Singapur + Malezja + Kambodża

Wyprawa marzeń
Wybierz termin

Wyprawa marzeń

Lider: Monika Ścibor

Wyprawa marzeń

Malezja jest jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. To kraj wielokulturowy z niesamowitą mieszanką etniczną, która wraz z wpływami europejskimi z czasów kolonialnych, sprawia, że Malezja ma do zaoferowania niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kultury. Malezja z Kambodżą to zdecydowanie nasze kraje NAJ! Odwiedzimy także wspaniałą Kambodżę – małe, ale ważne państwo zagubionych świątyń, które ma do zaoferowania nie tylko magiczny Angkor Wat. Przepiękne krajobrazy, wspaniała, dzika natura, najlepsze wschody i zachody słońca, wyśmienite jedzenie. Specjały kuchni hinduskiej, chińskiej oraz malajskiej to idealna kombinacja. Oczywiście jedzenie to nie wszystko! Natomiast przytłaczający ogromem i poziomem życia Singapur to nowoczesna metropolia, której trzeba spróbować. Będzie się działo, obiecujemy!
#solisciteam
Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zwiedzisz aż 3 państwa: Malezję, Kambodżę i Singapur
icon Przejdziesz po moście linowym w środku prawdziwej dżungli
icon Zachwycisz się świątyniami Angkor Wat
icon Zobaczysz autentyczne wioski na wodzie
icon Zasmakujesz w cudownej malezyjskiej kuchni
icon Odkryjesz niezwykłą metropolię, jaką jest Singapur
icon Odpoczniesz na malezyjskiej wyspie Langkawi
icon Opalisz się na cudownych, piaszczystych plażach
icon Zobaczysz, jak wyrabia się herbatę
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Spróbuj:

Roti Canai, Ayam tandoori, szaszłyki Satay… Malezja, Singapur i Kambodża – przed nami aż 3 kraje oferujące swoją pyszną kuch...

Roti Canai, Ayam tandoori, szaszłyki Satay…
Malezja, Singapur i Kambodża – przed nami aż 3 kraje oferujące swoją pyszną kuchnię! Na śniadanie będziemy jeść pyszne Roti Canai – cieniutkie naleśniki, które pochodzą z południa Indii, spróbujemy również Ayam tandoori – kurczaka pieczonego w specjalnym piecu tandoori, a na deser zostawimy sobie szaszłyki Satay z najlepszym orzechowym sosem na świecie! Malezja i Singapur to mieszanka kultur i narodowości, co wyraźnie widać również w lokalnym jedzeniu, które jest bardzo zróżnicowane. W Kambodży natomiast można zjeść niemalże wszystko – Ci odważniejsi mogą nawet spróbować różnego rodzaju insektów i pająków!

arrow
Doświadcz:

Noc w dzikiej dżungli Podczas wyprawy spędzimy noc w bungalowie położonym w samym sercu tropikalnego lasu, w parku narodowym Taman...

Noc w dzikiej dżungli

Podczas wyprawy spędzimy noc w bungalowie położonym w samym sercu tropikalnego lasu, w parku narodowym Taman Negara w Malezji. Po zmroku dziką dżunglę wypełniają setki odgłosów, dźwięków i szelestów… Przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

 

 

arrow
Odetchnij:

Niezwykłe dary natury W trakcie podróży odkryjemy wiele niezwykle malowniczych miejsc, prawie w ogóle “nietkniętych” ręką człowiek...

Niezwykłe dary natury

W trakcie podróży odkryjemy wiele niezwykle malowniczych miejsc, prawie w ogóle “nietkniętych” ręką człowieka. Lasy, plaże i parki narodowe, które odwiedzimy dadzą nam szansę na wyciszenie, błogi odpoczynek i ucieczkę od zgiełku miast. Poczuj pod stopami rozgrzany malezyjski piasek, poczuj wilgoć kambodżańskich lasów… Po prostu: odetchnij!

arrow
Sprawdź się:

Przejście po najdłuższym moście linowym świata W malezyjskim Parku Narodowym Taman Negara przejdziemy przez most wiszący  Canopy W...

Przejście po najdłuższym moście linowym świata

W malezyjskim Parku Narodowym Taman Negara przejdziemy przez most wiszący  Canopy Walk. Jest on uznawany za najdłuższy tego typu most linowy na świecie! Widok na korony tropikalnych drzew, jaki można z niego podziwiać, robi naprawdę ogromne wrażenie. [Uwaga: most jest cyklicznie odnawiany. Podczas renowacji nie jest dostępny dla turystów.]

arrow
KAMBODŻA + MALEZJA + SINGAPUR
bottom bottom

Plan wyprawy

Angkor Wat
arrow
Siem Reap
arrow
Langkawi
arrow
Georgetown
arrow
Cameron Highlands
arrow
Kuala Lumpur
arrow
Singapur
arrow

Odkryj perły Azji!

Rajska Malezja z nieziemskimi plażami, palmami, błękitną wodą i oszałamiająca przyrodą na wyspie Langkawi. Najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora, a nawet największy kwiat świata, który kwitnie raz na kilka lat. Podczas naszej wyprawy postaramy się jak najwięcej obcować z lokalną ludnością. Zobaczymy Kuala Lumpur – nowoczesne miasto, które nigdy nie śpi, udamy się na trekking po najstarszej na świecie dżungli. Perełka wyjazdu – Kambodża. Kompleks świątynny porośnięty dżunglą – Angkor. Oprócz tego osady stworzone na wodzie i domy na palach. To wszystko czeka na nas na tej wyprawie. Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!
arrow
Kambodża

Phnom Kulen – Park Narodowy Kambodży

Wizyta w Parku Narodowym na Wzgórzach Lychee to okazja do odpoczynku w ulubionym miejscu okolicznych mieszkańców. Trudno się dziwić, że lubią tam spędzać czas – przepiękne wodospady, świątynia z wielkim posągiem leżącego Buddy, dookoła spokój i zieleń. Dla chętnych będzie okazja, by poczuć się jak Indiana Jones i na motorze z kierowcą w głębi dżungli odkryć tajemnicze posągi zwierząt…

arrow

Jezioro Tonle Sap i wioska Kompong Phuk – życie na wodzie

Kompong Phuk to prawdziwe oblicze Kambodży – osada zbudowana z domów na palach, które pozwalają na życie wśród żyznych wód wpadających do jeziora Tonle Sap, którego powierzchnia  zmienia się w zależności od pory roku ponad sześciokrotnie. Jezioro to prawdziwa perła Indochin – zbierając wody z Mekongu pozwala na jeden z największych połowów ryb na świecie i równie obfitą uprawę ryżu. To tutaj życie spędza prawie 90% mieszkańców Kambodży. Aby poczuć ten niesamowity klimat wybierzemy jedyną, słuszną drogę – Tonle Sap będziemy oglądać prosto z łodzi!

arrow

Angkor Thom – wiele twarz Buddy

Stolica państwa khmerskiego. Kompleks składa się z ponad 400 budynków w tym wysokich świątyń, 54 wież z twarzami Buddy. Miasto zbudowano na planie idealnego kwadratu z centralnie ulokowaną świątynią Bajon. Khmerowie uważali miasto za kontynuacje poprzedniej stolicy Jaszodharapura.

arrow

Ta Phrom – zagubiona świątynia

Nazywana inaczej Świątynią “Tomb Raider”, ze względu na fakt, że nagrywane tam były sceny właśnie do tego filmu. Zbudowana w XII wieku przez króla Jayavarman VII dla swojej matki. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na stan, w którym jest zachowana, a który nie zmienił się od dnia jej odnalezienia. Świątynia jest bardzo charakterystycznym punktem, ze względu na drzewo które wyrosło pośród murów.

arrow

Angkor – kamienne świątynie

Kompleks zabytków Angkor tworzy duża liczba kamiennych budowli (miasta, zespoły świątynne, współczesny park archeologiczny) oraz tereny leśne i zbiorniki wodne, obejmujące obszar ponad 400 km², położony na północ od jeziora Tonle Sap, kilka kilometrów od Siem Reap w Kambodży. Kompleks Angkor wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważany za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że zamieszkiwało go około miliona mieszkańców.

  • Angkor Wat – jeden z 7 nowych cudów świata, oszałamiająca świątynia.
Malezja

Cameron Highlands – pola herbaciane

250 km na północ od Kuala Lumpur znajduje się zupełnie inny świat… Świat dżungli, deszczu i, przede wszystkim, przepięknych herbacianych pól wypełniających cały horyzont. Cameron Highlands to największa i najwyżej położona (1500-1800 m. n.p.m) stacja górska kontynentalnej Malezji. Okoliczne wzgórza porastają: tropikalny las,
wyjątkowo urocze krzaczki herbaty i kwiaty, a wśród tego wszystkiego można jeszcze znaleźć plantacje truskawek, ogrody różane i wodospady. W okolicy znajdują się także hinduistyczne i buddyjskie świątynie oraz kilka miasteczek o kolonialnej atmosferze. Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, istny herbaciany raj! Nie zabraknie też degustacji pysznej, malezyjskiej herbaty. Cameron Highlands to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Malezji!

arrow

Kuala Lumpur – gwarna stolica

Stolica Malezji to nie tylko Petronas Towers, Little India i Chinatown. To także miejsce spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjechali do Kuala Lumpur w poszukiwaniu lepszego życia. To również pyszne jedzenie, rozległe parki, hinduskie świątynie, fantastyczni mieszkańcy i darmowe drinki w czasie ladies nights na sławnej ulicy Changkat. Dla chętnych będzie możliwość wejścia na najbardziej charakterystyczne wieże w Kuala Lumpur – Petronas Towers (atrakcja fakultatywna, ok. 90 zł).

arrow

Mossy Forest – las nie z tej ziemi

Porośnięty grubą warstwą mchu, z roślinami tak spektakularnymi jak dzbaneczniki tuż na wyciągnięcie ręki i niskimi, poskręcanymi drzewami. Co więcej, las ten to prawdziwy spacer wśród chmur, ze względu na położenie na wysokości ponad 2 tysięcy metrów często spowite gęstą mgłą.

arrow

Taman Negara – dzika dżungla Malezji

Przygoda w jednej z najstarszych dżungli na świecie, która liczy sobie ponad 130 mln lat! Większość powierzchni parku stanowi autentyczna dżungla, nieskomercjalizowana jeszcze przez człowieka. Weźcie ze sobą dużo wody i ręcznik, bo wilgotność powietrza sięga niemal 100%. W trakcie przejażdżki łodzią po rzece zobaczymy zniewalające widoki dziewiczego lasu równikowego oraz zjemy lunch w łódce z najlepszym widokiem. Czeka nas również wodny trekking wzdłuż rzeki wprost do rajskiego wodospadu i przejście po najdłuższym kompleksie mostów linowych na świecie.

Georgetown – artystyczne miasto

Penang to wyspa u zachodniego wybrzeża Malezji połączona ze stałym lądem spektakularnym ponad 8 km mostem. Odwiedzimy tutaj Georgetown – miasto w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce słynie także z jednego z najlepszych streetfoodów na świecie oraz niesamowitej sztuki ulicznej. Murale to zdecydowanie znak rozpoznawczy tego miejsca

arrow

Langkawi – idealne miejsce na relaks

Langkawi to wyspa, na której prawie zawsze świeci słońce. Jest bardzo apetyczna, ma cudowne piaszczyste plaże m.in.: Cenang Beach, Kok Beach, Tanjung Rhu Beach czy Tengkorak Beach. Mnóstwo porozrzucanych niewielkich wysepek jest rajem dla nurkujących i snorklujących. Ma gęstą dżunglę, wodospady i pola ryżowe. Langkawi to absolutnie topowe miejsce do skosztowania azjatyckich ulicznych przysmaków, raj dla miłośników dobrej kuchni. Popularną atrakcją jest też kolejka linowa, która gwarantuje nieziemskie widoki oraz wodospady. Langkawi to idealne miejsce na odpoczynek, warto również dodać, że cała wyspa to jedna wielka strefa bezcłowa…

arrow
Singapur

Singapur – Gardens by the Bay

Ogrody w Singapurze robią nieziemskie wrażenie. W wielkim mieście, jakim jest Singapur, ogrody te zapewniają spokój i zieleń. Znajdziemy tutaj Flower Dome, czyli ogromna szklana kopuła, w której znajduje się ogród wypełniony drewnianymi rzeźbami i figurkami zwierząt, a także wręcz przytłaczającą ilością zieleni wszelakich roślin. Jednak największą atrakcją Gardens by the Bay są drzewa w kształcie kielichów, które podświetlone, zwłaszcza nocą, wyglądają bajecznie.

arrow

Singapur – Marina Bay

Zatoka Marina Bay to wizytówka Singapuru. Miasto – państwo, którego ekonomia jest oparta na międzynarodowym handlu, nie obyłoby się bez biznesowej dzielnicy. Drapacze chmur, nowoczesny design budynków, futurystyczne latarnie – tutaj wszystko jest świadectwem, że Singapur to miasto przyszłości. Sklep Louis Vuitton znajduje się w oszklonym budynku unoszącym się na wodzie, a muzeum Science & Art przypomina kwiat lotosu. W Marina Bay architektura zdecydowanie zaskakuje i przyjmuje nietuzinkowe kształty!

Lokalna kuchnia

W Malezji, na śniadanie, koniecznie będziemy musieli spróbować popularnego roti canai – czyli chrupiących placko-naleśników, które są smażone na wielkiej patleni, podawane z sosem curry. Obiad, czy kolacja nie obędą się bez satay – mięsnych szaszłyków serwowanych z sosem orzechowym, laksy – czyli narodowej zupy na bazie mleka kokosowego, lub ayam tandoori (zainspirowanego kuchnią indyjską) – kurczaka pieczonego w specjalnym piecu tandoor, z chlebkiem naan. Kuchnia khmerska w Kambodży, to w dużej mierze zupy. Najpopularniejszą jest Siem Reap Soup, w smaku przypominająca Tom Yum. Amok to najpopularniejsze z dań kuchni khmerskiej, z gigantyczną ilością przypraw. Kuchnia singapurska to z kolei fuzja tradycji kulinarnych różnych grup etnicznych mieszkających w Singapurze. Natrafimy tam na potrawy kuchni indyjskiej, malajskiej, chińskiej i indonezyjskiej.

arrow

Noclegi

Na wyprawie noce spędzimy w hostelach i guesthousach, w pokojach 2 – 4 osobowych. Wyjątkiem będzie noc w Singapurze – tam pokój będzie 14 – osobowy. Miejsca, w których będziemy spali to sprawdzone przez nas miejscówki, gdzie gościliśmy już nie raz.

arrow

Transport

W Malezji będziemy przemieszczać się wynajętym busem, w Kambodży zarówno busem, jak i lokalnymi środkami transportu. Oprócz tego, czeka nas wewnętrzny lot na trasie Langkawi – Singapur. Po kompleksie świątyń Angkor Wat naszym środkiem transportu będą tuk-tuki. Na Langkawi dostaniemy się promem, natomiast na wycieczkę po Cameron Highlands pojedziemy jeepami z napędem 4×4.

arrow

Liderzy wyprawy

Monika
Ścibor
Agata
Sadovska
Natalia
Dziengo

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
SIN
Singapur

Powrót:

SIN ?
Singapur
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
3700 - 7250 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w pokojach 2 – 4 osobowych (w Singapurze pokój 14-osobowy)

o

transport w Malezji busem 15-osobowym

o

transport w Kambodży busem oraz lokalnymi środkami transportu

o

przelot wewnętrzny: Langkawi - Singapur

o

bilet na metro w Singapurze

o

bilet na metro w Kuala Lumpur

o

przejazd z Singapuru do Kuala Lumpur

o

transfery lotniskowe

o

całodzienny wstęp do Kompleksu Angkor Wat

o

wynajem Tuk Tuków do zwiedzania Kompleksu Angkor Wat

o

rejs łodzią po wiosce na jeziorze Tonle Sap

o

prom na Langkawi

o

Langkawi: transport z promu do hostelu i z hostelu na lotnisko

o

wycieczkę po Cameron Highlands samochodami 4x4

o

wejście do fabryki herbaty

o

wizytę w Mossy Forest

o

dzienny trekking po Taman Negara

o

nocny trekking po Taman Negara

o

rejs łodzią do plemienia Orang Asli

o

odwiedziny w wiosce Orang Asli

o

wstęp do Parku Phnom Kulen

o

opieka polskiego, doświadczonego lidera

o

pakiet Solisty

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego - zakup po stronie Klubu

x

wizy do Kambodży - 30$

x

przelotów wewnętrznych (Kuala Lumpur - Siem Reap, Siem Reap-Kuala Lumpur - około 700 zł)

x

wyżywienia (ok. 900 zł)

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Wrzesień
Listopad
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
17.09.23 - 03.10.23
Lider Katarzyna Tkocz
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
25.11.23 - 11.12.23
Lider Solistowy Lider
Brak miejsc
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów