Skitourowe Beskidy – ABC szkoleniowe

Z cyklu Live Wild
Wybierz termin

Z cyklu Live Wild

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Co wyniesiesz ze szkolenia?

icon Dawkę praktycznej wiedzy dotyczącej sprzętu: jak przygotować narty, wiązania i buty do podejścia oraz zjazdu, jak obsługiwać wiązania, czy jak prawidłowo zakładać, ściągać, suszyć i przechowywać foki.
icon Dowiesz się jak przygotować się na samodzielną wycieczkę skitourową – co wziąć ze sobą, jak i do czego się spakować, jak ubrać się na wyjście w góry w różnych warunkach atmosferycznych, czy jak zaplanować trasę.
icon Opanujesz podstawową technikę podejścia i zjazdu.
icon Dowiesz się jak bezpiecznie poruszać się na skitourach.
icon Nauczysz się trawersowania i „zakosów”, czyli pokonywania stromych odcinków stoku.
icon Poznasz podstawowe informacje o lawinach i zasadach obowiązujących w górach.
arrow

Weekend #LiveWild - Dlaczego warto jechać?

icon Opanujesz podstawy skitouringu i zdobędziesz nową pasję.
icon Pokonasz ok. 14 km praktycznego przejścia w terenie.
icon Rozpoczniesz przygodę na najnowszym sprzęcie marki Atomic i Salomon
icon Spędzisz aktywnie weekend w Beskidzie Śląskim w gronie innych górskich zapaleńców.
icon Zdobędziesz Skrzyczne – nie kolejką! ;)
icon Zdobędziesz doświadczenie od najlepszych przewodników.
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Szczyrk
arrow
Hala Skrzyczeńska
arrow
Zbójnicka Kopa
arrow
Malinowska Skała
arrow
Duże Skrzyczne
arrow

SPRÓBUJ SIŁ NA SKITOURACH LUB SPLITBOARDACH!

Weekendówka zaprojektowana jest dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki na nartach skitourowych bądź splitboardzie. Zastanawiasz się czy dasz radę? Na szkolenie może zapisać się każda osoba – wiek, obwód bicepsa czy wysportowana łydka nie jest tutaj wyznacznikiem 🙂

 

Tempo podejść dostosujemy do poziomu grupy. Minimum jakie wymagamy od uczestników to umiejętność podstawowej jazdy na nartach zjazdowych. Pomimo tego, że podczas zjazdów najczęściej korzystamy z wyratrakowanych tras, umiejętności hamowania będą wskazane. Natomiast jeśli będzie taka potrzeba, do zjazdu możesz użyć gondoli zamiast nart, choć będziemy Cię namawiać do tej drugiej opcji. Trasa wycieczki skitourowej ustalona będzie przez instruktorów w oparciu o aktualne warunki pogodowe i śniegowe.

 

Dlaczego wybraliśmy Beskidy? Ponieważ dostosowane są idealnie do potrzeb szkoleniowych na podstawowym poziome zaawansowania. Pozwalają na zjazd łagodnymi, przygotowanymi trasami narciarskimi aż do punktu początkowego wyjścia. Okolice Hali Skrzyczeńskiej dają nam zarazem wiele możliwości – podchodzenie na dziko również mile widziane 🙂

 

arrow

SKITOUROWE BESKIDY – PARTNER WYJAZDU

Agencja eventowa, której główną misją jest promocja Beskidów oraz ski touringu. W skład kadry wchodzą Robert Zubek, Łukasz Urbanek, Edmund Górny oraz Maciej Adamczyk.

 

Jak sami mówią, są grupą pasjonatów, przyjaciół i profesjonalistów a ich marka zrodziła się z wielkiej pasji do sportów ekstremalnych i gór. Ich motto? – “Życiem żyć, a nie tylko je przeżyć”. Ofertę kierują do wszystkich, którzy utożsamiają się z tą regułą oraz do tym, którzy stawiają na najwyższą jakość i przyjemność.

 

Dzięki naszemu Partnerowi, będziemy mieli okazję przetestować najnowsze modele nart skitourowych marek ATOMIC oraz SALOMON.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Pierwszy dzień to przede wszystkim zapoznanie się ze sprzętem. Oprócz integracji, czekają Was wykłady teoretyczne – podstawy skitouringu, sprzętu oraz podstawy ABC lawinowego.

 

Instruktorzy przedstawią Wam wszelkie teoretyczne aspekty tej niesamowitej dyscypliny – od techniki podejść, krok skitourowy, poprzez dobór sprzętu czy przygotowanie do wycieczki górskiej. Wiedzę teoretyczną przekłujecie na drugi dzień w umiejętności praktyczne.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [8 KM MARSZU]

Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa – Malinowska Skała – Duże Skrzyczne

 

Startujemy od wypożyczalni Skitoruowe Beskidy – dopasowanie sprzętu, szybka powtórka wiedzy z wykładu i… ruszamy w teren.

Przed nami zajęcia praktyczne w malowniczej części Beskidu Śląskiego. Po dopasowaniu sprzętu i wprowadzeniu do praktycznej obsługi ruszamy na podbój Skrzycznego.

 

Jeśli dopisze nam szczęście pogodowe – z Malinowskiej skały dojrzymy panoramę Tatr. Szkolenie obejmuje poruszanie się w różnych rodzajach terenu. Ten dzień będzie intensywny zarówno szkoleniowo jak i fizycznie. Przerwa obiadowa jest zaplanowana w klimatycznym Schronisku na Skrzycznym.

 

Po naładowaniu baterii – przesuszenie i dalsza część szkolenia, a w niej między innymi dla wielu najprzyjemniejsza część – zjazdy! Po zasłużonym odpoczynku czeka nas podsumowanie pierwszego dnia oraz ognisko integracyjne!

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [6 KM MARSZU]

Szczyrk – Hala Skrzyczeńska – Duże Skrzyczne

 

Po śniadaniu wracamy na trasy i kontynuujemy szkolenie. Jeśli pozwolą warunki, dodatkowo ABC lawinowe w praktyce. W zależności od poziomu i formy grupy – dopasujemy trasę na ten dzień.

 

Wczesnym popołudniem zakończymy wspólną przygodę. Mamy nadzieję, że złapaliście bakcyla, bo ze szkolenia wrócicie gotowi na samodzielne podstawowe wypady w góry.

arrow

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Dwie noce wraz ze śniadaniem

o

Wypożyczenie sprzętu na czas szkolenia (buty, kije, narty, foki) – najnowsze modele Atomic i Salomon.

o

Teoretyczny wykład – wprowadzenie do skitouringu.

o

Ognisko integracyjne z poczęstunkiem.

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Szkolenie prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

o

Transport hotel - wypożyczalnia Skitourowe Beskidy – hotel.

o

Program szkolenia ABC Skitouringu dla początkujących.

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego.

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i ogniskiem integracyjnym).

x

Atrakcji dodatkowych.

x

Wypożyczenia kasku.

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów