Gruzja

Gruzja aktywnie
Wybierz termin

Gruzja aktywnie

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon poznasz gruzińską kulturę
icon spróbujesz pierożków chinkali
icon odkryjesz góry Kaukazu
icon wybierzesz się na całodniowy trekking
icon będziesz podziwiać niesamowitą naturę
icon zobaczysz stolicę Gruzji
icon zachwycisz się lodowcem Shkhara
icon napijesz się gruzińskiego wina
icon będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Noc w górskiej chacie w Ushguli i biesiady  W czasie wyprawy do Gruzji odwiedzimy Ushguli. Jest to wioska znajdująca się na wysoko...

Noc w górskiej chacie w Ushguli i biesiady 

W czasie wyprawy do Gruzji odwiedzimy Ushguli. Jest to wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. – uważana za najwyżej położoną osadę Europy, którą od XII wieku zamieszkują te same rody. Teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne, a urocza kaplica na szczycie wzgórza pochodzi sprzed ponad ośmiu stuleci. Zachód i wschód słońca w najwyżej położonej osadzie? Takie wspomnienia dają wyjazdy z solistami, bo spędzimy tu całą noc! Po nocy w górskiej chacie wyruszymy na trekking jednym z górskich szlaków. Trekking w Gruzji zaprowadzi nas do podnóży malowniczo położonego lodowca Shkhara. W planie wyprawy są również przewidziane noce we wspaniałych agroturystykach prowadzonych przez Polaków. Będziemy biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach i lokalnych trunkach!

arrow
Spróbuj

Chaczapuri i pierogi Chinkali Gruzja słynie z dobrego jedzenia i my o tym dobrze wiemy. Spróbujemy chaczapuri, czyli gruzińskiego ...

Chaczapuri i pierogi Chinkali

Gruzja słynie z dobrego jedzenia i my o tym dobrze wiemy. Spróbujemy chaczapuri, czyli gruzińskiego pieczywa tradycyjnie zapiekanego z serem, pysznych pierożków chinkali z wyśmienitym bulionem w środku, który wypija się po rozgryzieniu pierożka, a na deser będziemy się zajadać czurczchelą z orzechów i winogron! Dla chętnych uczestników wyprawy będzie lekcja gotowania z naszymi gruzińskimi przyjaciółmi!

arrow
Sprawdź się

Jazda konna po gruzińskich bezdrożach i rafting Solistowa wyprawa obowiązkowo ma w planie wyzwania dla spragnionych wrażeń. Tym ra...

Jazda konna po gruzińskich bezdrożach i rafting

Solistowa wyprawa obowiązkowo ma w planie wyzwania dla spragnionych wrażeń. Tym razem przewidzieliśmy jazdę konną po górskich terenach (opcja dla chętnych za dodatkową opłatą) i rafting w okolicach Tibilisi. Gruzja to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych na tutejszych, rwących rzekach. Gotowy na wyczyny i tramping w Gruzji? My tak!

 

arrow
GRUZJA
bottom bottom

Plan wyprawy

Uplisciche
arrow
Cminda Sameba
arrow
Mestia
arrow
Kaukaz
arrow
Tbilisi
arrow
Sighnaghi
arrow
Stepancminda
arrow
Kutaisi
arrow
Ushguli
arrow

Wyprawa pod znakiem "local experience"

Do Gruzji zrealizowaliśmy już blisko 50 wypraw, dlatego jesteśmy wprawieni w podróżowaniu po tej zachwycającej krainie. Pokażemy Wam miejsca, których nie znajdziecie w przewodnikach i zafundujemy prawdziwe “local experience”, czyli coś czego chyba każdy podróżnik pragnie i poszukuje podczas eksploracji nowych zakątków świata.  Zobaczcie czym zachwyci Was nasza wyprawa!

arrow

Cminda Sameba (Święta Trójca) – z widokiem na Kazbek

Jednym z miejsc, które uświetnia nasze wyjazdy jest Cminda Sameba. To klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo. Na wysokość 2170 m n.p.m. (na której znajduje się klasztor) wejdziemy o własnych siłach, aby w pełni doświadczyć panującego w tym miejscu niesamowitego klimatu, jaki mogą zapewnić tylko góry Kaukazu.

arrow

Dolina Juta

Dolina Juta, położona na trasie do miejscowości Stepancminda, znanej z trekkingu na Kazbeg, często niesłusznie pomijana jest przez turystów i podróżników. Po krótkim trekkingu naszym oczom ukazują się strzeliste, wysokie wierzchołki masywu Chauchi, kontrastujące z łagodnymi zboczami doliny. Widoki, które niewątpliwie zapierają dech w piersiach i na długo zapadają w pamięć.

arrow

Uplisciche – skalne miasto

Starożytne skalne miasto we wschodniej Gruzji zbudowane na skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury, to kolejny obowiązkowy punkt wyprawy. Tajemnicze zabudowania wykute w skale są mieszanką unikatowych stylów kulturowych Anatolii i Iranu, a także architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Zajrzymy do każdej jaskini i wnęki oraz zwiedzimy każdy kamienny dom, by poczuć świetność miasta sprzed stuleci, a dookoła nas rozpościerać będą się majestatyczne góry i malownicze krajobrazy.

arrow

Tbilisi – perła Kaukazu

Stolica Gruzji, zwana perłą Kaukazu, jest czarującą i fascynującą metropolią i niewątpliwie wyprawa do Gruzji nie może się bez niej obyć. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki, w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami, tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni. Wyjazdy do Tbilisi to okazja do poznania fuzji historii i nowoczesności.

arrow

Stare Miasto Tbilisi

Tbilisi, mimo zamiłowania do nowoczesnej architektury, zachwyca starą częścią miasta, gdzie zobaczymy architektoniczne perełki, tradycyjne domy i wspaniałe zabytki. W historycznej części Tbilisi wasz wzrok z pewnością przyciągną piękne, ażurowe balkony i niewielkie klimatyczne sklepiki (z których po wejściu, ciężko wyjść!). W starym mieście Tbilisi przeplatają się ze sobą różne kultury. Tuż obok cerkwi, stoi Wielka Synagoga, z którą z kolei sąsiaduje meczet. Wyprawa uliczkami tej części stolicy pozwala dotknąć historii, jaką ma za sobą Gruzja.

arrow

Mestia – spotkanie z Kaukazem

Nasza wyprawa do Gruzji zakłada obowiązkowe, bliższe poznanie niejednej góry Kaukazu! Wyruszymy w drogę do Mestii – miasteczka położonego w cieniu majestatycznej Uszby (4710 n pm.). W mieście odkryjemy baszty warowne Swanów oraz skosztujemy gruzińskich przysmaków. Wyjazdy turystyczne do Gruzji, z wizytą w tym skrywanym przez góry miejscu, to niezapomniane wrażenia.

Wieś Ushguli – najwyżej położona wieś w Europie

Odwiedzimy też wioskę Ushguli, by jeszcze bardziej pokochać górski krajobraz Gruzji. Jest to nieodłączny punkt, jaki należy zaliczyć uprawiając trekking w Gruzji. Możliwość jazdy konnej, liczne szlaki (w tym do lodowca Chalaadi) gwarantują, że zobaczymy Kaukaz w pełnej krasie! Wieś znajduje się w najwyższym punkcie Europy, jest także wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Lokalna społeczność żyje w wiosce kontynuując swoje tradycje i przyzwyczajenia sprzed wielu lat. W Ushguli ludzie żyją w zgodzie z naturą, a dzięki temu tramping w Gruzji ukazuje inne oblicze.

arrow

Trekking pod lodowiec Shkhara

Najlepsza z tras w rejonie górnej Swanetti. Shkhara to najwyższy szczyt Gruzji i trzeci co do wysokości szczyt w Kaukazie. Trekking trasą, którą będziemy szli to mix najpiękniejszych widoków, jakie Gruzja ma do zaoferowania: doliny, rozległe zielone wzgórza, płynące wartkie strumienie i potoki, stada krów, a w tle najwyższe góry Kaukazu. Wyprawa tą trasą to kwintesencja dzikiej natury, jaka zachwyca w czasie naszych wyjazdów.

arrow

Region Kachetia i urocze Sighnaghi – winne oazy

Gruzja zdecydowanie może się pochwalić pięknymi winnicami, w których powstaje wino. Zwłaszcza region Kachetia słynie z najlepszych gruzińskich win. W planie wyprawy obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje 🙂 Najciekawsze miejsca w Kachetii to również cenne zabytki kultury – wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w. Sighnani to najmniejsze i najbardziej urocze miasteczko w tej okolicy. Gwarantujemy, że zakochacie się w tej części Gruzji!

arrow

KUTAISI – siedziba gruzińskiego parlamentu

Gruzja posiada pewne miasto… Miasto to nazywa się Kutaisi i słynie głównie z tego, że posiada… lotnisko, na którym często zaczynają się wszelkie wyjazdy. My, oprócz lotniska, zwiedzimy również katedrę Bagrati, która niegdyś była wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ale po kontrowersyjnej renowacji z 2017 roku została z niej wypisana – zabytek zdecydowanie urozmaicający wyjazdy turystyczne do Gruzji! Do Kutaisi przeniesiono gruziński parlament; znajduje się tutaj również interesująca fontanna na placu Agmaszenbeli ze złotymi figurkami w kształcie zwierząt: koni, baranów, tygrysów.

arrow

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – górski folklor

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla osób kochających góry, które równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali. Szlak wykorzystywany był przez armie rzymską, perską, mongolską, a także przez kupców oraz ludy wędrujące między Europą a Azją. Trekking wzdłuż trasy pozwala poznać atrakcje takie, jak twierdza Ananuri, przełęcz Krzyżowa, kościół Cminda Sameba, góra Kazbek oraz Wąwóz Darialski.

KANION OKATSE – pomosty pośród drzew

Nowo wybudowana trasa nad kanionem Okatse to gwarancja niezapomnianych widoków! Metalowe pomosty zbudowane na wysokości koron drzew umożliwiają panoramiczne podziwianie okolicy z dużej wysokości. To dowód na to, że Gruzja zachwyca z każdej strony.

arrow

BIESIADA W PRAWDZIWIE GRUZIŃSKIM STYLU

Przygotujcie się na biesiadę 🙂 Supra – czyli uczta gruzińska, która została nawet wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. To musi znaczyć tylko jedno: Gruzini są naprawdę dobrzy w biesiadowaniu! Oczywiście Supra to dużo więcej niż zwykłe przyjęcie. To wręcz rytuał, uczta dla ciała i dla ducha! W czasie naszej wyprawy będziecie mogli jej doznać.

arrow

Gruzińskie przysmaki

Kuchnia jaką zapewnia Gruzja robi furorę! Najbardziej znane potrawy to Chaczapuri, czyli pieczywo zapiekane z serem oraz Chinkali – małe pierożki z bulionem w środku. Mniam! Mniej znane, ale równie pyszne Czkmeruli – czyli podawany w glinianym naczyniu kurczak w sosie mleczno – czosnkowym. Jako deser musicie spróbować tak zwanego Czurczchele, czyli przekąski przygotowanej z orzechów i kisielu winogronowego. „Wyprawa” przez gruzińskie smaki sprawi, że z chęcią zabierzesz je do domu.

arrow

Transport

Podczas wyprawy transportować będziemy się prywatnym busem, którego kierowcami będą nasi gruzińscy przyjaciele. Znają oni Gruzję jak własną kieszeń i pokażą nam najbardziej zachwycające i najciekawsze miejsca jakie posiada Gruzja. Autobus posiada klimatyzację.

arrow

Noclegi

Podczas naszej wyprawy do Gruzji, aby jeszcze lepiej poczuć gruziński klimat oraz poznać czym naprawdę jest tramping, będziemy spać w hostelach oraz miejscach prowadzonych przez lokalną społeczność. Noclegi są w pokojach 3-4 osobowych. W Ushguli czeka nas nocleg w mieście słynnym z baszt obronnych, z kolei w Stepancminda, noc spędzimy u “babci” (fantastyczna atmosfera i jedzenie gwarantowane!). W Sighnaghi będziemy spać u naszych rodaków, którzy mieszkają w Gruzji już długi czas (przygotujcie się na biesiadę do białego rana).

arrow
Atrakcje dodatkowe

Konna wyprawa po gruzińskich górach

Atrakcja, która przypadnie do gustu miłośnikom spędzania czasu w siodle, ale również i osobom, które nie mają doświadczenia w jeździe konno. Wyjazdy z Solistami to okazja nie tylko do wyprawy wśród zachwycających widoków okolic Sighnaghi, ale także niezapomniana przejażdżka w niecodziennych okolicznościach przyrody. Czas przejazdu to ok. 1h. Minimum 5 osób.

 

Koszt: około 130 pln

arrow

Wizyta w łaźni w Tbilisi

W Tbilisi łaźnie pojawiły się już w VI wieku, gdy Gruzja była pod panowaniem Persów. Siarkowe łaźnie Tbilisi znajdują się w dzielnicy Abanotubani. W łaźni zadbacie o swoje ciało i zrelaksujecie się przed dalszą częścią wyprawy. Za dodatkową opłatą możecie dokupić usługę masażu lub peelingu.

 

Koszt: około 160 pln

arrow

Rafting po gruzińskich rzekach

Jeśli adrenalina to coś co lubicie, ta atrakcja dodatkowa na pewno Wam jej dostarczy! W zależności od nurtu rzeki, spływ może zająć 2-3 godziny. Jeśli nie macie doświadczenia w raftingu, niczym się nie martwcie, tuż przed spływem otrzymacie instrukcje, a podczas spływu będzie z Wami instruktor. Atrakcja dla minium 10 osób.

 

Koszt: około 200 zł

arrow

Lot paralotnią

Jeśli chcecie zobaczyć niesamowity krajobraz Gruzji z lotu ptaka – macie okazję! Lot paralotnią będzie odbywał się w tandemie z instruktorem – każdy może wziąć udział w tej atrakcji, bez względu na to czy kiedykolwiek latał paralotnią. Możemy Wam zagwarantować, że emocji, które będą towarzyszyć Wam podczas lotu, nie zapomnicie jeszcze długi, długi czas.

 

Koszt: około 420 zł

arrow

Liderzy wyprawy

Marek
Wójciak
Damian
Godlewski
Agata
Sadovska
Klaudia
Potakowska
Jarek
Kryński
Maria Anna
Michalska
Łukasz Andrzej
Busma
Marcin
Szramka
Magdalena
Mitka

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Plane LOT

Wylot:

WAW/KRK/WRO/KTW ?
Warszawa/Kraków/Wrocław/Katowice
Plane
KUT
Kutaisi

Powrót:

?
Plane
Cena biletu
1300 - 1500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-6 osobowych

o

10 śniadań

o

transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z naszym najlepszym gruzińskim kierowcą

o

paliwo na całej trasie

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

przejazd off road z Mestii do Ushguli

o

biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)

o

mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub) - rejestrowany lub pokładowy (decyzja Klubu)

o

wstęp do Jaskini Prometeusza

o

wstęp do Kanionu Okatse

o

wstęp do Kompleksu Skalnego Miasta Uplisciche

o

opiekę polskiego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

atrakcji dodatkowych

x

obiadów i kolacji

x

bagażu nadawanego (możliwość wykupienia przy zamówieniu)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: KRAKÓW
17.06.23 - 27.06.23
Lider Klaudia Potakowska
Brak miejsc
Icon
WAW/WRO/KRK/KTW--KUT
KUT--WAW/WRO/KRK/KTW
15.07.23 - 25.07.23
Lider Agnieszka Chojka
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 4750 PLN
Icon
WAW/WRO/KRK/KTW--KUT
KUT--WAW/WRO/KRK/KTW
05.08.23 - 15.08.23
Lider Marcin Szramka
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 4750 PLN
Icon
WAW/WRO/KRK/KTW--KUT
KUT--WAW/WRO/KRK/KTW
19.08.23 - 29.08.23
Lider Damian Godlewski
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 4750 PLN
Icon
WAW/WRO/KRK/KTW--KUT
KUT--WAW/WRO/KRK/KTW
02.09.23 - 12.09.23
Lider Marek Wójciak
Cena lotu 1300 PLN
Cena wyprawy 4750 PLN
Icon
WAW/WRO/KRK/KTW--KUT
KUT--WAW/WRO/KRK/KTW
16.09.23 - 26.09.23
Lider Marek Wójciak
Cena lotu 1300 PLN
Cena wyprawy 4750 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next