Peru | Boliwia | Chile

Kwintesencja Ameryki Południowej
Wybierz termin

Kwintesencja Ameryki Południowej

Lider: Olga Potempa

Kwintesencja Ameryki Południowej

Ameryka Południowa jest regionem charakteryzującym się niezwykłą różnorodnością w każdej możliwej sferze: kulturowej, religijnej, kulinarnej, czy krajobrazowej. To miejsce zetknięcia się ze sobą kultur -  rdzennej oraz europejskiej, które po burzliwym okresie konkwisty współistniały i mieszały się ze sobą nawzajem. Wyprawa do Peru, i Boliwii pozwoli nam spotkać się z kulturami prekolumbijskimi, które zachowały się tutaj między innymi dzięki majestatycznym i niegdyś nie tak łatwo dostępnym, Andom – masywie, który przecina większość krajów Ameryki Południowej. Przemierzymy razem najbardziej wyjątkowe miejsca w tej górskiej krainie, aby dotrzeć do jednego z najbardziej rozwiniętych krajów w regionie – Chile. Podczas tej podróży odnajdziemy niezwykłe miejsca, poznamy ich smutną, ale i bardzo interesującą historię, a także odkryjemy niesamowite perełki krajobrazowe, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. Zapraszamy na szaloną wyprawę przez kontynent kontrastów, który zwiedzimy w iście solistowym stylu. To nie jest typowa wycieczka do Peru, Boliwii i Chile, ale prawdziwa przygoda z dużą dawką adrenaliny i ekscytacji!

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Podczas jednej wyprawy odwiedzisz, aż 3 kraje Ameryki Południowej - niezwykle różnorodnego i fascynującego kontynentu.
icon Poznasz tajemniczą kulturę i historię Państwa Inków, którzy stworzyli 12 milionowe imperium.
icon Zobaczysz na własne oczy Machu Picchu - jeden z nowych cudów świata, najlepiej zachowane miasto Inków.
icon Popłyniesz dookoła Islas Ballestas – czyli Peruwianskiego Galapagos.
icon Staniesz na brzegu najwyżej położonego jeziora na świecie - Titicaca.
icon Spędzisz noc w najgłębszym kanionie świata.
icon Odwiedzisz najwyżej położoną stolice na świecie - La Paz.
icon Przemierzysz Salar de Uyuni samochodem terenowym i zrobisz sobie epickie zdjęcie na solnisku.
icon Spotkasz lamy, flamingi, alpaki, a nawet lwy morskie.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Magiczne ruiny Machu Picchu Istnieją takie rzeczy, których choć raz doświadczyć powinien każdy odkrywca świata. Jednym z nich jest...

Magiczne ruiny Machu Picchu

Istnieją takie rzeczy, których choć raz doświadczyć powinien każdy odkrywca świata. Jednym z nich jest wizyta na Machu Picchu! Owszem, jest to miejsce tłumnie odwiedzane przez wycieczki do Peru, ale też wyjątkowe, magiczne i unikatowe. Droga do ruin imperium Inków jest stosunkowo ciężka i wymagająca, ale gwarantuje najbardziej niezapomniane przeżycia i widoki nie do opisania. 

arrow
SPRÓBUJ:

Liści Koki, która pomaga na chorobę wysokościową  W większości krajów Ameryki Południowej bardzo popularnym jest żucie liści koki,...

Liści Koki, która pomaga na chorobę wysokościową 

W większości krajów Ameryki Południowej bardzo popularnym jest żucie liści koki, która w smaku nie jest niczym wyjątkowym, ale za to pomaga w radzeniu sobie z chorobą wysokościową. Dzięki liściom koki, nasze trekkingi po wyżynach Peru, Boliwii i Chile staną się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Na szlaku w Górach Tęczowych Nasze wyprawy do Peru i Boliwii to wyjątkowe doświadczenie dla miłośników aktywnego i pełnego wrażeń ...

Na szlaku w Górach Tęczowych

Nasze wyprawy do Peru i Boliwii to wyjątkowe doświadczenie dla miłośników aktywnego i pełnego wrażeń spędzania czasu. Swoją kondycję sprawdzić będziemy mogli podczas trekkingu w Górach Tęczowych. Czeka nas wymagająca, ale wypełniona zjawiskowymi pejzażami wędrówka!

arrow
ODETCHNIJ:

Na wyspie Uros jeziora Titicaca Jednym z najbardziej klimatycznych miejsc, jakie odwiedzimy podczas wyprawy Peru-Boliwia-Chile jes...

Na wyspie Uros jeziora Titicaca

Jednym z najbardziej klimatycznych miejsc, jakie odwiedzimy podczas wyprawy Peru-Boliwia-Chile jest wyspa Uros na jeziorze Titicaca. Znajdziemy tu czas, aby posiedzieć, odpocząć i nacieszyć się pięknymi widokami, a także poobserwować zwyczaje tubylców. Wystaw twarz w stronę słońca, weź głęboki oddech i poczuj prawdziwy relaks ciała i duszy.

arrow
BOLIWIA + CHILE + PERU
bottom bottom

Plan wyprawy

PERU:
arrow
Lima
arrow
Paracas
arrow
Islas Ballestas
arrow
Huacachina
arrow
Nazca
arrow
Arequipa
arrow
Kanion Colca
arrow
Cuzco
arrow
Rainbow Mountain
arrow
Macchu Pichu
arrow
Jezioro Titicaca
arrow
BOLIWIA:
arrow
La Paz
arrow
Dolina Księżycowa
arrow
Salar de Uyuni
arrow
CHILE:
arrow
Atacama
arrow
San Pedro
arrow
Santiago de Chile
arrow
PERU

PERU - kolebka imperium Inków

Wyprawa do tego zróżnicowanego krajobrazowo i kulturowo miejsca gwarantuje moc atrakcji. To tu, pośród sięgających 6 tysięcy m n.p.m. rozwijało się imperium „dzieci słońca”, jak nazywani są Inkowie. Mistyczne i majestatyczne Machu Picchu, przepyszna kuchnia, fascynująca kultura, cudowna i zatłoczona Lima oraz krajobrazy natury, które zapierają dech w piersiach! Wyprawa do Peru to marzenie każdego podróżnika. Jaki jest koszt zwiedzania tego kraju z Solistami? Które miejsca warto zobaczyć? Zaraz wszystkiego się dowiesz! 

Lima – stolica Peru z kolonialną starówką, artystycznym „SoHo” oraz luksusowym Miraflores

Czy wiesz, że w Limie mieszka co trzeci obywatel Peru? Wyprawa do tego malowniczego miasta niewątpliwie zapadnie w pamięć każdemu z nas. Lima położona jest nad oceanem, a dokładniej na potężnym klifie. Przez wiele lat była miastem królów, głównie za sprawą Francisco Pizarro. Za jego czasów stolica Peru była jednym z najbogatszych miast całej Ameryki Południowej. Spacerując uliczkami starego miasta, można odkryć niezwykłe zaułki oraz kupić wszelakie peruwiańskie wyroby.

 

arrow

Paracas – Księżycowe Wybrzeże

Paracas to klimatyczne miasto portowe otoczone pustynnymi wzgórzami rezerwatu o tej samej nazwie. Znane jest z tego, że 1820 roku bohater narodowy, generał Jose de San Martin wyruszył stąd z marszem wyzwolenia Peru spod panowania Hiszpan. Jednak przyjezdnych najbardziej zachwyca swoim otoczeniem. Tutejszy pas brzegowy przypomina nieco krajobraz niczym z kosmosu, dlatego przez wielu nazywany jest “księżycowym wybrzeżem”. Paracas to również dom wielu wyjątkowych gatunków ptaków, między innymi flamingów, albatrosów, kormoranów i pingwinów. Szczęśliwcy spotkają tu także lwy morskie.

arrow

Islas Ballestas – peruwiańskie Galapagos

Czy marzyliście kiedyś, żeby udać się na Galapagos? A wiecie, że Peru ma swoje małe wyspy które mogą być jego namiastką? Islas Ballestas jest rezerwatem z olbrzymią ilością ptactwa i zwierząt morskich. Spotkać tu można mewy głuptaki, pelikany, lwy morskie oraz pingwiny Humboldta! Podczas naszej wyprawy do Peru wybierzemy się w rejs wokół tych niezwykłych wysepek, aby z bliska móc podziwiać wszystkie te niezwykłe zwierzęta.

arrow

Huacachina – oaza wśród wydm

Huacachina jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki do Peru. Ta wyjątkowa oaza znajduje się na peruwiańskiej Pustyni Przybrzeżnej graniczącej z północnymi krańcami pustyni Atakama. Położona wśród wysokich piaszczystych wydm oaza przypomina filmową scenerię, prawdziwy miraż z Sahary. Czeka nas też dodatkowa dawka adrenaliny podczas przejażdżki buggy po wydmach, a także sandboardingu. Emocje gwarantowane! 

Buggy - przejażdżka po wydmach

Przejażdżka po pustynnych bezdrożach? Off road po wydmach? Takich przeżyć może doświadczyć Ci wycieka buggy – specjalnym terenowym pojazdem – po terenach pobliskiego Parku Narodowego Paracas. Przez tereny pustynne dojedziemy aż do wybrzeża Zatoki Paracas z widokami na Ocean Spokojny. To nie tylko dawka adrenaliny, ale także okazja do podziwiania przepięknych krajobrazów. W trakcie wycieczki będziemy też mogli spróbować sandboardingu, a więc zjazdu na desce przypominającej snowboard z piaszczystych gór.

arrow

Nazca – tajemnicze geoglify

Podczas solistowej wyprawy do Peru odwiedzimy pustynny płaskowyż Nazca – miejsce unikatowe w skali światowej. Tutejsze pustynne wzgórza pokrywają tajemnicze geoglify, czyli rysunki naziemne przedstawiające zwierzęta, rośliny i figury geometryczne. Rysunki zajmują obszar ponad 450 km2 płaskowyżu. Nie jest pewne kiedy zostały stworzone, ale naukowcy przypuszczają, że wykonali je Indianie Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. Mimo to ONZ określił je „jedną z najbardziej nieprzeniknionych zagadek archeologii”. Będziemy je podziwiać także z El Mirador – gdzie jest wieża widokowa. 

 

 

 

 

arrow

Arequipa – białe miasto u stóp wulkanów

Położona na wysokości 2325 m n.p.m Arequipa nazywana jest „białym miastem” ze względu na kolor tufu wulkanicznego, z którego została zbudowana. Jej granice rozciągają się aż do podnóża dwóch stratowulkanów: El Misti (5822 m n.p.m.) i Chachani (6057 m n.p.m.), które razem z białymi budynkami miasta tworzą zapierający dech w piersi krajobraz. Przejdziemy się jej pełnymi kolonialnej architektury ulicami i odwiedzimy serce starego miasta – Plazę Principal de la Virgen de la Asuncion, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

arrow

Colca – najgłębszy kanion na Ziemi

Tak jest! Każda wycieczka do Peru ma w planach ten kanion. Jego zbocza wznoszą się nawet na 4200 metrów wysokości, co czyni go najgłębszym kanionem na świecie (dwa razy głębszym od Wielkiego Kanionu w USA!). Potężne formy skalne tworzą zaś jedyny w swoim rodzaju krajobraz, który z pewnością na zawsze pozostanie w Twojej pamięci. W kanionie odwiedzimy wyjątkowy punkt widokowy przy Krzyżu Kondora oraz zrelaksujemy się w tamtejszych gorących źródłach. 

Sanagalle - trekking w dół kanionu

Podczas wyprawy do Peru nie będziemy spoglądać na Kanion Colca jedynie z góry. Zagłębimy się także do jego wnętrza. Naszą wędrówkę rozpoczniemy w wiosce Cabanaconde, która znajduje się, wydawałoby się, na końcu świata. Z przepięknymi widokami wokół i uśmiechniętymi, żyjącymi powolnym rytmem mieszkańcami. My wyruszymy na ok. 5 h trekking schodząc w dół Kanionu, gdzie czeka nas nocleg w oazie Sangalle. Następnego dnia, ruszymy na wspinaczkę z powrotem, której zwieńczeniem będzie relaksująca kąpiel w gorących źródełkach. Co za przygoda!

arrow

Cuzco – stolica inkaskiego imperium

Nazwa “Cuzco” z języka keczua tłumaczy się jako Pępek Świata. Uznawane jest ono za pierwszą stolicę Imperium Inków, a zarazem pierwszą stolicę Peru. Wyprawa do tego miasta pozwoli nam dokładnie zgłębić jego historię. Cuzco przeżywało rozkwit w XV w. W XVI wieku, zostało zaś zdobyte przez hiszpańskich konkwistadorów i całkowicie spalone. W jego miejscu Hiszpanie wznieśli nowe miasto, a z czasów inkaskich zachowały się jedynie pozostałości zabudowań.

arrow

Stolica Imperium - pępek świata inków

Cuzco, to ostatnia stolica Imperium Inków, położona w chmurach (na wysokości 3300 m n.p.m!). Nazywali je „pępkiem świata” i wierzyli, że stanowiło ono źródło życia. Przed 1438 rokiem Państwo Inków było znane właśnie jako Królestwo Cuzco. Stuktury, które stworzyli na terenach dzisiejszego Peru i Boliwii w XI wieku, w ciągu zaledwie 200 lat rozrosły się do 12 milionowego imperium. Mimo że nie znali koła i wozów, szacuje się, że wybudowali sieć brukowanych dróg liczą ok. 40 tysięcy km oraz monumentalne kamienne budowle. W trakcie naszej wyprawy zagłębimy się w historię i poznamy dokonania Inków.

arrow

Machu Picchu – nowy cud świata

Machu Picchu przez wielu uznawane jest za najwspanialszy z nowych cudów świata. Absolutnie się z tym zgadzamy! Położone na wysokości 2400 m n.p.m. najlepiej zachowane pozostałości inkaskiego miasta i dowód na jego potęgę w czasach świetności (XV wiek). Usiądziemy przy alpace na jednym z tarasów otaczających miasto i zanurzymy się w widoku na wyjątkowy twór inkaskiego imperium! 

Rainbow Mountain – tęczowy krajobraz

Wycieczki do Peru to nie tylko zwiedzanie zabytków i lokalnych atrakcji, ale także spora dawka aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Podczas naszej trekkingowej wyprawy zobaczymy góry Rainbow Mountain, położone na wysokości 5200 m.n.p.m. Swoje tęczowe kolory i pasy wszystkich barw świata zawdzięczają 14 minerałom, z których się składają. 2-godzinny marsz doprowadzi nas do widoku, który będziemy pamiętać przez długie lata. Jeszcze kilka lat temu góry te były przykryte śniegiem i nikt nie wiedział, jaki cud natury się pod nim skrywa… 

arrow

Titicaca – najwyżej położone jezioro świata

Jezioro Titicaca jest kolejnym miejscem, do którego zmierza nasza wyprawa. Peru i Boliwia graniczą ze sobą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi pasmami Andów. To właśnie na ich brzegach rozlewają się wody tego zbiornika wodnego. Według legend Inków w jeziorze Titicaca narodzili się pierwsi Inkowie, stwórca świata bóg Wirakocza oraz samo Słońce, czyli Tayta Inti. Wybierzemy się tu na rejs, podczas którego odwiedzimy najpiękniejsze wyspy na jeziorze.

arrow
BOLIWIA

Boliwia - odizolowany zakątek kontynentu

Organizujemy nie tylko wyprawy do Peru. Także Boliwia znajduje się w naszych podróżniczych planach. Jest to najwyżej położony, najbardziej odizolowany i niedostępny kraj Ameryki Południowej. Z jednej strony jedno z najbiedniejszych ekonomicznie państw kontynentu, ale z drugiej niewątpliwie jedno z najbogatszych krajobrazowo. Widok zachodzącego słońca nad pustynią, stada flamingów i cudowny La Paz — to wszystko czeka na Ciebie! 

La Paz – metropolia pośród szczytów

Położone na wysokości 3500-4000 m n.p.m. w Andach Środkowych La Paz tworzy, razem z El Alto, ponad dwumilionową aglomerację miejską. Jego położenie wśród górskich szczytów i dolin jak z innej planety, zachęca, by w nim pobyć, by ruszyć jego stromymi splątanymi ulicami, by się w nich zagubić. Stolica Boliwii zapiera dech w piersiach, nie tylko ze względu na wysokość nad poziomem morza! 

arrow

Madre Luna – Dolina Księżycowa

Położona zaledwie 10 km od La Paz, Dolina Księżycowa to miejsce, którego nie może zabraknąć w planie naszej wyprawy. Niezwykły krajobraz powstał na skutek erozji, a powstałe formacje skalne mają naprawdę nieziemski charakter. Ten skalny labirynt jest  poprzecinane ścieżkami i platformami, dzięki czemu będziemy mogli wygodnie zwiedzić to piękne miejsce. 

arrow

Salar de Uyuni – Jedyne w swoim rodzaju

Na płaskowyżu Altiplano, w jego boliwijskiej części, która jest największą zaraz po Tybecie wyżyną świata, rozciąga się solna pustynia. Jest to niezwykle wyjątkowe zjawisko, nie do podrobienia nigdzie indziej. Znajduje się na wysokości około 3600 m n.p.m. Jego powierzchnia jest „płaska jak stół”, dzięki czemu bez problemu możemy zobaczyć w tle góry oddalone o ponad 100 kilometrów! Prawdziwa magia zaczyna się w miejscu, gdzie na tym wyschniętym jeziorze pozostały resztki wody, która nie odparowała, tworząc największe naturalne lustro na świecie! 

 

SALAR DE UYUNI

Uyuni – Colchani – Incahuasi Island – Pia Pia Island

Dzień pierwszy naszej wyprawy rozpoczniemy na “Cmentarzu Kolejowym”, gdzie zobaczymy pierwsze lokomotywy w Boliwi. Następnie odwiedzimy małą osadę Colchani, w której podziwiać będziemy wspaniałe rzeźby z soli. Kolejnym przystankiem będzie hotel całkowicie wykonany z soli oraz Wyspa Rybna, na której udamy się na krótki spacer. Wieczorem nacieszymy oczy kolorami zachodzącego na solnymi równinami słońca. 

arrow

Pustyni Chiguana

Chiguana Desert – Lagoons – Eduardo Avaroa National Reserve – Red Lagoon – Sol de Mañana Geyser

Dzień drugi powitamy na otoczonej wulkanami solnej pustyni Chiguana. Następnie zajedziemy nad lagunę zamieszkałą przez pokaźne stada różowych flamingów. Gdy już uwiecznimy na zdjęciach jej wspaniałe krajobrazy udamy się do Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa i odwiedzimy najwyższą i najbardziej suchą pustynię na świecie — położoną na wysokości 4550 metrów Siloli. 

arrow

Pustynia Dali

Dali Desert – Green Lagoon

Dzień trzeci spędzimy na pustyni Dali, z której inspiracje do swoich dzieł czerpał sam Salvador Dali. Odwiedzimy też gejzer Sol de Mañana, osadę Alota i wioskę San Cristobal oraz przejedziemy u podnóża wulkanu Licancabur. To będzie niezapomniana przygoda!

arrow
CHILE

CHILE - najwęższy kraj świata

Chile jest jednym z najwęższych krajów na świecie. W swoim najszerszym miejscu mierzy bowiem zaledwie 468 kilometrów szerokości, a najwęższym zaledwie 90. Jest to jedno z najbardziej rozwiniętych państw Ameryki Południowej, a niesamowitą atmosferę w kraju tworzą jego mieszkańcy, wspaniałe krajobrazy i wyjątkowe zabytki. W Chile czeka nas zderzenie kontrastów – zajrzymy zarówno na uznawaną za jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie Atakamę, jak i do latynoskiej 7milionej metropolii Santiago do Chile. 

Atakama - mglista pustynia

Uznawana jest za jedno z najsuchszych miejsc na świecie. Roczna suma opadów nie przekracza tu 100 mm, a są na pustyni nawet miejsca, gdzie od czasów prowadzenia pomiarów nie spadła ani kropla deszczu. Na terenie pustyni znajduje się niewielkie miasteczko San Pedro, które jest ważnym punktem turystycznym i bazą wypadową do odkrywania Atakamy. Rejon ten jest niezwykle zróżnicowany, jeżeli chodzi o budowę i może być prawdziwym rajem dla geologów. W jego wnętrzu kryje się wiele minerałów – m.in żelazo, miedź, czy ołów, a na powierzchni znajdziemy grubą warstwę soli.

arrow

SAN PEDRO DE ATACAMA – MIASTECZKO PRZY PUSTYNI

San Pedro de Atacama to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc na mapie Chile. Jego niska zabudowa pełna niewielkich, sklepików rozciąga się tuż przy pustyni Atacama. W San Pedro przejdziemy się labiryntem wąskich uliczek, a chętni będą mogli zrobić zakupy. Ceny na większości tutejszych straganów są bardzo atrakcyjne, dlatego warto zaopatrzyć się w pamiątki, żywność czy sztukę lokalnych artystów.

arrow

SANTIAGO DE CHILE – STOLICA U PODNÓŻY ANDÓW

Podczas wyprawy odwiedzimy też Santiago de Chile, czyli stolicę i największe miasto kraju. W jego murach zabytki stoją tuż przy nowoczesnych wieżowcach, a historia łączy się z teraźniejszością. Na szczególną uwagę zasługuje też położenie stolicy. Leży ona bowiem tuż przy ośnieżonych szczytach przedgórza andyjskiego, które stanowią zjawiskowe tło dla miejskiego pejzażu. Miasto słynie ze swojego street artu, wielu punktów widokowych – m.in na wzgórzu San Cristobal – oraz najważniejszej katedry Chile i innych zabytków. Naszą wyprawę zakończymy odkrywając tajemnice tej wspaniałej metropolii! 

arrow

Niezwykłe zwierzaki Ameryki Południowej

Na wyprawie niejeden raz spotkamy wyjątkowe zwierzaki, których w Europie w środowisku naturalnym nie zobaczymy nigdzie i nigdy. Alpaki, lwy morskie, papugi, flamingi i pingiwny — to tylko niektóre ze zwierzaków, które towarzyszyć nam będą podczas odkrywania Peru, Boliwii i Chile.

arrow

LOKALNA KUCHNIA

Podczas wyprawy posiłki będziemy spożywać w naszych miejscach noclegowych oraz w lokalnych restauracjach i barach. W Peru warto spróbować ceviche i potraw z owoców morza. Chętni mogą skosztować także steku z alpaki i grillowanej świnki morskiej. Boliwia zaś słynie z pysznych zup i cuñapé – bułeczek z mąki jukowej lub maniokowej z serem. Natomiast w Chille raj dla siebie znajdą miłośnicy dań mięsnych. Znajdziemy tu też jedno z najlepszych awokado na świecie.

arrow

NOCLEGI

Nasza wyprawa Peru-Boliwia-Chile ma charakter typowo backpackerski. Spać będziemy w miejscowych hostelach i guesthousach, w 2-5-osobowych pokojach, z łazienkami prywatnymi lub współdzielonymi. Jedną noc spędzimy w oazie położonej w Kanionie Kolka, a 2 noce na Salar de Uyni.  Stosunek jakości do ceny w takich miejscach jest naprawdę dobry, a do tego panuje w nich lokalny klimat. Czekają nas noce w naprawdę pięknych lokalizacjach!

arrow

TRANSPORT

Wyprawa z Solistami to coś więcej niż objazdowa wycieczka. Peru, Boliwię i Chile będziemy przemierzać lokalnymi autobusami dalekobieżnymi, w tym także nocnymi, oraz pociągami na trasie przy Machu Pichu. Podróżowanie publicznymi środkami transportu pozwoli nam na poznanie codziennego życia tubylców od podszewki. Będziemy przemieszczać setki kilometrów, często krętymi drogami, odkrywając prawdziwe oblicze Ameryki Południowej. Dodatkowo, czekają nas rejsy łodziami po jeziorze Titicaca i Islas Ballestas, czy lot wewnętrzny w Chile. 

arrow
Atrakcje dodatkowe

Rafting na rzece Chilli (Arequipa)

Odkryj ekscytujący świat raftingu w malowniczej dolinie Chillina! Czeka na Ciebie trzygodzinna przygoda, która zapewni Ci niezapomniane wrażenia. Pod okiem profesjonalnych instruktorów ujarzmisz wszelkie spiętrzenia na rzece. Podczas emocjonującej przygody będziesz mieć okazję podziwiać malownicze krajobrazy i przełomowe widoki, które zapewnią Ci niezapomniane wspomnienia.

Koszt: ok. 170 PLN

Czas trwania: ok. 3 godziny
Cena zawiera transfer, wyposażenie i drobną przekąskę.

arrow

Nazca – lot awionetką

Wznieś się do nieba i podążaj za tajemniczymi liniami w magicznym przelocie awionetką nad Pustynią Nazca! W trakcie niezapomnianej podróży będziesz miał okazję podziwiać olbrzymie geoglify, które układają się w kształty zwierząt, roślin i różnorodnych geometrycznych wzorów. Doświadczysz również przepięknych widoków pustyni i otaczających gór, które dodadzą niepowtarzalnego uroku i wrażeń podczas Twojej przygody.

Koszt: ok. 600 PLN
Czas trwania: 30 min

arrow

Przejażdżka buggy w PN Paracas

Przekonaj się osobiście, jak niezwykłe i spektakularne mogą być wydmy i krajobrazy pustyni! Wskocz w buggy, specjalny terenowy pojazd, który pozwoli Ci eksplorować pustynne krajobrazy i wydmy w niecodzienny sposób. Doświadcz niezwykłego uczucia wolności, podążając za doświadczonym przewodnikiem, który pokaże Ci najpiękniejsze i najważniejsze miejsca w Parku Narodowym Paracas.

Koszt: ok. 170 PLN
Czas trwania: ok. 2h

arrow

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA

Macu Micchu
POSŁUCHAJ NASZEGO PODCASTU O WYPRAWIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liderzy wyprawy

Natalia
Kędra
Olga
Potempa
Beata
Kij
Klaudia
Potakowska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
LIM
Lima

Powrót:

LPB/LIM/SCL ?
La Paz/Lima/Santiago
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
5100 - 5700 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

14 noclegów w pokojach 2-4 osobowych ( niektóre ze wspólną łazienką)

o

1 nocleg podczas trekkingu do kanionu Colca

o

2 noclegi podczas wycieczki przez Salar de Uyuni (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami, a drugiej nocy pokoje 6 osobowe ze wspólną łazienką)

o

lot wewnętrzny Calama - Santiago

o

transfery lotniskowe

o

transport taxówkacmi w Limie

o

trzy przejazdy busami nocnymi Nazca Arequipa, Arequipa - Cuzco. La Paz - Uyuni)

o

koszty transportu autobusami międzymiastowymi (Lima -Paracas, Ica - Nasca)

o

przejazd taxówkami w Cusco

o

przejazd taxówkami w Arequipa

o

pociag na trasie Cusco - Aguas Caliente

o

pociąg na trasie Aguas Caliente - Cusco

o

przejazd prywatnym busem z kierowcą i paliwem na trasie Cusco - Puno

o

opłaty dworcowe w Arequipa

o

opłaty dworcowe w La Paz

o

przejazd kolejką miejską w La Paz

o

bilet na metro w Santiago de Chile

o

rejs po jeziorze Tititaca

o

1,5 h rejs dookoła Islas Ballestas z przewodnikiem

o

przejazd 9 osobowymi buggy na pustyni w Huacachina

o

sandboarding w Huacachina

o

3 dniową wyprawę terenówkami po Salar de Uyuni z pełnym wyżywieniem, przewodnikiem oraz wstępem do gorących źródeł

o

zwiedzanie Limy z przewodnikiem

o

bilet wstępu do Museo Larco

o

bilet wstępu do parku fontann w Limie

o

bilet wstępu do Parku Narodowego Paracaso

o

opłata administracyjna za wstęp na molo w Islas Baletas

o

bilet wstępu na wieżę widokową w Nazca

o

bilet wstępu do ruin w Nazca

o

2 dniową wyprawę do Kanionu Kolka ( prywatny transport, przewodnik, nocleg, 2 x śniadanie, lunch, kolacja)

o

bilet wstępu do Kaniony Kolka

o

bilet wstępu na gorące źródła w Kolka

o

bilet wstępu do Machu Picchu

o

przewodnik w Machu Picchu

o

bilet wstępu w Górach Tęczowych

o

wycieczkę po Górach Tęczowych z transportem, śniadaniem

o

wejście na punkt widokowy Krzyż Kondora

o

bilet wstępu do świątyni Coricancha w Cuzco

o

zwiedzanie miasta Cuzco oraz opłatę turystyczną

o

bilet wstępu na baseny termalne Aguas Caliente

o

zwiedzanie Doliny Księżycowej

o

zwiedzanie pustyni Atacama

o

wjazd kolejką na wzgóze San Cristobali w Santiago de Chile

o

opiekę polskiego, doświadczonego lidera władającego językiem hiszpańskim

o

pakiet Solisty

o

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

Składki Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

Wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)

o

Wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

biletu Lotniczego (zakup po stronie Klubu)

x

wyżywienia

x

dodatkowego wstępu do Muzeów w Limie/Cusco

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Marzec
Wrzesień
Październik
Listopad
WYLOT: WARSZAWA - GRUPA PRYWATNA
09.03.25 - 30.03.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 5100 PLN
Cena wyprawy 12100 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA
16.09.24 - 07.10.24
Lider Mateusz Poproch
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA
02.10.24 - 23.10.24
Lider Natalia Kędra
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA
10.10.24 - 31.10.24
Lider Natalia Szubra
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA
07.11.24 - 28.11.24
Lider Magdalena Jackiewicz
Brak miejsc
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next