Meksyk Santa Muerte na tło

Taniec życia i śmierci Meksyk

Pomysł na wyprawę marzeń

Myślicie, że papryczki chili są pikantne? Nasza Solistowa wyprawa do Meksyku zaostrzyła nam tylko apetyt na poznawanie tego ognistego kraju. To kraj ogromnych kontrastów i kontrowersji, nie dziwi więc fakt, że akurat w Meksyku nie ma niczego bardziej żywego i kolorowego niż celebracja śmierci. Pod pretekstem oglądania Święta Zmarłych zobaczymy też rejony, które nie są tak często odwiedzane przez zagranicznych turystów. Lubimy takie wyprawy, a Wy?

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Mexico City
 • Teotihuacan
 • Patzcuaro
 • Pueblos Magicos
 • Wulkan Particutin
 • Pena del Bernal

Poznaj tajemnice Meksyku!

Wyprawa została ułożona tak, aby poznać najsłynniejsze i najbarwniejsze na świecie obchody Święta Zmarłych. Wspólnie z Meksykanami będziemy uczestniczyć w obchodach tych uroczystości i tańczyć danse macabre z kościstą La Catriną. Jednak nie jest to wyjazd dla umarlaków. Standardowo przewidujemy dużo atrakcji, które pogimnastykują zastałe kości (sic!) i opalą ciało. Wśród atrakcji znajdzie się również wyprawa do Sanktuarium… Motyli. Już tej jesieni razem odkryjemy tajniki meksykańskich rytuałów z pogranicza sacrum i profanum. Będzie pikantnie i ogniście!

Mexico City – w stolicy Meksyku

Podczas wyprawy poznamy codzienność jednego z najludniejszych miast na ziemi, jego historię i zabytki. Zgodnie z przekazami, miejsce założenia miasta wskazał Aztekom bóg słońca. Od tego czasu losy miasta nierozerwalnie związały się z historią, która przetaczała się przez ogniste ziemie Meksyku. Aby poznać naturę Meksyku, trzeba poczuć gwar nowoczesnej stolicy i jednego z najludniejszych miast na ziemi, toczący się w otoczeniu pereł postkolonialnej architektury i wykopalisk archeologicznych w samym centrum metropolii!

Patzcuaro – Święto Zmarłych według społeczności indiańskich

Niepozorne na co dzień Puebla w stanie Michoacan, w czasie Święta Zmarłych skupiają uwagę całego świata. Tam właśnie zachowały się obrzędy w oryginalnej formie celebrowane przez społeczności indiańskie. Spróbujemy dotrzeć do epicentrum tych niezwykłych uroczystości. Uroku doda fakt, iż są one malowniczo położone na wyspach jeziora Patzcuaro.

Sanktuarium Motyli – migracja tysiąca motyli

Unikalną i zjawiskową naturę Meksyku upodobali sobie nie tylko turyści, ale również rzadkie gatunki zwierząt. W czasie podróży odwiedzimy miejsca migracji gatunku motyli Mariposa Monarca, które w swoim krótkim życiu pokonują aż 5000 km, żeby dotrzeć do tego niezwykłego motylego sanktuarium w czasie celebracji święta zmarłych. W dużej mierze zależy to jednak od naszego szczęścia bowiem dokładnej daty migracji nie można do końca przewidzieć.  

meksyk santa muerte teotihuacan

Teotihuacan – miejsce narodzin bogów

Odwiedzimy jedno z najważniejszych centrów religijnych kultur prekolumbijskich. Według Azteków miało to być miejsce narodzin bogów. Tu więc przed wiekami składane były ofiary z ludzi, aby obłaskawić Pierzastego Węża – Quetzalcoatla i zapewnić dobrobyt swoim społecznościom. Tak jak ci skazańcy, przejdziemy Aleją Zmarłych i spojrzymy na pozostałości tego niezwykłego miasta z perspektywy Piramidy Słońca.

Pueblos Magicos – magiczne miasta

W Meksyku magia przenika się z rzeczywistością. Jednak niektóre miejsca zostały uznane za dosłownie nieziemskie i otrzymały oficjalny statut miejsc magicznych. Na naszej trasie nie zabraknie takich miejscowości, jak słynące z kolorowej kolonialnej architektury San Miguel de Allende, czy Guanajuato, czy położone pośrodku pól agawy miasto Tequila. Damy się ponieść urokom tej magii!

Paricutin – sensacyjny wulkan

Czy możecie sobie wyobrazić, że w ciągu 24 godzin na Waszych oczach powstanie nowy wulkan? Tak właśnie się stało na ziemiach należących do rolnika Dionisio Pulido niedaleko wioski Indian Tarasco, Particulin. Wulkan stał się sensacją w świecie naukowym, jako najmłodszy, w pełni udokumentowany w trakcie swojego nagłego wypiętrzenia w 1943 roku aktywny wulkan. Obecnie jest uznawany za jeden ze współczesnych siedmiu naturalnych cudów świata.

Pena de Bernal – niezwykły monolit skalny

W stanie Queretaro istnieje 3 największy na świecie monolit skalny, któremu naukowcy liczą już… 10 milionów lat krzyżyków 😉 Z resztą najlżejszy też nie jest – jego wagę określa się na 20 milionów ton. Jak mogłoby nas na nim nie być i dać się oczarować widokowi na przepiękne miasteczko Bernal.

Taniec życia i śmierci 14

Día de Muertos - dzień zmarłych

Dia de Muertos to w Meksyku czas refleksji, zadumy ale jednocześnie radosnej fiesty. Tam, tragedia i radość, czy żałoba i rozrywka, nie są ze sobą sprzeczne. Według wierzeń, w trakcie Dia de Muertos, zmarli schodzą z powrotem na ziemię – to okazja to świętowania i ucztowania z nimi. Odbywają się biesiady przy nagrobkach, a wokół cmentarzy rozstawiają się stragany z różnego rodzaju rzemiosłem artystycznym.

Lokalna kuchnia

Oprócz meksykańskich klasyków jak tacos, burrito, ceviche, guacamole czy enchiladas, koniecznie musicie spróbować smakołyków przygotowywanych specjalnie z okazji Dnia Zmarłych. Chleb Zmarłych wypiekany jest tylko raz w roku, w okresie poprzedzającym Die de Muertos. Oprócz tego na stołach znajdziemy tamales (meksykański odpowiednik naszych gołąbków, zawinięte w liść kukurydzy), gorditas (rodzaj tortilli) oraz champurrado, czyli czekoladowy napój.

Noclegi

Podczas naszego pobytu w Meksyku będziemy spać w hotelach i hostelach w pokojach 2 – 4 osobowych. W Mexico City będziemy zakwaterowani w pokojach wieloosobowych. Hostele to idealne miejsce na poznanie się i wymienienie wskazówkami oraz spostrzeżeniami z innymi podróżnikami ze wszystkich zakątków świata.

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się busami miejscowymi, oraz wygodnymi, klimatyzowanymi busami prywatnymi. Do podnóża wulkanu Paricutin konieczne będzie dojechanie autami z napędem 4×4.

Doświadcz:

Obchody Święta Zmarłych po meksykańsku

Tylko w Meksyku można wziąć udział w tak hucznie obchodzonym Święcie Zmarłych! Obchody Święta Zmarłych to wydarzenie unikalne na skalę światową. Podczas solistowej wyprawy do Meksyku weźmiemy udział w tych pięknych, wesołych obchodach, pomalujemy swoje twarze i wyjdziemy na ulice, by razem z lokalnymi społecznościami świętować Święto Zmarłych! Doświadcz tego z nami!
Spróbuj:

Meksykańska tequila!

Tequila – najsłynniejszy alkohol Meksyku powstaje wyłącznie w regionie noszącym tę samą nazwę. W naszej podróży dotrzemy do samych źródeł tego ognistego trunku. A skoro jest to też region, z którego wywodzą się oryginalne zespoły Mariachi, to imprezę mamy już gotową! ¡Arriba, arriba!
Odetchnij:

Puerta Vallarta – odpoczynek na Plaży Zmarłych

Miejscowość Puerta Vallarta nad Pacyfikiem, upodobały sobie szczególnie delfiny i wieloryby. Czy potrzeba lepszej rekomendacji do poznania tego miejsca? W naszej podróży nie zabraknie również plażowania na plaży pięknej, aczkolwiek o budzącej grozie nazwie – Playa de los Muertos (Plaża Zmarłych).
SPRAWDŹ SIĘ

Jazda konna pod wulkan

Jeśli jesteście fanami jazdy w siodle, albo po prostu chcecie spróbować jazdy konnej, to idealna okazja! Zamiast podróży jeepem, wybierzcie opcję bliższą naturze. Wjazd konno pod wulkan Paricutin to doświadczenie, które z pewnością zostanie w waszej pamięci na długo!
xx
xx
xx
xx

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz meksykańską kulturę
 • weźmiesz udział w niezwykłych obchodach Święta Zmarłych
 • pomalujesz swoją twarz, by stać się umarlakiem
 • poznasz kolorowy Meksyk niczym z obrazów Fridy Kahlo
 • wypijesz fantastyczną, jedyną w swoim rodzaju tequilę!
 • spróbujesz oryginalnego tacos i guacamole
 • poznasz historie społeczności prekolumbijskich Meksyku
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

TXL/SXF

Berlin

plane icon

MEX

Mexico City

Cena biletu

3760 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3760 zł.Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6893 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1750 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1750 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

870 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11100 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelach i klimatycznych hostelach w pokojach 2-4 osobowych.
 • nocleg w klimatycznym hostelu zlokalizowanym w samym centrum miasta Mexico City - pokoje wieloosobowe.
 • prywatny klimatyzowany bus z kierowca i paliwem na calej trasie.
 • wejście do zwiedzanych obiektów: strefa archeologiczna Teotuichuacan oraz Tula
 • wypoczynek w kompleksie basenów termalnych Grutas Tolatongo
 • przeprawę wodną na wyspy jeziora Pátzcuaro
 • wejście na punkt widokowy Janitzio
 • trekking na Pena De Bernal
 • przejazd autami 4x4 do podnóża wulkanu Paricutin
 • wejście na Torra Lationoamericana w stolicy Meksyku
 • poznawanie tradycji Dia de los Muertos w towarzystwie lokalnego przewodnika
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (Muzeum Mumii 85 MXN, Hospicio Cananas 45 MXN, fabryka tequili 400 MXN, jazda konna Paricutin 400 MXN)
 • opcjonalny napiwek dla kierowcy

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Meksyk Belize Gwatemala wulkan tło

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Meksyk Belize Gwatemala wulkan tło

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy