Kazachstan + Kirgistan

Jedwabnym szlakiem przez Azję Centralną
Wybierz termin

Jedwabnym szlakiem przez Azję Centralną

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Odkryjesz krajobraz dwóch posowieckich krajów
icon Spędzisz noce w jurtach pod rozgwieżdżonym niebem
icon Zdobędziesz szczyt na wysokości 3681 m. n.p.m.
icon Sprawdzisz kazachski offroad
icon Przejdziesz się bajkowymi kanionami
icon Posłuchasz Śpiewającej Wydmy
icon Przemierzysz kirgiskie stepy na końskim grzbiecie
icon Będziesz podziwiał zatopiony las
icon Przeżyjesz dwudniowy trekking do jeziora ukrytego w górach
icon Odpoczniesz na brzegu i popływasz kajakiem po niebieskim oku Ziemi
icon Zobaczysz wieczorną panoramę Ałmat
icon Rozsmakujesz się w kumysie, lagmanie i innych lokalnych potrawach
icon Sprawdzisz swoją znajomość języka rosyjskiego
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Songkol – zasmakuj koczowniczego trybu życia! Wyprawa nad Song Kul to maksymalne zanurzenie w kirgiskiej naturze i sposobie życia ...

Songkol – zasmakuj koczowniczego trybu życia!

Wyprawa nad Song Kul to maksymalne zanurzenie w kirgiskiej naturze i sposobie życia tutejszych ludów koczowniczych. Weź z nami udział w podróży konnej poprzez stepy nad jezioro położone wysoko w górach, a potem spędź noc w jurcie w otoczeniu połaci zieleni i pagórków, ponad którymi wznoszą się ośnieżone szczyty. Moment wyjścia z jurty o poranku zapamiętasz na długie lata. To miejsce budzi się do życia tylko na kilka krótkich miesięcy w roku, kiedy to w maju topnieją śniegi, a na szlaki ruszają pierwsi wędrowcy. Nietknięte przez rękę człowieka zachwyca naturalnością, krystaliczną wodą oraz bogatą fauną i florą.

arrow
SPRÓBUJ:

Kumys i lagman – swojskie przysmaki! Kuchnia Azji Centralnej oferuje nam zarówno smaki znane z naszego własnego, polskiego podwórk...

Kumys i lagman – swojskie przysmaki!

Kuchnia Azji Centralnej oferuje nam zarówno smaki znane z naszego własnego, polskiego podwórka, jaki i kompletne nowości. Spróbuj kumysu, tradycyjnego mlecznego napoju alkoholowego, spożywanego od stuleci przez koczownicze ludy zamieszkujące te rejony. Wspaniałe, okrągłe lepioszki, nieprzebrane ilości szaszłyków, manty czyli ichniejsze pierogi, samsy i nasz ulubiony lagman, który jest czymś pomiędzy zupą a drugim daniem. To wszystko jest dostępne dla Ciebie już niedługo – rozsmakuj się z nami w Azji Centralnej!<

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

Rafting i kajaki – wodne atrakcje dla aktywnych. Na chętnych czeka możliwość wzięcia udziału w kilkugodzinnym raftingu na rzece Cz...

Rafting i kajaki – wodne atrakcje dla aktywnych.

Na chętnych czeka możliwość wzięcia udziału w kilkugodzinnym raftingu na rzece Czu. Tutaj adrenalina zdecydowanie jest zagwarantowana. Podczas spływu czekają na nas piękne górskie widoki i okrzyki pełne emocji. Dzień spędzony na raftingu w Kirgistanie to dzień pełen wrażeń, który zapamiętasz na długo, a nawet będziesz chciał powtórzyć. Doświadczysz pełnego wachlarza górskiej rzeki Czu – spokojniejszych jak i rwących fragmentów. Nie przegap swojej szansy, aby poczuć się naprawdę ekstremalnie! Jest to atrakcja dodatkowa.

arrow
ODETCHNIJ:

Jezioro Issyk-Kul – niebieskie oko Ziemi Wyobraź sobie jezioro tak rozległe, że nie możesz dojrzeć jego brzegu. Zamiast tego widzi...

Jezioro Issyk-Kul – niebieskie oko Ziemi

Wyobraź sobie jezioro tak rozległe, że nie możesz dojrzeć jego brzegu. Zamiast tego widzisz coś innego – pasmo wysokich gór na horyzoncie. To właśnie Issyk Kul – jezioro, otoczone zawsze ośnieżonymi górami oddzielającymi Kazachstan od Kirgistanu, które nigdy nie zamarza. Jego nazwa oznacza „ciepłe jezioro” w języku kirgiskim. Unikalna kombinacja klimatu morskiego i górskiego oraz jego piękna od lat przyciąga turystów pożądających chwili wytchnienia. Odpocznij razem z nami na brzegu i zanurz się w wodzie z widokiem na cztero- i pięciotysięczniki.

arrow

Plan wyprawy

Ałmaty
arrow
Biszkek
arrow
Big Almaty Peak
arrow
Ałtynemel
arrow
Kanion Szaryński
arrow
Jeziora Kolsai
arrow
Jezioro Kajyngdy/Kaindy
arrow
Ala-Kul
arrow
Kanion Skazka
arrow

Odkryj perły Azji Centralnej!

Bądź jednym z tych szczęśliwców, którzy odkryją to, co jeszcze nieodkryte. Kazachstan z Kirgistanem, chociaż są kierunkami nieoczywistymi, to wprawią w zachwyt każdego, kto przyjedzie w te rejony. Chcesz zobaczyć miejsce równie zachwycające jak amerykański Wielki Kanion? Tajemniczy las zatopiony w błękitnych wodach jeziora Kaindy? Nowoczesne budynki zadziwiającej stolicy, jaką jest Astana? Wyrusz na wyprawę z Solistami i przekonaj się, dlaczego to właśnie w tych dwóch państwach odnajdziesz spokój i przestrzeń, których ciężko szukać gdziekolwiek indziej!

 

 

arrow

Kazachstan

Kazachstan to ogromny kraj, który zaskakuje różnorodnością. Natura tutaj imponuje – ogromne kaniony, rozległe pustynie, przestrzenne równiny, ale też lodowce i góry, które zachwycają pięknem. Doświadcz tego piękna na własnej skórze – zapewniamy, że Kazachstan uzależnia!

arrow

Ałmaty – miasto pełne ambicji

Największe miasto Kazachstanu. Choć państwo  najbardziej znane jest ze swoich krajobrazów i naturalnych skarbów to dla kontrastu odkryjemy też tutejszą miejską dżunglę. Ałmaty dosłownie oznaczają „miasto jabłoni”, więc razem sprawdzimy pogłoski, czy ich jabłka są rzeczywiście lepsze od polskich. W Centralnym Muzeum Państwowym poznamy historię Kazachstanu, a nocą będziemy podziwiać panoramę miasta.

arrow

Big Almaty Peak 3681 m n.p.m – przepiękny szczyt

Udaj się z nami na kilkugodzinną wycieczkę z przewodnikiem na Big Almaty Peak. Góra ta jest wyraźnie widoczna z niemal każdego miejsca w Ałmatach, a jej wierzch ma kształt równej, kamiennej piramidy. Po drodze, na wysokości około 2500 m n.p.m. znajduje się przepiękne Wielkie Jezioro Ałmatyńskie będące źródłem ałmackiej wody pitnej, tworzące pocztówkowy widok górskiego jeziora pośród strzelistych gór i będące celem wycieczek samo w sobie. Zobacz je oraz stań z nami na szczycie o wysokości 3681 m.n.p.m!

arrow

Ałtynemel – magiczny park narodowy

Największy park narodowy Kazachstanu to zdecydowanie miejsce nie do przegapienia. Wyobraź sobie, że jadąc szutrową drogą, pod prażącym słońcem przez kazachstański step, z oddali wyrasta pisakowa góra. To Śpiewająca Wydma – geologiczna osobliwość, wydma która drży, ale nigdy się nie rusza. Przy odpowiedniej pogodzie wydaje za to dźwięk całkiem podobny do silnika samolotu. Najlepiej słyszalny jest podczas zjeżdżania z niej, także bądź gotowy na zjazdy po piasku! Poza tym obezwładniająca, rozległa przestrzeń która jest schronieniem dla wielu gatunków dzikich zwierząt i kolorowe góry Aktau.

arrow

Jezioro Kajyngdy/Kaindy – zatopiony las

Wszyscy widzieliśmy lasy i wszyscy widzieliśmy jeziora. Jednak zobaczenie jednego w drugim jest czymś całkowicie unikatowym. To miejsce to wizytówka Kazachstanu i widok znany ze zdjęć reklamujących ten kraj. Powstało w wyniku trzęsienia ziemi, kiedy spadające skały utworzyły tamę, dno wąwozu wypełniło się wodą, a rosnące tam drzewa zmieniły się w podwodny las. Po latach z wody która mieni się wspaniałymi odcieniami zieleni i błękitu wystają niczym maszty zatopionych statków.

Kanion Szaryński – mniejszy brat Wielkiego Kanionu

Wyrzeźbiony przez wieki przez wodę, wiatr i piasek jest jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Kazachstanie.

Przywodzi na myśl widoki znane z pocztówek stanów Utah i Arizona, a najbardziej znana część kanionu – Dolina Zamków, wzięła swoją nazwę od znajdujących się w niej formacji skalnych.

Wysokość ścian dochodzi nawet do 200 metrów!

Wykąpiemy się tutaj w rzece i spędzimy w jurtach, śpiąc wprost pod rozgwieżdżonym niebem.

arrow

Jezioro Issyk-Kul – niebieskie oko Ziemi

Siódme co do głębokości jezioro na świecie i dziesiąte co do wielkości.

Issyk-Kul naprawdę robi wrażenie! Jezioro oddziela Kazachstan od Kirgistanu, a jego nazwa oznacza „ciepłe jezioro”, gdyż ono nigdy nie zamarza.

Uroku krajobrazowi z pewnością dodaje obecność zaśnieżonego pasma górskiego.

Okolice od lat przyciągają wielu turystów, którzy pragną odetchnąć od codzienności i napawać się pięknem tego miejsca i niezwykłej natury.

arrow

Kirgistan

Kirgistan to kraj, który ma piękne dziewicze góry, krystalicznie czyste górskie jeziora, fascynującą kulturę i ciekawe tradycje. Zapewniamy, że nigdzie nie widziałeś tylu koni w jednym miejscu. Wiele rdzennych mieszkańców Kirgistanu wciąż prowadzi koczowniczy tryb życia i mieszka w tradycyjnych jurtach. Życie w Kirgistanie wydaje się zupełnie inne – proste i ciche – jesteśmy pewni, że kraj ten Cię oczaruje!

arrow

Songkol – koczownicze życie w dolinie jeziora

Dolinę jeziora Songkol zamieszkują ludy koczownicze, które zajmują się pasterstwem. Ich jurty na tle wysokich gór i ogromnych terenów stepowych to popularny krajobraz Kirgistanu. To miejsce jest dostępne jedynie w kilku miesiącach w roku, gdyż w zimie srogi śnieg i bardzo niskie temperatury unimożliwiają koczowanie i wędrowanie po tych terenach. Krystaliczna woda oraz bogactwo roślinne z pewnością zrobią na Tobie ogromne wrażenie!

Biszkek - stolica Kirgistanu

Stolica Kirgisji to miasto zbudowane przez Sowietów, charakteryzujące się wysadzanymi drzewami ulicami, imponującą architekturą i dużymi bulwarami.

Przekonasz się, że Biszkek to przystępne miasto, które zaprasza do odkrywania bez pośpiechu.

Miasto jest również czyste i zielone, i oferuje wiele wspaniałych miejsc do wypoczynku.

arrow

Jeziora Kolsai – perły Tienszanu

Jeziora Kolsai to system trzech jezior, położony pośrodku łańcucha górskiego Tienszan, blisko granicy z Kirgistanem.

Woda w nich jest tak czysta, że w lustrze wody można zobaczyć idealnie odbijające się lasy, wzgórza i ośnieżone szczyty górskie.

Wędrując pomiędzy jeziorami, będziemy szukać dzikich truskawek i malin, a potem ochłodzimy się szybkim skokiem do jednego z nich.

Trekking do drugiego jeziora liczy 6,5 km i powinien nam zająć około 3 godzin.

arrow

Ala-Kul – trekking do miejsca ukrytego w górach

Turkusowe jezioro Ala-Kul położone na wysokości ponad 3500 m n.p.m jest jednym z najwyżej położonych jezior alpejskich na świecie. By odkryć to cudo natury udamy się w dwudniowy trekking przez Dolinę Karakol i góry Tienszan, pośród lasów i rzek. Jezioro jest naszym celem, ale nie najwyższym punktem trekkingu! W drodze będziemy przekraczać przełęcz o wysokości około 3900 m. n.p.m. Czekają nas dwa dni całodziennych wędrówek, około 7-8 godzin dziennie pośród najpiękniejszych krajobrazów. Trudy zrekompensują widoki na ośnieżone, monumentalne szczyty. Koniecznie zabierzemy ze sobą stroje kąpielowe, ponieważ ukojeniem pod koniec trekkingu będzie dla nas wypoczynek w gorących źródłach!

arrow

Kanion Skazka – bajkowe widoki

„Skazka” w języku polskim oznacza bajkę. Kanion zyskał swoją nazwę przez jego dziwny, skalisty krajobraz, który przez wiele lat był przekształcany przez wiatr w niesamowite rzeźby i formacje. Tutejsze skały mają rudą barwę, a w wielu miejscach widać kolorowe przebarwienia. Niektóre formacje przybierają kształt węży, smoków, śpiących olbrzymów, wiedźmy, a nawet całych zamków. Stąd rozpościera się również niezwykły widok na majestatyczną panoramę jeziora Issyk-Kul i strzeliste góry.

Atrakcje dodatkowe

Rafting na rzece Czu

 

Atrakcja dla odważnych Solistów – spływ raftingowy!

Dzięki temu doświadczeniu poznasz rzekę Czu z nieco innej strony.

Niezwykła zabawa połączona z podziwianiem niezwykłych górskich krajobrazów to coś, co uwielbiamy najbardziej!

Doświadczenie z pewnością zapadnie Ci w pamięci na długi czas!

arrow

Tradycyjna kuchnia Azji Centralnej

Kuchnia Azji Centralnej ma w sobie elementy dobrze nam znane, ale również te, które są nam Polakom obce. Podróżując po Kirgistanie i Kazachstanie będziemy mieli okazję skosztowania lokalnych pierożków zwanych mantami, lub samsy, czyli ich smażonego odpowiednika. W krajach tych króluje mięso – czy to jako nadzienie wspomnianych pierożków, czy jako najbardziej popularny w tamtejszych rejonach szaszłyk. Spróbujemy również mlecznego napoju alkoholowego, kumysu. Będzie pysznie!

arrow

Noclegi w klimatycznych, lokalnych jurtach

Czym byłaby solistowa wyprawa bez spróbowania najbardziej lokalnych noclegów, jakie można znaleźć? Będziemy spać w klimatycznych jurtach, które są dużymi namiotami stawianymi przez koczownicze plemiona Kazachów i Kirgizów. W środku pełne wyposażenie – gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni, ile można zmieścić w tradycyjnej jurcie! A na zewnątrz jurty czekają na nas przepiękne widoki, dzięki którym zakochacie się w Kazachstanie i Kirgistanie!

arrow

Przygoda Road Trip 4x4!

Kazachstan z Kirgistanem to państwa wprost stworzone do jazdy off road. Podczas naszej wyprawy będziemy mieli okazję sprawdzić się również jako kierowcy, a jest to nie lada przygoda 🙂 Na cały wyjazd wynajmujemy samochody terenowe 4×4, by poczuć zew wolności, rozkoszować się pustymi, szerokimi drogami, widokami nie z tej ziemi i przestrzenią, jakiej nie spotkacie nigdzie indziej! I jak, gotowi do drogi?

arrow

Liderzy wyprawy

Mariusz
Jurczyński
Monika
Ścibor

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

śniadania w trakcie całej wyprawy

o

6 obiadokolacji

o

4 noclegi w jurtach

o

8 noclegów w pokojach 2- do 4-osobowych

o

2 noclegi w namiotach podczas trekkingu

o

dwudniową wycieczkę trekkingową nad jezioro Ala-Kul wraz z sprzętem biwakowym i porterem

o

dwudniową wycieczkę nad jezioro Songkol, w tym wynajem koni

o

trekking z przewodnikiem górskim na szczyt Big Almaty Peak

o

wycieczkę kajakową po jeziorze Issyk-Kul

o

bilety wstępu do parków narodowych oraz kanionów

o

wycieczkę po Centralnym Muzeum Narodowym z przewodnikiem

o

wynajem aut z napędem 4x4

o

paliwo na miejscu

o

opłaty parkingowe

o

opiekę doświadczonego polskiego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)

o

pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

pozostałych posiłków

x

zwrotnej kaucji na wynajem samochodów 50 USD

x

ewentualnych atrakcji dodatkowych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów