Roztańczona Kuba

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba
Wybierz termin

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba

Lider: Aleksander Ramutkowski

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba

Salsa, mojito, rajskie plaże, uśmiechnięci Kubańczycy, niesamowita kolonialna architektura, pastelowe domki i brukowane uliczki – Kuba to wyspa nie z tego świata! Pomimo burzliwej historii i trudnej sytuacji ekonomicznej Kubańczycy zarażają uśmiechem, zapraszają do tańca, a ich otwartość i energia sprawia, że każdy chce tam wracać! To ostatni moment, żeby zobaczyć autentyczną Kubę! Wyspa Kuba to absolutna perełka Karaibów i jeden z trzech najczęściej wybieranych przez Was Solistowych kierunków! Udaj się z nami w niezapomnianą podróż na Kubę, a marzenia zmień w piękne wspomnienia!

#solisciteam

 
Poziomq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

KUBA
bottom bottom

Plan wyprawy

Hawana
arrow
Cienfuegos
arrow
Trinidad
arrow
Camaguey
arrow
Santiago de Cuba
arrow
Baracoa
arrow
Matanzas
arrow
Varadero
arrow
Viñales
arrow

Kuba – wyspa, gdzie świat się zatrzymał!

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów, czyli tramping to wspaniałe wczasy i gwarancja poznania całej wyspy oraz jej tajemnic. Na Kubę odbyliśmy już blisko 40 wypraw i dzięki zdobytemu doświadczeniu, będziemy w stanie pokazać Wam wszystkie najpiękniejsze i najbardziej warte zobaczenia miejsca tej wyspy. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy, tak jak to mają wycieczki w zwyczaju, czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi lider, mówiący płynnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno – świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach i których nie przewidują wycieczki objazdowe na Kubę. Wyspa Kuba czeka na Ciebie!

arrow

Hawana – stolica Kuby

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych piękna i kontrastów miast świata, idealne na wakacje. W planie podróży na Kubę przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado oraz kultowy Malecon. Jednak naszym najważniejszym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego zjemy i posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingwaya, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Tak, tak – tak właśnie mogą wyglądać wycieczki na Kubę z zupełnie innej strony. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce rumu Havana Club, która dopełni nasz wyjazd na Kubę i sprawi, że te wczasy staną się niezapomniane.

arrow

Habana Vieja – najstarsza część Hawany

Na samą starą część miasta należałoby poświęcić prawdopodobnie tygodnie, żeby móc poznać ją w pełni – ma aż tyle do zaoferowania. Prowadzone przez rodowitych Kubańczyków, maleńkie knajpki w wąskich ulicach to jedne z najbardziej klimatycznych miejscówek w Hawanie. Cuba libre, daiquiri czy ropa vieja (tradycyjna mięsna potrawka), najlepiej smakują w właśnie tych maleńkich knajpkach.

arrow

DOM ERNESTA HEMINGWAY'A

Spędź wakacje w domu Hemingway’a. Ernest Hemingway, amerykański pisarz, sporą część swojego życia spędził właśnie na Kubie, gdzie mieszkał w domu o nazwie Finca Vigia usytuowanym pod Hawaną. W domu wciąż znajduje się wiele osobistych przedmiotów pisarza. To właśnie tam, Ernest Hemingway pisał swoje największe dzieła, takie jak: “Stary człowiek i morze”, czy “Komu bije dzwon”.

arrow

Nacional de Cuba – najsłynniejszy hotel w Hawanie

W hotelu gościły takie sławy jak Frank Sinatra, czy Winston Churchill. Oprócz tego, gośćmi hotelowymi często bywają aktorki i aktorzy Hollywood. Hotel został wybudowany w roku 1930 w stylu Art Deco. Z okien hotelu rozciąga się zachwycający widok na Morze Karaibskie oraz architekturę miasta. Każda wycieczka na Kubę musi zahaczyć o to miejsce.

arrow

Trinidad – kolonialna perła

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Odwiedzimy świetnie zachowaną plantację trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy.

Casa de la Musica i historyczne schody w Trinidadzie

Tutaj, codziennie pod gołym niebem gra muzyka na żywo, a wszyscy tańczą salsę w jej rytm. Impreza na schodach trwa codziennie od godziny 21:30. Warto przyjść już wcześniej, aby zająć miejsce, z którego będzie można podziwiać grających muzyków. Niesamowite miejsce tętniące życiem i wręcz emanujące pozytywną, kubańską energią, nie możecie tego przegapić!

arrow

Camaguey – miasteczko artystów

Camaguey to miejsce idealne dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki. To tutaj urodził się narodowy poeta Kubańczyków Nicolas Guilllen, to tutaj można podpatrzeć, jak wyrabia się kubańską ceramikę czy oryginalne rzeźby. Stara część miasta wypełniona jest po brzegi ciekawymi zabytkami i oryginalnymi budynkami. W Camaguey zagubimy się w ciasnych uliczkach, będziemy podziwiać kolonialną architekturę, która zachowała się tutaj w doskonałym stanie i zobaczymy, jak naprawdę wygląda prowincjonalna Kuba.

arrow

SANTIAGO DE CUBA

Kulturalna stolica Kuby, malowniczo położone w zatoce otoczonej górami Sierra Maestra, będące jednocześnie drugim największym miastem w kraju. Kulturowo, miasto bliskie jest sąsiedniemu Haiti i Dominikanie. To właśnie Santiago de Cuba było punktem zapalnym rewolucji kubańskiej. W Santiago muzyka rozbrzmiewa wszędzie, wielu utalentowanych artystów wychowało się właśnie tutaj. Odwiedzimy również grób Fidela Castro, który znajduje się właśnie w Santiago de Cuba.

arrow

Baracoa – rajska plaża na końcu świata

Męczą Cię aktywne wycieczki objazdowe na Kubę i wolisz spokojny relaks, a może szukasz połączenia jednego z drugim? To świetnie się składa. Będziemy mieli okazję rozłożyć się plackiem na rajskiej wyspie. Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: “Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym”. Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń, będzie wycieczka do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji.

Park Majayara – jedyny w swoim rodzaju

Położony na południowy wschód od Baracoa obszar znany jako Park Majayara jest uważany za jeden z najważniejszych, ze względu na aborygeńskie kanały wodne oraz florę i faunę endemiczną tylko dla tego obszaru i zagrożoną wyginięciem. Przebywając w parku Majayara możesz odbyć kilka niezwykłych trekkingów, przejść szlak archeologiczny i zażyć kąpieli morskich w niezwykłym otoczeniu.

arrow

Kanion Yumuri – przeprawa łodzią

Kanion Yumuri jest niezwykle popularny wśród podróżników, ponieważ jest to obszar, który oferuje wszystko, od niesamowitych punktów widokowych, przejażdżkę łodzią po rzece, kąpiele w szmaragdowych naturalnych basenach oraz obserwowanie ptaków. Podczas naszej wyprawy będziesz mieć okazję przeprawić się przez kanion łodzią.

arrow

Cueva del Agua – najlepiej zachowana jaskinia na Kubie

Cueva del Agua (Agua Cave) jest jedną z  najlepiej zachowanych jaskiń na Kubie. Pasjonaci odkrywają w tej jaskini bogatą historię geologiczną regionu. Jest to miejsce nie tylko ciekawe geologicznie, ale i turystycznie. Wybierając się do jaskini Cueva del Agua nie możesz zapomnieć stroju kąpielowego! W środku znajduje się słodkowodna laguna. Po kąpieli możesz wspiąć się na zbocze, aż dotrzesz do szlaku archeologicznego, który oferuje niesamowite widoki na morze i inne jaskiń.

 

arrow

Kultura Indian Taino

Zwiedzimy posiadłość naszego kubańskiego przyjaciela, potomka Indian Taino. Obejrzymy dawne siedziby Indian Taino (prekolumbijskich, mieszkańców wysp Bahama, a także Kuby, Haiti i Dominikany) na skałach, posłuchamy o kolonizacji i zwiedzimy park. Poobserwujemy też najmniejsze ptaki świata – kolibry.

arrow

Matanzas – ukryty skarb

Matanzas jest jak zatopiony skarb pozostawiony na dnie oceanu. Większość przypadkowych turystów omija to klimatyczne miasteczko, zmierzając zwykle od razu do Varadero, a wycieczki na Kubę rzadko się tu zapuszczają. Natomiast wiele ich omija! Matanzas chociaż małe, skrywa prawdziwe skarby. W XVIII i XIX wieku miasto rozwinęło gigantyczne dziedzictwo literackie i muzyczne i było regularnie reklamowane jako „Ateny Kuby”. Stworzono tutaj dwie kluczowe kubańskie formy muzyczne, danzón i rumba. Obecnie miasto nie przypomina już Matanzas sprzed lat, ale wciąż warto przyjechać tutaj, by poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.

arrow

WIZYTA NA PLANTACJI KAKAO

Podczas naszej wyprawy na Kubę odwiedzimy też plantację kakao. Zobaczymy jak rośnie kakao, jak wygląda jego uprawa oraz jak wytwarza się czekoladę. Przekonamy się o tym, że proces uprawy kakaowca nie należy do najprostszych i wiąże się z bardzo ciężką pracą fizyczną.

arrow

Viñales – miasto wśród wzgórz

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych – wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy. Wyjazdy na Kubę nie mogą obyć się bez tego niesamowitego tańca.

arrow

Wizyta na plantacji tytoniu

Czas dojrzewania tytoniu to około 3 do 5 miesięcy, osiąga wysokość do 1,5 metra. Będąc w Vinales odwiedzimy rolnika, który zajmuje się hodowaniem tytoniu i kręceniem cygar. Mistrza czynności zwijania cygar nazywa się Roller Masterem. Gdy cygaro jest już zwinięte, należy przechowywać je w najlepiej cydrowych opakowaniach, które doskonale pochłaniają wilgoć, tym samym chroniąc zwinięty tytoń.

arrow

Varadero – doświadcz rajskiej Kuby

Kuba to bardzo różnorodna wyspa, gdzie fascynująca kultura miesza się z ognistą salsą, kolorową architekturą, czy… rajskimi plażami! Podczas wyprawy wypoczniemy w niemalże raju na ziemi – przepiękne plaże kuszą białym, złocistym piaskiem, zielonymi palmami i atmosferą nic nie robienia. W Varadero obowiązkowo odkładamy wszelkie troski na bok, cieszymy się słońcem i jednymi z najpiękniejszych plaż w tym wyspiarskim kraju!

Ognista wyspa – rum , salsa i żar z nieba!

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy Kuba to odpowiednie miejsce na następną podróż, to musimy Ci przypomnieć, że ta wyspa to nie tylko wąskie uliczki Hawany, burzliwa historia i kolonialna architektura, ale również ognisty taniec i najlepszy rum na tej półkuli ziemskiej! Kubańska salsa jest pełna emocji, tańczy się ją tutaj wszędzie i niezależnie, czy umiesz tańczyć salsę, czy nie, to na Kubie na pewno jej się nauczysz! A wieczorami po godzinach na parkiecie ugasimy pragnienie świeżym Mojito z najlepszych limonek i na bazie kubańskiego rumu, który smakuje lepiej niż jakikolwiek inny trunek!

arrow

Kubańskie smaki

Zakochacie się w świeżych owocach (do uprawy, których nie używano chemii – bo po prostu ciężko o nią na Kubie) przywożonych na targi prosto z wiejskiej plantacji. Tradycyjne potrawy na Kubie to ajiaco – czyli zupa na bazie rosołu z różnych rodzajów mięs i warzyw, coquito blanco – deser przygotowywany z miąższu orzecha kokosowego i ropa vieja – rozdrobniona wołowina z ryżem. Na Kubie ciężko o zdobycie wielu składników, dlatego mieszkańcy nauczyli się przyrządzać “coś z niczego”, korzystając z dostępnych surowców.

arrow

Noclegi w casas particulares

Casas particulares to nic innego jak kubańskie domostwa. Może nie są one 5 – gwiazdkowe, ale mają fantastyczny, niepowtarzalny klimat. Sami Kubańczycy dbają o domową atmosferę miejsc, które wynajmują. Są to często całe domy lub częściej podnajmowane pokoje. Nie ma luksusów, ale jest schludnie i przede wszystkim można poznać prawdziwe życie Kubańczyków, a nie sztuczne, stworzone w turystycznych resortach. Na wyprawach solistowych dbamy o autentyczność, dlatego postaraliśmy się, by na naszej ukochanej Kubie, zapewnić Wam jak najbliższy kontakt z lokalną kulturą i mieszkańcami, a noclegi w casas particulares to zdecydowanie zapewniają z nawiązką!

arrow

Transport

Między poszczególnymi punktami naszego programu będziemy się transportować prywatnymi busami. Lokalni kierowcy wybiorą najlepsze i najbardziej atrakcyjne pod względem widoków trasy. Będzie to również świetna okazja do chwili odpoczynku 🙂

arrow
Atrakcje dodatkowe

Lekcje Salsy

Nie ma lepszego miejsca na świecie na naukę Salsy niż Kuba. Tutaj można uczyć się tego tańca od najlepszych mistrzów, bo Salsę na Kubie tańczy się niemalże wszędzie. Taniec ten narodził się w muzyce w latach 1940 – 1970. Powstał w wyniku połączenia rytmów karaibskich, afrokubańskich i jazzu.

arrow

Wycieczka konna

Gratka dla fanów jazdy konnej. Wycieczka będzie trwała około 4 godziny. Jeśli jeszcze nigdy nie siedzieliście w siodle – bez obaw, zwierzęta są bardzo spokojne, a właściciele koni na pewno udzielą Wam kilku cennych rad dzięki którym poczujecie się pewnie. Chętni będą przemierzać wybrzeża oraz inne zakamarki Kuby na wierzchowcach. Ceny wycieczek konnych są zgodne z miejscowym cennikiem.

arrow

Bici taxi w Camaguey

Bici taxi to tradycyjny rodzaj transportu na wyspie, który można porównać do tuk-tuka lub rikszy. Idealny sposób na szybkie przemieszczanie się, zwiedzanie i podziwianie wyspy.

arrow

Caleta Buena

Rajska plaża! Caleta buena to przede wszystkim krystalicznie czysta, lazurowa woda i relaks na kubańskim słońcu. W cenie zawarty jest bufet i nielimitowana ilość mojito. Dla chętnych możliwość nurkowania z butlą lub snorkeling. Będziecie pod wrażeniem tego co zobaczycie pod wodą. Warto, tym bardziej że ceny wycieczek tego typu są całkiem atrakcyjne.

arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Odkryj kulturę Indian Taino! Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby....

Odkryj kulturę Indian Taino!

Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym przewodnikiem będzie potomek Indian Taino, który opowie nam o kolonizacji i oprowadzi po parku. Dzięki jego historii nasz wyjazd na Kubę pozwoli nam spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy. Tego typu tramping to niezwykła przygoda – podróż na Kubę nabiera nowego wymiaru.

arrow
SPRÓBUJ:

Rum  Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! ...

Rum 
Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! Zapewniamy, że po spróbowaniu Mojito na Kubie nie będziecie chcieli wracać do Polski. A jeżeli do tego macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby, to Kuba z pewnością Wam się spodoba.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Zatańcz ognistą salsę! Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Wyspa słynie z ostrego i ognistego tańca – salsa...

Zatańcz ognistą salsę!

Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Wyspa słynie z ostrego i ognistego tańca – salsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, a w domyśle chodzi o doznania tylko i wyłącznie pikantne ? Będziecie mieli możliwość spróbowania salsy lub podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca. Wyjazdy na Kubę sprawiają, że ich uczestnicy już nigdy nie boją się parkietu.

arrow
ODETCHNIJ:

Varadero – relaks na najpiękniejszych plażach Kuby Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi...

Varadero – relaks na najpiękniejszych plażach Kuby
Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najpiękniejszych na Kubie, a nieraz porównywane są z najpiękniejszymi plażami na całych Karaibach. Solistowa wyprawa na Kubę jest bardzo aktywna, ale w Varadero zatrzymamy się na chwilę, by odpocząć, zregenerować siły, skorzystać z fantastycznych plaż i zanurzyć się w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon zdążysz zobaczyć jeszcze prawdziwą, autentyczną Kubę
icon zatańczysz salsę w kraju, gdzie ten taniec powstał
icon będziesz pływać w podziemnych jaskiniach
icon zobaczysz najpiękniejsze plaże na Karaibach
icon poznasz kubańską kulturę
icon zweryfikujesz, czy Kubańczycy faktycznie są gościnni (zapewniamy, że tak!)
icon zobaczysz plantacje trzciny cukrowej
icon odwiedzisz miejsca, o których turyści nie mają pojęcia
icon a przede wszystkim będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Aleksander
Ramutkowski

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
HAV/VRA
Hawana/Varadero

Powrót:

HAV/VRA ?
Hawana/Varadero
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
4200 - 4500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w casas particulares (pokoje najczęściej 2-4-osobowe z łóżkiem podwójnym i pojedynczym)

o

śniadania

o

transport po wyspie prywatnym busem

o

paliwo na całej trasie

o

prywatnego kierowcę

o

transfer lotniskowy

o

wizę turystyczną na Kubę

o

przejażdżkę oldschoolowym samochodem

o

zwiedzanie grobu Fidela Castro

o

wejście do Parku Majayara

o

lokalny przewodnik w Parku Majayara

o

wizytę na byłej plantacji trzciny cukrowej

o

wizytę w jaskini Indian Taino

o

rejs łódką w kanionie Yumuri

o

wizytę u plantatora tytoniu

o

wizytę w manufakturze czekolady

o

opiekę polskiego lidera władającym językiem hiszpańskim

o

przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają

o

bogaty autorski program wyjazdu

o

podróż w małej, kameralnej grupie

o

niezbędnik Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

obiadów i kolacji

x

transportu lokalnego w miastach (dla tych, którzy nie lubią za dużo chodzić)

x

dodatkowych atrakcji dla chętnych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Marzec
Kwiecień
Październik
Listopad
Icon Zostały 2 ostatnie miejsca
WYLOT: WARSZAWA
08.03.23 - 23.03.23
Lider Aleksander Ramutkowski
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 7040 PLN
Icon
WAW/BER--HAV/VRA
HAV--WAW/BER/VRA
21.04.23 - 06.05.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 4500 PLN
Cena wyprawy 7040 PLN
Icon
WYLOT: BERLIN
27.10.23 - 11.11.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 7040 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA
15.11.23 - 30.11.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 4500 PLN
Cena wyprawy 7040 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next