Japonia
Kraina gejsz i samurajów
Kraina gejsz i samurajów
#solisciteam
.Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.
Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.
Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.
Dlaczego warto z nami jechać?
Plan wyprawy
Japonia z Solistami!
Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największe poznanie kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zanurzymy się w atmosferze egzotycznej Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami – pociągami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Będziemy przemieszczać się pomiędzy największymi miastami, korzystać z różnych środków transportu i przemierzać kraj z plecakiem. Nie zabraknie też zadumy podczas noclegu w klasztorze, czy chwili relaksu w tradycyjnym onsenie. Nasze dni wypełnione będą po brzegi, aby pokazać Wam jak najwięcej niezwykłych miejsc i atrakcji. Wyjazdy do Japonii z Solistami gwarantują niezapomniane przeżycia!
ASAKUSA - HISTORYCZNA DZIELNICA TOKIO
Znajdująca się w północno-wschodniej części Tokio Asakusa stanowi jeden z najstarszych obszarów stolicy, a swój dawny charakter zachowała aż do dzisiaj. Jej niska zabudowa i ulice pełne zabytków sprawią, że zapomnimy na chwilę o charakterystycznych dla innych dzielnic miasta drapaczach chmur i betonowych autostradach. Przejdziemy się po jej wąskich uliczkach i odwiedzimy najstarszą świątynię w mieście – pochodzącą z 645 roku Sensō-ji.
Akihabara - Elektryczne Miasto
Zwana Elektrycznym Miastem Akihabara to jeden z głównych dystryktów handlowych w Tokio. Pełne kolorów, neonów, dźwięków i atrakcji miejsce przyciąga nie tylko turystów, ale fanów japońskiej popkultury. Znaleźć w niej można m.in. liczne salony gier, księgarnie z komiksami, butiki ze strojami postaci z mangi oraz sklepy z gadżetami nawiązującymi do anime.
Harajuku - dzielnica japońskiej mody
Słynna dzielnica Harajuku to punkt obowiązkowy, jeśli wybieramy się w podróż do Japonii. Jej tętniące życiem ulice są niczym ogromne wybiegi mody. Wypełniają je tłumy oryginalnie ubranych nastolatków, fanów kostiumów anime i miłośników mody retro. Przespacerujemy się po pełnej butików Takeshita Street, zajdziemy do najbardziej nietypowych sklepów odzieżowych i zrobimy zakupy w zwariowanych sklepikach z pamiątkami.
Shibuya - miejska dżungla
Jeden z charakterystycznych punktów na mapie Tokyo. Słynne przejście dla pieszych w centrum miasta. Znajduje się obok jednej z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych Shibuya. Kiedy zapala się zielone światło na ulicę wkraczają tysiące przechodniów – każdy śpiesznie krocz w swoją stronę. Patrząc z boku, można mieć tu poczucie chaosu, jednak – jak to w Japonii – okazuje się, że wszystko ma tu swój sens i porządek. Na którą stronę ulicy przejdziesz?
Shinjuku - centrum biznesowe
Każda z dzielnic 13 milionowego Tokyo to w zasadzie osobne mini-miasto. Tak samo jest z Shinjuku. Znajdziemy tu wysoką zabudowę wieżowców i biurowców, ponieważ ta część miasta to siedziba jego władz i całej prefektury Tokio. W dzielnicy znajduje też się olbrzymi dworzec kolejowy Shinjuku Station. Dzielnica ta tętni życiem – oprócz wysokich budynków znajdziemy tu masę sklepów, lokali usługowych oraz tereny zielone, a także Kabukichō, czyli dystrykt wewnątrz dzielnicy poświęcony rozrywce, pełen restauracji, barów, klubów nocnych, oraz będący największą dzielnicą czerwonych latarni.
Targ rybny Tsukiji - kraina smaku
Znajdziecie tu ponad 500 stoisk ze świeżymi rybami i owocami morza – raj dla miłośników japońskiej kuchni. Tsukiji stanowi bowiem największy na świecie hurtowy targ rybny! Kulinarne miasteczko zatrudnia ok. 60 tysięcy osób, a jego roczne dochody sięgają nawet 6 miliardów dolarów – robi wrażenie? A co dopiero zobaczyć to na własne oczy! Jakość produktów, jakie tu znajdziemy jest niezwykle wysoka, ponieważ Japończycy mają niesamowity szacunek do jedzenia, który przekazywany jest kolejnym pokoleniom.
Onsen - japońskie gorące źródła
W całej Japonii, aż 3000 miejscowości może pochwalić się dostępem do wód geotermalnych, dlatego nic dziwnego, że łaźnie, które je wykorzystują, stały się jednym z symboli kraju. Wizyta w onsenie to nie tylko relaks, ale okazja do poznania bliżej japońskiej kultury. Istnieje cała masa zasad zachowania w takim miejscu i rytuałów, które są z tym związane. Warto wspomnieć, między innymi, że do onsenu wchodzi się nago i należy się tam zanurzyć, a nie pływać czy chlapać. Pozostałe tradycje będziemy mogli poznać już na własnej skórze! W czasie wolnym chętni będą mieli okazję skorzystać z relaksu w japońskim stylu. Atrakcja na miejscu, dodatkowo płatna.
Market Nishiki – targ dla każdego
Wiele osób twierdzi, że koszt podróży do Japonii, podobnie jak tamtejszych specjałów jest niebotycznie wysoki. Nic bardziej mylnego! Nishiki market to targ, na którym znajdziemy ponad 100 restauracji i sklepów z produktami w bardzo atrakcyjnych cenach. Można tutaj dostać mniej lub bardziej znane artykuły spożywcze, mnóstwo owoców morza (w tym małe ośmiorniczki nadziewane na patyczki jak lizaki) i dziwne japońskie składniki/przyprawy. Warto przejść się do samego końca marketu, aby zobaczyć słynnego wielkiego tuńczyka?
KIYOMIZUDERA - symbol Kioto
Ta buddyjska świątynia stała się jednym z symboli miasta. Jej nazwa oznacza “Świątynię Czystej Wody” i wzięła się od wodospadu, który znajduje się na jej trenie. Legenda głosi, że mnich o imieniu Enchin wyśnił proroczy sen, w którym dostał zadanie, aby udać się na górę Otowa i odnaleźć święte źródło. W miejscu tym postawił prowizoryczną świątynię, której pierwsza wersja stanęła tu już prawdopodobnie w 788 roku, a więc wcześniej, niż założono samo miasto! Zabudowania, które możemy podziwiać obecnie, pochodzą z 1633 roku, gdyż świątynia była wielokrotnie niszczona przez trzęsienia ziemi i konflikty zbrojne.
Bamboo Grove - spacer w bambusowym lesie
W okolicach Kioto odwiedzimy bambusowy las Bamboo Grove, będący jedną z najbardziej fascynujących atrakcji tego regionu. Spacer pośród wysokich łodyg bambusa to okazja do odpoczynku od szybkiego tempa życia dużych japońskich miast. Mimo sporej popularności wśród turystów i mieszkańców pobliskich miejscowości, sprzyja ono relaksowi, medytacjom i odzyskiwaniu wewnętrznej harmonii.
Fushimi Inari - tunel z bram Tori
Fushimi Inari to ciągnący się przez kilka kilometrów korytarz zbudowany z pomarańczowych bram Tori, który – według wierzeń – oddziela to co ludzkie, od tego co boskie. Na jego końcu znajduje się świątynia poświęcona Inari – bóstwu płodności, urodzaju i ryżu. To pełne magii miejsce otacza bujny, zielony las, który w połączeniu z intensywnym kolorem bram, tworzy niezapomniany krajobraz.
GÓRA KOYA – MISTYCZNE PRZEŻYCIE
Kompleks klasztorny na górze Koya składa się z ponad stu świątyń i uznawany jest za jedno z najświętszych miejsc w Japonii. W kraju kwitnącej wiśni buddyzm i shinto zgodnie współegzystują. Znajdziemy jednak miejsca, uznawane za święte tylko dla jednej z tych religii. Góra Koya to oaza buddyzmu. W roku 805 przybył tu guru Kobo Daishi, który założył pierwszą świątynię. Przez kolejne 1200 powstało ich około 100 rozrzuconych po tajemniczym lesie porastającym góry Koya, co uczyniło z niej jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Japonii.
Shukubo - nocleg u mnichów
Przed nami unikatowe doświadczenie, które z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci! Zaznamy życia, które na co dzień wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc spędzimy na tradycyjnym łóżku futon, a wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów będziemy spożywać w tradycyjnych strojach Jukata. Shukubo, bo tak nazywa się to doświadczenie, nie tylko pokaże nam, jak mnisi żyją, ale również da nam szansę uczestnictwa w porannych modlitwach
Nara – kraina pełna jelonków
Urocze japońskie miasteczko, gdzie jelonki kłaniają się Buddzie, a także pierwsza oficjalna stolica Japonii i ośrodek religijno-kulturowy. Znana głównie z pięknych świątyń i magicznej atmosfery. To właśnie w Narze znajdziemy kompleks świątynny wpisany na listę UNESCO, w którym znajdziemy największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu (waży ponad 500 ton!) i do niedawna największą na świecie budowlę z drewna. Trudno wyobrazić sobie wyjazd do Japonii bez wizyty w tym miejscu.
Hiroshima – w cieniu historii
Wyjazd do Japonii to również obcowanie z historią. Nazwę oraz historię Hiroszimy zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu – spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 kilometrów. My zobaczymy pozostałości Hiroszimy, które ocalały po tragedii. Podczas spaceru po mieście przekonamy się jak niesamowicie historia miesza się tam z duchem nowoczesności.
Kimono - Tradycyjne japońskie stroje
Nasze wyjazdy do Japonii gwarantują wiele ciekawych atrakcji. Nie zabraknie ich także tym razem: będziecie mieli możliwość wypożyczenia tradycyjnego japońskiego stroju! Do wyboru będą zarówno pięknie zdobione kimona dla gejsz, jak i yakaty godne walecznych samurajów. Sami wybierzemy ubranie, buty i dodatki oraz sposób uczesania, a następnie ubrani w wyjątkowe odzienia wybierzemy się na spacer po uliczkach Kioto. Nie ma lepszego sposobu na poznanie prawdziwej japońskiej kultury!
Zamek Himeji - zamek białej czapli
Jest to bardzo dobrze zachowany przykład architektury japońskiej. Zamek z XVII wieku, który nigdy nie doznał większych zniszczeń – ani podczas trzęsień ziemi, ani bombardowań II wojny światowej. Zwany zamkiem „białej czapli” z uwagi na swój elegancki, majestatyczny, biały wygląd, bądź też skojarzenia z podrywającą się do lotu czaplą. Jest to tak naprawdę bardzo skomplikowana twierdza obronna z labiryntem ścieżek i zaułków. Nic dziwnego, że znalazł się on na liście UNESCO.
Osaka - miasto rozrywki
Jest to trzecie co do wielkości miasto Japonii.
Znane przede wszystkim z jedzenia, rozrywek i neonów.
Ulica Shinsaibashi-suji to prawdziwy 600-metrowy raj
zakupowego szaleństwa. W okolicznych alejkach można
znaleźć lokalne restauracje, kawiarnie oraz puby.
W Osace znajdziemy też bardziej tradycyjną dla Japonii
architekturę, jak kaplica Mitsu Hachimangu ukryta w
Amerykańskiej Wiosce, służąca jako siedziba bóstwa
chroniącego dzielnicę Minami. Zaznamy życia nocnego tego energetycznego miasta i zobaczymy, jak wygląda Osaka po zmroku.
Lokalna kuchnia
Japońska kuchnia podbija kubki smakowe ludzi z całego świata i nie ma w tym nic dziwnego! Japończycy jedzą sporo surowych ryb, owoców morza, ryżu i warzyw. Najpopularniejszym daniem w Japonii jest oczywiście sushi. W Japońskich restauracjach serwujących sushi, podaje się głównie nigri i sashimi. W Japonii, nawet zestawy sushi z super marketów, smakują lepiej niż te podawane w dużej części restauracji w Polsce. Oczywiście sushi to nie jedyna tradycyjna potrawa Japonii. Na każdym kroku dostaniemy również: Onigri („ryżowa kanapka”), Dango (małe kluski z mąki ryżowej), Daifuku (ciasto ryżowe faszerowane słodkim nadzieniem), Okonomiyaki (placki pieczone na rozgrzanej blaszce), czy uwielbiany przez wszystkich ramen.
Noclegi
Podczas całej wyprawy śpimy w hotelach lub wynajętym domu oraz klimatycznych, lokalnych miejscach. Trzeba pamiętać, że domy w tym kraju ze względu na gęstość zaludnienia w dużych miastach są tworzone w taki sposób, by zajmowały mało miejsca, a przestrzeń była efektywnie wykorzystana. Często sypialnia to podłoga wyłożona specjalnymi matami Tatami, na które rozkłada się tzw. futony – grube materace. Oprócz noclegów w hotelach przewidujemy nocleg w hotelu kapsułowym – charakterystycznym dla Japonii i coraz bardziej popularnym na całym świecie. Z takich noclegów korzystają nierzadko biznesmeni po długich godzinach pracy. Czeka nas też magiczna noc w świątyni na górze Koya-san – noc u mnichów w tradycyjnych pokojach. Podczas całego wyjazdu do Japonii zakwaterowanie uczestników odbywa się w pokojach max. 6 osobowych.
Transport
Wycieczka do Japonii to często przemieszczanie się autokarem z grupą turystów. Ale nie z Solistami! Podczas naszej pełnej wrażeń wyprawy w dużych miastach będziemy korzystać z lokalnego transportu, a więc najczęściej metra – to w Tokio jest naprawdę gigantyczne! Do stacji często trzeba będzie przejść na piechotę (dlatego rekomendujemy pakowanie w plecak). Doświadczymy też podróży szybkimi pociągami – czyli koleją Shinkansen. Pociągi osiągają prędkość nawet do 320 km/h, jeśli pociąg się spóźnia, to są to opóźnienia rzędu kilkudziesięciu sekund. Shinkansen to symbol technologicznej potęgi Japonii. Przmieszczać będziemy się także autobusami, kolejką liniową na górę Koya, a jeśli chcesz zaliczyć wszystkie formy transportu to możesz jeszcze wskoczyć w tramwaj w Hiroshimie.
Skytree Tokio
Skytree to wyjątkowa atrakcja, która kusi turystów z całego świata swoim majestatycznym wyglądem i oszałamiającymi widokami. Z tego miejsca można podziwiać malowniczą panoramę Tokio, rozciągającą się aż po horyzont. Wspaniałe wieżowce, zatoka, parki i tradycyjne dzielnice staną się widoczne, zapewniając niepowtarzalne doświadczenie.
Koszt: ok. 110 PLN
Cena zawiera zwiedzanie punktu widokowego Tembo Deck na wysokości 450 metrów.
teamLab Planets – doświadczenie nie z tego świata
To miejsce, w którym sztuka nowoczesna, technologia i natura spektakularnie splatają się w jedno. Chodząc boso, po kostki w wodzie, zanurzymy się w eksperymentalnej wystawie i zmieniając ją, staniemy się jej częścią, a oszałamiająca mieszanka bodźców zaangażuje różne zmysły. Spróbujemy odnaleźć siebie w nieskończonym oceanie mikroluster rozświetlanych lampkami LED, będziemy malować w wodzie i utoniemy w morzu kwiatów.
Cena: 180 PLN
Cena zawiera: bilet wstępu do muzeum sztuki nowoczesnej teamLab Planets
Ceremonia parzenia herbaty oraz wypożyczenie kimono
Poczuj tradycje Japonii!
Załóż kimono i skosztuj najbardziej znanego napoju Dalekiego Wschodu na wyjątkowej ceremonii parzenia herbaty. Wykwalifikowany gospodarz, nazywany teishu, wprowadzi Cię w tajniki wielowiekowej sztuki, a Ty będziesz mieć okazję uczestniczyć w ceremonii przygotowania i parzenia specjalnej herbaty zielonej, zwanej matcha. Niech to doświadczenie stanie się dla Ciebie momentem relaksu, refleksji i otwarcia na zmysły.
Koszt: ok. 300 PLN
Czas trwania: 90 min
Cena zawiera wypożyczenie kimono oraz ceremonię parzenia herbaty
Gokarty i Can-Am Rykery – podbij tokijskie ulice
Niech miasto stanie się Twoim torem! W trakcie godzinnej przejażdżki po największej metropolii świata pooglądamy zza kółka między innymi najstarszą buddyjską świątynię w mieście – Senso-ji, wieżę telewizyjno-widokową Skytree, Akihabarę – dzielnicę anime, mangi i sklepów elektronicznych oraz arenę sumo Ryogoku Kokukigan. Trasę można pokonać w jednoosobowych gokartach lub dwuosobowych trójkołowych motocyklach – Can-Am Rykerach.
Do samodzielnego kierowania wymagane jest prawo jazdy oraz międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce z ważnością na co najmniej jeden rok w oparciu o wzór określony w Konwencji Genewskiej o ruchu drogowym z 1949 r.
Jednoosobowy gokart
Cena: 510 PLN
Cena zawiera: godzinną przejażdżkę gokartem, opiekę przewodnika
Jedno miejsce w dwuosobowym Can-Am Rykerze (jazda w dwie osoby)
Cena: 410 PLN
Cena zawiera: godzinną przejażdżkę Can-Am Rykerem, opiekę przewodnika
Can-Am Ryker solo (jazda samemu)
Cena: 820 PLN
Cena zawiera: godzinną przejażdżkę Can-Am Rykerem, opiekę przewodnika
Zobacz co Cię czeka
Podcast podróżniczy o Japonii
Liderzy wyprawy
Agata Sadovska
Wychowałam się w środowisku prawdziwie wielokulturowym – na Wileńszczyźnie. Otoczenie trzema różnymi...
Łukasz Andrzej Busma
Nie potrafię usiedzieć w miejscu, moim celem jest postawić stopę w każdym kraju na świecie. Aktualni...
Tkocz
Wojtkowski
Wójciak
Efinowicz
Jackiewicz
Sadovska
Piłkowska
Kaczmarczyk
Busma
Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.
LOT
Wylot:
Powrót:
Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.
Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.
Cena
Cena rynkowa:
19700 pln
Koszt wyprawy
9940 pln
Koszt wyprawy
+
Koszt biletu
Składowe ceny
Cena zawiera
5 noclegów w wynajętym domu/apartamencie i/lub hotelu w Tokio (pokoje 2-6 osobowe) z łazienkami
3 noce w Kyoto w hotelach, hostelach i/lub apartamentach (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami)
1 noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koyasan z wyżywieniem i poranną modlitwą (pokoje 2-3 osobowe)
1 noc w Oscace lub Hiroszimie w kapsule hotelowej
Japan Rail Pass na 7 dni, czyli przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
transfery lotniskowe
trzydniowy bilet na komunikację miejską w Tokio
transport na wyspę Odaiba w Tokio
przejazd autobusem nad jezioro Kawaguchiko przy Fuji
trzydniowy bilet na komunikację miejską w Kioto
bilet na metro w Osace
przejazd w dwie strony na górę Koya kolejką linową
szafki na duże plecaki podczas transportu w miastach (w miastach: Hiroshima, Himeji, Kyoto)
bilet wstępu do Złotego pawilonu (Kinkakuji)
bilet wstępu na teren ogrodów przy świątyni Tenryu-ji w Kyoto
bilet wstępu do ogrodów Hamarikju
bilet wstępu do Zamku Himeji i ogrodów Kokoen
bilet wstępu do kompleksu pałacowego Nijo-jo i Ninomaru w Kyoto
bilet wstępu na teren Kinkaku-ji (Złoty Pawilon) w Kyoto
bilet wstępu do świątyni Kiyomizudera
bilet wstępu do ogrodów Hamarikyu
bilet wstępu do świątyni Kasuga Taisha w Nara
bilet wstępu do świątyni Todai-ji w Nara
bilet wstępu do Muzeum Pokoju w Hiroshimie
zwiedzanie góry buddyjskich mnichów - Koya-San
bilet wstępu do ogrodów Bambo Grove
wizytę w Fushimi Inari
bilet wstępu do zamku Himeji
pakiet Solisty
opiekę doświadczonego polskiego lidera
Wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera:
biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
wyżywienia
atrakcji fakultatywnych na miejscu - atrakcji dodatkowych oraz wizyty w onsenie
kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
Wybierz termin i leć z nami!
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów