1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Nikaragua

Zima na rajskich plażach Filipiny

Zima na rajskich plażach

Filipiny to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największym skarbem tego regionu jest wspaniała przyroda, a także urokliwe plaże. To archipelag różnorodności. Na ponad 7 tysiącach wysp znajdują się pola ryżowe, wulkany, rajskie plaże i gęste dżungle. Na każdym kroku odkrywa się nowe cuda natury. Widoki zapierają dech w piersiach, a przejrzysta woda zachęca do nurkowania. W końcu życie podwodne na Filipinach jest równie interesujące jak to nad wodą! Filipińczycy zawsze są uśmiechnięci, nadzwyczaj pomocni, gościnni i radośni. Gwarantujemy, że w tym niesamowitym kraju oraz jego mieszkańcach szybko się zakochacie, a naszą wyjątkową podróż zapamiętacie do końca życia! Kiedy jechać? Gdzie jechać? Co zobaczyć? Porzućcie dylematy i wybierzcie się razem z Solistami na Filipiny!

#solisciteam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Bohol
 • Banaue
 • Batad
 • Pamilacan

Co powiecie na rajskie plaże w środku zimy?

Kiedy jechać na Filipiny? Może zimą? Styczeń to idealny moment, żeby rzucić wszystko i polecieć w ten zakątek świata! Kiedy zima po raz enty zaskoczy polskich kierowców my będziemy rozkoszować się słońcem, pływać w przejrzystym morzu wraz z żółwiami, delfinami i kolorowymi rybkami. Dodatkowo zobaczymy słynne Czekoladowe Wzgórza i spędzimy noc w bambusowej chatce na maleńkiej wyspie z dala od cywilizacji. Wybierzemy się również na trekking po zachwycających polach ryżowych. Sprawdzimy również czy Manila to rzeczywiście najbardziej zakorkowane miasto świata. To będzie niezapomniany wyjazd!

Bohol – Filipiny w pigułce

Rajskie plaże, wspaniałe wyspy, piękne ogrody koralowców… Gdzie jechać, by zobaczyć to wszystko w jednym miejscu? Bohol to rezerwat zamieszkały przez słynne wyraki (zwierzęta z dużymi oczami podobne do małych małpek). Wyspa zapewnia wiele atrakcji: Czekoladowe Wzgórza, wodospady, dziką dżunglę, bambusowy most, rejs statkiem bajeczną rzeką Loboc – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zaznasz tu wszystkiego po trochu: kultury, historii, znakomitych plaż, niesamowitego świata podwodnego, malutkich wysepek, dzikich zwierząt, tarasów ryżowych, tańców, gościnności oraz typowego filipińskiego jedzenia.

Banaue – ósmy cud świata

To właśnie do Banaue ponad 2000 lat temu przybyli Chińczycy i nauczyli lokalnych mieszkańców jak sadzić ryż. Na górzystym terenie powstały wspaniałe, najsłynniejsze na Filipinach, tarasy ryżowe zbudowane z gliny i kamienia. W 1995 roku zostały wpisane na listę UNESCO, są uważane przez Filipińczyków za ósmy cud świata. Na miejscu znajdziemy także lokalny targ i odkryjemy uroki okolicy.
.

Balicasag – podwodny świat

Balicasag to skarb ukryty pod wodą – wspaniałe koralowce, niesamowicie bogaty świat fauny i flory zaprasza do wskoczenia w ciepłe morze i oglądania tego, co znajduje się pod powierzchnią. Wcale nie musisz mieć wielkiego szczęścia żeby zobaczyć dużą rodzinę żółwi wodnych. Nie wspominając o kolorowych, egzotycznych rybkach, których jest tu mnóstwo.

Sagada – wiszące trumny

Serce północnej części wyspy Luzon, górski kurort. Bardzo interesujący region zamieszkały przez plemiona Igorotów, niespokrewnione z innymi ludami Filipin. To tutaj znajdziemy piękne widoki i słynne „wiszące trumny” oraz wspaniałe jaskinie. Kolejne idealne miejsce do trekkingów.

Manila – stolica Filipin

Tętniąca życiem Manila to drugie najbardziej zaludnione miasto Filipin. To także centrum finansowe, w którym znajdziemy wiele interesujących miejsc, jak chociażby fort Santiago, Casa Manila (wspaniale zachowany dom kupca hiszpańskiego z XIX w.), kościół św. Augustyna, Rizal Park czy chińską dzielnicę.

Liderzy wyprawy

Maria Zmyślona

Na codzień Solistowa mama! Bacznie czuwam w solistowym biurze i opiekuje się solistowymu liderami. Po 5 latach rzuciłam korpo, aby z solistową ekipą odkrywać świat. Jeśli nie jestem w robocie, to pewnie spotkacie mnie tańczącą salsę, na spacerach z psiakami albo grającą w planszówki.
Poznaj lidera Artboard 3

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Jestem jedną z tych osób, które zaczynały swoje podróże od autostopa i pokątnego spania przy drogach, u przypadkowo poznanych ludzi, w hamaku na Gili czy na dachu w Marrakechu. Na co dzień zajmuję się realizacją projektów pomocowo - rozwojowych oraz próbą opanowania tańca na szarfach. Hobbistycznie składam zdania z kilku języków. Mam wagabundzkie zapędy, stąd też w podróżniczym rozdziale mojego życia znalazło się kilka krajów, takich jak: Indonezja, Kambodża, Hiszpania czy Grecja, w których zasiedziałam się na dłużej... Co lubię? Lubię swoje życie. Lubię też ludzi i ich historie, lubię wspólnie tworzyć historie, a czasem zamieniać interakcje na różnego rodzaju medytacje. Jak wielu z nas, nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez muzyki w tle, a ta zmienia się u mnie wraz z pogodą. Oprócz całej masy wspaniałych momentów oraz tych jeszcze do poznania, jedne ze stanów najidealniejszych to te w pociągu z Kunderą, podczas wędrówek na zaśnieżone góry oraz gubiąc się w małych uliczkach miast z aparatem & kawą.
Poznaj lidera Artboard 3

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

Chryścina, Chrys, Huragan... Różnie mnie zwą, ale pion jest ten sam :D Mam niesamowite zaufanie do świata i potrafię znaleźć pozytywne aspekty w każdej sytuacji i mianowicie dlatego rogal nie schodzi mi z twarzy :) Świadomie podróżuję od 9 roku życia, kiedy mieszkałam w Kanadzie podczas wymiany międzynarodowej. Dzięki edukacji artystycznej potrafię zachwycić się każdym kafelkiem na dachu pagody i soczystą zielenią pól ryżowych. Obecnie w podróżach oprócz zakładanego planu koncentruję się na "leave no trace" czyli świadomym podróżowaniu bez zostawiania śladu po sobie, na zero waste oraz byciu "tu i teraz", a także poświęceniu uwagi i uważności odwiedzanemu miejscu. Od maja 2017 roku rozpoczęłam przygodę z solistową ekipą. Za mną już 12 niesamowitych tripów w najciekawsze części naszej pięknej planety! Podróżując ze mną jako liderką możesz spodziewać się: - dużej ilości śmiechu i pozytywnego nastawienia do każdej sytuacji; - kreatywnych rozwiązań i zwrotów akcji; - indywidualnego podejścia, dbam o każdego z osobna; - spaceru w deszczu na najbardziej zatłoczonej ulicy w Wietnamie o 3 w nocy; - zwiedzania ruin o zachodzie słońca i powrotu pieszo o zmroku kiedy dżungla ożywa; - że udzielę pierwszej pomocy fizycznej lub psychologicznej w razie potrzeby; - dużaj ilości zabawnych historii z podróży; - szalonych tańców na ulicy lub plaży; - niezapomnianego pływania nocą po kanale Hoi An z lampionami; - przestanę być Liderką, a stanę się twoją koleżanką i podróżniczym hotline ?
Poznaj lidera Artboard 3

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Maria Zmyślona

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

Monika Ścibor

Transport

Na Filipiny lecimy samolotem. Wygodne połączenia z Warszawy.

WAW / TXL / SXF

Warszawa / Berlin

plane icon

PH

Manila

Cena biletu

2480 pln - 2900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4596 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1290 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1290 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

480 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • noclegi w 2-5 osobowych pokojach (głównie w hostelach i guesthouse'ach)
 • 1 nocleg na małej wyspie Pamilican w bambusowych chatach zbudowanych przez lokalną ludność bez dostępu do wody bieżącej
 • 2 przeloty wewnętrzne (Manila-Bohol, Bohol-Manila)
 • transfer z lotniska do miejsca noclegu
 • transport na całej rasie prywatnym busem wraz z kierowcą oraz paliwem
 • transport łódką na wyspę Pamilacan
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • lokalnego przewodnika w czasie trekkingów w Banaue i Sagadzie
 • częściowe wyżywienie (na wyspie Pamilacan u lokalnej rodziny)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy (200 tys.)
 • niezbędnik Solisty
 • większość atrakcji

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z Warszawy (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. snorkeling lub nurkowanie)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

09 I 2020

Do

24 I 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

4596 pln

Cena lotu

2820 pln

Od

04 II 2020

Do

18 II 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

4596 pln

Cena lotu

2480 pln

Od

11 III 2020

Do

25 III 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

4596 pln

Cena lotu

2480 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Oblicze Prawdziwej Afryki

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata

Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Oblicze Prawdziwej Afryki

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata

Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy