Sylwester Jordania

Noworoczna impreza na Marsie
Wybierz termin

Noworoczna impreza na Marsie

Lider: Marcin Glądała

Noworoczna impreza na Marsie

Jak witać Nowy Rok, to z przytupem! Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową imprezę z marsjańskimi krajobrazami – sylwester w Jordanii na pustyni! Za nami już dwie edycje Noworocznej Imprezy na Marsie! Ponad 500 osób witało z nami Nowy Rok na pustyni Wadi Rum. Doświadczymy nocy „na Marsie”, śpiąc na pustyni o kosmicznym krajobrazie. Przemierzymy niezwykłą pustynię Wadi Rum, odkrywając jej najbardziej bajeczne zakamarki. Zobaczymy perłę Jordanii, jaką jest Petra — fascynujące starożytne miasto wykute w skale. Odpoczniemy na plażach Morza Martwego i rozwiążemy krzyżówkę, leżąc na plecach na jego tafli. Natomiast wisienką na torcie będzie nurkowanie i podziwianie rafy koralowej w przejrzystej wodzie Aqaby. Uroków wyjazdu na sylwester w Jordanii zaznawać będziemy w małych podgrupach, po czym spotkamy się z resztą Solistów, aby wspólnie hucznie przywitać Nowy Rok! Już teraz wyrusz z nami na pustynnego Sylwestra w Jordanii i przeżyj przygodę swojego życia!

#SoliściTeam

Poziomq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

JORDANIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Amman
arrow
Wadi Rum
arrow
Morze Martwe
arrow
Petra
arrow
Akaba
arrow

Słowo od koordynatora wyjazdu:

Pierwszy raz do Jordanii trafiłem przypadkiem i jak to w życiu często bywa, z niespodziewanych i nieplanowanych chwil rodzą się wielkie rzeczy. Był to spontaniczny, prywatny wyjazd sylwestrowy. Już wtedy czułem, że to nie będzie moja ostatnia wizyta w tym kraju.

 

Po wprowadzeniu tego kierunku do oferty Klubu Podróżników Soliści oraz organizacji dwóch edycji legendarnego już sylwestra – w Jordanii czujemy się jak w domu. W tym miejscu, wspólnie z naszymi jordańskimi przyjaciółmi chciałbym serdecznie zaprosić poszukiwaczy przygód i dobrej zabawy na kolejną edycję noworocznej wizyty na Marsie!

 

Przed Wami dopieszczone programy, wyselekcjonowane hotele, najpiękniejsze i najważniejsze miejsca Jordanii oraz camp z majestatyczną osmańską fortecą, gdzie wspólnie przywitamy Nowy Rok! O oprawę muzyczną zadbają najlepsi DJ z Polski. Już nie mogę się doczekać powrotu na Wadi Rum!

 

Do zobaczenia na miejscu!
Marcin Glądała, COO&Board Member

arrow
Sylwester w Jordanii – 8 dni wyjątkowej przygody

Co Cię czeka podczas sylwestra w Jordanii?

icon Impreza sylwestrowa na pustyni ze znakomitymi DJ'ami z Polski
icon Eksploracja Jeepami pustyni Wadi Rum
icon Noc na najpiękniejszej pustyni świata
icon Zwiedzanie ikony Jordanii - skalnego miasta Petry
icon Zwiedzanie Ammanu - stolicy Jordanii
icon Przejazd do nadmorskiego miasta - Akaba
icon Relaks i opalanie się na piaszczystych plażach Akaby
icon Podziwianie tutejszej rafy koralowej (dla chętnych)
icon Relaks i kąpiel w Morzu Martwym
icon Wyjątkowe noclegi w wyselekcjonowanych hotelach
icon Ładowanie akumulatorów na kolejny, ekscytujący Nowy Rok!
arrow

LINE-UP 2022/23

Sylwester na Wadi Rum zapowiada się po prostu epicko! Podczas sylwestrowej imprezy będziemy mieli okazję bawić się w rytm muzyki takich artystów jak:
🎤 Jarecki
🎧 DJ BRK
🎧 Spisek Jednego 

To właśnie oni zadbają o najlepsze kawałki podczas sylwestrowej nocy. Jesteśmy przekonani, że z tak dobraną ekipą parkiet nie pozostanie pusty ani na sekundę. To będzie naprawdę niezapomniana muzyczna noc! Nowy Rok z pewnością przywitamy z przytupem, ale to cały program sprawia, że ten wyjazd będzie wyjątkowy.

arrow

JARECKI

Wokalista i raper, członek zespołu muzycznego Kulturowa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. W tym samym roku razem z DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki.

 

Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJem BRK. Na swoim koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych.

 

Najnowszy album artysty ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music. Płyta wg portalu Interia została wybrana jednym z pięciu najlepszych albumów zeszłego roku. Została również nominowana do nagrody Fryderyki.

arrow

DJ BRK

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów, producentów muzycznych, a także raper, wokalista i inżynier dźwięku. Założyciel kultowego studia nagraniowego – Kurnik Studio w Opolu. Laureat i zdobywca niezliczonej liczby konkursów, nagród i wyróżnień zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

 

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak: Jarecki, Grubson, Kamil Bednarek, Vito Bambino, IGO, Mrozu, Tatiana Okupnik, Andrzej ‘Piasek’ Piaseczny, Fantan Mojah, Capleton, KRS One. Występował na największych polskich scenach muzycznych jak Opene’r Festival czy Męskie Granie.

arrow

Spisek Jednego

Od lat Spisek to uznany producent i DJ, który współtworzył wiele projektów artystycznych – poza solową twórczością czy współpracy z Pauliną Przybysz, W.E.N.Ą. Otsochodzi oraz Spinachem. Wśród największych dokonań artysty należy wymienić Fryderyka w kategorii muzyka elektroniczna za płytę Pauliny Przybysz “Chodź tu”, którą współprodukował. Utwory Piotrka możecie znaleźć także na płytach Flirtini „Heartbreaks & Promises”. Regularnie gości na scenach największych festiwali muzycznych w Polsce: Open’er czy Tauron Nowa Muzyka.

 

Jego produkcje można było usłyszeć m.in. na płytach Tego Typa Mesa, Otsochodzi, Schaftera oraz na kultowych już kompilacjach Niewidzialna Nerka, czy Flirtini.

arrow

Rozgwieżdżona Jordania – sylwester na pustyni

Ciemne, niemal czarne niebo usłane tysiącem błyszczących gwiazd, niewyobrażalna cisza i majestatyczne piaszczyste bezkresy. Nocleg na pustyni Wad Rum będzie niezapomnianym przeżyciem! Zadbaliśmy o to, by ta jedna wyjątkowa noc w roku była niezapomniana! Jordania na sylwestra to czas spędzony na piaskach pustyni Wadi Rum. Spać będziemy w luksusowym campie Sinam Desert Resort, a bawić w klimatycznej osmańskiej fortecy.

Imprezę rozpoczniemy suto zastawionym bufetem bogatym w tradycyjne jordańskie dania oraz lokalne smakołyki i desery. Następnie, jak przystało na sylwester, Jordania rozkołysze nas zabawą do białego rana! Najlepsze kawałki zagrają znakomici DJ-e z Polski, którzy zadbają o to, aby parkiet nie pustoszał aż do świtu – to wszystko w otoczeniu najpiękniejszych krajobrazów Jordanii!

Tradycyjny sylwester w Jordanii – energetyczna kolacja na całonocną zabawę

arrow

Tańce i beduińska muzyka – spektakl dla oczu i uszu

W klimat nocy sylwestrowej wprowadzi nas lokalna trupa beduińskich muzyków. Klimatyczny pokaz tańca, muzyki i śpiewu, jakim szczyci się Jordania, oficjalnie rozpocznie sylwester. Muzyka jordańska jest ściśle powiązana z regionem – dźwięki Syrii, Egiptu, Palestyny, Iraku oraz Izraela. Region ten ma podobną kulturę, ze względów historycznych, a zwłaszcza przez Beduinów i Palestyńczyków i niewątpliwie słychać te połączenia w dźwiękach “pustynnych” instrumentów. Ten niesamowity lokalny akcent jest nieodłączną częścią Sylwestra na Marsie!

arrow

Impreza z DJ'em – Szalona Jordania i sylwester w osmańskiej fortecy

Nowy Rok przywitamy, tańcząc na pustyni! Na naszej imprezie nie zabraknie znakomitych polskich DJ-ów. Przygotujcie wygodne buty do tańca, bo zamierzamy balować aż po sam świt. A wszystko to w otoczeniu rozgwieżdżonego nieba, bezkresnej pustyni oraz nieziemskich widoków! Nasz ostatni Sylwester w Jordanii przeszedł nasze wszelkie oczekiwania! Muzyka ucichła, dopiero gdy pustynię oblały pierwsze promienie Słońca.

arrow

Nowy Rok jak z Baśni 1001 nocy

To, co Jordania proponuje na sylwestra, to nie tylko smaczna i lokalna kuchnia, pokazy beduińskich tradycji czy zabawa przy znakomitej muzyce do białego rana ale przede wszystkim WY! Ta noc będzie niczym z Baśni tysiąca i jednej nocy, więc dajcie ponieść się fantazji i zabierzcie ze sobą strój, który pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w sylwestrowy klimat rodem z orientalnego świata. Motyw Baśni 1001 nocy idealnie odda charakter tego legendarnego wydarzenia.

arrow

SINAM Desert Resort – MIEJSCE SYLWESTROWEJ IMPREZY

Noc sylwestrową spędzimy w luksusowym Sinam Desert Resort – niezwykle klimatycznym miejscu na pustyni Wadi Rum. Obiekt z każdej strony otaczają niezwykłe pustynne krajobrazy i magiczny bezkres, co tworzy niepowtarzalną atmosferę.

W jego obrębie znajdziemy tradycyjne beduińskie namioty oraz robiącą ogromne wrażenie osmańską fortecę, w której świętować będziemy nadchodzący Nowy Rok. Co więcej właścicielką obiektu jest znana restauratorka z Aqaby, a więc możemy spodziewać się tam pysznego jedzenia i zaskakujących lokalnych smaków. Chcesz doświadczyć tradycji i luksusu jakie łączy w sobie Jordania? Sylwester w SINAM Desert Resort jest właśnie dla Ciebie!

 

 

Wadi Rum – najpiękniejszy pustynny sylwester w Jordanii

Marzy Ci się podróż w kosmos? Jordania poniekąd spełnia to marzenie!  Pomarańczowe skały  i  czerwony piasek przypominają krajobrazy z Marsa! Nie bez powodu miejsce to zostało wybrane na lokalizację filmu “Marsjanin”. Wadi Rum zaskakuje, zachwyca i powala na kolana. Ogromna przestrzeń, przecinające wydmy stada wielbłądów, wysokie skały i niemal nierealne kolory piasku robią ogromne wrażenie. Chciałoby się wręcz rzec: “istny kosmos!”

 

 

 

WADI RUM – DZIKA PRZYGODA SAMOCHODAMI 4X4

Jordania na sylwestra to również wyjątkowa przygoda: przejazd jeepami po pustyni Wadi Rum! Wsiądziemy w samochody z napędem 4×4 i pojedziemy tam, gdzie nas tylko wzrok poniesie. Przemierzymy pustynne meandry, zajrzymy między piaskowe skały i zachwycimy stromymi wąwozami. Pustynne piaski, oblane słońcem skalne ściany i leniwie przechadzające się wśród nich wielbłądy to kwintesencja Jordanii!

 

arrow

Wschody czy zachody – najbardziej doświadczysz ich na pustyni

Zobaczenie wschodu czy zachodu słońca na pustyni to dla wielu podróżników jedno z marzeń, którego chcieliby doświadczyć choć raz w swoim życiu. W trakcie naszej wyprawy na sylwester w Jordanii będzie wiele okazji do podziwiania jednego z tych zjawisk. Widoki będą na pewno niezapomniane oraz zapierające dech w piersiach.

arrow

Herbatka z Habbakiem – sylwester i Jordania z przysmakiem beduinów

Najpyszniejszy trunek na gorące dnie to nic innego jak herbata z słodkiej bazylii – Habbak. Beduini spoczywają ten napar herbaciany w połączeniu ze sporą ilością cukru. Dostarczy Ci ona energii na cały dzień lub ogrzeje podczas wieczornego ogniska. Musisz spróbować!

arrow

Petra – 1 z 7 Cudów Świata

Podczas naszej wyprawy na sylwester w Jordanii, pustynia Wadi Rum nie będzie jedynym naszym celem. W odwiedzanych miejscach  przez nas nie może zabraknąć prawdziwej gwiazdy Jordanii, czyli Petry – jednego z najważniejszych zabytków tej części świata. Wykute  przez Nabatejczyków skalne miasto znajduje się na liście siedmiu nowych cudów świata oraz na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Petra ma niezwykłą historię, a jej architektura kryje w sobie wiele ciekawych elementów: m.in. świątynie, pałace, grobowce i teatr. Oprócz zwiedzania jej wnętrz warto też zatrzymać się na chwilę naprzeciwko wejścia, podziwiając wspaniałą jej budowę i staranność wykonania oraz niezwykłe kolory miasta, które w zależności od padania promieni słonecznych, często zmieniają intensywność swojej barwy.

Amman – biała stolica Jordanii

Po magicznej nocy, jaką zapewni nam Jordania na sylwestra, odbędziemy podróż do czasów starożytnych cywilizacji. Stolica Jordanii, intrygujące miasto, w którym nie znajdziemy charakterystycznego dla orientu bogactwa i zdobień, a starożytne budowle i ich pozostałości. Nazwa “biała stolica” nie wzięła się znikąd – domy budowane są z wapienia, przez co wyglądają jak rozrzucone  po wzgórzach białe klocki. Punktem obowiązkowym są: odrestaurowany amfiteatr, pozostałości po świątyni Herkulesa, ceramiczne rękodzieła oraz Rainbow Street, na której można usiąść w klimatycznej knajpce, zjeść tradycyjne lody czy spróbować kultowych już falafelów.

arrow

Góra Nebo – sylwester w Jordanii zwieńczony ponad Ziemią Obiecaną

Nebo to wzniesienie  w zachodniej Jordanii, w niewielkiej odległości od Morza Martwego. Najwyższy jej punkt znajduje się na wysokości 835 m n.p.m. Góra ta odegrała ważną rolę w Biblii. Wspomina o niej Mojżesz, który mówi: “Wstąp na tę górę Abarim: górę Nebo, w ziemi Moabu naprzeciw Jerycha, i spójrz na ziemię Kanaan, którą daję w posiadanie Izraelitom.” Obecnie stanowi ona przede wszystkim lokalizację  zakonu franciszkanów oraz punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

arrow

Madaba – miasto bizantyjskich mozaik

Madaba to miasto w północno-zachodniej Jordanii, mające ogromne znaczenie dla kultury kraju. W tutejszych kościołach znajduje się wiele wspaniałych bizantyjskich  mozaik. Najpopularniejszą z nich jest mozaikowa mapa Palestyny i Dolnego Egiptu zdobiąca posadzkę  prawosławnej bazyliki św. Jerzego. Obraz pochodzi  z VI wieku, a jego pierwotny rozmiar szacowany jest na ponad dwadzieścia metrów długości. Zachowany fragment mapy obejmuje obszar od Libanu na północy do delty Nilu na południu.

 

arrow

Morze Martwe – najmocniej zasolone

Jak widzi Ci się leżenie w morzu na plecach i czytanie gazety? A możesz masz ochotę bez najmniejszego wysiłku podziwiać obłoki, dryfując bezwiednie na tafli wody? W Morzu Martwym jest to możliwe! Jego wyporność jest bowiem tak duża, że zanurzenie w głębinach jest niemal niemożliwe. Wyprawa na sylwester w Jordanii ma na celu również błogi relaks, któremu możesz oddać się, leżąc lub siedząc na tafli. Przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

Kąpiel w Morzu Martwym – energia na huczny sylwester w Jordanii

W czasie pobytu w Jordanii będziemy mieć okazję zaznać relaksującej kąpieli w Morzu Martwym. Morze to charakteryzuje się wysokim poziomem zasolenia przez co nawet osoby, które nie potrafią pływać – z powodzeniem będą miały okazję unosić się na jego powierzchni. Będzie to idealny moment na zaznanie odrobiny relaksu oraz chwili wytchnienia tuż przed sylwestrowym szaleństwem.

arrow

Jordańskie plaże – ładowanie akumulatorów na Nowy Rok

Atrakcje, jakimi zachwyci nas Jordania to sylwester na pustyni, zwiedzanie Petry i Amman czy wejście na Górę Nebo – będą wymagały od nas sporo energii. Dlatego przed powrotem do zabieganej codzienności, odpoczniemy  na jordańskich plażach. Będzie okazja do nabrania pięknej opalenizny oraz kąpieli w Morzu Czerwonym. Odwiedzimy też Berenice Beach, która uznawana jest za najpiękniejszą plażę w okolicy Aqaby. Nie brakuje na niej  rajskich krajobrazów, tętniących życiem barów i możliwości uprawiania sportów wodnych. Tak rozpoczęty nowy rok, z pewnością będzie wspaniały!

arrow

Aqaba – raj dla nurków

Aqaba, która słynie z przejrzystej wody oraz bujnej podwodnej flory i fauny  jest przede wszystkim miejscem, które przyciąga nurków i snorkelowców. Pod wodą znaleźć można porozrzucane wraki statków i czołgów oraz całą gamę roślin i zwierząt. Z  pewnością jest to nie lada gratka dla doświadczonych nurków! Natomiast Ci mniej doświadczeni będą mogli podziwiać piękną rafę koralową oraz pływające dookoła żółwie z brzegu lub pływając z maską i rurką.

arrow
Atrakcje dodatkowe

NURKOWANIE Z BUTLĄ W AQABIE

Miłośnicy nurkowania będą mieli okazję zobaczyć jedną z najpiękniejszych raf koralowych na świecie! Wspaniała fauna i flora, wraki statków i piękne wybrzeże — tym zachwycają wody w Aqabie. Grupa zostanie podzielona ze względu na stopnie zaawansowania. Możliwość spróbowania nurkowania pierwszy raz w życiu!

 

2 nurkowania z butlą w Akabie – 390 zł
1 nurkowanie z butlą w Akabie – 330 zł

arrow

SNORKELING W AQABIE

Przygotowaliśmy też atrakcję dla osób, które nie mają doświadczenia w nurkowaniu z butlą, ale również chcą zajrzeć pod wody zatoki Aqaba. Snorkeling to idealna alternatywa! Przybrzeżna rafa bogata jest w piękną faunę i florę, a podziwiać ją można, korzystając ze zwykłej maski i rurki. W cenie atrakcji ujęty jest także lunch w formie grilla. Wspólnie wyruszymy statkiem na najlepsze spoty do podziwiania okolicznej rafy.

 

Snorkeling w Akabie z lunchem – 270 zł

arrow

Petra by night

Petra by night to niesamowite doświadczenie, które rozpoczyna się przejściem przez wąwóz Al Siq rozświetlony setkami lampionów i świec. Po krótkim spacerze między skałami wyłoni się Skarbiec Faraona, przy którym czeka nas klimatyczny pokaz, którego szczegółów nie będziemy Wam zdradzać! Ten spacer dostarczy Wam mnóstwa wrażeń, a widoku rozświetlonej Petry pod rozgwieżdżonym niebem długo nie zapomnicie.

 

Petra by night – 120 zł

arrow

Gotowi na przygodę życia?!

Sylwester na pustyni Wadi Rum to nie lada przeżycie! Gwiazdy świecą tutaj mocniej, przeżycia są bardziej intensywne. Dodajmy do tego jeszcze parę miejsc, które mamy na trasie m.in. zachwycającą Petrę czy górę Nebo i nie zapominajmy o wyjątkowej atmosferze solistowych wypraw. Nic nam do szczęścia więcej nie trzeba! Sylwester w Jordanii to propozycja przygody życia, którą będziesz wspominał przez lata.

arrow

WYJĄTKOWE NOCLEGI

W czasie naszej wyprawy noce będziemy spędzać w 3-5 gwiazdkowych hotelach o wysokim standardzie. Dostępne będą pokoje 2,3 i 4-osobowe. Na wybór poszczególnych miejsc noclegowych poświęciliśmy dużo czasu – tak, aby były one nie tylko komfortowe, ale i oddawały klimat Jordanii. W Aqabie czeka nas nocleg w hotelu położonym tuż przy plaży, a nad Morzem Martwym spędzimy noc w Dead Sea Spa Hotel.

arrow

Pustynne Namioty – Wygodne i komfortowe warunki

Do Waszej dyspozycji dane zostaną wygodne namioty 3-4 osobowe, w których jest prywatna łazienka, klimatyzacja i wszelkie udogodnienia konieczne do odpoczynku po całonocnej zabawie noworocznej. Namioty zostały urządzone w tradycyjnym jordańskim stylu.

 

Istnieje możliwość upgrade’u do nowych namiotów typu bubble tent.

arrow

Gwarancja noclegu w namiotach typu bubble tent

Zawsze marzyło ci się spanie w namiotach typu bubble tent? W noclegu, który w połączeniu z marsjańskim krajobrazem pustyni wygląda jak futurystyczna kolonia na Marsie? Teraz jest to możliwe. Skorzystaj z upgrade’u noclegowego! Jest to gwarancja miejsca w pokoju 4-osobowym typu bubble tent na pustyni Wadi Rum podczas noclegu w Noc Sylwestrową. W namiotach znajdują się łóżka pojedyncze oraz prywatna łazienka.

 

Cena: 200 zł za osobę

arrow

TRANSPORT

Podczas wyprawy przemieszczać się będziemy wygodnymi 30-osobowymi busikami wynajętymi w lokalnej, renomowanej firmie Jett Travel. Jest to największa firma transportowa w tej części bliskiego wschodu i zapewnia najwyższą jakość usług. W trakcie wyjazdu towarzyszyć nam będą lokalny kierowca oraz przewodnik.

arrow

LOKALNA KUCHNIA

Jordania to nie tylko wspaniałe krajobrazy i wyjątkowa kultura, ale i uczta dla naszego podniebienia! Najpopularniejszym regionalnym daniem jest mensaf, czyli gulasz z jagnięciny. Nie sposób pominąć również falafeli, czyli kotlecików z ciecierzycy oraz hummusu — pasty z ciecierzycy i tahini. W tym rejonie świata przepyszna jest również kawa, często serwowana z wodą różaną i kardamonem. Podczas wyprawy stołować będziemy się w lokalnych restauracjach oraz naszych miejscach noclegowych.

arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Magia Jordanii – tradycje Beduinów i niezwykła historia Jordania to magiczna kraina, która zachwyci nawet najbardziej wybrednego ...

Magia Jordanii – tradycje Beduinów i niezwykła historia

Jordania to magiczna kraina, która zachwyci nawet najbardziej wybrednego podróżnika. Przeżycie nocy sylwestrowej na pustyni Wadi Rum to coś, co zapamiętasz do końca swojego życia. Odkryjemy tradycje prawdziwych Beduinów i będziemy mieszkać w beduińskich namiotach. Poznamy historię Jordanii i zachwycimy zakamarkami skalnego miasta w Petrze.

arrow
Spróbuj:

Jordańska kuchnia– Zarb i wegetariańskie falafele Podczas całej wyprawy nie zabraknie próbowania lokalnej kuchni, bo czymże jest w...

Jordańska kuchnia– Zarb i wegetariańskie falafele

Podczas całej wyprawy nie zabraknie próbowania lokalnej kuchni, bo czymże jest wyjazd bez tradycyjnego jedzenia? Zobaczymy, jak wygląda beduińska odmiana grilla tzw. Zarb. Przygotowuje się go w specjalnie przygotowanym dole, który zasypuje się piaskiem i czeka kilka godzin. Dania, wbrew pozorom, po całym tym procesie smakują znakomicie! Nie zapomnimy też o falafelach, które smakują w Jordanii tak jak nigdzie indziej, a kosztują grosze.

 

arrow
Odetchnij:

Pustynia Wadi Rum – idealne miejsce, by odpocząć Nie znajdziesz lepszego miejsca na odpoczęcie od cywilizacji niż pustynia i...

Pustynia Wadi Rum – idealne miejsce, by odpocząć

Nie znajdziesz lepszego miejsca na odpoczęcie od cywilizacji niż pustynia i to w dodatku ta, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych! Sylwester to czas, kiedy często podsumowujemy poprzedni rok – Wadi Rum zapewni doskonałe warunki ku temu. Odpoczniemy, będziemy podziwiać niezwykłe niebo pokryte licznymi gwiazdami i zregenerujemy siły na kolejny rok pełny przygód.

arrow
Sprawdź się:

Aqaba – zobacz podwodny świat Podczas wyprawy zanurkujemy w wodach Morza Czerwonego, w zatoce Aqaba, gdzie odkryjemy wspania...

Aqaba – zobacz podwodny świat

Podczas wyprawy zanurkujemy w wodach Morza Czerwonego, w zatoce Aqaba, gdzie odkryjemy wspaniały podwodny świat. Bardziej wprawieni nurkowie podziwiać będą mogli rozsiane w głębinach wraki statków, a nurkowie-amatorzy bliższą brzegu zachwycającą rafę.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zobaczysz miliony gwiazd podczas noclegu na pustyni
icon Poznasz uczucie unoszenia się na powierzchni Morza Martwego
icon Zasmakujesz w tradycyjnej beduińskiej kuchni
icon Zwiedzisz skalne miasto Petrę - perłę Jordanii i obiekt znajdujący się na liście UNESCO
icon Zanurkujesz pośród raf koralowych oraz wraków statków
icon Wybawisz się do białego rana na pustyni w noc sylwestrową przy muzyce znakomitego DJ'a z Polski
icon Spędzisz komfortowo noce w wyselekcjonowanych hotelach
icon Odkryjesz, jak żyją lokalne społeczności w Jordanii - Beduini
icon Wypoczniesz na plażach przy Morzu Czerwonym
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Józek
Borowski
Hania
Zieleźnik-Rybak
Patryk
Chudoba
Michał
Jońca
Asia
Mangała
Grzegorz
Talar
Magdalena
Sobiak
Tomek
Stefanko
Agata
Sadovska
Aśka
Pytlewska
Magdalena
Gajewska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

autorski program wyjazdu

o

1 nocleg w Ammanie w 3* hotelu ze śniadaniem

o

1 nocleg w Wadi Musa w hotelu 3* ze śniadaniem blisko wejścia do Petry [dot. programu z Poznania]

o

2 noclegi w Wadi Musa w hotelu 3* ze śniadaniem blisko wejścia do Petry [dot. programu z Krakowa i Warszawy]

o

1 nocleg nad Morzem Martwym w 4* hotelu ze śniadaniem i kolacja z bezpośrednim dostępem do morza

o

1 nocleg nad zatoka Akaby w 5* hotelu ze śniadaniem [dot. programu z Warszawy]

o

2 noclegi nad zatoka Akaby w 5* hotelu ze śniadaniem [dot. programu z Krakowa i Poznania]

o

2 noclegi na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja [dot. programu z Poznania i Warszawy]

o

1 nocleg na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja [dot. programu z Krakowa]

o

wyjątkową imprezę sylwestrową w osmańskiej fortecy

o

kolację w formie szwedzkiego bufetu podczas imprezy Sylwestrowej

o

nagłośnienie i oświetlenie podczas zabawy sylwestrowej

o

oprawę muzyczną/DJ-a w trakcie imprezy sylwestrowej

o

wycieczkę samochodami z napędem 4x4 po pustyni Wadi Rum

o

miejsce w wynajętym busie z kierowcą

o

paliwo na całej trasie wyprawy

o

mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x 25 cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20xm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

lokalnego przewodnika w trakcie całego programu

o

paliwo na całej trasie

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

opiekę certyfikowanego polskiego lidera

o

pakiet Solisty

o

składkę na TFG i TFP

o

Opłaty klimatyczne i podatki

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (możliwość zakupu przez Klub)

x

Jordan Pass 70 JOD/99 USD (ok. 460 zł)

x

wyżywienia (oprócz ujętego w ofercie: śniadania, sylwestrowej kolacji oraz lunchu w Dead Sea)

x

atrakcji fakultatywnych: nurkowanie lub snorkeling w Akabie

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

x

zwyczajowo przyjętych napiwków dla kierowcy (5$ od osoby) oraz lokalnego przewodnika (10$ od osoby)

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów

Najczęściej zadawane pytania

PRZED WYPRAWĄ x
Czy atrakcje dodatkowe mogę zakupić na miejscu? >
Zalecamy wybór i zakup atrakcji dodatkowych przed wyjazdem z uwagi na ich ograniczoną ilość. Do wyboru będziecie mieć między innymi nurkowanie i snorkeling w Akabie, Petra By Night, lub quady.
Co spakować na wyprawę? Plecak czy walizka? >
Listę zalecanych rzeczy otrzymacie w infopaku wysyłanym na ok. 1 miesiąc przed wyprawą. Na ten wyjazd nie jest konieczne zabranie specjalistycznego sprzętu. Na wyprawę możecie zabrać zarówno plecak jak i walizkę.
Kiedy dostanę informację o lotach? >
Maila z informacją o zakupionych biletach wysyłamy najczęściej na 3 tygodnie przed wyprawą. Jeśli zapisałeś się na mniej niż trzy tygodnie do wylotu, to informację otrzymasz w momencie zakupu lotów przez Klub.
Czy mogę samodzielnie zakupić loty? >
Zazwyczaj to my kupujemy loty, dzięki czemu nie musisz martwić się o jakiekolwiek kwestie związane z rezerwacją, oraz nieprzewidziane sytuacje jak np. odwołanie lotów. Natomiast jeżeli chcesz kupić lot samodzielnie, możesz oczywiście to zrobić. Przy zapisie należy usunąć bilet z koszyka. Wtedy kolejnym krokiem będzie konsultacja z nami, my podamy szczegóły lotów, jeżeli takowe już mamy, a wtedy Ty musisz dopasować swoje loty do lotów reszty grupy. Pamiętaj, żeby najpierw się zapisać, później skontaktować się z nami, a kolejno kupić loty. Dopóki nie potwierdzimy wyprawy i nie prześlemy szczegółów lotu grupy, polecamy wstrzymać się z kupnem biletów na własną rękę.
PODCZAS WYPRAWY x
Czy podróżujemy wszystkimi grupami razem? >
Podczas wyprawy realizujecie program w mniejszej 19 osobowej grupie. Oczywiście może się zdarzyć, że na trasie spotkamy się z innymi Solistami. Wszystkimi grupami łączymy się tylko podczas nocy sylwestrowej.
Ile pieniędzy muszę zabrać? >
Ceny w Jordanii są zbliżone do tych w Polsce, wysokie są ceny alkoholu. Najlepiej zabrać ok. 20-30 USD na dzień.
Czy będą dostępne dania dla wegetarian? >
Tak, na naszych wyprawach praktycznie zawsze dostępne są dania dla wegan i wegetarian. Jordania to kraj, który oferuje kuchnię bogatą w dania warzywne, takie jak hummusy, falafele, sałaty oraz w świeże owoce.
Co robi reszta grupy, gdy reszta realizuje atrakcje dodatkowe? >
W zależności od atrakcji, podczas realizacji nurkowań i snorklingu w Akabie, uczestnicy, którzy nie zdecydowali się na te aktywności będą mogli zrelaksować się na plaży lub zwiedzić miasto.