Kostaryka i Nikaragua

Dzika natura
Wybierz termin

Dzika natura

Lider: Paweł Czarnecki

Dzika natura

Pura Vida! Zapamiętajcie te słowa – będziemy je słyszeć na każdym kroku. W tłumaczeniu oznaczają „czyste życie”. W rzeczywistości to nie tylko słowa...to stan ducha, życie pełną piersią, kraina wiecznego szczęścia. Jeśli chcecie uszczknąć z nami trochę tego szczęścia - zapraszamy na pokład! Co nas czeka? Będziemy przedzierać się przez dżunglę w poszukiwaniu dzikich zwierząt, zjedziemy z aktywnego wulkanu na specjalnych deskach, udamy się na rejs po jednym z największych jezior świata, przejedziemy mostami wiszącymi w koronach drzew, spróbujemy surfingu na rajskich plażach... A to tylko przedsmak doznań, które czekają na tej wyprawie. VAMOS!!

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Poczujesz, co to znaczy "pura vida" - prawdziwa radość z życia i jego najdrobniejszych uroków.
icon Zwiedzisz aż dwa państwa Ameryki Środkowej podczas jednej wyprawy.
icon Zjedziesz na desce z aktywnego wulkanu podczas Volcano Boarding.
icon Podejdziesz na wyciągnięcie ręki do aktywnego wulkanu Masaya i zobaczysz wypływającą z wnętrza ziemi lawę.
icon Spotkasz leniwce wiszące na drzewach, gdzie...oczywiście odpoczywają.
icon Udasz się w rejs canoe po rzece w Parku Narodowym Tortoguero.
icon Odpoczniesz na rajskich plażach wybrzeża karaibskiego w Popoyo.
icon Zobaczysz miasta Nikaragui, które uznawane są na perły kolonialnej architektury.
icon Spróbujesz tubingu - spływu na wielkiej oponie po rzece w otoczeniu dzikiej zieleni.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Pura Vida – czystego życia! Kostaryka nie jest krajem bogatym. Ludzie często nie mają dostępu do bieżącej wody, ledwo stać ich na ...

Pura Vida – czystego życia!

Kostaryka nie jest krajem bogatym. Ludzie często nie mają dostępu do bieżącej wody, ledwo stać ich na utrzymanie rodziny, a mimo to, mieszkańcy są bardzo szczęśliwym i przyjaźnie nastawionym do świata narodem. Doświadcz prawdziwego życia, z dala od wirtualnej rzeczywistości. Wyłączymy Wi – Fi, aby włączyć się do życia – szczęśliwego, barwnego, smakowitego i wesołego jak Kostaryka!

arrow
SPRÓBUJ:

Owoców morza, kukurydzy i oleju kokosowego! Na naszej wyprawie nie zabraknie lokalnych smaków. Kostaryka to pyszne owoce morza: k...

Owoców morza, kukurydzy i oleju kokosowego!
Na naszej wyprawie nie zabraknie lokalnych smaków. Kostaryka to pyszne owoce morza: kraby, kałamarnice. To też słodkości: spróbujemy pysznych Cajetas – kokosowych karmelków i kukurydzianego puddingu Mazamorra. Wypijemy kakao, najlepsze na świecie, a rano będziemy się raczyć pyszną, lokalną kawą. W Nikaragui zjemy na śniadanie Gallo Pinto, co w tłumaczeniu oznacza „malowanego koguta”, a w ramach przekąski będziemy wcinać Quesillos, czyli tortille z lokalnym białym serem i cebulą, które są sprzedawane na ulicach!

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Podczas Volcano Boarding  Volcano Boarding to sport niewątpliwie unikatowy i oryginalny. Będziesz mieć więc okazję spróbować nowe...

Podczas Volcano Boarding 
Volcano Boarding to sport niewątpliwie unikatowy i oryginalny. Będziesz mieć więc okazję spróbować nowej, nietypowej aktywności, która z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięci. Czeka nas porządna dawka adrenaliny podczas zjazdu na sankach z aktywnego wulkanu! Ach, już czujemy ten pęd i wiatr we włosach…

arrow
ODETCHNIJ:

Wśród Dzikiej i bujnej przyrody Zarówno Kostaryka, jak i Nikaragua zachwycają naturalnymi skarbami – wspaniałymi plażami, wy...

Wśród Dzikiej i bujnej przyrody

Zarówno Kostaryka, jak i Nikaragua zachwycają naturalnymi skarbami – wspaniałymi plażami, wysokimi wulkanami, bujną roślinnością i niezwykłym królestwem zwierząt. Znajdziemy czas na to, aby pokontemplować tę niesamowitą i fascynującą przyrodę, tak odmienną od tej w Europie. 

arrow
KOSTARYKA + NIKARAGUA
bottom bottom

Plan wyprawy

NIKARAGUA
arrow
Granada
arrow
Las Isletas
arrow
Leon
arrow
Wulkan Cerro Negro
arrow
Plaża Popoyo
arrow
Wyspa Ometepe
arrow
KOSTARYKA
arrow
La Fortuna
arrow
Mistico Park
arrow
Park Narodowy Tortuguero
arrow
Park Narodowy Cahuita
arrow
Jaguar Rescue Center
arrow

Dzikość natury i wulkanicznych krajobrazów

Costa Rica po hiszpańsku dosłownie oznacza „bogate wybrzeże”. Nazwa ta idealnie odzwierciedla specyfikę tego kraju. Kilkadziesiąt wulkanów, 27 parków narodowych, na zachodzie Pacyfik, na wschodzie Morze Karaibskie. Dżungla, kawa, rum i dobra zabawa…We wszechobecnych lasach skaczą kolorowe żabki, biegają jaguary, latają tukany, a na drzewach wylegują się rozkoszne leniwce. Brzmi jak sielanka? W takim razie połączymy to z nieokiełznaną i dziewiczą Nikaraguą! Jedyne miejsce na świecie, z którego będziemy mogli zjechać na desce ze szczytu wulkanu. Zwiedzimy kolonialne perły kraju – Granadę i Leon oraz odwiedzimy Ometepe – malowniczą wyspę położoną na dwóch, ciągle aktywnych wulkanach.

arrow
NIKARAGUA

NIKARAGUA - KRAINA WULKANÓW

Naszą wyprawę zaczniemy od Nikaragui. To największe, a równocześnie najmniej zaludnione państwo Ameryki Środkowej. Słynie z pocztówkowych widoków wulkanów porośniętych zielenią i odbijających się w taflach niebieskich jezior. Stożków wulkanicznych jest tu aż 40, z czego wiele nadal pozostaje aktywnych. Znajdziemy tu blisko 70 obszarów chronionych (zarówno lądowych, jak i wodnych), które mają na celu ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Chronią one, między innymi, żółwie morskie, leniwce, jaguary, czy małpy.

Granada - perła kolonialnej architektury

Granada, niegdyś stolica Nikaragui , od wieków konkuruje z Leon o miano najpiękniejszego miasta w kraju. Nawet miłośnicy spędzania czasu poza miastem zakochają się w tej kolorowej, pełnej uroku miejscowości. Zachowało się tutaj wyjątkowo dużo zabytków architektury kolonialnej. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in. kościół San Francisco zbudowany w 1529 roku, stylowe kolonialne budynki wraz z najsłynniejszą budowlą miasta, Katedrą La Merced. Po zwiedzaniu usiądziemy w parku centralnym, obok którego znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie można zjeść świeżą rybę, złapaną w pobliskim jeziorze. Udamy się tam także na rejs po Las Isletas – archipelagu małych wysepek rozsianych po jeziorze Nicaragua i często należących do najbogatszych ludzi świata. 

 

arrow

WULKAN MASAYA - GORĄCE SERCE NIKARAGUI

Położony w zachodniej części Nikaragui wulkan Masaya to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie niemal zawsze podziwiać można płynną lawę. Co więcej możliwe jest dosyć bliskie podejście do jego krateru. Położony pomiędzy dwoma dużymi jeziorami – Managua i Nikaragua. Na zboczach wulkanu oraz w otaczających go lasach powstał pierwszy i największy park narodowy w kraju. Hiszpanie wierzyli, że wulkan jest wrotami do piekieł, ale jego otoczenie wygląda dość rajsko.

arrow

Las Isletas - rajski archipelag w Granadzie

Las Isletas jest położone w pobliżu brzegów rozległego jeziora Nikaragua i tworzy je 365 małych wysp, powstałych poprzez prehistoryczną erupcję pobliskiego wulkanu Mombacho. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Nikaragui. Znajdziesz tu mieszankę maleńkich społeczności rybackich, wspaniałych prywatnych domów oraz pięknych kurortów i eko-domków. Flora i fauna archipelagu jest niezwykła i najlepiej obserwować ją z pokładu motorówki lub kajaka, dzięki czemu można całkowicie chłonąć atmosferę tego miejsca.

arrow

LEON - MIASTO, GDZIE ŻYCIE PŁYNIE WOLNIEJ

Mimo, że jest to drugie największe miasto w Nikaragui, w ogóle nie czuć w nim jakiegokolwiek pędu. Życie jego mieszkańców toczy się powoli i beztrosko. Przejdziemy się po malowniczych uliczkach miasta i zwiedzimy znajdującą się w nim największą w Ameryce Środkowej katedrę zachwycającą niezwykle oryginalną architekturą. León pełni funkcję centrum kulturalnego Nikaragui i przyciąga równie ciekawą historią, co Granada.

arrow

Sankami po wulkanie? Volcano Boarding

Kostaryka i Nikaragua to jedyne miejsce na CAŁYM świecie, gdzie można uprawiać sport nazwany Volcano Boarding! Aby go spróbować pojedziemy na wulkan Cerro Negro. Najpierw czeka nas trekking (około 45 minut), a potem zjazd po zboczach góry. Na desce można zjechać bowiem z samego szczytu (aktywnego!) wulkanu, osiągając przy tym zawrotne prędkości. Takiej dawki adrenaliny, fenomenalnych zdjęć i filmików nie zapewni Wam nic innego!

Popoyo Beach - Rajska Plaża

A po intensywnych dniach i emocjach przyjdzie też czas na odpoczynek. W tym celu udamy się na Popoyo Beach – rozległą plażę w południowo-zachodniej części Nikaragui. Kraj jest z dwóch stron oblany wodą – od zachodu otacza go Ocean Spokojny, natomiast od wschodu Morze Karaibskie. Ze względu na położenie geograficzne i panujący klimat, Nikaragua ten może poszczycić się wyjątkowo pięknymi plażami. Popoyo słynie z wielu luksusowych kurortów i klimatycznych miejsc do plażowania. Czas na relaks! Dla chętnych możliwość lekcji surfowania.

arrow

Surfing - złap falę w Popoyo

Podczas naszego pobytu na wybrzeżu nie musisz tylko wylegiwać się pod palmami. Popoyo to fantastyczny spot, aby złapać swoją pierwszą falę lub podszkolić umiejętności. Chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu, która dostarczy nowych umiejętności, dawki sportu, ale też wyrzutu endorfin i nowej porcji opalenizny. Pod okiem lokalnego instruktora z pewnością załapiesz bakcyla.

arrow

OMETEPE – NAJWIĘKSZA WYSPA WULKANICZNA

Zlokalizowana na jeziorze Nikaragua (największym w Ameryce Środkowej) pomiędzy dwoma, nadal aktywnymi wulkanami – Maderas i Concepcion. Widok na wyspę z poziomu wody już podniesie poziom szczęścia we krwi. Tego typu krajobrazy są rzadkością w skali świata. Charakter wyspy odpowiada charakterowi mieszkańców Nikaragui. Wyluzowani, radośni i przede wszystkim żyjący w zgodzie z naturą. Takich miejsc jest coraz mniej na świecie, dlatego warto zobaczyć to z bliska i napić się szklaneczkę lokalnego rumu.

arrow
KOSTARYKA

KOSTARYKA - KRAINA LENIWCÓW

Kostaryka to ojczyzna leniwców. Zwierzęta te występują wyłącznie w lasach tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej i prowadzą nocny tryb życia i większość swojego życia swojego życia spędzają zwisając z gałęzi i zjadają ogromne ilości roślin. Są to fascynujące ssaki, zarówno pod względem biologicznym, jak i do obserwacji, dlatego mamy pewność, że nie jesteśmy jedynymi, którzy marzą o spotkaniu tych niesamowitych zwierząt. Na szczęście podczas wyprawy będziesz mieć możliwość zobaczyć leniwce w ich naturalnym środowisku, bez tego żadna wycieczka na Kostarykę nie może się obejść. W Kostaryce można je spotkać w kilku parkach narodowych.

TUBING - SPŁYW PO RZECE

Podczas naszej wyprawy czeka na Ciebie spływ rzeką, czyli tubing. Jest to spływ zupełnie  inny niż do tej pory! White Water Tubing to aktywność, w której używasz dużej, nadmuchiwanej tratwy w kształcie koła. Tubing różni się od raftingu, ponieważ każda osoba znajduje się we własnej tratwie, a nie wszyscy są zgrupowani w jednej. Do sterowania nie będziesz używać wiosła podczas, ale zrobisz to za pomocą bocznych uchwytów i siłą własnych rąk. Tubing w Kostaryce to doświadczenie, które musi znaleźć się na Twojej liście.

arrow

Mistico Park - spacer wiszącymi mostami

Jedną z najciekawszych atrakcji Kostaryki jest spacer po wiszących mostach. Trasa o długości 3,2 km prowadzi przez 16 wiszących i podwieszanych mostów ponad lasem deszczowym. Jednak Mistico Park oferuje znacznie więcej. Znajdziesz tam ogromną różnorodność tras, które pozwalają wszystkim odwiedzającym cieszyć się bezpośrednim kontaktem z naturą. Mistico znajduje się w miejscu, gdzie płaskie równiny Niziny Karaibskiej spotykają się z pasmem górskim Tilaran, co oznacza, że można tutaj znaleźć wiele gatunków zwierząt. Podczas spaceru zobaczysz także wspaniałe dojrzałe drzewa, ciekawe rośliny, kwiaty i owoce oraz będziesz mieć świetny widok na wulkan Arenal.

arrow

Tyrolką przez las deszczowy - w koronach drzew

Tyrolka, zwana też ziplining, pozwoli nam podziwiać zieloną dżunglę z lotu ptaka. Chętni będą mogli poczuć się, jakby latali wśród koron drzew. To nie tylko zastrzyk adrenaliny, ale świetna okazja do zanurzenia się w kostarykańską przyrodę. Trasy tyrolki są dość długie, przez co podczas zjazdu zdążysz nacieszyć oczy dziewiczymi widokami.

arrow

FAUNA KOSTARYKI - spotkaj mieszkańców dżungli

Podczas wizyty w Parku Mistico i spacerów po lasach deszczowych będziemy mieli okazję poznać ich mieszkańców. Jakie zwierzęta zamieszkują okolicę? Leniwce, pancerniki, węże, tukany, kolibry, małpy, żaby… Musimy pamiętać, że Kostaryka znajduje się w granicach krainy neotropikalnej, a co za tym idzie, należy do grona 20 krajów z największą bioróżnorodnością na świecie. Prawdziwy raj dla miłośników fauny i flory.

arrow

Park Narodowy Tortuguero – dziewiczy las i rajskie plaże

Teren parku obejmuje rozległą równinę zalewową położoną tuż przy brzegu Morza Karaibskiego. Powstał, aby chronić składające tam latem jaja żółwie morskie. My poznamy park podczas rejsu w tradycyjnych łodziach Indian – Canoa, a towarzyszyć nam będzie profesjonalny lokalny przewodnik, który opowie o wszystkich tajemnicach lasu deszczowego. Obejrzymy z bliska wspaniałą roślinność  i zwierzęta z w ich naturalnym środowisku oraz odetchniemy na jednej z chronionych plaż.

Rejs po rzece - w poszukiwaniu tajemnic Tortoguero

W Parku Narodowym Tortuguero praktycznie nie ma dróg kołowych – cały transport odbywa się tutaj kanałami i rzekami, a głównym lądowym środkiem transportu dla okolicznych mieszkańców jest rower. Chcąc jak najlepiej poznać ten piękny obszar, udamy się na rejs łodzią canoe z lokalnym przewodnikiem, który pomoże nam wytropić zamieszkujące okolicę zwierzęta, z który wiele zostało sklasyfikowanych jako zagrożone lub krytycznie zagrożone wyginięciem.

arrow

Narodziny żółwi - zobacz na własne oczy

Obszar Parku Narodowego Tortugero uznawany jest za najważniejsze stanowisko lęgowe żółwi zielonych na półkuli zachodniej. Okres lęgowy tych zwierząt trwa od lipca do listopada, ale dorosłe osobniki możemy spotkać w parku także pomiędzy marcem, a listopadem. Żółwie jednorazowo składają aż do 100 jaj w dołach, które wykopują sobie na plaży. Z tak wielu jaj wykluje się jednak zaledwie kilka małych żółwików. Po przyjściu na świat wyruszają w niebezpieczną podróż piaskiem do wód oceanu.

arrow

Spacer po dżungli - przyroda na wyciągnięcie ręki

W Parku Narodowym Tortugero wykorzystamy każdą sposobność, aby poczuć się częścią natury. Spacerując z przewodnikiem będziemy mieli okazję zobaczyć z bliska wiele dzikich zwierząt. Dotychczas zaobserwowano tu około 440 gatunków ptaków, niemal 600 gatunków ssaków (460 z nich to małpy człekokształtne), 118 gatunków gadów oraz 58 gatunków płazów. Występują tam między innymi ara zielona, żółw zielony, manat karaibski czy krokodyl amerykański

arrow

Totrugero - urocze miasteczko na wybrzeżu

Tortugero to nie tylko park narodowy i zachwycająca przyroda. To także niezwykle urocza, mała miejscowość, w której życie toczy się zgodnie z powiedzeniem „pura vida”. Na stałe żyje tu zaledwie 1200 mieszkańców, którzy przemieszczają się łodziami i rowerami. Tortuguero leży na bardzo wąskim skrawku ziemi wciśniętym między wody Morza Karaibskiego a wody sieci kanałów przecinających tutejszą dżunglę. To jest fantastyczna lokalizacja do odpoczynku na rajskim wybrzeżu.

arrow

Park Narodowy Cahuita - spacer po raju

Z Tortugero przepłyniemy łodzią do Cahuita. To kolejny park narodowy na naszej trasie i kolejne niebiańskie miejsca na wybrzeżu karaibskim. Znajdziemy tu kilkukilometrowy szlak spacerowy, który prowadzi przez dżunglę oraz białe plaże.  To wspaniała okazja do obserwacji egzotycznych kwiatów i roślin, oraz zamieszkujących park zwierzaków – leniwce, węże, żaby, tukany i małpy – możecie spodziewać się ich widoku. Park zajmuje powierzchnię 234,5 km² z czego 95% to morskie obszary chronione, a jednym z jego podstawowych celów jest ochrona rafy koralowej, która zajmuje powierzchnię około 6 km².

Nocny spacer po dżungli - co czai się w ciemności

Czy myślałeś kiedyś, że odważysz się wejść do tropikalnej dżungli po zmroku? Z nami to możliwe! Odkryjesz nocne życie pająków, żmij, żab i ptaków oraz innych osobników, które wypatrzysz pod okiem lokalnego przewodnika. Nocny spacer nie będzie wymagający, ale za to pełny wspaniałych wrażeń. Nocne dźwięki dżungli z pewnością pobudzą wyobraźnię.

arrow

Jaguar Rescue Center - pogotowie dla zagrożonych zwierząt

Jaguar Rescue Center to świetne miejsce do odwiedzenia podczas wizyty na Karaibskim Wybrzeżu Kostaryki. Jest to ośrodek, w którym ratuje się i rehabilituje istoty, które tej pomocy potrzebują, aby mogły znowu trafić do ich naturalnego środowiska. Centrum zajmuje się pomocą maltretowanym, rannym, osieroconym lub skonfiskowanym zwierzętom. Można tam spotkać bardzo różnorodne gatunki, takie jak małpy, leniwce i ptaki. Przebywając w ośrodku zobaczysz także małe leniwce, które przebywają w tutejszym żłobku.

arrow

PUERTO VIEJO de talamanca- NIEBIAŃSKIE PLAŻE

Nadmorskie miasteczko Puerto Viejo zachwyca  niebiańskimi plażami. Rejon ten przyciąga przede wszystkim wycieczki miłośników surfowania, jako że na tamtejszym wybrzeżu powstają największe fale w kraju. Rajskie krajobrazy i tłumnie przybywający do miasta surferzy sprawili, że aż pęka ono od sielskiej atmosfery. Idealne miejsce na odpoczynek na zakończenie naszej niesamowitej wyprawy.

arrow

Lokalna kuchnia

W Kostaryce podstawę dań stanowią ryż oraz czarna fasola. Kuchnia kostarykańska obfituje również w świeże warzywa i owoce. Ze względu na długą linię brzegową, popularne w Kostaryce są też owoce morza, takie jak kraby, krewetki i kałamarnice. Za danie narodowe można uznać gallo pinto – gotowane osobno ryż i czarna fasola, a następnie podsmażane razem z dodatkiem kolendry, czosnku, cebuli i czerwonej papryki. Gallo pinto to też jedna z najczęściej spotykanych potraw w Nikaragui, gdzie oprócz tego, je się również nacatamales (odpowiednik meksykańskich tamales), lub quesillo czyli danie typu fast food – biały domowy ser zawijany w tortillę.

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach i guesthouse’ach w pokojach 2 – 4 osobowych. Zazwyczaj pokoje będą miały prywatne łazienki, ale może zdarzyć się, że 2 pokoje dzielić będą wspólną łazienką. Obiekty, które wybieramy są nieduże i klimatyczne. W niektórych znajdziedzie takie udogodnienia, jak basen, czy stół do bilarda. Widoki, które będziemy mieli z okien, pozostaną Wam w pamięci na długo, podobnie jak życzliwość, gościnność i ciepło gospodarzy!

arrow

Transport

Podczas wyprawy – zarówno w Kostaryce, jak i Nikaragui – przemieszczać będziemy się prywatnymi busami z lokalnym kierowcą. W Kostaryce będzie on pełnił równocześnie rolę naszego przewodnika, który opowie nam o odwiedzanych miejscach. Pomiędzy państwami przemieszczać będziemy się rejsowym autobusem długodystansowym. Czeka nas także transport wodny – tubing, spływ łodziami canoe, transport łodzią z Moin do Tortuguero oraz z Tortugero do La Pavona.

arrow
SYLWESTER 2024/2025

Solistowy Sylwester 5-10-15!

Za początek obchodzenia Sylwestra przyjmuje się przełom 999 i 1000 roku. Według proroctw wróżki Sybilii w roku tysięcznym miał nastąpić koniec świata, a jego sprawcą miał być smok Lewiatan. Tak się jednak nie stało i uradowana ludność zaczęła hucznie świętować. Przez kolejne tysiąclecie charakter obchodów ewoluował i dywersyfikował się w zależności od miejsca, przyjmując rozmaite formy i konteksty. 

My mamy na niego własny, unikalny pomysł pod kryptonimem 5-10-15, czyli 5 kontynentów, 10 wypraw, 15 krajów! Spędź z nami ten wyjątkowy czas w wyjątkowych miejscach w towarzystwie wyjątkowych ludzi. Wejdźmy w 2025 wspólnie. Z przytupem. Poza Utartym Szlakiem.

arrow

Sylwester w Ameryce Łacińskiej - mieszanina hiszpańskiego dziedzictwa i lokalnych przesądów

Świętowanie Nowego Roku, czy jak często mówi się w tej części świata Noche Vieja – Starej Nocy, nie różni się zbytnio od tego, co robią Europejczycy. Ludzie spotykają w gronie rodziny lub przyjaciół, rozpoczynając wieczór od wystawnej kolacji pełnej miejscowych specjałów. Po niej wychodzi się na dyskoteki lub pozostaje w domu, bawiąc się w towarzystwie najbliższych. Na głównych placach miast odbywają się koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a o północy wznosi się w górę lampki z szampanem i obserwuje nocne niebo rozświetlone kolorowymi fajerwerkami. Nie spotkamy tam jednak raczej powszechnych na Starym Kontynencie wystawnych bali pełnych ludzi pod krawatami i w sukienkach. W Ameryce Łacińskiej bawi się na luzie.

arrow

Sylwester w Leon - kolonialnej perełce Nikaragui

Żegnanie starego i witanie nowego roku wiąże się w tym kraju z uroczystościami religijnymi. Wierni gromadzą się w kościołach, aby wspólnie się modlić, po czym paradują ulicami miast w rozśpiewanych procesjach. Poza tym świętowanie ma także imprezową odsłonę, która, jak na Amerykę Łacińską przystało, wiąże się z zabawą w klubach, pubach oraz na ulicach w rytmie latynoskiej muzyki. Ludzie tłumnie gromadzą się w sercu miasta w Parque Central, aby słuchać koncertów, tańczyć i śpiewać. My dołączymy do tłumu, a zabawę poprzedzimy niespotykaną nigdzie indziej aktywnością – volcano boardingiem. Najpierw wdrapiemy się na aktywny wulkan Cerro Negro, a potem… zjedziemy z jego szczytu na specjalnie zaprojektowanych sankach! Będzie szybko, gorąco i ekscytująco. Cóż za sposób, by pożegnać 2024 rok!

arrow
Atrakcje dodatkowe

Trekking na wulkan Concepcion

Podczas naszej wyprawy będziesz mieć możliwość wspiąć się na wulkan Concepcion. Jest to wymagająca wycieczka, która zajmuje około 10 godzin. Do pokonania jest około półtora kilometra przewyższania, stromym zboczem, także stromy, stożkowy wulkan może dać popalić nawet  sportowcom. Droga prowadzi przez las, i po skałach na sam szczyt. Satysfakcja gwarantowana.

 

Cena: ok. 185 zł

arrow

RELAKS W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH

Zasmakujemy błogiego relaksu dzięki dobrodziejstwu natury. Nic tak nie koi zmęczonych mięśni po całym dniu wędrówek jak kąpiel w gorącej wodzie. Kostaryka ze względu na występowanie wielu wulkanów posiada również naturalne gorące źródła ogrzewane energią z głębi Ziemi. Podczas wyprawy będzie możliwość skorzystania z tej opcji w cieniu wulkanu Arenal.

 

Koszt: 340 zł

arrow

Zjazd na Zipline w La Fortuna

Jeżeli lubisz ekstremalne rozrywki to to jest atrakcja, której nie powinnieneś ominąć. Zjazd na Zipline w La Fortuna to połączenie adrenaliny, zabawy i przygody. W ramach atrakcji zaliczysz 7 zjazdów, a krajobraz z wierzchołków drzew będzie idealnym towarzyszem. Swoją przygodę rozpoczniesz na 18-metrowej wieży, aby przelecieć nad kanionem o wysokości 120 metrów, ze spektakularnymi widokami na wodospad Pino Blanco, wulkan Arenal i Cerro Chato. Przygoda w wielkim stylu.

 

Koszt: ok. 350zł

arrow

Obserwacja żółwi w Tortuguero

Ameryka Środkowa jest domem dla wielu gatunków zwierząt w tym żółwi. Podczas naszej wyprawy będziesz mógł odwiedzić Park Narodowy Green Sea Turtles Tortuguero, które jest jednym z najważniejszych miejsc gniazdowania zielonych żółwi na świecie. Pojawiają się tam również inne gatunki tych pięknych zwierząt. Odwiedź plaże lęgowe i obserwuj, jak żółwie składają jaja lub się z nich wykluwają.

 

Cena: ok. 185 zł

Atrakcja dostępna jest tylko od lipca do października.

 

arrow

Wizyta u Bribri

Doświadcz tradycji ludu Bribri! Poznaj tajemnice życia ludu, który jest blisko związany z naturą. Dołącz do tradycyjnego zbierania owoców kakaowca i dowiedz się, jak powstaje czekolada w zgodzie z ich duchowymi wierzeniami. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w kulturze ludu Bribri, zrozumieć ich życie i dziedzictwo.

Cena: ok. 245 zł

Wymagane minimum 8 osób, aby atrakcja została zrealizowana.

arrow

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA

Kostaryka

Liderzy wyprawy

Paweł
Czarnecki
Agata
Sadovska
Agata
Błachut

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

BER/WAW/KRK ?
Berlin/Warszawa/Kraków
Plane
SJO
San Jose

Powrót:

SJO ?
San Jose
Plane
BER/WAW/KRK
Berlin/Warszawa/Kraków
Cena biletu
3300 - 7400 PLN ?

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Dodaj podczas zamówienia.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

14 noclegów w hostelach i guest house'ach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 – osobowe) z łazienkami (czasem 1 łazienka na 2 pokoje)

o

przejazd busem długodystansowym o podwyższaonym standardzie pomiędzy Kostaryka a Nikaragua

o

transport prywatnym busem z kierowca i przewodnikiem w Kostaryce

o

transport prywatnym busem z kierowcą w Nikaragua

o

paliwo i opłaty drogowe na trasie

o

transport łodzią po rzece z Moin do Tortuguero

o

transport łodzią z Parku Tortuguero do La Pavona

o

opłaty graniczne na wjeździe do Nikaragui i Kostaryki

o

całodniową wycieczkę na wulkan Cerro Negro (transport, trekking, zjazd na desce, koszulka pamiątkowa i pakiet zdjęć)

o

bilet wstępu na wieżę widokową w Grenadzie

o

bilet wstępu na dach katedry w Leon

o

rejs po Las Isletas z przewodnikiem

o

wycieczkę do aktywnego wulkanu Masaya samochodami z przewodnikiem (dojazd na punkt widokowy)

o

wycieczka objazdowa po wyspie Ometepe z przewodnikiem

o

wejście do Parku Narodowego Tortuguero

o

wejście do Parku Narodowego Cahuita

o

tubing, czyli 2 godzinny spływ dętkami po rzece

o

bilet wstępu do Mistico Park - wiszące mosty

o

bilet wstępu do Jaguar Rescue Center

o

półdniowe safari łódką z przewodnikiem po delcie Tortugero

o

opiekę doświadczonego, polskiego lidera

o

niezbędnik Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (ok. 25 USD dziennie)

x

zwyczajowych napiwków

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Luty
Lipiec
Wrzesień
Listopad
Grudzień
Icon
Hot Deal
-400 PLN
WAW/BER/KRK--SJO
SJO--WAW/BER/KRK
01.07.24 - 16.07.24
Lider Agata Sadovska
Cena lotu 4800 PLN
Cena wyprawy 8805 PLN
Icon
WAW/BER/KRK--SJO
SJO--WAW/BER/KRK
04.09.24 - 19.09.24
Lider Beata Kij
Cena lotu 4500 PLN
Cena wyprawy 8805 PLN
Icon
WAW/BER/KRK--SJO
SJO--WAW/BER/KRK
06.11.24 - 21.11.24
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 4600 PLN
Cena wyprawy 8805 PLN
Icon
WAW/BER/KRK--SJO
SJO--WAW/BER/KRK
27.12.24 - 11.01.25
Lider Anna Milczarek
Cena lotu 7400 PLN
Cena wyprawy 9305 PLN
Icon
Wylot z Berlina, Międzylądowanie w USA
12.02.25 - 27.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3300 PLN
Cena wyprawy 9305 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next