Live Wild - Śladami Olimpijczyków 21

Live Wild – Śladami Olimpijczyków Biegówki w Gorcach

Pomysł na weekend marzeń

Jeśli rozpoczynać przygodę z biegówkami to jedynie w Obidowej! Śniegu w sezonie co w Skandynawii, powietrze czyste niczym islandzkie, profil trasy jak w Jakuszycach, a widoki nie do podrobienia! Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy weekend pod okiem pasjonatów, którzy wprowadzą Was w świat zimowy i sprawią, że pokochacie ten sport jako formę wypoczynku, aktywnego spędzania czasu, czy alternatywę treningu w sezonie zimowym. Wykorzystamy nowoczesną infrastrukturę sportową – stadion CNB Gorce Klikuszowa i wyruszymy na podbój Turbacza najpiękniejszą w Polsce trasą do narciarstwa biegowego. Pomiędzy szkoleniem, a zdobywaniem lokalnego szczytu znajdziemy czas na integrację w góralskim stylu, czy wypad na termy i sauny dla zrelaksowania. Wieczory będzie nam umilał swoimi opowieściami jeden z najlepszych biegaczy narciarskich w Polsce. Nasz lider, solistowy góral Patryk Chudoba, biega na nartach od piątego roku życia, czyli już jakieś 23 lata.  Zdobył 17 medali mistrzostw Polski, w tym 13 złotych na różnych dystansach. Jak się uczyć, to od najlepszych!

 

#SolisciTeam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • CNB Klikuszowa
 • Obidowa
 • Turbacz
 • Termy w Szaflarach

SŁOWO OD LIDERA

Biegi narciarskie to moja życiowa pasja, z którą nie rozstanę się już nigdy. Kiedyś cieszyłem się z każdego biegu, każdego podium, każdego zdobytego medalu Mistrzostw Polski. Teraz cieszę się, że mogę przekazywać swoją wiedzę innym oraz mogę pracować z ludźmi którzy chcą spróbować “mojego sportu”. A najwięcej satysfakcji mam z pracy z dziećmi, które zaczynają swoją ścieżkę sportową! Ps. może kiedyś będę się cieszył z medali moich podopiecznych! Zapraszam wszystkich na szkolenia na nartach biegowych! Ten sport jest dla każdego, nie ważne w jakim jesteś wieku, czy masz dobrą kondycję czy też nie. W formie amatorskiej ten sport może uprawiać każdy!

OBIDOWA – POLSKA KRAINA ŚNIEGU

Dlaczego Obidowa? Ta podhalańska wioska najmocniej kusi zimą… Ośnieżone, skute mrozem stoki to perfekcyjne warunki dla sportów zimowych. Obidowa na zimowej mapie Polski słynie z narciarstwa biegowego. Szczególnym miejscem jest szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz: „Śladami Olimpijczyków”. Na trasie możemy spotkać zarówno rodziny z dziećmi jak i polskich kadrowiczów trenujących przed startami w Pucharze Świata. Trasy w Obidowej powstały dzięki zaangażowaniu miejscowych aktywistów (inicjator: Dawid Szeliga – Dyrektor SMS Zakopane, biegówkowy aktywista, solistowy lider), a poparcia udzieliła sama Justyna Kowalczyk. Zapomnieliśmy o najważniejszym, Wasz lider Patryk wychował się w tej wioseczce! Całą historię o Obidowej opowie Wam wieczorem przy kominku z pysznym grzańcem, który sam przygotuje (podobno ma swoją recepturę). 🙂

IDEALNE WARUNKI I NIESAMOWITE WIDOKI

To wszystko dzięki mikroklimatowi w malowniczej Dolinie Lepietnicy, przez którą biegnie trasa. Górale potwierdzą, że nie pamiętają zimy bez białego puchu. Śnieg pojawia się tu wyjątkowo wcześnie i zostaje długo (nawet do kwietnia-maja). Regularne ratrakowanie i dbanie o trasę sprawia, że Śladami Olimpijczyków kusi coraz więcej amatorów narciarstwa biegowego. Ciężko nie wspomnieć o majestatycznych widokach rozciągających się ze schroniska – od masywu Babiej Góry, po panoramę Tatr w całej krasie.

Live Wild - Śladami Olimpijczyków 13

BIEGÓWKI DLA KAŻDEGO!

Szkolenie na nartach biegowych rozpoczniemy od przedstawienia metodyki ruchu i stawiania pierwszych kroków w stylu klasycznym. Styl klasyczny to naturalny ruch, gdzie angażujemy podobne mięśnie, co przy bieganiu. Wszystkiego będziemy się uczyć stopniowo. Przygotowanie fizyczne nie jest wymagane! Mamy do dyspozycji nowoczesny ośrodek szkoleniowy w Klikuszowej, przygotowany specjalnie pod treningi dla początkujących. Drugiego dnia ruszymy na trasę Obidowa Śladami Olimpijczyków! Wykorzystamy podstawowe kroki do poruszania się po malowniczej Dolinie Lepietnicy. Szkolenie będzie skupione na nauce hamowania i zmiany kierunku podczas zjazdów. Będzie też test umiejętności: zdobycie Turbacza! Nie ma powodów do obaw. Nawet jeśli pierwszy raz staniesz na nartach, z naszym liderem bez problemu wejdziesz na szczyt. Ostatniego dnia wrócimy na stadion i zrealizujemy drugi etap szkolenia. Nauczymy się jak zaangażować ciało do poprawnego ruchu w technice klasycznej na poziomie zaawansowanym.

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa – wprowadzenie

 

Spotykamy się na w agroturystyce w Klikuszowej. Spacerem przejdziemy do nowoczesnego Centrum Narciarstwa Biegowego. Nasz instruktor przeprowadzi wprowadzenie teoretyczne do tej pięknej dyscypliny sportu, pomoże w doborze sprzętu i odpowie na wszystkie Wasze pytania. Pierwsze kroki na nartach! Podstawowe szkolenie zostanie zrealizowane przy oświetlonej trasie biegowej. 3 godziny intensywnej praktyki przygotują Was do sobotniego wyzwania! Wieczorem zrobimy prawdziwą góralską integracja przy ognisku. Nie zabraknie lokalnych smakołyków i rozgrzewającego grzańca w ręce 🙂

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Cel – zdobycie Turbacza!

 

Po piątkowym wprowadzeniu czas na wyzwanie. Od samego rana wyruszycie na najpiękniejszą trasę biegówkową w Polsce. Pierwsze 4 km to czas na rozruszanie, oswojenie ze sprzętem i ustabilizowanie pozycji. Przed Wami malownicza trasa z Obidowej na Turbacz . Po 11 km marszu czeka nagroda – niepowtarzalna panorama na Tatry, top 1 w polskich górach. W klimatycznym Schronisku PTTK na szczycie znajdziemy czas na regenerację oraz odżywczy posiłek. Samo zdobycie szczytu to nie wszystko – fun part: czas na zjazdy! Pod czujnym okiem Patryka, szlifować będziecie technikę, a w kilku momentach poczujecie wiatr we włosach. Na zakończenie dnia zasłużona regeneracja i wypoczynek – wypad na termy „Gorący Potok”.

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Dalsza część szkolenia

 

Po śniadaniu wracamy na trasy. W zależności od poziomu i formy grupy – szkolenie kontynuować będziemy na trasach CNB Klikuszowa bądź na trasie Śladami Olimpijczyków. Trzeci dzień, a my już wkraczamy na poziom zaawansowany i nauczymy się poprawnych ruchów w technice klasycznej.

Wczesnym popołudniem zakończymy wspólną przygodę. Mamy nadzieję, że załapaliście bakcyla, bo ze szkolenia wrócicie gotowi na samodzielne wypady biegówkowe w góry. 

Live Wild - Śladami Olimpijczyków 8

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Około 30 km pokonanych na nartach biegowych po malowniczych gorczańskich trasach
 • Zdobycie szczytu Gorców - Turbacza (1 315 m n.p.m)
 • Efektywne szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora
 • Spora dawka wiedzy na temat treningu w zimie i poprawnych technik
 • Wypoczynek i regeneracja w termach „Gorący Potok”
 • Ognisko z najsmaczniejszymi serkami góralskimi w tej części galaktyki
 • Prawdziwy góralski grzaniec domowej receptury
 • Wieczorne integracje!

ATRAKCJA DODATKOWA - MAKSYMALNE ODPRĘŻENIE W TERMACH

Po intensywnym dniu na mrozie zabierzemy Was do miejsca, które zrekompensuje wszystkie trudy. Kompleks term Gorący Potok to 21 basenów zewnętrznych wypełnionych parującą, naturalną wodą siarkową o temperaturze 34 – 40°C. Możecie zapomnieć o mrozie i zanurzyć się w kojąco ciepłej wodzie w otoczeniu bajecznej scenerii białego puchu. Taka kąpiel zdziała cuda – odpręży, zregeneruje ciało, poprawi komfort psychiczny, a także wpłynie leczniczo na skórę, gospodarkę hormonalną, serce i tętno. Jak na solistów przystało, koniecznie eksplorujcie cały kompleks! W nieckach basenowych znajdziecie fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, a nawet park linowy i ściankę wspinaczkową. Dla marzluchów dostępne będą też sauny.

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz aktywny zimowy weekend w górach
 • Zdobędziesz solidne podstawy w narciarstwie biegowym na najlepszej trasie w Polsce
 • Złapiesz zajawkę do nowego sportu i zainspirujesz się historią Mistrza Polski
 • Stawisz pierwsze kroki na biegówkach w nowoczesnym ośrodku sportowym CNB Gorce Klikuszowa
 • Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia na biegówki, tak aby czerpać z niego maksimum radości
 • Posłuchasz ciekawostek o regionie oraz blaskach i cieniach biegowej kariery
 • Poznasz tajniki zjazdów, podbiegów, hamowania
 • Spędzisz dwie noce w komfortowej agroturystyce
 • Zobaczysz najpiękniejszy widok na panoramę Tatr w Polsce
 • Zjesz pyszne śniadanie z widokiem na ośnieżone szczyty
 • Uciekniesz od miasta i odetchniesz rześkim czystym powietrzem
 • Wypijesz najlepszy grzaniec w tym regionie i pohulasz na góralskiej integracji!
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie!

Liderzy wyprawy

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Patryk Chudoba

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

790 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 395 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 395 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • Wstęp na stadion CNB Gorce Klikuszowa
 • Wstep na najpiękniejsza trasę narciarstwa biegowego śladami olimpijczyków Obidowa - Turbacz
 • Dwie noce wraz ze śniadaniem w agroturystyce w Klikuszowej
 • Sprzęt narciarski (buty, narty, kije)
 • Praktyczne i teoretyczne szkolenie pod okiem jednego z najlepszych biegaczy narciarskich w Polsce
 • Naukę rozpoznawania szczytów, topografii i opisywania panoram górskich
 • Ognisko integracyjne z grzańcem i lokalnymi produktami
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild
 • Opiekę doświadczonego lidera
 • Ubezpieczenie sportowe
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego
 • Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i piątkowym ogniskiem)
 • Transportu na miejscu
 • Atrakcji dodatkowej - Gorący Potok

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

IV Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Karkonosze zimą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Beskid Śląski na rakietach śnieżnych

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

IV Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Karkonosze zimą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Beskid Śląski na rakietach śnieżnych

Zobacz terminy
Zobacz terminy