Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych

Wśród gór Kaukazu – Gruzja dla aktywnych Gruzja

Gruzja była w Solistowym menu od samego początku. Chyba każdy kto tam był zakochał się w tym kraju. W jego górach, jedzeniu i gościnności lokalnych mieszkańców. Po tylu latach przyszedł czas na odświeżenie tego kierunku – Gruzja w wersji jak najbardziej aktywnej. Coś dla miłośników pięknych widoków i trekingowych butów. Najpiękniejsze miejsca podziwiane nie z okna busa, a z plecakiem na plecach! Całe dnie wędrówek po górach – by to słynne jedzenie smakowało wieczorem jeszcze lepiej! Gruzja dla aktywnych – kto ma odwagę trekingowo rzucić wyzwanie Kaukazowi?

#soliściteam

 

 

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • USHGULI
 • MESTIA
 • STEPANCMINDA
 • TBILISI
 • SIGHNAGHI
 • GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA
 • KACHETIA
 • TWIERDZA ANNANURI

AKTYWNY WYPOCZYNEK W PIĘKNEJ KAUKASKIEJ SCENERII

Widząc malownicze krajobrazy gór Kaukazu nie sposób spokojnie usiedzieć w miejscu – sama sceneria wzbudza w człowieku nieodpartą chęć wyruszenia w pieszą wędrówkę! Zgadzacie się? To nie mogliście trafić lepiej! Zapraszamy na aktywną wyprawę po Gruzji, podczas której odbędziemy kilka niesamowitych trekkingów po kaukaskich szlakach. Każdy aktywny podróżnik znajdzie u nas coś dla siebie – przygotowaliśmy trasy o zróżnicowanych poziomach trudności, od lekkich, przez umiarkowane, po wymagające. Trekking w Gruzji to niesamowite przeżycie. Jeżeli masz już na koncie górskie wypady lub dopiero zaczynasz przygodę z chodzeniem po górach, wyprawa z Solistami będzie świetnym wyborem. Oprócz pięknej przyrody zobaczymy też gruzińskie miasta oraz odpoczniemy przy stole zastawionym lokalnymi przysmakami. Zachęcamy do zabrania ze sobą kijków trekkingowych, wygodnego obuwia i dobrego humoru! Aktywna wyprawa do Gruzji – kto chętny?

USHGULI - DO LODOWCA U PODNOŻA GÓRY

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne. To tutaj rozpocznie się nasza wyprawa. Zwiedzimy urocze miasteczko i zasmakujemy w lokalnej kuchni, ale to nie wszystko! To właśnie tu zatrzymamy się na aktywny trekking po okolicznych górach – wyruszmy w malowniczą trasę wiodącą do lodowca znajdującego się u stóp góry Szchary. Po zasłużonym odpoczynku na łonie pięknej przyrody udamy się na nocleg.

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 5 KM

CZAS: OK. 6H

MESTIA - PRZEZ GÓRY DO JEZIOR

Mestia to urokliwie położona miejscowość będąca bazą wyjściową w wysokie góry. Przyjezdnym oferuje mnóstwo okazji do dłuższych i krótszych spacerów, dlatego też w tej okolicy zatrzymamy się na dłużej. Jako pierwszą odbędziemy pieszą wyprawę do czarujących jezior Koruldi. Brzegi znajdujących się u podnóży góry Ushba jezior są zatopione w zielonych zboczach i oferują zasłużoną nagrodę po całodziennym trekkingu.

POZIOM TRUDNOŚĆI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 16 KM

CZAS: OK. 7H

MESTIA - WZDŁUŻ RZEKI DO LODOWCA

W tym rejonie wyruszymy również do lodowca Chalaadi. Okolice Mestii należą do jednych z najpiękniejszych gruzińskich tras, dlatego przygotujcie się na niesamowite widoki i wspomnienia! Większość trasy do lodowca wiedzie wzdłuż wypływającej z niego rzeki, a dookoła rozpościerają się widoki na masyw Chatini.

POZIOM TRUDNOŚCI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 6 KM

CZAS: OK. 6H

Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych 3

STEPANCMINDA - WĘDRÓWKA PRZEZ DOLINĘ

To malownicze miasto jest punktem startowym na wyprawy na Kazbek – jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. W Stepancminda zorganizujemy lekki trekking wyruszając z klimatycznej wioski Kvemo Okrokana. Wędrując w towarzystwie malowniczych gór, spokojnej rzeki i oczywiście pozytywnie zakręconych Solistów dotrzemy do Doliny Truso. 

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 7KM

CZAS: OK. 5H

PARK NARODOWY LAGODEKHI - UKRYTA PERLA

Nie odkryty teren Gruzji w którym można podziwiać nietkniętą naturę. Wybierzemy sie na krotki trekking do wodospadu Lagodekhi. Trasa wiedzie przez czyste i nieskazitelne lasy w pobliżu rzeki Shoma. Naturalnie powalone drzewa tworzą mosty umożliwiające przejście przez zimna i czysta rzeke.

POZIOM TRUDNOSCI: LATWY/ UMIARKOWANY
DŁUGOŚĆ: 14 KM
CZAS: OK. 6H

STEPANCMINDA - SYMBOL GRUZJI U TWOICH STÓP

Niedaleko miasta położony jest klasztor Cminda Sameba – najbardziej rozpoznawalny gruziński krajobraz. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo! Takiej okazji nie możemy przepuścić i oczywiście wybierzemy się na całodniową pieszą wędrówkę do przełęczy z krzyżem gdzie będziemy mogli podziwiać kościółek z góry i mieć Kazbek na wyciągnięcie ręki. Przygotujcie się na niesamowite wrażenia!

POZIOM TRUDNOŚCI: WYMAGAJĄCY

DŁUGOŚĆ: 15KM

CZAS: OK.9H

TBILISI - NA STYKU KULTUR

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

SIGHNAGHI - POLSKO - GRUZIŃSKA FIESTA

To miasto w regionie Kachetia jest jednym z najmniejszym miast w kraju. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków, które oczywiście znajdą się na naszej trasie. Po rekonstrukcji miasta stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji. To właśnie w Sighnaghi zostaniemy ugoszczeni prawdziwą gruzińską ucztą w winnicy prowadzonej przez naszego rodaka – Wasze talerze i puchary nie pozostaną puste ani na moment! No cóż… to w końcu Gruzja!

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

Trekking w Gruzji, długie wędrówki – to nie koniec atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy.

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych 11

KACHETIA

Organizacja wyprawy do Gruzji nie może obyć się bez zaplanowania odwiedzin regionu słynącego z najlepszych gruzińskich win. W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje win. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury – wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w.

TWIERDZA ANNANURI

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

Zapraszamy na tę, jak i nasze inne wyprawy do Gruzji, które organizujemy cyklicznie w różnych formach. Stay tuned!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3545 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1090 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1090 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

350 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

5490 pln

Cena zawiera

 • Bogaty program wyjazdu
 • Opiekę polskiego lidera
 • Transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z najlepszym gruzińskim kierowcą i naszym przyjacielem - Anzorem
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-5 osobowych
 • 10 śniadań
 • Usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • Przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • Biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • Bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • Duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm
 • Dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 4 kg/os.
 • Pierwszeństwo wejścia na pokład
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie NNW i OC w wersji rozszerzonej (200 000 zł Hestia Podróże)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji z programu
 • Niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • Dodatkowych posiłków w ciągu dnia (obiady i kolacje)
 • Dodatkowych atrakcji dla chętnych:
 • Przejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (50 zł/os)
 • Całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł /os)
 • Raftingu w okolicach Tbilisi (około 150 zł/os)

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy