Norwegia Lofoty tło

Perełka Norwegii Lofoty

Pomysł na wyprawę marzeń

Lofoty to „Perełka Norwegii”, prawdziwy raj dla osób pragnących aktywnie spędzić urlop i wielbicieli bajkowych krajobrazów. Niesamowicie fotogeniczne miejsce, gdzie zimą niebo rozświetlają zorze polarne, a latem słońce nigdy nie zachodzi. Ten archipelag wysp położony na Morzu Norweskim ok. 300 km za kołem podbiegunowym został wielokrotnie uznawany, m.in. przez National Geographic, za jedno najpiękniejszych miejsc na świecie. Będzie aktywnie, trekkingowo, widoki będą zapierać dech w piersiach – już teraz odkryj z nami to fantastyczne miejsce!

#solisciteam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Tromso
 • Reine
 • Bunes
 • Å
 • Kvalvika
 • Henningsvaer

Zobacz bajkowe krajobrazy!

Widoki jak z pocztówek: malownicze rybackie osady z charakterystycznymi czerwonymi domkami na tle stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, fiordy wcinające się w głąb lądu, czy piaszczyste plaże w zatokach. Lofoty to przede wszystkim idealne miejsce na bliski kontakt z piękną i dziką naturą. My doświadczymy tego poprzez przemierzanie szlaków górskich, z których podziwiać można niezwykłe panoramy. Podróż z plecakiem połączona ze spaniem pod namiotem (widoki o poranku – bezcenne!). Na Lofotach będziemy tuż po dniu polarnym. Dzień będzie więc dłuuugi, a my będziemy mieć duuużo czasu na zwiedzanie i wszelkie aktywności:)

Norwegia Lofoty panorama

Informacje praktyczne

Wyjazd wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wędrówkach wysokogórskich (np. w Tatrach). Część szlaków jest bardzo wymagająca (duża ekspozycja), jednak nie ma obowiązku ich ukończenia – można poczekać na grupę przed szczytem na płaskowyżu lub grani. Dodatkowo, podczas wyprawy do Norwegii należy być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe (jak to w górach bywa ;)) i temperatury w okolicach +10-12°C.

Reine – rybacka osada

Pierwszy punkt naszej wyprawy do Norwegii. Wioska rybacka położona na wyspie Moskenesøya w norweskim archipelagu Lofotów, połączona jest z lądem za pomocą mostów. Pójdziemy na spacer pomiędzy charakterystycznymi drewnianymi stelażami, gdzie suszone są dorsze (tutejszy przysmak tzw. sztokfisz) Tutaj czeka nas też godzinna wędrówka na grań Reinebringen. Piękne krajobrazy gwarantowane!

Reinebringen - widok jedyny w swoim rodzaju

Z grani Reinebringen (448 m n.p.m.) rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków nie tylko na Lofotach, ale i na całym świecie. Choć samo podejście na nią jest strome i wymagające – zapewniamy, że panorama ze szczytu jest warta każdego wysiłku! 

Długość trasy: 1 km z Reine
Czas przejścia: ok. 1,5 h
Trudność: bardzo stromy szlak

 

 

 

Munken - skalisty wierzchołek nad archipelagiem

Munken (797 m n.p.m) to jeden z najwyższych dostępnych dla piechurów szczytów na całym archipelagu. Na prowadzącym do niego szlaku nie zabraknie zarówno malowniczych ścieżek okalających małe jeziorka, jak i wąskich grani z zapierającymi dech w piersi widokami. Jego okolice to zaś idealne miejsca na rozbicie namiotu i napawanie się pięknem gwieździstego nieba.

Długość trasy: 5,5 km z Sørvågen
Czas przejścia: 3-4 h
Trudność: szlak o średniej ekspozycji, w czasie niepogody bardzo śliski

Szczyt Helvetestinden - piekielny szczyt 

Helvetestinden (602 m n.p.m) to “Piekielny Szczyt” nie tylko z nazwy. Za jego “piekielność” odpowiada także spora ekspozycja i strome podejścia na prowadzącym do niego szlaku. Trasa ta z pewnością zapewni nam duży skok adrenaliny! Ci, którzy będą woleli oglądać piekielna górę z dołu, będą mogli zostać u jej podnóża na plaży Bunes.

Długość trasy: 4 km z plaży Bunes
Czas przejścia: 3-4 h

Trudność: bardzo trudny szlak z dużą ekspozycją

Bunes - nocleg na plaży

Na plażę Bunes nie jest tak łatwo się dostać. Najpierw przepłyniemy promem, następnie przejdziemy godzinnym spacerem wzdłuż fiordu… Na końcu czeka na nas nagroda: nocleg w jednym z najpiękniejszych miejsc Lofotów – na dzikiej, niedostępnej plaży pośród skalistych zboczy gór. 

Norwegia Lofoty Henningsvaer

Henningsvaer – Wenecja Lofotów

Henningsvaer to rybacka wioska zwana „Wenecją Lofotów”. Położona pomiędzy wysepkami tworzy unikalny obraz. Żeby dostać się do wioski, trzeba pokonać parę mostów i krętą drogę, która wcina się w fiordy. W Henningsvaer pracuje wiele artystów i można tutaj dostać ręcznie wyrabianą ceramikę i przepiękne fotografie okolicy.

Nusfjord – najstarsza wioska rybacka Norwegii

Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych wiosek rybackich w Norwegii. Autentyczne czerwone i żółte fasady drewnianych domków, suszące się na słońcu rybie łby i całe mnóstwo ptaków morskich. Całość tworzy piękny obrazek i klimat. Nie wyobrażamy sobie wyprawy do Norwegii bez zobaczenia tego miejsca.

Å (lub Å i Lofoten) – na krańcu norweskiego świata

Ostatnia miejscowość wyspy Moskenesoya i całego archipelagu. Mała wieś żyje z rybołówstwa i z suszonych ryb. Jest tu nawet Muzeum Wiosek Rybackich, gdzie można podejrzeć produkcję sztokfisza i tranu. Wejście na punkt widokowy na końcu drogi.

ORGANIZACJA WYPRAWY

NOCLEGI NAD FIORDAMI

W Norwegii obowiązuje prawo do swobodnego korzystania z natury (tzw. Allemannsretten), które pozwala na rozbijanie namiotu w dowolnym miejscu: w lesie, przy szlaku czy na plaży. Na wyprawie nie raz z niego skorzystamy! Będziemy spać w najbardziej malowniczych miejscach – zarówno na campingach, jak i “na dziko”. To właśnie noclegi na łonie natury pozwalają chłonąć urok Lofotów każdym zmysłem. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż  poranny widok z namiotu na ciągnący się w nieskończoność archipelag!

WYGODNY TRANSPORT BUSAMI

Na tripie przemieszczamy się specjalnie wynajętymi na miejscu busami, które pozwalają nam na swobodne poruszanie się po całym archipelagu. Nie tylko ułatwią nam odkrywanie najpiękniejszych zakamarków Lofotów, ale i będą stanowić schronienie w przypadku złej pogody. Uwaga: na wyjeździe pojazdami kierują uczestnicy i lider. Ale bez obaw! Drogi na Lofotach są utrzymane w bardzo dobrym stanie a ruch samochodowy znikomy. Prowadzenie auta po archipelagu to więc czysta przyjemność.

LOFOTY Z POZIOMU WODY

Na miejscu czeka na chętnych niezwykła atrakcja fakultatywna: podróż wzdłuż  fiordów na  kajakach morskich. Podczas spływu będzie z nami doświadczony instruktor, który specjalnie najpierw przeprowadzi nami szkolenie z pływania kajakiem morskim, a następnie wspólnie z nami wyruszy na podbój fiordów!

Sprawdź się

Trekkingi górskie z najpiękniejszymi panoramami!

Na wyprawie czeka na nas wiele wymagających szlaków oraz kilka trudnych, ale niezwykle malowniczych szczytów do zdobycia. Jedyne w swoim rodzaju widoki i niezapomniane wrażenia gwarantowane! Przed wyjazdem nie zapomnij więc poćwiczyć kondycję, a do plecaka spakować wygodne buty trekkingowe. 

 

Spróbuj

Suszony dorsz – przysmak Lofotów 

Lofoty są regionem Norwegii nastawionym przede wszystkim na rybołówstwo. Łowi się tutaj tysiące ton dorsza, następnie jest on suszony na charakterystycznych dla tego regionu drewnianych palach – widok bezcenny! Taki suszony dorsz nazywa się sztokfiszem i jest lokalnym przysmakiem, którego na pewno spróbujemy. 

Odetchnij

Plaże Bunes, Ramberg, Kvalvika – plażowanie w norweskim stylu

Postaramy się odwiedzić większość z tych najpopularniejszych piaszczystych plaż Lofotów! To naprawdę niesamowite, że na tej wysokości geograficznej można wylegiwać się na plaży. Lofoty zawdzięczają to obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu.

Doświadcz

Niezwykle bliski kontakt z naturą 

Wyprawa na Lofoty to okazja do ucieczki od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Na wyjeździe doświadczymy nieopisanej ciszy, spokoju i bliskości z naturą. Polecamy wyłączyć na ten czas  telefon komórkowy i cieszyć się chwilą “tu i teraz”.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz jeden z najpiękniejszych regionów Norwegii
 • wybierzesz się na trekkingi górskie
 • spróbujesz lokalnego przysmaku – sztokfisza
 • poznasz kulturę Norwegii
 • poznasz historię niepokonanych wikingów
 • zjesz śniadanie na dzikiej plaży Bunes
 • spędzisz noce w namiotach z przepięknymi, porannymi widokami
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Justyna Kucharska

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

GDN / KRK

Gdańsk/ Kraków

plane icon

TOS

Tromso

Cena biletu

1100 pln - 1200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3285 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 675 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 675 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

5150 pln

Cena zawiera

 • Noclegi w namiotach – min. 3 kempingi (prysznic, prąd), a pozostałe noce na dziko
 • prom z Reine do Vindstad i z powrotem
 • wstęp do Nusfjord
 • wynajem samochodów na czas wyprawy
 • koszt paliwa i opłat drogowych
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 cm x 30 cm x 20 cm
 • duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i maksymalnej wadze 10 kg
 • wspólny bagaż rejestrowany (kupiony dla całej grupy) – 3,5 kg/ osoba
 • sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, sprzęt potrzebny do gotowania na dziko
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (z bagażem podręcznym; kupno po stronie Klubu)
 • wypożyczenie kajaków morskich (ok. 850 NOK/os., 1700 NOK/2 os.)
 • wyżywienia (na miejscu drogo, ale bierzemy prowiant i będziemy wspólne gotować)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

2500 kilometrów islandzkiej przygody

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

2500 kilometrów islandzkiej przygody

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy