Kostaryka

Zielone płuca planety
Wybierz termin

Zielone płuca planety

Lider: Ania Plucińska

Zielone płuca planety

Kostaryka to, mówiąc w skrócie, wielkie, zielone skupisko przeróżnych zwierząt i gatunków roślin niespotykanych nigdzie indziej. Jednym słowem - dzikość! To kraj parków narodowych, uśmiechniętych ludzi i spokoju - uznawany za najbezpieczniejsze państwo Ameryki Środkowej. Kostaryka należy też do grona 20 krajów z największą bioróżnorodnością na świecie Do tego wulkany, rajskie plaże, egzotyczne zwierzęta - po prostu przyrodniczy raj.  Spróbujemy przedrzeć się przez dżunglę trekkingowym krokiem, odwiedzimy parki narodowe oraz sanktuaria zwierzęce.  Ten wyjazd jest stworzony dla aktywnych zapaleńców zakochanych w naturze! Brzmi zachęcająco? 

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Poczujesz, co to znaczy "pura vida" - prawdziwa radość z życia i jego najdrobniejszych uroków.
icon Spotkasz leniwce wiszące na drzewach, gdzie...oczywiście odpoczywają.
icon Udasz się w rejs canoe po rzece w Parku Narodowym Tortoguero.
icon Zjedziesz tyrolką wśród chmur i drzew lasu mglistego.
icon Zajrzysz do wnętrza wulkanu Irazu -największego czynnego wulkanu na Kostaryce - wchodząc na punkt widokowy nad kraterem.
icon Wybierzesz się na nocny spacer po dżungli z przewodnikiem w poszukiwaniu jej mieszkańców.
icon Odpoczniesz na rajskich plażach wybrzeża karaibskiego - biały piasek i lazurowa woda czekają na Ciebie.
icon Zobaczysz najbardziej niebieską rzeką świata Rio Celeste.
icon Przejdziesz mostem wiszącym w lesie deszczowym spacerując w koronach drzew.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Pura Vida – czystego życia Mieszkańcy Kostaryki słyną ze swojego spokoju, pozytywnego nastawienia i niezwykłej wdzięczności ...

Pura Vida – czystego życia

Mieszkańcy Kostaryki słyną ze swojego spokoju, pozytywnego nastawienia i niezwykłej wdzięczności za wszystko, co posiadają – nawet, gdy dużo nie mają, a jak wiemy, kraj ten wcale nie jest bogaty. Doświadczymy prawdziwego życia, z dala od wirtualnej rzeczywistości i nauczymy się postawy i nastawienia od Kostarykańczyków.
>Wyłączymy Wi – Fi, aby włączyć się do życia – szczęśliwego, barwnego, smakowitego i wesołego jak Kostaryka!

arrow
Spróbuj

Owoców morza, kukurydzy i oleju kokosowego Nasz wyjazd na Kostarykę nie może się odbyć bez skosztowania lokalnych przysmaków! Z pe...

Owoców morza, kukurydzy i oleju kokosowego

Nasz wyjazd na Kostarykę nie może się odbyć bez skosztowania lokalnych przysmaków! Z pewnością kosztujemy świeżych owoców morza jak kraby czy kałamarnice. Miłośnikom słodkości proponujemy przepyszne Cajetas, czyli kokosowe karmelki lub kukurydziany pudding Mazamorra. Będąc na Kostaryce, nie może zabraknąć najsłynniejszych napojów, z których słynie ten kraj – kakao i kawy.

arrow
Odetchnij

Wśród Dzikiej i bujnej przyrody Przyroda Kostaryki jest niesamowita! Dzika roślinność, różnorodne gatunki zwierząt oraz piaszczyst...

Wśród Dzikiej i bujnej przyrody

Przyroda Kostaryki jest niesamowita! Dzika roślinność, różnorodne gatunki zwierząt oraz piaszczyste plaże od lat zachwycają podróżnych! Nasze podróże zahaczą o najskrytsze zakamarki tego kraju, pooddychamy niezwykle czystym powietrzem i naładujemy się niezwykłą energią płynącą z natury! Wyprawa z Solistami zapewni Wam wytchnienie!

arrow
Sprawdź się

Spacerując po wiszących mostach Solistowe wyjazdy zawsze gwarantują sporą dawkę ruchu. Tak będzie i tym razem! Podczas trekkingu b...

Spacerując po wiszących mostach

Solistowe wyjazdy zawsze gwarantują sporą dawkę ruchu. Tak będzie i tym razem! Podczas trekkingu będziemy mieli okazję przejść przez wiszące nad dżunglą mosty. Atrakcja dla odważnych – Ci, którzy za wysokościami nie przepadają, będą mieli okazję na zmierzenie się z lękiem. Gwarantujemy, że widoki niesamowitej przyrody wszystko wynagrodzą, a wy wrócicie z wyprawy przepełnieni dumą i gotowi na kolejne wyzwania!

arrow
KOSTARYKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Wulkan Irazu
arrow
Park Narodowy Cahuita
arrow
Jaguar Rescue Center
arrow
Park Narodowy Tortuguero
arrow
La Fortuna
arrow
Park Narodowy Tenorio
arrow
Rio Celeste
arrow
Wulkan Arsenal
arrow
Park Narodowy Monteverde
arrow
Park Narodowy Manuel Antonio
arrow
San Jose
arrow

Kostaryka - Czysta natura i duch Pura Vida

Pura vida, czyli dosłownie tłumacząc – czyste życie. Chodzi jednak o coś więcej. Dla Kostarykańczyków to styl życia – beztroskiego, pełnego wdzięczności dla tego co „tu i teraz”. Nie bez powodu mieszkańcy są uznawani za jednych z najszczęśliwszych na świecie, a podróże do Kostaryki przyciągają szerokie rzesze turystów.

Pura vida” to zwrot, który warto zapamiętać – będziemy go słyszeć na każdym kroku, gdyż jest używany jako powitanie, podziękowanie, czy też pożegnanie. Kostaryka to również „pura natura”. Obecność lasów tropikalnych, które zajmują prawie połowę powierzchni kraju, znacząco wpływa na czystość powietrza. Podczas wyprawy większość czasu spędzimy właśnie blisko natury, w poszukiwaniu niesamowitych miejsc. Odwiedzimy Parki Narodowe Tortuguero oraz Monteverde, odpoczniemy też na plażach w okolicy Cahuita i przejdziemy wiszącymi mostami w Mistico Park. Podczas trekkingów będziemy mieli okazję do obserwacji zwierząt, ptaków i roślin, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Beztroskie życie, natura i wyjątkowo czyste powietrze – nie możemy się doczekać!

arrow

WULKAN IRAZU - NAJWIĘKSZY CZYNNY WULKAN KOSTARYKI

Niemal każda wycieczka na Kostarykę ma ten punkt w swoim programie. Wulkan Irazu uznawany jest za aktywny, chociaż jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1963 roku.  Jego nazwa pochodzi od lokalnego słowa “ara-tzu”, które oznacza górę z trzęsieniami ziemi, co doskonale opisuje to miejsce. Częste trzęsienia tego od lat uśpionego wulkanu wskazują na ruchy magmy w głębi ziemi. Na szczycie wulkanu, czekają na nas niesamowite widoki!

Park Narodowy Cahuita - karaibski kawałek raju

Podróżując wzdłuż wybrzeża karaibskiego, znajdziesz tam  mały kawałek raju: Park Narodowy Cahuita. Jest on domem dla kilku stref ekologicznych, w tym lasu bagiennego, lasu deszczowego i lasów przybrzeżnych oraz dla wielu stworzeń morskich, takich jak jeżowce, żółwie zielone, węgorze, krewetki, homary czy rekiny. Podczas naszej wyprawy będziesz mieć możliwość zwiedzania tego pięknego zakątka wraz z przewodnikiem. A po wyprawie w sam środek parku narodowego, czeka Cię zasłużony relaks na przepięknej plaży.

arrow

FAUNA KOSTARYKI - SPOTKAJ MIESZKAŃCÓW DŻUNGLI

Podczas wyprawy na Kostarykę czekają nas wizyty w licznych parkach narodowych i spacery po lasach deszczowych. Będziemy mieli okazję poznać ich mieszkańców. Jakie zwierzęta zamieszkują ten region? Leniwce, pancerniki, węże, tukany, kolibry, małpy, żaby… Musimy pamiętać, że Kostaryka znajduje się w granicach krainy neotropikalnej, a co za tym idzie, należy do grona 20 krajów z największą bioróżnorodnością na świecie. Prawdziwy raj dla miłośników fauny i flory.

arrow

JAGUAR RESCUE CENTER - POMOCNA DŁOŃ DLA ZWIERZĄT

Nasz wyjazd na Kostarykę będzie pełen niezapomnianych chwil. Odwiedzimy Jaguar Rescue Center, czyli ośrodek pomocy zwierzętom. Jest to miejsce, w którym ratuje się i rehabilituje istoty które tej pomocy potrzebują, aby mogły znowu trafić do ich naturalnego środowiska. Można tam spotkać bardzo różnorodne gatunki zwierząt. Liczne są również leniwce, którym z powodu coraz większej wycinki lasów tropikalnych grozi wyginięcie. Oprócz nich poznamy również między innymi: mrówkojady, pancerniki, oceloty, małpy oraz niezliczoną liczbę gatunków ptaków.  Warto wiedzieć, że każda wycieczka organizowana do tego miejsca pozwala pokryć koszty opieki nad zwierzętami.

arrow

PARK NARODOWY TORTUGUERO – DZIEWICZY LAS I RAJSKIE PLAŻE

Kostarykańczycy ogromnie cenią sobie naturalne środowisko i bardzo dbają o zwierzęta oraz rośliny, w otoczeniu których żyją. Park Narodowy Tortuguero powstał właśnie z myślą o nich – to tam zostały stworzone bezpieczne warunki dla żółwi morskich, które latem mają okres lęgowy. Teren parku obejmuje niezwykle malowniczą, rozległą równinę zalewową położoną tuż przy brzegu Morza Karaibskiego. My przemierzymy ten teren tradycyjną łodzią bez silnika, co pozwoli nam wpłynąć w niedostępne dla wycieczkowców małe, najczęściej nawiedzane przez zwierzęta kanały. Towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, który opowie o wszystkich tajemnicach lasu deszczowego. Będziemy mieli okazję podziwiać z bliska unikatową roślinność oraz zobaczymy zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Będzie też czas na relaks na jednaj z rajskim plaż.

REJS PO RZECE - TORTUGERO OGLĄDANE Z WODY

W Parku Narodowym Tortuguero praktycznie nie ma dróg kołowych – cały transport odbywa się tutaj kanałami i rzekami, a głównym lądowym środkiem transportu dla okolicznych mieszkańców jest rower. Chcąc jak najlepiej poznać ten piękny obszar, udamy się na rejs łodzią canoe z lokalnym przewodnikiem, który pomoże nam wytropić zamieszkujące okolicę zwierzęta, z który wiele zostało sklasyfikowanych jako zagrożone lub krytycznie zagrożone wyginięciem.

arrow

NARODZINY ŻÓŁWI - ZOBACZ NA WŁASNE OCZY

Obszar Parku Narodowego Tortugero uznawany jest za najważniejsze stanowisko lęgowe żółwi zielonych na półkuli zachodniej. Okres lęgowy tych zwierząt trwa od lipca do listopada, ale dorosłe osobniki możemy spotkać w parku także pomiędzy marcem, a listopadem. Żółwie jednorazowo składają aż do 100 jaj w dołach, które wykopują sobie na plaży. Z tak wielu jaj wykluje się jednak zaledwie kilka małych żółwików. Po przyjściu na świat wyruszają w niebezpieczną podróż piaskiem do wód oceanu.

arrow

TOTRUGERO - UROCZE MIASTECZKO NA WYBRZEŻU

Tortugero to nie tylko park narodowy i zachwycająca przyroda. To także niezwykle urocza, mała miejscowość, w której życie toczy się zgodnie z powiedzeniem “pura vida”. Na stałe żyje tu zaledwie 1200 mieszkańców, którzy przemieszczają się łodziami i rowerami. Tortuguero leży na bardzo wąskim skrawku ziemi wciśniętym między wody Morza Karaibskiego a wody sieci kanałów przecinających tutejszą dżunglę. To jest fantastyczna lokalizacja do odpoczynku na rajskim wybrzeżu.

arrow

TENORIO VOLCANO NATIONAL PARK - W ODCIENIACH ZIELENI I NIEBIESKIEGO

Park Narodowy Wulkanu Tenorio – jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją parku jest właśnie wulkan Tenorio. Składa się on aż z czterech szczytów wulkanicznych z dwoma kraterami. Jego zbocza wyróżniają się niesamowicie głębokim odcieniem zieleni, gdyż są one porośnięte lasami deszczowymi. Na ich terenach bierze początek wiele rzek, występują tam też liczne wodospady. Nie bez powodu jest nazywany krainą zieleni i błękitu.

Rio Celeste – niebiański wodospad

Rio Celeste jest uznawana za najbardziej niebieską rzekę świata, jak i również jedną z najpiękniejszych. Legenda głosi, że Bóg zanurzył w niej pędzel z niebieską farbą podczas malowania nieba – podobno zdjęcia nie oddają jej piękna. Czy to prawda? O tym przekonamy się podczas trekkingu, który poprowadzi nas przez teren lasu deszczowego aż do niezwykłego wodospadu. Trasa nie jest ani trudna, ani długa, będzie więc odpowiednia dla każdego! Początek trekkingu jest płaski i lekki, występują jednak bardziej strome podejścia i mnóstwo schodów. Widoki i głębia koloru rzeki jest jednak jak najbardziej warta tej wspinaczki!

arrow

LA FORTUNA - LASY DESZCZOWE

La Fortuna – każdy kto choć trochę interesuje się Kostaryką, z pewnością słyszał już tę nazwę. To miejsce skrywa wiele niesamowitych zakątków. Udamy się na kilkugodzinną wycieczkę po wiszących mostach, w Mistico Park oraz na trekking w samym sercu dżungli. Dzikość i magia – te słowa najlepiej opisują tę atrakcję. Będzie to kolejna okazja do zobaczenia niezwykłej i unikatowej fauny i flory Kostaryki. La Fortuny znajduje się w regionie Arenal, czyli nieopodal najmłodszego, ale zarazem najaktywniejszego wulkanu w kraju. Gotowi na przygodę?

arrow

Mistico Park - wiszące mosty

Spacer po wiszących mostach jest to jedna z najciekawszych atrakcji Kostaryki. Jednak Mistico Park oferuje nie tylko atrakcję jaką są wiszące mosty, ale także ogromną różnorodność tras, które pozwalają wszystkim odwiedzającym cieszyć się bezpośrednim kontaktem z naturą. Mistico znajduje się w miejscu, gdzie płaskie równiny Niziny Karaibskiej spotykają się z pasmem górskim Tilaran. Oznacza to, że można tutaj znaleźć wiele gatunków zwierząt. Podczas spaceru zobaczysz również wspaniałe dojrzałe drzewa, ciekawe rośliny, kwiaty i owoce oraz będziesz mieć świetny widok na wulkan Arenal

 

arrow

Wulkan Arenal - majestatyczny widok

Podczas spacerów po La Fortuna i Mistico Park naszym oczom co jakiś czas ukazywać będzie się wyrastający na wysokości 1633 m n.p.m. stożek wulkaniczny. To Arenal – najmłodszy i do niedawna najbardziej aktywny wulkan Kostaryki. Obecnie pozostaje w uśpieniu, ale któż to wie na jak długo… Wspinaczka na szczyt wulkanu jest bardzo niebezpieczna i zakazana z uwagi na znajdującą się tam lawę o temperaturze 900 stopni (pozostałości ostatniej, tragicznej w skutkach erupcji z 1968 roku). Dlatego my, zadowolimy się widoki z bezpiecznej odległości.

arrow

MONTEVERDE – Mglisty las

Las mglisty, znany też jako las chmurowy lub mgielny, stanowi unikalny na skalę światową ekosystem. Ten typ lasów stanowi zaledwie 1% lasów w skali globu. Nazwa i charakterystyka tych miejsc bierze się ze zjawiska kondensacji pary wodnej. Soczysta zieleń lasów spowita jest gęstymi mgłami, a między koronami drzew przepływają stale chmury. Nazwa parku narodowego „Monteverde”, czyli zielone wzgórze, idealnie oddaje jego specyfikę. Zaledwie 3% objętego ochroną terenu udostępniono do zwiedzania.

arrow

NOCNY SPACER - CO CZAI SIĘ W CIEMNOŚCI

Jak wiecie, wyjazdy z Solistami są pełne atrakcji, dlatego czeka nas niesamowita przygoda w sercu rajskiej natury! Podczas odwiedzin w Parku Narodowym Monteverde wybierzemy się na nocny spacer w poszukiwaniu zwierząt. W czasie nocnej eksploracji będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą bioróżnorodność, która występuje tam dzięki specyfice mikroklimatu. Zobaczymy przeróżne odmiany płazów, pająków jak i inne gatunki zwierząt.

arrow

TYROLKĄ PRZEZ LAS DESZCZOWY - W KORONACH DRZEW

Dla odważnych przygotowaliśmy jeszcze jedną atrakcję w Monteverde – zjazd tyrolką. Zipline pozwoli nam podziwiać zieloną dżunglę z lotu ptaka. Chętni będą mogli poczuć się, jakby latali wśród koron drzew. To nie tylko zastrzyk adrenaliny, ale świetna okazja do zanurzenia się w kostarykańską przyrodę. Trasy tyrolki są dość długie, przez co podczas zjazdu zdążysz nacieszyć oczy dziewiczymi widokami.

arrow

LENIWCE - SYMBOL KOSTARYKI

Kostaryka to ojczyzna leniwców. Zwierzęta te występują wyłącznie w lasach tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej i prowadzą nocny tryb życia i większość swojego życia spędzają zwisając z gałęzi i zjadając ogromne ilości roślin. Są to fascynujące ssaki, zarówno pod względem biologicznym, jak i do obserwacji, dlatego mamy pewność, że nie jesteśmy jedynymi, którzy marzą o spotkaniu tych niesamowitych zwierząt. Podczas wizyty w parkach narodowych będziesz mieć możliwość zobaczyć leniwce w ich naturalnym środowisku. Odwiedzimy również Park Salvatura, gdzie znajdują się leniwce uratowane i leczone przez ludzi.

MANUEL ANTONIO PARK - RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

Park Narodowy Manuel Anton​​ jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Park ma trzy piękne plaże, nieformalne leśne szlaki i gęsty las deszczowy, które sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe Park jest najbardziej znany ze swoich spektakularnych widoków i wyjątkowo oszałamiających, jaskrawych zachodów słońca. Jego jasne, piaszczyste plaże są popularne, jeśli chodzi o relaks, pływanie, nurkowanie i lekcje surfingu. Spędzimy tu dwa ostatnie dni wyprawy, dzięki czemu każdy będzie mógł odpocząć na rajskim wybrzeżu karaibskim oraz pospacerować po zielonych terenach.

arrow

San Jose - kolorowa stolica

Jako stolica, San Jose jest tętniącym życiem miastem, którego wielkomiejskie tempo kontrastuje z cudami natury, które je otaczają. Odwiedzając Kostarykę warto zatrzymać się na chwilę, aby poznać neoklasyczną wspaniałość San Jose. W mieście znajdują się muzea poświęcone wszystkiemu, od jadeitu i złota po owady i nauki przyrodnicze, a także teatry. Przespaceruj się urokliwymi uliczkami, zajrzyj do dzielnicy handlowej i podziwiaj niezwykłe uliczne graffiti*.

*decyzję o zwiedzaniu San Jose będzie podejmował lider w zależności od połączeń lotniczych.

arrow

Lokalna kuchnia

W Kostaryce podstawę dań stanowią ryż oraz czarna fasola. Kuchnia kostarykańska obfituje również w świeże warzywa i owoce. Ze względu na długą linię brzegową, popularne w Kostaryce są też owoce morza, takie jak kraby, krewetki i kałamarnice. Za danie narodowe można uznać gallo pinto – gotowane osobno ryż i czarna fasola, a następnie podsmażane razem z dodatkiem kolendry, czosnku, cebuli i czerwonej papryki.

arrow

Noclegi

To nie jest zwykła wycieczka na Kostarykę, tylko pełna niezapomnianych wrażeń wyprawa, dlatego będziemy spać w małych, klimatycznych guesthousach i hotelach zlokalizowanych blisko natury. W pokojach 2-4 osobowych (najczęściej łóżka podwójne) czekają na nas prywatne łazienki. Gościnność gospodarzy oraz niezwykłe widoki i bujna roślinność, która towarzyszyć nam będzie za oknem, z pewnością na długo pozostaną nam w pamięci.  Standardy noclegów mogą odbiegać od tych znanych nam z Europy, ale nie zabraknie podstawowych wygód.

 

arrow

Transport

Nasze wyjazdy na Kostarykę są inne niż wszystkie! Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się prywatnie wynajętym busem z lokalnym kierowcą, który doskonale zna każdy zakątek, do którego udamy się w czasie naszej przygody. Do i z Parku Narodowego Tortugero płynąć będziemy łodzią. Czeka nas też rejs canoe po kanałach rozlewiska.

 

arrow
Atrakcje dodatkowe

Plantacja kawy

Wyjazd na Kostarykę nie może się odbyć bez wizyty na plantacji kawy. Oprócz kawy na lokalnej plantacji można zobaczyć proces pozyskiwania kakao oraz trzciny cukrowej. Jak zapewne doskonale wiecie, Kostaryka jest jednym z głównych i najbardziej zaufanych dostawców kawy na świecie. To tam poznamy pilnie strzeżone sekrety tego pożądanego na całym świecie napoju. Będziemy również mieli okazję, aby skosztować świeżo zaparzonej kawy. Dowiemy się, co czyni ją wyjątkową i zobaczymy, jak wygląda cały proces jej pozyskiwania.

Przejdziemy się również malowniczymi ścieżkami na terenie plantacji i będziemy podziwiać niesamowite widoki, które się z niej rozpościerają. Wycieczka trwa zazwyczaj ok. 1h 30.

 

Cena: ok. 230 zł

arrow

Tubing po rzece

Na chętnych czeka spływ rzeką inny niż do tej pory!

White Water Tubing to aktywność, w której używasz dużej, nadmuchiwanej tratwy w kształcie koła. Tubing różni się od raftingu, ponieważ każda osoba znajduje się we własnej tratwie, a nie wszyscy są zgrupowani w jednej. Do sterowania nie będziesz używać wiosła podczas, ale zrobisz to za pomocą bocznych uchwytów i siłą własnych rąk.

Tubing w Kostaryce to doświadczenie, które musi znaleźć się na Twojej liście. Zazwyczaj atrakcja trwa ok. 1h.

 

Cena: ok. 185 zł

arrow

RELAKS W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH

Zasmakujemy błogiego relaksu dzięki dobrodziejstwu natury. Nic tak nie koi zmęczonych mięśni po całym dniu wędrówek jak kąpiel w gorącej wodzie. Kostaryka ze względu na występowanie wielu wulkanów posiada również naturalne gorące źródła ogrzewane energią z głębi Ziemi. Podczas wyprawy będzie możliwość skorzystania z tej opcji w cieniu wulkanu Arenal.

 

Cena: ok. 340 zł

arrow

Zjazd na Zipline w La Fortuna

Jeżeli lubisz ekstremalne rozrywki to to jest atrakcja, której nie powinnieneś ominąć. Zjazd na Zipline w La Fortuna to połączenie adrenaliny, zabawy i przygody. W ramach atrakcji zaliczysz 7 zjazdów, a krajobraz z wierzchołków drzew będzie idealnym towarzyszem. Swoją przygodę rozpoczniesz na 18-metrowej wieży, aby przelecieć nad kanionem o wysokości 120 metrów, ze spektakularnymi widokami na wodospad Pino Blanco, wulkan Arenal i Cerro Chato. Przygoda w wielkim stylu.

 

Cena: ok. 350 zł

arrow

WYCIECZKA KONNA

Gratka dla fanów jazdy konnej. Wycieczka będzie trwała około 2 godziny. Jeśli jeszcze nigdy nie siedzieliście w siodle – bez obaw, zwierzęta są bardzo spokojne, a właściciele koni na pewno udzielą Wam kilku cennych rad dzięki którym poczujecie się pewnie. Chętni będą przemierzać  zakamarki parku Monteverde na wierzchowcach. Czas wycieczki to ok. 2h.

 

Cena: ok. 290 zł

arrow

Zobacz co Cię czeka

Kostaryka

Liderzy wyprawy

Ania
Plucińska
Kuba
Krause

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

BER/WAW/KRK ?
Berlin/ Warszawa/Kraków
Plane
SJO
San Jose

Powrót:

SJO ?
San Jose
Plane
BER/WAW/KRK
Berlin/ Warszawa/Kraków
Cena biletu
4000 - 5100 PLN ?

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Dodaj podczas zamówienia.

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

10 noclegów w hotelach i guesthouseach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 – osobowe) z łazienkami

o

transport prywatnym busem z kierowca i przewodnikiem w Kostaryce

o

paliwo i opłaty drogowe na trasie

o

transport łodzią z Moin do Tortuguero

o

transport łodzią z Parku Tortuguero do La Pavona

o

bilet wstępu do Parku Narodowego Tortuguero

o

półdniowe safari łódką z przewodnikiem po delcie Tortugero

o

nocny spacer w Parku Narodowym Monteverde z przeowdnikiem

o

bilet wstępu do Mistico Park - wiszące mosty

o

dojazd na wulkan Irazu na punkt widokowy

o

bilet wstępu do ośrodka z leniwcami w Parku Salvatura

o

bilet wstępu do Jaguar Rescue Center

o

bilet wstępu do Tenorio Volcano National Park

o

bilet wstępu do Parku Narodowego Cahuita (z przewodnikiem)

o

bilet wstępu do Parku Manuel Antonio

o

przewodnik w Parku Narodowym Manuel Antonio

o

opłaty graniczne na wjeździe do Kostaryki

o

opiekę doświadczonego, polskiego lidera

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia

x

dodatkowych fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Styczeń
Październik
Icon
First Minute
-350 PLN
WAW/BER/KRK--SJO
SJO--WAW/BER/KRK
14.01.25 - 25.01.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 5100 PLN
Cena wyprawy 7800 PLN
Icon
Lot przez USA
31.10.24 - 11.11.24
Lider Agata Sadovska
Cena lotu 4000 PLN
Cena wyprawy 7800 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów