Kostaryka i Nikaragua wulkan XL

Dzika natura Kostaryka, Nikaragua

Pomysł na wyprawę marzeń

Pura Vida! Zapamiętajcie te słowa – będziemy je słyszeć na każdym kroku. W tłumaczeniu oznaczają „czyste życie”. W rzeczywistości to nie tylko słowa…to stan ducha, życie pełną piersią, kraina wiecznego szczęścia. Jeśli chcecie uszczknąć ze nami trochę tego szczęścia, przedrzeć się przez dżunglę w pogoni za zwierzętami, jakich nigdzie indziej nie spotkacie, wejść na wulkan, a potem zjechać z niego z zawrotną prędkością – zapraszamy na pokład! VAMOS!!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Sanktuarium leniwców
 • La Fortuna
 • Granada
 • Wyspa Omatepe
 • Wulkan Cerro Negro
 • Park Narodowy Tortuguero

Dzika natura otoczona wulkaniczną lawą przyjemności

Costa Rica po hiszpańsku dosłownie oznacza „bogate wybrzeże”. Nazwa ta idealnie odzwierciedla specyfikę tego kraju. Kilkadziesiąt wulkanów, 27 parków narodowych, na zachodzie Pacyfik, na wschodzie Morze Karaibskie. Dżungla, kawa, rum i dobra zabawa…We wszechobecnych lasach skaczą kolorowe żabki, biegają jaguary, latają tukany, a na drzewach wylegują się rozkoszne leniwce. Brzmi jak sielanka? W takim razie połączymy to z nieokiełznaną i dziewiczą Nikaraguą! Jedyne miejsce na świecie, z którego będziemy mogli zjechać na desce ze szczytu wulkanu. Zwiedzimy kolonialne perły kraju – Granadę i Leon oraz odwiedzimy Ometepe – malowniczą wyspę położoną na dwóch, ciągle aktywnych wulkanach.

Sloth Sanctuary, czyli jak żyją leniwce!

Najsłynniejszy ośrodek na świecie, który słynie z opieki nad LENIWCAMI! Każdy z nas marzy, by zobaczyć na żywo tego kosmicznie wyglądającego zwierzaka! Okazji będzie co niemiara…Kostarykańskie lasy są ich domem. W Sloth Sanctuary znajduje się ich kilkanaście sztuk, wszystkie po przejściach. W tym miejscu pracują ludzie, którzy ruszyli tym osobnikom na ratunek, leczą i opiekują się nimi. Poznamy każdego leniwca osobiście i poznamy ich historię. Dodatkowo czeka nas rejs po pobliskiej rzece, gdzie będziemy mieli okazję doglądać te zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku.

Kostaryka i Nikaragua la fortuna dżungla

La Fortuna - serce dżungli

La Fortuna – udamy się na kilkugodzinną wycieczkę po 16 wiszących mostach (Sky Walk) i ścieżkach prowadzących przez samo serce kostarykańskiej dżungli. Będziemy obserwować dzikie zwierzęta i naturalną, unikatową roślinność. Zobaczymy Arenal, najmłodszy i jednocześnie najaktywniejszy wulkan na Kostaryce. Po drodze dodatkowo najbardziej malownicza droga w kraju. Objedziemy jezioro Arenal wzdłuż wybrzeża, gdzie zatrzymamy się na fantastyczną sesję fotograficzną.

Granada – perła kolonialnej Nikaragui

Granada, niegdyś stolica Nikaragui , od wieków konkuruje z Leon o miano najpiękniejszego miasta w kraju. Nawet miłośnicy spędzania czasu poza miastem zakochają się w tej kolorowej, pełnej uroku miejscowości. Zachowało się tutaj wyjątkowo dużo zabytków architektury kolonialnej. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in. kościół San Francisco zbudowany w 1529 roku, stylowe kolonialne budynki wraz z najsłynniejszą budowlą miasta, Katedrą La Merced. Po zwiedzaniu usiądziemy w parku centralnym, obok którego znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie można zjeść świeżą rybę, złapaną w pobliskim jeziorze.

Wyspa Ometepe – największa wyspa wulikaniczna

Zbudowana pomiędzy dwoma, nadal aktywnymi wulkanami – Maderas i Concepcion. Widok na wyspę z poziomu wody już podniesie poziom szczęścia we krwi. Tego typu krajobrazy są rzadkością w skali świata. Charakter wyspy odpowiada charakterowi mieszkańców Nikaragui. Wyluzowani, radośni i przede wszystkim żyjący w zgodzie z naturą. Takich miejsc jest coraz mniej na świecie, dlatego warto zobaczyć to z bliska i napić się szklaneczkę lokalnego rumu.

DOŚWIADCZ:
Pura Vida – czyste życie!
Kostaryka nie jest krajem bogatym. Ludzie często nie mają dostępu do bieżącej wody, ledwo stać ich na utrzymanie rodziny, a mimo to, mieszkańcy są bardzo szczęśliwym i otwarcie nastawionym do świata narodem. Doświadcz prawdziwego życia, z dala od wirtualnej rzeczywistości. Wyłączymy Wi – Fi, aby włączyć się do życia – szczęśliwego, barwnego, smakowitego i wesołego jak Kostaryka!
SPRÓBUJ:
Owoce morza, kukurydza i olej kokosowy!
Na naszej wyprawie nie zabraknie próbowania lokalnych smaków. Kostaryka to pyszne owoce morza: kraby, kałamarnice. To też słodkości: spróbujemy pysznych Cajetas – kokosowych karmelków i kukurydzianego puddingu Mazamorra. Wypijemy kakao, najlepsze na świecie, a rano będziemy się raczyć pyszną, lokalną kawą. W Nikaragui zjemy na śniadanie Gallo Pinto, co w tłumaczeniu oznacza “malowanego koguta”, a w ramach przekąski będziemy wcinać Quesillos, czyli tortille z lokalnym białym serem i cebulą, które są sprzedawane na ulicach!
SPRAWDŹ SIĘ:
Volcano Boarding – dawka adrenaliny
Jedyne miejsce na CAŁYM świecie, gdzie można uprawiać sport nazwany Volcano Boarding! Pojedziemy na wulkan Cerro Negro. Najpierw wspinaczka – około 45 minut. Po drodze niesamowite, wręcz pozaziemskie widoki. Z samego szczytu (aktywnego!) wulkanu można zjechać na desce osiągając przy tym zawrotne prędkości. Takiej dawki adrenaliny, fenomenalnych zdjęć i filmików nie zapewni Wam nic innego!
ODETCHNIJ:
Tortuguero National Park – dziewiczy las
Kilkugodzinna wyprawa przez niesamowite tereny parku. Najpierw popłyniemy przez las deszczowy w Canoa (tradycyjna łódź wiosłowa Indian) malutkimi kanałami wodnymi, gdzie łodzie motorowe mają zakaz wstępu. Obejrzymy zwierzęta z maksymalnego bliska w ich naturalnym środowisku. Park Narodowy będziemy zwiedzać pod okiem profesjonalnego przewodnika, który zapozna nas z tajemnicami dżungli, jej florą i fauną.
xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz piękno natury w Kostaryce i Nikaragui
 • zwiedzisz aż dwa państwa Ameryki Środkowej
 • poznasz kulturę Kostaryki i Nikaragui
 • zjedziesz na desce z wulkanu!
 • wybierzesz się na trekking po dżungli
 • zobaczysz, jak żyją leniwce
 • spróbujesz pysznych, świeżo wyciskanych soków
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Transport

Wygodne połączenie z Warszawy!

WAW

Warszawa

plane icon

SJC

San Jose

Cena biletu

3200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6308 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1600 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1600 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

740 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10000 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hostelach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 – osobowe)
 • śniadania
 • transport pomiędzy miastami (w tym nocne przejazdy)
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • wyjazd na wulkan Irazu
 • wstęp do Sloth Sanctuary
 • wejście do Parku Narodowego Tortuguero i wyprawa łodziami Canoa
 • wejście do Arenal Volcano - 16 wiszących mostów
 • zjazd z wulkanu na desce!
 • opiekę doświadczonego lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (okolo 20 USD dziennie)
 • atrakcji fakultatywnych (m.in. wejście na wulkan Concepcion, Conopy Tour w Monteverde)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

15 I 2019

Do

02 II 2019

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

6308 pln

Cena lotu

3200 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy