Biegówki w Gorcach

Szkolenie narciarskie na trasie „Śladami Olimpijczyków”
Wybierz termin

Szkolenie narciarskie na trasie „Śladami Olimpijczyków”

Lider: Patryk Chudoba

Szkolenie narciarskie na trasie „Śladami Olimpijczyków”

Biegi narciarskie to moja życiowa pasja, z którą nie rozstanę się już nigdy. Kiedyś cieszyłem się z każdego biegu, każdego podium, każdego zdobytego medalu Mistrzostw Polski. Teraz cieszę się, że mogę przekazywać swoją wiedzę innym oraz mogę pracować z ludźmi którzy chcą spróbować "mojego sportu". A najwięcej satysfakcji mam z pracy z dziećmi, które zaczynają swoją ścieżkę sportową! Ps. może kiedyś będę się cieszył z medali moich podopiecznych! Zapraszam wszystkich na szkolenia na nartach biegowych! Ten sport jest dla każdego, nie ważne w jakim jesteś wieku, czy masz dobrą kondycję czy też nie. W formie amatorskiej ten sport może uprawiać każdy!
Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywny zimowy weekend w górach
icon Zdobędziesz solidne podstawy w narciarstwie biegowym na najlepszej trasie w Polsce
icon Złapiesz zajawkę do nowego sportu i zainspirujesz się historią Mistrza Polski
icon Stawisz pierwsze kroki na biegówkach w nowoczesnym ośrodku sportowym CNB Gorce Klikuszowa
icon Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia na biegówki, tak aby czerpać z niego maksimum radości
icon Posłuchasz ciekawostek o regionie oraz blaskach i cieniach biegowej kariery
icon Poznasz tajniki zjazdów, podbiegów, hamowania
icon Spędzisz dwie noce w komfortowej agroturystyce
icon Zobaczysz najpiękniejszy widok na panoramę Tatr w Polsce
icon Zjesz pyszne śniadanie z widokiem na ośnieżone szczyty
icon Uciekniesz od miasta i odetchniesz rześkim czystym powietrzem
icon Wypijesz najlepszy grzaniec w tym regionie i pohulasz na góralskiej integracji!
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ

Pięknych panoram Tatr i Pienin Turbacz oddalony jest od pasma Tatr zaledwie o 40 km. Dzięki temu, z jego szczytu rozciąga się jede...

Pięknych panoram Tatr i Pienin

Turbacz oddalony jest od pasma Tatr zaledwie o 40 km. Dzięki temu, z jego szczytu rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na nasze najwyższe góry. Rozsiądź się w sali jadalenj schroniska, zamów herbatę i podziwiaj panoramę, niczym z fototapety. Przy dobrej pogodzie Twoim oczom ukażą się Rysy, Gerlach, Świnica, Kasporowy Wierch, a nawet szczyty Tatr Słowackich.

arrow
SPRÓBUJ

Tradycyjnego, góralskiego jedzenia Kuchnia góralska jest słynna w całej Polsce, a jej wpływy sięgają na cały kraj. Oscypki, kwaśni...

Tradycyjnego, góralskiego jedzenia

Kuchnia góralska jest słynna w całej Polsce, a jej wpływy sięgają na cały kraj. Oscypki, kwaśnica, moskole, czy baranina – to tylko niektóre ze znanych potraw góralskich. Restauracja w schronisku na Turbaczu słynie ze świeżych, sytych dań przygotowywanych z regionalnych produktów. Idealnie sprawdzi się po wycieczce na nartach biegowych.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Zdobywając Turbacz na biegówkach Prawdziwe sortowe wyzwanie – zdobycie najwyższego szczytu Gorców, Turbacza 11 kilometrową t...

Zdobywając Turbacz na biegówkach

Prawdziwe sortowe wyzwanie – zdobycie najwyższego szczytu Gorców, Turbacza 11 kilometrową trasą przystosowaną do nart biegowych. Po wspinaczce czas na odpoczynek. W klimatycznym Schronisku PTTK na szczycie znajdziemy czas na regenerację oraz odżywczy posiłek. Samo zdobycie szczytu to nie wszystko – najfajniejszą nagrodą będzie zjazd z Turbacza!

arrow
ODETCHNIJ

W otoczeniu Górczańskiego Parku Narodowego Rozległy kompleks leśny wraz z mozaiką polan tworzy szatę roślinną Gorców. W otoczeniu ...

W otoczeniu Górczańskiego Parku Narodowego

Rozległy kompleks leśny wraz z mozaiką polan tworzy szatę roślinną Gorców. W otoczeniu Puszczy Karpackiej zanurzysz się w te piękne krajobrazy i czyste powietrze. Zimowe otoczenie, ruch na świeżym powietrzy, a do tego zapierające dech w piersiach widoki i mniejsza ilość turystów, niż w popularnych Tatrach – gwarantują cudowny weekend w naturze.

arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

CNB Klikuszowa
arrow
Obidowa
arrow
Turbacz
arrow
Termy w Szaflarach
arrow

OBIDOWA – POLSKA KRAINA ŚNIEGU

Dlaczego Obidowa? Ta podhalańska wioska najmocniej kusi zimą… Ośnieżone, skute mrozem stoki to perfekcyjne warunki dla sportów zimowych. Obidowa na zimowej mapie Polski słynie z narciarstwa biegowego. Szczególnym miejscem jest szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz: „Śladami Olimpijczyków”. Na trasie możemy spotkać zarówno rodziny z dziećmi jak i polskich kadrowiczów trenujących przed startami w Pucharze Świata. Trasy w Obidowej powstały dzięki zaangażowaniu miejscowych aktywistów (inicjator: Dawid Szeliga – Dyrektor SMS Zakopane, biegówkowy aktywista, solistowy lider), a poparcia udzieliła sama Justyna Kowalczyk. Zapomnieliśmy o najważniejszym, Wasz lider Patryk wychował się w tej wioseczce! Całą historię o Obidowej opowie Wam wieczorem przy kominku z pysznym grzańcem, który sam przygotuje (podobno ma swoją recepturę).

arrow

IDEALNE WARUNKI I NIESAMOWITE WIDOKI

To wszystko dzięki mikroklimatowi w malowniczej Dolinie Lepietnicy, przez którą biegnie trasa. Górale potwierdzą, że nie pamiętają zimy bez białego puchu. Śnieg pojawia się tu wyjątkowo wcześnie i zostaje długo (nawet do kwietnia-maja). Regularne ratrakowanie i dbanie o trasę sprawia, że Śladami Olimpijczyków kusi coraz więcej amatorów narciarstwa biegowego. Ciężko nie wspomnieć o majestatycznych widokach rozciągających się ze schroniska – od masywu Babiej Góry, po panoramę Tatr w całej krasie.

arrow

BIEGÓWKI DLA KAŻDEGO!

Szkolenie na nartach biegowych rozpoczniemy od przedstawienia metodyki ruchu i stawiania pierwszych kroków w stylu klasycznym. Styl klasyczny to naturalny ruch, gdzie angażujemy podobne mięśnie, co przy bieganiu. Wszystkiego będziemy się uczyć stopniowo. Przygotowanie fizyczne nie jest wymagane! Mamy do dyspozycji nowoczesny ośrodek szkoleniowy w Klikuszowej, przygotowany specjalnie pod treningi dla początkujących. Drugiego dnia ruszymy na trasę Obidowa Śladami Olimpijczyków! Wykorzystamy podstawowe kroki do poruszania się po malowniczej Dolinie Lepietnicy. Szkolenie będzie skupione na nauce hamowania i zmiany kierunku podczas zjazdów. Będzie też test umiejętności: zdobycie Turbacza! Nie ma powodów do obaw. Nawet jeśli pierwszy raz staniesz na nartach, z naszym liderem bez problemu wejdziesz na szczyt. Ostatniego dnia wrócimy na stadion i zrealizujemy drugi etap szkolenia. Nauczymy się jak zaangażować ciało do poprawnego ruchu w technice klasycznej na poziomie zaawansowanym.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa – wprowadzenie

 

Spotykamy się na w agroturystyce w Klikuszowej. Spacerem przejdziemy do nowoczesnego Centrum Narciarstwa Biegowego. Nasz instruktor przeprowadzi wprowadzenie teoretyczne do tej pięknej dyscypliny sportu, pomoże w doborze sprzętu i odpowie na wszystkie Wasze pytania. Pierwsze kroki na nartach! Podstawowe szkolenie zostanie zrealizowane przy oświetlonej trasie biegowej. 3 godziny intensywnej praktyki przygotują Was do sobotniego wyzwania! Wieczorem wspólna integracja w Agroturystyce.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Cel – zdobycie Turbacza!

 

Po piątkowym wprowadzeniu czas na wyzwanie. Od samego rana wyruszycie na najpiękniejszą trasę biegówkową w Polsce. Pierwsze 4 km to czas na rozruszanie, oswojenie ze sprzętem i ustabilizowanie pozycji. Przed Wami malownicza trasa z Obidowej na Turbacz . Po 11 km marszu czeka nagroda – niepowtarzalna panorama na Tatry, top 1 w polskich górach. W klimatycznym Schronisku PTTK na szczycie znajdziemy czas na regenerację oraz odżywczy posiłek. Samo zdobycie szczytu to nie wszystko – fun part: czas na zjazdy! Pod czujnym okiem Patryka, szlifować będziecie technikę, a w kilku momentach poczujecie wiatr we włosach. Na zakończenie dnia zasłużona regeneracja i wypoczynek – wypad na termy „Gorący Potok” – dla chętnych (dodatkowo płatne). Wieczorem zrobimy prawdziwą góralską integracją przy ognisku. Nie zabraknie lokalnych smakołyków i rozgrzewającego grzańca w ręce 🙂

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Dalsza część szkolenia

 

Po śniadaniu wracamy na trasy. W zależności od poziomu i formy grupy – szkolenie kontynuować będziemy na trasach CNB Klikuszowa bądź na trasie Śladami Olimpijczyków. Trzeci dzień, a my już wkraczamy na poziom zaawansowany i nauczymy się poprawnych ruchów w technice klasycznej.

Wczesnym popołudniem zakończymy wspólną przygodę. Mamy nadzieję, że załapaliście bakcyla, bo ze szkolenia wrócicie gotowi na samodzielne wypady biegówkowe w góry.

arrow

ATRAKCJE, KTÓRE NA CIEBIE CZEKAJĄ

  • Około 30 km pokonanych na nartach biegowych po malowniczych gorczańskich trasach,
  • Zdobycie szczytu Gorców – Turbacza (1 315 m n.p.m)
  • Efektywne szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora,
  • Spora dawka wiedzy na temat treningu w zimie i poprawnych technik,
  • Wypoczynek i regeneracja w termach „Gorący Potok”,
  • Ognisko z najsmaczniejszymi serkami góralskimi w tej części galaktyki,
  • Prawdziwy góralski grzaniec domowej receptury,
  • Wieczorne integracje!

ATRAKCJA DODATKOWA - MAKSYMALNE ODPRĘŻENIE W TERMACH

Po intensywnym dniu na mrozie zabierzemy Was do miejsca, które zrekompensuje wszystkie trudy. Kompleks term Gorący Potok to 21 basenów zewnętrznych wypełnionych parującą, naturalną wodą siarkową o temperaturze 34 – 40°C. Możecie zapomnieć o mrozie i zanurzyć się w kojąco ciepłej wodzie w otoczeniu bajecznej scenerii białego puchu. Taka kąpiel zdziała cuda – odpręży, zregeneruje ciało, poprawi komfort psychiczny, a także wpłynie leczniczo na skórę, gospodarkę hormonalną, serce i tętno. Jak na solistów przystało, koniecznie eksplorujcie cały kompleks! W nieckach basenowych znajdziecie fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, a nawet park linowy i ściankę wspinaczkową. Dla marzluchów dostępne będą też sauny.

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Wstęp na stadion CNB Gorce Klikuszowa

o

Wstep na najpiękniejsza trasę narciarstwa biegowego śladami olimpijczyków Obidowa - Turbacz

o

Dwie noce wraz ze śniadaniem w agroturystyce w Klikuszowej

o

Sprzęt narciarski (buty, narty, kije)

o

Praktyczne i teoretyczne szkolenie pod okiem jednego z najlepszych biegaczy narciarskich w Polsce

o

Naukę rozpoznawania szczytów, topografii i opisywania panoram górskich

o

Ognisko integracyjne z grzańcem i lokalnymi produktami

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

o

Opiekę doświadczonego lidera

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i piątkowym ogniskiem)

x

Transportu na miejscu

x

Atrakcji dodatkowej - Gorący Potok

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów