ISLANDIA 3

Kraina gejszy i samurajów Japonia

Japonia z solistami w 2019 roku!

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największe poznanie kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i odkryjemy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Do dzieła – przetrzyj szlaki z Solistami!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Tokio
 • Kioto
 • Hiroshima
 • Miyajima
 • Nara

Tokio – nowoczesna stolica

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata licząca około 32 milionów mieszkańców. Miasto, dawniej zwane Edo, stało się potęgą światową! Podczas wyprawy zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nasz wyjazd do Japonii zakłada też wizytę na Tsukiji Market – największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

Hiroshima – w cieniu historii

Wyjazd do Japonii to również obcowanie z historią. Nazwę oraz historię Hiroshimy zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu – spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. My zobaczymy pozostałości Hiroshimy, które ocalały po tragedii. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima – małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

Kioto – historyczna stolica kraju

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Poszukamy tutaj jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto – bramy Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i innych miejscach kultu. Przejdziemy się po słynnych słowikowych podłogach w zamku Nijo. Zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające się do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

Kraina gejszy i samurajów

Miyajima – święta wyspa Japonii

Wyspa zwana “shrine island”. Podczas naszej podróży na wyspę Miyajima, ukaże nam się potężna brama torii, która jest jednym z 3 najsławniejszych krajobrazów Japonii. Z ciekawostek: na wyspie pod koniec XIX w. wprowadzono zakaz umierania oraz narodzin, aby nie zaburzyć czystości miejsca świętego. Kobiety w ciąży i osoby starsze były wywożone z wyspy. My wejdziemy na tutejszą górę Misen, aby nacieszyć oczy piękną panoramą

DOŚWIADCZ:
Góra Koya – mistyczne przeżycie
Unikatowe doświadczenie, które na pewno zostanie długo w pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających na nas wrażeń. Wegetariańską ucztę bedziemy spożywac ubrani w tradycyjne wieczorne ubranie Jukata. Shukubo, bo tak nazywa się to doświadczenie, nie tylko pokaże nam, jak mnisi żyją, ale również da nam szansę uczestnictwa w porannych modlitwach.
SPRÓBUJ:

Najlepsze sushi tylko w Japonii

Jak sushi, to tylko w Japonii! Kraj, w którym zostało to danie stworzone, przywiązuje ogromną wagę do estetyki. Sushi powinno być pięknie podane i odpowiednio zbalansowane. Zachwycimy się sushi podczas niejednej wizyty w specjalnych barach, gdzie te pyszności są przyrządzane. Natomiast wieczorami będziemy próbować lokalnego trunku – napoju ze sfermentowanego ryżu – sake.
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zjesz sushi w Japonii
 • poznasz japońską kulturę
 • spędzisz niezapomnianą noc na górze mnichów
 • zobaczysz jedną z najbardziej zaludnionych metropolii świata
 • odkryjesz, że w Japonii można znaleźć spokój
 • zrelaksujesz się w tradycyjnych, gorących źródłach
 • zobaczysz jelonki w Nara
 • spędzisz noc w kapsule hotelowej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

Chryścina, Chrys, Huragan... Różnie mnie zwą, ale pion jest ten sam :D Mam niesamowite zaufanie do świata i potrafię znaleźć pozytywne aspekty w każdej sytuacji i mianowicie dlatego rogal nie schodzi mi z twarzy :) Świadomie podróżuję od 9 roku życia, kiedy mieszkałam w Kanadzie podczas wymiany międzynarodowej. Dzięki edukacji artystycznej potrafię zachwycić się każdym kafelkiem na dachu pagody i soczystą zielenią pól ryżowych. Obecnie w podróżach oprócz zakładanego planu koncentruję się na "leave no trace" czyli świadomym podróżowaniu bez zostawiania śladu po sobie, na zero waste oraz byciu "tu i teraz", a także poświęceniu uwagi i uważności odwiedzanemu miejscu. Od maja 2017 roku rozpoczęłam przygodę z solistową ekipą. Za mną już 12 niesamowitych tripów w najciekawsze części naszej pięknej planety! Podróżując ze mną jako liderką możesz spodziewać się: - dużej ilości śmiechu i pozytywnego nastawienia do każdej sytuacji; - kreatywnych rozwiązań i zwrotów akcji; - indywidualnego podejścia, dbam o każdego z osobna; - spaceru w deszczu na najbardziej zatłoczonej ulicy w Wietnamie o 3 w nocy; - zwiedzania ruin o zachodzie słońca i powrotu pieszo o zmroku kiedy dżungla ożywa; - że udzielę pierwszej pomocy fizycznej lub psychologicznej w razie potrzeby; - dużaj ilości zabawnych historii z podróży; - szalonych tańców na ulicy lub plaży; - niezapomnianego pływania nocą po kanale Hoi An z lampionami; - przestanę być Liderką, a stanę się twoją koleżanką i podróżniczym hotline ?
Poznaj lidera Artboard 3

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Rozkochaj się w Azji razem ze mną!

Chryscina Siuchykava

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Transport

Do Japonii lecimy samolotem. Wygodne połączenia z Wrocławia lub Krakowa!

WRO/KRK/WAW

Wrocław/Kraków/Warszawa

plane icon

NRT

Tokio

Cena biletu

2200 pln - 2500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6430 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1850 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1850 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

650 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • noclegi w hotelach, domach prywatnych lub hostelach w stylu japońskim (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Noc w kapsule hotelowej
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem i poranną modlitwą
 • wejście do świątyni Todai-ji w Nara
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (200 tys.)
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiadod15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Wynajem kimona i przechadzka po ulicach Kioto (100 - 200 zł, w zależności od zestawu)
 • Wyjazd z Tokyo, aby zobaczyć wulkan Fuji (około 200 zł )

Wybierz termin i leć z nami !

Od

13 III 2019

Do

26 III 2019

Lider

Kasia Tkocz

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2500 pln

Od

30 IV 2019

Do

12 V 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2350 pln

Od

02 XI 2019

Do

16 XI 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2240 pln

Od

11 XI 2019

Do

25 XI 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6430 pln

Cena lotu

2200 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy