2500 kilometrów islandzkiej przygody 3

Kraina skuta lodem Islandia Extreme

Pomysł na wyprawę marzeń

Marzyłeś kiedyś o biwakowaniu wśród bezkresnej zieleni, na horyzoncie mając jedynie góry tuż przy wulkanicznych plażach? A może wolisz spędzić poranek z kawą w dłoni zanurzony w gorącym źródle albo przygotowywać posiłki z widokiem na stada przepięknych kuców islandzkich? Islandia w najczystszej postaci. Tym razem objedziemy ją dookoła. Przed nami 2500 km przygody! Wszystkie najpiękniejsze miejsca Islandii i wiele takich, o których nigdy nie słyszeliście. Jeżeli zamiast wygodnego łóżka cenisz bliski kontakt z naturą, przygodę i totalny reset – zapraszamy do ekipy!
                                                                                                                              #solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Dettifoss
 • Myvatn
 • Husavik
 • Hverfjall
 • Skogafoss
 • Seljalandsfoss
 • Reykjavik
 • Hverarond
 • Skaftafell

Islandia na wyciągnięcie ręki!

Niektórzy mogą nazwać tę wyspę małą, jednak różnorodność krajobrazów i wrażeń, jaką gwarantuje Islandia jest ogromna! Podczas wyprawy zjedziemy autami dookoła cały kraj, zatrzymując się na najpiękniejszych przylądkach, w najbardziej urokliwych miastach lub… tam, gdzie nas wzrok poniesie! Surowa, dziewicza przyroda, najczystsze powietrze w Europie i rzeki pełne ryb – to tylko niektóre z atrybutów, jakimi poszczycić się może ta niesamowita wyspa. Będziemy podziwiać gorące źródła, buchające z zegarmistrzowską precyzją gejzery i przepiękne wodospady. Nie zabraknie też aktywnych trekkingów w malowniczych sceneriach, m.in. pieszej wędrówki pod wodospad lub do ukrytej rzeki. Jesteście spragnieni prawdziwych wrażeń? Odkryjcie z nami dziką stronę Islandii!

EXTREME

Trasa, którą pokonamy poprowadzona została dokładnie dookoła wyspy. Pokonując ją, zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i z pewnością zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę magiczną krainę ognia i lodu.

Dettifoss – najpotężniejszy wodospad Islandii

Dettifoss, znajdujący się na północy Islandii, jest rzadziej odwiedzany przez turystów niż popularny Gullfoss. Jest to najpotężniejszy wodospad w całym kraju i chociaż ma tylko 45 m wysokości, to w okresie letnim przepływa przez niego 400 m³ wody na sekundę. Piętrzące się masy wody robią ogromne wrażenie – tak wielkie, że Ridley Scott wykorzystał Dettifoss do sceny otwierającej „Prometeusza”. Nie mógł lepiej wybrać. Żaden wodospad w Europie nie może się równać z tym wodospadem. Dettifoss mógłby zasilić energią 100-tysięczne miasto!

Myvatn – malownicze jezioro północy

Malownicze jezioro Myvatn zachwyci nas swoim krajobrazem. Skały pokryte zielonym mchem, jaskinie o czarnych wnętrzach i intensywnie niebieskiej wodzie, tysiące ptaków. Jezioro jest położone w rejonie, w którym silna aktywność wulkaniczna ukształtowała teren – nigdzie indziej nie zobaczymy takiego nagromadzenia wystygłych kraterów i powulkanicznej lawy tworzącej wręcz postapokaliptyczny pejzaż. Myvatn powstało około 2000 lat temu, jest czwartym co do wielkości jeziorem na Islandii i zajmuje powierzchnię około 37 km².

Hverarond – w oparach bulgoczącej siarki

Na Islandii można znaleźć nie tylko gorące źródła leczniczych solanek – my dotrzemy aż do Hverarond, gorących basenów błotnych. Niech nie zmylą Was pozory, tutaj nie będziemy relaksować się wśród bąbelków, gdyż temperatura w kraterach jest tak wysoka, że znajdujące się w nich błoto wręcz gotuje się, a unoszący się w powietrzu zapach siarki nadaje całej scenerii legendarny i tajemniczy charakter. Po polach siarki poruszać będziemy się po specjalnie zainstalowanych drewnianych pomostach, a to wszystko na tle pięknej góry Namafjall.

Seljalandsfoss i Skogafoss – wodospady południa

Dwa spektakularne wodospady na południu Islandii. Wody rzeki Seljalandsá spadają w wodospadzie Seljalandsfoss z wysokości ok. 60 metrów do głębokiego, zielonego basenu. Żeby dodać świetności temu już niezwykle malowniczemu miejscu, wodospad jest dodatkowo podświetlany. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! I to prawie suchą stopą. No, może lepiej powiedzieć „nie całkiem przemoczoną”, ale warto! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25 m. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze.

Kraina skuta lodem 50

Skaftafell – oszałamiający park narodowy

Park narodowy Islandii o powierzchni 4,807 km² położony na południowym wybrzeżu wyspy, na terenach o dużej aktywności wulkanicznej. Teren parku jest regularnie nawiedzany przez kataklizmy, tj. erupcje wulkanów i nagłe fale powodziowe powstające na przedpolach lodowców. Blisko 80% powierzchni parku zajmuje lodowiec Vatnajökull.  To zapierający dech w piersiach lodowiec, a krajobrazy i widoki można określić tylko jednym słowem – oszałamiające.

WULKANY NA ISLANDII

Na Islandii znajduje się około 130 wulkanów (aktywnych i nieaktywnych). Około 30 aktywnych systemów wulkanicznych można znaleźć pod wyspą. Wulkany stanowią jeden z najistotniejszych elementów krajobrazu Islandii, określając naturę ziemi, tworząc nieskończone pola lawy pokrytej mchem, rozległe równiny czarnego piasku, poszarpane szczyty i ogromne kratery. Od przełomu XIX i XX wieku nie minęła dekada bez erupcji. Większość aktywnych wulkanów znajduje się daleko od miast.

ERUPCJA WULKANU FAGRADALSFJALL 19-20 MARCA 2021

Erupcje wulkaniczne na Islandii są nieprzewidywalne, ale stosunkowo regularne. Jedna z erupcji w islandzkim interiorze miała miejsce w Holuhraun w 2014 roku. Wulkan Grímsfjall miał krótką erupcję w 2011 r., a bardziej znany – Eyjafjallajökull spowodował wiele problemów w 2010 r. To właśnie jego erupcja zatrzymała ruch lotniczy nad Europą.
Ostatnia z erupcji nastąpiła w marcu 2021 roku. Wulkan Fagradalsfjal jest częścią systemu wulkanicznego Krysuvik. Znajduje się na półwyspie Reykjanes, w południowo zachodniej części Islandii, w odległości ok. 40 km od Reykjaviku.
Podczas takiego spektaklu możesz zobaczyć nieokiełznane przez człowieka siły natury. Widok rozżarzonej lawy płynącej w wolnym tempie po skale, bijący gorąc krzepiącej magmy (jej temperatura sięga 1000 stopni Celsjusza) – to tylko część wyjątkowego widowiska, którego możesz doświadczyć.

Husavik – początki Islandii na dalekiej północy

Z pewnością kojarzycie typową islandzką zabudowę miejską – kolorowe drewniane domki, urokliwe porty i dziesiątki zacumowanych kutrów. Takie wręcz pocztówkowe widoki czekają nas w miejscowości Husavik. To miasteczko położone na północy wyspy żyje z drobnej turystyki oraz rybołówstwa. Według najstarszych przekazów to właśnie Husavik był pierwszym miejscem na wyspie, do którego dotarli dawni Skandynawowie. Połączenie historii, relaksu i pięknej scenerii? Tak, to właśnie czeka nas na trasie.

Arnarstapi - klimatyczna osada rybacka

Prawdziwy czar Islandii poznamy odwiedzając małe wioski rybackie i nadmorskie miejscowości, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy, a otaczają je gorące źródła. Arnarstapi to miejsce, gdzie możemy spotkać wiele ptaków wiosną, a sama miejscowość zachwyca krajobrazami i spokojem, jaki tu panuje.

SEYÐISFJÖRÐUR – wioska Waltera Mitty

Odwiedzimy również wioskę, w której kręcono sceny do filmu „Sekretne życie Waltera Mitty”. Żeby dostać się do Seyðisfjörður, trzeba wjechać najpierw na wysokie wzgórze i przemierzyć liczne zakręty. Niesamowita przestrzeń i ten widok przystani ukazującej się w oddali robią wrażenie! Jest to dokładnie ta sama droga, którą Walter Mitty w filmie pokonał na longboardzie – dla odważnych będzie również opcja takiego zjazdu ?
Kraina skuta lodem 8

Jokulsarlon – jezioro lodowcowe

Malownicze jezioro w południowej Islandii, które powstaje z wody spływającej z topniejącego lodowca Vatnajokull. Po islandzku jego nazwa oznacza „laguna lodowcowa” i nie jest to tylko poetycka nazwa – nawet w środku naszego lata na plażach jeziora leżą mniejsze i większe bryły lodu. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Aby naprawdę docenić wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego miejsca, wybierzemy się na spacer czarną plażą wzdłuż brzegu zalewu. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć, jak rzeka wypływająca z lodowca wpada do morza – surrealistyczny i niesamowity widok.

Reykjavik - z wizytą w najmniejszej stolicy Europy

Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce „zadymioną zatoką”, gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią, a ze związanymi z nim przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację, która jest domem dla większości mieszkańców wyspy. Wybierzemy się na spacer po stolicy, odkryjemy piękno tutejszej opery przypominającej bryłę lodu, a także damy sobie czas na to, by zaopatrzyć się w pamiątki dla najbliższych!

Snæfellsnes i okolice - rybackie wioski

Islandia słynie ze swoich pysznych ryb, które można dostać w rybackich portach. Podczas solistowej wyprawy nie zabraknie również podziwiania rybackich wiosek, jako że są one jednymi z najważniejszych punktów na mapie gospodarczej kraju. Odwiedzimy Borgarnes – obszary tego miasteczka były pierwszymi terenami, na których osiedlali się mieszkańcy wyspy. Odkryjemy również tajemnicę pewnego wraku w Akranes i zajrzymy do jakinii strasznego trolla 🙂

Dyrhólaey - półwysep maskonurów

Znajduje się tutaj jeden z najpiękniejszych widoków na Islandii. Nazwa Dyrhólaey oznacza dosłownie dziurę w drzwiach. Wiosną przylatuje tutaj wiele maskonurów, by założyć gniazda, dlatego ten skalisty półwysep jest świetnym miejscem do obserwacji tych przeuroczych zwierzaków. Istnieje przypuszczenie, że ok. 80 tysięcy lat temu Dyrhólaey był oddzielną wyspą, ale na wskutek podwodnej erupcji wulkanu, wyspa przyłączyła się do stałego lądu. Obecnie przyjeżdża tutaj wiele turystów, by spotkać maskonura, ale też zachwycić się widokiem linii brzegowej z góry, a jest czym się zachwycać!

Reynisfjara - jedna z piękniejszych plaż

Reynisfjara jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na Islandii. Pokryta czarnym piaskiem, otoczona niezwykłymi bazaltowymi formacjami skalnymi, które wyglądają jak wielkie organy kościelne  zdecydowanie się wyróżnia na tle wybrzeża Islandii. Nie bez powodu amerykański magazyn “Islands Magazine” wyróżnił Reynisfjarę jako jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie.

Goðafoss - wodospad bogów

Goðafoss jest ściśle związany z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Islandii, przejściu z pogaństwa na chrześcijaństwo w roku 1000. Według starych sag, wrzucono do niego posągi nordyckich bogów w symbolicznym akcie nawrócenia. Zgodnie z legendą stąd pochodzi nazwa wodospadu – Goðafoss, Wodospad bogów.

Sprawdź się:

Glymur – malowniczy trekking do wodospadu

Sprawdź swoich sił podczas trekkingu na Glymur! Wodospad ten bardzo długo był uznawany za najwyżej położony wodospad na Islandii, jednak niedawno odkryto wodospad wyższy, co plasuje Glymur na drugim miejscu. Sam Glymur niezmiennie zachwyca, a trekking na ten wodospad to wisienka na torcie 🙂 Doświadczymy imponującej przestrzeni, zachwycimy się po raz kolejny krajobrazami Islandii, a na koniec… przeprawimy się przez rzekę!

Doświadcz:

Najdziksze i najstarsze gorące źródła!

Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się w kilku miejscach na błogą kąpiel w gorących źródłach, bo czym byłby wypad na Islandię bez spróbowania kąpieli na dziko? 🙂 Otoczeni imponującą przyrodą odpoczniemy po całym dniu pełnym aktywności. Odkryjemy przed Tobą niemalże ukryte przed światem, dzikie gorące źródła, które są totalnie poza utartym szlakiem, jak i te bardziej znane, ale równie zachwycające. Relaks gwarantowany!

Spróbuj:

Świeże ryby prosto z kutra i zgniły rekin!

Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołówstwie. Przygotuj się zatem na pyszne potrawy z ryb, jakich jeszcze nie jadłeś. Świeży dorsz prosto z wody od rybaka w porcie? Ależ proszę bardzo! Mamy również coś dla tych, którzy będą spragnieni ekstremalnych przysmaków. Mięso zgniłego rekina, które można tutaj kupić niemalże wszędzie, na pewno Was usatysfakcjonuje ?

Odetchnij:

Mývatn Nature Bath – naturalne baseny termalne

Każdemu podróżnikowi, który jest na wyprawie Extreme, należy się nieco odpoczynku 🙂 Naturalnie łaźnie Mývatn Nature Bath to odpowiednik słynnej “Blue Lagoon”, ale znacznie mniej komercyjny. Okolica jest przepiękna, a na jej tle wyróżnia się niebieski kolor laguny. Błękitna woda ma idealną temperaturę, by zanurzyć się w niej, oddalić wszelkie troski i cieszyć się chwilą relaksu. Atrakcja fakultatywna dla chętnych.

xx
xx
xx
xx

Organizacja wyprawy

Noce w namiotach Coleman® pod rozgwieżdżonym niebem

Niczym prawdziwi podróżnicy noce spędzać będziemy pod namiotami firmy Coleman® na campingach w klimatycznych miejscach na łonie natury. Noc w namiocie przy samym wodospadzie? Dokładnie tak! Dodatkowo jesteśmy pewni, że najwięksi zapaleńcy z Was nie odpuszczą okazji do spania pod rozgwieżdżonym niebem! Zapewniamy wszystko, co tylko jest potrzebne do campingu: od sprzętu do gotowania, stolik i krzesełka turystyczne po maty samopompujące do spania Coleman Touring Mat i namioty najlepsze na backpacking – lekkie i wytrzymałe namioty z serii adventure: Tatra i Monviso oraz namioty na ekstremalne wyprawy Kobuk Valley z wyższą wodoodpornością i technologią przyciemnianych sypialni BlackOut Bedrooms. Jedyne, co musisz wziąć ze sobą, to własny śpiwór i dobre chęci do rozkładania namiotów na noc ? Na campingach będą dostępne udogodnienia takie jak toalety, prysznice, dostęp do prądu czy Internetu (może być dodatkowo płatny). Jeżeli chcesz zobaczyć wszystko, co Islandia ma do zaoferowania, a po aktywnym dniu odpocząć w gorących naturalnych źródłach lub po prostu na łonie natury – czekamy na Ciebie!
Na wyprawie w ramach współpracy z firmą Coleman® w sezonie 2020/2021 Soliści będą korzystać z najwyższej jakości namiotów oraz mat samopompujących.

Wyżywienie

Podczas wyjazdu gotować będziemy przeważnie sami, a do dyspozycji będziemy mieli turystyczne kuchenki gazowe i cały sprzęt campingowy: butle gazowe, garnki, krzesełka i stoliki, a także maty do siedzenia na zielonych, islandzkich łąkach. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia ze sobą. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 100 do 130 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, jednak na pewno dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby, które kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.

Wygodny transport nowoczesnymi busami

Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się busami Renault Trafic (bądź podobny). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią na Islandii, a busy mają pełne ubezpieczenie. Na te 10 dni staną się naszym drugim domem, dzięki nim zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła, południe kraju i niedostępną północ. Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Ale bez obaw! Prowadzenie na Islandii jest niezwykle łatwe i przyjemnie. Drogi są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają 🙂

Atrakcja dodatkowa - spacer po lodowcu

Mamy dla Ciebie jedną z najciekawszych atrakcji nie tylko na Islandii, ale w ogóle! Treking po jednym z lodowców, które kurczą się w tempie kilkunastu procent rocznie, co jeszcze za naszego życia może oznaczać kompletne ich wytopienie. Warto zobaczyć je na własne oczy i dowiedzieć się jakie działania pozwolą nam ocalić ten cud natury. Dołącz do pełnej wrażeń przygody po jednym z najciekawszych lodowców południowej Islandii – Sólheimajökull. Idealny okazja dla osób, które chcą połączyć niesamowite widoki, odrobinę adrenaliny i wiedzy geologicznej. Każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, da sobie radę z tym trekkingiem 🙂

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zwiedzisz ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie doświadczysz wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia
 • Zjedziesz z najczęściej uczęszczanych tras, by zobaczyć miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • Zobaczysz zwierzęta, o których nie miałeś do tej pory pojęcia: kolorowe maskonury, czy rybitwy
 • Będziesz spać w przepięknych miejscach pod namiotami
 • Doświadczysz piękna islandzkich fiordów
 • Skorzystasz z najczystszego powietrza w Europie
 • Wejdziesz do niezwykłego świata parków narodowych z endemiczną roślinnością i dzikimi zwierzętami niespotykanymi nigdzie indziej na świecie
 • Zatrzymasz się na chwilę, kontemplując w samotności na łonie natury
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Jackiewicz

North, South, East or West? If only there was a 5th dimension...

Magdalena Jackiewicz

Jestem Gdańszczanką, mieszkam w Warszawie, ale spory kawałek siebie zostawiłam w Londynie i Paryżu. Może dlatego ciężko jest mi usiedzieć w jednym miejscu. W planowaniu kolejnych podróży odnajduję swój ulubiony dreszczyk emocji. Kieruję się zwykle jedną zasadą: zaplanuj tak, żeby mieć ciastko i zjeść ciastko ;) Uwielbiam lasy i dżunglę - to jej zwykle poszukuję w podróży. Na codzień w domu pielęgnuję swoją własną. Ostatnio najchętniej odwiedzam wyspy.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Magdalena Jackiewicz

North, South, East or West? If only there was a 5th dimension...

Magdalena Jackiewicz

Patryk Chudoba
Natalia Kędra
Magdalena Jackiewicz

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 5 kg we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), oraz bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

4185 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1125 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1125 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

7200 pln

Cena zawiera

 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • przejazdy busami Renault Trafic (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
 • 10 noclegów na campingach w namiotach 3 osobowych
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – ok. 5 kg/os.
 • mata samopompująca do spania
 • opieka polskiego lidera
 • bogaty program od rana do wieczora pełen przygód i atrakcji
 • cały potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, krzesełka i stoliki, maty do siedzenia
 • cały potrzebny sprzęt do gotowania: sztućce, talerzyki, kubki, garnki, miski itp.
 • transport sprzętu campingowego, kuchennego i mat samopompujących
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno i wybór miejsca wylotu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu ( 11500 ISK czyli ok. 350 zł)
 • wyżywienia (ok. 100 – 130 euro)
 • dodatkowych atrakcji
 • możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority lub bagażu rejestrowanego
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy