Live Wild

Live Wild – Śladami Olimpijczyków
Wybierz termin

Live Wild – Śladami Olimpijczyków

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Około 30 km pokonanych na nartach biegowych po malowniczych gorczańskich trasach
icon Zdobycie szczytu Gorców - Turbacza (1 315 m n.p.m)
icon Efektywne szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora
icon Spora dawka wiedzy na temat treningu w zimie i poprawnych technik
icon Wypoczynek i regeneracja w termach „Gorący Potok”
icon Ognisko z najsmaczniejszymi serkami góralskimi w tej części galaktyki
icon Prawdziwy góralski grzaniec domowej receptury
icon Wieczorne integracje!
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywny zimowy weekend w górach
icon Zdobędziesz solidne podstawy w narciarstwie biegowym na najlepszej trasie w Polsce
icon Złapiesz zajawkę do nowego sportu i zainspirujesz się historią Mistrza Polski
icon Stawisz pierwsze kroki na biegówkach w nowoczesnym ośrodku sportowym CNB Gorce Klikuszowa
icon Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia na biegówki, tak aby czerpać z niego maksimum radości
icon Posłuchasz ciekawostek o regionie oraz blaskach i cieniach biegowej kariery
icon Poznasz tajniki zjazdów, podbiegów, hamowania
icon Spędzisz dwie noce w komfortowej agroturystyce
icon Zobaczysz najpiękniejszy widok na panoramę Tatr w Polsce
icon Zjesz pyszne śniadanie z widokiem na ośnieżone szczyty
icon Uciekniesz od miasta i odetchniesz rześkim czystym powietrzem
icon Wypijesz najlepszy grzaniec w tym regionie i pohulasz na góralskiej integracji!
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie!
arrow

Plan wyprawy

CNB Klikuszowa
arrow
Obidowa
arrow
Turbacz
arrow
Termy w Szaflarach
arrow

SŁOWO OD LIDERA

Biegi narciarskie to moja życiowa pasja, z którą nie rozstanę się już nigdy. Kiedyś cieszyłem się z każdego biegu, każdego podium, każdego zdobytego medalu Mistrzostw Polski. Teraz cieszę się, że mogę przekazywać swoją wiedzę innym oraz mogę pracować z ludźmi którzy chcą spróbować „mojego sportu”. A najwięcej satysfakcji mam z pracy z dziećmi, które zaczynają swoją ścieżkę sportową! Ps. może kiedyś będę się cieszył z medali moich podopiecznych! Zapraszam wszystkich na szkolenia na nartach biegowych! Ten sport jest dla każdego, nie ważne w jakim jesteś wieku, czy masz dobrą kondycję czy też nie. W formie amatorskiej ten sport może uprawiać każdy!

arrow

OBIDOWA – POLSKA KRAINA ŚNIEGU

Dlaczego Obidowa? Ta podhalańska wioska najmocniej kusi zimą… Ośnieżone, skute mrozem stoki to perfekcyjne warunki dla sportów zimowych. Obidowa na zimowej mapie Polski słynie z narciarstwa biegowego. Szczególnym miejscem jest szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz: „Śladami Olimpijczyków”. Na trasie możemy spotkać zarówno rodziny z dziećmi jak i polskich kadrowiczów trenujących przed startami w Pucharze Świata. Trasy w Obidowej powstały dzięki zaangażowaniu miejscowych aktywistów (inicjator: Dawid Szeliga – Dyrektor SMS Zakopane, biegówkowy aktywista, solistowy lider), a poparcia udzieliła sama Justyna Kowalczyk. Zapomnieliśmy o najważniejszym, Wasz lider Patryk wychował się w tej wioseczce! Całą historię o Obidowej opowie Wam wieczorem przy kominku z pysznym grzańcem, który sam przygotuje (podobno ma swoją recepturę). 🙂

arrow

IDEALNE WARUNKI I NIESAMOWITE WIDOKI

To wszystko dzięki mikroklimatowi w malowniczej Dolinie Lepietnicy, przez którą biegnie trasa. Górale potwierdzą, że nie pamiętają zimy bez białego puchu. Śnieg pojawia się tu wyjątkowo wcześnie i zostaje długo (nawet do kwietnia-maja). Regularne ratrakowanie i dbanie o trasę sprawia, że Śladami Olimpijczyków kusi coraz więcej amatorów narciarstwa biegowego. Ciężko nie wspomnieć o majestatycznych widokach rozciągających się ze schroniska – od masywu Babiej Góry, po panoramę Tatr w całej krasie.

arrow

BIEGÓWKI DLA KAŻDEGO!

Szkolenie na nartach biegowych rozpoczniemy od przedstawienia metodyki ruchu i stawiania pierwszych kroków w stylu klasycznym. Styl klasyczny to naturalny ruch, gdzie angażujemy podobne mięśnie, co przy bieganiu. Wszystkiego będziemy się uczyć stopniowo. Przygotowanie fizyczne nie jest wymagane! Mamy do dyspozycji nowoczesny ośrodek szkoleniowy w Klikuszowej, przygotowany specjalnie pod treningi dla początkujących. Drugiego dnia ruszymy na trasę Obidowa Śladami Olimpijczyków! Wykorzystamy podstawowe kroki do poruszania się po malowniczej Dolinie Lepietnicy. Szkolenie będzie skupione na nauce hamowania i zmiany kierunku podczas zjazdów. Będzie też test umiejętności: zdobycie Turbacza! Nie ma powodów do obaw. Nawet jeśli pierwszy raz staniesz na nartach, z naszym liderem bez problemu wejdziesz na szczyt. Ostatniego dnia wrócimy na stadion i zrealizujemy drugi etap szkolenia. Nauczymy się jak zaangażować ciało do poprawnego ruchu w technice klasycznej na poziomie zaawansowanym.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa – wprowadzenie

 

Spotykamy się na w agroturystyce w Klikuszowej. Spacerem przejdziemy do nowoczesnego Centrum Narciarstwa Biegowego. Nasz instruktor przeprowadzi wprowadzenie teoretyczne do tej pięknej dyscypliny sportu, pomoże w doborze sprzętu i odpowie na wszystkie Wasze pytania. Pierwsze kroki na nartach! Podstawowe szkolenie zostanie zrealizowane przy oświetlonej trasie biegowej. 3 godziny intensywnej praktyki przygotują Was do sobotniego wyzwania! Wieczorem zrobimy prawdziwą góralską integracja przy ognisku. Nie zabraknie lokalnych smakołyków i rozgrzewającego grzańca w ręce 🙂

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Cel – zdobycie Turbacza!

 

Po piątkowym wprowadzeniu czas na wyzwanie. Od samego rana wyruszycie na najpiękniejszą trasę biegówkową w Polsce. Pierwsze 4 km to czas na rozruszanie, oswojenie ze sprzętem i ustabilizowanie pozycji. Przed Wami malownicza trasa z Obidowej na Turbacz . Po 11 km marszu czeka nagroda – niepowtarzalna panorama na Tatry, top 1 w polskich górach. W klimatycznym Schronisku PTTK na szczycie znajdziemy czas na regenerację oraz odżywczy posiłek. Samo zdobycie szczytu to nie wszystko – fun part: czas na zjazdy! Pod czujnym okiem Patryka, szlifować będziecie technikę, a w kilku momentach poczujecie wiatr we włosach. Na zakończenie dnia zasłużona regeneracja i wypoczynek – wypad na termy „Gorący Potok”.

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Dalsza część szkolenia

 

Po śniadaniu wracamy na trasy. W zależności od poziomu i formy grupy – szkolenie kontynuować będziemy na trasach CNB Klikuszowa bądź na trasie Śladami Olimpijczyków. Trzeci dzień, a my już wkraczamy na poziom zaawansowany i nauczymy się poprawnych ruchów w technice klasycznej.

Wczesnym popołudniem zakończymy wspólną przygodę. Mamy nadzieję, że załapaliście bakcyla, bo ze szkolenia wrócicie gotowi na samodzielne wypady biegówkowe w góry.

arrow

ATRAKCJA DODATKOWA - MAKSYMALNE ODPRĘŻENIE W TERMACH

Po intensywnym dniu na mrozie zabierzemy Was do miejsca, które zrekompensuje wszystkie trudy. Kompleks term Gorący Potok to 21 basenów zewnętrznych wypełnionych parującą, naturalną wodą siarkową o temperaturze 34 – 40°C. Możecie zapomnieć o mrozie i zanurzyć się w kojąco ciepłej wodzie w otoczeniu bajecznej scenerii białego puchu. Taka kąpiel zdziała cuda – odpręży, zregeneruje ciało, poprawi komfort psychiczny, a także wpłynie leczniczo na skórę, gospodarkę hormonalną, serce i tętno. Jak na solistów przystało, koniecznie eksplorujcie cały kompleks! W nieckach basenowych znajdziecie fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, a nawet park linowy i ściankę wspinaczkową. Dla marzluchów dostępne będą też sauny.

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Wstęp na stadion CNB Gorce Klikuszowa

o

Wstep na najpiękniejsza trasę narciarstwa biegowego śladami olimpijczyków Obidowa - Turbacz

o

Dwie noce wraz ze śniadaniem w agroturystyce w Klikuszowej

o

Sprzęt narciarski (buty, narty, kije)

o

Praktyczne i teoretyczne szkolenie pod okiem jednego z najlepszych biegaczy narciarskich w Polsce

o

Naukę rozpoznawania szczytów, topografii i opisywania panoram górskich

o

Ognisko integracyjne z grzańcem i lokalnymi produktami

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

o

Opiekę doświadczonego lidera

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i piątkowym ogniskiem)

x

Transportu na miejscu

x

Atrakcji dodatkowej - Gorący Potok

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów