Australia ocean XL

Road Trip po kraju kangurów Australia

Pomysł na wyprawę marzeń

Zapraszamy na Road Trip życia! Łącznie około 5000 km przemierzonych wygodnymi kamperami. Zobaczymy całą różnorodność, jaką oferuje ten ogromny kraj i kontynent. Od pięknych, piaszczystych plaż, przez parki narodowe, pustynie,  słynny Ayers Rock (Uluru), aż po skaliste wybrzeże południowej Australii oraz największe miasta Australii – Melbourne i Sydney. Każdy znajdzie coś dla siebie!

#Soliści Team

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Sydney
 • Uluru
 • Adelaide
 • The Great Ocean Road
 • Góra Kościuszki
 • Park Narodowy Blue Mountains
 • Melbourne

Wybierz się na australijską przygodę!

Podróżować będziemy 4-6– osobowymi camperami przystosowanymi do tego rodzaju wypraw, każde auto posiada niezbędny do gotowania sprzęt, stoliki, krzesła itp. Australia jest tak rozległym i przyjaznym podróżnikom krajem, że na noclegi wybierzemy najpiękniejsze zakamarki: niejednokrotnie obudzimy się nad wodospadem, jeziorem czy kilkudziesięciometrowym klifem. Podczas wyjazdu zobaczymy krokodyle, kangury, koale, psy dingo i wiele, wiele innych zwierząt zamieszkujących jedynie ten kontynent. Wyprawa do Australii to idealna propozycja dla fotografów i fanów dzikiej przyrody! Wyjazd będzie intensywny, codziennie spędzimy w samochodzie około kilku godzin, ale dzięki temu zobaczymy dużo, a przeżyjemy jeszcze więcej! Już teraz wybierz Australię z Solistami!

Góra Kościuszki - najwyższy szczyt Australii

Podczas australijskiej wyprawy zdobędziemy jeden ze szczytów Korony Ziemi! Góra Kościuszki została odkryta w 1840 roku przez Pawła Strzeleckiego. Szczyt wyrasta na 2228 m. n. p. m., co czyni go najwyższym w całej Australii. Jest to cel wielu himalaistów i wspinaczy z całego świata, którzy planują zdobycie Korony Ziemi. Trekking jest stosunkowo łatwy, za to czekają nas niesamowite widoki – rodem z Władcy Pierścieni.

 

 

Sydney – ikona Australii

Sydney to miasto – ikona. Życie tu kwitnie, jest mnóstwo wydarzeń kulturalnych, a do tego ponad 100 plaż! Czy to nie idealne miejsce do życia? Mówimy duże TAK! Przepiękna zatoka otoczona jest nowoczesnymi budynkami metropolii, w tym tym najbardziej charakterystycznym – operą w Sydney. Miasto zachwyca różnorodnością na każdym kroku. Wybierzemy się na spacer, by doświadczyć tego na własnej skórze.

Alice Springs – Hipisi witają

Miasteczko w centralnej Australii, jedno z większych siedlisk rdzennych mieszkańców Australii. Z uwagi na położenie, co roku notowane są tu rekordowe temperatury i nawet w maju, podczas australijskiej jesieni, nierzadko temperatury sięgają 35 stopni. Otoczone pustyniami, pasmami górskimi, w niedalekiej odległości znajduje się miejscowość Wycliffe Well, australijska stolica UFO. Obecnie Alice Springs ma bardzo hipisowski charakter.

Ayers Rock (Uluru) – legendarny kamień

Najbardziej charakterystyczna atrakcja turystyczna Australii. Położony w samym sercu kraju, ten ogromny kamień – wznoszący się na prawie 350 metrów – przyciąga tysiące turystów z całego świata. Spędzimy tu noc, by zobaczyć, jak niebo staje się krwisto czerwone podczas zachodu słońca. Należy pamiętać, że Ayers Rock jest obiektem kultu rdzennej ludności i sama wspinaczka na kamień jest zakazana. Ale nic straconego! Dookoła Ayers Rock wytyczonych jest wiele szlaków, którymi będziemy chodzić i oglądać ten niesamowity pomnik przyrody.

Adelaide – powrót do cywilizacji

Po przejechaniu około 3500 km dotrzemy do Adelaide – miasta położonego na południowym wybrzeżu Australii. Będzie to pierwsze duże miasto od ponad tygodnia, tak więc skorzystamy z tego przywileju, jaki nam się trafił, i nadrobimy braki cywilizacyjne: zwiedzimy centrum miasta, udamy się na wspólną degustację wina oraz kolację. Stąd wyruszymy na słynną The Great Ocean Road – uznawaną za najpiękniejszą drogę Australii!

australia the great ocean road

The Great Ocean Road - nadmorska przygoda

Po wyjeździe z Adelajdy, udamy się przepiękną drogą nadmorską w kierunku Melbourne. Zapierające dech w piersiach widoki, wysokie klify, wyspy i szansa na zobaczenie wielorybów migrujących wzdłuż południowego wybrzeża Australii. Tutaj klimat zmieni się diametralnie w porównaniu z północną i środkową częścią kraju, będzie zdecydowanie chłodniej. Najsłynniejsze z miejsc, które odwiedzimy to 12 Apostołów czy Loch Ard Gorge.

Sanktuarium australijskich zwierząt - unikatowe gatunki

Przed przyjazdem do Melbourne, odwiedzimy sanktuarium zwierząt. Zobaczymy gatunki, które można spotkać tylko i wyłącznie w Australii. Ośrodek od wielu lat opiekuje się zwierzętami takimi jak: misie koala, kangury, psy dingo, wallabe, wombaty. Jeżeli marzyliście o tym, żeby na własne oczy zobaczyć pociesznego misia koalę trzymającego się kurczowo gałęzi, czy zjadającego wielki liść eukaliptusa, to sanktuarium zwierząt będzie miejscem, które Was zachwyci!

Melbourne – pieszo po metropolii

To drugie największe miasto Australii. Żegnając się z tym krajem, udamy się w pieszą wycieczkę po centrum odwiedzając Queen Victoria Market, czy Federation Square. Przejedziemy się zabytkowy tramwajem i wjedziemy na Eureka Tower z punktem widokowym na wysokości 285 m n.p.m. Z Melbourne udamy się w drogę powrotną do Polski.

Park Narodowy Blue Mountains – park eukaliptusów

Wpisany na listę UNESCO za swoja unikalność i niepowtarzalność. Nazwa pochodzi od występujących tutaj gęsto eukaliptusów, z których ulatniają się olejki eteryczne. Zbocza porośnięte eukaliptusami wyglądają jakby porastała je niebieska mgła i stąd wzięła się nazwa tego parku narodowego. Dawniej na terenie Blue Mountains wydobywano węgiel, jednak w późniejszych latach utworzono tutaj park i zamknięto wszystkie kopalnie, aby ten kawałek ziemi pozostał nienaruszony. Na chronionym obszarze odnaleziono również petroglify dawnych osad aborygeńskich.

Wilsons Promontory - australijskie zwierzęta

Uznawany często za najpiękniejszy Park Narodowy Australii.  Bogactwo natury na niewielkim obszarze zachwyca. To tu można spotkać australijską 6-stkę, czyli kangura, wallabies, emu, misia koala, wombaty i kolczatki. Spacer po śnieżnobiałym piasku? Proszę bardzo! Wybierzemy się na Squeaky Beach, która nie tylko jest piękna, ale też wydaje odgłosy skrzypienia i temu zawdzięcza swoją nazwę. Malownicze zatoczki i niesamowite panoramy – takie widoki czekają nas w Promontory Park.

Doświadcz:

Serce Australii – Outback

Sercem Australii zdecydowanie jest czerwona, rozżarzona ziemia rozciągacej się pustyni. Solistowa wyprawa wiedzie między innymi przez Outback – środkową część tego wielkiego kraju. Doświadcz prawdziwej Australii, przemierz tysiące kilometrów wzdłuż niekończącej się drogi, gdzie będzie Ci towarzyszyć skwar, gdzieniegdzie przebiegające kangury i przede wszystkim nieprawdopodobna przestrzeń z pustynnym krajobrazem.

Spróbuj:

Stek z kangura, Tim Tamy, Fish & Chips

Kiedy myślimy o Australii, to jedzenie nie jest na pewno tym, co przychodzi do głowy jako pierwsze skojarzenie. Niemniej jednak jest tu parę potraw, które warto spróbować. Wszechobecne Fish & Chips, które nie jest wybitnie australijskim daniem, ale zdecydowanie trzeba je zjeść, na deser batoniki Tim Tamy, czyli australijskie słodkości, a dla chętnych również stek z kangura – tym razem zdecydowanie lokalna potrawa. Na śniadanie spróbujemy na pewno tostów z brązową mazią Vegemite i na długą drogę, która nas czeka, zaopatrzymy się w bułki z bekonem i jajkiem!<

Sprawdź się:

Ponad 5000 km w Australii!

Czy też marzyłeś kiedyś o wakacjach w kamperze? Wybierasz, gdzie chcesz spać i codziennie przemieszczasz się i odkrywasz nowe miejsca? Sprawdź się na solistowym road tripie, który będzie przygodą życia – gwarantujemy! W ciągu jednej wyprawy przemierzymy Australię i pokonamy aż ponad 5000 km, by odkryć najciekawsze miejsca tego pięknego kraju. Pójdziemy również o krok dalej i zobaczymy to, co znajduje się poza szlakiem. Jeżeli Australia, to tylko z Solistami!

Odetchnij:

Australijskie plaże – mekka surferów

Australia słynie z długich i piaszczystych plaż, które zachęcają do kąpieli słonecznych! Przykładowo w Sydney ludzie po pracy standardowo udają się nie gdzie indziej, a właśnie na… plażę! To tutaj odpoczniemy, weźmiemy głęboki wdech przed kolejną częścią naszej podróży i będziemy obserwować surferów, którzy zmagają się z silnymi, australijskimi falami.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • ponad 5000km przez bezdroża Australii w wygodnych camperach!
 • idealny wyjazd dla fanów natury, poza kilkoma miastami, większość czasu spędzimy w zupełnej dziczy
 • odwiedzisz kilka parków narodowych
 • zobaczysz zachód słońca nad Ayers Rock
 • doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
 • zobaczysz kangury, koale, krokodyle i mnóstwo zwierząt żyjących jedynie w Australii
 • odwiedzisz słynną australijską metropolię – Melbourne
 • popływasz w krystalicznie czystym oceanie i jeziorach
 • odwiedzisz społeczności rdzennych mieszkańców Australii
 • zobaczysz 50 – metrowe ciężarówki pędzące przez interior
 • poczujesz wyluzowany klimat Australijczyków i doświadczysz ich specyficznego stylu bycia
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Marek Wójciak

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/TXL/SXF

Warszawa / Berlin

plane icon

SYD

Sydney

Cena biletu

3700 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

11415 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 3075 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 3075 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1350 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

21620 pln

Cena zawiera

 • wypożyczenie wygodnych 4-6- osobowych campervanów
 • 4 noclegi na campingach, pozostałe noclegi w miejscach przeznaczonych do odpoczynku
 • 1 nocleg w hostelu w pokojach wieloosobowych (Sydney)
 • pełne wyposażenie campera w sprzęt campingowy oraz kuchenny
 • koszt paliwa na całej trasie
 • wstępy do parków narodowych
 • bilet wstępu do sanktuarium australijskich zwierząt
 • wstęp do Parku Blue Mountains w obszarze Glenbrook
 • wstęp do Urimbira Wildlife Sanctuary
 • wstęp do Kakadu National Park
 • wstęp do Eureka Skydeck 88
 • zwiedzanie Melbourne (komunikacja miejska oraz wjazd na taras widokowy)
 • zwiedzanie Sydney
 • transport miejski po Sydney
 • rejs promem, aby zobaczyć Sydney z innej perspektywy
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 50 000 zł + Bagaż - 5 000 zł + OC - 500 000 zł
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • lotu wewnętrznego Alice Springs – Sydney (koszt to ok. 750 zł)
 • wyżywienia - robimy wspólne zakupy i gotujemy na postojach, okazjonalnie zjemy w restauracji
 • dodatkowych opcjonalnych atrakcji
 • kaucji w razie dodatkowych opłat związanych z eksploatacją campera (kosz to 150 $)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Forrest Gump Point at US Highway 163 toward Monument Valley Navajo Tribal Park. Brighams Tomb in the background. Utah, USA

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kosmiczny Road Trip od Niagary po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Forrest Gump Point at US Highway 163 toward Monument Valley Navajo Tribal Park. Brighams Tomb in the background. Utah, USA

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kosmiczny Road Trip od Niagary po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy