Spływ Czarną Hańczą

46 km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny
Wybierz termin

46 km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Poprawa techniki wiosłowania
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Niezapomniane opowieści naszych liderów z wypraw po calym świecie
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Maćkowa Ruda
arrow
Gulbin
arrow
Dworczysko
arrow
Mikaszówka
arrow

Pomysł na aktywny weekend

Powakacyjny czas to idealny okres na spotkania w większym gronie. Ostatnie słoneczne dni, kajaki, świetna ekipa – to gwarancja idealnego weekendu i odpoczynku od dynamicznej, lecz niekiedy rutynowej codzienności. Zapraszamy Was na 3 dniowy spływ na największej rzece Suwalszczyzny- Czarnej Hańczy. Do pokonania mamy 46 km trasy: Maćkowa Ruda – Gulbin – Dworczysko – Mikaszówka. Ten ekologicznie chroniony obszar Zielonych Płuc Polski uważany jest za najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale również w Europie! Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z dziką przyrodą, przepiękne widoki, przygody, długie wieczory przy ognisku.. chyba nie trzeba Was namawiać!

#SolisciTeam

arrow

Czarna Hańcza najpiękniejsza rzeka Suwalszczyzny

Suwalszczyzna zwana polskim biegunem zimna zachwyca ilością atrakcji naturalnych. Czarna Hańcza to jej perełka w koronie. 142 km pięknych widoków a my soliści przepłyniemy je najlepszy odcinek w puszczy Augustowskiej. Oprócz pięknych krajobrazów czekają na nas również opowieści z dalekich wypraw a wszystko to przy blasku ogniska i gwiazd pod gołym niebem. Spotkanie z natura w najczystszym wydaniu.

arrow

Dzień 1 - PIĄTEK: Maćkowa Ruda - Gulbin [12 km, ok. 4h]

W pierwszy dzień przemierzymy najbardziej malowniczy i atrakcyjny pod względem widoków odcinek Czarnej Hańczy. Rozpoczynamy spływ w miejscowości Maćkowa Ruda. Początkowo rzeka płynie szybkim nurtem, który później nieco się uspokaja. Po obu brzegach rzeki wysokie, zalesione brzegi, częste zakola i rozwidlenia nurtu. Na terenie puszczy Augustowskiej spodziewać się można powalonych konarów drzew, bogatej roślinności, ogromnej ilość ptactwa wodnego oraz niezwykle przejrzystej wody. W trakcie przerw na odpoczynek chętni mogą ochłodzić się wskakując do rzeki. Wieczór wspólnie spędzimy przy ognisku z kiełbaskami i ziemniakami 🙂

arrow

Dzień 2 - SOBOTA: Gulbin - Dworczysko [22 km, ok. 6h]

Startujemy z miejscowości Gulbin położonej nad Czarną Hańczą. Będziemy płynąć pod pozostałościami torów leśnej kolejki wąskotorowej, a następnie pod mostem łączącym ze sobą Frącki i Sarnetki. Dalsza część spływu prowadzi przez malownicze tereny podmokłych pól i łąk, starorzecza, zakola i torfowiska. Okoliczna przyroda z pewnością sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Rzeka Czarna Hańcza na tym odcinku szybko meandruje i nie daje powodów do nudy, gdyż cały czas trzeba manewrować kajakiem. Po około 6 godzinach docieramy do wsi Dworczysko i udajemy się na zasłużony odpoczynek.

arrow

Dzień 3 - NIEDZIELA: Dworczysko - Mikaszówka [12 km, ok. 3,5h]

Podczas ostatniego dnia spływu mamy do pokonania 12 kilometrów spokojną trasą pośród wysokich traw i trzcin. Koryto rzeki stopniowo zwęża się, aby na ostatnich dwóch kilometrach odcinka połączyć się z Kanałem Augustowskim. Miniemy także dwie zabytkowe śluzy, wciąż jeszcze obsługiwanymi ręcznie – Sosnówek i Mikaszówka. Powolny nurt pozwoli wsłuchać się w rzekę, napawać widokami i wyciszyć przed powrotem do codzienności. Koniec spływu planowany na godzinę 13. Pożegnanie z Solistową ekipą (oby na krótko!) i powrót do domów.

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni

o

transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu

o

śluzowanie kajaków

o

2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

2 x dostęp do prysznica

o

namioty (3 osobowe)

o

kuchenki do gotowania, gaz, garnki

o

2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem

o

parking w Maćkowa Ruda

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Maćkowa Ruda) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia poza ogniskami

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów