Meksyk Santa Muerte na tło

Taniec życia i śmierci Meksyk

Pomysł na wyprawę marzeń

Myślicie, że papryczki chili są pikantne? Nasza pierwsza solistowa wyprawa do Meksyku zaostrzyła nam tylko apetyt na poznawanie tego ognistego kraju. To kraj ogromnych kontrastów i kontrowersji, nie dziwi więc fakt, że akurat w Meksyku nie ma niczego bardziej żywego i kolorowego niż celebracja śmierci. Pod pretekstem oglądania Święta Zmarłych zobaczymy też rejony, które nie są tak często odwiedzane przez zagranicznych turystów. Lubimy takie wyprawy, a Wy?

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Mexico City
 • Teotihuacan
 • Patzcuaro
 • Pueblos Magicos
 • Wulkan Particutin
 • Pena del Bernal

Poznaj tajemnice Meksyku!

Wyprawa została ułożona tak, aby poznać najsłynniejsze i najbarwniejsze na świecie obchody Święta Zmarłych. Wspólnie z Meksykanami będziemy uczestniczyć w obchodach tych uroczystości i tańczyć danse macabre z kościstą La Catriną. Jednak nie jest to wyjazd dla umarlaków. Standardowo przewidujemy dużo atrakcji, które pogimnastykują zastałe kości (sic!) i opalą ciało. Wśród atrakcji znajdzie się również wyprawa do Sanktuarium… Motyli. Już tej jesieni razem odkryjemy tajniki meksykańskich rytuałów z pogranicza sacrum i profanum. Będzie pikantnie i ogniście!

Mexico City – w stolicy Meksyku

Podczas wyprawy poznamy codzienność jednego z najludniejszych miast na ziemi, jego historię i zabytki. Zgodnie z przekazami, miejsce założenia miasta wskazał Aztekom bóg słońca. Od tego czasu losy miasta nierozerwalnie związały się z historią, która przetaczała się przez ogniste ziemie Meksyku. Aby poznać naturę Meksyku, trzeba poczuć gwar nowoczesnej stolicy i jednego z najludniejszych miast na ziemi, toczący się w otoczeniu pereł postkolonialnej architektury i wykopalisk archeologicznych w samym centrum metropolii!

Patzcuaro – Święto Zmarłych według społeczności indiańskich

Niepozorne na co dzień Puebla w stanie Michoacan, w czasie Święta Zmarłych skupiają uwagę całego świata. Tam właśnie zachowały się obrzędy w oryginalnej formie celebrowane przez społeczności indiańskie. Spróbujemy dotrzeć do epicentrum tych niezwykłych uroczystości. Uroku doda fakt, iż są one malowniczo położone na wyspach jeziora Patzcuaro.

Sanktuarium Motyli – migracja tysiąca motyli

Unikalną i zjawiskową naturę Meksyku upodobali sobie nie tylko turyści, ale również rzadkie gatunki zwierząt. W czasie podróży odwiedzimy miejsca migracji gatunku motyli Mariposa Monarca, które w swoim krótkim życiu pokonują aż 5000 km, żeby dotrzeć do tego niezwykłego motylego sanktuarium.

meksyk santa muerte teotihuacan

Teotihuacan – miejsce narodzin bogów

Odwiedzimy jedno z najważniejszych centrów religijnych kultur prekolumbijskich. Według Azteków miało to być miejsce narodzin bogów. Tu więc przed wiekami składane były ofiary z ludzi, aby obłaskawić Pierzastego Węża – Quetzalcoatla i zapewnić dobrobyt swoim społecznościom. Tak jak ci skazańcy, przejdziemy Aleją Zmarłych i spojrzymy na pozostałości tego niezwykłego miasta z perspektywy Piramidy Słońca.

Pueblos Magicos – magiczne miasta

W Meksyku magia przenika się z rzeczywistością. Jednak niektóre miejsca zostały uznane za dosłownie nieziemskie i otrzymały oficjalny statut miejsc magicznych. Na naszej trasie nie zabraknie takich miejscowości, jak słynące z kolorowej kolonialnej architektury San Miguel de Allende, czy Guanajuato, upodobane przez motyle Anguangueo, czy położone pośrodku pól agawy miasto Tequila. Damy się ponieść urokom tej magii!

Paricutin – sensacyjny wulkan

Czy możecie sobie wyobrazić, że w ciągu 24 godzin na Waszych oczach powstanie nowy wulkan? Tak właśnie się stało na ziemiach należących do rolnika Dionisio Pulido niedaleko wioski Indian Tarasco, Particulin. Wulkan stał się sensacją w świecie naukowym, jako najmłodszy, w pełni udokumentowany w trakcie swojego nagłego wypiętrzenia w 1943 roku aktywny wulkan. Obecnie jest uznawany za jeden ze współczesnych siedmiu naturalnych cudów świata.

Pena de Bernal – niezwykły monolit skalny

W stanie Queretaro istnieje 3 największy na świecie monolit skalny, któremu naukowcy liczą już… 10 milionów lat krzyżyków 😉 Z resztą najlżejszy też nie jest – jego wagę określa się na 20 milionów ton. Jak mogłoby nas na nim nie być i dać się oczarować widokowi na przepiękne miasteczko Bernal.

Doświadcz: Obchody Święta Zmarłych po meksykańsku
Tylko w Meksyku można wziąć udział w tak hucznie obchodzonym Święcie Zmarłych! Meksykanie wierzą, że Święta Śmierć została wygnana z nieba i próbuje się tam dostać z powrotem, dlatego też tak chętnie wysłuchuje modlitw i spełnia prośby ludzi, a można do niej się zwracać również w złej intencji, kiedy dana prośba dotyczy naszych wrogów. Nic więc dziwnego, że Meksykanie, kiedy nie mają posłuchu u tego prawidłowego Boga, zwracają się ze swoimi modlitwami do świętej kostuchy. Obchody Święta Zmarłych to wydarzenie unikalne na skalę światową. Podczas solistowej wyprawy do Meksyku weźmiemy udział w tych pięknych, wesołych obchodach, pomalujemy swoje twarze i wyjdziemy na ulice, by razem z lokalnymi społecznościami świętować Święto Zmarłych! Doświadcz tego z nami!
Spróbuj: Meksykańska tequila!
Tequila – najsłynniejszy alkohol Meksyku powstaje wyłącznie w regionie noszącym tę samą nazwę. W naszej podróży dotrzemy do samych źródeł tego ognistego trunku. A skoro jest to też region, z którego wywodzą się oryginalne zespoły Mariachi, to imprezę mamy już gotową! ¡Arriba, arriba!
Odetchnij: Puerta Vallarta – odpoczynek na Plaży Zmarłych
Miejscowość Puerta Vallarta nad Pacyfikiem, upodobały sobie szczególnie delfiny i wieloryby. Czy potrzeba lepszej rekomendacji do poznania tego miejsca? W naszej podróży nie zabraknie również plażowania na plaży pięknej, aczkolwiek o budzącej grozie nazwie – Playa de los Muertos (Plaża Zmarłych).
xx
xx
xx

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz meksykańską kulturę
 • weźmiesz udział w niezwykłych obchodach Święta Zmarłych
 • pomalujesz swoją twarz, by stać się umarlakiem
 • zwiedzisz najbardziej zaludnione miasto świata
 • wypijesz fantastyczną, jedyną w swoim rodzaju tequilę!
 • poznasz miejsce migracji tysiące motyli Mariposa Monarca
 • odkryjesz azteckie piramidy Teotihuacan
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Transport

Do Meksyku lecimy samolotem z lotniska w Berlinie.

TXL

Berlin

plane icon

MEX

Mexico City

Cena biletu

9999999999 pln - 0 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3950 zł.Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5028 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1275 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1275 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

590 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelikach i guesthousach w pokojach 2 – 4 osobowych wraz ze śniadaniami
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • wejścia do zwiedzanych obiektów:
 • strefa archeologiczna Teotuichuacan
 • Muzeum Śmierci
 • Muzeum Mumii
 • Sanktuarium Motyli
 • opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

Wybierz termin i leć z nami!

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata

Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata

Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy