50km spływ Dobrzycą

50km trasą kajakową przez Dobrzycę spływ przez szwecję

Pomysł na aktywny weekend

Wakacje pełną para, a Ty jeszcze nie masz pomysłu na weekend? Mamy dla Ciebie odpowiedź! Dobra zabawa na 3- dniowym spływie po rzece Dobrzyca i Piława czeka. Zmierz się z 50 km trasy na odcinkach: Golce – Ostrowiec (rzeka Dobrzyca) oraz Nadarzyce – Szwecja – Czechyń (rzeka Piława). Dzikie zielone meandry rzek czekają właśnie na Ciebie! Nic tak nie odrywa od codziennych obowiązków jak pobyt blisko natury. Namiot, kajaki, piękna pogoda i świeże powietrze to gwarancja udanego weekendu. Nie ma nad czym się zastanawiać!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Golce
 • Ostrowiec
 • Nadarzyce
 • Szwecja
 • Czechyń

Dzień 1 - PIĄTEK: Golce - Ostrowiec (20 km, ok. 6h)

Początek spływu rozpoczniemy tuż obok starego młyna z początku lat 30 – tych. Bujna roślinność, odgłosy przyrody i spokojny nurt rzeki na trasie pozwolą odetchnąć. Popłyniemy w stronę Ostrowca, mijając po drodze liczne mostki i skupiska okazałych dębów, z których niektóre posiadają miano pomników przyrody. Mniej więcej w połowie zatrzymamy się na krótką przerwę, która pozwoli nam zregenerować i nabrać siły na dalszą część spływu. Kilkugodzinne wiosłowanie zakończymy na polu biwakowym w przy ognisku i kiełbasce.

Dzień 2 - SOBOTA: Nadarzyce - Szwecja (22 km, ok. 6h)

Pierwsze kilkadziesiąt metrów spływu będzie wyzwaniem bo już od pierwszych metrów, żwawy nurt pociągnie nas w dół rzeki. Na szczęście, po intensywnym starcie przychodzi pora na rozluźnienie- rzeka tutaj nieco zwalnia i spłyca się. Po obu stronach roztaczają się zielone polany, tworząc idealną scenerię na nasz pierwszy odpoczynek. Po chwili wytchnienia wracamy z powrotem na trasę. Jedyną napotkaną przez nas przeszkodą na tym odcinku mogę być wystające z wody drewniane słupki będące pozostałością po regulacji rzeki. Po paru godzinach wiosłowania naszym oczom ukaże się pole namiotowe, gdzie rozpalimy ognisko i lepiej się poznamy 🙂

Dzień 3 - NIEDZIELA: Szwecja - Czechyń (9 km, ok. 3,5h)

W ostatni dzień naszej weekendowej przygody czeka nas 9 kilometrów spływu. Ten krótki odcinek, w trakcie którego rzeka z wolna meandruje, biegnie głównie pośród wysokich traw i trzcin, tworząc tym samym idealne warunki do zadumy i wsłuchania się w odgłosy natury. Tak płynąc, po około 3 godzinach docieramy do miejscowości Czechyń stanowiącej metę naszej kajakowej podróży. To czas na pamiątkowe zdjęcia i (niestety!) pożegnanie. Dziki weekend #LiveWild dobiega końca.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

Dlaczego warto z nami spędzić ten weekend?

 • Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
 • Nadbagaż wspomnień i humoru
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Zdobywasz nowe umiejętności
 • Będzie się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Jola Efinowicz

Jedyne co mnie ogranicza, to... urlop;)

Jola Efinowicz

Uśmiechnięta blondynka w kolorowych ciuszkach – oto Jola! Na co dzień wspomagam projekt IT w banku inwestycyjnym, doceniam pracę zdalną, daje dużo możliwosci. W weekendy wybywam poza miasto. Uwielbiam otoczenie natury, chodzę po niższych i wyższych górkach, lubię się zmęczyć.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Jola Efinowicz

Jedyne co mnie ogranicza, to... urlop;)

Jola Efinowicz

Ola Staromiejska
Jola Efinowicz

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

550 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 275 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 275 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wynajem kajaków na 3 dni
 • noclegi na polach namiotowych
 • Opłatę klimatyczną
 • transport namiotów (3 - osobowe)
 • wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne
 • transport kajaków
 • Dostęp do infrastruktury sanitarnej
 • transport bagaży na trasie spływu
 • 2 x dostęp do prysznica
 • potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • opłatę parkingową
 • dwa ogniska z kiełbaskami
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce spływu (Szwecja koło Wałcza) oraz powrotu do domu
 • wyżywienia
 • korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 10 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy

jesień nad Dunajcem

trekking w Pieninach

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy

jesień nad Dunajcem

trekking w Pieninach

Zobacz terminy
Zobacz terminy