Australia

Road Trip po kraju kangurów
Wybierz termin

Road Trip po kraju kangurów

Poziomq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Roadtrip arrow

Wyprawa która skupia się na przejechaniu danego kraju i doświadczeniu najlepszych punktów na trasie. Długie godziny spędzone w samochodzie lub busie rekompensuje spora dawka przygód i zapierających dech w piersiach widokach. Najczęściej formuła self-drive – Ty jesteś kierowcą.

AUSTRALIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Sydney
arrow
Uluru
arrow
Adelaide
arrow
The Great Ocean Road
arrow
Góra Kościuszki
arrow
Park Narodowy Blue Mountains
arrow
Melbourne
arrow

Wybierz się na australijską przygodę!

Podróżować będziemy 4-6– osobowymi camperami przystosowanymi do tego rodzaju wypraw, każde auto posiada niezbędny do gotowania sprzęt, stoliki, krzesła itp. Australia jest tak rozległym i przyjaznym podróżnikom krajem, że na noclegi wybierzemy najpiękniejsze zakamarki: niejednokrotnie obudzimy się nad wodospadem, jeziorem czy kilkudziesięciometrowym klifem. Podczas wyjazdu zobaczymy krokodyle, kangury, koale, psy dingo i wiele, wiele innych zwierząt zamieszkujących jedynie ten kontynent. Wyprawa do Australii to idealna propozycja dla fotografów i fanów dzikiej przyrody! Wyjazd będzie intensywny, codziennie spędzimy w samochodzie około kilku godzin, ale dzięki temu zobaczymy dużo, a przeżyjemy jeszcze więcej! Już teraz wybierz Australię z Solistami!

arrow

Góra Kościuszki - najwyższy szczyt Australii

Podczas australijskiej wyprawy zdobędziemy jeden ze szczytów Korony Ziemi! Góra Kościuszki została odkryta w 1840 roku przez Pawła Strzeleckiego. Szczyt wyrasta na 2228 m. n. p. m., co czyni go najwyższym w całej Australii.

Jest to cel wielu himalaistów i wspinaczy z całego świata, którzy planują zdobycie Korony Ziemi. Trekking jest stosunkowo łatwy, za to czekają nas niesamowite widoki – rodem z Władcy Pierścieni.

 

arrow

Sydney – ikona Australii

Sydney to miasto – ikona. Życie tu kwitnie, jest mnóstwo wydarzeń kulturalnych, a do tego ponad 100 plaż! Czy to nie idealne miejsce do życia? Mówimy duże TAK!

Przepiękna zatoka otoczona jest nowoczesnymi budynkami metropolii, w tym tym najbardziej charakterystycznym – operą w Sydney.

Miasto zachwyca różnorodnością na każdym kroku. Wybierzemy się na spacer, by doświadczyć tego na własnej skórze.

arrow

Alice Springs – Hipisi witają

Miasteczko w centralnej Australii, jedno z większych siedlisk rdzennych mieszkańców Australii.

Z uwagi na położenie, co roku notowane są tu rekordowe temperatury i nawet w maju, podczas australijskiej jesieni, nierzadko temperatury sięgają 35 stopni.

Otoczone pustyniami, pasmami górskimi, w niedalekiej odległości znajduje się miejscowość Wycliffe Well, australijska stolica UFO.

Obecnie Alice Springs ma bardzo hipisowski charakter.

arrow

The Great Ocean Road - nadmorska przygoda

Po wyjeździe z Adelajdy, udamy się przepiękną drogą nadmorską w kierunku Melbourne. Zapierające dech w piersiach widoki, wysokie klify, wyspy i szansa na zobaczenie wielorybów migrujących wzdłuż południowego wybrzeża Australii. Tutaj klimat zmieni się diametralnie w porównaniu z północną i środkową częścią kraju, będzie zdecydowanie chłodniej. Najsłynniejsze z miejsc, które odwiedzimy to 12 Apostołów czy Loch Ard Gorge.

Sanktuarium australijskich zwierząt - unikatowe gatunki

Przed przyjazdem do Melbourne, odwiedzimy sanktuarium zwierząt. Zobaczymy gatunki, które można spotkać tylko i wyłącznie w Australii. Ośrodek od wielu lat opiekuje się zwierzętami takimi jak: misie koala, kangury, psy dingo, wallabe, wombaty. Jeżeli marzyliście o tym, żeby na własne oczy zobaczyć pociesznego misia koalę trzymającego się kurczowo gałęzi, czy zjadającego wielki liść eukaliptusa, to sanktuarium zwierząt będzie miejscem, które Was zachwyci!

arrow

Adelaide – powrót do cywilizacji

Po przejechaniu około 3500 km dotrzemy do Adelaide – miasta położonego na południowym wybrzeżu Australii.

Będzie to pierwsze duże miasto od ponad tygodnia, tak więc skorzystamy z tego przywileju, jaki nam się trafił, i nadrobimy braki cywilizacyjne: zwiedzimy centrum miasta, udamy się na wspólną degustację wina oraz kolację.

Stąd wyruszymy na słynną The Great Ocean Road – uznawaną za najpiękniejszą drogę Australii!

arrow

Wilsons Promontory - australijskie zwierzęta

Uznawany często za najpiękniejszy Park Narodowy Australii.  Bogactwo natury na niewielkim obszarze zachwyca. To tu można spotkać australijską 6-stkę, czyli kangura, wallabies, emu, misia koala, wombaty i kolczatki. Spacer po śnieżnobiałym piasku? Proszę bardzo! Wybierzemy się na Squeaky Beach, która nie tylko jest piękna, ale też wydaje odgłosy skrzypienia i temu zawdzięcza swoją nazwę. Malownicze zatoczki i niesamowite panoramy – takie widoki czekają nas w Promontory Park.

arrow

Outback – niemal bezludne obszary australijskie

Obszar w środkowej części kraju, niemal bezludny, pełen terenów pustynnych i półpustynnych, który wielu uznaje za kwintesencję Australii. Road trip po kraju wręcz wymaga przejazdu przez te tereny. Dzika roślinność i zwierzyna, czerwona gleba i wielkie kaniony to główne znaki rozpoznawcze tego terenu. Co jeszcze nas czeka? Najpiękniejsze wschody i zachody słońca oraz niesamowicie rozgwieżdżone niebo!

Ayers Rock (Uluru) – legendarny kamień

Najbardziej charakterystyczna atrakcja turystyczna Australii. Położony w samym sercu kraju, ten ogromny kamień – wznoszący się na prawie 350 metrów – przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Spędzimy tu noc, by zobaczyć, jak niebo staje się krwisto czerwone podczas zachodu słońca. Należy pamiętać, że Ayers Rock jest obiektem kultu rdzennej ludności i sama wspinaczka na kamień jest zakazana.

Ale nic straconego! Dookoła Ayers Rock wytyczonych jest wiele szlaków, którymi będziemy chodzić i oglądać ten niesamowity pomnik przyrody.

arrow

Park Narodowy Blue Mountains – park eukaliptusów

Wpisany na listę UNESCO za swoja unikalność i niepowtarzalność. Nazwa pochodzi od występujących tutaj gęsto eukaliptusów, z których ulatniają się olejki eteryczne. Zbocza porośnięte eukaliptusami wyglądają jakby porastała je niebieska mgła i stąd wzięła się nazwa tego parku narodowego. Dawniej na terenie Blue Mountains wydobywano węgiel, jednak w późniejszych latach utworzono tutaj park i zamknięto wszystkie kopalnie, aby ten kawałek ziemi pozostał nienaruszony. Na chronionym obszarze odnaleziono również petroglify dawnych osad aborygeńskich.

arrow

Melbourne – pieszo po metropolii

To drugie największe miasto Australii.

Żegnając się z tym krajem, udamy się w pieszą wycieczkę po centrum odwiedzając Queen Victoria Market, czy Federation Square.

Przejedziemy się zabytkowy tramwajem i wjedziemy na Eureka Tower z punktem widokowym na wysokości 285 m n.p.m.

Z Melbourne udamy się w drogę powrotną do Polski.

arrow

Watarrka National Park – Kings Canyon w roli głównej

Ogromy Park Narodowy, który charakteryzuje się wielkimi przestrzeniami zajętymi w większości przez czerwone piaskowce. Krajobrazy robią wrażenie, szczególnie podczas trekkingu, który prowadzi bardzo blisko krawędzi kanionu. Niezwykłe ściany kanionu to jednak nie wszystko, co park ma do zaoferowania. Ogromne wrażenie robi również bujna roślinność, która oblewa tereny wąwozu. Na terenie Parku Narodowego Wattarka znajduje się również Kings Canyon – jeden z najsłynniejszych kanionów w Australii.

Tradycyjna kuchnia australijska

Kuchnia australijska to prawdziwa mieszanka smaków – od tych tradycyjnych pochodzących od Aborygenów, po te zainspirowane kuchnią całego świata. Są potrawy, które nie zdziwią typowego Europejczyka, takie jak słynna w UK ryba z frytkami, czy potrawy kuchni azjatyckiej dostępne na każdym rogu. Są jednak smaki, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Znana, lecz niekoniecznie lubiana na całym świecie pasta Vegemite to smak, który albo się kocha, albo nienawidzi. Odważni będą mogli również skosztować steka z… kangura, lub filety ze strusia emu.

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy nocować na campingach w najpiękniejszych miejscach Australii. Obudzimy się przy jeziorze, niedaleko klifu z niezwykłym widokiem, lub też w pobliżu plaży. Wieczorami będziemy oglądać rozgwieżdżone niebo i spadające gwiazdy. Będzie dziko i pięknie! Podczas zwiedzania Sydney, przenocujemy w hostelu usytuowanym w centrum miasta, co będzie dla nas idealnym punktem do zwiedzania.

arrow

Transport

Po Australii będziemy przemieszczać się 4-6 osobowymi campervanami. Będzie to prawdziwy road trip! Pojazdy są przystosowane do tego rodzaju wyjazdów, są wyposażone w niezbędny do gotowania sprzęt, który będziemy wspólnie używać do przygotowywania posiłków, stoliki i krzesełka. To z pewnością będzie przygoda życia!

arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Serce Australii – Outback Sercem Australii zdecydowanie jest czerwona, rozżarzona ziemia rozciągacej się pustyni. Solistowa wypraw...

Serce Australii – Outback

Sercem Australii zdecydowanie jest czerwona, rozżarzona ziemia rozciągacej się pustyni. Solistowa wyprawa wiedzie między innymi przez Outback – środkową część tego wielkiego kraju. Doświadcz prawdziwej Australii, przemierz tysiące kilometrów wzdłuż niekończącej się drogi, gdzie będzie Ci towarzyszyć skwar, gdzieniegdzie przebiegające kangury i przede wszystkim nieprawdopodobna przestrzeń z pustynnym krajobrazem.

arrow
Spróbuj:

Stek z kangura, Tim Tamy, Fish & Chips Kiedy myślimy o Australii, to jedzenie nie jest na pewno tym, co przychodzi do głowy ja...

Stek z kangura, Tim Tamy, Fish & Chips

Kiedy myślimy o Australii, to jedzenie nie jest na pewno tym, co przychodzi do głowy jako pierwsze skojarzenie. Niemniej jednak jest tu parę potraw, które warto spróbować. Wszechobecne Fish & Chips, które nie jest wybitnie australijskim daniem, ale zdecydowanie trzeba je zjeść, na deser batoniki Tim Tamy, czyli australijskie słodkości, a dla chętnych również stek z kangura – tym razem zdecydowanie lokalna potrawa. Na śniadanie spróbujemy na pewno tostów z brązową mazią Vegemite i na długą drogę, która nas czeka, zaopatrzymy się w bułki z bekonem i jajkiem!

arrow
Sprawdź się:

Ponad 5000 km w Australii! Czy też marzyłeś kiedyś o wakacjach w kamperze? Wybierasz, gdzie chcesz spać i codziennie przemieszczas...

Ponad 5000 km w Australii!

Czy też marzyłeś kiedyś o wakacjach w kamperze? Wybierasz, gdzie chcesz spać i codziennie przemieszczasz się i odkrywasz nowe miejsca? Sprawdź się na solistowym road tripie, który będzie przygodą życia – gwarantujemy! W ciągu jednej wyprawy przemierzymy Australię i pokonamy aż ponad 5000 km, by odkryć najciekawsze miejsca tego pięknego kraju. Pójdziemy również o krok dalej i zobaczymy to, co znajduje się poza szlakiem. Jeżeli Australia, to tylko z Solistami!

arrow
Odetchnij:

Australijskie plaże – mekka surferów Australia słynie z długich i piaszczystych plaż, które zachęcają do kąpieli słonecznych...

Australijskie plaże – mekka surferów

Australia słynie z długich i piaszczystych plaż, które zachęcają do kąpieli słonecznych! Przykładowo w Sydney ludzie po pracy standardowo udają się nie gdzie indziej, a właśnie na… plażę! To tutaj odpoczniemy, weźmiemy głęboki wdech przed kolejną częścią naszej podróży i będziemy obserwować surferów, którzy zmagają się z silnymi, australijskimi falami.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon ponad 5000km przez bezdroża Australii w wygodnych camperach!
icon idealny wyjazd dla fanów natury, poza kilkoma miastami, większość czasu spędzimy w zupełnej dziczy
icon odwiedzisz kilka parków narodowych
icon zobaczysz zachód słońca nad Ayers Rock
icon doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
icon zobaczysz kangury, koale, krokodyle i mnóstwo zwierząt żyjących jedynie w Australii
icon odwiedzisz słynną australijską metropolię – Melbourne
icon popływasz w krystalicznie czystym oceanie i jeziorach
icon odwiedzisz społeczności rdzennych mieszkańców Australii
icon zobaczysz 50 – metrowe ciężarówki pędzące przez interior
icon poczujesz wyluzowany klimat Australijczyków i doświadczysz ich specyficznego stylu bycia
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Marek
Wójciak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wypożyczenie wygodnych 4-6- osobowych campervanów

o

4 noclegi na campingach, pozostałe noclegi w miejscach przeznaczonych do odpoczynku

o

1 nocleg w hostelu w pokojach wieloosobowych (Sydney)

o

pełne wyposażenie campera w sprzęt campingowy oraz kuchenny

o

koszt paliwa na całej trasie

o

wstępy do parków narodowych

o

bilet wstępu do sanktuarium australijskich zwierząt

o

wstęp do Parku Blue Mountains w obszarze Glenbrook

o

wstęp do Urimbira Wildlife Sanctuary

o

wstęp do Kakadu National Park

o

wstęp do Eureka Skydeck 88

o

zwiedzanie Melbourne (komunikacja miejska oraz wjazd na taras widokowy)

o

zwiedzanie Sydney

o

transport miejski po Sydney

o

rejs promem, aby zobaczyć Sydney z innej perspektywy

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

pakiet Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

lotu wewnętrznego Alice Springs – Sydney (koszt to ok. 750 zł)

x

wyżywienia - robimy wspólne zakupy i gotujemy na postojach, okazjonalnie zjemy w restauracji

x

dodatkowych opcjonalnych atrakcji

x

kaucji w razie dodatkowych opłat związanych z eksploatacją campera (koszt to 150 $)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów