3 Solistów 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
yspa nie z tego świata 1

Wyspa nie z tego świata Kuba

Pomysł na wyprawę marzeń!

Salsa, mojito, rajskie plaże, uśmiechnięci Kubańczycy, niesamowita kolonialna architektura, pastelowe domki i brukowane uliczki – Kuba to naprawdę wyspa nie z tego świata! Pomimo burzliwej historii i trudnej sytuacji ekonomicznej Kubańczycy zarażają uśmiechem, zapraszają do tańca a ich otwartość i energia sprawia, że każdy chce tam wracać! To ostatni moment aby zobaczyć autentyczną Kubę! Podróż poprowadzi lider z perfekcyjną znajomością języka hiszpańskiego i kultury południowej. Kuba to perełka Karaibów i jeden z trzech najczęściej wybieranych przez Was Solistowych kierunków! Udaj się z nami w niezapomnianą podróż a marzenia o Kubie zmień w piękne wspomnienia!

 

#solisciteam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Hawana
 • Baracoa
 • Trynidad
 • Viñales
 • Varadero
 • Camaguey
 • Matanzas
 • Cienfuegos

Wyspa, gdzie świat się zatrzymał!

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów to gwarancja poznania całej wyspy i jej tajemnic. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi lider, mówiący perfekcyjnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno – świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach.

Hawana – stolica Kuby

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych piękna i kontrastów miast świata. W planie przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado oraz kultowy Malecon. Jednak naszym najważniejszym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego zjemy i posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingwaya, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce rumu Havana Club, która dopełni nasz wyjazd na Kubę.

Baracoa – rajska plaża na końcu świata

Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: “Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym”. Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń, będzie wycieczka do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji.

Wyspa nie z tego świata 4

Trynidad – kolonialna perła

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Zabytkowa kolejka zawiezie nas do świetnie zachowanej plantacji trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach, pływanie w wodospadzie pośrodku dżungli oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy.

Viñales – miasto wśród wzgórz

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych – wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy. Wyjazdy na Kubę nie mogą obyć się bez tego niesamowitego tańca.

Camaguey – miasteczko artystów

Camaguey to miejsce idealne dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki. To tutaj urodził się narodowy poeta Kubańczyków Nicolas Guilllen, to tutaj można podpatrzeć, jak wyrabia się kubańską ceramikę czy oryginalne rzeźby. Stara część miasta wypełniona jest po brzegi ciekawymi zabytkami i oryginalnymi budynkami. W Camaguey zagubimy się w ciasnych uliczkach, będziemy podziwiać kolonialną architekturę, która zachowała się tutaj w doskonałym stanie i zobaczymy, jak naprawdę wygląda prowincjonalna Kuba.
DOŚWIADCZ:
Odkryj kulturę Indian Taino!
Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym przewodnikiem będzie potomek Indian Taino, który opowie nam o kolonizacji i oprowadzi po parku. Dzięki jego historii nasz wyjazd na Kubę pozwoli nam spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy.

 

 

SPRÓBUJ:
Rum 
Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! Zapewniamy, że po spróbowaniu Mojito na Kubie nie będziecie chcieli wracać do Polski. A jeżeli do tego macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby, to Kuba z pewnością Wam się spodoba.
SPRAWDŹ SIĘ:
Zatańcz ognistą salsę!
Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Taniec ten jest ostry i ognisty – salsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, a w domyśle chodzi o doznania tylko i wyłącznie pikantne 😉 Będziecie mieli możliwość spróbowania salsy lub podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca. Wyjazdy na Kubę sprawiają, że ich uczestnicy już nigdy nie boją się parkietu.
ODETCHNIJ:
Varadero – relaks na najpiękniejszych plażach Kuby
Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najpiękniejszych na Kubie, a nieraz porównywane są z najpiękniejszymi plażami na całych Karaibach. Solistowa wyprawa na Kubę jest bardzo aktywna, ale w Varadero zatrzymamy się na chwilę, by odpocząć, zregenerować siły, skorzystać z fantastycznych plaż i zanurzyć się w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie.
xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zdążysz zobaczyć jeszcze prawdziwą, autentyczną Kubę
 • zatańczysz salsę w kraju, gdzie ten taniec powstał
 • będziesz pływać w podziemnych jaskiniach
 • zobaczysz najpiękniejsze plaże na Karaibach
 • poznasz kubańską kulturę
 • zweryfikujesz, czy Kubańczycy faktycznie są gościnni (zapewniamy, że tak!)
 • zobaczysz plantacje trzciny cukrowej
 • odwiedzisz miejsca, o których turyści nie mają pojęcia
 • a przede wszystkim będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Olga Małasiewicz

Skupiam się w życiu na ciągłym poszukiwaniu nowych wrażeń, na poznawaniu ciekawych ludzi, kultur i tradycji, na tworzeniu okazji do doświadczania szalonych rzeczy oraz próbowania smacznych potraw. Podróże autostopem jak i spanie pod namiotem nie jest mi zupełnie straszne. Zasiedziałam się na dłuższą chwilę zarówno w Barcelonie, na Teneryfie, na Majorce czy też w Stanach. Na chwilę obecną zatrzymałam się we Wrocławiu i zakotwiczyłam u Solistów i mam nadzieję, że będzie to dłuższa chwila :)
Poznaj lidera Artboard 3

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Nie ma większego szczęścia, niż spełniające się marzenie.

Monika Holek

W podróży czuje się jak ryba w wodzie. Nie straszne jej trudne warunki, nocleg w namiocie, czy kąpiel w lodowatym strumyku. Podejmując wszelkie decyzje, stara się iść za głosem serca, by w przyszłości nie żałować straconych okazji. Takie myślenie doprowadziło ją pewnego dnia na lotnisko, z plecakiem i trzymanym w dłoni one-way ticket. Zasadą był brak planu, brak ograniczeń czasowych, zamiast tego uśmiech na twarzy i dobry humor w sercu. Dzięki temu autostopem i jachtostopem pokonała trasę prowadzącą od Meksyku, aż po Ziemię Ognistą, poznając niesamowitych ludzi i doświadczając wielu niezapomnianych przygód. Wszystko to, jak mówi, składa się na najlepsze 1.5 roku jej życia, a Ameryka Południowa stała się jej drugim domem. Krótki pobyt w Polsce wystarczył, by uzależnienie od podróży ponownie wezwało do odkrywania, wspólnie z Solistami, kolejnych zakątków planety.
Poznaj lidera Artboard 3

North, South, East or West? If only there was a 5th dimension...

Magdalena Jackiewicz

Jestem Gdańszczanką, mieszkam w Warszawie, ale spory kawałek siebie zostawiłam w Londynie i Paryżu. Może dlatego ciężko jest mi usiedzieć w jednym miejscu. W planowaniu kolejnych podróży odnajduję swój ulubiony dreszczyk emocji. Kieruję się zwykle jedną zasadą: zaplanuj tak, żeby mieć ciastko i zjeść ciastko ;) Uwielbiam lasy i dżunglę - to jej zwykle poszukuję w podróży. Na codzień w domu pielęgnuję swoją własną. Ostatnio najchętniej odwiedzam wyspy.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Olga Małasiewicz

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Nie ma większego szczęścia, niż spełniające się marzenie.

Monika Holek

North, South, East or West? If only there was a 5th dimension...

Magdalena Jackiewicz

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5326 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1445 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1445 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

580 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10044 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w casas particulares (pokoje najczęściej 3/4-osobowe z łóżkiem podwójnym i pojedynczym)
 • codzienne śniadania
 • transport po wyspie minibusem wraz z kubańskim kierowcą oraz paliwem
 • wizę turystyczną na Kubę
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • przejażdżkę oldschoolowym samochodem
 • wizytę na byłej plantacji trzciny cukrowej
 • wejście do Parku Majayara
 • wizytę w jaskini Indian Taino
 • rejs łódką w kanionie Yumuri
 • zwiedzanie Hawany
 • wizytę u plantatora tytoniu
 • wizytę w manufakturze czekolady
 • opiekę polskiego lidera władającym językiem hiszpańskim
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • podróż w małej, kameralnej grupie
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w marketach podobne jak w Polsce)
 • transportu lokalnego w miastach (dla tych, którzy nie lubią za dużo chodzić)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych

Wybierz termin i leć z nami!

Od

21 XI 2018

Do

07 XII 2018

Lider

Ola Niklas

Cena wyprawy

5326 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

12 XII 2018

Do

27 XII 2018

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

2500 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

23 II 2019

Do

09 III 2019

Lider

Ula

Cena wyprawy

4566 pln

Cena lotu

3200 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

08 III 2019

Do

22 III 2019

Lider

Karolina Moycho

Cena wyprawy

4566 pln

Cena lotu

3130 pln

Od

21 III 2019

Do

05 IV 2019

Lider

Sonia Radosz

Cena wyprawy

4566 pln

Cena lotu

2660 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

06 XI 2019

Do

20 XI 2019

Lider

Olga Małasiewicz

Cena wyprawy

5266 pln

Cena lotu

2700 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

18 XII 2019

Do

01 I 2020

Lider

Natalia Kędra

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3900 pln

Od

25 XII 2019

Do

08 I 2020

Lider

Monika Holek

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

5000 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

30 I 2020

Do

14 II 2020

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3200 pln

Od

10 III 2020

Do

24 III 2020

Lider

Natalia Kędra

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3200 pln

Od

08 IV 2020

Do

22 IV 2020

Lider

Monika Holek

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

2800 pln

Od

22 IV 2020

Do

06 V 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

2800 pln

Od

25 V 2020

Do

08 VI 2020

Lider

Natalia Kędra

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

2880 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy