Jordania

Pustynna przygoda
Wybierz termin

Pustynna przygoda

Lider: Jarek Kryński

Pustynna przygoda

Jordania to nie tylko Petra! Można tu również doświadczyć nocy pod miliardem gwiazd, śpiąc w beduińskich namiotach, poczuć się niczym na marsie, przemierzając niezwykłą pustynię Wadi Rum, czy zwyczajnie poczytać gazetę, leżąc na plecach w morzu Martwym. Niezapomnianych wrażeń przyniesie nam kanioning w rezerwacie Wadi al. Mujib a na deser – nurkowanie by podziwiać rafę koralową w Akabie. Aby upchnąć tyle atrakcji w zaledwie 8 - dniowym wyjeździe, skorzystamy z lokalnej firmy przewozowej. Uczestnicy będą mieli szanse podglądać Jordanie i przyjaznych ludzi. Już teraz wyrusz na przygodę życia!

#SolisciTeam

Poziomq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

JORDANIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Amman
arrow
Wadi Rum
arrow
Morze Martwe
arrow
Wadi Mujib
arrow
Petra
arrow
Akaba
arrow

Przeżyj całą gamę doznań!

To będzie naprawdę intensywny tydzień! Zobaczymy cud świata (dosłownie!), spędzimy noc na pustyni, która wygląda jak wyjęta z filmu science fiction, odwiedzimy rezerwat charakteryzujący się największym zróżnicowaniem gatunków w całej Jordanii, wykąpiemy się w najbardziej zasolonym morzu na świecie, podniesiemy swój poziom adrenaliny w trakcie kanioningu i zapatrzymy się w niesamowicie rozgwieżdżone niebo nad pustynią Wadi Rum. Oprócz tego, przejedziemy się jeepami z napędem 4×4 po pustyni, spróbujemy lokalnych przysmaków Jordanii i spędzimy wieczór tak, jak prawdziwi beduini.

arrow

Petra – ikona Jordanii

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć prawdziwej perły Jordanii czyli Petry. Petra to wyjątkowe, wielobarwne ruiny miasta Nabatejczyków. Na tyle wyjątkowe, że znajdują się one na liście siedmiu nowych cudów świata oraz na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można się tu zgubić na kilka dni, odkrywając, kolejne pomieszczenia wykute w skale. Petra przybiera różne maski w zależności od pory dnia, promieniuje na różne kolory w zależności od padających na nią promieni słonecznych.

Amman – kwintesencja bliskiego wschodu

Amman ze swoją barwną historią sięgającą starożytności, zachwyca wyjątkowymi zabytkami. Kwintesencja bliskiego wschodu. Ogólnie panujący chaos, rozlany na kilku wzgórzach komponujących się w miasto o architekturze jakiej nie doświadczymy w Europie. Lokalny market zachwyca ciekawymi produktami a słynna Rainbow Street przyciąga klimatycznymi knajpkami, tradycyjnymi lodami i kultowymi falafelami.

arrow

Wadi Rum – najpiękniejsza pustynia na świecie

Mówi się, że jest to jedna z najpiękniejszych pustyń na świecie. Kosmiczne krajobrazy, liczne formacje skalne i niezapomniane gwieździste niebo w nocy. Nie bez powodu to miejsce zostało wybrane, aby nakręcić tutaj film „Marsjanin”. Wszystko to skąpane w beduińskiej kulturze spania w namiotach, wędrówek na wielbłądach i wycieczek samochodami terenowymi.

arrow

Dana – rezerwat przyrody

Jordanię kojarzymy raczej z pustynnym klimatem. Nasze wyobrażenia zmienią się po całodniowym trekkingu w rezerwacie przyrody Dana. Jako że rozciąga się on od Doliny Jordanu (- 200m.n.p.m) do wzgórz z klifowymi zboczami w okolicy miejscowości Al-Kadisijja (1400m.n.p.m), przechodzi on przez cztery strefy biogeograficzne.
Można tu zobaczyć największą różnorodność gatunkową zwierząt i roślin w całej Jordanii. Wiele z nich występuje tylko tutaj i jest zagrożona wyginięciem

arrow

Morze Martwe – najbardziej zasolone

Wyobrażasz sobie leżenie na plecach na środku morzu i czytanie gazety? A przy tym wszystkim kompletny relaks bo wyporność wody jest tak duża że nie musisz nawet palcem ruszać aby utrzymać się na powierzchni? To właśnie jest morze martwe, które nie bez powodu tak się nazywa. Ze względu na największe zasolenie na świecie, pod powierzchnią wody nie żyje ani jedno stworzenie. Jednocześnie to również najniżej położone miejsce na ziemi! (-430m.n.p.m)

arrow

Wadi Mujib – przez wodospady i skałki

Co to właściwie jest ten kanioning? Liczne skałki, wodospady, progi wodne, liny i inne przeszkody zamknięte w niezwykłym kanionie z rzeką płynącą jej korytem. W tym wydaniu przy pomocy: wspinania, pływania i trekkingu zmierzymy się z kanionem Wadi Mujib. Brzmi szalenie? To lepiej spakujcie dobre buty do chodzenia po wodzie!

arrow

Akaba – raj dla nurków

Akaba słynie z przejrzystej wody, która sprzyja snorkelingowi oraz nurkowaniu z butlą. Wzdłuż całej linii brzegowej rozrzucone są liczne wraki statków i czołgów. Z całą pewnością będzie to gratka dla bardziej doświadczonych nurków. Ale i Ci mniej doświadczeni będą mogli podziwiać wyjątkową rafę koralową która znajduje się już kilkanaście metrów od brzegu. Swoją drogą, kąpiel w morzu czerwonym to już jest niecodzienne przeżycie.

arrow

Wadi Rum nocą

Wadi Rum wygląda zjawisko nie tylko w dzień, ale i w nocy, kiedy niebo zapala się tysiącem gwiazd. A uwierzcie nam: gwiazdy świecą tam wyjątkowo jasno, oblewając pustynię magiczną niebieską poświatą. W takich okolicznościach spędzimy wieczór pełen atrakcji: ognisko, szisza i rozmowy z prawdziwymi Beduinami, a wszystko to zwieńczone wyjątkową ucztą składającą się z typowych pustynnych dań.

Noclegi

Noc w Beduińskich namiotach

 

Jeśli sama wizja gwieździstego nieba nad pustynią to za mało, to co jeśli dodamy do tego możliwość przespania się w beduińskich namiotach? Podczas wyprawy spać będziemy głównie w klimatycznych hostelach, ale czeka nas też nocleg niezwykły – na campingu położonym w samym sercu pustyni Wadi Rum! Noc spędzimy tam w wygodnych namiotach w stylu glamping, które pozwolą zaznać nam prawdziwego pustynnego życia. Jeśli ta wizja Ci się podoba to rewelacja, bo powtórzymy to również w pobliżu rezerwatu Dana!

 

Pozostałe noce spędzimy w hotelach trzy gwiazdkowych, w pokojach 2 – 4 osobowych.

arrow

Transport

Na pustyni Wadi Rum czeka na nas jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja: przejazd jeepami 4×4. Pęd przez pustynne piaski, wiatr we włosach i żar na twarzy gwarantują przeżycia niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju. Wspaniałości tej chwili dodają krajobrazy jak nie z tej ziemi – piaskowe wydmy i strome skalne wąwozy oraz przechadzające się po nich dzikie wielbłądy. Na całej trasie towarzyszyć nam będzie miejscowy przewodnik.

arrow

Lokalna kuchnia

W Jordanii „coś dla siebie” znajdą zarówno miłośnicy mięsa, jak i wegetarianie. Jordańska kuchnia to zaś istna symfonia kolorów, smaków i zapachów, co sprawia, że człowiek chłonie ją każdym zmysłem. Podczas wyprawy nie raz będziemy mieli okazję spróbować pysznych jordańskich przysmaków i poznać kulturę kraju…od kuchni.

 

arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Magia Jordanii – historia i tradycja Doświadcz magii jordańskiej historii, spójrz na ziemie obiecaną z góry Nebo, tej samej ...

Magia Jordanii – historia i tradycja

Doświadcz magii jordańskiej historii, spójrz na ziemie obiecaną z góry Nebo, tej samej z której widział ją Mojżesz. Odkryj liczne zakamarki skalnego miasta w Petrze i poznaj uroki życia prawdziwych Beduinów.

arrow
Spróbuj:

Przysmaki Jordanii  Zasmakuj beduińskiej odmiany grilla tzw. Zarb, którego przygotowuje się w specjalnie wcześniej przygotowanym d...

Przysmaki Jordanii 

Zasmakuj beduińskiej odmiany grilla tzw. Zarb, którego przygotowuje się w specjalnie wcześniej przygotowanym dole. Następnie taki grill zasypuje się piaskiem i zostawia na kilka godzin. Po całym procesie można dania pałaszować ze smakiem 🙂 Nie zapomnij również o falafelach, które kosztują tutaj grosze i wynoszą nasze kubki smakowe na inny poziom niż te, które znamy w Europie.

arrow
Sprawdź się:

Sporty w jordańskim wydaniu  Podczas tej wyprawy nie raz będziesz mieć okazję zarówno spróbować nowych sportów, jak i oddać się ty...

Sporty w jordańskim wydaniu 

Podczas tej wyprawy nie raz będziesz mieć okazję zarówno spróbować nowych sportów, jak i oddać się tym, które od dawna stanowią Twoją pasję. Czeka nas między innymi możliwość kanioningu, czyli przedzieranie się przez wąski skalny kanion, a także nurkowania czy snorkelingu, pozwalające odkryć przybrzeżne wody.

 

 

 

arrow
Odetchnij:

Pustynia Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych Odetnij się od cywilizacji, internetu, zgiełku miasta śpiąc w beduińskich namio...

Pustynia Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych

Odetnij się od cywilizacji, internetu, zgiełku miasta śpiąc w beduińskich namiotach tuż przy niesamowitych formacjach skalnych. Wyjdź w nocy z namiotu i podziwiaj gwieździste niebo jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie widziałeś.

arrow

ATRAKCJE DODATKOWE

arrow

NURKOWANIE

Akaba to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.  Podczas wycieczki będziecie nurkować podziwiając bogactwo podwodnego życia. Oprócz samej rafy w Akabie znajdują się też wraki samolotu i czołgu. Nurkowanie w Akabie jest idealne dla tych bardziej, jak i mniej doświadczonych. Będzie możliwość zejścia raz lub dwa razy

arrow

PRZEJAŻDŻKA QUADAMI PO PUSTYNI

Na marsjańskich terenach pustyni Wadi Rum będzie możliwość wybrania się na wycieczkę quadami. Jest to niesamowita okazja podziwiania tego unikalnego miejsca z perspektywy kierowcy. Czas przejazdu to zazwyczaj około 40 minut. Quady są jednoosobowe.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zobaczysz miliardy gwiazd podczas noclegu na pustyni
icon Sprawdzisz swoje siły w kanoningu podczas przeprawy w Wadi Mujib
icon Odkryjesz jak to jest unosić się na wodzie w Morzu Martwym
icon Zasmakujesz wyjątkowej beduińskiej kuchni
icon Zwiedzisz Petrę - perłę całej Jordanii
icon Popatrzysz na zatopione wraki i rafę koralową w Akabie
icon Zachwycisz się różnorodnością biologiczną w rezerwacie Dana
icon Zobaczysz z góry Nebo panoramę na ziemię obiecaną
icon Poznasz historię Jordanii poprzez jej niesamowite zabytki
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Jarek
Kryński
Tomek
Stefanko
Jessika
Kaczmarczyk

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WMI/KRK/POZ ?
Warszawa/Kraków/Poznań
Plane
AMM
Amman

Powrót:

AMM ?
Amman
Plane
WMI/KRK/POZ
Warszawa/Kraków/Poznań
Cena biletu
1200 - 1600 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

7 Noclegów (w tym 5 w hotelach 3* w pokojach 2-4 osobowych, 1 na campie)

o

nocleg w Beduińskich namiotach - camp na pustyni

o

śniadania w miejscach noclegowych

o

lokalnego przewodnika na całej trasie

o

dwie tradycyjne kolacje na Wadi Rum oraz Dana

o

prywatny bus z kierowca i paliwem

o

wyprawę samochodami terenowymi 4x4 po pustyni Wadi Rum

o

wejście do Rezerwatu Przyrody Dana

o

trekking po rezerwacie Dana z lokalnym przewodnikiem

o

2-3 godzinny Kanioning w Wadi Mujib

o

wstęp na plażę Berenice Beach w Akabie

o

wejście do cerkwi Św. Jerzego w Madaba

o

wejście na plaże oraz lunch nad Morzem Martwym

o

wstęp na górę Nebo

o

bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm

o

duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm

o

opiekę polskiego lidera

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

niezbędnik Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego

x

Jordan Pass (zawiera wizę) 70 JOD około 400 PLN

x

wyżywienia

x

atrakcji fakultatywnych (nurkowanie z butlą w Akabie, mini browar w Ammanie, wypożyczenie leżaka na plaży w Akabie

x

zwyczajowego napiwku dla kierowcy i przewodnika

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Kwiecień
Czerwiec
Październik
WYLOT: Poznań
25.04.23 - 02.05.23
Lider Jessika Kaczmarczyk
Cena lotu 1600 PLN
Cena wyprawy 5360 PLN
Icon
WMI/KRK/POZ--AMM
AMM--WMI/KRK/POZ
15.06.23 - 22.06.23
Lider Tomek Stefanko
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 5360 PLN
Icon
WMI/KRK/POZ--AMM
AMM--WMI/KRK/POZ
05.10.23 - 12.10.23
Lider Jarek Kryński
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 5360 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów