ISLANDIA 3

Kraina gejszy i samurajów Japonia

Japonia z solistami w 2019 roku!

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największe poznanie kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Do dzieła – przetrzyj szlaki z Solistami!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Tokio
 • Kioto
 • Hiroshima
 • Miyajima
 • Nara

Tokio – nowoczesna stolica

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata licząca około 32 milionów mieszkańców. Miasto, dawniej zwane Edo, stało się potęgą światową! Podczas wyprawy zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nasz wyjazd do Japonii zakłada też wizytę na Tsukiji Market – największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

Hiroshima – w cieniu historii

Wyjazd do Japonii to również obcowanie z historią. Nazwę oraz historię Hiroshimy zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu – spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. My zobaczymy pozostałości Hiroshimy, które ocalały po tragedii. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima – małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

Kioto – historyczna stolica kraju

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Poszukamy tutaj jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto – bramy Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i innych miejscach kultu. Przejdziemy się po słynnych słowikowych podłogach w zamku Nijo. Zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające się do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

Kraina gejszy i samurajów

Miyajima – święta wyspa Japonii

Wyspa zwana “shrine island”. Podczas naszej podróży na wyspę Miyajima, ukaże nam się potężna brama torii, która jest jednym z 3 najsławniejszych krajobrazów Japonii. Z ciekawostek: na wyspie pod koniec XIX w. wprowadzono zakaz umierania oraz narodzin, aby nie zaburzyć czystości miejsca świętego. Kobiety w ciąży i osoby starsze były wywożone z wyspy. My wejdziemy na tutejszą górę Misen, aby nacieszyć oczy piękną panoramą

DOŚWIADCZ:
Góra Koya – mistyczne przeżycie
Unikatowe doświadczenie, które na pewno zostanie długo w pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających na nas wrażeń. Wegetariańską ucztę bedziemy spożywac ubrani w tradycyjne wieczorne ubranie Jukata. Shukubo, bo tak nazywa się to doświadczenie, nie tylko pokaże nam, jak mnisi żyją, ale również da nam szansę uczestnictwa w porannych modlitwach.
SPRÓBUJ:

Najlepsze sushi tylko w Japonii

Jak sushi, to tylko w Japonii! Kraj, w którym zostało to danie stworzone, przywiązuje ogromną wagę do estetyki. Sushi powinno być pięknie podane i odpowiednio zbalansowane. Zachwycimy się sushi podczas niejednej wizyty w specjalnych barach, gdzie te pyszności są przyrządzane. Natomiast wieczorami będziemy próbować lokalnego trunku – napoju ze sfermentowanego ryżu – sake.
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zjesz sushi w Japonii
 • poznasz japońską kulturę
 • spędzisz niezapomnianą noc na górze mnichów
 • zobaczysz jedną z najbardziej zaludnionych metropolii świata
 • odkryjesz, że w Japonii można znaleźć spokój
 • zrelaksujesz się w tradycyjnych, gorących źródłach
 • zobaczysz jelonki w Nara
 • spędzisz noc w kapsule hotelowej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

Chryścina, Chrys, Huragan... Różnie mnie zwą, ale pion jest ten sam :D Mam niesamowite zaufanie do świata i potrafię znaleźć pozytywne aspekty w każdej sytuacji i mianowicie dlatego rogal nie schodzi mi z twarzy :) Świadomie podróżuję od 9 roku życia, kiedy mieszkałam w Kanadzie podczas wymiany międzynarodowej. Dzięki edukacji artystycznej potrafię zachwycić się każdym kafelkiem na dachu pagody i soczystą zielenią pól ryżowych. Obecnie w podróżach oprócz zakładanego planu koncentruję się na "leave no trace" czyli świadomym podróżowaniu bez zostawiania śladu po sobie, na zero waste oraz byciu "tu i teraz", a także poświęceniu uwagi i uważności odwiedzanemu miejscu.Od maja 2017 roku rozpoczęłam przygodę z solistową ekipą. Za mną już 12 niesamowitych tripów w najciekawsze części naszej pięknej planety!Podróżując ze mną jako liderką możesz spodziewać się: - dużej ilości śmiechu i pozytywnego nastawienia do każdej sytuacji; - kreatywnych rozwiązań i zwrotów akcji; - indywidualnego podejścia, dbam o każdego z osobna; - spaceru w deszczu na najbardziej zatłoczonej ulicy w Wietnamie o 3 w nocy; - zwiedzania ruin o zachodzie słońca i powrotu pieszo o zmroku kiedy dżungla ożywa; - że udzielę pierwszej pomocy fizycznej lub psychologicznej w razie potrzeby; - dużaj ilości zabawnych historii z podróży; - szalonych tańców na ulicy lub plaży; - niezapomnianego pływania nocą po kanale Hoi An z lampionami; - przestanę być Liderką, a stanę się twoją koleżanką i podróżniczym hotline ?
Poznaj lidera Artboard 3

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Transport

Do Japonii lecimy samolotem. Wygodne połączenia z Warszawy!

WAR

Warszawa

plane icon

NRT

Tokio

Cena biletu

2500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6430 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1850 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1850 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

650 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • noclegi w hotelach, domach prywatnych lub hostelach w stylu japońskim (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Noc w kapsule hotelowej
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem i poranną modlitwą
 • wejście do świątyni Todai-ji w Nara
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (200 tys.)
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiadod15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Wynajem kimona i przechadzka po ulicach Kioto (100 - 200 zł, w zależności od zestawu)
 • Wyjazd z Tokyo, aby zobaczyć wulkan Fuji (około 200 zł )

Wybierz termin i leć z nami !

Od

14 III 2019

Do

27 III 2019

Lider

Kasia Tkocz

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2500 pln

Od

25 IV 2019

Do

07 V 2019

Lider

Jakub Dobrowolski

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2500 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy