1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Norwegia Lofoty tło

Perełka Norwegii Lofoty

Pomysł na wyprawę marzeń

Lofoty to „Perełka Norwegii”, prawdziwy raj dla osób pragnących aktywnie spędzić urlop i wielbicieli bajkowych krajobrazów. Niesamowicie fotogeniczne miejsce, gdzie zimą niebo rozświetlają zorze polarne, a latem słońce nigdy nie zachodzi. Ten archipelag wysp położony na Morzu Norweskim ok. 300 km za kołem podbiegunowym został wielokrotnie uznawany, m.in. przez National Geographic, za jedno najpiękniejszych miejsc na świecie. Będzie aktywnie, trekkingowo, widoki będą zapierać dech w piersiach – już teraz odkryj z nami to fantastyczne miejsce!

#solisciteam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Tromso
 • Reine
 • Bunes
 • Å
 • Kvalvika
 • Henningsvaer

Zobacz bajkowe krajobrazy!

Widoki jak z pocztówek: malownicze rybackie osady z charakterystycznymi czerwonymi domkami na tle stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, fiordy wcinające się w głąb lądu, czy piaszczyste plaże w zatokach. Lofoty to przede wszystkim idealne miejsce na bliski kontakt z piękną i dziką naturą. My doświadczymy tego poprzez pływanie kajakiem morskim pomiędzy wyspami oraz przemierzanie szlaków górskich. Podróż z plecakiem połączona ze spaniem pod namiotem (widoki o poranku – bezcenne!). Na Lofotach będziemy tuż po dniu polarnym, czyli będzie dłuuugi dzień i duuużo czasu na zwiedzanie i wszelkie aktywności:)

Norwegia Lofoty panorama

Informacje praktyczne

Wyjazd wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wędrówkach wysokogórskich (np. w Tatrach). Część szlaków jest bardzo wymagająca (duża ekspozycja), jednak nie ma obowiązku ich ukończenia – można poczekać na grupę przed szczytem na płaskowyżu lub grani. Dodatkowo, podczas wyprawy do Norwegii należy być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe, jak to w górach bywa, i temperatury w okolicach +10-12°C.

Reine – rybacka osada

Pierwszy punkt naszej wyprawy do Norwegii. Wioska rybacka położona na wyspie Moskenesøya w norweskim archipelagu Lofotów, połączona jest z lądem za pomocą mostów. Pójdziemy na spacer pomiędzy charakterystycznymi drewnianymi stelażami, gdzie suszone są dorsze (tutejszy przysmak tzw. sztokfisz) Tutaj czeka nas też godzinna wędrówka na grań Reinebringen. Piękne krajobrazy gwarantowane!

Å (lub Å i Lofoten) – na krańcu norweskiego świata

Ostatnia miejscowość wyspy Moskenesoya i całego archipelagu. Mała wieś żyje z rybołówstwa i z suszonych ryb. Jest tu nawet Muzeum Wiosek Rybackich, gdzie można podejrzeć produkcję sztokfisza i tranu. Wejście na punkt widokowy na końcu drogi.

 

Plaża Bunes – nocleg na plaży

Na plażę Bunes nie jest aż tak łatwo się dostać. Trzeba wziąć prom, następnie pójść na godzinny spacer wzdłuż fiordu po to tylko, by spędzić noc w jednym z najpiękniejszych miejsc – na dzikiej, niedostępnej plaży Bunes. Następnego dnia wybierzemy się tradycyjnie na trekking na tzw. piekielny szczyt – Helvetestinden. Czemu piekielny? Przekonacie się sami!

Norwegia Lofoty Henningsvaer

Henningsvaer – Wenecja Lofotów

Henningsvaer to rybacka wioska zwana „Wenecją Lofotów”. Położona pomiędzy wysepkami tworzy unikalny obraz. Żeby dostać się do wioski, trzeba pokonać parę mostów i krętą drogę, która wcina się w fiordy. W Henningsvaer pracuje wiele artystów i można tutaj dostać ręcznie wyrabianą ceramikę i przepiękne fotografie okolicy.

Nusfjord – najstarsza wioska rybacka Norwegii

Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych wiosek rybackich w Norwegii. Autentyczne czerwone i żółte fasady drewnianych domków, suszące się na słońcu rybie łby i całe mnóstwo ptaków morskich. Całość tworzy piękny obrazek i klimat. Nie wyobrażamy sobie wyprawy do Norwegii bez zobaczenia tego miejsca.

Doświadcz

Trekkingi górskie z najpiękniejszymi panoramami!

Czeka na Ciebie parę szczytów górskich do zdobycia, a widoki z samego szczytu zapierają dech w piersiach:

Szczyt Munken (797 m n.p.m., 5,5 km z Sørvågen, 3-4 godz., średni szlak)

Grań Reinebringen – najpopularniejszy widok na Lofotach must see! (448 m n.p.m., 1 km z Reine, 1,5 godz., stromy szlak)

Szczyt Helvetestinden (602 m n.p.m., 4 km z plaży Bunes, 3-4 godz., trudny szlak ale bardzo duża ekspozycja), opcja pozostania na plaży

Spróbuj

Suszony dorsz – przysmak Lofotów

Lofoty są regionem Norwegii nastawionym przede wszystkim na rybołówstwo. Łowi się tutaj tysiące ton dorsza, następnie jest on suszony na charakterystycznych dla tego regionu drewnianych palach – widok bezcenny! Taki suszony dorsz nazywa się sztokfiszem i jest lokalnym przysmakiem, którego na pewno spróbujemy.

Sprawdź się

Lofoty widziane z poziomy wody – kajakiem przez fiordy

Wybierzemy się w podróż wzdłuż imponujących fiordów na morskich kajakach (opcja fakultatywna dla chętnych). Będziemy mieć instruktora, który najpierw wyjaśni, jak się pływa na kajakach morskich, a później wypłynie razem z nami na podbój fiordów!

Odetchnij

Plaże Bunes, Ramberg, Kvalvika – plażowanie w norweskim stylu

Postaramy się odwiedzić większość z tych najpopularniejszych piaszczystych plaż Lofotów! To naprawdę niesamowite, że na tej wysokości geograficznej można się wylegiwać na plaży. Lofoty zawdzięczają to obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Liderzy wyprawy

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Na co dzień w biegu dziennikarskich obowiązków słucham, pytam, szukam, sprawdzam i rozliczam … Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W takim razie powinnam siedzieć na tronie w diabelskich czeluściach ;) Życie i praca nauczyło mnie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, problemów bez rozwiązania, podróży bez nieplanowanych przygód. Lubię się zgubić i odnaleźć w domu lokalnych mieszkańców, żeby skosztować nieco ich życia. Podróżowanie to dla mnie suma ludzkich historii i pięknych miejsc.
Poznaj lidera Artboard 3

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz jeden z najpiękniejszych regionów Norwegii
 • wybierzesz się na trekkingi górskie
 • spróbujesz lokalnego przysmaku – sztokfisza
 • poznasz kulturę Norwegii
 • poznasz historię niepokonanych wikingów
 • zjesz śniadanie na dzikiej plaży Bunes
 • spędzisz noce w namiotach z przepięknymi, porannymi widokami
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

Olga Małasiewicz

Skupiam się w życiu na ciągłym poszukiwaniu nowych wrażeń, na poznawaniu ciekawych ludzi, kultur i tradycji, na tworzeniu okazji do doświadczania szalonych rzeczy oraz próbowania smacznych potraw. Podróże autostopem jak i spanie pod namiotem nie jest mi zupełnie straszne. Zasiedziałam się na dłuższą chwilę zarówno w Barcelonie, na Teneryfie, na Majorce czy też w Stanach. Na chwilę obecną zatrzymałam się we Wrocławiu i zakotwiczyłam u Solistów i mam nadzieję, że będzie to dłuższa chwila :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Olga Małasiewicz

Transport

Bezpośrednie połącznie z Gdańska! Bardzo wygodny lot.

GDN

Gdańsk

plane icon

TOS

Tromso

Cena biletu

1100 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1100 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

2890 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 500 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 500 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

4070 pln

Cena zawiera

 • oclegi w namiotach – min. 3 kempingi (prysznic, prąd), a pozostałe noce na dziko
 • prom z Reine do Vindstad i z powrotem
 • wstęp do Nusfjord
 • wynajem samochodów na czas wyprawy
 • koszt paliwa i opłat drogowych
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm
 • duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg
 • wspólny bagaż rejestrowany (kupiony dla całej grupy) – 3,5 kg/ osoba
 • sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, sprzęt potrzebny do gotowania na dziko
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (z bagażem podręcznym; kupno po stronie Klubu)
 • wypożyczenie kajaków morskich (ok. 850 NOK/os., 1700 NOK/2 os.)
 • wyżywienia (na miejscu drogo, ale bierzemy prowiant i będziemy wspólne gotować)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

06 VI 2020

Do

13 VI 2020

Lider

Justyna Kucharska

Cena wyprawy

2890 pln

Cena lotu

1100 pln

Od

13 VI 2020

Do

20 VI 2020

Lider

Olga Małasiewicz

Cena wyprawy

2890 pln

Cena lotu

1100 pln

Od

11 VII 2020

Do

19 VII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

2890 pln

Cena lotu

1100 pln

Od

18 VII 2020

Do

26 VII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

2890 pln

Cena lotu

1100 pln

Od

04 VIII 2020

Do

12 VIII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

2890 pln

Cena lotu

1100 pln

Od

11 VIII 2020

Do

19 VIII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

2890 pln

Cena lotu

1100 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy