yspa nie z tego świata 1

Wyspa nie z tego świata Kuba

Pomysł na wyprawę marzeń!

Salsa, mojito, rajskie plaże, uśmiechnięci Kubańczycy, niesamowita kolonialna architektura, pastelowe domki i brukowane uliczki – Kuba to naprawdę wyspa nie z tego świata! Pomimo burzliwej historii i trudnej sytuacji ekonomicznej Kubańczycy zarażają uśmiechem, zapraszają do tańca, a ich otwartość i energia sprawia, że każdy chce tam wracać! To ostatni moment, żeby zobaczyć autentyczną Kubę! To absolutna perełka Karaibów i jeden z trzech najczęściej wybieranych przez Was Solistowych kierunków! Udaj się z nami w niezapomnianą podróż, a marzenia o Kubie zmień w piękne wspomnienia!

 

#SoliściTeam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Hawana
 • Baracoa
 • Trynidad
 • Viñales
 • Varadero
 • Camaguey
 • Matanzas
 • Cienfuegos
 • Santiago de Cuba

Wyspa, gdzie świat się zatrzymał!

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów to gwarancja poznania całej wyspy i jej tajemnic. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi lider, mówiący płynnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno – świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach.

Hawana – stolica Kuby

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych piękna i kontrastów miast świata. W planie przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado oraz kultowy Malecon. Jednak naszym najważniejszym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego zjemy i posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingwaya, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce rumu Havana Club, która dopełni nasz wyjazd na Kubę.

Matanzas - ukryty skarb

Matanzas jest jak zatopiony skarb pozostawiony na dnie oceanu. Większość przypadkowych turystów omija to klimatyczne miasteczko zmierzając zwykle od razu do Varadero. Natomiast wiele ich omija! Matanzas chociaż małe, skrywa prawdziwe skarby.  W XVIII i XIX wieku miasto rozwinęło gigantyczne dziedzictwo literackie i muzyczne i było regularnie reklamowane jako „Ateny Kuby”. Stworzono tutaj dwie kluczowe kubańskie formy muzyczne, danzón i rumba. Obecnie miasto nie przypomina już Matanzas sprzed lat, ale wciąż warto przyjechać tutaj, by poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.

Baracoa – rajska plaża na końcu świata

Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: “Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym”. Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń, będzie wycieczka do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji.

Wyspa nie z tego świata 4

Trynidad – kolonialna perła

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Zabytkowa kolejka zawiezie nas do świetnie zachowanej plantacji trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach, pływanie w wodospadzie pośrodku dżungli oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy.

Viñales – miasto wśród wzgórz

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych – wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy. Wyjazdy na Kubę nie mogą obyć się bez tego niesamowitego tańca.

Camaguey – miasteczko artystów

Camaguey to miejsce idealne dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki. To tutaj urodził się narodowy poeta Kubańczyków Nicolas Guilllen, to tutaj można podpatrzeć, jak wyrabia się kubańską ceramikę czy oryginalne rzeźby. Stara część miasta wypełniona jest po brzegi ciekawymi zabytkami i oryginalnymi budynkami. W Camaguey zagubimy się w ciasnych uliczkach, będziemy podziwiać kolonialną architekturę, która zachowała się tutaj w doskonałym stanie i zobaczymy, jak naprawdę wygląda prowincjonalna Kuba.

Varadero - doświadcz rajskiej Kuby

Kuba to bardzo różnorodna wyspa, gdzie fascynująca kultura miesza się z ognistą salsą, kolorową architekturą, czy… rajskimi plażami! Podczas wyprawy wypoczniemy w niemalże raju na ziemi – przepiękne plaże kuszą białym, złocistym piaskiem, zielonymi palmami i atmosferą nic nie robienia. W Varadero obowiązkowo odkładamy wszelkie troski na bok, cieszymy się słońcem i jednymi z najpiękniejszych plaż w tym wyspiarskim kraju!

Ognista wyspa - rum , salsa i żar z nieba!

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy Kuba to odpowiednie miejsce na następną podróż, to musimy Ci przypomnieć, że ta wyspa to nie tylko wąskie uliczki Hawany, burzliwa historia i kolonialna architektura, ale również ognisty taniec i najlepszy rum na tej półkuli ziemskiej! Kubańska salsa jest pełna emocji, tańczy się ją tutaj wszędzie i niezależnie, czy umiesz tańczyć salsę, czy nie, to na Kubie na pewno jej się nauczysz! A wieczorami po godzinach na parkiecie ugasimy pragnienie świeżym Mojito z najlepszych limonek i na bazie kubańskiego rumu, który smakuje lepiej niż jakikolwiek inny trunek!

DOŚWIADCZ:
Odkryj kulturę Indian Taino!
Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym przewodnikiem będzie potomek Indian Taino, który opowie nam o kolonizacji i oprowadzi po parku. Dzięki jego historii nasz wyjazd na Kubę pozwoli nam spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy.

 

 

SPRÓBUJ:
Rum 
Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! Zapewniamy, że po spróbowaniu Mojito na Kubie nie będziecie chcieli wracać do Polski. A jeżeli do tego macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby, to Kuba z pewnością Wam się spodoba.
SPRAWDŹ SIĘ:
Zatańcz ognistą salsę!
Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Taniec ten jest ostry i ognisty – salsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, a w domyśle chodzi o doznania tylko i wyłącznie pikantne 😉 Będziecie mieli możliwość spróbowania salsy lub podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca. Wyjazdy na Kubę sprawiają, że ich uczestnicy już nigdy nie boją się parkietu.
ODETCHNIJ:
Varadero – relaks na najpiękniejszych plażach Kuby
Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najpiękniejszych na Kubie, a nieraz porównywane są z najpiękniejszymi plażami na całych Karaibach. Solistowa wyprawa na Kubę jest bardzo aktywna, ale w Varadero zatrzymamy się na chwilę, by odpocząć, zregenerować siły, skorzystać z fantastycznych plaż i zanurzyć się w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie.
xx
xx
xx
xx

Noclegi w casas particulares

Casas particulares to nic innego jak kubańskie domostwa. Może nie są one 5 – gwiazdkowe, ale mają fantastyczny, niepowtarzalny klimat. Sami Kubańczycy dbają o domową atmosferę miejsc, które wynajmują. Są to często całe domy lub częściej podnajmowane pokoje. Nie ma luksusów, ale jest schludnie i przede wszystkim można poznać prawdziwe życie Kubańczyków, a nie sztuczne, stworzone w turystycznych resortach. Na wyprawach solistowych dbamy o autentyczność, dlatego postaraliśmy się, by na naszej ukochanej Kubie, zapewnić Wam jak najbliższy kontakt z lokalną kulturą i mieszkańcami, a noclegi w casas particulares to zdecydowanie zapewniają z nawiązką!

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zdążysz zobaczyć jeszcze prawdziwą, autentyczną Kubę
 • zatańczysz salsę w kraju, gdzie ten taniec powstał
 • będziesz pływać w podziemnych jaskiniach
 • zobaczysz najpiękniejsze plaże na Karaibach
 • poznasz kubańską kulturę
 • zweryfikujesz, czy Kubańczycy faktycznie są gościnni (zapewniamy, że tak!)
 • zobaczysz plantacje trzciny cukrowej
 • odwiedzisz miejsca, o których turyści nie mają pojęcia
 • a przede wszystkim będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Iga Drop

Lecimy z tym!

Iga Drop

Kocham wszystko co związane z zimą - od snowboardu i narciarstwa po lepienie bałwanów i chodzenie po górach. Oczywiście ciepłym klimatem też nie pogardzę szczególnie, kiedy ,,w pakiecie’’ jest surfing czy nurkowanie. Uwielbiam jak się dużo dzieje i mogę każdą wolną chwilę aktywnie wykorzystać. Jednak kiedy znajduję trochę spokoju pochłaniam książki. W podróżach najbardziej cenię kontakty z ludźmi i to, że często z pozoru beznadziejne sytuacje, prędzej czy później zamieniają się w kolejną ciekawą anegdotę. Na codzień możecie mnie usłyszeć przez telefon dzwoniąc do solistowego biura, gdzie odpowiadam na Wasze wszystkie pytania ;)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Iga Drop

Lecimy z tym!

Iga Drop

Natalia Kędra
Marek Wójciak
Monika Ścibor
Iga Drop

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/TXL/SXF

Warszawa/Berlin

plane icon

HAV

Havana

Cena biletu

2350 pln - 3200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5384 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1445 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1445 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

580 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10044 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w casas particulares (pokoje najczęściej 3/4-osobowe z łóżkiem podwójnym i pojedynczym)
 • codzienne śniadania
 • transport po wyspie minibusem wraz z kubańskim kierowcą oraz paliwem
 • wizę turystyczną na Kubę
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • przejażdżkę oldschoolowym samochodem
 • wizytę na byłej plantacji trzciny cukrowej
 • wejście do Parku Majayara
 • wizytę w jaskini Indian Taino
 • rejs łódką w kanionie Yumuri
 • zwiedzanie Hawany
 • zwiedzanie grobu Fidela Castro
 • wejście pod wodospad w Trynidadzie Parque El Cubano
 • wizytę u plantatora tytoniu
 • wizytę w manufakturze czekolady
 • opiekę polskiego lidera władającym językiem hiszpańskim
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • podróż w małej, kameralnej grupie
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w marketach podobne jak w Polsce)
 • transportu lokalnego w miastach (dla tych, którzy nie lubią za dużo chodzić)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy