yspa nie z tego świata 1

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba Roztańczona Kuba

Pomysł na wyprawę marzeń!

Salsa, mojito, rajskie plaże, uśmiechnięci Kubańczycy, niesamowita kolonialna architektura, pastelowe domki i brukowane uliczki – Kuba to wyspa nie z tego świata! Pomimo burzliwej historii i trudnej sytuacji ekonomicznej Kubańczycy zarażają uśmiechem, zapraszają do tańca, a ich otwartość i energia sprawia, że każdy chce tam wracać! To ostatni moment, żeby zobaczyć autentyczną Kubę! Wyspa Kuba to absolutna perełka Karaibów i jeden z trzech najczęściej wybieranych przez Was Solistowych kierunków! Udaj się z nami w niezapomnianą podróż na Kubę, a marzenia zmień w piękne wspomnienia!

#SoliściTeam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Hawana
 • Cienfuegos
 • Trinidad
 • Camaguey
 • Santiago de Cuba
 • Baracoa
 • Matanzas
 • Varadero
 • Viñales

Kuba – wyspa, gdzie świat się zatrzymał!

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów, czyli tramping to wspaniałe wczasy i gwarancja poznania całej wyspy oraz jej tajemnic. Na Kubę odbyliśmy już blisko 40 wypraw i dzięki zdobytemu doświadczeniu, będziemy w stanie pokazać Wam wszystkie najpiękniejsze i najbardziej warte zobaczenia miejsca tej wyspy. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy, tak jak to mają wycieczki w zwyczaju, czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi lider, mówiący płynnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno – świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach i których nie przewidują wycieczki objazdowe na Kubę. Wyspa Kuba czeka na Ciebie!

Hawana – stolica Kuby

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych piękna i kontrastów miast świata, idealne na wakacje. W planie podróży na Kubę przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado oraz kultowy Malecon. Jednak naszym najważniejszym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego zjemy i posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingwaya, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Tak, tak – tak właśnie mogą wyglądać wycieczki na Kubę z zupełnie innej strony. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce rumu Havana Club, która dopełni nasz wyjazd na Kubę i sprawi, że te wczasy staną się niezapomniane.

Habana Vieja - najstarsza część Hawany

Na samą starą część miasta należałoby poświęcić prawdopodobnie tygodnie, żeby móc poznać ją w pełni – ma aż tyle do zaoferowania. Prowadzone przez rodowitych Kubańczyków, maleńkie knajpki w wąskich ulicach to jedne z najbardziej klimatycznych miejscówek w Hawanie. Cuba libre, daiquiri czy ropa vieja (tradycyjna mięsna potrawka), najlepiej smakują w właśnie tych maleńkich knajpkach.

DOM ERNESTA HEMINGWAY'A

Spędź wakacje w domu Hemingway’a. Ernest Hemingway, amerykański pisarz, sporą część swojego życia spędził właśnie na Kubie, gdzie mieszkał w domu o nazwie Finca Vigia usytuowanym pod Hawaną. W domu wciąż znajduje się wiele osobistych przedmiotów pisarza. To właśnie tam, Ernest Hemingway pisał swoje największe dzieła, takie jak: “Stary człowiek i morze”, czy “Komu bije dzwon”.

Nacional de Cuba - najsłynniejszy hotel w Hawanie

W hotelu gościły takie sławy jak Frank Sinatra, czy Winston Churchill. Oprócz tego, gośćmi hotelowymi często bywają aktorki i aktorzy Hollywood. Hotel został wybudowany w roku 1930 w stylu Art Deco. Z okien hotelu rozciąga się zachwycający widok na Morze Karaibskie oraz architekturę miasta. Każda wycieczka na Kubę musi zahaczyć o to miejsce.

Wyspa nie z tego świata 4

Trinidad – kolonialna perła

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Zabytkowa kolejka zawiezie nas do świetnie zachowanej plantacji trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach, pływanie w wodospadzie pośrodku dżungli oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy.

Casa de la Musica i historyczne schody w Trinidadzie

Tutaj, codziennie pod gołym niebem gra muzyka na żywo, a wszyscy tańczą salsę w jej rytm. Impreza na schodach trwa codziennie od godziny 21:30. Warto przyjść już wcześniej, aby zająć miejsce, z którego będzie można podziwiać grających muzyków. Niesamowite miejsce tętniące życiem i wręcz emanujące pozytywną, kubańską energią, nie możecie tego przegapić!

Trekking do wodospadu "El Cubano"

Czas na tramping – wodospad położony 16 km od Trynidadu. Stanowi część Parku Narodowego. Żeby się do niego dostać, trzeba pokonać trasę dżunglą, która zajmie nam około 45 minut. Po trekkingu zażyjemy orzeźwiającej kąpieli pod wodospadem, gdzie woda jest przejrzysta jak w basenie!

Camaguey – miasteczko artystów

Camaguey to miejsce idealne dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki. To tutaj urodził się narodowy poeta Kubańczyków Nicolas Guilllen, to tutaj można podpatrzeć, jak wyrabia się kubańską ceramikę czy oryginalne rzeźby. Stara część miasta wypełniona jest po brzegi ciekawymi zabytkami i oryginalnymi budynkami. W Camaguey zagubimy się w ciasnych uliczkach, będziemy podziwiać kolonialną architekturę, która zachowała się tutaj w doskonałym stanie i zobaczymy, jak naprawdę wygląda prowincjonalna Kuba.

SANTIAGO DE CUBA

Kulturalna stolica Kuby, malowniczo położone w zatoce otoczonej górami Sierra Maestra, będące jednocześnie drugim największym miastem w kraju. Kulturowo, miasto bliskie jest sąsiedniemu Haiti i Dominikanie. To właśnie Santiago de Cuba było punktem zapalnym rewolucji kubańskiej. W Santiago muzyka rozbrzmiewa wszędzie, wielu utalentowanych artystów wychowało się właśnie tutaj. Odwiedzimy również grób Fidela Castro, który znajduje się właśnie w Santiago de Cuba.

Cienfuegos - perła południa

Cienfuegos jest to portowe miasto położone w jednej z najpiękniejszych zatok wyspy, na skraju Morza Karaibskiego. To portowe miasteczko zachowało urok dawnej Kuby, a jednocześnie jest niezwykle zabytkowe. Jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na piękne neoklasycystyczne budynki, przez co często określane jest jako “La Perla del Sur” – Perła Południa. W centrum możesz zobaczyć 6 budynków z lat 1819-50 i 327 budynków z lat 1851-1900. Nie ma innego miejsca na Karaibach, które skupiałoby tak niezwykłą grupę budowli neoklasycznych.

Wyspa nie z tego świata 1

Baracoa – rajska plaża na końcu świata

Męczą Cię aktywne wycieczki objazdowe na Kubę i wolisz spokojny relaks, a może szukasz połączenia jednego z drugim? To świetnie się składa. Będziemy mieli okazję rozłożyć się plackiem na rajskiej wyspie. Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: “Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym”. Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń, będzie wycieczka do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji.

Park Majayara - jedyny w swoim rodzaju

Położony na południowy wschód od Baracoa obszar znany jako Park Majayara jest uważany za jeden z najważniejszych, ze względu na aborygeńskie kanały wodne oraz florę i faunę endemiczną tylko dla tego obszaru i zagrożoną wyginięciem. Przebywając w parku Majayara możesz odbyć kilka niezwykłych trekkingów, przejść szlak archeologiczny i zażyć kąpieli morskich w niezwykłym otoczeniu.

Kanion Yumuri - przeprawa łodzią

Kanion Yumuri jest niezwykle popularny wśród podróżników, ponieważ jest to obszar, który oferuje wszystko, od niesamowitych punktów widokowych, przejażdżkę łodzią po rzece, kąpiele w szmaragdowych naturalnych basenach oraz obserwowanie ptaków. Podczas naszej wyprawy będziesz mieć okazję przeprawić się przez kanion łodzią.

Cueva del Agua - najlepiej zachowana jaskinia na Kubie

Cueva del Agua (Agua Cave) jest jedną z  najlepiej zachowanych jaskiń na Kubie. Pasjonaci odkrywają w tej jaskini bogatą historię geologiczną regionu. Jest to miejsce nie tylko ciekawe geologicznie, ale i turystycznie. Wybierając się do jaskini Cueva del Agua nie możesz zapomnieć stroju kąpielowego! W środku znajduje się słodkowodna laguna. Po kąpieli możesz wspiąć się na zbocze, aż dotrzesz do szlaku archeologicznego, który oferuje niesamowite widoki na morze i inne jaskiń.

 

Kultura Indian Taino

Zwiedzimy posiadłość naszego kubańskiego przyjaciela, potomka Indian Taino. Obejrzymy dawne siedziby Indian Taino (prekolumbijskich, mieszkańców wysp Bahama, a także Kuby, Haiti i Dominikany) na skałach, posłuchamy o kolonizacji i zwiedzimy park. Poobserwujemy też najmniejsze ptaki świata – kolibry.

Matanzas - ukryty skarb

Matanzas jest jak zatopiony skarb pozostawiony na dnie oceanu. Większość przypadkowych turystów omija to klimatyczne miasteczko, zmierzając zwykle od razu do Varadero, a wycieczki na Kubę rzadko się tu zapuszczają. Natomiast wiele ich omija! Matanzas chociaż małe, skrywa prawdziwe skarby. W XVIII i XIX wieku miasto rozwinęło gigantyczne dziedzictwo literackie i muzyczne i było regularnie reklamowane jako „Ateny Kuby”. Stworzono tutaj dwie kluczowe kubańskie formy muzyczne, danzón i rumba. Obecnie miasto nie przypomina już Matanzas sprzed lat, ale wciąż warto przyjechać tutaj, by poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.

WIZYTA NA PLANTACJI KAKAO

Podczas naszej wyprawy na Kubę odwiedzimy też plantację kakao. Zobaczymy jak rośnie kakao, jak wygląda jego uprawa oraz jak wytwarza się czekoladę. Przekonamy się o tym, że proces uprawy kakaowca nie należy do najprostszych i wiąże się z bardzo ciężką pracą fizyczną.

Viñales – miasto wśród wzgórz

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych – wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy. Wyjazdy na Kubę nie mogą obyć się bez tego niesamowitego tańca.

Wizyta na plantacji tytoniu

Czas dojrzewania tytoniu to około 3 do 5 miesięcy, osiąga wysokość do 1,5 metra. Będąc w Vinales odwiedzimy rolnika, który zajmuje się hodowaniem tytoniu i kręceniem cygar. Mistrza czynności zwijania cygar nazywa się Roller Masterem. Gdy cygaro jest już zwinięte, należy przechowywać je w najlepiej cydrowych opakowaniach, które doskonale pochłaniają wilgoć, tym samym chroniąc zwinięty tytoń.

Wyspa nie z tego świata 36

Varadero - doświadcz rajskiej Kuby

Kuba to bardzo różnorodna wyspa, gdzie fascynująca kultura miesza się z ognistą salsą, kolorową architekturą, czy… rajskimi plażami! Podczas wyprawy wypoczniemy w niemalże raju na ziemi – przepiękne plaże kuszą białym, złocistym piaskiem, zielonymi palmami i atmosferą nic nie robienia. W Varadero obowiązkowo odkładamy wszelkie troski na bok, cieszymy się słońcem i jednymi z najpiękniejszych plaż w tym wyspiarskim kraju!

Ognista wyspa - rum , salsa i żar z nieba!

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy Kuba to odpowiednie miejsce na następną podróż, to musimy Ci przypomnieć, że ta wyspa to nie tylko wąskie uliczki Hawany, burzliwa historia i kolonialna architektura, ale również ognisty taniec i najlepszy rum na tej półkuli ziemskiej! Kubańska salsa jest pełna emocji, tańczy się ją tutaj wszędzie i niezależnie, czy umiesz tańczyć salsę, czy nie, to na Kubie na pewno jej się nauczysz! A wieczorami po godzinach na parkiecie ugasimy pragnienie świeżym Mojito z najlepszych limonek i na bazie kubańskiego rumu, który smakuje lepiej niż jakikolwiek inny trunek!

Kubańskie smaki

Zakochacie się w świeżych owocach (do uprawy, których nie używano chemii – bo po prostu ciężko o nią na Kubie) przywożonych na targi prosto z wiejskiej plantacji. Tradycyjne potrawy na Kubie to ajiaco – czyli zupa na bazie rosołu z różnych rodzajów mięs i warzyw, coquito blanco – deser przygotowywany z miąższu orzecha kokosowego i ropa vieja – rozdrobniona wołowina z ryżem. Na Kubie ciężko o zdobycie wielu składników, dlatego mieszkańcy nauczyli się przyrządzać “coś z niczego”, korzystając z dostępnych surowców.

Noclegi w casas particulares

Casas particulares to nic innego jak kubańskie domostwa. Może nie są one 5 – gwiazdkowe, ale mają fantastyczny, niepowtarzalny klimat. Sami Kubańczycy dbają o domową atmosferę miejsc, które wynajmują. Są to często całe domy lub częściej podnajmowane pokoje. Nie ma luksusów, ale jest schludnie i przede wszystkim można poznać prawdziwe życie Kubańczyków, a nie sztuczne, stworzone w turystycznych resortach. Na wyprawach solistowych dbamy o autentyczność, dlatego postaraliśmy się, by na naszej ukochanej Kubie, zapewnić Wam jak najbliższy kontakt z lokalną kulturą i mieszkańcami, a noclegi w casas particulares to zdecydowanie zapewniają z nawiązką!

Transport

Między poszczególnymi punktami naszego programu będziemy się transportować prywatnymi busami. Lokalni kierowcy wybiorą najlepsze i najbardziej atrakcyjne pod względem widoków trasy. Będzie to również świetna okazja do chwili odpoczynku 🙂

Atrakcje dodatkowe

Lekcje Salsy

Nie ma lepszego miejsca na świecie na naukę Salsy niż Kuba. Tutaj można uczyć się tego tańca od najlepszych mistrzów, bo Salsę na Kubie tańczy się niemalże wszędzie. Taniec ten narodził się w muzyce w latach 1940 – 1970. Powstał w wyniku połączenia rytmów karaibskich, afrokubańskich i jazzu.

Wycieczka konna

Gratka dla fanów jazdy konnej. Wycieczka będzie trwała około 4 godziny. Jeśli jeszcze nigdy nie siedzieliście w siodle – bez obaw, zwierzęta są bardzo spokojne, a właściciele koni na pewno udzielą Wam kilku cennych rad dzięki którym poczujecie się pewnie. Chętni będą przemierzać wybrzeża oraz inne zakamarki Kuby na wierzchowcach. Ceny wycieczek konnych są zgodne z miejscowym cennikiem.

Bici taxi w Camaguey

Bici taxi to tradycyjny rodzaj transportu na wyspie, który można porównać do tuk-tuka lub rikszy. Idealny sposób na szybkie przemieszczanie się, zwiedzanie i podziwianie wyspy.

Caleta Buena

Rajska plaża! Caleta buena to przede wszystkim krystalicznie czysta, lazurowa woda i relaks na kubańskim słońcu. W cenie zawarty jest bufet i nielimitowana ilość mojito. Dla chętnych możliwość nurkowania z butlą lub snorkeling. Będziecie pod wrażeniem tego co zobaczycie pod wodą. Warto, tym bardziej że ceny wycieczek tego typu są całkiem atrakcyjne.

DOŚWIADCZ:

Odkryj kulturę Indian Taino!

Wybierz się na trekking po Parque Nacional i równocześnie odkryj historię rdzennych mieszkańców Kuby. Naszym przewodnikiem będzie potomek Indian Taino, który opowie nam o kolonizacji i oprowadzi po parku. Dzięki jego historii nasz wyjazd na Kubę pozwoli nam spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy. Tego typu tramping to niezwykła przygoda – podróż na Kubę nabiera nowego wymiaru.

SPRÓBUJ:

Rum 
Każdy z nas doskonale zna soczysty drink Mojito – świeży sok z limonki, brązowy cukier, mięta i najważniejszy składnik… rum! Zapewniamy, że po spróbowaniu Mojito na Kubie nie będziecie chcieli wracać do Polski. A jeżeli do tego macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby, to Kuba z pewnością Wam się spodoba.

SPRAWDŹ SIĘ:

Zatańcz ognistą salsę!

Nie ma lepszego miejsca na pierwszą lekcję salsy niż Kuba. Wyspa słynie z ostrego i ognistego tańca – salsa po hiszpańsku oznacza sos lub smak, a w domyśle chodzi o doznania tylko i wyłącznie pikantne ? Będziecie mieli możliwość spróbowania salsy lub podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca. Wyjazdy na Kubę sprawiają, że ich uczestnicy już nigdy nie boją się parkietu.

ODETCHNIJ:

Varadero – relaks na najpiękniejszych plażach Kuby
Varadero słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, które są jednymi z najpiękniejszych na Kubie, a nieraz porównywane są z najpiękniejszymi plażami na całych Karaibach. Solistowa wyprawa na Kubę jest bardzo aktywna, ale w Varadero zatrzymamy się na chwilę, by odpocząć, zregenerować siły, skorzystać z fantastycznych plaż i zanurzyć się w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie.

xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zdążysz zobaczyć jeszcze prawdziwą, autentyczną Kubę
 • zatańczysz salsę w kraju, gdzie ten taniec powstał
 • będziesz pływać w podziemnych jaskiniach
 • zobaczysz najpiękniejsze plaże na Karaibach
 • poznasz kubańską kulturę
 • zweryfikujesz, czy Kubańczycy faktycznie są gościnni (zapewniamy, że tak!)
 • zobaczysz plantacje trzciny cukrowej
 • odwiedzisz miejsca, o których turyści nie mają pojęcia
 • a przede wszystkim będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Natalia Kędra
Marek Wójciak
Monika Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

HAV

Hawana

Cena biletu

3600 pln - 8500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6740 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1300 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1300 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10044 pln

Cena zawiera

 • noclegi w casas particulares (pokoje najczęściej 2-4-osobowe z łóżkiem podwójnym i pojedynczym - gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 osobowym za dodatkową opłatą)
 • śniadania
 • transport po wyspie prywatnym busem
 • paliwo na całej trasie
 • prywatnego kierowcę
 • wizę turystyczną na Kubę
 • przejażdżkę oldschoolowym samochodem
 • zwiedzanie Hawany
 • zwiedzanie grobu Fidela Castro
 • wejście do Parku Majayara
 • wizytę na byłej plantacji trzciny cukrowej
 • wizytę w jaskini Indian Taino
 • rejs łódką w kanionie Yumuri
 • wejście pod wodospad w Trinidadzie Parque El Cubano
 • wizytę u plantatora tytoniu
 • wizytę w manufakturze czekolady
 • opiekę polskiego lidera władającym językiem hiszpańskim
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • podróż w małej, kameralnej grupie
 • niezbędnik Solisty
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji
 • transportu lokalnego w miastach (dla tych, którzy nie lubią za dużo chodzić)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy