46km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny Spływ Czarną Hańczą
Pomysł na aktywny weekend
Powakacyjny czas to idealny okres na spotkania w większym gronie. Ostatnie słoneczne dni, kajaki, świetna ekipa – to gwarancja idealnego weekendu i odpoczynku od dynamicznej, lecz niekiedy rutynowej codzienności. Zapraszamy Was na 3 dniowy spływ na największej rzece Suwalszczyzny- Czarnej Hańczy. Do pokonania mamy 46 km trasy: Maćkowa Ruda – Gulbin – Dworczysko – Mikaszówka. Ten ekologicznie chroniony obszar Zielonych Płuc Polski uważany jest za najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale również w Europie! Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z dziką przyrodą, przepiękne widoki, przygody, długie wieczory przy ognisku.. chyba nie trzeba Was namawiać!
#SolisciTeam
Poziom
Aktywny
Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfort
Żyj dziko
Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych
Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.
Plan wyprawy
- Maćkowa Ruda
- Gulbin
- Dworczysko
- Mikaszówka
Czarna Hańcza najpiękniejsza rzeka Suwalszczyzny
Suwalszczyzna zwana polskim biegunem zimna zachwyca ilością atrakcji naturalnych. Czarna Hańcza to jej perełka w koronie. 142 km pięknych widoków a my soliści przepłyniemy je najlepszy odcinek w puszczy Augustowskiej. Oprócz pięknych krajobrazów czekają na nas również opowieści z dalekich wypraw a wszystko to przy blasku ogniska i gwiazd pod gołym niebem. Spotkanie z natura w najczystszym wydaniu.
Dzień 1 - PIĄTEK: Maćkowa Ruda - Gulbin [12 km, ok. 4h]
W pierwszy dzień przemierzymy najbardziej malowniczy i atrakcyjny pod względem widoków odcinek Czarnej Hańczy. Rozpoczynamy spływ w miejscowości Maćkowa Ruda. Początkowo rzeka płynie szybkim nurtem, który później nieco się uspokaja. Po obu brzegach rzeki wysokie, zalesione brzegi, częste zakola i rozwidlenia nurtu. Na terenie puszczy Augustowskiej spodziewać się można powalonych konarów drzew, bogatej roślinności, ogromnej ilość ptactwa wodnego oraz niezwykle przejrzystej wody. W trakcie przerw na odpoczynek chętni mogą ochłodzić się wskakując do rzeki. Wieczór wspólnie spędzimy przy ognisku z kiełbaskami i ziemniakami 🙂
Dzień 2 - SOBOTA: Gulbin - Dworczysko [22 km, ok. 6h]
Startujemy z miejscowości Gulbin położonej nad Czarną Hańczą. Będziemy płynąć pod pozostałościami torów leśnej kolejki wąskotorowej, a następnie pod mostem łączącym ze sobą Frącki i Sarnetki. Dalsza część spływu prowadzi przez malownicze tereny podmokłych pól i łąk, starorzecza, zakola i torfowiska. Okoliczna przyroda z pewnością sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Rzeka Czarna Hańcza na tym odcinku szybko meandruje i nie daje powodów do nudy, gdyż cały czas trzeba manewrować kajakiem. Po około 6 godzinach docieramy do wsi Dworczysko i udajemy się na zasłużony odpoczynek.
Dzień 3 - NIEDZIELA: Dworczysko - Mikaszówka [12 km, ok. 3,5h]
Podczas ostatniego dnia spływu mamy do pokonania 12 kilometrów spokojną trasą pośród wysokich traw i trzcin. Koryto rzeki stopniowo zwęża się, aby na ostatnich dwóch kilometrach odcinka połączyć się z Kanałem Augustowskim. Miniemy także dwie zabytkowe śluzy, wciąż jeszcze obsługiwanymi ręcznie – Sosnówek i Mikaszówka. Powolny nurt pozwoli wsłuchać się w rzekę, napawać widokami i wyciszyć przed powrotem do codzienności. Koniec spływu planowany na godzinę 13. Pożegnanie z Solistową ekipą (oby na krótko!) i powrót do domów.
Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku
Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.
Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?
- Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
- Poprawa techniki wiosłowania
- Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
- Niezapomniane opowieści naszych liderów z wypraw po calym świecie
- Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
- Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
- Zakwasy gwarantowane!
Liderzy wyprawy
Liderzy wyprawy
Aktywnie przez świat
Paweł Czarnecki
INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW
Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.