Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych

Wśród gór Kaukazu – Gruzja dla aktywnych Gruzja

Gruzja była w Solistowym menu od samego początku. Chyba każdy kto tam był zakochał się w tym kraju. W jego górach, jedzeniu i gościnności lokalnych mieszkańców. Po tylu latach przyszedł czas na odświeżenie tego kierunku – Gruzja w wersji jak najbardziej aktywnej. Coś dla miłośników pięknych widoków i trekingowych butów. Najpiękniejsze miejsca podziwiane nie z okna busa, a z plecakiem na plecach! Całe dnie wędrówek po górach – by to słynne jedzenie smakowało wieczorem jeszcze lepiej! Gruzja dla aktywnych – kto ma odwagę trekingowo rzucić wyzwanie Kaukazowi?

#soliściteam

 

 

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • USHGULI
 • MESTIA
 • STEPANCMINDA
 • TBILISI
 • SIGHNAGHI
 • GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA
 • KACHETIA
 • TWIERDZA ANNANURI

AKTYWNY WYPOCZYNEK W PIĘKNEJ KAUKASKIEJ SCENERII

Widząc malownicze krajobrazy gór Kaukazu nie sposób spokojnie usiedzieć w miejscu – sama sceneria wzbudza w człowieku nieodpartą chęć wyruszenia w pieszą wędrówkę! Zgadzacie się? To nie mogliście trafić lepiej! Zapraszamy na aktywną wyprawę po Gruzji, podczas której odbędziemy kilka niesamowitych trekkingów po kaukaskich szlakach. Każdy aktywny podróżnik znajdzie u nas coś dla siebie – przygotowaliśmy trasy o zróżnicowanych poziomach trudności, od lekkich, przez umiarkowane, po wymagające. Trekking w Gruzji to niesamowite przeżycie. Jeżeli masz już na koncie górskie wypady lub dopiero zaczynasz przygodę z chodzeniem po górach, wyprawa z Solistami będzie świetnym wyborem. Oprócz pięknej przyrody zobaczymy też gruzińskie miasta oraz odpoczniemy przy stole zastawionym lokalnymi przysmakami. Zachęcamy do zabrania ze sobą kijków trekkingowych, wygodnego obuwia i dobrego humoru! Aktywna wyprawa do Gruzji – kto chętny?

USHGULI - DO LODOWCA U PODNOŻA GÓRY

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne. To tutaj rozpocznie się nasza wyprawa. Zwiedzimy urocze miasteczko i zasmakujemy w lokalnej kuchni, ale to nie wszystko! To właśnie tu zatrzymamy się na aktywny trekking po okolicznych górach – wyruszmy w malowniczą trasę wiodącą do lodowca znajdującego się u stóp góry Szchary. Po zasłużonym odpoczynku na łonie pięknej przyrody udamy się na nocleg.

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 5 KM

CZAS: OK. 6H

MESTIA - PRZEZ GÓRY DO JEZIOR

Mestia to urokliwie położona miejscowość będąca bazą wyjściową w wysokie góry. Przyjezdnym oferuje mnóstwo okazji do dłuższych i krótszych spacerów, dlatego też w tej okolicy zatrzymamy się na dłużej. Jako pierwszą odbędziemy pieszą wyprawę do czarujących jezior Koruldi. Brzegi znajdujących się u podnóży góry Ushba jezior są zatopione w zielonych zboczach i oferują zasłużoną nagrodę po całodziennym trekkingu.

POZIOM TRUDNOŚĆI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 16 KM

CZAS: OK. 7H

MESTIA - WZDŁUŻ RZEKI DO LODOWCA

W tym rejonie wyruszymy również do lodowca Chalaadi. Okolice Mestii należą do jednych z najpiękniejszych gruzińskich tras, dlatego przygotujcie się na niesamowite widoki i wspomnienia! Większość trasy do lodowca wiedzie wzdłuż wypływającej z niego rzeki, a dookoła rozpościerają się widoki na masyw Chatini.

POZIOM TRUDNOŚCI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 6 KM

CZAS: OK. 6H

Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych 3

STEPANCMINDA - WĘDRÓWKA PRZEZ DOLINĘ

To malownicze miasto jest punktem startowym na wyprawy na Kazbek – jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. W Stepancminda zorganizujemy lekki trekking wyruszając z klimatycznej wioski Kvemo Okrokana. Wędrując w towarzystwie malowniczych gór, spokojnej rzeki i oczywiście pozytywnie zakręconych Solistów dotrzemy do Doliny Truso. 

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 7KM

CZAS: OK. 5H

STEPANCMINDA - SYMBOL GRUZJI U TWOICH STÓP

Niedaleko miasta położony jest klasztor Cminda Sameba – najbardziej rozpoznawalny gruziński krajobraz. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo! Takiej okazji nie możemy przepuścić i oczywiście wybierzemy się na całodniową pieszą wędrówkę do przełęczy z krzyżem gdzie będziemy mogli podziwiać kościółek z góry i mieć Kazbek na wyciągnięcie ręki. Przygotujcie się na niesamowite wrażenia!

POZIOM TRUDNOŚCI: WYMAGAJĄCY

DŁUGOŚĆ: 15KM

CZAS: OK.9H

TBILISI - NA STYKU KULTUR

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

SIGHNAGHI - POLSKO - GRUZIŃSKA FIESTA

To miasto w regionie Kachetia jest jednym z najmniejszym miast w kraju. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków, które oczywiście znajdą się na naszej trasie. Po rekonstrukcji miasta stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji. To właśnie w Sighnaghi zostaniemy ugoszczeni prawdziwą gruzińską ucztą w winnicy prowadzonej przez naszego rodaka – Wasze talerze i puchary nie pozostaną puste ani na moment! No cóż… to w końcu Gruzja!

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

Trekking w Gruzji, długie wędrówki – to nie koniec atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy.

DAVID GAREDŻA

Przepiękny monastyr na gruzińskiej “pustyni” na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego rozpościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w kolejnym bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków.

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

Wśród gór Kaukazu - Gruzja dla aktywnych 11

KACHETIA

Organizacja wyprawy do Gruzji nie może obyć się bez zaplanowania odwiedzin regionu słynącego z najlepszych gruzińskich win. W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje win. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury – wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w.

TWIERDZA ANNANURI

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

Zapraszamy na tę, jak i nasze inne wyprawy do Gruzji, które organizujemy cyklicznie w różnych formach. Stay tuned!

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3475 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1090 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1090 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

350 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

5490 pln

Cena zawiera

 • Bogaty program wyjazdu
 • Opiekę polskiego lidera
 • Transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z najlepszym gruzińskim kierowcą i naszym przyjacielem - Anzorem
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-5 osobowych
 • 10 śniadań
 • Usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • Przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • Biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • Bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • Duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm
 • Dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 4 kg/os.
 • Pierwszeństwo wejścia na pokład
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie NNW i OC w wersji rozszerzonej (200 000 zł Hestia Podróże)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji z programu
 • Niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • Dodatkowych posiłków w ciągu dnia (obiady i kolacje)
 • Dodatkowych atrakcji dla chętnych:
 • Przejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (50 zł/os)
 • Całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł /os)
 • Raftingu w okolicach Tbilisi (około 150 zł/os)

Brak miejsc!

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680