Dobrzyca i Piława spływy kajakowe

50 km trasą kajakową przez Dobrzycę
Wybierz termin

50 km trasą kajakową przez Dobrzycę

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Live Wild arrow

Tylko jeśli jesteś spragniony weekendów w otoczeniu dzikiej natury, wypełnionych przygodami i aktywnościami. Żyj dziko – wszystko czego możesz doświadczyć w najkrótszym czasie. Live Wild to również Campy tematyczne, na których spotkasz się z wyjątkowymi gośćmi i unikalnymi doświadczeniami.

Dlaczego warto z nami spędzić ten weekend?

icon Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
icon Nadbagaż wspomnień i humoru
icon Zakwasy gwarantowane!
icon Zdobywasz nowe umiejętności
icon Będzie się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Golce
arrow
Ostrowiec
arrow
Nadarzyce
arrow
Szwecja
arrow
Czechyń
arrow

Pomysł na aktywny weekend

Wakacje pełną para, a Ty jeszcze nie masz pomysłu na weekend? Mamy dla Ciebie odpowiedź! Dobra zabawa na 3- dniowym spływie po rzece Dobrzyca i Piława czeka. Zmierz się z 50 km trasy na odcinkach: Golce – Ostrowiec (rzeka Dobrzyca) oraz Nadarzyce – Szwecja – Czechyń (rzeka Piława). Dzikie zielone meandry rzek czekają właśnie na Ciebie! Nic tak nie odrywa od codziennych obowiązków jak pobyt blisko natury. Namiot, kajaki, piękna pogoda i świeże powietrze to gwarancja udanego weekendu. Nie ma nad czym się zastanawiać!

arrow

Dzień 1 - PIĄTEK: Golce - Ostrowiec (20 km, ok. 6h)

Początek spływu rozpoczniemy tuż obok starego młyna z początku lat 30 – tych. Bujna roślinność, odgłosy przyrody i spokojny nurt rzeki na trasie pozwolą odetchnąć. Popłyniemy w stronę Ostrowca, mijając po drodze liczne mostki i skupiska okazałych dębów, z których niektóre posiadają miano pomników przyrody. Mniej więcej w połowie zatrzymamy się na krótką przerwę, która pozwoli nam zregenerować i nabrać siły na dalszą część spływu. Kilkugodzinne wiosłowanie zakończymy na polu biwakowym w przy ognisku i kiełbasce.

arrow

Dzień 2 - SOBOTA: Nadarzyce - Szwecja (22 km, ok. 6h)

Pierwsze kilkadziesiąt metrów spływu będzie wyzwaniem bo już od pierwszych metrów, żwawy nurt pociągnie nas w dół rzeki. Na szczęście, po intensywnym starcie przychodzi pora na rozluźnienie- rzeka tutaj nieco zwalnia i spłyca się. Po obu stronach roztaczają się zielone polany, tworząc idealną scenerię na nasz pierwszy odpoczynek. Po chwili wytchnienia wracamy z powrotem na trasę. Jedyną napotkaną przez nas przeszkodą na tym odcinku mogę być wystające z wody drewniane słupki będące pozostałością po regulacji rzeki. Po paru godzinach wiosłowania naszym oczom ukaże się pole namiotowe, gdzie rozpalimy ognisko i lepiej się poznamy 🙂

arrow

Dzień 3 - NIEDZIELA: Szwecja - Czechyń (9 km, ok. 3,5h)

W ostatni dzień naszej weekendowej przygody czeka nas 9 kilometrów spływu. Ten krótki odcinek, w trakcie którego rzeka z wolna meandruje, biegnie głównie pośród wysokich traw i trzcin, tworząc tym samym idealne warunki do zadumy i wsłuchania się w odgłosy natury. Tak płynąc, po około 3 godzinach docieramy do miejscowości Czechyń stanowiącej metę naszej kajakowej podróży. To czas na pamiątkowe zdjęcia i (niestety!) pożegnanie. Dziki weekend #LiveWild dobiega końca.

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DODATKOWE

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw,  przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

noclegi na polach namiotowych

o

opłatę klimatyczną

o

transport namiotów (3 - osobowe)

o

wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne

o

transport kajaków

o

transport bagaży na trasie spływu

o

2 x dostęp do prysznica

o

potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki

o

opłatę parkingową

o

dwa ogniska z kiełbaskami

o

pakiet Solisty

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Szwecja koło Wałcza) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów