ISLANDIA 3

Kraina gejszy i samurajów Japonia

Pomysł na wyprawę marzeń

Japonia zachwyca i imponuje zarówno rozwojem najnowocześniejszych technologii, jak i filozofią życia. Poznamy dualny charakter tego miejsca – z jednej strony szybkie tempo największych miast, z drugiej jednak spokój i przywiązanie do tradycji. Wyciśniemy z tego wyjazdu jak najwięcej, poznamy japońską kulturę, ludzi, będziemy zwiedzać i eksplorować, a na koniec dnia zrelaksujemy się w tradycyjnych, japońskich łaźniach, zajadając się sushi i popijając sake! Wyprawa dla osób, którym marzy się prawdziwa przygoda. Sporo aktywnego zwiedzania i niespodziewanych zwrotów akcji 🙂 Gotowi na przygodę życia?

#SoliściTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Tokio
 • Kioto
 • Hiroshima
 • Miyajima
 • Nara
 • Osaka
 • Himeji

Japonia z Solistami!

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największe poznanie kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Do dzieła – przetrzyj szlaki z Solistami!

Tokio – nowoczesna stolica

Nie tylko świat zdobyczy technologii, nowych trendów i kolorowych subkultur, ale przede wszystkim – jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata (licząca oko. 32 mln mieszkańców), która stała się światową potęgą! Podczas wyprawy zatańczymy z duchem czasu w historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. Nie przepuścimy okazji do wizyty w kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych (którym dziennie przechodzą 2 miliony osób!). Zanurzymy się w tłumie i zwiedzimy miasto.

Hiroshima – w cieniu historii

Wyjazd do Japonii to również obcowanie z historią. Nazwę oraz historię Hiroszimy zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu – spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 kilometrów. My zobaczymy pozostałości Hiroszimy, które ocalały po tragedii. Podczas spaceru po mieście przekonamy się jak niesamowicie historia miesza się tam z duchem nowoczesności.

Kioto – historyczna stolica kraju

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Zobaczymy Złoty Pawilon Kinkaku-ji. Nasze oczy będzie cieszył widok oświetlonej świątyni Kiyomizudera. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i innych miejscach kultu. Przejdziemy się po słynnych słowikowych podłogach w zamku Nijo. Zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające się do pracy gejsze (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

Market Nishiki – targ dla każdego

Nishiki Market to targ, na którym znajdziemy ponad 100 sklepów i restauracji. Można tutaj dostać mniej lub bardziej znane artykuły spożywcze, mnóstwo owoców morza (w tym małe ośmiorniczki nadziewane na patyczki jak lizaki) i dziwne japońskie składniki/przyprawy. Warto przejść się do samego końca marketu, aby zobaczyć słynnego wielkiego kraba 🙂

Kraina gejszy i samurajów

Miyajima – święta wyspa Japonii

Podczas naszej podróży na wyspę Miyajima, będziemy podziwiać potężną bramę torii. Widok tej jaskrawo-pomarańczowej bramy zalicza się do 3 najsławniejszych krajobrazów Japonii. Z ciekawostek: na wyspie pod koniec XIX w. wprowadzono zakaz umierania oraz narodzin, aby nie zaburzyć czystości miejsca świętego. Kobiety w ciąży i osoby starsze były wywożone z wyspy. My wejdziemy na tutejszą górę Misen, aby nacieszyć oczy piękną panoramą.

Nara – pełna jelonków

Urocze japońskie miasteczko, gdzie jelonki kłaniają się Buddzie, a także pierwsza oficjalna stolica Japonii i ośrodek religijno-kulturowy. Znana głównie z pięknych świątyń i magicznej atmosfery. To właśnie w Narze znajdziemy kompleks świątynny wpisany na listę UNESCO, w którym znajdziemy największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu (waży ponad 500 ton!) i do niedawna największą na świecie budowlę z drewna. Trudno wyobrazić sobie wyjazd do Japonii bez wizyty w tym miejscu.

Ogrody zamku Himeji – najstarszy i najpiękniejszy

Jeżeli mielibyśmy wybrać jeden zamek, który trzeba obejrzeć w Japonii, to byłby to właśnie zamek Himeji. Jest to najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek w tym kraju (zwany również Zamkiem Białej Czapli). Ten światowy zabytek wpisany na listę UNESCO zdecydowanie można nazwać skarbem narodowym. Zamaskowany przez mieszkańców, jako jedyny z japońskich zamków, przetrwał naloty bombowe w trakcie drugiej wojny światowej. My obejrzymy go z perspektywy urokliwych ogrodów Koko-en. Musisz zobaczyć to cudo na własne oczy!

Noclegi w japońskich domach

Zadbaliśmy o to, by podczas całej wyprawy spać w klimatycznych miejscach, które pokażą nam kulturę Japonii. Natomiast trzeba pamiętać, że domy w tym kraju, ze względu na gęstość zaludnienia w dużych miastach, są tworzone w taki sposób, by zajmowały mało miejsca, a przestrzeń była efektywnie wykorzystana. Często sypialnia to podłoga wyłożona specjalnymi matami Tatami lub jako łóżko będziemy mieć do dyspozycji tzw. futony – grube materace. Przewidujemy nocleg w hotelu kapsułowym – coś, czego nie znajdziemy w Europie . Z takich noclegów korzystają nierzadko biznesmeni po długich godzinach pracy. Czeka nas też magiczna noc w świątyni na górze Koya-san – noc u mnichów w tradycyjnych pokojach.

DOŚWIADCZ
Góra Koya – mistyczne przeżycie
Unikatowe doświadczenie, które na pewno zostanie długo w pamięci! Zakosztuj życia które na co dzień wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wrażeń które tam na nas czekają. Wieczorną ucztę będziemy spożywać ubrani w tradycyjne wieczorne ubranie Jukata. Shukubo, bo tak nazywa się to doświadczenie, nie tylko pokaże nam, jak mnisi żyją, ale również da nam szansę uczestnictwa w porannych modlitwach.
SPRÓBUJ:
Najlepsze sushi tylko w Japonii
Jak sushi, to tylko w Japonii! Kraj, w którym zostało to danie stworzone, przywiązuje ogromną wagę do estetyki. Sushi powinno być pięknie podane i odpowiednio zbalansowane. Zachwycimy się sushi podczas niejednej wizyty w specjalnych barach, gdzie te pyszności są przyrządzane. Spróbujemy też aromatycznego ramenu, a miłośnicy wołowiny będą mieli okazję spróbować tej najlepszej – prosto z Kobe. Natomiast wieczorami będziemy próbować lokalnego trunku – napoju ze sfermentowanego ryżu – sake. Żaden wyjazd do Japonii nie może się odbyć bez tej degustacji.
Odetchnij:

Japońskie ogrody – oazy spokoju

W czasie wyprawy odpoczniemy podczas spacerów w japońskich ogrodach. Pełnią one nieco więcej funkcji niż nasze europejskie ogrody. Dopracowane do perfekcji są fantastycznym miejscem do kontemplacji i relaksu. Często można w nich znaleźć buddyjskie pagody, które pięknie się wkomponowują w krajobraz. Podczas naszego aktywnego wyjazdu do Japonii znajdziemy czas na chwilę przyjemności i pójdziemy na spacer do takiego ogrodu, by w pełni poczuć jego kojącą atmosferę.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • w Japonii skosztujesz najlepszego sushi na świecie
 • poznasz japońską kulturę
 • spędzisz niezapomnianą noc na górze mnichów
 • zobaczysz jedną z najbardziej zaludnionych metropolii świata
 • odkryjesz, że w Japonii można znaleźć spokój
 • zobaczysz jelonki w Nara
 • spędzisz noc w hotelu kapsułowym
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Na co dzień programistka, ale sercem i myślami cały czas gdzieś w drodze. Pasjonatka podróży i dobrego jedzenia. Uwielbiam sport, aktywny wypoczynek i nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu, bo roznosi mnie energia. Kocham góry - latem zdobywam kolejne szczyty, a zimą surfuję w puchu na snowboardzie. Nałogowo oglądam Gwiezdne Wojny (tak, mam miecz świetlny)! Poza tym, gdzie nie pojadę, uwielbiam kosztować wszystkich nowych, nieodkrytych smaków ;) Jak będzie ze mną na wyprawie? Na pewno aktywnie. Wyciśniemy z tripa 110%, zejdziemy z utartych szlaków i skosztujemy lokalnych specjałów. Na nudę nie starczy czasu.
Poznaj lidera Artboard 3

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Wychowany w miłości do gór włóczykij i poszukiwacz złota. W wolnych chwilach tańczy z wachlarzami bojowymi i gra na ukulele. Do biura, w którym na co dzień pracuje jako marketingowiec, wpada zrobić wiatr i biegnie dalej. Uwaga! Pozytywnie zaraźliwa! :-)
Poznaj lidera Artboard 3

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Wyjdź ze strefy komfortu

Ania Rygiewicz

Czy ktoś powiedział czekolada?

Kasia Maciejak

Nawet najbardziej banalny kierunek potrafi cię zaskoczyć!

Natalia Kędra

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Solistowy Lider

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW

Warszawa

plane icon

NRT/HND

Tokio

Cena biletu

2270 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub. 

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7770 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1950 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1950 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13900 pln

Cena zawiera

 • przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • noclegi w hotelach, domach prywatnych lub hostelach w stylu japońskim (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • noc w kapsule hotelowej
 • noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koyasan z wyżywieniem i poranną modlitwą
 • zwiedzanie góry buddyjskich mnichów - Koya San
 • wejście do kompleksu pałacowego Nijo-jo i Ninomaru w Kyoto
 • wejście na teren Kinkaku-ji (Złoty Pawilon) w Kyoto
 • wejście do świątyni Kyomizudera w Kyoto
 • wejście na teren ogrodów przy świątyni Tenryu-ji w Kyoto
 • wejście do Muzeum Pokoju w Hiroshimie
 • wejście do świątyni Todai-ji w Nara
 • wejście do świątyni Kasuga Taisha w Nara
 • wtęp do ogrodów Bambo Grove
 • wstęp do ogrodów Hamarikyu
 • wizyta w Fushimi Inari
 • pakiet Solisty
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiadod15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • wynajmu kimona i przechadzki po ulicach Kioto (100-200 zł, w zależności od zestawu)

Wybierz termin i leć z nami !

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Sen na Jawie

Indonezja

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Wietnam farma

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Sen na Jawie

Indonezja

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Wietnam farma

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy