50km spływ Dobrzycą

50km trasą kajakową przez Dobrzycę spływ przez szwecję

Pomysł na aktywny weekend

Wakacje pełną para, a Ty jeszcze nie masz pomysłu na weekend? Mamy dla Ciebie odpowiedź! Dobra zabawa na 3- dniowym spływie po rzece Dobrzyca i Piława czeka. Zmierz się z 50 km trasy na odcinkach: Golce – Ostrowiec (rzeka Dobrzyca) oraz Nadarzyce – Szwecja – Czechyń (rzeka Piława). Dzikie zielone meandry rzek czekają właśnie na Ciebie! Nic tak nie odrywa od codziennych obowiązków jak pobyt blisko natury. Namiot, kajaki, piękna pogoda i świeże powietrze to gwarancja udanego weekendu. Nie ma nad czym się zastanawiać!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Golce
 • Ostrowiec
 • Nadarzyce
 • Szwecja
 • Czechyń

Dzień 1 - PIĄTEK: Golce - Ostrowiec (20 km, ok. 6h)

Początek spływu rozpoczniemy tuż obok starego młyna z początku lat 30 – tych. Bujna roślinność, odgłosy przyrody i spokojny nurt rzeki na trasie pozwolą odetchnąć. Popłyniemy w stronę Ostrowca, mijając po drodze liczne mostki i skupiska okazałych dębów, z których niektóre posiadają miano pomników przyrody. Mniej więcej w połowie zatrzymamy się na krótką przerwę, która pozwoli nam zregenerować i nabrać siły na dalszą część spływu. Kilkugodzinne wiosłowanie zakończymy na polu biwakowym w przy ognisku i kiełbasce.

Dzień 2 - SOBOTA: Nadarzyce - Szwecja (22 km, ok. 6h)

Pierwsze kilkadziesiąt metrów spływu będzie wyzwaniem bo już od pierwszych metrów, żwawy nurt pociągnie nas w dół rzeki. Na szczęście, po intensywnym starcie przychodzi pora na rozluźnienie- rzeka tutaj nieco zwalnia i spłyca się. Po obu stronach roztaczają się zielone polany, tworząc idealną scenerię na nasz pierwszy odpoczynek. Po chwili wytchnienia wracamy z powrotem na trasę. Jedyną napotkaną przez nas przeszkodą na tym odcinku mogę być wystające z wody drewniane słupki będące pozostałością po regulacji rzeki. Po paru godzinach wiosłowania naszym oczom ukaże się pole namiotowe, gdzie rozpalimy ognisko i lepiej się poznamy 🙂

Dzień 3 - NIEDZIELA: Szwecja - Czechyń (9 km, ok. 3,5h)

W ostatni dzień naszej weekendowej przygody czeka nas 9 kilometrów spływu. Ten krótki odcinek, w trakcie którego rzeka z wolna meandruje, biegnie głównie pośród wysokich traw i trzcin, tworząc tym samym idealne warunki do zadumy i wsłuchania się w odgłosy natury. Tak płynąc, po około 3 godzinach docieramy do miejscowości Czechyń stanowiącej metę naszej kajakowej podróży. To czas na pamiątkowe zdjęcia i (niestety!) pożegnanie. Dziki weekend #LiveWild dobiega końca.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

50km trasą kajakową przez Dobrzycę 2

Dlaczego warto z nami spędzić ten weekend?

 • Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
 • Nadbagaż wspomnień i humoru
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Zdobywasz nowe umiejętności
 • Będzie się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Po trzech latach pracy jako prawnik w korporacji w Warszawie, pożegnałam się z tą wersją mojej osoby i rzuciłam etat i stolicę. Teraz piszę teksty na zlecenia, tworzę content i robię zdjęcia. Podróżuję i żyję na walizkach. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, nurkuję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Jola Efinowicz

Jedyne co mnie ogranicza, to... urlop;)

Jola Efinowicz

Uśmiechnięta blondynka w kolorowych ciuszkach – oto Jola! Na co dzień wspomagam projekt IT w banku inwestycyjnym, doceniam pracę zdalną, daje dużo możliwosci. W weekendy wybywam poza miasto. Uwielbiam otoczenie natury, chodzę po niższych i wyższych górkach, lubię się zmęczyć.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Jola Efinowicz

Jedyne co mnie ogranicza, to... urlop;)

Jola Efinowicz

Ola Staromiejska
Jola Efinowicz

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

550 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 275 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 275 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wynajem kajaków na 3 dni
 • noclegi na polach namiotowych
 • Opłatę klimatyczną
 • transport namiotów (3 - osobowe)
 • wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne
 • transport kajaków
 • Dostęp do infrastruktury sanitarnej
 • transport bagaży na trasie spływu
 • 2 x dostęp do prysznica
 • potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • opłatę parkingową
 • dwa ogniska z kiełbaskami
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce spływu (Szwecja koło Wałcza) oraz powrotu do domu
 • wyżywienia
 • korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 10 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy
sdr

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

spływ przez bory tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy
sdr

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

spływ przez bory tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy