Lofoty

Perełka Norwegii
Wybierz termin

Perełka Norwegii

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon odkryjesz jeden z najpiękniejszych regionów Norwegii
icon wybierzesz się na trekkingi górskie
icon spróbujesz lokalnego przysmaku – sztokfisza
icon poznasz kulturę Norwegii
icon poznasz historię niepokonanych wikingów
icon zjesz śniadanie na dzikiej plaży Bunes
icon spędzisz noce w namiotach z przepięknymi, porannymi widokami
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Sprawdź się

Trekkingi górskie z najpiękniejszymi panoramami! Na wyprawie czeka na nas wiele wymagających szlaków oraz kilka trudnych, ale niez...

Trekkingi górskie z najpiękniejszymi panoramami!

Na wyprawie czeka na nas wiele wymagających szlaków oraz kilka trudnych, ale niezwykle malowniczych szczytów do zdobycia. Jedyne w swoim rodzaju widoki i niezapomniane wrażenia gwarantowane! Przed wyjazdem nie zapomnij więc poćwiczyć kondycję, a do plecaka spakować wygodne buty trekkingowe. 

 

arrow
Spróbuj

Suszony dorsz – przysmak Lofotów  Lofoty są regionem Norwegii nastawionym przede wszystkim na rybołówstwo. Łowi się tutaj tysiące ...

Suszony dorsz – przysmak Lofotów 

Lofoty są regionem Norwegii nastawionym przede wszystkim na rybołówstwo. Łowi się tutaj tysiące ton dorsza, następnie jest on suszony na charakterystycznych dla tego regionu drewnianych palach – widok bezcenny! Taki suszony dorsz nazywa się sztokfiszem i jest lokalnym przysmakiem, którego na pewno spróbujemy. 

arrow
Odetchnij

Plaże Bunes, Ramberg, Kvalvika – plażowanie w norweskim stylu Postaramy się odwiedzić większość z tych najpopularniejszych piaszcz...

Plaże Bunes, Ramberg, Kvalvika – plażowanie w norweskim stylu

Postaramy się odwiedzić większość z tych najpopularniejszych piaszczystych plaż Lofotów! To naprawdę niesamowite, że na tej wysokości geograficznej można wylegiwać się na plaży. Lofoty zawdzięczają to obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu.

arrow
Doświadcz

Niezwykle bliski kontakt z naturą  Wyprawa na Lofoty to okazja do ucieczki od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Na wyjeździ...

Niezwykle bliski kontakt z naturą 

Wyprawa na Lofoty to okazja do ucieczki od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Na wyjeździe doświadczymy nieopisanej ciszy, spokoju i bliskości z naturą. Polecamy wyłączyć na ten czas  telefon komórkowy i cieszyć się chwilą „tu i teraz”.

arrow
NORWEGIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Reine
arrow
Bunes
arrow
Å
arrow
Kvalvika
arrow
Henningsvaer
arrow

Zobacz bajkowe krajobrazy!

Widoki jak z pocztówek: malownicze rybackie osady z charakterystycznymi czerwonymi domkami na tle stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, fiordy wcinające się w głąb lądu, czy piaszczyste plaże w zatokach. Lofoty to przede wszystkim idealne miejsce na bliski kontakt z piękną i dziką naturą. My doświadczymy tego poprzez przemierzanie szlaków górskich, z których podziwiać można niezwykłe panoramy. Podróż z plecakiem połączona ze spaniem pod namiotem (widoki o poranku – bezcenne!). Na Lofotach będziemy tuż po dniu polarnym. Dzień będzie więc dłuuugi, a my będziemy mieć duuużo czasu na zwiedzanie i wszelkie aktywności:)

arrow

Reine – rybacka osada

Pierwszy punkt naszej wyprawy do Norwegii. Wioska rybacka położona na wyspie Moskenesøya w norweskim archipelagu Lofotów, połączona jest z lądem za pomocą mostów. Tutaj czeka nas też godzinna wędrówka na grań Reinebringen. Piękne krajobrazy gwarantowane!

arrow

Reinebringen - widok jedyny w swoim rodzaju

Z grani Reinebringen (448 m n.p.m.) rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków nie tylko na Lofotach, ale i na całym świecie. Choć samo podejście na nią jest strome i wymagające – zapewniamy, że panorama ze szczytu jest warta każdego wysiłku! 
Długość trasy: 1 km z Reine
Czas przejścia: ok. 1,5 h
Trudność: bardzo stromy szlak

arrow

Å (lub Å i Lofoten) – na krańcu norweskiego świata

Å (lub Å i Lofoten) – na krańcu norweskiego świata Ostatnia miejscowość wyspy Moskenesoya i całego archipelagu. Mała wieś żyje z rybołówstwa i z suszonych ryb. Jest tu nawet Muzeum Wiosek Rybackich, gdzie można podejrzeć produkcję sztokfisza i tranu. Wejście na punkt widokowy na końcu drogi.

arrow

Nusfjord – najstarsza wioska rybacka Norwegii

Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych wiosek rybackich w Norwegii. Autentyczne czerwone i żółte fasady drewnianych domków, suszące się na słońcu rybie łby i całe mnóstwo ptaków morskich. Całość tworzy piękny obrazek i klimat. Nie wyobrażamy sobie wyprawy do Norwegii bez zobaczenia tego miejsca.

arrow

Henningsvaer – Wenecja Lofotów

Henningsvaer to rybacka wioska zwana „Wenecją Lofotów”. Położona pomiędzy wysepkami tworzy unikalny obraz. Żeby dostać się do wioski, trzeba pokonać parę mostów i krętą drogę, która wcina się w fiordy. W Henningsvaer pracuje wiele artystów i można tutaj dostać ręcznie wyrabianą ceramikę i przepiękne fotografie okolicy.

Munken - skalisty wierzchołek nad archipelagiem

Munken (797 m n.p.m) to jeden z najwyższych dostępnych dla piechurów szczytów na całym archipelagu. Na prowadzącym do niego szlaku nie zabraknie zarówno malowniczych ścieżek okalających małe jeziorka, jak i wąskich grani z zapierającymi dech w piersi widokami. Jego okolice to zaś idealne miejsca na rozbicie namiotu i napawanie się pięknem gwieździstego nieba.
Długość trasy: 5,5 km z Sørvågen
Czas przejścia: 3-4 h
Trudność: szlak o średniej ekspozycji, w czasie niepogody bardzo śliski

arrow

Hermannsdalstinden - najwyższa góra Lofotów Zachodnich

Szczyt Hermannsdalstinden ma wysokość 1029 m n.p.m., a jego zdobycie jest tak wymagające jak i satysfakcjonujące. Ta najwyższa góra Lofotów Zachodnich oferuje niezwykłe krajobrazy i widoki, które po stokroć wynagrodzą trud wspinaczki. Trekking trwa około 9h i  jest dosyć wymagający. Jest to trasa ze sporą ekspozycją, luźnymi skałami i silnymi porywami wiatru. Jednak dla wytrwałych czeka nagroda, jaką jest jeden z najpiękniejszych widoków archipelagu.

arrow

Szczyt Helvetestinden - piekielny szczyt 

Helvetestinden (602 m n.p.m) to “Piekielny Szczyt” nie tylko z nazwy. Za jego “piekielność” odpowiada także spora ekspozycja i strome podejścia na prowadzącym do niego szlaku. Trasa ta z pewnością zapewni nam duży skok adrenaliny! Ci, którzy będą woleli oglądać piekielna górę z dołu, będą mogli zostać u jej podnóża na plaży Bunes.
Długość trasy: 4 km z plaży Bunes
Czas przejścia: 3-4 h

Trudność: bardzo trudny szlak z dużą ekspozycją

arrow

Bunes - nocleg na plaży

Na plażę Bunes nie jest tak łatwo się dostać. Najpierw przepłyniemy promem, następnie przejdziemy godzinnym spacerem wzdłuż fiordu… Na końcu czeka na nas nagroda: nocleg w jednym z najpiękniejszych miejsc Lofotów – na dzikiej, niedostępnej plaży pośród skalistych zboczy gór. 

arrow

Lokalna kuchnia

Największym przysmakiem Lofotów jest tak zwany tørrfisk, znany u nas jako sztokfisz- czyli niesolony dorsz suszony w niskiej temperaturze. Jest składnikiem wielu, nie tylko norweskich dań. Ryba jest wieszana od razu po złowieniu, suszy się od lutego do maja. Dorsz dzięki zimnej temperaturze nie gnije, dzięki bakteriom mięso dorsza dojrzewa i fermentuje.

arrow

NOCLEGI W NAMIOTACH NA MALOWNICZYCH LOFOTACH

W Norwegii obowiązuje prawo do swobodnego korzystania z natury (tzw. Allemannsretten), które pozwala na rozbijanie namiotu w dowolnym miejscu: w lesie, przy szlaku czy na plaży. Niezależnie od tego, w którym z punktów naszej wyprawy się znajdziemy, namioty Forclaz MT500 Fresh&Black , zapewnią wam komfort przez całą noc, dzięki czemu będziecie w stanie naładować baterie na kolejne dni trekkingu po Lofotach. Będziemy spać w najbardziej malowniczych miejscach – zarówno na campingach, jak i “na dziko” i szkoda byłoby marnować czas na walkę z namiotem. Jak wiadomo, to właśnie noclegi na łonie natury pozwalają chłonąć urok Lofotów każdym zmysłem. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż poranny widok z namiotu na ciągnący się w nieskończoność archipelag perły północy.

arrow

TRANSPORT

Na wyprawie przemieszczamy się specjalnie wynajętymi na miejscu samochodami, które pozwalają nam na swobodne poruszanie się po całym archipelagu. Nie tylko ułatwią nam odkrywanie najpiękniejszych zakamarków Lofotów, ale i będą stanowić schronienie w przypadku złej pogody. Uwaga: na wyjeździe pojazdami kierują uczestnicy i lider. Ale bez obaw! Drogi na Lofotach są utrzymane w bardzo dobrym stanie a ruch samochodowy znikomy. Prowadzenie auta po archipelagu to więc czysta przyjemność.

arrow

Atrakcja dodatkowa - LOFOTY Z POZIOMU WODY

Na miejscu czeka na chętnych niezwykła atrakcja fakultatywna: 3 – godzinna podróż wzdłuż  fiordów na kajakach morskich. Podczas spływu będzie z nami doświadczony instruktor, który specjalnie najpierw przeprowadzi nami szkolenie z pływania kajakiem morskim, a następnie wspólnie z nami wyruszy na podbój fiordów!

 

Cena: 520 zł

arrow

Informacje praktyczne

Wyjazd wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wędrówkach wysokogórskich (np. w Tatrach) z bagażem na plecach. Część szlaków jest bardzo wymagająca (duża ekspozycja), jednak nie ma obowiązku ich ukończenia – można poczekać na grupę przed szczytem na płaskowyżu lub grani. Dodatkowo, podczas wyprawy do Norwegii należy być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe (jak to w górach bywa) i na temperatury w okolicach 10-12°C.

 

W przypadku wyjazdów we wrześniu temperatury sięgają ok. 8-10°C, a w nocy spadają do ok. 0°C. Istnieje też dużo większe prawdopodobieństwo deszczu lub nawet śniegu.

Liderzy wyprawy

Jarek
Kryński
Magdalena
Gajewska
Anna
Downar

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w namiotach – min. 4 kempingi (prysznic, prąd), a pozostałe noce na dziko

o

wynajem samochodów na czas wyprawy

o

koszt paliwa i opłat drogowych

o

opłaty parkingowe na trasie

o

prom z Reine do Vindstad i z powrotem

o

wstęp do wioski rybackiej Nusfjord

o

wstęp do Lofotr Muzeum Wikingów

o

bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x30x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

wspólny bagaż rejestrowany (kupiony dla całej grupy) – 3,5 kg/osoba

o

sprzęt do gotowania: garnki, akcesoria do mieszania

o

sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe

o

opiekę polskiego lidera

o

niezbędnik Solisty

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (z bagażem podręcznym; kupno po stronie Klubu)

x

wypożyczenie kajaków morskich

x

wyżywienia (na miejscu jest drogo, ale bierzemy prowiant i będziemy wspólne gotować)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów