USA

American Dream Trip
Wybierz termin

American Dream Trip

Poziomq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Roadtrip arrow

Wyprawa która skupia się na przejechaniu danego kraju i doświadczeniu najlepszych punktów na trasie. Długie godziny spędzone w samochodzie lub busie rekompensuje spora dawka przygód i zapierających dech w piersiach widokach. Najczęściej formuła self-drive – Ty jesteś kierowcą.

USA
bottom bottom

Plan wyprawy

Los Angeles
arrow
Horseshoe Bend
arrow
Las Vegas
arrow
Zion National Park
arrow
Kanion Bryce
arrow
Arches National Park
arrow
Monument Valley
arrow
Kanion Antylopy
arrow
Wielki Kanion
arrow
Sequoia National Park
arrow
Yosemite National Park
arrow
San Francisco
arrow
Nowy Jork
arrow

Spełnij American Dream Trip

USA trip to podróż wymagająca. Przez dwa tygodnie będziemy spać niemal codziennie w innym miejscu i spędzać wiele godzin w aucie, ale jesteśmy przekonani, że widoki, które będziemy mijać po drodze i te, które zobaczmy po dotarciu na miejsce, w pełni zrekompensują niedogodności wynikające z ciągłego przemieszczania się. Później przeniesiemy się na tydzień do Nowego Jorku. Spełnimy swój „American Dream Trip” i zapewniamy, że będzie to niesamowita przygoda.

arrow
WILD WILD WEST

Los Angeles – filmowe Hollywood

Los Angeles to najludniejsze miasto Kalifornii – nazywane Miastem Aniołów pobudza wyobraźnię i kojarzy się z sukcesem, realizacją marzeń oraz gorącym słońcem. Z jednej strony drapacze chmur i wielkie biurowce, z drugiej – wielkie, piaszczyste plaże. Hollywood jako dzielnica miasta Los Angeles to najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Od samych początków istnienia było widać, że pełne słońca Hollywood jak magnes przyciąga amerykańskich filmowców.

arrow

Przejście aleją gwiazd – poczuj się jak gwiazda filmowa!

Szczególnie znanym miejscem jest Hollywood Walk of Fame – znane w Polsce jako Aleja Gwiazd. Ten brukowany chodnik, zawierający ponad 2400 pięcioramiennych gwiazd, upamiętnia znane osobistości świata show-biznesu. Co chwile można tam spotkać osoby szokująco dobrze kopiujące filmowe wizerunki gwiazd. Dzięki magii tego miejsca może i my sami poczujemy się jak gwiazdy. Nasz USA trip da nam przynajmniej namiastkę tego uczucia.

arrow

Horseshoe Bend – cud natury na środku pustyni

Niedaleko miasteczka Page w Arizonie znajduje się niezwykłe miejsce zwane Horseshoe Bend (w wolnym tłumaczeniu: podkowa). Przejdziemy wzdłuż rzeki, gdzie nic nie będzie wskazywało na to, że za chwilę zobaczymy kolejny cud natury – na samym środku pustyni Arizony! Rzeka Kolorado wyrzeźbiła ten kształt meandrując przez tysiące lat pośród łupkowych i piaskowych skał. Rzeka płynąca w kanionie „Glen Canyon” zakręca, zawijając się o 270°, i tworzy przepiękny punkt widokowy uwieczniany na setkach fotografii – niedługo może również na Waszych!

arrow

Arches National Park – spektakl światła i cieni

Park z naturalnymi łukami skalnymi w Stanie Utah idealnie oddaje charakter i piękno tego stanu USA. Promienie słoneczne, padające o różnych porach dnia na skalne kształty, ukazują przeróżne ich barwy. Arches National Park to malownicze miejsce, które ciągle zaskakuje. Zdecydowanie można stwierdzić, że wspaniały spektakl światła i cieni, rozgrywający się pośród skał tego parku narodowego, jest przysłowiowo wart „miliony dolarów”! Nie moglibyśmy odmówić sobie odwiedzenia tego miejsca w czasie podczas naszego USA trip!

arrow

Grand Canyon – spektakularny cud natury

Zdecydowanie MUST TO SEE! Trudno sobie wyobrazić, by American Trip z prawdziwego zdarzenia, mógł się odbyć bez tego punktu programu. Wielki Kanion bezapelacyjne zalicza się do najciekawszych miejsc świata. Został on wpisany na listę dziedzictwa UNSECO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Nie tylko z tego powodu warto odwiedzić Kanion Kolorado, ale również choćby po to, aby przekonać się, jakie niezapomniane wrażenia potrafią wywołać tak monumentalne dzieła przyrody. Na jego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Bez względu jednak na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających Wielki Kanion, jak wiele przeczytałeś na jego temat – tak naprawdę nic nie jest w stanie przygotować Cię na widok, który zobaczysz!

Gooseneck – Mexican Hat

Gooseneck State Park, znajduje się w stanie Utah, tuż obok miejscowości Mexican Hat. Widoki zapierają dech w piersiach! Niewielka rzeka San Juan River w niezwykły sposób meandruje pośród pustynnego krajobrazu – a to będziemy oglądać z położonego 300 m wyżej urwiska.

arrow

Monument Valley – dolina na granicy dwóch stanów

Słynna Dolina Monumentów w Arizonie to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Ta gigantyczna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością. Kruche skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność i ciemnogranatowe niebo zawieszone wysoko ponad głowami – dla tych widoków warto tu przyjechać.

arrow

Bryce Canyon – formacje z czerwonego piaskowca

W południowej części stanu Utah znajduje się kolejne dzieło sztuki. Wszystkie te osobliwe formacje z czerwonego piaskowca stworzone są na przestrzeni tysięcy lat przez matkę naturę: wąskie parowy nazywane „slot canyons”, niesamowity las strzelistych minaretów skalnych zwanych hoodoos, wieżyczki, mury, łuki i okna. Wiatr, pogoda i woda – budowniczowie tych genialnych form erozyjnych stworzyły w kanionie potężne „amfiteatry”, usiane filigranowymi tworami skalnymi, mieniącymi się w słońcu ciepłymi barwami – od łososiowego po krwistą czerwień! Miejsce to znane jest też z idealnej wręcz widoczności i przejrzystości powietrza.

arrow

Yosemite National Park – największe drzewa świata

USA Road Trip zatrzyma się również w Parku Narodowym Yosemite. To ponad 3018 km² cudownego krajobrazu w zachodniej części gór Sierra Nevada w Kalifornii. Słynie z tak zwanych „Złotych Wodospadów” i niesamowitych szlaków trekkingowych prowadzących między innymi do punktów widokowych El Captain. To nie wszystko! Park szczyci się największym polodowcowym kanionem na świecie. Na stokach gór rosną legendarne sekwoje. Gigantyczne sekwoje mamucie są największymi drzewami świata pod względem objętości i masy. To największe organizmy żyjące na Ziemi! Nasz USA trip nie mógłby się odbyć bez zobaczenia tych cudów natury.

arrow

Antelope Canyon – abstrakcyjne kształty

Można śmiało powiedzieć – prześliczne, wręcz nieprawdopodobne, aczkolwiek jak najbardziej realistyczne dzieło matki natury. Abstrakcyjne kształty, drążone przez wiatr i wodę przez tysiące lat w czerwonych Skałach Navajo Sandstone, wprawiły nas w osłupienie. Forma, barwa, kształt – wszystko to wygląda bardziej jak gigantyczne dzieło sztuki niż wnętrze kanionu. Precyzyjnie ukształtowane, idealnie wyprofilowane, fenomenalnie oświetlone. Gwarantujemy, że Kanion Antylopy skradnie Wasze serca!

SEQUOIA & KINGS CANYON NATIONAL PARK – nieśmiertelne drzewa

Jest to jeden z najstarszych chronionych obszarów w Stanach Zjednoczonych. Obejmuje swoimi granicami najwyższe szczyty gór Sierra Nevada z kulminacją Mount Whitney (4421 m n.p.m.), największe drzewa rosnące na świecie i kanion, który jest głębszy nawet od Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Sekwoje, a właściwie mamutowce olbrzymie, pod względem masy nie mają sobie równych na Ziemi. Ich średnica potrafi mieć szerokość trójpasmowej drogi, sama kora ma kilkadziesiąt centymetrów grubości, a najstarsze okazy liczą nawet 3 tys. lat! Sekwoje są właściwie nieśmiertelne ze względu na skład chemiczny ich drewna i kory.

arrow

San Francisco – miasto w chmurach

Położone na 42 wzgórzach miasto zajmuje 124 km² pagórkowatego obszaru na krańcu wąskiego półwyspu.
W przeciwieństwie do innych miast, które rozrastają się bez przeszkód, San Francisco jest ograniczone z trzech stron wodami oceanu i zatoki, co sprawia, że musi rozwijać się
w inny sposób. Tak powstało miasto nowoczesne, modne
i o niekonwencjonalnym charakterze! Osnute wieczną mgłą
i barwnymi legendami, stanowi epicentrum ekscentryczności. Intryguje i przyciąga obietnicą sukcesu, bogactwa i przygody, oszałamiając jednocześnie naturalną urodą.

arrow

Las Vegas - stolica rozrywki

Las Vegas kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami i luksusowymi hotelami. Miasto, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. To właśnie tam wybierzemy się na nocny spacer po odcinku Las Vegas Boulevard o długości 6,8 kilometra, znanego jako the Strip. Na jednej ulicy można popływać gondolą, zobaczyć o połowę mniejszą Wieżę Eiffla, czy „przenieść się” do Egiptu. Sprawdźmy to! American Trip nie byłby pełen bez tej przygody!

arrow

Santa Monica - kwintesencja Kalifornii

Czy jest coś, co kojarzy się z Kalifornią bardziej niż oblana słońcem i porośnięta wysokimi palmami piaszczysta plaża? Podczas wyprawy odwiedzimy słynne Santa Monica! Miasto słynie z szerokich, długich plaż, licznych sklepów i historycznego molo –Santa Monica Pier. Wiele osób przyjeżdża tam również po to, aby zobaczyć słynny znak informujący o końcu Drogi 66. Jesteśmy pewni, że mierząca 3,5 mili plaża Santa Monica stanie się jednym z Twoich ulubionych miejsc w całym USA!

Nowy Jork

TIMES SQUARE - SERCE MANHATTANU

Nowy Jork przez wielu uważany jest za stolicę świata, a Times Square za jego nieustannie bijące serce. To tutaj odniesiemy wrażenie, że gramy pierwszoplanową rolę w filmie. Na Times Square można poczuć, że Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie zasypia. Jednych intryguje, innych zachwyca, a jeszcze innych przeraża morze turystów, przelewających się tutaj codziennie – w tych skrajnościach jedno jest pewne – trzeba to zobaczyć na własne oczy! Musimy tylko uważać na kręcącą się w pobliżu Myszkę Miki, która każe sobie zapłacić za całusa 20 dolarów! Ale czy moglibyśmy odpuścić miejsce w czasie wypadu zwanego American Trip?

arrow

Wall Street – finansowe centrum świata

Wall Street to nie tylko nazwa ulicy, ale jest to też personifikacja całego systemu finansowego Stanów Zjednoczonych. Swoje miejsce mają tutaj główne siedziby największych banków i innych organizacji finansowych. To właśnie Wall Street była świadkiem inauguracji pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga Washingtona w 1789 r. To tutaj przyjęto też Kartę Praw Stanów Zjednoczonych. See you there!

arrow

Greenwich Village – spokój w wielkim mieście

Na naszej liście mamy niezwykle wygodną pod względem lokalizacji Greenwich Village, która dodatkowo podkreślona jest eklektyzmem mieszkańców: kreatywni studenci college, zaangażowani ludzie pracy i ciekawi goście to częsty widok na otoczonych drzewami ulicach tej dzielnicy. Czuć tu aurę prywatności, choć nadal ma się świadomość mieszkania w wielkim mieście. W Greenwich Village piekarze i sprzedawcy w spożywczym wiedzą, jak masz na imię, ale jeśli wolisz zachować anonimowość – to blisko stąd do tłumów metropolii.

arrow

Top of the Rock – jedyny taki taras widokowy

Już od samego wejścia wita nas przepiękny kryształowy żyrandol przygotowany przez firmę Swarovski. Na tarasy widokowe na 67, 69 i 70. piętrze gości zawozi winda z przeszklonym sufitem i zajmuje to niewiele dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Na górze znajdziemy się w bajkowym świecie zawieszonym 260 metrów nad ziemią! Tarasy widokowe na Top of the Rock odgrodzone są jedynie ścianami z grubego szkła, jest to więc doskonałe miejsce do robienia zdjęć wspaniałej panoramy miasta.

arrow

Most Brookliński – symbol Nowego Jorku

Most Brookliński jest architektonicznym dziełem sztuki łączącym Manhattan z Brooklinem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku znany z pocztówek i filmowych scenerii. Most Brookliński ma 1,825 metrów długości – to będzie niesamowity spacer, który poprowadzi nas na malowniczą ulicę Brooklyn Heights Promenade – najczęściej filmowaną promenadę świata, z której będziemy podziwiać oszałamiający widok na Manhattan. Następnie udamy się na DUMBO – miejsce pomiędzy Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge, aby obejrzeć zachód słońca, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Soho – modna dzielnica

Ogromnie popularne Soho wita tłumy, którym mody nigdy dość i zaprasza na zakupy pierwszej klasy. Okolica, słynąca z niekończących się ulic pełnych drogich butików i urokliwej atmosfery, to modne miejsce spotkań, które przyciąga celebrytów i modelki, pragnących zmieszać się z tłumem. Oddalimy się nieco od centrum, by zobaczyć malownicze uliczki Soho – coraz cichsze i bardziej spokojne.

arrow

WASHINGTON SQUARE – miejsce spotkań

Warto także skusić się na spacer do przepięknego Washington Square – jednego z najbardziej znanych parków Nowego Jorku. Ze względu na to, że park znajduje się w bliskim sąsiedztwie New York University, dzielnicy mieszkaniowej oraz domów towarowych i klubów, jest on głównym miejscem spotkań różnorodnych grup społecznych: od studentów NYU, muzyków, szachistów, aż po protestujących w rozmaitych sprawach.

arrow

Meatpacking district – życie nocne

W nocy brukowane uliczki i zaadaptowane ceglane budynki nadają Meatpacking District aury z innego świata i dopiero wtedy okolica naprawdę ożywa. Kobiety w krótkich spódniczkach, mężczyźni w uperfumowanych koszulach, którzy imprezują i piją aż do świtu, mnogość butików galerii i kawiarni. Nic dziwnego, że Meatpacking District cieszy się takim zainteresowaniem!

arrow

Brooklyn – słynna dzielnica

Zwiedzając Nowy Jork, nie pominiemy słynnego Brooklynu. Nowojorskie bajgle w Rabithole Bakery and Bistro i żydowska dzielnica jakby przeniesiona w czasie z XIX w. to tylko nikła część brooklyńskich smaczków turystycznych!

arrow

BRONX I HARLEM – KOLEBKA KULTURY AFROAMERYKAŃSKIEJ

Odwiedzimy też kolejną z pięciu dzielnic NYC – Bronx oraz północną część Manhattanu, kolebkę kultury Afroamerykańskiej, czyli Harlem. Będziemy mieli okazję zwiedzić tam niezwykle klimatyczny kompleks Uniwersytetu Columbia, przemierzyć 125 ulicę, która w fenomenalny sposób oddaje klimat dzielnicy, zajrzymy do legendarnego teatru Apollo oraz wstąpimy na mszę gospel, a na koniec dnia spoczniemy w jednym z legendarnych lokali jazzowych, gdzie przed laty miały okazję występować największe ikony tego gatunku.

arrow

Noclegi

Podczas naszej amerykańskiej przygody spać będziemy w motelach w pokojach 4-osobowych. W hotelach w USA nie ma w standardzie łóżek pojedynczych, dlatego trzeba przygotować się na konieczność spania na dużych łóżkach podwójnych. Noce w klasycznych motelach pozwolą nam poznać prawdziwy amerykański klimat niczym z “filmów drogi”. Spędzimy również 4 noce na kempingach pod namiotem. W Nowym Jorku możliwy nocleg w wynajętym domu na wyłączność, więc konfiguracja sypialni i łóżek może być różna.

 

 

arrow

Transport

Wyprawa po Stanach Zjednoczonych to prawdziwy Road Trip! Będziemy poruszać się wynajętymi samochodami 7-osobowymi lub 5-osobowymi; przeważnie wyposażonymi w automatyczną skrzynię biegów.

Uczestnicy oraz lidera prowadza auta na zmianę. Ochotników prosimy o zadeklarowanie chęci prowadzenia auta pisząc na maila lub wpisując numer prawa jazdy w polu podczas zgłaszania się na wyprawę. Gwarantujemy, że warto prowadzić samochody w USA – dostarcza to jeszcze więcej fantastycznych wrażeń! Amerykańskie drogi są proste i szerokie, a widoki z pierwszego miejsca w aucie jeszcze bardziej zachwycają!

Pamiętajcie, czym więcej kierowców tym większy komfort kierujących.

arrow

Przysmaki prosto z USA

Będąc w Nowym Jorku, nie sposób nie zjeść rozsławionych na cały świat hot dogów. Najlepsze, podobno można zjeść w Nathan’s gdzie podaje się je z musztardą, ketchupem, serem, majonezem, salsą, chilli lub kapustą kiszoną. Obowiązkowo trzeba spróbować też burgerów, bajgli, a na deser zjeść nowojorski sernik. W Nowym Jorku oczywiście znajdziemy też restauracje serwujące potrawy ze wszystkich zakątków świata, także dla każdego znajdzie się coś co przypadnie mu do gustu!

arrow
Atrakcje dodatkowe

Cable Car w San Francisco

Jedną z głównych atrakcji San Francisco są nieprzerwanie od 1922 roku kursujące  po stromych ulicach miasta tramwaje liniowe. Przejażdżka tramwajem pozwoli odbyć niezapomnianą przejażdżkę, przy okazji podziwiając uroki miasta. Zasada działania tramwaju liniowego jest praktycznie taka sama jak zasada działania kolejki górskiej, z tym że w przypadku tramwaju liniowego, linka umieszona jest pod wagonem, a nie nad nim.

 

Cena: 8 USD

arrow

Kasyno w Las Vegas

Minimalny koszt wejścia wynosi 20 USD. Wizyta w Las Vegas nie może odbyć się bez  hazardu! Chętni mogą wejść do kasyna i spróbować swoich sił w grach karcianych lub na urządzeniach. Wejście do kasyna jest dozwolone od 21 roku życia.

 

Cena: 20 USD

arrow

Wycieczka do Waszyngtonu

Całodniowa wycieczka podczas której zwiedzimy stolicę Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy między innymi: Biały Dom, National Air and Space Museum, pomnik Waszyngtona oraz Lincolna.

 

Cena: ok. 170 USD

arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Nocne życie Las Vegas  Las Vegas to imprezowy punkt na mapie USA. Nie trzeba być jednak miłośnikiem szalonych klubów i dyskotek, ...

Nocne życie Las Vegas 

Las Vegas to imprezowy punkt na mapie USA. Nie trzeba być jednak miłośnikiem szalonych klubów i dyskotek, żeby odkryć urok jego nocnego życia. Po zmroku impreza “wychodzi” na ulice miasta, a całą”Stolicę Rozrywki” wypełniają światła neonów, taneczna muzyka i radosny tłum imprezujących ludzi. To po prostu trzeba przeżyć!

arrow
SPRÓBUJ:

Najlepsze burgery i BBQ świata Czym byłaby wizyta w Stanach Zjednoczonych bez zjedzenia porządnego burgera z podwójną wołowiną? Ob...

Najlepsze burgery i BBQ świata

Czym byłaby wizyta w Stanach Zjednoczonych bez zjedzenia porządnego burgera z podwójną wołowiną? Obiecujemy, że burgery w USA są najlepszymi na świecie, a tutejszy sos Barbeque to niebo dla podniebienia. Porcje są zdecydowanie większe niż u nas, więc na głód na pewno nie będziemy narzekać!

arrow
ODETCHNIJ:

Santa Monica – kalifornijskie plaże Kalifornia w wersji plażowej potrafi zawrócić w głowie! Słynna plaża w Santa Monica jest nie t...

Santa Monica – kalifornijskie plaże

Kalifornia w wersji plażowej potrafi zawrócić w głowie! Słynna plaża w Santa Monica jest nie tylko piękna, ale i idealnie zadbana, co sprzyja odpoczynkowi na jej jasnych piaskach. Miejsce to przyciąga również tych, którzy lubią spędzać wolny czas w sposób aktywny: biegając, grając siatkówkę plażową czy surfując.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Szlaki trekkingowe w Yosemite National Park Jeśli lubisz wyzwania, to coś dla Ciebie. Sprawdź swoją kondycję na niesamowitych szla...

Szlaki trekkingowe w Yosemite National Park

Jeśli lubisz wyzwania, to coś dla Ciebie. Sprawdź swoją kondycję na niesamowitych szlakach trekkingowych w Yosemite National Park, które prowadzą między innymi do punktów widokowych El Captain. Zadbaj o swoje ciało, jednocześnie napawając się niesamowitymi widokami dookoła.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykły road trip po USA!
icon Zobaczysz najpiękniejsze miejsca zachodniego wybrzeża
icon Odwiedzisz 5 z 50 stanów Ameryki
icon Odkryjesz 7 zapierających dech w piersiach parków narodowych
icon Doświadczysz życia nocnego w Las Vegas… ew. Kac Vegas:)
icon Przejdziesz przez Hollywood Boulevard w „Mieście Aniołów”
icon Zrelaksujesz się na świetnych plażach, w tym Santa Monica!
icon Zjesz najlepsze burgery i BBQ świata
icon Zobaczysz Golden Gate i tramwaje w San Francisco
icon Odkryjesz miasto, które nigdy nie śpi – poczujesz klimat NY
icon Poczujesz prawdziwy klimat Bronxu podczas koncertów jazzowych
icon Zwiedzisz najbardziej niesamowite muzea świata
icon Złapiesz żółtą taksówkę
icon Wybierzesz się na kultową sztukę na Broadwayu
icon Wjedziesz na 86. piętro Empire State Building, by podziwiać panoramę NY
icon Odpoczniesz się w Central Parku, a może i spotkasz swoją ulubioną gwiazdę!
icon Spędzisz czas z ludźmi, którzy jak Ty kochają podróże i swoje "marzenia zamieniają we wspomnienia"
arrow

Liderzy wyprawy

Natalia
Kędra
Natalia
Dziengo
Agata
Sadovska
Paweł
Urbanek
Magdalena
Gudzińska
Krzysztof
Pruszyński
Marcin
Szramka
Ewa
Brożek
Radosław
Pawlak

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie “Szkolenie Liderów” oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

arrow
informacje dodatkowe

PROMESA WIZOWA

 

Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. ESTA to elektroniczne zezwolenie na wjazd do USA. Wniosek o wydanie tego pozwolenia składa się przed wyjazdem, nie krócej niż na 72 godziny przed wylotem. Dla bezpieczeństwa lepiej jest to zrobić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Aby wypełnić wniosek, będziesz potrzebować paszportu i karty kredytowej. ESTA ważna jest maksymalnie przez 2 lata.

Wniosek znajdziesz na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/

 

Uwaga! Osoby, które od 1 marca 2011 odwiedziły Iran, Irak, Koreę Północną, Sudan, Syrię, Libię, Somalię i Jemen, mogą spotkać się z odmową ESTA i w takim przypadku konieczne będzie ubieganie się o wizę turystyczną.

 

Więcej informacji: https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=en

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

 

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

BER/WAW ?
Berlin/Warszawa
Plane
LAX/SFO
Los Angeles/San Francisco

Powrót:

JFK/EWR ?
New York/Newark
Plane
BER/WAW
Berlin/Warszawa
Cena biletu
3400 - 4800 PLN ?

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany. Dodaj podczas zamówienia.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w miastach (motele i hostele) w pokojach 2-4 osobowych z łóżkami podwójnymi

o

noclegi w terenie pod namiotem (pola campingowe przy parkach narodowych)

o

sprzęt campingowy (namioty 4 osobowe, maszynki gazowe, gaz do gotowania)

o

wynajem aut na cały okres wyjazdu 14 dni (bez NY)

o

paliwo na całej trasie

o

opłaty drogowe, mostowe, parkingi

o

wjazd do Monument Valley

o

wejście do Goosenecks State Park

o

wstępy do Parków Narodowych:

o

Grand Canion National Park

o

Yosemite National Park

o

Arches National Park

o

Bryce National Park

o

Zion National Park

o

Sequoia National Park

o

Antelope Canyon

o

niezbędnik Solisty

o

A ponadto, w Nowym Jorku (dotyczy: Opcja USA Zachód + NYC):

o

przejazdy po mieście metrem na 6 dni

o

tranferu lotniskowego

o

wjazd na taras widokowy Empire State Building lub Top of the Rock

o

niesamowite miejsca NY!

o

opiekę doświadczonego lidera

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

arrow

Cena nie zawiera:

x

wyżywienia

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

bagażu rejestrowanego

x

przelotu Zachód – NYC z bagażem podręcznym (Koszt od 1200 zł; kupno biletu po stronie Klubu. Bagaż nadawany płatny na lotnisku ok. 35 USD.)

x

promesy wizowej do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)

x

dodatkowych atrakcji (m.in. Washington / zakupy w New Jersey)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Icon Zostało 1 ostatnie miejsce
USA Zachód
18.04.23 - 02.05.23
Lider Radosław Pawlak
Cena lotu 4300 PLN
Cena wyprawy 10600 PLN
Icon
Icon Zostały 4 ostatnie miejsca
USA Zachód + NYC
18.04.23 - 08.05.23
Lider Radosław Pawlak
Cena lotu 4300 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Icon Zostało 1 ostatnie miejsce
USA Zachód
10.05.23 - 24.05.23
Lider Agata Sadovska
Cena lotu 3900 PLN
Cena wyprawy 10600 PLN
Icon
Icon Zostały 2 ostatnie miejsca
USA Zachód + NYC
10.05.23 - 30.05.23
Lider Agata Sadovska
Cena lotu 3800 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Icon Zostały 4 ostatnie miejsca
USA Zachód
01.06.23 - 15.06.23
Lider Natalia Kędra
Cena lotu 4800 PLN
Cena wyprawy 10600 PLN
Icon
USA Zachód + NYC
01.06.23 - 21.06.23
Lider Natalia Kędra
Cena lotu 3800 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
USA Zachód
15.06.23 - 29.06.23
Lider Paweł Urbanek
Brak miejsc
Icon
USA Zachód + NYC
15.06.23 - 05.07.23
Lider Paweł Urbanek
Cena lotu 3600 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
USA Zachód
11.07.23 - 25.07.23
Lider Natalia Dziengo
Brak miejsc
Icon
USA Zachód + NYC, WYLOT: WARSZAWA, BAGAŻ 20 KG
11.07.23 - 31.07.23
Lider Natalia Dziengo
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
USA Zachód
17.07.23 - 31.07.23
Lider Krzysztof Pruszyński
Brak miejsc
Icon
USA Zachód + NYC, WYLOT: WARSZAWA, BAGAŻ 20 KG
17.07.23 - 06.08.23
Lider Krzysztof Pruszyński
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
USA Zachód
01.08.23 - 15.08.23
Lider Solistowy Lider
Brak miejsc
Icon
USA Zachód + NYC, WYLOT: WARSZAWA, BAGAŻ 20 KG
01.08.23 - 21.08.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3900 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
USA Zachód
17.08.23 - 31.08.23
Lider Marcin Szramka
Brak miejsc
Icon
USA Zachód + NYC, WYLOT: BERLIN, BAGAŻ 20 KG
17.08.23 - 06.09.23
Lider Marcin Szramka
Cena lotu 3700 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
USA Zachód + NYC, WYLOT: WARSZAWA, BAGAŻ 20 KG
05.09.23 - 25.09.23
Lider
Cena lotu 3400 PLN
Cena wyprawy 13200 PLN
Icon
Icon Zostało 1 ostatnie miejsce
USA Zachód
05.09.23 - 19.09.23
Lider Agnieszka Zalewska
Cena lotu 3500 PLN
Cena wyprawy 10600 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next