Śladami Majów i Azteków 12

Śladami Majów i Azteków Meksyk

Arriba arriba Mexico!

Spokojny wieczór, oglądamy telewizję, a tam wąsaty gringo w sombrero większym niż jego brzuch krzyczy “Arriba arriba Mexico!” – no cóż… chyba czas odwiedzić Meksyk, nie sądzicie?:) Zobaczyć mur tworzący granicę z USA i muchachos z karabinami? Zdecydowanie nie! Jedziemy na południe – tam Meksyk to zjawiskowe plaże Tulum i Cancun, piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino :)), no i największe miasto świata, zbudowane w miejscu dawnej stolicy – Tenochtitlan. Soliści zapraszają na wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Mexico City
 • Puebla
 • Chichen Itza
 • Oaxaca
 • Palenque
 • Cenoty

W poszukiwaniu starożytnych cywilizacji

Wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must see na liście światowych zabytków! Jednak, jak na Solistów przystało, nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. Wszystko to serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Wyciśniemy z tej wyprawy 110%.

Mexico City – serce Meksyku

Tutaj rozpocznie się nasza wyprawa do Meksyku. Najludniejsze miasto świata, w którym zobaczymy Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium, freski Diego Rivery w Pałacu Narodowym, czy katedrę na placu głównym. Poszukamy także El Mariachi! Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

Puebla – Mały Meksyk

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane podczas spaceru do dzielnicy graffiti.

Oaxaca – miasto pełne zapachów

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków – Monte Alban. Dodatkowo czeka nas wypad do niepowtarzalnego “wodospadu” Hierve el Agua i dla chętnych – kąpiel. Do tego w trakcie tego samego dnia – degustacja lokalnego alkoholu w wielu wersjach, a także odwiedziny w manufakturze tekstylnej, gdzie poznamy tajniki farbowania!

Meksyk chichen Itza tło

Chichen Itza – potęga państwa Majów

Tę nazwę na pewno słyszał każdy! Solistowa wyprawa do Meksyku nie mogaby pominąć tego ważnego punktu na mapie kraju. Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. A tuż obok – naturalny basen z mroczną historią!

Teotichuacan - miejsce narodzin bogów

Kolejny perła prekolumbijskiej architektury i jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w kraju. Jego nazwa tłumaczona jest zazwyczaj jako “miejsce, gdzie rodzą się bogowie”. Niektórzy archeolodzy twierdzą jednak, że w języku Azteków Teotichuacan oznaczało “miejsce, gdzie ludzie stają się bogami”. Najważniejszymi obiektami kultu w mieście była Piramida Słońca (hiszp. Pirámide del Sol) oraz Piramida Księżyca (hiszp. Pirámide de la Luna), przy których biegła 40 metrowa Aleja Zmarłych. Ich pozostałości można podziwiać do dziś.

 

Hierve el Agua - skamieniały wodospad 

W tym miejscu wzrok ewidentnie płata figle! Po zboczach malowniczych gór w stanie Oaxaca spada piękny, wysoki na 90 metrów wodospad. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ów wodospad… wodospadem nie jest. W rzeczywistości są to robiące piorunujące wrażenie formacje skalne przypominające wodne kaskady. Według legendy za jego skałami kryje się jaskinia, w której można uzyskać wieczne życie.

 

San Cristobal de las Casas – urok, charakter i kultura

San Cristobal de las Casas słynie nie tylko z pięknych uliczek i kolonialnej architektury. Tuż za miastem znajdują się małe lokalne wioski, które przez wieki zachowały swój niepowtarzalny charakter i kulturę. Kolorowe stroje, festiwale świętych i chyba najdziwniejszy kościół na świecie…. dlaczego? zobaczycie sami 🙂

Cenoty – naturalne baseny Majów

Przyroda w Jukatanie jest niesamowita, jednak Cenoty zaskoczą Was szczególnie. Są to naturalnie wyżłobione dziury w ziemi wypełnione słodką wodą – czyli naturalne baseny Majów! Powstały w skałach wapiennych po cofających się zlodowaceniach. W Meksyku znajduje się aż 3000 Cenotów, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Archeolodzy nie mają wątpliwości, iż niektóre z nich były uznawane za miejsca święte, na dnie najgłębszych znaleziono nawet szczątki ludzkie świadczące o miejscu składania ofiar. My co najwyżej damy się poskubać rybkom w przejrzystych wodach Jukatanu!

Palenque – miasto trzech kolorów

Wypad do Parku Narodowego Palenque to doznania trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów. Wybierzemy się na spacer po jego okolicach, które zachwycają niezwykle bujną fauną i florą. Odwiedzimy też jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów, gdzie podziwiać można wspaniałe pozostałości świątyń i krypt oraz wyryte na nich hieroglify.  Następnie zrelaksujemy się przy wodach zachwycających wodospadów Cascadas de Agua Azul.

Śladami Majów i Azteków 19

Tulum - rajskie plaże Meksyku 

Położone na półwyspie Jukatan miasteczko Tulum to meksykański synonim beztroski, luzu i sielskości. Jego piaszczyste, rajskie plaże to miejsce idealne do odpoczynku i nadmorskich aktywności. Wieczorem miejscowość zamienia się w tętniącą życiem oazę, pełną imprez pod gołym niebem. Nie zabraknie tam też atrakcji dla miłośników historii i zabytków. W Tulum zobaczyć można ozdobioną malowidłami w stylu Tolteków Świątynię Fresków i położoną tuż nad brzegiem morza wieżę strażniczą El Castillo. 

Agua Azul , Misol Ha i Roberto Barios - niezwykłe wodospady

Meksyk to również wspaniałe wodospady, które stały się naturalnym symbolem całego kraju. Podczas wyprawy zobaczymy wiele ich przykładów, w tym słynne Agua Azul i Misol Ha oraz Roberto Barios. Błękit krystalicznie czystej wody łączy się tam z  żywą zielenią, otaczającej wysokie na kilkadziesiąt metrów kaskady roślinności. Tworzy to widok niczym z bajki!

MONTE ALBAN - BIAŁA GÓRA ZAPOTEKÓW

Wysoka góra Monte Alban ma bardzo nietypowy kształt. Według archeologów jej wierzchołek został celowo “ścięty” i wyrównany, a prace te trwać mogły nawet przez kilkaset lat! Na jego płaskiej powierzchni stanęła stolica Zapoteków – rdzennej grupy mieszkańców Meksyku, zamieszkująca niegdyś środkowo-wschodnią część obecnego stanu Oaxaca. Dziś podziwiać można tam wspaniałe pozostałości miasta, które choć stanowią zaledwie 10% dawnej zabudowy, wciąż tworzą pokaźnych rozmiarów stanowisko archeologiczne.

Park Narodowy Sumidero - rejs kanionem 

Kanion Sumidero to przełom rzeki Grijalva, który tworzą wysokie na ponad 1000 metrów skały. Na jego terenie ustanowiono park narodowy, który stał się schronieniem między innymi dla krokodyli, ocelotów czy zagrożonych wyginięciem czubaczy. My poznamy go z pokładu łodzi, którą wpłyniemy w samo serce dzikiego i niezwykle malowniczego obszaru chronionego.

ZWYCZAJE RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW

Podczas wyprawy będziemy mieli nie raz okazję poznać kulturę, tradycję i życie codzienne mieszkańców Meksyku. Odwiedzając malownicze miasteczko San Juan Chamul poznamy  jedną z najbardziej fascynujących grup etnicznych kraju – plemię Tzotzilów. Zamieszkują oni centralną część meksykańskiego stanu Chiapas i do współczesnych czasów pielęgnują dawne, przedchrześcijańskie wierzenia i zwyczaje. Wyróżniają ich także charakterystyczne stroje, tradycje i święta.

TRADYCYJNA KUCHNIA MEKSYKAŃSKA

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich żarłoków i łasuchów. Aby dobrze poznać kulturę Meksyku, musimy spróbować jego… tradycyjnej kuchni, która nie bez powodu zawojowała cały świat. Tortille, quesalides, fajitas i inne regionalne specjały to istne “niebo w gębie”! Podczas wyprawy znajdziemy więc czas na to, aby odwiedzać rozmaite restauracje, lokalne knajpki i uliczne stoiska z przepysznymi lokalnymi daniami.

DOŚWIADCZ:
Podróż do świata kultur prekolumbijskich
To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potęgi dawnych cywilizacji i nieodgadnione dotąd zagadki ich wierzeń i tradycji. Podczas spacerów po strefach archeologicznych przejdą nas zimne ciarki, gdy staniemy oko w oko z pierzastym wężem Quetzalcoatlem czy w miejscu składania krwawych ofiar. Miejsca te zadziwiają tez zaskakującymi rozwiązaniami akustycznymi i oczywiście ich powiązaniem ze światem pozaziemskim i astrologią.
SPRÓBUJ:
Najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba – czekolada!
Odkrycie czekolady to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba podczas jego ostatniej wyprawy. Jednak trunek był znany już 2000 lat przed naszą erą i
pochodzi z terenów dzisiejszego Meksyku. Czekolada była prawdopodobnie napojem rytualnym, dostępnym tylko wyższym warstwom społecznym. Nasiona kakao używane były także jako sposób płatności. W Oaxaca spróbujemy czekolady w postaci płynnej i słodkiej, lub jako sosu mole do kurczaka!
Piaszczyste wybrzeże Meksyku
Meksyk z Solistami to nie tylko ambitne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks na piaszczystej plaże w cieniu ruin Majów! Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • wyruszysz w podróż śladami kultur prekolumbijskich Meksyku
 • Twoja noga stanie na najważniejszech miejscach archeologicznych świata, takich jak Chichen Itza, Palenque, Monte Alban i wiele wiele innych
 • przejdziesz za kotarę niesamowitego wodospadu Mizol Ha
 • popływasz w kaskadach Agua Azul
 • zobaczysz, czemu Hierve el Agua są nazywane najdziwniejszym wodospadem świata
 • pospacerujesz po magicznych miasteczkach Meksyku takich jak Oaxaca, San Cristobal de las Casas, czy Puebla
 • odpoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Środkowej
 • poznasz prawdziwą meksykańską kuchnię w aromatach lemonki i chilli
 • posłuchasz meksykańskich Mariachi
 • spróbujesz mocnego Mezcalu w najlepszym solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Marek Wójciak

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

SXF/TXL/WAW

Berlin/Warszawa

plane icon

CUN/MEX

Cancun/Mexico City

Cena biletu

2500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6670 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1775 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1775 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

800 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11850 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • noclegi w hotelikach i guesthouach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 osobowe) oraz w pokojach wieloosobowych
 • transport loklanymi busami
 • dwa przejazdy nocnymi busami o podwyższonym standardzie
 • w zależności od kierunku realizacji wyprawy przelot wewnętrzny Mexico City - Cancun
 • wejście do strefy archeologicznej : Palenque, Chichen Itza, Monte Alban, Teotichuacan, Tulum
 • wycieczkę łodzią po Kanionie Sumidero
 • zwiedzanie San Juan Chamula
 • wizytę w Manufakturze Mescalu
 • wynajem rowerów w Tulum
 • wejscie do cenoty
 • wejście na Wodospady Agua Azul i Misol Ha, Roberto Barios
 • wejście do Wodospadu Hierve el Agua
 • zwiedzanie San Cristobal de Las Casas
 • opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Meksyk Santa Muerte na tło

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Meksyk Belize Gwatemala wulkan tło

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Meksyk Santa Muerte na tło

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Meksyk Belize Gwatemala wulkan tło

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy