Retreat Camp na Ślęży

Święto Plonów na górze tajemnic – Żywioł Ziemi
Wybierz termin

Święto Plonów na górze tajemnic – Żywioł Ziemi

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Retreat arrow

To połączenie pozwoli Ci odkryć wszystko co najlepsze dla ciała i ducha. Spędzisz czas oddając się przygodom podczas wyprawy, a wieczory wypełnione będą mistycznymi doznaniami w trakcie ceremonii, medytacji czy rytuałów. Daj się pochłonąć magii.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Spędzisz magiczny weekend na Dolnym Śląsku, u podnóża Ślęży.
icon Poznasz tajemnice góry, która od wieków była miejscem kultu i obrzędów.
icon Skorzystasz z bogatej wiedzy i doświadczenia radiestety i znawcy miejsc mocy.
icon Poznasz tajniki kamiennych kręgów i ich działania.
icon Doświadczysz warsztatów harmonizacji czakr, chromoterapii i nie tylko.
icon Zamieszkasz w Villi Sobótka - pięknie położonym i przytulnym pensjonacie.
icon Wybierzesz się na wyprawę na szczyt Ślęży.
icon Weźmiesz udział w warsztatach jogi z instruktorem.
icon Poznasz ludzi, którzy podobnie tak jak Ty, chcą otworzyć się na nowe, odciąć na chwilę od zgiełku miasta i zrobić coś dla siebie.
icon A przede wszystkim - cudownie wypoczniesz, zarówno fizycznie jak i mentalnie, w przyjaznym i kojącym otoczeniu.
arrow

Przyjmij wyzwanie

SPRAWDŹ SIĘ

Podczas zajęć jogi. Pod okiem doświadczonej instruktorki i w pięknym dolnośląskim otoczeniu z pewnością szybko przyswoisz nowe asa...

Podczas zajęć jogi. Pod okiem doświadczonej instruktorki i w pięknym dolnośląskim otoczeniu z pewnością szybko przyswoisz nowe asany i sekwencje pozycji.  Pozwól swojemu ciału na rozluźnienie i wzmocnienie zarazem.

arrow
DOŚWIADCZ

Przepływu energii w kamiennym kręgu. Poczuj, jak możesz wykorzystać miejsce mocy dla osiągnięcia równowagi i dobrego samopoczucia....

Przepływu energii w kamiennym kręgu. Poczuj, jak możesz wykorzystać miejsce mocy dla osiągnięcia równowagi i dobrego samopoczucia. Otwórz się na dobre wibracje płynące z kamieni i otoczenia.

arrow
SPRÓBUJ

Jak wpływa na Ciebie energia Ślęży. Wejdź na świętą górę Celtów, Słowian i Chrześcijan. Przekonaj się, co takiego ma w sobie ten s...

Jak wpływa na Ciebie energia Ślęży. Wejdź na świętą górę Celtów, Słowian i Chrześcijan. Przekonaj się, co takiego ma w sobie ten szczyt, że tak rozpala wyobraźnię od wieków.  Zobacz jak wpłynie na Ciebie i Twoją wewnętrzną energię.

arrow
ODETCHNIJ

Spędź weekend na Dolnym Śląsku, wśród pięknych krajobrazów Przedgórza Sudeckiego. Poczuj świeże powietrze, zanurz się w “tu i tera...

Spędź weekend na Dolnym Śląsku, wśród pięknych krajobrazów Przedgórza Sudeckiego. Poczuj świeże powietrze, zanurz się w “tu i teraz” i pozwól sobie spędzić ten czas w skupieniu poznając nowe metody pracy wewnętrznej. W pięknych okolicznościach przyrody odetchniesz lekko i swobodnie.

arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Wędrówka na Ślężę połączona z medytacją
arrow
Wieczorne ognisko na szczycie góry
arrow
Rytuał mocy
arrow
Opowieści w kamiennym kręgu mocy
arrow
Aktywacja i harmonizacja czakr
arrow
Warsztaty energetyczne
arrow
Chromoterapia
arrow
Joga
arrow
Sesje medytacyjno-oddechowe
arrow
Sound healing
arrow
Masaże
arrow
Sesje Tera Mai Reiki
arrow
arrow
ŻYWIOŁ ZIEMI - ENERGETYCZNY WEEKEND U PODNÓŻA ŚLĘŻY

SŁOWO OD KOORDYNATORA WYJAZDU:

Najbardziej energetyczny camp tego roku. Skupimy się na ładowaniu naszych wewnętrznych baterii podczas Święta Plonów. Nasze miejsce to góra Ślęża, wg. radiestetów drugie najsilniejsze (po Wawelu) miejsce mocy w Polsce. Związane ze Słowianami, którzy wokół całej góry budowali kamienne kręgi i odkryli źródła wody, przy których odprawiali rytuały. My również odbędziemy wędrówkę na górę, żeby osobiście odkryć pozostałości kamiennych struktur i odbyć rytuał mocy. Oprócz eksploracji góry, odbędziesz sesję terapeutyczną w prywatnym kamiennym kręgu ze znanym radiestetą i budowniczym kręgów Jackiem Maria Kwiatkowskim. Oprócz chromoterapii, tradycyjnie nie zabraknie praktyk jogi, medytacji oraz masaży. Będzie też okazja stworzyć spróbować kryształowego Reiki Tera Mai. Zapraszam na wspólną transformującą podróż.

Do zobaczenia na miejscu!
Łukasz Nowak

 

 

 

 

arrow

ŚLĘŻA - MIEJSCE MOCY

Ta dolnośląska góra będąca częścią Przedgórza Sudeckiego wznosi się na wysokość 718 m n.p.m. Jej historia wiąże się z kultem solarnym i pogańskimi obrzędami, które były odprawiane na szczycie już ponad 1000 lat temu. Ślęża była miejscem szczególnym dla Celtów, Słowian, a później także Chrześcijan.

Dziś wokół Ślęży krąży wiele legend i opowieści, a jej niezwykła energia przyciąga bioenergoterapeutów i radiestetów. Dlatego, wybraliśmy właśnie to miejsce na nasz Retreat Camp, podczas którego będziemy pracować z energią i gromadzić duchowe plony na zimę.

Motywem przewodnim wyjazdu będzie także żywioł ziemi, który pomaga nam odnaleźć balans pomiędzy powagą, a beztroską i osadzić się w “tu i teraz”.  Ziemia to żywioł najbliższy człowiekowi, który odpowiada za nasze zdrowie i siłę potrzebną do realizacji planów i marzeń. Jego obecność wzmocnimy dzięki warsztatom energetycznym na łonie natury.

Sobótka - miasteczko u podnóża świętej góry

Sobótka – jedno z najstarszych polskich miast. Jej historia nierozerwalnie łączy się z górującym nad nią masywem Ślęży. Wierzenia i tradycje pogańskie są tu niezwykle mocno zakorzenione i do dziś stanowią podstawę tożsamości regionu. Celtowie, Słowianie, a później także Chrześcijanie – wszyscy odczuwali niezwykłą energię tego miejsca i wykorzystywali je do obrzędów i ceremonii religijnych. Sprzyjało to rozkwitowi osady leżącej u podnóża świętej góry, która stała się świadkiem wielu duchowych przemian.

arrow

ZAKWATEROWANIE W ŚLĘŻAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM - VILLA SOBÓTKA

Domowa atmosfera, bliskość natury i niezwykła gościnność charakteryzują pensjonat, w którym zamieszkamy podczas naszego weekendu. Villa Sobótka to idealne miejsce dla osób ceniących sobie wygodę i piękne wnętrza. Położona jest w uroczym dolnośląskim miasteczku o tej samej nazwie.

Zamieszkamy w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami. Do naszej dyspozycji będzie także salon oraz przestrzeń warsztatowa. Villa otoczona jest zielonym ogrodem, w którym znajduje się także staw.

arrow

WEGE KUCHNIA - PYSZNA I ZDROWA

Villa Sobótka słynie z pysznej, domowej kuchni. Specjalnie dla nas wszystkie posiłki przygotowane zostaną w wersji wegetariańskiej. Dania oparte będą na produktach sezonowych, często pochodzących z przydomowego ogródka znajdującego się na terenie pensjonatu. Rano czekają na nas pyszne i pożywne śniadania, a wieczorem posilmy się podczas wspólnej obiadokolacji.

arrow
BODY & SOUL - AKTYWNOŚCI DLA CIAŁA I DUCHA

JOGA - BALANS CIAŁA I UMYSŁU

Podczas wyjazdu spróbujesz swoich sił w różnych odmianach mającej zbawienny wpływ na  cały organizm jogi. Rozciągniesz, rozluźnisz i wzmocnisz ciało. Dzięki pracy z oddechem dotlenisz i zrelaksujesz także swój umysł. 

Po intensywnych warsztatach i pracy wewnętrznej joga będzie idealnym uziemieniem i odpoczynkiem.

MEDYTACJE I SESJE ODDECHOWE - OCZYŚĆ UMYSŁ

W dzisiejszym, przebodźcowanym Świecie, nic nie jest nam tak potrzebne, jak chwila zatrzymania i spojrzenia w głąb siebie. Medytacja to także wspaniała metoda zbilansowania żywiołów w ciele. Pozwól, aby myśli przepływały przez Twój umysł – nie oceniaj, nie wartościuj. Przez chwilę bądź „tu i teraz”.

Podczas warsztatów skupimy się na zdrowym oddechu, złapiemy równowagę i zdystansujemy się od codziennych problemów.

arrow

RYTUAŁ MOCY - WEJŚCIE NA ŚLĘŻĘ

Razem z radiestetą i znawcą regionu wybierzemy się na szczyt Ślęży. Po drodze czekają nas ćwiczenia medytacyjne, a także odkrywanie tajemnic świętej góry. Poznamy historię słowiańskich obrzędów i doświadczymy energii tego magicznego miejsca. Zwieńczeniem wieczoru będzie rytualne ognisko na górze.

arrow

AKTYWACJA CZAKR - PRACA NAD WEWNĘTRZNĄ HARMONIĄ

Po zapoznaniu z kamiennym kręgiem przyjdzie pora na wykorzystanie możliwości, które nam oferuje. Razem z radiestetą będziesz medytować i rozszerzać swoją świadomość dzięki podwyższonym wibracją panującym w miejscu mocy. Zobaczysz jakie działania terapeutyczne oferuje nam kamienny krąg i jak wspiera pracę nad harmonizacją czakr – ważnych ośrodków energetycznych, które dostarczają energię życiową całemu organizmowi i poszczególnym organom.

arrow

CHROMOTERAPIA - TERAPIA KOLORAMI

Otaczające nas barwy mają istotny wpływ na nasze samopoczucie, a odpowiednie ich wykorzystanie może pomóc nam w uzyskaniu poczucia wewnętrznej równowagi. W kamiennym kręgu praktykować będziemy także pracę z kolorami właśnie. Medytacje, wizualizacje – to tylko niektóre z technik jakie poznasz dzięki naszemu Prowadzącemu. 

arrow

KAMIENNY KRĄG - MIEJSCE MOCY

Będziesz mieć okazję poznać tajemnice kamiennych kręgów i ich właściwości podczas warsztatów prowadzonych przez Twórcę takich miejsc. Zobaczysz i zrozumiesz czym jest nanoenergia i co daje nam praca z kamieniem, jako nośnikiem mocy. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszego Prowadzącego w bezpieczny i łagodny sposób wejdziesz w nowe rewiry pracy wewnętrznej.

SOUND HEALING - KĄPIEL W KOJĄCYCH DŹWIĘKACH

Wyobraź sobie kąpiel w przyjemnie ciepłej, kojącej wodzie na łonie natury. Poczuj, jak przyjemnie otula każdy centymetr Twojej skóry – a jej działanie odczuwasz nawet wewnątrz ciała. Dokładnie tak działa kąpiel w dźwiękach mis: na wszystkich poziomach ciała, umysłu, duszy i aury.

Taki koncert nie ma ustalonej struktury – powstaje w chwili, organicznie. Jest zmianą punktów w świadomości, próbą odłączenia na godzinę od znanej rzeczywistości. Rezultatem dobrej podróży jest spokój, jasność umysłu i wyciszenie. Wibracje instrumentów doświadczymy całym ciałem.

arrow

ŚWIAT TO ENERGIA - SESJA INDYWIDUALNA TERA MAI REIKI

Podczas procesu Tera Mai Reiki osoba prowadząca otwiera przestrzeń na spotkanie z tym, co w Tobie żywe, wspiera w odzyskiwaniu przepływu energii, będąc kanałem dla tego, co dla Ciebie w tej chwili najbardziej wspierające. Intencją każdego spotkania jest wprowadzenie harmonii i zrozumienia dla wewnętrznych procesów, zarówno na polu rodowym, jak i karmicznym.

Podczas sesji prowadzący bada stan Twoich czakr, czyli ośrodków energetycznych, które pobudzają i łączą się z danymi obszarami ciała. Następnie umieszczając dłonie nad Twoim ciałem staje się kanałem w Twoim procesie samouzdrawiania. 

Po zakończonej sesji z bardzo dużą uważnością omawiacie przebieg procesu. Co zmieniło się w Twoim ciele oraz całej energetyce. Analizujecie również stan czakr, przed i po healingu. 

Otwarcie kanałów energii i aktywacja samouzdrawiania to proces, który zaczyna się podczas spotkania i trwa długo po nim.

Cena: 250 zł/ 1 h 15 min

arrow

CHWILA DLA CIEBIE - MASAŻ RELAKSACYJNY

To będzie Twój czas na relaks i odpoczynek, do wyboru masz 1 spośród 3 masaży. Wybierzesz go tuż przed sama sesją, żeby był to masaż tworzony w dialogu z Twoim ciałem i potrzebami, w danym momencie.

BŁOGOSTAN – Nie ma dwóch identycznych Błogostanów. Kierując się Intencją i Intuicją dobieramy i przeplatamy techniki – masaż klasyczny, fizjoterapia, osteopatia, muzykoterapia, medycyna naturalna, bambusy, gorące kamienie, esencje roślin.

BAMBUSOWY – Wykonywany dłońmi, kijkami i miotełkami bambusowymi. Działa drenująco i pozwala głęboko rozluźnić nawet największe napięcia. Rytmiczny dźwięk miotełek wprawia ciało w drgania i wycisza umysł.

PLECÓW I GŁOWY – Stymulujący masaż głowy ciepłym olejem. Odżywia cebulki włosów i pielęgnuje skórę, a przy tym jest wyjątkowo przyjemny, rozluźnia szyję, barki i ręce, znakomicie usuwa stres “cywilizacyjny”, który kumuluje się w górnej połowie ciała.

Cena: 190 zł/ 1h

arrow
Przez weekend przeprowadzą Was:

Jacek Maria Kwiatkowski

Z wykształcenia teolog, ze specjalizacją w teologii duchowości.  Przez 20 lat mieszkał w Szwajcarii, gdzie ukończył studia teologiczne, tam prowadził zajęcia terapeutyczne z misami tybetańskimi, warsztaty kontemplacyjne i warsztaty z postami oczyszczającymi. Od ponad 30 lat interesuje się wszelkimi kierunkami duchowości otwartej, inspiruje go zen i kultura słowiańska. Mieszka od ponad 10 lat w Sulistrowicach, u podnóża Ślęży, gdzie pracuje terapeutycznie z dźwiękiem i w kamiennym kręgu, buduje kamienne kręgi, świadczy usługi radiestezyjne.

arrow

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital.

Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, jazdy na nartach, skoków spadochronowych oraz lotów na paralotni. Uzależniony od adrenaliny i podróżniczych przygód ale również praktyk rozwoju duchowego poprzez medytację, jogę czy świadome oddychanie.

Jest współinicjatorem wielu inicjatyw podróżniczych w tym m.in. Ogólnopolskiego Badania Podróżników, czy Live Wild Winter Camp.

Wpływa na polski rynek podróżniczy poprzez wprowadzanie nowych typów i rodzajów wyjazdów – retreat, body&soul, digital nomad oraz adventure&retreat.

Więcej o moich podróżach, również duchowych na Instagramie @live_wild_by_nowak

arrow

Natalia Zięba

Joga pojawiła się w Natalii życiu ponad 10 lat temu. Od tamtej pory wyznacza jej cel i wypełnia najważniejsze sfery życia. Natalia Jest certyfikowanym przez yoga alliance nauczycielem holistyczych terapii jogą, Swoją wiedzę zdobywała u samego źródła, czyli w miejscu, które nazywane jest stolicą jogi – Rishikesh w Indiach.

„Mój styl jogi odzwierciedla połączenie tradycji ze współczesną wiedzą o ruchu”

Praktykuję ashtangę, hathe, vinyase, yin oraz aerial przy wykorzystaniu elementów tańca, animal movement czy ruchu intuicyjnego.

arrow
NAŁDUJ SIĘ ŻYCIODAJNĄ ENERGIĄ ŚLĘŻY NA JESIEŃ

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązanyprzed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

autorski program Live Wild Retreat Camp

o

zajęcia jogi z instruktorem

o

sesje oddechowo-medytacyjne z prowadzącym

o

wejście na Ślężę połączone z warsztatami energetycznymi, medytacją oraz ogniskiem

o

zajęcia i warsztaty z radiestetą prowadzone w Kamiennym Kręgu (m.in charmonizacja czakr i chromoterapia; wiedza teoretyczna o kręgach mocy)

o

opiekę instruktorów/prowadzących sesje i zajęcia

o

2 noce w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami

o

2 śniadania

o

2 obiadokolacje

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu)

o

opiekę doświadczonego lidera

o

pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

x

transportu na miejsce wydarzenia

x

wyżywienia (lunchy)

x

atrakcji dodatkowych - masażu, sesji Reiki

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów