Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 9

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy Islandia Interior

Pomysł na wyprawę marzeń

Nasza miłość do Islandii, to miłość od pierwszego wejrzenia. Wracamy tam tak często jak to tylko możliwe i dlatego też naszym marzeniem było odkryć tę niesamowitą krainę ognia i lodu jeszcze bardziej i dotrzeć tam, gdzie niewielu dociera, czyli w rejony islandzkiego interioru. Odkryjemy magiczne góry tęczowe Landmannalaugar, zieloną krainę Thorsmork, zakątki i tajemnice fiordów zachodnich, przeprawimy się przez rzeki. Czeka nas też wiele niespodzianek 🙂 Zapraszamy Ciebie w niezwykle unikalną podróż. Odkryj z nami fascynujące wnętrze wyspy!

#Soliści Team

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Thorsmork
 • Landmannalaugar
 • Hnausapollur
 • Kerlingarfjöll
 • Klify Latrabjarg
 • Isafjörður
 • Husavik
 • Jokulsarlon
 • Reynisfjara
 • Skogafoss
Kraina Ognia i Lodu 69

Marsjańskie krajobrazy interioru

Surowa, dziewicza przyroda, najczystsze powietrze w Europie i rzeki pełne ryb – to tylko niektóre z atrybutów, jakimi poszczycić się może ta niesamowita wyspa. To właśnie tam będziemy podziwiać gorące źródła, buchające z zegarmistrzowską precyzją gejzery i przepiękne wodospady. Przez cały pobyt będziemy poruszali się samochodami przystosowanymi do jazdy w Interiorze. Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora lodowcowe, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Dotrzemy tam, gdzie niewielu dociera. Będziemy się poruszać po szutrowych drogach, przeprawiać przez rzeki, uprawiać trekking i podziwiać marsjańskie krajobrazy interioru!

Interior

Pokonując tę trasę zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i od razu zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę krainę ognia i lodu. Czekają na nas niezapomniane wrażenia – zarezerwowane dla nielicznych! Interior, czyli wnętrze wyspy, to najmniej dostępne tereny na mapie Islandii – my jednak urządzimy tam trekking przez jej najpiękniejsze miejsca. Realizowane trasy trekkingów będą dostosowywane na miejscu przez lidera, mając na uwadze panujące warunki atmosferyczne oraz sprawność fizyczną grupy.

Thorsmork – dolina pomiędzy trzema lodowcami

Thorsmork to jedno z tych miejsc, które zbyt dobrze wyglądają, aby były prawdziwe. Jasnozielone góry, lodowce wulkaniczne, surowa przyroda i lodowcowe rzeki – to miejsce jest dosłownie ze snu! A gdy zobaczysz to na własne oczy, to nagle zdajesz sobie sprawę, że nie widziałeś jeszcze czegoś tak pięknego! Þórsmörk w języku islandzkim oznacza „dolinę Thora” – dolina jest położona w górach pomiędzy trzema lodowcami. W Thorsmork można doświadczyć potęgi natury i znaleźć jedne z najbardziej niesamowitych krajobrazów w całej Islandii.

Hnausapollur – jezioro wulkaniczne

Hnausapollur ma również inną nazwę – często nazywane Bláhylur ze względu na turkusowy kolor wody. Jest to wulkaniczne jezioro na wysokości około 570 metrów nad poziomem morza. Możesz myśleć, że to opuszczone miejsce, ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz wędkarzy, którzy łowią ryby w kraterze. Jezioro jest pełne pstrągów!

Landmannalaugar – tęczowe góry

Landmannalaugar jest niezwykle rzadko spotykanym obszarem, zarówno pod względem geologicznym, jak i estetycznym. Landmannalaugar znajduje się obok kruczoczarnego pola lawowego Laugahraun, rozległego obszaru suszonej magmy, który pierwotnie powstał w 1477 roku. Sam Landmannalaugar składa się z dętych gór ryolitu, skały, która tworzy pełne widmo olśniewającego koloru na zbocze góry, stąd często góry te nazywane są „kolorowymi górami”. Odcienie czerwieni, różu, zieleni i złocistej żółci zmieniają swój ton, odzwierciedlając ruch promieni słońca i tworząc krajobraz, który nie przypomina żadnego miejsca na ziemi. Czekają tu na nas przepiękne trekkingi.

Interior - niezapomniane trekkingi

Interior słynie z zachwycających widoków, które nie sposób zobaczyć tylko i wyłącznie z okien samochodu. Żeby w pełni odczuć, zachwycić się pięknem, doświadczyć Interioru – trzeba się wybrać na trekking! Nasze wędrówki będą różnej trudności – nieraz bardziej wymagające, jednak zawsze widoki, które napotkamy, wynagrodzą każdy przebyty kilometr i każdy trud włożony w wędrówkę. Zapewniamy, że jeśli jeszcze nie byłeś na Interiorze, to nie wiesz, co to piękno trekkingów! Ważne! Ich ilość i wybór danego trekkingu jest uzależniony od kondycji psychofizycznej uczestników i warunków pogodowych.

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 20

Thorsmork: Magni i Modi - kratery wulkaniczne z bliska

Wiosną 2010 roku na Islandii wybuchł wulkan Eyjafjallajökull, wskutek czego chmura pyłów wulkanicznych pokryła większą część kontynentalnej Europy. Magni i Modi to kratery powstałe po tej erupcji. Wciąż unosi się tutaj para, a lawa świeci pod powierzchnią. Zapewniamy, że będzie to jeden z tych trekkingów, który zapamiętacie do końca życia, gdzie podejdziemy pod same kratery i zajrzymy do ich środka.

Czas trwania trekingu: 6h- 8h (w zależności od wyboru trasy)
Skala trudności trekingu: szlak średnio wymagający technicznie (podejścia z użyciem lin), wymagający kondycyjnie.

Thorsmork: Szczyt Valahnukur - podejście z widokiem

Trekking, który jest zazwyczaj naszą rozgrzewką. Startujemy z  Basar Huts i na początku spacerujemy po kamienistym podłożu w dolinie rzeki Krossa. Przekraczamy rzekę kładką i potem już kierujemy się tylko w stronę szczytu. Jeśli dłuższe podejście pod górę nie jest dla Ciebie problemem, to spokojnie poradzisz sobie z tym trekkingiem i jak to bywa w tych rejonach Thorsmork – widoki powalają i wynagrodzą każdy trud 🙂 Trekking ten zrealizujemy w zależności od zapasu czasowego i kondycji grupy.

Czas trwania trekingu: 3h- 4h
Skala trudności trekingu: szlak prosty technicznie, średnio wymagający kondycyjnie.

Landmannalaugar: Brennisteinsalda - imponujące, różnorodne widoki

Brennisteinsalda zachwyca widokami. Przechodzimy przez obszar geotermalny, przez pola zastygłej lawy, wchodzimy na wulkan, który wybuchł ostatnio w 1961 roku. Mamy piękne widoki na cały obszar. Nie jest to bardzo trudny trekking, a zdecydowanie warto go przeżyć i się nim zachwycić! Podczas trekkingu będzie również piękny widok na Góry Tęczowe 🙂
Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h

Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, przynajmniej minimalna kondycja fizyczna wskazana.

Landmannalaugar: Sudurnamur - doświadczenie ogromnej przestrzeni

Czeka nas dużo wchodzenia ostrego pod górę, potem dużo schodzenia ostro w dół, ale też piękne widoki na Góry Tęczowe. Krajobrazy są naprawdę bajkowe, aż ciężko sobie wyobrazić, że matka natura potrafiła stworzyć coś aż tak pięknego. Im wyżej wchodzimy, tym piękniejsze widoki i zachwycająca przestrzeń!

Czas trwania trekkingu: 4 h – 5h (8,5 km)

Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, kondycja fizyczna wskazana.

Landmannalaugar: Blahnukur - wulkaniczne krajobrazy

Blahnukur to wulkan w okolicy Landmannalaugar, w południowych górach Islandii. Jego nazwa oznacza dosłownie “niebieski szczyt” i pochodzi od niebiesko – czarnego koloru lawy pomieszanej z pyłem wulkanicznym. Zobaczymy stąd imponujący widok z góry na pięc lodowców i Tęczowe Góry.

Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h

Skala trudności: szlak prosty technicznie, średnio wymagający kondycyjnie.

 

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 24

WULKANY NA ISLANDII

Na Islandii znajduje się około 130 wulkanów (aktywnych i nieaktywnych). Około 30 aktywnych systemów wulkanicznych można znaleźć pod wyspą. Wulkany stanowią jeden z najistotniejszych elementów krajobrazu Islandii, określając naturę ziemi, tworząc nieskończone pola lawy pokrytej mchem, rozległe równiny czarnego piasku, poszarpane szczyty i ogromne kratery. Od przełomu XIX i XX wieku nie minęła dekada bez erupcji. Większość aktywnych wulkanów znajduje się daleko od miast.

ERUPCJA WULKANU FAGRADALSFJALL 19-20 MARCA 2021

Erupcje wulkaniczne na Islandii są nieprzewidywalne, ale stosunkowo regularne. Jedna z erupcji w islandzkim interiorze miała miejsce w Holuhraun w 2014 roku. Wulkan Grímsfjall miał krótką erupcję w 2011 r., a bardziej znany – Eyjafjallajökull spowodował wiele problemów w 2010 r. To właśnie jego erupcja zatrzymała ruch lotniczy nad Europą.

Ostatnia z erupcji nastąpiła w marcu 2021 roku. Wulkan Fagradalsfjal jest częścią systemu wulkanicznego Krysuvik. Znajduje się na półwyspie Reykjanes, w południowo zachodniej części Islandii, w odległości ok. 40 km od Reykjaviku.
Podczas takiego spektaklu możesz zobaczyć nieokiełznane przez człowieka siły natury. Widok rozżarzonej lawy płynącej w wolnym tempie po skale, bijący gorąc krzepiącej magmy (jej temperatura sięga 1000 stopni Celsjusza) – to tylko część wyjątkowego widowiska, którego możesz doświadczyć.

Gorące źródła poza utartym szlakiem!

Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się w kilku miejscach na błogą kąpiel w gorących źródłach, bo czym byłby wypad na Islandię bez spróbowania kąpieli na dziko? ? Otoczeni imponującą przyrodą odpoczniemy po całym dniu pełnym aktywności. Odkryjemy przed Tobą niemalże ukryte przed światem, dzikie gorące źródła, które są totalnie poza utartym szlakiem, jak i te bardziej znane, ale równie zachwycające. Relaks gwarantowany!

Reykjadalur - naturalna gorąca rzeka

Reykjadalur Hot Springs to naturalna gorąca rzeka na terenie geotermalnym. Aby do niej dotrzeć, czeka nas 3,5-kilometrowy trekking w jedną stronę. Trasa nie jest wymagająca, zajmuje ok. 45 min – 1,5 h w jedną stronę (w zależności od kondycji), a wiedzie przez przepiękną okolicę. Po takim trekkingu kąpiel w gorącej rzeczce to czysta przyjemność!

Landmannalaugur - naturalne gorące źródła

Landmannalaugur to naturalne gorące źródła na terenie campingu w Landmannalaguar. W niektórych miejscach woda jest letnia, w niektórych zaczyna już parzyć – każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie.? Idealne źródła na chill na koniec dnia po trekkingu w Górach Tęczowych lub na wygrzanie się rano po chłodnej islandzkiej nocy.

Zachodnie fiordy

Westfjords czyli zachodnie fiordy Islandii. Jedna trzecia linii wybrzeża Islandii znajduje się właśnie w tym regionie. Cały półwysep jest fantastycznie wyrzeźbiony i przecięty długimi fiordami, które robią piorunujące wrażenie!

Klify Latrabjarg – siedlisko ptaków

Latrabjarg to siedlisko ptaków – jedno z największych w Europie. Ten najbardziej wysunięty na zachód punkt Islandii to klify o długości 14 kilometrów i wysokości 441 metrów. Jest tak stromo, jak tylko to możliwe. W okolicy nie ma żadnych naturalnych drapieżników, stąd ptaki czują się bezpiecznie i jest duża szansa na zobaczenie ich z naprawdę bliskiej odległości. Zwłaszcza maskonury są szczególnie oswojone i często odwiedzają trawiastą, wyższą część klifów. Trekking wzdłuż klifów gwarantuje niezapomniane przeżycia!

Isafjörður – miasto zachodnich fiordów

Ísafjörður jest największym miastem na półwyspie Westfjords, liczącym około 2600 mieszkańców. Znajduje się tu starożytny kościół, a samo miasteczko to ważny ośrodek handlowy od co najmniej XVI wieku, chociaż prawdziwe miasto zaczęło powstawać dopiero w połowie XIX wieku. Rozwój miasta został zainicjowany przez produkcję soli, ale od tego czasu przemysł rybny stał się podstawą gospodarki.

Isafjörður - trekking na najwyższy szczyt fiordów zachodnich

Na Fiordach Zachodnich znajduje się niemalże “droga marzeń”. Nieprzejezdna dla normalnych samochodów swoimi krajobrazami zapiera dech w piersiach. My wybierzemy się tutaj na trekking na najwyższy szczyt fiordów zachodnich! Sama droga technicznie nie jest trudna, ale dość długo prowadzi konsekwentnie w górę i nie jest odpowiednia dla osób z lękiem wysokości. Na końcówce wdrapiemy się na kilka skałek, ale nie są to trudne podejścia. Natomiast nie ma również problemu, jeśli w trakcie podejścia zdecydujesz poczekać na grupę i kontemplować widoki, które niemalże w każdym punkcie szlaku zachwycają.

Czas trwania trekingu: ok 3h

Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, przynajmniej minimalna kondycja fizyczna wskazana.

Diamond Circle

Diamond Circle to szlak w północnej części Islandii, który łączy trzy z najpiękniejszych atrakcji w regionie: Kanion Ásbyrgi, wodospad Dettifoss i jezioro Mývatn. Diamond Circle nie jest aż tak dobrze znany, jak Golden Circle, głównie ze względu na to, że znajduje się na niedostępnej północy, ale gwarantujemy – jest równie zachwycający i imponujący! Na naszej trasie jest majestatyczny wodospad Dettifoss i jezioro Mývatn, a jeżeli starczy czasu, to podjedziemy również pod Kanion Ásbyrgi 🙂

Dettifoss – najpotężniejszy wodospad Islandii

Dettifoss, znajdujący się na północy Islandii, jest rzadziej odwiedzany przez turystów niż popularny Gullfoss. Jest to najpotężniejszy wodospad w całym kraju i chociaż ma tylko 45 m wysokości, to w okresie letnim przepływa przez niego 400 m³ wody na sekundę. Piętrzące się masy wody robią ogromne wrażenie – tak wielkie, że Ridley Scott wykorzystał Dettifoss do sceny otwierającej „Prometeusza”. Nie mógł lepiej wybrać. Żaden wodospad w Europie nie może się równać z tym wodospadem. Dettifoss mógłby zasilić energią 100-tysięczne miasto!

Myvatn – malownicze jezioro północy

Malownicze jezioro Myvatn zachwyci nas swoim krajobrazem. Skały pokryte zielonym mchem, jaskinie o czarnych wnętrzach i intensywnie niebieskiej wodzie, tysiące ptaków. Jezioro jest położone w rejonie, w którym silna aktywność wulkaniczna ukształtowała teren – nigdzie indziej nie zobaczymy takiego nagromadzenia wystygłych kraterów i powulkanicznej lawy tworzącej wręcz postapokaliptyczny pejzaż. Myvatn powstało około 2000 lat temu, jest czwartym co do wielkości jeziorem na Islandii i zajmuje powierzchnię około 37 km².

Reykjavik – powrót do cywilizacji

Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce „zadymioną zatoką”, gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią, a przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację. Przejdziemy się po uliczkach miasteczka, zajrzymy do tamtejszej opery – Harpa, a chętni zajrzą też do lokalnej knajpki na fish&chips.

WODOSPADY SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS

Dwa spektakularne wodospady na południu Islandii. Wody rzeki Seljalandsá spadają w wodospadzie Seljalandsfoss z wysokości ok. 60 m do głębokiego, zielonego basenu. Żeby dodać świetności temu już niezwykle malowniczemu miejscu, wodospad jest dodatkowo podświetlany. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! I to prawie suchą stopą. No, może lepiej powiedzieć „nie całkiem przemoczoną”, ale warto! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25 m. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze.

Goðafoss - wodospad bogów

Nazwa tego wodospadu pochodzi od legendy ze starych sag islandzkich i dokładnie oznacza Wodospad bogów. Miejsce to jest związane z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii kraju – przyjęciu chrześcijaństwa w roku 1000. Islandczycy wierzą, że wrzucono wtedy posągi nordyckich bogów do wodospadu w symbolicznym akcie nawrócenia społeczeństwa.

Husavik – początki Islandii na dalekiej północy

Husavik to kolorowe drewniane domki, porty rybackie i dziesiątki zacumowanych kutrów. Widoki są niemalże pocztówkowe i przedstawiają typową islandzką zabudowę miejską. Mieszkańcy Husaviku zajmują się głównie turystyką i rybołówstwem. Według najstarszych legend, to właśnie Husavik był pierwszym miejscem, do którego dopłynęli Wikingowie jeszcze przed zasiedleniem Islandii. Połączenie historii, relaksu i pięknej scenerii? Tak, to właśnie czeka nas na trasie.

SEYÐISFJÖRÐUR – wioska Waltera Mitty

Odwiedzimy również wioskę, w której kręcono sceny do filmu „Sekretne życie Waltera Mitty”. Żeby dostać się do Seyðisfjörður, trzeba wjechać najpierw na wysokie wzgórze i przemierzyć liczne zakręty. Niesamowita przestrzeń i ten widok przystani ukazującej się w oddali robią wrażenie! Jest to dokładnie ta sama droga, którą Walter Mitty w filmie pokonał na longboardzie – dla odważnych będzie również opcja takiego zjazdu ?

Jokulsarlon - niewzykła laguna lodowcowa

Malownicze jezioro w południowej Islandii, które powstaje z wody spływającej z topniejącego lodowca Vatnajokull. Po islandzku jego nazwa oznacza „laguna lodowcowa” i nie jest to tylko poetycka nazwa – nawet w środku naszego lata na plażach jeziora leżą mniejsze i większe bryły lodu. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Aby naprawdę docenić wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego miejsca, wybierzemy się na spacer czarną plażą wzdłuż brzegu zalewu. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć, jak rzeka wypływająca z lodowca wpada do morza – surrealistyczny i niesamowity widok.

Sprawdź się:

Jazda po marsjańskich krajobrazach

Przekraczanie rzek, off road, szutrowe, puste drogi… Jeżeli jesteś żądny przygód, to ta wyprawa jest dla Ciebie. Sprawdź się podczas jazdy po niezwykłym Interiorze –wielokrotnie trzeba będzie pokonać rzekę, żeby przedostać się na drugi brzeg, drogi pozostawiają wiele do życzenia, a mimo to jazda po Interiorze to przygoda życia!

Spróbuj:

Świeże ryby prosto z kutra i zgniły rekin!

Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołówstwie. Przygotuj się zatem na pyszne potrawy z ryb, jakich jeszcze nie jadłeś. Świeży dorsz prosto z wody od rybaka w porcie? Ależ proszę bardzo! Mamy również coś dla tych, którzy będą spragnieni ekstremalnych przysmaków. Mięso zgniłego rekina, które można tutaj kupić niemalże wszędzie, na pewno Was usatysfakcjonuje 🙂

Odetchnij:

Mývatn Nature Bath – naturalne baseny termalne

Każdemu podróżnikowi, który jest na wyprawie Extreme, należy się nieco odpoczynku ? Naturalnie łaźnie Mývatn Nature Bath to odpowiednik słynnej “Blue Lagoon”, ale znacznie mniej komercyjny. Okolica jest przepiękna, a na jej tle wyróżnia się niebieski kolor laguny. Błękitna woda ma idealną temperaturę, by zanurzyć się w niej, oddalić wszelkie troski i cieszyć się chwilą relaksu. Atrakcja fakultatywna dla chętnych.

xx
xx
xx

Chcesz więcej?

Kochamy Islandię całym sercem i wracamy tam, kiedy tylko możemy. Zawsze pragniemy przeżyć więcej, doświadczyć mocniej, odkryć miejsca, które skrywają się przed wzrokiem człowieka. Interior nas zachwycił i czuliśmy potrzebę eksplorowania tego miejsca jeszcze mocniej i bardziej. Dzięki tej ciekawości odkryliśmy miejsca nietuzinkowe, poza utartym szlakiem. Jakie? To już nasza słodka tajemnica… Przekonaj się sam i pojedź z nami na wyprawę życia w Interior!

Organizacja wyprawy

Noclegi pod rozgwieżdzonym niebem w namiotach Coleman®

Niczym prawdziwi podróżnicy noce spędzać będziemy pod namiotami najwyższej jakości firmy Coleman®. Jesteśmy pewni, że najwięksi zapaleńcy z Was nie odpuszczą okazji do spania pod rozgwieżdżonym niebem! Daleko od miast i od świateł, na islandzkiej pustyni noce pod namiotem będą niesamowite, a niebo takie jak nigdzie indziej! W trakcie wyjazdu będziemy nocować na campingach, na których będą dostępne udogodnienia takie jak toalety, prysznice, stołówka, dostęp do prądu czy Internetu (może być dodatkowo płatny). W kwestii sprzętu zapewniamy: sprzęt do gotowania, stolik i krzesełka turystyczne, maty samopompujące do spania Coleman Touring Mat i namioty najlepsze na backpacking – lekkie i wytrzymałe namioty z serii adventure: Tatra i Monviso oraz namioty na ekstremalne wyprawy Kobuk Valley z wyższą wodoodpornością i technologią przyciemnianych sypialni BlackOut Bedrooms Jeżeli chcesz zobaczyć wszystko, co Islandia ma do zaoferowania, to ta wyprawa jest zdecydowanie dla Ciebie!

Na wyprawie w ramach współpracy z firmą Coleman® w sezonie 2020/2021 Soliści będą korzystać z najwyższej jakości namiotów oraz mat samopompujących.

Wyżywienie

Podczas wyjazdu gotować będziemy przeważnie sami, a do dyspozycji będziemy mieli turystyczne kuchenki gazowe i cały sprzęt campingowy: butle gazowe, garnki, krzesełka i stoliki, a także maty do siedzenia na zielonych, islandzkich łąkach. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia ze sobą. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 70 do 100 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, jednak na pewno dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby, które kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.

Transport

Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią na Islandii, której samochody posiadają pełne ubezpieczenie (wyłączenie drogi F-249). Na niektórych odcinakach trasy, korzystać będziemy z transportu lokalnego w celu dotarcia do Thorsmork.

Uwaga! Wyjazd ma formułę self–drive, co oznacza, że samochody są kierowane zarówno przez uczestników, jak i lidera.

 

Zapewniamy, że prowadzenie samochodu w islandzkim klimacie dostarcza jeszcze więcej wrażeń i wspomnień! Jest to unikalne doświadczenie – w końcu nie każdy ma okazję jeździć po marsjańskich terenach Islandii!

Atrakcja dodatkowa - spacer po lodowcu

Mamy dla Ciebie jedną z najciekawszych atrakcji nie tylko na Islandii, ale w ogóle!  Treking po jednym z lodowców, które kurczą się w tempie kilkunastu procent rocznie, co jeszcze za naszego życia może oznaczać kompletne ich wytopienie. Warto zobaczyć je na własne oczy i dowiedzieć się jakie działania pozwolą nam ocalić ten cud natury. Dołącz do pełnej wrażeń przygody po jednym z najciekawszych lodowców południowej Islandii – Sólheimajökull. Idealny okazja dla osób, które chcą połączyć niesamowite widoki, odrobinę adrenaliny i wiedzy geologicznej. Każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, da sobie radę z tym trekkingiem 🙂

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zwiedzisz ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie doświadczysz wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia
 • zjedziesz z najczęściej uczęszczanych tras, by zobaczyć miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • przejedziesz przez marsjańskie ziemie Interioru
 • zobaczysz zwierzęta, o których nie miałeś do tej pory pojęcia: kolorowe maskonury czy rybitwy
 • doświadczysz piękna islandzkich fiordów
 • skorzystasz z najczystszego powietrza w Europie
 • zatrzymasz się na chwilę, aby pobyć z samym sobą na łonie natury
 • pozwolisz, aby poniósł Cię wzrok i chęć odkrycia tego, co nieodkryte
 • samemu nie zrobisz tego taniej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3
Łukasz Porębski

Łukasz Porębski

Moją prawdziwą pasją od wielu lat są podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Uwielbiam dziką i surową naturę oraz różnorodność. Z każdego tripa koniecznie przywożę fotorelację na bloga. Służbowo praca w korpo, prywatnie perfekcjonista i amator biegów ultra/mtb/triathlonu. Zapraszam na mojego bloga www.zyczpasja.pl, gdzie znajdziecie relacje z moich wypraw:)
Poznaj lidera Artboard 3
Kuba Krause

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Nawet nie wiem kiedy i jak zaczęła się moja pasja do podróżowania. Wiem za to na pewno, że gdy jestem w trasie przełączam się na inny tryb. Wszystko jest nowe, świeże, warte zobaczenia i poznania tego historii. Konsekwencje: mało snu i wspaniałe wspomnienia :) Podobno prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu. Na wyprawie ze mną pewnie będziesz mógł się o tym przekonać ;) Zawodowo adwokat, prywatnie wielki fan piłki, kibic Lecha Poznań i Realu Madryt.
Poznaj lidera Artboard 3
Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Na co dzień w biegu dziennikarskich obowiązków słucham, pytam, szukam, sprawdzam i rozliczam … Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W takim razie powinnam siedzieć na tronie w diabelskich czeluściach ;) Życie i praca nauczyło mnie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, problemów bez rozwiązania, podróży bez nieplanowanych przygód. Lubię się zgubić i odnaleźć w domu lokalnych mieszkańców, żeby skosztować nieco ich życia. Podróżowanie to dla mnie suma ludzkich historii i pięknych miejsc.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

Łukasz Porębski

Łukasz Porębski

Kuba Krause

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Tomasz Habdas
Łukasz Porębski
Kuba Krause
Agnieszka Zalewska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 6 kg we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), oraz bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

5400 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1600 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1600 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut. Podana cena to cena regularna. Cena może się różnić w wysokim i niskim sezonie.

Cena rynkowa:

7200 pln

Cena zawiera

 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • przejazdy samochodami z wypożyczalni na Islandii (samochody terenowe, SUV, BUS - w zależności od dostępności)
 • 10 noclegów (w tym 9 noclegów na campingu z udogodnieniami)
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • dodatkowy bagaż rejestrowany kupowany dla całej grupy – 6 kg/os.
 • bogaty program od rana do wieczora pełen przygód i atrakcji
 • cały potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, krzesełka i stoliki, maty do siedzenia
 • mata samopompująca do spania
 • cały potrzebny sprzęt do gotowania: sztućce, talerzyki, kubki, garnki, miski itp.
 • transport sprzętu campingowego, kuchennego i mat samopompujących
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu ( 14500 ISK czyli ok. 450 zł)
 • wyżywienia (ok. 100 – 130 euro)
 • dodatkowych atrakcji 
 • kaucji na ewentualne uszkodzenia wypożyczonych aut (100 euro)
 • możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority lub bagażu rejestrowanego
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy