W poszukiwaniach Zorzy Polarnej 8

w poszukiwaniu Zorzy Polarnej Islandia Winter

Islandia zimą - wyprawa marzeń!

Rozświetlające niebo zorze polarne? Ekscytujący trekking po lodowcu? To wyprawa jedyna w swoim rodzaju!
Od października do kwietnia Islandia czaruje pięknymi zimowymi krajobrazami i zachwyca naturą i widokami, których nie zobaczysz tam latem. Odkryjemy najpiękniejsze zakamarki wyspy, zażyjemy kąpieli w gorących źródłach i sprawdzimy, który wodospad prezentuje się najokazalej ozdobiony zimową aurą. Nie zabraknie też nocnych eskapad w poszukiwaniu zorzy polarnej i wieczornego relaksu w bani z gorącą wodą. Islandia czeka na Ciebie w najpiękniejszej odsłonie!

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Gullfoss
 • Geysir
 • Thingvellir
 • Reykjavik
 • Reynisfjara
 • Dyrhólaey

TANIEC ŚWIATEŁ - ZORZA POLARNA

Od października do kwietnia Islandia czaruje nie tylko pięknymi zimowymi krajobrazami, ale i widokiem, którego doświadczysz tylko w tej szerokości geograficznej. Zorza Polarna wystękuje wysoko nad powierzchnią ziemi. Dzieje się tak z powodu zderzenia wiatru słonecznego z ziemskim polem magnetycznym. Na niebie tworzy się magiczny, świetlny spektakl. Intensywne, niemal bajkowe kolory rozświetlające ciemny granat nocy to widok, który poruszy Twoje serce i na długo pozostanie w Twoich wspomnieniach. 

Na wyprawie będziemy śledzić zorze na specjalnych aplikacjach i polować na nie podczas wieczornych wyjazdów w różne punkty wyspy. Być może pojawi się również nad naszym solistowym domkiem!

W poszukiwaniu zorzy polarnej 46

JAK TWORZY SIĘ ZORZA?

Zorza to efekt, który można zaobserwować podczas wchodzenia cząstek słonecznych w ziemskie pole magnetyczne w wyższych warstwach atmosfery i ich jonizowania. Na ich intensywność ma wpływ aktywność słoneczna i prędkość przyspieszenia tych cząstek.

 

Ze względu na charakter pola magnetycznego Ziemi, zorze polarne występują tylko na biegunach, zazwyczaj powyżej szerokości geograficznej 60° na północ i poniżej szerokości geograficznej 60° na południe (Aurora Australis). W związku z tym, Islandia jest perfekcyjnym miejscem, żeby móc je zaobserwować.

Pewne grupy Indian z Ameryki Północnej podobno wierzyły, że zorza przedstawiała duchy zmarłych, a im jaśniej świeciła, tym szczęśliwsi mieliby być zmarli. Zorze uważano także za omeny. Po chrystianizacji w średniowiecznej Europie były często traktowane jako ostrzeżenie przed mrocznymi czasami, które miały dopiero nadejść.

Najlepszy czas na jej obserwację przypada między październikiem a kwietniem (czasami można ją zobaczyć pod koniec sierpnia, ale utrzymujące się światło słoneczne sprawia, że zorza jest ledwo widoczna).

Aby zobaczyć zorzę polarną na własne oczy w całej jej okazałości podczas pobytu na Islandii, potrzeba cierpliwości, szczęścia i spełnienia następujących warunków:

 

– noc musi być najciemniejsza (pełnia Księżyca utrudni zaobserwowanie zorzy)

– jak najmniej sztucznego oświetlenia

– jak najmniejsze zachmurzenie

– wystarczająca aktywność słoneczna

Ostatnie z punktów można sprawdzić przed wyjazdem na zorzę, korzystając z prognozy dla Aurory Borealis oraz z prognozy zachmurzenia. Pamiętajmy, że nie da się przewidzieć prognozy szybciej niż kilka dni naprzód. Prognoza zorzy jest wyrażana w skali od 0-9, i dopiero przy wartości powyżej 2 można zwykle spodziewać się, że będzie widoczna.

W poszukiwaniu zorzy polarnej 39

Z WIZYTĄ NA LODOWCU

Solheimajokull (Sólheimajökull) jest językiem potężnego lodowca Mýrdalsjökull. Znajduje się on na południowym wybrzeżu Islandii i jest jednym z najłatwiej dostępnych lodowców.

Jego okolica doskonale obrazuje surowe piękno islandzkiej przyrody – pełna wysokich lodowych grzbietów, rozpadlin, szemrzących strumyków, jaskiń i studni zapewnia świetne warunki do pieszych wycieczek. Ciekawe wrażenia wizualne zapewnia także mieszanina ciemnego wulkanicznego pyłu z jasnymi warstwami lodu.

Ze względu na zmiany klimatyczne, pokrywa lodowa Sólheimajökull – podobnie jak innych jęzorów lodowcowych na Islandii – jest z roku na rok coraz mniejsza. Jeśli zależy Ci na tym, aby zobaczyć ten swoisty cud natury, odwiedź Islandię jak najszybciej.

Trekking po lodowcu

Lodowce znikają z powierzchni Ziemi dosłownie na naszych oczach, zmniejszając się nawet o kilka procent rocznie! Warto zobaczyć je zanim całkowicie stopnieją. Podczas naszej wyprawy będziecie mieli okazję nie tylko zobaczyć piękną panoramę ogromnych rozmiarów „wiecznej” zmarzliny, ale i wejść na jej powierzchnię! Trekking po lodowcu Sólheimajökull to atrakcja jedyna w swoim rodzaju, która podaruje nam wiele niezwykłych przeżyć, garść wiedzy geologicznej i ekologicznej oraz sporą dawkę adrenaliny. Nie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania czy ponadprzeciętnej kondycji. Wystarczy, że wyposażysz się w wygodne buty trekkingowe za kostkę. My zapewnimy Ci niezbędny sprzęt (raki, czekan, uprząż, kask), a Ty ciesz się urokami jednego z najbardziej surowych miejsc Islandii! 

W poszukiwaniach Zorzy Polarnej 9

ERUPCJA WULKANU FAGRADALSFJALL 2021

Erupcje wulkaniczne na Islandii są nieprzewidywalne, ale stosunkowo regularne. Jedna z erupcji w islandzkim interiorze miała miejsce w Holuhraun w 2014 roku. Wulkan Grímsfjall miał krótką erupcję w 2011 r., a bardziej znany – Eyjafjallajökull spowodował wiele problemów w 2010 r. To właśnie jego erupcja zatrzymała ruch lotniczy nad Europą.

Pierwsza z erupcji nastąpiła w marcu 2021 roku. Wulkan Fagradalsfjal jest częścią systemu wulkanicznego Krysuvik. Znajduje się na półwyspie Reykjanes, w południowo zachodniej części Islandii, w odległości ok. 40 km od Reykjaviku.
Erupcja rozpoczęła się 19 marca i jest ona pierwszą na Półwyspie Reykjanes od 800 lat. Z kolei sam wulkan Fagradalsfjall nie wybuchał od co najmniej 6 tysięcy lat. Pomimo faktu, że wyrzuty lawy są potężne, to nie zagrażają bezpośrednio okolicy i mieszkańcom.

Wyobraź sobie zaobserwowanie Zorzy Polarnej w połączeniu z widokiem wciąż aktywnego wulkanu Fagradalsfjall
– wyjątkowe widowisko i marzenie każdego podróżnika! Przy odrobinie szczęścia i dobrym losie będziemy mogli tego doświadczyć i na zawsze zatrzymać w naszych wspomnieniach! Przed nami magia Islandii w pełnej odsłonie Krainy Ognia i Lodu.

W poszukiwaniu zorzy polarnej 53

GOLDEN CIRCLE

Położony w zachodniej części wyspy Golden Circle (Złoty Krąg) to malownicza trasa łącząca trzy niezwykłe atrakcje Islandii:  Park Narodowy Thingvellir, pole geotermalne Geysir i pokaźnych rozmiarów wodospad Gullfoss. Stanowią one kwintesencję islandzkich cudów natury, a w zimowej aurze prezentują się szczególnie wyjątkowo.

GULLFOSS – dwie ogromne kaskady

Jeśli Islandia ma swój dźwięk, to niewątpliwie jest nim uderzenie ogromnej kaskady o taflę wody. Taką scenerię można zobaczyć (i usłyszeć) właśnie przy wodospadzie Gullfoss (isl. Złoty Wodospad). Składa się on z dwóch kaskad, z czego jedna mierzy 11, a druga aż 21 metrów wysokości! Przez całość przepływa zaś kilkaset metrów sześciennych wody na sekundę, tworząc przy tym niezwykle majestatyczną panoramę. Dla Islandczyków jest to miejsce szczególne. Na początku XX wieku miała tu stanąć ogromna hydroelektrownia. Dzięki aktywistce Sigriður Tómasdóttir, która zagroziła, że rzuci się w dół rzeki jeśli ruszą prace nad elektrownią – dziś możemy oglądać wodospad w jego naturalnej formie. Tym samym stał się on symbolem walki o zachowanie dzikiej natury Islandii.

GEYSIR - gejzer nr1

Na obszarze geotermalnym w dolinie Haukadalur znajduje się prawdziwy celebryta wśród wszystkich gejzerów świata. Niegdyś wyrzucający wodę na wysokość 80 metrów Geysir co prawda przeszedł już na zasłużoną emeryturę i od lat 60. pozostaje w stanie spoczynku, ale w wciąż stanowi prawdziwą legendę. Od jego nazwy pochodzi bowiem słowo „gejzer”, którym określa się wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie. Na obszarze wciąż podziwiać można wiele gorących źródeł i największy czynny gejzer Islandii – Strokkur, który co kilka minut wyrzuca słup wody o wysokości 30 metrów.

THINGVELLIR - na styku dwóch kontynentów

Chcesz być w dwóch miejscach na raz? Na naszej wyprawie będzie to możliwe! Odwiedzimy bowiem Park Narodowy Thingvellir położony na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej. Jedną nogą możesz więc stanąć w Europie, a drugą w Ameryce. Z miejscem tym wiąże się też wiele legend, mitów i anegdot. Jest także niezwykle ważne dla historii Islandii. To właśnie tam w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. 

W poszukiwaniu zorzy polarnej 57

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS – dwa symbole Islandii

Seljalandsfoss i Skogafoss to dwa spektakularne wodospady, które zdobią południową część Islandii. Ten pierwszy spada z wysokości 60 metrów, a na wyprawie będziemy mieli okazję… w niego wejść! Dokładnie tak. Za jego taflą poprowadzony jest pieszy szlak, który doczekał się nawet małej roli w teledysku Justina Biebera. Drugi zaś – Skogafoss to miejsce niejednokrotnie przedstawiane na pocztówkach z wyspy. W jego szerokim na 25 metrów słupie wody nierzadko pojawiają się podwójne tęcze. W połączeniu z otaczającą je zielenią w czasie lata lub bielą w czasie zimy tworzą  niezwykle malowniczy krajobraz niczym z bajki!

REYKJAVIK- najmniejsza stolica Europy

Nazwa Reykjavik w języku islandzkim oznacza „dymiącą zatokę”. Nie ma to jednak nic wspólnego ze smogiem czy zanieczyszczeniami powietrza. Założyciel osady, która stała się stolicą Islandii – Ingólfur Arnarson nazwał ją tak ze względu na unoszące się nad nią opary z znajdujących się w okolicy gorących źródeł i gejzerów. Dziś Reykjavik to przede wszystkim urokliwe uliczki pełne małych sklepów, restauracji i galerii sztuki oraz gratka dla miłośników ciekawej architektury. Odwiedzimy tamtejsza filharmonię, która zachwyca nowoczesnym kształtem i wystrojem, zajrzymy do charakterystycznego kościoła wzorowanego na jednym z islandzkich wodospadów i odwiedzimy sklepiki, pełne ciekawych pamiątek z wyspy. Chętni będą mieli też okazję zasmakować lokalnej kuchni bądź zjeść słynne hot-dogi, które kilka lat temu zachwalał Bill Clinton. 

HVERAGERDI I HRANALAUG – dzikie gorące źródła

Kąpiel w naturalnym źródle na świeżym powietrzu, gdy wszystko wokół przykrywa biały puch? Tylko na Islandii! Dzięki przepływającym przez wyspę strumieniom geotermalnym, w różnych jej zakątkach napotkać można dzikie źródła wypełnione gorącą wodą. My odwiedzimy dwa z nich: Hveragerdi i Hranalaug. Nie tylko umożliwiają one kąpiel wśród zimowych krajobrazów, ale i wraz z otaczającymi je wzgórzami tworzą istnie baśniową scenerię. 

REYNISFJARA - czarna plaża

Na naszej trasie nie zabraknie też plaży! Plaży wyjątkowej i zupełnie innej niż wszystkie inne, bo usypanej z czarnego piasku. Uroku dodają jej otaczające ją malownicze klify, jaskinie i formacje skalne oraz niezwykłe bazaltowe kolumny przypominające kościelne organy. Miejsce jedyne w swoim rodzaju! Ciekawostką jest, że Reynisfjara posłużyła za scenerię do serialu “Gra o tron”.

Organizacja wyprawy

Komfortowe noclegi w Solistowym Domku

Spać będziemy w naszym przytulnym solistowym domku, położonym  ok. 1,5 h drogi od Reykjaviku. Islandzka drewniana chata położona w malowniczym miejscu, zaraz przy zagrodzie islandzkich kucy, które z pewnością nie raz przyjdą się z nami przywitać. O poranku można wybrać się na spacer po okolicznych polach, a wieczorem zrelaksować w przydomowym jacuzzi lub podziwiać piękną zorzę często pojawiającą się tuż nad samym dachem.

W domku znajdują się pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z wygodnymi łóżkami, wieszakami, szafkami nocnymi, umywalką i lustrem. W pokojach zapewnione są pościele i ręczniki dla każdego. Do naszej dyspozycji są także cztery łazienki, jadalnia z dużym stołem, pokój dzienny z kanapami oraz przestronna kuchnia z pełnym wyposażeniem . W razie potrzeby możemy skorzystać też z udostępnionej nam pralki i suszarki. W pokojach jest  Wi-Fi, jednak radzimy na czas wyjazdu odłożyć telefony i zamiast tego – korzystać z uroków natury ?

 

RELAKS W BANI PRZY DOMKU I PODZIWIANIE ZORZY

Wyobraź sobie banię wypełnioną gorącą wodą geotermalną, pompowaną wprost z przydomowego źródła. Po intensywnym dniu, pełnym trekkingów i zwiedzania, nic nie relaksuje tak jak ciepła woda! Tylko sobie to wyobraź: rześkie islandzkie powietrze, leniwie zachodzące słońce bądź zorza na niebie. Pełny relaks!

Solistowy domek jest własnością Arnes. Arnes jest przesympatyczną Islandką z  pasją do jazdy konno. Domek jest częścią większej farmy, na której znajdziemy właśnie kuce islandzkie – w idealnej kondycji, pięknie zadbane będą nas witały każdego poranka, bowiem zagroda znajduje się niemalże naprzeciwko domku. Dodatkowo dla chętnych jest opcja sprawdzenia siebie i spróbowania jazdy na jednym z koni Arnes, która wprowadzi w tajniki jazdy konno.

Wyżywienie podczas wyjazdu

Ceny na Islandii są naprawdę wysokie (ich przykłady znajdziesz tutaj). Po tylu latach wyjazdów na wyspę znamy jednak miejsca i sklepy, w których można kupić jedzenie w rozsądnej cenie. Część produktów (np. makarony, ryże, kasze, konserwy) można też przywieźć ze sobą z Polski. Posiłki będziemy zaś przygotowywać w kuchni w solistowym domku. Jest w niej wszystko, czego potrzebujemy do przyrządzenia pysznych obiadków: kuchenka, piekarnik, dwie lodówki, czajnik, garnki, patelnie, naczynia itd. Z naszego doświadczenia wiemy, że na wyżywienie powinno starczyć około 70-100€. Chętni będą mieli też okazję zjeść regionalne przysmaki w lokalnych knajpkach oraz zakupić rybę prosto z rybackiego kutra (tańszą niż w Polsce!).

TRANSPORT WYGODNYMI AUTAMI

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się komfortowym vanem lub autami osobowymi (w zależności od dostępności w wypożyczalni), wynajętymi ze sprawdzonej lokalnej wypożyczalni cieszącej się bardzo dobrą renomą. Pojazdy są w pełni ubezpieczone, wyposażone w cały niezbędny do podróży sprzęt, wyjątkowo wygodne i łatwe w prowadzeniu. Umożliwią nam dotarcie w nawet najbardziej dzikie, jeszcze nieodkryte miejsca Islandii i dzięki nim zwiedzimy naprawdę spory kawałek wyspy.

 

Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że kierowcami jesteście Wy – uczestnicy. Ale bez obaw! Prowadzenie na Islandii jest niezwykle łatwe i przyjemnie. Drogi są proste, gładkie i często wręcz puste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie zdają się być jeszcze piękniejsze!

SPRAWDŹ SIĘ

Trekking po czapie lodowca

Spacer po lodowcu, które czeka na nas podczas wyprawy, to przeżycie jedyne w swoim rodzaju! Ogromne połacie lodu, głębokie szczeliny i trasy z linami pomocowymi robią ogromne wrażenie na każdym piechurze. To okazja, żeby sprawdzić swoje siły i przeżyć coś naprawdę niesamowitego.

ODETCHNIJ

 Islandzkie krajobrazy i dzika natura

Islandia to miejsce idealne do tego, aby na chwilę się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i oderwać od codziennych spraw. Wspaniałe krajobrazy oraz dzika, nieokiełznana natura sprzyjają kontemplacjom i chwilom relaksu. Odpoczywać będziemy zarówno podczas intensywnych trekkingów, jak i lekkich spacerów czy kąpieli w gorących źródłach. Ta wyprawa to czas dla Ciebie, aby zrelaksować umysł i ciało oraz chłonąć dary islandzkiej przyrody.

DOŚWIADCZ

Spektakularne zorze polarne 

Przy dobrej pogodzie i odpowiednich warunkach atmosferycznych będziemy mogli podziwiać jak islandzkie niebo rozświetla się milionami barw zorzy polarnej. Takie doświadczenie potrafi niezwykle wzruszyć oraz zapewnić sporą dawkę emocji i endorfin. Gotowi? Ruszamy więc na polowanie na zorzę!

SPRÓBUJ

Regionalne dania i przysmaki

W lokalnych knajpkach na wyspie można spróbować wiele regionalnych specjałów: filet z rekina, stek z renifera czy mięso maskonura… Prawdziwym hitem są jednak ryby! Świeże, prosto z rybackiego kutra smakują wyśmienicie. Na Islandii popularne są przede wszystkim w formie słynnych fish& chips.

xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO NA CIEBIE CZEKA:

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zamieszkasz w islandzkim domku z banią wypełnioną wodą geotermalną
 • zwiedzisz Krainę Ognia i Lodu, prawdziwą ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag
 • zejdziesz poza utarty szlak, odkrywając miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • zobaczysz zwierzęta, których nie ma w Polsce
 • skorzystasz z najczystszego powietrza w Europie
 • zobaczysz krajobrazy niczym z bajki
 • zatrzymasz się na chwilę, odetchniesz, zrelaksujesz
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3
Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Od dziecka palcem po mapie z wypiekamy na twarzy ? drżącymi rękoma z szybszym biciem ?. Od marzenia po realizację #dreamintomemories - nie mogło być inaczej! Pasja, samorozwój, głód życia chęć poznawania nowych kultur i religii to moje definicje podróżowania. Bycie w podróży to spełnienie marzeń a spełnione marzenia to mój sposób na życie.
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Gudzińska

Na luzie i z pomysłem

Magdalena Gudzińska

Mieszkałam w Norwegii, Austrii, Australii i Portugalii. Moje CV już dawno przestało mieścić się na 1 stronie, a lista pomysłów na kolejne projekty i ścieżki rozwoju stale rośnie. Nie boję się nowych wyzwań, a podróżowanie traktuję jako jedną z podstawowych potrzeb życiowych. Bardziej niż rzucenie wszystkiego i wyjechanie w nieznane na rok, przeraża mnie wizja podjęcia decyzji, żeby osiąść w jednym miejscu już na stałe i popaść w codzienną rutynę. Pasjonują mnie sporty zimowe i wodne, a serce rozdarte jest pomiędzy góry zimą i morze latem. Dla zachowania równowagi chętnie zaszyję się w domku w lesie z książką albo posadzę kwiatki z Babcią :)
Poznaj lidera Artboard 3
Janek Wojtkowski

Podróżować, zwiedzać świat, pięknie żyć, garściami życie brać

Janek Wojtkowski

„Jeśli czegoś nie wolno, ale się tego bardzo chce, to można” :) ta dewiza przyświeca mi nie tylko w docieraniu w coraz to nowe miejsca na świecie, ale i w życiu, dzięki czemu udaje mi się łączyć prace w agencji reklamowej z życiowa pasją, jaką jest podróżowanie. Odczuwam nieustanny głód poznawania nowych miejsc, ludzi i ich historii – niezależnie od tego czy jest to dzicz nieopodal aktualnego miejsca zamieszkania, czy drugi koniec świata, zawsze wyciągam z danego miejsca maksimum, aby zachować w głowie niezwykłe obrazy, doświadczenia i historie. Zatem aby powstrzymać mnie przed aktywnym spędzaniem czasu trzeba by mnie przywiązać do krzesła, zamknąć w sejfie i upewnić się, że nie odświeżałem ostatnio sztuczek Hudiniego :) Jeśli też lubisz eksplorować to słowa typu: „Nie chce mi się”, czy „Nuda” na pewno nie padną z Twoich ust podczas naszej wspólnej podróży. Na wyprawach ze mną na pewno będzie aktywnie, ale znajdziemy też czas na relaks. Do zobaczenia!
Poznaj lidera Artboard 3
Jessika Kaczmarczyk

Collect moments not things!

Jessika Kaczmarczyk

Na co dzień mówię celebrytom co mają robić:) A tiktok-erzy odgrywają to o co ich poproszę:) Digitalowy świat internetowych twórców to moja bajka od poniedziałku do piątku, w weekendy zmieniam się w podróżującą bestie, która pragnie zobaczyć wszystko i być wszędzie. Z wykształcenia jestem historykiem oraz historykiem sztuki. Wzdycham do betonowych silosów i potrafię przejechać setki kilometrów by zachwycić się socjalistycznym osiedlem. Gdy nie podróżuje przygotowuje się do podróży, zaszywając w stertach książek, planując kolejne trasy literackim i filmowym szlakiem. Obsesyjnie odwiedzam domy pisarzy, popełniłam nawet na ten temat kilka przewodników. Czego możesz się spodziewać w podróży ze mną? Morza słów na temat historii i estetycznych przemian, literackich i filmowych konotacji oraz popkulturowych ciekawostek, no i tego, że nauczę Cię kochać beton:) Rozpoznasz mnie po wzorzystych kimonach i kolorowych folkowych narzutkach, z którymi się nie rozstaje nawet na krańcu świata.
Poznaj lidera Artboard 3
Maria Anna Michalska

Do odważnych świat należy...

Maria Anna Michalska

Podróże zaczynałam jako mały brzdąc siedząc tacie na plecaku podczas wędrówek po górach, potem z zapartym tchem czytałam przygody Tomka Alfreda Szklarskiego, Łowców Wilków Curwooda, marzyłam o dalekim świecie...i powoli to marzenie zaczęłam realizować i nadal realizuje. Na codzień pracuje z końmi i z ludźmi. Prowadzę z rodziną pensjonat dla koni - więc większość dnia spędzam na powietrzu i w ruchu. :) Tak też wyglądają moje podróże. Aktywnie ale z miejscem na odpoczynek. Prywatnie jestem mamą 7 letniego Tymka, który od małego towarzyszy mi w wycieczkach. W czasie wolnym jeżdżę na nartach ,wspinam się boulderowo, włóczę się po łąkach i lasach podpatrując zwierzęta, dużo czytam. Podróże są dla mnie sposobem na poznanie nowych ludzi, kultur oraz odkrywaniem przyrody. Ten dreszczyk kiedy nie wiesz co będzie za następnym zakrętem :)
Poznaj lidera Artboard 3
Aleksander Ramutkowski

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Aleksander Ramutkowski

Absolwent AWFiS w Gdańsku, Wydział Turystyki i Rekreacji. Przedsiębiorca w branży gastro. Miłośnik podróżowania i sportów ekstremalnych. Człowiek wielu pasji, o których chętnie Wam opowie!
Poznaj lidera Artboard 3
Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Kasia Tkocz

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3
Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Michał Jońca

Odwagi i do dzieła!

Michał Jońca

Jeśli miałbym wskazać jedną myśl, którą się kieruję, to zaśpiewałbym fragment piosenki Myslovitz: "upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem". Na co dzień zajmuje się bardzo różnymi rzeczami - obecnie jestem marketingowcem, prowadzę małą gastronomię, piszę teksty, kombinuję. I na ogół dobrze na tym wychodzę! Jestem niespokojną i ciekawską duszą. Świat jest dla mnie niesamowicie interesujący, szczególnie upodobałem sobie Wschód - głównie Bliski. Daję radę po arabsku i na własną rękę, powoli i spokojnie uczę się perskiego. Lubię biegać. To najlepsza i darmowa terapia dla ciała i umysłu. Poza tym lubię jeść więc bieganie sprawia, że mogę się mieścić w drzwiach. Póki co szykuję się do pierwszego maratonu. Uwielbiam mądre książki, dobry film i ciekawe podcasty. Moją prawdziwą pasją są podróże w mało mainstreamowe miejsca. Co rusz podnoszę ciśnienie swoim najbliższym kiedy informuje ich, że np. jadę do Iranu albo do Czeczenii. Od niedawna ponownie zamieszkuję w drogim memu sercu Wrocławiu.
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Sobiak

I haven't been everywhere, but it's on my list

Magdalena Sobiak

Zawodowo i z pasji rozmawiam z ludźmi. Bo są ciekawi, bo każdy ma za sobą inną historię, inne zaplecze kulturowe, wierzenia, przesądy i marzenia. Na co dzień pracuję w korporacji jako trener i coach, cała reszta czasu to podróże, przyjaciele, rodzina i dużo śmiechu. Uwielbiam robić rzeczy po raz pierwszy i wracać do miejsc, które skradły moje serce. Podróżuje się ze mną łatwo: namiot w polu jest OK, hotel na 5 gwiazdek jest OK. Nie ma to znaczenia, byle w dobrym towarzystwie.
Poznaj lidera Artboard 3
Anita Nowak

Anita Nowak

Gdy rozpoczęłam drugi kierunek studiów – antropologię, przyśniło mi się, że niczym Bronisław Malinowski rozbijam namiot pośród plemienia na Triobriandach i zaczynam poznawanie obcej kultury na końcu świata. Bardzo spodobał mi się ten obrazek i sprawdzam, kiedy marzenie zamienię we wspomnienie. Najbardziej lubię w podróżowaniu etap planowania. Poznaję nowe miejsce dużo wcześniej, oswajam się z nim, a ekscytacja wzrasta. Dlatego zawsze coś planuję – najczęściej weekendowy wypad w ukochane góry, gdzie po wielu kilometrach czuję się totalnie wypoczęta. Podczas wypraw zawsze spędzam czas aktywnie, poznaję nowe sporty, ale też jestem fanką podróży kulinarnych – wyjazd bez testowania kuchni u lokalnych gospodarzy się nie liczy! Zawodowo zajmuję się wymyślaniem pomysłów, rozmową z ludźmi i realizacją wspaniałych kampanii reklamowych. Działam także przy organizacji sekretnych koncertów Sofar Sounds, które zorganizowaliśmy m.in. w żydowskiej mykwie czy stolarni. Uważam, że 1=1 a 1+1= jakiś milion możliwości. To gdzie razem jedziemy? :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Magdalena Gudzińska

Na luzie i z pomysłem

Magdalena Gudzińska

Janek Wojtkowski

Podróżować, zwiedzać świat, pięknie żyć, garściami życie brać

Janek Wojtkowski

Jessika Kaczmarczyk

Collect moments not things!

Jessika Kaczmarczyk

Maria Anna Michalska

Do odważnych świat należy...

Maria Anna Michalska

Aleksander Ramutkowski

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Aleksander Ramutkowski

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Kasia Tkocz

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Michał Jońca

Odwagi i do dzieła!

Michał Jońca

Magdalena Sobiak

I haven't been everywhere, but it's on my list

Magdalena Sobiak

Anita Nowak

Anita Nowak

Karolina Plesiak

Karolina Plesiak

Solistowy Lider
Olga Bagińska
Ola Staromiejska
Magdalena Gudzińska
Janek Wojtkowski
Jessika Kaczmarczyk
Maria Anna Michalska
Aleksander Ramutkowski
Patryk Chudoba
Kasia Tkocz
Natalia Kędra
Michał Jońca
Magdalena Sobiak
Anita Nowak
Karolina Plesiak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WRO / WAW / KTW / GDA

Wrocław/ Warszawa/ Katowice/ Gdańsk

plane icon

KEF

Keflavík

Cena biletu

700 pln - 900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (ok. 200 zł – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), oraz bagażu rejestrowanego od 480 zł.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

2450 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1225 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1225 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut. Cena może się różnić w zależności od sezonu i być wyższa lub niższa.

Cena rynkowa:

4000 pln

Cena zawiera

 • pobyt w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim z banią (domek na wyłączność)
 • 3 noclegi w pokojach 1-,2-,3-,4- osobowych
 • wypożyczenie vanów lub aut (w zależności od dostepności) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
 • pełne ubezpieczenie aut - kierowcy nie pokrywają udziału w wyniku nastąpienia szkody
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os.
 • trekking po lodowcu Sólheimajökull wraz z przewodnikiem
 • zapewnienie pełnego sprzętu podczas trekkingu na lodowiec: kask, raki, czekan, uprząż
 • autorski program zwiedzania wyspy zapewniający atrakcję od rana do wieczora wypracowany z ponad 100 zorganizowanych wypraw na Islandię
 • sekretne miejsca, których nie znajdziesz w przewodniku
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (4000 ISK czyli ok. 110 zł)
 • wyżywienia (ok. 70 - 100 euro)
 • możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (ok. 200 zł) lub bagażu rejestrowanego (od 480 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy