Singapur + Malezja + Kambodża

Azja w pigułce
Wybierz termin

Azja w pigułce

Lider: Monika Ścibor

Azja w pigułce

Malezja jest jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. To kraj wielokulturowy z niesamowitą mieszanką etniczną, która wraz z wpływami europejskimi z czasów kolonialnych, sprawia, że Malezja ma do zaoferowania niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kulturowe. Odwiedzimy także wspaniałą Kambodżę – małe, ale ważne państwo zagubionych świątyń, w którym zachwyca nie tylko magiczny Angkor Wat. Przepiękne krajobrazy, wspaniała, dzika natura, malownicze wschody i zachody słońca, wyśmienite jedzenie. Specjały kuchni hinduskiej, chińskiej oraz malajskiej to idealna kombinacja kulinarna. Natomiast przytłaczający ogromem i wysokim poziomem życia Singapur to nowoczesna metropolia, którą trzeba poczuć wszystkimi zmysłami. Będzie się działo, obiecujemy!
#solisciteam
Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Podczas jednej wyprawy poznasz aż 3 różnorodne państwa - Singapur, Malezję oraz Kambodżę.
icon Zachwycisz się świątyniami Angkor Wat - największego zabytku religijnego na świecie.
icon Przejdziesz po najdłuższym moście linowym w środku prawdziwej dżungli.
icon Zobaczysz wioskę na jeziorze, gdzie ludzie mieszkają w domach postawionych na palach.
icon Rozsmakujesz się w cudownej azjatyckiej kuchni - bogactwo smaków i zapachów.
icon Odkryjesz niezwykłą, nowoczesną metropolię przyszłości, jaką jest Singapur.
icon Odpoczniesz na malezyjskiej wyspie Langkawi i jej rajskich plażach.
icon Zobaczysz, jak uprawia się herbatę na plantacjach sięgających aż po horyzont.
icon Zanurzysz się w zieleni dżungli i lasów deszczowych.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Atmosfera - Wyprawa to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Odnajdziesz się u nas jeżeli podróżujesz solo, w parze, grupie przyjaciół i rodziny. Przyjaźnie (i nie tylko) po wyjazdach często trwają latami.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Profesjonalizm - nasi Liderzy, jako jedyni na rynku, przechodzą długi i wymagający program szkoleniowy w certyfikowanej Akademii Liderów Wypraw ™. #SoliściTeam to ponad 100 wyjątkowych osobowości!
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

Spróbuj:

Roti Canai, Ayam tandoori, szaszłyki Satay… Malezja, Singapur i Kambodża – przed nami aż 3 kraje oferujące swoją pyszną kuch...

Roti Canai, Ayam tandoori, szaszłyki Satay…
Malezja, Singapur i Kambodża – przed nami aż 3 kraje oferujące swoją pyszną kuchnię! Na śniadanie będziemy jeść pyszne Roti Canai – cieniutkie naleśniki, które pochodzą z południa Indii, spróbujemy również Ayam tandoori – kurczaka pieczonego w specjalnym piecu tandoori, a na deser zostawimy sobie szaszłyki Satay z najlepszym orzechowym sosem na świecie! W Kambodży natomiast można zjeść niemalże wszystko – Ci odważniejsi mogą nawet spróbować różnego rodzaju insektów i pająków!

arrow
Doświadcz:

Życie na wodach Tonle Sap Jezioro Tonle Sap i wioska Kompong Phuk to miejsca niezwykłe, w których życie toczy się na wodzie. Doświ...

Życie na wodach Tonle Sap

Jezioro Tonle Sap i wioska Kompong Phuk to miejsca niezwykłe, w których życie toczy się na wodzie. Doświadczając tego magicznego otoczenia, odkryjemy harmonię między człowiekiem a naturą. Wkomponujemy się w codzienność prawdziwej Kambodży, podziwiając tętniące życiem domy na palach, rybackie łodzie i uśmiechnięte twarze miejscowych.

 

 

arrow
Odetchnij:

Spacer po plażach Langkawi W trakcie podróży odkryjemy raj na Ziemi, gdzie spokój i siła oceanu zapierają dech w piersiach. Pantai...

Spacer po plażach Langkawi

W trakcie podróży odkryjemy raj na Ziemi, gdzie spokój i siła oceanu zapierają dech w piersiach. Pantai Cenang przyciąga białym piaskiem i turkusowymi wodami, a plaża Tanjung Rhu emanuje urokiem i spokojem. To w tym miejscu oddamy się w objęcia prawdziwego odpoczynku, spełniając swoje najskrytsze, podróżnicze marzenia. 

arrow
Sprawdź się:

Przejście po najdłuższym moście linowym świata W malezyjskim Parku Narodowym Taman Negara przejdziemy przez most wiszący  Canopy W...

Przejście po najdłuższym moście linowym świata

W malezyjskim Parku Narodowym Taman Negara przejdziemy przez most wiszący  Canopy Walk. Jest on uznawany za najdłuższy tego typu most linowy na świecie! Widok na korony tropikalnych drzew, jaki można z niego podziwiać, robi naprawdę ogromne wrażenie. [Uwaga: most jest cyklicznie odnawiany. Podczas renowacji nie jest dostępny dla turystów.]

arrow
KAMBODŻA + MALEZJA + SINGAPUR
bottom bottom

Plan wyprawy

Singapur
arrow
Kuala Lumpur
arrow
Siem Reap
arrow
Park Narodowy Phnom Kulen
arrow
Angkor Wat
arrow
Kuala Tahan
arrow
Park Narodowy Taman Negara
arrow
Cameron Highlands
arrow
Mossy Forest
arrow
George Town
arrow
Langkawi
arrow

Odkryj perły Azji

Rajska Malezja zachwyci nieziemskimi plażami, palmami, błękitną wodą i oszałamiającą przyrodą na wyspie Langkawi. Najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora, a nawet największy kwiat świata, który kwitnie raz na kilka lat – to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nas czekają. Podczas wyprawy będziemy także obcować z lokalną ludnością i próbować miejscowych przysmaków. Zobaczymy Kuala Lumpur – nowoczesne miasto, które nigdy nie śpi, a w Kambodży odwiedzimy legendarny kompleks świątynny porośnięty dżunglą – Angkor Wat. Oprócz tego, zobaczymy osady stworzone na wodzie i domy postawione na palach. To wszystko podczas jednej wyprawy. Idealny wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!
arrow
Kambodża

Angkor – kamienne świątynie

Największy zabytek religijny na Ziemi! Kompleks zabytków Angkor tworzy duża liczba kamiennych budowli (miasta, zespoły świątynne, współczesny park archeologiczny) oraz tereny leśne i zbiorniki wodne, obejmujące obszar ponad 400 km². Został zbudowany przez króla Suryavarmana II na początku XII wieku i przez lata była stolicą państwa Khmerów, istniejącego w okresie od 802 do 1432 roku na terenach dzisiejszej Kambodży. Kompleks Angkor wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uważany jest za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że zamieszkiwało go około miliona mieszkańców. Angkor Wat to jeden z 7 nowych cudów świata i oszałamiająca świątynia. Ten ogromny kompleks zwiedzimy jeżdżąc tradycyjnymi tuk-tukami.

Tuk-tukiem po Angkor Wat - local experience

Wspominaliśmy już, że Angkor War to ogromny kompleks? Obawiasz się, że ciężko będzie zwiedzić go w całości? Na szczęście mamy na to sposób! Wystarczy, że wskoczymy do typowych w Azji środków transportu, jakim są tuk-tuki. Podczas objazdu tymi otwartymi auto-rikszami będziemy podziwiać cały teren Angkor Wat i zatrzymywać się w najważniejszych jego punktach. Mistycyzm tego miejsca będzie odczuwalny mocno odczuwalny i z pewnością zapadnie w pamięci.

arrow

Phnom Kulen – Park Narodowy Kambodży

Wizyta w Parku Narodowym na Wzgórzach Lychee to okazja do odpoczynku w ulubionym miejscu okolicznych mieszkańców. Trudno im się dziwić – przepiękne wodospady, świątynia z wielkim posągiem leżącego Buddy, dookoła spokój i zieleń. Dla chętnych będzie okazja, by poczuć się jak Indiana Jones i na motorze z kierowcą w głębi dżungli odkryć tajemnicze posągi zwierząt.

arrow

Tonle Sap - wielka woda

Wybierzemy się nad największe jezioro na Półwyspie Indochińskim oraz jeden z największych akwenów słodkowodnych na świecie, zasobny w ryby słodkowodne. Tonle Sap oznacza dosłownie wielką (swieżą) wodę. Jezioro ciągnie się na długości ponad 250 km, niczym rzeka – mówi się, że historycznie dla Khmerów było tym, czym dla Egipcjan Nil, czyli źródłem życia i handlu. Należy wspomnieć, że łowi się tu nawet 210 tysięcy ton ryb rocznie, nic więc dziwnego, że wokół, ale i na jeziorze toczy się życie wielu mieszkańców Kambodży.

arrow

Kompong Phuk – wioska na wodzie

Kompong Phuk to prawdziwe oblicze Kambodży – osada zbudowana z domów postawionych na palach, które pozwalają na życie wśród wód wpadających do jeziora Tonle Sap, którego powierzchnia  zmienia się w zależności od pory roku ponad sześciokrotnie. Jezioro to prawdziwa perła Indochin – zbierając wody z Mekongu pozwala na jeden z największych połowów ryb na świecie i równie obfitą uprawę ryżu. Tonle Sap będziemy oglądać prosto z łodzi!

arrow

Angkor Thom – wiele twarz Buddy

Dawna stolica imperium khmerskiego. Kompleks składa się z ponad 400 budynków, w tym wysokich świątyń oraz 54 wież z twarzami Buddy. Miasto zbudowano na planie idealnego kwadratu z centralnie ulokowaną świątynią Bajon. Khmerowie uważali miasto za kontynuację poprzedniej stolicy Jaszodharapura.

arrow

Ta Phrom – zagubiona świątynia

Nazywana inaczej Świątynią „Tomb Raider”, ze względu na fakt, że nagrywane tam były sceny właśnie do tego filmu. Zbudowana w XII wieku przez króla Jayavarman VII dla swojej matki. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na stan, w którym jest zachowana, a który nie zmienił się od dnia jej odnalezienia. Świątynia jest bardzo charakterystycznym punktem, ze względu na drzewo które wyrosło pośród murów.

arrow
Malezja

Taman Negara – dzika dżungla Malezji

Czeka Cię przygoda w jednej z najstarszych dżungli na świecie, która liczy sobie ponad 130 mln lat! Większość powierzchni parku stanowi autentyczna dżungla, nieskomercjalizowana przez człowieka. Weźcie ze sobą dużo wody i ręcznik, bo wilgotność powietrza sięga niemal 100%. W trakcie przejażdżki łodzią po rzece zobaczymy zniewalające widoki dziewiczego lasu równikowego oraz zjemy lunch w jednej z restauracji na łodzi z cudownym widokiem. Czeka nas również wodny trekking wzdłuż rzeki wprost do rajskiego wodospadu i przejście po najdłuższym kompleksie mostów linowych na świecie. Odwiedzimy również wioskę plemienia Orang Asli – „pierwszych ludzi”, którzy prowadzą półnomadyczny styl życia.

Canopy Walk - najdłuższy most linowy świata

Zawieszony na wysokości 40 metrów most linowy pozwoli nam przespacerować się w koronach drzew. Jego długość to ponad 500 metrów, co czyni go najdłuższą tego typu kładką na świecie! Zanurzymy się w zieleni i poczujemy jakbyśmy latali pomiędzy drzewami. Niezapomniane przeżycie z nutką adrenaliany.

arrow

Noc w dżungli - co czai się po zmroku

Taman Negara to świetne miejsce, aby w bezpieczny sposób, razem z przewodnikiem, poznać nocne życie prastarej dżungli. Podczas spaceru zobaczymy zwierzęta, które łatwiej dostrzec właśnie po zmroku, kiedy wychodzą ze swoich kryjówek – żaby, pająki, skorpiony… Kto jeszcze zamieszkuje ten wiekowy las?

arrow

Cameron Highlands – pola herbaciane

250 km na północ od Kuala Lumpur znajduje się zupełnie inny świat… Świat dżungli, deszczu i, przede wszystkim, przepięknych herbacianych pól sięgających aż po horyzont. Cameron Highlands to największa i najwyżej położona (1500-1800 m. n.p.m) stacja górska kontynentalnej Malezji. W okolicy znajdują się także hinduistyczne i buddyjskie świątynie oraz kilka miasteczek o kolonialnej atmosferze.  Nie zabraknie oczywiście degustacji pysznej, malezyjskiej herbaty, a także wycieczki po wzgórzach autami 4×4.

arrow

Kuala Lumpur – gwarna stolica

Stolica Malezji to nie tylko charakterystyczne Petronas Towers, Little India i Chinatown. To także miejsce spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjechali do Kuala Lumpur w poszukiwaniu lepszego życia. To również pyszne jedzenie, rozległe parki, hinduskie świątynie, fantastyczni mieszkańcy i darmowe drinki w czasie ladies nights na sławnej ulicy Changkat.

arrow

Mossy Forest – las nie z tej ziemi

Porośnięty grubą warstwą mchu, z roślinami tak spektakularnymi jak dzbaneczniki tuż na wyciągnięcie ręki i niskimi, poskręcanymi drzewami. Co więcej, las ten to prawdziwy spacer wśród chmur! Ze względu na położenie na wysokości ponad 2 tysięcy metrów często spowity jest gęstą, nadającą magiczny klimat mgłą.

arrow

Georgetown – artystyczne miasto

Penang to wyspa u zachodniego wybrzeża Malezji połączona ze stałym lądem spektakularnym, ponad 8 km mostem. Odwiedzimy tutaj Georgetown – miasto w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce słynie także z jednego z najlepszych streetfoodów na świecie oraz niesamowitej sztuki ulicznej. Murale to zdecydowanie znak rozpoznawczy tego miejsca.

arrow

Langkawi – idealne miejsce na relaks

Langkawi to wyspa, na której prawie zawsze świeci słońce. Słynie z  cudownych piaszczystych plaż m.in.: Cenang Beach, Kok Beach, Tanjung Rhu Beach czy Tengkorak Beach. Atrakcją wyspy jest też kolejka linowa, która gwarantuje nieziemskie widoki. Znajdziecie tu także piękne wodospady oraz bujną roślinność. Langkawi to idealne miejsce na odpoczynek. Warto również dodać, że cała wyspa to jedna wielka strefa bezcłowa.

arrow

LANGkawi - masa atrakcji

Podczas naszego 2 dniowego relaksu na wyspie możesz leżeć pod palmami…ale nie musisz! Chcesz poeksplorować okolicę? Potrzebujesz adrenaliny? To wszystko będzie tu możliwe. Do wyboru na rajskich plażach będą kajaki, island hopping łódką, przejazd bananem lub lot spadochronem za motorówką, a nawet przejażdżka kolejką linową zawieszoną na wysokości 708 metrów nad ziemią. Masa atrakcji dodatkowych, w których możesz wybierać.

arrow
Singapur

Singapur – Marina Bay

Zatoka Marina Bay to wizytówka Singapuru. Miasto – państwo, którego ekonomia jest oparta na międzynarodowym handlu, nie obyłoby się bez biznesowej dzielnicy. Drapacze chmur, nowoczesny design budynków, futurystyczne latarnie – tutaj wszystko jest świadectwem, że Singapur to miasto przyszłości. Sklep Louis Vuitton znajduje się w oszklonym budynku unoszącym się na wodzie, a muzeum Science & Art przypomina kwiat lotosu. W Marina Bay architektura zdecydowanie zaskakuje i przyjmuje nietuzinkowe kształty!

Singapur – Gardens by the Bay

Ogrody w Mieście Lwa robią nieziemskie wrażenie. W tak wielkiej aglomeracji zapewniają one spokój i zieleń. Znajdziemy tutaj Flower Dome, czyli ogromną szklaną kopułę, w której znajduje się ogród wypełniony drewnianymi rzeźbami i figurkami zwierząt, a także wręcz przytłaczającą ilością zieleni wszelakich roślin. Jednak największą atrakcją Gardens by the Bay są drzewa w kształcie kielichów, które podświetlone, zwłaszcza nocą, wyglądają bajecznie.

arrow

Chinatown - wersja singapurska

Jak przystało na Singapur – metropolię przyszłości – i Chinatown musi być tu nieco inne, niż w pozostałych miastach Azji. Oczywiście, znajdziemy tu cały przekrój pysznych knajpek i restauracji z chińską kuchnią, sklepy i tłumy spacerowiczów. Nad głowami jednak cały górują nowoczesne wieżowce. Widać też, że miasto zainwestowało sporo środków w renowację zabytków architektury chińskiej w dzielnicy, jednocześnie porządkując ją i dbając o jej czystość. Jedno jest pewne – Chinatown to punkt obowiązkowy podczas odrywania azjatyckich aglomeracji, więc i tu go nie ominiemy.

arrow

Lokalna kuchnia

W Malezji, na śniadanie koniecznie będziemy musieli spróbować popularnego roti canai – czyli chrupiących placko-naleśników, które są smażone na wielkiej patelni, podawane z sosem curry. Obiad czy kolacja nie obędą się bez satay – mięsnych szaszłyków serwowanych z sosem orzechowym, laksy – czyli narodowej zupy na bazie mleka kokosowego, lub ayam tandoori (zainspirowanego kuchnią indyjską) – kurczaka pieczonego w specjalnym piecu tandoor, z chlebkiem naan. Kuchnia khmerska w Kambodży, to w dużej mierze zupy. Najpopularniejszą jest Siem Reap Soup, w smaku przypominająca Tom Yum. Amok to najpopularniejsze z dań kuchni khmerskiej, z gigantyczną ilością przypraw. Kuchnia singapurska to z kolei fuzja tradycji kulinarnych różnych grup etnicznych mieszkających w Mieście Lwa. Natrafimy tam na potrawy kuchni indyjskiej, malajskiej, chińskiej i indonezyjskiej.

arrow

Noclegi

Na wyprawie noce spędzimy w hostelach i guesthousach, w pokojach 2 – 4 osobowych z łazienkami w pokojach lub współdzielonymi z pokojami obok. W Malezji łóżka w hostelach i guesthousach często są podwójne. Wyjątkiem będzie noc w Singapurze – tam pokój będzie 14 osobowy. Nocować będziemy w nowoczesnych  kapsułach zaczerpniętych ze słynnych japońskich hoteli kapsułowych. Miejsca, w których będziemy spali to sprawdzone przez nas lokalizacje, gdzie gościliśmy z grupami już nieraz.

arrow

Transport

W Malezji będziemy przemieszczać się wynajętym busem, w Kambodży zarówno busem, jak i lokalnymi środkami transportu. Oprócz tego, czeka nas wewnętrzny lot na trasie Langkawi – Singapur. Po kompleksie świątyń Angkor Wat naszym środkiem transportu będą tuk-tuki. Na Langkawi dostaniemy się promem, natomiast na wycieczkę po Cameron Highlands pojedziemy jeepami z napędem 4×4.

arrow
Sylwester 2024/2025

Solistowy Sylwester 5-10-15!

Za początek obchodzenia Sylwestra przyjmuje się przełom 999 i 1000 roku. Według proroctw wróżki Sybilii w roku tysięcznym miał nastąpić koniec świata, a jego sprawcą miał być smok Lewiatan. Tak się jednak nie stało i uradowana ludność zaczęła hucznie świętować. Przez kolejne tysiąclecie charakter obchodów ewoluował i dywersyfikował się w zależności od miejsca, przyjmując rozmaite formy i konteksty. 

My mamy na niego własny, unikalny pomysł pod kryptonimem 5-10-15, czyli 5 kontynentów, 10 wypraw, 15 krajów! Spędź z nami ten wyjątkowy czas w wyjątkowych miejscach w towarzystwie wyjątkowych ludzi. Wejdźmy w 2025 wspólnie. Z przytupem. Poza Utartym Szlakiem.

arrow

Chińska tradycja z domieszką nowoczesności

¾ mieszkańców Singapuru ma pochodzenie chińskie, a ⅛ malajskie. Oznacza to, że około 90% ludności czci Nowy Rok zgodnie z kalendarzem chińskim, a więc podczas drugiej pełni po przesileniu zimowym, czyli między 20 stycznia a 20 lutego. Zgodnie z tradycją ulice przemierzają parady tańczących papierowych smoków i lwów, ludzie obdarowują się kopertami z pieniędzmi, herbatami lub owocami oraz przystrajają domostwa na czerwono, bowiem kolor ten uchodzi za kolor szczęścia, radości i żywotności. Singapur jest jednak miejscem, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością, w związku z czym zwyczaje przodków eklektycznie łączą się z zachodnią modą hucznego świętowania zakrapianego alkoholem.

arrow

Podniebny festiwal kolorów

Singapur to jedno z tych miejsc, gdzie nie szczędzi się grosza na noworoczny pokaz fajerwerków. Tysiące dolarów przeznaczane są na to, aby 31 grudnia w spektakularny sposób uczcić wejście w Nowy Rok i poniekąd pokazać “na co nas stać!”. Można być przeciwnikiem lub zwolennikiem takiego sposobu świętowania, lecz trzeba przyznać, że robi to ogromne wrażenie, a kiedy doda się do tego anturaż w postaci jednego z najnowocześniejszych miast świata, pełnego szklanych drapaczy chmur to przekonacie się, że wychodzi z tego oszałamiająca mieszanka!

 

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

Langkawi sky bridge - spacer nad koronami drzew

To wiszący most zamocowany na górze Mat Cincang, który oferuje niesamowite widoki na okoliczne lasy deszczowe i cieśninę Malakka! Odprężający spacer po przeszklonym moście nad tropikalnym lasem przy akompaniamencie szumu fal potrafi zrobić wrażenie!

 

Cena: 180 PLN

Cena zawiera: Wjazd gondolą ze szklanym dnem, wstęp na most, wstęp do SkyDome, SkyRex i 3D Art Langkawi

arrow

Cloud Forest + Flower Dome - tropikalny las pod szklanym dachem

Cloud Forest to ogromna szklarnia, w której znajduje się największy na świecie wodospad ukryty pod dachem. Poza nim możemy także pospacerować zawieszonymi na przeszło 20 metrach kładkami, podziwiając bujną roślinność. W sali edukacyjnej dzięki przystępnemu, obrazowemu przedstawieniu poznamy ekologiczne zagrożenia naszej planety. Ideą powstania Cloud Forest w Singapurze było odtworzenie klimatu panującego w lasach tropikalnych znajdujących się w górach na wysokości od 1000 do 3000 m n.p.m. – każdy poziom to inna roślinność i bogactwo naturalne, które spotkać można w wilgotnych lasach równikowych.

 

Cena: 160 PLN

Cena zawiera: Wstęp do Cloud Forest i Flower Dome

arrow

Pokaz tańca w Kambodży - zmysłowy wymiar kultury

W czym objawia się dziedzictwo kulturowe każdej społeczności? Język, literatura, poezja, muzyka, ubiór, architektura i… taniec! Ten często zapominany element tożsamości narodowej czy etnicznej potrafi być niezwykle urzekający, ponieważ wyraża emocje i opowiada historię, nie używając słów, a posługując się jedynie ruchami ludzkiego ciała. Nie inaczej jest w wypadku Khmerów, a my będziemy podziwiać godzinny pokaz podzielony na 5 występów i uświetniony bufetem, na który składa się zarówno kuchnia miejscowa, jak i zachodnia.

 

Cena: 120 PLN

Cena zawiera: uczestnictwo w godzinnym pokazie tradycyjnego khmerskiego tańca, kolacja w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne), transport na miejsce wydarzenia i z powrotem

arrow

KL TOWER - piękna panorama Kuala Lumpur

W samym centrum stolicy Malezji rośnie mały, 11-hektarowy las deszczowy. Jest to ledwie skrawek będący pozostałością niegdysiejszego wielkiego kompleksu leśnego objęty ochroną jako pierwszy rezerwat w kraju. Po środku zielonych płuc Kuala Lumpur stoi ponad 400-metrowa wieża telekomunikacyjna, a na niej zamocowany jest tzw. Sky Box, czyli przeszklona kabina stanowiąca fantastyczny punkt widokowy na dwumilionową metropolię.

 

Cena: 150 PLN

Cena zawiera: wstęp do KL Tower oraz do Sky Boxa

 

arrow

Skutery wodne i parasailing na Langkawi - wodne szaleństwo

Nasze wyprawy słyną z niecodziennych aktywności mających na celu elektryzować i zapewniać wyjątkowe wspomnienia z przepięknych miejsc. Skutery wodne i parasailing odbywające się na wodach malezyjskiego archipelagu są tego podręcznikowym przykładem. Prędkość, wiatr we włosach, wodna bryza, solidna dawka adrenaliny oraz głębia bujnej zieleni współgrająca z błękitem wodnej toni – czyż to nie brzmi kusząco?

 

Cena: 830 PLN

Cena zawiera: pływanie skuterem wodnym, szybowanie na spadochronie ciągniętym przez motorówkę, opieka instruktora, wszelki niezbędny sprzęt, filmowanie dronem

arrow

Zobacz co cię czeka

Ankgor Wat

Liderzy wyprawy

Monika
Ścibor
Agata
Sadovska
Aleksander
Ramutkowski
Paweł
Kazienko
Mateusz
Poproch

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
SIN
Singapur

Powrót:

SIN ?
Singapur
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
3300 - 4800 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

11 noclegów w pokojach 2 – 4 osobowych z łazienkami prywatnymi lub współdzielonymi

o

2 noclegi w Singapurze w pokoju 14-osobowy w nowoczesnym hotelu kapsułowym

o

transport w Malezji busem 15-osobowym z kierowcą

o

transport w Kambodży busem z kierowcą oraz lokalnymi środkami transportu

o

paliwo i opłaty drogowe na trasie

o

przelot wewnętrzny: Langkawi - Singapur

o

bilet na metro w Singapurze

o

bilet na metro w Kuala Lumpur

o

przejazd lokalnym autobusem z Singapuru do Kuala Lumpur

o

transfery lotniskowe

o

prom na Langkawi

o

Langkawi: transport z promu do hostelu i z hostelu na lotnisko

o

całodzienny bilet wstępu do Kompleksu Angkor Wat

o

wynajem Tuk Tuków do zwiedzania Kompleksu Angkor Wat

o

rejs łodzią po wiosce na jeziorze Tonle Sap

o

pół dniową wycieczkę po Cameron Highlands samochodami 4x4

o

wizytę w lesie Mossy Forest

o

dzienny trekking po Taman Negara

o

nocny spacer z przewodnikiem po Taman Negara

o

odwiedziny w wiosce Orang Asli

o

bilet wstępu do Parku Phnom Kulen

o

opiekę polskiego, doświadczonego lidera

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletów lotniczych (loty wewnętrzne to koszt ok. 700 PLN)

x

wizy do Kambodży - 30$

x

wyżywienia

x

atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Styczeń
Luty
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Icon
First Minute
-400 PLN
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
06.10.24 - 22.10.24
Lider Agata Sadovska
Cena lotu 3750 PLN
Cena wyprawy 7430 PLN
Icon
Icon
First Minute
-400 PLN
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
20.11.24 - 06.12.24
Lider Marta Zaczyk
Cena lotu 3800 PLN
Cena wyprawy 7430 PLN
Icon
Icon
First Minute
-400 PLN
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
29.12.24 - 14.01.25
Lider Natalia Kędra
Cena lotu 4800 PLN
Cena wyprawy 7930 PLN
Icon
Icon
First Minute
-400 PLN
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
15.01.25 - 31.01.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3500 PLN
Cena wyprawy 7430 PLN
Icon
Icon Zostały 2 ostatnie miejsca
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
06.11.24 - 22.11.24
Lider Magdalena Gajewska
Cena lotu 3800 PLN
Cena wyprawy 7430 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
09.02.25 - 25.02.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3300 PLN
Cena wyprawy 7430 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
26.02.25 - 14.03.25
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3600 PLN
Cena wyprawy 7430 PLN
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ NADAWANY
09.09.24 - 25.09.24
Lider Łukasz Andrzej Busma
Brak miejsc
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów
Prev
Next