Nikaragua

Zima na rajskich plażach Filipiny

Zima na rajskich plażach

Filipiny to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największym skarbem tego regionu jest wspaniała przyroda, a także urokliwe plaże. To archipelag różnorodności. Na ponad 7 tysiącach wysp znajdują się pola ryżowe, wulkany, rajskie plaże i gęste dżungle. Na każdym kroku odkrywa się nowe cuda natury. Widoki zapierają dech w piersiach, a przejrzysta woda zachęca do nurkowania. W końcu życie podwodne na Filipinach jest równie interesujące jak to nad wodą! Filipińczycy zawsze są uśmiechnięci, nadzwyczaj pomocni, gościnni i radośni. Gwarantujemy, że w tym niesamowitym kraju oraz jego mieszkańcach szybko się zakochacie, a naszą wyjątkową podróż zapamiętacie do końca życia! Kiedy jechać? Gdzie jechać? Co zobaczyć? Porzućcie dylematy i wybierzcie się razem z Solistami na Filipiny!

#solisciteam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Bohol
 • Banaue
 • Batad
 • Pamilacan

Co powiecie na rajskie plaże w środku zimy?

Kiedy jechać na Filipiny? Może zimą? Styczeń to idealny moment, żeby rzucić wszystko i polecieć w ten zakątek świata! Kiedy zima po raz enty zaskoczy polskich kierowców my będziemy rozkoszować się słońcem, pływać w przejrzystym morzu wraz z żółwiami, delfinami i kolorowymi rybkami. Dodatkowo zobaczymy słynne Czekoladowe Wzgórza i spędzimy noc w bambusowej chatce na maleńkiej wyspie z dala od cywilizacji. Wybierzemy się również na trekking po zachwycających polach ryżowych. Sprawdzimy również czy Manila to rzeczywiście najbardziej zakorkowane miasto świata. To będzie niezapomniany wyjazd!

Bohol – Filipiny w pigułce

Rajskie plaże, wspaniałe wyspy, piękne ogrody koralowców… Gdzie jechać, by zobaczyć to wszystko w jednym miejscu? Bohol to rezerwat zamieszkały przez słynne wyraki (zwierzęta z dużymi oczami podobne do małych małpek). Wyspa zapewnia wiele atrakcji: Czekoladowe Wzgórza, wodospady, dziką dżunglę, bambusowy most, rejs statkiem bajeczną rzeką Loboc – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zaznasz tu wszystkiego po trochu: kultury, historii, znakomitych plaż, niesamowitego świata podwodnego, malutkich wysepek, dzikich zwierząt, tarasów ryżowych, tańców, gościnności oraz typowego filipińskiego jedzenia.

Banaue – ósmy cud świata

To właśnie do Banaue ponad 2000 lat temu przybyli Chińczycy i nauczyli lokalnych mieszkańców jak sadzić ryż. Na górzystym terenie powstały wspaniałe, najsłynniejsze na Filipinach, tarasy ryżowe zbudowane z gliny i kamienia. W 1995 roku zostały wpisane na listę UNESCO, są uważane przez Filipińczyków za ósmy cud świata. Na miejscu znajdziemy także lokalny targ i odkryjemy uroki okolicy.
.

Balicasag – podwodny świat

Balicasag to skarb ukryty pod wodą – wspaniałe koralowce, niesamowicie bogaty świat fauny i flory zaprasza do wskoczenia w ciepłe morze i oglądania tego, co znajduje się pod powierzchnią. Wcale nie musisz mieć wielkiego szczęścia żeby zobaczyć dużą rodzinę żółwi wodnych. Nie wspominając o kolorowych, egzotycznych rybkach, których jest tu mnóstwo.

Sagada – wiszące trumny

Serce północnej części wyspy Luzon, górski kurort. Bardzo interesujący region zamieszkały przez plemiona Igorotów, niespokrewnione z innymi ludami Filipin. To tutaj znajdziemy piękne widoki i słynne „wiszące trumny” oraz wspaniałe jaskinie. Kolejne idealne miejsce do trekkingów.

Manila – stolica Filipin

Tętniąca życiem Manila to drugie najbardziej zaludnione miasto Filipin. To także centrum finansowe, w którym znajdziemy wiele interesujących miejsc, jak chociażby fort Santiago, Casa Manila (wspaniale zachowany dom kupca hiszpańskiego z XIX w.), kościół św. Augustyna, Rizal Park czy chińską dzielnicę.

Liderzy wyprawy

Maria Zmyślona

Na codzień Solistowa mama! Bacznie czuwam w solistowym biurze i opiekuje się solistowymu liderami. Po 5 latach rzuciłam korpo, aby z solistową ekipą odkrywać świat. Jeśli nie jestem w robocie, to pewnie spotkacie mnie tańczącą salsę, na spacerach z psiakami albo grającą w planszówki.
Poznaj lidera Artboard 3

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Jestem jedną z tych osób, które zaczynały swoje podróże od autostopa i pokątnego spania przy drogach, u przypadkowo poznanych ludzi, w hamaku na Gili czy na dachu w Marrakechu. Na co dzień zajmuję się realizacją projektów pomocowo - rozwojowych oraz próbą opanowania tańca na szarfach. Hobbistycznie składam zdania z kilku języków. Mam wagabundzkie zapędy, stąd też w podróżniczym rozdziale mojego życia znalazło się kilka krajów, takich jak: Indonezja, Kambodża, Hiszpania czy Grecja, w których zasiedziałam się na dłużej... Co lubię? Lubię swoje życie. Lubię też ludzi i ich historie, lubię wspólnie tworzyć historie, a czasem zamieniać interakcje na różnego rodzaju medytacje. Jak wielu z nas, nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez muzyki w tle, a ta zmienia się u mnie wraz z pogodą. Oprócz całej masy wspaniałych momentów oraz tych jeszcze do poznania, jedne ze stanów najidealniejszych to te w pociągu z Kunderą, podczas wędrówek na zaśnieżone góry oraz gubiąc się w małych uliczkach miast z aparatem & kawą.
Poznaj lidera Artboard 3

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

Chryścina, Chrys, Huragan... Różnie mnie zwą, ale pion jest ten sam :D Mam niesamowite zaufanie do świata i potrafię znaleźć pozytywne aspekty w każdej sytuacji i mianowicie dlatego rogal nie schodzi mi z twarzy :) Świadomie podróżuję od 9 roku życia, kiedy mieszkałam w Kanadzie podczas wymiany międzynarodowej. Dzięki edukacji artystycznej potrafię zachwycić się każdym kafelkiem na dachu pagody i soczystą zielenią pól ryżowych. Obecnie w podróżach oprócz zakładanego planu koncentruję się na "leave no trace" czyli świadomym podróżowaniu bez zostawiania śladu po sobie, na zero waste oraz byciu "tu i teraz", a także poświęceniu uwagi i uważności odwiedzanemu miejscu. Od maja 2017 roku rozpoczęłam przygodę z solistową ekipą. Za mną już 12 niesamowitych tripów w najciekawsze części naszej pięknej planety! Podróżując ze mną jako liderką możesz spodziewać się: - dużej ilości śmiechu i pozytywnego nastawienia do każdej sytuacji; - kreatywnych rozwiązań i zwrotów akcji; - indywidualnego podejścia, dbam o każdego z osobna; - spaceru w deszczu na najbardziej zatłoczonej ulicy w Wietnamie o 3 w nocy; - zwiedzania ruin o zachodzie słońca i powrotu pieszo o zmroku kiedy dżungla ożywa; - że udzielę pierwszej pomocy fizycznej lub psychologicznej w razie potrzeby; - dużaj ilości zabawnych historii z podróży; - szalonych tańców na ulicy lub plaży; - niezapomnianego pływania nocą po kanale Hoi An z lampionami; - przestanę być Liderką, a stanę się twoją koleżanką i podróżniczym hotline ?
Poznaj lidera Artboard 3

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Maria Zmyślona

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

Monika Ścibor

Transport

Na Filipiny lecimy samolotem. Wygodne połączenia z Warszawy.

WAW / TXL / SXF

Warszawa / Berlin

plane icon

PH

Manila

Cena biletu

2900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4596 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1290 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1290 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

480 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • noclegi w 2-5 osobowych pokojach (głównie w hostelach i guesthouse'ach)
 • 1 nocleg na małej wyspie Pamilican w bambusowych chatach zbudowanych przez lokalną ludność bez dostępu do wody bieżącej
 • 2 przeloty wewnętrzne (Manila-Bohol, Bohol-Manila)
 • transfer z lotniska do miejsca noclegu
 • transport na całej rasie prywatnym busem wraz z kierowcą oraz paliwem
 • transport łódką na wyspę Pamilacan
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • lokalnego przewodnika w czasie trekkingów w Banaue i Sagadzie
 • częściowe wyżywienie (na wyspie Pamilacan u lokalnej rodziny)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy (200 tys.)
 • niezbędnik Solisty
 • większość atrakcji

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z Warszawy (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. snorkeling lub nurkowanie)

Brak miejsc!!

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Oblicze Prawdziwej Afryki.

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata

Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Oblicze Prawdziwej Afryki.

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata

Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy