Rowerami przez Izery

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach
Wybierz termin

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Poziomq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

Jakuszyce
arrow
Schronisko Orle
arrow
Harrachov
arrow
Izerka
arrow
Krogulec
arrow
Chatka Górzystów
arrow

Noclegi - baza wypadowa

Weekend spędzimy w schronisku Orle, położonym w samym sercu Gór Izerskich. Jest to miejsce z tłem historycznym – dawniej huta szkła, dzisiaj czyste i schludne pokoje dla turystów. Spać będziemy w pokojach wieloosobowych. Na terenie schroniska znajduje się kuchnia, będzie można zaopatrzyć się w napoje ciepłe i zimne, a wieczorem chętni będą mogli skorzystać z fińskiej sauny, aby się zregenerować i wypocząć. Do dyspozycji będziemy również mieli: miejsce na ognisko, boisko do gry piłką, kominek i grill.

arrow

Huta szkła i Browar Harrachov

W sobotę czeka nas nie lada atrakcja! Wszystkie huty szkła występujące na terenie czeskiego miasta Harrachov mają około 200 lat, więc podpatrzymy, jak kiedyś wyrabiano szklane produkty. Czeka nas również lekcja dmuchania w szkło. W 2002 roku przy jednej z hut powstał minibrowar z restauracją, gdzie siedząc w środku można obserwować proces produkcji szkła. Idealne miejsce na relaks z czeskim piwem w ręku!

arrow

DZIEŃ 1- PIĄTEK

Spotykamy się punkt 19:00 w Jakuszycach. Odbieramy rowery MTB renomowanej firmy Scott i ruszamy na weekendową przygodę! Tego wieczoru przejedziemy 5 km do urokliwego schroniska Orle w samym sercu gór Izerskich. Rozpalimy ognisko, będziemy smażyć kiełbaski i warzywa i zbierać siły na następny dzień. Dla chętnych dostępna jest sauna fińska w schronisku.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Wstajemy wcześnie rano, aby wsiąść na rowery i przekroczyć granicę z Czechami. Po dojechaniu do Harrahowa czeka nas lekcja dmuchania szkła w jednej z wielu występujących w okolicy hut szkła. Odwiedzimy również lokalny browar, gdzie można spróbować lokalnego czeskiego piwa. Po tym ciekawym odpoczynku, czeka nas trochę wysiłku. Będziemy jechać pod górkę do zabytkowej wioski Izerka. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na naszej trasie.
Po całym dniu czeka nas powrót do schroniska Orle, gdzie spędzimy kolejny wieczór przy płomieniach ogniska i długich rozmowach.

arrow

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Ruszymy wszyscy razem na rowerową przeprawę przez  nasze piękne Góry Izerskie!
Po drodze zajedziemy do Chatki Górzystów, gdzie zatrzymamy się na chwilę. Miejsce to jest fantastycznie położone na dużej, szerokiej polanie i serwują w nim najlepsze naleśniki w tej części Polski! Po odpoczynku ruszymy na Stóg Izerski (1107 m n.p.m.), skąd można podziwiać panoramę na całą okolicę. W drodze powrotnej przejedziemy tuż obok wielu niesamowitych formacji skalnych, m.in. Krogulec. Po intensywnym dniu odbierzemy rzeczy ze schroniska i wrócimy do Jakuszyc.

arrow

Atrakcje, które na Ciebie czekają

icon Wejście na Stóg Izerski (1107 m n.p.m.)
icon Lekcja dmuchania szkła w hucie
icon Degustacja lokalnego czeskiego browaru
icon Pyszne naleśniki w Chatce Górzystów
icon Mijane po drodze formacje skalne m.in. Krogulec
icon Ognisko z kiełbaskami i długie rozmowy do rana
icon Wieczorny relaks w fińskiej saunie
arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
icon Przejdziesz kilkadziesiąt kilometrów na rowerach!
icon Poznasz cudowny klimat naszych gór Izerskich
icon Zasmakujesz lokalnych czeskich potraw
icon Odkryjesz historię pobliskich hut szkła
icon Spróbujesz wyśmienitego czeskiego piwa, warzonego na miejscu!
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie
arrow

Liderzy wyprawy

Jakub
Kowalski
Damian
Godlewski

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

2 noclegi w schronisku Orle w pokojach wieloosobowych

o

wypożyczenie rowerów MTB na cały czas trwania wyprawy

o

2 kolacje w formie ogniska z kiełbasami, warzywami i serami Camembert

o

wycieczka po czeskiej hucie szkła w Harrachovie

o

opiekę doświadczonego lidera

o

solistowy Welcome Pack

o

program wyjazdu

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

arrow

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki (Jakuszyce)

x

śniadań i obiadów (we własnym zakresie na trasie)

x

korzystania z sauny w schronisku (20zł, czas nielimitowany)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów