Zdobądź Babią Górę!

Zimowy trekking
Wybierz termin

Zimowy trekking

Lider: Gniewomir Knapski

Zimowy trekking

Soliści - przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy, zimowy górski wyjazd! Zabierzemy Was w Beskid Zachodni, gdzie rządzi Babia Góra z najwyższym szczytem w tej części Karpat o nazwie Diablak - 1725 m n.p.m. Diablak to nasz cel wyjazdowy, szczyt jest zaliczany do Korony Gór Polskich. My zdobędziemy go zimą.

 

Na tym wyjeździe poczujemy namiastkę trekkingów, jakie odbywają się w najwyższych górach świata. Babia Góra jest nazywana Matką Niepogód i Kapryśnicą, ponieważ jest najwyższym masywem górskim w okolicy i nic jej nie osłania przed wiatrami. My wybieramy najprostszy wariant trasy!

 

Startujemy z Przełęczy Krowiarki (czerwony szlak), następnie Sokolica, Gówniak i po trzech godzinach trekkingu będziemy na szczycie Babiej Góry. Stąd widzimy jedną z najpiękniejszych panoram Tatr, z drugiej strony Beskid Wyspowy, z lewej strony widzimy Beskid Zachodni, z prawej jezioro Orawskie, które jest już u naszych południowych sąsiadów, a dalej na prawo rozciąga się Beskid Żywiecki.

 

Kolejne atrakcje jakie zobaczymy to jeden z najpiękniejszych wodospadów w Beskidach, wyjdziemy na Mosorny Groń oraz zdobędziemy górę Kiczorę, która znajduje się na pograniczu Beskidu Żywieckiego i Makowskiego. To miejsca zdecydowanie godne zobaczenia, biorąc pod uwagę że szlak, którym będziemy wędrować, jest jednym z najpiękniejszych w całych Beskidach.

 

#SolisciTeam

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz niesamowicie aktywny weekend w Beskidach w gronie innych górskich włóczęgów
icon Dowiesz się jak bezpiecznie wędrować po górach
icon Posłuchasz opowieści o beskidzkiej historii, ciekawostek ze szlaku oraz anegdot z wędrówek poza szlakiem
icon Zasmakujesz ciszy, wolności i spokoju z dala od miejskiego zgiełku
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie
icon Zdobędziesz doświadczenie od najlepszych przewodników
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Zawoja
arrow
Mosorny Groń
arrow
Wodospad na Mosornym Potoku
arrow
Przełęcz Krowiarki
arrow
Solisko
arrow
Gówniak
arrow
Diablak
arrow
Przęłęcz Brona
arrow
Kiczora
arrow

Sprawdź się w górach w zimowej scenerii!

Chcesz rozpocząć turystykę górską w warunkach zimowych? Chcesz poczuć czym jest zima w górach? Jeśli tak, to ten wyjazd jest dla Ciebie. Na naszym wyjeździe dowiecie się jaki dobrać sprzęt, jak się ubrać, co wziąć do plecaka na zimową wyprawę, i co najważniejsze – jak się przygotować kondycyjnie na wyjazd tego typu. Nasza wyprawa będzie zorganizowana dla każdego.

 

Wybraliśmy szlaki, które nie są wymagające pod względem kondycji. Tylko musimy pamiętać, szlaki mogą być ośnieżone bądź pokryte lodem! O to się nie martwimy – będziemy przygotowani na takie warunki. Każdy uczestnik musi także posiadać swoje raki lub raczki.

arrow

Integracja przy ognisku

Weekend w Beskidach to nie tylko górskie trekkingi, ale też wspólny czas spędzony przy ciepłym ognisku. Gwarantujemy najlepsze towarzystwo podróżników z podobną pasją oraz wiele śmiechu! To będzie okazja na wymianę doświadczeń podróżniczych oraz przeróżnych porad i ciekawostek.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [7 KM MARSZU]

Zawoja – Mosorny Groń – Wodospad na Mosornym Potoku – Zawoja

Około 12 spotykamy się w agroturystyce i ruszamy na spokojny trekking, którym rozpoczniemy naszą zimową przygodę.

Przejście szlaku na Mosorny Groń i zejście do wodospadu na Mosornym Potoku zajmie nam maksymalnie cztery godziny. Jest to przepiękny szlak, skąd będziemy obserwować nasz główny cel wyjazdu – Babią Górę.

Wodospad który zobaczymy jest jednym z najwyższych wodospadów kaskadowych w Beskidach oraz przede wszystkim jednym z najpiękniejszych!

Dzień zakończymy integracją przy grzanym winie i górskich opowieściach w agroturystyce.

 

 

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [12 KM MARSZU]

Przełęcz Krowiarki – Solisko – Gówniak – Diablak – Przęłęcz Brona – Schronisko na Markowych Szczawiach – Zawoja

Pobudka, mocne śniadanie i transport na start szlaku – Przełęcz Kowiarki, gdzie rozpoczniemy przygodę wyjazdu.

Zimowe wyjście nie jest najprostsze, będziemy musieli zwrócić uwagę na zlodowacenia i to, gdzie stawiamy każdy krok. Na tym wyjeździe nauczymy się jak chodzić po górach zimą!

Pierwsze dwa kilometry trasy prowadzą przez wysoki, klimatyczny las, a tuż po wyjściu na grań wyłoni się nam przepiękny widok na panoramę Tatr.

Z takim widokiem będziemy wędrować przez kolejne 2 godziny. Następnie zdobędziemy szczyt i zejdziemy do schroniska, co zajmie nam około dwóch godzin. W schronisku zatrzymamy się na obiad.

Naładujemy baterie, odpoczniemy, następnie zejdziemy do agroturystyki w Zawoi (1h). Dzień zakończymy ogniskiem i przyśpiewkami góralskimi.

 

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [11 km marszu]

Centrum Zawoi – Solisko – Kiczora – Centrum Zawoi

Dzisiejszy szlak jest bardzo przyjemny, bez większych przewyższeń.

Kiczora znajduje się w Paśmie Przedbabiogórskim w Beskidzie Makowskim. Na szczycie zobaczymy piękną panoramę Beskidu Wyspowego, Żywieckiego i pasmo Babiogórskie.

Po zdobyciu Kiczory ruszymy czerwonym szlakiem w stronę centrum Zawoi.

 

 

arrow

Babia Góra

Nie wszyscy wiedzą, że Babia Góra to całe pasmo górskie w Beskidzie Żywieckim, a jej najwyższy szczyt to Diablak (1725 m n.p.m.), który zdobędziemy drugiego dnia naszej wyprawy! Diablak jest najwyższym poza tatrzańskim szczytem w Polsce i jest wpisany do Korony Gór Polski – kto wie, może nasza wyprawa zainspiruje Was do zdobycia jej całej?

Legendy o Babiej

Nazwę “Babia Góra” tłumaczą liczne legendy – według jednej z nich, cały masyw to stos kamieni wysypanych przez olbrzymkę przed jej chatą, inna mówi, że góra jest skamieniałą z żalu po śmierci ukochanego kobietą. Dodatkowo – Babia Góra ze swoim szczytem – Diablakiem od dawna związana jest z opowieściami o sabatach czarownic, które zlatywały na swoich miotłach w Noc Świętojańską.

arrow

Babiogórski Park Narodowy

Babia Góra leży na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, który chroni cały masyw przede wszystkim ze względu na jego unikalną szatę roślinną, która, mimo dużo niższej wysokości, przypomina piętrowy rozkład w Tatrach, czy Alpach. Ciekawą rośliną, którą latem możemy spotkać na szlaku jest rogownica alpejska, którą w Polsce spotkamy tylko na Babiej Górze.

arrow

Przygotowanie do zimowego trekkingu

Góry w miesiącach zimowych, to zupełnie odmienny krajobraz i panujące w nich warunki. Kiedy przykrywa je śnieg, nabierają iście bajkowej scenerii, należy jednak pamiętać, że ten zapierający dech w piersiach widok jest dużo większym wyzwaniem, aniżeli wędrówki w okresie letnim.

W tym czasie spotykamy się z trudniejszymi warunkami pogodowymi, dlatego przed wyruszeniem na szlak trzeba się odpowiednio przygotować. Trasy, które wybraliśmy dla Was w naszej „solistowej” wyprawie nie wymagają większego doświadczenia czy kondycji, ale należy pamiętać o kilku kluczowych rzeczach:

  1. Ubieramy się na tzw. „cebulkę”, żeby w razie potrzeby, nie przegrzewać organizmu, tylko móc ściągać z siebie kolejne warstwy.
  2. O tej porze roku dzień jest krótki, a warunki potrafią zmienić się w ciągu godziny, dlatego należy mieć w plecaku:
    • czołówkę;
    • termos z herbatą + przekąski;
    • dodatkowe, ciepłe rzeczy.
  3. W zależności od warunków śniegowych może przyjść nam poruszać się w wysokim śniegu. Warto mieć wówczas stuptuty, które zapobiegną dostaniu się śniegu do butów oraz kije trekkingowe, które ułatwią poruszanie.
  4. Nie zabraknie kilku bardziej stromych podejść, dlatego pamiętajcie, aby wypożyczyć/kupić raki bądź raczki.
  5. Promienie słoneczne odbijają się od śniegu i mocno oślepiają. W przypadku dobrej pogody koniecznie zabierzcie ze sobą okulary i krem przeciwsłoneczny z filtrem UV.
arrow

Atrakcje, które na Ciebie czekają

  • 30 km trekkingu po zimowych Beskidach
  • Nauka o najważniejszych elementach planowania zimowych wypraw
  • Ognisko pod gołym niebem
  • Biesiada w pobliskiej karczmie
  • Zdobycie 3 szczytów podziwiając najpiękniejsze krajobrazy
  • Zdobycie drugiego z kolei wierzchołka na liście korony szczytów Polski

arrow

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera:

o

Atrakcyjny program trekkingu na zdobycie Babiej Góry

o

Dwie noce w agroturystyce, w pokojach 4 - 6 osobowych

o

Dwa śniadania

o

Ognisko z grzańcem i z regionalnymi przetworami

o

Opiekę licencjonowanego przewodnika podczas wejścia na Babią Górę

o

Praktyczne porady jak bezpiecznie zdobywać polskie szczyty zimą

o

Transport na miejscu – na czerwony szlak - Przełęcz Krowiar

o

Opiekę doświadczonego lidera solistowego

o

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

Ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu)

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na kolację przy ognisku)

x

Raczków, które są konieczne na wyjazd

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów