Z cyklu Live Wild 145

Z cyklu Live Wild Skitourowe Beskidy – ABC szkoleniowe

Pomysł na weekend marzeń

Soliści – początek naszej przygody Klubowej ze skiturami rozpoczęliśmy podczas II edycji Live Wild Winter Camp na Turbaczu. Czas na wyjazd szkoleniowy.

 

Szkolenia weekendowe kierujemy przede wszystkim dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki na skiturach, jak także tych, które pokonały już na nartach kilka kilometrów. Jeśli po ciężkim tygodniu chcesz naładować się endorfinami, potrzebujesz kontaktu z naturą i lubisz się pozytywnie zmęczyć, to ten wyjazd jest dla Ciebie!

 

Na miejsce szkolenia wybraliśmy Szczyrk, ponieważ okolice sprzyjają początkującym adeptom tej niesamowitej dyscypliny. Ta weekendówka to solidna porcja wiedzy teoretycznej jak i praktycznej dla tych, którzy myślą o dalszej przygodzie ze skiturami. Warunkiem rozpoczęcia swojej skiturowej solistowej przygody, jest przynajmniej podstawowe opanowanie jazdy na nartach zjazdowych/snowboardzie.

 

Z racji na współpracę z marką Skitourowe Beskidy mamy do dyspozycji narty skitourowe jak i splitboardy. Jeśli kochasz górskie krajobrazy zimą, nie boisz się spocić i chcesz znaleźć nową zimową pasję – z pewnością zobaczymy się w Szczyrku. Poznaj góry z innej strony!

 

#SolisciTeam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Szczyrk
 • Hala Skrzyczeńska
 • Zbójnicka Kopa
 • Malinowska Skała
 • Duże Skrzyczne

SPRÓBUJ SIŁ NA SKITOURACH LUB SPLITBOARDACH!

Weekendówka zaprojektowana jest dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki na nartach skitourowych bądź splitboardzie. Zastanawiasz się czy dasz radę? Na szkolenie może zapisać się każda osoba – wiek, obwód bicepsa czy wysportowana łydka nie jest tutaj wyznacznikiem 🙂

 

Tempo podejść dostosujemy do poziomu grupy. Minimum jakie wymagamy od uczestników to umiejętność podstawowej jazdy na nartach zjazdowych. Pomimo tego, że podczas zjazdów najczęściej korzystamy z wyratrakowanych tras, umiejętności hamowania będą wskazane. Natomiast jeśli będzie taka potrzeba, do zjazdu możesz użyć gondoli zamiast nart, choć będziemy Cię namawiać do tej drugiej opcji. Trasa wycieczki skitourowej ustalona będzie przez instruktorów w oparciu o aktualne warunki pogodowe i śniegowe.

 

Dlaczego wybraliśmy Beskidy? Ponieważ dostosowane są idealnie do potrzeb szkoleniowych na podstawowym poziome zaawansowania. Pozwalają na zjazd łagodnymi, przygotowanymi trasami narciarskimi aż do punktu początkowego wyjścia. Okolice Hali Skrzyczeńskiej dają nam zarazem wiele możliwości – podchodzenie na dziko również mile widziane 🙂

 

SKITOUROWE BESKIDY – PARTNER WYJAZDU

Agencja eventowa, której główną misją jest promocja Beskidów oraz ski touringu. W skład kadry wchodzą Robert Zubek, Łukasz Urbanek, Edmund Górny oraz Maciej Adamczyk.

 

Jak sami mówią, są grupą pasjonatów, przyjaciół i profesjonalistów a ich marka zrodziła się z wielkiej pasji do sportów ekstremalnych i gór. Ich motto? – “Życiem żyć, a nie tylko je przeżyć”. Ofertę kierują do wszystkich, którzy utożsamiają się z tą regułą oraz do tym, którzy stawiają na najwyższą jakość i przyjemność.

 

Dzięki naszemu Partnerowi, będziemy mieli okazję przetestować najnowsze modele nart skitourowych marek ATOMIC oraz SALOMON. Cały sprzęt z rocznika 2020!

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Pierwszy dzień to przede wszystkim zapoznanie się ze sprzętem. Oprócz integracji, czekają Was wykłady teoretyczne – podstawy skitouringu, sprzętu oraz podstawy ABC lawinowego.

 

Instruktorzy przedstawią Wam wszelkie teoretyczne aspekty tej niesamowitej dyscypliny – od techniki podejść, krok skitourowy, poprzez dobór sprzętu czy przygotowanie do wycieczki górskiej. Wiedzę teoretyczną przekłujecie na drugi dzień w umiejętności praktyczne.

DZIEŃ 2 - SOBOTA [8 KM MARSZU]

Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa – Malinowska Skała – Duże Skrzyczne

 

Startujemy od wypożyczalni Skitoruowe Beskidy – dopasowanie sprzętu, szybka powtórka wiedzy z wykładu i… ruszamy w teren.

Przed nami zajęcia praktyczne w malowniczej części Beskidu Śląskiego. Po dopasowaniu sprzętu i wprowadzeniu do praktycznej obsługi ruszamy na podbój Skrzycznego.

 

Jeśli dopisze nam szczęście pogodowe – z Malinowskiej skały dojrzymy panoramę Tatr. Szkolenie obejmuje poruszanie się w różnych rodzajach terenu. Ten dzień będzie intensywny zarówno szkoleniowo jak i fizycznie. Przerwa obiadowa jest zaplanowana w klimatycznym Schronisku na Skrzycznym.

 

Po naładowaniu baterii – przesuszenie i dalsza część szkolenia, a w niej między innymi dla wielu najprzyjemniejsza część – zjazdy! Po zasłużonym odpoczynku czeka nas podsumowanie pierwszego dnia oraz ognisko integracyjne!

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [6 KM MARSZU]

Szczyrk – Hala Skrzyczeńska – Duże Skrzyczne

 

Po śniadaniu wracamy na trasy i kontynuujemy szkolenie. Jeśli pozwolą warunki, dodatkowo ABC lawinowe w praktyce. W zależności od poziomu i formy grupy – dopasujemy trasę na ten dzień.

 

Wczesnym popołudniem zakończymy wspólną przygodę. Mamy nadzieję, że złapaliście bakcyla, bo ze szkolenia wrócicie gotowi na samodzielne podstawowe wypady w góry. 

Z cyklu Live Wild 134

Co wyniesiesz ze szkolenia?

 • Dawkę praktycznej wiedzy dotyczącej sprzętu: jak przygotować narty, wiązania i buty do podejścia oraz zjazdu, jak obsługiwać wiązania, czy jak prawidłowo zakładać, ściągać, suszyć i przechowywać foki.
 • Dowiesz się jak przygotować się na samodzielną wycieczkę skitourową – co wziąć ze sobą, jak i do czego się spakować, jak ubrać się na wyjście w góry w różnych warunkach atmosferycznych, czy jak zaplanować trasę.
 • Opanujesz podstawową technikę podejścia i zjazdu.
 • Dowiesz się jak bezpiecznie poruszać się na skitourach.
 • Nauczysz się trawersowania i „zakosów”, czyli pokonywania stromych odcinków stoku.
 • Poznasz podstawowe informacje o lawinach i zasadach obowiązujących w górach.

Weekend #LiveWild - Dlaczego warto jechać?

 • Opanujesz podstawy skitouringu i zdobędziesz nową pasję.
 • Pokonasz ok. 14 km praktycznego przejścia w terenie.
 • Rozpoczniesz przygodę na najnowszym sprzęcie marki Atomic i Salomon – cały sprzęt rocznik 2020.
 • Spędzisz aktywnie weekend w Beskidzie Śląskim w gronie innych górskich zapaleńców.
 • Zdobędziesz Skrzyczne – nie kolejką! ;)
 • Zdobędziesz doświadczenie od najlepszych przewodników.

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

990 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 495 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 495 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • Dwie noce wraz ze śniadaniem
 • Wypożyczenie sprzętu na czas szkolenia (buty, kije, narty, foki) – najnowsze modele Atomic i Salomon.
 • Teoretyczny wykład – wprowadzenie do skitouringu.
 • Ognisko integracyjne z poczęstunkiem.
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.
 • Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych.
 • Szkolenie prowadzone przez doświadczonych instruktorów.
 • Transport hotel - wypożyczalnia Skitourowe Beskidy – hotel.
 • Program szkolenia ABC Skitouringu dla początkujących.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego.
 • Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i ogniskiem integracyjnym).
 • Atrakcji dodatkowych.
 • Wypożyczenia kasku.

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Fatbike zimą

Rowerami przez stolicę polskich gór

Zobacz terminy
Zobacz terminy

IV Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Fatbike zimą

Rowerami przez stolicę polskich gór

Zobacz terminy
Zobacz terminy

IV Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy