Zielona oaza szczęścia 14

Zielona oaza szczęścia Kostaryka

Pomysł na wyprawę marzeń

Kostaryka to jednym słowem wielkie, zielone skupisko przeróżnych zwierząt i gatunków roślin nigdzie indziej niespotykanych. Jednym słowem – dzikość! Spróbujemy przedrzeć się przez dżunglę trekkingowym krokiem, odwiedzimy parki narodowe oraz sanktuaria zwierzęce.  Ten wyjazd jest stworzony dla aktywnych zapaleńców zakochanych w naturze! Brzmi zachęcająco? 😉 #SolisciTeam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Sanktuarium leniwców
 • La Fortuna
 • Park Narodowy Tortuguero
 • Monteverde
 • Wulkan Irazu

Czysta natura i duch Pura Vida

Pura vida, czyli dosłownie tłumacząc – czyste życie. Chodzi jednak o coś więcej. Dla Kostarykańczyków to styl życia – beztroskiego, pełnego wdzięczności dla tego co tu i teraz. Nie bez powodu mieszkańcy są uznawani za jednych z najszczęśliwszych na świecie.

“Pura vida” to zwrot który warto zapamiętać – będziemy go słyszeć na każdym kroku, gdyż jest używany jako powitanie, podziękowanie, czy też pożegnanie.

 

Kostaryka to również “pura natura”. Obecność lasów tropikalnych, które zajmują prawie połowę powierzchni kraju znacząco wpływa na czystość powietrza. Podczas wyprawy większość czasu spędzimy właśnie blisko natury, w poszukiwaniu niesamowitych miejsc. Odwiedzimy Parki Narodowe Tortuguero oraz Monteverde, odpoczniemy też na plażach Porto Viejo i przejdziemy wiszącymi mostami w La Fortunie. Podczas trekkingów będziemy mieli okazję do obserwacji zwierząt, ptaków i roślin, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Beztroskie życie, natura i wyjątkowo czyste powietrze – nie możemy się doczekać!

SLOTH SANCTUARY, CZYLI JAK ŻYJĄ LENIWCE

Kostaryka to ojczyzna leniwców. Jesteśmy pewni, że nie jesteśmy jedynymi, którzy marzą o spotkaniu tych niesamowitych zwierząt. Taką okazję będziemy mieli podczas wizyty w Sloth Sanctuary, czyli w najsłynniejszym ośrodku na świecie, który zajmuje się opieką nad leniwcami.

Miejsce znajduje się na terenie lasu tropikalnego, co tworzy idealne, naturalne warunki środowiskowe dla tych zwierząt. 

 

Do ośrodka trafiają leniwce które potrzebują pomocy – każde z nich jest po przejściach. Pracownicy zajmują się dokarmianiem stworzeń, jak również leczeniem i opieką. My osobiście poznamy zwierzaki, ale także pomożemy w ich pielęgnowaniu.

Dodatkowo czeka nas rejs po pobliskiej rzece, gdzie będziemy mieli okazję doglądać te zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku, do którego trafiają zdrowe już leniwce.

JAGUAR RESCUE CENTER - POMOCNA DŁOŃ DLA ZWIERZĄT

Podczas podróży czeka nas wizyta w Jaguar Rescue Center, czyli w ośrodku pomocy zwierzętom. Jest to miejsce, w którym ratuje się i rehabilituje istoty które tej pomocy potrzebują, aby mogły znowu trafić do ich naturalnego środowiska.

Można tam spotkać bardzo różnorodne gatunki zwierząt. Liczne są również leniwce, którym z powodu coraz większej wycinki lasów tropikalnych grozi wyginięcie.

Oprócz nich poznamy również między innymi:  mrówkojady, pancerniki, oceloty, małpy oraz niezliczoną liczbę gatunków ptaków. Będziemy mieli okazję je nakarmić i pomóc pracownikom w opiece nad zwierzakami. Zobaczymy też małe leniwce które przebywają w tutejszym żłobku.

Zielona oaza szczęścia 15

Puerto Viejo - karaibski odpoczynek

Punkt programu którego nie mogło zabraknąć – wizyta okolic Puerto Viejo i jej najpiękniejszych plaż. My udamy się na Playa Cocles, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż Kostaryki. Piaszczysta plaża i palmy dodające rajskiego klimatu – to wszystko czego będzie nam potrzeba do pełni relaksu. Plaża Cocles jest też rajem surferów. Gdy tylko warunki dopiszą, może to być pomysł na aktywny wypoczynek dla nielubiących bezczynności.

WULKAN IRAZU - NAJWIĘKSZY CZYNNY WULKAN KOSTARYKI

Najwyższy i największy wulkan Kostaryki. Uznawany jako wulkan aktywny, chociaż jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1963 roku.

Jego nazwa pochodzi od lokalnego słowa “ara-tzu”, które oznacza górę z trzęsieniami ziemi, co doskonale opisuje to miejsce.

 

Częste trzęsienia tego od lat uśpionego wulkanu wskazują na ruchy magmy w głębi ziemi.

Odważni będą mieli okazję przejść się ścieżkami wiodącymi na szczyt wulkanu, z którego rozpościerają się niesamowite widoki!

Monteverde Cloud Forest - w poszukiwaniu rzadkich zwierząt

W czasie wyjazdu czeka nas niesamowita przygoda w sercu rajskiej natury. Region Monteverde zaskoczy nas nocnym zwiedzaniem w poszukwaniu zwierząt. 

 

W czasie nocnej eksploracji będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą bioróżnorodność, która występuje tam dzięki specyfice mikroklimatu.

Zobaczymy przeróżne odmiany płazów, pająków jak i inne gatunki zwierząt.

 

Miłośnicy adrenaliny beda mieli okazje również skorzystac z tyrolki która przebiega przez wspanialy las. 

Zielona oaza szczęścia 17

PARK NARODOWY TORTUGUERO – DZIEWICZY LAS I RAJSKIE PLAŻE

Kostarykańczycy ogromnie cenią sobie naturalne środowisko i bardzo dbają o zwierzęta oraz rośliny je zamieszkujące.

Park Narodowy Tortuguero powstał właśnie z myślą o nich – to tam zostały stworzone bezpieczne warunki dla żółwi morskich, które latem składają tam jaja.

Teren parku obejmuje niezwykle malowniczą, rozległą równinę zalewową położoną tuż przy brzegu Morza Karaibskiego.

My poznamy ten teren podczas rejsu w tradycyjnych łodziach Indian – Canoa. Towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, który opowie nam o wszystkich tajemnicach lasu deszczowego.

Będziemy mieli okazję podziwiać z bliska unikatową roślinność oraz zobaczymy zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Będzie też czas na relaks na jednaj z rajskim plaż.

Rio Celeste – niebiański wodospad

Rio Celeste jest uznawana za najbardziej niebieską rzeką świata, jak i również jedną z najpiękniejszych.

Legenda głosi, że Bóg zanurzył w niej pędzel z niebieską farbą podczas malowania nieba – podobno zdjęcia nie oddają jej piękna.

Czy to prawda? O tym przekonamy się podczas trekkingu który poprowadzi nas przez teren lasu deszczowego aż do niezwykłego wodospadu.

Trasa nie jest ani trudna, ani długa, będzie więc odpowiednia dla każdego!

Początek trekkingu jest płaski i lekki, występują jednak bardziej strome podejścia i mnóstwo schodów.

Widoki i głębia koloru rzeki jest jednak jak najbardziej warta tej wspinaczki!

LA FORTUNA - LASY DESZCZOWE

La Fortuna – każdy kto choć trochę interesuje się Kostaryką, z pewnością słyszał już tę nazwę.

To miejsce skrywa wiele niesamowitych zakątków.

Udamy się na kilkugodzinną wycieczkę po wiszących mostach, nazywanych Sky Walk oraz na trekking w samym sercu dżungli.

Dzikość i magia – te słowa najlepiej opisują tą atrakcję. 

Będzie to kolejna okazja do zobaczenia niezwykłej i unikatowej fauny i flory Kostaryki.

Na terenie La Fortuny znajduje się też Arenal, czyli najmłodszy, ale zarazem najaktywniejszy wulkan w kraju.

Gotowi na przygodę?

Zielona oaza szczęścia 28

Tenorio Volcano National Park - w odcieniach zieleni i niebieskiego

Park Narodowy Wulkanu Tenorio – jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją parku jest właśnie wulkan Tenorio.

Składa się on aż z czterech szczytów wulkanicznych z dwoma kraterami. Jego zbocza wyróżniają się niesamowicie głębokim odcieniem zieleni, gdyż są one porośnięte lasami deszczowymi.

Na ich terenach bierze początek wiele rzek, występują tam też liczne wodospady. Nie bez powodu jest nazywany krainą zieleni i błękitu. 

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać  w małym, klimatycznych guesthousach i hotelach zlokalizowanych blisko natury. W pokojach prywatne łazienki. 

Gościnność gospodarzy oraz niezwykłe widoki i bujna roślinność, która towarzyszyć nam będzie za oknem, z pewnością na długo pozostaną nam w pamięci.

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się prywatnie wynajętym busem z lokalnym kierowcą, który doskonale zna każdy zakątek, do którego udamy się w czasie naszej przygody.

Kto wie, może podzieli się z nami kostarykańskimi sekretami podczas podróży? 

Lokalna kuchnia

Podstawowym składnikiem dań kostarykańskich są ryż i czarna fasola. Kuchnia ta obfituje również w świeże warzywa i owoce.

Ze względu na położenie Kostaryki, bardzo popularne są też owoce morza takie jak kraby, krewetki i kałamarnice.

Za danie narodowe można uznać gallo pinto – gotowane osobno ryż i czarna fasola, a następnie podsmażane razem z dodatkiem kolendry, czosnku, cebuli i czerwonej papryki.

Kostaryka to raj dla wegetarianów, ale mięsożercy również znajdą coś dla siebie 😉

Atrakcje dodatkowe

Plantacja kawy

Na chętnych czeka wizyta na plantacji kawy.

Jak zapewne doskonale wiecie, Kostaryka jest jednym z głównych i najbardziej zaufanych dostawców kawy na świecie.

To tam poznamy pilnie strzeżone sekrety tego pożądanego na całym świecie napoju. Będziemy również mieli okazję, aby skosztować świeżo zaparzonej kawy.

Dowiemy się, co czyni ją wyjątkową i zobaczymy jak wygląda cały proces jej pozyskiwania.

Przejdziemy się również malowniczymi ścieżkami na terenie plantacji i będziemy podziwiać niesamowite widoki, które się z niej rozpościerają.

 

 

Cena: 35 USD, ok. 128 zł

Gorące źródła w regionie Arenal

Atrakcja dla spragnionych relaksu i odprężenia. Gorąca woda zregeneruje nasze mięśnie po spacerach trekkingowych i naładuje nas energią na kolejne przygody!

Wysoka temperatura wody jest wyjątkowo kojąca i pozytywnie wpływa na samopoczucie, a nawet na zdrowie!

Dodatkową atrakcją będą otaczające nas widoki.

Gorące źródła znajdują się sercu lasu deszczowego, co dodatkowo wpłynie na nasze doznania.

Towarzystwo natury sprawi, że będzie to będzie niezapomniane przeżycie!

 

 

Cena: 60 USD, ok. 220 zł

Doświadcz

Pura Vida – czyste życie

 

Mieszkańcy Kostaryki słyną ze swojego spokoju, pozytywnego nastawienia i niezwykłej wdzięczności za wszystko, co posiadają – nawet, gdy dużo nie mają, a jak wiemy, kraj ten wcale nie jest bogaty. Doświadczymy prawdziwego życia, z dala od wirtualnej rzeczywistości i nauczymy się postawy i nastawienia od Kostarykańczyków.

Wyłączymy Wi – Fi, aby włączyć się do życia – szczęśliwego, barwnego, smakowitego i wesołego jak Kostaryka!

Spróbuj

Owoce morza, kukurydza i olej kokosowy

 

Podczas wyprawy nie mogłoby zabraknąć lokalnych przysmaków! Z pewnością kosztujemy świeżych owoców morza jak kraby czy kałamarnice. Miłośnikom słodkości proponujemy przepyszne Cajetas, czyli kokosowe karmelki lub kukurydziany pudding Mazamorra. Będąc na Kostaryce nie może zabraknąć najsłynniejszych napojów, z których słynie ten kraj – kakao i kawy.

Odetchnij

Dzika i bujna przyroda

 

Przyroda Kostaryki jest niesamowita! Dzika roślinność, różnorodne gatunki zwierząt oraz piaszczyste plaże od lat zachwycają podróżnych! Podczas wyprawy zwiedzimy najskrytsze zakamarki tego kraju, pooddychamy niezwykle czystym powietrzem i naładujemy się niezwykłą energią płynącą z natury!

Sprawdź się

Wiszące mosty

 

Podczas trekkingu będziemy mieli okazję przejść przez wiszące nad dżunglą mosty. Atrakcja dla odważnych – Ci, którzy za wysokościami nie przepadają, będą mieli okazję na zmierzenie się z lękiem. Gwarantujemy, że widoki niesamowitej przyrody wszystko wynagrodzą, a wy wrócicie z wyprawy przepełnieni dumą i gotowi na kolejne wyzwania!

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Odkryjesz piękno natury w Kostaryce
 • Poczujesz czym jest Pura Vida
 • Poznasz kulturę Kostaryki
 • Zaobserwujesz rzadkie gatunki zwierząt
 • Wjedziesz na wulkan
 • Wybierzesz się na trekking po dżungli
 • Zobaczysz, jak żyją leniwce
 • Spróbujesz pysznych, świeżo wyciskanych soków
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Natalia Kędra
Monika Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

BER/WAW

Berlin/ Warszawa

plane icon

SJO

San Jose

Cena biletu

2700 pln - 2800 pln

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Dodaj podczas zamówienia.

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6560 pln

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1525 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1525 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • 10 noclegów w hotelach i guesthouseach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 – osobowe)
 • transport wynajętym busem z kierowcą i paliwem
 • transport łodzią z Moin do Tortuguero
 • transport łodzią z Parku Tortuguero do La Pavona
 • wejście do Parku Narodowego Tortuguero i wyprawa łodziami Canoa
 • nocne szukanie zwierząt w Monteverde
 • wyjazd na wulkan Irazu
 • wstęp do Sloth Sanctuary
 • wstęp do Jaguar Rescue Center
 • wstęp do Tenorio Volcano National Park
 • zwiedzanie Parku Narodowego Cahuita z przewodnikiem
 • wejście do Arenal Park - wiszace mosty
 • wycieczka na wulkan Poas
 • opłaty graniczne na wjeździe do Kostaryki
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia
 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • dodatkowych atrakcji
 • Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego

Magiczne Azory

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Masajów

Kenia & Tanzania & Zanzibar

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego

Magiczne Azory

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Masajów

Kenia & Tanzania & Zanzibar

Zobacz terminy
Zobacz terminy