Mierzeja Wiślana i Żuławy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów
Wybierz termin

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Poziomq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

Gdańsk
arrow
Wiślina
arrow
Nowy Dwór Gdański
arrow
Krynica Morska
arrow
Mierzeja Wiślana
arrow

Gdańsk - miasto historii i kultury

Nasz dziki weekend zaczniemy nieco inaczej niż zazwyczaj – bo od zwiedzania najciekawszych punktów Gdańska, na rowerze 🙂 Westerplatte- historyczny Gdański półwysep; żuraw – czyli zabytkowy dźwig portowy, który stał się ikoną Gdańska, fontanna Neptuna, brama  Złota i Wyżynna – to tylko część miejsc, które zobaczymy w trakcie naszej rowerowej objazdówki po Gdańsku. Kto był, ten wie, że to miasto, o tak bogatej historii i dziedzictwie kulturowym, ma niesamowity klimat i wiele do zaoferowania.

arrow

Szlak Mennonitów

Mennonici, czyli ludzie, którzy uciekając od prześladowań, przybyli na Żuławy około szesnastego wieku z Niderlandów. Przedstawiciele radykalnego odłamu protestantyzmu. Dziedzictwo historyczne i kulturowe, które po sobie zostawili jest wynikiem ich ciężkiej pracy. Na szlaku Mennonitów czas jakby się zatrzymał. Na każdym kroku można natknąć się na gotycki kościół, wiatrak czy zabytkowe chaty z holenderskimi zagrodami, które tworzą niesamowitą scenerię dla tamtejszych tras rowerowych. Na ścieżce nie będziecie się nudzić nawet przez minutę, bo atrakcji po drodze na pewno nie zabraknie. Na trasie będzie też okazja do spróbowania lokalnych przysmaków takich jak na przykład słynna mennonicka kiełbasa i masło jabłkowe (przyrządzane podobnie jak powidła śliwkowe).

arrow

Szlak rowerowy R10

Trasa R10 stanowi ułamek międzynarodowej ścieżki rowerowej, która ciągnie się dookoła Bałtyku. Jej polski odcinek liczy prawie 600 km i biegnie na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W trakcie naszej weekendowej, rowerowej wyprawy przejedziemy trasą R10 z Krynicy Morskiej na mierzei Wiślanej (lub dalszego jej punktu jeśli dacie radę :)) w kierunku Gdańska. Mierzeja Wiślana, zwana też Bursztynowym Wybrzeżem to Park Krajobrazowy o długości 96 kilometrów.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się rano przy wypożyczalni rowerów w Gdańsku. Tego dnia pokonamy około 60 kilometrów rowerami. Zaczniemy od zwiedzania kluczowych pod względem historycznym i kulturalnym miejscówek Gdańska (Stocznia Cesarska, Żuraw Gdański, Brama Wyżynna, Brama Złota, Fontanna Neptuna). Następnie wyruszymy na szlak Mennonitów przejeżdżając kolejno przez miejscowości Wiślina, Wróblewo, Cedry Wielkie i Kiezmark. Metę na dzień pierwszy wyznaczy nam  miejscowość Nowy Dwór Gdański, gdzie po ciężkim dniu odpoczniemy przy ognisku.

 

Długość trasy: 62/65 km

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Dzień zaczniemy od zapoznania się z historią Żuław. Zwiedzimy Żuławski Park Historyczny oraz Muzeum Żuławskie mieszczące się w budynku starej, zabytkowej mleczarni z 1902 roku. Bogatsi o nowe informacje, jedziemy w stronę Mierzei Wiślanej, mijając po drodze miejscowości takie jak Tujsk i Rybina. Ilość kilometrów, które pokonamy w trakcie dnia zależna będzie od Was. Nasz punkt docelowy na ten dzień stanowi Krynica Morska, jednak jeśli będziecie chętni, możemy dojechać aż do końca Mierzei Wiślanej 🙂 Zwieńczeniem dnia będzie relaks i zachód słońca na plaży, ognisko oraz nocleg pod namiotem.

 

Długość trasy: około 40 km

 

arrow

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Ostatni dzień naszej rowerowej wyprawy spędzimy przejeżdżając odcinkiem słynnej, europejskiej trasy rowerowej R10 wzdłuż wybrzeża, w stronę Gdańska. Trasa ta jest częścią dłuższego szlaku rowerowego, który przebiega wokół Basenu Morza Bałtyckiego i łączy ze sobą aż 7 państw.  Po drodze miniemy dziesiątki plaż i liczne latarnie morskie, z których ten region słynie. Przez większość czasu będziemy jechać tuż przy linii brzegowej – wdychając nadmorskie powietrze uzupełnimy niedobory jodu! 🙂 Trasa jest równa, z nielicznymi podjazdami, nie jest wymagająca kondycyjnie. Czeka nas także promowa przeprawa przez Wisłę: z Mikoszewa do Świbna. Końcowy punkt naszej trzydniowej, rowerowej przeprawy wyznaczy Gdańsk. Tam pożegnamy się i rozjedziemy w swoje strony.

 

Długość trasy: około 65 km

 

arrow

Gdzie śpimy?

Pierwszą noc spędzimy w gospodarstwie agroturystycznym, we wsi Rychnowo, leżącej 3 km od Nowego Dworu Gdańskiego. Wieś została założona około roku 1861 r, a panujący w niej klimat stwarza idealne warunki do wypoczynku zarówno dla ciała jak i ducha. Drugą noc spędzimy na polu namiotowym w Krynicy Morskiej, położonym 2 minuty drogi od plaży, w otoczeniu sosnowego lasu. W niedalekiej okolicy od naszego pola znajduje się port rybacki, dzięki czemu świeżą rybkę będziemy mieli dosłownie na wyciągnięcie ręki 🙂

arrow

Weekend pod znakiem lokalnych przysmaków

Nasza rowerowa wyprawa będzie nie tylko ucztą dla ciała i ducha, ale także dla podniebienia! Będziemy mieli okazję zasmakować najróżniejszych rodzajów świeżych ryb: od klasycznego dorsza, po turbota, a nawet łososia bałtyckiego, w wersjach: smażonej, grillowanej i wędzonej. W niedalekiej odległości od pola namiotowego w Krynicy Morskiej – port rybacki. Świeże, lokalne potrawy z pewnością zachwycą nawet największych koneserów kulinarnych przeżyć.

arrow

Atrakcje, które na Ciebie czekają

icon Zwiedzanie Gdańska
icon Ścieżka Mennonitów
icon Żuławski Park Historyczny
icon Krynica Morska
icon Mierzeja Wiślana
icon Trasa rowerowa R10
arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
icon Spróbujesz lokalnych przysmaków
icon Przejdziesz 170 kilometrów najlepszymi trasami w Polsce
icon Zażyjesz relaksu na plaży i uzupełnisz niedobory jodu w organizmie
icon Zachwycisz się architekturą, a także poznasz historię i kulturę Żuław na szlaku Mennonitów
icon Zwiedzisz Żuławski Park Historyczny
icon Będziesz miał okazję zjeść świeżą rybę z lokalnej smażalni
icon Zobaczysz jedyną, wciąż działającą latarnię morską na Mierzei Wiślanej
icon Pokonasz najpiękniejszy odcinek słynnej trasy rowerowej R10
icon Przeprawisz się promem przez Wisłę
icon Będziesz się świetnie bawił w Solistowym towarzystwie
arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem rowerów trekkingowych z bagażnikiem na 3 dni

o

1 nocleg w agroturystyce w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego

o

1 nocleg na kampingu w okolicy Krynicy Morskiej

o

szybko rozkładane namioty 3 osobowe

o

wstęp do Żuławskiego Parku Historycznego

o

opiekę doświadczonego lidera

o

solistowy Welcome Pack

o

program wyjazdu

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

transport bagaży i namiotów na trasie

o

sprzęt do gotowania

o

2 ogniska z kiełbaskami

arrow

Cena nie zawiera:

x

transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia

x

śniadań, obiadów i kolacji (we własnym zakresie)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów