Islandia Family

W krainie elfów i trolli
Wybierz termin

W krainie elfów i trolli

Lider: Marcin Glądała

W krainie elfów i trolli

Islandia to największa miłość wszystkich Solistów i kierunek, który obieramy najczęściej. Pragniemy pokazać tę magiczną wyspę również najmłodszym podróżnikom. Zapraszamy rodziców wraz z ich pociechami w podróż po niezwykłej krainie ognia i lodu! Zadbamy o to, aby ta niesamowita przygoda była czasem, który nie tylko zostanie w Waszych głowach, ale przede wszystkim sercach! Ten wyjazd to rodzinna atmosfera dodatkowo podgrzewana przez naszych liderów – pełnych polotu i fantazji. Jesteśmy świadomi tego, że podróże kształcą, dlatego z olbrzymią dokładnością i odpowiedzialnością zadbamy o to, aby nasi mali Soliści poczuli edukacyjno - podróżniczą wartość tej wyprawy. Kochani rodzice! Przygotujcie się zatem, aby z dumą i radością podziwiać Wasze dzieci, podejmujące kolejne podróżnicze wyzwania. Bądźcie gotowi na szalone rodzinne zabawy. Zabierzcie ze sobą uśmiech i plecak pełen energii. Spędźcie swój wspólny czas w najbardziej bajkowym miejscu na Ziemi. My już spakowani, a Wy?

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Family arrow

Podróż z najbliższymi, żeby wspólnie przeżyć przygodę życia to jest pomysł na wyprawę marzeń. Program dostosowany do najmłodszych uczestników, stawiających pierwsze kroki w najdalszych zakątkach świata. Aktywności i atrakcje w połączeniu z relaksem i edukacyjną forma odkrywania świata.

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Kąpieli w najdzikszych i najstarszych gorących źródłach Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się w kilku miejscach na błogą kąpiel w ...

Kąpieli w najdzikszych i najstarszych gorących źródłach

Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się w kilku miejscach na błogą kąpiel w gorących źródłach, bo czym byłby wypad na Islandię bez spróbowania kąpieli na dziko? ? Otoczeni imponującą przyrodą odpoczniemy po całym dniu pełnym aktywności. Odkryjemy przed Tobą niemalże ukryte przed światem, dzikie gorące źródła, które są totalnie poza utartym szlakiem, jak i te bardziej znane, ale równie zachwycające. Relaks gwarantowany!

arrow
ISLANDIA
bottom bottom

Gullfoss
arrow
Geysir
arrow
Kerid
arrow
Thingvellir
arrow
Reykjavik
arrow
Skaftafell
arrow
Jokulsarlon
arrow
Diamond Beach
arrow
Borgarnes
arrow
Arnarstapi
arrow
Raudfeldsgja
arrow
Skogafoss
arrow
Seljalandsfoss
arrow
Reynisfjara
arrow
Blue Lagoon
arrow

Podróż przez bajkowy świat

Islandia to bajkowa kraina, która stała się domem dla wielu magicznych stworów. Zielone łąki zamieszkują elfy i wróżki, wysokie wodospady i gejzery pokochały nimfy wodne, a jaskinie, lodowce i wulkany okupują górskie trolle i krasnoludki. Przemierzymy całą wyspę w poszukiwaniu nowych, niezapomnianych przygód i poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy! Pomoże nam w tym specjalnie przygotowany dla Was „Mój dziennik podróży”, który skrywa wiele aktywizujących zadań, codziennych wyzwań czy też sekretów do odkrycia! Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojne rzeki i jeziora, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Przez cały wyjazd będziemy przemieszczać się nowoczesnymi busami, a noce spędzimy w przytulnym solistowym domku, podsumowując codzienne wyprawy na wieczornych zebraniach ‘młodych zdobywców’, organizując wieczory filmowe, mini konkursy, dyskoteki i spędzając aktywnie czas jeżdżąc na kucykach, grając w piłkę, lub relaksując się w termalnej bani… pod gołym niebem! „Uśmiech rodzi uśmiech” – a więc jesteście gotowi?

arrow

Golden Circle - Złoty krąg

Odkrywanie Islandii rozpoczniemy od słynnego Złotego Kręgu, nieopodal którego zamieszkamy. Gulfoss, Geysir oraz Park Narodowy Thingvellir to miejsca zachwycające, będące kwintesencją islandzkiej przyrody i historii. Pokonując tę trasę zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały Krainę ognia i lodu, spotkamy się z żywiołami oraz przeżyjemy masę atrakcji – staniemy na dwóch kontynentach równocześnie, policzymy co ile minut wybuchają gejzery, a także poszukamy tęczy przy wodospadzie.

GULLFOSS – MAGICZNY WODOSPAD

Ogromny wodospad Gullfoss leży w samym sercu Parku Narodowego i stanowi symbol całej Islandii. Składają się na niego dwie kaskady: pierwsza mierzy 11 metrów, druga aż 21! Chciano tu zbudować elektrownię wodną, ale na szczęście dzielna młoda dziewczyna uratowała to piękne miejsce. Legenda mówi, że wodospad Gullfoss ma moc spełniania najskrytszych marzeń…

Wyzwanie dnia: Czy wybrudzisz swoją nóżkę, by zachwycić dobrą wróżkę?

arrow

GEYSIR – NAJSŁYNNIEJSZY GEJZER ŚWIATA

Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. Wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie zawdzięczają swoją nazwę właśnie jemu. Jeszcze do lat 60. XX wieku Geysir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów. Dziś niestety nie jest już aktywny, ale pozostałości po nim wciąż robią na przyjezdnych ogromne wrażenie. Natomiast na miejscu zachwyci nas Strokkur – wciąż czynny regularnie wyrzuca w powietrze imponujące masy wody.

Wyzwanie dnia: Czy wystrzelisz razem z nim, by nie został z Ciebie dym?

arrow

DOLINA THINGVELLIR – GRANICA DWÓCH KONTYNENTÓW

Chciałbyś być w dwóch miejscach na raz? Podczas wyprawy na Islandię będziesz miał taką możliwość! Znajdziemy się bowiem na styku płyt tektonicznych: euroazjatyckiej i północnoamerykańśkiej. Na obszarze doliny Thingvellir znajduje się  park narodowy, który w 2004 roku został wpisany na listę UNESCO. To właśnie tutaj mieszka najwięcej trollich rodzin, które – jak twierdzą Islandczycy – można spotkać w skalnych zakamarkach. 

Wyzwanie dnia: Stań na kontynentach dwóch, może Ziemię wprawisz w ruch!

 

arrow

Kerid - JEZIORO W KRATERZE

Dodatkową atrakcją położoną niedaleko Golden Circle jest Kerid – krater, który powstał ok. 6500 lat temu. Podczas erupcji stożek wulkanu zapadł się pozostawiając po sobie głęboką na ok. 55 metrów dziurę. Obecnie wypełnia ją jezioro z piękną, niebieską wodą. Ściany krateru pokryte są czerwoną ziemią, co razem tworzy widowiskowe kontrasty barw. Kerid można obejść wokół oraz zejść do jego wnętrza. Kto się odważy?

arrow

JOKULSARLON – LAGUNA LODOWCOWA

Podczas wyprawy zobaczymy malownicze jezioro polodowcowe Jokusarlon, które powstaje z wody topniejącego lodowca Vatnajokull. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy i nawet  w lecie można podziwiać stałe zmarzliny. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull – największego parku narodowego w Europie. Wybierzemy się tutaj na spacer po „diamentowej plaży” i będziemy podziwiać ogromne kryształy lodu zalegające na czarnym piasku…

 

Diamond Beach - diamentowa plaża

W miejscu, gdzie wody z laguny lodowcowej wpływają do oceanu powstaje niesamowity spektakl. Na czarnej, wulkanicznej plaży znajdziemy wyrzucane przez fale oceanu kryształki lodu. Kontrast kolorów – czarnego i niebieskiego – tworzy niepowtarzalny widok, a bryły lody mienią się w świetle słońca niczym diamenty. Zaobserwować możemy tu także foki odpoczywające na dryfujących krach. Cóż to za widoki!

Wyzwanie dnia: Czarny piasek? Czy to czary? Dajcie mi tu okulary! To pamiątka będzie zacna gdy zabierzesz ją do dziadka!

arrow

Park Narodowy Skaftafell – oszałamiające widoki na lodowiec

Park narodowy na Islandii o powierzchni 4.807 km² położony na południowym wybrzeżu wyspy, na terenach o dużej aktywności wulkanicznej. Tereny te były często nawiedzane przez różnorakie kataklizmy: erupcje wulkanów, czy fale powodziowe. Obecnie blisko 80% Parku narodowego zajmuje lodowiec Vatnajökull – największy w Europie. Widoki zapierają dech w piersiach!

Wyzwanie dnia: Kto bałwana tu nie zrobi temu wnet wyrosną rogi, czy na pewno twa rodzina wie co w krainie chowa się?

arrow

Svartifoss - czarny wodospad

Na terenie Parku Skaftafell zobaczymy niepowtarzalny wodospad, które zainspirował niejednego islandzkiego architekta i artystę! Svartifoss nie należy do największych, najszerszych czy najpotężniejszych islandzkich wodospadów. Niełatwo jednak o drugi tak malowniczo położony, otoczony czarnymi kolumnami bazaltowymi, które kontrastują z zieloną roślinnością wokół. DO wodospadu czeka nas krótki spacer pod górę, ale dla takich widoków z pewnością warto!

arrow

Skogafoss i Seljalandsfoss - dwa olbrzymy

W południowej części wyspy obejrzymy dwa zapierające dech w piersi wodospady – Seljalandsfoss i Skogafoss. Wody wysokich kaskad spadają tam do malowniczego, zielonego basenu, a w okresie letnim powstaje tam stała podwójna tęcza, co tworzy niepowtarzalną scenerię. Będziemy mogli nie tylko podejść do wodospadu na bardzo bliską odległość, ale i wejść za niego!

Wyzwanie dnia: Za wodospad wejdź calutki zobacz jakie będą tego skutki! A do tego skarbu szukaj – Viking zaraz wróci tutaj!

Reynisfjara - czarna plaża

Spokojnie można powiedzieć, że Reynisfjara jest wyjątkową plażą w skali światowej. Tworzy niesamowity krajobraz – pokryta bazaltowym, czarnym piaskiem z malowniczym klifami, które przypominają kościelne organy. Wybierzemy się na spacer po tej jednej z najpiękniejszych plaż i spróbujemy wdrapać się na bazaltowe słupy.

Wyzwanie dnia: Wejdź wysoko na te skały, poczuj się jak podróżnik śmiały!

arrow

DYRHÓLAEY – SPOTKANIE Z MASKONURAMI

W Dyrhólaey znajdziemy jeden z najlepszych widoków na Islandii. Przypuszcza się, że ok. 80 tysięcy lat temu ten skalisty półwysep był oddzielną wyspą, która została przyłączona do lądu wskutek wybuchu wulkanu. Obecnie przyciąga przepięknymi, wysokimi klifami i… maskonurami! Te zabawne ptaszki przylatują tutaj masowo zakładać gniazda i wychowywać młode maskonurki.

Wyzwanie dnia: To marzenie jest każdego, by na zdjęciu mieć całego – maskonura lecącego!

arrow

VIK - Z WIDOKIEM NA TROLLE

Położona w pobliżu czarnej plaży, najdalej na południe wysunięta miejscowość Islandii zapewnia niesamowity punkt widokowy na broniące jej „trolle”, czyli trzy olbrzymy skalne wyłaniające się z wód oceanu. Odwiedzimy Vík, aby spróbować przepysznych zup oraz wybrać się na zakupy do sklepu IceWear po pamiątki z wyprawy – magnesy, herbatkę z mchów, czekoladę z solą morską, lopapeysa, czyli swetry z owczej wełny no i oczywiście pluszowe maskonury i owieczki!

arrow

MUZEUM SKOGAR – CAŁA HISTORIA ISLANDII W JEDNYM MIEJSCU

Muzeum Skogar w południowej Islandii to regionalne muzeum ludowe, które w swoich zbiorach posiada unikalną kolekcję pamiątek z przeszłości. Odwiedzając to muzeum, zobaczysz ogromną kolekcję artefaktów rzemiosła ludowego. Co więcej, wystawiane są one w pięknie zachowanych starych domach z dachem turkusowym, znanych jako Byggdarsafnid Skogar. A dla dzieci przygotowaliśmy dodatkową atrakcję. W trakcie zwiedzania skansenu Skogar będą mogły wziąć udział w lekcji angielskiego w prawdziwej islandzkiej szkole i poczuć się jak rodowity Islandczyk.

arrow

Arnarstapi – magia Islandii

Prawdziwy czar Islandii poznamy na jej zachodnich krańcach – urocze rybackie wioski i nadmorskie miejscowości zadowolą rodziców, jak i najbardziej wybredne pociechy! Wybierzemy się w poszukiwaniu trolla – rzekomo kryjącego się we wnętrzu intrygującej jaskini… W Arnarstapi zobaczymy też wiele ptaków, które zlatują tutaj, by zakładać gniazda. Latem można spędzić godziny na obserwacji samych ptaków – widok rodziców z młodymi pisklakami w gniazdach założonych na licznych klifach jest bezbłędny.

Wyzwanie dnia: Pomnik stoi tu z kamienia, nic od lat się w nim nie zmienia. Czas już nadszedł by powiedzieć czy to smok, czy troll, czy niedźwiedź!?

WĄWÓZ RAUDFELDSGJA - SZCZELINA SKALNA

W okolicach Arnarstrapii będziemy mieli okazję poznać wiele legend i sag. Jedną z nich jest ta o powstaniu szczeliny skalnej Raudfeldsgja. Zajrzymy do środka w poszukiwaniu legendarnych istot z islandzkich opowieści, a także, aby wspiąć się na kamienie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wąwóz to nie tylko miejsce magiczne pobudzające wyobraźnię, ale także kolejny zachwycający zakątek Islandii.

arrow

Reykjavik – najdalej na północ położona stolica Europy

Czym byłby wyjazd na Islandię bez wizyty w jednej z najmniejszych stolic Europy? Zachwycimy się tutejszą operą – Harpą, której budynek imituje kryształy lodu, z pewnością zajrzymy do lokalnej knajpki na fish & chips i sprawdzimy, czy hot dogi Billa Clintona faktycznie są takie wyśmienite. Reykjavik to gwarna minimetropolia, a zarazem przytulne miasteczko, pełne sklepików z pamiątkami. Nie ominiemy też obowiązkowego punktu – wizyty w najbardziej charakterystycznym kościele na wyspie -Hallgrímskirkja.

Wyzwanie dnia: Po Islandzku rozmawiamy i do zdjęcia namawiamy 🙂

Zwierzaki na Islandii - Maskonury, owce, konie, foki i wieloryby

Islandia może nie szczyci się wielką liczbą gatunków zamieszkujących wyspę, ale te, które tutaj są, zdecydowanie wyróżniają wyspę na tle innych regionów. W kraju jest dwa razy więcej owiec niż ludzi, dlatego te urocze i puchate zwierzęta będą towarzyszyć nam niemalże codziennie w naszych wędrówkach. Wybierzemy się również na poszukiwania maskonurów – bohaterów Puffin Rock, które spotyka się na Islandii głównie latem i będziemy podziwiać konie islandzkie. Będą one z pewnością biegały samopas po islandzkich polach, ale zobaczymy je też z okien solistowego domku

Mój dziennik podróży – nadbagaż wspomnień w autorskim dzienniku!

Unikalny dzienniczek podróży to aktywizująca forma dla naszych najmłodszych solistów. Stworzony z myślą o licznych przygodach ma na celu uwiecznić jak najwięcej z nich! Oprócz przygód do uzupełniania i zadań do wykonywania, znajdą się w nim zdjęcia z Instaxa i zebrane po drodze skarby natury. Każdy dzień to inne wyzwanie, każda strona to kolejna ciekawostka. Kto by pomyślał, że w dobie smartfonów i tabletów, to właśnie książeczka będzie najbardziej atrakcyjną formą zabawy podczas przemierzania kolejnych kilometrów w podróży. Solidne wykonanie i odpowiednia wielkość pozwolą nam zabrać go w każde miejsce. W trakcie kolejnych dni zostanie naszym nieodłącznym przyjacielem, a na sam koniec po powrocie do Polski jedynym w swoim rodzaju albumem wspomnień do końca życia!

arrow

POZNAJ SOLISTOWY DOMEK

 

Noce będziemy spędzać w naszym solistowym domku, który znajduje się w przepięknym otoczeniu ok. 1,5 h drogi od Reykjaviku. Islandzki guesthouse z widokiem na Heklę, położony zaraz przy zagrodzie islandzkich kucy, które z pewnością nie raz przyjdą się z nami przywitać. Do Waszej dyspozycji oddamy pokoje dwuosobowe, trzyosobowe lub czteroosobowe z pościelą (łóżka zarówno pojedyncze jak i podwójne) z umywalkami oraz współdzielonymi łazienkami. W obiekcie jest dostępne Wi-Fi, aczkolwiek radzimy odpoczynek od telefonów i zamiast tego odpocząć zachwycając się urokami natury.

arrow

W domku jest dostępna w pełni wyposażona, obszerna kuchnia. Do dyspozycji mamy kuchenkę, piekarnik, dwie lodówki, czajnik, garnki, patelnie i wszystko, co jest potrzebne, by przyrządzić posiłek. W pokojach zapewnione są pościele i ręczniki. Każdy pokój ma również swoją umywalkę z lustrem. A jeśli wrócimy przemoczeni po całym dniu zwiedzania, to istnieje możliwość skorzystania z pralki i suszarki. Do naszej dyspozycji jest także pięć łazienek (3 prysznice) jadalnia z dużym stołem, pokój dzienny z kanapami

arrow

Wyjątkowa okolica – na prawdziwej islandzkiej farmie

Solistowy domek jest własnością Arnes. Arnes jest przesympatyczną Islandką z pasją do jazdy konno. Domek jest częścią większej farmy, na której znajdziemy właśnie kuce islandzkie – w idealnej kondycji, pięknie zadbane będą nas witały każdego poranka, bowiem zagroda znajduje się niemalże naprzeciwko domku. Dodatkowo dla chętnych jest opcja sprawdzenia siebie i spróbowania jazdy na jednym z koni Arnes, która wprowadzi w tajniki jazdy konno.

arrow

Relaks w termalnej bani

Dzień na Islandii jest pełen wrażeń. Od rana zwiedzamy ten piękny kraj, by zobaczyć tyle, ile tylko się da. Zapewniamy, że będzie to bardzo intensywny tydzień! Pomyśleliśmy jednak o odrobinie relaksu w trakcie wyprawy. Wieczorami skorzystamy z termalnej bani, kiedy zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, wrócimy do solistowego domku. Nad nami tylko islandzkie niebo, wokół chłodne skandynawskie powietrze, a my będziemy grzać się w cieplutkiej wodzie i regenerować się na następny dzień pełen przygód!

arrow

WYŻYWIENIE

Podczas wyjazdu posiłki będziemy przygotowywać w kuchni w solistowym domku. Jest w niej wszystko, czego potrzebujemy do przyrządzenia pysznych obiadków: kuchenka, piekarnik, dwie lodówki, czajnik, garnki, patelnie, naczynia. Oprócz tego, odwiedzimy oczywiście lokalne knajpki, gdzie będziecie mogli spróbować islandzkich przysmaków – ryby, baranina, hot dogi, cynamonki, ale także pomidory uprawiane w specjalnych geotermalnych szklarniach, czy zupy, których dolewka się nie kończy!

arrow

Lokalna kuchnia islandzka

Islandia zaskakuje swoją kuchnią. Tradycyjne potrawy i przysmaki to oczywiście oprócz zupy rybnej, także skyr – islandzki wyrób mleczarski przypominający serek homogenizowany lub grecki jogurt. Z kolei najbardziej tradycyjną, dość kontrowersyjną potrawą na Islandii jest tak zwany hákarl czyli sfermentowany rekin. Islandia to też królestwo świeżych ryb! Nigdzie indziej nie zjecie tak pysznej ryby, wyłowionej kilka minut wcześniej!

arrow

TRANSPORT

Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się 9 osobowymi busami Renault Traffic (bądź podobnymi) oraz 5 osobowymi Dacia Logan (bądź podobnymi). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią, a wynajęte busy mają pełne ubezpieczenie! 

Jest to islandzka firma z dużą flotą pojazdów i wygodnymi punktami odbioru aut, co zapewnia komfort i płynność w organizacji wypraw. Co więcej, wypożyczone auta objęte są dodatkowym pakietem Platinum, więc każdy uczestnik posiadający prawo jazdy może spróbować swoich sił na islandzkich drogach. Uwaga! Wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Razem zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie. Warto wspomnieć, że drogi na Islandii  są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!

arrow

BAGAŻE I FOTELIKI DLA DZIECI

Na wyjazd należy wziąć własne foteliki samochodowe dla dzieci. Na 2 tygodnie przed wylotem prosimy o przesłanie informacji na temat wymiarów fotelika na klub@solisci.pl.

Dzieci do 135 cm
W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada 7,5 kg bagażu. W bagażu tym powinien znaleźć się własny fotelik do samochodu (waga ok. 4 kg).Fotelik może być duży lub tzw. klocek (w zależności co dziecko ma) + 3,5 kg ekstra. Fotelik dziecka musi być zestretchowany z bagażem aby nie uległ zniszczeniu podczas lotu.

Dzieci powyżej 135 cm

W cenie wyjazdu na każde dziecko przypada bagaż 3,5 kg. Fotelik samochodowy nie jest wymagany.

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

BLUE LAGOON – GEOTERMALNE UZDROWISKO

Islandzkie uzdrowisko Blue Lagoon to jedno z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w południowo-zachodniej Islandii. Zażycie kąpieli w geotermalnych basenach to idealna opcja dla osób chodzących się zrelaksować po intensywnym programie zwiedzania oraz wisienka na torcie odwiedzonych miejsc na Islandii. Sama Błękitna Laguna otoczona jest wulkanicznym krajobrazem, a woda w kolorze jaskrawo niebieskim dodaje temu miejscu niepowtarzalne klimatu.

Cena: 650 PLN

Dzieci do 13 roku życia wstęp mają za darmo w asyście opiekuna

arrow

REJS AMFIBIĄ PO ZATOCE LODOWCOWEJ JÖKULSÁRLÓN

Rejs po najgłębszym jeziorze Islandii, które w najgłębszym punkcie ma 248 m. Jezioro zaczęło powstawać w 1934 r, gdy lodowiec zaczął się cofać. Podczas rejsu będziemy mieli okazję zobaczyć lagunę w jej całej okazałości. Rejs będzie trwał 30/40 minut, towarzyszyć nam będzie anglojęzyczny przewodnik, od którego dowiemy się wielu ciekawych faktów dotyczących jeziora i lodowca.

Koszt: 260 PLN

arrow

REJS W POSZUKIWANIU WIELORYBÓW

Odbędziemy 3- godzinny rejs w zatoce Faxa, podczas którego, jeśli dopisze nam szczęście będziemy mieli okazję zaobserwować niesamowite stworzenia jakimi są wieloryby. Podczaj tego rejsu również będzie towarzyszył nam anglojęzyczny przewodnik.

Koszt: 500 PLN

arrow

JAZDA KONNA PO ISLANDZKICH RÓWNINACH

W ofercie atrakcji nie mogło również zabraknąć jazdy konno po bezdrożach Islandii. Mamy to szczęście, że Arnes – właścicielka Solistowego domku posiada farmę z kucami islandzkimi, znanymi na świecie ze względu na swoją inteligencję oraz przyjazny charakter. Wczuj się w islandzki klimat na sto procent i przeżyj konną przygodę, którą na pewno będziesz długo wspominać.

Koszt: 400 PLN

arrow

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga: Oferta rodzinnego wyjazdu na Islandię nie jest kolonią czy obozem dla maluchów. Dzieci mogą uczestniczyć w nim jedynie pod opieką prawnego opiekuna. 

Na wyprawę zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 24 osoby (wraz z dziećmi). Opiekę nad nią sprawować będzie dwóch solistowych liderów – doświadczonych podróżników, którzy zdobyli certyfikat Akademii Liderów Wypraw ™.
.

ZNIŻKI DLA MAŁYCH PODRÓŻNIKÓW

Wszystkim dzieciom przysługuje zniżka.

1 dziecko: – 200 zł od ceny całkowitej

2 dzieci: – 500 zł od ceny całkowitej

3 dzieci: – 1000 zł od ceny całkowitej 

 

W celu UZYSKANIA KODU RABATOWEGO DLA DZIECKA prosimy o kontakt mailowy z Biurem Obsługi Klienta: klub@solisci.pl

W krainie elfów i trolli 7

arrow

Plane LOT

Wylot:

WRO/KTW/WAW ?
Wrocław/Katowice/Warszawa
Plane
KEF
Keflavík

Powrót:

KEF ?
Keflavík
Plane
WRO/KTW/WAW
Wrocław/Katowice/Warszawa
Cena biletu
1500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority (duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i pierwszeństwo wejścia na pokład) lub bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub

czytaj więcej...

Cena regularna

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

pobyt w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim (domek na wyłączność)

o

7 noclegów w pokojach 2-,3-,4- osobowych z łazienkami współdzielonymi

o

wypożyczenie busów Renault Traffic oraz aut osobowych (w zależności od dostepności) z renomowanej wypożyczalni na Islandii na 7 dni

o

najwyższy 7-dniowy pakiet ubezpieczenia dla wypożyczonych aut

o

dodatkowy 7-dniowy pakiet ubezpieczenia aut - Pakiet Platinum

o

nielimitowana liczba kierowców

o

brak udziału własnego w szkodzie drogowej (obowiązuje, jeżeli auto użytkowane jest zgodnie z zasadami i przeznaczeniem)

o

opłaty parkingowe na trasie

o

mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os - dla dorosłych i dzieci powyżej 135 cm, dzieciom do 135 cm przysługuje 7,5 kg bagażu

o

"Mój dziennik podróży”, wyjątkową książeczkę pełną magicznych przygód i niezapomnianych wspomnień

o

opracowany przez doświadczonych podróżników oraz nauczycieli z wieloletnim stażem, program pedagogiczny – aktywizujący dla naszych najmłodszych solistów

o

zwiedzanie Skansenu w Skógar połączone z praktyczną lekcją angielskiego w islandzkiej szkole

o

bilet wstępu do Skogar Museum

o

bilet wstępu do krateru Kerid

o

zwiedzanie Złotego Kręgu

o

zwiedzanie wodospadów południa oraz czarnej plaży

o

zwiedzanie Reykjaviku

o

zwiedzanie półwyspu Snaefellsnes

o

zwiedzanie laguny lodowcowej i Parku Skaftafell

o

opiekę dwóch doświadczonych, polskich liderów

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno biletu po stronie Klubu)

x

paliwa na miejscu (11000 ISK czyli ok. 380 zł)

x

wyżywienia

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Czerwiec
Lipiec
Sierpień
WAW/WRO/KTW--KEF
KEF--WAW/WRO/KTW
26.06.24 - 04.07.24
Lider Maria Anna Michalska
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 6040 PLN
Icon
WAW/WRO/KTW--KEF
KEF--WAW/WRO/KTW
03.07.24 - 11.07.24
Lider Maria Anna Michalska
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 6040 PLN
Icon
WAW/WRO/KTW--KEF
KEF--WAW/WRO/KTW
07.08.24 - 15.08.24
Lider Karolina Moycho
Cena lotu 1500 PLN
Cena wyprawy 6040 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów