Z cyku Live Wild 4

46km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny Spływ Czarną Hańczą

Pomysł na aktywny weekend

Powakacyjny czas to idealny okres na spotkania w większym gronie. Ostatnie słoneczne dni, kajaki, świetna ekipa – to gwarancja idealnego weekendu i odpoczynku od dynamicznej, lecz niekiedy rutynowej codzienności. Zapraszamy Was na 3 dniowy spływ na największej rzece Suwalszczyzny- Czarnej Hańczy. Do pokonania mamy 46 km trasy: Maćkowa Ruda – Gulbin – Dworczysko – Mikaszówka. Ten ekologicznie chroniony obszar Zielonych Płuc Polski uważany jest za najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale również w Europie! Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z dziką przyrodą, przepiękne widoki, przygody, długie wieczory przy ognisku.. chyba nie trzeba Was namawiać!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Maćkowa Ruda
 • Gulbin
 • Dworczysko
 • Mikaszówka

Czarna Hańcza najpiękniejsza rzeka Suwalszczyzny

Suwalszczyzna zwana polskim biegunem zimna zachwyca ilością atrakcji naturalnych. Czarna Hańcza to jej perełka w koronie. 142 km pięknych widoków a my soliści przepłyniemy je najlepszy odcinek w puszczy Augustowskiej. Oprócz pięknych krajobrazów czekają na nas również opowieści z dalekich wypraw a wszystko to przy blasku ogniska i gwiazd pod gołym niebem. Spotkanie z natura w najczystszym wydaniu.

Dzień 1 - PIĄTEK: Maćkowa Ruda - Gulbin [12 km, ok. 4h]

W pierwszy dzień przemierzymy najbardziej malowniczy i atrakcyjny pod względem widoków odcinek Czarnej Hańczy. Rozpoczynamy spływ w miejscowości Maćkowa Ruda. Początkowo rzeka płynie szybkim nurtem, który później nieco się uspokaja. Po obu brzegach rzeki wysokie, zalesione brzegi, częste zakola i rozwidlenia nurtu. Na terenie puszczy Augustowskiej spodziewać się można powalonych konarów drzew, bogatej roślinności, ogromnej ilość ptactwa wodnego oraz niezwykle przejrzystej wody. W trakcie przerw na odpoczynek chętni mogą ochłodzić się wskakując do rzeki. Wieczór wspólnie spędzimy przy ognisku z kiełbaskami i ziemniakami 🙂

Dzień 2 - SOBOTA: Gulbin - Dworczysko [22 km, ok. 6h]

Startujemy z miejscowości Gulbin położonej nad Czarną Hańczą. Będziemy płynąć pod pozostałościami torów leśnej kolejki wąskotorowej, a następnie pod mostem łączącym ze sobą Frącki i Sarnetki. Dalsza część spływu prowadzi przez malownicze tereny podmokłych pól i łąk, starorzecza, zakola i torfowiska. Okoliczna przyroda z pewnością sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Rzeka Czarna Hańcza na tym odcinku szybko meandruje i nie daje powodów do nudy, gdyż cały czas trzeba manewrować kajakiem. Po około 6 godzinach docieramy do wsi Dworczysko i udajemy się na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3 - NIEDZIELA: Dworczysko - Mikaszówka [12 km, ok. 3,5h]

Podczas ostatniego dnia spływu mamy do pokonania 12 kilometrów spokojną trasą pośród wysokich traw i trzcin. Koryto rzeki stopniowo zwęża się, aby na ostatnich dwóch kilometrach odcinka połączyć się z Kanałem Augustowskim. Miniemy także dwie zabytkowe śluzy, wciąż jeszcze obsługiwanymi ręcznie – Sosnówek i Mikaszówka. Powolny nurt pozwoli wsłuchać się w rzekę, napawać widokami i wyciszyć przed powrotem do codzienności. Koniec spływu planowany na godzinę 13. Pożegnanie z Solistową ekipą (oby na krótko!) i powrót do domów.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

46km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny 6

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Niezapomniane opowieści naszych liderów z wypraw po calym świecie
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Liderzy wyprawy

Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Paweł Czarnecki

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

500 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 250 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 250 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wynajem kajaków na 3 dni
 • wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni
 • transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu
 • 2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • namioty (3 osobowe)
 • kuchenki do gotowania, gaz, garnki
 • 2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem
 • parking w Maćkowa Ruda
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia Podróże
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • śluzowanie kajaków
 • 2 x dostęp do prysznica

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce spływu (Maćkowa Ruda) oraz powrotu do domu
 • wyżywienia poza ogniskami
 • korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)
 • możliwość skorzystania z sauny na jednym z pól namiotowych 80- 100 zł godzina.
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

35km górskiego trekkingu

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

35km górskiego trekkingu

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy