Spływ Czarną Hańczą

46 km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny
Wybierz termin

46 km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Poprawa techniki wiosłowania
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Niezapomniane opowieści naszych liderów z wypraw po calym świecie
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow

Plan wyprawy

Maćkowa Ruda
arrow
Gulbin
arrow
Dworczysko
arrow
Mikaszówka
arrow

Pomysł na aktywny weekend

Powakacyjny czas to idealny okres na spotkania w większym gronie. Ostatnie słoneczne dni, kajaki, świetna ekipa – to gwarancja idealnego weekendu i odpoczynku od dynamicznej, lecz niekiedy rutynowej codzienności. Zapraszamy Was na 3 dniowy spływ na największej rzece Suwalszczyzny- Czarnej Hańczy. Do pokonania mamy 46 km trasy: Maćkowa Ruda – Gulbin – Dworczysko – Mikaszówka. Ten ekologicznie chroniony obszar Zielonych Płuc Polski uważany jest za najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale również w Europie! Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z dziką przyrodą, przepiękne widoki, przygody, długie wieczory przy ognisku.. chyba nie trzeba Was namawiać!

#SolisciTeam

arrow

Czarna Hańcza najpiękniejsza rzeka Suwalszczyzny

Suwalszczyzna zwana polskim biegunem zimna zachwyca ilością atrakcji naturalnych. Czarna Hańcza to jej perełka w koronie. 142 km pięknych widoków a my soliści przepłyniemy je najlepszy odcinek w puszczy Augustowskiej. Oprócz pięknych krajobrazów czekają na nas również opowieści z dalekich wypraw a wszystko to przy blasku ogniska i gwiazd pod gołym niebem. Spotkanie z natura w najczystszym wydaniu.

arrow

Dzień 1 - PIĄTEK: Maćkowa Ruda - Gulbin [12 km, ok. 4h]

W pierwszy dzień przemierzymy najbardziej malowniczy i atrakcyjny pod względem widoków odcinek Czarnej Hańczy. Rozpoczynamy spływ w miejscowości Maćkowa Ruda. Początkowo rzeka płynie szybkim nurtem, który później nieco się uspokaja. Po obu brzegach rzeki wysokie, zalesione brzegi, częste zakola i rozwidlenia nurtu. Na terenie puszczy Augustowskiej spodziewać się można powalonych konarów drzew, bogatej roślinności, ogromnej ilość ptactwa wodnego oraz niezwykle przejrzystej wody. W trakcie przerw na odpoczynek chętni mogą ochłodzić się wskakując do rzeki. Wieczór wspólnie spędzimy przy ognisku z kiełbaskami i ziemniakami 🙂

arrow

Dzień 2 - SOBOTA: Gulbin - Dworczysko [22 km, ok. 6h]

Startujemy z miejscowości Gulbin położonej nad Czarną Hańczą. Będziemy płynąć pod pozostałościami torów leśnej kolejki wąskotorowej, a następnie pod mostem łączącym ze sobą Frącki i Sarnetki. Dalsza część spływu prowadzi przez malownicze tereny podmokłych pól i łąk, starorzecza, zakola i torfowiska. Okoliczna przyroda z pewnością sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Rzeka Czarna Hańcza na tym odcinku szybko meandruje i nie daje powodów do nudy, gdyż cały czas trzeba manewrować kajakiem. Po około 6 godzinach docieramy do wsi Dworczysko i udajemy się na zasłużony odpoczynek.

arrow

Dzień 3 - NIEDZIELA: Dworczysko - Mikaszówka [12 km, ok. 3,5h]

Podczas ostatniego dnia spływu mamy do pokonania 12 kilometrów spokojną trasą pośród wysokich traw i trzcin. Koryto rzeki stopniowo zwęża się, aby na ostatnich dwóch kilometrach odcinka połączyć się z Kanałem Augustowskim. Miniemy także dwie zabytkowe śluzy, wciąż jeszcze obsługiwanymi ręcznie – Sosnówek i Mikaszówka. Powolny nurt pozwoli wsłuchać się w rzekę, napawać widokami i wyciszyć przed powrotem do codzienności. Koniec spływu planowany na godzinę 13. Pożegnanie z Solistową ekipą (oby na krótko!) i powrót do domów.

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni

o

transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu

o

śluzowanie kajaków

o

2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

2 x dostęp do prysznica

o

namioty (3 osobowe)

o

kuchenki do gotowania, gaz, garnki

o

2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem

o

parking w Maćkowa Ruda

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Maćkowa Ruda) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia poza ogniskami

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Lipiec
21.07.23 - 23.07.23
Lider Solistowy Lider
Cena wyprawy 650 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów