Gwatemala + Belize + Meksyk

Kwintesencja Ameryki Centralnej
Wybierz termin

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Lider: Monika Ścibor

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Wyjazd pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie poznamy trzy niesamowite kraje! Odwiedzimy miasto Majów w Tikal w Gwatemali. Zatopimy się w pięknie natury podziwiając zapierające dech w piersiach wodospady Semuc Champey. Jak przystało na Solistów – nie zabraknie również trekkingu na czynny wulkan Acatenango! Będziemy pływać po jeziorze Atitlan na łódkach, a w Belize chętni będą mogli spróbować swoich sił w nurkowaniu. Nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach Belize oraz Meksyku. Jak zwykle wyciśniemy z wyjazdu 110%. Nie może Ciebie zabraknąć!

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego my?

icon Poznasz bogactwo trzech krajów: Gwatemali, Belize oraz Meksyku.
icon Zdobędziesz wulkan Acatenango, który wznosi się na wysokość 3976 m n.p.m.
icon Podczas trekkingu na Acatenango spędzisz noc w górskiej chatce na wysokości powyżej 3000 m. n.p.m.
icon Zachwycisz się wybuchającym wulkanem Fuego o wschodzie słońca.
icon Odkryjesz fascynującą cywilizację Majów, zgłębiając ich historię, architekturę i kulturę.
icon Dotrzesz do ukrytego w środku dżungli wodospadu Semuc Champey.
icon Odkryjesz niezwykły rezerwat przyrody Biotopo del Quetzal, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć jednego z najpiękniejszych ptaków na świecie - kwezala.
icon Przepłyniesz łódką po jeziorze Atitlan i poznasz lokalną kulturę.
icon Przeżyjesz niezapomniane chwile, przepływając łodzią po jeziorze Atitlan i poznając lokalną kulturę. Spotkasz lokalnych mieszkańców, odkryjesz ich tradycje i pochłoniesz atmosferę tego malowniczego miejsca.
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Sprawdź się:

Wejście na wulkan Acatenango   Nasz gwóźdź programu! Mieliście kiedykolwiek okazję wejść na wulkan? Spaliście w namiocie na w...

Wejście na wulkan Acatenango

 

Nasz gwóźdź programu! Mieliście kiedykolwiek okazję wejść na wulkan? Spaliście w namiocie na wysokości ponad 3000 m.n.p.m.? Jeżeli nie, to ta atrakcja jest dla Was! Na tej wyprawie czeka nas unikalne doświadczenie, które zapamiętacie do końca życia. Sam trekking zajmuje 2 dni, a docelowo wejdziemy na wysokość 3900 m.n.p.m. Widoki po drodze na wulkan Acatenango są nieziemskie, a czeka nas jeszcze noc w drewnianej, górskiej chatce. Gwatemalskie, rozgwieżdżone niebo nad naszymi głowami, w tle przepiękny krajobraz i ta satysfakcja po przebytej wędrówce… Będzie to niezapomniana wyprawa!

arrow
Spróbuj:

Tacos, tortille, guacamole, smażone banany…   Ta wyprawa zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia. Meksyk, Gwa...

Tacos, tortille, guacamole, smażone banany…

 

Ta wyprawa zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia. Meksyk, Gwatemala i Belize to mieszanka rozmaitych smaków. W Meksyku spróbujemy oryginalnego tacos, tortilli ze świeżymi warzywami, a do tego najlepszego guacamole, jakie istnieje na tej planecie. W Gwatemali porzucimy nasze dietetyczne plany na rzecz tłustych, aczkolwiek pysznych, smażonych papas fritas (frytki), a na deser będzie smażony banan – obowiązkowo ze śmietaną i cukrem! W trakcie tej wyprawy nie zabraknie też owoców morza.

 

arrow
Doświadcz:

Rejs łódką po jeziorze Atitlan Doświadcz rejsu łódką po jednym z najciekawszych jezior Gwatemali. Położone w kraterze, a otoczone...

Rejs łódką po jeziorze Atitlan

Doświadcz rejsu łódką po jednym z najciekawszych jezior Gwatemali. Położone w kraterze, a otoczone trzema wulkanami sprawia niesamowite wrażenie. Jego okolica jest bogata w różnorodną faunę i florę. Jezioro Atitlan to nie tylko piękne miejsce, ale również ważne dla lokalnej społeczności. Rybołówstwo i rolnictwo są podstawą ich utrzymania.

arrow
Odetchnij:

Wypoczynek na karaibskich plażach   Wyprawa do Meksyku, Gwatemali i Belize należy zdecydowanie do naszych aktywnych wypraw, g...

Wypoczynek na karaibskich plażach

 

Wyprawa do Meksyku, Gwatemali i Belize należy zdecydowanie do naszych aktywnych wypraw, gdzie dużo się dzieje. Zaplanowaliśmy dla Was jednak też odpoczynek, a jeżeli o odpoczynku mowa, to nie znajdziecie lepszego miejsca niż piaszczyste, karaibskie plaże. Turkusowa woda, drewniane bungalowy, palmy i słońce. Czego chcieć więcej?

arrow
BELIZE + GWATEMALA + MEKSYK
bottom bottom

Plan wyprawy

Antigua
arrow
Wulkan Acatenango
arrow
Atitlan
arrow
Semuc Champey
arrow
Tikal
arrow
San Pedro
arrow
Bacalar
arrow
Mahahual
arrow

ODKRYJ TRZY KRAJE AMERYKI CENTRALNEJ

Wybierz się na niezapomniany wyjazd do Gwatemali, Belize i Meksyku, aby odkryć magiczną mozaikę kultur, zabytków i krajobrazów tych trzech fascynujących krajów. Przeżyj niepowtarzalne doświadczenie doświadczając jeszcze żywej kultury Majów. Zanurz się w barwach i smakach egzotycznej kuchni Ameryki Centralnej. Poznaj niezwykłą przyrodę Gwatemali, wejdź na majestatyczny wulkan Acatenango i odpocznij na rajskich plażach Belize oraz Meksyku.

Wyprawa do Ameryki Środkowej to okazja, aby poznać inny świat. Zabierz się z nami.

arrow

Gwatemala – wycieczki po wyjątkowe wspomnienia

Gwatemala to kraj, który zachwyca pięknem swojej przyrody oraz bogactwem kulturowym i historycznym. Dlatego nasza wyprawa do Ameryki Centralnej zaczyna się właśnie tu. Na każdym kroku odkryjesz fascynujące zabytki i historię Majów, a mieszkańcy w pięknych strojach zachęcą Cię do poznania ich tradycji i zwyczajów. Co więcej, prawie połowa ludności Gwatemali to rdzenni Majowie, więc odwiedzając ten kraj, masz szansę poznać ich fascynującą historię i codzienne życie. Gwatemala to nie tylko zabytki, ale też przepiękna przyroda. W czasie wyprawy do Gwatemali, Belize i Meksyku miłośnicy przyrody i historii, już od pierwszego dnia, będą mogli zanurzyć się w kulturze dawnej cywilizacji Majów i poznać niezwykłe krajobrazy Ameryki Środkowej.

ANTIGUA – Urok historycznego miasta u podnóża wulkanów

Antigua to dawna stolica posiadłości hiszpańskich w Ameryce Centralnej. To urokliwe miasto w Gwatemali pełne jest kolorowych kamienic i kościołów z epoki kolonialnej. Miasto słynie z festiwali i uroczystości, w tym spektakularnych Świąt Wielkanocnych, kiedy to ulice Antigui wypełniają się procesjami i kolorowymi dekoracjami. Każdy, kto wybiera się na wyjazd do Gwatemali, powinien odwiedzić to niezwykłe miasteczko i poczuć ten klimat. Znajduje się tu również wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO. Spacerując po urokliwych uliczkach, można przenieść się do XVII wieku. A to wszystko w cieniu wulkanu Acatenango!

Tam, gdzie wulkan, tam też… mnóstwo tras trekkingowych! A to jest coś, co lubimy najbardziej i naturalnie w czasie wyprawy do Gwatemale, Belize i Meksyku wycieczki aktywnym szlakiem nie mogło zabraknąć! Widoki z pewnością wynagrodzą nam trud i wysiłek wspinaczki.

arrow

Biotopo del Quetzal – ptasi raj na drodze wycieczki do Ameryki Centralnej

Niezwykły rezerwat przyrody, który zajmuje się głównie ochroną zagrożonego gatunku ptaka o nazwie quetzal. W przeszłości pióra tych ptaków były używane jako waluta wymienna rdzennej ludności Majów. Dziś zaś stanowią one symbol przyrody, który przyciąga turystów z całego świata. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać te niezwykłe ptaki w czasie naszej wycieczki do Ameryki Środkowej!

Park jest oazą spokoju i idealnym miejscem do relaksu. Znajduje się tam kilka krótkich ścieżek trekkingowych wiodących przez park, które z pewnością i wielką przyjemnością przejdziemy! Wędrówka nie będzie wymagająca, a długość szlaku dopasowana do możliwości grupy.

arrow

Semuc Champey – wodospady w środku dżungli

Chociaż do tych wodospadów nie jest łatwo się dostać, to my, podczas solistowej wyprawy Gwatemala-Belize-Meksyk, na pewno spróbujemy je odwiedzić. Semuc Champey znajduje się w samym sercu dżungli i daleko od jakiegokolwiek miasta. Zapewniamy jednak, że widok, który na nas czeka, wynagrodzi cały wysiłek.

Semuc Champey oferuje wspaniałe miejsce do odpoczynku w błękitnych wodach otoczonych lasem i ciszą. Jest to miejsce idealne na wypoczynek, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poznali wszystkiego, czym zachwyca Gwatemala. Podczas wycieczki po tym miejscu postaramy się wejść na punkt widokowy, z którego rozpościera się fantastyczny widok na wodospady i okolice.

Czeka nas również niesamowite przeżycie – spacer ze świeczkami w jaskini! Ogromna przygoda, podczas której momentami woda będzie nam sięgała szyi!

arrow

Tikal – najwspanialsze miasto Majów

Piękna i zjawiskowa dawne miasto państwa Majów. Kiedy w Europie upadało cesarstwo rzymskie i kontynent pogrążył się w wiekach ciemnych, w Ameryce Centralnej rozkwitało państwo Majów. Tikal jest najwspanialszym tego dowodem. Piękne piramidy, za którymi kryje się niesamowita cywilizacja. Miejsce było zapomniane przez wieki, dzisiaj można je już podziwiać w pełnej okazałości.

Fani Gwiezdnych Wojen z pewnością kojarzą to miejsce! Miasto Tikal służyło bowiem jako scenografia w tym filmie.

arrow

Jezioro Atitlan – Klejnot Gwatemali

Jezioro Atitlan, jedno z najpiękniejszych jezior na świecie, urzeka swoim niepowtarzalnym urokiem. Otoczone górami wulkanicznymi, jest najgłębszym jeziorem w Ameryce Środkowej. Jego kolorystyka zmienia się w zależności od pory dnia, tworząc malownicze pejzaże. Otoczone urokliwymi miasteczkami, pozwala na poznanie bogatej kultury i tradycji lokalnych mieszkańców. To magiczne miejsce, które daje możliwość zanurzenia się w spokoju i ciszy podczas medytacji lub jogi. Jezioro Atitlan to zdecydowanie perełka w krajobrazie Gwatemali i jej dobro narodowe!

San Marcos La Laguna – stolica mistycyzmu

San Marcos La Laguna, malownicze miasteczko nad jeziorem Atitlan w Gwatemali, zachwyca swoją niepowtarzalną atmosferą oraz bogatym wachlarzem doświadczeń dla ciała i duszy. Znajdziesz miejsca, w których możesz wziąć udział w praktyce jogi, medytacji, tai chi czy różnego rodzaju terapiach dźwiękiem i koncertach. To miejsce, gdzie natura i duchowość harmonijnie splatają się w jedno. Możesz oderwać się od codzienności, zanurzyć się w naturze  i odkryć głębsze warstwy swojej duszy. W San Marcos La Laguna spędzimy jedną noc i przeżyjemy niezapomniane doświadczenie w sercu Gwatemali!

arrow

Rejs po jeziorze Atitlan – odkrywanie lokalnej kultury

Całodniowa wyprawa po jeziorze Atitlan to niezapomniane doświadczenie, które zapewnia nie tylko piękne widoki, ale także wgląd w kulturę Majów i życie lokalnej społeczności. Podczas tej wyprawy będziesz miał okazję odwiedzić urokliwe miasteczka rozsiane wokół jeziora i poznać ich niepowtarzalny urok. Odwiedzimy San Juan La Laguna, znane jako centrum sztuki i rzemiosła. Zanurzysz się w lokalnej kulturze, poznając techniki tkackie i tradycyjne metody barwienia tkanin. Dotrzemy do lokalnej plantacji kawy, gdzie poznamy tajniki uprawy, zbioru i przetwarzania kawy. Nie tylko będziesz mógł zobaczyć proces produkcji, ale także spróbujesz świeżo parzonej kawy. To prawdziwa uczta dla zmysłów!

arrow

Joga nad jeziorem Atitlan – praktyka w naturze

W San Marcos La Laguna, które śmiało można nazwać stolicą mistycyzmu, znajdziesz liczne centra duchowego rozwoju. Joga nad jeziorem Atitlan to magiczne połączenie harmonii natury oraz praktyki ciała i umysłu. Zanurz się w medytacyjnej atmosferze, wykonując asany na brzegu jeziora, otoczonym górami. Oddychaj świeżym powietrzem i ciesz się spokojem, który daje ci ta niezwykła lokalizacja. To idealne miejsce, aby odkryć nowe formy duchowego rozwoju i poszerzyć swoje horyzonty.

*zajęcia jogi są atrakcją dodatkową

arrow

Wulkan Acatenango – doświadcz wulkanu plującego lawą

Gwatemala to kraj, który słynie z wulkanów, dlatego też jest to obowiązkowy punkt, jaki obejmuje nasza wyprawa Gwatemala-Belize-Meksyk. Ostatnia erupcja wulkanu Acatenango miała miejsce w roku 1972, a jego wysokość wynosi 3976 m. n.p.m., jest trzecim co do wielkości wulkanem w Gwatemali. Do plecaków koniecznie spakujcie ciepłe ubrania i czapki. W nocy temperatura na wulkanie spada do 0 stopni.

DZIEŃ 1 – trasa do obozu pod szczyt Acatenango

Trekking na wulkan Acatenango to wyzwanie dla głodnych przygód podróżników i tych kochających zapierające w piersi widoki! Wyruszamy z samego rana, a początkowa trasa przy polach uprawnych to doskonały moment na rozgrzewkę i aklimatyzację przed dalszymi wyzwaniami. Po przejściu przez wilgotny, gęsty las, otoczeni dźwiękami ptaków, zostaniemy nagrodzeni niesamowitymi widokami na inne wulkany – Atitlan, Toliman, czy San Pedro.

Wędrówkę tego dnia kończymy w obozie, z którego można podziwiać dolinę Antigua i wulkan Fuego. Czas na odpoczynek i ładowanie baterii przed nocnym zdobywaniem szczytu!

arrow

DZIEŃ 2 – Zdobycie szczytu i pokaz wulkanu Fuego

Czas na zdobycie celu naszej wyprawy! Około 4 nad ranem ruszamy na ostatni odcinek prowadzący do wulkanu Acatenango. To najbardziej strome i wystawione na wiatr podejście całej trasy ale na szczycie, czeka nas spektakularne nagroda. Niesamowity pokaz regularnie wybuchającego wulkanu Fuego o wschodzie słońca! Takie widoki pozostają w pamięci na długo!

arrow

Belize – wycieczka do podwodnego świata

Belize to niewielkie państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Morzem Karaibskim. Jest to popularny cel turystyczny, ze względu na piękne plaże oraz zapierające dech w piersiach rafy koralowe. Jest to popularne miejsce turystyczne dla miłośników natury i sportów wodnych. Belize jest tyglem językowym. Językiem urzędowym jest angielski, choć wielu mieszkańców używa języka kreolskiego. Indiańscy mieszkańcy posługują się ciągle językami Majów. Przy granicy z Gwatemalą często można usłyszeć hiszpański. Głową państwa jest Królowa Brytyjska.

Przeprawa przez turkusowe wody – Belize City do San Pedro

Przygodę w Belize rozpoczniemy od podróży promem do San Pedro. Na pokładzie promu poczujesz powiew morskiej bryzy, a turkusowe wody Karaibów otoczą Cię z każdej strony. To szybki i wygodny sposób, aby dotrzeć do tej urokliwej wyspy i odkryć jej piękno. Przygotuj się na wspaniałe widoki i emocje.

arrow

San Pedro – rekreacyjny przystanek wyprawy Gwatemala-Belize-Meksyk

San Pedro to raj dla spragnionych relaksu urlopowiczów! Miejscowość leży na największej wyspie w kraju – Ambergris Caye. Piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda, przepyszne jedzenie… wymieniać można w nieskończoność!

Podczas solistowego wyjazdu Gwatemala-Belize-Meksyk wycieczka po wyspie nie może odbyć się bez aktywnego spędzenia czasu, a można tu uprawiać wiele sportów wodnych. Najpopularniejsze z nich to nurkowanie, snorkeling, windsurfing, żeglarstwo, kajakarstwo i parasailing. Dzięki koralowym rafom i turkusowym wodom Morza Karaibskiego, San Pedro oferuje wiele niezapomnianych atrakcji dla miłośników sportów wodnych.

arrow

Przemierzaj ulice miasta na wózku golfowym

Odkryj urokliwe miasteczko San Pedro w Belize, podróżując w wyjątkowy sposób – wózkiem golfowym! To doskonały sposób na zwiedzanie malowniczych uliczek, piaszczystych plaż i tętniącego życiem centrum miasta. Poczuj swobodę, poruszając się po San Pedro, i zatrzymaj się, gdzie tylko zechcesz, aby podziwiać kolorowe murale, skosztować lokalnych przysmaków czy zanurzyć się w turkusowych wodach Morza Karaibskiego. Jazda wózkiem golfowym to nie tylko wygoda, ale również frajda i okazja do odkrywania uroków tego pięknego miejsca w swoim tempie.

arrow

Rafa Koralowa Belize - najpiękniejsza rafa świata

Rafa Koralowa Belize jest to druga co do wielkości rafa koralowa na świecie. Jest to też jednen z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych ekosystemów morskich. Rozciągająca się na długości ponad 300 km, rafa oferuje bogactwo kolorowych i egzotycznych ryb, żółwi morskich oraz delfinów. Występuje na niej 70 gatunków korali twardych i 36 miękkich oraz 500 gatunków ryb. To bogactwo przyrody czyni to Belize rajem dla nurków i każdego, kto marzy o zobaczeniu podwodnego świata!

arrow

Meksyk – wycieczka po krainie Majów

W Meksyku odwiedzimy półwysep Jukatan znany z bogatej kultury i dziedzictwa Majów. Jukatan oferuje doskonałą kuchnię, w której dominuje przede wszystkim kolendra, chilli, czosnek i limonki, co sprawia, że dania są wyjątkowo aromatyczne i smaczne. Będą to nasze ostatnie dni wyprawy Gwatemala-Belize-Meksyk, więc spędzimy je na odpoczynku na plażach Mahahual, piciu drinków i regeneracji po trudach wyprawy.

Jezioro Bacalar – relaks na lagunie siedmiu kolorów

Laguna Bacalar to malownicza laguna w południowo-wschodnim Meksyku na półwyspie Jukatan w pobliżu granicy z Belize. Znana jest również jako „Laguna Siedmiu Kolorów”, ze względu na swoje piękne odcienie niebieskiego, turkusowego i zielonego. Zasilana jest podwodnymi rzekami, które wydostając się na powierzchnię oprócz jezior zasilają też cenoty. Długość laguny to około 42km, a szerokość mniej niż 2km.

arrow

Tulum – plaże Morza Karaibskiego

Czas na relaks na meksykańskich plażach! Na riwierze majów nie ma lepszego, piękniejszego miejsca niż plaże w Tulum.  Playa Paraiso przywita nas swoim białym piaskiem. Natomiast na Playa Pescadores będziemy mieli okazję obserwować starożytne miasto majów, które wznosi się nad lazurowymi wodami morza Karaibskiego.

arrow

Tulum – Archeologiczna Perła na Wybrzeżu Karaibów

Odkryj tajemnicze ruiny Tulum! Te starożytne miejsca to prawdziwe skarby dla miłośników historii i przygody. Usytuowane na wybrzeżu Morza Karaibskiego, ruiny rozległych kompleksów budynków, świątyń i pałaców, zachwycają swoim niepowtarzalnym położeniem na klifie, z widokiem na turkusowe wody i białe plaże. Ta starożytna majestatyczna osada jest doskonałym przykładem architektury Majów.

* punkt programu uzależniony od połączeń lotniczych i czasu na realizację.

arrow

Jezioro Atitlan - sylwestrowa noc oczyszczenia

San Marcos La Laguna to miejsce, w którym duchowość odnajduje swoje piękno. Znajdziesz tu mnóstwo centrów medytacji, jogi i będziesz mieć możliwość poznania swojego wewnętrznego ja. Noc sylwestrowa, pozwoli Ci na zatopienie się w spokoju oraz harmonii, przygotowując na nowy rozdział życiu. Dołącz do sesji medytacyjnych w grupie, uczestnicz w inspirujących wydarzeniach duchowych i otwórz swoje serce na transformację. Rozpoczniemy Nowy Rok w San Marcos La Laguna z głębokim zrozumieniem siebie i odkryciem siły wewnętrznej przemiany.

lokalna kuchnia

Jeśli jesteście smakoszami, to żaden z krajów, który odwiedzimy, Was nie zawiedzie! Każdy punkt na solistowej trasie Gwatemala-Belize-Meksyk to wycieczka marzeń dla kubków smakowych. Kuchnia Gwatemali, to przede wszystkim tłuste i mięsne potrawy, jak np. Pupusas – zrobione z mąki kukurydzianej placki, nadziewane serem lub mięsem, polane salsą. Z kolei kuchnia belizyjska, stanowi mieszankę kuchni wszystkich grup etnicznych tam mieszkających. Do najbardziej popularnych potraw należą Panades, czyli smażone placki mięsne, duszony kurczak, ryż i fasola, czy Tamales – kukurydziana przekąska. Meksykańskie jedzenie jest w Europie bardzo popularne. Burrito, Enchiladas, Guacamole, Tacos, Nachos – na sam dźwięk tych potraw, zaczyna burczeć w brzuchu.

Zasmakujemy również wyjątkowego rumu gwatemalskiego oraz nieziemskich drinków podczas relaksu na plaży w Belize oraz Meksyku.

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach, w pokojach 2-4 osobowych.  Najczęściej z łóżkami dwuosobowymi lub piętrowymi. W Antigua, noc spędzimy w pokojach wieloosobowych. W trakcie trekkingu na wulkan Acatenango, będziemy spali w drewnianych chatkach, na wysokości ponad 3000 m n.p.m. To będzie niesamowite przeżycie, a widoki, które będą nam towarzyszyły, zapamiętamy na całe życie!

arrow

Transport

Podczas wyprawy Gwatemala-Belize-Meksyk naszym głównym środkiem lokomocji będą autobusy. Zarówno lokalne (świetna okazja to zobaczenia jak wygląda codzienne życie lokalnych ludzi) lub wynajmowane wraz z kierowcą. Podczas przejazdów, widoki które będziecie mogli obserwować za oknem Was zachwycą!

W Belize skorzystamy z taksówki wodnej do San Pedro, a na miejscu będziemy poruszać się wózkami golfowymi po mieście!

arrow
Sylwester 2024/2025

Solistowy Sylwester 5-10-15!

Za początek obchodzenia Sylwestra przyjmuje się przełom 999 i 1000 roku. Według proroctw wróżki Sybilii w roku tysięcznym miał nastąpić koniec świata, a jego sprawcą miał być smok Lewiatan. Tak się jednak nie stało i uradowana ludność zaczęła hucznie świętować. Przez kolejne tysiąclecie charakter obchodów ewoluował i dywersyfikował się w zależności od miejsca, przyjmując rozmaite formy i konteksty. 

My mamy na niego własny, unikalny pomysł pod kryptonimem 5-10-15, czyli 5 kontynentów, 10 wypraw, 15 krajów! Spędź z nami ten wyjątkowy czas w wyjątkowych miejscach w towarzystwie wyjątkowych ludzi. Wejdźmy w 2025 wspólnie. Z przytupem. Poza Utartym Szlakiem. 

arrow

Sylwester w Ameryce Łacińskiej - mieszanina hiszpańskiego dziedzictwa i lokalnych przesądów

Świętowanie Nowego Roku, czy jak często mówi się w tej części świata Noche Vieja – Starej Nocy, nie różni się zbytnio od tego, co robią Europejczycy. Ludzie spotykają w gronie rodziny lub przyjaciół, rozpoczynając wieczór od wystawnej kolacji pełnej miejscowych specjałów. Po niej wychodzi się na dyskoteki lub pozostaje w domu, bawiąc się w towarzystwie najbliższych. Na głównych placach miast odbywają się koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a o północy wznosi się w górę lampki z szampanem i obserwuje nocne niebo rozświetlone kolorowymi fajerwerkami. Nie spotkamy tam jednak raczej powszechnych na Starym Kontynencie wystawnych bali pełnych ludzi pod krawatami i w sukienkach. W Ameryce Łacińskiej bawi się na luzie.

arrow

Gorący i wybuchowy Sylwester w Gwatemali

Co powiecie na to, żeby zamiast fajerwerków nocne niebo rozświetlała lawa wydobywająca się z aktywnego wulkanu Fuego, a wschód słońca podziwiać nie z balkonu, tylko ze szczytu sąsiadującego wulkanu Acatenango? Zamiast przygotowywać koreczki i tortille możecie wspinać się przez gęsty i wilgotny las, by zamiast skakać wokół gości podziwiać wulkany Atitlan, Toliman czy San Pedro. Przygoda, adrenalina i oszałamiające widoki – czy można lepiej wejść w Nowy Rok?

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

Great Blue Hole - światowa mekka nurków

Wyrusz na niezwykłą przygodę nurkowania z butlą w legendarnym Great Blue Hole w Belize! Zanurz się w tajemniczej głębinie tej słynnej podwodnej formacji, odkrywając jej fascynującą topografię i bogactwo flory i fauny. Możesz spotkać rekiny, żółwie i inne egzotyczne gatunki, podziwiając jednocześnie zapierający dech w piersiach widok na gigantyczny krater. To niezapomniane doświadczenie dla miłośników nurkowania w kultowym miejscu znanym na całym świecie.

Cena: 1700 PLN 

Cena zawiera: transport łodzią, 3 nurkowania, wizytę na Half Moon Caye Island, sprzęt do nurkowania, śniadanie, lunch, owoce, wodę.

Wymagane jest minimum 10 osób, aby atrakcja została zrealizowana.

Aby wziąć udział w wycieczce trzeba:

  • posiadać Advanced Open Water Diver Certificate (uznawany przez PADI)
  • posiadać udokumentowane zejście na co najmniej 25 metrów
  • wypełnić oświadczenie medyczne (https://belizeprodivecenter.com/wp-content/uploads/2018/11/English-Medical-Statement-V201-10063-1.pdf)
  • ukończyć 15. rok życia

arrow

Nurkowanie i snorkeling w Hol Chan Marine Reserve – pływanie z rekinami

Wybrzeża Belize równają się krystalicznie czystej wodzie i bujnemu, podmorskiemu życiu. W trakcie rejsu odwiedzimy Zone A (Hol Chan) oraz Zone D (Shark-Ray Alley). W pierwszym miejscu możliwe jest nurkowanie do głębokości 10 metrów, a w drugim wszyscy oddamy się… snorkelingowi wśród rekinów wąsatych! Poza nimi towarzyszyć nam będą płaszczki i żółwie.

Nurkowanie + snorkeling
Cena: 600 PLN
Cena zawiera: nurkowanie w Zone A, snorkeling w Zone D, sprzęt, wstęp do parku, opiekę przewodnika
Aby nurkować, trzeba posiadać certyfikat nurka.

Snorkeling
Cena: 360 PLN
Cena zawiera: snorkeling w Zone A i Zone D, sprzęt, wstęp do parku, opiekę przewodnika

arrow

Joga nad jeziorem Atitlan – praktyka ciała i umysłu

Zanurz się w magii jogi nad jeziorem Atitlan! Doświadcz harmonii natury i wewnętrznego spokoju podczas zajęć jogi na brzegu tego malowniczego jeziora. Otwórz się na energię otaczających gór i odpręż się podczas praktyki asan. To niezapomniane doświadczenie dla ciała i umysłu. Niezależnie od poziomu zaawansowania, zapewniamy profesjonalne prowadzenie zajęć, które pomogą ci odnaleźć równowagę i odzyskać wewnętrzną harmonię.

 

Cena: ok. 100 zł za pojedyncze zajęcia

arrow

Zobacz co Cię czeka

Liderzy wyprawy

Monika
Ścibor
Łukasz Andrzej
Busma

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej.

Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

PROMESA WIZOWA

 

Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. Loty do Gwatemali będą realizowane z przesiadką przez USA.  ESTA to elektroniczne zezwolenie na wjazd do USA. Wniosek o wydanie tego pozwolenia składa się przed wyjazdem, nie krócej niż na 72 godziny przed wylotem. Dla bezpieczeństwa lepiej jest to zrobić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Aby wypełnić wniosek, będziesz potrzebować paszportu i karty kredytowej. ESTA ważna jest maksymalnie przez 2 lata.

Wniosek znajdziesz na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/

 

Uwaga! Osoby, które od 1 Marca 2011 odwiedziły Iran, Irak, Koreę Północną, Sudan, Syrię, Libię, Somalię i Jemen, oraz od 12 Stycznia 2021 Kubę, mogą spotkać się z odmową ESTA i w takim przypadku konieczne będzie ubieganie się o wizę turystyczną.

 

Więcej informacji: https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=en

Plane LOT

Wylot:

WAW/KRK/BER ?
Warszawa/Kraków/Berlin
Plane
CUN/MEX/GUA
Cancun/Mexico City/Gwatemala

Powrót:

CUN/GUA ?
Cancun/Gwatemala
Plane
WAW/KRK/BER
Warszawa/Kraków/Berlin
Cena biletu
3300 - 4800 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

lot wewnętrzny z Meksyku do Gwatemali

o

12 noclegów w hostelach w pokojach 2-4 osobowych (oprócz Antigua oraz trekkingu na wulkan)

o

nocleg w wieloosobowym hostelu w Antigua

o

nocleg w bazie górskiej na wulkanie Acatenango

o

2-dniowy trekking na wulkan Acatenango

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym z Antigua do Panajachel

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym z Panajachel do Belize

o

transport wózkami golfowymi w San Pedro

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym w Meksyku

o

transfery lotniskowe

o

taxi boat z Belize City na San Pedro

o

taxi boat z San Pedro do Belize City lub Chetumal

o

całodniowa wycieczka z rejsem łódką po jeziorze Atitlan

o

zwiedzanie wodospadów Semuc Champey

o

trekking w rezerwacie Biotop Del Quetzal

o

zwiedzanie ruin Majów w Tikal z przewodnikiem

o

bilet wstępu na Lagunę Bacalar

o

wstęp z przewodnikiem do ruin w Tulum

o

opłaty wyjazdowe i wjazdowe do Meksyku i Belize

o

przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

opiekę doświadczonego lidera

o

niezbędnik Solisty

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego

x

wyżywienia

x

zwyczajowych napiwków (ok. 20 USD)

x

dodatkowych atrakcji

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

x

kosztów wyrobienia ESTY

x

Wybierz termin i leć z nami!

Luty
Listopad
Grudzień
Międzylądowanie w USA
13.11.24 - 28.11.24
Lider Mateusz Poproch
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 10350 PLN
Icon
Międzylądowanie w USA
29.12.24 - 14.01.25
Lider Karolina Moycho
Cena lotu 4800 PLN
Cena wyprawy 10850 PLN
Icon
Międzylądowanie w USA
29.12.24 - 14.01.25
Lider Olga Potempa
Cena lotu 4800 PLN
Cena wyprawy 10850 PLN
Icon
Wylot z Berlina, Międzylądowanie w USA
19.02.25 - 06.03.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3300 PLN
Cena wyprawy 10850 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next