kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach 6

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach Rowerami przez Izery

Pomysł na aktywny weekend

Kolejna weekendówka przed nami! Tym razem uciekniemy z miasta w piękne Góry Izerskie, by udać się w fantastyczną, rowerową podróż.

Zaczerpniemy świeżego powietrza, będziemy obcować z naturą, a wieczorem czekają na nas płomienie buchającego ogniska i rozmowy do rana lub wygrzewanie się w saunie po aktywnie spędzonym dniu. Naszą bazą wypadową będzie klimatyczne schronisko Orle znajdujące się w samym sercu Gór Izerskich.

Wydarzenie z cyklu “Live Wild”, na którym będziemy hartować sportowego ducha! Będzie aktywnie, momentami relaksująco, a trudy wyprawy wynagrodzą nam przepiękne widoki.

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Jakuszyce
 • Schronisko Orle
 • Harrachov
 • Izerka
 • Krogulec
 • Chatka Górzystów

Noclegi - baza wypadowa

Weekend spędzimy w schronisku Orle, położonym w samym sercu Gór Izerskich. Jest to miejsce z tłem historycznym – dawniej huta szkła, dzisiaj czyste i schludne pokoje dla turystów. Spać będziemy w pokojach wieloosobowych. Na terenie schroniska znajduje się kuchnia, będzie można zaopatrzyć się w napoje ciepłe i zimne, a wieczorem chętni będą mogli skorzystać z fińskiej sauny, aby się zregenerować i wypocząć. Do dyspozycji będziemy również mieli: miejsce na ognisko, boisko do gry piłką, kominek i grill.

Huta szkła i Browar Harrachov

W sobotę czeka nas nie lada atrakcja! Wszystkie huty szkła występujące na terenie czeskiego miasta Harrachov mają około 200 lat, więc podpatrzymy, jak kiedyś wyrabiano szklane produkty. Czeka nas również lekcja dmuchania w szkło. W 2002 roku przy jednej z hut powstał minibrowar z restauracją, gdzie siedząc w środku można obserwować proces produkcji szkła. Idealne miejsce na relaks z czeskim piwem w ręku!

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

DZIEŃ 1- PIĄTEK

Spotykamy się punkt 19:00 w Jakuszycach. Odbieramy rowery MTB renomowanej firmy Scott i ruszamy na weekendową przygodę! Tego wieczoru przejedziemy 5 km do urokliwego schroniska Orle w samym sercu gór Izerskich. Rozpalimy ognisko, będziemy smażyć kiełbaski i warzywa i zbierać siły na następny dzień. Dla chętnych dostępna jest sauna fińska w schronisku.

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Wstajemy wcześnie rano, aby wsiąść na rowery i przekroczyć granicę z Czechami. Po dojechaniu do Harrahowa czeka nas lekcja dmuchania szkła w jednej z wielu występujących w okolicy hut szkła. Odwiedzimy również lokalny browar, gdzie można spróbować lokalnego czeskiego piwa. Po tym ciekawym odpoczynku, czeka nas trochę wysiłku. Będziemy jechać pod górkę do zabytkowej wioski Izerka. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na naszej trasie.
Po całym dniu czeka nas powrót do schroniska Orle, gdzie spędzimy kolejny wieczór przy płomieniach ogniska i długich rozmowach.

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Ruszymy wszyscy razem na rowerową przeprawę przez  nasze piękne Góry Izerskie!
Po drodze zajedziemy do Chatki Górzystów, gdzie zatrzymamy się na chwilę. Miejsce to jest fantastycznie położone na dużej, szerokiej polanie i serwują w nim najlepsze naleśniki w tej części Polski! Po odpoczynku ruszymy na Stóg Izerski (1107 m n.p.m.), skąd można podziwiać panoramę na całą okolicę. W drodze powrotnej przejedziemy tuż obok wielu niesamowitych formacji skalnych, m.in. Krogulec. Po intensywnym dniu odbierzemy rzeczy ze schroniska i wrócimy do Jakuszyc.

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach 7

Atrakcje, które na Ciebie czekają

 • Wejście na Stóg Izerski (1107 m n.p.m.)
 • Lekcja dmuchania szkła w hucie
 • Degustacja lokalnego czeskiego browaru
 • Pyszne naleśniki w Chatce Górzystów
 • Mijane po drodze formacje skalne m.in. Krogulec
 • Ognisko z kiełbaskami i długie rozmowy do rana
 • Wieczorny relaks w fińskiej saunie

Zobacz, co Cię czeka!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
 • Przejdziesz kilkadziesiąt kilometrów na rowerach!
 • Poznasz cudowny klimat naszych gór Izerskich
 • Zasmakujesz lokalnych czeskich potraw
 • Odkryjesz historię pobliskich hut szkła
 • Spróbujesz wyśmienitego czeskiego piwa, warzonego na miejscu!
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie

Liderzy wyprawy

Jakub Kowalski

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Niemal zawsze planując kolejny wypad (choćby weekendowy) kombinuję tak, by były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną mnie nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzę i podziwiam zachód słońca, rozkładając miejsce do spania. :) Już dawno temu zamieniłem hotelowe łóżko na dmuchany materac i kawałek tarpa nad głową lub wiatę przy górskim szlaku, a gorący prysznic na rześką wodę w strumieniu. Najcudowniejsze w tym wszystkim są niezależność i kontakt z naturą - stado jeleni skubiące o świcie trawę 30m od mojego obozowiska oraz pierwsze promienie słońca, które delikatnie głaszcząc moją twarz, namawiają do chwycenia aparatu w rękę. Uwielbiam robić zdjęcia i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez aparatu... Gdy jadę w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywam niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu! Lekkie pakowanie, góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże - tak w skrócie mogę opisać swoje outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczę swing i blues, uwielbiam muzykę, gotuję, fotografuję, podróżuję, wspinam się i dłubię przy komputerach. Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. :)
Poznaj lidera Artboard 3
Damian Godlewski

Bądź Panem swego czasu - Rock 'n' Roll i do przodu!

Damian Godlewski

Miłośnik wszelakich podróży, uwielbia m.in wspinaczkę, narciarstwo, tenisa i gry planszowe :) Na co dzień szczęśliwy mąż, ojciec, przedsiębiorca prowadzący instytucję szkoleniową, agencję koncertową oraz trener. Mówią, że pomaga zarabiać ludziom więcej na tym co robią najlepiej :) Z pasji muzyk - gitarzysta kochający klasycznego rocka i wiatr we włosach, mający na koncie setki koncertów, wiele tras i projektów muzycznych.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Jakub Kowalski

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Damian Godlewski

Bądź Panem swego czasu - Rock 'n' Roll i do przodu!

Damian Godlewski

Jakub Kowalski
Damian Godlewski

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

600 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 300 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 300 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • 2 noclegi w schronisku Orle w pokojach wieloosobowych
 • wypożyczenie rowerów MTB na cały czas trwania wyprawy
 • 2 kolacje w formie ogniska z kiełbasami, warzywami i serami Camembert
 • wycieczka po czeskiej hucie szkła w Harrachovie
 • opiekę doświadczonego lidera
 • solistowy Welcome Pack
 • program wyjazdu
 • ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki (Jakuszyce)
 • śniadań i obiadów (we własnym zakresie na trasie)
 • korzystania z sauny w schronisku (20zł, czas nielimitowany)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

35km górskiego trekkingu

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

35km górskiego trekkingu

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy