometrów od centrum miasta. Latem słońce zachodzi tu po północy, a zimą wychodzi ponad horyzont jedynie na kilka godzin, jest to również jedno z najzimniejszych miast na Alasce. Obok Fairbanks znajduje się także Dom Świętego Mikołaja w miejscowości North Pole.arrow

Polychrome Overlook - Malownicze Widoki

To punkt widokowy znajdujący się w Parku Narodowym Denali w stanie Alaska. To miejsce oferuje niesamowite krajobrazy i panoramiczne widoki na otaczające tereny górskie, doliny oraz malownicze krajobrazy parku. Znajduje się w rejonie zwanym Polychrome Pass, który słynie z wielobarwnych formacji skalnych, stąd też nazwa „Polychrome View”. Te różnorodne formacje skalne prezentują się w różnych odcieniach czerwieni, pomarańczy i innych barw, co tworzy niezapomniany krajobraz.

Gold Dredge 8 - Poczuj gorączkę złota

To miejsce, które pozwala odkryć historię złota na Alasce i doświadczyć, jak wyglądało wydobycie tego cennego kruszcu. Jest to też rekonstrukcja oryginalnej kopalni złota, która działała na tym obszarze podczas gorączki złota na Alasce w latach 20. i 30. XX wieku. Kopalnia działała na zasadzie wielkiej maszyny zwanej „dredge”, która wydobywała złoto z rzeki.

arrow

Chena Hot Springs - naturalne źródła termalne

To popularny kompleks termalnych źródeł wodnych, znajdujący się w pobliżu Fairbanks w stanie Alaska. To miejsce jest znane ze źródeł termalnych, które oferują odwiedzającym możliwość relaksu w przyjemnie ciepłej wodzie oraz innych atrakcjach związanych z rekreacją na świeżym powietrzu. Woda w tych źródłach ma temperaturę dochodzącą do około 42°C. Zrelaksujemy się w pięknej okolicy, otoczonej przez malownicze krajobrazy Alaski.

arrow

Seward - malownicze miasteczko portowe

Seward to urokliwe miasteczko, jest ważnym portem rybackim, a zarazem popularnym miejscem dla statków turystycznych, które przypływają tu w celu eksploracji okolicznych fiordów. Seward stanowi też główne wejście do Parku Narodowego Kenai Fjords, który słynie z dzikiej przyrody, imponujących lodowców, fiordów oraz możliwości obserwacji zwierząt morskich, takich jak wieloryby, orki, foki czy morsy.

Spotkanie z Dziką Przyrodą

Kanada i Alaska słyną z niezwykłej bioróżnorodności, której częścią są takie zwierzęta jak niedźwiedzie grizzly, czarne niedźwiedzie, wilki szare, łosie, karibu, renifery oraz rozmaite gatunki ptaków morskich i lądowych, w tym np orły czy sokoły. Obserwowanie tych majestatycznych stworzeń w ich naturalnym środowisku to prawdziwe spotkanie z dziką naturą.

Podróżując po Kanadzie przez parki narodowe takie jak Banff, Jasper czy Wells Grey, gdzie będziemy mieli okazje spotkać się z wieloma gatunkami zwierząt, widok łosia przechodzącego przez drogę czy niedźwiedzi przechadzających się wzdłuż dolin jest tu bardzo powszechny.

Alaska, z kolei, oferuje niezwykłe możliwości obserwacji zwierząt morskich, takich jak wieloryby szare, orki, foki, morsy czy nawet niedźwiedzie polujące na dzikie łososie w rzekach. Rejsy po zatokach czy wyprawy do obszarów takich jak Park Narodowy Denali czy Rezerwat Przyrody Kenai Fjords to doskonałe sposoby na zbliżenie się do autentycznej natury Alaski.

arrow

LOKALNA KUCHNIA KANADY

Kanada to kraj, gdzie lokalne smaki są prawdziwym klejnotem kulinarnym. Wybierz się z nami w podróż, która pozwoli Ci zasmakować w prawdziwych kanadyjskich delicjach. Poutine, czyli tradycyjne danie z frytek, sera i sosu pieczeniowego. Jest to potrawa narodowa Kanady, mimo, że przez obcokrajowców uważana za fast-food.

Spróbujemy również świeżego łososia, który jest tutaj serwowany na różne sposoby. Od świeżo wędzonego do delikatnie przyrządzonego na grillu – to autentyczna podróż kulinarna wzdłuż kanadyjskich szlaków, która zostanie na długo w Twojej pamięci.

Nie zapominajmy również o śniadaniowych pancakes, oblane gęstym syropem klonowym, który jest ikoną i prawdziwą dumą narodową Kanady!
A jeśli mało Ci słodkości to spróbuj również Maple Taffy! To skoncentrowany syrop klonowy, który jest wylewany na śnieg lub lód, co powoduje jego szybkie schłodzenie i stwardnienie, tworząc słodki, elastyczny kawałek w formie tafli lub wstążki. Następnie wyciąga się go za pomocą patyczka lub widełek, tworząc rodzaj smakowitej słodyczy w formie lizaka.

Część posiłków w trakcie wyprawy przygotowywać będziemy samodzielnie w najpiękniejszych kuchniach świata, czyli na łonie natury, z widokiem na surową, kanadyjską przyrodę. Campingi i miejsca piknikowe zlokalizowane w Parkach Narodowych, nad jeziorami, w lasach…czy gdzieś posiłek może smakować lepiej?

arrow

LOKALNA KUCHNIA ALASKI

Alaska to nie tylko miejsce o malowniczych krajobrazach, ale również dzikie kulinarne królestwo. Marzysz o wyjątkowych smakach, których nie znajdziesz nigdzie indziej? Lokalni mieszkańcy Alaski od wieków odżywiają się tradycyjnymi potrawami, takimi jak mięso foki czy karibu. Próbowaliście kiedyś burgerów z mięsem łosia czy wieloryba?

Surowe, chłodne i czyste wody Alaski sprzyjają idealnym warunkom dla owoców morza, co przekłada się na ich doskonały smak i jakość. Dzięki świeżości wód oraz kontroli nad połowami, produkty te zachowują swoją naturalną świeżość i smak. Będziemy mieli okazje degustować świeżo złowione ostrygi, doskonale przygotowane halibuty czy też grillowane langustynki.

A jeśli jesteście miłośnikami deserów, to koniecznie spróbuj prawdziwych lodów Eskimosów – Akutaq. To niezwykła mieszanka jagód, tłuszczu zwierzęcego i cukru, która może zaskoczyć Cię swoim wyjątkowym smakiem.

arrow

TRANSPORT

Czeka nas pełen przygód roadtrip! Bezkresne tereny Kanady będziemy przemierzać w wygodnych autach. Natomiast Alaskę przejedziemy kamperami, które na czas wyprawy staną się naszym domem.

Taka forma transportu pozwoli nam najlepiej poznać odwiedzane miejsca oraz przeżyć tripa w niezapomnianej atmosferze.  Kierowcami jesteście zaś Wy – uczestnicy oraz lider, a chęć zostania kierowcą podczas wyjazdu można zgłosić przy zapisie. Drogi Kanady i Alaski są niezwykle malownicze, ciągnące się prosto, aż po horyzont, a prowadzenie na nich auta to niezapomniana przygoda dla każdego kierowcy. 

arrow

NOCLEGI

Zarówno w Kanadzie, jak i na Alasce infrastruktura turystyczna jest bardzo rozbudowana. Jest tam wiele pól kempingowych, a drogi są dostosowane do jazdy kamperami. Podczas części wyprawy na Alasce będziemy spać w kamperach. W Kanadzie nocować będziemy na kempingach pod namiotami, a w Vancouver i Victorii w hostelach w centrum miast.

Większość kempingów jest wyposażona w toalety i prysznice, jednak trzeba być przygotowanym na kąpiel w zimnej wodzie, gdyż nie wszędzie dostępna jest ciepła – do tego przyzwyczaimy się podczas pływania w jeziorach!

Dzięki spaniu w kamperach i pod namiotami będziemy mieli okazję do obcowania z niesamowitą przyrodą Kanady i Alaski przez 24 godziny na dobę. Może nawet samodzielnie złowimy sobie jakąś rybę na obiad?

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

Maquinna Provincial Park – gorące źródła na łonie natury

Po dopłynięciu do parku z Tofino, czeka nas dwukilometrowy spacer drewnianą kładką wśród starych cedrów, którego celem są Ramsay Hot Springs. Woda o temperaturze 50 stopni Celsjusza wypływa tam z popękanych skał, tworząc naturalne baseny ciągnące się od wodospadu aż do oceanu. W tych znajdujących się przy brzegu w trakcie przypływu woda nagrzewana ciepłem z głębi ziemi miesza się z oceaniczną i w efekcie jej temperatura spada, podczas gdy w wyższych partiach utrzymuje stałą, wysoką temperaturę. Relaks w gorących źródłach umilany jest otoczeniem bujnego lasu i zachwycającymi widokami Oceanu Spokojnego

Cena: 1500 PLN

Cena zawiera: rejs statkiem z Tofino do Maquinna Provincial Park i z powrotem, wstęp do parku, 2 godziny korzystania z gorących źródeł

arrow

Exit glacier - spacer po lodowcu

Jedno z głównych „must do” na Alasce. Trekking po lodowcu nie jest uważany za najłatwiejszy, ale widoki i ogromna satysfakcja z wysiłku wszystko wynagradzają!

Lodowiec, który zobaczymy z bliska, jest częścią wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai – Harding Icefield. Exit Glacier jest najbardziej dostępnym ze wszystkich, ale jednocześnie najszybciej cofającym się.

Podczas trekkingu będzie nam towarzyszył doświadczony zespół przewodników, który nie tylko zapewni informacje na temat odwiedzanego przez nas miejsca, ale również zadba o nasze bezpieczeństwo.

Cena: 1200 PLN (tylko dla osób zapisanych na Kanada+Alaska)

Cena zawiera: przewodnika oraz sprzęt: raki, hełm, kijki trekkingowe, uprząż

 

arrow

Kajaki - na wodzie wśród fiordów

Kayaking wśród fiordów Kenai to niezapomniane doświadczenie, które pozwala na odkrycie jednego z najbardziej spektakularnych regionów na Alasce. Fiordy te to obszar lodowcowy, na którym spotykają się one z wodami oceanu, tworząc malownicze zatoki, wyspy i wąskie kanały. Oznacza to niezrównane krajobrazy pełne imponujących lodowców, skalistych klifów i bogactwa dzikiej przyrody.

Cena: 800 PLN (tylko dla osób zapisanych na Kanada+Alaska)

Cena zawiera: 4-godzinną wycieczkę na kajakach z przewodnikiem i sprzętem: workiem na rzeczy osobiste, kajakiem, wiosłem i pianką neoprenową w razie potrzeby

arrow

Zobacz co przed Tobą!

KANADA
ALASKA

PROMESA WIZOWA

KANADA

Przed wjazdem do Kanady należy wypełnić eTA – Elektroniczną Autoryzację Podróży. Jest ona połączona elektronicznie z paszportem podróżnego i jest ważna maksymalnie do 5 lat lub do czasu wygaśnięcia ważności paszportu.

Z eTA można wjechać do Kanady wielokrotnie, na krótkie pobyty (do 6 miesięcy).

eTA nie gwarantuje wjazdu do Kanady, każdą aplikację weryfikuje na lotnisku docelowym funkcjonariusz kontroli granicznej.

Wniosek znajdziesz na stronie: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta/facts-pl.html

 

USA

Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. ESTA to elektroniczne zezwolenie na wjazd do USA. Wniosek o wydanie tego pozwolenia składa się przed wyjazdem, nie krócej niż na 72 godziny przed wylotem. Dla bezpieczeństwa lepiej jest to zrobić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Aby wypełnić wniosek, będziesz potrzebować paszportu i karty kredytowej. ESTA ważna jest maksymalnie przez 2 lata.

Wniosek znajdziesz na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/

 

Uwaga! Osoby, które od 1 marca 2011 odwiedziły Iran, Irak, Koreę Północną, Sudan, Syrię, Libię, Somalię i Jemen, mogą spotkać się z odmową ESTA i w takim przypadku konieczne będzie ubieganie się o wizę turystyczną.

Więcej infomacji: https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=en

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Liderzy wyprawy

Plane LOT

Wylot:

BERWAW ?
Berlin/Warszawa
Plane
YVR
Vancouver

Powrót:

ANC ?
Anchorange
Plane
BER/WAW
Berlin/Warszawa
Cena biletu
4800 - 5400 PLN ?

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Prosimy o informacje mailowo po zapisie.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

7 noclegów na kempingach w Kanadzie z dostępem do pryszniców

o

6 noclegów w hostelach

o

7 noclegów w kamperze na Alasce (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

3 wjazdy na dedykowany kamping dla kamperów (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

wynajem aut na cały okres pobytu w Kanadzie 14 dni

o

wynajem kamperów na okres pobytu na Alasce 8 dni (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

sprzęt campingowy (namioty, kuchenki, garnki, gaz)

o

koszt paliwa na całej trasie (w Kanadzie i na Alasce)

o

opłaty za promy w dwie strony na wyspę Vancouver

o

opłaty parkingowe na całej trasie

o

całodniowy trekking na punkt widokowy Sentinel Pass

o

całodniowy trekking po górach Stawamus Chief

o

całodniowy trekking po Johnston Canyon

o

bilety na gondolę górską Peak2Peak

o

bilety wstępu na Revelstoke Dam

o

rejs statkiem w Tofino

o

wstęp do gorących źródeł Miette

o

wynajem Canoe (typ łodzi wiosłowej) na 1h

o

bilety wstępu do parków narodowych Jasper i Banff w Kanadzie

o

przejazd autobusem rejsowym do Seattle (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

wycieczkę w Fairbanks gdzie nauczysz się wypłukiwać złoto (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

bilety wstępu do Parku Narodowego Denali (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

całodniową wycieczkę schoolbusem z przewodnikiem po Parku Denali (dotyczy wersji Kanada + Alaska)

o

opiekę polskiego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

x

wyżywienia

x

biletu lotniczego, ani bagażu rejestrowanego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

promesy wizowej do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)

x

przelotu wewnętrznego z Kanady lub USA do Alaski (zakup biletu po stronie Klubu, koszt ok. 1300 zł)

x

dodatkowych atrakcji

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Lipiec
Sierpień
Kanada + Alaska
10.07.24 - 31.07.24
Lider Katarzyna Tkocz
Cena lotu 5400 PLN
Cena wyprawy 17150 PLN
Icon
Icon Zostały 4 ostatnie miejsca
Kanada
10.07.24 - 24.07.24
Lider Katarzyna Tkocz
Cena lotu 4800 PLN
Cena wyprawy 12100 PLN
Icon
Icon Zostały 4 ostatnie miejsca
Kanada
13.08.24 - 27.08.24
Lider Janek Wojtkowski
Cena lotu 4850 PLN
Cena wyprawy 12100 PLN
Icon
Kanada+Alaska
13.08.24 - 03.09.24
Lider Janek Wojtkowski
Cena lotu 5400 PLN
Cena wyprawy 17150 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next