Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych

Wśród gór Kaukazu – Gruzja dla aktywnych Gruzja

Wyjazdy turystyczne do Gruzji były w Solistowym menu od samego początku. Chyba każdy, kto tam był zakochał się w tym kraju. W jego górach, jedzeniu i gościnności lokalnych mieszkańców. Po tylu latach przyszedł czas na odświeżenie tego kierunku – Gruzja w wersji jak najbardziej aktywnej. Tramping, czyli coś dla miłośników pięknych widoków i trekingowych butów. Najciekawsze miejsca w Gruzji podziwiane nie z okna busa, a z plecakiem na plecach! Całe dnie wędrówek po górach – by to słynne jedzenie smakowało wieczorem jeszcze lepiej! Gruzja dla aktywnych – kto ma odwagę trekkingowo rzucić wyzwanie Kaukazowi?

 

#soliściteam

 

 

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • USHGULI
 • MESTIA
 • STEPANCMINDA
 • TBILISI
 • SIGHNAGHI
 • GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA
 • KACHETIA
 • TWIERDZA ANNANURI

AKTYWNY WYPOCZYNEK W PIĘKNEJ KAUKASKIEJ SCENERII

Widząc malownicze krajobrazy gór Kaukazu, nie sposób usiedzieć w miejscu – wzbudzają w człowieku nieodpartą chęć wyruszenia w pieszą wędrówkę! Już widzicie, jak niesamowitym krajem jest Gruzja? Najciekawsze miejsca trudno wymienić, trzeba je zobaczyć. Zapraszamy na wyjazdy turystyczne do Gruzji, podczas których odbędziemy kilka niesamowitych trekkingów po kaukaskich szlakach. Każdy aktywny podróżnik znajdzie u nas coś dla siebie – przygotowaliśmy trasy o zróżnicowanych poziomach trudności, od lekkich, przez umiarkowane, po wymagające. Tramping w Gruzji to niesamowite przeżycie. Jeżeli masz już na koncie górskie wyjazdy lub dopiero zaczynasz przygodę z chodzeniem po górach, wyprawa z Solistami będzie świetnym wyborem. Oprócz pięknej przyrody zobaczymy też gruzińskie miasta oraz odpoczniemy przy stole zastawionym lokalnymi przysmakami. Zachęcamy do zabrania ze sobą kijków trekkingowych, wygodnego obuwia i dobrego humoru! Tramping w Gruzji – kto chętny?

 

USHGULI - DO LODOWCA U PODNOŻA GÓRY

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne. To tutaj rozpocznie się nasza wyprawa. Zwiedzimy urocze miasteczko i zasmakujemy w lokalnej kuchni, ale to nie wszystko! To właśnie tu zatrzymamy się na aktywny trekking po okolicznych górach – wyruszmy w malowniczą trasę wiodącą do lodowca znajdującego się u stóp góry Szchary. Po zasłużonym odpoczynku na łonie pięknej przyrody udamy się na nocleg.

 

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 5 KM

CZAS: OK. 6H

MESTIA - PRZEZ GÓRY DO JEZIOR

Mestia to urokliwie położona miejscowość będąca bazą wyjściową w wysokie góry. Przyjezdnym oferuje mnóstwo okazji do dłuższych i krótszych spacerów, dlatego też w tej okolicy zatrzymamy się na dłużej. Jako pierwszą odbędziemy pieszą wyprawę do czarujących jezior Koruldi. Brzegi znajdujących się u podnóży góry Ushba jezior są zatopione w zielonych zboczach i oferują zasłużoną nagrodę po całodziennym trekkingu.

POZIOM TRUDNOŚĆI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 16 KM

CZAS: OK. 7H

MESTIA - WZDŁUŻ RZEKI DO LODOWCA

W tym rejonie wyruszymy również do lodowca Chalaadi. Okolice Mestii należą do jednych z najpiękniejszych gruzińskich tras, dlatego przygotujcie się na niesamowite widoki i wspomnienia! Większość trasy do lodowca wiedzie wzdłuż wypływającej z niego rzeki, a dookoła rozpościerają się widoki na masyw Chatini.

POZIOM TRUDNOŚCI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 6 KM

CZAS: OK. 6H

Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych 3

STEPANCMINDA - WĘDRÓWKA PRZEZ DOLINĘ

To malownicze miasto jest punktem startowym na wyprawy na Kazbek – jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. W Stepancminda zorganizujemy lekki trekking, wyruszając z klimatycznej wioski Kvemo Okrokana. Wędrując w towarzystwie malowniczych gór, spokojnej rzeki i oczywiście pozytywnie zakręconych Solistów dotrzemy do Doliny Truso.

 

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 7KM

CZAS: OK. 5H

PARK NARODOWY LAGODEKHI - UKRYTA PERLA

Nie odkryty teren Gruzji, w którym można podziwiać nietkniętą naturę. Wybierzemy się na krotki trekking do wodospadu Lagodekhi. Trasa wiedzie przez czyste i nieskazitelne lasy w pobliżu rzeki Shoma. Naturalnie powalone drzewa tworzą mosty umożliwiające przejście przez zimna i czystą rzekę.

POZIOM TRUDNOSCI: LATWY/ UMIARKOWANY
DŁUGOŚĆ: 14 KM
CZAS: OK. 6H

STEPANCMINDA - SYMBOL GRUZJI U TWOICH STÓP

Niedaleko miasta położony jest klasztor Cminda Sameba – najbardziej rozpoznawalny gruziński krajobraz. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo! Takiej okazji nie możemy przepuścić i oczywiście wybierzemy się na całodniową pieszą wędrówkę do przełęczy z krzyżem, gdzie będziemy mogli podziwiać kościółek z góry i mieć Kazbek na wyciągnięcie ręki. Przygotujcie się na niesamowite wrażenia!

POZIOM TRUDNOŚCI: WYMAGAJĄCY

DŁUGOŚĆ: 15KM

CZAS: OK.9H

TBILISI - NA STYKU KULTUR

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

SIGHNAGHI - POLSKO - GRUZIŃSKA FIESTA

To miasto w regionie Kachetia jest jednym z najmniejszych miast w kraju. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków, które oczywiście znajdą się na naszej trasie. Po rekonstrukcji miasta stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji. To właśnie w Sighnaghi zostaniemy ugoszczeni prawdziwą gruzińską ucztą w winnicy prowadzonej przez naszego rodaka – Wasze talerze i puchary nie pozostaną puste ani na moment! No cóż… to w końcu Gruzja!

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

Trekking w Gruzji, długie wędrówki – to nie koniec atrakcji, jakie ma dla Was Gruzja. Oto kolejne najciekawsze miejsca.

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych 11

KACHETIA

Organizacja wyprawy do Gruzji nie może obyć się bez zaplanowania odwiedzin regionu słynącego z najlepszych gruzińskich win. W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje win. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury – wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w.

TWIERDZA ANNANURI

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

Zapraszamy na tę, jak i nasze inne wyprawy do Gruzji, które organizujemy cyklicznie w różnych formach. Stay tuned!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Agnieszka Stefanowska

Szczęście sprzyja odważnym

Agnieszka Stefanowska

Podążam za marzeniami. One znają drogę! Pasjonatka sportów ekstremalnych i rollercoasterów. Matka chrzestna polskiej rowerowej sceny enduro. Mam to szczęście, że góry mam na wyciągnięcie ręki dlatego każdą wolną chwilę spędzam właśnie w nich. Najczęściej spotkać mnie można na dzikich leśnych ścieżkach, na których łapię wiatr we włosach jeżdząc latem na rowerze, a zimą na snowboardzie. Kreatywność, otwartość, tolerancja to filary, które mi przyświecają w podróży. Lubię być zaskakiwana, odkrycie czegoś co nie było częścią planu jest bardziej boźdzcem niż problemem. Nigdy mi się nie nudzi nauka nowych rzeczy. Nie błądzę, bo mam niezawodny zmysł orientacji w terenie. Nieustanna ciekawość świata podpowiada mi że muszę "być" i muszę "zobaczyć". Często jeszcze nie wróciłam z jednej podróży, a już planuje następną. W mojej głowie nieustannie rozbrzmiewa mi myśl, że im więcej rzeczy zrobię wieczorem tym mniej mam na głowie rano. A teraz… przestań czytać wyobraź sobie jutro i zacznij planować je dzisiaj. Zapisz się na nasze wyjazdy, bo świat jest zbyt wielki aby wciąż przebywać w jednym miejscu. # dreamsintomemories
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Gajewska

My intention is to have amazing human experiences!

Magdalena Gajewska

Już od 10 lat podróżuję w różnych celach i zdecydowanie jest to moja ulubiona forma spędzania życia! Pomieszkiwałam dłużej w Anglii, Portugalii i na Islandii oraz doświadczyłam wielu wspaniałych przygód takich jak podziwianie dzikiej oszałamiającej zieleni za dnia a nocą miliona gwiazd na wyspie São Miguel na Azorach, przemierzanie południowej Portugalii nocując w namiocie na dachu terenowego auta, rozkoszowanie się najlepszą Włoską kuchnią przywiezioną z tradycyjnego południa do pięknego Mediolanu, trekkingi po wulkanach, lodowcach i fiordach czy podziwianie pierwszej w życiu zorzy polarnej w północnych obszarach Finlandii aby niedługo potem oglądać milion razy lepszy spektakl tych magicznych świateł na Islandii !!! Jest tego znacznie więcej ale o tym porozmawiamy już na wspólnych wyprawach 🙂 Powiem tylko jeszcze, że jestem totalnie zakręcona na punkcie Islandii, gdzie spędziłam niesamowite 6 miesięcy życia... sądząc drzewa 🌲 Tak więc nature lover, uwielbiający gapić się w księżyc i zachody słońca. Amatorka fotografii i marzycielka żyjąca w ciągłym ruchu, doceniająca mądre i ciekawe książki, podcasty oraz holistyczny rozwój, ogromnie ciekawa świata i ludzi. Wciąż jest tyle do odkrycia i doświadczenia! Can't wait!
Poznaj lidera Artboard 3
Jarek W. (Jay-Jay)

Podróżowanie to poznawanie ludzi..

Jarek W. (Jay-Jay)

na co dzień negocjator, inwestor i członek zarządu międzynarodowej spółki, w wolnej chwili pasjonat wszystkich możliwych aktywności fizycznych, magister sztuki i absolwent szkoły teatralnej, 18 razy przeprowadzony, przeleciał 5 kontynentów w poszukiwaniu swojej nieodnalezionej bazy.
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Jessika Kaczmarczyk

Collect moments not things!

Jessika Kaczmarczyk

Na co dzień mówię celebrytom co mają robić:) A tiktok-erzy odgrywają to o co ich poproszę:) Digitalowy świat internetowych twórców to moja bajka od poniedziałku do piątku, w weekendy zmieniam się w podróżującą bestie, która pragnie zobaczyć wszystko i być wszędzie. Z wykształcenia jestem historykiem oraz historykiem sztuki. Wzdycham do betonowych silosów i potrafię przejechać setki kilometrów by zachwycić się socjalistycznym osiedlem. Gdy nie podróżuje przygotowuje się do podróży, zaszywając w stertach książek, planując kolejne trasy literackim i filmowym szlakiem. Obsesyjnie odwiedzam domy pisarzy, popełniłam nawet na ten temat kilka przewodników. Czego możesz się spodziewać w podróży ze mną? Morza słów na temat historii i estetycznych przemian, literackich i filmowych konotacji oraz popkulturowych ciekawostek, no i tego, że nauczę Cię kochać beton:) Rozpoznasz mnie po wzorzystych kimonach i kolorowych folkowych narzutkach, z którymi się nie rozstaje nawet na krańcu świata.
Poznaj lidera Artboard 3
Jola Efinowicz

Jedyne co mnie ogranicza, to... urlop;)

Jola Efinowicz

Uśmiechnięta blondynka w kolorowych ciuszkach – oto Jola! Na co dzień wspomagam projekt IT w banku inwestycyjnym, doceniam pracę zdalną, daje dużo możliwosci. W weekendy wybywam poza miasto. Uwielbiam otoczenie natury, chodzę po niższych i wyższych górkach, lubię się zmęczyć.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Agnieszka Stefanowska

Szczęście sprzyja odważnym

Agnieszka Stefanowska

Magdalena Gajewska

My intention is to have amazing human experiences!

Magdalena Gajewska

Jarek W. (Jay-Jay)

Podróżowanie to poznawanie ludzi..

Jarek W. (Jay-Jay)

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Dorota Jaruga

Dorota Jaruga

Jessika Kaczmarczyk

Collect moments not things!

Jessika Kaczmarczyk

Jola Efinowicz

Jedyne co mnie ogranicza, to... urlop;)

Jola Efinowicz

Solistowy Lider
Marek Wójciak
Agnieszka Stefanowska
Magdalena Gajewska
Jarek W. (Jay-Jay)
Ola Staromiejska
Dorota Jaruga
Jessika Kaczmarczyk
Jola Efinowicz

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW WYPRAWY TREKKINGOWEJ DO GRUZJI

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiegają wyjazdy do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, organizujemy wyjazdy z pełnym wsparciem w zakresie informacji dotyczących obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3545 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1090 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1090 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

350 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

5490 pln

Cena zawiera

 • bogaty program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z najlepszym gruzińskim kierowcą i naszym przyjacielem - Anzorem
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-5 osobowych
 • 10 śniadań
 • usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 4 kg/os.
 • pierwszeństwo wejścia na pokład
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW i OC w wersji rozszerzonej (200 000 zł Hestia Podróże)
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji z programu
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • dodatkowych posiłków w ciągu dnia (obiady i kolacje)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych:
 • Prpzejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (50 zł/os)
 • całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł /os)
 • raftingu w okolicach Tbilisi (około 150 zł/os)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy