Jordania

Pustynna przygoda
Wybierz termin

Pustynna przygoda

Lider: Jarek Kryński

Pustynna przygoda

Jordania to nie tylko Petra! Można tu również doświadczyć nocy pod miliardem gwiazd, śpiąc w beduińskich namiotach, poczuć się niczym na marsie, przemierzając niezwykłą pustynię Wadi Rum, czy zwyczajnie poczytać gazetę, leżąc na plecach w morzu Martwym. Niezapomnianych wrażeń przyniesie nam kanioning w rezerwacie Wadi al. Mujib a na deser – nurkowanie by podziwiać rafę koralową w Akabie. Aby upchnąć tyle atrakcji w zaledwie 8 - dniowym wyjeździe, skorzystamy z lokalnej firmy przewozowej. Uczestnicy będą mieli szanse podglądać Jordanie i przyjaznych ludzi. Już teraz wyrusz na przygodę życia! Zarezerwuj miejsce na jednej z naszych wypraw do Jordanii. W ramach licznych wycieczek doświadczysz świata jak nigdy dotąd!

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zwiedzisz Petrę - perłę całej Jordanii
icon Zobaczysz miliardy gwiazd podczas noclegu na pustyni
icon Sprawdzisz swoje siły w kanoningu podczas przeprawy w Wadi Mujib
icon Odkryjesz jak to jest unosić się na wodzie w Morzu Martwym
icon Zasmakujesz wyjątkowej beduińskiej kuchni
icon Popatrzysz na zatopione wraki i rafę koralową w Akabie
icon W trakcie trekkingu zachwycisz się różnorodnością biologiczną w rezerwacie Dana
icon Zobaczysz z góry Nebo panoramę na ziemię obiecaną
icon Poznasz historię Jordanii poprzez jej niesamowite zabytki
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Magia Jordanii – historia i tradycja Doświadcz magii jordańskiej historii, spójrz na ziemie obiecaną z góry Nebo, tej samej ...

Magia Jordanii – historia i tradycja

Doświadcz magii jordańskiej historii, spójrz na ziemie obiecaną z góry Nebo, tej samej z której widział ją Mojżesz. Odkryj liczne zakamarki skalnego miasta w Petrze i poznaj uroki życia prawdziwych Beduinów.

arrow
Spróbuj:

Przysmaki Jordanii  Zasmakuj beduińskiej odmiany grilla tzw. Zarb, którego przygotowuje się w specjalnie wcześniej przygotowanym d...

Przysmaki Jordanii 

Zasmakuj beduińskiej odmiany grilla tzw. Zarb, którego przygotowuje się w specjalnie wcześniej przygotowanym dole. Następnie taki grill zasypuje się piaskiem i zostawia na kilka godzin. Po całym procesie można dania pałaszować ze smakiem 🙂 Nie zapomnij również o falafelach, które kosztują tutaj grosze i wynoszą nasze kubki smakowe na inny poziom niż te, które znamy w Europie.

arrow
Sprawdź się:

Sporty w jordańskim wydaniu  Podczas tej wyprawy nie raz będziesz mieć okazję zarówno spróbować nowych sportów, jak i oddać się ty...

Sporty w jordańskim wydaniu 

Podczas tej wyprawy nie raz będziesz mieć okazję zarówno spróbować nowych sportów, jak i oddać się tym, które od dawna stanowią Twoją pasję. Czeka nas między innymi możliwość kanioningu, czyli przedzieranie się przez wąski skalny kanion, a także nurkowania czy snorkelingu, pozwalające odkryć przybrzeżne wody.

 

 

 

arrow
Odetchnij:

Pustynia Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych Odetnij się od cywilizacji, internetu, zgiełku miasta śpiąc w beduińskich namio...

Pustynia Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych

Odetnij się od cywilizacji, internetu, zgiełku miasta śpiąc w beduińskich namiotach tuż przy niesamowitych formacjach skalnych. Wyjdź w nocy z namiotu i podziwiaj gwieździste niebo jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie widziałeś.

arrow
JORDANIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Amman
arrow
Madaba
arrow
Wadi Rum
arrow
Morze Martwe
arrow
Wadi Mujib
arrow
Petra
arrow
Akaba
arrow

Przeżyj całą gamę doznań!

To będzie naprawdę intensywny tydzień! Zobaczymy cud świata (dosłownie!), spędzimy noc na pustyni, która wygląda jak wyjęta z filmu science fiction, odwiedzimy rezerwat charakteryzujący się największym zróżnicowaniem gatunków w całej Jordanii, wykąpiemy się w najbardziej zasolonym morzu na świecie, podniesiemy swój poziom adrenaliny w trakcie kanioningu i zapatrzymy się w niesamowicie rozgwieżdżone niebo nad pustynią Wadi Rum. Oprócz tego, przejedziemy się na wycieczkę objazdową jeepami z napędem 4×4 po pustyni, spróbujemy lokalnych przysmaków Jordanii i spędzimy wieczór tak, jak prawdziwi beduini.

arrow

Petra – ikona Jordanii

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć prawdziwej perły Jordanii czyli Petry. Petra to wyjątkowe, wielobarwne ruiny miasta Nabatejczyków. Na tyle wyjątkowe, że znajdują się one na liście siedmiu nowych cudów świata oraz na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można się tu zgubić na kilka dni, odkrywając, kolejne pomieszczenia wykute w skale. Petra przybiera różne maski w zależności od pory dnia, promieniuje na różne kolory w zależności od padających na nią promieni słonecznych.

Beduini– kontakt z lokalną historią i dziedzictwem

Beduini w Petrze to nieodłączna część tego historycznego miejsca. Od pokoleń zamieszkują skalne jaskinie i prowadzą życie zgodne z tradycjami. Goście są serdecznie witani na herbatę, dzieląc się nie tylko napojem, ale także opowieściami o dziedzictwie i historii Petry. To właśnie Beduini, z ich wiedzą na temat tajemnic tutejszych skalnych grobowców i przejść, przyciągają turystów z całego świata.

Ich umiejętność przetrwania w trudnych warunkach pustyni i błyskotliwa gościnność sprawiają, że są niesamowitymi przewodnikami po tym zakątku Jordanii.

Dla Beduinów Petry to nie tylko miejsce do życia, ale również duchowe centrum. Dla nas, głodnych wrażeń podróżników to okazja, by na trasie wycieczki objazdowej do Jordanii poznać ich kulturę i tradycje. Jednocześnie zrozumieć, dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe.

arrow

Petra - różnorodność zabytków i naturalnych cudów

W Petrze znajdziesz bogactwo historycznych i archeologicznych skarbów. Zwiedzając to miejsce, nie możesz przegapić Al-Khazneh (Skarbu), Monastyru Ad-Deir, wąwozu Siq, grobowców Królewskich i teatru. Każdy z tych obiektów oferuje niepowtarzalne doznania i wspaniałe widoki.

Petra to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na świecie, łączące historię, kulturę i piękno natury w niezapomniane doświadczenie. Wycieczka do Jordanii pozwala na pełne docenienie tego niezwykłego połączenia, oferując nie tylko wgląd w przeszłość, ale również na kontemplację otaczającego krajobrazu.

arrow

Dana – rezerwat przyrody

Jordanię kojarzymy raczej z pustynnym klimatem. Nasze wyobrażenia zmienią się po całodniowym trekkingu w rezerwacie przyrody Dana. Jako że rozciąga się on od Doliny Jordanu (- 200m.n.p.m) do wzgórz z klifowymi zboczami w okolicy miejscowości Al-Kadisijja (1400m.n.p.m), przechodzi on przez cztery strefy biogeograficzne.

Można tu zobaczyć największą różnorodność gatunkową zwierząt i roślin w całej Jordanii. Wiele z nich występuje tylko tutaj i jest zagrożona wyginięciem. Dlatego nie wyobrażamy sobie, by nasze podróżowanie po Jordanii nie objęło wycieczki szlakiem tak wyjątkowego regionu.

arrow

Wadi Rum - lądowanie na Marsie!

Mówi się, że jest to jedna z najpiękniejszych pustyń na świecie. Kosmiczne krajobrazy, liczne formacje skalne i niezapomniane gwieździste niebo w nocy. Nie bez powodu to miejsce zostało wybrane, aby nakręcić tutaj film „Marsjanin”. Wszystko to skąpane w beduińskiej kulturze spania w namiotach, wędrówek na wielbłądach i wycieczek samochodami terenowymi.

Wyprawa samochodami 4x4 - poczuj magię pustyni!

Rozległe, spalone słońcem i targane wiatrem złote tereny Jordanii są na wyciągniecie ręki. Wycieczka samochodami 4×4 po Wadi Rum to niezapomniane doświadczenie, które przenosi cię w serce pustyni i ukazuje jej piękno oraz dzikość. Gdziekolwiek spojrzysz, otaczają cię rozległe piaskowe wydmy i monumentalne formacje skalne.

Kierowca i przewodnik, lokalny Beduin, zabierze cię w pełną przygód podróż po tym magicznym miejscu. Samochody 4×4 bez problemu pokonują trudny teren pustyni, co pozwala na dotarcie do miejsc, które byłyby trudno dostępne pieszo.

arrow

WSCHODY I ZACHODY – NAJPEŁNIEJ DOŚWIADCZYSZ ICH NA PUSTYNI

Wschody i zachody słońca w Wadi Rum to spektakularne widowiska. Rankiem piaskowe wydmy ożywają w złotym blasku, tworząc niepowtarzalny krajobraz. Wieczorami słońce koi pustynny krajobraz, malując niebo odcieniami pomarańczy i purpury. To magiczne chwile, które warto przeżyć w tej pięknej oazie.

Nie do opisania – to trzeba przeżyć!

arrow

HERBATA Z HABAKIEM – PRZYSMAK BEDUINÓW

Picie herbaty na Wadi Rum z tradycyjnym habakiem to autentyczne doświadczenie. Beduini serwują gorącą herbatę w otoczeniu skalnych formacji, tworząc atmosferę spokoju i gościnności. To okazja do poznania kultury i tradycji tutejszych mieszkańców. Musisz spróbować – niezależnie czy w upalny dzień czy wieczorem, gdyż każdy łyk naparu serwowanego w tradycyjnym stylu pozwala poczuć ducha Jordanii. Ten etap wycieczki, na naszej wyprawie, z pewnością doceni najbardziej wymagający smakosz herbaty!

arrow

Morze Martwe – najbardziej zasolone

Wyobrażasz sobie leżenie na plecach na środku morzu i czytanie gazety? A przy tym wszystkim kompletny relaks bo wyporność wody jest tak duża że nie musisz nawet palcem ruszać aby utrzymać się na powierzchni? To właśnie jest morze martwe, które nie bez powodu tak się nazywa. Ze względu na największe zasolenie na świecie, pod powierzchnią wody nie żyje ani jedno stworzenie. Jednocześnie to również najniżej położone miejsce na ziemi! (-430m.n.p.m)

Morze Martwe - naturalne błotne SPA

Morze Martwe to unikalne jezioro na granicy Izraela i Jordanii. Znane z niesamowitej słoności, umożliwia pływanie na powierzchni dzięki wyjątkowemu efektowi wyporności – ale to nie wszystko! Dodatkowo, błoto z dna jeziora ma właściwości lecznicze i przyciąga podróżników z całego świata. Spróbowaliśmy już nie raz! Doświadczenie kąpieli w tych wodach i pokrycia ciała błotem to obowiązkowa ceremonia każdej wycieczki objazdowej do Jordanii. To świetna zabawa łącząca relaks z korzyściami zdrowotnymi.

arrow

KĄPIEL W MORZU MARTWYM – CZAS NA RELAKS!

W czasie pobytu w Jordanii będziemy mieć okazję zaznać relaksującej kąpieli w Morzu Martwym. Morze to charakteryzuje się wysokim poziomem zasolenia przez co nawet osoby, które nie potrafią pływać – z powodzeniem będą miały okazję unosić się na jego powierzchni. Będzie to idealny moment na zaznanie odrobiny relaksu oraz chwili wytchnienia.

arrow

Wadi Mujib – przez wodospady i skałki

Co to właściwie jest ten kanioning? Liczne skałki, wodospady, progi wodne, liny i inne przeszkody zamknięte w niezwykłym kanionie z rzeką płynącą jej korytem. W tym wydaniu przy pomocy: wspinania, pływania i trekkingu zmierzymy się z kanionem Wadi Mujib. Brzmi szalenie? To lepiej spakujcie dobre buty do chodzenia po wodzie!

arrow

Amman – kwintesencja bliskiego wschodu

Amman ze swoją barwną historią sięgającą starożytności, zachwyca wyjątkowymi zabytkami. Kwintesencja bliskiego wschodu. Ogólnie panujący chaos, rozlany na kilku wzgórzach komponujących się w miasto o architekturze jakiej nie doświadczymy w Europie. Lokalny market zachwyca ciekawymi produktami a słynna Rainbow Street przyciąga klimatycznymi knajpkami, tradycyjnymi lodami i kultowymi falafelami. To miejsce, przecinane aromatycznymi zapachami regionalnej kuchni, będzie idealną przystanią na trasie każdej jordańskiej wycieczki.

Rainbow street - w sercu stolicy

Rainbow Street w Ammanie to modna i kulturalna część miasta. Pełna kawiarni, restauracji i sklepów z unikalnymi rzeczami. Wieczorem staje się centrum nocnego życia, gdzie można spróbować lokalnej kuchni i delektować się atmosferą miasta. To miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją. Obowiązkowe miejsce dla osób zmęczonych panującym w stolicy gwarem. To idealne połączenie relaksu i rozrywki, które powinno znaleźć się w programie każdego, kto zechce być uczestnikiem objazdowej wycieczki do Jordanii.

arrow

Hashem Restaurant Down Town - KRÓLEWSKIE DANIA

Hashem Restaurant w dzielnicy Downtown w Ammanie to legenda i symbol tradycyjnej jordańskiej kuchni. Od lat serwuje pyszne dania z hummusem, falafelem, chlebem pita i innymi lokalnymi specjałami. Prosta, autentyczna atmosfera przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. To obowiązkowy punkt na mapie smakoszy w Ammanie. Na ścianach przyciągają wzrok rodziny Królewskiej, która regularnie gości w tym miejscu.

arrow

MADABA – MIASTO BIZANTYJSKICH MOZAIK

Madaba to urokliwe miasto w Jordanii, znane z mozaiki z VI wieku, w tym słynnej Mapy Madaby, przedstawiającej Ziemię Świętą. Podczas wizyty w Madabie odwiedzimy także nieopodal połozoną Górę Nebo, miejsce, z którego według tradycji Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną.

arrow

Akaba – raj dla nurków

Akaba słynie z przejrzystej wody, która sprzyja snorkelingowi oraz nurkowaniu z butlą. Wzdłuż całej linii brzegowej rozrzucone są liczne wraki statków i czołgów. Z całą pewnością będzie to gratka dla bardziej doświadczonych nurków. Ale i Ci mniej doświadczeni będą mogli podziwiać wyjątkową rafę koralową która znajduje się już kilkanaście metrów od brzegu. Swoją drogą, kąpiel w morzu czerwonym to już jest niecodzienne przeżycie.

Noclegi

W czasie naszej wyprawy noce będziemy spędzać w 3 gwiazdkowych hotelach. Dostępne będą pokoje 2-4-osobowych. Na wybór poszczególnych miejsc noclegowych poświęciliśmy dużo czasu – tak, aby były one nie tylko komfortowe, ale i oddawały klimat Jordanii. Podczas wycieczki spać będziemy głównie w hotelach, ale czeka nas też nocleg niezwykły w pobliżu rezerwatu Dana w tradycyjnych beduińskich namiotach! Podczas nocy pod miliardem gwiazd na campingu położonym na majestatycznej pustyni Wadi Rum, noc spędzimy w namiotach o podwyższonym standardzie. Komfort „namiotów” można porównać z pokojem hotelowym, ponieważ są one wyposażone w klimatyzacje oraz łóżka!

arrow

Transport

Podczas wyprawy przemieszczać się będziemy wygodnymi 30-osobowymi busikami wynajętymi w lokalnej, renomowanej firmie Jett Travel. Jest to największa firma transportowa w tej części bliskiego wschodu i zapewnia najwyższą jakość usług. W trakcie wyjazdu towarzyszyć nam będą lokalny kierowca oraz przewodnik. Natomiast na na pustyni Wadi Rum czeka na nas jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja: przejazd jeepami 4×4. Pęd przez pustynne piaski, wiatr we włosach i żar na twarzy gwarantują przeżycia niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju. Wspaniałości tej chwili dodają krajobrazy jak nie z tej ziemi – piaskowe wydmy i strome skalne wąwozy oraz przechadzające się po nich dzikie wielbłądy. Na całej trasie towarzyszyć nam będzie miejscowy przewodnik – Beduin. 

arrow

Lokalna kuchnia

W Jordanii „coś dla siebie” znajdą zarówno miłośnicy mięsa, jak i wegetarianie. Jordańska kuchnia to zaś istna symfonia kolorów, smaków i zapachów, co sprawia, że człowiek chłonie ją każdym zmysłem. Podczas wyprawy nie raz będziemy mieli okazję spróbować pysznych jordańskich przysmaków i poznać kulturę kraju…od kuchni. Najsmaczniejsze falafele, kremowy hummus to tylko przystawki! Szczególnie polecamy mensaf – tradycyjne danie narodowe Jordanii. Składa się z mięsa jagnięcego, ugotowanego w jogurcie i podawane na warstwie aromatycznego ryżu oraz zarb – to tradycyjna jordańska potrawa przygotowywana pod ziemią. Mięso (najczęściej jagnięcina) i warzywa są zapakowane w liście bananowca i gotowane pod gorącym piaskiem. Efekt jest wyjątkowy i aromatyczny. A na deser knafeh –  to popularny deser w Jordanii, składający się z cienkich nitek ciasta filo, nadziewanych serem i skropionych syropem z pomarańczy lub różowej wody różanej. Jest słodki, kleisty i niezwykle smaczny. Szczególnie na ulicach Ammanu! 

 

arrow

ATRAKCJE DODATKOWE

arrow

Nurkowanie w Akabie – rafa koralowa na wyciągnięcie ręki

Morze Czerwone to według wielu najlepsze miejsce do nurkowania na całej planecie. Cieszy się tak świetną opinią dzięki wysokiej, przyjemnej temperaturze wody oraz jednym z najbujniejszych raf koralowych. Wspaniała fauna i flora oraz piękne wybrzeże — tym zachwyca Akaba. Grupa zostanie podzielona ze względu na stopień zaawansowania, co oznacza, że również osoby, które do tej pory nigdy nie nurkowały, będą miały możliwość doświadczyć podwodnego świata po raz pierwszy w życiu.

2 nurkowania z butlą
Cena: 590 PLN
Cena zawiera: 2 nurkowania, sprzęt, opiekę instruktora

1 nurkowanie z butlą
Cena: 410 PLN
Cena zawiera: 1 nurkowanie, sprzęt, opiekę instruktora

arrow

Snorkeling w Akabie

Dla tych, którzy nie próbowali jeszcze nurkować z butlą, mamy atrakcję pełną podwodnych cudów w zatoce Aqaba. Snorkeling to idealna alternatywa! Przybrzeżna rafa obfituje w piękną faunę i florę, którą można podziwiać korzystając tylko z maski i rurki do oddychania. Razem wyruszymy na łódź, aby odkryć najlepsze miejsca do obserwacji okolicznej rafy. To niezapomniane doświadczenie dla ciekawych świata podróżników! W cenie tej atrakcji wliczony jest również smaczny lunch.

 

Cena: ok. 385 zł

arrow

PRZEJAŻDŻKA QUADAMI PO PUSTYNI

Na marsjańskich terenach pustyni Wadi Rum będzie możliwość wybrania się na wycieczkę quadami. Jest to niesamowita okazja podziwiania tego unikalnego miejsca z perspektywy kierowcy. Czas przejazdu to zazwyczaj około 40 minut. Quady są jednoosobowe.

 

Cena: ok. 355 zł

arrow

Zobacz co przed Tobą!

JORDANIA

Liderzy wyprawy

Jarek
Kryński
Tomek
Stefanko
Jessika
Kaczmarczyk
Magdalena
Mitka

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

5 w hotelach 3* w pokojach 2-4 osobowych z łazienką

o

1 nocleg na tradycyjnym beduińskim campie w Rezerwacie Dana

o

1 nocleg w Beduińskich namiotach - camp na pustyni Wadi Rum

o

6 śniadań w miejscach noclegowych

o

lokalnego przewodnika na całej trasie

o

tradycyjną kolację na Wadi Rum

o

tradycyjną kolację w Rezerwacie Dana

o

prywatny bus z kierowca

o

paliwo na całej trasie przejazdu

o

wyprawę samochodami terenowymi 4x4 po pustyni Wadi Rum

o

wejście do Rezerwatu Przyrody Dana

o

trekking po rezerwacie Dana z lokalnym przewodnikiem

o

2-3 godzinny Kanioning w Wadi Mujib

o

wstęp na plażę Berenice Beach w Akabie

o

wejście do cerkwi Św. Jerzego w Madaba

o

wejście na plaże oraz lunch nad Morzem Martwym

o

wstęp na górę Nebo

o

bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm

o

duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm

o

opiekę polskiego, doświadczonego lidera

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego

x

Jordan Pass (zawiera wizę) 70 JOD około 400 PLN

x

wyżywienia

x

atrakcji fakultatywnych

x

obowiązkowych napiwków dla kierowcy (10$ od osoby) oraz lokalnego przewodnika (21$ od osoby)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów