3 Solistów 3 gości

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.

2 osoby

zapisały się w ostatnim czasie na tę wyprawę.
yspa nie z tego świata 1

Wyspa nie z tego świata Kuba

Pomysł na wyprawę marzeń!

To ostatni moment, żeby zobaczyć autentyczną Kubę! Po wizycie prezydenta Obamy i koncercie Rolling Stones wiele się zmieniło. Kuba nie będzie już taka sama. Wszystkie te legendy krążące na temat Kuby: salsa na ulicach, mohito w każdym barze, rajskie plaże, to prawda! Kuba od zawsze nas fascynowała, a w połączeniu ze świetną znajomością hiszpańskiego i kultury południowej będzie to wyprawa bezstresowa. Wyjazdy na Kubę organizujemy regularnie i  znamy doskonale całą pasję i energię, jaką ten kraj posiada, więc spodziewamy się konkretnej dawki śmiechu i przygód. Kuba z Solistami – do zobaczenia na trasie!

#solisciteam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Hawana
 • Baracoa
 • Trynidad
 • Viniales
 • Varadero
 • Camaguey
 • Cienfuegos

Wyspa, gdzie świat się zatrzymał!

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów to gwarancja poznania całej wyspy i jej tajemnic. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi lider, mówiący perfekcyjnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno – świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach.

Hawana – stolica Kuby

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych piękna i kontrastów miast świata. W planie przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado oraz kultowy Malecon. Jednak naszym najważniejszym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego zjemy i posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingwaya, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce rumu Havana Club, która dopełni nasz wyjazd na Kubę.

Baracoa – rajska plaża na końcu świata

Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: “Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym”. Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń, będzie dostępna dodatkowa opcja wycieczki do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji.

Wyspa nie z tego świata 4

Trynidad – kolonialna perła

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Zabytkowa kolejka zawiezie nas do świetnie zachowanej plantacji trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach, pływanie w wodospadzie pośrodku dżungli oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy.

Viniales – miasto wśród wzgórz

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych – wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy. Wyjazdy na Kubę nie mogą obyć się bez tego niesamowitego tańca.

Camaguey – miasteczko artystów

Camaguey to miejsce idealne dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki. To tutaj urodził się narodowy poeta Kubańczyków Nicolas Guilllen, to tutaj można podpatrzeć, jak wyrabia się kubańską ceramikę czy oryginalne rzeźby. Stara część miasta wypełniona jest po brzegi ciekawymi zabytkami i oryginalnymi budynkami. W Camaguey zagubimy się w ciasnych uliczkach, będziemy podziwiać kolonialną architekturę, która zachowała się tutaj w doskonałym stanie i zobaczymy, jak naprawdę wygląda prowincjonalna Kuba.
DOŚWIADCZ:
Odkryj kulturę Indian Taino!
Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym przewodnikiem będzie potomek Indian Taino, który opowie nam o kolonizacji i oprowadzi po parku. Dzięki jego historii nasz wyjazd na Kubę pozwoli nam spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy.

 

 

SPRÓBUJ:
Rum 
Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! Zapewniamy, że po spróbowaniu Mojito na Kubie nie będziecie chcieli wracać do Polski. A jeżeli do tego macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby, to Kuba z pewnością Wam się spodoba.
SPRAWDŹ SIĘ:
Zatańcz ognistą salsę!
Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Taniec ten jest ostry i ognisty – salsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, a w domyśle chodzi o doznania tylko i wyłącznie pikantne 😉 Będziecie mieli możliwość spróbowania salsy lub podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca. Wyjazdy na Kubę sprawiają, że ich uczestnicy już nigdy nie boją się parkietu.
ODETCHNIJ:
Varadero – relaks na najpiękniejszych plażach Kuby
Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najpiękniejszych na Kubie, a nieraz porównywane są z najpiękniejszymi plażami na całych Karaibach. Solistowa wyprawa na Kubę jest bardzo aktywna, ale w Varadero zatrzymamy się na chwilę, by odpocząć, zregenerować siły, skorzystać z fantastycznych plaż i zanurzyć się w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie.
xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zdążysz zobaczyć jeszcze prawdziwą, autentyczną Kubę
 • zatańczysz salsę w kraju, gdzie ten taniec powstał
 • będziesz pływać w podziemnych jaskiniach
 • zobaczysz najpiękniejsze plaże na Karaibach
 • poznasz kubańską kulturę
 • zweryfikujesz, czy Kubańczycy faktycznie są gościnni (zapewniamy, że tak!)
 • zobaczysz plantacje trzciny cukrowej
 • odwiedzisz miejsca, o których turyści nie mają pojęcia
 • a przede wszystkim będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

robiąca pozycje jogowe w najdziwniejszych miejscach na świecie

Sonia Radosz

Hej! Jestem Sonia i uważam się za szczęściarę móc łączyć swoją pasję z pracą będąc właśnie liderem podróży. Uwielbiam inspirować i pokazywać ludziom jaki piękny jest ten świat a i ja w zamian także wiele dostaję - poznaję Was, uczestników podróży. KAŻDY z Was uczy mnie czegoś nowego a nasze wspólne chwile, przeżycia, rozmowy, ekscytacje i nieprzewidywane zwroty wydarzeń pozostają w mojej pamięci na długo. O mnie prywatnie? Najwięcej o mnie mówią moje pasje a są nimi przede wszystkim: -Aktywność fizyczna - crossfit-ująca joginka, tańcząca salsę, biegająca 20km na rozgrzewkę, skacząca na rampach w rolkach, uzależniona od fitnessu, kochająca sztangi. Na siłowni spędzam podobno za dużo czasu a sport stał się moim "zdrowym uzależnieniem". -Medytacja, energia, siły natury, holistyczne podejście do życia - spirytualna ze mnie dziewczyna! -Koncerty i festiwale muzyczne - jestem w stanie polecieć na inny kontynent bo jakiś festiwal wydał mi się ciekawy... -Zdrowy styl życia- żrę trawę (czyt.weganka) -Chemia. Nie pytajcie, nie oczekuję, że to zrozumiecie. Ja po prostu lubię liczyć zadania z chemii... Bardzo lubię... -Góry. Weszłam na 5500m wygrywając w ten sposób z astmą. To zdecydowanie coś z czego jestem dumna. I zawszę będę powtarzać, że nasze słabości (np.choroby) nie mogą nas ograniczać i jeśli się chce to -przy włożonym wysiłku i pracy - wszystko można osiągnąć. -No i... skoro poza granice Polski podróżuję średnio 2 razy w miesiącu to śmiało mogę stwierdzić, że to właśnie podróże są moją największą pasją! A czego spodziewać się podczas podróży ze mną? 101% pozytywnej energii, inspiracji, dzielenia się historiami i doświadczeniem podróżniczym, małej ilości snu (najpierw narzekacie a potem mnie kochacie bo "tyle zobaczyliśmy!"), no i...przytulaków bo uwielbiam się przytulać :D
Poznaj lidera Artboard 3

Oby było CIEKAWIE i KOLOROWO!

Ola Niklas

W poprzednim wcieleniu na pewno byłam latynoską. Ale w tym Kaszubka z krwi i kości. Moja historia jest bardziej niż klasyczna. Po 10-letniej przygodzie z korpo, 'rzuciłam wszystko' i wyjechałam w roczną podróż po Ameryce Południowej. Tę przygodę uważam za jedną z najbardziej rozwojowych historii ever i od tamtej pory już nic nie jest takie samo;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Jestem jedną z tych osób, które zaczynały swoje podróże od autostopa i pokątnego spania przy drogach, u przypadkowo poznanych ludzi, w hamaku na Gili czy na dachu w Marrakechu. Na co dzień zajmuję się realizacją projektów pomocowo - rozwojowych oraz próbą opanowania tańca na szarfach. Hobbistycznie składam zdania z kilku języków. Mam wagabundzkie zapędy, stąd też w podróżniczym rozdziale mojego życia znalazło się kilka krajów, takich jak: Indonezja, Kambodża, Hiszpania czy Grecja, w których zasiedziałam się na dłużej... Co lubię? Lubię swoje życie. Lubię też ludzi i ich historie, lubię wspólnie tworzyć historie, a czasem zamieniać interakcje na różnego rodzaju medytacje. Jak wielu z nas, nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez muzyki w tle, a ta zmienia się u mnie wraz z pogodą. Oprócz całej masy wspaniałych momentów oraz tych jeszcze do poznania, jedne ze stanów najidealniejszych to te w pociągu z Kunderą, podczas wędrówek na zaśnieżone góry oraz gubiąc się w małych uliczkach miast z aparatem & kawą.
Poznaj lidera Artboard 3

nie byłam wszędzie, ale mam to na liście...

Beata Kij

Poznaj lidera Artboard 3

Olga Małasiewicz

Skupiam się w życiu na ciągłym poszukiwaniu nowych wrażeń, na poznawaniu ciekawych ludzi, kultur i tradycji, na tworzeniu okazji do doświadczania szalonych rzeczy oraz próbowania smacznych potraw. Podróże autostopem jak i spanie pod namiotem nie jest mi zupełnie straszne. Zasiedziałam się na dłuższą chwilę zarówno w Barcelonie, na Teneryfie, na Majorce czy też w Stanach. Na chwilę obecną zatrzymałam się we Wrocławiu i zakotwiczyłam u Solistów i mam nadzieję, że będzie to dłuższa chwila :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

robiąca pozycje jogowe w najdziwniejszych miejscach na świecie

Sonia Radosz

Ula

Oby było CIEKAWIE i KOLOROWO!

Ola Niklas

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

nie byłam wszędzie, ale mam to na liście...

Beata Kij

Olga Małasiewicz

Transport

WAW / TXL / SXF

Warszawa / Berlin

plane icon

HAV

Hawana

Cena biletu

2700 pln - 3500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5326 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1445 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1445 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

580 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10044 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w casas particulares (pokoje najczęściej 3-osobowe z łóżkiem podwójnym i pojedynczym)
 • codzienne śniadania
 • transport po wyspie minibusem wraz z kubańskim kierowcą oraz paliwem
 • wizę turystyczną na Kubę
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • przejażdżkę oldschoolowym samochodem
 • wizytę na byłej plantacji trzciny cukrowej (przejazd pociągiem parowym)
 • wizytę w jaskini Indian Taino
 • zwiedzanie Hawany
 • wizytę u plantatora tytoniu
 • wizytę w manufakturze czekolady
 • opiekę polskiego lidera władającym językiem hiszpańskim
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • podróż w małej, kameralnej grupie
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w marketach podobne jak w Polsce)
 • transportu lokalnego w miastach (dla tych, którzy nie lubią za dużo chodzić)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych

Wybierz termin i leć z nami!

Od

23 X 2019

Do

06 XI 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

2800 pln

Od

06 XI 2019

Do

20 XI 2019

Lider

Olga Małasiewicz

Cena wyprawy

5266 pln

Cena lotu

2700 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

18 XII 2019

Do

01 I 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3500 pln

Od

25 XII 2019

Do

08 I 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3500 pln

Od

30 I 2020

Do

14 II 2020

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3200 pln

Od

10 III 2020

Do

24 III 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5326 pln

Cena lotu

3200 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy