Nikaragua

Zima na rajskich plażach Filipiny

Zima na rajskich plażach

Filipiny to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największym skarbem tego regionu jest wspaniała przyroda, a także urokliwe plaże. To archipelag różnorodności. Na ponad 7 tysiącach wysp znajdują się pola ryżowe, wulkany, rajskie plaże i gęste dżungle. Na każdym kroku odkrywa się nowe cuda natury. Widoki zapierają dech w piersiach, a przejrzysta woda zachęca do nurkowania. W końcu życie podwodne na Filipinach jest równie interesujące jak to nad wodą! Filipińczycy zawsze są uśmiechnięci, nadzwyczaj pomocni, gościnni i radośni. Gwarantujemy, że w tym niesamowitym kraju oraz jego mieszkańcach szybko się zakochacie, a naszą wyjątkową podróż zapamiętacie do końca życia! Kiedy jechać? Gdzie jechać? Co zobaczyć? Porzućcie dylematy i wybierzcie się razem z Solistami na Filipiny!

#SoliściTeam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Bohol
 • Banaue
 • Batad
 • Pamilacan
 • Panglao

Co powiecie na rajskie plaże w środku zimy?

Kiedy jechać na Filipiny? Może zimą? Styczeń to idealny moment, żeby rzucić wszystko i polecieć w ten zakątek świata! Kiedy zima po raz enty zaskoczy polskich kierowców my będziemy rozkoszować się słońcem, pływać w przejrzystym morzu wraz z żółwiami, delfinami i kolorowymi rybkami. Dodatkowo zobaczymy słynne Czekoladowe Wzgórza i spędzimy noc w bambusowej chatce na maleńkiej wyspie z dala od cywilizacji. Wybierzemy się również na trekking po zachwycających polach ryżowych. Sprawdzimy również czy Manila to rzeczywiście najbardziej zakorkowane miasto świata. To będzie niezapomniany wyjazd!

Bohol – Filipiny w pigułce

Rajskie plaże, wspaniałe wyspy, piękne ogrody koralowców… Gdzie jechać, by zobaczyć to wszystko w jednym miejscu? Bohol to rezerwat zamieszkały przez słynne wyraki (zwierzęta z dużymi oczami podobne do małych małpek). Wyspa zapewnia wiele atrakcji: Czekoladowe Wzgórza, wodospady, dziką dżunglę, bambusowy most, rejs statkiem bajeczną rzeką Loboc – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zaznasz tu wszystkiego po trochu: kultury, historii, znakomitych plaż, niesamowitego świata podwodnego, malutkich wysepek, dzikich zwierząt, tarasów ryżowych, tańców, gościnności oraz typowego filipińskiego jedzenia.

Balicasag – podwodny świat

Balicasag to skarb ukryty pod wodą – wspaniałe koralowce, niesamowicie bogaty świat fauny i flory zaprasza do wskoczenia w ciepłe morze i oglądania tego, co znajduje się pod powierzchnią. Wcale nie musisz mieć wielkiego szczęścia żeby zobaczyć dużą rodzinę żółwi wodnych. Nie wspominając o kolorowych, egzotycznych rybkach, których jest tu mnóstwo.

Sagada – wiszące trumny

Serce północnej części wyspy Luzon, górski kurort. Bardzo interesujący region zamieszkały przez plemiona Igorotów, niespokrewnione z innymi ludami Filipin. To tutaj znajdziemy piękne widoki i słynne „wiszące trumny” oraz wspaniałe jaskinie. Kolejne idealne miejsce do trekkingów.
Zima na rajskich plażach 2

Banaue – ósmy cud świata

To właśnie do Banaue ponad 2000 lat temu przybyli Chińczycy i nauczyli lokalnych mieszkańców jak sadzić ryż. Na górzystym terenie powstały wspaniałe, najsłynniejsze na Filipinach, tarasy ryżowe zbudowane z gliny i kamienia. W 1995 roku zostały wpisane na listę UNESCO, są uważane przez Filipińczyków za ósmy cud świata. Na miejscu znajdziemy także lokalny targ i odkryjemy uroki okolicy.

Manila – tętniąca życiem stolica Filipin

Manila to drugie najbardziej zaludnione miasto Filipin. To także centrum finansowe, w którym znajdziemy wiele interesujących miejsc, jak chociażby fort Santiago, Casa Manila (wspaniale zachowany dom kupca hiszpańskiego z XIX w.), kościół św. Augustyna, Rizal Park czy chińską dzielnicę.

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Gwarantujemy, że zakochasz się w Filipinach!
 • Zasmakujesz wyspiarskiego życia
 • Zachwycisz się słynnymi Czekoladowymi Wzgórzami
 • Będziesz rozkoszować się słońcem w środku zimy
 • Zobaczysz, jak słodkie potrafią być wyraki - filipińskie "małpki"
 • Odkryjesz świat ukryty pod wodą wraz z rafą koralową!
 • Spróbujesz fantastycznej, azjatyckiej kuchni
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Tina Stęposz

Miej odwagę, ufaj sobie, a wszystko będzie dobrze

Tina Stęposz

Na co dzień pracuje w marketingu w Klubie Podróżników Soliści - organizuje spotkania i prelekcje i dba o to, żeby wszystko wyglądało ładnie. Ma mało wolnego czasu, bo jak go ma, to biegnie na ściankę wspinaczkową lub na zajęcia taneczne. Marzy o tym, żeby doba miała więcej godzin, bo zaczęłaby wtedy chodzić na kursy językowe, fotografii lub rękodzielnictwa. Chciałaby kiedyś sama sobie uszyć poduszkę. Dość dużo podróżuje, na co skarży się jej kot Henryk?, ale wciąż z tych podróży nie rezygnuje i upiera się, że bez podróży jej życie nie będzie pełne.
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Tina Stęposz

Miej odwagę, ufaj sobie, a wszystko będzie dobrze

Tina Stęposz

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Tina Stęposz
Marek Wójciak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

0 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 0 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 0 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • noclegi w 2-5 osobowych pokojach (głównie w hostelach i guesthouse'ach)
 • 1 nocleg na małej wyspie Pamilican w bambusowych chatach zbudowanych przez lokalną ludność bez dostępu do wody bieżącej
 • 2 przeloty wewnętrzne (Manila-Cebu, Bohol-Manila)
 • transfer z lotniska do miejsca noclegu
 • transport łódką na wyspę Pamilacan
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • lokalnego przewodnika w czasie trekkingów w Banaue i Sagadzie
 • częściowe wyżywienie (na wyspie Pamilacan u lokalnej rodziny)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty
 • większość atrakcji

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. snorkeling lub nurkowanie)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Sen na Jawie

Indonezja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Sen na Jawie

Indonezja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy