Work & life balance w krainie dzikich fiordów 4

Work & life balance w krainie dzikich fiordów Islandia Digital Nomad

Pomysł na wyprawę marzeń

Bezkresne tereny, urzekające krajobrazy i unikatowy klimat. Nasza miłość do tej tajemniczej wyspy jest tak silna, że nie istnieją żadne przeszkody, które mogłyby nas zatrzymać. Nieszablonowe podejście do podróży, którym kierujemy się na co dzień, pozwoliło wykorzystać panujące warunki do stworzenia kolejnej, niezapomnianej wyprawy do kraju lodu i ognia. Tym razem zabierzemy Was na jedyny w swoim rodzaju travel office pośród dziewiczych fiordów. 5 dni obowiązkowej kwarantanny spędzimy w luksusowych domkach urządzanych w stylu scandinavian design z dostępem do ultraszybkiego Wi-Fi, które umożliwi nam pracę zdalną nawet z dala od cywilizacji. Wokół nie będzie nikogo, tylko my, cisza i surowa, dziewicza natura. Reszta wyjazdu przebiegnie zgodnie z planem, który jak zawsze wypełniliśmy atrakcjami po brzegi. Prawie dwa tygodnie przygody i produktywnego wypoczynku w umiłowanej przez Solistów baśniowej krainie! Ten wyjazd kierujemy do wszystkich, którzy chcą zastąpić rutynę przygodą. 

 #Soliści Team

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Gullfoss
 • Geysir
 • Thingvellir
 • Dyrhoeale
 • Vik
 • Vestmanayer Island
 • Arnarstapi
 • Reykjavik

SŁOWO OD LIDERA

Obserwując światowe trendy w podróżowaniu, kilka lat temu z ekscytacją dostrzegłem nowy nurt, który nazwano digital nomad. Jednoczesne podróżowanie i praca albo inaczej, podróż z przerwą na pracę. Spędzając kilka miesięcy w roku w trasie i jednocześnie prowadząc Klub chcąc, nie chcąc taki tryb pracy stał się dla mnie naturalnym. Sytuacja na świecie (Covid-19) przyspieszyły takie trendy jak praca zdalna, która stała się dla nas normalnością, a pracodawcy wręcz zachęcają do pracy poza biurem. Tym samym moje obawy i wątpliwości, że Polacy nie są jeszcze gotowi na łączenie wyjazdów z pracą zostały rozwiane. Korzystając z możliwości podróży do kraju który znam jak mało kto i kocham, gdzie jednocześnie jest pięknie, spokojnie i bezpiecznie chcę rozpocząć nowy projekt i nowy styl wypraw – digital nomad. Poprowadzę go osobiście i zapraszam do wspólnego podróżowania, pracy i kreowania trendów w turystyce :the_horns:

CZĘŚĆ PIERWSZA - 6 DNI

LUKSUSOWA KWARANTANNA NA ISLANDII

Islandia wprowadziła nowe zasady dla gości. Każdy przybywający na wyspę będzie musiał przejść 2 testy na koronawirusa. Pierwszy tuż po przylocie (koszt ok. 250 PLN) oraz drugi po 4-5 dniach (ten test jest darmowy). Okres pomiędzy testami podróżni muszą spędzić w jednym miejscu na kwarantannie. 

 

Nas kwarantanna (podczas której organizujemy travel office) będzie obowiązywała od 07.11 do 11.11 włącznie.

 

Nie martwcie się! Na taką “kwarantannę” z Solistami będziecie chcieli przyjeżdżać co roku. Tygodniowy plan wyjazdu w wersji classic przedłużamy o 6 dni. Czas ten przeznaczymy na relaks w komfortowych apartamentach i całkowite wyciszenie zmysłów pośród hektarów nieskazitelnej natury. Spacery po malowniczych fiordach, uspokajający szum okolicznych rzek i wodospadów, widok ośnieżonych gór do porannej kawy – to wszystko pozwoli nam naładować baterie i przygotować się na dalszą, aktywną część podróży. O sztuce odpoczynku w XXI w. opowie nam Łukasz Nowak – założyciel klubu Soliści, biznesmen i podróżnik, który jest mistrzem w praktycznym zastosowaniu work & life balance. Na szkoleniu poznamy m.in.: techniki zarządzania czasem i dowiemy się, jakie korzyści przynosi detox cyfrowy. Chętni podejmą wyzwanie na resztę wyjazdu!

TRAVEL OFFICE Z WIDOKIEM NA LODOWIEC

Na okres kwarantanny wybraliśmy dla Was zakwaterowanie marzeń: luksusowe apartamenty typu studio z dostępem do szybkiego Wi-Fi, które pozwoli Wam na pracę zdalną prosto z islandzkich fiordów. Gwarantujemy, że widok bezkresnej zieleni za oknem to +100 do produktywności. Rezydować będziemy w nowoczesnych skandynawskich domkach o wysokim standardzie, położonych na malowniczych terenach z dala od cywilizacji. Każdy domek posiada ogrzewanie podłogowe, prywatną łazienkę i kuchnię, a gospodarze zadbają o to, żeby czas pobytu każdy z nas mógł przeznaczyć na komfortową pracę i odpoczynek. Właściciele ośrodka wyręczą nas nawet z robienia zakupów! Codziennie pod drzwiami znajdziecie pakunek pełen świeżych warzyw i owoców, chrupkiego pieczywa, islandzkich słodyczy i wszystkiego, co znajdzie się na Waszej liście. Dzień możesz rozpocząć od spaceru lub przebieżki po malowniczej okolicy, a przerwę na kawę spędzisz na tarasie przed domkiem, chłonąc czyste górskie powietrze i panoramiczne widoki. Work & life balance nabiera tutaj nowego znaczenia!

Kilkudniowy pobyt na islandzkim pustkowiu to świetna okazja, żeby odpocząć od przytłaczającego pędu miasta i tłumów, zasmakować uroku życia na odludziu, pozbierać myśli, wyciszyć umysł. Po tym czasie, pełni nowych sił wyruszymy na podbój wyspy.

SZKOLENIA Z WORK & LIFE BALANCE

Jak cieszyć się pobytem i widokami, gdy skrzynka tonie w mailach, a telefon nie przestaje dzwonić? Higiena pracy i rozdzielenie jej od życia prywatnego to nie lada wyzwanie. O sztuce odpoczynku w XXI w. opowie nam Łukasz Nowak – założyciel klubu Soliści, biznesmen i podróżnik, który jest mistrzem w praktycznym zastosowaniu work & balance. Na szkoleniu poznamy m.in.: techniki zarządzania czasem i dowiemy się, jakie korzyści przynosi detox cyfrowy. Chętni podejmą wyzwanie na resztę wyjazdu!

Praca zdalna z dzikich fiordów 9

ZORZA POLARNA - URZEKAJĄCA GRA ŚWIATEŁ

Doświadczenie z cyklu once in a lifetime, którego nie uświadczysz na żadnej innej szerokości geograficznej. Zorza polarna pojawia się wysoko nad powierzchnią ziemi w wyniku zderzenia wiatru słonecznego z ziemskim polem magnetycznym, tworząc na niebie magiczny, świetlny spektakl. Zazwyczaj jest zielona, ale potrafi przybierać wachlarz barw od błękitu po intensywną purpurę. Opalizujące kolory rozświetlające ciemną toń nocy to widok, który poruszy Twoje serce i duszę, na długo zapadając w pamięć. Na zorze będziemy polować podczas wieczornych wyjazdów w różne punkty wyspy, śledząc je przy pomocy specjalistycznych aplikacji. Ładnie poproszone z pewnością rozświetlą też niebo nad naszymi przeszklonymi domkami.

CZĘŚĆ DRUGA - 5/6 DNI

GOLDEN CIRCLE - MALOWNICZA IKONA ISLANDII

Bez odwiedzenia Golden Circle, wyprawa do Islandii się nie liczy! Złoty Krąg to trzy wyjątkowe miejsca w południowo-zachodniej części wyspy: Park Narodowy Þingvellir, pole geotermalne Geysir i majestatyczny wodospad Gullfoss. Trasa ta obfituje w najpiękniejsze islandzkie krajobrazy, które o tej porze roku, pod osłoną mgły, prezentują się naprawdę spektakularnie.

GULFOSS - ZAPIERA DECH W PIERSIACH

400 metrów sześciennych wody uderzających o taflę wody każdej sekundy. Wulkaniczny gigant mierzący 21 metrów, mieszanka zieleni, skał i kryształowej cieczy. Taką scenerię można zobaczyć tylko przy Złotym Wodospadzie. Widok kaskady wody spływającej z monumentalnej płyty zapiera dech w piersiach, zachwyca i onieśmiela. Podziwiając Gulfoss na żywo, warto wspomnieć nazwisko słynnej aktywistki Sigriður Tómasdóttir. To właśnie dzięki niej możemy dziś oglądać wodospad w jego naturalnej formie. Na początku XX wieku miała tu bowiem stanąć ogromna hydroelektrownia, ale działaczka zagroziła, że rzuci się w przepaść, jeśli prace się rozpoczną. Tym samym Gulfoss stał się na zawsze symbolem walki z ingerencją człowieka w dziką naturę.

GEYSIR - OJCIEC WSZYSTKICH GEJZERÓW

Dolina Haukadalur słynie ze swoich źródeł geotermalnych z kilku powodów. To właśnie tutaj spotkamy prawdziwego celebrytę wśród wszystkich gejzerów świata. Geysir, bo o nim mowa, wyrzucał niegdyś wodę na wysokość 80 metrów, ale w latach 60. przeszedł na zasłużony odpoczynek i do dziś pozostaje uśpiony. Nadal pozostaje prawdziwą legendą. Od jego nazwy pochodzi bowiem słowo „gejzer”, którym określa się wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie. Na obszarze znajduje się także młodszy brat Geysira, czynny gejzer Strokkur, który co kilka minut wyrzuca w powietrze gigantyczny 30-metrowy słup wody. Krok w tył, będzie mokro! 

THINGVELLIR - JEDNĄ NOGĄ W AMERYCE

Myślisz, że nie da się być w dwóch miejscach na raz? Z nami to możliwe! W Parku Narodowym Thingvellir znajdziemy się na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskie. Miejsce to jest niezwykle istotne z punktu widzenia historii. Na Thingvellir w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. 

Praca zdalna z dzikich fiordów 3

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS – IKONY WŚRÓD WODOSPADÓW

60-metrowa ściana wody Seljalandsá wypada zza porośniętych mchem skał i z impetem uderza w głębokie, otoczone intensywną zielenią jezioro. Magiczny wodospad wygląda jakby wypływał znikąd. To nie koniec czarów! Za taflą wody ukryty jest tajemny szlak, który prowadzi prosto do wnętrza wodospadu. Po sąsiedzku, swoją aurą urzeka Skogafoss – miejsce wprost wyjęte z pocztówki. Jeśli będziemy mieć wystarczająco szczęścia, Skogafoss pokaże nam swoje najpiękniejsze oblicze – podwójne tęcze wyłaniające się z zielonych pagórków. Krajobraz niczym z bajki!

REYJKJAVIK - NAJBARDZIEJ PRZYTULNA STOLICA

Mało kto wie, że Reykjavik w języku islandzkim oznacza „dymiącą zatokę”. Założyciel osady – Ingólfur Arnarson – ochrzcił tak to miejsce, gdy dopływając do lądu zobaczył unoszące się nad nią opary z okolicznych gorących źródeł. Dziś stolica Islandii to przede wszystkim urokliwe uliczki pełne sklepików, restauracji i galerii sztuki. Sielskie odczucia potęguje kameralność miasta, brak tłumów i kolorowa architektura. Odkryjcie z nami zakamarki tego miasta. Razem zajrzymy do wnętrza filharmonii Harpa, która zachwyca nietuzinkowym kształtem i wystrojem, zwiedzimy nietypowy kościół wzorowany na jednym z islandzkich wodospadów, a na koniec zamówimy w lokalnej knajpce nadmorski smakołyk – fish&chips. 

SÓLHEIMAJÖKULL GLACIER - LODOWY MONUMENT

Okres jesienno-zimowy to najlepszy czas na zwiedzanie lodowca. O tej porze kolor tafli lodu jest oszałamiająco błękitny, bez brunatnych śladów wulkanicznego popiołu i ziemi. Lodowce znikają z powierzchni Ziemi dosłownie na naszych oczach. Co dekadę topnieje aż 13% lodu! Nadchodzące lata mogą być ostatnimi, kiedy zobaczenie tego potężnego lodowego masywu w dobrej kondycji będzie jeszcze możliwe. A warto, bo wieczna zmarzlina to miejsce surowe i piękne, pełne lodowych rzeźb autorskiego rzemiosła Matki Natury. 

 

ARNASTAPI - ISLANDZKI SLOW LIFE

Prawdziwy czar Islandii poczujemy, odwiedzając małe wioski rybackie i nadmorskie miejscowości, które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy. Jedną z takich sielankowych mieścin jest Arnarstapi, dawniej port rybacki, leżący u stóp góry Stapafell. Lokalna legenda głosi, że w jaskini na północnym stoku żył olbrzym, który strzegł dostępu do ukrytych bogactw i złota. Otoczone bazaltowymi skałami Arnarstapi przyciąga jak magnes nie tylko nas. Wioskę upodobały sobie również rybitwy rzeczne, które masowo zakładają gniazda na dzikich, lawowych klifach. Ten niesamowity widok dopełniają malutkie domki rozłożone nieregularnie, niczym pionki, na zielonych łąkach.

VESTMANNAEYJAR - WYSPY LUDZI ZACHODU

Na archipelagu Vestmannaeyjar czas zatrzymał się w miejscu. Wyludnione wyspy odkrywają przed podróżnikami dziewiczą, oszałamiająco piękną islandzką naturę w najczystszej, nienaruszonej przez człowieka postaci. Tutaj realizuje się tęsknota za oddychaniem pełną piersią i prawdziwym poczuciem wolności. Wszystko ma jednak swoją cenę, a ta dla tutejszych islandczyków była wyjątkowo wysoka. W styczniu 1973 roku przebudził się nieczynny od tysięcy lat wulkan Helgafell. Wrząca lawa trysnęła z kilkudziesięciu miejsc, a we wschodniej części wyspy rozstąpiła się ziemia. Strumienie płynnego ognia spływały zboczami, a czarny pył zasypywał domy, wdzierając się do oczu i płuc. Pięć tysięcy ewakuowanych mieszkańców wierzyło, że nastał Armageddon. Być może właśnie dlatego, gdy żywioł opanowano, spora część już nigdy nie wróciła na wyspę… 

GORĄCE ŹRÓDŁA

Kąpiel w naturalnym ciepłym basenie, gdy temperatura wokół jest bliska 0°C? Takie wygody ma do zaoferowania tylko islandzka natura. Dzięki przepływającym przez wyspę strumieniom geotermalnym, w różnych jej zakątkach napotkać można dzikie źródła wypełnione parującą wodą. Obowiązkowo odwiedzimy dwa z nich: Hveragerdi i Hranalaug, a dla chętnych przewidzieliśmy też wypad do słynnego Blue Lagoon!

HVERAGERDI - GORĄCA RZEKA

W dolinie Reykjadalur można spotkać nietypowe gorące źródło.. z nurtem. Parująca rzeka łączy się w pewnym momencie z zimnym prądem, dzięki czemu sami możemy wybrać, na jaką temperaturę mamy ochotę. Co za luksus! Dzikie strumienie geotermalne umożliwiają relaksującą kąpiel na łonie natury, a wraz z otaczającymi je wzgórzami tworzą iście baśniową scenerię.  

HRANALAUG - PRYWATNE GORĄCE ŹRÓDŁO

Hranalaug zachwyca swoją prostotą. W skład tego niewielkiego źródła to wchodzi główna głębsza misa mieszcząca 2-3 osoby i dwa płytsze baseny. Większy basen osłonięty jest od wiatru wysoką, porośniętą trawą skarpą. Od mniejszego źródełka oddziela go uroczy półotwarty domek, w którym można się przebrać i zostawić rzeczy.

BLUE LAGOON - NATURALNE SPA

Błękitna laguna, czyli połączenie mlecznej wody w odcieniach lazuru z ziemiście czarną pokrywą lawy. Woda znajdująca się w źródłach zawiera szczególnie dużo krzemionki, która ma właściwości pielęgnacyjno – lecznicze. Największą atrakcją, oprócz kąpieli w gorącym basenie termalnym, jest smarowanie twarzy i ciała prozdrowotnym błotem. Błotna maseczka upiększy Twoją skórę, oczyści ciało z toksyn, a kąpiel wpłynie leczniczo na cały organizm. W salonie SPA za taki zabieg płaci się fortunę! Atrakcja fakultatywna dla chętnych. 

NOCLEGI W DRUGIEJ CZĘŚCI WYJAZDU

POZNAJ SOLISTOWY DOMEK!

Jest na Islandii taki domek, w którym drzwi otwarte są specjalnie dla nas. Islandzka drewniana chata leży w malowniczym miejscu ok. 1,5 h drogi od Reykjaviku. Wokół tylko pagórki i pola, a jedynymi sąsiadami będą przyjacielskie kuce, których zagroda graniczy z naszym ogrodem. O poranku można wybrać się na spacer po okolicznych polach, a wieczorem zrelaksować w przydomowym jacuzzi lub podziwiać piękną zorzę często pojawiającą się tuż nad samym dachem…

W domku znajdują się ekstra przytulne pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z wygodnymi łóżkami, wieszakami, szafkami nocnymi, umywalką i lustrem. Gospodarze zadbali również o czystą pościel i ręczniki dla każdego. Do naszej dyspozycji jest w pełni wyposażona, obszerna kuchnia, gdzie co wieczór przyrządzać będziemy smakowite kolacje. Solistowy domek ma także cztery łazienki, pokój dzienny z kanapami i jadalnię z dużym stołem. W razie potrzeby możemy skorzystać też z udostępnionej nam pralki i suszarki. W pokojach działa Wi-Fi, ale cichutko sugerujemy włączyć na czas wyjazdu tryb samolotowy i w pełni korzystać z islandzkich dobrodziejstw.

RELAKS W TERMALNEJ BANI W OGRODZIE

Zewnętrzne jacuzzi wypełnione gorącą wodą geotermalną to zdecydowanie ulubiona część solistowego domku. Po intensywnym dniu w chłodnym islandzkim klimacie, każdemu marzy się wygrzanie ciała w cieplutkich bąbelkach i błogi odpoczynek. I to w dodatku w centrum islandzkiej, dzikiej natury! Tylko sobie  wyobraź: rześkie skandynawskie powietrze, leniwie zachodzące słońce (a może nawet zorza polarna!) i Ty w bani pełnej gorącej wody… Relaks pełną parą!

WYŻYWIENIE

Ceny na Islandii to jedyna rzecz, która przyprawia o zawrót głowy, dlatego staramy się zminimalizować koszty wyżywienia do minimum. Lata wyjazdów pozwoliły nam zbudować solidna bazę sklepów i lokalnych targów, w których jedzenie nie dość, że jest pyszne to i za rozsądną cenę. Część produktów  (np. kasze, makarony, ryż) weźmiemy ze sobą, a resztę będziemy dokupywać na bieżąco w marketach i delikatesach z cenami podobnymi do tych w Polsce. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 70 do 100 euro. Pyszne posiłki będziemy oczywiście gotować w naszej solistowej kuchni. Raz za czas zabierzemy Was również do sprawdzonych okolicznych knajpek, gdzie chętni będą mogli skosztować islandzkich przysmaków. Miejscowym hitem są ryby prosto z kutra, które smakują obłędnie, a są tańsze niż w Polsce!

WYGODNY TRANSPORT BUSAMI

W trakcie wyprawy będziemy przemieszczać się komfortowymi busami (marki Renault Trafic lub podobnymi), wynajętymi ze sprawdzonej przez nas wypożyczalni. Busy są w pełni ubezpieczone, wyposażone w cały niezbędny do podróży sprzęt, a dzięki systemom wspomagający prowadzenie przystosowane do jazdy nawet w trudnym terenie. Dzięki nim podróż w nawet najbardziej dzikie, nieodkryte przez turystów punkty na Islandii będzie niesamowicie szybka i łatwa. 

Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że kierowcami jesteście Wy i lider. Ale bez obaw! Prowadzenie na Islandii jest łatwe i przyjemnie. Drogi są proste, gładkie i często wręcz puste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie zachwycają podwójnie.

ATRAKCJA DODATKOWA - BLUE LAGOON

Słynne kąpielisko geotermalne charakterystyczne dzięki błękitno – mlecznemu odcieniu wody. Woda znajdująca się w źródłach zawiera szczególnie dużo krzemionki, która ma właściwości pielęgnacyjno – lecznicze. Dno i ściany naturalnego zbiornika pokryte są ziemistą gliną, która (choć nie wygląda!) zrobi z każdego bóstwo. Niepozorne błoto z błękitnej laguny to mieszanka antyoksydantów i minerałów, które upiększą i oczyszczą Twoją skórę. Sama kąpiel wpłynie leczniczo na cały organizm. Już poczułeś się odprężony? Atrakcja fakultatywna dla chętnych. Cena: 199 zł.

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • To jedyna taka okazja, by pracować zdalnie z centrum dzikiej islandzkiej wyspy!
 • Zamieszkasz w nowoczesnych przeszklonych domkach w stylu scandinavian design z dala od cywilizacji
 • Będziesz miał całodobowy dostęp do bardzo szybkiego Wi-Fi
 • Połączysz przyjemne z pożytecznym
 • Na szkoleniach przeprowadzonych przez lidera liderów - Łukasza Nowaka - nauczysz się zdrowego balansu pomiędzy pracą i czasem wolnym
 • Rano wypijesz kawę na prywatnym tarasie z niesamowitym widokiem na bezkresne zielone tereny i ośnieżone górskie szczyty
 • Wieczory upłyną nam na długich rozmowach o Islandii i prelekcjach filmowych związanych z tym regionem
 • Poczujesz moc inspiracji płynącą z natury
 • Odkryjesz, jakie nowe możliwości daje zmiana otoczenia
 • Podejmiesz się detoxu cyfrowego (jeśli tylko chcesz!)
 • Dzięki spacerom po okolicznych fiordach Twoja produktywność wzrośnie, a umysł odpocznie
 • Nauczysz się czerpać przyjemność z przebywania sam na sam z naturą
 • W dalszej części podróży zwiedzisz ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie doświadczysz wszystkich czterech żywiołów
 • Zamieszkasz w luksusowym domku z banią, położonym pośród dzikiej przyrody
 • Zejdziesz poza utarty szlak, odkrywając miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • Zobaczysz zwierzęta, o których nie miałeś do tej pory pojęcia: kolorowe maskonury, czy rybitwy
 • Wpadniesz w zachwyt nad krajobrazami niczym z bajki
 • Odetchniesz najczystszym powietrzem w Europie
 • Wejdziesz do niezwykłego świata parków narodowych z endemiczną roślinnością i dzikimi zwierzętami unikatowymi w skali świata
 • Zatrzymasz się na chwilę, odetchniesz, zrelaksujesz
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Łukasz Nowak

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Prelegent wielu konferencji i spotkań – m.in. TEDxUWr, World Travel Show, Międzynarodowe Targi Turystycze Wrocław, Queens of Life, TTWarsaw. Absolwent programu World Class Speaker Academy. Aktywny w mediach jako komentator bieżących wydarzeń na świecie – TVN24, TVN BiŚ. Uczestnik audycji podróżniczych – Złote Przeboje, Polskie Radio.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Łukasz Nowak

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Łukasz Nowak

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW

Warszawa

plane icon

KEF

Keflavík

Cena biletu

600 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (ok. 230 zł – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ) oraz bagażu rejestrowanego od 480 zł.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

4435 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1250 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1250 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut. Cena może się różnić w zależności od sezonu i być wyższa lub niższa.

Cena rynkowa:

7000 pln

Cena zawiera

 • 6 nocy kwarantanny w designerskich domkach 3-osobowych z prywatnymi łazienkami i tarasem
 • szybkie łącze internetowe umożliwiające pracę zdalną
 • szkolenie Work & Balance i Detox cyfrowy - jak odpoczywać w XXI wieku poprowadzone przez założyciela Solistów Łukasza Nowaka
 • 5/6 noclegów w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim z banią
 • wypożyczenie busów Renault Trafic (bądź podobnych) z renomowanej wypożyczalni na Islandii oraz szerokie ubezpieczenie – pakiet Platinum
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • pomoc przy organizacji zakupów podczas kwarantanny
 • autorski program zwiedzania wyspy zapewniający atrakcję od rana do wieczora wypracowany z ponad 100 zorganizowanych wypraw na Islandię
 • sekretne miejsca, których nie znajdziesz w przewodniku
 • dwa trekkingi po wyspach archipelagu Vestmannaeyjar
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (10000 ISK czyli ok. 300 zł)
 • wyżywienia (ok. 70 - 100 euro)
 • usługi WIZZ Priority (ok. 230 zł) lub bagażu rejestrowanego (od 480 zł)
 • atrakcji fakultatywnych

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

2500 kilometrów islandzkiej przygody

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

2500 kilometrów islandzkiej przygody

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy