Sekrety Europejskich Hawajów 15

Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego Magiczne Azory

Azory oferują absolutnie unikatowy krajobraz. Plaże archipelagu i wszechobecna aktywność wulkaniczna mogą kojarzyć się z Ameryką Środkową, dżungle i plantacje herbaty z Azją, a pola uprawne sugerowałyby, że wciąż jesteśmy w Europie, gdyby nie to, że z każdej strony otacza nas ocean, w którym pływają wieloryby. Dzięki słabo rozwiniętej turystyce, Azory oferują niezliczone okazje do bliskiego kontaktu z naturą – dziką, zachwycającą, nieznaną. Każda z 9 wysp archipelagu Azorów jest zupełnie inna. My odwiedzimy główną wyspę São Miguel, gdzie przemierzymy dziesiątki kilometrów, aby przyjrzeć się bliżej geologii tego regionu. Zapraszamy na podróż na Azory.

#Soliści Team

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Lizbona
 • Ponta Delgada
 • Sete Cidades
 • Parque Terra Nostra
 • Ananases A. Arruda
 • Villa Franca do Campo
 • Cha Gorreana
 • Pico da Vara
 • Lagoa do Fogo
 • Furnas

Wyspa wiecznej wiosny

Podróż na Azory nie jest dla wszystkich – jeśli szukasz przygody na słonecznych rajskich plażach, to ten kierunek Ci jej nie dostarczy. Jeśli mielibyśmy znaleźć odpowiednik podobieństwa klimatu, to zdecydowanie można wskazać słynne Hawaje lub portugalską Maderę. Stała temperatura (20-25 stopni latem), wilgotność, duża ilość wiatru. Jeśli Islandia nie jest Ci obca, to zmienność pogody Cię nie zaskoczy. Azory są piękne, malownicze, a częścią ich krajobrazu są regularne chmury i mgły. Podczas podróży będzie też okazja odbyć rejs i zobaczyć wieloryby. Te majestatyczne ssaki to prawdziwa gratka – wieloryby pływają w okolicach archipelagu u wybrzeży Azorów.

Lizbona - urokliwa stolica Portugalii*

Każda wycieczka się tu zatrzymuje. Miasto położone na siedmiu wzgórzach pozostawia w pamięci mnóstwo pięknych widoków. Słynne tramwaje wspinające się w wyższe partie miasta dodają klimatu. Wieczorami fado roznosi się po uliczkach oraz cudowne zapachy zapraszają do małych restauracyjek aby zakosztować lokalnego wina czy tez posiedzieć przy tapas. Kilka dzielnic Lizbony zaskoczy swoja rozmaitością. Punktem „must see” jest przystanek w zabytkowej dzielnicy Belem na przepyszne ciasteczka Pastel De Belem. Podczas długiej przesiadki będziemy mieli szanse zakosztować tego miasta.

* Zwiedzanie Lizbony uzależnione jest od dostępnej siatki połączeń.

Ponta Delgada - stolica i historyczne miasteczko Sao Miguel

Podczas podróży na Azory zahaczymy o największe miasto na wyspie, które stanowi centrum administracyjne całego archipelagu. Miasto pokryte jest głównie architekturą z początku XIX wieku, choć znajdziemy także również nowsze budynki. Na naszej liście m.in. brama miejska – Portas da Cidade, kościół Św. Sebastiana. Znajdziemy czas na posiłek, dla fanów steków – tamtejsze steki są nieoficjalną potrawą narodową.

Sekrety Europejskich Hawajów 2

Cha Gorreana - Plantacja Herbaty

Plantacja herbaty w Europie? Tak, od początku XIX wieku na Azorach zaczęły powstawać pierwsze plantacje. Brak doświadczenia Portugalczyków w uprawie herbaty wspomogli eksperci z Chin. Pod koniec XIX na wyspie funkcjonowało aż 14 fabryk herbaty. Załamaniem rozwoju upraw była I wojna światowa która mocno wpłynęła na produkcje. Obecnie pozostały tylko dwie fabryki które produkują bio herbatę uprawiana bez żadnych nawozów czy tez chemikalii. Herbata z wysp azorskich jest w 100% naturalna.

Salto Do Cabrito - ukryty wodospad

Piękny wysoki wodospad kaskadowy, który znajduje się przy samej trasie co oznacza, że można go podziwiać bez wyczerpującego trekkingu. Jednak otoczenie które towarzyszy nam podczas eksploracji miejsca daje niesamowity urok. Takich widoków nie zapewni Ci każda wycieczka, gdzie wszystko dzieje się pod presją czasu. Z nami, jeżeli pogoda i warunki będą sprzyjały, podejdziesz jak najbliżej bliżej.

Plantacja Ananasów – Ananases A. Arruda

Na Azorach jest jedyna na świecie plantacja ananasów (przekształcona z plantacji pomarańczy), gdzie owoce są uprawiane w szklarniach! W naszym planie nie mogło zabraknąć tej ponad stuletniej, największej plantacji pokazowej. Kilkanaście szklarni, którymi zarządza kolejne pokolenie dr Arruda będą dla nas otwarte bez ograniczeń. Plantacja produkuje także jedyny w swoim rodzaju likier z ananasów.

Vila Franca do Campo - Wolne Miasto

Urokliwe miasteczko, często baza wypadowa do okolicznych atrakcji wyspy. Można stąd złapać prom płynący do zapadniętej kaldery wulkanu – wyspy villa franca. Warto przespacerować się historycznymi ulicami miasta założonego w 1472 roku. Villa Franca do Campo to w dosłownym tłumaczeniu Wolne miasto.

Kajakowa przygoda

Daj się zaskoczyć i odkryj najbardziej urokliwe zakątki wybrzeża z zupełnie innej perspektywy. Wysepka Vila Franca do Campo to skalista formacja kraterowa u wybrzeży São Miguel. Podczas wyprawy będziemy mieli możliwość podziwiać oszałamiające klify, zatoczki, ukryte jaskinie czy dzikie plaże z pokładu kajaka, pływając wzdłuż linii brzegowej wyspy. Wycieczka daje również możliwość orzeźwiającej kąpieli w wodach Oceanu Atlantyckiego, oraz snorkelingu. Atrakcja dostępna zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych kajakarzy.

Sekrety Europejskich Hawajów 5

Sete Cidades - malownicze jeziora

Osadzone w kraterach i kalderach wulkanów zbiorniki są jednym z najbardziej charakterystycznych punktów krajobrazu Wyspy São Miguel. Żeby jednak w pełni docenić ich atuty, należy spojrzeć na nie z góry. Położone w kalderze wulkanu Lagoa das Sete Cidades tworzą dwa zbiorniki: Lagoa Azul i Lagoa Verde. Jak same nazwy wskazują, oddzielone cienką groblą części jeziora różnią się barwą, a efekt ten uwydatnia słoneczna pogoda. Według miejscowej legendy jeziora powstały z łez kochanków – księżniczki i pasterza, których miłość nie miała szansy się spełnić.

Trekkingi po wiecznie zielonej wyspie

W dżungli, przez las czy stromymi wybrzeżami wyspy prosto do pustej plaży – zaliczymy wiele różnorodnych tras. Nie będą to najbardziej wymagające trekkingi, ale widoki zaspokoją każdą potrzebę niezapomnianych wrażeń. Pozwolą nam zobaczyć, jak różnorodna jest przyroda na Azorach.

Pico da Vara – najwyższy szczyt Sao Miguel

Nie mogło zabraknąć w programie odrobiny ruchu. Przed nami najwyższy szczyt wyspy do zdobycia. Podczas trekkingu natkniemy się na dwa punkty, w których rozbiły się samoloty: jeden z Air France w 1949 r., a drugi z portugalskich sił powietrznych w 1943 r. Będziemy mogli podziwiać szerokie widoki na krater Povoação (na południu), Planalto dos Graminhais, krater wulkanu Furnas i jego jezioro (na zachodzie) oraz masywy wulkaniczne Fogo i Sete Cidades.

Czas trwania trekkingu: 3 h – 4h

Odległość: 7 km

 

Lagoa do Fogo – wejdź do krateru

Intensywny, malowniczy trekking. Dzień rozpoczniemy trekkingiem do kolejnego jeziora wulkanicznego Lagoa do Fogo i zejdziemy też do wewnątrz krateru. To będzie nasza najdłuższa wędrówka – zrobimy co najmniej 11 i maksymalnie 20 km. Po trekkingu zrelaksujemy się w dawnej stolicy Villa Franca do Campo.

Czas trwania trekkingu: 4,5 h

Odległość: 11 km (można rozszerzyć o kolejne 8 km)

Janela do Inferno – okno do piekła

Szlak jest łatwy i biegnie początkowo lekko pod górkę wśród zielonych pól oraz leniwie pasących się krów. Na trasie szlaku przechodzi się kilka tuneli aby w punkcie finałowym dotrzeć do dziury a raczej okna piekieł zwana przez lokalnych mieszkańców. Na powrocie będą liczne punkty widokowe na okoliczna miejscowość Lagoa.

Czas trwania trekkingu: 3 h

Odległość: 8 km

Salto Do Prego - trekking do zaczarowanego wodospadu

Jeden z najciekawszych trekkingów w miejscowości Faial da Terra – Salto do Prego. Szlak zaprowadzi nas do pięknego wodospadu, gdzie popływasz, zrobisz piknik lub po prostu nakarmisz zmysły zjawiskową scenerią. W drodze powrotnej niespodzianka – mała, piękna, opuszczona wioska Sanguino. W środku bujnej roślinności znajdują się zarówno stare domy typowe dla Azorów. Wieś została opuszczona w latach 60-tych, kiedy to większość ludności przeniosła się do USA i Kanady.

Czas trwania trekkingu: 2 h

Odległość: 4,5 km

Sekrety Europejskich Hawajów 7

Lomba da maia – poczuj wolność na dzikiej plaży

Trekking rozpoczniemy w miejscowości Lomba da Maia. Wędrówkę po północnym wybrzeżu wyspy zakończymy w Maia. Podczas przejścia dotrzemy i sprawdzimy jedną z najpiękniejszych naturalnych plaż archipelagu – Viola.

Czas trwania trekkingu: 2,5 h – 3h

Odległość: 5 km

Gorące Źródła

Zasmakujemy błogiego relaksu dzięki dobrodziejstwu natury Azorów. Nic tak nie koi zmęczonych mięśni po całym dniu wędrówek jak kąpiel w naturalnych gorących źródłach bogatych w wodorowęglany sodu, boru i fluoru. Uwaga: poza dwoma wspaniałymi i popularnymi źródłami udało nam się też znaleźć także te kameralne i rzadko uczęszczane.

Parque Terra Nostra - kąpiel wśród zieleni

Ogród botaniczny, na terenie którego znajduje się duży basen z siarkową wodą. Oprócz zażywania zdrowotnych kąpieli będziemy podziwiali również przebogatą roślinność wyspy. Miejsce to jest lokalnym letnim resortem ze spa, gdzie błogiego odpoczynku szukają zarówno mieszkańcy Azorów jak i przybywający coraz liczniej turyści.

Caldeira Velha - pod ogromna paprocią

Najpiękniej i najbardziej malowniczo położonym kompleksem basenów termalnych na całej wyspie. Wizyta przypomina spacer po parku jurajskim – drzewiaste formy paproci i okazałe palmy szczelnie porastają wąwóz, którego dnem płynie niewielki strumień gorącej wody.

Poca do Dona Beija - pomarańczowy relaks

Sekretne miejsce rodem z Hawajów. Kompleks pięciu basenów z gorącą wodą pełną związków żelaza – stąd pomarańczowe zabarwienie w wielu miejscach. Cztery baseny mają tę samą temperaturę – 39ºC, a piąty jest chłodniejszy, ponieważ mieszają się w nim gorące wody z jaskini Lomba das Barracas oraz zimny strumień Ribeira dos Lameiros.

Sekrety Europejskich Hawajów 21

Ponta Da Ferraria - oceaniczny basen

To miejsce szokujące. Naturalne baseny oceaniczne, w których woda jest ciepła, bo ogrzewana gotującą się w skorupie ziemskiej magmą. Nie zawsze można skorzystać z kąpieli ze względu na pływy oceanu i oczywiście wysokość fal. Najbardziej odczuwalna ciepłota wody jest w czasie odpływu, gdy poziom wody się obniża.

Nocleg

Podczas wyprawy będziemy spać w małych apartamentach zlokalizowanych w Ponta Delgadzie lub okolicznej miejscowości. Do dyspozycji mamy 6-osobowe mieszkania*, a w każdym z nich 3 pokoje z łózkami jedno- lub dwuosobowymi. Każdy apartament wyposażony jest w kuchnię, można będzie więc bez problemu samemu przygotowywać swoje posiłki. To właśnie w apartamentach spędzimy integracyjne wieczory. Jest to idealna baza wypadowa naszej podróży.

 

 

*możliwa zmiana miejsca noclegu w zależności od rozmiaru grupy.

Transport

Wyprawa ma charakter roadtripu po wszystkich najpięknieszych zakątkach wyspy. Przemieszczać się będziemy wynajętymi i bardzo wygodnymi samochodami. Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że kierowcami jesteście Wy i lider.

Pełna niezależność i swoboda pozwolą nam na zwiedzenie najskrytszych miejsc Azorów – tych poza utartym szlakiem również.

Lokalna kuchnia

Jak sami zauważycie, wyspa jest pełna… krów. Jest ich więcej niż samych mieszkańców. Azory słyną z pysznych steków i świeżych serów pochodzących od tych szczęśliwych zwierząt mających za pastwiska najpiękniejsze tereny wyspy. Podczas wyjazdu będziemy też mieli okazję spróbować cozido, czyli dania gotowanego wewnątrz gejzera. Po ponad 6 godzinach w wysokich temperaturach, danie wręcz rozpływa się w ustach. Będąc na wyspie nie może zabraknąć wizyty na plantacji ananasów, aby spróbować tego najsłodszego owoca, oraz na plantacji herbaty – jedynej plantacji herbaty w Europie.

SPRÓBUJ

Cozidu, organiczna herbata i ananasy

Przekonaj się jak smakuje jedyne w swoim rodzaju danie przyrządzane wewnątrz gejzera. Robi się ponad 6 godzin i po prostu rozpływa się w ustach (uwaga: tylko opcja mięsna). Posmakujesz także Azorskiej herbaty, która jest jedyną produkowaną w Europie, i ananasa, który nigdzie nie smakuje tak, ja tam. Dlaczego? Dowiesz się na miejscu!

ODETCHNIJ

Naturalnie gorące źródła

Spędzimy bardzo dużo czasu sam na sam z naturą, a wieczorami odprężymy zmęczone mięśnie w naturalnych, gorących źródłach wyspy Sao Miguel. Gwarantujemy, że zapomnicie o wszystkich bolączkach! 

DOŚWIADCZ

Towarzystwo wielorybów i delfinów

Morskie ssaki uwielbiają okolice archipelagu! Będziemy mieć możliwość wybrać się na wycieczkę, gdzie będziemy mogli je podglądać. Atrakcja fakultatywna dla chętnych.

SPRAWDŹ SIĘ

Canyoning w Azorskich wodospadach

Azory zachwycają wodospadami pochowanymi w porośniętym dżunglą wnętrzu wyspy. Będziemy mieli okazję zasmakować canyoningu, czyli pieszego pokonania rzeki i wodospadów. Atrakcja fakultatywna dla chętnych.

xx
xx
xx
xx

Uwaga dodatkowa

W związku z sytuacją epidemiologiczną, na lotnisku przed wejściem na pokład osoby niezaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu  na COVID-19. Test wykonany metoda PCR – Real Time z tłumaczeniem po angielsku.  Cena testu w Polsce zaczyna się od 400 PLN

ATRAKCJA DODATKOWA - Canyoning w Azorskich wodospadach

Azory zachwycają wodospadami pochowanymi w porośniętym dżunglą wnętrzu wyspy. Będziemy mieli okazję zasmakować canyoningu, czyli pieszego pokonania rzeki i wodospadów. Podczas takiego przejścia będziesz mieć szanse do skoków z kilku metrowych półek. Adrenalina i świetna przygoda gwarantowana!

ATRAKCJA DODATKOWA - Rejs w poszukiwaniu wielorybów i delfinów

Morskie ssaki uwielbiają okolice archipelagu! Będziemy mieć możliwość wybrać się na wycieczkę, gdzie będziemy mogli je podglądać. U wybrzeży Azorów można zaobserwować kaszaloty, płetwale błękitne, żółwie morskie czy tez latające ryby.

ATRAKCJA DODATKOWA - WIZYTA W LOKALNEJ FARMIE EKOLOGICZNEJ Z 5-CIO DANIOWĄ KOLACJĄ

Quinta dos Sabores (w dosłownym tłumaczeniu: Farma Smaków) to ekologiczna farma, jedyna w swoim rodzaju i konieczna do odwiedzin podczas wizyty na São Miguel. Jej właściciele – Inês and Paulo, dzielą się wszystkim tym co sami stworzyli. W swojej restauracji serwują swoje własne warzywa i owoce, naturalne składniki i wysokowartościowe produkty od lokalnych dostawców – w przytulnej i domowej atmosferze.

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zwiedzisz największą wyspę archipelagu Azorów wzdłuż i wszerz
 • Będziesz obcować blisko z najdzikszą i najpiękniejszą naturą
 • Zrelaksujesz się w naturalnych gorących źródłach
 • Spróbujesz wyjątkowego dania przygotowywanego 6h w kalderze (gejzerze)
 • Będziesz mógł spróbować canyoningu
 • Zobaczysz wieloryby i delfiny (jeśli będą chciały się z nami zobaczyć)
 • Zachwycisz się widokiem trzech wyjątkowych jezior leżących wewnątrz wygasłych wulkanów
 • Zjesz najsłodszego ananasa, jakiego w życiu jadłeś!

Liderzy wyprawy

Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Poświęcam swój czas maltretowaniu ludzi. Dlatego prowadzę wyjazdy z plecakiem, uczę języków obcych, gram na pianinie, a czasami nawet gotuję. Z zamiłowania lingwistka, backpackerka i śpioch. Umiem rozmawiać w językach, których nie znam, namówić kierowcę autobusu, żeby zabrał 8 osób na stopa, organizować czas innym, zlokalizować na mapie Wagadugu i rozpalić ognisko za pomocą nadmanganianu potasu i cukru pudru. Nie umiem obsługiwać mądrych telefonów i biegać. Serio, biegam, jak Phoebe, tylko wolniej. Lubię Pingwiny z Madagaskaru, żelki, tańczyć, portugalskie wino i hamak. Nie lubię generowania problemów, żelazka i braku żelków. No to dokąd razem jedziemy?
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Anna Downar

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Z zawodu filolog. Z pasji miłośniczka podróży i świata. Zachwycająca się pięknem natury w każdej jej postaci. Świat najbardziej lubi obserwować z górskich szczytów, najlepiej o wschodach i zachodach słońca. Minimalistka. Najlepiej czuje się w butach trekkingowych i z plecakiem na plecach, a do pełni szczęścia potrzebna jej karimata i śpiwór. Niepoprawna optymistka i marzycielka. Uśmiech i pozytywne nastawienie to jej nierozłączni towarzysze. Czerpie z życia pełnymi garściami, ale lubi też dawać. „Człowiek” to bardzo ważne dla niej słowo, a ludzie poznani podczas podróży są dla niej największą inspiracją.
Poznaj lidera Artboard 3
Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Od dziecka palcem po mapie z wypiekamy na twarzy ? drżącymi rękoma z szybszym biciem ?. Od marzenia po realizację #dreamintomemories - nie mogło być inaczej! Pasja, samorozwój, głód życia chęć poznawania nowych kultur i religii to moje definicje podróżowania. Bycie w podróży to spełnienie marzeń a spełnione marzenia to mój sposób na życie.
Poznaj lidera Artboard 3
Olga Potempa

Never stop exploring!

Olga Potempa

Aktywność to moje drugie imię - nie usiedzę na miejscu. Uzależniona od Tatr. Pasjonatka nart skiturowych, zjazdowych, roweru MTB, kajaków, tenisa, koszykówki i piłki nożnej. Wracając z podróży, już planuje kolejną. Im bardziej aktywnie i poza utartym szlakiem - tym lepiej. Drzemie we mnie dzika Pocahontas! "Pobiegnij ze mną leśnych duktów szlakiem!"
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Po trzech latach pracy jako prawnik w korporacji w Warszawie, pożegnałam się z tą wersją mojej osoby i rzuciłam etat i stolicę. Teraz piszę teksty na zlecenia, tworzę content i robię zdjęcia. Podróżuję i żyję na walizkach. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, nurkuję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Kasia Maciejak

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Wychowany w miłości do gór włóczykij i poszukiwacz złota. W wolnych chwilach tańczy z wachlarzami bojowymi i gra na ukulele. Do biura, w którym na co dzień pracuje jako marketingowiec, wpada zrobić wiatr i biegnie dalej. Uwaga! Pozytywnie zaraźliwa! :-)
Poznaj lidera Artboard 3
Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Anna Downar

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Olga Potempa

Never stop exploring!

Olga Potempa

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Kasia Maciejak

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Hania Zieleźnik-Rybak
Monika Ścibor
Anna Downar
Olga Bagińska
Olga Potempa
Ola Staromiejska
Kasia Maciejak
Mariusz Jurczyński

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/WMI / KRK

Warszawa/Warszawa Modlin/Kraków

plane icon

PDL

Ponta Delgada

Cena biletu

1500 pln - 2300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Lot odbywa się z przesiadką i możliwym zwiedzaniem w Lizbonie (uzależnione od dostępnej siatki połączeń). 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

4100 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1150 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1150 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

400 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut. Podana cena to cena regularna. Cena może się różnić w wysokim i niskim sezonie.

Cena rynkowa:

5900 pln

Cena zawiera

 • nocleg w komfortowym apartamencie, pokoje 2-6 os
 • kolację lub obiad - tradycyjne danie wioski Furnas - Cozido (przygotowane w gejzerze!)
 • wstępy do łaźni Donja Beija i Caldera Velha
 • wstęp do ogrodu botanicznego Parque Terra Nostra
 • trekingi wymienione w ofercie
 • wypożyczenie kajaków w Vila Franco do Campo
 • wynajem samochodów podczas całego wyjazdu
 • paliwo na całej trasie
 • bogaty program wyjazdu
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • opiekę polskiego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (ok. 100 – 130 euro)
 • dodatkowych atrakcji 
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy