1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Podróż przez dżunglę, wodospady i pola ryżowe 29

Zabezpieczony: Podróż przez dżunglę, wodospady i pola ryżowe Laos + Wietnam

Pomysł na wyprawę marzeń

Tylko pomyśl… azjatycka dżungla, dzikie wodospady, ogromne pionowe skały i rozległe, soczyście zielone pola ryżowe. Północna część Azji Południowo-Wschodniej kusi dzikością, przygodą i mieszkanką kulturową. Wyrusz z nami na poszukiwanie wrażeń! Odkryj wioski górskich mniejszości etnicznych, przepłyń rzeki i zatoki oraz rozsmakuj się wietnamskich i laotańskich daniach.

#soliściteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Luang Prabang
 • Vang Vieng
 • Pakse
 • Hanoi
 • Ha Long
 • Mai Chau
 • Kuang Si Falls
 • Bolaven Plateau
 • Ha Long Bay

ODKRYJ Z NAMI DZIKĄ PÓŁNOC LAOSU I WIETNAMU!

Daj się porwać całkowicie innej kulturze! Poznaj świat, w którym nikt się nigdzie nie śpieszy, problemy nie istnieją, a wszystkie sprawy załatwia się uśmiechem. Będziemy odkrywać dwa kraje – Laos i Wietnam – intensywnie, aktywnie, lokalnie i poza utartym szlakiem. Odkryj jak soczyście zielony jest Laos i jak głośny potrafi być Wietnam! Będziemy gotować, wspinać się, wchodzić na punkty widokowe, pływać łodziami i kajakami. Nie zabraknie również dni zatrzymania się, kiedy będziemy bujać się w hamaku i pozwolimy, by szum Mekongu ukołysał nas do snu. Odkryjemy wibrujące od dźwięków i zapachów stolice oraz pozwolimy zabrać się na wycieczkę po najsmaczniejszych lokalnych knajpkach. Z nami odkryjesz pełne spektrum doświadczeń tej części Azji!

#SoliściTeam

Laos

Laos to kraj Azji Południowo Wschodniej, który zachwyci nas przepięknymi krajobrazami – górzyste tereny przecinane słynną rzeką Mekong, małe klimatyczne wioski na wzgórzach i klasztory buddyjskie w najmniej oczekiwanych miejscach. Będziemy podziwiać kaskady imponujących wodospadów tonących w zieleni, wzgórza pokryte tajemniczą mgłą, wypijemy lokalną kawę w jednej z wielu lokalnych knajpek na szlaku. Wspólnie odkryjemy dziką twarz Laosu!

LUANG PRABANG - MIASTO UKRYTE W DŻUNGLI

Dawna stolica Laosu, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miasto, które wyrosło pośrodku dżungli, wyjątkowe miejsce, wciśnięte pomiędzy dwie rzeki, a położone u stóp świątynnego wzgórza. Tu możesz odkryć piękne świątynie ze złotymi dachami, spróbować przysmaków z jednego z najlepszych nocnych marketów i spędzić godziny w legendarnym barze Utopia.

KUANG SI FALLS - NAJPIĘKNIEJSZY WODOSPAD w AZJI

Zobacz spektakl światła przelewającego się pomiędzy liściami drzew i wypełniającego wapienne tarasy trzypiętrowego wodospadu Kuang Si. To ono odpowiada za jasnoniebieską barwę wody, która momentami aż zmienia się w turkusową. Dotrzyj do źródła, powchodź na gałęzie i popływaj w naturalnych basenach wodospadu. Woda przyjemnie ochłodzi Cię w upalny dzień.

NONG KHIAW - SKĄPANE WE MGLE

Nieduża wioska położona wśród gór Laosu, do której turyści nie docierają, a przyciąga jedynie miłośników natury i sportów outdoorowych. Spokojnie można spędzić tutaj kilka dni eksplorując okoliczne góry i jaskinie. To tu co rano zbiera się gęsta, mleczna mgła i powoli wznosi się ku górze. W Nong Khiaw popłyniesz rzeką, wybierzesz się na najlepszy trekking w Laosie i będziesz podziwiał tę słynną mgłę z magicznego punktu widokowego.

BOLAVEN PLATEAU - KRAINA WODOSPADÓW

Całkowicie odmienny region Laosu – to kraina kawy, herbaty, mniejszości etnicznych, słoni i wodospadów. Teren ten położony jest na kraterze dawnego wulkanu. Miejscowi żyją tutaj dumni z tego, co dała im natura. Duże wzgórza, wysokie drzewa, lasy, klify i wygasłe wulkany oraz lokalna kuchnia sprawiają, że płaskowyż Bolaven to zdecydowanie miejsce w Laosie, którego nie można ominąć!

WIETNAM

Wietnam to kraj bardzo różnorodny. Podczas wyprawy poczujemy klimat wietnamskiej kultury w Hanoi, zobaczymy słynną zatokę Ha Long, a także wiele cudownych wodospadów, spróbujemy razem setki różnych genialnych potraw. Podróż do Wietnamu to świetny pomysł na niesztampowe i egzotyczne wakacje. Ten niezwykły kraj z pewnością zachwyci Cię zarówno kulturą, krajobrazami, jak i gościnnością swoich mieszkańców.

HANOI - WIBRUJĄCA ENERGIA STOLICY

Morze skuterów przelewające się przez ulice miasta, wraz z ogłuszającym trąbieniem dobiegającym ze wszystkich stron kontrastuje tu ze spokojem staruszków uprawiających Tai Chi w parku nad jeziorem. To właśnie jest Hanoi – mieszanka azjatyckiej i kolonialnej architektury oraz wspaniałe zapachy dobiegające ze wszystkich stron. My spróbujemy po kawałku z obu tych światów – będziemy uprawiać jogę i odwiedzimy słynną i gwarną Train Street. 🙂

 1

HA LONG BAY - NATURALNY CUD ŚWIATA

Rejs po Zatoce Lądującego Smoka na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Odkryjemy jej mało znany wycinek, a mianowicie Lan Ha Bay. Będziemy podziwiać tysiące krasowych skał wystających ponad poziom wody, sprawdzimy swoich sił na kajakach i będziemy pływać w błękitnej wodzie, a po tych aktywnościach spałaszujemy na łodzi obiad składający się z lokalnych dań.

Mai Chau - górska oaza spokoju

To tu podczas trekkingu poznasz mniejszości etniczne ukryte w górskich wioskach, zobaczysz jak spokojnie płynie życie Wietnamczyków uprawiających ryż i zobaczysz tradycyjny taniec. Przejedziesz się rowerem wśród tarasów ryżowych i będziesz miał możliwość sfotografowania najbardziej bajecznych scenerii.

TAM COC - MIEJSCE LEŻĄCEGO SMOKA

Najbardziej magiczne miejsce w całym Wietnamie. Tu smoki zamieszkują jaskinie, a świątynie wykute są w skałach. To tutaj trzeba pokonać 400 schodów w drodze na punkt widokowy Góry Leżącego Smoka, popłynąć w rejs po rzece płynącej przez jaskinie i wokół skał wyrastających pionowo ze wszystkich stron. Zobacz na własne oczy miejsce nazywane ‘Ha Long Bay’ na lądzie i oceń czy słusznie otrzymało taką nazwę.

DOŚWIADCZ

Piękna niezwykłych pól ryżowych

Połacie pól ryżowych tworzą niezwykły krajobraz – bardzo charakterystyczny dla Wietnamu. Ryż od wieków był podstawowym pożywieniem Wietnamczyków, stąd często życie wiosek skupia się wokół właśnie pól uprawnych, które będziemy mieli okazję podziwiać na naszej trasie.

SPRÓBUJ

Przekroju najsmaczniejszych laotańskich potraw

Wybierz się z nami na prawdziwy food tour prowadzony przez poznanego przez nas Laotańczyka. Zjemy ryżowe pączuszki, słynną mięsną sałatkę larb, pad lao, spróbujemy ryżowej wódki, a na koniec wypijemy cudownie mocną i słodką kawą z mleczkiem skondensowanym. A w Wietnamie? Oczywiście sajgonki, najprawdziwsza zupa Pho i słynne kanapki banh mi!

 

SPRAWDŹ SIĘ

Vang Vieng – wioska pełna możliwości

Ta cicha i malownicza wioska skrywa niesamowite pokłady adrenaliny! To tu możesz wchodzić na punkty widokowe i podziwiać zachody słońca, uczyć się wspinaczki skalnej, zipelinować przez dżunglę i spływać na ogromnej oponie przez rzekę, zatrzymując się jedynie w przybrzeżnym barze.

ODETCHNIJ

Wsłuchaj się w szum Mekongu

Pozwól by szum Mekongu uspokoił myśli i je wyciszył. To jest właśnie ten moment, kiedy w trakcie podróży naprawdę odetchniemy pełną piersią, zwolnimy tempo, by rozkoszować się przepiękną naturą i po prostu tak zwyczajnie być.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz dwa fascynujące azjatyckie państwa
 • odwiedzisz Laos jeszcze przed rozkwitem jego popularności
 • będziesz przedzierał się przez dżunglę
 • przepłyniesz Mekong łodzią
 • poznasz część ze 100 wodospadów
 • wypoczniesz na jednej z 4000 wysp
 • poznasz lokalne społeczności w Laosie i Wietnamie
 • odkryjesz jak błękitna jest woda w Kuang Si Falls
 • będziesz pływał w Zatoce Lądującego Smoka
 • doświadczysz trekkingu przez wietnamskie góry
 • zachwycisz się pięknem azjatyckich świątyń
 • odkryjesz chaos wietnamskiej stolicy - Hanoi
 • rozsmakujesz się w lokalnych potrawach
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Transport

Wygodne połączenie z Warszawy lub Berlina!

WAW

Warszawa

plane icon

HAN

Hanoi

SGN

Ho Chi Minh

plane icon

WAW

Warszawa

Cena biletu

2100 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5516 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1500 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1500 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

680 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • noclegi w 2-4 osobowych pokojach
 • homestay w Mai Chau
 • wszystkie przejazdy wewnętrzne
 • transfery lotniskowe
 • bogaty program wyprawy
 • bilety wstępu do Kuang Si Falls
 • bilety wstępu do Budda Park
 • wstępy na most do Wat Xieng Thong i na Mount Phousi
 • rejs po zatoce Ha Long Bay
 • wycieczka łodzią po rzece w Trang An
 • wycieczki z przewodnikiem '100 wodospadów' oraz 'Bolaven Plateau'
 • wypożyczenie rowerów
 • promesę wizową do Wietnamu wielokrotnego wjazdu
 • 2 przeloty wewnętrzne
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • lotu wewnętrznego (ok. 500 zl)
 • wiz (do Laosu - 30$ oraz do Wietnamu - 50$)
 • wyżywienia (tanio na miejscu)
 • ewentualnych atrakcji dodatkowych, tj. - kursu gotowania (32$), wizyty w sanktuarium słoni (100$), kursu wspinaczki (25$), wycieczki zipline (25$)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

03 III 2020

Do

19 III 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5516 pln

Cena lotu

2100 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680