Przywitaj Nowy Rok pod rozgwieżdżonym niebem Sahary 11

Magiczny Nowy Rok pod niebem Sahary Sylwester Maroko

Magiczny Sylwester Maroko

W tym roku zabieramy Cię nie tylko pod rozgwieżdżone niebo jednej z najpiękniejszych pustyń na świecie, ale w najlepszą z możliwych podróży – w głąb siebie. Podczas tygodnia spędzonego w Maroko przemierzymy kraj szlakiem dawnych karawan – od błękitu oceanu po czerwień pustyni. Zanurzymy się w smakach i zapachach orientu i na własnej skórze doświadczymy lokalnych zwyczajów. 

 

A gdy kultura Maroko na dobre zawróci nam w głowach, na grzbietach wielbłądów dotrzemy na pustynię – by z pozostałymi uczestnikami wyprawy przy blasku ognisk wspólnie wejść w Nowy Rok 2023, zasiewając dobre intencje w otoczeniu otwartych ludzi.

 

Brzmi interesująco? Zobacz, czego możesz doświadczyć, spędzając sylwester w Maroko, podczas wyjątkowego wyjazdu w autorskim stylu Adventure&Ceremony!

Wyrusz z nami na magicznego sylwestra
i przeżyj przygodę swojego życia!
#soliściteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Adventure & Ceremony

Rodzaj
Adventure & Ceremony

To połączenie pozwoli Ci odkryć wszystko co najlepsze dla ciała i ducha. Spędzisz czas oddając się przygodom podczas wyprawy, a wieczory wypełnione będą mistycznymi doznaniami w trakcie ceremonii, medytacji czy rytuałów. Daj się pochłonąć magii.

Plan wyprawy

 • Marrakesh
 • Essouira
 • Todra
 • Erg Chebbi
 • Sahara

SŁOWO OD KOORDYNATORA WYJAZDU:

Maroko i Sahara to dla mnie miejsca wyjątkowe. Właśnie tutaj 10 lat temu odbyła się moja pierwsza podróż poza Europę oraz tym samym otworzyła się moja pasja do poznawania odmiennych kultur. W tym egzotycznym kraju zorganizowałem także pierwszą wyprawę w 2013 roku, która była też narodzinami Klubu Podróżników Soliści. W beduińskim campie pomiędzy wydmami, na własne oczy zobaczyłem drogę mleczną, poczułem więź z naturą i pasję do gwiazd. Wracałem tu wielokrotnie tak jak tysiące uczestników naszych wypraw na przestrzeni lat.

 

10 lat później wracam żeby zrobić kolejny krok na mojej podróżniczej drodze – zorganizować wyprawę, której zwieńczeniem będzie ceremonia przejścia. Ceremonia, której celem będzie uhonorowanie upływającego roku i zasianie ziarna pod nowy. Jak ludzie od zarania dziejów. Przy ogniu, w otoczeniu dźwięków bębnów, tańca i czterech żywiołów. Jeżeli czujesz, że chcesz to przeżyć, zapraszam we wspólną podróż, która będzie początkiem nowej historii.

 

Do zobaczenia na miejscu!
Łukasz Nowak, CEO

SAHARA – DWA MAGICZNE DNI NA PUSTYNI

Sylwester w Maroku spędzimy wśród piasków pustyni – na campie, w rytmie muzyki na żywo i berberyjskich bębnów, tętniących w blasku ognia i gwiazd. Tam czeka nas prawdziwa uczta dla zmysłów: ceremonia picia kakao, breathwork, prognoza astrologiczna na kolejny rok… i powietrze aż iskrzące od pozytywnych wibracji i dobrych intencji! 

Tę magiczną noc zwieńczy wspólna kolacja – popis aromatycznej i kolorowej sztuki kulinarnej Maroka – i noc wypełniona muzyką DJ’a, tańcem i zabawą aż do białego rana. Jak myślisz – czy to zachody, czy wschody słońca są na pustyni piękniejsze?

A to nie wszystko!

Czeka nas także wyprawa po piaszczystych wydmach jeepami 4×4, a dla chętnych również quadami lub buggy. Nim adrenalina i słońce sięgną zenitu, schłodzimy tak ciało jak emocje podczas sesji oddechowych i kąpieli w basenie w pięknym hotelu tuż na skraju pustyni, gdzie spędzimy noc przed sylwestrową. Before party z udziałem polskiego DJ’a w klimatycznych marokańskich wnętrzach wprowadzi nas w nastrój i pozwoli poczuć rytm Sahary.

 

Przywitaj Nowy Rok pod rozgwieżdżonym niebem Sahary 21

Camel Ride – sylwester w Maroku przez piaski i czasy pustyni

Skąd lepiej podziwiać wszystkie odcienie pustynnej pomarańczy niż z grzbietu wielbłąda? Poczuj, jak lekko płyniesz w powietrzu, gdy wielbłąd podnosi się z piasku, rozciąga swoje długie nogi i rozpoczyna jazdę. Jak płynnie dopasowujesz się do rytmu, w którym kołysze się, by wydłużyć krok. Ta wyjątkowa przejażdżka pozwoli Ci lepiej zrozumieć i wczuć się w styl życia Berberów z czasów, kiedy ich przodkowie przemierzali krańce pustyni wyłącznie w symbiozie z tymi niesamowitymi zwierzętami. Wybierając Maroko na sylwestra, nie tylko wejdziesz w nowy rok, ale mentalnie przekroczysz granicę czasu między nowoczesnością a tradycją.

Berberyjski camp – sylwester w Maroku na Saharze

W Sylwestrową noc do Waszej dyspozycji oddamy cały berberyjski camp. Przekonaj się, że przejście w rok 2023 może być doświadczeniem innym, niż wszystkie imprezy noworoczne do tej pory; że dzięki stopniowemu otwieraniu na nowe, możesz odnaleźć w sobie tę równowagę i harmonię, której potrzebujesz.

Magiczny Sylwester? W Maroko wszystko jest możliwe! Doświadcz local experience pełną piersią:

– wschodów i zachodów słońca na Saharze,

– przejażdżki na wielbłądzie po bezkresie pustynnych piasków (atrakcja wliczona w cenę wyjazdu),

– pustynnego rajd autami 4×4 (atrakcja wliczona w cenę wyjazdu),

– magicznej ceremonii przejścia przy kąpieli w dźwiękach, ceremonialnym kakao, medytacji i odczycie prognoz astrologicznych rozgwieżdżonego nieba.

Sylwestrowa kolacja - tradycyjnie i do syta

Nie tylko nasze dusze zostaną nakarmione podczas ceremonii wejścia w 2023 rok. Również pokarmu dla Ciała nie zabraknie – i to nie byle jakiego. W Maroko na sylwestra ugotują dla nas gospodarze berberyjskiego campu. Przygotują swoje tradycyjne potrawy, wypełnione aromatycznymi przyprawami, które wypełnią nasze nozdrza i pobudzą wyobraźnię. Będzie pysznie, obficie i bardzo lokalnie.

Ceremonia picia kakao – ciepły sylwester – Maroko!

Kakao kojarzy Ci się z długimi, zimowymi wieczorami pod kocem? Czas na odkrycie jego nowego, głębszego znaczenia. Doświadcz z nami ceremonii kakao na Saharze – celebracji chwili, połączonej z łagodną medytacją w atmosferze wdzięczności i harmonii. Wsłuchaj się w siebie. Poczuj, jak rozgrzewa i odżywia Twoje ciało i duszę. Pozwól, by nauczyło Cię bycia tu i teraz – w najpiękniejszej z chwil.

Do ceremonii wykorzystamy kakao 100%, które zbierane przez Majów w Gwatemali nad jeziorem Atitlán, połączymy z aromatycznymi przyprawami, miodem i odrobiną magii. Sylwester w Maroku otworzy Twoje zmysły na nowe doznania, które wspomnisz niejednokrotnie, pijąc kakao w domu.

Nocny krąg - przy ognisku i dźwiękach bębnów

W Noc przejścia w Nowy Rok zadbamy o poczucie wspólnoty i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Z dala od świateł miast i cywilizacji, pod bezkresnym niebem, dając zahipnotyzować się dźwiękom berberyjskich bębnów, zapomnimy o troskach dnia codziennego. Maroko na sylwestra podaruje nam magiczną noc, podczas której zjednoczymy się przy ognisku we wspólnym tańcu, śpiewie i grze na instrumentach. Zobaczymy, jak żyją ludzie Sahary oraz postaramy się uszczknąć nieco z tej ponadczasowej magii.

Sylwestrowa noc z DJ – ETNICZNY sylwester w Maroku

Po doświadczeniach magii tej nocy oraz wejściu w Nowy Rok, będziemy tańczyć i bawić się w brzmieniach muzyki worldtrance, andino, electrocumbia, downtempo oraz owlbass, wplatając różne pieśni z dżungli pomiędzy soczyste, elektroniczne bity. Nieziemskie doznania zapewnią również wstawki z wykorzystaniem bębnów wplecionych w set DJa. Jak przystało na sylwestra w Maroku, pozwoli nam oddać się muzyce w nieskrępowanym i niczym nieograniczonym tańcu, celebrując rozpoczęty Nowy Rok. Czeka nas niezapomniana noc – magiczny sylwester. Maroko

Przywitaj Nowy Rok pod niebem Sahary

Sesje oddechowe – wolność we własnym ciele

Wdech – wydech. To o wiele więcej niż płytka wymiana powietrza w płucach. To intensywna forma uważności, łącząca starożytną sztukę Pranajamy ze współczesnymi odkryciami neurobiologii. Odpowiednio prowadzony i praktykowany oddech oczyszcza umysł, wycisza zewnętrzne bodźce, uwalnia i relaksuje. Taka praktyka pozwala jeszcze głębiej wejść w proces połączenia się z żywiołami, oraz z własnym ciałem. Odpowiednie dotlenienie ciała wraz z ćwiczeniami uważności poprawiają samopoczucie i wprowadzają w nastrój błogostanu.

 

Joga – balans między ciałem a umysłem

Co powiesz na poprawę nie tylko postawy ciała i elastyczności, ale przede wszystkim samopoczucia, przepływu energii i samoświadomości? A lepsza odporność organizmu, uregulowane ciśnienie krwi, poczucie głębokiego odprężenia… to tylko niektóre z przyjemnych efektów ubocznych, które przyjdą po nich.

Praktyka odbędzie się w lokalnej szkole jogi w Marrakeszu, na zacisznym, klimatycznym  patio. Nie będziemy ukrywać: w tak wyjątkowym i inspirującym miejscu wszystko będzie przychodzić o wiele łatwiej, niż na treningowej sali w centrum miasta!

Sound healing – kąpiel w dźwiękach

Wyobraź sobie kąpiel w przyjemnie ciepłej, kojącej wodzie na łonie natury. Poczuj, jak przyjemnie otula każdy centymetr Twojej skóry – a jej działanie odczuwasz nawet wewnątrz ciała. Dokładnie tak działa kąpiel w dźwiękach mis: na wszystkich poziomach ciała, umysłu, duszy i aury. Chcesz zrzucić z siebie ciężar minionego roku i wejść w kolejny z nową energią – wyjazd na sylwester w Maroko Ci w tym pomoże.

Doświadczenie podróży w dźwięku zawsze jest wyjątkowe i inne od poprzednich. Wszystko zależy od tego co Cię otacza, jak czujesz się tego dnia i ile osób będzie uczestniczyło razem z Tobą. Taki koncert nie ma ustalonej struktury – powstaje w chwili, organicznie. Jest zmianą punktów w świadomości, próbą odłączenia na godzinę od znanej rzeczywistości. Rezultatem dobrej podróży jest spokój, jasność umysłu i wyciszenie. Wibracje instrumentów doświadczymy całym ciałem. Spróbujesz?

Astrologiczna prognoza – sylwester + Maroko + gwiazdy = przepowiednia na Nowy Rok

Odważysz się zajrzeć w gwiazdy głębiej niż do tej pory? Zobaczyć ich prawdziwe, niedostępne dla wielu znaczenie? Na tą wyjątkową noc przygotowaliśmy prognozę profesjonalnego astrologa. Po to, by tym razem móc nie tylko wspólnie spoglądać w niebo – które nigdzie na świecie nie jest tak piękne, jak nad pustynią – ale też wyczytać z niego prognozę astrologiczną na kolejny rok.

Auta 4x4 – Pustynny rajd po bezdrożach

Poczujesz adrenalinę jak na rajdzie Paryż-Dakar, a znikające w oknach wydmy pozwolą Ci doświadczyć wolności płynącej z jazdy po bezkresnych bezdrożach Sahary. Opadający kurz przykryje miniony rok, żeby Nowy mógł zacząć się bez balastu. Poczuj swobodę, jaką zapewni Ci wyjazd na sylwester w Maroko.

Relaks w Oazie na skraju pustyni

Żeby nie przebodźcować głowy i ciała, urządzimy sobie imprezę w hotelu przy basenie. Brzmi hucznie? Wręcz przeciwnie! Zamiast wystrzałowej imprezy, postawimy na pełną dowolność w relaksie. DJ ukołysze nas w rytmie muzyki boho, basen ostudzi rozgrzaną pustynnym słońcem skórę, a sesja oddechowa ugruntuje w nas nowe doświadczenia. Którą z tych opcji wybierzesz? A może wszystkie?

ZANURZ SIĘ W MAROKAŃSKIM ORIENCIE

Wyjazd z Solistami do Maroko na sylwestra to nie tylko magiczny czas na pustyni. Codzienne spotkania z marokańską, dziewiczą przyrodą nadmorskiej Essaouiry, rzeźbionym wiatrem czerwonym piaskowcem wąwozu Dades i zakamarkami wyrastającego jak spod ziemi ksaru Ait Bin Haddou, zanurzenie się w uliczkach i targach Marrakeszu – to kolejne perełki, które będziemy nawlekać na trasę naszej wyprawy.

Brzmi aktywnie?…a możesz jeszcze doładować się zastrzykiem adrenaliny podczas atrakcji dodatkowych, takich jak lot balonem, szaleństwo Buggy czy Quadem po pustynnych wydmach. Jest też coś dla chętnych, którzy potrzebują pogłębić relaks w trakcie wizyty w tradycyjnym hammamie.

Noworoczna impreza Szlakiem dawnych karawan 5

Marrakesz – kraina rodem z Baśni 1001 nocy

Marrakesz to nie tylko Medyna – klimatyczne stare miasto, wpisane na listę UNESCO. To kraina tajemnic rodem z Baśni 1000 i 1 nocy, kolebka zaklinaczy węży i słynnego na całym świecie złota arganu.

 

Tam zanurzymy się w krętych uliczkach i korytarzach, które przecinają się między sobą pod wszystkimi możliwymi kątami. Będziemy objadać się aromatycznymi pysznościami w kolorowych tajinach, przypominających kształtem starożytne piramidy. A w międzyczasie… będziemy meandrować pomiędzy straganami ulicznych tragarzy, które aż uginają się od świecidełek i lokalnych pamiątek. Kto wie, co przywieziemy ze sobą do domu tym razem?

Jemaa El Fna – bijące serce Marrakeszu

Komu kuskus, komu tajin, a komu świeżo wyciskany sok z pomarańczy, granatu i owoców kaktusa? W wieczory okalające sylwestra w Maroku bez wyrzutów sumienia damy ponieść się wieczornemu czarowi najsłynniejszego placu Marrakeszu. W tym egzotycznym sercu miasta każdy odkryje coś nowego: kuglarzy, bębniarzy, a może nawet uzdrowicieli i zaklinaczy węży? A potem, z pełnymi brzuchami, wskoczymy na dachy – by złapać trochę dystansu, rześkiego, nocnego powietrza… i może szklaneczkę Berber Whisky!

Souki – raj handlarzy i miłośników fotografii

Wyobraź sobie miejsce, w którym – w promieniu zaledwie kilku kroków i paru łyków herbaty – możesz kupić dosłownie wszystko. To miejsce istnieje, a są nim marokańskie souki! W tych niezliczonych, tradycyjnych kramach od lat sprzedaje się przyprawy, tkaniny i miedziane lampy, oraz najbardziej pożądane – olej arganowy i piękne, bogato zdobione wyroby jubilerskie. To raj, który oczaruje zarówno miłośników zakupów, jak i wielbicieli klimatycznej fotografii. Musisz go poczuć na własnej skórze!

Garbarnie – tradycje niezmienne od setek lat

Marrakesz nie istniałby bez swoich licznych garbarni skór zwierząt. Jedną z nich będziemy mogli zobaczyć w trakcie pracy – i na parę chwil wczuć się w codzienność marokańskich garbarzy. To niezwykłe miejsce, pełne intensywnych kolorów, najlepiej odwiedzać ze świeżo ugniecioną gałązką mięty przy nosie. Tę w ogromnych bukietach noszą i oferują Marokańczycy już na wiele uliczek przed wejściem do garbarni – tak dalece unosi się ich ostry i specyficzny zapach. Dasz się skusić na tak niezapomniane doświadczenie?

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA

Maroko Extreme 47

szlakiem dawnych karawan - wąwóz Dades

Ogrom surowych, cynamonowo-czerwonych skał Wąwozu Dades robi wrażenie na nawet największych sceptykach natury. Podczas wyjazdu, który uświetni sylwester w Maroko, zobaczysz że jego malowniczy krajobraz to jednak nie tylko wierzchołki sięgające chmur, ale też niesamowicie kręte drogi, wijące się leniwie jak węże zaklinaczy z placu Jemaa el Fna. Ma ona dwie popularne nazwy: dolina róż lub dolina tysiąca kazb. Nic dziwnego, że przyciągają zarówno wielbicieli wspinaczki, jak i fotografii – bo każdy zakręt oferuje nową ucztę dla oczu! A po długim dniu pozwala schłodzić się w cieniu daktylowych gajów, które przetykają pustynną czerwień skał drobnymi poletkami zieleni.

Ait Bin Haddou – forteca obronna osławiona gwiazdami Hollywood

Kasbah pełniły kiedyś funkcje obronne w całej północnej Afryce. Jedną z nich – i to jak malowniczo położoną! – jest Ait Bin Haddou. Tę imponującą wioskę obronną, leżącą na szlaku dawnych karawan, nie bez powodu włączono na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Upodobali ją sobie również reżyserowie Gladiatora, Gry o Tron, Asterixa i Obelixa i wielu innych ekranizacji – i to właśnie ścieżkami, które wydeptali grający w nich aktorzy, będziemy przemierzać ten niesamowity ksar! W jego okolicy będziemy też podglądać pradawną sztukę malowania szafranem, indygo i słodką, zieloną herbatą.

Todra – w odcieniach czerwieni

Miejsce które zachwyca wielkimi, czerwonymi kolumnami skalnymi. Wąwóz, który przez wiele lat rzeźbiony był przez płynącą niegdyś rzekę, w niektórych miejscach ma zaledwie 10 m szerokości, a skały wznoszą się na ponad 300 metrów w górę. Pionowe skały są rajem dla wielbicieli wspinaczki, których z resztą tam nie brakuje. W zależności od pory dnia oraz poziomu nasłonecznienia, skały zmieniają swój kolor – od odcieni pomarańczu, po ciemne czerwienie.

Nowy rok pod gwiazdami pustyni 7

Essaouira – nadmorskie miasteczko zanurzone w błękicie

W nadmorskiej, klimatycznej Essaouirze, czas płynie inaczej. Posnujemy się po jej uliczkach w leniwym tempie fal Oceanu Atlantyckiego, które oblewają jej wybrzeże rytmicznie i odetchniemy świeżym, lekkim powietrzem. Pocztówkowy krajobraz portu spragnionym relaksu zapewni błogi wypoczynek, a nienasyconym wrażeń – dostarczy okazji do odkrywania tajemnic wąskich uliczek medyny. Nacieszymy oczy wszystkimi odcieniami błękitu i pomiędzy kolejnymi łykami soczyście słodkiej, miętowej herbaty, zrobimy najpiękniejsze i najbardziej kolorowe zdjęcia z całego Maroka!

W NOWY ROK WPROWADZĄ NAS:

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital.

Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, jazdy na nartach, skoków spadochronowych oraz lotów na paralotni. Uzależniony od adrenaliny i podróżniczych przygód ale również praktyk rozwoju duchowego poprzez medytację, jogę czy świadome oddychanie.

 

Jest współinicjatorem wielu inicjatyw podróżniczych w tym m.in. Ogólnopolskiego Badania Podróżników, czy Live Wild Winter Camp.

Wpływa na polski rynek podróżniczy poprzez wprowadzanie nowych typów i rodzajów wyjazdów – retreat, body&soul, digital nomad oraz adventure&retreat.

 

Więcej o moich podróżach, również duchowych na Instagramie @live_wild_by_nowak

Kasia Szeszko

Fizjoterapeutka, podróżniczka, wizjonerka, muzyk. Prowadzi “Podróże z dźwiękiem”, kręgi pieśni i otwierania głosu.

Od kilkunastu już lat zgłębia pracę z muzyką i dotykiem współtworząc projekt Yurta Spa. Od roku mieszka w stylu off-grid w lesie, gdzie prowadzi z mężem misje solarną Zaczarowany Las. Jest to saunowo-masażowo-kręgowo-muzyczna przestrzeń otwarta na spotkania przy żywym ogniu w uważności i szacunku. Wiele lat już Kasia żyje w sposób alternatywny kreując świadomie i z mocą.

Maku Makito

Jako DJ porusza się w gatunkach muzycznych worldtrance, andino, electrocumbia, downtempo czy owlbass. Tworzył i grał na scenach festiwali Tribalanga 2021, Dreamersland 2021, Las Festiwal 2022, 2nd SlavicBurn, Tribal Fire gathering, Jah Bless Sauna.

Jest miłośnikiem życia blisko natury, otwartej komunikacji i tworzenia lokalnych społeczności.  Od 15 lat jest fanatykiem saunowania w naturze, mniej lub bardziej ceremonialnego. Założył misję Dzika Sauna, w której przeprowadza ceremonie oraz szkolenia związane z naturalnym saunowaniem. Kilka lat temu zaczął także pracę z zimnem i oddechem uzupełniając procesy związane z ciepłem.

Berberowie i ich bębny

Bębny i magiczne dłonie berberów będą towarzyszyć nam przez całą noc sylwestrową. Dodadzą nam pozytywnych wibracji płynących z każdego muśnięcia i uderzenia w tonie przeszywających dźwięków wprawiających nas w magiczną podróż w głąb siebie. Zapewnia nastrojową muzykę podkręcająca klimat ceremonialnego przejścia ze starego w Nowy Rok.

Przywitaj Nowy Rok pod rozgwieżdżonym niebem Sahary 24

SYLWESTER! W MAROKO MOTYW PRZEWODNI – STYL BOHO

Dla kontrastu z codziennym pośpiechem i życiem w ciągłym biegu między domem a pracą, na tegorocznego sylwestra zabierzemy Cię do oazy spokoju. Ale zdecydowanie nie nudy!

To będzie najbardziej magiczna z nocy i wszelkich dotychczasowych podróży: w głąb siebie.

 

Motywem przewodnim, w którym przywitamy nowy rok, będzie styl boho. Pełna swoboda w wyrażaniu siebie, wygoda i podkreślenie tego, kim jesteś – niezależnie od ram, w które musisz wpisywać się na co dzień. Pozwól, aby sylwester w Maroku był oczyszczającym zwieńczeniem obecnego roku i inspirującym początkiem nowego.

SYLWESTROWE NOCLEGI W MAROKU

Na naszych solistowych wyprawach chłoniemy wrażenia ze świata nie tylko za dnia – ale także w nocy! Dlatego noclegi, które wybieramy, są klimatyczne i mocno tradycyjne. Takich nie zabraknie i na marokańskim sylwestrze. W trakcie podróży będziemy spać w riadach – malowniczych i często kolorowych domach podkreślających piękno lokalnej architektury. Do Waszej dyspozycji będą pokoje 3-4 osobowe z łóżkami pojedynczymi i podwójnymi. Na pustyni przywita nas typowy beduiński camp ukryty pośród saharyjskich wydm, gdzie nocleg przewidziany jest w namiotach 3-5 osobowych. Noc poprzedzającą sylwestra spędzimy w hotelu z basenem.

PODNIESIENIE STANDARDU NOCLEGÓW PODCZAS WYPRAWY

 

Cena za osobę 400 PLN (cena za parę 800 PLN)

PODNIESIENIE STANDARDU PODCZAS NOCY SYLWESTROWEJ

W Sylwestra będziemy bawić się na pustyni, a noce spędzimy w namiotach 3- lub 4-osobowych. Dla chętnych istnieje możliwość wykupienia gwarancji zakwaterowania w namiocie dwuosobowym. Cena pakietu dla dwóch osób. Liczba miejsc ograniczona.

 

Cena za osobę 450 PLN (cena za parę 900 PLN)

TRANSPORT

Maroko przemierzać będziemy w małych grupach, busami z prywatnym kierowcą. Transport prywatny jest zapewniony na trasie wyprawy. Dzięki temu nic nie przeszkodzi Ci ani w odpoczynku, ani w podziwianiu malowniczego krajobrazu za oknem czy w robieniu notatek z podróży. Dopiero na koniec wyprawy – na rozgrzanym słońcem piasku Sahary – spotkamy się z resztą Solistów, by wspólnie świętować sylwestra w większym gronie.

Maroko? Palce lizać!

Jedzenie to jedna z naszych ulubionych części podróży – a w Maroku naprawdę jest czego próbować! Na śniadanie rozsmakujemy się w królestwie placków – zjemy msemmen, baghrir i khlii – i nauczymy się je rozróżniać. Na obiad nie zabraknie lokalnych tajinów: uwaga, to nazwa i potrawy, i charakterystycznego, stożkowego naczynia, w którym się ją przyrządza i podaje. A na kolację? Może meshwi, czyli mięso, ryby, owoce morza i warzywa grillowane w długich szaszłykach z kuskus i harrisą, a może lekką pastillę? Będzie z czego wybierać!

SYLWESTER W MAROKO – ATRAKCJE DODATKOWE

Rajd na Saharze – skok adrenaliny gwarantowany

Jesteś spragniony adrenaliny? W podróży zawsze szukasz dreszczyków emocji? Jeśli tak – mamy dla Ciebie coś ekstra! W trakcie tej marokańskiej wyprawy będziesz mógł wziąć udział w rajdzie quadami po największej pustyni na świecie. Wyobraź sobie: przed Tobą niczym nieograniczona przestrzeń i ogromne połacie Sahary, nad Tobą bezchmurne niebo i gaz do dechy! Kto okaże się mistrzem kierownicy? Przyjmiesz wyzwanie?

 

Quad na Saharze 1h – dla 2 osób – 460 zł
Quad na Saharze 1h – solo – 290 zł

 

Buggy na Saharze

Chcesz poczuć piasek na twarzy? Spróbuj jazdy w buggy! Buggy to prosty pojazd specjalnie przystosowany do jazdy po wydmach. Samochód bez drzwi, dachu i okien składa się z ramy, siedzenia, pasów bezpieczeństwa, silnika i dodatkowego zawieszenia, aby pokonywać wydmy z dużą prędkością. Przejażdżka pełna wrażeń! Cena jest ceną za dwie osoby t.j. cały buggy.

 

Buggy 1h – dla 2 osób – 680 zł

Lot balonem pod niebem Maroka

Poznaj nowy wymiar podróżowania i odkryj Maroko z zupełnie innej perspektywy – z pokładu podniebnego balonu! Wznieś się wysoko ponad harmider miasta i poczuj się lekko jak ptak, przemierzając niebo nad Marrakeszem i okolicznymi wioskami. Poczuj na skórze pierwsze promienie słońca, które budzą świat do życia i obserwuj, jak pięknie różni się krajobraz dookoła Ciebie. Ostrzegamy: ogromne emocje gwarantowane, tego doświadczenia nie zapomnisz do końca życia!

Lot Balonem – 890 zł

WIZYTA W HAMMAMIE

W trakcie sesji w typowej marokańskiej łaźni prowadzone są różnego typu zabiegi kosmetyczne. Przebieg całego rytuału zaczyna się od pobytu w łaźni parowej, poprzez co ciało jest przygotowane do dalszego oczyszczania przy pomocy czarnego mydła, rękawicy z kasawy oraz maseczki rassoul. Mydło rozprowadzone rękawicą po całym ciele, dzięki czemu działa jak peeling enzymatyczny. Wizyta w hammamie pozwala na relaks, w związku z tym jest niezwykle korzystna dla ciała i ducha. Cena zwiera wizytę w hammamie oraz 30 minutowy masaż

 

Wizyta w hammamie 1- 1,5h – 200 zł  (w cenie masaż, pobyt w hammmie, peeling ciała tradycyjną metodą)

DOŚWIADCZ

Ceremonii przejścia w Nowy Rok

Otwórz się na to, co nowe – i doświadcz, jak ceremonia kakao, praca z oddechem, joga i kąpiel w dźwiękach mis wyzwala w Tobie nowe pokłady energii, przynosi poczucie spełnienia, świadomości siebie i równowagi. Poczuj, jak dobrze może smakować życie tu i teraz.

SPRÓBUJ

Tajine i kuskus – smaki Maroka

Aromatyczna kuchnia Maroka to smaki, za którymi zdecydowanie tęskni się już pierwszego dnia po powrocie do domu. A tajin z kuskusem, narodowa marokańska potrawa, której ponoć można spróbować w 1000 różnych odsłonach – to „must try” tej wyprawy!

ODETCHNIJ

Essaouira – nadmorskie miasteczko skąpane w błękicie

Wypoczynek jest równie ważną częścią podróży, jak odkrywanie nowych miejsc – dlatego jedno z drugim połączymy w malowniczej Essaouirze, położonej u brzegu Atlantyku. To miejsce słynie ze swoich nieziemskich błękitów. Ile odcieni uda Ci się policzyć tego dnia?

SPRAWDŹ SIĘ

Quadem przez pustynię – skok adrenaliny

Wersja spokojna czy odważna – w której z nich wolisz się na quadzie? Rajd po największej pustyni świata to nie byle gratka, więc jeśli jesteś fanem szybkości i adrenaliny, poczujesz się tu jak w domu! Prosta na pierwszy rzut oka Sahara zaskoczy Cię meandrami swoich wydm. Gotowy?

xx
xx
xx
xx

Zobacz jak witaliśmy Nowy Rok w Maroko 2019!

Naładuj się energetycznie na Nowy Rok spędzając Sylwestra z Nami w Maroko!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz magiczną noc sylwestrową pod rozgwieżdżonym niebem Sahary - przeżyjesz ceremonię kakao, kąpiel w dźwiękach, pracę z oddechem oraz poznasz przepowiednie astrologiczne na Nowy Rok.
 • Dasz ponieść się w tańcu przy muzyce polskiego DJa oraz dźwiękach berberyjskich bębnów.
 • Zrelaksujesz się podczas zajęć jogi prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów w klimatycznej szkole w Marakeszu.
 • Odkryjesz tajemnice Marrakeszu i poznasz codzienne życie lokalnych społeczności północnej Afryki: Arabów i Berberów.
 • Zrobisz swoje najlepsze zdjęcia w soczyście błękitnych uliczkach nadmorskiej Essaouiry, w której za każdym zakrętem kryje się raj dla fotografów.
 • Odkryjesz krajobraz cynamonowo-czerwonych skał malowniczego i groźnego w swojej surowości wąwozu Dades i prowadzących przez niego krętych dróg.
 • Zasmakujesz tradycyjnej, marokańskiej kuchni pełnej aromatycznych przypraw i kolorowych tajinów, które przyprawią Cię o kulinarny zawrót głowy.
 • Doświadczysz szalonego wyścigu quadów na Saharze – ta poranna dawka adrenaliny zadziała lepiej niż kawa!
 • Poczujesz zew odkrywcy, zmieniając perspektywę i odkrywając Maroko z perspektywy ptaka – z pokładu podniebnego balonu.
 • Poznasz smak szampańskiej zabawy z Solistami i przywitasz nowy rok przy muzyce znakomitego DJ'a z Polski!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Natalia Dziengo

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Natalia Dziengo

Nadbałtycka syrenka wychowana przy lesie. Mistrzyni paplania z sensem i często bez sensu: do ludzi, zwierząt oraz roślin. Każdy dzień dla niej i z nią jest wyzwaniem. Zwolenniczka dewizy trudniejszych sytuacji niż problemów. Coś tam wie, coś tam umie. Bezpośrednia i konkretna. Zawodowo dodaje ludziom skrzydeł poprzez rozrywkę. Sama nie umie w odpoczynek. Poniosło ją kilka razy i…zamieszkała w Australii, Chinach, Portugalii, Andorze i Norwegii.
Poznaj lidera Artboard 3
Katarzyna Szeszko

pobawmy się, zanim zaczniemy zamulać ;)

Katarzyna Szeszko

Kiedy odkryła życie w podróży, zapomniała o całej reszcie. I tak poniosło ją na kilka lat ,by mieszkać, żyć i uczyć się w różnych zakątkach świata. W podróżach prowadzi ją muzyka, dobre jedzenie i zapierające dech w piersiach widoki. Na codzień- fizjoterapeutka, podróżniczka, wizjonerka, muzyk, żona. Prowadzi także “Podróże z dźwiękiem”, kręgi pieśni i warsztaty otwierania głosu. Od kilku już lat zgłębia pracę z muzyką i dotykiem współtworząc projekt Yurta Spa. Od roku mieszka w stylu off-grid w lesie, gdzie prowadzi z mężem misje solarną Zaczarowany Las. Jest to saunowo-masażowo-kręgowo-muzyczna przestrzeń otwarta na spotkania przy żywym ogniu w uważności i szacunku. Kasia żyje w sposób alternatywny wydeptując świadomie i z mocą nowe ścieżki.
Poznaj lidera Artboard 3
Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3
Karolina Plesiak

Lepiej zobaczyć coś raz, niż usłyszeć o tym tysiąc razy

Karolina Plesiak

Kiedy jesteśmy dziećmi, nasze życie składa się głównie z eksplorowania świata i gromadzenia nowych doświadczeń. Każdy dzień jest ekscytujący i upływa na beztroskiej zabawie. Z biegiem czasu i w miarę dorastania, zatracamy tę pierwotną radość z życia, przybywa nam obowiązków, powagi i wyzwań. W pędzie życia codziennego, nie mamy czasu się zatrzymać i docenić piękna otaczającego nas świata. Dla mnie podróżowanie to powrót do tego okresu dziecięcej ekscytacji, nieokiełznanej ciekawości i spontanicznej radości. Wyjazdy w coraz to inne zakątki świata, pozwalają mi na chwilę wytchnienia od rutyny codzienności, na złapanie dystansu i spojrzenia na świat znowu oczami ciekawskiego dziecka. Każda podróż, to odkrycie świata z zupełnie nowej perspektywy. Obserwowanie innej kultury i zwyczajów lokalnej społeczności, wzbudza we mnie ekscytację i zachwyt, czuję się za każdym razem jak dziecko w sklepie ze słodyczami :) Zawsze, gdy odwiedzam nowe miejsce, utwierdzam się w przekonaniu, że ziemia jest przepięknym i wciąż nieodkrytym cudem, wypełnionym kolorami, zapachami, zapierającymi dech w piersi widokami i niesamowitymi ludźmi. W każdym miejscu, które odwiedzam, staram się jak najbardziej wtopić w klimat i lokalną atmosferę, kosztując przysmaków, rozmawiając z mieszkańcami, próbując sportów i atrakcji, które charakteryzują dane miejsce. Od przepełnionych turystami atrakcji, wolę mniej utarte ścieżki wskazane przez tubylców. Swoją pasją do podróżowania zaraziłam już wiele bliskich mi osób, zarówno przyjaciół, jak i rodzinę. Podróżowanie jest dla mnie jak oddychanie, niezbędne do życia, wpisane w moje DNA. Chciałam się tym dzielić z innymi, pokazywać im jak bardzo fascynujące może być odkrywanie nowych miejsc, nowych kultur i ludzi. Odbyłam wiele samodzielnych wycieczek, w gronie znajomych i przyjaciół, jednak największym sentymentem darzę nietypową i bardzo drogą mojemu sercu podróż. Odmieniła ona nie tylko moje postrzeganie samego podróżowania, ale także nadała mu głęboki, sentymentalny wymiar. W te podróż zabrałam ze sobą moją mamę, moją ciocię, moją osiemdziesięcioletnią babcię oraz przyjaciółkę i w takim damskim gronie porwałyśmy się na ambitny kierunek Izrael i Jordanię. Wyzwań i przygód było co nie miara, ale ten wyjazd sprawił, że nasze relacje się pogłębiły, a każda z nas, od tego momentu chciała zwiedzać świat tylko w tym zacnym gronie. Kolejną destynacją była magiczna Islandia, równie udany i niesamowity wyjazd. Wciąż planujemy wspólne podróże, ale przy tej okazji zrozumiałam, że mogę dzielić się tą pasją z innymi, stąd też inspiracja do zasilenia grona Solistowych liderów :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Natalia Dziengo

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Natalia Dziengo

Katarzyna Szeszko

pobawmy się, zanim zaczniemy zamulać ;)

Katarzyna Szeszko

Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Karolina Plesiak

Lepiej zobaczyć coś raz, niż usłyszeć o tym tysiąc razy

Karolina Plesiak

Monika Ścibor
Natalia Dziengo
Katarzyna Szeszko
Paweł Czarnecki
Karolina Plesiak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązanyprzed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/BER

Warszawa/Berlin

plane icon

RAK

Marrakesz

Cena biletu

1550 pln - 2400 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4440 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1070 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1070 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • autorski program wyprawy
 • wyjątkową ceremonię przejścia w Nowy Rok
 • zajęcia jogi w lokalnej szkole
 • sesje medytacji z polskim prowadzącym
 • aromatyczną ceremonię picia kakao
 • kąpiel w dźwiękach podczas ceremonii (sound healing)
 • zwiedzanie Marrakeszu - dniem i nocą
 • całodniowe zwiedzanie Essaouira
 • niezapomnianą przejażdżkę po Saharze na wielbłądzie
 • wycieczkę samochodami z napędem 4x4 po pustyni
 • 4 noclegi w Marrakeszu ze śniadaniami w riadach (pokoje 3 - 4 osobowe)
 • nocleg w Dades ze śniadaniem oraz kolacją (pokoje 3 - 4 osobowe)
 • 1 nocleg w campie na pustyni (pokoje 3 - 4 osobowe)
 • 1 nocleg w hotelu z basenem przy pustyni (pokoje 3 - 4 osobowe)
 • dwa śniadania podczas pobytu na pustyni
 • dwa lunche podczas pobytu na pustyni
 • kolację w formie bufetu podczas nocy sylwestrowej
 • nagłośnienie i oświetlenie podczas nocy sylwestrowej
 • oprawa muzyczna podczas nocy sylwestrowej
 • miejsce w wynajętym busie wraz z kierowcą
 • paliwo na całej trasie przejazdów
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x 25 cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • bagaż pokładowy do 10 kg o wymiarach 55x40x20xm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • opiekę doświadczonego lidera
 • pakiet Solisty
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (możliwość zakupu przez Klub)
 • wyżywienia (oprócz ujętego w ofercie)
 • atrakcji fakultatywnych
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
 • zwyczajowo przyjętych napiwków dla kierowcy

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Wyprawy sylwestrowe 2022/2023

Noworoczna impreza na Marsie

Sylwester Jordania

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Złoto świątyń i plaż

Tajlandia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyprawy sylwestrowe 2022/2023

Noworoczna impreza na Marsie

Sylwester Jordania

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Złoto świątyń i plaż

Tajlandia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy