Od Himalajów po dżunglę 31

Od Himalajów po dżunglę Nepal - Sanktuarium Annapurny

Pomysł na wyprawę marzeń

Nepal to miasto kontrastów, kwintesencja różnorodności. To tutaj obok siebie pną się ośmiotysięczniki i starożytne świątynie, a żywe, momentami huczne i zatłoczone miasta, sąsiadują z rozległymi dżunglami i sawannami. Na każdym kroku czekają nas oszałamiające krajobrazy i skarby lokalnej kultury, a miłośnicy gór będą mogli odhaczyć z bucket listy trekking po Himalajach. Zobaczymy małe górskie wioski, wyjątkowe panoramy subtropikalnych lasów, majestatyczne tygrysy bengalskie, onieśmielające wielotysięczne szczyty i okadzone dymem kadzideł tajemnicze świątynie. Tutejsi mieszkańcy, zawsze uśmiechnięci i serdeczni, witają przyjezdnych szczerym „Namaste!”, sprawiając, że każdy, kto choć raz odwiedził ten kraj, będzie chciał do niego wrócić. 

#Soliści Team

 

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Kathmandu
 • Patan
 • Bhaktapur
 • Pokhara
 • Chhomrong
 • Annapurna Base Camp
 • Machhapuchhre Base Camp
 • Chitwan

Kraina najwyższych gór świata

Nepal to wyjazd, który od początku pachnie przygodą. Wyprawa w Himalaje to przecież marzenie każdego miłośnika gór! Zobaczymy na własne oczy majestat „dachu świata” i zdobędziemy bazę pod Annapurną na wysokości 4130 m, która jest uważana za najpiękniejszą górę świata. Spędzimy czas w Pokharze i Kathmandu – niesamowicie różnorodnych etnicznie i kulturowo miastach, gdzie poznamy egzotyczne zwyczaje tutejszych mieszkańców. Skosztujemy nepalskiego streetfoodu i udamy się na Jungle Trek po safari w Chitwan, pełnego tygrysów, nosorożcy i krokodyli. Czeka nas też pełen emocji spływ pontonem po rwącej rzece Seti. Wyprawa do tego najbardziej różnorodnego zakątka Azji to podróż życia dla wprawionych podróżników i wielbicieli wspinaczek górskich. Poczuj inny smak życia i zobacz na własne oczy kraj kontrastów!

DOLINA KATHMANDU I MIASTA KRÓLEWSKIE

Kathmandu - u styku kultury hinduskiej i buddyjskiej

Tygiel kultur i wyznań, wszechobecna wrzawa, orientalna architektura, drażniąca nozdrza woń kadzideł, labirynt świątyń, pałacy i targowisk  – witamy w stolicy Nepalu. Tajemnicze Kathmandu to stare miasto w środkowej części kraju. To właśnie tutaj będziemy mieli kontakt z prawdziwym Nepalem, jego bogatą kulturą i przyjaznymi ludźmi. Odwiedzimy serce stolicy – Durbar Square – gdzie na małej przestrzeni jeden obok drugiego ulokowały się światowej klasy zabytki UNESCO. Zajrzymy także do sanktuarium Pashupatinath poświęconego bogu Sziwie i przekonamy się dlaczego majestatyczna stupa Swayambhunath nazywana jest „Świątynią małp”.

Patan - Miasto Piękna

Drugie, co do wielkości miasto Doliny Katmandu to perła newarskiej architektury. W Patanie odwiedzimy miejscowy Durbar Square, który zdobią wielopoziomowe, bogato zdobione orientalne świątynie. Zaprowadzimy Was na wewnętrzny dziedziniec buddyjskiego klasztoru Golden Temple, który kryje misternie zdobione XII-wieczne mury i szpaler modlitewnych młynków. Odkryjemy ciasne uliczki otaczające słynny plac, pełne fascynujących architektonicznych odkryć, zapomnianych podwórek i obwoźnych straganów. Z miastem związana jest legenda o trędowatym, którego uzdrowiła kąpiel w stawie nieopodal lasu Lalita. Kilka dni później ówczesnego króla nawiedził w śnie bóg Sarveśvara, który kazał wybudować w tym miejscu miasto. Efekt był tak olśniewający, że miejsce to zostało nazwane Lalitpur – Miastem Piękna.

Pashupatinath - na spotkanie śmierci

W Nepalu życie toczy się kołem – rodzimy się, trwamy, odchodzimy i rodzimy ponownie. Podejście miejscowych do śmierci jest zgoła inne, niż w zachodnich kulturach, dlatego wizyta w Świątyni Paśupatinath pozostawia niezapomniane wrażenie na granicy szoku i fascynacji. Hinduskie Pashupatinath słynie przede wszystkim z ceremonii kremacji, które odbywają się tutaj codzienne na betonowych platformach, wzdłuż rzeki świętej rzeki Bagmati. Ciało przykryte całunem najpierw układane jest na specjalnej platformie, tak, że stopy zmarłego zanurzone są w świętej rzece, następnie rodzina odprowadza ciało zmarłego do ghaty kremacyjnej. Ghatę podpala najstarszy syn zmarłego. Po chwili zaczyna unosić się ciężki, duszny dym. Bycie świadkiem tego rytuału oburza, szokuje i daje do myślenia.

Pokhara - mekka miłośników gór

Miasto w centralnym Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Znajduje się tuż u podnóży masywu Annapurny i stanowi najpopularniejszy punkt wypadowy w Himalaje. Odwiedzimy uchodzący za jeden z piękniejszych punktów widokowych – Sarangkot – z którego roztaczają się niesamowite widoki na potężne masywy górskie. Malownicza trasa prowadząca do punktu, wiedzie przez pobliskie wioski. Będziemy mieć okazję zanurzyć się w lokalnej kulturze i przyjrzeć z bliska życiu mieszkańców o tak zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym.

Zakup sprzętu trekkingowego

Przed trekkingiem po himalajskich szlakach warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt outdoorowy. Można to zrobić na miejscu, w Pokharze, która pełna jest mniejszych i większych sklepików turystycznych. Za wypożyczenie markowej kurtki czy ciepłego puchowego śpiwora, który ochroni nas przed wieczornym mrozem zapłacimy średnio 1,5-2$ dziennie za sztukę. Rozwiązanie to jest nie tylko budżetowe, ale i wygodne – nie musimy wozić ze sobą sprzętu z Polski. W Pokharze nabędziemy również kijki, czołówki, rękawiczki i porządne buty trekkingowe.

Od Himalajów po dżunglę 22

Himalaje - trekking do Annapurna Base Camp

Magiczne górskie wioski z tysiącletnią tradycją i bogactwem etnicznym, uśmiechnięci mieszkańcy, bujna roślinność, konopne mosty zawieszone wysoko nad dolinami, niesamowite panoramy i nieprzetarte szlaki. To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do serca Annapurny, gdzie kierunek wyznaczają wiszące nad głowami kolorowe chorągiewki – symbol buddyjskiej duchowości. Na swojej drodze spotkamy życzliwych ludzi, którzy zaproszą nas na noc do tradycyjnych osad na zboczach góry. 

Dzień 1: Siwai - Chhomrong

Trasa jest malownicza, ale nieco wymagająca. Nie ma tu co prawda ekstremalnych wysokości, ani stromych podejść – są za to komfortowe wydawałoby się schody. Wykutych w skale stopni trzeba pokonać jednak setki dziennie, więc nie dajcie się zmylić! Przepiękna sceneria Himalajów rekompensuje każdy wysiłek. Na tym odcinku naszym oczom ukaże się dżungla, drzewa z egzotycznymi owocami na wyciągnięcie ręki, a w oddali kontrast ośnieżonych szczytów i lodowców.  Naszym celem na ten dzień jest bogata etnicznie górska wioska Chhomrong, której mieszkańcy należą do ludu Gurung.

Dzień 2: Chhomrong - Dovan

Rano powita nas zapierajacy dech w piersiach widok porośniętych zielenią zboczy gór, z których wyrastają ostre i białe szczyty. Pamiętacie wczorajsze schody? Dzisiaj dla odmiany, zamiast wspinać się, zejdziemy na dół. Tam szlak się kończy, dalej już tylko urwisko i rwący potok. Czas na dreszczyk emocji i przeprawę przez wiszący most. Dalej szlak prowadzi obok tarasowych pól uprawnych. Tego dnia, przez większość czasu towarzyszyć nam będzie prawdziwy olbrzym – widok na szczyt Machhapuchhare (6997 m). Trasa na tym odcinku urzeka: lasy bambusowe, rzecinające ścieżkę wodospady, kamienne kapliczki, a nad głowami sznury kolorowych buddysjkich flag modlitewnych.

Dzień 3: Dovan - Annapurna Base Camp

Najdłuższy i najbardziej wymagający odcinek trasy. Dzisiaj planujemy zdobyć cel naszej wyprawy: bazę pod Annapurną. Pokonamy nasze słabości i wejdziemy na wysokość 4130 m. Nie ma powodów do obaw, nasze organizmy są już zaaklimatyzowane po poprzednich trekkingach, a podczas całej trasy czuwać nad nami będzie lokalny przewodnik Prem, który szybko wykryje najmniejsze objawy choroby wysokościowej. Po kilku godzinach wędrówki staniemy pod niemal pionowym szczytem 10-tej najwyższej góry na świecie. Ta chwila będzie dla wielu z nas magiczna, a satysfakcja ze zrealizowanego marzenia prawdopodobnie wyciśnie łzy z oczu. Miejsce, w którym się znajdziemy, czyli Sanktuarium Annapurny to kwintesencja majestatu i potęgi Matki Ziemii. Unikatowe w skali globu ukształtowanie terenu tworzy prawdziwy górski teatr otoczony pierścieniem kilkunastu siedmiotysięcznych szczytów. Wokół lodowce, skaliste masywy, targane wiatrem nepalskie flagi i memoriały upamiętniające osoby, które przegrały walkę ze szczytem.  Ta myśl może budzić grozę, ale trzeba pamiętać, że Annapurna I do dzisiaj ma najwyższe statystyki śmiertelności ze wszystkich himalajskich kolosów.

Dzień 4: Sanktuarium Annapurny - Machhapuchhre Base Camp

Po wczorajszym dniu może być to nielada wyzwanie, ale warto wstać wcześnie na wschód słońca i zobaczyć słynne „zapalanie” szczytów, gdy złote promienie osnuwają świetlistą mgiełką białe szczyty, jeden po drugim. To mistyczne doświadczenie zatrzyma czas na moment. Dzisiaj od rana będziemy cieszyć oczy takimi widokami. Z bazy ABC przejdziemy do innej, pod Machhapuchhare (6997 m). Na tę górę nie można się jednak wspinać. Jest to święty symbol Nepalczyków, a szczyt nazywany jest przez nich Rybim Ogonem.  

Dzień 5 i 6: Trekking powrotny i kąpiel w gorących źródłach Jhinu Danda

W drodze powrotnej zawitamy do doliny Modi Khola. Tereny tutaj są skaliste, a przeprawie towarzyszy nieodłączny szum wodospadów i huk spienionej wody uderzającej w taflę. Woda przepływająca przez Modi Khola ma dużo więcej do zaoferowania. Niedaleko koryta natura uformowała małe baseny termalne, w których woda jest przyjemnie ciepła. Wygrzanie zmęczonych mięśni w gorących źrodłach – czy to nie jest idealne zwieńczenie wymagającej wędrówki? Himalajski trekking będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem, a majestat największych gór globu i urzekająca społeczność mieszkańców gór pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Prem - nasz nepalski przewodnik

Nikt inny nie zna tak dobrze tutejszych terenów, jak miejscowi. Dlatego po górskich szlakach poprowadzi nas doświadczony lokalny przewodnik. Prem, bo tak ma na imię, zna tutejsze góry na pamięć i wie, które szlaki należą do tych najbardziej malowniczych. Zatrudnienie lokalnego guide jest też zgodne z naszą filozofią – w podróżach po świecie zawsze staramy się wspierać lokalną turystykę. 

Od Himalajów po dżunglę 15

2-dniowy rafting rzeką Seti

Gratka dla fanów adrenaliny! Wiosłując po rwącej rzece, przecinając pontonem spienione fale i małe urwiska poczujecie ekscytujący smak przygody. Noc spędzimy na dzikim campingu rozbitym tuż nad brzegiem rzeki, a sił na dalszą przeprawę dostarczą nam plenerowe posiłki przyrządzone przez lokalnego kucharza. Spływ rozpoczniemy przy ujściu rzeki niedaleko Pokhary, a skończymy następnego dnia w miejscowości Gai Ghat, skąd udamy się prosto na dzikie safari. Nie możemy obiecać, że będzie sucho.

Chitwan - Królewski Park Narodowy

Chitwan ze swoimi gęstymi lasami, sawannami, bagnami i wartkimi rzekami, zapewnia idealne środowisko dla różnorodnej fauny i flory. Potężny obszar 932 km2 gęsto pokrywa wysoka trawa słoniowa, jedwab, bawełna i drzewa sezamowe. To też dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt: słoni, tygrysów, nosorożców, małp i krokodyli. Niczym prawdziwi poszukiwacze przygód, wejdziemy do wnętrza dżungli i okryjemy skarby Królewskiego Safari. 

Safari w Chitwan

Gęste lasy i sawanny są kryjówką dla najrozmaitszych mieszkańców parku, małych i dużych. W otulinie dżungli można spotkać egzotyczne słonie, nosorożce, mangusty, krokodyle i liczne ptactwo. Podróż przez nepalskie safari może stać się ostatnią szansą na zobaczenie nosorożca indyjskiego i tygrysa bengalskiego – gatunków zagrożonych wyginięciem. Spotkaliście kiedyś dzioborożca albo czerwonogłowego trogona? Będziecie mieć okazję, bo Chitwan jest też domem dla blisko 450 gatunków ptaków!  Dodatkowo dla chętnych po drodze jest opcja na wizytę w Sierocińcu dla słoni. Podczas wizyty będzie można nakarmić słonia.

Spływ po Chitwan - w poszukiwaniu aligatorów

Podczas pobytu w Parku Narodowym Chitwan spróbujemy swoich sil w tropieniu aligatorów na rzece Rapti. W tradycyjnych canoe wyrzeźbionych z jednego kawałka drewna będziemy wypatrywać aligatory na brzegach rzeki. Lokalny przewodnik opowie nam o setkach gatunków które żyją w okolicznych wodach. Doświadczymy również krajobrazów Parku z poziomu wody. Stań w oko w oko z aligatorem!

ATRAKCJE DODATKOWE

Paragliding nad Pokharą

Poważnie – to może być jedna z najbardziej ekscytujących przygód w Twoim życiu! Przygotuj się na szybowanie setki metrów nad lądem, żeby zobaczyć Himalaje z lotu ptaka. Pod Tobą gwarne miasteczko i błękitna tafla Jezioro Phewa, a tuż przed Tobą majestatyczne szczyty Annapurny – zdaje się jakby na wyciągnięcie ręki.. Tego lotu nie zapomnisz nigdy.

ORGANIZACJA WYPRAWY

WYGODNE LOKALNE GUESTHOUSE

W Kathmandu i Pokharze spać będziemy w klimatycznych hostelach – pokoje 3-5 osobowe. Łazienki będą znajdować się na piętrze i dzielić je będziemy ze współlokatorami lub innymi gośćmi. Na terenie hosteli dostępne jest Wi-Fi, a jeśli zgłodniejecie w obiektach znajdują się też małe lokale gastronomiczne serwujące indyjskie i nepalskie przysmaki.

TEA HOUSES NA DRODZE DO SANKTUARIUM ANNAPURNY

Podczas trekkingu ABC noce spędzimy w tradycyjnych himalajskich schroniskach znanych podróżnikom jako „herbaciarnie”. Tea Houses to obiekty położone na szlakach trekkingowych w Nepalu, które oferują zarówno miejsce do spania, jak i domowe posiłki. Często prowadzone są przez lokalnych przewodników górskich, którzy posiadają największą wiedzę o regionie. Herbaciarnie w rejonie Annapurna są wyjątkowo ładne i zadbane. Wiele z nich szczyci się spłukiwanymi toaletami w zachodnim stylu, prysznicami z ciepłą wodą i szeroką gamą pozycji menu. Miejmy jednak na uwadze, że im wyżej, tym poziom udogodnień spada ze względu na trudność w zaopatrywaniu wiosek. Mieszkańcy żyją tam bowiem w surowych warunkach i w zgodzie z naturą. Nocleg w herbaciarniach będzie niepowtarzalną okazją do poznania bliżej tutejszych społeczności i ich autentycznej, rzemieślniczej codzienności.

JEDZENIE

Tutejsza kuchnia łączy w sobie tradycyjne smaki Indii i Tybetu, więc jeśli takie hasła jak curry, czy masala, powodują cieknięcie ślinki, to zapewne pokochasz też tutejszy streetfood. Serca i kubki smakowe wszystkich przybyszów podbijają Momo – urocze pierożki z nadzieniem mięsnym, serowym lub warzywnym podawane z gęstym aromatycznym sosem. Zazwyczaj gotuje się je na parze, ale znajdziemy też wersje smażone, duszone w zupie, a nawet na słodko! Jeśli zobaczycie na ulicy wielki gar, spod którego bucha para, to znak, że sprzedają tu Momo. Narodową potrawą Nepalu jest dal bhat, czyli tacka rozkoszy, na której znajdziemy potrawkę z soczewicy w towarzystwie ryżu, curry, duszonych warzyw i ostrych pikli. Nepalczycy jedzą dal bhat na śniadanie, obiad i kolację. Nic dziwnego, bo danie to daje mnóstwo energii i syci na długo. Z pewnością docenimy ten smak podczas himalajskich trekkingów!

Doświadcz

Trekking do Sanktuarium Annapurny (4130 m n.p.m.)

Zwany również trekkingiem ABC i przez wielu miłośników gór uznawany za jedną z najpiękniejszych tras górskich globu. Powędrujemy przez malownicze doliny, zwisające mosty i zielone tarasy ryżowe, aż do Bazy pod Annapurną na wysokość 4130 m. Ten naturalny amfiteatr otoczony jest przez siedem potężnych szczytów z Annapurną I (8091 m) na czele. Trasa należy do jednej z łatwiejszych w Himalajach, więc uda się ją zdobyć każdemu. Wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym poziomie i dużo chęci.

Spróbuj

Subkontynentalny streetfood: Paneer, Dahl i Momo

Głodni? W Nepalu zjeść można dobrze na każdym rogu ulicy. Tutejsza kuchnia łączy w sobie tradycyjne smaki Indii i Tybetu, więc jeśli takie hasła jak curry, czy masala, powodują cieknięcie ślinki to zapewne pokochasz też tutejszy streetfood. Nepal to także raj dla wegetarian. Na tłocznych straganach znajdziemy częsty zamiennik mięsa – Paneer – czyli smażony serek tofu, czy rozgrzewającą zupę Dahl z soczewicy. Skosztujemy pysznych pierożków Momo oblanych gorącym, aromatycznym sosem, a na deser zanurzymy nasze kubki smakowe w słodziutkiej, mlecznej herbacie gotowanej z mieszanką sekretnych przypraw. Tych smaków nie da się podrobić!

Sprawdź się

Lot paralotnią nad Himalajami i rafting rwącym potokiem

Uwaga, tylko dla odważnych! Paragliding nad Pokharą to jedyna szansa na zobaczenie Nepalu z zupełnie innej, nieziemskiej wręcz perspektywy. Panoramiczne widoki, wiatr we włosach, Himalaje na wyciągnięcie ręki – czego chcieć więcej? Z powietrza śmiałkowie trafią prosto do rwącej wody! Nepal to bowiem jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania raftingu. Naturalne ukształtowanie rzeźby terenu powoduje, że tutejsze rzeki tworzą odcinki o różnym stopniu trudności: od początkujących po zaawansowanych.

Paragliding jest atrakcją dodatkową.

Odetchnij

Park narodowy w Chitwan

Chitwan to jeden z najstarszych Parków Narodowych w Nepalu. To też dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, różne gatunki jeleni, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Wybierzemy się na safari na łodziach po rzece Rapti, będziemy obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju, a później udamy się z przewodnikiem w głąb dżungli, by doświadczyć i przeżyć jeszcze więcej!

 

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • przeżyjesz niezwykłą przygodę w najwyższych górach świata - Himalajach
 • sprawdzisz swoje zdolności aklimatyzacyjne podczas 6-dniowego trekkingu do Annapurna Base Camp
 • odwiedzisz wioski, w których życie toczy się zgodnie z odwiecznym rytmem
 • zachwycisz się unikalnością nepalskiej architektury w Kathmandu
 • pokonasz swoje słabości i wejdziesz na wysokość 4130 m n.p.m.
 • wytropisz tygrysa w dzikiej dżungli Parku Narodowego Chitwan
 • będziesz mógł podziwiać majestat Himalajów z lotu ptaka na paralotni
 • widok osmiotysięcznych szczytów o wschodzie słońca to wspomnienie, które już zawsze będziesz nosił w swoim sercu
 • wejdziesz do subkontynentalnej dżungli, zobaczysz egzotyczne drzewa owocowe i bambusowo-rodendronowe lasy
 • zwiedzisz orientalne zabytki UNESCO na Durbar Square
 • wejdziesz do wnętrza pachnących kadzidłami świątyń w Katmandu
 • podążysz śladem kolorowych flag modlitewnych
 • poczujesz zryw adrenaliny na spływie raftingowym rwącym górskim potokiem
 • przenocujesz na dzikim campingu nad brzegiem rzeki
 • zobaczysz uśmiech najbardziej życzliwych ludzi na świecie
 • rozsmakujesz się w nepalskim streetfoodzie
 • pokochasz różnorodność i chaos tego kraju
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW

Warszawa

plane icon

KTM

Katmandu

KTM

Katmandu

plane icon

WAW

Warszawa

Cena biletu

3300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5825 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1450 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1450 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

750 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11200 pln

Cena zawiera

 • 8 noclegów w guesthousach w pokojach 2-4 osobowych
 • 5 noclegów na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w 2-4 osobowych guesthousach
 • transport busami po Nepalu
 • transfery lotniskowe
 • wyprawa safari po Parku Narodowym Chitwan
 • wejście na Katmandu Durbar Square
 • Patan Durbar Square z przewodnikiem
 • 2 dniowy spływ pontonem raftingowym z Pokhary do Chitwan z wyżywieniem i noclegiem na kempingu
 • 6-dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC) z lokalnym przewodnikiem górskim
 • kąpiel w gorących źródłach Jhinu podczas trekkingu ABC
 • dojazd i powrót z trekkingu jeepami
 • wizę do Nepalu
 • pakiet Solisty
 • opiekę polskiego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • lotu Warszawa – Katmandu – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
 • atrakcji fakultatywnych: lot paralotnią (ok. 90$)
 • https://solisci.pl/wyprawy/wsrod-niebianskich-gor/

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy