Annapurna Base Camp 4

Annapurna Base Camp Indie i Nepal

Pomysł na wyprawę marzeń

Wyprawa w Himalaje połączona z trekkingiem to jedno z marzeń naszego życia. Uwielbiamy góry, więc już sama myśl, że zobaczymy ośnieżone szczyty najwyższych gór świata, będziemy wędrować przez wysokogórskie wioski i głębokie doliny, sprawia, że nie możemy się doczekać tego wyjazdu. Sam trekking to jednak nie wszystko, każdy trip musi być maksymalnie różnorodny! Na wyprawie zobaczymy klejnoty indyjskiej architektury i odwiedzimy parki narodowe, wczujemy się w tę wyjątkową mieszankę kultur, religii i barw.

#solisciteam

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Nowe Delhi
 • Taj Mahal
 • Jaipur
 • Kathmandu
 • Annapurna Base Camp

Taj Mahal i trekking do Sanktuarium Annapurny

Wyprawa w Himalaje – zobaczenie na własne oczy majestatu „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjskiego Taj Mahalu, jednego z 7 nowych cudów świata. W niecałe trzy tygodnie zobaczymy m.in. najważniejsze atrakcje kraju pełnego sprzeczności – Indii. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh. Zobaczymy zatłoczoną stolicę New Delhi, wielomilionowe miasta, które odgrywały kluczową rolę w historii Indii, a w Waranasi naszym oczom ukaże się czczony przez tysiące Hindusów Ganges. Staniemy też u wrót Himalajów. Spędzimy czas w Pokharze i Kathmandu, skąd rozpoczyna się większość wysokogórskich wypraw w Himalaje. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Trekking zajmie nam 6 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po chaotycznych Indiach.
Wyprawa do Indii i Nepalu to wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór!

New Delhi - stolica Indii

Przed nami zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy Indii! Zobaczymy tam m.in. Czerwony Fort (Lal Kila) zbudowany z przepięknego, czerwonego piaskowca w XVII w., minaret Qutub Minar, grobowiec Humajuna, oraz Bramę Indii. Będziemy podziwiać zarówno pozostałości z dynastii Wielkich Mogołów, kiedy Indie stanowiły potęgę, jak i dzielnice wybudowane w czasach kolonializmu brytyjskiego.

Jaipur - stolica Radżastanu

Największe miasto i jednocześnie stolica Radżastanu. Zachwyca niezwykle interesującą starą częścią miasta (Pałac Wiatrów i Pałac Miejski) oraz rewelacyjnymi fortami, ulokowanymi w niedalekiej okolicy (m.in. fort Amber i Jaiharh). Wszystkie budynki tej najstarszej części miasta tradycyjnie malowane są na różowo! Stąd pochodzi ich przydomek – „Różowe miasto”. Jak to mówią: prawdziwi podróżnicy różu się nie boją 🙂 Do boju!

Agra - imponujące Taj Mahal

Tym razem czeka nas zwiedzanie dawnej stolicy państwa Wielkich Mogołów, której największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury, jeden z 7 nowych cudów świata, miejsce, bez którego wyprawa do Indii nie miałaby racji bytu. Taj Mahal zostało zbudowane z białego marmuru przez władcę Szahdżahan w XVII w. jako mauzoleum dla przedwcześnie zmarłej żony, królowej Mumtaz Mahal. Raz zobaczony, na zawsze pozostaje w pamięci.

Khajuraho - świątynie kamasutry

Miejscowość słynąca z zespołu bogato rzeźbionych hinduistycznych świątyń, w których na odwiedzających czekają m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające erotyczne motywy – często bardzo śmiałe! Świątynie są w doskonałym stanie, ponieważ przez lata były zarośnięte dżunglą i nikt nie wiedział o ich istnieniu!

Nepal Pokhara

Pokhara - punkt wypadowy wypraw górskich

Miasto w centralnym Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Z uwagi na bliskość masywu Annapurny i jej obszaru chronionego z mnóstwem tras trekkingowych stanowi świetny punkt wypadowy, w którym często rozpoczynają się wyprawy w Himalaje. Niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty gwarantowane!

Waranasi - święte miasto

Święte miasto Indii położone nad świętą rzeką Ganges (jednocześnie najbardziej zanieczyszczoną rzeką świata). Jest miejscem licznych pielgrzymek dla wyznawców hinduizmu. Marzeniem wielu jest dokonanie swojego żywota (przed kolejną reinkarnacją) właśnie w tym miejscu. Będziemy podziwiać rytualne kąpiele hindusów na zachodnim brzegu rzeki, a także wszechobecne paleniska, przy których Hindusi żegnają się ze swoimi najbliższymi.

Katmandu - stolica Nepalu

Stolica Nepalu położona w środkowej części kraju w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń, ponieważ obie te religie przenikają się tutaj wzajemnie. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.

Doświadcz

Trekking do Sanktuarium Annapurny (4130 m.n.p.m.)

Wędrówka w najwyższych górach świata, gdzie piękno przyrody przeplata się z wszechobecną magią duchowości, tysiącletnią tradycją, egzotycznymi obrzędami… To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do Sanktuarium Annapurny. Treking nie jest trudny, wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym poziomie i dużo chęci.

Naszym celem jest dotarcie do najwyższego punktu trekkingu – na wysokość 4130 m n.p.m. Ten naturalny amfiteatr otoczony jedenastoma szczytami wyższymi niż 6400 m n.p.m. Z ogromną – wysoką na trzy kilometry – południową ścianą Annapurny, stał się w późniejszych czasach obozem bazowym dla wypraw na szczyty leżące w pobliżu.

 

Spróbuj

Orientalna indyjska kuchnia i nepalskie pierożki Momo

Każdy wielbiciel kuchni indyjskiej marzy o tym, żeby dostać się choć raz do tego raju dla podniebienia, jakim są Indie. Jeżeli takie hasła jak: przyprawa curry, masala chai, kurczak tandoori, samosa, nie są Ci obce; jeżeli lubisz soczewicę, a ryż pałaszujesz bez opamiętania, to kuchnia indyjska została stworzona dla Ciebie! Na naszej wyprawie będziemy mieli okazję spróbować wszelkich potraw – łącznie z pysznymi daniami przyrządzanymi w tradycyjnych, glinianych piecach tandoor. Natomiast w Nepalu sprawdzimy, czym różnią się nepalskie pierożki Momo od naszych, polskich pierogów, które znamy z dzieciństwa. Głodni?

Sprawdź się

Lot paralotnią nad Himalajami i rafting

Jeżeli przemierzanie Indii pociągiem, trekking w Himalajach, próbowanie lokalnych przysmaków to wciąż dla Ciebie za mało, to przygotowaliśmy coś jeszcze! Dla odważnych będzie możliwość lotu paralotnią w Pokharze. Nieziemskie widoki, wiatr we włosach, Himalaje widoczne w oddali – czego chcieć więcej? Natomiast żądni ekstremalnych przygód będą mogli dodatkowo sprawdzić się na… raftingu! Nepal to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego wodnego sportu. Na początku ta informacja może zaskoczyć, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Nepal to również najwyższe góry na świecie i zagadka jest rozwiązana 😉 Rafting i lot paralotnią są atrakcjami opcjonalnymi dla chętnych.

Odetchnij

Park narodowy w Chitwan

Chitwan to jeden z najstarszych Parków Narodowych w Nepalu. To też dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, różne gatunki jeleni, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Wybierzemy się na safari na łodziach po rzece Rapti, będziemy obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju, a później udamy się z przewodnikiem w głąb dżungli, by doświadczyć i przeżyć jeszcze więcej!

 

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz historię jednej z nastarszych cywilizacji na świecie
 • zobaczysz jeden z 7 nowych cudów świata – Taj Mahal
 • będziesz zachwycać się indyjską i nepalską kuchnią
 • doświadczysz wszechobecnego chaosu Indii
 • będziesz podróżować przez Indie pociągiem
 • weźmiesz udział w safari w Parku Narodowym Chitwan w Nepalu
 • spróbujesz paralotni w Pokharze i zobaczysz z lotu ptaka Himalaje
 • pokonasz swoje słabości i wejdziesz na 4130 m.n.p.m. w najwyższych górach świata
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Zawsze blisko gór

Paweł Zadrożny

Od 4 lat w podróży, mieszkałem na czterech kontynentach i mam ciągle apetyt na więcej. Jestem zapalonym narciarzem, instruktorem, uwielbiam skitouring. Oprócz tego często się wspinam, chodzę po górach, jeżdżę na rowerach downhillowych, czytam kryminały i książki podróżnicze. Kiedy nie jestem na wyprawie, na pewno planuję kolejną ;)
Poznaj lidera Artboard 3

Poszukiwacz niepowtarzalnych momentów

Przemek Wójtowicz

Wszędzie na świecie czuję się jak w domu. Przemierzając kraje, szczególnie lubię łapać spontaniczne okazje na zrobienie czegoś więcej, czegoś ponad, przeżycia unikatowych momentów które zapamiętamy do końca życia. Jest już po północy, mieliśmy iść spać, ale za oknem piękna pełnia księżyca, a od pewnego tajemniczego wąwozu dzieli nas 30 minut marszu? Nie musicie mnie dwa razy namawiać! Kocham też fotografię i choć jestem tylko amatorem, nie przepuszczę okazji na świetne foty i wynajdę dla Was najlepsze miejscówki.Ale nie samymi podróżami żyje człowiek! Kiedy nie wywieje mnie w jakiś odległy zakątek świata, medytuję i trenuję, bo ciągle jeszcze mam nadzieję zostać Rycerzem Jedi. Oczywiście doszkalam się też, oglądając Star Wars poraz setny. Ciężkie riffy Slayera potrafią zastąpić mi poranną kawę, dlatego lubię serwować je na mojej gitarze również sąsiadom zza ściany. Zimą, jeśli nie w tropikach, to najpewniej spotkacie mnie w górach, wycinającego w śniegu slalomowe eski na nartach.
Poznaj lidera Artboard 3

#niespimyzwiedzamy

Ania Rygiewicz

Na co dzień programistka, ale sercem i myślami cały czas gdzieś w drodze. Pasjonatka podróży i dobrego jedzenia. Uwielbiam sport, aktywny wypoczynek i nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu, bo roznosi mnie energia.Kocham góry - latem zdobywam kolejne szczyty, a zimą surfuję w puchu na snowboardzie. Nałogowo oglądam Gwiezdne Wojny (tak, mam miecz świetlny)! Poza tym, gdzie nie pojadę, uwielbiam kosztować wszystkich nowych, nieodkrytych smaków ;)Jak będzie ze mną na wyprawie? Na pewno aktywnie. Wyciśniemy z tripa 110%, zejdziemy z utartych szlaków i skosztujemy lokalnych specjałów. Na nudę nie starczy czasu.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Zawsze blisko gór

Paweł Zadrożny

Poszukiwacz niepowtarzalnych momentów

Przemek Wójtowicz

#niespimyzwiedzamy

Ania Rygiewicz

Transport

Wygodne połączenie z Warszawy!

WAW

Warszawa

plane icon

DEL

Nowe Delhi

Cena biletu

1700 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1700 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach którego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6504 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1425 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1425 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

870 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • lot wewnętrzny Kathmandu – New Delhi
 • noclegi w hostelach w pokojach 3 – 5 osobowych
 • noclegi na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w Nepalu
 • transport pociągami w Indiach (w przypadku przejazdu nocą wagon sypialniany)
 • transport busami w Nepalu
 • transfery lotniskowe
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z programu:
 • Park Narodowy Chitwan
 • Fort Jaipur
 • Taj Mahal
 • świątynie kamasutry w Khajuraho
 • królewskie miasto Patan i Bhaktapur
 • świątynie: Swayambhunath, Bodhnath, Pasupatinath
 • Durbar Square
 • Czerwony Fort
 • Jama Masjid
 • grobowiec Humajuna
 • 6 – dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC) z lokalnym przewodnikiem górskim
 • dojazd i powrót z trekkingu jeepami
 • opiekę polskiego lidera
 • wizę do Indii
 • wizę do Nepalu
 • wysokiej jakości ubezpieczenie OC + NNW w Ergo Hestii
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • międzynarodowego lotu Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
 • atrakcji fakultatywnych: lot paralotnią (ok. 60$), rafting (ok. 30$), uzupełnie safari w Chitwan – jeepem po dżungli (ok. 15$)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

12 III 2019

Do

31 III 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6504 pln

Cena lotu

1700 pln

Od

04 IV 2019

Do

23 IV 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6504 pln

Cena lotu

1700 pln

Od

20 IV 2019

Do

09 V 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6504 pln

Cena lotu

1700 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

  Zobacz również

  Dzika natura

  Kostaryka, Nikaragua

  Zobacz terminy
  Zobacz terminy

  Gdzie smok schodzi do morza

  Wietnam

  Zobacz terminy
  Zobacz terminy

  Zobacz również

  Dzika natura

  Kostaryka, Nikaragua

  Zobacz terminy
  Zobacz terminy

  Gdzie smok schodzi do morza

  Wietnam

  Zobacz terminy
  Zobacz terminy