Norwegia Lofoty tło

Perełka Norwegii Lofoty

Pomysł na wyprawę marzeń

Lofoty to „Perełka Norwegii”, prawdziwy raj dla osób pragnących aktywnie spędzić urlop i wielbicieli bajkowych krajobrazów. Niesamowicie fotogeniczne miejsce, gdzie zimą niebo rozświetlają zorze polarne, a latem słońce nigdy nie zachodzi. Ten archipelag wysp położony na Morzu Norweskim ok. 300 km za kołem podbiegunowym został wielokrotnie uznawany, m.in. przez National Geographic, za jedno najpiękniejszych miejsc na świecie. Będzie aktywnie, trekkingowo, widoki będą zapierać dech w piersiach – już teraz odkryj z nami to fantastyczne miejsce!

#solisciteam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Tromso
 • Reine
 • Bunes
 • Å
 • Kvalvika
 • Henningsvaer

Zobacz bajkowe krajobrazy!

Widoki jak z pocztówek: malownicze rybackie osady z charakterystycznymi czerwonymi domkami na tle stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, fiordy wcinające się w głąb lądu, czy piaszczyste plaże w zatokach. Lofoty to przede wszystkim idealne miejsce na bliski kontakt z piękną i dziką naturą. My doświadczymy tego poprzez pływanie kajakiem morskim pomiędzy wyspami oraz przemierzanie szlaków górskich. Podróż z plecakiem połączona ze spaniem pod namiotem (widoki o poranku – bezcenne!). Na Lofotach będziemy tuż po dniu polarnym, czyli będzie dłuuugi dzień i duuużo czasu na zwiedzanie i wszelkie aktywności:)

Norwegia Lofoty panorama

Informacje praktyczne

Wyjazd wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wędrówkach wysokogórskich (np. w Tatrach). Część szlaków jest bardzo wymagająca (duża ekspozycja), jednak nie ma obowiązku ich ukończenia – można poczekać na grupę przed szczytem na płaskowyżu lub grani. Dodatkowo, podczas wyprawy do Norwegii należy być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe, jak to w górach bywa, i temperatury w okolicach +10-12°C.

Reine – rybacka osada

Pierwszy punkt naszej wyprawy do Norwegii. Wioska rybacka położona na wyspie Moskenesøya w norweskim archipelagu Lofotów, połączona jest z lądem za pomocą mostów. Pójdziemy na spacer pomiędzy charakterystycznymi drewnianymi stelażami, gdzie suszone są dorsze (tutejszy przysmak tzw. sztokfisz) Tutaj czeka nas też godzinna wędrówka na grań Reinebringen. Piękne krajobrazy gwarantowane!

Å (lub Å i Lofoten) – na krańcu norweskiego świata

Ostatnia miejscowość wyspy Moskenesoya i całego archipelagu. Mała wieś żyje z rybołówstwa i z suszonych ryb. Jest tu nawet Muzeum Wiosek Rybackich, gdzie można podejrzeć produkcję sztokfisza i tranu. Wejście na punkt widokowy na końcu drogi.

 

Plaża Bunes – nocleg na plaży

Na plażę Bunes nie jest aż tak łatwo się dostać. Trzeba wziąć prom, następnie pójść na godzinny spacer wzdłuż fiordu po to tylko, by spędzić noc w jednym z najpiękniejszych miejsc – na dzikiej, niedostępnej plaży Bunes. Następnego dnia wybierzemy się tradycyjnie na trekking na tzw. piekielny szczyt – Helvetestinden. Czemu piekielny? Przekonacie się sami!

Norwegia Lofoty Henningsvaer

Henningsvaer – Wenecja Lofotów

Henningsvaer to rybacka wioska zwana „Wenecją Lofotów”. Położona pomiędzy wysepkami tworzy unikalny obraz. Żeby dostać się do wioski, trzeba pokonać parę mostów i krętą drogę, która wcina się w fiordy. W Henningsvaer pracuje wiele artystów i można tutaj dostać ręcznie wyrabianą ceramikę i przepiękne fotografie okolicy.

Nusfjord – najstarsza wioska rybacka Norwegii

Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych wiosek rybackich w Norwegii. Autentyczne czerwone i żółte fasady drewnianych domków, suszące się na słońcu rybie łby i całe mnóstwo ptaków morskich. Całość tworzy piękny obrazek i klimat. Nie wyobrażamy sobie wyprawy do Norwegii bez zobaczenia tego miejsca.

Doświadcz

Trekkingi górskie z najpiękniejszymi panoramami!

Czeka na Ciebie parę szczytów górskich do zdobycia, a widoki z samego szczytu zapierają dech w piersiach:

Szczyt Munken (797 m n.p.m., 5,5 km z Sørvågen, 3-4 godz., średni szlak)

Grań Reinebringen – najpopularniejszy widok na Lofotach must see! (448 m n.p.m., 1 km z Reine, 1,5 godz., stromy szlak)

Szczyt Helvetestinden (602 m n.p.m., 4 km z plaży Bunes, 3-4 godz., trudny szlak ale bardzo duża ekspozycja), opcja pozostania na plaży

Spróbuj

Suszony dorsz – przysmak Lofotów

Lofoty są regionem Norwegii nastawionym przede wszystkim na rybołówstwo. Łowi się tutaj tysiące ton dorsza, następnie jest on suszony na charakterystycznych dla tego regionu drewnianych palach – widok bezcenny! Taki suszony dorsz nazywa się sztokfiszem i jest lokalnym przysmakiem, którego na pewno spróbujemy.

Sprawdź się

Lofoty widziane z poziomy wody – kajakiem przez fiordy

Wybierzemy się w podróż wzdłuż imponujących fiordów na morskich kajakach (opcja fakultatywna dla chętnych). Będziemy mieć instruktora, który najpierw wyjaśni, jak się pływa na kajakach morskich, a później wypłynie razem z nami na podbój fiordów!

Odetchnij

Plaże Bunes, Ramberg, Kvalvika – plażowanie w norweskim stylu

Postaramy się odwiedzić większość z tych najpopularniejszych piaszczystych plaż Lofotów! To naprawdę niesamowite, że na tej wysokości geograficznej można się wylegiwać na plaży. Lofoty zawdzięczają to obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Liderzy wyprawy

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i prawnikuje sobie w Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Tomasz Habdas

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz jeden z najpiękniejszych regionów Norwegii
 • wybierzesz się na trekkingi górskie
 • spróbujesz lokalnego przysmaku – sztokfisza
 • poznasz kulturę Norwegii
 • poznasz historię niepokonanych wikingów
 • zjesz śniadanie na dzikiej plaży Bunes
 • spędzisz noce w namiotach z przepięknymi, porannymi widokami
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

Olga Małasiewicz

Skupiam się w życiu na ciągłym poszukiwaniu nowych wrażeń, na poznawaniu ciekawych ludzi, kultur i tradycji, na tworzeniu okazji do doświadczania szalonych rzeczy oraz próbowania smacznych potraw. Podróże autostopem jak i spanie pod namiotem nie jest mi zupełnie straszne. Zasiedziałam się na dłuższą chwilę zarówno w Barcelonie, na Teneryfie, na Majorce czy też w Stanach. Na chwilę obecną zatrzymałam się we Wrocławiu i zakotwiczyłam u Solistów i mam nadzieję, że będzie to dłuższa chwila :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Olga Małasiewicz

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z

GDN

Gdańsk

plane icon

TOS

Tromso

Cena biletu

670 pln - 1100 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1100 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub 

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

2890 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 500 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 500 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

4070 pln

Cena zawiera

 • oclegi w namiotach – min. 3 kempingi (prysznic, prąd), a pozostałe noce na dziko
 • prom z Reine do Vindstad i z powrotem
 • wstęp do Nusfjord
 • wynajem samochodów na czas wyprawy
 • koszt paliwa i opłat drogowych
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm
 • duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg
 • wspólny bagaż rejestrowany (kupiony dla całej grupy) – 3,5 kg/ osoba
 • sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, sprzęt potrzebny do gotowania na dziko
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (z bagażem podręcznym; kupno po stronie Klubu)
 • wypożyczenie kajaków morskich (ok. 850 NOK/os., 1700 NOK/2 os.)
 • wyżywienia (na miejscu drogo, ale bierzemy prowiant i będziemy wspólne gotować)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Islandia Interior tło

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Islandia Interior tło

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy