Śladami Majów i Azteków 12

Śladami Majów i Azteków Meksyk

Arriba arriba Mexico!

Spokojny wieczór, oglądamy telewizję, a tam wąsaty gringo w sombrero większym niż jego brzuch krzyczy “Arriba arriba Mexico!” – no cóż… chyba czas odwiedzić Meksyk, nie sądzicie?:) Zobaczyć mur tworzący granicę z USA i muchachos z karabinami? Zdecydowanie nie! Jedziemy na południe – tam Meksyk to zjawiskowe plaże Tulum i Cancun, piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino :)), no i największe miasto świata, zbudowane w miejscu dawnej stolicy – Tenochtitlan. Soliści zapraszają na wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Mexico City
 • Puebla
 • Chichen Itza
 • Oaxaca
 • Palenque
 • Cenoty

W poszukiwaniu starożytnych cywilizacji

Wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must see na liście światowych zabytków! Jednak, jak na Solistów przystało, nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. Wszystko to serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Wyciśniemy z tej wyprawy 110%.

Mexico City – najludniejsze miasto świata

Tutaj rozpocznie się nasza wyprawa do Meksyku. Najludniejsze miasto świata, w którym zobaczymy Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium, freski Diego Rivery w Pałacu Narodowym, czy katedrę na placu głównym. Poszukamy także El Mariachi! Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

Puebla – Mały Meksyk

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane podczas spaceru do dzielnicy graffiti.

Oaxaca – miasto pełne zapachów

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków – Monte Alban. Dodatkowo czeka nas wypad do niepowtarzalnego “wodospadu” Hierve el Agua i dla chętnych – kąpiel. Do tego w trakcie tego samego dnia – degustacja lokalnego alkoholu w wielu wersjach, a także odwiedziny w manufakturze tekstylnej, gdzie poznamy tajniki farbowania!

Meksyk chichen Itza tło

Chichen Itza – potęga państwa Majów

Tę nazwę na pewno słyszał każdy! Solistowa wyprawa do Meksyku nie mogaby pominąć tego ważnego punktu na mapie kraju. Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. A tuż obok – naturalny basen z mroczną historią!

San Cristobal de las Casas – urok, charakter i kultura

San Cristobal de las Casas słynie nie tylko z pięknych uliczek i kolonialnej architektury. Tuż za miastem znajdują się małe lokalne wioski, które przez wieki zachowały swój niepowtarzalny charakter i kulturę. Kolorowe stroje, festiwale świętych i chyba najdziwniejszy kościół na świecie…. dlaczego? zobaczycie sami 🙂

Cenoty – oryginalne dziury w ziemi

Przyroda w Jukatanie jest niesamowita, jednak Cenoty zaskoczą Was szczególnie. Są to naturalnie wyżłobione dziury w ziemi wypełnione słodką wodą – czyli naturalne baseny Majów! Powstały w skałach wapiennych po cofających się zlodowaceniach. W Meksyku znajduje się aż 3000 Cenotów, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Archeolodzy nie mają wątpliwości, iż niektóre z nich były uznawane za miejsca święte, na dnie najgłębszych znaleziono nawet szczątki ludzkie świadczące o miejscu składania ofiar. My co najwyżej damy się poskubać rybkom w przejrzystych wodach Jukatanu!

Palenque – miasto trzech kolorów

W okolicach tego miasta odwiedzimy jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów oraz niesamowite wodospady Cascadas de Agua Azul. Wypad do Palenque to wycieczka trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów.

DOŚWIADCZ:
Podróż do świata kultur prekolumbijskich
To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potęgi dawnych cywilizacji i nieodgadnione dotąd zagadki ich wierzeń i tradycji. Podczas spacerów po strefach archeologicznych przejdą nas zimne ciarki, gdy staniemy oko w oko z pierzastym wężem Quetzalcoatlem czy w miejscu składania krwawych ofiar. Miejsca te zadziwiają tez zaskakującymi rozwiązaniami akustycznymi i oczywiście ich powiązaniem ze światem pozaziemskim i astrologią.
SPRÓBUJ:
Najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba – czekolada!
Odkrycie czekolady to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba podczas jego ostatniej wyprawy. Jednak trunek był znany już 2000 lat przed naszą erą i
pochodzi z terenów dzisiejszego Meksyku. Czekolada była prawdopodobnie napojem rytualnym, dostępnym tylko wyższym warstwom społecznym. Nasiona kakao używane były także jako sposób płatności. W Oaxaca spróbujemy czekolady w postaci płynnej i słodkiej, lub jako sosu mole do kurczaka!
Cancun/Tulum – rajskie plaże Meksyku
Meksyk z Solistami to nie tylko ambitne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks w nadmorskim mieście, w którym można odpocząć na nieziemskich plażach w cieniu ruin Majów! Absolutny
Numer Jeden w kategorii rajski odpoczynek. Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • wyruszysz w podróż śladami kultur prekolumbijskich Meksyku
 • Twoja noga stanie na najważniejszech miejscach archeologicznych świata, takich jak Chichen Itza, Palenque, Monte Alban i wiele wiele innych
 • przejdziesz za kotarę niesamowitego wodospadu Mizol Ha
 • popływasz w kaskadach Agua Azul
 • zobaczysz, czemu Hierve el Agua są nazywane najdziwniejszym wodospadem świata
 • pospacerujesz po magicznych miasteczkach Meksyku takich jak Oaxaca, San Cristobal de las Casas, czy Puebla
 • odpoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Środkowej
 • poznasz prawdziwą meksykańską kuchnię w aromatach lemonki i chilli
 • posłuchasz meksykańskich Mariachi
 • spróbujesz mocnego Mezcalu w najlepszym solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

SXF/TXL/WAW

Berlin/Warszawa

plane icon

CUN/MEX

Cancun/Mexico City

Cena biletu

2500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6670 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1775 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1775 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

800 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11850 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • noclegi w hotelikach i guesthouach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 osobowe) oraz w pokojach wieloosobowych
 • transport loklanymi busami
 • dwa przejazdy nocnymi busami o podwyższonym standardzie
 • w zależności od kierunku realizacji wyprawy przelot wewnętrzny Mexico City - Cancun
 • wejście do strefy archeologicznej : Palenque, Chichen Itza, Monte Alban, Teotichuacan, Tulum
 • wycieczkę łodzią po Kanionie Sumidero
 • zwiedzanie San Juan Chamula
 • wizytę w Manufakturze Mescalu
 • wynajem rowerów w Tulum
 • wejscie do cenoty
 • wejście na Wodospady Agua Azul i Misol Ha, Roberto Barios
 • wejście do Wodospadu Hierve el Agua
 • zwiedzanie San Cristobal de Las Casas
 • opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty https://solisci.pl/wp-admin/post.php?post=1934&action=edit#

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Meksyk Santa Muerte na tło

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Meksyk Belize Gwatemala wulkan tło

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Meksyk Santa Muerte na tło

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Meksyk Belize Gwatemala wulkan tło

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy