W poszukiwaniu Inków 142

Przez andyjskie bezdroża Peru | Boliwia

Pomysł na wyprawę marzeń

Ameryka Południowa jest regionem charakteryzującym się niezwykłą różnorodnością w każdej możliwej sferze: kulturowej, religijnej, kulinarnej czy krajobrazowej. To miejsce zetknięcia się ze sobą kultur: rdzennej oraz europejskiej, które po burzliwym okresie konkwisty współistniały i mieszały się ze sobą nawzajem. Wyprawa do Peru i Boliwii pozwoli nam spotkać się z kulturami prekolumbijskimi, które zachowały się tutaj między innymi dzięki majestatycznym, i niegdyś nie tak łatwo dostępnym Andom – masywie, który przecina większość krajów Ameryki Południowej. Podczas tej podróży odnajdziemy niezwykłe miejsca, poznamy ich smutną, ale i bardzo interesującą historię, a także odkryjemy niesamowite perełki krajobrazowe, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. Zapraszamy na szaloną wyprawę przez kontynent kontrastów, który zwiedzimy w iście solistowym stylu. To nie jest typowa wycieczka do Peru i Boliwii, ale prawdziwa przygoda z dużą dawką adrenaliny i ekscytacji! 

 

#SoliściTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Lima
 • Paracas
 • Huacachina
 • Islas Ballestas
 • Nazca
 • Arequipa
 • Cuzco
 • Rainbow Mountain
 • Macchu Pichu
 • Jezioro Titicaca
 • La Paz
 • Salar de Uyuni

PERU

Jednym z najpopularniejszych krajów Ameryki Południowej jest niewątpliwie Peru. Wyprawa do tego zróżnicowanego krajobrazowo i kulturowo miejsca gwarantuje moc atrakcji. Większość z nas kojarzy Peru ze względu na mistyczne Machu Picchu, które rzeczywiście jest spektakularne, ale sam kraj ma do zaoferowania znacznie więcej. Przepyszna kuchnia, lokalna fascynująca kultura, cudowna i zatłoczona Lima oraz krajobrazy natury, które zapierają dech w piersiach! 

Wyprawa do Peru to marzenie każdego podróżnika. Jaki jest koszt zwiedzania tego kraju z Solistami? Które miejsca warto zobaczyć? Zaraz wszystkiego się dowiesz!

W poszukiwaniu Inków 144

Lima - stolica Peru z kolonialną starówką, artystycznym „SoHo” oraz luksusowym Miraflores

Czy wiesz, że w Limie mieszka co trzeci obywatel Peru? Wyprawa do tego malowniczego miasta niewątpliwie zapadnie w pamięć każdemu z nas. Lima położona jest nad oceanem, a dokładniej na potężnym klifie. Przez wiele lat była miastem królów, głównie za sprawą Francisco Pizarro. Za jego czasów stolica Peru była jednym z najbogatszych miast całej Ameryki Południowej. Spacerując uliczkami starego miasta, można odkryć niezwykłe zaułki oraz kupić wszelakie peruwiańskie wyroby.

 

Paracas - Księżycowe Wybrzeże

Paracas to klimatyczne miasto portowe otoczone pustynnymi wzgórzami rezerwatu o tej samej nazwie. Znane jest z tego, że 1820 roku bohater narodowy, generał Jose de San Martin wyruszył stąd z marszem wyzwolenia Peru spod panowania Hiszpan. Jednak przyjezdnych najbardziej zachwyca swoim otoczeniem. Tutejszy pas brzegowy przypomina nieco krajobraz niczym z kosmosu, dlatego przez wielu nazywany jest “księżycowym wybrzeżem”. Paracas to również dom wielu wyjątkowych gatunków ptaków, między innymi flamingów, albatrosów, kormoranów i pingwinów. Nierzadko spotkać tu można także stada wylegujących się na brzegu lwów morskich.

Islas Ballestas – peruwiańskie Galapagos

Czy marzyliście kiedyś, żeby udać się na Galapagos? A wiecie, że Peru ma swoje małe wyspy które mogą być jego namiastką? Islas Ballestas jest rezerwatem z olbrzymią ilością ptactwa i zwierząt morskich. Spotkać tu można mewy głuptaki, pelikany, lwy morskie oraz pingwiny Humboldta! Podczas naszej wyprawy do Peru wybierzemy się w rejs wokół tych niezwykłych wysepek, aby z bliska móc podziwiać wszystkie te niezwykłe zwierzęta.

Huacachina

Huacachina - oaza wśród wydm

Huacachina jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki do Peru. Ta wyjątkowa oaza znajduje się na peruwiańskiej Pustyni Przybrzeżnej graniczącej z północnymi krańcami pustyni Atakama. Położona wśród wysokich piaszczystych wydm oaza przypomina filmową scenerię, prawdziwy miraż z Sahary. Zakątki pustyni przemierzymy na buggy, co dodatkowo uświetni ich odkrywanie w pełnej adrenaliny przejażdżce! 

Nazca – wyjątkowe geoglify

Podczas solistowej wyprawy do Peru odwiedzimy pustynny płaskowyż Nazca – miejsce unikatowe w skali światowej. Tutejsze pustynne wzgórza pokrywają tajemnicze geoglify, czyli rysunki naziemne przedstawiające zwierzęta, rośliny i figury geometryczne. Rysunki zajmują obszar ponad 450 km2 płaskowyżu. Nie jest pewne kiedy zostały stworzone, ale naukowcy przypuszczają, że wykonali je Indianie Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. Mimo to ONZ określił je „jedną z najbardziej nieprzeniknionych zagadek archeologii”.

 

 

 

 

Arequipa - białe miasto u stóp wulkanów

Położona na wysokości 2325 m n.p.m Arequipa nazywana jest „białym miastem” ze względu na kolor tufu wulkanicznego, z którego została zbudowana. Jej granice rozciągają się aż do podnóża dwóch stratowulkanów: El Misti (5822 m n.p.m.) i Chachani (6057 m n.p.m.), które razem z białymi budynkami miasta tworzą zapierający dech w piersi krajobraz. Przejdziemy się jej pełnymi kolonialnej architektury ulicami i odwiedzimy serce starego miasta – Plazę Principal de la Virgen de la Asuncion, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W poszukiwaniu Inków 148

Colca - najgłębszy kanion na Ziemi

Tak jest! Każda wycieczka do Peru ma w planach ten kanion. Jego zbocza wznoszą się nawet na 4200 metrów wysokości, co czyni go najgłębszym kanionem na świecie. Potężne formy skalne tworzą zaś jedyny w swoim rodzaju krajobraz, który z pewnością na zawsze pozostanie w Twojej pamięci. W kanionie odwiedzimy wyjątkowy punkt widokowy przy Krzyżu Kondora oraz zrelaksujemy się w tamtejszych gorących źródłach. 

Cuzco – stolica inkaskiego imperium

Nazwa “Cuzco” z języka keczua tłumaczy się jako Pępek Świata. Uznawane jest ono za pierwszą stolicę Imperium Inków, a zarazem pierwszą stolicę Peru. Wyprawa do tego miasta pozwoli nam dokładnie zgłębić jego historię. Cuzco przeżywało rozkwit w XV w. W XVI wieku, zostało zaś zdobyte przez hiszpańskich konkwistadorów i całkowicie spalone. W jego miejscu Hiszpanie wznieśli nowe miasto, a z czasów inkaskich zachowały się jedynie pozostałości zabudowań.

Życie nocne Cuzco

Podczas naszej wyprawy będziecie mieć możliwość spędzić dwa wieczory w Cuzco. Jest to świetny czas, aby zobaczyć jak wygląda nocne miasto i jak się bawią Peruwiańczycy. Jest to też świetny moment, by pospacerować uliczkami pełnymi zabytków i spróbować peruwiańskiej kuchni. Warto też odwiedzić małe sklepiki prowadzone przez rdzennych mieszkańców. Cuzco oferuje wiele, zarówno za dnia jak i nocą.

W poszukiwaniu Inków 76

Machu Picchu – nowy cud świata

Machu Picchu przez wielu uznawany jest za najwspanialszy z nowych cudów świata. Absolutnie się z tym zgadzamy! Nasza wyprawa to nie jest zwykła wycieczka do Peru, dlatego czeka nas intensywny trekking — wymagający, ale za to pełen malowniczych pejzaży. Niesamowita panorama ze wzgórz wynagradza zaś każde zmęczenie. Usiądziemy przy alpace na jednym z tarasów otaczających miasto i zanurzymy się w widoku na wyjątkowy twór inkaskiego imperium!

Rainbow Mountain - tęczowy krajobraz

Wycieczki do Peru to nie tylko zwiedzanie zabytków i lokalnych atrakcji, ale także spora dawka aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Podczas naszej trekkingowej wyprawy zobaczymy góry Rainbow Mountain, położone na wysokości 5200 m.n.p.m. Swoje tęczowe kolory i pasy wszystkich barw świata zawdzięczają 14 minerałom, z których się składają. 2-godzinny marsz doprowadzi nas do widoku, który będziemy pamiętać przez długie lata. Jeszcze kilka lat temu góry te były przykryte śniegiem i nikt nie wiedział, jaki cud natury się pod nim skrywa… 

Titicaca - gdzie narodziło się słońce

Jezioro Titicaca jest kolejnym miejscem, do którego zmierza nasza wyprawa. Peru i Boliwia graniczą ze sobą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi pasmami Andów. To właśnie na ich brzegach rozlewają się wody tego zbiornika wodnego. Według legend Inków w jeziorze Titicaca narodzili się pierwsi Inkowie, stwórca świata bóg Wirakocza oraz samo Słońce, czyli Tayta Inti. Wybierzemy się tu na rejs, podczas którego odwiedzimy najpiękniejsze wyspy na jeziorze i spędzimy noc u lokalnej rodziny, poznając życie miejscowej ludności u źródeł. 

BOLIWIA

Organizujemy nie tylko wyprawy do Peru. Także Boliwia znajduje się w naszych podróżniczych planach. Jest to najwyżej położony, najbardziej odizolowany i niedostępny kraj Ameryki Południowej. Z jednej strony jedno z najbiedniejszych ekonomicznie państw kontynentu, ale z drugiej niewątpliwie jeden z najbogatszych krajobrazowo. Widok zachodzącego słońca nad pustynią, stada flamingów i cudowny La Paz — to wszystko czeka na Ciebie! 

W poszukiwaniu Inków 96

La Paz – Miasto ponad wszystkie miasta

Położone na wysokości 3500-4000 m n.p.m. w Andach Środkowych La Paz tworzy, razem El Alto, ponad dwumilionową aglomerację miejską. Jego położenie wśród górskich szczytów i dolin jak z innej planety, zachęca, by w nim pobyć, by ruszyć jego stromymi splątanymi ulicami, by się w nich zagubić…

Madre Luna - Dolina Księżycowa

Położona zaledwie 10 km od La Paz, Dolina Księżycowa to miejsce, którego nie może zabraknąć w planie naszej wyprawy. Niezwykły krajobraz powstał na skutek erozji, a powstałe formacje skalne mają naprawdę nieziemski charakter. Ten skalny labirynt jest  poprzecinane ścieżkami i platformami, dzięki czemu będziemy mogli wygodnie zwiedzić to piękne miejsce. 

W poszukiwaniu Inków 102

Salar de Uyuni - Jedyne w swoim rodzaju

Na płaskowyżu Altiplano, w jego boliwijskiej części, która jest największą zaraz po Tybecie wyżyną świata, rozciąga się solna pustynia. Jest to niezwykle wyjątkowe zjawisko, nie do podrobienia nigdzie indziej. Znajduje się na wysokości około 3600 m n.p.m. Jego powierzchnia jest „płaska jak stół”, dzięki czemu bez problemu możemy zobaczyć w tle góry oddalone o ponad 100 kilometrów. Ale prawdziwa magia zaczyna się w miejscu, gdzie na tym wyschniętym jeziorze faktycznie znajduje się woda, tworząc największe naturalne lustro na świecie! Na Salar de Uyuni spędzimy aż trzy dni, zjeżdżając jej najpiękniejsze zakamarki.

 

SALAR DE UYUNI DZIEŃ 1:

Uyuni – Colchani – Incahuasi Island – Pia Pia Island

Dzień pierwszy naszej wyprawy rozpoczniemy na “Cmentarzu Kolejowym”, gdzie zobaczymy pierwsze lokomotywy w Boliwi. Następnie odwiedzimy małą osadę Colchani, w której podziwiać będziemy wspaniałe rzeźby z soli. Kolejnym przystankiem będzie hotel całkowicie wykonany z soli oraz Wyspa Rybna, na której udamy się na krótki spacer. Wieczorem nacieszymy oczy kolorami zachodzącego na solnymi równinami słońca. 

SALAR DE UYUNI DZIEŃ 2:

Chiguana Desert – Lagoons – Eduardo Avaroa National Reserve – Red Lagoon – Sol de Mañana Geyser

Dzień drugi powitamy na otoczonej wulkanami solnej pustyni Chiguana. Następnie zajedziemy nad lagunę zamieszkałą przez pokaźne stada różowych flamingów. Gdy już uwiecznimy na zdjęciach jej wspaniałe krajobrazy udamy się do Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa i odwiedzimy najwyższą i najbardziej suchą pustynię na świecie — położoną na wysokości 4550 metrów Siloli. 

SALAR DE UYUNI DZIEŃ 3:

Dali Desert – Green Lagoon

Dzień trzeci spędzimy na pustyni Dali, z której inspiracje do swoich dzieł czerpał sam Salvador Dali. Odwiedzimy też gejzer Sol de Mañana, osadę Alota i wioskę San Cristobal oraz przejedziemy u podnóża wulkanu Licancabur. To będzie niezapomniana przygoda!

Niezwykłe zwierzaki Ameryki Południowej

Na wyprawie niejeden raz spotkamy wyjątkowe zwierzaki, których w Europie w środowisku naturalnym nie zobaczymy nigdzie i nigdy. Alpaki, lwy morskie, papugi, flamingi i pingiwny — to tylko niektóre ze zwierzaków, które towarzyszyć nam będą podczas odkrywania Peru i Boliwii.

KUCHNIA

Podczas wyprawy posiłki będziemy spożywać w naszych miejscach noclegowych oraz w lokalnych restauracjach i barach. W Peru warto spróbować ceviche i potraw z owoców morza. Chętni mogą skosztować także steku z alpaki i grillowanej świnki morskiej. Boliwia zaś słynie z pysznych zup i cuñapé – bułeczek z mąki jukowej lub maniokowej z serem.

NOCLEGI

Nasza wyprawa Peru-Boliwia ma charakter typowo backpackerski. Spać będziemy w miejscowych hostelach i guesthousach, w 2-5-osobowych pokojach. Cena takich noclegów jest bardzo niska, a do tego panuje w nich lokalny klimat. Czekają nas noce w naprawdę pięknych lokalizacjach!

TRANSPORT

Wyprawa z Solistami to coś więcej niż objazdowa wycieczka. Peru i Boliwię będziemy przemierzać lokalnymi autobusami dalekobieżnymi oraz pociągami na trasie przy Machu Pichu. Podróżowanie publicznymi środkami transportu pozwoli nam na poznanie codziennego życia tubylców od podszewki.

Atrakcje dodatkowe

Nazca - lot awionetką

A tej niezwykłej atrakcji niestety często nie ma w planach standardowa wycieczka do Peru i Boliwii. Za to na Solistowej wyprawie czeka nas lot awionetką nad połaciami płaskowyżu Nazca! Geoglify oglądane z lotu ptaka robią jeszcze większe wrażenie niż z ziemi, a podniebne pejzaże skradną serce każdego podróżnika. Lot obsługiwany jest przez lokalną firmę i trwa około 30 min. 

 

Koszt: 400 PLN

DOŚWIADCZ:

Trekkingu do ruin Machu Picchu

Istnieją takie rzeczy, których choć raz doświadczyć powinien każdy odkrywca świata. Jednym z nich jest trekking na Machu Picchu! Owszem, jest to miejsce tłumnie odwiedzane przez wycieczki do Peru, ale też wyjątkowe, magiczne i unikatowe. Droga do ruin imperium Inków jest stosunkowo ciężka i wymagająca, ale gwarantuje najbardziej niezapomniane przeżycia i widoki nie do opisania. 

SPRÓBUJ:

Liści Koki, która pomaga na chorobę wysokościową 

W większości krajów Ameryki Południowej bardzo popularnym jest żucie liści koki, która w smaku nie jest niczym wyjątkowym, ale za to pomaga w radzeniu sobie z chorobą wysokościową. Dzięki liściom koki, nasze trekkingi po wyżynach Peru i Boliwii staną się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

SPRAWDŹ SIĘ:

Na szlaku w Górach Tęczowych

Nasze wyprawy do Peru i Boliwii to wyjątkowe doświadczenie dla miłośników aktywnego i pełnego wrażeń spędzania czasu. Swoją kondycję sprawdzić będziemy mogli podczas trekkingu w Górach Tęczowych. Czeka nas wymagająca, ale wypełniona zjawiskowymi pejzażami wędrówka!

ODETCHNIJ:

Na wyspie Uros jeziora Titicaca

Jednym z najbardziej klimatycznych miejsc, jakie odwiedzimy podczas wyprawy Peru-Boliwia jest wyspa Uros na jeziorze Titicaca. Znajdziemy tu czas, aby posiedzieć, odpocząć i nacieszyć się pięknymi widokami, a także poobserwować zwyczaje tubylców. Wystaw twarz w stronę słońca, weź głęboki oddech i poczuj prawdziwy relaks ciała i duszy.

xx
xx
xx
xx

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Poznasz fascynująca kulturę i historię Inków
 • Popłyniesz dookoła Islas Ballestas – czyli Peruwianskiego Galapagos
 • Zwiedzisz 2 kraje!
 • Staniesz na brzegu najwyżej położonego jeziora na świecie
 • Przeżyjes świetną przygodę jeżdżąc buggy po pustynnej Oazie
 • Odwiedzisz najwyżej położoną stolice na świecie - La Paz
 • Przemierzysz Salar de Uyuni samochodem terenowym
 • Zobaczysz lamy i flamingi
 • Bedziesz sie swietnie bawic w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor
Marek Wójciak

Transport

Wygodne połączenie z

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

LIM/LPB

Lima/ La Paz

LPB/LIM

La Paz/Lima

plane icon

WAW/BER

Warszawa/Berlin

Cena biletu

3400 pln - 3600 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

11360 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 4000 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 4000 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

800 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • 14 noclegów w pokojach 2-4 osobowych w większości ze wspólną łazienką
 • 1 nocleg podczas trekingu do kanionu Kolka
 • 2 noclegi podczas wycieczki przez Salar de Uyuni
 • Zwiedzanie Limy
 • Wstęp do Machu Picchu
 • Rejs dookoła Islas Ballestas
 • Rejs po jeziorze Tititaca
 • Przejazd Buggy + Sandboarding w Huacachinie
 • Trekking w Tęczowe góry
 • Punkt widokowy Krzyż Kondora
 • 3 dniowa Wyprawa Terenówkami na Salar de Uyuni
 • Wyżywienie podczas 3 dniowej wyprawy na Salar de Uyuni
 • Koszty transportu autobusami międzymiastowymi
 • Zwiedzanie Doliny Księżycowej w Boliwii
 • Opiekę polskiego lidera
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Składki Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)
 • Pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia (poza Salar de Uyuni)
 • Biletu Lotniczego
 • Przejazd konno w Tęczowych górach – 25 USD
 • Kąpiel w gorących źródłach w Aguas Calientes 25PLN
 • Dodatkowego wstępu do Muzeów w Limie/Cusco

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader