Wyprawa rowerowa 25

170km rowerowym szlakiem Mennonitów Mierzeja Wiślana i Żuławy

Pomysł na aktywny weekend

Przed nami kolejny z cyklu dzikich wyjazdów- weekend w stylu “Live Wild”. Tym razem, łącząc przyjemne z pożytecznym w ciągu trzech dni pokonamy 170 km rowerowych tras, zwiedzimy stolice województwa pomorskiego, odkryjemy kulturowe dziedzictwo na szlaku Menonnitów, przejedziemy odcinkiem nadmorskiej ścieżki rowerowej R10 i zażyjemy relaksu na plaży – a wszystko to, jak zwykle w doborowym Solistowym towarzystwie. W trakcie tego weekendu czeka nas pełen wachlarz emocji i przeżyć. Od zwiedzania zabytków i architektonicznych perełek Gdańska, przez odkrywanie historycznych i niezwykle klimatycznych miejsc Żuław po tradycyjne już – wieczorne, Solistowe biesiady przy ognisku i relaks na plaży. Nie zabraknie też okazji do spróbowania lokalnych przysmaków! Mennonici znani byli z wyrabiania doskonałej kiełbasy, serów i słynnego masła jabłkowego, z kolei Nowy Dwór Gdański był kiedyś miejscem, w którym bardzo często odbywały się festiwale koźlaka. Na Mierzei Wiślanej z kolei, nie sposób nie spróbować świeżej ryby w jednej z wielu smażalni.

 

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Gdańsk
 • Wiślina
 • Nowy Dwór Gdański
 • Krynica Morska
 • Mierzeja Wiślana

Gdańsk - miasto historii i kultury

Nasz dziki weekend zaczniemy nieco inaczej niż zazwyczaj – bo od zwiedzania najciekawszych punktów Gdańska, na rowerze 🙂 Westerplatte- historyczny Gdański półwysep; żuraw – czyli zabytkowy dźwig portowy, który stał się ikoną Gdańska, fontanna Neptuna, brama  Złota i Wyżynna – to tylko część miejsc, które zobaczymy w trakcie naszej rowerowej objazdówki po Gdańsku. Kto był, ten wie, że to miasto, o tak bogatej historii i dziedzictwie kulturowym, ma niesamowity klimat i wiele do zaoferowania.

Szlak Mennonitów

Mennonici, czyli ludzie, którzy uciekając od prześladowań, przybyli na Żuławy około szesnastego wieku z Niderlandów. Przedstawiciele radykalnego odłamu protestantyzmu. Dziedzictwo historyczne i kulturowe, które po sobie zostawili jest wynikiem ich ciężkiej pracy. Na szlaku Mennonitów czas jakby się zatrzymał. Na każdym kroku można natknąć się na gotycki kościół, wiatrak czy zabytkowe chaty z holenderskimi zagrodami, które tworzą niesamowitą scenerię dla tamtejszych tras rowerowych. Na ścieżce nie będziecie się nudzić nawet przez minutę, bo atrakcji po drodze na pewno nie zabraknie. Na trasie będzie też okazja do spróbowania lokalnych przysmaków takich jak na przykład słynna mennonicka kiełbasa i masło jabłkowe (przyrządzane podobnie jak powidła śliwkowe).

Szlak rowerowy R10

Trasa R10 stanowi ułamek międzynarodowej ścieżki rowerowej, która ciągnie się dookoła Bałtyku. Jej polski odcinek liczy prawie 600 km i biegnie na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W trakcie naszej weekendowej, rowerowej wyprawy przejedziemy trasą R10 z Krynicy Morskiej na mierzei Wiślanej (lub dalszego jej punktu jeśli dacie radę :)) w kierunku Gdańska. Mierzeja Wiślana, zwana też Bursztynowym Wybrzeżem to Park Krajobrazowy o długości 96 kilometrów.

Wyprawa rowerowa 13

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się rano przy wypożyczalni rowerów w Gdańsku. Tego dnia pokonamy około 60 kilometrów rowerami. Zaczniemy od zwiedzania kluczowych pod względem historycznym i kulturalnym miejscówek Gdańska (Stocznia Cesarska, Żuraw Gdański, Brama Wyżynna, Brama Złota, Fontanna Neptuna). Następnie wyruszymy na szlak Mennonitów przejeżdżając kolejno przez miejscowości Wiślina, Wróblewo, Cedry Wielkie i Kiezmark. Metę na dzień pierwszy wyznaczy nam  miejscowość Nowy Dwór Gdański, gdzie po ciężkim dniu odpoczniemy przy ognisku.

 

Długość trasy: 62/65 km

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Dzień zaczniemy od zapoznania się z historią Żuław. Zwiedzimy Żuławski Park Historyczny oraz Muzeum Żuławskie mieszczące się w budynku starej, zabytkowej mleczarni z 1902 roku. Bogatsi o nowe informacje, jedziemy w stronę Mierzei Wiślanej, mijając po drodze miejscowości takie jak Tujsk i Rybina. Ilość kilometrów, które pokonamy w trakcie dnia zależna będzie od Was. Nasz punkt docelowy na ten dzień stanowi Krynica Morska, jednak jeśli będziecie chętni, możemy dojechać aż do końca Mierzei Wiślanej 🙂 Zwieńczeniem dnia będzie relaks i zachód słońca na plaży, ognisko oraz nocleg pod namiotem.

 

Długość trasy: około 40 km

 

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Ostatni dzień naszej rowerowej wyprawy spędzimy przejeżdżając odcinkiem słynnej, europejskiej trasy rowerowej R10 wzdłuż wybrzeża, w stronę Gdańska. Trasa ta jest częścią dłuższego szlaku rowerowego, który przebiega wokół Basenu Morza Bałtyckiego i łączy ze sobą aż 7 państw.  Po drodze miniemy dziesiątki plaż i liczne latarnie morskie, z których ten region słynie. Przez większość czasu będziemy jechać tuż przy linii brzegowej – wdychając nadmorskie powietrze uzupełnimy niedobory jodu! 🙂 Trasa jest równa, z nielicznymi podjazdami, nie jest wymagająca kondycyjnie. Czeka nas także promowa przeprawa przez Wisłę: z Mikoszewa do Świbna. Końcowy punkt naszej trzydniowej, rowerowej przeprawy wyznaczy Gdańsk. Tam pożegnamy się i rozjedziemy w swoje strony.

 

Długość trasy: około 65 km

 

Wyprawa rowerowa 1

Gdzie śpimy?

Pierwszą noc spędzimy w gospodarstwie agroturystycznym, we wsi Rychnowo, leżącej 3 km od Nowego Dworu Gdańskiego. Wieś została założona około roku 1861 r, a panujący w niej klimat stwarza idealne warunki do wypoczynku zarówno dla ciała jak i ducha. Drugą noc spędzimy na polu namiotowym w Krynicy Morskiej, położonym 2 minuty drogi od plaży, w otoczeniu sosnowego lasu. W niedalekiej okolicy od naszego pola znajduje się port rybacki, dzięki czemu świeżą rybkę będziemy mieli dosłownie na wyciągnięcie ręki 🙂

Weekend pod znakiem lokalnych przysmaków

Nasza rowerowa wyprawa będzie nie tylko ucztą dla ciała i ducha, ale także dla podniebienia! Będziemy mieli okazję zasmakować najróżniejszych rodzajów świeżych ryb: od klasycznego dorsza, po turbota, a nawet łososia bałtyckiego, w wersjach: smażonej, grillowanej i wędzonej. W niedalekiej odległości od pola namiotowego w Krynicy Morskiej – port rybacki. Świeże, lokalne potrawy z pewnością zachwycą nawet największych koneserów kulinarnych przeżyć.

Atrakcje, które na Ciebie czekają

 • Zwiedzanie Gdańska
 • Ścieżka Mennonitów
 • Żuławski Park Historyczny
 • Krynica Morska
 • Mierzeja Wiślana
 • Trasa rowerowa R10

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
 • Spróbujesz lokalnych przysmaków
 • Przejdziesz 170 kilometrów najlepszymi trasami w Polsce
 • Zażyjesz relaksu na plaży i uzupełnisz niedobory jodu w organizmie
 • Zachwycisz się architekturą, a także poznasz historię i kulturę Żuław na szlaku Mennonitów
 • Zwiedzisz Żuławski Park Historyczny
 • Będziesz miał okazję zjeść świeżą rybę z lokalnej smażalni
 • Zobaczysz jedyną, wciąż działającą latarnię morską na Mierzei Wiślanej
 • Pokonasz najpiękniejszy odcinek słynnej trasy rowerowej R10
 • Przeprawisz się promem przez Wisłę
 • Będziesz się świetnie bawił w Solistowym towarzystwie

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

680 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 340 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 340 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • wynajem rowerów trekkingowych z bagażnikiem na 3 dni
 • 1 nocleg w agroturystyce w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego
 • 1 nocleg na kampingu w okolicy Krynicy Morskiej
 • szybko rozkładane namioty 3 osobowe
 • wstęp do Żuławskiego Parku Historycznego
 • opiekę doświadczonego lidera
 • solistowy Welcome Pack
 • program wyjazdu
 • ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • transport bagaży i namiotów na trasie
 • sprzęt do gotowania
 • 2 ogniska z kiełbaskami

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia
 • śniadań, obiadów i kolacji (we własnym zakresie)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy
sdr

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

spływ przez bory tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy
sdr

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

spływ przez bory tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy