Mierzeja Wiślana i Żuławy

170 km rowerowym szlakiem Mennonitów
Wybierz termin

170 km rowerowym szlakiem Mennonitów

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
icon Spróbujesz lokalnych przysmaków
icon Przejdziesz 170 kilometrów najlepszymi trasami w Polsce
icon Zażyjesz relaksu na plaży i uzupełnisz niedobory jodu w organizmie
icon Zachwycisz się architekturą, a także poznasz historię i kulturę Żuław na szlaku Mennonitów
icon Zwiedzisz Żuławski Park Historyczny
icon Będziesz miał okazję zjeść świeżą rybę z lokalnej smażalni
icon Zobaczysz jedyną, wciąż działającą latarnię morską na Mierzei Wiślanej
icon Pokonasz najpiękniejszy odcinek słynnej trasy rowerowej R10
icon Przeprawisz się promem przez Wisłę
icon Będziesz się świetnie bawił w Solistowym towarzystwie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Gdańsk
arrow
Wiślina
arrow
Nowy Dwór Gdański
arrow
Krynica Morska
arrow
Mierzeja Wiślana
arrow

Pomysł na aktywny weekend

Przed nami kolejny z cyklu dzikich wyjazdów- weekend w stylu „Live Wild”. Tym razem, łącząc przyjemne z pożytecznym w ciągu trzech dni pokonamy 170 km rowerowych tras, zwiedzimy stolice województwa pomorskiego, odkryjemy kulturowe dziedzictwo na szlaku Menonnitów, przejedziemy odcinkiem nadmorskiej ścieżki rowerowej R10 i zażyjemy relaksu na plaży – a wszystko to, jak zwykle w doborowym Solistowym towarzystwie. W trakcie tego weekendu czeka nas pełen wachlarz emocji i przeżyć. Od zwiedzania zabytków i architektonicznych perełek Gdańska, przez odkrywanie historycznych i niezwykle klimatycznych miejsc Żuław po tradycyjne już – wieczorne, Solistowe biesiady przy ognisku i relaks na plaży. Nie zabraknie też okazji do spróbowania lokalnych przysmaków! Mennonici znani byli z wyrabiania doskonałej kiełbasy, serów i słynnego masła jabłkowego, z kolei Nowy Dwór Gdański był kiedyś miejscem, w którym bardzo często odbywały się festiwale koźlaka. Na Mierzei Wiślanej z kolei, nie sposób nie spróbować świeżej ryby w jednej z wielu smażalni.

#SolisciTeam

arrow

Szlak rowerowy R10

Trasa R10 stanowi ułamek międzynarodowej ścieżki rowerowej, która ciągnie się dookoła Bałtyku. Jej polski odcinek liczy prawie 600 km i biegnie na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W trakcie naszej weekendowej, rowerowej wyprawy przejedziemy trasą R10 z Krynicy Morskiej na mierzei Wiślanej (lub dalszego jej punktu jeśli dacie radę :)) w kierunku Gdańska. Mierzeja Wiślana, zwana też Bursztynowym Wybrzeżem to Park Krajobrazowy o długości 96 kilometrów.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się rano przy wypożyczalni rowerów w Gdańsku. Tego dnia pokonamy około 60 kilometrów rowerami. Zaczniemy od zwiedzania kluczowych pod względem historycznym i kulturalnym miejscówek Gdańska (Stocznia Cesarska, Żuraw Gdański, Brama Wyżynna, Brama Złota, Fontanna Neptuna). Następnie wyruszymy na szlak Mennonitów przejeżdżając kolejno przez miejscowości Wiślina, Wróblewo, Cedry Wielkie i Kiezmark. Metę na dzień pierwszy wyznaczy nam  miejscowość Nowy Dwór Gdański, gdzie po ciężkim dniu odpoczniemy przy ognisku.

 

Długość trasy: 62/65 km

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Tego dnia jedziemy w stronę Mierzei Wiślanej, mijając po drodze miejscowości takie jak Tujsk i Rybina. Ilość kilometrów, które pokonamy w trakcie dnia zależna będzie od Was. Nasz punkt docelowy na ten dzień stanowi Krynica Morska, jednak jeśli będziecie chętni, możemy dojechać aż do końca Mierzei Wiślanej 🙂 Zwieńczeniem dnia będzie relaks i zachód słońca na plaży, ognisko oraz nocleg pod namiotem.

 

Długość trasy: około 40 km

 

arrow

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Ostatni dzień naszej rowerowej wyprawy spędzimy przejeżdżając odcinkiem słynnej, europejskiej trasy rowerowej R10 wzdłuż wybrzeża, w stronę Gdańska. Trasa ta jest częścią dłuższego szlaku rowerowego, który przebiega wokół Basenu Morza Bałtyckiego i łączy ze sobą aż 7 państw.  Po drodze miniemy dziesiątki plaż i liczne latarnie morskie, z których ten region słynie. Przez większość czasu będziemy jechać tuż przy linii brzegowej – wdychając nadmorskie powietrze uzupełnimy niedobory jodu! 🙂 Trasa jest równa, z nielicznymi podjazdami, nie jest wymagająca kondycyjnie. Czeka nas także promowa przeprawa przez Wisłę: z Mikoszewa do Świbna. Końcowy punkt naszej trzydniowej, rowerowej przeprawy wyznaczy Gdańsk. Tam pożegnamy się i rozjedziemy w swoje strony.

 

Długość trasy: około 65 km

 

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem rowerów trekkingowych z bagażnikiem na 3 dni

o

1 nocleg w agroturystyce w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego

o

1 nocleg na kampingu w okolicy Krynicy Morskiej

o

namioty 3 osobowe

o

transport bagaży i namiotów na trasie

o

sprzęt do gotowania

o

2 ogniska z kiełbaskami

o

pakiet Solistowy

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia

x

śniadań, obiadów i kolacji (we własnym zakresie)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów