Annapurna Base Camp 14

Annapurna Base Camp Indie i Nepal

Pomysł na wyprawę marzeń

Wyprawa w Himalaje połączona z trekkingiem to jedno z marzeń naszego życia. Uwielbiamy góry, więc już sama myśl, że zobaczymy ośnieżone szczyty najwyższych gór świata, będziemy wędrować przez wysokogórskie wioski i głębokie doliny, sprawia, że nie możemy się doczekać tego wyjazdu. Sam trekking to jednak nie wszystko, każdy trip musi być maksymalnie różnorodny! Na wyprawie zobaczymy klejnoty indyjskiej architektury i odwiedzimy parki narodowe, wczujemy się w tę wyjątkową mieszankę kultur, religii i barw.

#solisciteam

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Nowe Delhi
 • Taj Mahal
 • Jaipur
 • Kathmandu
 • Annapurna Base Camp

Taj Mahal i trekking do Sanktuarium Annapurny

Wyprawa w Himalaje – zobaczenie na własne oczy majestatu „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjskiego Taj Mahalu, jednego z 7 nowych cudów świata. W niecałe trzy tygodnie zobaczymy m.in. najważniejsze atrakcje kraju pełnego sprzeczności – Indii. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh. Zobaczymy zatłoczoną stolicę New Delhi, wielomilionowe miasta, które odgrywały kluczową rolę w historii Indii, a w Waranasi naszym oczom ukaże się czczony przez tysiące Hindusów Ganges. Staniemy też u wrót Himalajów. Spędzimy czas w Pokharze i Kathmandu, skąd rozpoczyna się większość wysokogórskich wypraw w Himalaje. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Trekking zajmie nam 6 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po chaotycznych Indiach.
Wyprawa do Indii i Nepalu to wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór!

Annapurna Base Camp 13

Wyprawa w Himalaje

Wędrówka w najwyższych górach świata, gdzie piękno przyrody przeplata się z wszechobecną magią duchowości, tysiącletnią tradycją, egzotycznymi obrzędami… To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do Sanktuarium Annapurny.

Annapurna Base Camp - u stóp królowej Himalajów

Naszym celem trekkingu w Himalajach będzie Annapurna Base Camp (4130 m n.p.m), zwany również Sanktuarium Annapurny, leżący nieopodal dziesiątego co do wysokości szczytu Ziemi, królowej Himalajów – Annapurny (8091 m n.p.m.). Prowadzący do ABC szlak wiedzie przez niezwykle malownicze miejsca, a ze znajdującego się w nim schroniska rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków w Nepalu.

Trekking wśród kilkutysięczników

Nie trzeba być zawodowym himalaistą, aby wybrać się na trekking do ABC. Trasa do Sanktuarium nie należy do najtrudniejszych, ale pełna jest pagórków, górek, wąskich ścieżek i stromych podejść. Jest więc wymagająca i męcząca. Widoki podczas drogi i ze szczytu wynagradzają jednak każdy wysiłek!

New Delhi – stolica Indii

Przed nami zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy Indii! Zobaczymy tam m.in. Czerwony Fort (Lal Kila) zbudowany z przepięknego, czerwonego piaskowca w XVII w., minaret Qutub Minar, grobowiec Humajuna oraz Bramę Indii. Będziemy podziwiać zarówno pozostałości z dynastii Wielkich Mogołów, kiedy Indie stanowiły potęgę, jak i dzielnice wybudowane w czasach kolonializmu brytyjskiego.

Jaipur – stolica Radżastanu

Największe miasto i jednocześnie stolica Radżastanu. Zachwyca niezwykle interesującą starą częścią miasta (Pałac Wiatrów i Pałac Miejski) oraz rewelacyjnymi fortami, ulokowanymi w niedalekiej okolicy (m.in. fort Amber i Jaiharh). Wszystkie budynki tej najstarszej części miasta tradycyjnie malowane są na różowo! Stąd pochodzi ich przydomek – „Różowe miasto”. Jak to mówią: prawdziwi podróżnicy różu się nie boją 🙂 Do boju!

Agra – imponujące Taj Mahal

Tym razem czeka nas zwiedzanie dawnej stolicy państwa Wielkich Mogołów, której największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury, jeden z 7 nowych cudów świata, miejsce, bez którego wyprawa do Indii nie miałaby racji bytu. Taj Mahal zostało zbudowane z białego marmuru przez władcę Szahdżahan w XVII w. jako mauzoleum dla przedwcześnie zmarłej żony, królowej Mumtaz Mahal. Raz zobaczony, na zawsze pozostaje w pamięci.

Khajuraho – świątynie kamasutry

Miejscowość słynąca z zespołu bogato rzeźbionych hinduistycznych świątyń, w których na odwiedzających czekają m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające erotyczne motywy – często bardzo śmiałe! Świątynie są w doskonałym stanie, ponieważ przez lata były zarośnięte dżunglą i nikt nie wiedział o ich istnieniu!

 

Nepal Pokhara

Pokhara – punkt wypadowy wypraw górskich

Miasto w centralnym Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Z uwagi na bliskość masywu Annapurny i jej obszaru chronionego z mnóstwem tras trekkingowych stanowi świetny punkt wypadowy, w którym często rozpoczynają się wyprawy w Himalaje. Niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty gwarantowane!

Waranasi – święte miasto

Święte miasto Indii położone nad świętą rzeką Ganges (jednocześnie najbardziej zanieczyszczoną rzeką świata). Jest miejscem licznych pielgrzymek dla wyznawców hinduizmu. Marzeniem wielu jest dokonanie swojego żywota (przed kolejną reinkarnacją) właśnie w tym miejscu. Będziemy podziwiać rytualne kąpiele hindusów na zachodnim brzegu rzeki, a także wszechobecne paleniska, przy których hindusi żegnają się ze swoimi najbliższymi.

Katmandu – stolica Nepalu

Stolica Nepalu położona w środkowej części kraju w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń, ponieważ obie te religie przenikają się tutaj wzajemnie. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.

Park narodowy w Chitwan

Chitwan to jeden z najstarszych Parków Narodowych w Nepalu. To też dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, słonie, różne gatunki jeleni, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Wybierzemy się na safari na łodziach po rzece Rapti, gdzie będziemy obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju, a później udamy się z przewodnikiem w głąb dżungli, by doświadczyć i przeżyć jeszcze więcej!

 

Doświadcz

Trekking do Sanktuarium Annapurny (4130 m n.p.m.)

Trekking nie jest trudny, wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym poziomie i dużo chęci.

Naszym celem jest dotarcie do najwyższego punktu trekkingu – na wysokość 4130 m n.p.m. Ten naturalny amfiteatr otoczony jedenastoma szczytami wyższymi niż 6400 m n.p.m. Z ogromną – wysoką na trzy kilometry – południową ścianą Annapurny, stał się w późniejszych czasach obozem bazowym dla wypraw na szczyty leżące w pobliżu.

 

 

Spróbuj

Orientalna indyjska kuchnia i nepalskie pierożki Momo

Każdy wielbiciel kuchni indyjskiej marzy o tym, żeby dostać się choć raz do tego raju dla podniebienia, jakim są Indie. Jeżeli takie hasła jak przyprawa curry, masala chai, kurczak tandoori, samosa nie są Ci obce; jeżeli lubisz soczewicę, a ryż pałaszujesz bez opamiętania, to kuchnia indyjska została stworzona dla Ciebie! Na naszej wyprawie będziemy mieli okazję spróbować wszelkich potraw – łącznie z pysznymi daniami przyrządzanymi w tradycyjnych, glinianych piecach tandoor. Żadna wyprawa do Indii nie może odbyć się bez spróbowania lokalnych przysmaków. Natomiast w Nepalu sprawdzimy, czym różnią się nepalskie pierożki momo od naszych, polskich pierogów, które znamy z dzieciństwa. Głodni?

Sprawdź się

Lot paralotnią nad Himalajami i rafting

Jeżeli przemierzanie Indii pociągiem, trekking w Himalajach, próbowanie lokalnych przysmaków to wciąż dla Ciebie za mało, to przygotowaliśmy coś jeszcze! Dla odważnych będzie możliwość lotu paralotnią w Pokharze. Nieziemskie widoki, wiatr we włosach, Himalaje widoczne w oddali – czego chcieć więcej? Lot nad tymi wspaniałymi górami może być znakomitą namiastką wyprawy w Himalaje. Natomiast żądni ekstremalnych przygód będą mogli dodatkowo sprawdzić się na… raftingu! Nepal to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego wodnego sportu. Na początku ta informacja może zaskoczyć, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Nepal to również najwyższe góry na świecie i zagadka jest rozwiązana 😉 Rafting i lot paralotnią są atrakcjami opcjonalnymi dla chętnych.

Odetchnij

Dzika przyroda Indii i Nepalu

Nasza wyprawa będzie niezwykle intensywna. Czekają na nas słynne zabytki, wielkie miasta i gwarne miejsca turystyczne. Znajdziemy jednak na czas na odpoczynek na łonie natury. Zatrzymamy się, weźmiemy głęboki oddech i nacieszymy oczy wspaniałymi widokami. Zarówno Indie, jak i Nepal zachwycają bowiem niezwykłą przyrodą, która skradła serce niejednemu podróżnikowi.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz historię jednej z nastarszych cywilizacji na świecie
 • zobaczysz jeden z 7 nowych cudów świata – Taj Mahal
 • będziesz zachwycać się indyjską i nepalską kuchnią
 • doświadczysz wszechobecnego chaosu Indii
 • będziesz podróżować przez Indie pociągiem
 • weźmiesz udział w safari w Parku Narodowym Chitwan w Nepalu
 • spróbujesz paralotni w Pokharze i zobaczysz z lotu ptaka Himalaje
 • zobaczysz miejsca, a w których zaczynała się prawie każda wyprawa w Himalaje
 • pokonasz swoje słabości i wejdziesz na 4130 m n.p.m. w najwyższych górach świata
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW

Warszawa

plane icon

DEL

Delhi

Cena biletu

1800 pln - 2300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7011 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1575 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1575 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

990 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11200 pln

Cena zawiera

 • noclegi w hostelach w pokojach 3-5 osobowych, podczas trekkingu pokoje wieloosobowe w schronisku
 • noclegi na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w Nepalu
 • lot wewnętrzny Kathmandu – New Delhi
 • transport pociągami w Indiach (w przypadku przejazdu nocą wagon sypialniany)
 • transport busami w Nepalu
 • transfery lotniskowe
 • Wyprawa safari po Parku Narodowym Chitwan
 • Czerwony Fort
 • Jama Masjid
 • Katmandu Durbar Square
 • Patan Durbar Square z przewodnikiem
 • Qutub Minar z przewodnikiem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z programu:
 • wstęp do Fort Amber z przewodnikiem
 • wstęp do Pałacu Miejskiego i Pałacu Wiatrów w Jaipurze z przewodnikiem
 • wstęp do Taj Mahal + Mauzoleum z przewodnikiem
 • wstęp do Hawa Mahal
 • wstęp do świątyń kamasutry w Khajuraho z przewodnikiem
 • wstęp do Świątyń z Grupy Zachodniej Khajuraho
 • wjazd do królewskiego miasta Bhaktapur
 • wstęp do świątyń: Swayambhunath, Bodhnath,
 • wstęp do grobowca Humajuna
 • wstęp do Golden Temple
 • wycieczka objazdowa po Delhi lokalnym busikiem
 • rejs łódką po Gangesie w Waranasi
 • 6-dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC) z lokalnym przewodnikiem górskim
 • Gorące Źródła podczas trekkingu ABC
 • dojazd i powrót z trekkingu jeepami
 • wizę do Indii
 • wizę do Nepalu
 • pakiet Solisty
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł

Cena nie zawiera:

 • międzynarodowego lotu Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
 • atrakcji fakultatywnych: lot paralotnią (ok. 90$), rafting (ok. 30$),

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy