spływ przez bory tucholskie

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej
Wybierz termin

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

Poziomq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

Mylof
arrow
Brda
arrow
Gołąbek
arrow
Świt lub Piła Młyn
arrow
Swornegacie
arrow

Dzień 1- Mylof - Brda [19 km, ok. 6h]

Brda rozlewa się po obszarach Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nasz spływ rozpoczniemy za zaporą Mylof. Obok zapory funkcjonuje sklep z wędzonymi rybami, więc na dobry początek będzie opcja na świeżo wędzona rybę. Początkowo szybki nurt pozwoli wyczuć kajak i oczywiście współpartnera. Przez kilka kilometrów rzeka ciągnie się równolegle do kanału. Podczas spływu zobaczymy rożne gatunki ptactwa oraz wysokie, bujne trawy rosnące przy brzegu. Trasa przebiega przez obszary mocno naruszone nawałnicami parę lat temu, stąd widok powalonych drzew nie powinien być zaskoczeniem. Mimo to, całość tworzy nieco tajemniczy, dziki i ciekawy krajobraz. Metę wyznacza pole namiotowym Brda. Zwieńczeniem pierwszego dnia przygód będzie ognisko i uczta w postaci kiełbasek z grilla! 🙂

arrow

Dzień 2 - Brda - Gołąbek 19 km, ok. 6h]

Początkowy odcinek trasy nie jest bardzo wymagający. Nurt nie jest szybki, a raz na jakiś czas będą się pojawiać meandry. Brzegi rzeki piętrzą się coraz wyżej i  pojawiają się małe dopływy – Raciaska Struga oraz Czerska Struga. Wąska dolina rzeki prowadzi wśród zielonych brzegów do Woziwody. Chwila relaksu oraz możliwość ciepłego posiłku czy też kawy pozwoli na moment odsapnąć. Kolejnym punktem obok którego przepłyniemy będzie mała elektrownia. Potem czeka na nas już tylko dzika natura. Wreszcie dopływamy do pola biwakowego Gołąbek. Rozbijamy namioty i zbieramy się wokół ogniska, by zjeść i porozmawiać o fascynujących podróżach.

arrow

Dzień 3 - Wycieczka rowerowa przez Bory Tucholskie

Aktywny dzień na rowerach! Tak spędzimy około 6 godzin. Kaszubska Marszruta to prawie 200 kilometrów tras rowerowych, które są świetnie przygotowane na wyprawy jednośladem. Ścieżki wśród lasów oraz w pobliżu jezior na pewno zachwycą każdego, a rozległe pola oraz piękne lasy urzekną swoim charakterem. Po drodze będziemy także mieli okazję do zaznajomienia się ze sztuką i kulturą kaszubską. Warto również wspomnieć o interesującej faunie i florze w tych regionach – żyje tu ponad 200 rożnych gatunków kręgowców, a różnorodność flory robi wrażenie. Po całym dniu aktywności spędzimy ostatni wieczór przy ognisku i kiełbaskach.

arrow

Dzień 4 - W POSZUKIWANIU DZIKICH ZWIERZĄT

Ostatni spacer po okolicy, by nacieszyć oczy zielonymi pagórkami oraz odnaleźć jak najwięcej zwierząt. Bory Tucholskie to miejsce, w którym można spotkać ponad 200 gatunków kręgowców. Zakończenie aktywnego długiego weekendu około 12:00.

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Poprawa techniki wiosłowania
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow

Liderzy wyprawy

Damian
Godlewski

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 2 dni

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek na 2 dni

o

transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu

o

3 Noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

namioty (3 osobowe)

o

wynajem rowerów turystycznych na trasie

o

kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy

o

parking w bazie Swornegacie

o

trzy ogniska z kiełbaskami i prowiantem

o

korzystanie z prysznica na polu namiotowym

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

opiekę doświadczonego lidera

arrow

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Swornegacie) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia poza ogniskami

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów