1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
W krainie elfów i trolli 3

W krainie elfów i trolli Islandia Family

Pomysł na wyprawę marzeń

Islandia to największa miłość wszystkich Solistów i kierunek, który obieramy najczęściej. W tym roku chcemy pokazać tę magiczną wyspę również najmłodszym podróżnikom. Zapraszamy rodziców wraz z ich pociechami w podróż po niezwykłej krainie ognia i lodu…

#solisciteam

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

 • Reykjavik
 • Skogefoss
 • Geysir
 • Borgarnes
 • Gullfoss

Podróż przez bajkowy świat

Islandia to bajkowa kraina, która stała się domem dla wielu magicznych stworów. Zielone łąki zamieszkują elfy i wróżki, wysokie wodospady i gejzery pokochały nimfy wodne, a jaskinie, lodowce i wulkany okupują górskie trolle i krasnoludki. Przemierzymy całą wyspę w poszukiwaniu nowych, niezapomnianych przygód i poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy!  Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Przez cały wyjazd będziemy przemieszczać się solistowymi busikami, a noce spędzimy w przytulnym solistowym domku.

GULLFOSS – MAGICZNY WODOSPAD

Ogromny wodospad Gullfoss leży w samym sercu Parku Narodowego i stanowi symbol całej Islandii. Składają się na niego dwie kaskady: pierwsza mierzy 11 metrów, druga aż 21! Spadek wody zrobi ogromne wrażenie zarówno na maluchach, jak i na ich rodzicach. Legenda mówi, że wodospad Gullfoss ma moc spełniania najskrytszych marzeń…

GEYSIR - NAJSŁYNNIEJSZY GEJZER ŚWIATA

Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. Wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie zasługują swoją nazwę właśnie jemu. Jeszcze do lat 60. XX wieku Geyzir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów. Dziś niestety nie jest już aktywny, ale pozostałości po nim wciąż robią na przyjezdnych ogromne wrażenie. 

 

DOLINA THINGVELLIR - GRANICA DWÓCH KONTYNENTÓW

Chciałbyś być w dwóch miejscach na raz? Podczas wyprawy na Islandię będziesz miał taką możliwość! Znajdziemy się bowiem na styku płyt tektonicznych: euroazjatyckiej i północnoamerykańśkiej. Na obszarze doliny Thingvellir znajduje się  park narodowy, który w 2004 roku został wpisany na listę UNESCO. To właśnie tutaj mieszka najwięcej trolich rodzin, które – jak twierdzą Islandczycy – można spotkać w skalnych zakamarkach. 

 

 

 

Islandia po raz pierwszy 2

MASKONURY - symbol Islandii

Na Islandii obserwować można największe stada Maskonurów – pięknych wodnych ptaków. Jego sympatyczny, “kreskówkowy” wygląd (duża głowa, krótkie nóżki, czerwony dziób i czarno-białe, zaokrąglone ciało) sprawiły, że zasłużył sobie na nazwę maskonur, czyli w wolnym tłumaczeniu  z łaciny “arktyczny braciszek”.

JOKULSARLON - LAGUNA LODOWCOWA

Podczas wyprawy wybierzemy się w rejs amfibią po malowniczym jeziorze Jokusarlon, które powstaje z wody topniejącego lodowca Vatnojokull. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy i nawet  w lecie można podziwiać stałe zmarzliny. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Oprócz rejsu statkiem wybierzemy się także na spacer jego wybrzeżem, które otula plaża z czarnego piasku.

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS - DWA SPEKTAKULARNE WODOSPADY

W południowej części wyspy obejrzymy dwa zapierające dech w piersi wodospady – Seljalandsfoss i Skogafoss. Wody wysokich kaskad spadają tam do malowniczego, zielonego basenu, a w okresie letnim powstaje tam stała podwójna tęcza,  co tworzy niepowtarzalną scenerię. Będziemy mogli nie tylko podejść do wodospadu na bardzo bliską odległość, ale i wejść za niego!

SOLISTOWY DOMEK

Noce spędzać będziemy w naszym solistowym domku. Położony on jest w przepięknej islandzkiej okolicy, około godziny drogi z Reykjaviku. Do dyspozycji uczestników będę dwu- i trzyosobowe pokoje.  W domku znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, gdzie będziemy gotować smakowite posiłki! Wieczorami na pewno nie zabraknie czasu na kąpiele w jacuzzi. Istnieje możliwość skorzystania z Wi-Fi, jednak radzimy na czas wyjazdu odłożyć telefony i korzystać z uroków natury. Domek może pomieścić maksymalnie 2 grupy Solistów, jest jednak na tyle duży i komfortowo urządzony, że nawet przy większej liczbie osób pozwoli swobodnie odpocząć i się zrelaksować.
.
W domku dostępne są pokoje 2, 3 i 4 osobowe pokoje. Przy zapisie będziemy kontaktować się z każdą rodziną w celu przydzielenia pokoju.

WYŻYWIENIE

Islandzkie ceny produktów spożywczych potrafią być naprawdę wysokie . Aby nie tracić fortuny w restauracjach, na co dzień będziemy korzystać z kuchni w Solistowym Domku. Niezbędne produktu zakupić można w islandzkich supermarketach “Bonus”, które cenowo zbliżone są do polskiej Almy czy Piotra i Pawła (asortymentem niestety do Biedronki sprzed kilku lat, ale na pewno znajdziemy w nich wszystkie potrzebne rzeczy!).  Prawdziwym rarytasem Islandii są natomiast ryby, które kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce. Z naszego doświadczenia wiemy, że na wyżywienie powinno starczyć od 70 do 100 euro.

TRANSPORT

Przez cały pobyt na wyspie będziemy poruszali się solistowymi busikami (bus ford transit 8 os. oraz mini van 6 os). Codziennie rano będziemy wyruszali w nowe miejsce, by odkrywać kolejny magiczny zakątki Islandii. Auta są przystosowane do jazdy w często ciężkich islandzkich warunakach oraz w pełni ubezpieczone (OC/AC). Busiki są kierowane przez uczestników, którzy mogą zadeklarować taką chęć poprzez formularz zgłoszeniowy – gwarantujemy, że warto, ponieważ dostarcza to jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń!

BAGAŻE I FOTELIKI DLA DZIECI

Na wyjazd należy wziąć własne foteliki samochodowe dla dzieci. Na 2 tygodnie przed wylotem prosimy o przesłanie informacji na temat wymiarów fotelika na klub@solisci.pl.

.

Dzieci do 135 cm
W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada 7,5 kg bagażu. W bagażu tym powinien znaleźć się własny fotelik do samochodu (waga ok. 4 kg).Fotelik może być duży lub tzw. klocek ( w zależności co dziecko ma) + 3,5 kg ekstra. Fotelik dziecka musi być zestretchowany z bagażem aby nie uległ zniszczeniu podczas lotu.

.

Dzieci powyżej 135 cm
W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada bagaż 3,5 kg. Fotelik samochodowy nie jest wymagany.

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga: Oferta rodzinnego wyjazdu na Islandię nie jest kolonią czy obozem dla maluchów. Dzieci mogą uczestniczyć w nim jedynie pod opieką prawnego opiekuna.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 24 osoby (wraz z dziećmi). Opiekę nad nią sprawować będzie dwóch solistowych liderów – doświadczonych podróżników, którzy byli już na Islandii.
.

PROMOCJA!

Wszystkim dzieciom przysługuje zniżka.

1 dziecko: – 200 zł od ceny całkowitej

2 dzieci: – 500 zł od ceny całkowitej

3 dzieci: – 1000 zł od ceny całkowitej 

W krainie elfów i trolli 7

Liderzy wyprawy

polot i fantazja!

Marcin Glądała

W #soliściteam jestem od samego początku. Obecnie zajmuję się wyjazdami grupowymi oraz tworzeniem programów incentive w nowej marce "Architekt Podróży". Możecie spotkać mnie praktycznie na każdych targach podróżniczych, często mam przyjemność prowadzić także solistowe prelekcje podróżnicze. W podróżach szukam przestrzeni, majestatycznych widoków i przyrody - z tego względu wybranką mojego serca na zawsze pozostanie Islandia. W pośpiechu i chaosie współczesnego świata, ciężko pozwolić sobie na "luksus" zwolnienia tempa. Dla mnie Islandia jest miejscem gdzie oddycham pełną piersią, krainą która oferuje dosłownie wszystko czego potrzebuję. Majestatyczne widoki, woda… dużo wody :), unikalne formacje skalne, wulkany, jaskinie lodowe. Wymieniać można bez końca. Oprócz magnesów i wspomnień z Islandii przywiozłem żonę :) Żyję według motta "polotu i fantazji". Jak już się za coś biorę, staram się to robić z pełnym zaangażowaniem i serduchem. Kocham muzykę - w zaciszu domowym często widywany jestem z gitarą pod ręką, a jak chcę posłuchać konkretnej muzy a nie mojego rzępolenia chodzę na koncerty, dużo koncertów. Uwielbiam grać w piłkę - analogicznie do koncertów gdy zmęczy mnie moje "kopanie po czole" regularnie z przyjacielem jeżdżę na mecze Manchesteru United. Kocham gotować - dla żony, dla siebie, dla gości, czy na wyjazdach - trip na Islandię bez kupienia 20 kg ryby w porcie uważam za nieudany :). Ci co mnie znają, wiedzą że buzuje we mnie energia. Cały czas w ruchu, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Realizacja wyjazdów i przebywanie z ludźmi to mój żywioł. Tripy prowadzę z polotem i fantazją – dużo śmiechu, pozytywnej energii, przełamywania słabości i kolekcjonowania „dreamsów”. Jadąc ze mną na wyprawę, możesz spodziewać się...? Z pewnością mojego zaangażowania, takiego naturalnego nie wyuczonego. Nie prowadzę wyjazdów z plakietką na piersi. Oprócz szalonych pomysłów czy przygód, przywiązuję uwagę do realizacji planu, dbałości o całą grupę oraz przekazania Wam jak najwięcej jak tylko potrafię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

polot i fantazja!

Marcin Glądała

Transport

WAW/WRO

Warszawa lub Wrocław

plane icon

RKV

Reykjavik

Cena biletu

900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (150 zł – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), bagażu rejestrowanego do 20 kg (580 zł) lub 32 kg (650 zł).

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3220 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 875 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 875 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

350 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

7003 pln

Cena zawiera

 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • noclegi w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim z jaccuzi (domek na wyłączność)
 • przejazdy busikami przystosowanymi do jazdy po Islandii (busy Ford Transit VI (8 osobowe) oraz mini vany (6 osobowe))
 • rejs amfibią po jeziorze lodowcowym Jökulsárlón z anglojęzycznym przewodnikiem
 • całodzienny wstęp do basenów termalnych Błękitna Laguna
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os - dla dorosłych i dzieci powyżej 135 cm, dzieciom do 135 cm przysługuje 7,5 kg bagażu
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • bogaty i unikalny program wyjazdu wypracowany z ponad 70 wypraw na Islandię
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • lotu Wrocław/Warszawa – Reykjavik z bagażem podręcznym (kupno biletu i wybór miejsca wylotu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (10000 ISK czyli ok. 300 zł)
 • wyżywienia (ok. 70 - 100 euro)
 • możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (180 zł - duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład ), bagażu rejestrowanego do 20 kg (580 zł) lub 32 kg (650 zł).

Wybierz termin i leć z nami!

Od

16 VIII 2019

Do

24 VIII 2019

Lider

Marcin Glądała

Cena wyprawy

3220 pln

Cena lotu

900 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680