W krainie elfów i trolli 70

W krainie elfów i trolli Islandia Family

Pomysł na wyprawę marzeń

Islandia to największa miłość wszystkich Solistów i kierunek, który obieramy najczęściej. Pragniemy pokazać tę magiczną wyspę również najmłodszym podróżnikom. Zapraszamy rodziców wraz z ich pociechami w podróż po niezwykłej krainie ognia i lodu! Zadbamy o to, aby ta niesamowita przygoda była czasem, który nie tylko zostanie w waszych głowach, ale przede wszystkim sercach! Ten wyjazd to przede wszystkim rodzinna atmosfera dodatkowo podgrzewana przez naszych liderów – pełnych polotu i fantazji. Jesteśmy świadomi tego, że podróże kształcą dlatego z olbrzymią dokładnością i odpowiedzialnością zadbamy o to, aby nasi mali Soliści poczuli edukacyjno- podróżniczą wartość tej wyprawy. Kochani rodzice! Przygotujcie się zatem, aby z dumą i radością podziwiać Wasze dzieci, przełamujące kolejne podróżnicze kroki. Bądźcie gotowi na szalone rodzinne zabawy. Zabierzcie ze sobą uśmiech i plecak pełen energii. Spędźcie swój wspólny czas w najbardziej bajkowym miejscu na Ziemi! My już spakowani, a Wy?

#SoliściTeam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

 • Reykjavik
 • Geysir
 • Skogefoss
 • Borgarnes
 • Gullfoss
 • Skaftafell
 • Jokulsarlon
 • Arnarstapi
 • Blue Lagoon
 • Reynisfjara

Podróż przez bajkowy świat

Islandia to bajkowa kraina, która stała się domem dla wielu magicznych stworów. Zielone łąki zamieszkują elfy i wróżki, wysokie wodospady i gejzery pokochały nimfy wodne, a jaskinie, lodowce i wulkany okupują górskie trolle i krasnoludki. Przemierzymy całą wyspę w poszukiwaniu nowych, niezapomnianych przygód i poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy! Pomoże nam w tym nie tylko specjalnie przygotowany dla Was „Mój dziennik podróży”, który skrywa wiele aktywizujących zadań, codziennych wyzwań czy też sekretów do odkrycia! Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Przez cały wyjazd będziemy przemieszczać się nowoczesnymi busami, a noce spędzimy w przytulnym solistowym domku – podsumowując codzienne wyprawy na wieczornych zebraniach ‘młodych zdobywców’, organizując wieczory filmowe, mini konkursy, dyskoteki i spędzając aktywnie czas jeżdżąc na kucykach, grając w piłkę, lub relaksując się w termalnej bani… pod gołym niebem! „Uśmiech rodzi uśmiech” – a więc jesteście gotowi?! 🙂

Golden Circle

Golden Circle to najpiękniejsze krajobrazy, rozmaitość żywiołów i niezapomniane wrażenia! Obowiązkowy punkt na mapie Islandii. Pokonując tę trasę na pewno nie będziemy się nudzić!

GULLFOSS – MAGICZNY WODOSPAD

Ogromny wodospad Gullfoss leży w samym sercu Parku Narodowego i stanowi symbol całej Islandii. Składają się na niego dwie kaskady: pierwsza mierzy 11 metrów, druga aż 21! Spadek wody zrobi ogromne wrażenie zarówno na maluchach, jak i na ich rodzicach. Legenda mówi, że wodospad Gullfoss ma moc spełniania najskrytszych marzeń…

Wyzwanie dnia: Czy wybrudzisz swoją nóżkę, by zachwycić dobrą wróżkę?

GEYSIR - NAJSŁYNNIEJSZY GEJZER ŚWIATA

Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. Wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie zawdzięczają swoją nazwę właśnie jemu. Jeszcze do lat 60. XX wieku Geysir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów. Dziś niestety nie jest już aktywny, ale pozostałości po nim wciąż robią na przyjezdnych ogromne wrażenie. Natomiast na miejscu zachwyci nas Strokkur – wciąż czynny regularnie wyrzuca w powietrze imponujące masy wody.

Wyzwanie dnia: Czy wystrzelisz razem z nim, by nie został z Ciebie dym?

DOLINA THINGVELLIR - GRANICA DWÓCH KONTYNENTÓW

Chciałbyś być w dwóch miejscach na raz? Podczas wyprawy na Islandię będziesz miał taką możliwość! Znajdziemy się bowiem na styku płyt tektonicznych: euroazjatyckiej i północnoamerykańśkiej. Na obszarze doliny Thingvellir znajduje się  park narodowy, który w 2004 roku został wpisany na listę UNESCO. To właśnie tutaj mieszka najwięcej trollich rodzin, które – jak twierdzą Islandczycy – można spotkać w skalnych zakamarkach. 
Wyzwanie dnia: Stań na kontynentach dwóch, może Ziemię wprawisz w ruch!

 

Islandia po raz pierwszy 2

MASKONURY - symbol Islandii

Na Islandii obserwować można największe stada Maskonurów – pięknych wodnych ptaków. Jego sympatyczny, “kreskówkowy” wygląd (duża głowa, krótkie nóżki, czerwony dziób i czarno-białe, zaokrąglone ciało) sprawiły, że zasłużył sobie na nazwę maskonur, czyli w wolnym tłumaczeniu  z łaciny “arktyczny braciszek”.

JOKULSARLON - LAGUNA LODOWCOWA

Podczas wyprawy zobaczymy malownicze jezioro polodowcowe Jokusarlon, które powstaje z wody topniejącego lodowca Vatnajokull. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy i nawet  w lecie można podziwiać stałe zmarzliny. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Wybierzemy się tutaj na spacer po “diamentowej plaży” i będziemy podziwiać ogromne kryształy lodu zalegające na czarnym piasku…

Wyzwanie dnia: Czarny piasek? Czy to czary? Dajcie mi tu okulary! To pamiątka będzie zacna gdy zabierzesz ją do dziadka!

Park Narodowy Skaftafell – oszałamiające widoki na lodowiec

Park narodowy na Islandii o powierzchni 4.807 km² położony na południowym wybrzeżu wyspy, na terenach o dużej aktywności wulkanicznej. Tereny te były często nawiedzane przez różnorakie kataklizmy: erupcje wulkanów, czy fale powodziowe. Obecnie blisko 80% Parku narodowego zajmuje lodowiec Vatnajökull – największy w Europie. Widoki zapierają dech w piersiach!

Wyzwanie dnia: Kto bałwana tu nie zrobi temu wnet wyrosną rogi, czy na pewno twa rodzina wie co skrywa ta kraina?

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS - DWA SPEKTAKULARNE WODOSPADY

W południowej części wyspy obejrzymy dwa zapierające dech w piersi wodospady – Seljalandsfoss i Skogafoss. Wody wysokich kaskad spadają tam do malowniczego, zielonego basenu, a w okresie letnim powstaje tam stała podwójna tęcza,  co tworzy niepowtarzalną scenerię. Będziemy mogli nie tylko podejść do wodospadu na bardzo bliską odległość, ale i wejść za niego!

Wyzwanie dnia: Za wodospad wejdź calutki zobacz jakie będą tego skutki! A do tego skarbu szukaj – Viking zaraz wróci tutaj!

Muzeum Skogar - cała historia Islandii w jednym miejscu

Muzeum Skogar w południowej Islandii to regionalne muzeum ludowe, które w swoich zbiorach posiada unikalną kolekcję pamiątek z przeszłości. Odwiedzając to muzeum, zobaczysz ogromną kolekcję artefaktów rzemiosła ludowego. Co więcej, wystawiane są one w pięknie zachowanych starych domach z dachem turkusowym, znanych jako Byggdarsafnid Skogar. A dla dzieci przygotowaliśmy dodatkową atrakcję. W trakcie zwiedzania skansenu Skogar będą mogły wziąć udział w lekcji angielskiego w prawdziwej islandzkiej szkole i poczuć się jak rodowity Islandczyk.

W krainie elfów i trolli 19

Arnarstapi - magia Islandii!

Prawdziwy czar Islandii poznamy na jej zachodnich krańcach – urocze rybackie wioski i nadmorskie miejscowości zadowolą rodziców, jak i najbardziej wybredne pociechy! Wybierzemy się w poszukiwaniu trolla – rzekomo kryjącego się we wnętrzu intrygującej jaskini… 🙂 W Arnarstapi zobaczymy też wiele ptaków, które zlatują tutaj, by zakładać gniazda. Latem można spędzić godziny na obserwacji samych ptaków – widok rodziców z młodymi pisklakami w gniazdach założonych na licznych klifach jest bezbłędny.

Wyzwanie dnia: Pomnik stoi tu z kamienia, nic od lat się w nim nie zmienia. Czas już nadszedł by powiedzieć czy to smok, czy troll, czy niedźwiedź!?

Reykjavik – z wizytą w najmniejszej stolicy Europy

Czym byłby wyjazd na Islandię bez wizyty w najmniejszej stolicy Europy? Zachwycimy się tutejszą operą – Harpą, której budynek imituje kryształy lodu, z pewnością zajrzymy do lokalnej knajpki na fish & chips i sprawdzimy, czy hot dogi Billa Clintona faktycznie są takie wyśmienite. Reykjavik to gwarna minimetropolia, a zarazem przytulne miasteczko, pełne sklepików z pamiątkami. Nie ominiemy też obowiązkowego punktu – wizyty w najbardziej charakterystycznym kościele na wyspie -Hallgrímskirkja.

Wyzwanie dnia: Po Islandzku rozmawiamy i do zdjęcia namawiamy 🙂

Dyrhólaey - spotkanie z maskonurami

W Dyrhólaey znajdziemy jeden z najlepszych widoków na Islandii. Przypuszcza się, że ok. 80 tysięcy lat temu ten skalisty półwysep był oddzielną wyspą, która została przyłączona do lądu wskutek wybuchu wulkanu. Obecnie przyciąga przepięknymi, wysokimi klifami i… maskonurami! Te zabawne ptaszki przylatują tutaj masowo zakładać gniazda i wychowywać młode maskonurki 🙂

Wyzwanie dnia: To marzenie jest każdego, by na zdjęciu mieć całego – maskonura lecącego!

Reynisfjara - czarna plaża

Spokojnie można powiedzieć, że Reynisfjara jest wyjątkową plażą w skali światowej. Tworzy niesamowity krajobraz – pokryta bazaltowym, czarnym piaskiem z malowniczym klifami, które przypominają kościelne organy. Wybierzemy się na spacer po tej jednej z najpiękniejszych plaż i spróbujemy wdrapać się na bazaltowe słupy.

Wyzwanie dnia: Wejdź wysoko na te skały, poczuj się jak podróżnik śmiały!

BLUE LAGOON - GEOTERMALNE UZDROWISKO

Islandzkie uzdrowisko Blue Lagoone to jedno z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w południowo-zachodniej Islandii. Zażycie kąpieli w geotermalnych basenach to idealna opcja dla osób chodzących się zrelaksować po intensywnym programie zwiedzania oraz wisienka na torcie odwiedzonych miejsc na Islandii. Sama Błękitna Laguna otoczona jest wulkanicznym krajobrazem, a woda w kolorze jaskrawo niebieskim dodaje temu miejscu niepowtarzalne klimatu.

Maskonury, owce i konie islandzkie, czyli zwierzaki na Islandii

Islandia może nie szczyci się wielką liczbą gatunków zamieszkujących wyspę, ale te, które tutaj są, zdecydowanie wyróżniają się na tle islandzkich krajobrazów. W kraju jest dwa razy więcej owiec niż ludzi, dlatego te urocze i puchate zwierzęta będą towarzyszyć nam niemalże codziennie w naszych wędrówkach. Wybierzemy się również na poszukiwania maskonurów, które spotyka się na Islandii głównie latem i będziemy podziwiać konie islandzkie. Będą one z pewnością biegały samopas po islandzkich polach, ale zobaczymy je też z okien solistowego domku ?

Mój dziennik podróży - nadbagaż wspomnień w autorskim dzienniku!

Unikalny dzienniczek podróży to aktywizująca forma dla naszych najmłodszych solistów. Stworzony z myślą o licznych przygodach ma na celu uwiecznić jak najwięcej z nich! Oprócz przygód do uzupełniania i zadań do wykonywania, znajdą się w nim zdjęcia z Instaxa i zebrane po drodze skarby natury. Każdy dzień to inne wyzwanie, każda strona to kolejna ciekawostka. Kto by pomyślał, że w dobie smartfonów i tabletów, to właśnie książeczka będzie najbardziej atrakcyjną formą zabawy podczas przemierzania kolejnych kilometrów w podróży. Solidne wykonanie i odpowiednia wielkość pozwolą nam zabrać go w każde miejsce. W trakcie kolejnych dni zostanie naszym nieodłącznym przyjacielem, a na sam koniec po powrocie do Polski jedynym w swoim rodzaju albumem wspomnień do końca życia!

ORGANIZACJA WYPRAWY

 

POZNAJ SOLISTOWY DOMEK!

 

Noce będziemy spędzać w naszym solistowym domku, który jest położony w przepięknym, islandzkim otoczeniu, ok. 1,5 h drogi od Reykjaviku. Do Waszej dyspozycji oddamy pokoje dwuosobowe, trzyosobowe lub czteroosobowe z pościelą, gdzie poziom przytulności sięgnie zenitu (łóżka zarówno pojedyncze jak i podwójne). Domek może pomieścić maksymalnie 2 grupy Solistów, jest jednak na tyle duży i komfortowo urządzony, że nawet przy większej liczbie osób pozwoli swobodnie odpocząć i się zrelaksować.

W domku jest dostępna w pełni wyposażona, obszerna kuchnia, gdzie będziemy gotować smakowite kolacje! Do dyspozycji mamy kuchenkę, piekarnik, dwie lodówki, czajnik wszelkie garnki, patelnie i wszystko, co jest potrzebne, by przyrządzić smaczne, domowe danie. W pokojach zapewnione są pościele i ręczniki dla każdego. Każdy pokój ma również swoją umywalkę z lustrem. A jeśli wrócimy przemoczeni po całym dniu zwiedzania, to istnieje możliwość skorzystania z pralki i suszarki. Wieczorami na pewno nie zabraknie czasu na kąpiele w okrągłej bani z ciepłą wodą. W domku można korzystać z Wi-Fi, jednak radzimy na czas wyjazdu odłożyć telefony i zamiast tego – korzystać z uroków natury ?

Wyjątkowa okolica - na prawdziwej islandzkiej farmie

Solistowy domek jest własnością Arnes. Arnes jest przesympatyczną Islandką z pasją do jazdy konno. Domek jest częścią większej farmy, na której znajdziemy właśnie kuce islandzkie – w idealnej kondycji, pięknie zadbane będą nas witały każdego poranka, bowiem zagroda znajduje się niemalże naprzeciwko domku. Dodatkowo dla chętnych jest opcja sprawdzenia siebie i spróbowania jazdy na jednym z koni Arnes, która wprowadzi w tajniki jazdy konno i pokaże co i jak ?

Relaks w termalnej bani

Dzień na Islandii jest pełen wrażeń. Od rana zwiedzamy ten piękny kraj, by zobaczyć tyle, ile tylko się da. Zapewniamy, że będzie to bardzo intensywny tydzień! Pomyśleliśmy jednak o odrobinie relaksu w trakcie wyprawy ? Późnym wieczorem skorzystamy z termalnej bani, kiedy zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, wrócimy do solistowego domku. Nad nami tylko islandzkie niebo, na którym we wrześniu czasem pojawią się hipnotyzujące zorze polarne (!), wokół chłodne skandynawskie powietrze, a my będziemy grzać się w cieplutkiej wodzie i regenerować się na następny dzień pełen przygód!

WYŻYWIENIE

Ceny na Islandii to jedna z rzeczy, która potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego na co dzień będziemy przede wszystkim korzystać z naszej w pełni wyposażonej kuchni w solistowym domku. To tutaj będziemy przyrządzać wspólnie posiłki. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia ze sobą. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 70 do 100 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, ale dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby – kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.

Lokalna kuchnia islandzka

Islandia zaskakuje swoją kuchnią. Tradycyjne potrawy i przysmaki to oczywiście oprócz zupy rybnej, także skyr – islandzki wyrób mleczarski przypominający serek homogenizowany lub grecki jogurt. Z kolei najbardziej tradycyjną, dość kontrowersyjną potrawą na Islandii jest tak zwany hákarl czyli sfermentowany rekin. Islandia to też królestwo świeżych ryb! Nigdzie indziej nie zjecie tak pysznej ryby, wyłowionej kilka minut wcześniej!

Wygodny transport nowoczesnymi busami

Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się 9 osobowymi busami Renault Traffic (bądź podobnymi) oraz 5 osobowymi Dacia Logan (bądź podobnymi). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią, a wynajęte busy mają pełne ubezpieczenie! 

 

Jest to islandzka firma z dużą flotą pojazdów i wygodnymi punktami odbioru aut, co zapewnia komfort i płynność w organizacji wypraw. Co więcej, wypożyczone auta objęte są dodatkowym pakietem Platinum, więc każdy uczestnik posiadający prawo jazdy może spróbować swoich sił na islandzkich drogach 🙂 Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Razem zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie 🙂 Warto wspomnieć, że drogi na Islandii  są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!

BAGAŻE I FOTELIKI DLA DZIECI

Na wyjazd należy wziąć własne foteliki samochodowe dla dzieci. Na 2 tygodnie przed wylotem prosimy o przesłanie informacji na temat wymiarów fotelika na klub@solisci.pl.

 

Dzieci do 135 cm
W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada 7,5 kg bagażu. W bagażu tym powinien znaleźć się własny fotelik do samochodu (waga ok. 4 kg).Fotelik może być duży lub tzw. klocek (w zależności co dziecko ma) + 3,5 kg ekstra. Fotelik dziecka musi być zestretchowany z bagażem aby nie uległ zniszczeniu podczas lotu.

 

Dzieci powyżej 135 cm

W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada bagaż 3,5 kg. Fotelik samochodowy nie jest wymagany.

Atrakcja dodatkowa - rejs amfibią po zatoce lodowcowej Jokursarlon

Rejs po najgłębszym jeziorze Islandii, które w najgłębszym punkcie ma 248 m. Jezioro zaczęło powstawać w 1934 r, gdy lodowiec zaczął się cofać. Podczas rejsu będziemy mieli okazję zobaczyć lagunę w jej całej okazałości. Rejs będzie trwał 30/40 minut, towarzyszyć nam będzie anglojęzyczny przewodnik, od którego dowiemy się wielu ciekawych faktów dotyczących jeziora i lodowca.

Atrakcja dodatkowa - Rejs w poszukiwaniu wielorybów

Odbędziemy 3- godzinny rejs w zatoce Faxa, podczas którego, jeśli dopisze nam szczęście będziemy mieli okazję zaobserwować niesamowite stworzenia jakimi są wieloryby. Podczaj tego rejsu również będzie towarzyszył nam anglojęzyczny przewodnik.

Atrakcja dodatkowa - jazda konna po islandzkich równinach

W ofercie atrakcji nie mogło również zabraknąć jazdy konno po bezdrożach Islandii. Mamy to szczęście, że Arnes – właścicielka Solistowego domku posiada farmę z kucami islandzkimi, znanymi na świecie ze względu na swoją inteligencję oraz przyjazny charakter. Wczuj się w islandzki klimat na sto procent i przeżyj konną przygodę, którą na pewno będziesz długo wspominać.

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga: Oferta rodzinnego wyjazdu na Islandię nie jest kolonią czy obozem dla maluchów. Dzieci mogą uczestniczyć w nim jedynie pod opieką prawnego opiekuna. 

Na wyprawę zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 24 osoby (wraz z dziećmi). Opiekę nad nią sprawować będzie dwóch solistowych liderów – doświadczonych podróżników, którzy byli już na Islandii.
.

ZNIŻKI DLA MAŁYCH PODRÓŻNIKÓW

Wszystkim dzieciom przysługuje zniżka.

1 dziecko: – 200 zł od ceny całkowitej

2 dzieci: – 500 zł od ceny całkowitej

3 dzieci: – 1000 zł od ceny całkowitej 

W krainie elfów i trolli 7

Doświadcz:

Najdziksze i najstarsze gorące źródła!

Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się w kilku miejscach na błogą kąpiel w gorących źródłach, bo czym byłby wypad na Islandię bez spróbowania kąpieli na dziko? ? Otoczeni imponującą przyrodą odpoczniemy po całym dniu pełnym aktywności. Odkryjemy przed Tobą niemalże ukryte przed światem, dzikie gorące źródła, które są totalnie poza utartym szlakiem, jak i te bardziej znane, ale równie zachwycające. Relaks gwarantowany!

Spróbuj:

Świeże ryby prosto z kutra i zgniły rekin!
Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołówstwie. Przygotuj się zatem na pyszne potrawy z ryb, jakich jeszcze nie jadłeś. Świeży dorsz prosto z wody od rybaka w porcie? Ależ proszę bardzo! Mamy również coś dla tych, którzy będą spragnieni ekstremalnych przysmaków. Mięso zgniłego rekina, które można tutaj kupić niemalże wszędzie, na pewno Was usatysfakcjonuje ?

Sprawdź się:

Trekking do wodospadów Seljalandsfoss i Skogafoss

Islandia to kraj, który obfituje w wodospady. Na tej niewielkiej wyspie znajduje się ich ponad kilkaset, a niektóre są naprawdę potężne. Wybierz się na wyprawę do najpiękniejszych wodospadów Islandii Seljalandsfoss i Skogafoss. A co więcej, spróbuj przejść za wodospad i się przy tym nie zamoczyć!

Odetchnij:

Błękitna Laguna – kąpiel w krzemionce
Kąpielisko geotermalne, które charakteryzuje kontrast błękitno – mlecznej wody z czarno-brązową pokrywą lawy. Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno – lecznicze sprawią, że nie będziesz chciał wychodzić z wody! Woda znajdująca się w źródłach zawiera szczególnie dużo krzemionki, a największą atrakcją, oprócz samej kąpieli i wypoczynku, jest smarowanie twarzy i ciała błotem krzemionkowym. Błoto upiększy Twoją skórę, a sama kąpiel wpłynie leczniczo na cały organizm. Już poczułeś się odprężony?

xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz niesamowity czas w klimatycznym domku z banią, położonym w samym sercu dzikiej, islandzkiej przygody
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca Islandii poza utartym szlakiem
 • Odetchniesz najczystszym powietrzem w Europie
 • Zobaczysz nowe gatunki zwierząt jak np. maskonury czy rybitwy
 • Odkryjesz bajkowy świat elfów i trolli
 • Weźmiesz udział w codziennych, podróżniczych wyzwianiach!
 • Poprowadzisz swój własny, podróżniczy dziennik - świetna rozrywka jak i pamiątka!
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie
 • Wyciszysz się i uciekniesz od pędu dnia codziennego w krainie fiordów

Liderzy wyprawy

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Ewa Brożek

Ewa Brożek

Zaczęło się od książek, dzięki którym zwiedzałam świat już jako mała dziewczynka. Rozbudzona ciekawość i obawa przed lenistwem, rutyną i uciekającym czasem sprawiły, że podróże stały się nieodłączną częścią mojego życia. Na co dzień mieszkam w Trójmieście i w Bałtyku kąpie się częściej zimą niż latem, a książki dalej są nieodłącznym elementem w moim życiu. Choć lenistwo ani rutyna już mi nie grożą – jestem również Mamą dwójki przedszkolaków, podróże są stałą częścią mojego życia.
Poznaj lidera Artboard 3
Damian Godlewski

Bądź Panem swego czasu - Rock 'n' Roll i do przodu!

Damian Godlewski

Miłośnik wszelakich podróży, uwielbia m.in wspinaczkę, narciarstwo, tenisa i gry planszowe :) Na co dzień szczęśliwy mąż, ojciec, przedsiębiorca prowadzący instytucję szkoleniową, agencję koncertową oraz trener. Mówią, że pomaga zarabiać ludziom więcej na tym co robią najlepiej :) Z pasji muzyk - gitarzysta kochający klasycznego rocka i wiatr we włosach, mający na koncie setki koncertów, wiele tras i projektów muzycznych.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Ewa Brożek

Ewa Brożek

Damian Godlewski

Bądź Panem swego czasu - Rock 'n' Roll i do przodu!

Damian Godlewski

Patryk Chudoba
Ewa Brożek
Damian Godlewski

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

WRO/KTW/WAW

Wrocław/Katowice/Warszawa

plane icon

KEF

Keflavík

Cena biletu

1400 pln - 1500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i pierwszeństwo wejścia na pokład) lub bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

4500 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1350 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1350 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

400 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

6585 pln

Cena zawiera

 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • pobyt w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim z banią (domek na wyłączność)
 • 7 noclegów w pokojach 2-,3-,4- osobowych
 • przejazdy busami Renault Trafic (bądź podobny) oraz Dacia Logan (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
 • najwyższy pakiet ubezpieczenia dla wypożyczonych aut
 • dodatkowy pakiet ubezpieczenia - Pakiet Platinum
 • nielimitowana liczba kierowców
 • brak udziału własnego w szkodzie drogowej (obowiązuje, jeżeli auto użytkowane jest zgodnie z zasadami i przeznaczeniem))
 • opłaty parkingowe na trasie
 • wejście do Blue Lagoon
 • "Mój dziennik podróży”, wyjątkową książeczkę pełną magicznych przygód i niezapomnianych wspomnień
 • opracowany przez doświadczonych podróżników oraz nauczycieli z wieloletnim stażem, program pedagogiczny – aktywizujący dla naszych najmłodszych solistów
 • materiały dydaktyczne, które nie pozwolą na chwilę nudy!
 • zwiedzanie Skansenu w Skógar połączone z praktyczną lekcją angielskiego w islandzkiej szkole
 • wstęp do basenów termalnych Błękitna Laguna
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os - dla dorosłych i dzieci powyżej 135 cm, dzieciom do 135 cm przysługuje 7,5 kg bagażu
 • opiekę dwóch doświadczonych, polskich liderów (jeden z liderów odpowiedzialny za najmłodszych)
 • bogaty i unikalny program wyjazdu wypracowany z ponad 100 wypraw na Islandię
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (600 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (10000 ISK czyli ok. 300 zł)
 • wyżywienia (ok. 70 - 100 euro)
 • atrakcji dodatkowych
 • Wizz Priority lub bagażu rejestrowanego
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy