Indie i Nepal

Od Taj Mahal po Himalaje
Wybierz termin

Od Taj Mahal po Himalaje

Lider: Marek Wójciak

Od Taj Mahal po Himalaje

Wyprawa w Himalaje połączona z trekkingiem to jedno z marzeń naszego życia. Uwielbiamy góry, więc już sama myśl, że zobaczymy ośnieżone szczyty najwyższych gór świata, będziemy wędrować przez wysokogórskie wioski i głębokie doliny, sprawia, że nie możemy się doczekać tego wyjazdu. Sam trekking to jednak nie wszystko, każdy trip musi być maksymalnie różnorodny! Na wyprawie zobaczymy klejnoty indyjskiej architektury i odwiedzimy parki narodowe, wczujemy się w tę wyjątkową mieszankę kultur, religii i barw.

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Ekstremalny arrow

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon poznasz historię jednej z nastarszych cywilizacji na świecie
icon zobaczysz jeden z 7 nowych cudów świata – Taj Mahal
icon będziesz zachwycać się indyjską i nepalską kuchnią
icon doświadczysz wszechobecnego chaosu Indii
icon będziesz podróżować przez Indie pociągiem
icon weźmiesz udział w safari w Parku Narodowym Chitwan w Nepalu
icon spróbujesz paralotni w Pokharze i zobaczysz z lotu ptaka Himalaje
icon zobaczysz miejsca, a w których zaczynała się prawie każda wyprawa w Himalaje
icon pokonasz swoje słabości i wejdziesz na 4130 m n.p.m. w najwyższych górach świata
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Trekking do Sanktuarium Annapurny (4130 m n.p.m.) Trekking nie jest trudny, wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym pozio...

Trekking do Sanktuarium Annapurny (4130 m n.p.m.)

Trekking nie jest trudny, wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym poziomie i dużo chęci.

Naszym celem jest dotarcie do najwyższego punktu trekkingu – na wysokość 4130 m n.p.m. Ten naturalny amfiteatr otoczony jedenastoma szczytami wyższymi niż 6400 m n.p.m. Z ogromną – wysoką na trzy kilometry – południową ścianą Annapurny, stał się w późniejszych czasach obozem bazowym dla wypraw na szczyty leżące w pobliżu.

 

 

arrow
Spróbuj

Orientalna indyjska kuchnia i nepalskie pierożki Momo Każdy wielbiciel kuchni indyjskiej marzy o tym, żeby dostać się choć raz do ...

Orientalna indyjska kuchnia i nepalskie pierożki Momo

Każdy wielbiciel kuchni indyjskiej marzy o tym, żeby dostać się choć raz do tego raju dla podniebienia, jakim są Indie. Jeżeli takie hasła jak przyprawa curry, masala chai, kurczak tandoori, samosa nie są Ci obce; jeżeli lubisz soczewicę, a ryż pałaszujesz bez opamiętania, to kuchnia indyjska została stworzona dla Ciebie! Na naszej wyprawie będziemy mieli okazję spróbować wszelkich potraw – łącznie z pysznymi daniami przyrządzanymi w tradycyjnych, glinianych piecach tandoor. Żadna wyprawa do Indii nie może odbyć się bez spróbowania lokalnych przysmaków. Natomiast w Nepalu sprawdzimy, czym różnią się nepalskie pierożki momo od naszych, polskich pierogów, które znamy z dzieciństwa. Głodni?

arrow
Sprawdź się

Lot paralotnią nad Himalajami i rafting Jeżeli przemierzanie Indii pociągiem, trekking w Himalajach, próbowanie lokalnych przysma...

Lot paralotnią nad Himalajami i rafting

Jeżeli przemierzanie Indii pociągiem, trekking w Himalajach, próbowanie lokalnych przysmaków to wciąż dla Ciebie za mało, to przygotowaliśmy coś jeszcze! Dla odważnych będzie możliwość lotu paralotnią w Pokharze. Nieziemskie widoki, wiatr we włosach, Himalaje widoczne w oddali – czego chcieć więcej? Lot nad tymi wspaniałymi górami może być znakomitą namiastką wyprawy w Himalaje. Natomiast żądni ekstremalnych przygód będą mogli dodatkowo sprawdzić się na… raftingu! Nepal to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego wodnego sportu. Na początku ta informacja może zaskoczyć, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Nepal to również najwyższe góry na świecie i zagadka jest rozwiązana? Rafting i lot paralotnią są atrakcjami opcjonalnymi dla chętnych.

arrow
Odetchnij

Dzika przyroda Indii i Nepalu Nasza wyprawa będzie niezwykle intensywna. Czekają na nas słynne zabytki, wielkie miasta i gwarne mi...

Dzika przyroda Indii i Nepalu

Nasza wyprawa będzie niezwykle intensywna. Czekają na nas słynne zabytki, wielkie miasta i gwarne miejsca turystyczne. Znajdziemy jednak na czas na odpoczynek na łonie natury. Zatrzymamy się, weźmiemy głęboki oddech i nacieszymy oczy wspaniałymi widokami. Zarówno Indie, jak i Nepal zachwycają bowiem niezwykłą przyrodą, która skradła serce niejednemu podróżnikowi.

arrow
INDIE + NEPAL
bottom bottom

Plan wyprawy

Nowe Delhi
arrow
Taj Mahal
arrow
Jaipur
arrow
Kathmandu
arrow
Annapurna Base Camp
arrow

Taj Mahal i trekking do Sanktuarium Annapurny

Wyprawa w Himalaje – zobaczenie na własne oczy majestatu „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjskiego Taj Mahalu, jednego z 7 nowych cudów świata. W niecałe trzy tygodnie wyprawy do Indii zobaczymy m.in. najważniejsze atrakcje tego kraju pełnego sprzeczności. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh. Zobaczymy zatłoczoną stolicę New Delhi, wielomilionowe miasta, które odgrywały kluczową rolę w historii Indii, a w Varanasi naszym oczom ukaże się, czczony przez tysiące Hindusów, Ganges. Staniemy też u wrót Himalajów. Spędzimy czas w Pokharze i Kathmandu, skąd rozpoczyna się większość wysokogórskich wypraw w Himalaje. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Do Annapurna Base Camp trekking zajmie nam 6 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po chaotycznych Indiach.

Wyprawa do Indii i Nepalu to wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór!

arrow

Wyprawa w Himalaje

Wędrówka w najwyższych górach świata, gdzie piękno przyrody przeplata się z wszechobecną magią duchowości, tysiącletnią tradycją i egzotycznymi obrzędami… To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do Sanktuarium Annapurny, której naturalnie nie może pominąć nasza wyprawa do Indii.

Annapurna Base Camp – trekking u stóp królowej Himalajów

Celem naszego trekkingu w Himalajach będzie Annapurna Base Camp (4130 m n.p.m), zwany również Sanktuarium Annapurny. Leży nieopodal dziesiątego co do wysokości szczytu Ziemi i królowej Himalajów – Annapurny (8091 m n.p.m.). Prowadzący do ABC szlak wiedzie przez niezwykle malownicze miejsca, a ze znajdującego się w nim schroniska rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków w Nepalu.

arrow

DZIEŃ 1: SIWAI - CHHOMRONG

Nie trzeba być zawodowym himalaistą, aby wybrać się z nami na trekking do Annapurna Base Camp. Trasa do Sanktuarium nie należy do najtrudniejszych, ale pełna jest pagórków, górek, wąskich ścieżek i stromych podejść. Prawie cały szlak to wykute w skale stopnie, których dziennie trzeba pokonać nawet setki, jak nie tysiące! Jest on więc wyjątkowo wymagający i męczący. Widoki podczas drogi i ze szczytu wynagradzają jednak każdy wysiłek.

Na odcinku pokonywanym pierwszego dnia będziemy podziwiać wspaniałą, dziką dżunglę. Naszym celem będzie zaś bogata etnicznie górska wioska Chhomrong, której mieszkańcy należą do ludu Gurung.

arrow

DZIEŃ 2: CHHOMRONG - DOVAN

Dzień drugi zaczniemy od śniadania z widokiem na zielone wzgórza kontrastujące z ostrymi, białymi szczytami kilkutysięczników. Na trasie zapomnimy na chwilę o stromych schodach z poprzedniego dnia i dla odmiany zamiast się wspinać – zejdziemy na dół. Czeka nas też mały skok adrenaliny podczas przeprawy przez wąski, wiszący most.

Trasa tego dnia zachwyca w każdym detalu: małymi wodospadami, kamiennymi kapliczkami i sznurami kolorowych chorągiewek, a do tego widokiem na prawdziwego himalajskiego giganta – Machhapuchhare (6997 m).

arrow

DZIEŃ 3: DOVAN - ANNAPURNA BASE CAMP

Tego dnia zdobywamy cel naszej wędrówki: Sanktuarium Annapurny. Czeka nas jednak długa i ciężka droga, ale po kilku godzinach naszym oczom pojawi się ONA, Królowa Himalajów – Annapurna (8091 m)! Ta chwila porusza serca nawet największych twardzieli…

Zanurzymy się na chwilę w himalajskiej ciszy, napełnimy płuca czystym górskim powietrzem i oszołomieni nepalskim spokojem będziemy podziwiać otaczający nas amfiteatr kilkutysięczników.

arrow

DZIEŃ 4,5 I 6: TREKKING POWROTNY

Czas na powrót! Zmęczeni, ale szczęśliwi zawitamy po drodze do bazy pod Machhapuchhare (6997 m), która przez Nepalczyków uznawana jest za świętą górę. Następnego dnia przejdziemy do skalistej doliny Modi Khola. Na jej dnie natura uformowała małe baseny termalne. Kąpiel w gorących źródłach to natomiast najlepsza nagroda za tak wymagający trekking!

To już koniec naszej wędrówki, ale majestat największych gór globu oraz niezwykle magiczna atmosfera Nepalu pozostanie w naszych sercach na długo… Ale zanim wycieczka do Indii przekieruje naszą wyprawę – odwiedzimy kilka miejsc w niższych partiach Himalajów.

arrow

Pokhara – punkt wypadowy wypraw górskich

Miasto w centrum Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Z uwagi na bliskość masywu Annapurny i jej obszaru chronionego, z mnóstwem tras trekkingowych, stanowi świetny punkt wypadowy, w którym często rozpoczynają się wyprawy w Himalaje. Niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty gwarantowane!

Katmandu – stolica Nepalu

Nasza wyprawa do Indii i Nepalu nie może rzecz jasna nie zawitać do stolicy Nepalu, położonej w środkowej części kraju w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń, ponieważ obie te religie przenikają się tutaj wzajemnie. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.

arrow

Park narodowy w Chitwan – siedlisko endemicznych gatunków

Chitwan to jeden z najstarszych Parków Narodowych w Nepalu. To też dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, słonie, różne gatunki jeleni, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa, w ich naturalnym środowisku. Wybierzemy się na safari na łodziach po rzece Rapti, gdzie będziemy obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju, a później udamy się z przewodnikiem w głąb dżungli, by doświadczyć i przeżyć jeszcze więcej!

arrow

Delhi – witaj w Indiach

Delhi to bijące serce i stolica kraju, jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Azji. Łączy w sobie bogatą historię i tradycję z nowoczesnością i dynamiką XXI wieku. Żadna wycieczka do Indii nie omija tego miejsca i my też do niego zawitamy. Przemierzając jego gwarne ulice, nie da się nie poczuć, co znaczy prawdziwy puls życia miasta – wśród klaksonów kierowców, nawoływania ulicznych sprzedawców i kucharzy można stracić poczucie czasu. Jednak Delhi to nie tylko labirynt wąskich uliczek i zaułków, z bazarami, świątyniami, meczetami i pałacami – ale również liczne festiwale i koncerty, prezentujące różnorodność indyjskiej kultury. Mówimy z całą pewnością: Delhi nie zapomnisz nigdy!

Lal Qil'ah – czerwona perła historii podczas wyprawy do Indii

Czerwony Fort, znany również jako Lal Qil’ah i jedno z najważniejszych dziedzictw kulturowych Indii – to majestatyczna forteca w samym sercu Delhi. Od XVII wieku zachwyca nie tylko rozmachem i kunsztem architektury, ale też swoją intensywnie cynamonową barwą. Mury z czerwonego piaskowca, z którego powstał, sięgają miejscami aż 33 m wysokości. Nic dziwnego! W środku kryją kompleks pałaców, sal rozrywkowych, łaźni, ogrodów, a nawet ozdobnej perły – meczetu. Warto zobaczyć go zwłaszcza po południu, kiedy stapia się z soczystą czerwienią zachodzącego słońca.

arrow

India Gate – hołd walczącym

India Gate to jedno z najbardziej znanych i ikonicznych miejsc w Delhi, które zobaczymy w czasie wyprawy do Indii. Znajduje się w samym sercu miasta i jest pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy Indii Brytyjskich, którzy zginęli w wojnach toczonych w latach 1914-1919. Jest nie tylko wspaniałym przykładem architektury i inżynierii, ale też miejscem kultury. W nocy, dzięki oświetleniu, India Gate nabiera magicznego charakteru, który przyciąga tłumy turystów i lokalnych mieszkańców. Przestronne i zadbane ogrody otaczające łuk są świetnym punktem, by odpocząć i chłonąć wieczorny klimat miasta.

arrow

Jaipur – miasto bogactwa i różu

Jaipur przenosi w magiczne czasy Rajputów od pierwszego postawienia stopy na królewskiej ziemi. Jednak ten jeden z najważniejszych ośrodków kultury Rajastanu cieszy się uwielbieniem nie tylko ze względu na słynne pałace, fortece i świątynie – ale swój kolor! Nazwa „Jaipur” pochodzi od różu, którym pomalowane są budynki starówki. To dzięki niemu miasto wygląda jak z bajki, a lokalnych artystów i rzemieślników, produkujących ręcznie wykonane tkaniny, ceramikę oraz ozdoby ze srebra i złota chętnie odwiedzają podróżnicy z całego świata. Psst – to też najlepsze miejsce do artystycznych zdjęć!

Hawa Mahal – oczko w głowie różowego Jaipuru

Pałac Hawa Mahal to przedłużenie jaipurskiego Pałacu Miejskiego, zbudowane z myślą o swobodzie przemieszczania się dam dworu – które zgodnie z ówczesnym systemem purdah, nie powinny być widziane przez obcych. Hawa Mahal wyróżnia się jednak nie tylko ideą, a oryginalnością – jego 953 rzeźbione w kształt plastrów miodu, maleńkie okna, pozwalają chłodnej bryzie dostawać się do środka. To zapewnia przewiew wiatru, jednocześnie nie uchybiając rąbka tajemnicy królewskiego życia kobiet… i robi niesamowite wrażenie! Zwłaszcza o poranku, gdy okna zalewa złota fala słońca.

arrow

City Palace – symbol królewskich czasów

Jednym z architektonicznych cudów Jaipuru jest Pałac Miejski – most, na którym wyprawa do Indii przenosi do królewskich czasów miasta. To bogato zdobiony kompleks budynków, mieszczący zjawiskowe pałace, galerie i muzea (w tym zbiór kosztowności Maharadży Jaipuru – diamentów, rubinów, szafirów i pereł), otulony zielonymi ramionami ogrodów, fontann i kanałów. Ich cień pozwala na chwile wytchnienia od zgiełku miasta i tworzy niepowtarzalną atmosferę rodem z baśni.

arrow

Agra – wyprawa do Indii, która podbija smakiem

O Agrze słyszał cały świat – miasto słynie z jednego z najpiękniejszych zabytków na świecie, tajemniczego i niezwykle urokliwego pałacu miłości, Taj Mahal. Jednak poza klejnotem Indii, Agra ma do zaoferowania wiele innych symboli dziedzictwa kulturowego: między innymi kulinarnych! To właśnie na jej ulicach spróbujemy kuchni łączących smaki i wpływy różnych części Indii, odkryjemy zaułki pełne tradycyjnych sklepów, restauracji i kawiarni oraz damy się ponieść nieodpartemu urokowi miasta.

Taj Mahal – pałac miłości i najpiękniejszy klejnot Indii

Wzniesiony przez cesarza Shah Jahan, jako hołd dla swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, biały marmurowy gmach przyciąga podróżników z całego świata. Taj Mahal zachwyca i architekturą, i mistyczną atmosferą. Ogrody otaczające budynek podkreślają romantyzm miejsca, a odbicie konturów pałacu w tafli wody stawu u jego stóp to jedna z najpiękniejszych, pocztówkowych wręcz panoram w Indiach. To miejsce, które pozwala poczuć magię miłości łączącą cesarza i jego żonę, a jednocześnie zapiera dech w piersiach swoim rozmachem, dbałością o detale i szlachetnością.

arrow

Agra Fort – świadectwo potęgi Mongołów

Agra Fort to fort pałacowy w samym sercu Agry – pozostałość po potężnym imperium Mogołów i prawdziwe świadectwo ich dawnej potęgi, wpisane na listę UNESCO już w 1983 roku. Wchodząc na teren fortecy w kształcie półksiężyca, przeniesiemy się w czasie do okresu, gdy Indie były rządzone przez cesarzy. Na naszej drodze staną potężne mury zbudowane z cegły i kamienia, a także imponujące bramy i wieże strażnicze, w stylu perskim i timurydzkim, które zachowują dumę i piękno mimo upływu lat.

arrow

Varanasi – miasto, które jest tu i teraz

W trakcie wyprawy do Indii nie ominiemy też Varanasi – jednego z najstarszych i najświętszych miast Indii, położonego nad brzegami Gangesu. Choć to tu niemal każdego dnia można być świadkiem religijnych praktyk pożegnania ze zmarłymi bliskimi, na płonących stosach – miasto samo w sobie pełne jest życia, gwaru i kolorów. Wąskie uliczki, tłumy uśmiechniętych, zagadujących ludzi i przepięknie przystrojone świątynie rozpościerają nad miastem pozytywną aurę. Kontrast Varanasi nakłania do refleksji – docenienia tego, co tu i teraz, w zasięgu naszych rąk.

Ganges – oczyszczająca wyprawa do Indii dla duszy i ciała

Ganges, mimo statusu najbardziej zanieczyszczonej rzeki na świecie, jest miejscem, w którym każdego dnia tysiące pielgrzymów kąpie się, aby oczyścić swoje dusze. Nad jej brzegami praktykuje się również zwyczaj palenia zwłok na otwartym stosie – który, choć kontrowersyjny, jest uważany za jedno z najważniejszych obrzędów hinduistycznych. Mimo wielkiego ciężaru emocjonalnego i trudnego widoku to ważny krok w drodze do wyzwolenia duszy. Ganges będzie dla nas okazją do poznania innego sposobu patrzenia na życie i śmierć – nieodłącznych elementów kultur i religii świata.

arrow

Transport

W Indiach naszym transportem będą głównie pociągi, które z pewnością dostarczą nam sporo tak zwanego „local experience” lub nocne autobusy w zależności od trasy. Granice między Indiami, a Nepalem przekroczymy pieszo, natomiast w Nepalu poruszać się będziemy głównie transportem publicznym, z którego w głównej mierze korzystają turyści.

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach oraz w homestay’ach, w pokojach 3 – 5 osobowych. Dzięki temu poczujemy prawdziwy klimat Indii i Nepalu oraz przekonamy się o gościnności zarówno Hindusów jak i Nepalczyków. Trekking do Annapura Base Camp w Nepalu zaprowadzi nas w progi schroniska z pokojami wieloosobowymi.

arrow

Kuchnia Indii i Nepalu

Indie są ogromnym krajem, dlatego tradycyjna kuchnia tego państwa różni się w zależności od regionu. W północnej części Indii dominują mięsne dania z sosami, pszenne placki i chlebki naan. To właśnie z regionu północnych Indii pochodzi potrawa curry. W południowej części Indii szczególną sławą cieszy się zupa z soczewicy na ostro. Najbardziej popularne i najczęściej stosowane przyprawy w kuchni indyjskiej to cynamon, kmin, kolendra, goździki i gałka muszkatołowa, z kolei jeśli chodzi o mieszanki przypraw, najpopularniejszą jest garam masala.

Z kolei w kuchni nepalskiej, podstawowym posiłkiem jest Dal Bhat. Dal to sos z soczewicy, natomiast Bhat to ryż. W skład dania, oprócz dwóch wymienionych składników, wchodzi również pikantne curry z warzyw. Częstymi dodatkami są też pikle, chlebek roti i jogurt. Będąc w Nepalu, koniecznie spróbować trzeba pierożków „momo”, które mogą być gotowane lub smażone, z farszem warzywnym lub mięsnym.

arrow
Atrakcje dodatkowe

Rafting w Pokharze

Rafting na rzece Seti to emocjonujące doświadczenie dla miłośników raftingu, które umożliwi Ci pokonanie głębokiego wąwozu i zobaczenie Nepalu z perspektywy świętej rzeki! W towarzystwie profesjonalnych przewodników, będziesz bezpiecznie przemierzać rzekę, przez 90 minut czerpiąc radość z dynamicznej jazdy i emocjonujących chwil na wodzie. To niesamowite doświadczenie pozwoli Ci również poczuć adrenalinę i stworzyć niezapomniane wspomnienia z tego niezwykłego raftingu na rzece Seti.

Cena: 300 PLN

Cena zawiera: transport, sprzęt, drobny poczęstunek i wodę

arrow

Lot paralotnią - Nepal z lotu ptaka

Lot paralotnią jest sam w sobie wspaniałym doświadczeniem, a co dopiero wtedy, gdy odbywa się w takim anturażu. Szybując w przestworzach, będziecie podziwiać kolorową Pokharę, okoliczne miejscowości, jezioro Phewa ze świątynią Barahi, rzeki, różnorodną rzeźbę terenu i, co najważniejsze, malujące się w oddali majestatyczne, ośnieżone szczyty najwyższych gór Ziemi – Himalajów, a wśród nich Annapurnę. Czyż nie brzmi to oszałamiająco?

 

Cena: 460 PLN

Cena zawiera: 30-minutowy lot w paralotni tandemowej z pilotem, sprzęt

arrow

Liderzy wyprawy

Karolina
Moycho
Oksana
Pugach
Gniewomir
Knapski

Plane LOT

Wylot:

WAWKRK/BER ?
Warszawa/Kraków/Berlin
Plane
DEL
Delhi

Powrót:

DEL/KTM ?
Delhi/Kathmandu
Plane
WAW/KRK/BER
Warszawa/Kraków/Berlin
Cena biletu
3500 - 3700 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

12 noclegów w hostelach w pokojach 3-5 osobowych

o

5 noclegów na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w Nepalu. Schroniska - pokoje wieloosobowe.

o

6-dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC) z lokalnym przewodnikiem górskim

o

gorące Źródła podczas trekkingu ABC

o

dojazd i powrót z trekkingu jeepami

o

lot wewnętrzny Kathmandu – New Delhi

o

transport pociągami w Indiach (w przypadku przejazdu nocą wagon sypialniany)

o

transport busami w Nepalu

o

transfery lotniskowe

o

Wyprawa safari po Parku Narodowym Chitwan

o

wstep do Czerwony Fort

o

wstęp do Jama Masjid

o

wstęp do Katmandu Durbar Square

o

wstęp do Patan Durbar Square z przewodnikiem

o

wstęp do Qutub Minar z przewodnikiem

o

wstęp do Fort Amber z przewodnikiem

o

wstęp do Pałacu Miejskiego i Pałacu Wiatrów w Jaipurze z przewodnikiem

o

wstęp do Taj Mahal + Mauzoleum z przewodnikiem

o

wstęp do Hawa Mahal

o

wjazd do królewskiego miasta Bhaktapur

o

wstęp do świątyń: Swayambhunath, Bodhnath,

o

wstęp do grobowca Humajuna

o

wstęp do Golden Temple

o

wycieczka objazdowa po Delhi lokalnym busikiem

o

rejs łódką po Gangesie w Waranasi

o

wizę do Indii

o

wizę do Nepalu

o

opiekę polskiego doświadczonego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

międzynarodowego lotu Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)

x

atrakcji fakultatywnych: lot paralotnią (ok. 110$), rafting (ok. 75$),

Wybierz termin i leć z nami!

Październik
Listopad
Icon
First Minute
-400 PLN
WAW--DEL
DEL--WAW
02.10.24 - 21.10.24
Lider Klaudia Potakowska
Cena lotu 3700 PLN
Cena wyprawy 7900 PLN
Icon
Icon
First Minute
-400 PLN
WAW--DEL
DEL--WAW
09.11.24 - 28.11.24
Lider Wojciech Szymczak
Cena lotu 3500 PLN
Cena wyprawy 7900 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów