Meksyk

Wielka wyprawa śladami Majów i Azteków
Wybierz termin

Wielka wyprawa śladami Majów i Azteków

Lider: Ania Plucińska

Wielka wyprawa śladami Majów i Azteków

Meksyk to punkt obowiązkowy na mapie każdego podróżnika. Jeżeli fascynuje Cię odkrywanie nowych miejsc, prędzej czy później na pewno tu trafisz. To idealna destynacja, aby rozpocząć swoją przygodę z Ameryką centralną i południową. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Jak wybrać, które miejsca tego arcyciekawego państwa zwiedzić? Mamy odpowiedź na te pytania! Jedziemy na południe – tam Meksyk to zjawiskowe plaże Tulum, piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino), no i tętniąca życiem metropolia Mexico City. Soliści zapraszają na wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba!

#solisciteam

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Wyruszysz w podróż śladami kultur prekolumbijskich Meksyku poznając ruiny miast Majów i Azteków.
icon Postawisz nogę na najważniejszych miejscach archeologicznych świata, takich jak Chichen Itza, Palenque, Monte Alban i wiele, wiele innych.
icon Zanurzysz się w tętniącym życiem Mexico City - jednym z najbardziej zaludnionych miast świata.
icon Będziesz tropił krokodyle podczas rejsu po majestatycznym kanionie Sumidero.
icon Pospacerujesz po magicznych miasteczkach Meksyku takich jak Oaxaca, San Cristobal de las Casas, czy Puebla
icon Odpoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Środkowej.
icon Zanurkujesz w cenocie - naturalnym basenie, który dla Majów był połączeniem z podziemnym światem.
icon Popływasz w krystalicznych wodach meksykańskich wodospadów.
icon Spróbujesz mocnego mezcalu i tequili w najlepszym solistowym towarzystwie!
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Podróży do świata kultur prekolumbijskich To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potęgi da...

Podróży do świata kultur prekolumbijskich
To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potęgi dawnych cywilizacji i nieodgadnione dotąd zagadki ich wierzeń i tradycji. Podczas spacerów po strefach archeologicznych przejdą nas zimne ciarki, gdy staniemy oko w oko z pierzastym wężem Quetzalcoatlem czy w miejscu składania krwawych ofiar. Miejsca te zadziwiają zaskakującymi rozwiązaniami akustycznymi i oczywiście ich powiązaniem ze światem pozaziemskim i astrologią.

arrow
SPRÓBUJ:

Najbardziej znaczącego dokonania Krzysztofa Kolumba – czekolady! Odkrycie kakao to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej znac...

Najbardziej znaczącego dokonania Krzysztofa Kolumba – czekolady!

Odkrycie kakao to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba podczas jego ostatniej wyprawy. Jednak trunek był znany już 2000 lat przed naszą erą i pochodzi z terenów dzisiejszego Meksyku. Czekolada była prawdopodobnie napojem rytualnym, dostępnym tylko wyższym warstwom społecznym. Nasiona kakao używane były także jako sposób płatności. W Oaxaca spróbujemy czekolady w postaci płynnej i słodkiej, lub jako sosu mole do kurczaka!

arrow
ODETCHNIJ:

Na piaszczystym wybrzeżu Meksyku Meksyk z Solistami to nie tylko intensywne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks na...

Na piaszczystym wybrzeżu Meksyku
Meksyk z Solistami to nie tylko intensywne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks na piaszczystej plaży w cieniu ruin Majów! Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Podczas rejsu kanionem w Parku Narodowym Sumidero Park Narodowy Sumidero to schronienie wielu gatunków zwierząt, takich jak na p...

Podczas rejsu kanionem w Parku Narodowym Sumidero
Park Narodowy Sumidero to schronienie wielu gatunków zwierząt, takich jak na przykład: krokodyle, oceloty czy nawet zagrożone wyginięciem czubacze. Być może będziecie mieli okazję sprawdzić jak zareagujecie na widok paszczy krokodyla! Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy mieli okazję zaobserwować te rzadkie zwierzęta.

arrow
MEKSYK
bottom bottom

Plan wyprawy

Mexico City
arrow
Piradimy Teotihuacan
arrow
Puebla
arrow
Oaxaca
arrow
Kanion Sumidero
arrow
San Cristobal
arrow
Palenque
arrow
Jukatan
arrow
Chichen Itza
arrow
Cenoty
arrow
Tulum
arrow
Cancun
arrow

Meksyk - 2000 kilometrów wielobarwnej przygody

Wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. Przemierzymy tysiące kilometrów zwiedzając najpiękniejsze zakątki tego barwnego i pełnego niespodzianek kraju. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must see na liście światowych zabytków! Jednak, jak na Solistów przystało, nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. To nie jest typowa wycieczka objazdowa z biurem podróży – wszystkie atrakcje serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Wyciśniemy z tej wyprawy 110%.

arrow

Majowie i Aztekowie - cywilizacje prekolumbijskie

Zanim zaczniemy odkrywać Meksyk chcemy zrozumieć jego dziedzictwo. Jeszcze na długo przed odkryciem terenów Ameryki przez Kolumba istniały tutaj niezwykle rozwinięte cywilizacje. Najbardziej znaczące z nich to państwa Majów i Azteków. Należy podkreślić, że przedstawiciele tej kultury nigdy nie stworzyli ujednoliconego aparatu państwowego o scentralizowanej strukturze. Ich imperium składało się z luźno połączonych miast. Kultury prekolumbijskie kojarzą nam się dziś głównie z krwawymi rytuałami, nie należy jednak zapominać, że były to wysoko rozwinięte cywilizacje, które pozostawiły po sobie bogaty dorobek. Jeżeli chodzi o ten materialny, to jego pozostałości będziemy mieli okazję zobaczyć podczas wyprawy w postaci licznych ruin, pałaców i świątyń.

Mexico City – serce Meksyku

Tutaj rozpocznie się nasza wyprawa do Meksyku. Mexico City – to jedno z najbardziej zaludnionych miast świata. Zobaczymy w nim Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium, freski Diego Rivery w Muzeum Bellas Artes dla chętnych, czy katedrę na placu głównym. Poszukamy także Mariachi podążając za dźwiękiem ich instrumentów.  Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

arrow

Teotihuacan – miejsce narodzin bogów

Perła prekolumbijskiej architektury i jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w kraju. Jego nazwa tłumaczona jest zazwyczaj jako “miejsce, gdzie rodzą się bogowie”. Niektórzy archeolodzy twierdzą jednak, że w języku Azteków Teotihuacan oznaczało “miejsce, gdzie ludzie stają się bogami”. Najważniejszymi obiektami kultu w mieście była Piramida Słońca (hiszp. Pirámide del Sol) oraz Piramida Księżyca (hiszp. Pirámide de la Luna), przy których biegła 40 metrowa Aleja Zmarłych. Ich pozostałości można podziwiać do dziś.

arrow

Puebla – Mały Meksyk

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane podczas spaceru do dzielnicy graffiti.

arrow

Oaxaca – miasto pełne zapachów

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków – Monte Alban. Dodatkowo tego samego dnia czeka nas degustacja lokalnego alkoholu w wielu wersjach, a także odwiedziny w manufakturze tekstylnej, gdzie poznamy tajniki farbowania!

MONTE ALBAN – BIAŁA GÓRA ZAPOTEKÓW

Wysoka góra Monte Alban ma bardzo nietypowy kształt. Według archeologów jej wierzchołek został celowo “ścięty” i wyrównany, a prace te trwać mogły nawet przez kilkaset lat! Na jego płaskiej powierzchni stanęła stolica Zapoteków – rdzennej grupy mieszkańców Meksyku, zamieszkująca niegdyś środkowo-wschodnią część obecnego stanu Oaxaca. Dziś podziwiać można tam wspaniałe pozostałości miasta, które choć stanowią zaledwie 10% dawnej zabudowy, wciąż tworzą pokaźnych rozmiarów stanowisko archeologiczne.

arrow

Park Narodowy Sumidero – rejs kanionem 

Wycieczki do Meksyku mogą być naprawdę zróżnicowane, a solistowe wyprawy pokazują kraj od różnych stron, dlatego poznamy kanion Sumidero z pokładu łodzi, którą wpłyniemy w samo serce dzikiego i niezwykle malowniczego obszaru chronionego. Na jego terenie ustanowiono park narodowy, który stał się schronieniem między innymi dla krokodyli, ocelotów czy zagrożonych wyginięciem czubaczy – może uda nam się je wypatrzeć! Kanion Sumidero to przełom rzeki Grijalva, który tworzą wysokie na ponad 1000 metrów skały.

arrow

Hierve del Agua - Skamieniały wodospad

Hierve El Agua to jeden z najdziwniejszych cudów natury na świecie. Ten skamieniały wodospad lub jak niektórzy twierdzą “zamrożony w czasie” powstał na skutek zwapnienia źródła Hierve El Agua Oaxaca. Jego wody zostały zepchnięte do krawędzi klifu przez wapień krasowy i w ten sposób powstało to niezwykłe zjawisko, które będziesz mógł zobaczyć podczas naszej wyprawy. Odwiedzając Hierve El Agua możesz cieszyć się wspaniałymi widokami, wędrować, aby zobaczyć wodospady z bliska, a nawet pływać w naturalnych wodach!

arrow

Manufaktura Mezcalu - tak powstaje tequila

Nie każdy słyszał o mezcalu, ale na pewno wielu przekonało się jak smakuje tequila. Otóż jest ona najbardziej znaną odmianą tego alkoholu wysokoprocentowego. Podobnie jak tequila, mezcal powstaje na bazie agawy. Jest on jednak produkowany nie tylko z soku, ale z całego rdzenia tej rośliny. Co więcej, czasami używa się także larw ćmy, które żerują na agawach, Brzmi zachęcająco? Na pewno intrygująco! Zobaczymy, jak powstają meksykańskie specjały.

arrow

San Cristobal de las Casas – tradycja wiecznie żywa

San Cristobal de las Casas słynie nie tylko z pięknych uliczek i kolonialnej architektury. Kulturowa i duchowa stolica stanu Chiapas ma swój niepowtarzalny styl. To w tym regionie Meksyku mieszka najwięcej rdzennej ludności, dzięki czemu doświadczymy prawdziwego meksykańskiego ducha. Brukowane uliczki, wąskie zaułki, kolorowe domki – a pomiędzy nimi przechadzają się mieszkańcy kultywujący swoje tradycje. Tuż za miastem znajdują się małe lokalne wioski, które przez wieki zachowały swój unikatowy charakter i kulturę. Kolorowe stroje, festiwale świętych i chyba najdziwniejszy kościół na świecie…. dlaczego? Zobaczycie sami!

San Juan Chamula - zwyczaje rdzennych mieszkańców

Podczas wyprawy będziemy mieli nie raz okazję poznać kulturę, tradycję i życie codzienne mieszkańców Meksyku.
Odwiedzając malownicze miasteczko San Juan Chamula poznamy jedną z najbardziej fascynujących grup etnicznych
kraju – plemię Tzotzilów. Zamieszkują oni centralną część meksykańskiego stanu Chiapas i do współczesnych
czasów pielęgnują dawne, przedchrześcijańskie wierzenia i zwyczaje. Wyróżniają ich także charakterystyczne stroje, tradycje i święta.

arrow

Grutas de Arcotete - spokój i adrenalina

Odjedziemy kawałek od miasta, do miejsca, gdzie nie trafia wielu turystów. Zatopimy się w zieleni oazy spokoju, jaką jest Grutas de Arcotete. W tym urokliwym parku krajobrazowym czek nas relaks i odwiedzimy w jaskini. Nie będziemy tu jednak tylko odpoczywać! Adrenaliny oraz powiewu świeżego powietrza dostarczy nam zjazd tyrolką, podczas którego nasze oczy będą cieszyć widoki rosnących wokół drzew i bujnej roślinności.

arrow

Agua Azul, Misol Ha i Roberto Barrios – niezwykłe wodospady

Meksyk to również wspaniałe wodospady, które stały się naturalnym symbolem całego kraju. Podczas wyprawy zobaczymy wiele ich przykładów, w tym słynne Agua Azul i Misol Ha oraz Roberto Barrios. Błękit krystalicznie czystej wody łączy się tam z żywą zielenią, otaczającej wysokie na kilkadziesiąt metrów kaskady roślinności. Tworzy to widok niczym z bajki! W wodospadach często można się kąpać, co stanowi idealny moment ochłody i orzeźwienia, a także relaksu dla nóg zmęczonych przemierzaniem Meksyku wzdłuż i wszerz. Przy wodospadzie Misol Ha czeka szczególna atrakcja – grota za lustrem spadającej wody!

Palenque – miasto trzech kolorów

Wyprawa do Parku Narodowego Palenque to doznania trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów. Wybierzemy się na spacer po jego okolicach, które zachwycają niezwykle bujną fauną i florą. Odwiedzimy też jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów, gdzie podziwiać można wspaniałe pozostałości świątyń i krypt oraz wyryte na nich hieroglify, a po zwiedzaniu będzie czas na relaks przy wodach zachwycających wodospadów Cascadas de Agua Azul. Nasze wyjazdy to nie są tradycyjne wycieczki do Meksyku z biurem podróży – wyróżnia je mnogość doświadczeń.

arrow

Strefa archeologiczna Palenque - ruiny w tropikach

Położone w tajemniczym lesie deszczowym dawne miasto majańskie zwane pierwotnie Lakan Ha (Duża Woda) zachwyca swoim urokiem. Wiele budynków nadal pozostaje nieodkrytych, a porasta je mech i trawy, co dodaje tajemniczości tej strefie archeologicznej. Głównym punktem Palenque jest grobowiec władcy Pakala Wielkiego, który rządził w I w. i zasiadał na tronie, aż przez 68 lat.

arrow

Tropikalny las deszczowy - spacer wśród zieleni

Okolice Palenque porasta niezwykle zielony las deszczowy – tzw. Selva Maya, czyli Las Majów. To fragment puszczy rozciągającej się od Meksyku po Belize. Pod warstwą korzeni dostrzec można niekiedy fragmenty starych murów. Nic dziwnego – jeszcze ok. 1000 lat temu tereny te zamieszkane były przez Majów i pokrywały je wsie, drogi, czy kamienne piramidy. Przespacerujemy się wśród drzew chlebowca wypatrując przedstawicieli lokalnej fauny.

arrow
PÓŁWYSEP JUKATAN

Chichen Itza – potęga państwa Majów

Odrywanie półwyspu Jukatan rozpoczniemy od miejsca z niezwykłą historią. Tę nazwę na pewno słyszał każdy! Solistowa wyprawa do Meksyku nie mogaby pominąć tego ważnego punktu na mapie kraju. Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. A tuż obok – naturalny basen z mroczną historią!

Tulum - raj nad oceanem

Położone na półwyspie Jukatan miasteczko to meksykański synonim beztroski, luzu i sielskości. Jego piaszczyste, rajskie plaże to miejsce idealne do odpoczynku i nadmorskich aktywności. Wieczorem miejscowość zamienia się w tętniącą życiem oazę, pełną imprez pod gołym niebem. Nie zabraknie tam też atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku – jazda rowerem po okolicy, snorkeling, odkrywanie kolejnych cenot – z Solistami nie będziecie się nudzić.

arrow

Ruiny Tulum - jedyne nad oceanem

Tulum to nie tylko plażowy raj i ulubione miejsce celebrytów. To także kolejna okazja do poznania bogatej historii tego regionu. Jest to jedyne miejsce w kraju, gdzie zabytkowe budowle znajdziemy tuż nad brzegiem oceanu. Najciekawsze obiekty w Tulum to El Castillo oraz Templo del Dios del Viento znana także jako Świątynia Boga Wiatru. Ruiny miasta Majów z IV w. położone są na klifie, nad samym brzegiem Morza Karaibskiego.

arrow

Cenoty – naturalne baseny Majów

Cenoty to naturalnie studnie krasowe wypełnione słodką wodą. Powstały w skałach wapiennych po cofających się zlodowaceniach. W Meksyku znajduje się aż 3000 cenot, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Archeolodzy nie mają wątpliwości, iż niektóre z nich były uznawane za miejsca święte, na dnie najgłębszych znaleziono nawet szczątki ludzkie świadczące o miejscu składania ofiar. Były one miejscem połączenia z Xibalba, czyli mitologiczną krainą zaświatów. Pływając w tych naturalnych basenach poczujemy mistycyzm tych miejsc. 

arrow

Lokalna Kuchnia

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich żarłoków i łasuchów. Podróż do Meksyku nie może odbyć się bez spróbowania… tamtejszej kuchni, która nie bez powodu zawojowała cały świat. Tacos, quesadillas, tostadas, guacamole, chili con carne, empanadas, burritos, faszerowane papryki, indyk w sosie mole poblano i inne regionalne specjały to istne „niebo w gębie”! Na deser słodkie owoce i oczywiście… kieliszek mezcalu. Meksyk to królestwo street food’u i będziemy z tego w pełni korzystać. Podczas wyprawy odwiedzamy lokalne knajpki i uliczne stoiska z przepysznymi lokalnymi daniami. Musisz pamiętać, że nie będzie to wycieczka objazdowa, w której stołuje się wyłącznie w hotelach! Meksyk to królestwo street food’u i będziemy z tego w pełni korzystać.

arrow

Transport

Po Meksyku będziemy poruszali się nocnymi busami z miejscami siedzącymi na trasach Oaxaca-  Tuxtla oraz Palenque – Merida. Są to dwa najdłuższe przejazdy, jakie czekają nas na trasie i z pewnością takie, podczas których najbliżej poznamy codzienne życie mieszkańców. Przez większą część wyprawy przemieszczać będziemy się natomiast prywatnymi, klimatyzowanymi busikami prowadzonymi przez lokalnych kierowców, którzy często pełnić będą także rolę naszych przewodników. W Tulum czeka nas przejażdżka rowerowa, a w kanionie Sumidero pływać będziemy łodziami motorowodnymi.

arrow

Noclegi

arrow
Atrakcje dodatkowe

Kąpiel w cenotach

Cenoty są naturalnymi studniami krasowymi, które wypełnione są wodą. Zgodnie z wierzeniami Majów, były to łączniki z krainą umarłych. Wizyta w Meksyku nie może obyć się bez kąpieli w tych krystalicznie, czystych, naturalnych basenach. Musicie to zobaczyć na własne oczy!

 

Cena: około 150 – 600 MXN

arrow

Lot balonem Teotichuacan

Godzinny lot balonem z widokiem na cały kompleks piramid gwarantuje niezapomniane wspomnienia, a także piękne zdjęcia!

 

Cena: ok. 720 PLN

arrow

Muzeum Casa Azul - niebieski dom Fridy Kahlo

Wizyta w niezwykłym miejscu – domu artystki Fridy Kahlo – malarki i wyjątkowej kobiety. Frida żyła tak jak chciała, konsekwentnie dążąc do obranych celów, mimo że życie rzucało jej sporo kłód pod nogi. Dzisiaj, Frida jest istotną postacią dla współczesnych kobiet, stała się ikoną, dlatego warto poznać jej historię i miejsce, w którym żyła.

 

Cena: ok. 95 PLN

arrow

Rio Lagartos i Las Coloradas

Rio Lagartos jest sercem Jukatańskiego rezerwatu naturalnego, wpisanego w 2004 roku na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.
Rezerwat o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, najbardziej znany jest z zamieszkującej go licznej populacji flamingów. Miejsce dzikie i nieodkryte, dalekie od tłumu turystów! W cenie wycieczka łódką w otoczeniu pięknej przyrody, podczas której można obserwować różnorodne ptactwo w swoim naturalnym środowisku.

Las Coloradas, czyli różowe jeziora powstałe wskutek wydobywania soli. Niecodzienny kolor laguny jest w pełni naturalnym – barwnikami odpowiadającymi za jego odcień są plankton oraz skorupiaki. Atrakcja dodatkowa, przy decyzji grupy.

 

Cena: ok. 445 PLN

arrow

Snorkeling w Tulum

Możliwość snorkelingu przy plażach Tulum. Znajduje się tam jedna z najdłuższych raf koralowych na świecie. W jej pobliżu można ujrzeć żółwie!

 

Cena: ok. 20 USD

arrow

Zobacz co Cię czeka

Jukatan

Liderzy wyprawy

Natalia
Dziengo
Beata
Kij
Ania
Plucińska
Klaudia
Potakowska
Mateusz
Poproch

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/KRK/BER ?
Warszawa/Kraków/Berlin
Plane
CUN/MEX
Cancun/Mexico City

Powrót:

?
Plane
Cena biletu
4500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

12 noclegów w hotelikach i guesthouach w pokojach 2 – 4 osobowych z łązienkami (łóżka przeważnie 2 osobowe)

o

przelot wewnętrzny Cancun - Mexico City (w zależności od połączenia międzynarodowego)

o

transfery lotniskowe

o

prywatny transport z kierowcą na trasie Mexico City - Oaxaca

o

dwudniowy prywatny transport z kierowcą w Oaxaca na zaplanowanej trasie

o

trzydniowy prywatny transport z kierowcą na trasie Tuxtla Gutiérrez - Palenque

o

dwudniowy prywatny transport z kierowcą na trasie Merida - Tulum

o

przejazd nocy busem na tarsie Oaxaca - Tuxtla Gutiérrez (miejsca siedzące)

o

przejazd nocny busem na trasie Palenque - Merida (miejsca siedzące)

o

paliwo i opłaty drogowe na całej trasie

o

wejście do strefy archeologicznej Palenque z przewodnikiem

o

wejście do strefy archeologicznej Teotihuacán z przewodnikiem

o

wejście do strefy archeologicznej Chichén Itzá z przewodnikiem

o

wejście do strefy archeologicznej Tulum z przewodnikiem

o

wejście do strefy archeologicznej Monte Alban

o

wynajem rowerów w Tulum

o

wycieczkę łodzią po Kanionie Sumidero z przewodnikiem

o

wejscie do cenoty

o

wycieczkę do wodospadu Hierve del Agua

o

ejście na Wodospady Agua Azul i Misol Ha, Roberto Barrios

o

wejście do jaskini w okolicy San Cristobal de las Casas

o

zjazd tyrolką w okolicy San Cristobal de las Casas

o

opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Wrzesień
Listopad
Icon
First Minute
-400 PLN
WAW/BER--MEX/CUN
CUN/MEX--WAW/BER
13.09.24 - 28.09.24
Lider Marek Wójciak
Cena lotu 4500 PLN
Cena wyprawy 8495 PLN
Icon
Icon
First Minute
-400 PLN
WAW/BER--MEX/CUN
CUN/MEX--WAW/BER
27.11.24 - 12.12.24
Lider Marek Wójciak
Cena lotu 4500 PLN
Cena wyprawy 8495 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów