Travel Planner 2020 23

poznaj nas SOLIŚCI

Kim jesteśmy?

Już od 5 lat spełniamy Twoje marzenia o egzotycznych podróżach. Organizujemy aktywne wyprawy w małych grupach po całym świecie.

Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi pełnych pasji do podróżowania, alternatywą dla biur podróży. Pasją tą chcemy zarażać innych, by wspólnie z nami odkrywali kolejne zakątki naszej planety.  Soliści to inicjatywa, dzięki której zwiedzamy świat i pokazujemy go innym.

Gdzieś tam czeka przygoda… ale gdzie? Tuż za rogiem. To prawda, wystarczy po prostu podjąć decyzję i spróbować

KLUB W LICZBACH

4689

304

35

100

Tylu podróżników wyruszyło z nami na wyprawę marzeń

Tyle wypraw zorganizowaliśmy do tej pory

Tylu liderów poprowadzi niezapomniane podróże

W tylu krajach postawaliśmy nasze stopy

Dlaczego warto z nami podróżować?

“Robimy wszystko za Ciebie”

.
Ty wybierasz przygodę życia, resztą zajmujemy się my! Naszym zadaniem jest wybór i kupno lotów, przygotowanie trasy, rezerwacje noclegów, transportu i atrakcji oraz poprowadzenie wyprawy na miejscu. Jedyne co musisz zrobić to … spakować plecak 😉

Autorskie programy

Plany naszych wypraw są tworzone przez podróżników-pasjonatów, którzy przemierzyli niejeden zakątek świata. Dzięki temu solistowe programy są w 100% ciekawe i oryginalne!

Podróże dla każdego + Soliści bez dopłat

Solistą może zostać każdy- bez względu na wiek, płeć, stan cywilny czy pojemność portfela… Wystarczą chęci do eksplorowania świata i odkrywania nieznanego. Nie masz kompana do podróży? U nas podróżowanie “solo” nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, a na wyprawach jest nas aż 60%. Na wyprawie poznasz ludzi z podobnymi pasjami i wspólnie przeżyjemy przygodę życia.

Podróże na każdą kieszeń

Chcemy, aby każdy miał możliwość zobaczenia świata i jego bogactw. Dlatego też nasze wyprawy są niskobudżetowe, a my dokładamy największych starań, by za jak najmniejszą kwotę doświadczyć jak najwięcej! Nigdzie nie znajdziesz tak bogatych planów wypraw w tak niskiej cenie.

Tanie loty

W naszym teamie mamy dedykowanego eksperta wyszukującego najlepsze ceny i najwygodniejsze połączenia. Nie musisz się więc martwić, że przepłacisz za bilet lotniczy, z nami masz gwarancje najlepszych połączeń My “polujemy” na okazje, a Ty w ten sposób oszczędzasz na pamiątki zwyjazdu 😉

Małe grupy

Grupy na naszych wyjazdach liczą zwykle od 8 do 14 osób.  Podróżowanie w małych grupach umożliwia lepsze poznanie się oraz swobodniejsze odkrywanie nowych miejsc. Tak łatwiej nam wtopić się w tłum, a codzienna integracja i „solistowy” klimat zyskały status kultowych.

Local Experience

W podróżach szukamy autentyzmu. Schodzimy z utartych ścieżek, obcujemy z lokalnymi społecznościami i chłoniemy ich kulturę. Szukamy prawdziwej podróży, a nie plastikowej turystyki i dzięki temu przeżywamy “mocniej” – poznając świat, a nie tylko go oglądając.

Doświadczamy. Poza utartym szlakiem

Podczas naszych wypraw nie ograniczamy się jedynie do turystycznych miejsc. Endemiczna roślinność, dzikie zwierzęta sawanny, plemiona z dala od cywilizacji, trudno dostępny góry. odkrywamy, poznajemy i … wchodzimy tam, gdzie się tylko da 😉 Robimy wszystko, aby poznać miejsce autentyczne – bez turystycznej otoczki.

Bezpieczeństwo

Z klubem może być bezpiecznie? Oczywiście, jeżeli wyprawy realizowane są przez operatora z gwarancją turystyczną. Organizując blisko 150 wypraw rocznie powołaliśmy do życia profesjonalnego organizatora turystyki, który posiada wpis do rejestru i odprowadza składki na fundusz gwarancyjny. Co więcej, w cenie każdego wyjazdu zapewniamy wysokiej klasy ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ Twoje zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Odpowiedzialna turystyka

Dokładnie sprawdzamy miejsca, w które jeździmy. Z nami nigdy nie trafisz do tam, gdzie cierpią jakiekolwiek żywe istoty. Organizujemy również różnorodne akcje pomocowe, w ramach których tworzymy paczki dla najbardziej potrzebujących i zawozimy je w różne zakątki Ziemi.

Społeczność podróżników

Jako Klub tworzymy międzynarodową społeczność pasjonatów podróżowania. Organizujemy cykliczne spotkania z podróżnikami i weekendowe wypady dla członków klubu.  Spotkasz nas na największych targach branżowych w Europie i usłyszysz w mediach jako „ekspertów” od podróży.

Biuro: Centrum operacyjne naszej małej galaktyki. Projektujemy wyprawy, dopracowujemy programy, szukamy dla Was tanich lotów, robimy rezerwacje, przygotowujemy materiały, odpowiadamy na pytania – dbamy o to, żebyście przed wyjazdem nie musieli się już niczym martwić. Szkolimy i dbamy o naszych wyjątkowych liderów. Koordynujemy wszystkie działania klubu na 6 kontynentach, często w 5 strefach czasowych. Sprawy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda prosimy chwilkę poczekać.

 

Liderzy: Liderzy, w przeciwieństwie do biur podróży, nie są rezydentami, a pilotów używają do telewizora. Są to przede wszystkim zaprawieni w świecie podróżnicy, którzy z każdego wyjazdu wyciskają 110% i zabiorą Cię na spotkanie przygody. Mogą nie wiedzieć, z którego roku pochodzi każdy napotkany budynek, ale bez trudu przeprowadzą Cię przez malezyjską dżunglę i wąskie uliczki Marakeszu.

 

Są po to, aby zabierać Was w najciekawsze miejsca na świecie, znajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać do miejsc, w których turyści nie bywają. Jeżeli wybierasz się z nami w podróż, pamiętaj: lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie “Szkolenie Liderów”, odbył swoją 1 wyprawę oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia wyprawy w dane miejsce.

Cel: „Nasza idea prowadzenia wyjątkowych podróży polega na wspólnym odkrywaniu, poczuciu jedności i doświadczaniu. Osobiście wraz z grupą trenerów przygotowujemy każdego z liderów do tej roli przez kilka miesięcy, a później co kwartał pracujemy nad dalszym rozwojem w tej wymagającej roli. Stawiamy na wyjątkowe umiejętności organizacyjno-koordynacyjne i przede wszystkim interpersonalne – by grupa solistów stała się wielką rodziną. Lider to niezawodny kompan podróży, który poprowadzi wyprawę wg. bogatego programu, będzie czuwał nad wszystkimi sprawami formalnymi i rezerwacyjnymi oraz zadba o legendarną już atmosferę na naszych wyjazdach.” Łukasz Nowak, założyciel Klubu

Nasz zespół

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Na co dzień programistka, ale sercem i myślami cały czas gdzieś w drodze. Pasjonatka podróży i dobrego jedzenia. Uwielbiam sport, aktywny wypoczynek i nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu, bo roznosi mnie energia. Kocham góry - latem zdobywam kolejne szczyty, a zimą surfuję w puchu na snowboardzie. Nałogowo oglądam Gwiezdne Wojny (tak, mam miecz świetlny)! Poza tym, gdzie nie pojadę, uwielbiam kosztować wszystkich nowych, nieodkrytych smaków ;) Jak będzie ze mną na wyprawie? Na pewno aktywnie. Wyciśniemy z tripa 110%, zejdziemy z utartych szlaków i skosztujemy lokalnych specjałów. Na nudę nie starczy czasu.
Poznaj lidera Artboard 3

Spacerem po świecie. Czasem też galopem.

Joanna Sędek

Kiedyś miałam pracę i hobby... Teraz obie te sfery połączyły się w jedno i mam już tylko szczęście :) Lubię zwiedzać świat, a jeszcze bardziej lubię pokazywać ludziom jaki ten świat jest piękny. Kocham siedzieć w siodle i jak można oglądać, albo nawet lepiej - pokazać świat z tej perspektywy to już jest radość nie z tej Ziemi...Uwielbiam Islandię. Lubię też spacery... Poza tym dużo się śmieję. Ludzie śmieją się razem ze mną. Mówią potem po wyjazdach, że im się to podoba. Dlatego dalej jeżdżę i cieszę się razem z nimi. Takie perpetum mobile. Wsiadacie? :)
Poznaj lidera Artboard 3

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Od dziecka palcem po mapie z wypiekamy na twarzy 🌏 drżącymi rękoma z szybszym biciem 💓. Od marzenia po realizację #dreamintomemories - nie mogło być inaczej! Pasja, samorozwój, głód życia chęć poznawania nowych kultur i religii to moje definicje podróżowania. Bycie w podróży to spełnienie marzeń a spełnione marzenia to mój sposób na życie.
Poznaj lidera Artboard 3

Kaskader filmowy, instruktor narciarstwa, windsurfingu i trener outdoor!

Dawid Małasiewicz

Od dziecka napastliwie i chorobowo uprawiam sport i eksploruje świat. To ze sportu i podróży wyciągnąłem ogrom wartości, które przekładają się na moją pracę zawodową i moje pasje. Dzięki temu wiem jak osiągać cele, motywować siebie i innych, współpracować z innymi, planować oraz mieć odwagę do podejmowania co raz to nowych wyzwań. Jestem człowiekiem poszukującym ciągłych wrażeń i gdy słyszę o jakieś ekspedycji, wyprawie czy innym tripom to plecak sam ubiera się na moje plecy w gotowości do nadchodzącej podróży!
Poznaj lidera Artboard 3

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Jestem jedną z tych osób, które zaczynały swoje podróże od autostopa i pokątnego spania przy drogach, u przypadkowo poznanych ludzi, w hamaku na Gili czy na dachu w Marrakechu. Na co dzień zajmuję się realizacją projektów pomocowo - rozwojowych oraz próbą opanowania tańca na szarfach. Hobbistycznie składam zdania z kilku języków. Mam wagabundzkie zapędy, stąd też w podróżniczym rozdziale mojego życia znalazło się kilka krajów, takich jak: Indonezja, Kambodża, Hiszpania czy Grecja, w których zasiedziałam się na dłużej... Co lubię? Lubię swoje życie. Lubię też ludzi i ich historie, lubię wspólnie tworzyć historie, a czasem zamieniać interakcje na różnego rodzaju medytacje. Jak wielu z nas, nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez muzyki w tle, a ta zmienia się u mnie wraz z pogodą. Oprócz całej masy wspaniałych momentów oraz tych jeszcze do poznania, jedne ze stanów najidealniejszych to te w pociągu z Kunderą, podczas wędrówek na zaśnieżone góry oraz gubiąc się w małych uliczkach miast z aparatem & kawą.
Poznaj lidera Artboard 3

Krzysztof Pruszyński

Mam na imię Krzysiek i od zawsze śniłem o podróżach i dalekich lądach. Z pewną dozą zazdrości czytałem o wyprawach Herodota, Magellana czy Marco Polo. Jarałem się Sindbadem z księgi Tysiąca i jednej nocy czy postaciami mitologicznymi. Z tego powodu związałem swoją przyszłość z podróżowaniem, a kluczem niezbędnym do osiągnięcia tego celu były studia historyczne oraz filmowe. Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to co kocham - opowiadam o historii, jestem jej uczestnikiem podczas tripów (najcudowniejsze na świecie doświadczenia lokalne!) i nagrywam o niej filmy. Wierzę, że uda mi się przelać moją pasję i radość z tego co robię również na Ciebie! Nie ma co czekać, plecak w dłoń i bierzmy się za spełnianie naszych marzeń :)
Poznaj lidera Artboard 3

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Nawet nie wiem kiedy i jak zaczęła się moja pasja do podróżowania. Wiem za to na pewno, że gdy jestem w trasie przełączam się na inny tryb. Wszystko jest nowe, świeże, warte zobaczenia i poznania tego historii. Konsekwencje: mało snu i wspaniałe wspomnienia :) Podobno prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu. Na wyprawie ze mną pewnie będziesz mógł się o tym przekonać ;) Zawodowo adwokat, prywatnie wielki fan piłki, kibic Lecha Poznań i Realu Madryt.
Poznaj lidera Artboard 3

Łukasz Porębski

Moją prawdziwą pasją od wielu lat są podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. Uwielbiam dziką i surową naturę oraz różnorodność. Z każdego tripa koniecznie przywożę fotorelację na bloga. Służbowo praca w korpo, prywatnie perfekcjonista i amator biegów ultra/mtb/triathlonu. Zapraszam na mojego bloga www.zyczpasja.pl, gdzie znajdziecie relacje z moich wypraw:)
Poznaj lidera Artboard 3

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

polot i fantazja!

Marcin Glądała

W #soliściteam jestem od samego początku. Obecnie zajmuję się zarządzaniem operacyjnym klubu oraz rozwojem projektów Live Wild. Możecie spotkać mnie praktycznie na każdych targach podróżniczych, zarówno na naszym wesołym stoisku jak i podczas prelekcji podróżniczych. W podróżach szukam przestrzeni, majestatycznych widoków i przyrody - z tego względu wybranką mojego serca na zawsze pozostanie Islandia. W pośpiechu i chaosie współczesnego świata, ciężko pozwolić sobie na "luksus" zwolnienia tempa. Dla mnie Islandia jest miejscem gdzie oddycham pełną piersią, krainą która oferuje dosłownie wszystko czego potrzebuję. Majestatyczne widoki, woda… dużo wody :), unikalne formacje skalne, wulkany, jaskinie lodowe. Wymieniać można bez końca. Oprócz magnesów i wspomnień z Islandii przywiozłem żonę :) Żyję według motta "polotu i fantazji". Jak już się za coś biorę, staram się to robić z pełnym zaangażowaniem i serduchem. Kocham muzykę - w zaciszu domowym często widywany jestem z gitarą pod ręką, a jak chcę posłuchać konkretnej muzy a nie mojego rzępolenia chodzę na koncerty, dużo koncertów. Uwielbiam grać w piłkę - analogicznie do koncertów gdy zmęczy mnie moje "kopanie po czole" regularnie z przyjacielem jeżdżę na mecze Manchesteru United. Kocham gotować - dla żony, dla siebie, dla gości, czy na wyjazdach - trip na Islandię bez kupienia 20 kg ryby w porcie uważam za nieudany :). Ci co mnie znają, wiedzą że buzuje we mnie energia. Cały czas w ruchu, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Realizacja wyjazdów i przebywanie z ludźmi to mój żywioł. Tripy prowadzę z polotem i fantazją – dużo śmiechu, pozytywnej energii, przełamywania słabości i kolekcjonowania „dreamsów”. Jadąc ze mną na wyprawę, możesz spodziewać się...? Z pewnością mojego zaangażowania, takiego naturalnego nie wyuczonego. Nie prowadzę wyjazdów z plakietką na piersi. Oprócz szalonych pomysłów czy przygód, przywiązuję uwagę do realizacji planu, dbałości o całą grupę oraz przekazania Wam jak najwięcej jak tylko potrafię.
Poznaj lidera Artboard 3

W poszukiwaniu arcydzieł Matki Natury

Marek Krysiak

Na co dzień pracuję w dużej firmie. Z wykształcenia i zamiłowania jestem geografem. Od maja 2018 mój Wszechświat kręci się wokół mojej córeczki Róży. Krok po kroku razem z żoną wkręcamy ją w podróżniczy świat. Kiedy tylko znajduje chwile przełączam się w tryb podróżniczy. "Nie spać- zwiedzać" to o mnie :)
Poznaj lidera Artboard 3

Let's discover the world!

Paweł Posmyk

Obecnie mieszkam w Warszawie i pracuję w bankowości. Uwielbiam w zasadzie każdy rodzaj sportu i aktywności fizycznej - piłka nożna, snowboard, wake, squash, a od niedawna taniec. Ale to podróże są moją prawdziwą pasją. Im bardziej zakręcone pomysły na wyprawę tym lepiej! Łowić krewetki na Alasce? Samotna podróż autostopem przez 40 dni? Spanie pod namiotem na Islandii? To wszystko przeżyłem i już nie mogę się doczekać kolejnych doświadczeń i przygód życia!
Poznaj lidera Artboard 3

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3

robiąca pozycje jogowe w najdziwniejszych miejscach na świecie

Sonia Radosz

Hej! Jestem Sonia i uważam się za szczęściarę móc łączyć swoją pasję z pracą będąc właśnie liderem podróży. Uwielbiam inspirować i pokazywać ludziom jaki piękny jest ten świat a i ja w zamian także wiele dostaję - poznaję Was, uczestników podróży. KAŻDY z Was uczy mnie czegoś nowego a nasze wspólne chwile, przeżycia, rozmowy, ekscytacje i nieprzewidywane zwroty wydarzeń pozostają w mojej pamięci na długo. O mnie prywatnie? Najwięcej o mnie mówią moje pasje a są nimi przede wszystkim: -Aktywność fizyczna - crossfit-ująca joginka, tańcząca salsę, biegająca 20km na rozgrzewkę, skacząca na rampach w rolkach, uzależniona od fitnessu, kochająca sztangi. Na siłowni spędzam podobno za dużo czasu a sport stał się moim "zdrowym uzależnieniem". -Medytacja, energia, siły natury, holistyczne podejście do życia - spirytualna ze mnie dziewczyna! -Koncerty i festiwale muzyczne - jestem w stanie polecieć na inny kontynent bo jakiś festiwal wydał mi się ciekawy... -Zdrowy styl życia- żrę trawę (czyt.weganka) -Chemia. Nie pytajcie, nie oczekuję, że to zrozumiecie. Ja po prostu lubię liczyć zadania z chemii... Bardzo lubię... -Góry. Weszłam na 5500m wygrywając w ten sposób z astmą. To zdecydowanie coś z czego jestem dumna. I zawszę będę powtarzać, że nasze słabości (np.choroby) nie mogą nas ograniczać i jeśli się chce to -przy włożonym wysiłku i pracy - wszystko można osiągnąć. -No i... skoro poza granice Polski podróżuję średnio 2 razy w miesiącu to śmiało mogę stwierdzić, że to właśnie podróże są moją największą pasją! A czego spodziewać się podczas podróży ze mną? 101% pozytywnej energii, inspiracji, dzielenia się historiami i doświadczeniem podróżniczym, małej ilości snu (najpierw narzekacie a potem mnie kochacie bo "tyle zobaczyliśmy!"), no i...przytulaków bo uwielbiam się przytulać :D
Poznaj lidera Artboard 3

Z kamerą nawet na koniec świata!

Tycjan Trzpiola

Od zawsze moim marzeniem były podróże oraz filmowanie/fotografia. Udało się to połączyć i spełniło się moje największe marzenie. Cześć, jestem Tycjan i na codzień jestem filmowcem/fotografem w podróży. Dzięki temu chwytam i pokazuje momenty życia codziennego na cały świecie.
Poznaj lidera Artboard 3

Mamy to!

Kasia Szeszko

Hej Przyjaciele ! W 2012 wpadł mi do glowy pomysł, żeby kupić bilet na drugi koniec świata, spakować plecak i dać sie porwać przygodzie. Przez rok śmigalam autostopem po Australii i Nowej Zelandii wzdłuż i w szerz. Później pochłonęła mnie "indyjska masala" i zamieszkałam w małym domku w Himalajach. Mieszkałam też w Van'ie (objeżdżając europejskie festiwale) , w starym teatrze w Brisbane (w zamian za bycie dozorcą) i altanie na drzewie na małej tajskiej wyspie. Z moich podróżniczych prac mogę napisać naprawdę długie i bardzo śmieszne CV. Jak się domyślacie, mój plecak nigdy nie kurzy się w szafie. Praca lidera to zaszczyt i frajda. Wspaniale jest widzieć i przeżywać razem- w grupie sila! Ilość pomysłów i śmiechu mnoży się, gdy je wspólnie dzielimy. Z moich obserwacji wynika też...że grupa nigdy nie jest tak do końca przypadkowa- nad wszystkim czuwa "jakaś" piękna i mądra ręka :) Pięknie jest razem poznawać świat i uczyć i inspirować.
Poznaj lidera Artboard 3

Gdyby naszym przeznaczeniem było by pozostać w jednym miejscu, mielibyśmy korzenie zamiast stóp!

Adam Wrzoskiewicz

Tworzę jedną z tych historii, o których słyszeliście bądź czytaliście. Rzuciłem pracę w dużej firmie, mieszkanie w wielkim mieście i postanowiłem poświęcić się podróżom. Teraz mam bezstresową pracę w Danii, mieszkam w małej pięknej miejscowości, a na deser mam 6 miesięcy wolnego czasu w roku, w którym to cieszę się życiem i spełniam marzenia!
Poznaj lidera Artboard 3

nie byłam wszędzie, ale mam to na liście...

Beata Kij

Poznaj lidera Artboard 3

Najpiękniejsza podróż to ta, na którą właśnie się wybieram

Kinga Bacewicz

Świat moich życiowych inspiracji rozdarty jest pomiędzy fascynację Rosją oraz pragnieniem hiszpańskiego słońca i latynoskiej mañany. Ale kierunków na mojej podróżniczej mapie jest o wiele więcej! Dlatego zawsze najwspanialszą podróżą jest ta, na którą właśnie pakuję swój plecak. Codziennie pochłaniam ogromne ilości czekolady, czego naturalnym efektem ubocznym są zdobyte wysokogórskie szczyty, tysiące przejechanych kilometrów na rowerze i ciemnozielona corda w grupie Capoeira Unicar. Z pasji bywam aktorką i obserwatorką wyborów. Z wykształcenia jestem politolożką i dziennikarką. A zawodowo od lat wspieram różne projekty kulturalne, edukacyjne i prodemokratyczne.
Poznaj lidera Artboard 3

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Na co dzień w biegu dziennikarskich obowiązków słucham, pytam, szukam, sprawdzam i rozliczam … Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W takim razie powinnam siedzieć na tronie w diabelskich czeluściach ;) Życie i praca nauczyło mnie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, problemów bez rozwiązania, podróży bez nieplanowanych przygód. Lubię się zgubić i odnaleźć w domu lokalnych mieszkańców, żeby skosztować nieco ich życia. Podróżowanie to dla mnie suma ludzkich historii i pięknych miejsc.
Poznaj lidera Artboard 3

Lecimy z tym!

Iga Drop

Kocham wszystko co związane z zimą - od snowboardu i narciarstwa po lepienie bałwanów i chodzenie po górach. Oczywiście ciepłym klimatem też nie pogardzę szczególnie, kiedy ,,w pakiecie’’ jest surfing czy nurkowanie. Uwielbiam jak się dużo dzieje i mogę każdą wolną chwilę aktywnie wykorzystać. Jednak kiedy znajduję trochę spokoju pochłaniam książki. W podróżach najbardziej cenię kontakty z ludźmi i to, że często z pozoru beznadziejne sytuacje, prędzej czy później zamieniają się w kolejną ciekawą anegdotę. Na codzień możecie mnie usłyszeć przez telefon dzwoniąc do solistowego biura, gdzie odpowiadam na Wasze wszystkie pytania ;)
Poznaj lidera Artboard 3

agata sadowska

Wrażliwa ,empatyczna oraz silna, miłośniczka piękna we wszystkim co mnie otacza. Artystyczna dusza. Śpiewam, praktykuję jogę, rozwijam świadomość oraz podróżuje w poszukiwaniu coraz to nowszych kolorów życia. Uwielbiam obcowanie z przyrodą, dreszczyk adrenaliny, woda jest moim żywiołem. Mistrzyni spontanu i niekonwencjonalności. Moją dewizą życiową jest ,,Wszystko jest trudne zanim nie stanie się łatwe."
Poznaj lidera Artboard 3

Dominika Borkowska

Hej! Jak każdy w tym zespole KOCHAM PODRÓŻE! Te duże i te małe, zorganizowane bardziej lub mniej. Nie jest dla mnie problemem w ciągu jednego dnia zdecydować się na miesięczny wyjazd i dzień później już czekać gotowa na lotnisku. Moje zamiłowanie do podróży realizuje tez w organizacji Because I Travel, gdzie organizuje wyjazdy i projekty dla studentów. Poza podróżami najbardziej lubię sporty żużlowe, więc jeśli chcesz wiedzieć, gdzie jechać na najlepszy mecz żużlowy w Polsce, to na pewno Ci podpowiem! ;) Excel nie ma przede mną tajemnic -w solistowym biurze odpowiadam głównie za rozliczenia wyjazdów i i bieżące sprawy.
Poznaj lidera Artboard 3

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Niemal zawsze planując kolejny wypad (choćby weekendowy) kombinuję tak, by były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną mnie nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzę i podziwiam zachód słońca, rozkładając miejsce do spania. :) Już dawno temu zamieniłem hotelowe łóżko na dmuchany materac i kawałek tarpa nad głową lub wiatę przy górskim szlaku, a gorący prysznic na rześką wodę w strumieniu. Najcudowniejsze w tym wszystkim są niezależność i kontakt z naturą - stado jeleni skubiące o świcie trawę 30m od mojego obozowiska oraz pierwsze promienie słońca, które delikatnie głaszcząc moją twarz, namawiają do chwycenia aparatu w rękę. Uwielbiam robić zdjęcia i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez aparatu... Gdy jadę w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywam niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu! Lekkie pakowanie, góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże - tak w skrócie mogę opisać swoje outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczę swing i blues, uwielbiam muzykę, gotuję, fotografuję, podróżuję, wspinam się i dłubię przy komputerach. Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. :)
Poznaj lidera Artboard 3

Kamil Skoczyński

Moja wyprawowa ksywa to Czeczen, jak pojedziecie to się dowiecie czemu :D kocham japonki i mój stary kapelusz w którym wszędzie jeżdżę. Lubie poznawać lokalne smaki kuchni danego kraju. Jedzenie to główny czynnik moich podróży i na pewno go nie zabraknie. Obecnie zajmuje się planowaniem i rezerwacjami w Solistach.
Poznaj lidera Artboard 3

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Prelegent wielu konferencji i spotkań – m.in. TEDxUWr, World Travel Show, Międzynarodowe Targi Turystycze Wrocław, Queens of Life, TTWarsaw. Absolwent programu World Class Speaker Academy. Aktywny w mediach jako komentator bieżących wydarzeń na świecie – TVN24, TVN BiŚ. Uczestnik audycji podróżniczych – Złote Przeboje, Polskie Radio.
Poznaj lidera Artboard 3

Alive in the world!

Łukasz Bieńko

Na co dzień pracownik Lufthansy IT. Z powołania wspinacz,podróżnik,tancerz i "droniarz". Najbardziej w swoim życiu (po jedzeniu) kocham góry, te zimą. Kupuję przewodniki, lecz im nie ufam. Musze sprawdzić,poczuć, doznać i przekonać się sam. Uważam, że miesiąc bez podróży to miesiąc stracony. Czasu nie odmierzam godzinami lecz przebytymi milami i wspomnieniami, natomiast historia mojego życia mieści się (już) w 2 paszportach. Patrzysz na świat lekko ironicznie oraz z dystansem? Dogadamy się!
Poznaj lidera Artboard 3

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Wychowany w miłości do gór włóczykij i poszukiwacz złota. W wolnych chwilach tańczy z wachlarzami bojowymi i gra na ukulele. Do biura, w którym na co dzień pracuje jako marketingowiec, wpada zrobić wiatr i biegnie dalej. Uwaga! Pozytywnie zaraźliwa! :-)
Poznaj lidera Artboard 3

Kasia Puchalska

Z wykształcenia i z zamiłowania - indolog i sanskrytolog. Mam fioła na punkcie Indii, ich bogatej kultury, filozofii i obyczajowości. Mój drugi dom na pewno kiedyś stanie w jakiejś himalajskiej wiosce, ale zanim to nastąpi muszę się jeszcze trochę poszwendać po świecie ;) Moja przygoda z podróżowaniem zaczęła się od wycieczek autostopem po Europie z kilkoma euro w kieszeni i od tego czasu apetyt na więcej i dalej nieustannie rośnie.
Poznaj lidera Artboard 3

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3

Ahoj przygodo!

Michał Szarek

Już jako malucha bardzo ciągnęło mnie do podróżowania. Raz nawet udało mi się uciec rodzicom i wsiąść do balonu... Dobrze że ten balon tylko wylatywał na kilkanaście metrów i zaraz lądował. :) Jak dorosłem to zawsze starałem się połączyć moją pracę z możliwośćią podróżowania. Nie zawsze udawało się to pogodzić ale na szczęście trafiłem do Solistów, gdzie mojego apetytu na odkrywanie świata już nic nie ogranicza.
Poznaj lidera Artboard 3

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3

Wyjechał coś zjeść

Paweł Wach

Jego królestwem jest marketing w Klubie Podróżników Soliści, do którego dołączył po samotnej wyprawie do Azji w 2017 roku. Destynacje wypraw wybiera przez pryzmat lokalnej kuchni, dlatego jednym z jego ukochanych kierunków są właśnie kraje azjatyckie. W życiu potrzebuje nieustannie nowych bodźców, sajgonek i wyzwań, dlatego w podroży czuje się najszczęśliwszy. 😊
Poznaj lidera Artboard 3

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3

Spanie jest przereklamowane!

Wojciech Kamiński

Nie potrafię usiedzieć na miejscu i czuję niepokój nie mając biletów na kolejne wyprawy! Dr. Google zdiagnozował u mnie maniakalne włóczęgostwo. :) Odwiedziłem ponad 70 krajów na 5 kontynentach i przeżeglowałem 10000 mil morskich. Zimą narty, a jak tylko zejdzie lód z jezior wyciągam SUPa, wsiadam na jacht lub daję nura pod wodę. Czekam tylko, żeby można było polecieć i stanąć na Księżycu (Mars też obleci:)!
Poznaj lidera Artboard 3

Nasz zespół

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Spacerem po świecie. Czasem też galopem.

Joanna Sędek

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Kaskader filmowy, instruktor narciarstwa, windsurfingu i trener outdoor!

Dawid Małasiewicz

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Krzysztof Pruszyński

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Łukasz Porębski

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

polot i fantazja!

Marcin Glądała

W poszukiwaniu arcydzieł Matki Natury

Marek Krysiak

Let's discover the world!

Paweł Posmyk

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

robiąca pozycje jogowe w najdziwniejszych miejscach na świecie

Sonia Radosz

Z kamerą nawet na koniec świata!

Tycjan Trzpiola

Mamy to!

Kasia Szeszko

Gdyby naszym przeznaczeniem było by pozostać w jednym miejscu, mielibyśmy korzenie zamiast stóp!

Adam Wrzoskiewicz

nie byłam wszędzie, ale mam to na liście...

Beata Kij

Najpiękniejsza podróż to ta, na którą właśnie się wybieram

Kinga Bacewicz

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Lecimy z tym!

Iga Drop

agata sadowska

Dominika Borkowska

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Kamil Skoczyński

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Justyna Norbert

Alive in the world!

Łukasz Bieńko

Mariusz Jurczyński

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Kasia Puchalska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Ahoj przygodo!

Michał Szarek

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Wyjechał coś zjeść

Paweł Wach

Tomasz Habdas

Spanie jest przereklamowane!

Wojciech Kamiński

Solistowe wyprawy to przede wszystkim poznawanie i eksplorowanie świata w doborowym towarzystwie! W 2012 roku było nas jedynie troje, dziś tworzymy największą społeczność podróżniczą w Polsce!

Kontakt

Stowarzyszenie Klub Podróżników Soliści
Zaborska 48B, 32-600, Oświęcim

NIP: 549 243 98 55
klub@solisci.pl | 530 260 680

Operator wyjazdu

EXTREME POLAND SP Z O O SPÓŁKA KOMANDYTOWA
gen. Romualda Traugutta 125/4, 50-419 Wrocław

NIP: 8992837856