Islandia Winter

W poszukiwaniu Zorzy Polarnej
Wybierz termin

W poszukiwaniu Zorzy Polarnej

Lider: Natalia Dziengo

W poszukiwaniu Zorzy Polarnej

Rozświetlające niebo zorze polarne, ekscytujący spacer po lodowcu, odkrywanie głównych atrakcji słynnego Złotego Kręgu, wizyta w Reykjaviku, kąpiel w gorących źródłach - na tej intensywnej wyprawie możesz doświadczyć tego wszystkiego! Od października do kwietnia Islandia czaruje pięknymi zimowymi krajobrazami i zachwyca naturą i widokami, których nie zobaczysz tam latem. Odkryjemy najpiękniejsze zakamarki wyspy, rozgrzejemy się w geotermalnych źródłach i sprawdzimy, który wodospad prezentuje się najokazalej ozdobiony zimową aurą. Nie zabraknie też nocnych eskapad w poszukiwaniu zorzy polarnej i wieczornego relaksu w saunie lub bani z gorącą wodą. Islandia czeka na Ciebie w najpiękniejszej odsłonie!

#SoliściTeam

 
Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Odkryjesz Krainę Ognia i Lodu, prawdziwą ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag.
icon Zamieszkasz w islandzkim domku z banią wypełnioną gorącą wodą.
icon Zapolujesz na zorzę polarną, spoglądając w górę i wypatrując świetlnego spektaklu na niebie.
icon Odetchniesz najczystszym powietrzem w Europie.
icon Pospacerujesz po jęzorze lodowca w rakach i z czekanem w ręku.
icon Odwiedzisz czarną plażę uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie.
icon Zrelaksujesz się w naturalnych gorących źródłach.
icon Zrobisz zakupy w najbardziej na północ wysuniętej stolicy świata, która zachwyci Cię unikatowym klimatem.
icon Staniesz na styku dwóch płyt tektonicznych w Parku Narodowym Thingvellir.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

ODETCHNIJ

Wśród islandzkich krajobrazów i dzikiej natury Islandia to miejsce idealne do tego, aby na chwilę się zatrzymać, wziąć głęboki odd...

Wśród islandzkich krajobrazów i dzikiej natury

Islandia to miejsce idealne do tego, aby na chwilę się zatrzymać, wziąć głęboki
oddech i oderwać od codziennych spraw. Wspaniałe krajobrazy oraz dzika,
nieokiełznana natura sprzyjają kontemplacjom i chwilom relaksu. Odpoczywać
będziemy także podczas kąpieli w gorących źródłach, czy relaksu w saunie. Ta
wyprawa to czas dla Ciebie, aby zrelaksować umysł i ciało oraz chłonąć dary
islandzkiej przyrody.

arrow
SPRÓBUJ

Świeżych ryb prosto z kutra i zgniłego rekina Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołó...

Świeżych ryb prosto z kutra i zgniłego rekina
Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołówstwie. Przygotuj się zatem na pyszne potrawy z ryb, jakich jeszcze nie jadłeś. Świeży dorsz prosto z wody od rybaka w porcie? Ależ proszę bardzo! Mamy również coś dla tych, którzy będą spragnieni ekstremalnych przysmaków. Mięso zgniłego rekina, które można tutaj kupić niemalże wszędzie, na pewno Was usatysfakcjonuje.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Podczas trekkingu po lodowcu Załóż raki, weź do ręki czekan i wyrusz eksplorować jęzor lodowca. To niepowtarzalna okazja zobaczyć ...

Podczas trekkingu po lodowcu

Załóż raki, weź do ręki czekan i wyrusz eksplorować jęzor lodowca. To niepowtarzalna okazja zobaczyć topniejące lodowce i stale zmieniające się krajobrazy w najpiękniejszym wydaniu. Razem z przewodnikiem nauczymy się przemieszczać się w bezpieczny sposób po lodzie, posłuchamy wielu ciekawych opowieści o budowie, historii i przyszłości lodowców. Niepowtarzalne i unikatowe przeżycie gwarantowane.

arrow
DOŚWIADCZ

Kąpieli w gorących źródłach Pobyt na Islandii bez kąpieli w gorących bąbelkach byłby niepełny, dlatego też zabierzemy Cię do miejs...

Kąpieli w gorących źródłach

Pobyt na Islandii bez kąpieli w gorących bąbelkach byłby niepełny, dlatego też zabierzemy Cię do miejsca na wyspie, gdzie wśród pięknej przyrody odpoczniemy w położonych na dziko gorących źródłach. Jak na Solistów przystało, znajdziemy magiczne zakątki i odkryjemy to, co nieznane. Zatopione w islandzkiej naturze źródło dostarczy Ci nie tylko relaksacyjnych doznań, ale i wprawi w osłupienie swoim przepięknym położeniem. W naszym domku również będziesz mógł wygrzać się w geotermalnej gorącej wodzie, która wypełnia banie. Nie ma lepszego sposobu na wypoczynek po aktywnym dniu!

 

arrow
ISLANDIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Gullfoss
arrow
Geysir
arrow
Thingvellir
arrow
Seljalandsfoss
arrow
Skogafoss
arrow
Reynisfjara
arrow
Vik
arrow
Reykjavik
arrow

TANIEC ŚWIATEŁ – ZORZA POLARNA

Od października do kwietnia Islandia czaruje nie tylko pięknymi zimowymi krajobrazami, ale i widokiem, którego doświadczysz tylko na wysokich szerokościach geograficznych. Zorza polarna tworzy się na wysokości 80-100 km nad ziemią. Dzieje się tak z powodu zderzenia wiatru słonecznego z ziemskim polem magnetycznym. Na niebie tworzy się magiczny, świetlny spektakl. Intensywne, niemal bajkowe kolory rozświetlające ciemny granat nocy to widok, który poruszy Twoje serce i na długo pozostanie w Twoich wspomnieniach. 

Na wyprawie będziemy śledzić zorze na specjalnych aplikacjach i polować na nie podczas wieczornych wyjazdów w różne punkty wyspy. Być może pojawi się również nad naszym solistowym domkiem!

arrow

ZORZA POLARNA - JAK POWSTAJE?

Zorza to zjawisko, które można zaobserwować podczas wchodzenia cząstek słonecznych w ziemskie pole magnetyczne w wyższych warstwach atmosfery i ich jonizowania. Na jej intensywność ma wpływ aktywność słoneczna i prędkość przyspieszenia tych cząstek. Ze względu na charakter pola magnetycznego Ziemi, zorza polarna występuje tylko na wysokich szerokościach geograficznych, zazwyczaj powyżej 60°. W związku z tym, Islandia jest perfekcyjnym miejscem, żeby móc ją zaobserwować.

ZORZA POLARNA - JAK JĄ WYTROPIĆ?

Najlepszy czas na jej obserwację przypada między październikiem a kwietniem, kiedy jest najciemniej. Aby zobaczyć zorzę polarną na własne oczy w całej okazałości, potrzeba cierpliwości, szczęścia i spełnienia kilku warunków – noc musi być ciemna, powinniśmy oddalić się od źródeł sztucznego światła, nie może być pochmurno, a aktywność słońca musi być wystarczająco wysoka. Prawdopodobieństwo występowania zorzy śledzimy przy pomocy aplikacji, a prognoza zorzy jest wyrażana w skali od 0-9, i dopiero przy wartości powyżej 2 można zwykle spodziewać się, że będzie widoczna.

arrow

ZORZA POLARNA - CO OZNACZAŁA?

Pewne grupy Indian z Ameryki Północnej podobno wierzyły, że zorza przedstawiała duchy zmarłych, a im jaśniej świeciła, tym szczęśliwsi mieliby być zmarli. Zorze uważano także za omeny. Po chrystianizacji w średniowiecznej Europie były często traktowane jako ostrzeżenie przed mrocznymi czasami, które miały dopiero nadejść. Wikingowie zorzę polarną utożsamiali z pojęciem Bivrost. Według mitologii nordyckiej był to most łączący dwa światy: Midgard, świat ludzi oraz świat bogów – Asgard, w którym znajdowała się również Valhalla. Kiedy nadszedł odpowiedni czas, kobiety-wojownicy – Walkirie –  oświetlały swoje tarcze i zbroje, a z odbitego blasku powstawał most. Dzielni, polegli w bitwie wikingowie mogli przejść nim ze świata ludzi do krainy bogów na wieczną ucztę.

arrow

Sólheimajökull - Z WIZYTĄ NA LODOWCU

Sólheimajökull jest jęzorem potężnego lodowca Mýrdalsjökull. Znajduje się on na południowym wybrzeżu Islandii i jest jednym z najłatwiej dostępnych lodowców. Jego okolica doskonale obrazuje surowe piękno islandzkiej przyrody – pełna wysokich lodowych grzbietów, rozpadlin, szemrzących strumyków, jaskiń i studni zapewnia świetne warunki do pieszych wycieczek. Ciekawe wrażenia wizualne zapewnia także mieszanina ciemnego wulkanicznego pyłu z jasnymi warstwami lodu. Ze względu na zmiany klimatyczne, pokrywa lodowa Sólheimajökull – podobnie jak innych jęzorów lodowcowych na Islandii – jest z roku na rok coraz mniejsza. Jeśli zależy Ci na tym, aby zobaczyć ten swoisty cud natury, odwiedź Islandię jak najszybciej.

SPACER PO LODOWCU - UNIKATOWE PRZEŻYCIE

Lodowce znikają z powierzchni Ziemi dosłownie na naszych oczach, zmniejszając się nawet o kilka procent rocznie! Warto zobaczyć je zanim całkowicie stopnieją. Podczas naszej wyprawy będziecie mieli ku temu niesamowitą okazję. Spacer po lodowcu Sólheimajökull to atrakcja jedyna w swoim rodzaju, która zapewni nam wiele niezwykłych przeżyć, garść wiedzy geologicznej i ekologicznej oraz sporą dawkę adrenaliny. Nie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania czy specjalnej kondycji. Wystarczy, że wyposażysz się w wygodne buty trekkingowe za kostkę. My zapewnimy Ci niezbędny sprzęt (raki, czekan, uprząż, kask), a Ty ciesz się urokami jednego z najsurowszych miejsc Islandii.

arrow

GOLDEN CIRCLE - ISLANDZKIE "MUST SEE"

Położony w południowo-zachodniej części wyspy Golden Circle (Złoty Krąg) to malownicza trasa łącząca trzy niezwykłe atrakcje: Park Narodowy Thingvellir, pole geotermalne Geysir i skłądający się z dwóch prostopadłych kaskad wodospad Gullfoss. Stanowią one kwintesencję islandzkich cudów natury, a w zimowej aurze prezentują się szczególnie wyjątkowo. Odwiedzając krainę ognia i lodu, nie można ich pominąć!

GULLFOSS – złoty wodospad

Jeśli Islandia ma swój dźwięk, to niewątpliwie jest nim huk spadającej wody. Taką scenerię można zobaczyć (i usłyszeć) właśnie przy wodospadzie Gullfoss (isl. Złoty Wodospad). Składa się on z dwóch kaskad, z czego jedna mierzy 11, a druga aż 21 metrów wysokości! Przez całość przepływa zaś kilkaset metrów sześciennych wody na sekundę, tworząc przy tym niezwykle majestatyczną panoramę. Dla Islandczyków jest to miejsce szczególne. Na początku XX wieku miała tu stanąć ogromna hydroelektrownia. Dzięki aktywistce Sigriður Tómasdóttir, która zagroziła, że rzuci się w dół rzeki – dziś możemy oglądać wodospad w jego naturalnej formie. Tym samym stał się on symbolem walki o zachowanie dzikiej natury Islandii.

arrow

GEYSIR – uśpiony olbrzym

Na obszarze geotermalnym w dolinie Haukadalur znajduje się prawdziwy celebryta wśród wszystkich gejzerów świata. Niegdyś wyrzucający wodę na wysokość 80 metrów Geysir co prawda przeszedł już na zasłużoną emeryturę i od lat 60. pozostaje w stanie spoczynku, ale wciąż stanowi prawdziwą legendę. Od jego nazwy pochodzi bowiem słowo „gejzer”, którym określa się wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie. Na obszarze wciąż podziwiać można wiele gorących źródeł i największy czynny gejzer Islandii – Strokkur, który co kilka minut wyrzuca słup wody na wysokość 20 metrów.

arrow

PARK NARODOWY THINGVELLIR – na styku dwóch płyt tektonicznych

Chcesz być w dwóch miejscach na raz? Na naszej wyprawie będzie to możliwe! Odwiedzimy bowiem Park Narodowy Thingvellir położony na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej. Jedną nogą możesz więc stanąć „w Europie”, a drugą „w Ameryce”. Z miejscem tym wiąże się też wiele legend, mitów i anegdot. Jest ono także niezwykle ważne dla historii Islandii. To właśnie tam w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. To tutaj także topiono kobiety skazane za czary…

arrow

SKOGAFOSS – WODOSPAD Z UKRYTYM SKARBEM

Skogafoss to miejsce niejednokrotnie przedstawiane na pocztówkach z wyspy. W jego szerokim na 25 metrów i wysokim na 60 metrów słupie wody nierzadko pojawiają się podwójne tęcze. W połączeniu z otaczającą je zielenią w czasie lata lub bielą w czasie zimy tworzą  niezwykle malowniczy krajobraz niczym z bajki! Legenda głosi, że za wodospadem ukryty został skarb, jednak jedyne, co udało się z niego odnaleźć to ucho od skrzyni, które następnie służyło jak kołatka na drzwiach miejscowego kościoła.

SELJALANDSFOSS - PERŁA POŁUDNIA

Jednym z najbardziej znanych wodospadów w południowej części wyspy jest z pewnością majestatyczny 60 metrowy Seljalandsfoss. Niegdyś był elementem dawnej linii brzegowej i spadał wprost do oceanu. Dziś, przy dobrych warunkach pogodowych, można przespacerować się za opadający z wielką siłą strumień wody i zobaczyć co kryje się za wodospadem. Wieczorami zostaje pięknie podświetlony, co jeszcze dodaje mu uroku.

arrow

REYNISFJARA – czarna plaża

Na naszej trasie nie zabraknie też plaży! Plaży wyjątkowej i zupełnie innej, niż wszystkie, bo usypanej z czarnego, wulkanicznego piasku. Uroku dodają jej otaczające ją malownicze klify, jaskinie i formacje skalne oraz niezwykłe bazaltowe kolumny przypominające kościelne organy. Miejsce jedyne w swoim rodzaju, które nie bez powodu trafia na listy najpiękniejszych plaż świata. Ciekawostką jest, że Reynisfjara posłużyła za scenerię do serialu “Gra o tron”.

arrow

Vík í Mýrdal- miasteczko z widokiem na trolle

To niewielka, ale urokliwa, najdalej na południe wysunięta miejscowość na wyspie. Położona w pobliżu czarnej plaży zapewnia niesamowity punkt widokowy na broniące jej „trolle”, czyli trzy formacje skalne wyłaniające się z wód oceanu. W Víku trzeba koniecznie spróbować przepysznej lava soup, czyli czerwonej zupy podawanej w czarnym chlebie oraz wstąpić na zakupy do sklepu IceWear. Idealne miejsce do zakupu pamiątek – od magnesów, przez herbatkę z islandzkich porostów i czekoladę z solą morską, aż po słynne lopapeysa, czyli swetry z owczej wełny, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych.

arrow

REYKJAVIK – najbardziej na północ wysunięta stolica świata

Nazwa Reykjavik w języku islandzkim oznacza „dymiącą zatokę”. Nie ma to jednak nic wspólnego ze smogiem czy zanieczyszczeniem powietrza. Założyciel osady, która stała się stolicą Islandii – Ingólfur Arnarson nazwał ją tak ze względu na unoszące się nad nią opary ze znajdujących się w okolicy gorących źródeł i gejzerów. Dziś, Reykjavik to przede wszystkim urokliwe uliczki pełne małych sklepów, restauracji i galerii sztuki oraz gratka dla miłośników ciekawej architektury. Odwiedzimy tamtejszą filharmonię, która zachwyca nowoczesnym kształtem i wystrojem, zajrzymy do charakterystycznego kościoła wzorowanego na jednym z islandzkich wodospadów i odwiedzimy słynną tęczową ulicę. 

arrow

HRUNALAUG – dzikie gorące źródła

Kąpiel w naturalnym źródle na świeżym powietrzu, gdy wszystko wokół przykrywa biały puch? Tylko na Islandii! Dzięki przepływającym przez wyspę strumieniom geotermalnym, w różnych jej zakątkach napotkać można dzikie źródła wypełnione gorącą wodą. My odwiedzimy Hrunalaug, które znajduje się w okolicy domku solistowego. Nie tylko umożliwia ono kąpiel wśród zimowych krajobrazów, ale i wraz z otaczającymi je wzgórzami tworzą istnie baśniową scenerię. 

arrow

NOCLEGI - SOLISTOWY DOMEK

Spać będziemy w naszym przytulnym solistowym domku, położonym  ok. 1,5 h drogi od Reykjaviku. Islandzki guesthouse z widokiem na Heklę, położony zaraz przy zagrodzie islandzkich kucy. O poranku można wybrać się na spacer po okolicznych polach, a wieczorem zrelaksować w przydomowych baniach i saunie lub podziwiać piękną zorzę, często pojawiającą się tuż nad samym dachem. 

arrow

W domku znajdują się pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z wygodnymi łóżkami, wieszakami, szafkami nocnymi, umywalką i lustrem. W pokojach zapewnione są pościele i ręczniki dla każdego. Do naszej dyspozycji jest także pięć łazienek (3 prysznice) jadalnia z dużym stołem, pokój dzienny z kanapami oraz przestronna kuchnia z pełnym wyposażeniem . W razie potrzeby możemy skorzystać też z udostępnionej nam pralki i suszarki. W pokojach jest  Wi-Fi, jednak radzimy na czas wyjazdu odłożyć telefony i zamiast tego – korzystać z uroków natury. 

 

arrow

RELAKS W BANI PRZY DOMKU I PODZIWIANIE ZORZY

Wyobraź sobie banię wypełnioną gorącą wodą, pompowaną wprost z przydomowego źródła. Po intensywnym dniu, pełnym trekkingów i zwiedzania, nic nie relaksuje tak jak ciepła woda lub gorąca sauna! Tylko sobie to wyobraź: rześkie islandzkie powietrze, leniwie zachodzące słońce bądź zorza na niebie. Pełny relaks!

arrow

NOCLEGI – WERSJA RIVERFRONT BOUTIQUE LODGE

Prezentujemy Wam specjalną opcję noclegową do nowych terminów na Islandię Winter Boutique. Podczas nich zadomowimy się w klimatycznym islandzkim domku położonym w miejscowości Hella, około 94 km na wschód od Reykjavíku. Miasto uznawane jest za najważniejszy ośrodek hodowli kucyków islandzkich. Obok miasteczka przepływa również rzeka Ytri-Rangá z przepięknym wodospadem Aegissidufoss. Riverfron Boutique Loge to komfortowy ośrodek położony w pobliżu rzeki z pięknym widokiem na islandzkie pagórki.

arrow

Do Waszej dyspozycji przeznaczone zostaną pokoje dwuosobowe – z pojedynczymi łóżkami, prywatną łazienką i suszarką do włosów. W pokojach zapewniona jest pościel i ręczniki. Przy domku znajduje się patio z widokiem na jezioro i ogród. W każdym pokoju w obiekcie zapewniono szafę oraz wyposażono w telewizor z płaskim ekranem.

arrow

W budynku znajduje się wyposażona kuchnia, gdzie razem będziemy gotować przepyszne kolacje po dniach pełnych wrażeń! Do dyspozycji dostępne będą przybory kuchenne, czajnik elektryczny, środki czystości. Dzięki dużej przestrzeni będziemy mogli spokojnie zjeść wspólnie posiłek, odpocząć i zebrać energię na kolejny dzień!

 

arrow

Wyżywienie

Podczas wyjazdu posiłki będziemy przygotowywać w kuchni w solistowym domku. Jest w niej wszystko, czego potrzebujemy do przyrządzenia pysznych obiadków: kuchenka, piekarnik, dwie lodówki, czajnik, garnki, patelnie, naczynia. Oprócz tego, odwiedzimy oczywiście lokalne knajpki, gdzie będziecie mogli spróbować islandzkich przysmaków – ryby, baranina, hot dogi, cynamonki, ale także pomidory uprawiane w specjalnych geotermalnych szklarniach, czy zupy, których dolewka się nie kończy!

arrow

TRANSPORT WYGODNYMI AUTAMI

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się komfortowym vanami oraz autami osobowymi, wynajętymi ze sprawdzonej lokalnej wypożyczalni cieszącej się bardzo dobrą renomą. Pojazdy są w pełni ubezpieczone, wyposażone w cały niezbędny do podróży sprzęt, wygodne i łatwe w prowadzeniu. Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że kierowcami jesteście Wy – uczestnicy. Ale bez obaw! Drogi są proste, gładkie i często wręcz puste, a krajobrazy z przedniego miejsca w busie zdają się być jeszcze piękniejsze!

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

arktyczna przygoda - SKUTER ŚNIEŻNY na lodowcu I JASKINIA LODOWA

Wskocz na skuter śnieżny, aby odkryć oszałamiający krajobraz lodowca Langjökull i cuda naturalnie uformowanej jaskini lodowej.
Podczas tej wycieczki będziesz mieć niesamowitą okazję przeżyć ekscytującą przygodę i poszukać razem z nami niedawno odkrytej nowej jaskini lodowej. Cena wycieczki zawiera około dwugodzinną przejażdżkę skuterami śnieżnymi i wstęp do groty lodowej oraz cały potrzebny sprzęt (wypożyczenie kombinezonu, kasku, paliwo do skuterów itp.). Dodatkowo, podczas jazdy będzie się nami opiekował certyfikowany przewodnik po lodowcu.

Do kierowania skuterem wymagane jest prawo jazdy.
Atrakcja dostępna od początku listopada do końca marca.
Wymaganych jest minimum 4 uczestników, aby atrakcja się odbyła.
Cena: 1650 PLN

arrow

SKY LAGOON - GEOTERMALNE UZDROWISKO

Wizyta w Sky Lagoon to nie tylko odpoczynek w gorących źródłach, ale również 7- stopniowy rytuał pielęgnacji wywodzący się bezpośrednio z kultury islandzkiej. Składa się on z wypoczynku w gorących źródłach, zanurzeniu w lodowatej wodzie, wizycie w saunie, schładzaniu ciała we mgle, a na koniec peelingu, wygrzaniu i schłodzeniu ciała pod prysznicem. Skorzystanie z uroków tego geotermalnego uzdrowiska to idealna opcja dla osób chcących się zrelaksować po intensywnym programie zwiedzania oraz wisienka na torcie islandzkiej przygody w zimowym wydaniu. Atrakcja dla osób powyżej 11 roku życia.

Czas trwania: ok. 2 h

Cena: 500 PLN

arrow

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA

Lodowiec

Liderzy wyprawy

Natalia
Dziengo
Michał
Czapla
Adam
Czerw
Mateusz
Graczyk
Michał
Łaski

Plane LOT

Wylot:

WRO/WAW/KTW/KRK ?
Wrocław/Warszawa/Katowice/Kraków
Plane
KEF
Keflavík

Powrót:

?
Plane
Cena biletu
1200 - 1500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i pierwszeństwo wejścia na pokład oraz bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena regularna

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

pobyt w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim z banią i sauną (domek na wyłączność)

o

3 noclegi w pokojach 2-,3-,4- osobowych

o

wypożyczenie vanów lub aut (w zależności od dostepności) z renomowanej wypożyczalni na Islandii

o

pełne ubezpieczenie aut - kierowcy nie pokrywają udziału w wyniku nastąpienia szkody

o

opłaty parkingowe

o

mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os. (dotyczy osób kupujących bilety lotnicze przez Klub)

o

spacer po lodowcu Sólheimajökull wraz z przewodnikiem

o

zapewnienie pełnego sprzętu podczas spaceru na lodowiec: kask, raki, czekan, uprząż

o

zwiedzanie Złotego Kręgu

o

zwiedzanie wodospadów południa oraz czarnej plaży

o

zwiedzanie Reykjaviku

o

kąpiel w gorących islandzkich źródłach

o

opiekę doświadczonego polskiego lidera

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno po stronie Klubu)

x

składki na paliwo na miejscu (4000 ISK/os czyli ok. 130 PLN/os)

x

wyżywienia (ok.100 - 150 euro)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Październik
Listopad
Grudzień
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
17.10.24 - 21.10.24
Lider Damian Godlewski
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
24.10.24 - 28.10.24
Lider Wojciech Szymczak
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
31.10.24 - 04.11.24
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
07.11.24 - 11.11.24
Lider Mateusz Graczyk
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
14.11.24 - 18.11.24
Lider Ewelina Soska
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
21.11.24 - 25.11.24
Lider Gosia Gazda
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
28.11.24 - 02.12.24
Lider Gosia Gazda
Cena lotu 1200 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
05.12.24 - 09.12.24
Lider Anna Downar
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
PLANOWANY WYLOT: WARSZAWA
12.12.24 - 16.12.24
Lider Anna Downar
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 2980 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next