Islandia Extreme
Kraina skuta lodem

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.
Dlaczego warto z nami jechać?









Plan wyprawy
Islandia na wyciągnięcie ręki!
WYPRAWA W STYLU EXTREME
Trasa, którą pokonamy poprowadzona została dokładnie dookoła wyspy. Pokonując ją, zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i z pewnością zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę magiczną krainę ognia i lodu.
GULLFOSS – ZŁOTY WODOSPAD
Składa się z dwóch kaskad: pierwsza mierzy 11 metrów, druga ma wysokość aż 21 m.! W każdej sekundzie przepływa tutaj 400 metrów sześciennych wody – liczby mówią same za siebie. Na początku XX wieku Gullfoss miał być przekształcony w hydroelektrownię, jednak plany te porzucono, ze względu na protest Sigriður Tómasdóttir, która zagroziła, że rzuci się z wodospadu, jeśli prace nad hydroelektrownią się rozpoczną. Dziś wodospad znajduje się na terenie parku narodowego i jest jedną z najbardziej znanych atrakcji Islandii
GEYSIR – POLE GEOTERMALNE I CZYNNY GEJZER STROKKUR
Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. To od jego nazwy wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie zwą się właśnie “gejzer” – prawdziwy celebryta! Geysir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów od XIV wieku do lat 60. XX wieku, obecnie nie jest aktywny. Na terenie całego pola geotermalnego znajduje się także gejzer Strokkur, który wciąż jest gejzerem czynnym. Gwarantujemy niesamowite wrażenia podczas obserwacji wyrzucanej w powietrze wody.
THINGVELLIR – NA GRANICY DWÓCH KONTYNENTÓW
Znajdziemy się na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej, aby podziwiać nietypowe ukształtowanie terenu. Nazwa tego miejsca ma jednak całkiem inną historię – związana jest z bardzo ważnym wydarzeniem dla Islandii, ponieważ to właśnie tu po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych, działającą do dnia dzisiejszego. Na obszarze Thingvellir powstał park narodowy, który w roku 2004 został wpisany na listę UNESCO.
Seljalandsfoss i Skogafoss – wodospady południa
Dwa spektakularne wodospady na południu Islandii. Wody rzeki Seljalandsá spadają w wodospadzie Seljalandsfoss z wysokości ok. 60 metrów do głębokiego, zielonego basenu. Żeby dodać świetności temu już niezwykle malowniczemu miejscu, wodospad jest dodatkowo podświetlany. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! I to prawie suchą stopą. No, może lepiej powiedzieć „nie całkiem przemoczoną”, ale warto! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25 m. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze.
Svartifoss – Czarny wodospad
Svartifoss jest jednym z najpopularniejszych wodospadów na Islandii. Mimo, że nie należy do najwyższych i najbardziej imponujących, zachwyca dzięki otaczającym go sześciokątnym, bazaltowym kolumnom. To od nich również bierze się jego nazwa. Mimo, że takie formacje skalne można znaleźć w innych miejscach na Islandii, w żadnym z nich nie ma jednak kaskady spienionej wody, która nadawałaby tyle piękna i fantazji bazaltowym kolumnom. Miejsce to zainspirowało swoją urodą wielu znanych architektów i artystów.
Hengifoss – wiszący wodospad
Hengifoss jest uznawany za jeden z najpiękniejszych wodospadów we wschodniej Islandii. Spada na imponującą wysokość 128 metrów i jest trzecim co do wielkości wodospadem na wyspie. Jego woda leje się z płaskowyżu do głębokiego wąwozu, dlatego zwany jest również “wiszącym wodospadem”. Dalej, w dół rzeki, znajduje się mniejszy wodospad znany jako Litlanesfoss. Rzeka, która tworzy wodospad Hengifoss wpada w końcu do słynnego jeziora Lagarfljót, w którym podobno mieszka mitologiczny wyrm morski Lagarfljótsormur.
Fjaðrárgljúfur – zachwycający kanion
Odkryj ten piękny i mało znany kanion w południowej Islandii, w pobliżu historycznego miasta Kirkjubæjarklaustur. Wąwóz Fjaðrárgljúfur powstał w wyniku spływu wód z jeziora lodowcowego, która wymyła miękki kamień i pozostawił po sobie tylko bardziej odporne skały. Dzięki temu, że Fjaðrárgljúfur jest mniej zatłoczony niż inne miejsca w okolicy, możesz w ciszy i spokoju podziwiać jego piękno. Co więcej, jego odizolowanie sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla fotografów i ludzi pragnących głębokiego kontaktu z naturą.
REYNISFJARA – JEDNA Z PIĘKNIEJSZYCH PLAŻ
Reynisfjara jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na Islandii. Pokryta czarnym piaskiem, otoczona niezwykłymi bazaltowymi formacjami skalnymi, które wyglądają jak wielkie organy kościelne zdecydowanie się wyróżnia na tle wybrzeża Islandii. Nie bez powodu amerykański magazyn “Islands Magazine” wyróżnił Reynisfjarę jako jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie.
Reykjadalur Valley – gorące źródła na południu Islandii
W okolicy miasta Hveragerði znajduje się dolina Reykjadalur, której nazwa oznacza nic innego jak “Dolina Parowa”, ze względu na gorące źródła, baseny błotne oraz gorąca rzeczka, w których z powodzeniem można się wykąpać i zaznać chwili relaksu na łonie natury. Wędrówka do doliny to zaledwie 3 km w jedną stronę, a po drodze można natknąć się na wiele malowniczych krajobrazów.
DYRHÓLAEY – PÓŁWYSEP MASKONURÓW
Znajduje się tutaj jeden z najpiękniejszych widoków na Islandii. Nazwa Dyrhólaey oznacza dosłownie dziurę w drzwiach. Wiosną przylatuje tutaj wiele maskonurów, by założyć gniazda, dlatego ten skalisty półwysep jest świetnym miejscem do obserwacji tych przeuroczych zwierzaków. Istnieje przypuszczenie, że ok. 80 tysięcy lat temu Dyrhólaey był oddzielną wyspą, ale na wskutek podwodnej erupcji wulkanu, wyspa przyłączyła się do stałego lądu. Obecnie przyjeżdża tutaj wiele turystów, by spotkać maskonura, ale też zachwycić się widokiem linii brzegowej z góry, a jest czym się zachwycać!
Diamond Beach – lodowcowa kraina
Diamond beach to niezwykłe miejsce, ale nie dlatego, że stworzone jest z kamieni szlachetnych. Jej fenomen jest wynikiem unikalnego połączenia islandzkich sił wulkanicznych i wielkich lodowców. Każdego lata ogromne kawałki lodu spadają z lodowca Breiðamerkurjökull i wpływają do morza, a niektóre z nich osiadają na brzegu tworząc wyjątkowy widok. Kiedy zobaczysz te bryły lodu odbijające promienie słoneczne na tle czarnego jak smoła piasku, zrozumiesz, skąd wzięła się nazwa tej plaży oraz dlaczego stała się tak popularnym celem podróży. Na Islandii doświadczenia zmieniają się w zależności od pogody, a Diamond beach to miejsce, które warto odwiedzić bez względu na porę roku.
Grjótagjá – poczuj się jak bohater "Gry o tron"
Grjotagja to prawdziwa gratka dla fanów Gry o tron, ale i Ci, którzy nie widzieli serialu będą pod wielkim wrażeniem. Jest to ciemna jaskinia lawowa z gorącą, parującą wodą. I choć bardzo kusi kąpiel w tym gorącym jeziorku, to jednak warto wiedzieć, że jest to niedozwolone! W tym obszarze gorąca lawa znajduje się w niewielkiej odległości od powierzchni ziemi, co prowadzi do znacznych skoków temperatury wody. Kąpiel więc może być po prostu niebezpieczna. Jednak jest to miejsce warte odwiedzenia w czasie objeżdżania wszystkich atrakcji wokół jeziora Myvatn.
Dettifoss – najpotężniejszy wodospad Islandii
Dettifoss, znajdujący się na północy Islandii, jest rzadziej odwiedzany przez turystów niż popularny Gullfoss. Jest to najpotężniejszy wodospad w całym kraju i chociaż ma tylko 45 m wysokości, to w okresie letnim przepływa przez niego 400 m³ wody na sekundę. Piętrzące się masy wody robią ogromne wrażenie – tak wielkie, że Ridley Scott wykorzystał Dettifoss do sceny otwierającej „Prometeusza”. Nie mógł lepiej wybrać. Żaden wodospad w Europie nie może się równać z tym wodospadem. Dettifoss mógłby zasilić energią 100-tysięczne miasto!
Myvatn – malownicze jezioro północy
Malownicze jezioro Myvatn zachwyci nas swoim krajobrazem. Skały pokryte zielonym mchem, jaskinie o czarnych wnętrzach i intensywnie niebieskiej wodzie, tysiące ptaków. Jezioro jest położone w rejonie, w którym silna aktywność wulkaniczna ukształtowała teren – nigdzie indziej nie zobaczymy takiego nagromadzenia wystygłych kraterów i powulkanicznej lawy tworzącej wręcz postapokaliptyczny pejzaż. Myvatn powstało około 2000 lat temu, jest czwartym co do wielkości jeziorem na Islandii i zajmuje powierzchnię około 37 km².
GOÐAFOSS – WODOSPAD BOGÓW
Goðafoss jest ściśle związany z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Islandii, przejściu z pogaństwa na chrześcijaństwo w roku 1000. Według starych sag, wrzucono do niego posągi nordyckich bogów w symbolicznym akcie nawrócenia. Zgodnie z legendą stąd pochodzi nazwa wodospadu – Goðafoss, Wodospad bogów.
Husavik – początki Islandii na dalekiej północy
Z pewnością kojarzycie typową islandzką zabudowę miejską – kolorowe drewniane domki, urokliwe porty i dziesiątki zacumowanych kutrów. Takie wręcz pocztówkowe widoki czekają nas w miejscowości Husavik. To miasteczko położone na północy wyspy żyje z drobnej turystyki oraz rybołówstwa. Według najstarszych przekazów to właśnie Husavik był pierwszym miejscem na wyspie, do którego dotarli dawni Skandynawowie. Połączenie historii, relaksu i pięknej scenerii? Tak, to właśnie czeka nas na trasie.
Ísafjörður – miasto nad fiordem Skutulsfjörður
Ísafjörður to największe miasto fiordów zachodnich. Chociaż jest to tak naprawdę osadą, była jedną z niewielu wystarczająco dużych, aby uznać ją za miasto. Isafjordur znajduje się na piaszczystej grani (zwanej po islandzku „eyri”) fiordu Skutulsfjördur. Położenie miasta jest więc piękne. Pomimo małej populacji i izolacji od reszty kraju, Ísafjörður ma prawdziwie miejski charakter. Znajdziesz tam kolorowe, wąskie uliczki i wiele pięknych, starych budynków. Co więcej, co roku odbywa się tutaj festiwal muzyczny, a w samym mieście jest wiele dobrych restauracji. Ísafjörður to może małe, ale niezwykle ciekawe miejsce, które urzeknie Cię pięknym położeniem, kuchnią i wieloma atrakcjami.
Dynjandi
Dynjandi to wyjątkowy wodospad położony we Fiordach Zachodnich. Zwany jest także Fjallfoss, a jego najbardziej wyjątkowa cecha to fakt, że w rzeczywistości nie jest to jeden wodospad. Dynjandi składa się różnego rodzaju mniejszych wodospadów, co nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. Jego nazwa w języku islandzkim oznacza „grzmot” i dokładnie odzwierciedla dźwięk wodospadu. Jego położenie w odległych Fiordach Zachodnich sprawia, że nie jest on dostępny przez cały rok, gdyż zimą zdarza się, że jest on odcięty od reszty kraju.
Wrak Statku Gardar i samolotów Hnjotur
Odkrywając Islandię, natrafić można również na takie perełki jak wraki oraz porzucone statki czy samoloty. Jednym z nich jest wrak statku GARÐAR BA 64 – określany jako najstarszy stalowy statek na Islandii. Statek został wybudowany w 1912 roku, czyli wtedy kiedy zatonął słynny Titanic. Nieopodal znajduje się również składowisko wraków samolotów Hnjotur, które podobnie jak w przypadku wraku statku jest zjawiskowym miejscem na zrobienie pamiątkowych zdjęć rdzewiejących obiektów.
Latrabjarg – kraina maskonurów
Latrabjarg to niezwykłe klify we Fiordach Zachodnich, gdzie swój dom znalazło wiele gatunków ptaków.To właśnie tutaj znajduje się największa kolonia alek na świecie, a także maskonurów, głuptaków czy nurzyków. Ptaki te przylatują do Latrabjarg, aby gniazdować na półkach pod klifami. Wybierz się na szlak, który rozciąga się na ponad kilometr wzdłuż klifów i oferuje wspaniałe widoki na okolicę. Obserwuj ptaki i poznawaj ich zwyczaje.
Kirkjufell – charakterystyczny szczyt Islandii
Kirkjufell, to charakterystycznie ukształtowany szczyt znajdujący się na północnym brzegu islandzkiego półwyspu Snæfellsnes. Jest to jeden z wielu “pocztówkowych” widoków Islandii. Raj dla fotografów. Oprócz samego szczytu w niedalekiej odległości położony jest Kirkjufellsfoss (wodospad) oraz jeziorko. W spokojne dni woda odzwierciedla lustrzane odbicie Kirkjufell. O każdej porze roku imponujące i zjawiskowe miejsce. Fani serialu Gra o Tron, z pewnością skojarzą ten szczyt z wyprawą Jona Snowa za mur (7 sezon).
SEYÐISFJÖRÐUR – wioska Waltera Mitty
Arnarstapi – klimatyczna osada rybacka
Prawdziwy czar Islandii poznamy odwiedzając małe wioski rybackie i nadmorskie miejscowości, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy, a otaczają je gorące źródła. Arnarstapi to miejsce, gdzie możemy spotkać wiele ptaków wiosną, a sama miejscowość zachwyca krajobrazami i spokojem, jaki tu panuje.
Glymur – trekking do wodospadu
Glymur przez lata był uważany za najwyżej położony wodospad na Islandii. Od niedawna wiadomo, że jest drugim z kolei, ale wciąż niezmiennie zachwyca. I chociaż jest drugi pod względem wielkości, to jest on jednocześnie najwyższym na jaki możesz się wspiąć o własnych siłach. Wybierzemy się więc z nami na trekking i doświadcz piękna krajobrazów Islandii. Trasa nie jest wymagająca, a co więcej możesz wybrać jedną z dwóch, w tym taką, która oferuje przeprawę przez rzekę.
Reykjavik – z wizytą w najmniejszej stolicy Europy
Pierwszym osadnikiem w stolicy Islandii, a co za tym idzie jej założycielem, był Ingólfur Arnarson, który nazwał to miejsce „zadymioną zatoką”. Nazwa ta pasowała do ówczesnego wyglądu tego miejsca, gdzie widać było jedynie wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią. Wraz z przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację, która jest domem dla większości mieszkańców wyspy. Wybierz się na spacer po stolicy, odkryj piękno tutejszej opery przypominającej bryłę lodu, a także daj sobie czas na to, by zaopatrzyć się w pamiątki dla najbliższych!
Snæfellsnes i okolice – rybackie wioski
Islandia słynie ze swoich pysznych ryb, które można dostać w rybackich portach. Podczas solistowej wyprawy nie zabraknie również podziwiania rybackich wiosek, jako że są one jednymi z najważniejszych punktów na mapie gospodarczej kraju. Jeśli dopisze nam szczęście będziemy mogli kupić przepyszne ryby bezpośrednio z kutra. Odkryjemy również tajemnicę pewnego wraku w Akranes i zajrzymy do jakini strasznego trolla 🙂
Noce w namiotach pod rozgwieżdżonym niebem @Decathlon
Niczym prawdziwi podróżnicy noce spędzać będziemy pod namiotami. We współpracy z naszym partnerem wybraliśmy zaciemniane namioty Mh100 Fresh&Black. Jesteśmy pewni, że najwięksi zapaleńcy z Was nie odpuszczą okazji do spania pod rozgwieżdżonym niebem! Daleko od miast i od świateł, na islandzkiej pustyni noce pod namiotem będą niesamowite, a niebo takie jak nigdzie indziej! W trakcie wyjazdu będziemy nocować na campingach, na których będą dostępne udogodnienia takie jak toalety, prysznice, stołówka, dostęp do prądu czy Internetu (może być dodatkowo płatny). W kwestii sprzętu zapewniamy: sprzęt do gotowania, karimaty do spania Forclaz i namioty z firmy Decathlon. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystko, co Islandia ma do zaoferowania, to ta wyprawa jest zdecydowanie dla Ciebie!
Wyżywienie
Wygodny transport nowoczesnymi busami
Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się 9 osobowymi busami Renault Trafic (bądź podobnymi). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią, a wynajęte busy mają pełne ubezpieczenie.
Jest to islandzka firma z dużą flotą pojazdów i wygodnymi punktami odbioru aut, co zapewnia komfort i płynność w organizacji wypraw. Co więcej, wypożyczone auta objęte są dodatkowym pakietem Platinum, więc każdy uczestnik posiadający prawo jazdy może spróbować swoich sił na islandzkich drogach 🙂 Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Razem zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie. Warto wspomnieć, że drogi na Islandii są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!
Spacer po lodowcu
Mamy dla Ciebie jedną z najciekawszych atrakcji nie tylko na Islandii, ale w ogóle! Spacer po jednym z lodowców, które kurczą się w tempie kilkunastu procent rocznie, co jeszcze za naszego życia może oznaczać kompletne ich wytopienie. Warto zobaczyć je na własne oczy i dowiedzieć się jakie działania pozwolą nam ocalić ten cud natury. Dołącz do pełnej wrażeń przygody po jednym z najciekawszych lodowców południowej Islandii – Sólheimajökull. Idealny okazja dla osób, które chcą połączyć niesamowite widoki, odrobinę adrenaliny i wiedzy geologicznej. Każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, da sobie radę z tym trekkingiem.
Cena ok. 390 zł (min. 7 osób)
Rejs amfibią po lagunie lodowcowej Jökulsárlón
Rejs amfibią po lagunie lodowcowej Jökulsárlón to dawka niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków w malowniczej scenerii rodem z Krainy Lodu. W czasie wycieczki doświadczysz rejsu wśród gór lodowych, a angielskojęzyczny przewodnik, który wliczony jest w cenę atrakcji opowie Ci zadziwiające fakty dotyczące laguny oraz wyjaśni geologię tego niezwykłego miejsca.
Cena ok. 220 zł
Baseny termalne Myvatn Nature Bath
Czas na relaks! Mývatn Nature Baths to położony na północy kraju kompleks geotermalnych kąpielisk. W ramach tej atrakcji dodatkowej w cenie zawarty jest wstęp do błękitnej laguny Myvatn Nature Bath, wstęp do dwóch saun parowych oraz dostęp do naturalnych kosmetyków produkowanych na Islandii Sóley Organics.
Cena ok. 220 zł
Rejs w Husaviku w poszukiwaniu wielorybów
Przeżyj trzygodzinny rejs statkiem po zatoce Skjálfandi w poszukiwaniu wielorybów. W poszukiwanie tych pięknych stworzeń wyruszysz tradycyjną irlandzką łodzią. Przy okazji będziesz mieć okazję spotkać humbaki, płetwale karłowate a także delfiny białonose czy morświny. Na początku lata w zatoce Skjálfandi pojawiają się płetwale błękitne. Ta fantastyczna wycieczka zabierze Cię do tradycyjnych obszarów obserwacji wielorybów, gdzie będziesz miał okazję obserwować zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Pamiętaj jednak, że każdy rejs jest inny i nigdy nie wiesz, jakie niesamowite gatunki i pokazy dzikiej przyrody zobaczysz podczas wycieczki.
Cena ok. 360 zł
Liderzy wyprawy
Kaczmarczyk
Poproch
Zaczyk
Szymczak
INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW
Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.
LOT
Wylot:
Powrót:
Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.
Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 5 kg we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), oraz bagażu rejestrowanego.
Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.
Cena regularna
Koszt wyprawy
5860 pln
Koszt wyprawy
+
Koszt biletu
Składowe ceny
Cena zawiera
przejazdy busami Renault Traffic (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
najwyższy pakiet ubezpieczenia samochodow
nielimitowana liczba kierowców
dodatkowy pakiet ubezpieczenia aut - Pakiet Platinum
brak udziału własnego w szkodzie drogowej (obowiązuje, jeżeli auto użytkowane jest zgodnie z zasadami i przeznaczeniem)
10 noclegów na campingach w namiotach 2-4 osobowych
opłaty parkingowe na trasie
dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – ok. 5 kg/os. (dotyczy osób kupujących bilety lotnicze przez Klub)
karimata do spania
opłaty prysznicowe na campingach
cały potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki turystyczne, butle gazowe, maty do siedzenia
cały potrzebny sprzęt do gotowania: garnki, patelnie, itp.
transport sprzętu campingowego
mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
opieka polskiego lidera
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
niezbędnik Solisty
Cena nie zawiera:
biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno i wybór miejsca wylotu po stronie Klubu)
Wizz Priority lub bagażu rejestrowanego
paliwa na miejscu ( 16000 ISK czyli ok. 550 zł)
wyżywienia
dodatkowych atrakcji
kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
Wybierz termin i leć z nami!
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów