Śladami Majów i Azteków 56

Śladami Majów i Azteków Meksyk

Arriba arriba Mexico!

Spokojny wieczór, oglądamy telewizję, a tam wąsaty gringo w sombrero większym niż jego brzuch krzyczy “Arriba arriba Mexico!” – no cóż… chyba czas odwiedzić Meksyk, nie sądzicie?:) Zobaczyć mur tworzący granicę z USA i muchachos z karabinami? Zdecydowanie nie! Jedziemy na południe – tam Meksyk to zjawiskowe plaże Tulum i Cancun, piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino :)), no i największe miasto świata, zbudowane w miejscu dawnej stolicy – Tenochtitlan. Soliści zapraszają na wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Mexico City
 • Puebla
 • Chichen Itza
 • Oaxaca
 • Palenque
 • Cenoty

W poszukiwaniu starożytnych cywilizacji

Wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must see na liście światowych zabytków! Jednak, jak na Solistów przystało, nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. Wszystko to serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Wyciśniemy z tej wyprawy 110%.

Mexico City – serce Meksyku

Tutaj rozpocznie się nasza wyprawa do Meksyku. Mexico City – to jedno z najbardziej zaludnionych miast świata. Zobaczymy w nim Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium, freski Diego Rivery w Pałacu Narodowym, czy katedrę na placu głównym. Poszukamy także El Mariachi! Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

Puebla – Mały Meksyk

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane podczas spaceru do dzielnicy graffiti.

Oaxaca – miasto pełne zapachów

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków – Monte Alban. Dodatkowo tego samego dnia czeka nas degustacja lokalnego alkoholu w wielu wersjach, a także odwiedziny w manufakturze tekstylnej, gdzie poznamy tajniki farbowania!

Teotihuacan - miejsce narodzin bogów

Kolejna perła prekolumbijskiej architektury i jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w kraju. Jego nazwa tłumaczona jest zazwyczaj jako “miejsce, gdzie rodzą się bogowie”. Niektórzy archeolodzy twierdzą jednak, że w języku Azteków Teotihuacan oznaczało “miejsce, gdzie ludzie stają się bogami”. Najważniejszymi obiektami kultu w mieście była Piramida Słońca (hiszp. Pirámide del Sol) oraz Piramida Księżyca (hiszp. Pirámide de la Luna), przy których biegła 40 metrowa Aleja Zmarłych. Ich pozostałości można podziwiać do dziś.*

 

 

*w związku z obostrzeniami (COVID-19) realizacja wskazanego miejsca w programie, może zostać zamieniona na inną atrakcję/miejsce.

Śladami Majów i Azteków 60

Chichen Itza – potęga państwa Majów

Tę nazwę na pewno słyszał każdy! Solistowa wyprawa do Meksyku nie mogaby pominąć tego ważnego punktu na mapie kraju. Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. A tuż obok – naturalny basen z mroczną historią!

San Cristobal de las Casas – urok, charakter i kultura

San Cristobal de las Casas słynie nie tylko z pięknych uliczek i kolonialnej architektury. Tuż za miastem znajdują się małe lokalne wioski, które przez wieki zachowały swój niepowtarzalny charakter i kulturę. Kolorowe stroje, festiwale świętych i chyba najdziwniejszy kościół na świecie…. dlaczego? zobaczycie sami 🙂

Cenoty – naturalne baseny Majów

Przyroda w Jukatanie jest niesamowita, jednak cenoty zaskoczą Was szczególnie. Są to naturalnie studnie krasowe wypełnione słodką wodą – czyli naturalne baseny Majów! Powstały w skałach wapiennych po cofających się zlodowaceniach. W Meksyku znajduje się aż 3000 cenot, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Archeolodzy nie mają wątpliwości, iż niektóre z nich były uznawane za miejsca święte, na dnie najgłębszych znaleziono nawet szczątki ludzkie świadczące o miejscu składania ofiar. My co najwyżej damy się poskubać rybkom w przejrzystych wodach Jukatanu!

Palenque – miasto trzech kolorów

Wypad do Parku Narodowego Palenque to doznania trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów. Wybierzemy się na spacer po jego okolicach, które zachwycają niezwykle bujną fauną i florą. Odwiedzimy też jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów, gdzie podziwiać można wspaniałe pozostałości świątyń i krypt oraz wyryte na nich hieroglify.  Następnie zrelaksujemy się przy wodach zachwycających wodospadów Cascadas de Agua Azul.

Śladami Majów i Azteków 64

Tulum - rajskie plaże Meksyku 

Położone na półwyspie Jukatan miasteczko Tulum to meksykański synonim beztroski, luzu i sielskości. Jego piaszczyste, rajskie plaże to miejsce idealne do odpoczynku i nadmorskich aktywności. Wieczorem miejscowość zamienia się w tętniącą życiem oazę, pełną imprez pod gołym niebem. Nie zabraknie tam też atrakcji dla miłośników historii i zabytków. W Tulum zobaczyć można ozdobioną malowidłami w stylu Tolteków Świątynię Fresków i położoną tuż nad brzegiem morza wieżę strażniczą El Castillo. 

Agua Azul , Misol Ha i Roberto Barrios - niezwykłe wodospady

Meksyk to również wspaniałe wodospady, które stały się naturalnym symbolem całego kraju. Podczas wyprawy zobaczymy wiele ich przykładów, w tym słynne Agua Azul i Misol Ha oraz Roberto Barrios. Błękit krystalicznie czystej wody łączy się tam z  żywą zielenią, otaczającej wysokie na kilkadziesiąt metrów kaskady roślinności. Tworzy to widok niczym z bajki!

MONTE ALBAN - BIAŁA GÓRA ZAPOTEKÓW

Wysoka góra Monte Alban ma bardzo nietypowy kształt. Według archeologów jej wierzchołek został celowo “ścięty” i wyrównany, a prace te trwać mogły nawet przez kilkaset lat! Na jego płaskiej powierzchni stanęła stolica Zapoteków – rdzennej grupy mieszkańców Meksyku, zamieszkująca niegdyś środkowo-wschodnią część obecnego stanu Oaxaca. Dziś podziwiać można tam wspaniałe pozostałości miasta, które choć stanowią zaledwie 10% dawnej zabudowy, wciąż tworzą pokaźnych rozmiarów stanowisko archeologiczne.

Park Narodowy Sumidero - rejs kanionem 

Kanion Sumidero to przełom rzeki Grijalva, który tworzą wysokie na ponad 1000 metrów skały. Na jego terenie ustanowiono park narodowy, który stał się schronieniem między innymi dla krokodyli, ocelotów czy zagrożonych wyginięciem czubaczy. My poznamy go z pokładu łodzi, którą wpłyniemy w samo serce dzikiego i niezwykle malowniczego obszaru chronionego.

ZWYCZAJE RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW

Podczas wyprawy będziemy mieli nie raz okazję poznać kulturę, tradycję i życie codzienne mieszkańców Meksyku. Odwiedzając malownicze miasteczko San Juan Chamul poznamy  jedną z najbardziej fascynujących grup etnicznych kraju – plemię Tzotzilów. Zamieszkują oni centralną część meksykańskiego stanu Chiapas i do współczesnych czasów pielęgnują dawne, przedchrześcijańskie wierzenia i zwyczaje. Wyróżniają ich także charakterystyczne stroje, tradycje i święta.

TRADYCYJNA KUCHNIA MEKSYKAŃSKA

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich żarłoków i łasuchów. Aby dobrze poznać kulturę Meksyku, musimy spróbować jego… tradycyjnej kuchni, która nie bez powodu zawojowała cały świat. Tortille, quesalides, fajitas i inne regionalne specjały to istne “niebo w gębie”! Podczas wyprawy znajdziemy więc czas na to, aby odwiedzać rozmaite restauracje, lokalne knajpki i uliczne stoiska z przepysznymi lokalnymi daniami.

Transport

Po Meksyku będziemy poruszali się busami miejskimi i prywatnymi. Przygotujcie się na meksykańską przygodę! Niektóre z przejazdów będziemy odbywać w dzień, natomiast te dłuższe w nocy.

Noclegi

Będziemy nocować w hostelach i guesthousach, w pokojach 2-4 osobowych oraz wieloosobowych. Hostele w Meksyku będą miały prawdziwie lokalny, a jednocześnie backpackerski klimat. Spanie w guesthousach i małych hotelikach to jeden z najlepszych sposobów na “wgryzienie się” i poznanie lokalnej ludności oraz kultury. Dwie noce spędzimy pokonując trasę komfortowymi busami o podwyższonym standardzie.

Atrakcje dodatkowe

Kąpiel w cenotach

Cenoty są naturalnymi studniami krasowymi, które wypełnione są wodą. Zgodnie z wierzeniami Majów, były to łączniki z krainą umarłych. Wizyta w Meksyku nie może obyć się bez kąpieli w tych krystalicznie, czystych, naturalnych basenach. Musicie to zobaczyć na własne oczy!

 

Cena: 150 – 600 MXN (28/115 PLN)

Lot balonem

Godzinny lot balonem z widokiem na cały kompleks piramid gwarantuje niezapomniane wspomnienia, a także piękne zdjęcia!

 

Cena: ok. 120 – 150 USD (480 – 590 PLN)

Muzeum Fridy Kahlo

Wizyta w niezwykłym miejscu – domu artystki Fridy Kahlo – malarki i wyjątkowej kobiety. Frida żyła tak jak chciała, konsekwentnie dążąc do obranych celów, mimo że życie rzucało jej sporo kłód pod nogi. Dzisiaj, Frida jest istotną postacią dla współczesnych kobiet, stała się ikoną, dlatego warto poznać jej historię i miejsce, w którym żyła.

 

Cena: ok. 65 PLN

Rio Lagartos i Las Coloradas

Rio Lagartos jest sercem Jukatańskiego rezerwatu naturalnego, wpisanego w 2004 roku na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.
Rezerwat o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, najbardziej znany jest z zamieszkującej go licznej populacji flamingów. Miejsce dzikie i nieodkryte, dalekie od tłumu turystów! W cenie wycieczka łódką w otoczeniu pięknej przyrody, podczas której można obserwować różnorodne ptactwo w swoim naturalnym środowisku.

Las Coloradas, czyli różowe jeziora powstałe wskutek wydobywania soli. Niecodzienny kolor laguny jest w pełni naturalnym – barwnikami odpowiadającymi za jego odcień są plankton oraz skorupiaki.

 

Cena: ok. 320 PLN

Snorkeling w Tulum

Możliwość snorkelingu przy plażach Tulum. Znajduje się tam jedna z najdłuższych raf koralowych na świecie. W jej pobliżu można ujrzeć żółwie!

 

Cena: ok. 20 $ (80 PLN)

DOŚWIADCZ:
Podróż do świata kultur prekolumbijskich

 

To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potęgi dawnych cywilizacji i nieodgadnione dotąd zagadki ich wierzeń i tradycji. Podczas spacerów po strefach archeologicznych przejdą nas zimne ciarki, gdy staniemy oko w oko z pierzastym wężem Quetzalcoatlem czy w miejscu składania krwawych ofiar. Miejsca te zadziwiają tez zaskakującymi rozwiązaniami akustycznymi i oczywiście ich powiązaniem ze światem pozaziemskim i astrologią.
SPRÓBUJ:
Najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba – czekolada!

 

Odkrycie czekolady to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba podczas jego ostatniej wyprawy. Jednak trunek był znany już 2000 lat przed naszą erą i
pochodzi z terenów dzisiejszego Meksyku. Czekolada była prawdopodobnie napojem rytualnym, dostępnym tylko wyższym warstwom społecznym. Nasiona kakao używane były także jako sposób płatności. W Oaxaca spróbujemy czekolady w postaci płynnej i słodkiej, lub jako sosu mole do kurczaka!
ODETCHNIJ:
Piaszczyste wybrzeże Meksyku

 

Meksyk z Solistami to nie tylko ambitne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks na piaszczystej plaże w cieniu ruin Majów! Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.
SPRAWDŹ SIĘ
Rejs kanionem w Parku Narodowym Sumidero

 

Park Narodowy Sumidero to schronienie wielu gatunków zwierząt, takich jak na przykład: krokodyle, oceloty czy nawet zagrożone wyginięciem czubacze. Być może będziecie mieli okazję sprawdzić jak zareagujecie na widok paszczy krokodyla! Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy mieli okazję zaobserwować te rzadkie zwierzęta.
xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • wyruszysz w podróż śladami kultur prekolumbijskich Meksyku
 • Twoja noga stanie na najważniejszech miejscach archeologicznych świata, takich jak Chichen Itza, Palenque, Monte Alban i wiele wiele innych
 • przejdziesz za kotarę niesamowitego wodospadu Misol Ha
 • popływasz w kaskadach Agua Azul
 • pospacerujesz po magicznych miasteczkach Meksyku takich jak Oaxaca, San Cristobal de las Casas, czy Puebla
 • odpoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Środkowej
 • poznasz prawdziwą meksykańską kuchnię w aromatach lemonki i chilli
 • posłuchasz meksykańskich Mariachi
 • spróbujesz mocnego Mezcalu w najlepszym solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Ania Plucińska

Born to travel

Ania Plucińska

Ktoś kiedyś powiedział mi - uważaj, podróżowanie jest jak narkotyk - uzależnia! Dziś, 6 lat później, widzę jak nie tylko jestem uzależniona, ale też jak ciągle mi mało! Kocham planować podróże i mieć wszystko pod kontrolą, jak i spakować się i wyruszyć stopem w kilkumiesięczną podróż, nie wiedząc, co przyniesie następny dzień. Chciałabym spróbować wszystkiego! Nauczyć się wszystkich języków, spróbować wszystkich smaków świata i poznać wszystkich ludzi! Wiem, że to niemożliwe, ale nie przestanę się starać! 🤞🤞🤞 Kocham fotografować, jeździć stopem, żeglować, nurkować, ciągle próbować i uczyć się nowych rzeczy! 💪
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Ania Plucińska

Born to travel

Ania Plucińska

Ania Plucińska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/KRK/BER

Warszawa/Kraków/Berlin

plane icon

CUN/MEX

Cancun/Mexico City

Cena biletu

2900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7350 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2700 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2700 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12120 pln

Cena zawiera

 • 12 noclegów w hotelikach i guesthouach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 osobowe) oraz w pokojach wieloosobowych
 • transport loklanymi busami
 • dwa przejazdy nocnymi busami o podwyższonym standardzie
 • w zależności od kierunku realizacji wyprawy przelot wewnętrzny Mexico City - Cancun
 • wejście do strefy archeologicznej : Palenque, Chichen Itza, Monte Alban, Teotihuacan, Tulum
 • wycieczkę łodzią po Kanionie Sumidero
 • zwiedzanie San Juan Chamula
 • wizytę w Manufakturze Mescalu
 • wynajem rowerów w Tulum
 • wejscie do cenoty
 • wejście na Wodospady Agua Azul i Misol Ha, Roberto Barrios
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy