Autentyczna i dzika strona Azji 28

Autentyczna i dzika strona Azji Laos + Wietnam

Pomysł na wyprawę marzeń

Tylko pomyśl… azjatycka dżungla, dzikie wodospady, ogromne pionowe skały i rozległe, soczyście zielone pola ryżowe. Północna część Azji Południowo-Wschodniej kusi dzikością, przygodą i mieszkanką kulturową. Wyrusz z nami na poszukiwanie wrażeń! Odkryj wioski górskich mniejszości etnicznych, przepłyń rzeki i zatoki oraz rozsmakuj się wietnamskich i laotańskich daniach.

#soliściteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Luang Prabang
 • Vang Vieng
 • Pakse
 • Hanoi
 • Ha Long
 • Mai Chau
 • Kuang Si Falls
 • Bolaven Plateau
 • Ha Long Bay

ODKRYJ Z NAMI DZIKĄ PÓŁNOC LAOSU I WIETNAMU!

Daj się porwać całkowicie innej kulturze! Poznaj świat, w którym nikt się nigdzie nie śpieszy, problemy nie istnieją, a wszystkie sprawy załatwia się uśmiechem. Będziemy odkrywać dwa kraje – Laos i Wietnam – intensywnie, aktywnie, lokalnie i poza utartym szlakiem. Odkryj jak soczyście zielony jest Laos i jak głośny potrafi być Wietnam! Będziemy gotować, wspinać się, wchodzić na punkty widokowe, pływać łodziami i kajakami. Nie zabraknie również dni zatrzymania się, kiedy będziemy bujać się w hamaku i pozwolimy, by szum Mekongu ukołysał nas do snu. Odkryjemy wibrujące od dźwięków i zapachów stolice oraz pozwolimy zabrać się na wycieczkę po najsmaczniejszych lokalnych knajpkach. Z nami odkryjesz pełne spektrum doświadczeń tej części Azji!

Laos

Laos to kraj Azji Południowo – Wschodniej, który zachwyci nas przepięknymi krajobrazami – górzyste tereny przecinane słynną rzeką Mekong, małe klimatyczne wioski na wzgórzach i klasztory buddyjskie w najmniej oczekiwanych miejscach. Będziemy podziwiać kaskady imponujących wodospadów tonących w zieleni, wzgórza pokryte tajemniczą mgłą, wypijemy lokalną kawę w jednej z wielu lokalnych knajpek na szlaku. Wspólnie odkryjemy dziką twarz Laosu!

Autentyczna i dzika strona Azji 22

Vang Vieng – wioska pełna możliwości

Niewielkie miasteczko położone w środkowym Laosie nad rzeką Nam Song z pewnością Cię zaskoczy! Chociaż nie zaskakuje wielkością, to ma niezwykle wiele do zaoferowania! Niezwykłe krajobrazy można podziwiać ze znajdujących się w okolicy punktów widokowych, które są szczególnie oblegane w momencie wschodu i zachodu słońca. Formacje sklalne wręcz zachęcają do wspinaczki, a obecność dżungli prosi się o trekking pośród drzew lub – dla bardziej odważnych – zjazd na linie!

LUANG PRABANG - MIASTO UKRYTE W DŻUNGLI

Dawna stolica Laosu, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miasto, które wyrosło pośrodku dżungli, wyjątkowe miejsce, wciśnięte pomiędzy dwie rzeki, a położone u stóp świątynnego wzgórza. Tu możesz odkryć piękne świątynie ze złotymi dachami, spróbować przysmaków z jednego z najlepszych nocnych marketów i spędzić godziny w legendarnym barze Utopia.

KUANG SI FALLS - NAJPIĘKNIEJSZY WODOSPAD w AZJI

Zobacz spektakl światła przelewającego się pomiędzy liściami drzew i wypełniającego wapienne tarasy trzypiętrowego wodospadu Kuang Si. To ono odpowiada za jasnoniebieską barwę wody, która momentami aż zmienia się w turkusową. Dotrzyj do źródła, powchodź na gałęzie i popływaj w naturalnych basenach wodospadu. Woda przyjemnie ochłodzi Cię w upalny dzień.

NONG KHIAW - WIOSKA SKĄPANA WE MGLE

Nieduża wioska położona wśród gór Laosu, do której turyści nie docierają, przyciąga jedynie miłośników natury i sportów outdoorowych. Spokojnie można spędzić tutaj kilka dni eksplorując okoliczne góry i jaskinie. To tu co rano zbiera się gęsta, mleczna mgła i powoli wznosi się ku górze. W Nong Khiaw popłyniesz rzeką, wybierzesz się na najlepszy trekking w Laosie i będziesz podziwiał tę słynną mgłę z magicznego punktu widokowego.

Autentyczna i dzika strona Azji 18

BOLAVEN PLATEAU - KRAINA WULKANÓW I WODOSPADÓW

Całkowicie odmienny region Laosu – to kraina kawy, herbaty, mniejszości etnicznych, słoni i wodospadów. Teren ten położony jest na kraterze dawnego wulkanu. Miejscowi żyją tutaj dumni z tego, co dała im natura. Duże wzgórza, wysokie drzewa, lasy, klify i wygasłe wulkany oraz lokalna kuchnia sprawiają, że płaskowyż Bolaven to zdecydowanie miejsce w Laosie, którego nie można ominąć!

WIETNAM - RÓŻNORODNOŚĆ I PRZYGODA, KTÓRA CIĘ ODMIENI

Wietnam to kraj bardzo różnorodny. Podczas wyprawy poczujemy klimat wietnamskiej kultury w Hanoi, zobaczymy słynną zatokę Ha Long, a także wiele cudownych wodospadów, spróbujemy razem setki różnych genialnych potraw. Podróż do Wietnamu to świetny pomysł na niesztampowe i egzotyczne wakacje. Ten niezwykły kraj z pewnością zachwyci Cię zarówno kulturą, krajobrazami, jak i gościnnością swoich mieszkańców.

Autentyczna i dzika strona Azji 10

Piękno pól ryżowych

Pola ryżowe to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu wietnamskiego. Te niezwykle wyglądające tarasy ryżowe to dla nas piękny widok, lecz dla lokalnych mieszkańców ciężka praca i często jedyne źródło zarobku. Odwiedziny tych terenów nie tylko zachwycą nas krajobrazem, ale też z pewnością wzbudzą w nas wiele wdzięczności dla pracy Wietnamczyków.

HANOI - WIBRUJĄCA ENERGIA STOLICY

Morze skuterów przelewające się przez ulice miasta, wraz z ogłuszającym trąbieniem dobiegającym ze wszystkich stron kontrastuje tu ze spokojem staruszków uprawiających Tai Chi w parku nad jeziorem. To właśnie jest Hanoi – mieszanka azjatyckiej i kolonialnej architektury oraz wspaniałe zapachy dobiegające ze wszystkich stron. My spróbujemy po kawałku z obu tych światów – będziemy uprawiać jogę i odwiedzimy słynną i gwarną Train Street. 🙂

Mai Chau - górska oaza spokoju

To tu podczas trekkingu poznasz mniejszości etniczne ukryte w górskich wioskach, zobaczysz jak spokojnie płynie życie Wietnamczyków uprawiających ryż i zobaczysz tradycyjny taniec. Przejedziesz się rowerem wśród tarasów ryżowych i będziesz miał możliwość sfotografowania najbardziej bajecznych scenerii.

TAM COC - MIEJSCE LEŻĄCEGO SMOKA

Najbardziej magiczne miejsce w całym Wietnamie.

Tu smoki zamieszkują jaskinie, a świątynie wykute są w skałach.

To tutaj trzeba pokonać 400 schodów w drodze na punkt widokowy Góry Leżącego Smoka, popłynąć w rejs po rzece płynącej przez jaskinie i wokół skał wyrastających pionowo ze wszystkich stron.

Zobacz na własne oczy miejsce nazywane ‘Ha Long Bay’ na lądzie i oceń czy słusznie otrzymało taką nazwę.

Autentyczna i dzika strona Azji 6

HA LONG BAY - NATURALNY CUD ŚWIATA

Rejs po Zatoce Lądującego Smoka na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Odkryjemy jej mało znany wycinek, a mianowicie Lan Ha Bay. Będziemy podziwiać tysiące krasowych skał wystających ponad poziom wody, sprawdzimy swoich sił na kajakach i będziemy pływać w błękitnej wodzie, a po tych aktywnościach spałaszujemy na łodzi obiad składający się z lokalnych dań.

Wietnam i Laos - kulinarna uczta dla wszystkich zmysłów

Jeśli kochasz podróże, a podróże oznaczają dla Ciebie również… jedzenie, to lepiej trafić nie mogłeś! Wietnam słynie z pysznej kuchni: sajgonki, świeże zioła, wszechobecny rybny sos, papier ryżowy i wietnamskie zupy, które są najsmaczniejsze na świecie! Wietnamska kuchnia jest bardzo różnorodna i dobra, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie! Natomiast Laos nie ustępuję smakowo sąsiadowi. Słodka kawa ze skondensowanym mlekiem, dania podawane na pędach bambusa, ryż przygotowywany w charakterystyczny dla tego rejonu sposób, z którego robi się tutaj m.in. pyszne ryżowe pączuszki! Oj, będzie się działo!

DOŚWIADCZ:

Piękna niezwykłych pól ryżowych

Połacie pól ryżowych tworzą niezwykły krajobraz – bardzo charakterystyczny dla Wietnamu. Ryż od wieków był podstawowym pożywieniem Wietnamczyków, stąd często życie wiosek skupia się wokół właśnie pól uprawnych, które będziemy mieli okazję podziwiać na naszej trasie.

SPRÓBUJ:

Przekroju najsmaczniejszych laotańskich potraw

Wybierz się z nami na prawdziwy food tour prowadzony przez poznanego przez nas Laotańczyka. Zjemy ryżowe pączuszki, słynną mięsną sałatkę larb, pad lao, spróbujemy ryżowej wódki, a na koniec wypijemy cudownie mocną i słodką kawę z mleczkiem skondensowanym. A w Wietnamie? Oczywiście sajgonki, najprawdziwsza zupa Pho i słynne kanapki banh mi!

SPRAWDŹ SIĘ:

Vang Vieng – wioska pełna możliwości

Ta cicha i malownicza wioska skrywa niesamowite pokłady adrenaliny! To tu możesz wchodzić na punkty widokowe i podziwiać zachody słońca, uczyć się wspinaczki skalnej, zipelinować przez dżunglę i spływać na ogromnej oponie przez rzekę, zatrzymując się jedynie w przybrzeżnym barze.

ODETCHNIJ:

Wsłuchaj się w szum Mekongu

Pozwól by szum Mekongu uspokoił myśli i je wyciszył. To jest właśnie ten moment, kiedy w trakcie podróży naprawdę odetchniemy pełną piersią, zwolnimy tempo, by rozkoszować się przepiękną naturą i po prostu tak zwyczajnie być.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz dwa fascynujące azjatyckie państwa
 • odwiedzisz Laos jeszcze przed rozkwitem jego popularności
 • będziesz przedzierał się przez dżunglę
 • przepłyniesz Mekong łodzią
 • poznasz część ze 100 wodospadów
 • wypoczniesz na jednej z 4000 wysp
 • poznasz lokalne społeczności w Laosie i Wietnamie
 • odkryjesz jak błękitna jest woda w Kuang Si Falls
 • będziesz pływał w Zatoce Lądującego Smoka
 • doświadczysz trekkingu przez wietnamskie góry
 • zachwycisz się pięknem azjatyckich świątyń
 • odkryjesz chaos wietnamskiej stolicy - Hanoi
 • rozsmakujesz się w lokalnych potrawach
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6020 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1650 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1650 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

680 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13510 pln

Cena zawiera

 • noclegi w 2-4 osobowych pokojach
 • homestay w Mai Chau
 • wszystkie przejazdy wewnętrzne
 • transfery lotniskowe
 • bogaty program wyprawy
 • bilety wstępu do Kuang Si Falls
 • bilety wstępu do Budda Park
 • wstępy na most do Wat Xieng Thong i na Mount Phousi
 • rejs po zatoce Ha Long Bay
 • wycieczka łodzią po rzece w Trang An
 • wycieczki z przewodnikiem '100 wodospadów' oraz 'Bolaven Plateau'
 • wypożyczenie rowerów
 • promesę wizową do Wietnamu wielokrotnego wjazdu
 • 2 przeloty wewnętrzne
 • opiekę polskiego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • lotu wewnętrznego (ok. 500 zl)
 • wiz (do Laosu - 30$ oraz do Wietnamu - 50$)
 • wyżywienia (tanio na miejscu)
 • ewentualnych atrakcji dodatkowych, tj. - kursu gotowania (32$), wizyty w sanktuarium słoni (100$), kursu wspinaczki (25$), wycieczki zipline (25$)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Woman in traditional Yukata with red umbrella at bamboo forest of Arashiyama in Kyoto, Japan

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Woman in traditional Yukata with red umbrella at bamboo forest of Arashiyama in Kyoto, Japan

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy