Live Wild 52

II Edycja Live Wild Winter Camp

Pomysł na weekend marzeń

Soliści! Zapraszamy na drugą edycję Live Wild Winter Camp.

Tegoroczna edycja będzie wypełniona nowymi szkoleniami na których zapoznacie się z innymi technikami poruszania się po bezdrożach śniegowych, które przygotują nas na wyprawy zimowe w wyższe partie górskie!

Co się kryje za ideą Live Wild? Ucieczka z miasta, obcowanie w pięknej naturze przy czystym powietrzu. Chcemy próbować nowych rzeczy, odkrywać pasje, zdobywać nowe umiejętności, doświadczenia. Podczas wydarzeń markowanych naszymi „dzikimi wilkami” nie zabraknie także integracji w przyjaznej grupie osób. Czas na zimową przygodę! Oprócz wspólnego czasu spędzonego w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego, przygotowaliśmy szereg atrakcji dodatkowych oraz praktycznych szkoleń. Śniegu na 100% nie zabraknie!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Wspinaczka lodowa
 • Trekking w górach
 • ABC lawinowe
 • Biegówki
 • Jamy śnieżne
 • Skitoury
 • Rakiety śnieżne
 • Kulig z biesiadą

Turbacz - miejsce z duszą

Kolejny Winter Camp, na który czekaliśmy cały rok! Wracamy z drugą już edycją tego zimowego weekendu #LiveWild. Jak zawsze, spotkamy się w urokliwym Schronisku PTTK na Turbaczu, które już od pięćdziesięciu lat zaprasza turystów wędrujących po Gorcach w swoje gościnne progi. Kusi wyśmienitym jedzeniem (pierś z kurczaka w sosie oscypkowym – bajka), warunkami noclegowymi, atmosferą… a przede wszystkim legendarną panoramą Tatr, którą można podziwiać bezpośrednio przed schroniskiem oraz z jego okien. Położony na wysokości 1283 m n.p.m., leżący na zworniku szlaków gorczańskich, jest idealną bazą wypadową do wędrówek po Gorcach. Podczas Live Wild Winter Camp spędzimy dwa dni na gorczańskich szlakach oraz w pięknym zimowym otoczeniu.

Koszt wyjazdu przy zapisie do 07 stycznia 2020 to 490 zł.

Cena wzrasta w okresie od 08 stycznia 2020 to 570 zł.


UWAGA! W DNIACH 18-20.01.2020 PO WPISANIU KODU: “WINTECAMP80” OBOWIĄZUJE CENA Z PRZEDSPRZEDAŻY!

Szkolenia zimowe

Szkolenia będą prowadzone przez najlepszych specjalistów tej dziedziny. Podczas zajęć będą się Tobą opiekować doświadczeni instruktorzy, ratownicy GOPR, byli zawodnicy, a obecnie trenerzy narciarstwa biegowego. Program dostosowany będzie do poziomu technicznego grupy (narciarstwo biegowe, ski tour, wspinaczka lodowa) natomiast pozostałe szkolenia będą prowadzone od podstaw. Oprócz ABC lawinowego podczas weekendu znajdziesz jeszcze czas na 3 wybrane szkolenia. Sam wybierasz, z jakich szkoleń chcesz skorzystać!

Szkolenia otwarte z turystyki zimowej

W tym roku przygotowaliśmy także wiele praktycznych szkoleń otwartych z dziedziny turystyki zimowej. Doświadczeni górscy piechurzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem. W ramach bloków tematycznych: survivalowe ognisko + przygotowywanie posiłku w zimowych warunkach, podstawy fotografii podróżniczej zimą w górach, czy z pozoru proste a jakże istotne tematy: jak wiązać buty, regulować plecak, ubierać się w teren, jak pracować kijami, rakami, rakietami.

ABC lawinowe - naucz się wszystkiego o górskich lawinach!

Specjaliści od lawin pokażą Ci, w jakich okolicznościach powstają lawiny i co najważniejsze: jak poruszać się po zagrożonym terenie i jak go rozpoznać. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Szkolenie obejmuje wprowadzenie teoretyczne, ale także praktyczne nauki w terenie.Podczas zajęć ratownik GOPR przekaże nam również niezbędne informacje na temat ratownictwa medycznego w górach. Zapewniamy uczestnikom lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopatka, sonda). Dla uczestników I edycji Winter Campu, zaplanowane jest szkolenie na II poziomie zaawansowania.

Prelekcje podróżnicze - z najlepszymi!

Po całym aktywnym dniu spędzonym blisko natury w górach usiądziemy i posłuchamy o… podróżach i górach! Dowiesz się, jak się przygotować do górskiego trekkingu, co trzeba wziąć, kiedy najlepiej iść w góry. Zainspirujemy Cię opowieściami o podróżach we wszelkie możliwe rejony świata. Bedzie podróżniczo, górsko i blisko natury, czyli to, co kochamy najbardziej!

Szkolenia dodatkowe

Biegówki - narty inaczej

Szkolenie prowadzone będzie przez @TURBACZXC. Poznasz podstawową technikę poruszania się i jazdy na nartach biegowych (delikatne podbiegi, krok z odbicia, nauka zjazdu). Nasi instruktorzy to pasjonaci narciarstwa biegowego, którzy swoim optymizmem, pozytywnym nastawieniem i uśmiechem, sprawią że staniesz na biegówkach jeszcze nie raz! Zapewniamy cały potrzebny sprzęt: narty, buty, kije. Narty biegowe to atrakcja fakultatywna (koszt 120 zł; w cenie sprzęt: narty, buty, kije). Szkolenie trwa dwie godziny, a do wyboru będzie możliwość kursu na poziomie podstawowym, jak i średnio zaawansowanym. Poziom podstawowy nie wymaga kondycji ponieważ skupimy się na ćwiczeniach technicznych. Natomiast  na poziomie średnio-zaawansowanym wymagana jest umiejętność zjazdu (poziom podstawowy) i kroku podstawowego klasycznego (na przemian stronnego, poziom podstawowy) i kondycja na poziomie średnim. Dla uczestników I edycji Winter Campu, polecamy szkolenie na poziomie średnio – zaawansowanym.

Rakiety śnieżne - alternatywa dla narciarstwa

Rakiety śnieżne to fantastyczna aktywność sportowa, a zarazem alternatywa dla narciarstwa biegowego. Z roku na rok zyskują one coraz więcej zwolenników. Pod okiem instruktora dobierzecie sprzęt i spróbujecie swoich sił w wędrówce po szlakach Gorczańskiego Parku Narodowego. Czas trekkingu na rakietach śnieżnych będzie trwał dwie godziny. Rakiety śnieżne są atrakcją fakultatywną (koszt 95 zł; min. 10 osób).

Wstęp do wspinaczki lodowej - dla odważnych

Wspinanie lodowe to atrakcja zdecydowanie dla wtajemniczonych. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające do nauki wspinania w lodzie. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora spróbujesz niektórych jej elementów. Przygotujesz stanowisko zjazdowe w lodzie, nauczysz się korzystać z dziabki i raków. Na specjalnie przygotowanej ściance, w bezpiecznych warunkach przekonasz się, czym jest wspinaczka lodowa. Lodowym wojownikiem nie zostaniesz po pierwszym szkoleniu, ale na pewno nabierzesz szacunku do wspinania lodowego. Dostępną mamy ściankę lodową o wysokości 4 metrów. Atrakcja fakultatywna (koszt: 99 zł, w cenie wszelki potrzebny sprzęt, min.10 os.) Szkolenie jest na poziomie początkującym, dlatego każdy na pewno da radę 🙂

Jamy śnieżne - awaryjny nocleg w górach

Zdarzyło Ci się kiedyś zabłądzić w górach? W lesie? Zaskoczyła Cię noc? Zimą w górach bywają ciężkie i zmienne warunki. Zaspy śnieżne mogą uniemożliwić Ci zejście do wioski czy dotarcie do schroniska. Podczas szkolenia pokażemy, jak zabezpieczyć się przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi podczas awaryjnego noclegu w górach. Wspólnymi siłami wybudujemy jamy śnieżne i je przetestujemy! Atrakcja fakultatywna (koszt 119 zł, w cenie sprzęt, min. 10 os.)

SKI TOURING - początek wspaniałej, wysokogórskiej przygody

Ski touring można określić jako turystykę wysokogórską, która łączy narciarstwo biegowe z narciarstwem zjazdowym. Dzięki specjalnym wiązaniom będziemy mogli pokonać strome wzniesienia )nawet 40 stopni nachylenia, by później zjechać z górki 🙂 Podstawowej techniki podchodzenia i zjazdu nauczą Was nasi przeszkoleni instruktorzy, a czas pełnego szkolenia to dwie godziny! Wziąć udział w szkoleniu mogą tylko osoby, które potrafią zjeżdżać na nartach na poziomie zaawansowanym – będziemy poruszać się po stokach nieprzygotowanych pod narciarstwo. Atrakcja fakultatywna (koszt 200 zł, a w cenie kask, kije, foki, narty, opieka instruktora). Liczba miejsc ograniczona do 10 osób!

Live Wild Winter Camp rakiety

Kadra koordynatorów Live Wild Winter Camp 2020

Łukasz Nowak

Pomysłodawca idei Live Wild campów, założyciel Klubu Podróżników Soliści, wspinacz, instruktor narciarstwa zjazdowego. “Góry i outdoor to moje naturalne środowisko, w którym, podążając za pasją, rozwijam się od kilkunastu lat próbując wciąż nowych aktywności. Wspinałem się już na 5 kontynentach, w skale, na drogach sportowych jak i wielowyciągowych, również na dużych wysokościach. Na mojej górskiej mapie świata zaznaczyłem już takie klasyki jak Kazbek (5 033 m n.p.m.), Kilimanjaro (5895 m n.p.m.), himalajskie Annapurna BC (4 130 m n.p.m.) a także egzotyki takie jak irański wulkan Demavand (5 610 m n.p.m.), najwyższy szczyt Islandii Hvannadalshnúkur (2 110 m n.p.m.) czy buldering na hawajskich plażach. W ostatnich sezonach zimowych większość górskiego czasu spędzam wspinając się na zamarzniętych wodospadach i lodowcach (Islandia) oraz na nartach skiturowych (Rumunia). W górach to co najlepsze jeszcze przede mną. Obecnie przygotowuję się do kolejnego sezonu zimowego i 1 wyprawy na siedmiotysięcznik.

Marcin Glądała

Organizację wydarzeń sportowych ma we krwi. Od lat zaangażowany w rozwój sportowych projektów dla amatorów. Współtworzył największy w Polsce Bieg Mikołajów, organizował dziesiątki zawodów sportowych w tym BMW Mountain Tour w Białce Tatrzańskiej czy legendarne Zawody Koziołka Matołka. Turbacz jest miejscem, które ma specjalny zakamarek w sercu Marcina. Współtworzył m.in. projekt mający na celu rozwój narciarstwa biegowego i turystyki zimowej w Gorcach – Turbacz XC w tym pierwsze w Polsce uphillowe zawody narciarstwa biegowego techniką klasyczną „Turbacz XC – Uphill Obidowa-Turbacz”. Inicjator Live Wild Winter Camp. Podczas wydarzenia Marcin odpowiedzialny będzie za kompleksową organizację naszego wyjątkowego Campa!

Dawid Szeliga

Trener, instruktor narciarstwa biegowego, zjazdowego i nordic walkingu. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, obecnie pełni funkcję dyrektora szkoły. Największy sukces sportowy Dawida to wicemistrzostwo Polski w narciarstwie biegowym – sprint indywidualny. Jest inicjatorem i koordynatorem projektu ,, Śladami Olimpijczyków”, dzięki któremu min. powstała trasa z Obidowej na Turbacz. Z nim z łatwością zdobędziecie szczyt Turbacza, tak jak z wszystkimi naszymi instruktorami! Dawid z racji doświadczenia oraz zaangażowania w rozwój narciarstwa biegowego i turystyki zimowej w Gorcach, będzie pełnił funkcję koordynatora wszystkich szkoleń.

Patryk Chudoba

Instruktor, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, były reprezentant kadry młodzieżowej w biegach narciarskich , wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Obecnie lider solistowych wypraw. Za największy sukces w swojej karierze uważa 37. Bieg Piastów, 50 km pokonał jako 12 zawodnik, ale jednak to nie miejsce się liczy tylko satysfakcja z pokonania tak ciężkiego dystansu stylem klasycznym. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 5 lat. Biegi narciarskie w rodzinie naszego instruktora są naturalną formą ruchową w okresie zimowym. Praktycznie wszyscy z bardzo licznej rodziny mieli styczność z biegówkami, amatorsko jak i zawodowo. Zna każdy zakamarek Gorców, nasz solistowy Góral!

Jakub Kowalski

Solistowy wyrypowicz, preferujący wyjazdy zgodne z ideą Live Wild. Ambasador marki Lesovik. Tylko w tym roku spał pod tarpem m.in. na najwyższym szczycie Tatr Zachodnich w warunkach zimowych oraz pod Kazbekiem. Poprowadził pierwszą Górską Wyrypę w Klubie Podróżników Soliści. Fascynuje go lekkie pakowanie, długi dystans, trudne drogi oraz fotografia. Nie zamyka mu się buzia – o sprzęcie, technikach i wyjazdach mógłby mówić non stop – także niemal na pewno dowiesz się od niego wszystkiego, czego potrzebujesz do samodzielnej przygody na szlaku! Kuba na Turbaczu będzie odpowiedzialny za bloki szkoleniowe z dziedziny turystyki zimowej, lekkiego pakowania i outdoorowej kuchni, na których prócz wiedzy teoretycznej, odbędą się również ćwiczenia praktyczne. Indywidualne podejście do każdego uczestnika to klucz przy omawianiu tych zagadnień.

Ambasadorzy Live Wild Winter Camp 2020

Krzysztof Wielicki

Wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Krzysztof Wielicki to zdecydowanie wielki człowiek, podążający za swoją pasją i robiący rzeczy, o których inni marzą. Zdobył jako pierwszy człowiek na świecie czwarty szczyt Ziemi – Lhotse (8516 m n.p.m.). Zrobił to zimą w noc sylwestrową w 1988 roku – samotnie i w gorsecie ortopedycznym. Jest również piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Zimą 2017/2018 kierował Polską Narodową Wyprawą na K2. We wrześniu tego roku odbiera wyjątkowo ważną nagrodę górską Piolet d’Or Carrière za całokształt dokonań górskich, stając się tym samym drugim Polakiem po Wojtku Kurtyce z tym wyróżnieniem. Krzysztof Wielicki dołącza do grona ambasadorów drugiej edycji Live Wild Winter Camp! Czeka Was prelekcja legendy polskiego himalaizmu, która inspiruje, pokazuje, czym jest prawdziwa odwaga i wzrusza. Nie możecie tego przegapić!

Sylwia Jaśkowiec

Biegaczka narciarska, reprezentantka Polski, brązowa medalistka mistrzostw świata z Falun (2015), trzykrotna uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich (Vancouver 2010, Soczi 2014, Pjongczang 2018), dwukrotna mistrzyni świata młodzieżowców (2009), wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. W czasie zawodniczej kariery specjalizowała się w technice dowolnej. W trakcie Live Wild Winter Camp będziecie mieli okazję posłuchać mistrzyni podczas prelekcji. Sylwia również dołączy do grona instruktorów narciarstwa biegowego! Dla fanów biegówek i sportów zimowych będzie to zaszczyt! Szlifować technikę bądź stawiać pierwsze kroki na biegówkach pod okiem olimpijki? Nie możemy się doczekać!

Transport

 • dojazd we własnym zakresie
 • spotykamy się przy wypożyczalni Turbacz XC zlokalizowanej przy parkingu przy zielonym szlaku w Obidowej.
 • dane GPS: 49°32'56.7"N 20°02'04.9"E http://bit.ly/LiveWildWinterCampDojazd
 • możliwość skorzystania z parkingu z płatnego niestrzeżonego parkingu (15 zł za dobę)
 • dojazd pociągiem (do Nowego Targu), a następnie autobusem linia 3 z parkingu przy galerii (galeria Buy and Fly Nowy Targ)
 • autokarem (z Krakowa do Klikuszowej) – następnie z Klikuszowej bezpośredni autobus linia 3 pod sam parking w Obidowej. Koszt dojazdu około 20 zł.

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego
 • przejdziesz praktyczne szkolenie ABC lawinowe
 • do dyspozycji szereg szkoleń – zarówno praktycznych jak i rozwijających zimowe pasje
 • przejdziesz pięknymi krajobrazowymi dolinami z przepięknymi widokami na Tatry
 • zjesz najlepsze oscypki na Podhalu!
 • będziesz podziwiać przepiękny wschód słońca wznoszący się nad najwyższym szczytem pasma Lubania w południowo-wschodniej części Gorców
 • zobaczysz w całej okazałości panoramę Tatr
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie

Chcesz więcej?

Kulig z biesiadą!

Dla chętnych góralskich wrażeń mamy dodatkowy dzień (czwartek 6.11.2019) przed rozpoczęciem Live Wild Winter Camp’u na Turbaczu!

Zapraszamy na kulig z pochodniami Doliną Lepietnicy, a później biesiadę w klimatycznym miejscu przy ognisku z regionalnym jedzeniem (swojskich oscypków i mięska na pewno nie zabraknie)! Czas trwania przejazdu saniami trwa około 2 godzin! Nocleg zapewniamy w pobliskiej agroturystyce ze śniadaniem, a na drugi dzień wyjście na schronisko PTTK Stare Wierchy na pyszny obiadek. Po obiedzie wracamy do Obidowej i ruszamy z całą ekipą Solistową na Turbacz.

Liderzy wyprawy

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3

polot i fantazja!

Marcin Glądała

W #soliściteam jestem od samego początku. Obecnie zajmuję się zarządzaniem operacyjnym klubu oraz rozwojem projektów Live Wild. Możecie spotkać mnie praktycznie na każdych targach podróżniczych, zarówno na naszym wesołym stoisku jak i podczas prelekcji podróżniczych. W podróżach szukam przestrzeni, majestatycznych widoków i przyrody - z tego względu wybranką mojego serca na zawsze pozostanie Islandia. W pośpiechu i chaosie współczesnego świata, ciężko pozwolić sobie na "luksus" zwolnienia tempa. Dla mnie Islandia jest miejscem gdzie oddycham pełną piersią, krainą która oferuje dosłownie wszystko czego potrzebuję. Majestatyczne widoki, woda… dużo wody :), unikalne formacje skalne, wulkany, jaskinie lodowe. Wymieniać można bez końca. Oprócz magnesów i wspomnień z Islandii przywiozłem żonę :) Żyję według motta "polotu i fantazji". Jak już się za coś biorę, staram się to robić z pełnym zaangażowaniem i serduchem. Kocham muzykę - w zaciszu domowym często widywany jestem z gitarą pod ręką, a jak chcę posłuchać konkretnej muzy a nie mojego rzępolenia chodzę na koncerty, dużo koncertów. Uwielbiam grać w piłkę - analogicznie do koncertów gdy zmęczy mnie moje "kopanie po czole" regularnie z przyjacielem jeżdżę na mecze Manchesteru United. Kocham gotować - dla żony, dla siebie, dla gości, czy na wyjazdach - trip na Islandię bez kupienia 20 kg ryby w porcie uważam za nieudany :). Ci co mnie znają, wiedzą że buzuje we mnie energia. Cały czas w ruchu, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Realizacja wyjazdów i przebywanie z ludźmi to mój żywioł. Tripy prowadzę z polotem i fantazją – dużo śmiechu, pozytywnej energii, przełamywania słabości i kolekcjonowania „dreamsów”. Jadąc ze mną na wyprawę, możesz spodziewać się...? Z pewnością mojego zaangażowania, takiego naturalnego nie wyuczonego. Nie prowadzę wyjazdów z plakietką na piersi. Oprócz szalonych pomysłów czy przygód, przywiązuję uwagę do realizacji planu, dbałości o całą grupę oraz przekazania Wam jak najwięcej jak tylko potrafię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

polot i fantazja!

Marcin Glądała

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

570 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 285 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 285 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena rynkowa:

650 pln

Cena zawiera

 • szkolenie ABC lawinowe wraz z potrzebnym sprzętem
 • praktyczne szkolenia z zakresu turystyki zimowej
 • wspólny zimowy trekking: wyjście Obidowa - Turbacz
 • 2 noclegi w Schronisku PTTK na Turbaczu (pokoje 3 - 10 osobowe, warunki schroniskowe )
 • 2 śniadania
 • ognisko z kiełbaskami - udział w części integracyjnej
 • prelekcje podróżnicze - o górskich wyprawach, ale nie tylko!
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • welcome pack

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia
 • dodatkowych szkoleń wraz z wypożyczeniem sprzętu
 • wyżywienia (poza śniadaniami)

Wybierz termin i spędź weekend z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader