1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.

4 osoby

zapisały się w ostatnim czasie na tę wyprawę.
ISLANDIA 3

Kraina gejszy i samurajów Japonia

Japonia z solistami!

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największe poznanie kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Do dzieła – przetrzyj szlaki z Solistami!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Tokio
 • Kioto
 • Hiroshima
 • Miyajima
 • Nara
 • Osaka
 • Himeji

Tokio – nowoczesna stolica

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata licząca około 32 milionów mieszkańców. Miasto, dawniej zwane Edo, stało się potęgą światową! Podczas wyprawy zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nasz wyjazd do Japonii zakłada też wizytę na Tsukiji Market – największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

Hiroshima – w cieniu historii

Wyjazd do Japonii to również obcowanie z historią. Nazwę oraz historię Hiroshimy zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu – spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 kilometrów. My zobaczymy pozostałości Hiroshimy, które ocalały po tragedii. Jedyne miasto w Japonii które ze względu na rodzaj gleby nie ma możliwości budowy metra nadal używa tramwajów do transportu publicznego.

Kioto – historyczna stolica kraju

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Poszukamy tutaj jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto – bramy Torii. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i innych miejscach kultu. Przejdziemy się po słynnych słowikowych podłogach w zamku Nijo. Zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające się do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

Market Nishiki – targ dla każdego

Nishiki Market to targ, na którym znajdziemy ponad 100 sklepów i restauracji. Można tutaj dostać mniej lub bardziej znane artykuły spożywcze, mnóstwo owoców morza (w tym małe ośmiorniczki nadziewane na patyczki jak lizaki) i dziwne japońskie składniki/przyprawy. Warto przejść się do samego końca marketu, aby zobaczyć słynnego wielkiego kraba 🙂

Kraina gejszy i samurajów

Miyajima – święta wyspa Japonii

Wyspa zwana „shrine island”. Podczas naszej podróży na wyspę Miyajima, ukaże nam się potężna brama Torii, która jest jednym z 3 najsławniejszych krajobrazów Japonii. Z ciekawostek: na wyspie pod koniec XIX w. wprowadzono zakaz umierania oraz narodzin, aby nie zaburzyć czystości miejsca świętego. Kobiety w ciąży i osoby starsze były wywożone z wyspy. My wejdziemy na tutejszą górę Misen, aby nacieszyć oczy piękną panoramą.

Nara – pełna jelonków

Urocze japońskie miasteczko, gdzie jelonki kłaniają się Buddzie, a także pierwsza oficjalna stolica Japonii i ośrodek religijno-kulturowy. Znana głównie z pięknych świątyń i magicznej atmosfery. To właśnie w Narze znajdziemy kompleks świątynny wpisany na listę UNESCO, w którym znajdziemy największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu (waży ponad 500 ton!) i do niedawna największą na świecie budowlę z drewna. Trudno wyobrazić sobie wyjazd do Japonii bez wizyty w tym miejscu.

Zamek Himeji – najstarszy i najpiękniejszy

Jeżeli mielibyśmy wybrać jeden zamek, który trzeba zobaczyć w Japonii, to byłby to właśnie zamek Himeji. Jest to najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek w tym kraju (zwany również Zamkiem Białej Czapli). Ten światowy zabytek wpisany na listę UNESCO zdecydowanie można nazwać skarbem narodowym. Zobacz to cudo na własne oczy!

Noclegi w japońskich domach

Zadbaliśmy o to, by podczas całej wyprawy spać w klimatycznych miejscach, które pokażą nam kulturę Japonii. Natomiast trzeba pamiętać, że domy w tym kraju, ze względu na gęstość zaludnienia w dużych miastach, są tworzone w ten sposób, by zajmowały mało miejsca, a przestrzeń była efektywnie wykorzystana. Często sypialnia to podłoga wyłożona specjalnymi matami Tatami lub jako łóżko będziemy mieć do dyspozycji tzw. futony – grube materace. Przewidujemy nocleg w hotelu kapsułowym – coś, czego nie znajdziemy w Europie . Z takich noclegów korzystają nierzadko biznesmeni po długich godzinach pracy. Czeka nas też magiczna noc w świątyni na górze Koyasan – noc u mnichów w tradycyjnych pokojach.

DOŚWIADCZ:
Góra Koya – mistyczne przeżycie
Unikatowe doświadczenie, które na pewno zostanie długo w pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających na nas wrażeń. Wegetariańską ucztę będziemy spożywać ubrani w tradycyjne wieczorne ubranie Jukata. Shukubo, bo tak nazywa się to doświadczenie, nie tylko pokaże nam, jak mnisi żyją, ale również da nam szansę uczestnictwa w porannych modlitwach.
SPRÓBUJ:

Najlepsze sushi tylko w Japonii

Jak sushi, to tylko w Japonii! Kraj, w którym zostało to danie stworzone, przywiązuje ogromną wagę do estetyki. Sushi powinno być pięknie podane i odpowiednio zbalansowane. Zachwycimy się sushi podczas niejednej wizyty w specjalnych barach, gdzie te pyszności są przyrządzane. Natomiast wieczorami będziemy próbować lokalnego trunku – napoju ze sfermentowanego ryżu – sake. Żaden wyjazd do Japonii nie może się odbyć bez tej degustacji.
Odetchnij:

Japońskie ogrody – oazy spokoju

W czasie wyprawy odpoczniemy podczas spacerów w japońskich ogrodach. Pełnią one nieco więcej funkcji niż nasze europejskie ogrody. Dopracowane do perfekcji są fantastycznym miejscem do kontemplacji i relaksu. Często można w nich znaleźć buddyjskie pagody, które pięknie się wkomponowują w krajobraz. Podczas naszego aktywnego wyjazdu do Japonii znajdziemy czas na chwilę przyjemności i pójdziemy na spacer do takiego ogrodu, by w pełni poczuć jego kojącą atmosferę.

 

 

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zjesz sushi w Japonii
 • poznasz japońską kulturę
 • spędzisz niezapomnianą noc na górze mnichów
 • zobaczysz jedną z najbardziej zaludnionych metropolii świata
 • odkryjesz, że w Japonii można znaleźć spokój
 • zrelaksujesz się w tradycyjnych, gorących źródłach
 • zobaczysz jelonki w Nara
 • spędzisz noc w kapsule hotelowej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Na co dzień programistka, ale sercem i myślami cały czas gdzieś w drodze. Pasjonatka podróży i dobrego jedzenia. Uwielbiam sport, aktywny wypoczynek i nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu, bo roznosi mnie energia. Kocham góry - latem zdobywam kolejne szczyty, a zimą surfuję w puchu na snowboardzie. Nałogowo oglądam Gwiezdne Wojny (tak, mam miecz świetlny)! Poza tym, gdzie nie pojadę, uwielbiam kosztować wszystkich nowych, nieodkrytych smaków ;) Jak będzie ze mną na wyprawie? Na pewno aktywnie. Wyciśniemy z tripa 110%, zejdziemy z utartych szlaków i skosztujemy lokalnych specjałów. Na nudę nie starczy czasu.
Poznaj lidera Artboard 3

polot i fantazja!

Marcin Glądała

W #soliściteam jestem od samego początku. Obecnie zajmuję się wyjazdami grupowymi oraz tworzeniem programów incentive w nowej marce "Architekt Podróży". Możecie spotkać mnie praktycznie na każdych targach podróżniczych, często mam przyjemność prowadzić także solistowe prelekcje podróżnicze. W podróżach szukam przestrzeni, majestatycznych widoków i przyrody - z tego względu wybranką mojego serca na zawsze pozostanie Islandia. W pośpiechu i chaosie współczesnego świata, ciężko pozwolić sobie na "luksus" zwolnienia tempa. Dla mnie Islandia jest miejscem gdzie oddycham pełną piersią, krainą która oferuje dosłownie wszystko czego potrzebuję. Majestatyczne widoki, woda… dużo wody :), unikalne formacje skalne, wulkany, jaskinie lodowe. Wymieniać można bez końca. Oprócz magnesów i wspomnień z Islandii przywiozłem żonę :) Żyję według motta "polotu i fantazji". Jak już się za coś biorę, staram się to robić z pełnym zaangażowaniem i serduchem. Kocham muzykę - w zaciszu domowym często widywany jestem z gitarą pod ręką, a jak chcę posłuchać konkretnej muzy a nie mojego rzępolenia chodzę na koncerty, dużo koncertów. Uwielbiam grać w piłkę - analogicznie do koncertów gdy zmęczy mnie moje "kopanie po czole" regularnie z przyjacielem jeżdżę na mecze Manchesteru United. Kocham gotować - dla żony, dla siebie, dla gości, czy na wyjazdach - trip na Islandię bez kupienia 20 kg ryby w porcie uważam za nieudany :). Ci co mnie znają, wiedzą że buzuje we mnie energia. Cały czas w ruchu, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Realizacja wyjazdów i przebywanie z ludźmi to mój żywioł. Tripy prowadzę z polotem i fantazją – dużo śmiechu, pozytywnej energii, przełamywania słabości i kolekcjonowania „dreamsów”. Jadąc ze mną na wyprawę, możesz spodziewać się...? Z pewnością mojego zaangażowania, takiego naturalnego nie wyuczonego. Nie prowadzę wyjazdów z plakietką na piersi. Oprócz szalonych pomysłów czy przygód, przywiązuję uwagę do realizacji planu, dbałości o całą grupę oraz przekazania Wam jak najwięcej jak tylko potrafię.
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Kamil Skoczyński

Moja wyprawowa ksywa to Czeczen, jak pojedziecie to się dowiecie czemu :D kocham japonki i mój stary kapelusz w którym wszędzie jeżdżę. Lubie poznawać lokalne smaki kuchni danego kraju. Jedzenie to główny czynnik moich podróży i na pewno go nie zabraknie. Obecnie zajmuje się planowaniem i rezerwacjami w Solistach.
Poznaj lidera Artboard 3

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Wychowany w miłości do gór włóczykij i poszukiwacz złota. W wolnych chwilach tańczy z wachlarzami bojowymi i gra na ukulele. Do biura, w którym na co dzień pracuje jako marketingowiec, wpada zrobić wiatr i biegnie dalej. Uwaga! Pozytywnie zaraźliwa! :-)
Poznaj lidera Artboard 3

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

polot i fantazja!

Marcin Glądała

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Kamil Skoczyński

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Transport

Do Japonii lecimy samolotem. Wygodne połączenia z Warszawy!

WAW

Warszawa

plane icon

NRT

Tokio

Cena biletu

2050 pln - 2800 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6430 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1850 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1850 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

650 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • noclegi w hotelach, domach prywatnych lub hostelach w stylu japońskim (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • noc w kapsule hotelowej
 • noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koyasan z wyżywieniem i poranną modlitwą
 • wejście do kompleksu pałacowego Nijo-jo i Ninomaru w Kyoto
 • wejście na teren Kinkaku-ji (Złoty Pawilon) w Kyoto
 • wejście do świątyni Kyomizudera w Kyoto
 • wejście na teren ogrodów przy świątyni Tenryu-ji w Kyoto
 • wejście do Muzeum Pokoju w Hiroshimie
 • wejście do świątyni Todai-ji w Nara
 • wejście do świątyni Kasuga Taisha w Nara
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (200 tys.)
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiadod15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • wynajemu kimona i przechadzki po ulicach Kioto (100-200 zł, w zależności od zestawu)
 • wyjazdu z Tokyo, aby zobaczyć wulkan Fuji (około 200 zł)
 • biletów wstepu do światyń na terenie kompleksów na górze Koyasan

Wybierz termin i leć z nami !

Od

02 XI 2019

Do

16 XI 2019

Lider

Marcin Glądała

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2240 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

11 XI 2019

Do

25 XI 2019

Lider

Ania Rygiewicz

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2200 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

16 III 2020

Do

29 III 2020

Lider

Kamil Skoczyński

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2340 pln

Od

01 IV 2020

Do

14 IV 2020

Lider

Jakub Dobrowolski

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2790 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

07 IV 2020

Do

19 IV 2020

Lider

Kasia Maciejak

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2590 pln

Od

23 IV 2020

Do

05 V 2020

Lider

Natalia Kędra

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2100 pln

Od

28 IV 2020

Do

10 V 2020

Lider

Kasia Maciejak

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2050 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy