Indie i Nepal
Annapurna Base Camp

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.
Plan wyprawy
Taj Mahal i trekking do Sanktuarium Annapurny
Wyprawa w Himalaje – zobaczenie na własne oczy majestatu „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjskiego Taj Mahalu, jednego z 7 nowych cudów świata. W niecałe trzy tygodnie zobaczymy m.in. najważniejsze atrakcje kraju pełnego sprzeczności – Indii. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh. Zobaczymy zatłoczoną stolicę New Delhi, wielomilionowe miasta, które odgrywały kluczową rolę w historii Indii, a w Waranasi naszym oczom ukaże się czczony przez tysiące Hindusów Ganges. Staniemy też u wrót Himalajów. Spędzimy czas w Pokharze i Kathmandu, skąd rozpoczyna się większość wysokogórskich wypraw w Himalaje. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Trekking zajmie nam 6 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po chaotycznych Indiach.
Wyprawa do Indii i Nepalu to wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór!
Annapurna Base Camp - u stóp królowej Himalajów
Naszym celem trekkingu w Himalajach będzie Annapurna Base Camp (4130 m n.p.m), zwany również Sanktuarium Annapurny, leżący nieopodal dziesiątego co do wysokości szczytu Ziemi, królowej Himalajów – Annapurny (8091 m n.p.m.). Prowadzący do ABC szlak wiedzie przez niezwykle malownicze miejsca, a ze znajdującego się w nim schroniska rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków w Nepalu.
DZIEŃ 1: SIWAI - CHHOMRONG
Nie trzeba być zawodowym himalaistą, aby wybrać się na trekking do ABC. Trasa do Sanktuarium nie należy do najtrudniejszych, ale pełna jest pagórków, górek, wąskich ścieżek i stromych podejść. Prawie cały szlak to wykute w skale stopnie, których dziennie trzeba pokonać nawet setki, jak nie tysiące! Jest on więc wyjątkowo wymagający i męczący. Widoki podczas drogi i ze szczytu wynagradzają jednak każdy wysiłek
DZIEŃ 2: CHHOMRONG - DOVAN
Dzień drugi zaczniemy od śniadania z widokiem na zielone wzgórza kontrastujące z ostrymi, białymi szczytami kilkutysięczników. Na trasie zapomnimy na chwilę o stromych schodach z poprzedniego dnia i dla odmiany zamiast się wspinać – zejdziemy na dół. Czeka nas też mały skok adrenaliny podczas przeprawy przez wąski, wiszący most.
Trasa tego dnia zachwyca w każdym detalu: małymi wodospadami, kamiennymi kapliczkami i sznurami kolorowych chorągiewek, a do tego widokiem na prawdziwego himalajskiego giganta – Machhapuchhare (6997 m).
DZIEŃ 3: DOVAN - ANNAPURNA BASE CAMP
Tego dnia zdobywamy cel naszej wędrówki: Sanktuarium Annapurny. Czeka nas jednak długa i ciężka droga, ale po kilku godzinach naszym oczom pojawi się ONA, Królowa Himalajów – Annapurna (8091 m)! Ta chwila porusza serca nawet największych twardzieli…
Zanurzymy się na chwilę w himalajskiej ciszy, napełnimy płuca czystym górskim powietrzem i oszołomieni nepalskim spokojem będziemy podziwiać otaczający nas amfiteatr kilkutysięczników.
DZIEŃ 4,5 I 6: TREKKING POWROTNY
Czas na powrót! Zmęczeni, ale szczęśliwi zawitamy po drodze do bazy pod Machhapuchhare (6997 m), która przez Nepalczyków uznawana jest za świętą górę. Następnego dnia przejdziemy do skalistej doliny Modi Khola. Na jej dnie natura uformowała małe baseny termalne. Kąpiel w gorących źródłach to natomiast najlepsza nagroda za tak wymagający trekking!
To już koniec naszej wędrówki, ale majestat największych gór globu oraz niezwykle magiczna atmosfera Nepalu pozostanie w naszych sercach na długo…
Katmandu – stolica Nepalu
Stolica Nepalu położona w środkowej części kraju w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń, ponieważ obie te religie przenikają się tutaj wzajemnie. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.
Park narodowy w Chitwan - siedlisko endemicznych gatunków
Chitwan to jeden z najstarszych Parków Narodowych w Nepalu. To też dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, słonie, różne gatunki jeleni, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Wybierzemy się na safari na łodziach po rzece Rapti, gdzie będziemy obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju, a później udamy się z przewodnikiem w głąb dżungli, by doświadczyć i przeżyć jeszcze więcej!
New Delhi – stolica Indii
Przed nami zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy Indii! Zobaczymy tam m.in. Czerwony Fort (Lal Kila) zbudowany z przepięknego, czerwonego piaskowca w XVII w., minaret Qutub Minar, grobowiec Humajuna oraz Bramę Indii. Będziemy podziwiać zarówno pozostałości z dynastii Wielkich Mogołów, kiedy Indie stanowiły potęgę, jak i dzielnice wybudowane w czasach kolonializmu brytyjskiego.
Jaipur – stolica Radżastanu
Największe miasto i jednocześnie stolica Radżastanu. Zachwyca niezwykle interesującą starą częścią miasta (Pałac Wiatrów i Pałac Miejski) oraz rewelacyjnymi fortami, ulokowanymi w niedalekiej okolicy (m.in. fort Amber i Jaiharh). Wszystkie budynki tej najstarszej części miasta tradycyjnie malowane są na różowo! Stąd pochodzi ich przydomek – „Różowe miasto”. Jak to mówią: prawdziwi podróżnicy różu się nie boją ? Do boju!
Agra – imponujące Taj Mahal
Tym razem czeka nas zwiedzanie dawnej stolicy państwa Wielkich Mogołów, której największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury, jeden z 7 nowych cudów świata, miejsce, bez którego wyprawa do Indii nie miałaby racji bytu. Taj Mahal zostało zbudowane z białego marmuru przez władcę Szahdżahan w XVII w. jako mauzoleum dla przedwcześnie zmarłej żony, królowej Mumtaz Mahal. Raz zobaczony, na zawsze pozostaje w pamięci.
Khajuraho – świątynie kamasutry
Miejscowość słynąca z zespołu bogato rzeźbionych hinduistycznych świątyń, w których na odwiedzających czekają m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające erotyczne motywy – często bardzo śmiałe! Świątynie są w doskonałym stanie, ponieważ przez lata były zarośnięte dżunglą i nikt nie wiedział o ich istnieniu!
Transport
W Indiach naszym transportem będą głównie pociągi, które z pewnością dostarczą nam sporo tak zwanego “local experience”. Granice między Indiami, a Nepalem przekroczymy pieszo, natomiast w Nepalu poruszać się będziemy głównie transportem publicznym, z którego w głównej mierze korzystają turyści.
Noclegi
Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach oraz w homestay’ach, w pokojach 3 – 5 osobowych. Dzięki temu poczujemy prawdziwy klimat Indii i Nepalu oraz przekonamy się o gościnności zarówno Hindusów jak i Nepalczyków. W trakcie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w Nepalu będziemy spać w schronisku z pokojami wieloosobowymi.
KUCHNIA INDII I NEPALU
Indie są ogromnym krajem, dlatego tradycyjna kuchnia tego państwa różni się w zależności od regionu. W północnej części Indii dominują mięsne dania z sosami, pszenne placki i chlebki naan. To właśnie z regionu północnych Indii pochodzi potrawa curry. W południowej części Indii szczególną sławą cieszy się zupa z soczewicy na ostro. Najbardziej popularne i najczęściej stosowane przyprawy w kuchni indyjskiej to cynamon, kmin, kolendra, goździki i gałka muszkatołowa, z kolei jeśli chodzi o mieszanki przypraw, najpopularniejszą jest garam masala.
Z kolei w kuchni nepalskiej, podstawowym posiłkiem jest Dal Bhat. Dal to sos z soczewicy, natomiast Bhat to ryż. W skład dania, oprócz dwóch wymienionych składników, wchodzi również pikantne curry z warzyw. Częstymi dodatkami są też pikle, chlebek roti i jogurt. Będąc w Nepalu, koniecznie spróbować trzeba pierożków “momo”, które mogą być gotowane lub smażone, z farszem warzywnym lub mięsnym.
Dlaczego warto z nami jechać?
Liderzy wyprawy
Solistowy Lider
Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się ...
Lider
Cena
Cena rynkowa:
11200 pln
Koszt wyprawy
7704 pln
Koszt wyprawy
Składowe ceny
Cena zawiera
12 noclegów w hostelach w pokojach 3-5 osobowych
5 noclegów na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w Nepalu. Schroniska - pokoje wieloosobowe.
6-dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC) z lokalnym przewodnikiem górskim
gorące Źródła podczas trekkingu ABC
dojazd i powrót z trekkingu jeepami
lot wewnętrzny Kathmandu – New Delhi
transport pociągami w Indiach (w przypadku przejazdu nocą wagon sypialniany)
transport busami w Nepalu
transfery lotniskowe
Wyprawa safari po Parku Narodowym Chitwan
wstep do Czerwony Fort
wstęp do Jama Masjid
wstęp do Katmandu Durbar Square
wstęp do Patan Durbar Square z przewodnikiem
wstęp do Qutub Minar z przewodnikiem
wstęp do Fort Amber z przewodnikiem
wstęp do Pałacu Miejskiego i Pałacu Wiatrów w Jaipurze z przewodnikiem
wstęp do Taj Mahal + Mauzoleum z przewodnikiem
wstęp do Hawa Mahal
wstęp do świątyń kamasutry w Khajuraho z przewodnikiem
wstęp do Świątyń z Grupy Zachodniej Khajuraho
wjazd do królewskiego miasta Bhaktapur
wstęp do świątyń: Swayambhunath, Bodhnath,
wstęp do grobowca Humajuna
wstęp do Golden Temple
wycieczka objazdowa po Delhi lokalnym busikiem
rejs łódką po Gangesie w Waranasi
wizę do Indii
wizę do Nepalu
opiekę polskiego doświadczonego lidera
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)
Cena nie zawiera:
międzynarodowego lotu Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
atrakcji fakultatywnych: lot paralotnią (ok. 90$), rafting (ok. 30$),
Brak Terminów
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów