Wietnam farma

Gdzie smok schodzi do morza Wietnam

Pomysł na wyprawę marzeń

Wietnam jest jednym z najbardziej różnorodnych krajów Azji Południowo – Wschodniej, zarówno przyrodniczo jak i kulturowo. Niesamowite widoki, jedyna w swoim rodzaju zatoka Ha Long, piaszczyste plaże na południu kraju, niezwykła atmosfera – to właśnie Wietnam w wielkim skrócie. Miasta są pełne kontrastów, jedzenie smaczne jak nigdzie indziej, a natura zachwycająca. Oczywiście ilość ludzi i skuterów w Hanoi czy Ho Chi Minh z początku nieco przeraża, ale z drugiej strony w tym chaosie można dostrzec swego rodzaju harmonię. Jedno jest pewne: warto to wszystko zobaczyć na własne oczy! Zapraszamy na aktywny wypad po Wietnamie!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Ninh Binh
 • Ha Long
 • Hoi An
 • My Son
 • Ho Chi Minh
 • Hanoi

Wyrusz w podróż do krainy różnorodności

Naszą wyprawę zaczniemy od Ho Chi Minh City (dawny Sajgon) – największego miasta Wietnamu. Tu przekonacie się, skąd wzięło się powiedzenie „niezły sajgon”! Ta zwariowana i tętniąca życiem metropolia, położona na południu kraju, jest świetną bazą wypadową do regionu Delty Mekongu – pełnego egzotycznych upraw, pomiędzy którymi będziemy pływać drewnianą łódką. Następnie zaczniemy przemieszczać się na północ kraju. W Mui Ne zatrzymamy się, aby odpocząć nieco na piaszczystych plażach i zobaczyć okoliczne cuda natury. Obowiązkowym punktem naszej wyprawy będzie Hoi An – według wielu najbardziej romantyczne i urokliwe miasto w Wietnamie. Odwiedzimy też prowincję Ninh Binh, gdzie wąskie rzeczki wiją się pomiędzy wyrastającymi pionowo z ziemi górami, a okoliczne skały kryją mistyczne świątynie. Wizyta w Wietnamie byłaby niekompletna bez zobaczenia legendarnej Zatoki Ha Long, wraz z jej 1969 wapiennymi wyspami. Następnie dotrzemy na samą północ, do górskiej prowincji Sa Pa, gdzie podczas wędrówek podziwiać będziemy zachwycające tarasowe pola ryżowe. Naszą przygodę zakończymy w Hanoi – stolicy Wietnamu, mieście o niepowtarzalnej atmosferze i doskonałej kuchni!

Prowincja Ninh Binh – duchowy przystanek

Miejsce to nieprzypadkowo nazywane jest Zatoką Ha Long na lądzie. Liczne góry, które wyrastają niemalże pionowo z ziemi, oraz wijące się pomiędzy nimi wąskie nurty rzek, to mistyczny, harmonijny krajobraz, który sprzyja wyciszeniu i medytacji. Być może to właśnie dlatego na tym terenie znajdziemy mnóstwo buddyjskich świątyń – zarówno dużych kompleksów jak i małych, ukrytych w skałach ołtarzy.

Zatoka Ha Long – gdzie smok schodzi do morza

…czyli Zatoka Opadających Smoków. Niezwykle malowniczy charakter rozsianych na powierzchni skalnych wysp i wysepek sprawił, że została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zatoka Ha Long nie bez przyczyny stanowi więc wizytówkę Wietnamu. Nie tytuły są jednak dla nas najważniejsze! Rejs po zatoce to wyjątkowe przeżycie, a widok charakterystycznego skalistego wybrzeża na długo zostaje w pamięci. Jest to jedno z tych miejsc, do których zawsze chciałoby się wracać.

Hoi An – mekka romantyków

Coś dla zakochańców – jedno z najbardziej romantycznych miasteczek w Wietnamie. Nocą pełne kolorowych lampionów, za dnia ubrań szytych na miarę, ludowej muzyki, tańców i ulicznych artystów. Warto tutaj na chwilę zgubić się w plątaninie wąskich uliczek, by poczuć atmosferę tego magicznego miejsca.

Gdzie smok schodzi do morza

Ho Chi Minh – chaos Wietnamu

Największe miasto Wietnamu. To tu znajduje się Muzeum Pozostałości Wojennych – bardzo ważne miejsce historyczne związane z konfliktem pomiędzy Wietnamem, a USA oraz Francją. Wstąpimy tu również do ogromnego marketu Ben Thanh i sprawdzimy czy katedra Notre Dame w Ho Chi Minh jest ładniejsza od tej w Paryżu.

My Son – zapomniane świątynie

Na kilkaset lat zapomniany i zarośnięty dżunglą.. najważniejszy kompleks świątynny w Wietnamie. Został odkryty w XIX wieku przez Francuzów i okrzyknięty jednym z większych odkryć archeologicznych. Z ciekawostek: pracowali tu nasi rodacy, w tym niejaki Kazik, którego pomnik stoi w pobliskim mieście Hoi An.

Hanoi – pobyt w stolicy

Hanoi to miasto, w którym na pewno nie będziemy się nudzić! Liczne muzea i świątynie, urokliwe jezioro w samym centrum starówki, tematyczne ulice, wyjątkowe przedstawienie z wykorzystaniem wodnych marionetek – czeka na nas naprawdę mnóstwo atrakcji!

Świątynia Cao Dai – religijny Disneyland

Ewenement na skalę świata. W Wietnamie powstała religia, która łączy w sobie elementy buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjanizmu, taoizmu, a nawet islamu i judaizmu. Jej świątynia? Istny religijny Disneyland! Fantazyjne zdobienia, szalone kolory i posągi świętych, wśród których znajdziemy m.in. Jezusa i Buddę czy nawet… Victora Hugo i Charliego Chaplina.

Delta Mekongu – poza utartym szlakiem z poziomu wody

To wyjątkowe miejsce, ale prawdopodobnie mamy ostatnią chwilę, żeby zobaczyć je w obecnej formie. Lokalsi twierdzą, że ze względu na zmiany gospodarcze w ciągu kilku lat pływające targi znikną. My jednak wsiądziemy na łódkę i zobaczymy jak o świcie kwitnie handel… na rzece! Poznamy też lokalne ciekawostki, zobaczymy, co jest w tym rejonie produkowane i czym zajmuje się lokalna społeczność.

Doświadcz

Prowincja Sa Pa – bajeczne górskie wzgórza

Górski region, tuż przy granicy z Chinami. To tu znajdują się znane z pocztówek tarasowe pola ryżowe. My zobaczymy te bajkowe widoki na własne oczy. Obszar ten jest zamieszkany przez mniejszości etniczne – plemiona Hmongów Czarnych oraz Hmongów Kwiecistych. Będziemy mieli okazję poznać ich kulturę, zakupić piękne rękodzieło i co więcej – przenocujemy u nich! Spędzimy noc w domu jednej z lokalnych rodzin (tzw. homestay), co będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o ich tradycjach, społeczności i stylu życia.

Spróbuj

Sajgonki w Sajgonie

Sajgonki w Sajgonie, świeże zioła, wszechobecny rybny sos, papier ryżowy i wietnamskie zupy, które są najsmaczniejsze na świecie! Kuchnia wietnamska jest bardzo różnorodna i będziemy mieli fantastyczną okazję poznać jej smaki zarówno na południu kraju, jak i na północy. Dzień obowiązkowo będziemy zaczynać wietnamską, słodką kawą ze skondensowanym mlekiem i lodem. Natomiast “głodni” eksperymentów mogą nawet skosztować grillowanego krokodyla!

Sprawdź się

Tunele Cu Chi – przeprawa przez tunele wojenne

Cu Chi to system tuneli znajdujący się około 70 km od Ho Chi Minh. Ich pierwotna długość sięgała ponad 200 km, natomiast do dziś zachowało się 120 km. Tunele zostały wybudowane przez Wietkong podczas wojny w Wietnamie. Znajdowały się tam szpitale, kuchnie, sypialnie, sale konferencyjne i arsenały. My wejdziemy do środka, by w pełni doświadczyć tego miejsca!

Odetchnij

Mui Ne – zasłużony relaks

Mekka kitesurferów z całego świata, czyli nadmorska miejscowość w sam raz na koniec wyjazdu. Odpoczniemy, poopalamy się, zobaczymy pobliskie wydmy (białe i czerwone), przejdziemy się kolorowym kanionem.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • napijesz się kawy z koglem-moglem w Hanoi
 • poznasz tradycje i zwyczaje Wietnamczyków
 • odwiedzisz romantyczne miasto Hoi An
 • skosztujesz mięsa z krokodyla, a może nawet węża albo szczura...?
 • przepłyniesz się słynną Deltą Mekongu
 • poczujesz się jak na pustyni w Mui Ne
 • zobaczysz dziką północ Wietnamu i tarasy ryżowe w górskim otoczeniu
 • zjesz sajgonki w Sajgonie :)
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

woli spać pod namiotem niż w domu

Piotr Drgas

Piotrek, lat 27. Ciągle w drodze, bez stałego miejsca zamieszkania. Sportowa dusza, która o większości sportów na świecie wypowie się sensowniej niż większość naszych parlamentarzystów o swojej specjalności. Co ciekawe, przeczyta i napisze o tym w języku arabskim. Jak przystało na obieżyświata, rzadko spotykany dwukrotnie w jednym miejscu, ale jeśli już to w pracy w jednym z krakowskich barów lub gdzieś na bałtyckich wodach na windsurfingu. Zakochany w Azji.
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

woli spać pod namiotem niż w domu

Piotr Drgas

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Transport

Wygodne połączenie z Warszawy!

WAW

Warszawa

plane icon

SGN

Ho Chi Minh City

Cena biletu

2200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4584 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1200 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1200 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

520 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • noclegi w guesthouse'ach i hostelach w 2-4 osobowych pokojach
 • jeden nocleg w domu lokalnej społeczności w górach Sa Pa
 • przelot wewnętrzny
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • transport na trasie wyprawy
 • opłatę za promesę wizową
 • wycieczkę po Delcie Mekongu
 • zwiedzanie świątyni Cao Dai oraz Tuneli Cu Chi
 • atrakcje w Ha Noi, Ninh Binh, Hoi An, Ho Chi Minh i Mui Ne
 • przedstawienie Water Puppet Show
 • 2-dniowy trekking w górach Sa Pa
 • 1- dniowa wycieczka po zatoce Ha Long Bay
 • opiekę polskiego lidera
 • ubezpieczenie OC i NNW wysokiej klasy (200 tys.)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wizy (25 USD)
 • wyżywienia (tanio na miejscu)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji

Wybierz termin i leć z nami!

Od

04 II 2019

Do

19 II 2019

Lider

Jakub Dobrowolski

Cena wyprawy

4584 pln

Cena lotu

2200 pln

Od

03 III 2019

Do

18 III 2019

Lider

Piotr Drgas

Cena wyprawy

4584 pln

Cena lotu

2200 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki.

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki.

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy