American Dream Trip 13

American Dream Trip USA

Pomysł na wyprawę marzeń

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w całej okazałości mają niezwykle dużo do zaoferowania. Przez bogactwo kultury, wielkie metropolie z drapaczami chmur, po zapierające dech w piersiach parki narodowe, które dostarczą estetycznych przeżyć nawet najbardziej wymagającym podróżnikom. Aby w pełni doświadczyć tego, co Stany mają do zaoferowania, z pewnością trzeba by spędzić tam kilka miesięcy. My natomiast w trakcie ponad dwutygodniowej wyprawy, odbywającej się pod hasłem American Trip, będziemy mieli okazję doświadczyć tego, co najlepsze i najbardziej imponujące, a w programie same wisienki na torcie. Przemierzymy pięć stanów, zwiedzimy zachwycające Parki Narodowe, zobaczymy imponujące San Francisco, kultowe Los Angeles, a chętni mogą spędzić dodatkowy tydzień w USA – zobaczyć nazywany stolicą świata oszałamiający Nowy Jork.

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Los Angeles
 • Horseshoe Band
 • Zion National Park
 • Wielki Kanion
 • Monument Valley
 • Yosemite National Park
 • San Francisco
 • Nowy Jork

Spełnij American Dream Trip

USA trip to podróż wymagająca. Przez dwa tygodnie będziemy spać niemal codziennie w innym miejscu i spędzać wiele godzin w aucie, ale jesteśmy przekonani, że widoki, które będziemy mijać po drodze i te, które zobaczmy po dotarciu na miejsce, w pełni zrekompensują niedogodności wynikające z ciągłego przemieszczania się. Później przeniesiemy się na tydzień do Nowego Jorku. Spełnimy swój „American Trip Dream” i zapewniamy, że będzie to niesamowita przygoda.

WILD WILD WEST...

Los Angeles – filmowe Hollywood

Los Angeles to najludniejsze miasto Kalifornii – nazywane Miastem Aniołów pobudza wyobraźnię i kojarzy się z sukcesem, realizacją marzeń oraz gorącym słońcem. Z jednej strony drapacze chmur i wielkie biurowce, z drugiej – wielkie, piaszczyste plaże. Hollywood jako dzielnica miasta Los Angeles to najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Od samych początków istnienia było widać, że pełne słońca Hollywood jak magnes przyciąga amerykańskich filmowców.

Przejście aleją gwiazd – poczuj się jak gwiazda filmowa!

Szczególnie znanym miejscem jest Hollywood Walk of Fame – znane w Polsce jako Aleja Sław. Ten brukowany chodnik, zawierający ponad 2400 pięcioramiennych gwiazd, upamiętnia znane osobistości świata show-biznesu. Co chwile można tam spotkać osoby szokująco dobrze kopiujące filmowe wizerunki gwiazd. Dzięki magii tego miejsca może i my sami poczujemy się jak gwiazdy. Nasz USA trip da nam przynajmniej namiastkę tego uczucia.

Horseshoe Band – cud natury na środku pustyni

Niedaleko miasteczka Page w Arizonie znajduje się niezwykłe miejsce zwane Horseshoe Band (w wolnym tłumaczeniu: podkowa). Przejdziemy wzdłuż rzeki, gdzie nic nie będzie wskazywało na to, że za chwilę zobaczymy kolejny cud natury – na samym środku pustyni Arizony! Rzeka Kolorado wyrzeźbiła ten kształt meandrując przez tysiące lat pośród łupkowych i piaskowych skał. Rzeka płynąca w kanionie „Glen Canyon” zakręca, zawijając się o 270°, i tworzy przepiękny punkt widokowy uwieczniany na setkach fotografii – niedługo może również na Waszych!

Arches National Park – spektakl światła i cieni

Park z naturalnymi łukami skalnymi w Stanie Utah idealnie oddaje charakter i piękno tego stanu USA. Promienie słoneczne, padające o różnych porach dnia na skalne kształty, ukazują przeróżne ich barwy. Arches National Park to malownicze miejsce, które ciągle zaskakuje. Zdecydowanie można stwierdzić, że wspaniały spektakl światła i cieni, rozgrywający się pośród skał tego parku narodowego, jest przysłowiowo wart „miliony dolarów”! Nie moglibyśmy odmówić sobie odwiedzenia tego miejsca w czasie podczas naszego USA trip!

Grand Canyon – spektakularny cud natury

Zdecydowanie MUST TO SEE! Trudno sobie wyobrazić, by American Trip z prawdziwego zdarzenia, mógł się odbyć bez tego punktu programu. Wielki Kanion bezapelacyjne zalicza się do najciekawszych miejsc świata. Został on wpisany na listę dziedzictwa UNSECO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Nie tylko z tego powodu warto odwiedzić Kanion Kolorado, ale również choćby po to, aby przekonać się, jakie niezapomniane wrażenia potrafią wywołać tak monumentalne dzieła przyrody. Na jego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Bez względu jednak na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających Wielki Kanion, jak wiele przeczytałeś na jego temat – tak naprawdę nic nie jest w stanie przygotować Cię na widok, który zobaczysz!

Gooseneck – Mexican Hat

Gooseneck State Park, znajduje się w stanie Utah, tuż obok miejscowości Mexican Hat. Widoki zapierają dech w piersiach! Niewielka rzeka San Juan River w niezwykły sposób meandruje pośród pustynnego krajobrazu – a to będziemy oglądać z położonego 300 m wyżej urwiska.

Monument Valley – dolina na granicy dwóch stanów

Słynna Dolina Monumentów w Arizonie to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Ta gigantyczna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością. Kruche skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność i ciemnogranatowe niebo zawieszone wysoko ponad głowami – dla tych widoków warto tu przyjechać.

Bryce Canyon – formacje z czerwonego piaskowca

W południowej części stanu Utah znajduje się kolejne dzieło sztuki. Wszystkie te osobliwe formacje z czerwonego piaskowca stworzone są na przestrzeni tysięcy lat przez matkę naturę: wąskie parowy nazywane „slot canyons”, niesamowity las strzelistych minaretów skalnych zwanych hoodoos, wieżyczki, mury, łuki i okna. Wiatr, pogoda i woda – budowniczowie tych genialnych form erozyjnych stworzyły w kanionie potężne „amfiteatry”, usiane filigranowymi tworami skalnymi, mieniącymi się w słońcu ciepłymi barwami – od łososiowego po krwistą czerwień! Miejsce to znane jest też z idealnej wręcz widoczności i przejrzystości powietrza.

Yosemite National Park – największe drzewa świata

USA Road Trip zatrzyma się również w Parku Narodowym Yosemite. To ponad 3018 km² cudownego krajobrazu w zachodniej części gór Sierra Nevada w Kalifornii. Słynie z tak zwanych „Złotych Wodospadów” i niesamowitych szlaków trekkingowych prowadzących między innymi do punktów widokowych El Captain. To nie wszystko! Park szczyci się największym polodowcowym kanionem na świecie. Na stokach gór rosną legendarne sekwoje. Gigantyczne sekwoje mamucie są największymi drzewami świata pod względem objętości i masy. To największe organizmy żyjące na Ziemi! Nasz USA trip nie mógłby się odbyć bez zobaczenia tych cudów natury.

Antelope Canyon – abstrakcyjne kształty

Można śmiało powiedzieć – prześliczne, wręcz nieprawdopodobne, aczkolwiek jak najbardziej realistyczne dzieło matki natury. Abstrakcyjne kształty, drążone przez wiatr i wodę przez tysiące lat w czerwonych Skałach Navajo Sandstone, wprawiły nas w osłupienie. Forma, barwa, kształt – wszystko to wygląda bardziej jak gigantyczne dzieło sztuki niż wnętrze kanionu. Precyzyjnie ukształtowane, idealnie wyprofilowane, fenomenalnie oświetlone. Gwarantujemy, że Kanion Antylopy skradnie Wasze serca!

SEQUOIA & KINGS CANYON NATIONAL PARK – nieśmiertelne drzewa

Jest to jeden z najstarszych chronionych obszarów w Stanach Zjednoczonych. Obejmuje swoimi granicami najwyższe szczyty gór Sierra Nevada z kulminacją Mount Whitney (4421 m n.p.m.), największe drzewa rosnące na świecie i kanion, który jest głębszy nawet od Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Sekwoje, a właściwie mamutowce olbrzymie, pod względem masy nie mają sobie równych na Ziemi. Ich średnica potrafi mieć szerokość trójpasmowej drogi, sama kora ma kilkadziesiąt centymetrów grubości, a najstarsze okazy liczą nawet 3 tys. lat! Sekwoje są właściwie nieśmiertelne ze względu na skład chemiczny ich drewna i kory.

San Francisco – miasto w chmurach

Położone na 42 wzgórzach miasto zajmuje 124 km² pagórkowatego obszaru na krańcu wąskiego półwyspu. W przeciwieństwie do innych miast, które rozrastają się bez przeszkód, San Francisco jest ograniczone z trzech stron wodami oceanu i zatoki, co sprawia, że musi rozwijać się w inny sposób. Tak powstało miasto nowoczesne, modne i o niekonwencjonalnym charakterze! Osnute wieczną mgłą i barwnymi legendami, stanowi epicentrum ekscentryczności. Intryguje i przyciąga obietnicą sukcesu, bogactwa i przygody, oszałamiając jednocześnie naturalną urodą.

Las Vegas - stolica rozrywki

Las Vegas kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami i luksusowymi hotelami. Miasto, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. To właśnie tam wybierzemy się na nocny spacer po odcinku Las Vegas Boulevard o długości 6,8 kilometra, znanego jako the Strip. Na jednej ulicy można popływać gondolą, zobaczyć o połowę mniejszą Wieżę Eiffla, czy „przenieść się” do Egiptu. Sprawdźmy to! American Trip nie byłby pełen bez tej przygody!

USA - szlakiem parków narodowych 35

Santa Monica - kwintesencja Kalifornii

Czy jest coś, co kojarzy się z Kalifornią bardziej niż oblana słońcem i porośnięta wysokimi palmami piaszczysta plaża? Podczas wyprawy odwiedzimy słynne Santa Monica! Miasto słynie z szerokich, długich plaż, licznych sklepów i historycznego molo –Santa Monica Pier. Wiele osób przyjeżdża tam również po to, aby zobaczyć słynny znak informujący o końcu Drogi 66. Jesteśmy pewni, że mierząca 3,5 mili plaża Santa Monica stanie się jednym z Twoich ulubionych miejsc w całym USA!

Nowy Jork

TIMES SQUARE - SERCE MANHATTANU

Nowy Jork przez wielu uważany jest za stolicę świata, a Times Square za jego nieustannie bijące serce. To tutaj odniesiemy wrażenie, że gramy pierwszoplanową rolę w filmie. Na Times Square można poczuć, że Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie zasypia. Jednych intryguje, innych zachwyca, a jeszcze innych przeraża morze turystów, przelewających się tutaj codziennie – w tych skrajnościach jedno jest pewne – trzeba to zobaczyć na własne oczy! Musimy tylko uważać na kręcącą się w pobliżu Myszkę Miki, która każe sobie zapłacić za całusa 20 dolarów! Ale czy moglibyśmy odpuścić miejsce w czasie wypadu zwanego American Trip?

Wall Street – finansowe centrum świata

Wall Street to nie tylko nazwa ulicy, ale jest to też personifikacja całego systemu finansowego Stanów Zjednoczonych. Swoje miejsce mają tutaj główne siedziby największych banków i innych organizacji finansowych. To właśnie Wall Street była świadkiem inauguracji pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga Washingtona w 1789 r. To tutaj przyjęto też Kartę Praw Stanów Zjednoczonych. See you there!

Greenwich Village – spokój w wielkim mieście

Na naszej liście mamy niezwykle wygodną pod względem lokalizacji Greenwich Village, która dodatkowo podkreślona jest eklektyzmem mieszkańców: kreatywni studenci college, zaangażowani ludzie pracy i ciekawi goście to częsty widok na otoczonych drzewami ulicach tej dzielnicy. Czuć tu aurę prywatności, choć nadal ma się świadomość mieszkania w wielkim mieście. W Greenwich Village piekarze i sprzedawcy w spożywczym wiedzą, jak masz na imię, ale jeśli wolisz zachować anonimowość – to blisko stąd do tłumów metropolii.

Top of the Rock – jedyny taki taras widokowy

Już od samego wejścia wita nas przepiękny kryształowy żyrandol przygotowany przez firmę Swarovski. Na tarasy widokowe na 67, 69 i 70. piętrze gości zawozi winda z przeszklonym sufitem i zajmuje to niewiele dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Na górze znajdziemy się w bajkowym świecie zawieszonym 260 metrów nad ziemią! Tarasy widokowe na Top of the Rock odgrodzone są jedynie ścianami z grubego szkła, jest to więc doskonałe miejsce do robienia zdjęć wspaniałej panoramy miasta.

American Dream Trip 10

Most Brookliński – symbol Nowego Jorku

Most Brookliński jest architektonicznym dziełem sztuki łączącym Manhattan z Brooklinem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku znany z pocztówek i filmowych scenerii. Most Brookliński ma 1,825 metrów długości – to będzie niesamowity spacer, który poprowadzi nas na malowniczą ulicę Brooklyn Heights Promenade – najczęściej filmowaną promenadę świata, z której będziemy podziwiać oszałamiający widok na Manhattan. Następnie udamy się na DUMBO – miejsce pomiędzy Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge, aby obejrzeć zachód słońca, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Soho – modna dzielnica

Ogromnie popularne Soho wita tłumy, którym mody nigdy dość i zaprasza na zakupy pierwszej klasy. Okolica, słynąca z niekończących się ulic pełnych drogich butików i urokliwej atmosfery, to modne miejsce spotkań, które przyciąga celebrytów i modelki, pragnących zmieszać się z tłumem. Oddalimy się nieco od centrum, by zobaczyć malownicze uliczki Soho – coraz cichsze i bardziej spokojne.

WASHINGTON SQUARE – miejsce spotkań

Warto także skusić się na spacer do przepięknego Washington Square – jednego z najbardziej znanych parków Nowego Jorku. Ze względu na to, że park znajduje się w bliskim sąsiedztwie New York University, dzielnicy mieszkaniowej oraz domów towarowych i klubów, jest on głównym miejscem spotkań różnorodnych grup społecznych: od studentów NYU, muzyków, szachistów, aż po protestujących w rozmaitych sprawach.

Meatpacking district – życie nocne

W nocy brukowane uliczki i zaadaptowane ceglane budynki nadają Meatpacking District aury z innego świata i dopiero wtedy okolica naprawdę ożywa. Kobiety w krótkich spódniczkach, mężczyźni w uperfumowanych koszulach, którzy imprezują i piją aż do świtu, mnogość butików galerii i kawiarni. Nic dziwnego, że Meatpacking District cieszy się takim zainteresowaniem!

Brooklyn – słynna dzielnica

Zwiedzając Nowy Jork, nie pominiemy słynnego Brooklynu. Nowojorskie bajgle w Rabithole Bakery and Bistro i żydowska dzielnica jakby przeniesiona w czasie z XIX w. to tylko nikła część brooklyńskich smaczków turystycznych!

Bronx i Harlem – kolebka kultury Afroamerykańskiej

Odwiedzimy też kolejną z pięciu dzielnic NYC – Bronx oraz północną część Manhattanu, kolebkę kultury Afroamerykańskiej, czyli Harlem. Będziemy mieli okazję zwiedzić tam niezwykle klimatyczny kompleks Uniwersytetu Columbia, przemierzyć 125 ulicę, która w fenomenalny sposób oddaje klimat dzielnicy, zajrzymy do legendarnego teatru Apollo oraz wstąpimy na mszę gospel, a na koniec dnia spoczniemy w jednym z legendarnych lokali jazzowych, gdzie przed laty miały okazję występować największe ikony tego gatunku.

Noclegi

Podczas naszej amerykańskiej przygody spać będziemy w motelach na podwójnych łóżkach dwuosobowych. Spędzimy również 4 noce na kempingach pod namiotem. Natomiast w Nowym Jorku mamy wynajęty cały dom dla siebie, więc konfiguracja sypialni i łóżek może być różna.

Transport

Wyprawa po Stanach Zjednoczonych to prawdziwy Road Trip! Będziemy poruszać się wynajętymi samochodami Dodge Caravan (lub podobnej klasy). Samochody są 7-osobowe; przeważnie wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Uczestnicy oraz lidera prowadza auta na zmianę. Ochotnicy mogą zadeklarować chęć prowadzenia auta pisząc na maila lub wpisując numer prawa jazdy w polu podczas zgłaszania się na wyprawę. Gwarantujemy, że warto prowadzić samochody w USA – dostarcza to jeszcze więcej fantastycznych wrażeń 🙂

Przysmaki prosto z USA

Będąc w Nowym Jorku, nie sposób nie zjeść rozsławionych na cały świat hot dogów. Najlepsze, podobno można zjeść w Nathan’s gdzie podaje się je z musztardą, ketchupem, serem, majonezem, salsą, chilli lub kapustą kiszoną. Obowiązkowo trzeba spróbować też burgerów, bajgli, a na deser zjeść nowojorski sernik. W Nowym Jorku oczywiście znajdziemy też restauracje serwujące potrawy ze wszystkich zakątków świata, także dla każdego znajdzie się coś co przypadnie mu do gustu!

Atrakcje dodatkowe

Cable car w San Francisco

Jedną z głównych atrakcji San Francisco są nieprzerwanie od 1922 roku kursujące  po stromych ulicach miasta tramwaje liniowe. Przejażdżka tramwajem pozwoli odbyć niezapomnianą przejażdżkę, przy okazji podziwiając uroki miasta. Zasada działania tramwaju liniowego jest praktycznie taka sama jak zasada działania kolejki górskiej, z tym że w przypadku tramwaju liniowego, linka umieszona jest pod wagonem, a nie nad nim.

 

Cena: 7 USD, ok. 26,50 zł

Kasyno w Las Vegas

Minimalny koszt wejścia wynosi 20 USD czyli około 75 zł. Wizyta w Las Vegas nie może odbyć się bez  hazardu! Chętni mogą wejść do kasyna i spróbować swoich sił w grach karcianych lub na urządzeniach. Wejście do kasyna jest dozwolone od 21 roku życia.

 

Cena: 20 USD, ok. 75 zł

Wycieczka do Waszyngtonu

Całodniowa wycieczka podczas której zwiedzimy stolicę Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy między innymi: Biały Dom, National Air and Space Museum, pomnik Waszyngtona oraz Lincolna.

 

Cena: ok. 170 USD, ok. 650 zł

DOŚWIADCZ:
Nocne życie Las Vegas 

Las Vegas to imprezowy punkt na mapie USA. Nie trzeba być jednak miłośnikiem szalonych klubów i dyskotek, żeby odkryć urok jego nocnego życia. Po zmroku impreza “wychodzi” na ulice miasta, a całą”Stolicę Rozrywki” wypełniają światła neonów, taneczna muzyka i radosny tłum imprezujących ludzi… To po prostu trzeba przeżyć!

SPRÓBUJ:

Najlepsze burgery i BBQ świata

Czym byłaby wizyta w Stanach Zjednoczonych bez zjedzenia porządnego burgera z podwójną wołowiną? Obiecujemy, że burgery w USA są najlepszymi na świecie, a tutejszy sos Barbeque to niebo dla podniebienia. Porcje są zdecydowanie większe niż u nas, więc na głód na pewno nie będziemy narzekać!

ODETCHNIJ:

Santa Monica – kalifornijskie plaże

Kalifornia w wersji plażowej potrafi zawrócić w głowie! Słynna plaża w Santa Monica jest nie tylko piękna, ale i idealnie zadbana, co sprzyja odpoczynkowi na jej jasnych piaskach. Miejsce to przyciąga również tych, którzy lubią spędzać wolny czas w sposób aktywny: biegając, grając siatkówkę plażową czy surfując…

SPRAWDŹ SIĘ

Szlaki trekkingowe w Yosemite National Park

Jeśli lubisz wyzwania, to coś dla Ciebie. Sprawdź swoją kondycję na niesamowitych szlakach trekkingowych w Yosemite National Park, które prowadzą między innymi do punktów widokowych El Captain. Zadbaj o swoje ciało, jednocześnie napawając się niesamowitymi widokami dookoła.

xx
xx
xx
xx

Zobacz, co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykły road trip po USA!
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca zachodniego wybrzeża
 • Odwiedzisz 5 z 50 stanów Ameryki
 • Odkryjesz 7 zapierających dech w piersiach parków narodowych
 • Doświadczysz życia nocnego w Las Vegas… ew. Kac Vegas:)
 • Przejdziesz przez Hollywood Boulevard w „Mieście Aniołów”
 • Zrelaksujesz się na świetnych plażach, w tym Santa Monica!
 • Zjesz najlepsze burgery i BBQ świata
 • Zobaczysz Golden Gate i tramwaje w San Francisco
 • Odkryjesz miasto, które nigdy nie śpi – poczujesz klimat NY
 • Poczujesz prawdziwy klimat Bronxu podczas koncertów jazzowych
 • Zwiedzisz najbardziej niesamowite muzea świata
 • Złapiesz żółtą taksówkę
 • Wybierzesz się na kultową sztukę na Broadwayu
 • Wjedziesz na 86. piętro Empire State Building, by podziwiać panoramę NY
 • Odpoczniesz się w Central Parku, a kto wie... może spotkasz swoją ulubioną gwiazdę!
 • Spędzisz czas z ludźmi, którzy jak Ty kochają podróże i swoje "marzenia zamieniają we wspomnienia"

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3
Kasia Tkocz

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Kasia Tkocz

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Marek Wójciak
Mariusz Jurczyński
Kasia Tkocz
Ola Staromiejska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Dodaj podczas zamówienia.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

ZACHÓD + NY

Nasza cena dla Klubowiczów

9180 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 2250 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2250 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1200 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

17500 pln

SAM ZACHÓD

Nasza cena dla Klubowiczów

7650 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1875 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1875 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1000 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

15500 pln

Cena zawiera

 • noclegi w miastach (motele i hostele) w pokojach 2-4 osobowych
 • noclegi w terenie pod namiotem (pola campingowe przy parkach narodowych)
 • sprzęt campingowy (namioty 3-4 osobowe, maszynki gazowe, gaz do gotowania)
 • wynajem aut na cały okres wyjazdu 14 dni (bez NY)
 • paliwo na całej trasie
 • opłaty drogowe, mostowe, parkingi
 • wjazd do Monument Valle
 • wejście do Goosenecks State Park
 • wstępy do Parków Narodowych:
 • Grand Canion National Park
 • Yosemite National Park
 • Arches National Park
 • Bryce National Park
 • Zion National Park
 • Sequoia National Park
 • Antelope Canyon
 • niezbędnik Solisty
 • A ponadto, w Nowym Jorku:
 • przejazdy po mieście na 6 dni – MetroPass 31$ (NYC)
 • wjazd na taras widokowy Empire State Building lub Top of the Rock
 • niesamowite miejsca NY!
 • opiekę doświadczonego lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia
 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • promesy wizowej do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)
 • opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR, którą można dodać podczas zamówienia
 • dodatkowych atrakcji (m.in. Washington / zakupy w New Jersey)
 • przelotu Zachód – NYC (San Francisco – koszt ok. 800 zł; kupno biletu po stronie Klubu)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kosmiczny Road Trip od Niagary po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road Trip po kraju kangurów

Australia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kosmiczny Road Trip od Niagary po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy