Roztańczona Kuba

Wyspa nie z tego świata
Wybierz termin

Wyspa nie z tego świata

Lider: Aleksander Ramutkowski

Wyspa nie z tego świata

Salsa, mojito, rajskie plaże, uśmiechnięci Kubańczycy, niesamowita kolonialna architektura, pastelowe domki i brukowane uliczki – Kuba to wyspa nie z tego świata! Pomimo burzliwej historii i trudnej sytuacji ekonomicznej, Kubańczycy zarażają uśmiechem, zapraszają do tańca, a ich otwartość i energia sprawiają, że każdy chce tam wracać! To ostatni moment, żeby zobaczyć autentyczną Kubę! Wyspa Kuba to absolutna perełka Karaibów i jeden z trzech najczęściej wybieranych przez Was Solistowych kierunków! Udaj się z nami w niezapomnianą podróż na Kubę, a marzenia zmień w piękne wspomnienia!

#solisciteam

 
Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zatańczysz salsę w miejscu, gdzie ten taniec się narodził, a muzyka płynie mieszkańcom we krwi.
icon Zdążysz zobaczyć jeszcze prawdziwą, autentyczną Kubę - nie tkniętą kapitalizmem i globalizacją.
icon Wypoczniesz na najpiękniejszych plażach na Karaibach i poczujesz się jak w raju.
icon Zobaczysz plantacje trzciny cukrowej i spróbujesz rumu, który z niej powstaje.
icon Zamieszkasz w domach Kubańczyków, którzy ugoszczą Cię świeżymi owocami i pokażą jak wygląda ich codzienne życie.
icon Wybierzesz się na przejażdżkę zabytkowym kabrioletem po ulicach historycznej Hawany.
icon Odwiedzisz plantację tytoniu i zobaczysz jak powstają słynne kubańskie cygara.
icon Odkryjesz miasta i miasteczka z historią sięgającą odkryć Krzysztofa Kolumba.
icon Przepłyniesz się łodzią po rzece położonej w kanionie otoczonym 200 metrowymi skałami.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Kultury Indian Taino! Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym...

Kultury Indian Taino!

Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym przewodnikiem będzie potomek Indian Taino, który opowie nam o kolonizacji i oprowadzi po parku. Dzięki jego historii nasz wyjazd na Kubę pozwoli nam spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy. .

arrow
SPRÓBUJ:

Kubańskiego Rumu Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy skł...

Kubańskiego Rumu
Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! Zapewniamy, że po spróbowaniu Mojito na Kubie nie będziecie chcieli wracać do Polski. A jeżeli do tego macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby, to Kuba z pewnością Wam się spodoba.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Tańcząc ognistą salsę! Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Wyspa słynie z ostrego i ognistego tańca – salsa...

Tańcząc ognistą salsę!

Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Wyspa słynie z ostrego i ognistego tańca – salsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, a w domyśle chodzi o doznania nadające życiu wyjątkowego smaku! Będziecie mieli możliwość spróbowania salsy lub podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca. Wyjazdy na Kubę sprawiają, że ich uczestnicy już nigdy nie boją się parkietu.

arrow
ODETCHNIJ:

Na najpiękniejszych plażach Kuby Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najbardziej urokliwyc...

Na najpiękniejszych plażach Kuby
Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najbardziej urokliwych na Kubie, a nieraz porównywane są z najpiękniejszymi plażami na całych Karaibach. Solistowa wyprawa na Kubę jest bardzo aktywna, ale w Varadero zatrzymamy się na chwilę, by odpocząć, zregenerować siły, skorzystać z fantastycznych plaż i zanurzyć się w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie.

arrow
KUBA
bottom bottom

Plan wyprawy

Cienfuegos
arrow
Camaguey
arrow
Santiago de Cuba
arrow
Baracoa
arrow
Trinidad
arrow
Varadero
arrow
Matanzas
arrow
Viñales
arrow
Hawana
arrow

Kuba – wyspa, gdzie świat się zatrzymał

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów! Na Kubę odbyliśmy już blisko 40 wypraw i dzięki zdobytemu doświadczeniu, będziemy w stanie pokazać Wam wszystkie najpiękniejsze i najbardziej warte zobaczenia miejsca tej wyspy. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi lider, mówiący płynnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno – świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam perełki, o których nie ma mowy w przewodnikach i których nie przewidują wycieczki objazdowe na Kubę. Wyspa Kuba czeka na Ciebie!

arrow

CIENFUEGOS - Francuskie oblicze Kuby

Zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od Cienfuegos, którego zalążki powstały już w czasie wypraw Krzysztofa Kolumba w tę stronę świata! W czasach kolonialnych miasto nazywane było „Perłą Południa” z uwagi na malowniczą lokalizację nad Morzem Karaibskim oraz piękną zabudowę. Stare Miasto z zadrzewionymi bulwarami oraz pięknymi parkami przywołuje skojarzenia z Paryżem. Skąd wpływy francuskie? Otóż to właśnie przybysze z tamtych stron zasiedlali tę część Kuby na początku XIX wieku przywożąc ze sobą swoje idee oraz poczucie estetyki. Od 2005 roku miast znajduje się liście UNESCO.

Caleta Buena - relaks w zatoczce

Zamknięty teren plaży i spokojnej zatoczki kusi krystalicznie czystą, lazurową wodą. Oferuje relaks w postaci kąpieli słonecznych lub leżakowania pod parasolem, otwartego bufetu i open baru (nielimitowana ilość mojito brzmi obłędnie!). Chętni mogą oddać się snorkelingowi w towarzystwie kolorowych rybek.

arrow

Camaguey – miasteczko artystów

Camaguey to miejsce idealne dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki. To tutaj urodził się narodowy poeta Kubańczyków Nicolas Guilllen, to tutaj można podpatrzeć, jak wyrabia się kubańską ceramikę czy oryginalne rzeźby. Stara część miasta wypełniona jest po brzegi ciekawymi zabytkami i oryginalnymi budynkami. W Camaguey zagubimy się w ciasnych uliczkach, będziemy podziwiać kolonialną architekturę, która zachowała się tutaj w doskonałym stanie, przejedziemy się słynną bicitaxi i zobaczymy, jak naprawdę wygląda prowincjonalna Kuba.

arrow

Bici taxi w Camaguey - przejażdżka po mieście

Bici taxi to tradycyjny rodzaj transportu na wyspie, który można porównać do tuk-tuka lub rikszy. Idealny sposób na szybkie przemieszczanie się, zwiedzanie i podziwianie wyspy. W mieście Camaguey skorzystamy z tego środka transportu, aby przeżyć „local experience” i obejrzeć miasto z tej perspektywy.

arrow

SANTIAGO DE CUBA - KULTURALNA STOLICA WYSPY

Półmilionowe miasto, drugie największe w kraju, położone jest nad zatoką i otoczone górami Sierra Maestra. Kulturowo blisko mu do sąsiedniego Haiti oraz Dominikany. To właśnie Santiago de Cuba było punktem zapalnym rewolucji kubańskiej. Muzyka rozbrzmiewa w nim wszędzie, a wielu utalentowanych artystów wychowało się właśnie tutaj. Odwiedzimy również grób Fidela Castro.

arrow

Baracoa – rajska plaża na końcu świata

Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: “Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym”. Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń, będzie wycieczka do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji.

Uprawy kakaowca - palce lizać

Okolice Baracoa słyną z kakao, gdyż to w tej części wyspy, po rewolucji kubańskiej, skoncentrowano jego uprawy. Ziarna, które rosną w tym rejonie należą do najlepszych na świecie, ale z uwagi na sytuację gospodarczą kraju, eksportowane są na znikomą skalę. A szkoda! Przekonamy się na własnych podniebieniach, jak pyszną czekoladę można z nich uzyskać. Przemili właściciele i pracownicy pokażą nam proces produkcji oraz zaproszą na degustację. Przekonamy się o tym, że proces uprawy kakaowca nie należy do najprostszych i wiąże się z bardzo ciężką pracą fizyczną.

arrow

Kanion Yumuri - rejs po rzece

Udamy się na spływ rzeką Yumuri, która płynie pięknym kanionem, a swoje ujście ma w Zatoce Matanzas. Otaczać będą nas skaliste ściany sięgające nawet 200 metrów wysokości!  Jest to obszar, który oferuje wszystko, od niesamowitych punktów widokowych, przejażdżkę łodzią po rzece, kąpiele w szmaragdowych naturalnych basenach oraz obserwowanie ptaków. W końcu ta wyspa to nie tylko bogata kultura, piękne miasta, czy roztańczone ulice! Jej przyroda również zapiera dech w piersiach.

arrow

CUEVA DEL AGUA – NAJLEPIEJ ZACHOWANA JASKINIA NA KUBIE

Cueva del Agua (Agua Cave) jest jedną z  najlepiej zachowanych jaskiń na Kubie. Pasjonaci odkrywają w tej jaskini bogatą historię geologiczną regionu. Jest to miejsce nie tylko ciekawe geologicznie, ale i turystycznie. Wybierając się do jaskini Cueva del Agua nie możesz zapomnieć stroju kąpielowego! W środku znajduje się słodkowodna laguna. Po kąpieli możesz wspiąć się na zbocze, aż dotrzesz do szlaku archeologicznego, który oferuje niesamowite widoki na morze i inne jaskiń.

arrow

PARK MAJAYARA – JEDYNY W SWOIM RODZAJU

Położony na południowy wschód od Baracoa obszar znany jako Park Majayara jest uważany za jeden z najważniejszych, ze względu na aborygeńskie kanały wodne oraz florę i faunę endemiczną tylko dla tego obszaru i zagrożoną wyginięciem. Przebywając w parku Majayara możesz odbyć kilka niezwykłych trekkingów, przejść szlak archeologiczny i zażyć kąpieli morskich w niezwykłym otoczeniu. Zwiedzimy to piękne miejsce z lokalnym przewodnikiem.

arrow

TAINOWIE - PREKOLUMBIJSKIE DZIEDZICTWO WIELKICH ANTYLI

Zwiedzimy posiadłość naszego kubańskiego przyjaciela, potomka Indian Taino, którzy przed przybyciem Krzysztofa Kolumba zamieszkiwali między innymi Kubę, Haiti, Jamajkę i Portoryko. Obejrzymy dawne siedziby autochtonów ulokowane na skałach, posłuchamy o czasach kolonizacji i zwiedzimy park. Dowiemy się co nieco o życiu rdzennych mieszkańców wyspy, którzy stworzyli wysoko rozwinięte społeczeństwo rolnicze. Poobserwujemy też najmniejsze ptaki świata – kolibry.

arrow

Trinidad – kolonialna perła

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Odwiedzimy świetnie zachowaną plantację trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy.

Trzcina Cukrowa - kubański sen o potędze

Okolice Trinidadu nazywane były Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni). To na tych żyznych terenach uprawiano niegdyś całe połacie trzciny cukrowej, a szczyt tego okresu przypadał na koniec XVIII wieku. Do pracy wykorzystywano oczywiście niewolników, a plantatorzy okresu kolonialnego czerpali ze swoich upraw ogromne korzyści. Czasy te na szczęście mamy już za sobą, ale nadal podziwiać możemy pozostałości po nich – bogate rezydencje, czy stare maszyny.

arrow

Nocne życie Trinidadu - taniec, muzyka i rum

W tym mieście możecie zapomnieć o spokojnym śnie. Wyjdziemy na miasto, aby poczuć rytm salsy i wsłuchać się w dźwięki muzyki granej na żywo. Czeka nas koncert lokalnych muzyków, impreza taneczna i degustacja jednego z miejscowych specjałów – czyli rumu wyrabianego z trzciny cukrowej. Kto wie, jak potoczy się ten wieczór… Daj się ponieść gorączce kubańskiej nocy!

arrow

Varadero – doświadcz rajskiej Kuby

Kuba to bardzo różnorodna wyspa, gdzie fascynująca kultura miesza się z ognistą salsą, kolorową architekturą, czy… rajskimi plażami! Podczas wyprawy wypoczniemy w niemalże raju na ziemi – przepiękne plaże kuszą białym piaskiem, zielonymi palmami i atmosferą błogości. W Varadero obowiązkowo odkładamy wszelkie troski na bok, cieszymy się słońcem i jednymi z najpiękniejszych plaż w tym wyspiarskim kraju!

Matanzas – ukryty skarb

Matanzas jest jak zatopiony skarb pozostawiony na dnie oceanu. Większość przypadkowych turystów omija to klimatyczne miasteczko, a wycieczki na Kubę rzadko się tu zapuszczają. Natomiast wiele ich omija! Matanzas chociaż małe, skrywa prawdziwe skarby. W XVIII i XIX wieku miasto rozwinęło gigantyczne dziedzictwo literackie i muzyczne i było regularnie reklamowane jako „Ateny Kuby”. Stworzono tutaj dwie kluczowe kubańskie gatunki muzyczne – danzón i rumbę. Obecnie, miasto nie przypomina już Matanzas sprzed lat, ale wciąż warto przyjechać tutaj, by poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.

arrow

Viñales – miasto wśród wzgórz

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych – Kuba wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą czuć się na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy. Wyjazdy na Kubę nie mogą obyć się bez tego niesamowitego tańca.

arrow

Wizyta na plantacji tytoniu - kubańskie cygara

Czas dojrzewania tytoniu to około 3 do 5 miesięcy, osiąga wysokość do 1,5 metra. Będąc w Vinales odwiedzimy rolnika, który zajmuje się hodowaniem tytoniu i kręceniem cygar. Mistrza czynności zwijania cygar nazywa się Roller Masterem. Gdy cygaro jest już zwinięte, należy przechowywać je w najlepiej cydrowych opakowaniach, które doskonale pochłaniają wilgoć, tym samym chroniąc zwinięty tytoń

arrow

Hawana – stolica Kuby

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych życia i kontrastów miast świata, idealne na wakacje. W planie podróży na Kubę przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado, grób Fidela Castro oraz kultowy Malecon. Jednak naszym najważniejszym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingwaya, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Tak, tak – tak właśnie mogą wyglądać wycieczki na Kubę z zupełnie innej strony. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce rumu Havana Club, która dopełni „local experience”.

Habana Vieja – najstarsza część Hawany

Na samą starą część miasta należałoby poświęcić prawdopodobnie tygodnie, żeby móc poznać ją w pełni – ma aż tyle do zaoferowania. Prowadzone przez rodowitych Kubańczyków maleńkie knajpki w wąskich ulicach to jedne z najbardziej klimatycznych miejscówek w Hawanie. Cuba libre, daiquiri czy ropa vieja (tradycyjna mięsna potrawka), najlepiej smakują w właśnie tych klimatycznych lokalach.

arrow

Finca Vigia - odwiedziny u ERNESTA HEMINGWAY'A

Zajrzyj do domu noblisty. Ernest Hemingway, amerykański pisarz, sporą część swojego życia spędził właśnie na Kubie, gdzie mieszkał w domu o nazwie Finca Vigia usytuowanym pod Hawaną. W budynku wciąż znajduje się wiele osobistych przedmiotów pisarza. To właśnie tam, Ernest Hemingway pisał swoje największe dzieła, jak np. “Stary człowiek i morze”.

arrow

Nacional de Cuba – najsłynniejszy hotel w Hawanie

W hotelu gościły takie sławy jak Frank Sinatra, czy Winston Churchill. Oprócz tego, gośćmi hotelowymi często bywają aktorki i aktorzy Hollywood. Hotel został wybudowany w roku 1930 w stylu Art Deco. Z jego okien rozciąga się zachwycający widok na Morze Karaibskie oraz architekturę miasta. Każda wycieczka na Kubę musi zahaczyć o to miejsce.

arrow

Kabriolety - poczuj wiatr we włosach

Chcesz poczuć się jak gwiazda starych filmów? Poczuć ciepły wiatr we włosach mijając kolorowe budynki przepięknej Hawany? Zapraszamy na przejażdżkę stylowymi kabrioletami! W końcu stare auta to jedna z wizytówek Kuby, więc nie moglibyśmy pominąć tego punktu wyprawy. Usiądź wygodnie w siedzeniu pasażera i podziwiaj widoki.

arrow

Lokalna kuchnia

Zakochacie się w świeżych owocach (do uprawy, których nie używano chemii – bo po prostu ciężko o nią na Kubie) przywożonych na targi prosto z wiejskiej plantacji. Tradycyjne potrawy na Kubie to ajiaco – czyli zupa na bazie rosołu z różnych rodzajów mięs i warzyw, coquito blanco – deser przygotowywany z miąższu orzecha kokosowego i ropa vieja – rozdrobniona wołowina z ryżem. Jak to na wyspie – nie zabraknie także świeżych ryb oraz owoców morza. A to wszystko popite oczywiście drinkami na bazie rumu!

arrow

Noclegi

Casas particulares to nic innego jak kubańskie domostwa. Może nie są one 5 – gwiazdkowe, ale mają fantastyczny, niepowtarzalny klimat. Sami Kubańczycy dbają o domową atmosferę miejsc, które wynajmują. Są to często całe domy lub częściej podnajmowane pokoje. Nie ma luksusów, ale jest schludnie i przede wszystkim można poznać prawdziwe życie Kubańczyków, a nie sztuczne, stworzone w turystycznych resortach. Na wyprawach solistowych dbamy o autentyczność, dlatego postaraliśmy się, by na naszej ukochanej Kubie, zapewnić Wam jak najbliższy kontakt z lokalną kulturą i mieszkańcami. Pokoje będą zazwyczaj 2-4 osobowe z łazienkami, a rano czekać będą na nas śniadania.

arrow

Transport

Między poszczególnymi punktami naszego programu będziemy przemieszczać się prywatnym busem, dostosowanym do potrzeb naszej grupy – klimatyzacja, lodówka na napoje – wszystko, czego podróżnikowi potrzeba do szczęścia! Lokalni kierowcy wybiorą najlepsze i najbardziej atrakcyjne pod względem widoków trasy. Będzie to również świetna okazja do chwili odpoczynku i ochłody pomiędzy kolejnymi punktami programu. W Hawanie czekają na nas natomiast stylowe kabriolety, którymi przejedziemy się ulicami miasta. W Camaguey natomiast przejedziemy się bicitaxi – lokalną atrakcją.

arrow
sylwester 2024/2025

Solistowy Sylwester 5-10-15!

Za początek obchodzenia Sylwestra przyjmuje się przełom 999 i 1000 roku. Według proroctw wróżki Sybilii w roku tysięcznym miał nastąpić koniec świata, a jego sprawcą miał być smok Lewiatan. Tak się jednak nie stało i uradowana ludność zaczęła hucznie świętować. Przez kolejne tysiąclecie charakter obchodów ewoluował i dywersyfikował się w zależności od miejsca, przyjmując rozmaite formy i konteksty. 

My mamy na niego własny, unikalny pomysł pod kryptonimem 5-10-15, czyli 5 kontynentów, 10 wypraw, 15 krajów! Spędź z nami ten wyjątkowy czas w wyjątkowych miejscach w towarzystwie wyjątkowych ludzi. Wejdźmy w 2025 wspólnie. Z przytupem. Poza Utartym Szlakiem.

arrow

Sylwester w Ameryce Łacińskiej - mieszanina hiszpańskiego dziedzictwa i lokalnych przesądów

Świętowanie Nowego Roku, czy jak często mówi się w tej części świata Noche Vieja – Starej Nocy, nie różni się zbytnio od tego, co robią Europejczycy. Ludzie spotykają w gronie rodziny lub przyjaciół, rozpoczynając wieczór od wystawnej kolacji pełnej miejscowych specjałów. Po niej wychodzi się na dyskoteki lub pozostaje w domu, bawiąc się w towarzystwie najbliższych. Na głównych placach miast odbywają się koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a o północy wznosi się w górę lampki z szampanem i obserwuje nocne niebo rozświetlone kolorowymi fajerwerkami. Nie spotkamy tam jednak raczej powszechnych na Starym Kontynencie wystawnych bali pełnych ludzi pod krawatami i w sukienkach. W Ameryce Łacińskiej bawi się na luzie.

arrow

Trinidad - Sylwester w rytmie salsy

Rum, cygara i salsa – to przepis na niezapomnianą wigilię 2025 roku! Świętować będziemy w Trinidadzie, czyli kolonialnej perełce zlokalizowanej na południu wyspy, w której czas zatrzymał się dekady temu i która w latach 80. została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest niezwykle fotogeniczne, dzięki brukowanym uliczkom, kolorowym fasadom budynków należących niegdyś do bogaczy czerpiących zyski z uprawy trzciny cukrowej oraz przesiadującym całymi dniami na świeżym powietrzu kubańskim staruszkom. Co więcej, Trinidad po prostu tętni życiem, a mnogość bodźców potrafi oszołomić, co w połączeniu z wirem sylwestrowej zabawy na Plaza Mayor wśród entuzjastycznych latynosów gwarantuje niezapomniane przeżycia. 

arrow
Atrakcje dodatkowe

Lekcje Salsy

Nie ma lepszego miejsca na świecie na naukę Salsy niż Kuba. Tutaj można uczyć się tego tańca od najlepszych mistrzów, bo Salsę na Kubie tańczy się niemalże wszędzie. Taniec ten narodził się w muzyce w latach 1940 – 1970. Powstał w wyniku połączenia rytmów karaibskich, afrokubańskich i jazzu.

 

Koszt: ok. 135 zł

arrow

Konno przez dolinę Vinales

Wycieczka konno przez Dolinę Vinales to podróż w głąb urokliwego krajobrazu Kuby. W towarzystwie miejscowych przewodników będziesz mógł zwiedzać długie aleje palmowe, żyzne pola tytoniu i spektakularne góry mogoty, które dominują nad krajobrazem. To również okazja do zrozumienia kubańskiej kultury i tradycji rolniczej, odwiedzając lokalne gospodarstwa i poznając mieszkańców Doliny Vinales. Wyprawa konno przez tę piękną dolinę to doskonałe doświadczenie, które pozwala na kontemplację przyrody, relaks i głębsze poznanie kubańskiego stylu życia.

Koszt: ok. 210 zł

arrow

Wycieczka konna w Trynidadzie

Wyrusz na konną wyprawę w Trynidadzie! W towarzystwie lokalnych przewodników, będziesz mógł odkrywać urokliwe uliczki Trynidadu, podziwiać kolorowe kolonialne budynki i odkrywać piękne plaże na wybrzeżu. Wyprawa konno umożliwia również zwiedzanie okolicznych plantacji trzciny cukrowej i dawnych plantacji kawowców, gdzie poznać historię i dziedzictwo tej części Kuby. To przyjemne doświadczenie, które pozwala na bliższe poznanie zarówno przyrody, jak i kultury Trynidadu.

Koszt: ok. 170 zł

arrow

Zobacz co cię czeka

Hawana

Liderzy wyprawy

Aleksander
Ramutkowski
Marek
Wójciak
Olga
Potempa

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
HAV/VRA
Hawana/Varadero

Powrót:

HAV/VRA ?
Hawana/Varadero
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
4000 - 7500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w casas particulares (pokoje 2-4-osobowe z łóżkami podwójnymi i pojedynczymi, z łązienkami)

o

śniadania

o

transport po wyspie prywatnym busem

o

paliwo na całej trasie

o

prywatnego kierowcę

o

transfery lotniskowe

o

wizę turystyczną na Kubę

o

przejażdżkę oldschoolowymi samochodami po Hawanie z kierowcą

o

przejażdżkę Bicitaxi w Camaguey

o

bilet wstępu do Parku Majayara

o

lokalnego przewodnik w Parku Majayara

o

bilet wstępu do miejsca pochówku Fidela Castro

o

wstęp na plażę Caleta Buena z dostępem do leżaków i open baru

o

wizytę na byłej plantacji trzciny cukrowej

o

wizytę w jaskini Indian Taino

o

rejs łódką w kanionie Yumuri

o

wizytę u plantatora tytoniu

o

bilet wstępu na punt widokowy na Guantanamo

o

wizytę w manufakturze czekolady

o

opiekę polskiego, doświadczonego lidera władającego językiem hiszpańskim

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (oprócz ujętego w ofercie)

x

transportu lokalnego w miastach (oprócz ujętego w ofercie)

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Luty
Październik
Grudzień
WYLOT: WARSZAWA
02.10.24 - 17.10.24
Lider Ania Plucińska
Cena lotu 4000 PLN
Cena wyprawy 7260 PLN
Icon
Icon Zostało 1 ostatnie miejsce
WYLOT: WARSZAWA
09.10.24 - 24.10.24
Lider Janek Dąbrowski
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 7260 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA
28.12.24 - 14.01.25
Lider Natalia Szubra
Cena lotu 7500 PLN
Cena wyprawy 7460 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA
04.02.25 - 19.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 4500 PLN
Cena wyprawy 7460 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next