Live Wild Winter Camp

Winter Camp – VI Edycja
Wybierz termin

Winter Camp – VI Edycja

Lider: Patryk Chudoba

Winter Camp – VI Edycja

Zima, choć mroźna i teoretycznie nieprzyjazna ma swoje zdecydowanie dobre strony. Ciepła herbata po intensywnym trekkingu cieszy zdecydowanie bardziej podczas zimowych wypadów. Nie wspominając już o sportach zimowych. U nas zima to bardzo gorący okres dzięki VI EDYCJI LIVE WILD WINTER CAMP. Startujemy już 23-25 lutego z największym eventem tego roku. Czeka na Ciebie masa zimowych atrakcji i przydatnych szkoleń. Będziesz mieć możliwość zdobyć wiedzę z zakresu przetrwania w górach, dowiesz się wszystkiego o górskich lawinach, a przede wszystkim wysłuchasz ciekawych prelekcji doświadczonych taterników i pasjonatów górskich wędrówek. Co więcej, czeka Cię masa atrakcji dodatkowych takich jak biegówki, skitoury czy fatbike. Nie zabraknie też czasu na integrację, abyśmy wszyscy mogli się lepiej poznać. Dołącz do dzikiego szkoleniowego weekendu i zaszalej tej zimy! Uwaga – gwarancja śniegu i dobrej zabawy w solistowym towarzystwie zapewniona!
Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego
icon przejdziesz praktyczne szkolenie ABC lawinowe
icon do dyspozycji szereg szkoleń – zarówno praktycznych jak i rozwijających zimowe pasje
icon przejdziesz pięknymi krajobrazowymi dolinami z przepięknymi widokami na Tatry
icon zjesz najlepsze oscypki na Podhalu!
icon będziesz podziwiać przepiękny wschód słońca wznoszący się nad najwyższym szczytem pasma Lubania w południowo-wschodniej części Gorców
icon zobaczysz w całej okazałości panoramę Tatr
icon będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Wspinaczka lodowa
arrow
Trekking w górach
arrow
ABC lawinowe
arrow
Biegówki
arrow
Jamy śnieżne
arrow
Skitoury
arrow
Rakiety śnieżne
arrow
Kulig z biesiadą
arrow

Turbacz - miejsce z duszą

Wracamy z szóstą już edycją tego zimowego weekendu #LiveWild. Jak ten czas szybko leci! Jak zawsze, spotkamy się w urokliwym Schronisku PTTK na Turbaczu, które już od pięćdziesięciu lat zaprasza turystów wędrujących po Gorcach w swoje gościnne progi. Kusi wyśmienitym jedzeniem (pierś z kurczaka w sosie oscypkowym – bajka), warunkami noclegowymi, atmosferą… a przede wszystkim legendarną panoramą Tatr, którą można podziwiać bezpośrednio przed schroniskiem oraz z jego okien. Położony na wysokości 1283 m n.p.m., leżący na zworniku szlaków gorczańskich, jest idealną bazą wypadową do wędrówek po Gorcach. Podczas Live Wild Winter Camp spędzimy dwa dni na gorczańskich szlakach oraz w pięknym zimowym otoczeniu.

arrow

Transport

Dojazd we własnym zakresie. Spotykamy się przy wypożyczalni U Adama zlokalizowanej przy parkingu przy zielonym szlaku w Obidowej. Dane GPS: 49°32’56.7″N 20°02’04.9″E https://goo.gl/maps/xCewgqHvX7RqGU2S9 Możliwość skorzystania z parkingu z płatnego niestrzeżonego parkingu (20 zł za dobę)

Dojazd transportem publicznym:

  • Dojazd pociągiem (do Nowego Targu), a następnie autobusem linia 3 z parkingu przy galerii (galeria Buy and Fly Nowy Targ)
  • Autokarem (z Krakowa do Klikuszowej) – następnie z Klikuszowej bezpośredni autobus linia 3 pod sam parking w Obidowej. Koszt dojazdu około 20 zł.
arrow

Szkolenia zimowe - pełen przekrój sportów zimowych

Szkolenia będą prowadzone przez najlepszych specjalistów tej dziedziny. Podczas zajęć będą się Tobą opiekować doświadczeni instruktorzy, byli zawodnicy, a obecnie trenerzy narciarstwa biegowego. Program dostosowany będzie do poziomu technicznego grupy (narciarstwo biegowe, ski tour, wspinaczka lodowa) natomiast pozostałe szkolenia będą prowadzone od podstaw. Oprócz ABC lawinowego podczas weekendu znajdziesz jeszcze czas na 3 wybrane szkolenia. Sam wybierasz, z jakich szkoleń chcesz skorzystać!

arrow

Szkolenia otwarte z turystyki zimowej

W tym roku przygotowaliśmy także wiele praktycznych szkoleń otwartych z dziedziny turystyki zimowej. Doświadczeni górscy piechurzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem. W ramach bloków tematycznych: survivalowe ognisko + przygotowywanie posiłku w zimowych warunkach, podstawy fotografii podróżniczej zimą w górach, czy z pozoru proste a jakże istotne tematy: jak wiązać buty, regulować plecak, ubierać się w teren, jak pracować kijami, rakami, rakietami.

arrow

ABC lawinowe - naucz się wszystkiego o górskich lawinach!

Specjaliści od lawin pokażą Ci, w jakich okolicznościach powstają lawiny i co najważniejsze: jak poruszać się po zagrożonym terenie i jak go rozpoznać. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Szkolenie obejmuje wprowadzenie teoretyczne, ale także praktyczne nauki w terenie. Podczas zajęć instruktor przekaże nam również niezbędne informacje na temat ratownictwa medycznego w górach. Zapewniamy uczestnikom lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopatka, sonda).

arrow

Prelekcje podróżnicze - z najlepszymi!

Po całym aktywnym dniu spędzonym blisko natury w górach usiądziemy i posłuchamy o… podróżach i górach! Dowiesz się, jak się przygotować do górskiego trekkingu, co trzeba wziąć, kiedy najlepiej iść w góry. Zainspirujemy Cię opowieściami o podróżach we wszelkie możliwe rejony świata. Będzie podróżniczo, górsko i blisko natury, czyli to, co kochamy najbardziej! Ambasadorem VI edycji będzie Krzysztof Wielicki, eden z najwybitniejszych himalaistów świata i piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów.

arrow
Szkolenia dodatkowe - podnieś swoje umiejętności!

Biegówki - narty inaczej

Szkolenie prowadzone będzie przez najlepszych specjalistów – Patryk Chudoba oraz jego zespół. Poznasz podstawową technikę poruszania się i jazdy na nartach biegowych (delikatne podbiegi, krok z odbicia, nauka zjazdu). Nasi instruktorzy to pasjonaci narciarstwa biegowego, którzy swoim optymizmem, pozytywnym nastawieniem i uśmiechem, sprawią że staniesz na biegówkach jeszcze nie raz! Zapewniamy cały potrzebny sprzęt: narty, buty, kije. Narty biegowe to atrakcja fakultatywna. Szkolenie trwa 1 godzinę 50 minut, a do wyboru będzie możliwość kursu na poziomie podstawowym, jak i średnio zaawansowanym. Poziom podstawowy nie wymaga kondycji ponieważ skupimy się na ćwiczeniach technicznych. Natomiast  na poziomie średnio-zaawansowanym wymagana jest umiejętność zjazdu (poziom podstawowy) i kroku podstawowego klasycznego (na przemian stronnego, poziom podstawowy) i kondycja na poziomie średnim.

Koszt: 150 zł; w cenie sprzęt: narty, buty, kije

arrow

Rakiety śnieżne - alternatywa dla narciarstwa

Rakiety śnieżne to fantastyczna aktywność sportowa, a zarazem alternatywa dla narciarstwa biegowego. Z roku na rok zyskują one coraz więcej zwolenników. Pod okiem instruktora dobierzecie sprzęt i spróbujecie swoich sił w wędrówce po szlakach Gorczańskiego Parku Narodowego. Czas trekkingu na rakietach śnieżnych będzie trwał 1 godzinę 50 minut. Rakiety śnieżne są atrakcją fakultatywną.

Koszt: 120 zł; min. 10 osób

arrow

Wstęp do wspinaczki lodowej - dla odważnych

Wspinanie lodowe to atrakcja zdecydowanie dla wtajemniczonych. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające do nauki wspinania w lodzie. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora spróbujesz niektórych jej elementów. Przygotujesz stanowisko zjazdowe w lodzie, nauczysz się korzystać z dziabki i raków. Na specjalnie przygotowanej ściance, w bezpiecznych warunkach przekonasz się, czym jest wspinaczka lodowa. Lodowym wojownikiem nie zostaniesz po pierwszym szkoleniu, ale na pewno nabierzesz szacunku do wspinania lodowego. Dostępną mamy ściankę lodową o wysokości 4 metrów. Atrakcja fakultatywna. Szkolenie jest na poziomie początkującym, dlatego każdy na pewno da radę.

Koszt: 150 zł, w cenie wszelki potrzebny sprzęt, min. 10 os.

arrow

Jamy śnieżne - awaryjny nocleg w górach

Zdarzyło Ci się kiedyś zabłądzić w górach? W lesie? Zaskoczyła Cię noc? Zimą w górach bywają ciężkie i zmienne warunki. Zaspy śnieżne mogą uniemożliwić Ci zejście do wioski czy dotarcie do schroniska. Podczas szkolenia pokażemy, jak zabezpieczyć się przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi podczas awaryjnego noclegu w górach. Wspólnymi siłami wybudujemy jamy śnieżne i je przetestujemy! Atrakcja fakultatywna.

Koszt: 100 zł, w cenie sprzęt, min. 10 os.

arrow

SKI TOURING - początek wspaniałej, wysokogórskiej przygody

Ski touring można określić jako turystykę wysokogórską, która łączy narciarstwo biegowe z narciarstwem zjazdowym. Dzięki specjalnym wiązaniom będziemy mogli pokonać strome wzniesienia, nawet 40 stopni nachylenia, by później zjechać z górki 🙂 Podstawowej techniki podchodzenia i zjazdu nauczą Was nasi przeszkoleni instruktorzy, a czas pełnego szkolenia to 1 godzinę 50 minut! Wziąć udział w szkoleniu mogą tylko osoby, które potrafią zjeżdżać na nartach na poziomie zaawansowanym – będziemy poruszać się po stokach nieprzygotowanych pod narciarstwo. Atrakcja fakultatywna (realizacja przy min. 10 osobach).

Koszt: 300 zł, a w cenie kije, foki, narty, opieka instruktora

arrow

Fatbike - rowery na grubo

Szkolenie prowadzone będzie przez rowerowych pasjonatów – Adriana Badura oraz Wiktora Orzeszko. Nasi instruktorzy to rowerowi wariaci, którzy lubią wyzwania. Oboje startowali w ultra maratonach ścigając się 1200km przez całą Polskę lub ganiając się 600km po górach! W przyszłości planują podbić zimą Norwegie! Zapewniamy najlepszy sprzęt fatbikowych, czyli produkowane w Polsce fatbike’i marki BWB Custom Bikes. Podczas szkolenia każdy z uczestników powinien mieć ze sobą kask rowerowy! Szkolenie trwa trzy godziny, gdzie nauczymy Was podstaw jazdy na fatbike’u zimą. Dowiesz się również o historii tych niezwykłych rowerów, a także o najnowszych technologiach wykorzystywanych podczas wypraw rowerowych. Atrakcja fakultatywna (realizacja przy min. 15 osobach).

Koszt: 220 zł, w cenie rower, instruktor + 1 godzina i 50 minut szkolenia

arrow
Ambasadorzy i liderzy Live Wild Winter Camp 2024

Krzysztof Wielicki

Człowiek legenda! Jeden z najwybitniejszych himalaistów świata i piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów. Brał udział w czterech wyprawach na K2, a trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy! Właściwie większość szczytów, na które się wspiął, są to szczyty zdobyte po raz pierwszy zimą, samotnie lub w tempie niedostępnym dla innych ludzi!

 

Obecnie chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi w formie wykładów i wystąpień. Jako wspinacz, alpinista i taternik przeżył wiele niebezpiecznych wypraw, a jego opowieści i są inspirujące i warte uwagi dla każdego. Swoje doświadczenia i lekcje wyniesione z licznych niebezpiecznych wypraw Krzysztof Wielicki przekazuje w formie wykładów i wystąpień, wspierając tym samym pracowników małych i dużych organizacji biznesowych i instytucji publicznych, jak i prywatne grona słuchaczy. Spotkanie z Krzysztofem i jego prelekcja jest wyjątkowym wydarzeniem uświetniającym konferencję, stanowi też doskonałe uzupełnienie spotkań szkoleniowych i eventów biznesowych.

arrow

Łukasz Nowak

Pomysłodawca idei Live Wild campów, założyciel Klubu Podróżników Soliści, wspinacz, instruktor narciarstwa zjazdowego. „Góry i outdoor to moje naturalne środowisko, w którym, podążając za pasją, rozwijam się od kilkunastu lat próbując wciąż nowych aktywności. Wspinałem się już na 5 kontynentach, w skale, na drogach sportowych jak i wielowyciągowych, również na dużych wysokościach. Na mojej górskiej mapie świata zaznaczyłem już takie klasyki jak Kazbek (5 033 m n.p.m.), Kilimanjaro (5895 m n.p.m.), himalajskie Annapurna BC (4 130 m n.p.m.) a także egzotyki takie jak irański wulkan Demavand (5 610 m n.p.m.), najwyższy szczyt Islandii Hvannadalshnúkur (2 110 m n.p.m.) czy buldering na hawajskich plażach. W ostatnich sezonach zimowych większość górskiego czasu spędzam wspinając się na zamarzniętych wodospadach i lodowcach (Islandia) oraz na nartach skiturowych (Rumunia). W górach to co najlepsze jeszcze przede mną. Obecnie przygotowuję się do kolejnego sezonu zimowego i 1 wyprawy na siedmiotysięcznik.

arrow

Marcin Glądała

Organizację wydarzeń sportowych ma we krwi. Od lat zaangażowany w rozwój sportowych projektów dla amatorów. Współtworzył największy w Polsce Bieg Mikołajów, organizował dziesiątki zawodów sportowych w tym BMW Mountain Tour w Białce Tatrzańskiej czy legendarne Zawody Koziołka Matołka. Turbacz jest miejscem, które ma specjalny zakamarek w sercu Marcina. Współtworzył m.in. projekt mający na celu rozwój narciarstwa biegowego i turystyki zimowej w Gorcach – Turbacz XC w tym pierwsze w Polsce uphillowe zawody narciarstwa biegowego techniką klasyczną „Turbacz XC – Uphill Obidowa-Turbacz”. Inicjator Live Wild Winter Camp. Podczas wydarzenia Marcin odpowiedzialny będzie za kompleksową organizację naszego wyjątkowego Campa!

arrow

Dawid Szeliga

Trener, instruktor narciarstwa biegowego, zjazdowego i nordic walkingu. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, obecnie pełni funkcję dyrektora szkoły. Największy sukces sportowy Dawida to wicemistrzostwo Polski w narciarstwie biegowym – sprint indywidualny. Jest inicjatorem i koordynatorem projektu ,, Śladami Olimpijczyków”, dzięki któremu min. powstała trasa z Obidowej na Turbacz. Z nim z łatwością zdobędziecie szczyt Turbacza, tak jak z wszystkimi naszymi instruktorami! Dawid z racji doświadczenia oraz zaangażowania w rozwój narciarstwa biegowego i turystyki zimowej w Gorcach, będzie pełnił funkcję koordynatora wszystkich szkoleń.

arrow

Patryk Chudoba

Instruktor, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, były reprezentant kadry młodzieżowej w biegach narciarskich , wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Obecnie lider solistowych wypraw. Za największy sukces w swojej karierze uważa 37. Bieg Piastów, 50 km pokonał jako 12 zawodnik, ale jednak to nie miejsce się liczy tylko satysfakcja z pokonania tak ciężkiego dystansu stylem klasycznym. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 5 lat. Biegi narciarskie w rodzinie naszego instruktora są naturalną formą ruchową w okresie zimowym. Praktycznie wszyscy z bardzo licznej rodziny mieli styczność z biegówkami, amatorsko jak i zawodowo. Zna każdy zakamarek Gorców, nasz solistowy Góral!

arrow

Adrian Badura

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild. “Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!

arrow

Maciej Adamczyk

Instruktor narciarstwa alpejskiego SITN-PZN, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, były reprezentant kadry młodzieżowej w narciarstwie alpejskim, medalista Mistrzostw Polski, zwycięzca w  slalomie gigancie podczas Międzynarodowych Zawodów w Ratownictwie Górskim w 2012r. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 3 lat. Pasjonuje się skokami spadochronowymi, nartami wodnymi, kolarstwem MTb i windsurfingiem. Poza klasycznym narciarstwem, uprawia freeride. Skituring uprawia od 15 lat. Właściciel marek Rowerowe Beskidy, Skitourowe Beskidy.

arrow

Zobacz co przed Tobą!

Live Wild Winter Camp
Chcesz więcej?

Kulig z biesiadą!

Dla chętnych góralskich wrażeń mamy dodatkowy dzień (22.02.2024) przed rozpoczęciem Live Wild Winter Camp’u na Turbaczu!

Zapraszamy na kulig z pochodniami Doliną Lepietnicy, a później biesiadę w klimatycznym miejscu przy ognisku z regionalnym jedzeniem (swojskich oscypków i mięska na pewno nie zabraknie)! Przejazd saniami trwa około 2 godzin! Nocleg zapewniamy w pobliskiej agroturystyce ze śniadaniem, a na drugi dzień wyjście na schronisko PTTK Stare Wierchy na pyszny obiadek. Po obiedzie wracamy do Obidowej i ruszamy z całą ekipą Solistową na Turbacz. Koszt to 290zł.

arrow

Liderzy wyprawy

Patryk
Chudoba
Marcin
Glądała
Partnerzy

Skiturowe Beskidy

Agencja eventowa, której główną misją jest promocja Beskidów oraz ski touringu. W skład kadry wchodzą Robert Zubek, Łukasz Urbanek, Edmund Górny oraz Maciej Adamczyk, który zajmie się nami osobiście w czasie Winter Campu. Jak sami mówią, są grupą pasjonatów, przyjaciół i profesjonalistów a ich marka zrodziła się z wielkiej pasji do sportów ekstremalnych i gór. Ich motto? – „Życiem żyć, a nie tylko je przeżyć”. Ofertę kierują do wszystkich, którzy utożsamiają się z tą regułą oraz do tym, którzy stawiają na najwyższą jakość i przyjemność.

arrow

BWB Custom Bikes

BWB Custom Bikes jest młodą marką na polskim rynku rowerowym. Głównym założycielem i projektantem jest Adrian Badura. BWB Custom Bikes stawia na jakość wykonania i na personalizację ram (specjalne malowania, dedykowane komponenty, indywidualna geometria) oraz wytworzenie więzi między użytkownikiem, a rowerem. Każdy projekt wykonywany jest ręcznie od początku do końca na terenie Polski. Głównym celem dla BWB Custom Bikes jest zbudowanie rowerów, które będą zdolne jeździć na każdym kontynencie bez względu na warunki, dostarczając użytkownikom maksymalną przyjemności z jazdy”. Stąd motto firmy: „different places, one pleasure”.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wspólny zimowy trekking: wyjście Obidowa - Turbacz

o

prelekcje podróżnicze - o górskich wyprawach, ale nie tylko!

o

teoretyczne szkolenie ABC lawinowe

o

szkolenie - Teoria Autoratownictwo

o

szkolenie w terenie: A – poszukiwanie ABC lawinowe praca z detektorem, B – metody sondowania, C – metody kopania w śniegu, D - przekrój pokrywy śnieżnej

o

praktyczne szkolenia z zakresu turystyki zimowej

o

2 noclegi w Schronisku PTTK na Turbaczu (pokoje 3 - 10 osobowe, warunki schroniskowe)

o

pościel na łóżko

o

2 śniadania w Schronisku PTTK na Turbaczu

o

ognisko z kiełbaskami oraz produktami wege - udział w części integracyjnej

o

opiekę instruktorów sportów zimowych

o

eventy towarzyszące z miłośnikiem gór

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

Wyżywienia (poza śniadaniami oraz ogniskiem integracyjnym)

x

Transport

x

Szkoleń dodatkowych

x

Czwartkowego kuligu

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów