Noworoczna impreza na Marsie 115

Noworoczna impreza na Marsie Sylwester Jordania

Pomysł na Sylwestra marzeń!

Jak witać Nowy Rok, to z przytupem! Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową imprezę z marsjańskimi krajobrazami – na pustyni w Jordanii! Za nami już dwie edycje Noworocznej Imprezy na Marsie! Ponad 500 osób witało z nami Nowy Rok na pustyni Wadi Rum. .

Doświadczymy nocy “na Marsie”, śpiąc w  na pustyni o kosmicznym krajobrazie. Przemierzymy niezwykłą pustynię Wadi Rum, odkrywając jej najbardziej bajeczne zakamarki. Zobaczymy perłę Jordanii, jaką jest Petra — fascynujące starożytne miasto wykute w skale.  Odpoczniemy na plażach Morza Martwego i rozwiążemy krzyżówkę, leżąc na plecach na jego tafli. Natomiast wisienką na torcie będzie nurkowanie i podziwianie rafy koralowej w przejrzystej wodzie Aqaby.

.

Jordanię zwiedzać będziemy w małych podgrupach, po czym spotkamy się z resztą Solistów, aby wspólnie hucznie przywitać Nowy Rok! Już teraz wyrusz z nami na pustynnego Sylwestra w Jordanii i przeżyj przygodę swojego życia!

#SoliściTeam

 

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Amman
 • Wadi Rum
 • Morze Martwe
 • Petra
 • Akaba

Słowo od koordynatora wyjazdu:

Pierwszy raz do Jordanii trafiłem przypadkiem i jak to w życiu często bywa, z niespodziewanych i nieplanowanych chwil rodzą się wielkie rzeczy. Był to spontaniczny, prywatny wyjazd sylwestrowy. Już wtedy czułem, że to nie będzie moja ostatnia wizyta w tym kraju.

 

Po wprowadzeniu tego kierunku do oferty Klubu Podróżników Soliści oraz organizacji dwóch edycji legendarnego już sylwestra – w Jordanii czujemy się jak w domu. W tym miejscu, wspólnie z naszymi jordańskimi przyjaciółmi chciałbym serdecznie zaprosić poszukiwaczy przygód i dobrej zabawy na kolejną edycję noworocznej wizyty na Marsie!

 

Przed Wami dopieszczone programy, wyselekcjonowane hotele, najpiękniejsze i najważniejsze miejsca Jordanii oraz camp z majestatyczną osmańską fortecą, gdzie wspólnie przywitamy Nowy Rok! O oprawę muzyczną zadbają najlepsi DJ z Polski. Już nie mogę się doczekać powrotu na Wadi Rum!

 

Do zobaczenia na miejscu!
Marcin Glądała, COO&Board Member

Sylwester w Jordanii - 8 dni wyjątkowej przygody

Co Cię czeka?

 • Impreza sylwestrowa na pustyni ze znakomitymi DJ'ami z Polski
 • Eksploracja Jeepami pustyni Wadi Rum
 • Noc na najpiękniejszej pustyni świata
 • Zwiedzanie ikony Jordanii - skalnego miasta Petry
 • Zwiedzanie Ammanu - stolicy Jordanii
 • Przejazd do nadmorskiego miasta - Akaba
 • Relaks i opalanie się na piaszczystych plażach Akaby
 • Podziwianie tutejszej rafy koralowej (dla chętnych)
 • Relaks i kąpiel w Morzu Martwym
 • Wyjątkowe noclegi w wyselekcjonowanych hotelach
 • Ładowanie akumulatorów na kolejny, ekscytujący Nowy Rok!
Noworoczna impreza na Marsie 93

Rozgwieżdżona Sylwestrowa Noc na pustyni

Ciemne, niemal czarne niebo usłane tysiącem błyszczących gwiazd, niewyobrażalna cisza i majestatyczne piaszczyste bezkresy. Nocleg na pustyni Wad Rum będzie niezapomnianym przeżyciem! Zadbaliśmy o to, by ta jedna wyjątkowa noc w roku była niezapomniana! Sylwestra spędzimy na piaskach pustyni Wadi Rum. Spać będziemy w luksusowym campie Sinam Desert Resort, a bawić w klimatycznej osmańskiej fortecy.

Imprezę rozpoczniemy suto zastawionym bufetem bogatym w tradycyjne jordańskie dania oraz lokalne smakołyki i desery. Następnie czeka nas zabawa do białego rana! Najlepsze kawałki zagrają znakomici DJ-e z Polski, którzy zadbają o to, aby parkiet nie pustoszał aż do świtu – to wszystko w otoczeniu najpiękniejszych krajobrazów Jordanii!

Tradycyjna kolacja - zasili nas w energię do całonocnej zabawy

Tańce i beduińska muzyka - spektakl dla oczu i uszu

W klimat nocy sylwestrowej wprowadzi nas lokalna trupa beduińskich muzyków. Klimatyczny pokaz tańca, muzyki i śpiewu będzie oficjalnym otwarciem sylwestrowej nocy. Muzyka jordańska jest ściśle powiązana z regionem – dźwięki Syrii, Egiptu, Palestyny, Iraku oraz Izraela. Region ten ma podobną kulturę, ze względów historycznych, a zwłaszcza przez Beduinów i Palestyńczyków i niewątpliwie słychać te połączenia w dźwiękach “pustynnych” instrumentów. Ten niesamowity lokalny akcent jest nieodłączną częścią Sylwestra na Marsie!

Impreza z DJ'em - Szaleństwo do białego rana w osmańskiej fortecy

Nowy Rok przywitamy, tańcząc na pustyni! Na naszej imprezie nie zabraknie znakomitych polskich DJ-ów. Przygotujcie wygodne buty do tańca, bo zamierzamy balować aż po sam świt. A wszystko to w otoczeniu rozgwieżdżonego nieba, bezkresnej pustyni oraz nieziemskich widoków! Nasz ostatni Sylwester w Jordanii przeszedł nasze wszelkie oczekiwania! Muzyka ucichła, dopiero gdy pustynię oblały pierwsze promienie Słońca.

Nowy Rok jak z Baśni 1001 nocy

Impreza sylwestrowa to nie tylko smaczna i lokalna kuchnia, pokazy beduińskich tradycji czy zabawa przy znakomitej muzyce do białego rana ale przede wszystkim WY! Ta noc będzie niczym z Baśni tysiąca i jednej nocy, więc dajcie ponieść się fantazji i zabierzcie ze sobą strój, który pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w sylwestrowy klimat rodem z orientalnego świata. Motyw Baśni 1001 nocy idealnie odda charakter tego legendarnego wydarzenia.

Noworoczna impreza na Marsie 116

SINAM Desert Resort - MIEJSCE SYLWESTROWEJ IMPREZY

Noc sylwestrową spędzimy w luksusowym Sinam Desert Resort – niezwykle klimatycznym miejscu na pustyni Wadi Rum. Obiekt z każdej strony otaczają niezwykłe pustynne krajobrazy i magiczny bezkres, co tworzy niepowtarzalną atmosferę.

W jego obrębie znajdziemy tradycyjne beduińskie namioty oraz robiącą ogromne wrażenie osmańską fortecę, w której świętować będziemy nadchodzący Nowy Rok. Co więcej właścicielką obiektu jest znana restauratorka z Aqaby, a więc możemy spodziewać się tam pysznego jedzenia i zaskakujących lokalnych smaków.

 

 

TAK BAWILIŚMY SIĘ OSTATNIO!

Noworoczna impreza na Marsie 99

Wadi Rum - najpiękniejsza pustynia na świecie

Marzy Ci się podróż w kosmos? Jordania poniekąd spełnia to marzenie!  Pomarańczowe skały  i  czerwony piasek przypominają krajobrazy z Marsa! Nie bez powodu miejsce to zostało wybrane na lokalizację filmu “Marsjanin”. Wadi Rum zaskakuje, zachwyca i powala na kolana. Ogromna przestrzeń, przecinające wydmy stada wielbłądów, wysokie skały i niemal nierealne kolory piasku robią ogromne wrażenie. Chciałoby się wręcz rzec: “istny kosmos!”

 

 

 

WADI RUM - DZIKA PRZYGODA SAMOCHODAMI 4X4

Na naszej wyprawie czeka nas też wyjątkowa przygoda: przejazd jeepami po pustyni Wadi Rum! Wsiądziemy w samochody z napędem 4×4 i pojedziemy tam, gdzie nas tylko wzrok poniesie. Przemierzymy pustynne meandry, zajrzymy między piaskowe skały i zachwycimy stromymi wąwozami. Pustynne piaski, oblane słońcem skalne ściany i leniwie przechadzające się wśród nich wielbłądy to kwintesencja Jordanii!

 

Wschody czy zachody - najbardziej doświadczysz ich na pustyni

Zobaczenie wschodu czy zachodu słońca na pustyni to dla wielu podróżników jedno z marzeń, którego chcieliby doświadczyć choć raz w swoim życiu. W trakcie naszej wyprawy będzie wiele okazji do podziwiania jednego z tych zjawisk. Widoki będą na pewno niezapomniane oraz zapierające dech w piersiach.

Herbatka z Habbakiem - Tradycyjny przysmak beduinów

Najpyszniejszy trunek na gorące dnie to nic innego jak herbata z słodkiej bazylii – Habbak. Beduini spoczywają ten napar herbaciany w połączeniu ze sporą ilością cukru. Dostarczy Ci ona energii na cały dzień lub ogrzeje podczas wieczornego ogniska. Musisz spróbować!

Noworoczna impreza na Marsie 97

Petra - 1 z 7 Cudów Świata

W odwiedzanych miejscach  przez nas nie może zabraknąć prawdziwej gwiazdy Jordanii, czyli Petry – jednego z najważniejszych zabytków tej części świata. Wykute  przez Nabatejczyków skalne miasto znajduje się na liście siedmiu nowych cudów świata oraz na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Petra ma niezwykłą historię, a jej architektura kryje w sobie wiele ciekawych elementów: m.in. świątynie, pałace, grobowce i teatr. Oprócz zwiedzania jej wnętrz warto też zatrzymać się na chwilę naprzeciwko wejścia, podziwiając wspaniałą jej budowę i staranność wykonania oraz niezwykłe kolory miasta, które w zależności od padania promieni słonecznych, często zmieniają intensywność swojej barwy.

Amman - biała stolica Jordanii

Stolica Jordanii, intrygujące miasto, w którym nie znajdziemy charakterystycznego dla orientu bogactwa i zdobień, a starożytne budowle i ich pozostałości. Nazwa “biała stolica” nie wzięła się znikąd – domy budowane są z wapienia, przez co wyglądają jak rozrzucone  po wzgórzach białe klocki. Punktem obowiązkowym są: odrestaurowany amfiteatr, pozostałości po świątyni Herkulesa, ceramiczne rękodzieła oraz Rainbow Street, na której można usiąść w klimatycznej knajpce, zjeść tradycyjne lody czy spróbować kultowych już falafelów.

Góra Nebo - ponad Ziemią Obiecaną

Nebo to wzniesienie  w zachodniej Jordanii, w niewielkiej odległości od Morza Martwego. Najwyższy jej punkt znajduje się na wysokości 835 m n.p.m. Góra ta odegrała ważną rolę w Biblii. Wspomina o niej Mojżesz, który mówi: “Wstąp na tę górę Abarim: górę Nebo, w ziemi Moabu naprzeciw Jerycha, i spójrz na ziemię Kanaan, którą daję w posiadanie Izraelitom.” Obecnie stanowi ona przede wszystkim lokalizację  zakonu franciszkanów oraz punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Madaba - miasto bizantyjskich mozaik

Madaba to miasto w północno-zachodniej Jordanii, mające ogromne znaczenie dla kultury kraju. W tutejszych kościołach znajduje się wiele wspaniałych bizantyjskich  mozaik. Najpopularniejszą z nich jest mozaikowa mapa Palestyny i Dolnego Egiptu zdobiąca posadzkę  prawosławnej bazyliki św. Jerzego. Obraz pochodzi  z VI wieku, a jego pierwotny rozmiar szacowany jest na ponad dwadzieścia metrów długości. Zachowany fragment mapy obejmuje obszar od Libanu na północy do delty Nilu na południu.

 

Noworoczna impreza na Marsie 123

Morze Martwe - najmocniej zasolone

Jak widzi Ci się leżenie w morzu na plecach i czytanie gazety? A możesz masz ochotę bez najmniejszego wysiłku podziwiać obłoki, dryfując bezwiednie na tafli wody? W Morzu Martwym jest to możliwe! Jego wyporność jest bowiem tak duża, że zanurzenie w głębinach jest niemal niemożliwe. Możesz więc leżeć lub siedzieć na tafli, oddając się błogiemu relaksowi. Przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

Relaksujące czytanie - tylko podczas kąpieli w Morzu Martwym

W czasie pobytu w Jordanii będziemy mieć okazję zaznać relaksującej kąpieli w Morzu Martwym. Morze to charakteryzuje się wysokim poziomem zasolenia przez co nawet osoby, które nie potrafią pływać – z powodzeniem będą miały okazję unosić się na jego powierzchni. Będzie to idealny moment na zaznanie odrobiny relaksu oraz chwili wytchnienia tuż przed sylwestrowym szaleństwem.

Jordańskie plaże - ładowanie akumulatorów na Nowy Rok

Przed powrotem do zabieganej codzienności, odpoczniemy  na jordańskich plażach. Będzie okazja do nabrania pięknej opalenizny oraz kąpieli w Morzu Czerwonym. Odwiedzimy też Berenice Beach, która uznawana jest za najpiękniejszą plażę w okolicy Aqaby. Nie brakuje na niej  rajskich krajobrazów, tętniących życiem barów i możliwości uprawiania sportów wodnych. Tak rozpoczęty nowy rok, z pewnością będzie wspaniały!

Aqaba - raj dla nurków

Aqaba, która słynie z przejrzystej wody oraz bujnej podwodnej flory i fauny  jest przede wszystkim miejscem, które przyciąga nurków i snorkelowców. Pod wodą znaleźć można porozrzucane wraki statków i czołgów oraz całą gamę roślin i zwierząt. Z  pewnością jest to nie lada gratka dla doświadczonych nurków! Natomiast Ci mniej doświadczeni będą mogli podziwiać piękną rafę koralową oraz pływające dookoła żółwie z brzegu lub pływając z maską i rurką.

Atrakcje dodatkowe

NURKOWANIE Z BUTLĄ W AQABIE

Miłośnicy nurkowania będą mieli okazję zobaczyć jedną z najpiękniejszych raf koralowych na świecie! Wspaniała fauna i flora, wraki statków i piękne wybrzeże — tym zachwycają wody w Aqabie. Grupa zostanie podzielona ze względu na stopnie zaawansowania. Możliwość spróbowania nurkowania pierwszy raz w życiu!

 

2 nurkowania z butlą w Akabie – 390 zł
1 nurkowanie z butlą w Akabie – 330 zł

SNORKELING W AQABIE

Przygotowaliśmy też atrakcję dla osób, które nie mają doświadczenia w nurkowaniu z butlą, ale również chcą zajrzeć pod wody zatoki Aqaba. Snorkeling to idealna alternatywa! Przybrzeżna rafa bogata jest w piękną faunę i florę, a podziwiać ją można, korzystając ze zwykłej maski i rurki. W cenie atrakcji ujęty jest także lunch w formie grilla. Wspólnie wyruszymy statkiem na najlepsze spoty do podziwiania okolicznej rafy.

 

Snorkeling w Akabie z lunchem – 270 zł

Gotowi na przygodę życia?!

Sylwester na pustyni Wadi Rum to nie lada przeżycie! Gwiazdy świecą tutaj mocniej, przeżycia są bardziej intensywne. Dodajmy do tego jeszcze parę miejsc, które mamy na trasie m.in. zachwycającą Petrę czy górę Nebo i nie zapominajmy o wyjątkowej atmosferze solistowych wypraw. Nic nam do szczęścia więcej nie trzeba! Sylwester w Jordanii to propozycja przygody życia, którą będziesz wspominał przez lata.

WYJĄTKOWE NOCLEGI

W czasie naszej wyprawy noce będziemy spędzać w 3-5 gwiazdkowych hotelach o wysokim standardzie. Dostępne będą pokoje 2,3 i 4-osobowe. Na wybór poszczególnych miejsc noclegowych poświęciliśmy dużo czasu – tak, aby były one nie tylko komfortowe, ale i oddawały klimat Jordanii. W Aqabie czeka nas nocleg w hotelu położonym tuż przy plaży, a nad Morzem Martwym spędzimy noc w Dead Sea Spa Hotel.

Pustynne Namioty - Wygodne i komfortowe warunki

Do Waszej dyspozycji dane zostaną wygodne namioty 3-4 osobowe, w których jest prywatna łazienka, klimatyzacja i wszelkie udogodnienia konieczne do odpoczynku po całonocnej zabawie noworocznej. Namioty zostały urządzone w tradycyjnym jordańskim stylu.

 

Istnieje możliwość upgrade’u do nowych namiotów typu bubble tent.

Gwarancja noclegu w namiotach typu bubble tent

Zawsze marzyło ci się spanie w namiotach typu bubble tent? W noclegu, który w połączeniu z marsjańskim krajobrazem pustyni wygląda jak futurystyczna kolonia na Marsie? Teraz jest to możliwe. Skorzystaj z upgrade’u noclegowego! Jest to gwarancja miejsca w pokoju 4-osobowym typu bubble tent na pustyni Wadi Rum podczas noclegu w Noc Sylwestrową. W namiotach znajdują się łóżka pojedyncze oraz prywatna łazienka.

 

Cena: 200 zł za osobę

TRANSPORT

Podczas wyprawy przemieszczać się będziemy wygodnymi 30-osobowymi busikami wynajętymi w lokalnej, renomowanej firmie Jett Travel. Jest to największa firma transportowa w tej części bliskiego wschodu i zapewnia najwyższą jakość usług. W trakcie wyjazdu towarzyszyć nam będą lokalny kierowca oraz przewodnik.

LOKALNA KUCHNIA

Jordania to nie tylko wspaniałe krajobrazy i wyjątkowa kultura, ale i uczta dla naszego podniebienia! Najpopularniejszym regionalnym daniem jest mensaf, czyli gulasz z jagnięciny. Nie sposób pominąć również falafeli, czyli kotlecików z ciecierzycy oraz hummusu — pasty z ciecierzycy i tahini. W tym rejonie świata przepyszna jest również kawa, często serwowana z wodą różaną i kardamonem. Podczas wyprawy stołować będziemy się w lokalnych restauracjach oraz naszych miejscach noclegowych.

Doświadcz:

Magia Jordanii – tradycje Beduinów i niezwykła historia

Jordania to magiczna kraina, która zachwyci nawet najbardziej wybrednego podróżnika. Przeżycie nocy sylwestrowej na pustyni Wadi Rum to coś, co zapamiętasz do końca swojego życia. Odkryjemy tradycje prawdziwych Beduinów i będziemy mieszkać w beduińskich namiotach. Poznamy historię Jordanii i zachwycimy zakamarkami skalnego miasta w Petrze.

Spróbuj:

Jordańska kuchnia– Zarb i wegetariańskie falafele

Podczas całej wyprawy nie zabraknie próbowania lokalnej kuchni, bo czymże jest wyjazd bez tradycyjnego jedzenia? Zobaczymy, jak wygląda beduińska odmiana grilla tzw. Zarb. Przygotowuje się go w specjalnie przygotowanym dole, który zasypuje się piaskiem i czeka kilka godzin. Dania, wbrew pozorom, po całym tym procesie smakują znakomicie! Nie zapomnimy też o falafelach, które smakują w Jordanii tak jak nigdzie indziej, a kosztują grosze.

 

Odetchnij:

Pustynia Wadi Rum – idealne miejsce, by odpocząć

Nie znajdziesz lepszego miejsca na odpoczęcie od cywilizacji niż pustynia i to w dodatku ta, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych! Sylwester to czas, kiedy często podsumowujemy poprzedni rok – Wadi Rum zapewni doskonałe warunki ku temu. Odpoczniemy, będziemy podziwiać niezwykłe niebo pokryte licznymi gwiazdami i zregenerujemy siły na kolejny rok pełny przygód.

Sprawdź się:

Aqaba – zobacz podwodny świat

Podczas wyprawy zanurkujemy w wodach Morza Czerwonego, w zatoce Aqaba, gdzie odkryjemy wspaniały podwodny świat. Bardziej wprawieni nurkowie podziwiać będą mogli rozsiane w głębinach wraki statków, a nurkowie-amatorzy bliższą brzegu zachwycającą rafę.

xx
xx
xx
xx

Zobacz, co Cię czeka!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zobaczysz miliony gwiazd podczas noclegu na pustyni
 • Poznasz uczucie unoszenia się na powierzchni Morza Martwego
 • Zasmakujesz w tradycyjnej beduińskiej kuchni
 • Zwiedzisz skalne miasto Petrę - perłę Jordanii i obiekt znajdujący się na liście UNESCO
 • Zanurkujesz pośród raf koralowych oraz wraków statków
 • Wybawisz się do białego rana na pustyni w noc sylwestrową przy muzyce znakomitego DJ'a z Polski
 • Spędzisz komfortowo noce w wyselekcjonowanych hotelach
 • Odkryjesz, jak żyją lokalne społeczności w Jordanii - Beduini
 • Wypoczniesz na plażach przy Morzu Czerwonym
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Korpo i pogoń za pieniądzem to nie dla mnie! Całe życie towarzyszy mi potrzeba poczucia misji podejmowanych działań i możliwości wywarcia pozytywnego wpływu na świat. Na co dzień działacz społeczny, gdzie angażując się w przeróżne rzeczy każdego dnia popycham ideę kreowania dobrego świata do przodu. Miłośnik natury, wszystkiego co dzikie i bushcraftu - wielu określa mnie jako "człowiek lasu" (tak, zdarzało się nie wychodzić z dziczy przez niemal miesiąc). Fan aktywnego spędzania czasu, podejmowania nowych wyzwań, rozwoju osobistego, poznawania nowych kultur i ludzi - to w dużej mierze zaspokaja podróżowanie. W podróży udowadniam sobie, że: "Keep it simple" - jest możliwe, "You`ve never finished learning" - świadomość tego nakręca mnie jeszcze bardziej, "Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe przyjdzie osoba, która o tym nie wie i to po prostu zrobi" - lubię być tym co robi.
Poznaj lidera Artboard 3
Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Poświęcam swój czas maltretowaniu ludzi. Dlatego prowadzę wyjazdy z plecakiem, uczę języków obcych, gram na pianinie, a czasami nawet gotuję. Z zamiłowania lingwistka, backpackerka i śpioch. Umiem rozmawiać w językach, których nie znam, namówić kierowcę autobusu, żeby zabrał 8 osób na stopa, organizować czas innym, zlokalizować na mapie Wagadugu i rozpalić ognisko za pomocą nadmanganianu potasu i cukru pudru. Nie umiem obsługiwać mądrych telefonów i biegać. Serio, biegam, jak Phoebe, tylko wolniej. Lubię Pingwiny z Madagaskaru, żelki, tańczyć, portugalskie wino i hamak. Nie lubię generowania problemów, żelazka i braku żelków. No to dokąd razem jedziemy?
Poznaj lidera Artboard 3
Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Michał Jońca

Odwagi i do dzieła!

Michał Jońca

Jeśli miałbym wskazać jedną myśl, którą się kieruję, to zaśpiewałbym fragment piosenki Myslovitz: "upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem". Na co dzień zajmuje się bardzo różnymi rzeczami - obecnie jestem marketingowcem, prowadzę małą gastronomię, piszę teksty, kombinuję. I na ogół dobrze na tym wychodzę! Jestem niespokojną i ciekawską duszą. Świat jest dla mnie niesamowicie interesujący, szczególnie upodobałem sobie Wschód - głównie Bliski. Daję radę po arabsku i na własną rękę, powoli i spokojnie uczę się perskiego. Lubię biegać. To najlepsza i darmowa terapia dla ciała i umysłu. Poza tym lubię jeść więc bieganie sprawia, że mogę się mieścić w drzwiach. Póki co szykuję się do pierwszego maratonu. Uwielbiam mądre książki, dobry film i ciekawe podcasty. Moją prawdziwą pasją są podróże w mało mainstreamowe miejsca. Co rusz podnoszę ciśnienie swoim najbliższym kiedy informuje ich, że np. jadę do Iranu albo do Czeczenii. Od niedawna ponownie zamieszkuję w drogim memu sercu Wrocławiu.
Poznaj lidera Artboard 3
Asia Mangała

Każde miejsce, do którego się udasz, staje się w jakimś sensie częścią Ciebie

Asia Mangała

Żyję według motta „Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana”. Od zawsze żyłam inaczej niż było ode mnie oczekiwane, szukając sposobów na wyjście ze strefy komfortu i poszerzenie perspektyw. Staram się świadomie cieszyć każdą chwilą, szukać rozwiązań a nie problemów, odnajdować spokój i pozytywy w najtrudniejszych sytuacjach. Uwielbiam ludzi, ich historie- to że każda napotkana osoba w jakiś sposób wpływa na mnie i zmienia moje życie. Zawodowo, ale też z pasji pracuje z ludźmi i liczbami- jestem managerką w finansach w dużej międzynarodowej korporacji. W wolnym czasie próbuję opanować tajniki jogi. Współpraca z Solistami pozwala mi na jeszcze bardziej świadome połączenie mojej pasji do planowania, zarządzania grupą i podróżowania.
Poznaj lidera Artboard 3
Marcin Szramka

Marcin Szramka

Miałem 4 latka, kiedy pod nieobecność rodziców wymknąłem się z podwórka i pomaszerowałem gdzieś na obrzeża wsi. Już od małego ciągnęło mnie w świat, nie mogę usiedzieć w jednym miejscu zbyt długo. Lubię pozytywną adrenalinę więc staram się bardzo aktywnie spędzać czas. Uwielbiam strzelectwo, trekking, długie podróże samochodowe, skoki spadochronowe , jazdę na nartach czy kajaki. Wychowałem się na Warmii i Mazurach więc ciemne lasy, dzikie rzeki i głębokie jeziora nie są mi obce. Nie zmienia to faktu , że góry też bardzo lubię i zawsze wybieram te mniej utarte szlaki, uwielbiam kontakt z dziką naturą. Poza tym cenię i szanuję historię, więc sporo moich wojaży wiąże się z odwiedzaniem miejsc historycznych zarówno w Polsce jak i na świecie. Jako członek stowarzyszenia strzeleckiego staram się promować lokalną historię , a przy okazji namawiać wszystkich do podróży z historią w tle. Do dziś udało mi się stanąć na czterech kontynentach, ale marzę o wszystkich siedmiu.
Poznaj lidera Artboard 3
Grzegorz Talar

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Żyję na całego, od zawsze! Nie lubię nudy i stania w miejscu. Jest lato? To koniecznie musi być festiwal muzyczny. Jest zima? To smaruję deskę i jadę w Alpy. Są tanie loty? To lecę. Niemal od urodzenia pływam kajakiem, eksplorując polskie i europejskie rzeki. Kocham to poczucie wolności i bliskiego kontaktu z naturą. Tak czuję się też w górach, niezależnie czy są to nasze, urokliwe Beskidy, czy wyniosłe Tienszan w Kirgistanie. W wolnym czasie lubię zainspirować się dobrym reportażem, a w trasie zarzucić na głośniki podróżniczy lub geopolityczny podcast. Podczas wypraw ważna jest dla mnie dobra organizacja i efektywne wykorzystanie czasu, a wtedy przygoda sama nas poniesie!
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Sobiak

I haven't been everywhere, but it's on my list

Magdalena Sobiak

Zawodowo i z pasji rozmawiam z ludźmi. Bo są ciekawi, bo każdy ma za sobą inną historię, inne zaplecze kulturowe, wierzenia, przesądy i marzenia. Na co dzień pracuję w korporacji jako trener i coach, cała reszta czasu to podróże, przyjaciele, rodzina i dużo śmiechu. Uwielbiam robić rzeczy po raz pierwszy i wracać do miejsc, które skradły moje serce. Podróżuje się ze mną łatwo: namiot w polu jest OK, hotel na 5 gwiazdek jest OK. Nie ma to znaczenia, byle w dobrym towarzystwie.
Poznaj lidera Artboard 3
Tomek Stefanko

Wherever you go, go with all your heart

Tomek Stefanko

Z wykształcenia prawnik, z wyboru od ponad 10 lat związany z turystyką podróżnik. Początkowo jako przewodnik po zakątkach Wrocławia i Dolnego Śląska. Pasjonat historii, gier planszowych, poczatkujący adept fotografii i domowego piwowarstwa.
Poznaj lidera Artboard 3
Agata Sadovska

There's always an open road to fulfill your dreams. Have the courage to use it!

Agata Sadovska

Wychowałam się w środowisku prawdziwie wielokulturowym – na Wileńszczyźnie. Otoczenie trzema różnymi językowo, ale ściśle ze sobą powiązanymi historycznie tradycjami ukształtowało we mnie otwartość na ludzi i umiejętność przyjmowania rzeczy obcych kulturowo takimi, jakimi są – bez oceniania. Cały okres młodzieńczy spędziłam aktywnie tworząc polskie harcerstwo na Litwie – rola drużynowej to była moja pierwsza rola liderki! Chęć odkrywania i poznawania Polski i Polaków przyprowadziła mnie na studia do Warszawy i moja miłość do Polski rozkwitła jeszcze bardziej. Jednak poprzez ciekawość Świata i pragnienie nowych podróży ciągle lądowałam w różnych miejscach w Europie, aż w końcu wylądowałam w Stanach i zapragnęłam prowadzić aktywne road tripy! A z Solistami zawsze jest aktywnie – czy to road trip czy to przygoda backpackerska!
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Michał Jońca

Odwagi i do dzieła!

Michał Jońca

Asia Mangała

Każde miejsce, do którego się udasz, staje się w jakimś sensie częścią Ciebie

Asia Mangała

Marcin Szramka

Marcin Szramka

Grzegorz Talar

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Magdalena Sobiak

I haven't been everywhere, but it's on my list

Magdalena Sobiak

Tomek Stefanko

Wherever you go, go with all your heart

Tomek Stefanko

Dorota Jaruga

Live you life!

Dorota Jaruga

Agata Sadovska

There's always an open road to fulfill your dreams. Have the courage to use it!

Agata Sadovska

Józek Borowski
Hania Zieleźnik-Rybak
Patryk Chudoba
Michał Jońca
Asia Mangała
Marcin Szramka
Grzegorz Talar
Magdalena Sobiak
Tomek Stefanko
Dorota Jaruga
Agata Sadovska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

KRK/WAW/POZ

Kraków/Warszawa/Poznań

plane icon

AMM

Amman

Cena biletu

1400 pln - 1700 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5390 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1330 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1330 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

650 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • autorski program wyjazdu
 • 1 nocleg w Ammanie w 3* hotelu ze śniadaniem
 • 1 nocleg w Wadi Musa w hotelu 3* ze śniadaniem blisko wejścia do Petry [dot. programu z Poznania]
 • 2 noclegi w Wadi Musa w hotelu 3* ze śniadaniem blisko wejścia do Petry [dot. programu z Krakowa i Warszawy]
 • 1 nocleg nad Morzem Martwym w 4* hotelu ze śniadaniem i kolacja z bezpośrednim dostępem do morza
 • 1 nocleg nad zatoka Akaby w 5* hotelu ze śniadaniem [dot. programu z Warszawy]
 • 2 noclegi nad zatoka Akaby w 5* hotelu ze śniadaniem [dot. programu z Krakowa i Poznania]
 • 2 noclegi na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja [dot. programu z Poznania i Warszawy]
 • 1 nocleg na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja [dot. programu z Krakowa]
 • wyjątkową imprezę sylwestrową w osmańskiej fortecy
 • kolację w formie szwedzkiego bufetu podczas imprezy Sylwestrowej
 • nagłośnienie i oświetlenie podczas zabawy sylwestrowej
 • oprawę muzyczną/DJ-a w trakcie imprezy sylwestrowej
 • wycieczkę samochodami z napędem 4x4 po pustyni Wadi Rum
 • miejsce w wynajętym busie z kierowcą
 • paliwo na całej trasie wyprawy
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x 25 cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20xm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • lokalnego przewodnika w trakcie całego programu
 • paliwo na całej trasie
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • opiekę certyfikowanego polskiego lidera
 • pakiet Solisty
 • składkę na TFG i TFP
 • Opłaty klimatyczne i podatki

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (możliwość zakupu przez Klub)
 • Jordan Pass 70 JOD/99 USD (ok. 460 zł)
 • wyżywienia (oprócz ujętego w ofercie: śniadania, sylwestrowej kolacji oraz lunchu w Dead Sea)
 • atrakcji fakultatywnych: nurkowanie lub snorkeling w Akabie
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
 • zwyczajowo przyjętych napiwków dla kierowcy (5$ od osoby) oraz lokalnego przewodnika (10$ od osoby)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Wyprawy sylwestrowe 2022/2023

Magiczny Nowy Rok pod niebem Sahary

Sylwester Maroko

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Złoto świątyń i plaż

Tajlandia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyprawy sylwestrowe 2022/2023

Magiczny Nowy Rok pod niebem Sahary

Sylwester Maroko

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Złoto świątyń i plaż

Tajlandia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy