Islandia Interior
Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.
Dlaczego warto z nami jechać?










Plan wyprawy
Niezwykłe krajobrazy interioru
Surowa, dziewicza przyroda, najczystsze powietrze w Europie i rzeki pełne ryb – to tylko niektóre z atrybutów, jakimi poszczycić się może ta niesamowita wyspa. To właśnie tam będziemy podziwiać gorące źródła, buchające z zegarmistrzowską precyzją gejzery i przepiękne wodospady. Przez cały pobyt będziemy poruszali się samochodami przystosowanymi do jazdy w Interiorze. Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora lodowcowe, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Dotrzemy tam, gdzie niewielu dociera. Będziemy się poruszać po szutrowych drogach, przeprawiać przez rzeki, uprawiać trekking i podziwiać marsjańskie krajobrazy interioru!
Wyprawa Interior
Pokonując tę trasę zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i od razu zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę krainę ognia i lodu. Czekają na nas niezapomniane wrażenia – zarezerwowane dla nielicznych! Interior, czyli wnętrze wyspy, to najmniej dostępne tereny na mapie Islandii – my jednak urządzimy tam trekking przez jej najpiękniejsze miejsca. Realizowane trasy trekkingów będą dostosowywane na miejscu przez lidera, mając na uwadze panujące warunki atmosferyczne oraz sprawność fizyczną grupy.
Interior – niezapomniane trekkingi
Interior słynie z zachwycających widoków, które nie sposób zobaczyć tylko i wyłącznie z okien samochodu. Żeby w pełni odczuć, zachwycić się pięknem, doświadczyć Interioru – trzeba się wybrać na trekking! Nasze wędrówki będą różnej trudności – nieraz bardziej wymagające, jednak zawsze widoki, które napotkamy, wynagrodzą każdy przebyty kilometr i każdy trud włożony w wędrówkę. Zapewniamy, że jeśli jeszcze nie byłeś na Interiorze, to nie wiesz, co to piękno trekkingów! Ważne! Ich ilość i wybór danego trekkingu jest uzależniony od kondycji psychofizycznej uczestników i warunków pogodowych.
Landmannalaugar: Brennisteinsalda – imponujące, różnorodne widoki
Brennisteinsalda zachwyca widokami. Przechodzimy przez obszar geotermalny, przez pola zastygłej lawy, wchodzimy na wulkan, który wybuchł ostatnio w 1961 roku. Mamy piękne widoki na cały obszar. Nie jest to bardzo trudny trekking, a zdecydowanie warto go przeżyć i się nim zachwycić! Podczas trekkingu będzie również piękny widok na Góry Tęczowe 🙂
Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h
Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, przynajmniej minimalna kondycja fizyczna wskazana.
Landmannalaugar: Sudurnamur – doświadczenie ogromnej przestrzeni
Czeka nas dużo wchodzenia ostrego pod górę, potem dużo schodzenia ostro w dół, ale też piękne widoki na Góry Tęczowe. Krajobrazy są naprawdę bajkowe, aż ciężko sobie wyobrazić, że matka natura potrafiła stworzyć coś aż tak pięknego. Im wyżej wchodzimy, tym piękniejsze widoki i zachwycająca przestrzeń!
Czas trwania trekkingu: 4 h – 5h (8,5 km)
Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, kondycja fizyczna wskazana.
Landmannalaugar: Blahnukur – wulkaniczne krajobrazy
Blahnukur to wulkan w okolicy Landmannalaugar, w południowych górach Islandii. Jego nazwa oznacza dosłownie „niebieski szczyt” i pochodzi od niebiesko – czarnego koloru lawy pomieszanej z pyłem wulkanicznym. Zobaczymy stąd imponujący widok z góry na pięc lodowców i Tęczowe Góry.
Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h
Skala trudności: szlak prosty technicznie, średnio wymagający kondycyjnie.
Landmannalaugur – naturalne gorące źródła
Landmannalaugur to naturalne gorące źródła na terenie campingu w Landmannalaguar. W niektórych miejscach woda jest letnia, w niektórych zaczyna już parzyć – każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie.? Idealne źródła na chill na koniec dnia po trekkingu w Górach Tęczowych lub na wygrzanie się rano po chłodnej islandzkiej nocy.
Thorsmork – dolina pomiędzy trzema lodowcami
Thorsmork to jedno z tych miejsc, które zbyt dobrze wyglądają, aby były prawdziwe. Jasnozielone góry, lodowce wulkaniczne, surowa przyroda i lodowcowe rzeki – to miejsce jest dosłownie ze snu! A gdy zobaczysz to na własne oczy, to nagle zdajesz sobie sprawę, że nie widziałeś jeszcze czegoś tak pięknego! Þórsmörk w języku islandzkim oznacza „dolinę Thora” – dolina jest położona w górach pomiędzy trzema lodowcami. W Thorsmork można doświadczyć potęgi natury i znaleźć jedne z najbardziej niesamowitych krajobrazów w całej Islandii.
Thorsmork: Magni i Modi – kratery wulkaniczne z bliska
Wiosną 2010 roku na Islandii wybuchł wulkan Eyjafjallajökull, wskutek czego chmura pyłów wulkanicznych pokryła większą część kontynentalnej Europy. Magni i Modi to kratery powstałe po tej erupcji. Wciąż unosi się tutaj para, a lawa świeci pod powierzchnią. Zapewniamy, że będzie to jeden z tych trekkingów, który zapamiętacie do końca życia, gdzie podejdziemy pod same kratery i zajrzymy do ich środka.
Czas trwania trekingu: ok. 8h
Skala trudności trekingu: szlak średnio wymagający technicznie (podejścia z użyciem lin), wymagający kondycyjnie.
Thorsmork: Szczyt Tindfjöll – podejście z widokiem
Trasa na Tindfjöll oferuje przepiękne krajobrazy oraz kilka najlepszych punktów widokowych w Thorsmork. Startujemy z Langidalur Hut, skąd trasa miejscami jest stroma i wymaga trawersowania meandrującymi zboczami. Jeśli dłuższe podejście pod górę nie jest dla Ciebie problemem, to spokojnie poradzisz sobie z tym trekkingiem i jak to bywa w tych rejonach Thorsmork – widoki powalają i wynagrodzą każdy trud 🙂 Trekking ten zrealizujemy w zależności od zapasu czasowego i kondycji grupy.
Czas trwania trekkingu: 3h- 5h
Skala trudności trekkingu: szlak prosty technicznie, średnio wymagający kondycyjnie.
Hnausapollur – jezioro wulkaniczne
Hnausapollur ma również inną nazwę – często nazywane Bláhylur ze względu na turkusowy kolor wody. Jest to wulkaniczne jezioro na wysokości około 570 metrów nad poziomem morza. Możesz myśleć, że to opuszczone miejsce, ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz wędkarzy, którzy łowią ryby w kraterze. Jezioro jest pełne pstrągów!
WODOSPADY SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS
Chociaż na Islandii znajdziesz ogromną ilość wodospadów, to jednak większość z nich nie dorównuje popularnością wodospadom Seljalandsfoss i Skógafoss. Wody rzeki Seljalandsá spadają z wysokości ok. 60 m do głębokiego, zielonego basenu i w ten sposób tworzą wodospad Seljalandsfoss. Mimo, że jest on już niezwykle malowniczy, został dodatkowo podświetlany, co potęguje niezwykłość tego miejsca. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25 m. W czasie słonecznych dni często można nad nim zaobserwować podwójne tęcze.
Svartifoss – Czarny wodospad
Svartifoss to jeden z najpopularniejszych wodospadów na Islandii. Mimo, że nie należy do najwyższych i najbardziej imponujących, zachwyca dzięki otaczającym go bazaltowym i sześciokątnym kolumnom. Mimo, że takie formacje skalne można znaleźć w innych miejscach na Islandii, to jednak w żadnym z nich nie ma kaskady spienionej wody, która nadawałaby tyle piękna i fantazji bazaltowym kolumnom. Od nich również bierze się jego nazwa. Miejsce to zainspirowało swoją urodą wielu znanych architektów i artystów.
DYRHÓLAEY – PÓŁWYSEP MASKONURÓW
Znajduje się tutaj jeden z najpiękniejszych widoków na Islandii. Nazwa Dyrhólaey oznacza dosłownie dziurę w drzwiach. Wiosną przylatuje tutaj wiele maskonurów, by założyć gniazda, dlatego ten skalisty półwysep jest świetnym miejscem do obserwacji tych przeuroczych zwierzaków. Istnieje przypuszczenie, że ok. 80 tysięcy lat temu Dyrhólaey był oddzielną wyspą, ale na wskutek podwodnej erupcji wulkanu, wyspa przyłączyła się do stałego lądu. Obecnie przyjeżdża tutaj wiele turystów, by spotkać maskonura, ale też zachwycić się widokiem linii brzegowej z góry, a jest czym się zachwycać!
FJAÐRÁRGLJÚFUR – ZACHWYCAJĄCY KANION
Odkryj ten piękny i mało znany kanion w południowej Islandii, w pobliżu historycznego miasta Kirkjubæjarklaustur. Wąwóz Fjaðrárgljúfur powstał w wyniku spływu wód z jeziora lodowcowego, która wymyła miękki kamień i pozostawił po sobie tylko bardziej odporne skały. Dzięki temu, że Fjaðrárgljúfur jest mniej zatłoczony niż inne miejsca w okolicy, możesz w ciszy i spokoju podziwiać jego piękno. Co więcej, jego odizolowanie sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla fotografów i ludzi pragnących głębokiego kontaktu z naturą.
Skaftafellsjökull – lodowy jęzor
Jęzor lodowca Skaftafellsjökull znajduje się w Skaftafell i jest to jeden z wielu jęzorów rozciągających się od największego lodowca w Europie, Vatnajökull. Aby zobaczyć ten monumentalny lodowiec należy wybrać się do, rezerwatu przyrody w Öræfi. Ta czapa lodowa pokrywała jedenaście procent powierzchni Islandii, a obecnie jest to największy park narodowy w Islandii.
REYNISFJARA – JEDNA Z PIĘKNIEJSZYCH PLAŻ
Pokryta czarnym piaskiem Reynisfjara jest uznawana za jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na Islandii. Otoczona niezwykłymi bazaltowymi formacjami skalnymi, które wyglądają jak kościelne organy, bardzo wyróżnia się na tle innych formacji skalnych i plaż Islandii. Miejsce to zyskało międzynarodowy rozgłos, gdy amerykański magazyn “Islands Magazine” wyróżnił je jako jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie.
DIAMOND BEACH – LODOWCOWA KRAINA
Diamond beach to niezwykłe miejsce, gdzie dwa żywioły, przenikając się, stworzyły niezapomniany widok. To unikalne połączenia islandzkich sił wulkanicznych i wielkich lodowców jest jednym z najciekawszych i unikatowych miejsc na Islandii. Wystarczy, że zobaczysz te piękne bryły lodu odbijające promienie słoneczne na tle czarnego jak smoła piasku wulkanicznego, a zrozumiesz, skąd wzięła się nazwa tej plaży oraz dlaczego stała się tak popularnym celem podróży. Na Islandii wiele zależy od pory roku czy pogody, a Diamond beach to miejsce, które warto odwiedzić w każdym momencie.
HENGIFOSS – WISZĄCY WODOSPAD
Hengifoss to jeden z najpiękniejszych wodospadów wschodniej Islandii, a do tego jest trzecim co do wielkości wodospadem w całym kraju. Wody Hengifoss spadają z imponującej wysokość 128 metrów. Jego woda leje się z płaskowyżu do głębokiego wąwozu, dlatego wielu nazywa go również “wiszącym wodospadem”. Rzeka, która tworzy wodospad Hengifoss zasila wody słynnego jeziora Lagarfljót, w którym według legendy mieszka mitologiczny potwór morski Lagarfljótsormur.
SEYÐISFJÖRÐUR – wioska Waltera Mitty
Odwiedzimy również wioskę, w której kręcono sceny do filmu „Sekretne życie Waltera Mitty”. Żeby dostać się do Seyðisfjörður, trzeba wjechać najpierw na wysokie wzgórze i przemierzyć liczne zakręty. Niesamowita przestrzeń i ten widok przystani ukazującej się w oddali robią wrażenie! Jest to dokładnie ta sama droga, którą Walter Mitty w filmie pokonał na longboardzie – dla odważnych będzie również opcja takiego zjazdu ?
Dettifoss – najpotężniejszy wodospad Islandii
Dettifoss jest to najpotężniejszy wodospad w całym kraju. Chociaż jest stosunkowo niewielki, gdyż ma tylko 45 m wysokości, to w okresie letnim przepływa przez niego 400 m³ wody na sekundę! Ten niezwykły wodospad znajduje się na północy Islandii i jest dużo rzadziej odwiedzany przez turystów niż popularny Gullfoss. A jest to miejsce, o którym zdecydowanie warto pamiętać odwiedzając Islandię, gdyż piętrzące się masy wody robią ogromne wrażenie.
Myvatn – malownicze jezioro północy
Intensywna niebieska woda, skały pokryte mchem oraz czarne jaskinie to elementy, które sprawiają, że jezioro Myvatn zachwyca swoim krajobrazem. Jezioro powstało około 2000 lat temu i jest czwartym co do wielkości na Islandii. Położone jest w rejonie, który został ukształtowany przez silną aktywność wulkaniczną, co oznacza, że nigdzie indziej nie zobaczysz takiego nagromadzenia kraterów i skał wulkanicznych. Jest to pejzaż jedyny w swoim rodzaju.
GRJÓTAGJÁ – POCZUJ SIĘ JAK BOHATER "GRY O TRON"
Grjotagja to prawdziwa gratka dla fanów Gry o tron, ale i Ci, którzy nie widzieli serialu będą pod wielkim wrażeniem. Jest to ciemna jaskinia lawowa z gorącą, parującą wodą. I choć bardzo kusi kąpiel w tym gorącym jeziorku, to jednak warto wiedzieć, że jest to niedozwolone! W tym obszarze gorąca lawa znajduje się w niewielkiej odległości od powierzchni ziemi, co prowadzi do znacznych skoków temperatury wody. Kąpiel więc może być po prostu niebezpieczna. Jednak jest to miejsce warte odwiedzenia w czasie objeżdżania wszystkich atrakcji wokół jeziora Myvatn.
HUSAVIK – POCZĄTKI ISLANDII NA DALEKIEJ PÓŁNOCY
Husavik to kolorowe drewniane domki, porty rybackie i dziesiątki zacumowanych kutrów. Widoki są niemalże pocztówkowe i przedstawiają typową islandzką zabudowę miejską. Mieszkańcy Husaviku zajmują się głównie turystyką i rybołówstwem. Według najstarszych legend, to właśnie Husavik był pierwszym miejscem, do którego dopłynęli Wikingowie jeszcze przed zasiedleniem Islandii. Połączenie historii, relaksu i pięknej scenerii? Tak, to właśnie czeka nas na trasie.
GOÐAFOSS – WODOSPAD BOGÓW
Nazwa tego wodospadu pochodzi od legendy ze starych sag islandzkich i dokładnie oznacza Wodospad bogów. Miejsce to jest związane z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii kraju – przyjęciu chrześcijaństwa w roku 1000. Islandczycy wierzą, że wrzucono wtedy posągi nordyckich bogów do wodospadu w symbolicznym akcie nawrócenia społeczeństwa.
Isafjörður – miasto zachodnich fiordów
Ísafjörður jest największym miastem na półwyspie Westfjords, liczącym około 2600 mieszkańców. Znajduje się tu starożytny kościół, a samo miasteczko to ważny ośrodek handlowy od co najmniej XVI wieku, chociaż prawdziwe miasto zaczęło powstawać dopiero w połowie XIX wieku. Rozwój miasta został zainicjowany przez produkcję soli, ale od tego czasu przemysł rybny stał się podstawą gospodarki.
Dynjandi – klejnot zachodnich fiordów
Dynjandi, położony we Fiordach Zachodnich, przyciąga turystów swoją niezwykłością i oryginalnością. W rzeczywistości nie jest to jeden wodospad, a wiele! Dynjandi składa się różnego rodzaju mniejszych wodospadów, które razem tworzą niezwykłe widowisko. Znany jest również z tego, że jest wyjątkowo głośny, co zresztą odzwierciedla jego nazwa. Dynjandi w języku islandzkim oznacza “grzmot”.
WRAK STATKU GARDAR I SAMOLOTÓW HNJOTUR
Nie każdy wie, że na Islandii pozostało wiele ciekawych i historycznych perełek do odkrycia. Będąc na Islandii natrafić można na wraki oraz porzucone statki czy samoloty. Jednym z nich jest wrak statku GARÐAR BA 64 – określany jako najstarszy stalowy statek na Islandii. Statek został wybudowany w 1912 roku, czyli wtedy kiedy zatonął słynny Titanic. Nieopodal znajduje się również składowisko wraków samolotów Hnjotur, które podobnie jak wrak statku jest zjawiskowym miejscem na zrobienie pamiątkowych zdjęć rdzewiejących obiektów.
Klify Latrabjarg – siedlisko ptaków
Latrabjarg to siedlisko ptaków – jedno z największych w Europie. Ten najbardziej wysunięty na zachód punkt Islandii to klify o długości 14 kilometrów i wysokości 441 metrów. Jest tak stromo, jak tylko to możliwe. W okolicy nie ma żadnych naturalnych drapieżników, stąd ptaki czują się bezpiecznie i jest duża szansa na zobaczenie ich z naprawdę bliskiej odległości. Zwłaszcza maskonury są szczególnie oswojone i często odwiedzają trawiastą, wyższą część klifów. Trekking wzdłuż klifów gwarantuje niezapomniane przeżycia!
Rauðasandur – plaża inne niż wszystkie!
Fiordy Zachodnie lubią zaskakiwać. Na naszej trasie nie mogło zabraknąć Rauðasandur – plaży, słynącej z czerwonych i złotych piasków, a nie z czarnych, jak do tej pory Islandia zdążyła nas przyzwyczaić. Niezwykłe ubarwienie plaży związane jest z faktem, że Fiordy Zachodnie nie są już aktywne wulkanicznie.
Plaża położona jest w sąsiedztwie Látrabjarg, najwyższych klifów w Europie, słynących z obserwacji milionów ptaków morskich. Wiele z nich można zobaczyć prosto z plaży, a przy odrobinie szczęścia nawet i wieloryby.
Kirkjufell – pocztówka Islandii
Kirkjufell, to charakterystycznie ukształtowany szczyt znajdujący się na północnym brzegu islandzkiego półwyspu Snæfellsnes. Jest to jeden z wielu “pocztówkowych” widoków Islandii, a co za tym idzie raj dla fotografów. Oprócz samego szczytu w niedalekiej odległości położony jest Kirkjufellsfoss (wodospad) oraz jeziorko. W spokojne dni woda odzwierciedla lustrzane odbicie Kirkjufell. O każdej porze roku imponujące i zjawiskowe miejsce. Fani serialu Gra o Tron, z pewnością skojarzą ten szczyt z wyprawą Jona Snowa za mur (7 sezon).
ARNARSTAPI – KLIMATYCZNA OSADA RYBACKA
Małe wioski rybackie, osady położone wśród klifów i niewielkie nadmorskie miejscowości to najbardziej urokliwe miejsca na Islandii. Jeśli pragniesz poznać ten kraj, koniecznie musisz odwiedzić miejsca, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy. Arnarstapi jest jednym z takich miejsc. Co więcej, możesz tam spotkać wiele ptaków wiosną, a sama miejscowość zachwyca krajobrazami i spokojem.
Glymur – trekking na wodospad
Glymur, przez lata uważany za najwyżej położony wodospad na Islandii, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez wędrowców z całego świata. Chociaż, od niedawna wiadomo już, że istnieje wyższy wodospad, to nadal Glymur jest najwyższym na jaki możesz się wspiąć o własnych siłach! Wybierz się więc z nami na trekking i doświadcz piękna krajobrazów Islandii. Do wyboru masz jedną z dwóch tras, w tym taką, która oferuje przeprawę przez rzekę.
Reykjavik – powrót do cywilizacji
Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce „zadymioną zatoką”, gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią, a przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację. Przejdziemy się po uliczkach miasteczka, zajrzymy do tamtejszej opery – Harpa, a chętni zajrzą też do lokalnej knajpki na fish&chips.
Reykjadalur – naturalna gorąca rzeka
Reykjadalur Hot Springs to naturalna gorąca rzeka na terenie geotermalnym. Aby do niej dotrzeć, czeka nas 3,5-kilometrowy trekking w jedną stronę. Trasa nie jest wymagająca, zajmuje ok. 45 min – 1,5 h w jedną stronę (w zależności od kondycji), a wiedzie przez przepiękną okolicę. Po takim trekkingu kąpiel w gorącej rzeczce to czysta przyjemność!
Chcesz więcej?
Kochamy Islandię całym sercem i wracamy tam, kiedy tylko możemy. Zawsze pragniemy przeżyć więcej, doświadczyć mocniej, odkryć miejsca, które skrywają się przed wzrokiem człowieka. Interior nas zachwycił i czuliśmy potrzebę eksplorowania tego miejsca jeszcze mocniej i bardziej. Dzięki tej ciekawości odkryliśmy miejsca nietuzinkowe, poza utartym szlakiem. Jakie? To już nasza słodka tajemnica… Przekonaj się sam i pojedź z nami na wyprawę życia w Interior!
Noclegi pod rozgwieżdzonym niebem @Decathlon
Niczym prawdziwi podróżnicy noce spędzać będziemy pod namiotami. We współpracy z naszym partnerem wybraliśmy zaciemniane namioty Mh100 Fresh&Black. Jesteśmy pewni, że najwięksi zapaleńcy z Was nie odpuszczą okazji do spania pod rozgwieżdżonym niebem! Daleko od miast i od świateł, na islandzkiej pustyni noce pod namiotem będą niesamowite, a niebo takie jak nigdzie indziej! W trakcie wyjazdu będziemy nocować na campingach, na których będą dostępne udogodnienia takie jak toalety, prysznice, stołówka, dostęp do prądu czy Internetu (może być dodatkowo płatny). W kwestii sprzętu zapewniamy: sprzęt do gotowania, karimaty do spania Forclaz i namioty z firmy Decathlon. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystko, co Islandia ma do zaoferowania, to ta wyprawa jest zdecydowanie dla Ciebie!
Wyżywienie
Podczas wyjazdu gotować będziemy przeważnie sami, a do dyspozycji będziemy mieli turystyczne kuchenki gazowe i cały sprzęt campingowy: butle gazowe, garnki i stoliki, a także maty do siedzenia na zielonych, islandzkich łąkach. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia ze sobą. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 200 do 300 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, jednak na pewno dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby, które kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.
Transport
Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się Dacia Duster 4×4 (bądź podobnym). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią, a wynajęte samochody mają pełne ubezpieczenie (wyłączenie drogi F-249). Jest to islandzka firma z dużą flotą pojazdów i wygodnymi punktami odbioru aut, co zapewnia komfort i płynność w organizacji wypraw. Co więcej, wypożyczone auta objęte są dodatkowym pakietem Platinum, więc każdy uczestnik posiadający prawo jazdy może spróbować swoich sił na islandzkich drogach 🙂 Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Razem zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie 🙂 Warto wspomnieć, że drogi na Islandii są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!
Na niektórych odcinakach trasy, korzystać będziemy z transportu lokalnego w celu dotarcia do Thorsmork.
Zapewniamy, że prowadzenie samochodu w islandzkim klimacie dostarcza jeszcze więcej wrażeń i wspomnień! Jest to unikalne doświadczenie – w końcu nie każdy ma okazję jeździć po marsjańskich terenach Islandii!
SPACER PO LODOWCU
Mamy dla Ciebie jedną z najciekawszych atrakcji nie tylko na Islandii, ale w ogóle! Spacer po jednym z lodowców, które kurczą się w tempie kilkunastu procent rocznie, co jeszcze za naszego życia może oznaczać kompletne ich wytopienie. Warto zobaczyć je na własne oczy i dowiedzieć się jakie działania pozwolą nam ocalić ten cud natury. Dołącz do pełnej wrażeń przygody po jednym z najciekawszych lodowców południowej Islandii – Sólheimajökull. Idealny okazja dla osób, które chcą połączyć niesamowite widoki, odrobinę adrenaliny i wiedzy geologicznej. Każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, da sobie radę z tym trekkingiem 🙂
Cena ok .390 zł (min. 7 osób)
Rejs amfibią po lagunie lodowcowej Jökulsárlón
Rejs amfibią po lagunie lodowcowej Jökulsárlón to dawka niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków w malowniczej scenerii rodem z Krainy Lodu. W czasie wycieczki doświadczysz rejsu wśród gór lodowych, a angielskojęzyczny przewodnik, który wliczony jest w cenę atrakcji opowie Ci zadziwiające fakty dotyczące laguny oraz wyjaśni geologię tego niezwykłego miejsca.
Cena ok. 220 zł
BASENY TERMALNE MYVATN NATURE BATH
Czas na relaks! Mývatn Nature Baths to położony na północy kraju kompleks geotermalnych kąpielisk. W ramach tej atrakcji dodatkowej w cenie zawarty jest wstęp do błękitnej laguny Myvatn Nature Bath, wstęp do dwóch saun parowych oraz dostęp do naturalnych kosmetyków produkowanych na Islandii Sóley Organics.
Cena ok. 220 zł
REJS W HUSAVIKU W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW
Przeżyj trzygodzinny rejs statkiem po zatoce Skjálfandi w poszukiwaniu wielorybów. W poszukiwanie tych pięknych stworzeń wyruszysz tradycyjną irlandzką łodzią. Przy okazji będziesz mieć okazję spotkać humbaki, płetwale karłowate a także delfiny białonose czy morświny. Na początku lata w zatoce Skjálfandi pojawiają się płetwale błękitne. Ta fantastyczna wycieczka zabierze Cię do tradycyjnych obszarów obserwacji wielorybów, gdzie będziesz miał okazję obserwować zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Pamiętaj jednak, że każdy rejs jest inny i nigdy nie wiesz, jakie niesamowite gatunki i pokazy dzikiej przyrody zobaczysz podczas wycieczki.
Cena ok. 360 zł
Liderzy wyprawy
Karolina Kokoszyńska
Człowiek zajawka - nie umiem nie spróbować. Mieszkanka nadmorskich klimatów z silnym uzależnieniem o...
Natalia Kędra
Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakował...
Anna Wojtalik
Jestem digital nomadem, któremu ciągle mało! Robię zdalnie social media i większość roku przebywam p...
Kokoszyńska
Kędra
Brożek
Talar
Staromiejska
Grzegorczyk
Poproch
Wojtalik
INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW
Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.
Cena regularna
Cena rynkowa:
10995 pln
Koszt wyprawy
8200 pln
Koszt wyprawy
Składowe ceny
Cena zawiera
13 noclegów na kempingach z udogodnieniami
przejazdy samochodami Dacia Duster (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
przejazd busem 4x4 w dwie strony do Thorsmork
najwyższy pakiet ubezpieczenia samochodowego
opłaty parkingowe na trasie
nielimitowana liczba kierowców
dodatkowy pakiet ubezpieczenia aut - Pakiet Platinum
brak udziału własnego w szkodzie drogowej (obowiązuje, jeżeli auto użytkowane jest zgodnie z zasadami i przeznaczeniem)
namioty 2-4 osobowe
dodatkowy bagaż rejestrowany kupowany dla całej grupy – 6 kg/os. (dotyczy osób kupujących bilety lotnicze przez Klub)
cały potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, karimaty
cały potrzebny sprzęt do gotowania: garnki, patelnie, akcesoria do mieszania itp.
opłaty prysznicowe na kempingach
mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
niezbędnik Solisty
opiekę doświadczonego lidera
bogaty program od rana do wieczora pełen przygód i atrakcji
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
Cena nie zawiera:
biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)
paliwa na miejscu ( 19000 ISK czyli ok. 650 zł)
wyżywienia
dodatkowych atrakcji
WIZZ Priority lub bagażu rejestrowanego
kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
Brak Terminów
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów