ISLANDIA 3

Kraina gejszy i samurajów Japonia

Pomysł na wyprawę marzeń

Japonia zachwyca i imponuje zarówno rozwojem najnowocześniejszych technologii, jak i filozofią życia. Poznamy dualny charakter tego miejsca – z jednej strony szybkie tempo największych miast, z drugiej jednak spokój i przywiązanie do tradycji. Wyciśniemy z tego wyjazdu jak najwięcej, poznamy japońską kulturę, ludzi, będziemy zwiedzać i eksplorować, a na koniec dnia zrelaksujemy się w tradycyjnych, japońskich łaźniach, zajadając się sushi i popijając sake! Wyprawa dla osób, którym marzy się prawdziwa przygoda. Sporo aktywnego zwiedzania i niespodziewanych zwrotów akcji 🙂 Gotowi na przygodę życia?

#SoliściTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Tokio
 • Kioto
 • Hiroshima
 • Miyajima
 • Nara
 • Osaka
 • Himeji

Japonia z Solistami!

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największe poznanie kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Do dzieła – przetrzyj szlaki z Solistami!

Tokio – nowoczesna stolica

Nie tylko świat zdobyczy technologii, nowych trendów i kolorowych subkultur, ale przede wszystkim – jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata (licząca oko. 32 mln mieszkańców), która stała się światową potęgą! Podczas wyprawy zatańczymy z duchem czasu w historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. Nie przepuścimy okazji do wizyty w kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych (którym dziennie przechodzą 2 miliony osób!). Zanurzymy się w tłumie i zwiedzimy miasto.

Hiroshima – w cieniu historii

Wyjazd do Japonii to również obcowanie z historią. Nazwę oraz historię Hiroszimy zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu – spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 kilometrów. My zobaczymy pozostałości Hiroszimy, które ocalały po tragedii. Podczas spaceru po mieście przekonamy się jak niesamowicie historia miesza się tam z duchem nowoczesności.

Kioto – historyczna stolica kraju

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Zobaczymy Złoty Pawilon Kinkaku-ji. Nasze oczy będzie cieszył widok oświetlonej świątyni Kiyomizudera. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i innych miejscach kultu. Przejdziemy się po słynnych słowikowych podłogach w zamku Nijo. Zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające się do pracy gejsze (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

Market Nishiki – targ dla każdego

Nishiki Market to targ, na którym znajdziemy ponad 100 sklepów i restauracji. Można tutaj dostać mniej lub bardziej znane artykuły spożywcze, mnóstwo owoców morza (w tym małe ośmiorniczki nadziewane na patyczki jak lizaki) i dziwne japońskie składniki/przyprawy. Warto przejść się do samego końca marketu, aby zobaczyć słynnego wielkiego kraba 🙂

Kraina gejszy i samurajów

Miyajima – święta wyspa Japonii

Podczas naszej podróży na wyspę Miyajima, będziemy podziwiać potężną bramę torii. Widok tej jaskrawo-pomarańczowej bramy zalicza się do 3 najsławniejszych krajobrazów Japonii. Z ciekawostek: na wyspie pod koniec XIX w. wprowadzono zakaz umierania oraz narodzin, aby nie zaburzyć czystości miejsca świętego. Kobiety w ciąży i osoby starsze były wywożone z wyspy. My wejdziemy na tutejszą górę Misen, aby nacieszyć oczy piękną panoramą.

Nara – pełna jelonków

Urocze japońskie miasteczko, gdzie jelonki kłaniają się Buddzie, a także pierwsza oficjalna stolica Japonii i ośrodek religijno-kulturowy. Znana głównie z pięknych świątyń i magicznej atmosfery. To właśnie w Narze znajdziemy kompleks świątynny wpisany na listę UNESCO, w którym znajdziemy największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu (waży ponad 500 ton!) i do niedawna największą na świecie budowlę z drewna. Trudno wyobrazić sobie wyjazd do Japonii bez wizyty w tym miejscu.

Ogrody zamku Himeji – najstarszy i najpiękniejszy

Jeżeli mielibyśmy wybrać jeden zamek, który trzeba obejrzeć w Japonii, to byłby to właśnie zamek Himeji. Jest to najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek w tym kraju (zwany również Zamkiem Białej Czapli). Ten światowy zabytek wpisany na listę UNESCO zdecydowanie można nazwać skarbem narodowym. Zamaskowany przez mieszkańców, jako jedyny z japońskich zamków, przetrwał naloty bombowe w trakcie drugiej wojny światowej. My obejrzymy go z perspektywy urokliwych ogrodów Koko-en. Musisz zobaczyć to cudo na własne oczy!

Noclegi w japońskich domach

Zadbaliśmy o to, by podczas całej wyprawy spać w klimatycznych miejscach, które pokażą nam kulturę Japonii. Natomiast trzeba pamiętać, że domy w tym kraju, ze względu na gęstość zaludnienia w dużych miastach, są tworzone w taki sposób, by zajmowały mało miejsca, a przestrzeń była efektywnie wykorzystana. Często sypialnia to podłoga wyłożona specjalnymi matami Tatami lub jako łóżko będziemy mieć do dyspozycji tzw. futony – grube materace. Przewidujemy nocleg w hotelu kapsułowym – coś, czego nie znajdziemy w Europie . Z takich noclegów korzystają nierzadko biznesmeni po długich godzinach pracy. Czeka nas też magiczna noc w świątyni na górze Koya-san – noc u mnichów w tradycyjnych pokojach.

DOŚWIADCZ
Góra Koya – mistyczne przeżycie
Unikatowe doświadczenie, które na pewno zostanie długo w pamięci! Zakosztuj życia które na co dzień wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wrażeń które tam na nas czekają. Wieczorną ucztę będziemy spożywać ubrani w tradycyjne wieczorne ubranie Jukata. Shukubo, bo tak nazywa się to doświadczenie, nie tylko pokaże nam, jak mnisi żyją, ale również da nam szansę uczestnictwa w porannych modlitwach.
SPRÓBUJ:
Najlepsze sushi tylko w Japonii
Jak sushi, to tylko w Japonii! Kraj, w którym zostało to danie stworzone, przywiązuje ogromną wagę do estetyki. Sushi powinno być pięknie podane i odpowiednio zbalansowane. Zachwycimy się sushi podczas niejednej wizyty w specjalnych barach, gdzie te pyszności są przyrządzane. Spróbujemy też aromatycznego ramenu, a miłośnicy wołowiny będą mieli okazję spróbować tej najlepszej – prosto z Kobe. Natomiast wieczorami będziemy próbować lokalnego trunku – napoju ze sfermentowanego ryżu – sake. Żaden wyjazd do Japonii nie może się odbyć bez tej degustacji.
Odetchnij:

Japońskie ogrody – oazy spokoju

W czasie wyprawy odpoczniemy podczas spacerów w japońskich ogrodach. Pełnią one nieco więcej funkcji niż nasze europejskie ogrody. Dopracowane do perfekcji są fantastycznym miejscem do kontemplacji i relaksu. Często można w nich znaleźć buddyjskie pagody, które pięknie się wkomponowują w krajobraz. Podczas naszego aktywnego wyjazdu do Japonii znajdziemy czas na chwilę przyjemności i pójdziemy na spacer do takiego ogrodu, by w pełni poczuć jego kojącą atmosferę.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • w Japonii skosztujesz najlepszego sushi na świecie
 • poznasz japońską kulturę
 • spędzisz niezapomnianą noc na górze mnichów
 • zobaczysz jedną z najbardziej zaludnionych metropolii świata
 • odkryjesz, że w Japonii można znaleźć spokój
 • zobaczysz jelonki w Nara
 • spędzisz noc w hotelu kapsułowym
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Na co dzień programistka, ale sercem i myślami cały czas gdzieś w drodze. Pasjonatka podróży i dobrego jedzenia. Uwielbiam sport, aktywny wypoczynek i nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu, bo roznosi mnie energia. Kocham góry - latem zdobywam kolejne szczyty, a zimą surfuję w puchu na snowboardzie. Nałogowo oglądam Gwiezdne Wojny (tak, mam miecz świetlny)! Poza tym, gdzie nie pojadę, uwielbiam kosztować wszystkich nowych, nieodkrytych smaków ;) Jak będzie ze mną na wyprawie? Na pewno aktywnie. Wyciśniemy z tripa 110%, zejdziemy z utartych szlaków i skosztujemy lokalnych specjałów. Na nudę nie starczy czasu.
Poznaj lidera Artboard 3

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Wychowany w miłości do gór włóczykij i poszukiwacz złota. W wolnych chwilach tańczy z wachlarzami bojowymi i gra na ukulele. Do biura, w którym na co dzień pracuje jako marketingowiec, wpada zrobić wiatr i biegnie dalej. Uwaga! Pozytywnie zaraźliwa! :-)
Poznaj lidera Artboard 3

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z

WAW

Warszawa

plane icon

NRT

Tokio

Cena biletu

2050 pln - 2800 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub 

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6430 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1850 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1850 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

650 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • noclegi w hotelach, domach prywatnych lub hostelach w stylu japońskim (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • noc w kapsule hotelowej
 • noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koyasan z wyżywieniem i poranną modlitwą
 • wejście do kompleksu pałacowego Nijo-jo i Ninomaru w Kyoto
 • wejście na teren Kinkaku-ji (Złoty Pawilon) w Kyoto
 • wejście do świątyni Kyomizudera w Kyoto
 • wejście na teren ogrodów przy świątyni Tenryu-ji w Kyoto
 • wejście do Muzeum Pokoju w Hiroshimie
 • wejście do świątyni Todai-ji w Nara
 • wejście do świątyni Kasuga Taisha w Nara
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiadod15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • wynajmu kimona i przechadzki po ulicach Kioto (100-200 zł, w zależności od zestawu)
 • wyjazdu z Tokyo, aby zobaczyć wulkan Fuji (około 200 zł)
 • biletów wstepu do światyń na terenie kompleksów na górze Koyasan

Wybierz termin i leć z nami !

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy