Kostaryka | Nikaragua

Dzika natura
Wybierz termin

Dzika natura

Lider: Paweł Czarnecki

Dzika natura

Pura Vida! Zapamiętajcie te słowa – będziemy je słyszeć na każdym kroku. W tłumaczeniu oznaczają „czyste życie”. W rzeczywistości to nie tylko słowa...to stan ducha, życie pełną piersią, kraina wiecznego szczęścia. Jeśli chcecie uszczknąć z nami trochę tego szczęścia, przedrzeć się przez dżunglę w pogoni za zwierzętami, jakich nigdzie indziej nie spotkacie, wejść na wulkan, a potem zjechać z niego z zawrotną prędkością – zapraszamy na pokład! VAMOS!!

#SolisciTeam

Poziomq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

KOSTARYKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Sanktuarium leniwców
arrow
La Fortuna
arrow
Granada
arrow
Wyspa Omatepe
arrow
Wulkan Cerro Negro
arrow
Park Narodowy Tortuguero
arrow

Dzika natura otoczona wulkaniczną lawą przyjemności

Costa Rica po hiszpańsku dosłownie oznacza „bogate wybrzeże”. Nazwa ta idealnie odzwierciedla specyfikę tego kraju. Kilkadziesiąt wulkanów, 27 parków narodowych, na zachodzie Pacyfik, na wschodzie Morze Karaibskie. Dżungla, kawa, rum i dobra zabawa…We wszechobecnych lasach skaczą kolorowe żabki, biegają jaguary, latają tukany, a na drzewach wylegują się rozkoszne leniwce. Brzmi jak sielanka? W takim razie połączymy to z nieokiełznaną i dziewiczą Nikaraguą! Jedyne miejsce na świecie, z którego będziemy mogli zjechać na desce ze szczytu wulkanu. Zwiedzimy kolonialne perły kraju – Granadę i Leon oraz odwiedzimy Ometepe – malowniczą wyspę położoną na dwóch, ciągle aktywnych wulkanach.

arrow

Leniwce - nieoficjalny symbol Kostaryki

Kostaryka to ojczyzna leniwców. Zwierzęta te występują wyłącznie w lasach tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej i prowadzą nocny tryb życia i większość swojego życia swojego życia spędzają zwisając z gałęzi i zjadają ogromne ilości roślin. Są to fascynujące ssaki, zarówno pod względem biologicznym, jak i do obserwacji, dlatego mamy pewność, że nie jesteśmy jedynymi, którzy marzą o spotkaniu tych niesamowitych zwierząt. Na szczęście podczas wyprawy będziesz mieć możliwość zobaczyć leniwce w ich naturalnym środowisku, bez tego żadna wycieczka na Kostarykę nie może się obejść. W Kostaryce można je spotkać w kilku parkach narodowych.

arrow

Park Narodowy Tortuguero – dziewiczy las i rajskie plaże

Teren parku obejmuje rozległą równinę zalewową położoną tuż przy brzegu Morza Karaibskiego. Powstał aby chronić składające tam latem jaja żółwie morskie. My poznamy park podczas rejsu w tradycyjnych łodziach Indian – Canoa, a towarzyszyć nam będzie profesjonalny lokalny przewodnik, który opowie o wszystkich tajemnicach lasu deszczowego. Obejrzymy z bliska wspaniałą roślinność  i zwierzęta z w ich naturalnym środowisku oraz odetchniemy na jednej z chronionych plaż.

arrow

Jaguar Rescue Center - schronienie dla potrzebujących zwierząt

Jaguar Rescue Center to świetny miejsce do odwiedzenia podczas wizyty na Karaibskim Wybrzeżu Kostaryki. Jest to ośrodek, w którym ratuje się i rehabilituje istoty, które tej pomocy potrzebują, aby mogły znowu trafić do ich naturalnego środowiska. Można tam spotkać bardzo różnorodne gatunki zwierząt, takie jak małpy, leniwce i ptaki. Odwiedzając Jaguar Rescue Center będziesz mieć również okazję pomóc pracownikom w opiece nad zwierzętami i nakarmić je. Przebywając w ośrodku zobaczysz także małe leniwce, które przebywają w tutejszym żłobku.

arrow

Puerto Viejo - niebiańskie plaże

Nadmorskie miasteczko Puerto Viejo zachwyca  niebiańskimi plażami. Rejon ten przyciąga przede wszystkim wycieczki miłośników surfowania, jako że na tamtejszym wybrzeżu powstają największe fale w kraju. Rajskie krajobrazy i tłumnie przybywający do miasta surferzy sprawili, że aż pęka ono od sielskiej atmosfery. Idealne miejsce na odpoczynek!

arrow

Tubing - spływ po rzece

Podczas naszej wyprawy czeka na Ciebie spływ rzeką, czyli tubing. Jest to spływ zupełnie  inny niż do tej pory!

White Water Tubing to aktywność, w której używasz dużej, nadmuchiwanej tratwy w kształcie koła. Tubing różni się od raftingu, ponieważ każda osoba znajduje się we własnej tratwie, a nie wszyscy są zgrupowani w jednej. Do sterowania nie będziesz używać wiosła podczas, ale zrobisz to za pomocą bocznych uchwytów i siłą własnych rąk.

Tubing w Kostaryce to doświadczenie, które musi znaleźć się na Twojej liście.

arrow

Mistico Park - niezwykły park z wiszącymi mostami

Jedną z najciekawszych atrakcji Kostaryki jest spacer po wiszących mostach. Jednak Mistico Park oferuje znacznie więcej. Znajdziesz tam ogromną różnorodność tras, które pozwalają wszystkim odwiedzającym cieszyć się bezpośrednim kontaktem z naturą. Mistico znajduje się w miejscu, gdzie płaskie równiny Niziny Karaibskiej spotykają się z pasmem górskim Tilaran, co oznacza, że można tutaj znaleźć wiele gatunków zwierząt. Podczas spaceru zobaczysz także wspaniałe dojrzałe drzewa, ciekawe rośliny, kwiaty i owoce oraz będziesz mieć świetny widok na wulkan Arenal.

Granada – perła kolonialnej Nikaragui

Granada, niegdyś stolica Nikaragui , od wieków konkuruje z Leon o miano najpiękniejszego miasta w kraju. Nawet miłośnicy spędzania czasu poza miastem zakochają się w tej kolorowej, pełnej uroku miejscowości. Zachowało się tutaj wyjątkowo dużo zabytków architektury kolonialnej. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in. kościół San Francisco zbudowany w 1529 roku, stylowe kolonialne budynki wraz z najsłynniejszą budowlą miasta, Katedrą La Merced. Po zwiedzaniu usiądziemy w parku centralnym, obok którego znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie można zjeść świeżą rybę, złapaną w pobliskim jeziorze. Udamy się tam także na rejs po Las Isletas – archipelagu małych wysepek rozsianych po jeziorze Nicaragua i często należących do najbogatszych ludzi świata. 

 

arrow

Wulkan Masaya - gorące serce Nikaragui

Położony w zachodniej części Nikaragui wulkan Masaya to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie niemal zawsze podziwiać można płynną lawę. Co więcej możliwe jest dosyć bliskie podejście do jego krateru. Na zboczach wulkanu oraz w otaczających go lasach powstał pierwszy i największy park narodowy w kraju.

arrow

Las Isletas - rajski archipelag w Granadzie

Las Isletas jest położone w pobliżu brzegów rozległego jeziora Nikaragua i tworzy je 365 małych wysp, powstałych poprzez prehistoryczną erupcję pobliskiego wulkanu Mombacho. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Nikaragui. Znajdziesz tu mieszankę maleńkich społeczności rybackich, wspaniałych prywatnych domów oraz pięknych kurortów i eko-domków. Flora i fauna archipelagu jest niezwykła i najlepiej obserwować ją z pokładu motorówki lub kajaka, dzięki czemu można całkowicie chłonąć atmosferę tego miejsca.

arrow

Leon - miasto, gdzie życie płynie jakby wolniej

Mimo, że jest to drugie największe miasto w Nikaragui, w ogóle nie czuć w nim jakiegokolwiek pędu. Życie jego mieszkańców toczy się powoli i beztrosko. Przejdziemy się po malowniczych uliczkach miasta i zwiedzimy znajdującą się w nim największą w Ameryce Środkowej katedrę zachwycającą niezwykle oryginalną architekturą.

arrow

Wyspa Ometepe – największa wyspa wulkaniczna

Zbudowana pomiędzy dwoma, nadal aktywnymi wulkanami – Maderas i Concepcion. Widok na wyspę z poziomu wody już podniesie poziom szczęścia we krwi. Tego typu krajobrazy są rzadkością w skali świata. Charakter wyspy odpowiada charakterowi mieszkańców Nikaragui. Wyluzowani, radośni i przede wszystkim żyjący w zgodzie z naturą. Takich miejsc jest coraz mniej na świecie, dlatego warto zobaczyć to z bliska i napić się szklaneczkę lokalnego rumu.

arrow

Popoyo Beach - Rajska Plaża

A po intensywnym zwiedzaniu przyjdzie też czas na odpoczynek. W tym celu udamy się na Popoyo Beach – rozległą plażę w południowo-zachodniej części Nikaragui. Słynie ona z wielu luksusowych kurortów i klimatycznych miejsc do plażowania. Czas na relaks! Dla chętnych możliwość lekcji surfowania.

Volcano Boarding

Kostaryka i Nikaragua to jedyne miejsce na CAŁYM świecie, gdzie można uprawiać sport nazwany Volcano Boarding! Aby go spróbować pojedziemy na wulkan Cerro Negro. Najpierw czeka nas trekking (około 45 minut), a potem zjazd po zboczach góry.  Na desce można zjechać bowiem z samego szczytu (aktywnego!) wulkanu, osiągając przy tym zawrotne prędkości. Takiej dawki adrenaliny, fenomenalnych zdjęć i filmików nie zapewni Wam nic innego!

arrow

Lokalna kuchnia

W Kostaryce, podstawę dań stanowią ryż oraz czarna fasola. Kuchnia kostarykańska również obfituje w świeże warzywa i owoce. Ze względu na długą linię brzegową, popularne w Kostaryce są też owoce morza takie jak kraby, krewetki i kałamarnice. Za danie narodowe można uznać gallo pinto – gotowane osobno ryż i czarna fasola, a następnie podsmażane razem z dodatkiem kolendry, czosnku, cebuli i czerwonej papryki. Gallo pinto to też jedna z najczęściej spotykanych potraw w Nikaragui, gdzie oprócz tego, je się również Nacatamales (odpowiednik meksykańskich tamales), lub Quesillo czyli danie typu fast food – biały domowy ser zawijany w tortillę.

arrow

Noclegi

Podczas tripa będziemy spać w hostelach, w pokojach 2 – 4 osobowych. Widoki, które będziemy mieli z okien, pozostaną Wam w pamięci na długo, podobnie jak życzliwość, gościnność i ciepło gospodarzy!

arrow

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się zarówno busami lokalnymi, jak i wynajętymi busami z kierowcą. Czekają nas też przeprawy promem oraz przejazdy taksówkami.

arrow
Atrakcje dodatkowe

Trekking na wulkan Concepcion

Podczas naszej wyprawy będziesz mieć możliwość wspiąć się na wulkan Concepcion. Jest to wymagająca wycieczka, która zajmuje około 10 godzin. Do pokonania jest około półtora kilometra przewyższania, stromym zboczem, także stromy, stożkowy wulkan może dać popalić nawet  sportowcom. Droga prowadzi przez las, i po skałach na sam szczyt. Satysfakcja gwarantowana.

 

arrow

RELAKS W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH

Zasmakujemy błogiego relaksu dzięki dobrodziejstwu natury. Nic tak nie koi zmęczonych mięśni po całym dniu wędrówek jak kąpiel w gorącej wodzie. Kostaryka ze względu na występowanie wielu wulkanów posiada również naturalne gorące źródła ogrzewane energią z głębi Ziemi. Podczas wyprawy będzie możliwość skorzystania z tej opcji w cieniu wulkanu Arenal w Monteverde.

 

Koszt: ok. 200 zł

arrow

Zjazd na Zipline w La Fortuna

Jeżeli lubisz ekstremalne rozrywki to to jest atrakcja, której nie powinnieneś ominąć. Zjazd na Zipline w La Fortuna to połączenie adrenaliny, zabawy i przygody. W ramach atrakcji zaliczysz 7 zjazdów, a krajobraz z wierzchołków drzew będzie idealnym towarzyszem. Swoją przygodę rozpoczniesz na 18-metrowej wieży, aby przelecieć nad kanionem o wysokości 120 metrów, ze spektakularnymi widokami na wodospad Pino Blanco, wulkan Arenal i Cerro Chato. Przygoda w wielkim stylu.

 

Koszt: około 300zł 

arrow

Tortuguero - obserwacja żółwi

Ameryka Południowa jest domem dla wielu gatunków zwierząt w tym żółwi. Podczas naszej wyprawy będziesz mógł odwiedzić Park Narodowy Green Sea Turtles Tortuguero, które jest jednym z najważniejszych miejsc gniazdowania zielonych żółwi na świecie. Pojawiają się tam również inne gatunki tych pięknych zwierząt. Odwiedź plaże lęgowe i obserwuj, jak żółwie składają jaja lub się z nich wykluwają.

 

Atrakcja dostępna jest tylko między lipcem a wrześniem. 

 

arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Pura Vida – czyste życie! Kostaryka nie jest krajem bogatym. Ludzie często nie mają dostępu do bieżącej wody, ledwo stać ich na ut...

Pura Vida – czyste życie!

Kostaryka nie jest krajem bogatym. Ludzie często nie mają dostępu do bieżącej wody, ledwo stać ich na utrzymanie rodziny, a mimo to, mieszkańcy są bardzo szczęśliwym i otwarcie nastawionym do świata narodem. Doświadcz prawdziwego życia, z dala od wirtualnej rzeczywistości. Wyłączymy Wi – Fi, aby włączyć się do życia – szczęśliwego, barwnego, smakowitego i wesołego jak Kostaryka!

arrow
SPRÓBUJ:

Owoce morza, kukurydza i olej kokosowy! Na naszej wyprawie nie zabraknie próbowania lokalnych smaków. Kostaryka to pyszne owoce mo...

Owoce morza, kukurydza i olej kokosowy!
Na naszej wyprawie nie zabraknie próbowania lokalnych smaków. Kostaryka to pyszne owoce morza: kraby, kałamarnice. To też słodkości: spróbujemy pysznych Cajetas – kokosowych karmelków i kukurydzianego puddingu Mazamorra. Wypijemy kakao, najlepsze na świecie, a rano będziemy się raczyć pyszną, lokalną kawą. W Nikaragui zjemy na śniadanie Gallo Pinto, co w tłumaczeniu oznacza “malowanego koguta”, a w ramach przekąski będziemy wcinać Quesillos, czyli tortille z lokalnym białym serem i cebulą, które są sprzedawane na ulicach!

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Volcano Boarding  Volcano Boarding to sport niewątpliwie unikatowy i oryginalny. Będziesz mieć więc okazję spróbować nowej, nietyp...

Volcano Boarding 
Volcano Boarding to sport niewątpliwie unikatowy i oryginalny. Będziesz mieć więc okazję spróbować nowej, nietypowej aktywności, która z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięci. Czeka nas porządna dawka adrenaliny! Ach, już czujemy ten pęd i wiatr we włosach…

arrow
ODETCHNIJ:

Dzika i bujna przyroda Zarówno Kostaryka, jak i Nikaragua zachwyca naturalnymi skarbami – wspaniałymi plażami, wysokimi wulk...

Dzika i bujna przyroda

Zarówno Kostaryka, jak i Nikaragua zachwyca naturalnymi skarbami – wspaniałymi plażami, wysokimi wulkanami, bujną roślinnością i niezwykłym królestwem zwierząt. Znajdziemy czas na to, aby pokontemplować tę niesamowitą i fascynującą przyrodę, której nie znajdziemy nigdzie w Europie. 

arrow
ŻYCIE ZGODNE Z PURA VIDA

Dlaczego warto z nami jechać?

icon odkryjesz piękno natury w Kostaryce i Nikaragui
icon zwiedzisz aż dwa państwa Ameryki Środkowej
icon poznasz kulturę Kostaryki i Nikaragui
icon zjedziesz na desce z wulkanu!
icon wybierzesz się na trekking po lasach deszczowych
icon zobaczysz, jak żyją leniwce
icon spróbujesz pysznych, świeżo wyciskanych soków
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Paweł
Czarnecki
Hania
Zieleźnik-Rybak
Agata
Sadovska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Plane LOT

Wylot:

BER/WAW ?
Berlin/Warszawa
Plane
SJO
San Jose

Powrót:

?
Plane
Cena biletu
4100 - 5500 PLN ?

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Dodaj podczas zamówienia.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

14 noclegów w hostelach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 – osobowe)

o

przejazd busem długodystansowym pomiędzy Kostaryka a Nikaragua

o

transport prywatnym busem z kierowca i paliwem w Kostaryce

o

transport łodzią z Moin do Tortuguero

o

transport łodzią z Parku Tortuguero do La Pavona

o

transport prywatnym busem z kierowca i paliwem w Nikaragua

o

opłaty graniczne na wjeździe do Nikaragui i Kostaryki

o

wejście na wieżę widokową w Grenadzie

o

wejście na dach katedry w Leon

o

zjazd z wulkanu Cerro Negro na desce

o

wstęp do Las Isletas z przewodnikiem

o

oglądanie aktywnego wulkanu Masaya

o

wycieczka objazdowa po wyspie Ometepe

o

wejście do Parku Narodowego Tortuguero

o

Spływ na dętce czyli Tubing

o

wejście do Mistico Park - wiszące mosty

o

wstęp do Jaguar Rescue Center

o

wyprawę łodziami canoa po Parku Tortuguero

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

x

bagażu rejestrowanego

x

wyżywienia (ok. 25 USD dziennie)

x

napiwki (ok. 20 USD)

x

atrakcji fakultatywnych (m.in. wejście na wulkan Concepcion, wypozyczenie kajaków. skutera na Ometepe)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Lipiec
Wrzesień
Listopad
WAW/BER/KRK--SJO
SJO--WAW/BER/KRK
04.07.23 - 19.07.23
Lider Hania Zieleźnik-Rybak
Cena lotu 5500 PLN
Cena wyprawy 8830 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA, zawiera bagaż rejestrowany
04.09.23 - 19.09.23
Lider Agata Sadovska
Cena lotu 4100 PLN
Cena wyprawy 8830 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA, zawiera bagaż rejestrowany
10.11.23 - 25.11.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 4650 PLN
Cena wyprawy 8830 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów