Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 9

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy Islandia Interior

Pomysł na wyprawę marzeń

Nasza miłość do Islandii, to miłość od pierwszego wejrzenia. Wracamy tam tak często jak to tylko możliwe i dlatego też naszym marzeniem było odkryć tę niesamowitą krainę ognia i lodu jeszcze bardziej i dotrzeć tam, gdzie niewielu dociera, czyli w rejony islandzkiego interioru. Odkryjemy magiczne góry tęczowe Landmannalaugar, zieloną krainę Thorsmork, zakątki i tajemnice fiordów zachodnich, przeprawimy się przez rzeki. Czeka nas też wiele niespodzianek 🙂 Zapraszamy Ciebie w niezwykle unikalną podróż. Odkryj z nami fascynujące wnętrze wyspy!

#Soliści Team

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Thorsmork
 • Landmannalaugar
 • Hnausapollur
 • Kerlingarfjöll
 • Klify Latrabjarg
 • Isafjörður
 • Husavik
 • Jokulsarlon
 • Reynisfjara
 • Skogafoss

Niezwykłe krajobrazy interioru

Surowa, dziewicza przyroda, najczystsze powietrze w Europie i rzeki pełne ryb – to tylko niektóre z atrybutów, jakimi poszczycić się może ta niesamowita wyspa. To właśnie tam będziemy podziwiać gorące źródła, buchające z zegarmistrzowską precyzją gejzery i przepiękne wodospady. Przez cały pobyt będziemy poruszali się samochodami przystosowanymi do jazdy w Interiorze. Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora lodowcowe, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Dotrzemy tam, gdzie niewielu dociera. Będziemy się poruszać po szutrowych drogach, przeprawiać przez rzeki, uprawiać trekking i podziwiać marsjańskie krajobrazy interioru!

Wyprawa Interior

Pokonując tę trasę zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i od razu zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę krainę ognia i lodu. Czekają na nas niezapomniane wrażenia – zarezerwowane dla nielicznych! Interior, czyli wnętrze wyspy, to najmniej dostępne tereny na mapie Islandii – my jednak urządzimy tam trekking przez jej najpiękniejsze miejsca. Realizowane trasy trekkingów będą dostosowywane na miejscu przez lidera, mając na uwadze panujące warunki atmosferyczne oraz sprawność fizyczną grupy.

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 5

Landmannalaugar – tęczowe góry

Landmannalaugar jest niezwykle rzadko spotykanym obszarem, zarówno pod względem geologicznym, jak i estetycznym. Landmannalaugar znajduje się obok kruczoczarnego pola lawowego Laugahraun, rozległego obszaru suszonej magmy, który pierwotnie powstał w 1477 roku. Sam Landmannalaugar składa się z dętych gór ryolitu, skały, która tworzy pełne widmo olśniewającego koloru na zbocze góry, stąd często góry te nazywane są „kolorowymi górami”. Odcienie czerwieni, różu, zieleni i złocistej żółci zmieniają swój ton, odzwierciedlając ruch promieni słońca i tworząc krajobraz, który nie przypomina żadnego miejsca na ziemi. Czekają tu na nas przepiękne trekkingi.

Interior - niezapomniane trekkingi

Interior słynie z zachwycających widoków, które nie sposób zobaczyć tylko i wyłącznie z okien samochodu. Żeby w pełni odczuć, zachwycić się pięknem, doświadczyć Interioru – trzeba się wybrać na trekking! Nasze wędrówki będą różnej trudności – nieraz bardziej wymagające, jednak zawsze widoki, które napotkamy, wynagrodzą każdy przebyty kilometr i każdy trud włożony w wędrówkę. Zapewniamy, że jeśli jeszcze nie byłeś na Interiorze, to nie wiesz, co to piękno trekkingów! Ważne! Ich ilość i wybór danego trekkingu jest uzależniony od kondycji psychofizycznej uczestników i warunków pogodowych.

Landmannalaugar: Brennisteinsalda - imponujące, różnorodne widoki

Brennisteinsalda zachwyca widokami. Przechodzimy przez obszar geotermalny, przez pola zastygłej lawy, wchodzimy na wulkan, który wybuchł ostatnio w 1961 roku. Mamy piękne widoki na cały obszar. Nie jest to bardzo trudny trekking, a zdecydowanie warto go przeżyć i się nim zachwycić! Podczas trekkingu będzie również piękny widok na Góry Tęczowe 🙂
Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h

Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, przynajmniej minimalna kondycja fizyczna wskazana.

Landmannalaugar: Sudurnamur - doświadczenie ogromnej przestrzeni

Czeka nas dużo wchodzenia ostrego pod górę, potem dużo schodzenia ostro w dół, ale też piękne widoki na Góry Tęczowe. Krajobrazy są naprawdę bajkowe, aż ciężko sobie wyobrazić, że matka natura potrafiła stworzyć coś aż tak pięknego. Im wyżej wchodzimy, tym piękniejsze widoki i zachwycająca przestrzeń!

Czas trwania trekkingu: 4 h – 5h (8,5 km)

Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, kondycja fizyczna wskazana.

Landmannalaugar: Blahnukur - wulkaniczne krajobrazy

Blahnukur to wulkan w okolicy Landmannalaugar, w południowych górach Islandii. Jego nazwa oznacza dosłownie “niebieski szczyt” i pochodzi od niebiesko – czarnego koloru lawy pomieszanej z pyłem wulkanicznym. Zobaczymy stąd imponujący widok z góry na pięc lodowców i Tęczowe Góry.

Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h

Skala trudności: szlak prosty technicznie, średnio wymagający kondycyjnie.

 

Landmannalaugur - naturalne gorące źródła

Landmannalaugur to naturalne gorące źródła na terenie campingu w Landmannalaguar. W niektórych miejscach woda jest letnia, w niektórych zaczyna już parzyć – każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie.? Idealne źródła na chill na koniec dnia po trekkingu w Górach Tęczowych lub na wygrzanie się rano po chłodnej islandzkiej nocy.

Thorsmork – dolina pomiędzy trzema lodowcami

Thorsmork to jedno z tych miejsc, które zbyt dobrze wyglądają, aby były prawdziwe. Jasnozielone góry, lodowce wulkaniczne, surowa przyroda i lodowcowe rzeki – to miejsce jest dosłownie ze snu! A gdy zobaczysz to na własne oczy, to nagle zdajesz sobie sprawę, że nie widziałeś jeszcze czegoś tak pięknego! Þórsmörk w języku islandzkim oznacza „dolinę Thora” – dolina jest położona w górach pomiędzy trzema lodowcami. W Thorsmork można doświadczyć potęgi natury i znaleźć jedne z najbardziej niesamowitych krajobrazów w całej Islandii.

Thorsmork: Magni i Modi - kratery wulkaniczne z bliska

Wiosną 2010 roku na Islandii wybuchł wulkan Eyjafjallajökull, wskutek czego chmura pyłów wulkanicznych pokryła większą część kontynentalnej Europy. Magni i Modi to kratery powstałe po tej erupcji. Wciąż unosi się tutaj para, a lawa świeci pod powierzchnią. Zapewniamy, że będzie to jeden z tych trekkingów, który zapamiętacie do końca życia, gdzie podejdziemy pod same kratery i zajrzymy do ich środka.

Czas trwania trekingu: ok. 8h
Skala trudności trekingu: szlak średnio wymagający technicznie (podejścia z użyciem lin), wymagający kondycyjnie.

Thorsmork: Szczyt Valahnukur - podejście z widokiem

Trekking, który jest zazwyczaj naszą rozgrzewką. Startujemy z  Basar Huts i na początku spacerujemy po kamienistym podłożu w dolinie rzeki Krossa. Przekraczamy rzekę kładką i potem już kierujemy się tylko w stronę szczytu. Jeśli dłuższe podejście pod górę nie jest dla Ciebie problemem, to spokojnie poradzisz sobie z tym trekkingiem i jak to bywa w tych rejonach Thorsmork – widoki powalają i wynagrodzą każdy trud 🙂 Trekking ten zrealizujemy w zależności od zapasu czasowego i kondycji grupy.

Czas trwania trekingu: 3h- 4h
Skala trudności trekingu: szlak prosty technicznie, średnio wymagający kondycyjnie.

Hnausapollur – jezioro wulkaniczne

Hnausapollur ma również inną nazwę – często nazywane Bláhylur ze względu na turkusowy kolor wody. Jest to wulkaniczne jezioro na wysokości około 570 metrów nad poziomem morza. Możesz myśleć, że to opuszczone miejsce, ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz wędkarzy, którzy łowią ryby w kraterze. Jezioro jest pełne pstrągów!

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 20

WODOSPADY SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS

Chociaż na Islandii znajdziesz ogromną ilość wodospadów, to jednak większość z nich nie dorównuje popularnością wodospadom Seljalandsfoss i Skógafoss.  Wody rzeki Seljalandsá spadają z wysokości ok. 60 m do głębokiego, zielonego basenu i w ten sposób tworzą wodospad Seljalandsfoss. Mimo, że jest on już niezwykle malowniczy, został dodatkowo podświetlany, co potęguje niezwykłość tego miejsca. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść!  Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25 m. W czasie słonecznych dni często można nad nim zaobserwować podwójne tęcze.

Svartifoss - Czarny wodospad

Svartifoss to jeden z najpopularniejszych wodospadów na Islandii. Mimo, że nie należy do najwyższych i najbardziej imponujących, zachwyca dzięki otaczającym go bazaltowym i sześciokątnym kolumnom. Mimo, że takie formacje skalne można znaleźć w innych miejscach na Islandii, to jednak w żadnym z nich nie ma kaskady spienionej wody, która nadawałaby tyle piękna i fantazji bazaltowym kolumnom. Od nich również bierze się jego nazwa. Miejsce to zainspirowało swoją urodą wielu znanych architektów i artystów.

DYRHÓLAEY - PÓŁWYSEP MASKONURÓW

Znajduje się tutaj jeden z najpiękniejszych widoków na Islandii. Nazwa Dyrhólaey oznacza dosłownie dziurę w drzwiach. Wiosną przylatuje tutaj wiele maskonurów, by założyć gniazda, dlatego ten skalisty półwysep jest świetnym miejscem do obserwacji tych przeuroczych zwierzaków. Istnieje przypuszczenie, że ok. 80 tysięcy lat temu Dyrhólaey był oddzielną wyspą, ale na wskutek podwodnej erupcji wulkanu, wyspa przyłączyła się do stałego lądu. Obecnie przyjeżdża tutaj wiele turystów, by spotkać maskonura, ale też zachwycić się widokiem linii brzegowej z góry, a jest czym się zachwycać!

FJAÐRÁRGLJÚFUR - ZACHWYCAJĄCY KANION

Odkryj ten piękny i mało znany kanion w południowej Islandii, w pobliżu historycznego miasta Kirkjubæjarklaustur. Wąwóz Fjaðrárgljúfur powstał w wyniku spływu wód z jeziora lodowcowego, która wymyła miękki kamień i pozostawił po sobie tylko bardziej odporne skały. Dzięki temu, że Fjaðrárgljúfur jest mniej zatłoczony niż inne miejsca w okolicy, możesz w ciszy i spokoju podziwiać jego piękno. Co więcej, jego odizolowanie sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla fotografów i ludzi pragnących głębokiego kontaktu z naturą.

Skaftafellsjökull - lodowy jęzor

Jęzor lodowca Skaftafellsjökull znajduje się w Skaftafell i jest to jeden z wielu jęzorów rozciągających się od największego lodowca w Europie, Vatnajökull. Aby zobaczyć ten monumentalny lodowiec należy wybrać się do, rezerwatu przyrody w Öræfi. Ta czapa lodowa pokrywała jedenaście procent powierzchni Islandii, a obecnie jest to największy park narodowy w Islandii.

REYNISFJARA - JEDNA Z PIĘKNIEJSZYCH PLAŻ

Pokryta czarnym piaskiem Reynisfjara jest uznawana za jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na Islandii. Otoczona niezwykłymi bazaltowymi formacjami skalnymi, które wyglądają jak kościelne organy, bardzo wyróżnia się na tle innych formacji skalnych i plaż Islandii. Miejsce to zyskało międzynarodowy rozgłos, gdy amerykański magazyn “Islands Magazine” wyróżnił je jako jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie.

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 76

Jokulsarlon - niewzykła laguna lodowcowa

Malownicze jezioro w południowej Islandii, które powstaje z wody spływającej z topniejącego lodowca Vatnajokull. Po islandzku jego nazwa oznacza „laguna lodowcowa” i nie jest to tylko poetycka nazwa – nawet w środku naszego lata na plażach jeziora leżą mniejsze i większe bryły lodu. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Aby naprawdę docenić wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego miejsca, wybierzemy się na spacer czarną plażą wzdłuż brzegu zalewu. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć, jak rzeka wypływająca z lodowca wpada do morza – surrealistyczny i niesamowity widok.

DIAMOND BEACH - LODOWCOWA KRAINA

Diamond beach to niezwykłe miejsce, gdzie dwa żywioły, przenikając się, stworzyły niezapomniany widok. To unikalne połączenia islandzkich sił wulkanicznych i wielkich lodowców jest jednym z najciekawszych i unikatowych miejsc na Islandii. Wystarczy, że zobaczysz te piękne bryły lodu odbijające promienie słoneczne na tle czarnego jak smoła piasku wulkanicznego, a zrozumiesz, skąd wzięła się nazwa tej plaży oraz dlaczego stała się tak popularnym celem podróży. Na Islandii wiele zależy od pory roku czy pogody, a Diamond beach to miejsce, które warto odwiedzić w każdym momencie.

HENGIFOSS - WISZĄCY WODOSPAD

Hengifoss to jeden z najpiękniejszych wodospadów wschodniej Islandii, a do tego jest trzecim co do wielkości wodospadem w całym kraju. Wody Hengifoss spadają z imponującej wysokość 128 metrów. Jego woda leje się z płaskowyżu do głębokiego wąwozu, dlatego wielu nazywa go również “wiszącym wodospadem”. Rzeka, która tworzy wodospad Hengifoss zasila wody słynnego jeziora Lagarfljót, w którym według legendy mieszka mitologiczny potwór morski Lagarfljótsormur.

SEYÐISFJÖRÐUR – wioska Waltera Mitty

Odwiedzimy również wioskę, w której kręcono sceny do filmu „Sekretne życie Waltera Mitty”. Żeby dostać się do Seyðisfjörður, trzeba wjechać najpierw na wysokie wzgórze i przemierzyć liczne zakręty. Niesamowita przestrzeń i ten widok przystani ukazującej się w oddali robią wrażenie! Jest to dokładnie ta sama droga, którą Walter Mitty w filmie pokonał na longboardzie – dla odważnych będzie również opcja takiego zjazdu ?

ISLANDIA 24

Diamond Circle

Diamond Circle to szlak w północnej części Islandii, który łączy trzy z najpiękniejszych atrakcji w regionie: Kanion Ásbyrgi, wodospad Dettifoss i jezioro Mývatn. Diamond Circle nie jest aż tak dobrze znany, jak Golden Circle, głównie ze względu na to, że znajduje się na niedostępnej północy, ale gwarantujemy – jest równie zachwycający i imponujący! Na naszej trasie jest majestatyczny wodospad Dettifoss i jezioro Mývatn, a jeżeli starczy czasu, to podjedziemy również pod Kanion Ásbyrgi 🙂

Dettifoss – najpotężniejszy wodospad Islandii

Dettifoss jest to najpotężniejszy wodospad w całym kraju. Chociaż jest stosunkowo niewielki, gdyż ma tylko 45 m wysokości, to w okresie letnim przepływa przez niego 400 m³ wody na sekundę! Ten niezwykły wodospad znajduje się na północy Islandii i jest dużo rzadziej odwiedzany przez turystów niż popularny Gullfoss. A jest to miejsce, o którym zdecydowanie warto pamiętać odwiedzając Islandię, gdyż piętrzące się masy wody robią ogromne wrażenie.

Myvatn – malownicze jezioro północy

Intensywna niebieska woda, skały pokryte mchem oraz czarne jaskinie to elementy, które sprawiają, że jezioro Myvatn zachwyca swoim krajobrazem.  Jezioro powstało około 2000 lat temu i jest czwartym co do wielkości na Islandii. Położone jest w rejonie, który został ukształtowany przez silną aktywność wulkaniczną, co oznacza, że nigdzie indziej nie zobaczysz takiego nagromadzenia kraterów i skał wulkanicznych. Jest to pejzaż jedyny w swoim rodzaju. 

GRJÓTAGJÁ - POCZUJ SIĘ JAK BOHATER "GRY O TRON"

Grjotagja to prawdziwa gratka dla fanów Gry o tron, ale i Ci, którzy nie widzieli serialu będą pod wielkim wrażeniem. Jest to ciemna jaskinia lawowa z gorącą, parującą wodą. I choć bardzo kusi kąpiel w tym gorącym jeziorku, to jednak warto wiedzieć, że jest to niedozwolone! W tym obszarze gorąca lawa znajduje się w niewielkiej odległości od powierzchni ziemi, co prowadzi do znacznych skoków temperatury wody. Kąpiel więc może być po prostu niebezpieczna. Jednak jest to miejsce warte odwiedzenia w czasie objeżdżania wszystkich atrakcji wokół jeziora Myvatn.

HUSAVIK – POCZĄTKI ISLANDII NA DALEKIEJ PÓŁNOCY

Husavik to kolorowe drewniane domki, porty rybackie i dziesiątki zacumowanych kutrów. Widoki są niemalże pocztówkowe i przedstawiają typową islandzką zabudowę miejską. Mieszkańcy Husaviku zajmują się głównie turystyką i rybołówstwem. Według najstarszych legend, to właśnie Husavik był pierwszym miejscem, do którego dopłynęli Wikingowie jeszcze przed zasiedleniem Islandii. Połączenie historii, relaksu i pięknej scenerii? Tak, to właśnie czeka nas na trasie.

GOÐAFOSS - WODOSPAD BOGÓW

Nazwa tego wodospadu pochodzi od legendy ze starych sag islandzkich i dokładnie oznacza Wodospad bogów. Miejsce to jest związane z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii kraju – przyjęciu chrześcijaństwa w roku 1000. Islandczycy wierzą, że wrzucono wtedy posągi nordyckich bogów do wodospadu w symbolicznym akcie nawrócenia społeczeństwa.

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 94

Zachodnie fiordy

Westfjords czyli zachodnie fiordy Islandii. Jedna trzecia linii wybrzeża Islandii znajduje się właśnie w tym regionie. Cały półwysep jest fantastycznie wyrzeźbiony i przecięty długimi fiordami, które robią piorunujące wrażenie!

Isafjörður – miasto zachodnich fiordów

Ísafjörður jest największym miastem na półwyspie Westfjords, liczącym około 2600 mieszkańców. Znajduje się tu starożytny kościół, a samo miasteczko to ważny ośrodek handlowy od co najmniej XVI wieku, chociaż prawdziwe miasto zaczęło powstawać dopiero w połowie XIX wieku. Rozwój miasta został zainicjowany przez produkcję soli, ale od tego czasu przemysł rybny stał się podstawą gospodarki.

Isafjörður - trekking na szczyt fiordów zachodnich

Na Fiordach Zachodnich znajduje się niemalże “droga marzeń”. Nieprzejezdna dla normalnych samochodów swoimi krajobrazami zapiera dech w piersiach. My wybierzemy się tutaj na trekking w góry fiordów zachodnich! Sama droga technicznie nie jest trudna, ale dość długo prowadzi konsekwentnie w górę i nie jest odpowiednia dla osób z lękiem wysokości. Na końcówce wdrapiemy się na kilka skałek, ale nie są to trudne podejścia. Natomiast nie ma również problemu, jeśli w trakcie podejścia zdecydujesz poczekać na grupę i kontemplować widoki, które niemalże w każdym punkcie szlaku zachwycają.

Czas trwania trekkingu: ok 3h

Skala trudności: szlak średnio wymagający technicznie, przynajmniej minimalna kondycja fizyczna wskazana.

Trekking odbędzie się w zależności od poziomu zaawansowania grupy oraz dostępnego czasu.

Dynjandi - klejnot zachodnich fiordów

Dynjandi, położony we Fiordach Zachodnich, przyciąga turystów swoją niezwykłością i oryginalnością. W rzeczywistości nie jest to jeden wodospad, a wiele! Dynjandi składa się różnego rodzaju mniejszych wodospadów, które razem tworzą niezwykłe widowisko. Znany jest również z tego, że jest wyjątkowo głośny, co zresztą odzwierciedla  jego nazwa. Dynjandi  w języku islandzkim oznacza “grzmot”.

WRAK STATKU GARDAR I SAMOLOTÓW HNJOTUR

Nie każdy wie, że na Islandii pozostało wiele ciekawych i historycznych perełek do odkrycia. Będąc na Islandii natrafić można na wraki oraz porzucone statki czy samoloty. Jednym z nich jest wrak statku GARÐAR BA 64 – określany jako najstarszy stalowy statek na Islandii. Statek został wybudowany w 1912 roku, czyli wtedy kiedy zatonął słynny Titanic. Nieopodal znajduje się również składowisko wraków samolotów Hnjotur, które podobnie jak wrak statku jest zjawiskowym miejscem na zrobienie pamiątkowych zdjęć rdzewiejących obiektów.

 

Krossneslaug - unikatowy geotermalny basen

Jest to jeden z niewielu punktów na mapie Fiordów Zachodnich, gdzie można wykąpać się w naturalnych gorących źródłach, które ze względu na dolinę ryftową, występują głównie w centralnej i południowej części Islandii. 

Oprócz samego doznania zażycia kąpieli w takim miejscu, czekać na nas będzie przepiękny widok z jednej strony na góry, z drugiej na ocean.

Jest to także miejsce, w którym przy odrobinie szczęścia zobaczymy wieloryby, foki czy delfiny.

Klify Latrabjarg – siedlisko ptaków

Latrabjarg to siedlisko ptaków – jedno z największych w Europie. Ten najbardziej wysunięty na zachód punkt Islandii to klify o długości 14 kilometrów i wysokości 441 metrów. Jest tak stromo, jak tylko to możliwe. W okolicy nie ma żadnych naturalnych drapieżników, stąd ptaki czują się bezpiecznie i jest duża szansa na zobaczenie ich z naprawdę bliskiej odległości. Zwłaszcza maskonury są szczególnie oswojone i często odwiedzają trawiastą, wyższą część klifów. Trekking wzdłuż klifów gwarantuje niezapomniane przeżycia!

Rauðasandur - plaża inne niż wszystkie!

Fiordy Zachodnie lubią zaskakiwać. Na naszej trasie nie mogło zabraknąć Rauðasandur – plaży, słynącej z czerwonych i złotych piasków, a nie z czarnych, jak do tej pory Islandia zdążyła nas przyzwyczaić. Niezwykłe ubarwienie plaży związane jest z faktem, że Fiordy Zachodnie nie są już aktywne wulkanicznie.

Plaża położona jest w sąsiedztwie Látrabjarg, najwyższych klifów w Europie, słynących z obserwacji milionów ptaków morskich. Wiele z nich można zobaczyć prosto z plaży, a przy odrobinie szczęścia nawet i wieloryby.

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy 149

Kirkjufell - pocztówka Islandii

Kirkjufell, to charakterystycznie ukształtowany szczyt znajdujący się na północnym brzegu islandzkiego półwyspu Snæfellsnes. Jest to jeden z wielu “pocztówkowych” widoków Islandii, a co za tym idzie raj dla fotografów. Oprócz samego szczytu w niedalekiej odległości położony jest Kirkjufellsfoss (wodospad) oraz jeziorko. W spokojne dni woda odzwierciedla lustrzane odbicie Kirkjufell. O każdej porze roku imponujące i zjawiskowe miejsce. Fani serialu Gra o Tron, z pewnością skojarzą ten szczyt z wyprawą Jona Snowa za mur (7 sezon).

ARNARSTAPI - KLIMATYCZNA OSADA RYBACKA

Małe wioski rybackie, osady położone wśród klifów i niewielkie nadmorskie miejscowości to najbardziej urokliwe miejsca na Islandii. Jeśli pragniesz poznać ten kraj, koniecznie musisz odwiedzić miejsca, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy.  Arnarstapi jest jednym z takich miejsc. Co więcej, możesz tam spotkać wiele ptaków wiosną, a sama miejscowość zachwyca krajobrazami i spokojem.

Glymur - trekking na wodospad

Glymur, przez lata uważany za najwyżej położony wodospad na Islandii, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez wędrowców z całego świata. Chociaż, od niedawna wiadomo już, że istnieje wyższy wodospad, to nadal Glymur jest najwyższym  na jaki możesz się wspiąć o własnych siłach! Wybierz się więc z nami na trekking i doświadcz piękna krajobrazów Islandii. Do wyboru masz jedną z  dwóch tras, w tym taką, która oferuje przeprawę przez rzekę.

 

Reykjavik – powrót do cywilizacji

Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce „zadymioną zatoką”, gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią, a przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację. Przejdziemy się po uliczkach miasteczka, zajrzymy do tamtejszej opery – Harpa, a chętni zajrzą też do lokalnej knajpki na fish&chips.

Reykjadalur - naturalna gorąca rzeka

Reykjadalur Hot Springs to naturalna gorąca rzeka na terenie geotermalnym. Aby do niej dotrzeć, czeka nas 3,5-kilometrowy trekking w jedną stronę. Trasa nie jest wymagająca, zajmuje ok. 45 min – 1,5 h w jedną stronę (w zależności od kondycji), a wiedzie przez przepiękną okolicę. Po takim trekkingu kąpiel w gorącej rzeczce to czysta przyjemność!

Sprawdź się:

Jazda po wulkanicznych krajobrazach

Szutrowe, puste drogi… Jeżeli jesteś żądny przygód, to ta wyprawa jest dla Ciebie. Sprawdź się podczas jazdy po niezwykłym Interiorze –czasami w miejscach, gdzie drogi pozostawiają wiele do życzenia. Na pewno czeka na ciebie przygoda życia!

Doświadcz:

Trekking po tęczowych górach

Doświadcz niezapomnianego trekkingu w niezwykle kolorowych górach Landmannalaugar. Odkryj jak bogata kolorystyka stoków kontrastuje z połyskującymi obsydianowymi polami lawy. Co więcej, zanurz się w naturalnym gorącym źródle, w którym zwiedzający mogą się swobodnie kąpać przez cały rok. Przemierzanie tego niezwykłego miejsca jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie każdy miłośnik trekkingu i przyrody może zrobić na Islandii.

Spróbuj:

Świeże ryby prosto z kutra i zgniły rekin!

Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołówstwie. Przygotuj się zatem na pyszne potrawy z ryb, jakich jeszcze nie jadłeś. Świeży dorsz prosto z wody od rybaka w porcie? Ależ proszę bardzo! Mamy również coś dla tych, którzy będą spragnieni ekstremalnych przysmaków. Mięso zgniłego rekina, które można tutaj kupić niemalże wszędzie, na pewno Was usatysfakcjonuje 🙂

Odetchnij:

Mývatn Nature Bath – naturalne baseny termalne

Każdemu podróżnikowi, który jest na wyprawie Extreme, należy się nieco odpoczynku ? Naturalnie łaźnie Mývatn Nature Bath to odpowiednik słynnej “Blue Lagoon”, ale znacznie mniej komercyjny. Okolica jest przepiękna, a na jej tle wyróżnia się niebieski kolor laguny. Błękitna woda ma idealną temperaturę, by zanurzyć się w niej, oddalić wszelkie troski i cieszyć się chwilą relaksu. Atrakcja fakultatywna dla chętnych.

xx
xx
xx
xx

Chcesz więcej?

Kochamy Islandię całym sercem i wracamy tam, kiedy tylko możemy. Zawsze pragniemy przeżyć więcej, doświadczyć mocniej, odkryć miejsca, które skrywają się przed wzrokiem człowieka. Interior nas zachwycił i czuliśmy potrzebę eksplorowania tego miejsca jeszcze mocniej i bardziej. Dzięki tej ciekawości odkryliśmy miejsca nietuzinkowe, poza utartym szlakiem. Jakie? To już nasza słodka tajemnica… Przekonaj się sam i pojedź z nami na wyprawę życia w Interior!

Organizacja wyprawy

Noclegi pod rozgwieżdzonym niebem @Decathlon

Niczym prawdziwi podróżnicy noce spędzać będziemy pod namiotami. We współpracy z naszym partnerem wybraliśmy zaciemniane namioty Mh100 Fresh&Black. Jesteśmy pewni, że najwięksi zapaleńcy z Was nie odpuszczą okazji do spania pod rozgwieżdżonym niebem! Daleko od miast i od świateł, na islandzkiej pustyni noce pod namiotem będą niesamowite, a niebo takie jak nigdzie indziej! W trakcie wyjazdu będziemy nocować na campingach, na których będą dostępne udogodnienia takie jak toalety, prysznice, stołówka, dostęp do prądu czy Internetu (może być dodatkowo płatny). W kwestii sprzętu zapewniamy: sprzęt do gotowania, karimaty do spania Forclaz i namioty z firmy Decathlon. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystko, co Islandia ma do zaoferowania, to ta wyprawa jest zdecydowanie dla Ciebie!

Wyżywienie

Podczas wyjazdu gotować będziemy przeważnie sami, a do dyspozycji będziemy mieli turystyczne kuchenki gazowe i cały sprzęt campingowy: butle gazowe, garnki i stoliki, a także maty do siedzenia na zielonych, islandzkich łąkach. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia ze sobą. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 200 do 300 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, jednak na pewno dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby, które kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.

Transport

Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się Dacia Duster 4×4 (bądź podobnym). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią, a wynajęte samochody mają pełne ubezpieczenie (wyłączenie drogi F-249). Jest to islandzka firma z dużą flotą pojazdów i wygodnymi punktami odbioru aut, co zapewnia komfort i płynność w organizacji wypraw. Co więcej, wypożyczone auta objęte są dodatkowym pakietem Platinum, więc każdy uczestnik posiadający prawo jazdy może spróbować swoich sił na islandzkich drogach 🙂 Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Razem zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie 🙂 Warto wspomnieć, że drogi na Islandii  są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!

Na niektórych odcinakach trasy, korzystać będziemy z transportu lokalnego w celu dotarcia do Thorsmork.

Zapewniamy, że prowadzenie samochodu w islandzkim klimacie dostarcza jeszcze więcej wrażeń i wspomnień! Jest to unikalne doświadczenie – w końcu nie każdy ma okazję jeździć po marsjańskich terenach Islandii!

ATRAKCJE DODATKOWE

SPACER PO LODOWCU

Mamy dla Ciebie jedną z najciekawszych atrakcji nie tylko na Islandii, ale w ogóle!  Treking po jednym z lodowców, które kurczą się w tempie kilkunastu procent rocznie, co jeszcze za naszego życia może oznaczać kompletne ich wytopienie. Warto zobaczyć je na własne oczy i dowiedzieć się jakie działania pozwolą nam ocalić ten cud natury. Dołącz do pełnej wrażeń przygody po jednym z najciekawszych lodowców południowej Islandii – Sólheimajökull. Idealny okazja dla osób, które chcą połączyć niesamowite widoki, odrobinę adrenaliny i wiedzy geologicznej. Każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, da sobie radę z tym trekkingiem 🙂

BASENY TERMALNE MYVATN NATURE BATH

Czas na relaks! Mývatn Nature Baths to położony na północy kraju kompleks geotermalnych kąpielisk. W ramach tej atrakcji dodatkowej w cenie zawarty jest wstęp do błękitnej laguny Myvatn Nature Bath, wstęp do dwóch saun parowych oraz dostęp do naturalnych kosmetyków produkowanych na Islandii Sóley Organics.

REJS W HUSAVIKU W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW

Przeżyj trzygodzinny rejs statkiem po zatoce Skjálfandi w poszukiwaniu wielorybów. W poszukiwanie tych pięknych stworzeń wyruszysz tradycyjną irlandzką łodzią. Przy okazji będziesz mieć okazję spotkać humbaki, płetwale karłowate a także delfiny białonose czy morświny. Na początku lata w zatoce Skjálfandi pojawiają się płetwale błękitne. Ta fantastyczna wycieczka zabierze Cię do tradycyjnych obszarów obserwacji wielorybów, gdzie będziesz miał okazję obserwować zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Pamiętaj jednak, że każdy rejs jest inny i nigdy nie wiesz, jakie niesamowite gatunki i pokazy dzikiej przyrody zobaczysz podczas wycieczki.

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zwiedzisz ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie doświadczysz wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia
 • zjedziesz z najczęściej uczęszczanych tras, by zobaczyć miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • przejedziesz przez marsjańskie ziemie Interioru
 • zobaczysz zwierzęta, o których nie miałeś do tej pory pojęcia: kolorowe maskonury czy rybitwy
 • doświadczysz piękna islandzkich fiordów
 • skorzystasz z najczystszego powietrza w Europie
 • zatrzymasz się na chwilę, aby pobyć z samym sobą na łonie natury
 • pozwolisz, aby poniósł Cię wzrok i chęć odkrycia tego, co nieodkryte
 • samemu nie zrobisz tego taniej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Łukasz Porębski

Łukasz Porębski

Moją prawdziwą pasją od wielu lat są podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Uwielbiam dziką i surową naturę oraz różnorodność. Z każdego tripa koniecznie przywożę fotorelację na bloga. Służbowo praca w korpo, prywatnie perfekcjonista i amator biegów ultra/mtb/triathlonu. Zapraszam na mojego bloga www.zyczpasja.pl, gdzie znajdziecie relacje z moich wypraw:)
Poznaj lidera Artboard 3
Kuba Krause

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Nawet nie wiem kiedy i jak zaczęła się moja pasja do podróżowania. Wiem za to na pewno, że gdy jestem w trasie przełączam się na inny tryb. Wszystko jest nowe, świeże, warte zobaczenia i poznania tego historii. Konsekwencje: mało snu i wspaniałe wspomnienia :) Podobno prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu. Na wyprawie ze mną pewnie będziesz mógł się o tym przekonać ;) Zawodowo adwokat, prywatnie wielki fan piłki, kibic Lecha Poznań i Realu Madryt.
Poznaj lidera Artboard 3
Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Na co dzień w biegu dziennikarskich obowiązków słucham, pytam, szukam, sprawdzam i rozliczam … Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W takim razie powinnam siedzieć na tronie w diabelskich czeluściach ;) Życie i praca nauczyło mnie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, problemów bez rozwiązania, podróży bez nieplanowanych przygód. Lubię się zgubić i odnaleźć w domu lokalnych mieszkańców, żeby skosztować nieco ich życia. Podróżowanie to dla mnie suma ludzkich historii i pięknych miejsc.
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Gajewska

My intention is to have amazing human experiences!

Magdalena Gajewska

Już od 10 lat podróżuję w różnych celach i zdecydowanie jest to moja ulubiona forma spędzania życia! Pomieszkiwałam dłużej w Anglii, Portugalii i na Islandii oraz doświadczyłam wielu wspaniałych przygód takich jak podziwianie dzikiej oszałamiającej zieleni za dnia a nocą miliona gwiazd na wyspie São Miguel na Azorach, przemierzanie południowej Portugalii nocując w namiocie na dachu terenowego auta, rozkoszowanie się najlepszą Włoską kuchnią przywiezioną z tradycyjnego południa do pięknego Mediolanu, trekkingi po wulkanach, lodowcach i fiordach czy podziwianie pierwszej w życiu zorzy polarnej w północnych obszarach Finlandii aby niedługo potem oglądać milion razy lepszy spektakl tych magicznych świateł na Islandii !!! Jest tego znacznie więcej ale o tym porozmawiamy już na wspólnych wyprawach 🙂 Powiem tylko jeszcze, że jestem totalnie zakręcona na punkcie Islandii, gdzie spędziłam niesamowite 6 miesięcy życia... sądząc drzewa 🌲 Tak więc nature lover, uwielbiający gapić się w księżyc i zachody słońca. Amatorka fotografii i marzycielka żyjąca w ciągłym ruchu, doceniająca mądre i ciekawe książki, podcasty oraz holistyczny rozwój, ogromnie ciekawa świata i ludzi. Wciąż jest tyle do odkrycia i doświadczenia! Can't wait!
Poznaj lidera Artboard 3
Paweł Urbanek

To co jest niemożliwe, jest takie tylko do czasu

Paweł Urbanek

Urodziłem się w Opolu, gdzie od najmłodszych lat spoglądałem w niebo i śledząc przelatujące samoloty marzyłem, że kiedyś uda mi się wsiąść na pokład jednego z nich i odbyć fascynującą podróż. Począwszy od 2011 roku i mojego pierwszego długiego wyjazdu do USA konsekwentnie realizuję to marzenie. Jestem jedną z tych osób, które nie potrafią znaleźć sobie miejsca na ziemi i gdy tylko mój świat nabiera zbytniej stateczności czuję wewnętrzną potrzebę zmiany. Nie potrafię zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. W podróżowaniu interesują mnie ludzie i ich kultura, kuchnia, przyroda oraz fakt, że dzięki temu mogę poznawać kolejne granice samego siebie nabierając dystansu do tego, co do tej pory wydawało mi się trudne i przerażające. Prywatnie jestem filharmonicznym chórzystą o barytonowej skali w stanie spoczynku, ekonomistą prowadzącym własną działalność, piwowarem domowym, byłym wędkarzem. Mam na swoim koncie pracę za barem, na płycie lotniska, w administracji, marketingu, parkingu, gospodarstwie rolnym, budowlance, produkcji muzycznej i przemysłowej, filharmonii, teatrze i chyba gdzieś jeszcze. Uwielbiam być tam gdzie mnie jeszcze nie było i mam nadzieję, że wspólnie z Wami wiele takich miejsc odkryjemy.
Poznaj lidera Artboard 3
Grzegorz Talar

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Żyję na całego, od zawsze! Nie lubię nudy i stania w miejscu. Jest lato? To koniecznie musi być festiwal muzyczny. Jest zima? To smaruję deskę i jadę w Alpy. Są tanie loty? To lecę. Niemal od urodzenia pływam kajakiem, eksplorując polskie i europejskie rzeki. Kocham to poczucie wolności i bliskiego kontaktu z naturą. Tak czuję się też w górach, niezależnie czy są to nasze, urokliwe Beskidy, czy wyniosłe Tienszan w Kirgistanie. W wolnym czasie lubię zainspirować się dobrym reportażem, a w trasie zarzucić na głośniki podróżniczy lub geopolityczny podcast. Podczas wypraw ważna jest dla mnie dobra organizacja i efektywne wykorzystanie czasu, a wtedy przygoda sama nas poniesie!
Poznaj lidera Artboard 3
Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Korpo i pogoń za pieniądzem to nie dla mnie! Całe życie towarzyszy mi potrzeba poczucia misji podejmowanych działań i możliwości wywarcia pozytywnego wpływu na świat. Na co dzień działacz społeczny, gdzie angażując się w przeróżne rzeczy każdego dnia popycham ideę kreowania dobrego świata do przodu. Miłośnik natury, wszystkiego co dzikie i bushcraftu - wielu określa mnie jako "człowiek lasu" (tak, zdarzało się nie wychodzić z dziczy przez niemal miesiąc). Fan aktywnego spędzania czasu, podejmowania nowych wyzwań, rozwoju osobistego, poznawania nowych kultur i ludzi - to w dużej mierze zaspokaja podróżowanie. W podróży udowadniam sobie, że: "Keep it simple" - jest możliwe, "You`ve never finished learning" - świadomość tego nakręca mnie jeszcze bardziej, "Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe przyjdzie osoba, która o tym nie wie i to po prostu zrobi" - lubię być tym co robi.
Poznaj lidera Artboard 3
Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Jarek Kryński

Odkrywanie świata mam w genach

Jarek Kryński

Terry Pratchett napisał: "Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeniu talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć." Ja odkryłem. Przez wiele lat wycierałem korytarze pędząc z teczką w ręku od posiedzenia do posiedzenia, następnie godzinami wygniatałem fotel przed ekranem komputera otoczony stosami akt i książek, tylko po to by ukraść weekend na ścianie w Sokolikach, tydzień treku w Tatrach czy w Alpach. Obecnie od kilku lat zimą nauczam jazdy na nartach, jesienią i wiosną pokazuję jak piękne mogą być nasze Sudety a sezony letnie spędzam pokazując piękno świata.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Łukasz Porębski

Łukasz Porębski

Kuba Krause

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Magdalena Gajewska

My intention is to have amazing human experiences!

Magdalena Gajewska

Paweł Urbanek

To co jest niemożliwe, jest takie tylko do czasu

Paweł Urbanek

Grzegorz Talar

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Jarek Kryński

Odkrywanie świata mam w genach

Jarek Kryński

Łukasz Porębski
Kuba Krause
Agnieszka Zalewska
Magdalena Gajewska
Paweł Urbanek
Grzegorz Talar
Natalia Kędra
Józek Borowski
Patryk Chudoba
Jarek Kryński

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/WRO/GDN/KRK/KTW

Warszawa/Wrocław/Gdańsk/Kraków/Katowice

plane icon

KEF

Keflavík

Cena biletu

1300 pln - 3200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 6 kg we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), oraz bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

7150 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2450 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2450 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut. Podana cena to cena regularna. Cena może się różnić w wysokim i niskim sezonie.

Cena rynkowa:

10995 pln

Cena zawiera

 • 13 noclegów na kempingach z udogodnieniami
 • przejazdy samochodami Dacia Duster (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
 • przejazd busem 4x4 w dwie strony do Thorsmork
 • najwyższy pakiet ubezpieczenia samochodowego
 • opłaty parkingowe na trasie
 • nielimitowana liczba kierowców
 • dodatkowy pakiet ubezpieczenia aut - Pakiet Platinum
 • brak udziału własnego w szkodzie drogowej (obowiązuje, jeżeli auto użytkowane jest zgodnie z zasadami i przeznaczeniem)
 • namioty 2-4 osobowe
 • dodatkowy bagaż rejestrowany kupowany dla całej grupy – 6 kg/os.
 • cały potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, karimaty
 • cały potrzebny sprzęt do gotowania: garnki, patelnie, akcesoria do mieszania itp.
 • opłaty prysznicowe na kempingach
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • niezbędnik Solisty
 • opiekę doświadczonego lidera
 • bogaty program od rana do wieczora pełen przygód i atrakcji
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu ( 18000 ISK czyli ok. 600 zł)
 • wyżywienia
 • dodatkowych atrakcji 
 • WIZZ Priority lub bagażu rejestrowanego
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy