spływ przez bory tucholskie

50 km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej
Wybierz termin

50 km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Mylof
arrow
Brda
arrow
Gołąbek
arrow
Świt
arrow
Swornegacie
arrow

Pomysł na aktywny weekend

Marzy Ci się aktywny odpoczynek w stylu #LiveWild? Możesz go spędzić z naszą ekipą. Gwarantujemy dobrą zabawę i super atmosferę! Live Wild to hasło, które zbliża do natury. Masz ochotę odpocząć od pracy i zgiełku miasta?  Weekend, na który zapraszamy, to czas integracji i resetu od życia codziennego. Przed nami do pokonania około 40 km kajakiem oraz jedna z tras Marszruty Kaszubskiej wśród lasów Borów Tucholskich. Po spływie czeka nas ognisko na świeżym powietrzu z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Brzmi jak idealny plan na weekend? Dołącz do nas i przeżyj dziką przygodę!

#SolisciTeam

arrow

Dzień 1- Mylof - Brda [19 km, ok. 6h]

Brda rozlewa się po obszarach Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nasz spływ rozpoczniemy za zaporą Mylof. Początkowo szybki nurt pozwoli wyczuć kajak i oczywiście współpartnera. Przez kilka kilometrów rzeka ciągnie się równolegle do kanału. Podczas spływu zobaczymy rożne gatunki ptactwa oraz wysokie, bujne trawy rosnące przy brzegu. Trasa przebiega przez obszary mocno naruszone nawałnicami parę lat temu, stąd widok powalonych drzew nie powinien być zaskoczeniem. Mimo to, całość tworzy nieco tajemniczy, dziki i ciekawy krajobraz. Metę wyznacza pole namiotowym Brda. Zwieńczeniem pierwszego dnia przygód będzie ognisko. Warto, więc zaopatrzyć się w kiełbaski lub opcję wege 🙂

arrow

Dzień 2 - Brda - Gołąbek [19 km, ok. 6h]

Początkowy odcinek trasy nie jest bardzo wymagający. Nurt nie jest szybki, a raz na jakiś czas będą się pojawiać meandry. Brzegi rzeki piętrzą się coraz wyżej i  pojawiają się małe dopływy – Raciaska Struga oraz Czerska Struga. Wąska dolina rzeki prowadzi wśród zielonych brzegów do Woziwody. Chwila relaksu oraz możliwość ciepłego posiłku czy też kawy pozwoli na moment odsapnąć. Kolejnym punktem obok którego przepłyniemy będzie mała elektrownia. Potem czeka na nas już tylko dzika natura. Wreszcie dopływamy do pola biwakowego Gołąbek. Rozbijamy namioty i zbieramy się wokół ogniska, by zjeść i porozmawiać o fascynujących podróżach.

arrow

Dzień 3 - Gołąbek - Świt [13km, ok. 5h ]

Jest to nasz ostatni dzień spływu przez Bory Tucholskie. Równocześnie, będzie to też najkrótszy oraz najszybszy odcinek naszej przygody. Podczas tego odcinka przepłyniemy przez głazowisko spiętrzające nurt Brdy – „Piekło” oraz wolniejszy kawałek rzeki „Niebo”. Chociaż sama nazwa może napawać wątpliwościami nie jest to już odcinek dużo trudniejszy od poprzednich etapów spływu.

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild. Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow
KAJAKI + ROWERY - WARIANT 4 - DNIOWY

Dzień 4* - Wycieczka rowerowa przez Bory Tucholskie

Aktywny dzień na rowerach! Tak spędzimy około 6 godzin. Kaszubska Marszruta to prawie 200 kilometrów tras rowerowych, które są świetnie przygotowane na wyprawy jednośladem. Ścieżki wśród lasów oraz w pobliżu jezior na pewno zachwycą każdego, a rozległe pola oraz piękne lasy urzekną swoim charakterem. Po drodze będziemy także mieli okazję do zaznajomienia się ze sztuką i kulturą kaszubską. Warto również wspomnieć o interesującej faunie i florze w tych regionach – żyje tu ponad 200 rożnych gatunków kręgowców, a różnorodność flory robi wrażenie. Po całym dniu aktywności spędzimy ostatni wieczór przy ognisku i kiełbaskach.

*Wariant rowerowy dotyczy jedynie wersji 4-dniowej

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni (kajaki dwuosobowe)

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni

o

transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu

o

transport bagażu pomiędzy kempingami

o

2 Noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

namioty 2-3 osobowe

o

dodatkowy nocleg na polu namiotowym (opcja 4-dniowa)

o

wynajem rowerów turystycznych na trasie (opcja 4-dniowa)

o

kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy

o

drewno na ogniska podczas spływu

o

parking w bazie Swornegacie

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

opiekę doświadczonego lidera

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Swornegacie) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 20 zł)

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów