1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
W krainie elfów i trolli 3

W krainie elfów i trolli Islandia Family

Pomysł na wyprawę marzeń

Islandia to największa miłość wszystkich Solistów i kierunek, który obieramy najczęściej. W tym roku chcemy pokazać tę magiczną wyspę również najmłodszym podróżnikom. Zapraszamy rodziców wraz z ich pociechami w podróż po niezwykłej krainie ognia i lodu…

#solisciteam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

 • Reykjavik
 • Skogefoss
 • Geysir
 • Borgarnes
 • Gullfoss

Podróż przez bajkowy świat

Islandia to bajkowa kraina, która stała się domem dla wielu magicznych stworów. Zielone łąki zamieszkują elfy i wróżki, wysokie wodospady i gejzery pokochały nimfy wodne, a jaskinie, lodowce i wulkany okupują górskie trolle i krasnoludki. Przemierzymy całą wyspę w poszukiwaniu nowych, niezapomnianych przygód i poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy!  Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Przez cały wyjazd będziemy przemieszczać się busami z renomowanej islandzkiej wypożyczalni, a noce spędzimy w przytulnym solistowym domku.

GULLFOSS – MAGICZNY WODOSPAD

Ogromny wodospad Gullfoss leży w samym sercu Parku Narodowego i stanowi symbol całej Islandii. Składają się na niego dwie kaskady: pierwsza mierzy 11 metrów, druga aż 21! Spadek wody zrobi ogromne wrażenie zarówno na maluchach, jak i na ich rodzicach. Legenda mówi, że wodospad Gullfoss ma moc spełniania najskrytszych marzeń…

GEYSIR - NAJSŁYNNIEJSZY GEJZER ŚWIATA

Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. Wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie zasługują swoją nazwę właśnie jemu. Jeszcze do lat 60. XX wieku Geyzir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów. Dziś niestety nie jest już aktywny, ale pozostałości po nim wciąż robią na przyjezdnych ogromne wrażenie. 

 

DOLINA THINGVELLIR - GRANICA DWÓCH KONTYNENTÓW

Chciałbyś być w dwóch miejscach na raz? Podczas wyprawy na Islandię będziesz miał taką możliwość! Znajdziemy się bowiem na styku płyt tektonicznych: euroazjatyckiej i północnoamerykańśkiej. Na obszarze doliny Thingvellir znajduje się  park narodowy, który w 2004 roku został wpisany na listę UNESCO. To właśnie tutaj mieszka najwięcej trolich rodzin, które – jak twierdzą Islandczycy – można spotkać w skalnych zakamarkach. 

 

 

 

Islandia po raz pierwszy 2

MASKONURY - symbol Islandii

Na Islandii obserwować można największe stada Maskonurów – pięknych wodnych ptaków. Jego sympatyczny, “kreskówkowy” wygląd (duża głowa, krótkie nóżki, czerwony dziób i czarno-białe, zaokrąglone ciało) sprawiły, że zasłużył sobie na nazwę maskonur, czyli w wolnym tłumaczeniu  z łaciny “arktyczny braciszek”.

JOKULSARLON - LAGUNA LODOWCOWA

Podczas wyprawy zobaczymy malownicze jezioro polodowcowe Jokusarlon, które powstaje z wody topniejącego lodowca Vatnajokull. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy i nawet  w lecie można podziwiać stałe zmarzliny. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Wybierzemy się tutaj na spacer po “diamentowej plaży” i będziemy podziwiać ogromne kryształy lodu zalegające na czarnym piasku…

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS - DWA SPEKTAKULARNE WODOSPADY

W południowej części wyspy obejrzymy dwa zapierające dech w piersi wodospady – Seljalandsfoss i Skogafoss. Wody wysokich kaskad spadają tam do malowniczego, zielonego basenu, a w okresie letnim powstaje tam stała podwójna tęcza,  co tworzy niepowtarzalną scenerię. Będziemy mogli nie tylko podejść do wodospadu na bardzo bliską odległość, ale i wejść za niego!

SOLISTOWY DOMEK

Noce spędzać będziemy w naszym solistowym domku. Położony on jest w przepięknej islandzkiej okolicy, około godziny drogi z Reykjaviku. Do dyspozycji uczestników będę dwu- i trzyosobowe pokoje.  W domku znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, gdzie będziemy gotować smakowite posiłki! Wieczorami na pewno nie zabraknie czasu na kąpiele w termalnej bani. Istnieje możliwość skorzystania z Wi-Fi, jednak radzimy na czas wyjazdu odłożyć telefony i korzystać z uroków natury. Domek może pomieścić maksymalnie 2 grupy Solistów, jest jednak na tyle duży i komfortowo urządzony, że nawet przy większej liczbie osób pozwoli swobodnie odpocząć i się zrelaksować.
.
W domku dostępne są pokoje 2, 3 i 4 osobowe pokoje. Przy zapisie będziemy kontaktować się z każdą rodziną w celu przydzielenia pokoju.

WYŻYWIENIE

Ceny na Islandii to jedna z rzeczy, która potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego na co dzień będziemy przede wszystkim korzystać z naszej w pełni wyposażonej kuchni w solistowym domku. To tutaj będziemy przyrządzać wspólnie posiłki. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia ze sobą. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 70 do 100 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, ale dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby – kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.

Wygodny transport nowoczesnymi busami

Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się busami Renault Trafic (bądź podobny). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią na Islandii, a busy mają pełne ubezpieczenie. Dzięki nim zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie 🙂 Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Ale bez obaw! Prowadzenie na Islandii jest niezwykle łatwe i przyjemnie. Drogi są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!

BAGAŻE I FOTELIKI DLA DZIECI

Na wyjazd należy wziąć własne foteliki samochodowe dla dzieci. Na 2 tygodnie przed wylotem prosimy o przesłanie informacji na temat wymiarów fotelika na klub@solisci.pl.

.

Dzieci do 135 cm
W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada 7,5 kg bagażu. W bagażu tym powinien znaleźć się własny fotelik do samochodu (waga ok. 4 kg).Fotelik może być duży lub tzw. klocek ( w zależności co dziecko ma) + 3,5 kg ekstra. Fotelik dziecka musi być zestretchowany z bagażem aby nie uległ zniszczeniu podczas lotu.

.

Dzieci powyżej 135 cm
W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada bagaż 3,5 kg. Fotelik samochodowy nie jest wymagany.

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga: Oferta rodzinnego wyjazdu na Islandię nie jest kolonią czy obozem dla maluchów. Dzieci mogą uczestniczyć w nim jedynie pod opieką prawnego opiekuna.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 24 osoby (wraz z dziećmi). Opiekę nad nią sprawować będzie dwóch solistowych liderów – doświadczonych podróżników, którzy byli już na Islandii.
.

PROMOCJA!

Wszystkim dzieciom przysługuje zniżka.

1 dziecko: – 200 zł od ceny całkowitej

2 dzieci: – 500 zł od ceny całkowitej

3 dzieci: – 1000 zł od ceny całkowitej 

W krainie elfów i trolli 7

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Transport

WRO

Wrocław

plane icon

KEF

Reykjavik

Cena biletu

900 pln - 1100 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (ok. 200 zł – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), oraz bagażu rejestrowanego od 480 zł.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

3740 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 925 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 925 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

7000 pln

Cena zawiera

 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • pobyt w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim z banią (domek na wyłączność)
 • 7 noclegów w pokojach 2-,3-,4- osobowych
 • przejazdy busami Renault Trafic (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
 • Mój dziennik podróży”, wyjątkową książeczkę pełną magicznych przygód i niezapomnianych wspomnień
 • opracowany przez doświadczonych podróżników oraz nauczycieli z wieloletnim stażem, program pedagogiczny – aktywizujący dla naszych najmłodszych solistów
 • materiały dydaktyczne, które nie pozwolą na chwilę nudy!
 • zwiedzanie Skansenu w Skógar połączone z praktyczną lekcją angielskiego w islandzkiej szkole
 • wstęp do basenów termalnych Błękitna Laguna
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os - dla dorosłych i dzieci powyżej 135 cm, dzieciom do 135 cm przysługuje 7,5 kg bagażu
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • bogaty i unikalny program wyjazdu wypracowany z ponad 100 wypraw na Islandię
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (10000 ISK czyli ok. 300 zł)
 • wyżywienia (ok. 70 - 100 euro)
 • atrakcji dodatkowych
 • możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (ok. 200 zł) lub bagażu rejestrowanego (od 480 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

10 VII 2020

Do

18 VII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

3740 pln

Cena lotu

900 pln

Od

07 VIII 2020

Do

15 VIII 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

3890 pln

Cena lotu

1100 pln

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

2500 kilometrów islandzkiej przygody

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

2500 kilometrów islandzkiej przygody

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy