1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Australia ocean XL

Road Trip Australia

Pomysł na wyprawę marzeń

Zapraszamy na Road Trip życia! Przejedziemy Australię wzdłuż, zaczynając w Darwin, położonym w klimacie tropikalnym, kończąc na południowym wybrzeżu Australii, w Melbourne. To łącznie około 5000km przemierzonych przystosowanymi i wygodnymi campervanami! Zobaczymy całą różnorodność, jaką oferuje ten ogromny kraj i kontynent. Od pięknych, piaszczystych plaż, przez parki narodowe, pustynie, słynny Ayers Rock (Uluru), aż po skaliste wybrzeże południowej Australii oraz drugie największe miasto – Melbourne. Każdy znajdzie coś dla siebie!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Darwin
 • Uluru
 • Adelaide
 • The Great Ocean Road
 • Melbourne

Przygoda środkiem kontynentu

Podróżować będziemy 4-6– osobowymi camperami przystosowanymi do tego rodzaju wypraw, każde auto posiada niezbędny do gotowania sprzęt, stoliki, krzesła itp. Australia jest tak rozległym i przyjaznym podróżnikom krajem, że na noclegi wybierzemy najpiękniejsze zakamarki: niejednokrotnie obudzimy się nad wodospadem, jeziorem czy kilkudziesięciometrowym klifem. Podczas wyjazdu zobaczymy krokodyle, kangury, koale, psy dingo i wiele, wiele innych zwierząt zamieszkujących jedynie ten kontynent. Wyprawa do Australii to idealna propozycja dla fotografów i fanów dzikiej przyrody! Wyjazd będzie intensywny, codziennie spędzimy w samochodzie około kilku godzin, ale dzięki temu zobaczymy dużo, a przeżyjemy jeszcze więcej! Już teraz wybierz Australię z Solistami!

Darwin – australijskie tropiki

Miasto położone na północnym krańcu Australii w klimacie tropikalnym. Słynie z wysokich temperatur, pięknych plaż oraz krokodyli mieszkających w bliskiej okolicy. Tu odpoczniemy po długiej podróży, spędzimy zachód słońca na pięknej Mindil Beach. Tutaj również odbierzemy nasze campery i wyruszymy w podróż na południe.

Alice Springs – Hipisi witają

Miasteczko w centralnej Australii, jedno z większych siedlisk rdzennych mieszkańców Australii. Z uwagi na położenie, co roku notowane są tu rekordowe temperatury i nawet w maju, podczas australijskiej jesieni, nierzadko temperatury sięgają 35 stopni. Otoczone pustyniami, pasmami górskimi, w niedalekiej odległości znajduje się miejscowość Wycliffe Well, australijska stolica UFO. Obecnie Alice Springs ma bardzo hipisowski charakter. Udamy się na około 3 – godzinną wędrówkę wzdłuż Larapinta Trail.

Ayers Rock (Uluru) – legendarny kamień

Najbardziej charakterystyczna atrakcja turystyczna Australii. Położony w samym sercu kraju, ten ogromny kamień – wznoszący się na prawie 350 metrów – przyciąga tysiące turystów z całego świata. Spędzimy tu noc, by zobaczyć, jak niebo staje się krwisto czerwone podczas zachodu słońca. Należy pamiętać, że Ayers Rock jest obiektem kultu rdzennej ludności i sama wspinaczka na kamień jest zakazana. Ale nic straconego! Dookoła Ayers Rock wytyczonych jest wiele szlaków, którymi będziemy chodzić i oglądać ten niesamowity pomnik przyrody.

Adelaide – powrót do cywilizacji

Po przejechaniu około 3500 km dotrzemy do Adelaide – miasta położonego na południowym wybrzeżu Australii. Będzie to pierwsze duże miasto od ponad tygodnia, tak więc skorzystamy z tego przywileju, jaki nam się trafił, i nadrobimy braki cywilizacyjne: zwiedzimy centrum miasta, udamy się na wspólną degustację wina oraz kolację. Stąd wyruszymy na słynną The Great Ocean Road – uznawaną za najpiękniejszą drogę Australii.git!

australia the great ocean road

The Great Ocean Road - nadmorska przygoda

Po wyjeździe z Adelajdy, udamy się przepiękną drogą nadmorską w kierunku Melbourne. Zapierające dech w piersiach widoki, wysokie klify, wyspy i szansa na zobaczenie wielorybów migrujących wzdłuż południowego wybrzeża Australii. Tutaj klimat zmieni się diametralnie w porównaniu z północną i środkową częścią kraju, będzie zdecydowanie chłodniej. Najsłynniejsze z miejsc, które odwiedzimy to 12 Apostołów czy Loch Ard Gorge.
 

Sanktuarium australijskich zwierząt - unikatowe gatunki

Przed przyjazdem do Melbourne, odwiedzimy sanktuarium zwierząt. Zobaczymy gatunki, które można spotkać tylko i wyłącznie w Australii. Ośrodek od wielu lat opiekuje się zwierzętami takimi jak: misie koala, kangury, psy dingo, wallabe, wombaty. Jeżeli marzyliście o tym, żeby na własne oczy zobaczyć pociesznego misia koalę trzymającego się kurczowo gałęzi, czy zjadającego wielki liść eukaliptusa, to sanktuarium zwierząt będzie miejscem, które Was zachwyci!

Melbourne – pieszo po metropolii

To drugie największe miasto Australii. Żegnając się z tym krajem, udamy się w pieszą wycieczkę po centrum odwiedzając Queen Victoria Market, czy Federation Square. Przejedziemy się zabytkowy tramwajem i wjedziemy na Eureka Tower z punktem widokowym na wysokości 285 m n.p.m. Z Melbourne udamy się w drogę powrotną do Polski.

Doświadcz

Serce Australii – Outback

Sercem Australii zdecydowanie jest czerwona, rozżarzona ziemia rozciągacej się pustyni. Solistowa wyprawa wiedzie przez Outback – środkową część tego wielkiego kraju. Doświadcz prawdziwej Australii, przemierz tysiące kilometrów wzdłuż niekończącej się drogi, gdzie będzie Ci towarzyszyć skwar, gdzieniegdzie przebiegające kangury i przede wszystkim nieprawdopodobna przestrzeń z pustynnym krajobrazem.

Spróbuj

Stek z kangura, Tim Tamy, Fish & Chips

Kiedy myślimy o Australii, to jedzenie nie jest na pewno tym, co przychodzi do głowy jako pierwsze skojarzenie. Niemniej jednak jest tu parę potraw, które warto spróbować. Wszechobecne Fish & Chips, które nie jest wybitnie australijskim daniem, ale zdecydowanie trzeba je zjeść, na deser batoniki Tim Tamy, czyli australijskie słodkości, a dla chętnych również stek z kangura – tym razem zdecydowanie lokalna potrawa. Na śniadanie spróbujemy na pewno tostów z brązową mazią Vegemite i na długą drogę, która nas czeka, zaopatrzymy się w bułki z bekonem i jajkiem!

Sprawdź się

Ponad 5000 km w Australii!

Czy też marzyłeś kiedyś o wakacjach w camperze? Wybierasz, gdzie chcesz spać i codziennie przemieszczasz się i odkrywasz nowe miejsca? Sprawdź się na solistowym road tripie, który będzie przygodą życia – gwarantujemy! W ciągu jednej wyprawy przemierzymy Australię i pokonamy aż ponad 5000 km, by odkryć najciekawsze miejsca tego pięknego kraju. Pójdziemy również o krok dalej i zobaczymy to, co znajduje się poza szlakiem. Jeżeli Australia, to tylko z Solistami!

Odetchnij

Park Narodowy Kakadu – krokodyle i termity

Jeden z największych i najbardziej znanych parków narodowych Australii, jednocześnie jedno z najbardziej popularnych siedlisk krokodyli oraz termitów. Tutaj o wschodzie słońca udamy się na dwugodzinną wycieczkę łódką, podczas której będziemy obserwować krokodyle w ich naturalnym środowisku.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • ponad 5000km przez bezdroża Australii w wygodnych camperach!
 • idealny wyjazd dla fanów natury, poza kilkoma miastami, większość czasu spędzimy w zupełnej dziczy
 • odwiedzisz kilka parków narodowych
 • zobaczysz zachód słońca nad Ayers Rock
 • doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
 • zobaczysz kangury, koale, krokodyle i mnóstwo zwierząt żyjących jedynie w Australii
 • odwiedzisz słynną australijską metropolię – Melbourne
 • popływasz w krystalicznie czystym oceanie i jeziorach
 • odwiedzisz społeczności rdzennych mieszkańców Australii
 • zobaczysz 50 – metrowe ciężarówki pędzące przez interior
 • poczujesz wyluzowany klimat Australijczyków i doświadczysz ich specyficznego stylu bycia
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Transport

Genialna cena na lot do Australii! Wygodne połączenie z Warszawy lub Berlina

WAW / TXL

Warszawa / Berlin

plane icon

DRW / MEL

Darwin / Melbourne

Cena biletu

3300 pln - 3850 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3300 zł.Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7163 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1750 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1750 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

990 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

15000 pln

Cena zawiera

 • wypożyczenie wygodnych 4-6- osobowych campervanów
 • 4 noclegi na campingach, pozostałe noclegi w miejscach przeznaczonych do odpoczynku
 • 2 noclegi w hostelach (Darwin i Melbourne)
 • pełne wyposażenie campera w sprzęt campingowy oraz kuchenny
 • koszt paliwa na całej trasie
 • wstępy do parków narodowych
 • rejs łódką z oglądaniem krokodyli
 • bilet wstępu do sanktuarium australijskich zwierząt
 • zwiedzanie Melbourne (komunikacja miejska oraz wjazd na taras widokowy)
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • lotu wewnętrznego (koszt to ok. 500 zł)
 • wyżywienia - robimy wspólne zakupy i gotujemy na postojach, okazjonalnie zjemy w restauracji, spróbujemy również lokalnych potraw
 • dodatkowych opcjonalnych atrakcji
 • kaucja w razie dodatkowych opłat związanych z eksploatacją campera (kosz to 150 $)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

01 IV 2020

Do

18 IV 2020

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

7063 pln

Cena lotu

3700 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy